Tšiili sõjaväelennuk 38 inimesega pardal kadus teel Antarktikasse
Tšiili sõjaväelennuk, mille pardal oli 38 inimest kadus teel Antarktikasse, teatab BBC.
RAVIMIKRIIS: Narva haiglas sattus ohtu üle saja imiku
Narva haiglas tekkis vastsündinutele ohtlik olukord, sest K-vitamiin oli otsas – seda süstitakse imikutele, kuna nad sünnivad K-vitamiini defitsiidiga.
MÄLUMÄNG | 2019. aasta parimad raamatud
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Isikuandmeid avaldanud politseinik vaidlustas karistuse kohtus
Isikuandmete avaldamise eest karistada saanud Lõuna prefektuuri ametnik Kaire Vuks vaidlustas karistuse Tartu maakohtus.
Noored naised võtsid Soomes võimu
Täna kinnitab Soome parlament ülima tõenäosusega peaministriks 34aastase Sanna Marini, riigi ajaloos noorima naise sellel ametikohal. Tema valitsuse rahandusministriks saab vaid 32aastane Keskusta (Keskerakonna) liider Katri Kulmuni, ministreiks roheliste erakonna juht 34aastane Mari Ohisalo ja 3...
USA pani Ventspilsi linnapeale kuuks ajaks sanktsioonid peale
Magnitski akti alusel pani USA valitsus sel esmaspäeval, rahvusvahelisel korruptsioonivastase võitluse päeval peale sanktsioonid erinevatele äridele ja üksikisikutele. Nende seas ka Läti linna Ventspilsi meer Aivars Lembergs.
Pihkva kuberner pakub Henn Põlluaasale Vene passi
Pihkva oblasti kuberner tegi ettepaneku anda riigikogu esimehele, EKRE liikmele Henn Põlluaasale (pildil) Venemaa kodakondsus, kirjutab Delfi.
SIIA PERED, SIIA VALLALISED MEHED: Saudi Araabia lõpetab soolise eraldatuse restoranides
Saudi Araabia valitsus teatas, et lõpetab ammusest ajast kehtinud kummalise restoranisüsteemi, milles eksisteerivad n-ö peresissepääsud ja siis meestesissepääsud.
VAATA, VÕRDLE JA VALI: saripettur Liis Haaveli välimus on sama heitlik kui Eesti ilm
Enam kui kümmekond aastat on Liis Haavel figureerinud meedias eri petuskeemidega, üritades end mitmel korral varjata ka maskeeringuga. 
Raviminappus Eestis ohustab nii imikuid kui eakaid
Eesti ja Euroopa seisavad üha teravamalt silmitsi elulise probleemiga: hädaline jääb apteegis pika ninaga, sest talle vajalikku ravimit lihtsalt hetkel ei ole. Mure ähvardab ühtviisi nii vastsündinuid kui ka kroonilisi haigusi põdevaid eakaid, kes ei leia ühtäkki oma vaevustele lahendust.
Neinar Seli 60: vanus tuleb, aga karussellilt on väga raske maha astuda
Neinar Seli sai laupäeval 60. Omaaegne TÜ noorim õppejõud, Andrus Ansipi tööandja, aktiivne kaitseliitlane – ameteid ja tiitleid on Selil kümneid. Neist kõige kuulsam on muidugi „mitteametlik Tartu kuningas“. Pärast kolme aasta eest kriminaalkaristuse toonud kohtuasja pole Seli enam eriti sageli ...
Sitsi süstlapunkt ei tohi oma põhieesmärki enam täita
Elumajja rajatud süsltavahetuspunkti vastu sõdiv korteriühistu sai kohtus osalise võidu ja tervise arengu instituut (TAI) tohi majas enam süstlavahetusteenust pakkuda. „Nad võiks nüüd mõista, et see pole nende jaoks õige koht,“ leiab ühistu esimees Dmitri Gurkin. Kas kohtuotsus tähendab ka skanda...
Uus-Meremaal purskas vulkaan, tõenäoliselt hukkusid kümned inimesed
Esmaspäeval Uus-Meremaal Valgel saarel toimunud vulkaanipurske käigus hukkus vähemalt viis inimest ning teadmata arv on kadunud. Päästjad ei usu, et need, keda pole leitud, ellu jäid.
Juhtkiri | Priisõit ainult jõukatele pealinlastele?
Keskerakond alahindab valijate mälu pikkust, kui aasta alguses, riigikogu valimiste eel, otsustas juhatus, et Tallinna nn tasuta ühistransport võiks laieneda kõigile Eesti elanikele ning kavatsusele andis heakskiidu ka toonane Tallinna linnapea Taavi Aas, ent nüüd paneb keskerakondlik linnavalits...
Uber sai USAs pea 6000 teadet seksuaalsest ahistamisest ja vägistamisest
Uber avalikustas möödunud nädalal raporti oma teenuse turvalisusest, millest vaatab vastu üsna kole number: kahe aasta jooksul 5981 teadet seksuaalsetest rünnakutest. Ja see on vaid Ühendriikide statistika.
Kiviõli koolidirektori ametist vabastanud vallavalitsusele tehti pommiähvardus
Lüganuse vallavanemale Viktor Rauamile saadeti reedel ähvardav e-mail, milles lubati vallavalitsuse maja õhku lasta, kui ta ei korralda Kiviõli I keskkooli direktor Heidi Uustalu naasmist ametipostile. 
KAPO HINNANG: Tallinnas tahetakse korruptsiooni vähendada, aga Narvas arvatakse ikka, et „batjale“ on rohkem lubatud
Kaitsepolitsei (KaPo) peadirektor Arnold Sinisalu tõi kohtumisel riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoniga välja, et korruptsioon ei ole Eestis enam selline nagu 20 aastat tagasi, kuid „lõdvaks lasta“ ei saa ainuüksi geopoliitilistel põhjustel. Venemaa võib varem või hiljem leida vahendi kell...
Seitsmendast sajandist pärit laev ärkab ellu
Proua Edith Pretty Suffolki maakonnas Sutton Hoos kuulis ümbruskonna vanematelt inimestelt, et tema maal seisvad neli ümmargust künkakest, üks suurem ja kolm väiksemat, on iidsed matmispaigad. Neis peituvat kulda ja muid väärtusi. Pretty esiti ei uskunud neid jutte, kuid siis nägi öösiti unenägus...
Ene Pajula | Kellele siis apteegid ei meeldi, küsib mammi
Kas just esimeses järjekorras, aga igatahes on see koht, mida iga inimene vajab sünnist surmani ja mille puudumist märkame alles siis, kui seda enam ei ole.
Seisukoht | Hoidke alt, venelased tulevad!
Maailma antidopingu agentuur (WADA) toetas täitevkomitee koosolekul ettepanekut keelustada Venemaa sportlaste osalemine rahvusvahelistel tiitlivõistlustel neljaks aastaks. Perioodi jäävad ka 2020. aasta Tokyo ning 2022. aasta Pekingi olümpiamängud ning 2022. aasta jalgpalli-MM Kataris. Osaleda võ...
Külateel surnuks sõidetud naise kolleegid tervisekeskusest: me ei oska tööd ilma temata ette kujutada
Pühapäeva varahommikul Raplamaal külateel  roolijoodiku auto alla jäänud Liina kolleegid meenutavad teda kui väga toredat naist. „Tal polnud autot, kõik oma toimetused tegi ta jala või jalgrattaga. Tervislik eluviis oli tema kreedo,“ ütlevad töökaaslased. 
VIIES VEERANDAEG | Kalev/Cramo edu taga on lihtne, ent tark korvpall
Õhtulehe korvpallisaates "Viies veerandaeg" oli ajakirjanikel Jarmo Jagomäel ja Henry Läänel luubi all BC Kalev/Cramo.
NÄDALA KOKKUVÕTE | Saladuseloorid langesid Mart Järviku lutikalt ja Ott Leplandi seksodroomilt
Õhtuleht võtab kokku möödunud nädala tähtsamad uudised, mis pakkusid kõige rohkem kõneainet või põnevust.
Türgi saatis terrorismiga seotud 11 prantslast kodumaale tagasi
Türgi teatas esmaspäeval, et nad saatsid 11 Prantsuse kodanikku Prantsusmaale tagasi. See on osa programmist, millega Türgi saadab välisriikidest pärit terroristliku taustaga vahistatud isikuid riigist välja, teatab Reuters.
GALERII | Kahekordse sekkumise eest aumärgi pälvinud mees: „Ma ei mõelnud muud, kui et nüüd on vaja kiiresti tegutseda...“
Mullu veebruaris sõitis Harjumaa Uuri küla mees Roland lastega Rakverre. Plaan nägi pere pisematele ette kaubanduskeskuse mängutoas lustimist, Rolandile aga pisukest poodlemist. 
ONGI KÕIK! Mati Alaver pääses Austria uurimisest puhtalt
Suusatreener Mati Alaver ei pea enam kartma Austria dopinguuurimise tulemusi, sest tema Eestis kriminaalkorras süüdimõistmine lõpetas ka Alaveri tegude uurimise Austrias.
Jäljetult kadunud: sõbrad, omaksed ja politsei otsivad Aitit
„Kõik senised vihjed on kontrollitud ning on tuvastatud, et need on tehtud üksnes Aitile sarnanevate isikute kohta. Hetkel pole uut infot tulnud, mis annaks meile midagi konkreetsemat kontrollida ehk me oleme sisuliselt alguses tagasi,“ ütleb Maido Maasepp korporatsioonist Fraternitas Estica, kel...
SUUR NARKONOOS: Kohtla-Järve elanik jäi vahele kilogrammi kokaiiniga
Ivangorodi piirivalvurid tabasid Narvast tulnud mehe, kes üritas Venemaale smugeldada üle peaaegu kilogrammi kokaiini. Vihje narkomuula kohta pärines Moskva FSB kontorist, väidab portaal 47news.
Prantsuse vasakäärmuslaste juht mõisteti ametnike ähvardamise eest tingimisi vangi
Prantsusmaa kohus mõistis vasakäärmuslaste juhile Jean-Luc Mélenchonile kolmekuulise tingimisi vangistuse ning 8000 euro suuruse trahvi, teatab BBC.
FOTOD | Saaremaal keeras purjus juht auto katusele
Pühapäeva õhtul sõitis Saaremaal Upa-Leisi maanteel teel välja vastu puud sõiduauto Ford ja maandus katusele. Teatele reageerinud politsei aga ühtki inimest autost ega selle ümbrusest ei leidnud.
Võitja loosiga: jõuluvanade talimängude võitja selgitas liisuheitmine
„Nagu reglement ette näeb, siis võrdsete punktide korral otsustab võitja liisutõmbamine,“ kruvis jõuluvanade pealik põnevust üles, kuid Kristina Šmiguni poeg oli õnneliku käega ja kolmandate jõuluvanade talimängude võitjaks tuli Kristina Šmigun-Vähi perekond.
Vihase võitluse nädal: kuidas Soome peaministrit valiti
Liialt ametiühingusõbralikuks peetud sotsiaaldemokraadi Antti Rinne kukutamine peaministritoolilt võis olla pigem tööõnnetus, kuid see muutus tõeliseks lahinguks, kui sotsid pidid otsustama, kas uueks peaministriks saab noorte ja naiste lemmik, kuid partei vasakpoolset tiiba esindav Sanna Marin v...
Maailmakuulus Victoria Fallsi juga on kuivanud nireks
Lõuna-Aafrika suurimaid turistipüüdjaid, Victoria Fallsi juga Zambezi jõel on kuivanud peaaegu olematuks.
India pealinnas hukkus hiidpõlengus kümneid inimesi
New Delhis sai pühapäeva varahommikul linna suurima laada Sadar Bazaari naabruses nahatööstusettevõttes puhkenud kahjutules surma vähemalt 43 ja vigastas 16 inimest.
Tuhanded inimesed ööbisid heategevuse toetuseks tänavail
Tuhanded inimesed magasid laupäeva öösel vabatahtlikult maailma suurlinnade tänavail, kogudes raha kodutute toetuseks.
„Väga maitsev!“ Näitusel pandi nahka 120 000 dollarit maksnud kunstitöö
Florida osariigis Miami Beachis korraldati Art Basel näitussõu, kus teiste hulgas esitleti ka kullast peldikupotiga kuulsust kogunud Itaalia kunstniku Maurizio Cattelani uuemat tööd „Koomik“ – sisuliselt on tegu seinale teibitud banaaniga.
GALERII | Stig Rästa esitles uut raamatut
Pühapäeva pärastlõunal tutvustas Stig Rästa uut raamatut "Hakitud Kalamari". 
Roolijoodik sõitis naise surnuks
Täna hommikul laekus politseile teade, et Raplamaal on Rapla vallas Pirgu külas toimus liiklusõnnetus, kus sõiduk sõitis otsa naisele. Tee ääres jalutanud naine hukkus.
FOTOD JA VIDEO | Majapõlengus hukkus naine
Viljandimaal hukkus majapõlengus vanem naine.
Noarünnakut tõrjunud mees: surusin ta pikali ja lõin uimaseks
Purjus klient haaras taskust noa ja ründas kassiiri.  Kurjategijat aitas kinni pidada keskuse külastaja Erki Poomann, kes tegi mehe kahjutuks.
TV3 VIDEO | Politsei tabas kütusevargusteks ümber ehitatud auto
Kesk-Eesti politseinikud tabasid mõne aja eest ühe omapäraselt kuritegelikel eesmärkidel ümber ehitatud auto. Nimelt oli tegemist kütusevargusteks kohandatud autoga, mis nägi peale vaadates välja nagu täiesti tavaline väike kaubik.
Teel kohtusse põlema pandud grupivägistamise ohver suri
23aastane India naine, kes pandi põlema, kui ta oli teel kohtusse tunnistusi andma oma vägistajate vastu, suri reedel. 
VIDEO | Viimsi plastikkonteineritest jõulupuu jõudis välismeediasse
Varasematel aastatel Rakverele teistmoodi jõulukuuskedega kuulsust toonud kunstnik Teet Suur on seelkord  loonud Viimisisse uhke plastkanistritest tehtud jõulupuu. 
OSALE JA VÕIDA! Õhtuleht & Dr. Schär kutsuvad osalema suurel piparkoogi fotokonkursil!
Tänavuste jõulupühade eel küpsetatakse Eesti kodudes taas tuhandeid uhkeid piparkooke. Sel aastal tasub neist enne söömist kindlasti ka foto teha ja Õhtulehte saata, sest kõige osavamaid piparkoogi meistreid ootavad uhked auhinnad. 
Suri majandusjuht ja endine minister Enn Sarap
Pika haiguse tagajärjel lahkus reedel meie seast endine transpordi- ja sideminister ja AS Tallinna Sadam juhatuse esimees Enn Sarap, vahendab ERR.
VIDEO | Viljandi jõustruktuurid osalesid tantsulaulus
Pole just igapäevane, et jõustruktuurid kohtuks ja tantsima hakkaks. Viljandis tehti see ära, et kutsuda inimesi üles suuremale hoolivusele.
Jennifer Garner ostis kogemata üüratult suure jõulukuuse
Näitlejanna Jennifer Garner jagas Instagramis videot hiiglaslikust jõulupuust, mis talle koju toodi. 47aastane näitlejanna oli arvestanud märksa väiksema puuga.
PILTUUDIS | President pani jõulukaardid teele
President Kersti Kaljulaid pani tänavused 2700 keskkonnasäästlikku jõulukaarti teele."Jõulukaardi kandev idee on keskkonnasäästlikkus ja nii leiab siit vihjeid ja soovitusi, kuidas teha igapäevaselt loodust hoidvamaid valikuid, et just teadlikuma tarbimisega muuta maailma rohujuuretasandilt. Olem...
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Neinar Seli!
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
John Lepp: eestlasest suurseikleja tee meeleparandusele
Olgu muuga, kuidas on, aga julgust ja pealehakkamist Pärnumaal Orajõel sündinud, Kabli algkoolis käinud ja keskkooli lõpetamata jätnud väikesekasvulisel mustajuukselisel käbedal noormehel piisas, kui ta isegi kommunistlikul Venemaal end Itaalia antifašistist professori Giovanni Flamona esitledes ...