DONALD TRUMP: me soovime vältida sõda Iraaniga
USA president Donald Trump ütles Washingtonis Valges Majas pärast kohtumist Bahreini kroonprintsi Salman bin Hamad bin Isa al-Khalifaga, et Saudi Araabia naftarajatistele korraldatud droonirünnakute taga tundub olevat Iraan, vahendab Ilta-Sanomat. 
Pensionikogujate Ühendus II pensionisamba reformist: ebaselgust on rohkem kui arusaadavat juttu
Augustis loodud Pensionikogujate Ühendus saatis teele selgitustaotlused peaministrile ning sotsiaal- ja rahandusministrile, et saada rohkem ja selgemat informatsiooni, milliseid analüüse on tehtud või kavas teha plaanitava pensionisüsteemi reformi seaduseelnõu menetlemise eel. Samuti soovib ühend...
Kurjategijate Euroopa kõrgliigasse tikkunud eestlased lähevad Leedus kohtu alla
Mõjuka tellimusmõrva sooritanud eestlased on esimesed, kes kevadel tabatud suurest kuritegelikust võrgustikust kohtu alla lähevad.
MÄLUMÄNG | Eesti jalgpallikoondise suurimad kaotused
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Salapärase Eesti autori kirjutatud erootikatriloogia lööb laineid
Eesti ilukirjandusmaastikku on viimase aasta jooksul raputanud korralikult erootikaromaani triloogia, mida peetakse ka Eesti omaks "50 halliks varjundiks". Pseudonüümi taha peituva autori Helene Mossi sulest on ilmunud meeletult põnev sari "Cougar", mis on täis kuumi seksistseene, sisemisi heitlu...
Endine Jõhvi volikogu juht astub altkäemaksusüüdistusega kohtu ette
Prokuratuur saatis kohtu alla Jõhvi volikogu endise esimehe Niina Neglasoni süüdistatuna altkäemaksu võtmises ja toimingupiirangu rikkumises: ta hääletas volikogu istungil Jõhvis hooldekeskuse hoone tühjalt seisvate ruumide OÜ-le Corrigo rendile andmise poolt, tehes ise samal ajal töötukassale sa...
Manalateele läinud Hardi Rajas võib rahus puhata – üks vana sõjamees saab vee majja
Möödunud nädalal läks manalateele Eesti Leegioni Sõprade Klubi juht, ohvitser Hardi Rajas, kes kuni surmani aitas üleval hoida kodumaa eest võidelnud meeste mälestust ning kelle viimaseks üllaks sammuks jäi Saksa armees Eesti eest võidelnud Boris Takkile vee- ja kanalisatsioonitrassi ehitamise al...
IGA KUUES JÄTAB MAKSMATA: teekasutustasust saamata jääv tulu ulatub miljonitesse
Õhtulehe vaatlus näitab, et Eestis alles teist aastat kehtiva teekasutustasu jätab maksmata iga kuues veokijuht. Maksu- ja tolliameti analüüs ütleb, et meie avalikel teedel sõitmise eest on alati tasutud 68 protsendil ja kunagi ei maksa 9 protsenti veokitest. Kokku võib riigil nii saamata jääda l...
Boris Johnson võrdles end superkangelase Hulkiga
Intervjuus Daily Mailiga võrdles Suurbritannia peaminister Boris Johnson end „Tasujate“ filmikangelase Hulkiga ning lisas, et võib-olla ta hoopis eirab Suurbritannia uut seadust, mis kohustab teda peagi Euroopa Liidult Brexiti jaoks ajapikendust paluma.
Jüri Saar | Kuidas piirata suverääni?
Õhtuleht küsis, kuidas on võimalik, et korduvalt karistatud erakond istub valitsuses ja riigikogus edasi, nagu midagi poleks juhtunud.
Seisukoht | Kummardus noorsportlasele
Parem on vaadata tõele näkku, kui petta ennast ja inimesi, kes sinust hoolivad. Tippspordis tuleb niisugune mõttemaailm ainult kasuks.
Juhtkiri | Parandame keeleõpet, tõstmata õpetajate palka?
Kui mitte enamaks, siis vähemalt üheks konkreetseks paranduseks on riigikontrolli täiskasvanute eesti keele õppele keskendunud audit tõuke juba andnud: haridus- ja teadusministeerium on valmis keeleõppe korralduse küsimuses juhtrolli haarama. Tore on, sest kes muu seda kandma peakski, ent arvatav...
Sajad tuhanded inimesed põgenevad Süüria valitsusvägede pommitamise eest Türgi piirile
Esmaspäeval kohtuvad Ankaras kolme riigi liidrid: Türgi, Iraani ja Venemaa. Kõne all on Idlibi provints, Süüria mässuliste viimane kants, mida piiravad valitsusväed ning kust põgenevad Türgi ja Euroopa poole sajad tuhanded pommide eest pagevad inimesed.
ÕL VIDEO JA GALERII | Eakas toolil võimleja: mida rohkem suhteid, seda parem!
Mis on õnne saladus? „Mida rohkem suhteid, seda parem. Mitte ainult lähedaste, vaid ka tuttavatega. Mida laiem on sõpruskond, seda õnnelikum olevat inimene,“ teab rääkida 82aastane Piia, kes on usin toolil võimleja.
VIIEAASTASE OOTUSE LÕPP? Ratas lubab saarlastele suuremat lennukit, loodetavasti aprilliks!
Maanteeamet kuulutas esmaspäeval välja uue riigihanke Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinil lendava firma leidmiseks. Peaminister Jüri Ratas kinnitas riigikogu ees, et saarlased saavad peagi praegusest kaks korda suurema lennuki, mida on neile lubatud juba peaaegu viis aastat!
Saksamaal ringleb idee kehtestada sigaretikonidele pandisüsteem, mis teeb suitsupaki neli eurot kallimaks
Maailma paljudes linnades teevad muret tänavatele visatud sigaretikonid. Saksamaa pealinna Berliini senati otsusel saab uuest aastast koni tänavale viskamise eest nõuda kuni 120 eurot trahvi. Berliinis elava Stephan von Orlowi arvates on see samm õiges suunas, kuid tema meelest aitaks tänavad par...
Hispaania taastub sajandi suurimatest paduvihmadest
Hispaania teleuudistesaadete mahust võtavad juba nädal aega lõviosa paduvihmad ja nendest põhjustatud üleujutused, mis seni nõudnud kuue inimese elu.  Meteoroloogide teatel mõõdeti mõnes piirkonnas rekordiline sademetehulk alates 1917. aastast. Kohati sadas 15 tunni jooksul üle 600 millimeetrit v...
ILMAPROGNOOS | JOPED KAPIST VÄLJA! Nädala teises pooles võib sadada esimesi lumeräitsakaid
Pikk ja soe suveilm on läbi saanud ja sellel nädalal peletab jahe sügisilm ta lõplikult mänguväljakult minema. Vihma ja tormiste tuulepuhangutega alanud nädal muutub teises pooles veidi kuivemaks kuid ka külmemaks.
Lõuna-Korea meedia: Kim Jong-un kutsus Donald Trumpi endale Pyongyangi külla
Lõuna-Korea ajalehe väitel kutsus Põhja-Korea juht Kim Jong-un augustis kirja teel USA president Donald Trumpi Pyongyangi külastama, vahendab The Guardian.
SEITSE HUKKUNUT: väikelennuk kukkus elamukvartalisse
Colombias kukkus pühapäeval väikelennuk Piper PA-31-350 Popayáni linnas elamukvartalisse. Lennuki pardal olnud üheksast inimesest said seitse surma ja kaks raskelt vigastada. Maapinnal sai lisaks raskelt vigastada üks laps, vahendab Kronen Zeitung. 
KURJAD LINNUD: haraka eest põgenenud mees suri jalgrattaõnnetuses
Austraalia mees suri pühapäeval jalgrattaõnnetuses, kui üritas põgeneda haraka eest, kes talle kallale tungis, teatab BBC.
VAHVA ETTEVÕTMINE: Londoni metroojaama reklaamid asendati kassiplakatitega
Koertega reisijad poeavad olema Clapham Common Tube'i metroojaamas viibides ettevaatlikud, sest fotod kassidest on vallutanud kõik sealsed reklaampinnad, teatab CNN.
Narvas tulistati meest, kurjategija põgenes
Politsei sai esmaspäeva hommikul enne kümmet äreva teate selle kohta, et Narvas Tallinna maantee tänaval asuva maja juures leidis aset tulistamine, mille tagajärjel sai üks mees vigastada. Tulistaja põgenes sündmuskohalt. Kannatanu sai käevigastuse, mehele osutatakse esmaabi.
FOTOD | Türi vallas põrkasid kokku rong ja sõiduauto, kaks inimest said viga
Esmaspäeval juhtus Türi vallas Taikse külas liiklusõnnetus, kus põrkusid kokku rong ja sõiduauto. Kaks õnnetuse ajal sõiduautos olnud inimest viidi haiglasse. 
OSALE VÄLJAKUTSES: proovi süüa 22 päeva vaid taimset!
Kas oled vahel tundnud, et pärast toidukorda on raske olla? Tajud, et sööd liiga palju liha ning see võib olla eelmainitud raskustunde põhjuseks? Sul võib olla õigus, sest Tervise Arengu Instituudi uuringute kohaselt söövad eestlased soovitatust ligi kaks korda rohkem liha.
Kuidas saada hambad kodus kaunilt valgeks? Spetsialist annab nõu!
Särav naeratus on inimese visiitkaart – selle järgi jääb teistele meelde, oled enesekindlam ning võidad südameid. Kaunite ja valgete hammaste saamiseks ei pea minema hambaarsti juurde ega salongi, seda saab imelihtsalt ka kodus saavutada. Kuidas see võimalik on, räägib Krislin Pihlamägi, Beaming ...
Miljoninõue Keskerakonnalt: Midfield taotleb enda kohtumenetlusse kaasamist
Keskerakond on vaidlustanud kohtus Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ettekirjutuse tagastada OÜ-le Midfield 1,28 miljonit eurot, mis puudutab tehinguid reklaamiärimees Paavo Pettaiga: enda kohtumenetlusse kaasamist nõuab ka Midfield, mille vaidlus on jõudnud Riigikohtusse.
Politsei uurib koolitulistamisega ähvardamist
Politsei uurib juhtumit, kus üks Narva koolipoiss pani sotsiaalmeediasse üles foto, milles võis aimata koolitulistamise ähvardust.
MÄLUMÄNG | Kes oli Maria Callas?
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Komissar vaatas surmale silma: Voitka otsis kohta, kuhu mind tulistada
„Siis läks see asi põlema,“ tõmbab uurija Ain Balder joone, kui politsei otsustas, et Nõukogude armeeteenistuse eest metsa põgenenud vennad Aivar ja Ülo Voitka tuleb kinni püüda. Maksku, mis maksab – sellest 13 aastat kestnud vastasseisust oli korraga saanud auasi.
Deivil Tserp | Eesti spordimaastik – valvurita põrgukatel
Alustuseks üks vana anekdoot. Mees läheb põrgusse ja näeb tulel podisemas suuri katlaid. Ta märkab, et valvureid pole ainult ühel katlal. Loomulikult tahab mees teada, miks on kujunenud selline olukord. Selgub, et seal keedetakse eestlasi – kui keegi üritabki välja ronida, tõmbavad kaasmaalased t...
Pluss, miinus ja ennustus | Medalisoosik Kirt, streikiv Toyota ja maadluslootused
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 15. septembri valik.
Otepää nagistab maanteeametiga: uue keskväljaku projekt teemeestele ei sobi
„Peamine põhjus on selles, et me väljaku ehitamise käigus teeme üht-teist ka riigi maanteele. Ikka raha, igaüks tirib tekki enda poole,“ selgitab Otepää vallavanem Kaido Tamberg, miks nad pole senini saanud maanteeametilt kooskõlastust keskväljaku uuendamise projektile.
Suri endine laulja Hillar Norralt
Hillar Norralt oli üks Eesti võimsamaid lauluhääli, lauldes aastatel 1977-1990 ansamblites Maagia, Vahe, Data, Peegel ja P3. Ta suri täna öösel kella nelja paiku pärast pikaaegset võitlust vähiga.
Seisukoht | Ümmargune null
Peaminister tegi sotsiaalmeediasse huvitava postituse kohtumisest tal külas käinud Lasnamäe noortega. Nimelt tundis Ratas rõõmu, et noortest kumas läbi avatud mõtlemine ja soov panustada. Sest juhtisid noored tähelepanu, et eesti keele õppimiseks on vaja paremaid võimalusi ja seda juba varem kui ...
Juhtkiri | Rahaga praalimisest piinlike kärbeteni
Võimuliit näikse olevat lõpusirgel, et riigieelarvest veel vajalikud 50 miljonit kärpida. Rahandusministergi ise ütles, et 50 miljonit pole suur number. Martin Helme nentis ka samas, et sedavõrd pingelist eelarvet pole olnud masust saadik. Kui ka oletada, et poliitikute lubadused sel korral vett ...
Peeter Olesk | Hinne ja tulemus
Meiesuguste põhikooli-aastail 1961-1969 Tallinnas Rahumäel õpetasid elementaaralgebrat ja trigonomeetriat veel 1920.aastatel õpetajahariduse saanud seminaristid. Nendepoolse tunnustuse laeks oli hinne „viis“.
Põlenud garaaži rusudest leitud mees võis hukkuda plahvatuses
„Paugud olid nii kõvad, et kuulsin neid majja sisse mitme kilomeetri kauguselt. Hirmunud külaelanikud jooksid välja, tunda oli isegi lööklainet,“ räägib Põhja-Sakala vallas Vastemõisas elav naine.
Mädanenud kartulid tapsid Venemaal kolm inimest
Tšeljabinski oblastis Magnitka külas suri kortermaja keldris kolm inimest.
Ujuv aatomielektrijaam jõudis Siberisse
Vene Rosatomi ehitatud ujuv aatomielektrijaam Lomonossov (pildil) heitis ankru Ida-Siberis Tšuktšimaal Pevekis ja ühendatakse elektrivõrku aasta lõpuks.
Trump põlgas ära, aga nüüd krabasid vargad kuldse WC-poti
Itaalia kunstniku Maurizio Cattelani looming: kuldne WC-pott nimega America jõudis esimest korda ajalehtede pealkirjadesse, kui president Donald Trump tahtis Guggenheimi muuseumilt laenuks Vincent van Goghi maali „Lumine maastik“, kuid seda ei antud – küll aga pakuti pikaks ajaks lahkelt rendile ...
GALERII | TORM EESTIS: tõusuvesi lõikas Haapsalus spaakülastajatelt jalgtee linna
Keskpäeval tõusis Haapsalus tormituulte tõttu merevesi 77 cm üle nulli ja tõusuvesi lõikas ära jalgtee puhkekeskusesse Fra Mare. Fra Mare külalised pidid linna pääsemiseks kasutama taksoteenust või leidma kordades pikema kuid ohutuma raja.
FOTOD | Mitu korda üle katuse rullunud auto jäi seisma elumaja najal
Ööl vastu pühapäeva toimus liiklusõnnetus Järvamaal Kapu külas, kus 34aastane mees juhtis sõiduautot Volkswagen Passat, kaotas juhitavuse ning sõitis teelt välja. Sõiduk rullus mitu korda üle katuse ning jäi seisma elumaja seina najal. Kiirabi toimetas autojuhi kontrolli Järvamaa haiglasse.
EESTLASED HEATEGEVUSEST EI VÄSI: ratastoolis nelja lapse isa sai raviraha kokku
Sel nädalal ilmus "Pealtnägijas" lugu õnnetuse tagajärel ratastooli sattunud pereisa Argost, kelle ainus lootus taas terveks saada on kallis ravi Venemaal. Juba nädala lõpuks oligi raviraha annetuste teel kokku saadud.
VIDEO | 10aastane tüdruk pandi paari 22aastase sugulasega
Iraanis pandi paari 10aastane tüdruk ja 22aastane mees. Tegu oli sunnitud sugulusabieluga.
HABETUNUD JA RATASTOOLIS: 32aastane mees üritas reisida 81aastase mehe passiga
32aastane mees üritas end näidata 81aastasena pensionärina, kuid vaatamata maskeeringuks kasutatud habemele ja ratastoolile - ta jäi ikka vahele!
ÜLEKOHTUNE! Koolivormi mittemahtuv Briti koolitüdruk ei tohi õppida klassiruumis
14aastane Farehami Portchesteri riigikoolis õppiv britt Kada Jones ei tohi koolis kaaslastega ühes klassiruumis õppida, kuna ta ei mahu koolivormi seelikusse, vahendab Daily Mail.
Raha- ja töötajate nappuses keeleinspektsioon: sisseränne tõstab koormust
Kuna Eestis on suurenenud sisseränne, tähendab see keeleinspektsioonile suuremat töökoormust. Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk tuleb tõsta inspektorite palku ja suurendada ametkonna suurust, et ülesannete kõrgusel olla. „Keelekoolitajate tegevuse järelevalve ja nende nõustamine eeldab ...
Armukadedat noormeest ootab ees vanglakaristus peale sõbra peenise mahalõikamise ähvardust
Kahekümneaastane Dylan Barnes ähvardas oma sõbra peenise kööginoaga maha lõigata, kui leidis ta koos oma tüdrukuga voodist. Nüüd ootab teda ees peaaegu kuue aasta pikkune vanglakaristus, vahendab Daily Mail.
GALERII | Kirjandustänava festival meelitas ligi palju huvilisi
Laupäeval sai alguse juba kolmas Kirjandustänava festival, mis tõi kokku arvukalt uudistajaid. Külastajad said kaasa lüüa erinevates kultuuriprogrammides ning kinnitada keha hoovikohvikutes.