VIDEO | Reps: riik on seni jätnud eestikeelse hariduse Ida-Virumaal kogukonna probleemiks
Haridusminister Mailis Reps sõnas, et siiani on riik jätnud eestikeelse hariduse korraldamise Ida-Virumaal kohaliku kogukonna probleemiks, aga nüüd on valitsusel võimalik viia kogu piirkonna haridussüsteemi lisaraha.
PÄEVAHOROSKOOP: teisipäev, 19. veebruar
Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!
Hiina sulges prügihunnikute tõttu Mount Everesti baaslaagri
Džomolungmat ehk Mount Everesti Tiibeti poolt näha soovivad turistid ei pääse enam kaugemale kui Rongbuki klooster 4998 meetri kõrgusel, vahendab ABC News.
„Juhtunud on küll, et inimene peab mõttetu šašlõkitüki pärast siitilmast lahkuma...“
„Härrasmees kõrvallauas oli sellise näoga, et äkki tahaks oksendada,“ meenutab Lembit Allikmets peaaegu traagiliselt lõppenud söömaaega Pädaste mõisas mullu novembris. Oksendada härra tegelikult ei tahtnud, vaid oleks äärepealt lämbunud. Kiiresti vahele seganud Allikmets osutus tema päästeingliks.
PINGED KAŠMIIRIS: India vannub hukkunud sõjaväelaste eest Pakistanile kättemaksu
India-Pakistani suhted on kriisis pärast seda, kui Pakistanis tegutsev äärmusrühmitus ründas India sõdureid. Rünnakus hukkus 46 sõjaväelast ning India vannub naaberriigile kurja kättemaksu.
Õnnetu iluihkaja: kirurg rikkus ära mu rinnad ja süstis vorbid näole!
Vana ja kole ei taha teadagi keegi olla. Ilutööstus mõtleb vananemise vältimiseks välja üha uusi ja kallimaid protseduure, mis koos rahakoti kergendamisega peaksid nelja tuule poole viima ka kortsud, pigmendilaigud jms. Ent kui tihti on tulemus hoopis selline, et pahased kliendid lähevad kaebama?
Juhan Paadam: „Klippidel on oma elu.“
„Küsimus on, kuidas need klipid, mida me nägime, kõlavad kokku ja kuidas need ühilduvad tervikuga ehk kogu saatega? Ma võin küsida ka teistpidi – miks neid klippe üldse vaja on? Nad ei kanna dramaturgiat, nad ei vii saadet edasi,“ ütleb Eurovisioni ekspert Juhan Paadam, rääkides selleaastase „Ees...
Rene Vilbre: "Alaril oli Kosmosemuttide klippide autorina väga suur sõnaõigus."
Klippide idee autor Rene Vilbre ei taha hästi nõustuda, nagu oleks Kosmosemuttide autorit Alar Pikkorainenit kaasatud töösse liiga vähe. „Kuna animeerimine on väga töömahukas etapp, siis pärast storyboard'i kinnitamist autori poolt on väga raske midagi muuta. Alaril oli autorina väga suur sõnaõig...
SURM KOLLEEGI KÄE LÄBI: laohoone tulistamises hukkus viis meest
15. veebruaril toimunud tulistamises Illinois' osariigis hukkus viis meest ja haavata sai viis politseinikku. Üks ohvritest oli noor mees, kes oli alles esimest päeva tööpostil, kirjutab ABC News. Tulevahetuses politseiga hukkus ka tulistaja, ohvrite endi kolleeg.
Repliik | Kuhu kadus õpetaja autoriteet?
Vaatan ilusas nahkköites albumit, pildid jutustavad ilusatest aastatest, mil õpetajana tundsin siirast töörõõmu, õpilaste lugupidamist ja lapsevanemate tänu.Nüüd olen pensionär, kuid mõtetes ikka veel õpetaja. Liigagi sageli loen-kuulen hingekriipivaid lugusid koolivägivallast, õpetajate autorite...
VIDEO | POLIITKÖÖK: Kristina Kallas pakub kiirustava pereinimese lihtsat pastarooga
Toidutare ja Õhtulehe "Poliitköögi" saate salvestamine Eesti 200 juhi Kristina Kallasega toimub noore erakonna jaoks kõige palavama nädala järel – üldsus on just pahandanud Tallinna trammipeatuses olnud plakatite üle, mis justkui eestlaste ja venelaste eristamist nõudsid. Kristina ei mõtle kokkam...
NUNNU VIDEO | Politseipatrull abistas maanteele eksinud soku tagasi metsa
Lõuna preferaktuur jagas sotsiaalmeedias armsat videot, kuidas politseipatrull sattus Viljandimaal vastamisi metsloomaga. Pimedal ajal teele eksinud sokk oli segaduses, ent abivalmid politseinikud juhatasid teised liiklejad loomast mööda ning saatsid ta tagasi metsa. 
Õhtuleht kingib ühele tellijale 1000 eurot
Veel viimaseid päevi on käimas Õhtulehe talvekampaania, millest saavad osa võtta kõik paberlehe tellijad. Pole vahet, kas sul on leht juba tellitud või teed seda täna.
Martin Mölder | Otsides nende valimiste teemat
Üksikute valimislubaduste metsa ei pea proovima ära eksida, see juhtub iseenesest. Kui suur peaks olema päästjate või õpetajate palk? Kuidas eestikeelse haridusega või lasteaedadega täpselt on? Mis saab aktsiisidest, põlevkivist, Eesti metsadest? Kuidas reformida riiki, kust kuhu on vaja mitmerea...
Juhtkiri | Erakonnad, räägime katteallikatest!
Tänasel arvamusküljel kirjutab politoloog Martin Mölder valimisprogrammide tekstianalüüsile tuginedes, millised on erakondade jaoks olulisimad teemad.
Seisukoht | Keda ikkagi valida?
Riigikogu valimised lähenevad valguskiirusel ja erakondade väitlused muutuvad üha vihasemateks. Kõrvaltvaatajale meenutavad poliitikute lahingud spordiareenidelt tuttavat vabavõitlust, kus reegleid polegi – vastane tuleb tümitada oimetuks.
Belgia kohus mõistis eestlasest euroametniku vägistamises süüdi
Brüsseli kohus mõistis esmaspäeval vägistamises süüdi 51aastase eestlasest endise kõrge ametniku, vahendab Belgia väljaanne La Dernière Heure. Tegemist on endise lennunduse ja rahvusvaheliste transpordisuhete direktori Margus Rahuojaga.
VIDEO | COOPi autoloosi võitja: ma olin kindel, et see on tüngakõne!
"Ma olin täiesti kindel, et see on tüngakõne ja mõtlesin, et mis inimene see küll on, kes selliseid kõnesid teeb, mistõttu venis minu vestlus COOPi esindajaga küllalt pikaks," meenutas järjekordse COOPi autoloosiga uue Volkswagen Passati võitnud Anne-Ly Sepp (43) oma esimesi kahetisi tundeid.
20aastase Shawn Mendese trussikufoto ajas interneti lõhki
Kanada laulja Shawn Mendes ajas oma fännid vaimustusest hulluks, avaldades Instagramis värske foto, kus ta poseerib firma Calvin Klein aluspükstes.
Kylie Minogue'i lõhn tekitas ekskallimas tülgastust
Prantsuse näitleja Olivier Martinez püsis truult Kylie Minogue'i kõrval, kui lauljatar pidas võitlust rinnavähiga, kuid naistelemmikul oli ka varjupool.
GALERII | Väsinud lennuk Tallinna südalinnas peegeldab Eesti poliitikat
Eesti 200 püüdis Tallinna linnatänavatel järjekordse kummalisusega tähelepanu. Südalinna pargitud väikelennukiga demonstreeritakse Eesti seisvat majandust, räägivad asjaosalised.
Berliini festivali võitis Iisraeli režissööri film
Berliini festivali peaauhinna Kuldkaruga pärjati Iisraeli režissööri Nadav Lapidi „Sünonüümid“ noorest iisraellasest Pariisis, kes on sünnimaale selja pööranud. 
Kes saab Venemaa juhiks pärast Vladimir Putinit? Ikka Putin!
Mullu märtsis ligi 77 protsendi häältega Venemaa presidendiks tagasi valitud Vladimir Putin ei saa põhiseaduse järgi 2024. aastal toimuvatel järgmistel valimistel uuesti kandideerida. Seetõttu kaalutakse Kremlis praegu tema võimu säilitamiseks erinevaid võimalusi, kirjutab Prantsuse ajaleht Les E...
HEA MÕTE? Los Angelese linnaametnik soovitab rotiprobleemide tõttu appi kutsuda „kasside armee“
Kõik teavad, et närilaste suurimaks vaenlaseks on kassid. Seda on kuulnud ka Los Angelese linnanõukogu eesistuja Herb Wesson, kelle arvates on linnahalli rotiprobleemidele lihtne lahendus – lähetada nende vastu kasside armee, vahendab Fox News.
HINNASPIKKER | MM-rallil käimine pole odav lõbu, kuid tengelpung ei pea ka üle ääre ajama
Kuigi Rootsi pole ju Eestist kaugel, nõuab svenssonite maal MM-rallil käimine korralikku eelarvet. 
Mis on täide läinud sellest, mida lubas praegune valitsus möödunud valimiste ajal?
Rahandusministeeriumi analüüsist, mis võttis kokku riigikogu valimistel osalevate erakondade valimislubadused, selgus, et tänavu erakondade antud 3077 valimislubadusest on konkreetselt hinnatavad 775. Ka eelmiste – 2015. aasta – valimiste eel lubasid erakonnad ilusate sõnade ja kõlavate loosungit...
Piirivalvurid otsisid Peipsil kadunud kalameest
Piirivalvurid said pühapäeva, 17. veebruari pealelõunal teate, et varahommikul mootorsaaniga järvele läinud kalastaja on jäänud kadunuks ning sõbra pingutused meest omal käel leida ei ole vilja kandnud. Järvel kadunud mehe leidmiseks käivitasid piirivalvurid otsingu.
FOTOD | Tallinna südalinna trammiliikluse halvas trammijuhi kartus, et tal katus põleb
Täna pärastlõunal seiskus Tallinna kesklinnas trammiliiklus, kuna üks trammidispetšer oli veendunud, et tema trammil põleb katus.
VALIMISPÄEV SOOMES | Ülelahe rekamees Enn: „Kui EKRE saab võimule, siis vähemalt midagi muutub. Olen selles 100% kindel!“
End Eesti kõige kuulsamaks rekameheks nimetav Enn Piir on Soomes elanud kaheksa aastat. Oma hääle plaanib mees anda EKREle. „Miks just nemad? Sest ma olen vana rassist ja homode vastu võitleja. Ega mul muud valikut pole.“
Göteborgi kohus karistas pagulase väljasaatmist takistanud naist rahatrahviga
Mullu suvel sai maailmakuulsaks Rootsi tudengineiu Elin Ersson, kes peatas 23. juulil Göteborgi lennuväljal reisilennuki, mis pidi viima sunniviisiliselt Rootsist välja saadetava Afganistanist pärit pagulase Istanbuli. Täna otsustas Göteborgi kohus karistada teda lennuõiguse rikkumise eest 3000 k...
VALIMISVIKTORIIN | Kes saab rohkem hääli? Kes pääseb riigikokku? Hääleta!
Õhtulehe poliitikatoimetus pani riigikogu valimiste eel kokku 20 duellipaari. Hea lugeja, tahame teada, kes sinu arvates saab valimistel rohkem hääli, kes pääseb riigikokku, kui hästi läheb erakondadel ja säravamatel kandidaatidel? Anna oma hääl!
EESTI TÕTTAB APPI! Tallinna noored korraldavad maailma popima YouTube'i kanali toetuseks rongkäigu
Alates aastast 2013 on YouTube'i enimtellituima kanali tiitlit enda käes hoidnud Rootsi noormees Felix Kjellberg, keda teatakse paremini tema pseudonüümi PewDiePie järgi.
ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: millist erakonda te kindlasti ei valiks?
Õhtuleht käis uurimas, milline erakond on inimestele vastumeelseim. Üsna läbivalt kerkis esile EKRE, kuid pahameeletormi kutsusid esile ka mitmed teised parteid. 
SILMAD VILAVAD, NÄPUD TANTSIVAD: kõnekoolitaja toob välja poliitikute nõrgad küljed
„Algajatel poliitikutel on veel alles inimlikku joont. Nad ei ole jõudnud seda välja harjutada. See on nende väga suur tugevus,“ hindab esinemiskoolitaja Eva Gutmann kodumaiseid poliitikuid. Eesti riigimehed räägivad tavaliselt liiga palju erakonna programmist ning liiga vähe iseendast ja inimese...
Kannapööre: Nykäneni matuste kulud tasub siiski riik
Soome Euroopa, kultuuri- ja spordiminister Sampo Terho andis teada, et Matti Nykäneni matuste kulud tasub riik. Varem oli lubanud abikäe ulatada heategevusorganisatsioon Pietarinkadun Oilers.
Täpsustus seoses Hubert Hirve ja Pavel Gammeri lugudega
Õhtuleht avaldas 11. ja 12. veebruaril lood „HIRVE JA GAMMERI SÜÜDISTUS: peidikud reetsid maffiapesa Raekoja platsil“ ja „Eesti maffiapealikud lüpsid jõugu „musta kassat“ miljonite eurodega“, kus kasutasime süüdistust kirjeldades väljendit "kõige klassikalisemaks maffiasüüdistuseks" ning nimetasi...
Oscarite korraldajad taganesid skandaalsest sammust
Oscarite korraldajad loobusid varasemast otsusest anda neli kuldmehikest üle reklaamipauside ajal, kirjutab BBC News.
PALJU ÕNNE! Andres Herkel ja Külliki Kübarsepp said lapsevanemateks
„Keset talve sündis väike soe Juuli. Ema ja lapsega on kõik hästi, isaga ka. Suur aitäh Pelgulinna arstidele. ämmaemandatele, kõigile abilistele!“ jagab Riigikogu liige ja Vabaerakonna esimees Andres Herkel Facebooki vahendusel rõõmusõnumit. 
Vang päästis maasturisse luku taha jäänud imiku, kasutades autovargana õpitud oskuseid
Florida osariigis New Port Richey linnas lukustas pereisa valentinipäeval kogemata üheaastase imiku maasturisse. Laps päästeti tänu läheduses tööd teinud vangi osavale tegutsemisele, vahendab ABC7.
KUULA! Tommy Cash avaldas ühise loo Saksa produtsentidega
Eesti räppar Tommy Cash avaldas loo "Who" koos Saksa produtsentidega duoga Modeselektor. Tegu on Modeselektori peagi ilmuva albumi "Who Else" kolmanda singliga, vahendab Menu.
VIDEO | Ainus naljakas „Eesti laulu“ vaheklipp? „Klassikokkutuleku“ mehed kummitasid riietuvat Sünne Valtrit
Paljud nurisesid tänavuste „Eesti laulu“ „Kosmosemuttide“ vaheklippide üle, et need polnud naljakad ja midagi aru ei saanudki. Õnneks tõi kastanid tulest välja Eesti populaarseima filmisaaga „Klassikokkutulek“ kuulus trio, kes käis läinud laupäeval Saku Suurhallis toimunud „Eesti laulu“ finaalkon...
Meghan Markle naaseb ekraanile läbukomöödiaga!
Ehkki Meghan Markle tegi Briti kuningliku pere liikmeks saades näitlemisega lõpparve, on ta varsti suurel ekraanil tagasi.
LUGEJA VIDEO | Kahe bemmi mõõduvõtt oleks võinud lõppeda avariiga
Õhtulehe valduses on video Tartust, kus Räpina maanteelt BMW-ga Tartusse sõitev juht ei suuda oma sõiduki võimsast mootorist kaugemale näha. Ta ületab kiirust ja sooritab ohtliku möödasõidu.
Beck lahutab 15 aastat kestnud abielu
Mõjukas USA muusik Beck andis veidi enne 15. pulma-aastapäeva lahutuse sisse.
JUBA JÄLLE: Karl Marx langes vandaalide ohvriks
Londonis Highgate kalmistul langes Karl Marxi (18818 - 1883) memoriaal juba teist korda kuu aja jooksul vandaalide ohvriks, vahendab The Guardian. 
Matti Nykänenil oli uus plaat peaaegu valmis
Väljaande Keskisuomalainen teatel pidi Matti Nykänen kevadel välja andma oma neljanda plaadi. Laulud olid juba peaaegu valmis, kui 55aastane suusahüppesangar ootamatult suri.
„Mati Nuude laulis ennast eestlaste hinge, kuid eestlased viisid ta ka hauda.“
Täna oleks Mati Nuude saanud 77aastaseks. Taasavaldame sel puhul sõprade meenutused legendaarsest lauljast,mis ilmus esmakordselt Õhtulehes 18. veebruaril 2016. 
PROVOKATSIOON: keegi riputas Salisbury katedraalile Vene lipu
Pühapäeva hommikul avastasid Novitšoki mürgirünnakuga tuntuks saanud Salisburys asuvat kuulsat katedraali korrastavad töölised, et öösel oli keegi tellingutele riputanud suuremõõtmelise Venemaa riigilipu.
Jennifer Aniston tegi oma eralennukiga hädamaandumise
Jennifer Anistoni juubeli tähistamine Mehhikos ähvardas luhtuda: näitlejanna eralennuk pidi tegema hädamaandumise.
Perearst veenis patsiente pöörduma alternatiivmeditsiini poole
Keilas veebruari alguses kolme päeva jooksul perearsti ülesandeid täitnud Martin Ruumet (43) veenis patsiente ravima end alternatiivmeditsiini vahenditega, mis on paljude tema ametivendade hinnangul vastuvõetamatu ja toob esile, et Eesti seaduste järgi ei ole võimalik kuidagi sellise arsti tegevu...