Seisukoht | Ratas on ekrestunud
Kui 20. augusti puhul Stenbocki majas korraldatud endiste peaministrite kokkusaamisele ei tulnud Andrus Ansip, Siim Kallas, Taavi Rõivas ega Mart Laargi, siis tähendab see ju Ratase jaoks üsnagi avalikku ja häbistavat isolatsiooni jäämist.
Juhtkiri | Ministrite sõnad ja teod käigu kokku
Neljapäeval toimuv siseministri ja politseijuhi kohtumine võib Eesti poliitolusid arvestades olla küll ajalooline, kuid politsei- ja piirivalveameti pea kohal viibutatavat kärpekirvest see vaevalt väärab. Tegelikult tahaks hoopis koos ekspeaminister Andrus Ansipiga küsida – kuidas on võimalik, et...
FOTOUUDIS | Uus-Meremaa parlamendi spiiker aitas saadiku beebit hoida
Uus-Meremaa rahvaesindaja Tāmati Coffey tuli isapuhkuselt tööle tagasi koos oma väikese pojaga. Et laps Coffey esinemist ei segaks, pakkus saadikule abi parlamendi spiiker.
Levinud müüt: viltu vajunud hoone tõstmine on kallis ja aeganõudev?
Oleme kirjutanud Ureteki tehnoloogiatest, millega saab stabiliseerida nii vajuma hakanud eramaja, suurema ehitise ja võib-olla isegi Pisa torni. Ent millised on levinumad müüdid majade kindlustamise kohta?
Kurikuulus ärimees Meelis Lao sai karistada inimröövile kaasaaitamise eest
Väidetav endine allilmaliider Meelis Lao (53) mõisteti süüdi selles, et ta aitas röövida Vene ärimehe, kellelt nõuti miljoni euro tasumist.
VIIES VEERANDAEG | Kalev/Cramo komplekteeritus tekitab palju küsimärke
Õhtulehe korvpallisaates "Viies veerandaeg" arutlesid ajakirjanikud Henry Lääne, Karl Juhkami ja Jarmo Jagomägi BC Kalev/Cramo tegemiste üle.
Leedu president Gitanas Nausėda Eesti riigipea eeskujul Putiniga ei kohtuks
Leedu president Gitanas Nausėda ütles pärast teisipäeval Tallinnas toimunud kohtumist Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga, et ta austab viimase otsust käia juunis Moskvas Venemaa riigipea Vladimir Putini jutul, kuid Leedu taolist eeskuju ei järgi.
Kui soovid kiire elutempo juures korralikult ja soodsalt süüa, siis on Blå Band valmisroad sinu jaoks!
Mida teha, kui elutempo on kiire, kuid tahaks siiski kodus korralikult süüa? Üheks vastuseks võib olla Blå Bandi valmisroogade kasutamine. Just neid katsetasid kaks meest ja üks naine ning panid seejärel oma mõtted kirja.
VEIDER ÕNNETUS: seksiv paar kukkus rõdult alla ja toimetati haiglasse
30aastane britt ja 28aastane kanadalanna rentisid Prantsusmaa lõunarannikul Cannes´ist  põhjas asuvas Le Cannet´s romantiliseks puhkuseks korteri. Paraku lõppes puhkus möödunud laupäeval haiglas, vahendab Daily Mail.
Väge täis naise järgi nime saanud käsitööpood pakub erilisi kinke
Kui jalutadmööda Rüütli tänavat, püüab pilku üks armas südamekujuline reklaamsilt, mis suunab Munga tänavale. Seal näed armsat ja veidi kulunud roosat maja, mille seinale on samuti südamekujuline silt kinnitatud. Pika ajalooga hoonesse on end sisse seadnud väike käsitööpoeke nimega Roosiait.
Ene Pajula | Jätke jama, arvab mammi
Ausalt öeldes on mammil sellest jaburast poliitteatrist, mis meid päevast päeva ümbritseb, kurguauguni. No kas sellest jamast juba ükskord küll ei saa! Eriti see viimane nädal. Nagu lavastaksid amatöörid oma versiooni „Ristiisast“.
Oudekki Loone | Toetan vasakpoolset klassivõitlust
Hea Õhtuleht! Teie 18. augusti juhtkirjas arvasite heaks teha mõningaid spekulatsioone minu motivatsioonide kohta. Mul on hea meel teid teavitada, et need on täiesti alusetud.
8aastane tüdruk rääkis, et kasuisa vägistas teda. Kohus seda ei uskunud
Esimese klassi tüdruk ei suutnud täpselt kirjeldada, mida ema uus mees temaga magamis­toas tegi või millised tatoveeringud tema väidetaval vägistajal kubemepiirkonnas olid, ja kui eksperdid ei saa anda ümberlükkamatuid tõendeid siis teeb kohus selle põhjal otsuse süüdistatava kasuks.
Truu koer heitis 15 minutit pärast omaniku vähisurma hinge
Kui šoti noormees Stuart Hutchison vähki suri, lahkus koos temaga ka truu sõber Nero. Koer suri vaid veerand tundi pärast peremeest.
MEELEAVALDUSED PAAPUAS: protestijad süütasid vangla, kust põgenes 258 kinnipeetavat
Indoneesia võimude sõnul põgenes esmaspäeval Lääne-Paapuas asuvast Sorongi vanglast 258 kurjategijat, kellest on tabatud vaid viis. Vangid pääsesid vabadusse vägivaldsete meeleavalduste tõttu, vahendab BBC.
HIRMUS: Kanadas tappis grislikaru telgis maganud mehe
Helilooja Julien Gauthier (44) oli koos koos kaaslasega Põhja-Kanadas pikemal kanuuretkel mööda Mackenzie jõge. Retk algas 1. augustil Fort Providence ´is ja pidi pärast 1500 kilomeetri läbimist lõppema 30 päeva hiljem Inuvikis. Mehel oli plaan koguda looduhääli ja kasutada neid oma helitöödes. P...
KOHUTAV: lõvid kiskusid nende aedikut parandanud omaniku tükkideks
Lõuna-Aafrika Vabariigis juhtus teisipäeval traagiline õnnetus, kui oma lõvide aedikut parandama läinud pahaaimamatu mees kiskjate rünnaku alla sattus. Mees suri ning hiljem tapeti ka lõvid, teatab News24.
Olev, kurivaim, varastas viis tonni metsloomadele kogutud herneid
Kui midagi varastada saab, siis seda ka varastatakse. See on Eesti elu tõsiasi. Augusti algul arutati Pärnu kohtumajas juhtumit, kus 59aastane Olev varastas metsloomade toiduks mõeldud herneid. 
iNGAME põgenemistuba viib hoopis põnevamasse maailma!
Kooli algus pole enam mägede taga – kuidas veeta viimased suvehetked ja mida põnevat ette võtta, et uueks õppeaastaks oleks rohkelt energiat? Põgenemistuba on üks võimalustest!
Politsei otsib Tartus kadunud Jaaku
Politsei palub avalikkuse abi, et leida üles Tartus kaduma läinud 46aastane Jaak.
JÄRGMINE PEATUS | Hollandis elav eestlanna: kanep on lubatud hollandlastele, mitte välismaalastele!
Tänase saate külaliseks on Rotterdami ülikoolis õppiv Laura Nõlvak, kellega lobiseme nii Rotterdamist kui ka Hollandist üldiselt.
Ratas pakkus Rainer Vakrale Nõmme juhi kohta, Kõlvart tõmbas plaanile vee peale
Peaminister Jüri Ratas pakkus kevadel plagiaadiga vahele jäänud ja riigikogu valimistel põrunud sotsile Rainer Vakral avanes võimalus poliitikasse naasmiseks – seda Keskerakonnaga liitudes ja Nõmme linnaosavanemaks hakates – ,aga linnapea Mihhail Kõlvart tõmbas plaanile kiiresti vee peale.
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Karol Kuntsel!
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
FOTOD | Järvamaal põrkas sõiduauto kokku põdravasikaga
Teisipäeval kella 22 ajal juhtus Järvamaal Tallinna–Tartu maanteel Võõbu külas liiklusõnnetus. Tallinna poole sõitnud Fordile hüppas ette põdravasikas.
ARMUKOLMNURK LÕPPES PUSSITAMISEGA: ööpimeduses naabrimehe kaissu pugenud naine jäi haledalt vahele ja sai karistuseks nuga
Keset ööd voodist kadunud elukaaslast otsima tõtanud Igor* kuulis naabrimehe aknast ohkeid, mis hääle järgi kuulusid ta kallile kaasale. Püha viha täis mees otsustas asja uurida ning sadas klaasi klirinal kõnealusesse magamistuppa sisse. Edasine asjade käik maalis juba naabrimehe korteri seinad v...
GALERII | Eesti esimene naispraost Katrin-Helena Melder seati ametisse
Teisipäeval tehti Eesti kirikus ajalugu - ametisse seati esimene naispraost, kelleks on Järva-Jaani koguduse pikaajaline õpetaja Katrin-Helena Melder.
Vilaski tuumaraketibaasi hiigelšahtid aeti maapinnaga tasa
Veel mõni kuu tagasi haigutasid Valgamaal punaväe kunagise tuumaraketibaasi alal neli betoonäärtega hiigelauku. Nüüd on need kinni aetud iroonilisel kombel suuresti okupatsiooniarmee ühe teise baasi varemeprahiga.
Presidendilt tänukivi saanud Rein Veidemann: peame iga päev tõestama, et oleme suuremad oma saatusest, hädadest ja vaevadest
Balti keti üks korraldajatest Rein Veidemann sai president Kersti Kaljulaidilt tänukivi Eesti taasiseseisvumise võitlemise eest. Kivi pärineb Toompea barrikaadidelt, mille käes hoidmine tekitas Veidemannile tuttava tunde. 
Balti apell: allakirjutanud riskisid oma heaoluga rahva nimel
Eesti ajaloo ühe märkimisväärsema dokumendi algus 40 aastat tagasi oli pisut kriminaaljutu moodi. Kui kaks leedulast 1979. aasta augustis Tartu vaksalis rongilt maha astusid ja Tähtvere poole kõndisid, olid nad kokku leppinud, et kui keegi neid kinni peab, siis ütlevad – oleme isa ja poeg ning lä...
Juhtkiri | Kas me siis sellist Eestit tahtsimegi?
Kui muidu kõik on uus septembrikuus, siis sel aastal jõudsime juba taasiseseisvuspäevani teisiti kui harilikult. Isegi noil suhteliselt ammustel aegadel, kui toda päeva konkurentide- ja rahvasuus ka Edgaripäevaks kutsuti, ei laskutud kellegi ajaloolise rolli üle diskuteerides labasustesse ega räu...
FOTOUUDIS | Räppar nublu tuli presidendi vastuvõtule suusamaskita
Mõminaräppar nublu saabus teisipäeval roosiaias peetavale presidendi vastuvõtule maskeeringut kandmata.
Seisukoht | Kuidas Helmest lahti saada?
Kogu arutelu kahe Helme soolode tagajärgede ümber on käinud selle üle, kuidas võimaliku valitsusremondi puhul võimaldada viimase piirini viidud Jüri Ratasel väärikalt taanduda. Selline taandumine tähendaks kas mõnd sooja, kuid mõttetut kohta või ametist mahavõtmist edutamise teel. Kuidas teile me...
ÕL VIDEO | BALTI KETT 30 | Hirvo Surva: olen õnnelik inimene, sest olen ära näinud ülemineku kinnisest režiimist uue vabariigini
Tänavu möödub 30 aastat Balti ketist. Õhtuleht toob lugejateni armastatud ja tuntud eestlaste meenutused 23. augustist 1989, kui ligi kaks miljonit inimest seisid Tallinnast Vilniuseni kätest kinni hoides, näitamaks maailmale oma vabadustahet ja juhtimaks tähelepanu Saksamaa ja NSV Liidu vahel sõ...
Ajalooline hetk: vaata, millise kirja saatis välisminister Lennart Meri Soomest 21. augustil 1991 – kaks tundi pärast Eesti taasiseseisvumist
"Palun koostage 2-3 teksti, milles oleksid esitatud poliitilised ja riigiõiguslikud argumendid, millega Eesti Vabariik kõige kiiremas korras taotleb rahvusvahelist tunnustamist," kirjutas toonane välisminister Lennart Meri Soomest 21. augustil 1991 - kaks tundi pärast Eesti taasiseseisvumist.
TRAGÖÖDIA LÕUNA-ITAALIAS: kaljult alla kukkunud matkaja leiti surnult
Itaalias leidsid päästetöötajad pühapäeval pärast üheksa päeva kestnud otsinguid 27aastase Prantsuse noormehe Simon Gautieri surnukeha, vahendab Le Parisien.
Õismäelt leiti mehe laip
Politsei sai teisipäeva hommikul kella 07.30 paiku teate, et Tallinnas Õismäe teel leiti vägivallale viitavate tunnustega mehe surnukeha.
TRAGÖÖDIA: Leedus hukkus autoõnnetuses Soome abielupaar, kolm last viidi haigla reanimatsiooniosakonda
Põhja-Leedus toimus eile pisut enne keskööd traagiline liiklusõnnetus Soomes registreeritud BMW 535i-ga, vahendab YLE Uutiset. Leedu politsei teatel kaldus auto Panevėžys-Pasvalys-Riia maanteel vastassuunavööndisse ning põrkas esmalt kokku ühe ja seejärel veel teise järelhaagisega veokiga.  
GALERII | Leedu president Nausėda on Eestis visiidil
Leedu president Gitanas Nausėda on teisipäeval Eestis töövisiidil, mille käigus kohtub presidendi, peaministri ja riigikogu esimehega ning osaleb iseseisvumise taastamise vastuvõtul Kadriorus.
New Yorgi vanglas endalt elu võtnud pedofiil Jeffrey Epstein tegi kaks päeva enne surma testamendi
Seksuaalkuritegudes süüdistatud ärimees 66aastane ärimees Jeffrey Epstein tegi vaid kaks päeva enne surma testamendi, kirjutab ajaleht New York Post. Ta kandis kogu oma varanduse 578 miljoni euro väärtuses  fondi "The 1953 Trust".  See muudab tema ohvritele oluliselt raskemaks kahjutasu saamise, ...
Maaeluminister katkestas ühe otsusega aastatepikkuse võitluse euroheinategijate vastu
Kevadel maaeluministriks saanud Mart Järvik (EKRE) tegi otsuse, millega pöörast tagasi ministeeriumi varasema poliitika, mis oleks pidanud alates sellest suvest piirama nn euroheinategijatele iga-aastaselt miljonite eurode maksmist. 
MÄLUMÄNG | 10 küsimust 20. augustist
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
GALERII JA VIDEO | Vanatehnikasõit „Balti kett 30“ tõi Viljandi üle 100 masina
Esmaspäeva õhtul algasid Viljandis taasiseseisvumispäeva pidustused, kui Viljandi turu parklas tegi peatuse vanatehnikasõit „Balti kett 30“, kus osalesid 1939. ja 1989. aastal kasutusel olnud erinevad sõidukid nii Eesti, Läti kui ka Leedu vanatehnika klubidest. Lõbusat meeleolu lõi ansambel Untsa...
VIIDEO | Kersti Kaljulaid: Elmar Vaherit ebaseaduslikult kukutada üritanud inimene ei ole sobi ministriks
Esmaspäeva õhtul kell 18 kohtusid Kadrioru lossis president Kersti Kaljulaid ja peaminister Jüri Ratas. Riigipea kutsus valitsuse juhi aru andma pärast möödunud nädala Elmar Vaheri tagandamiskatse skandaali. 
ÕL VIDEO | BALTI KETT 30 | Aado Lintrop: inimesed küsisid, miks ma kaameraga ringi käin, kas olen julgeolekust
Tänavu möödub 30 aastat Balti ketist. Õhtuleht toob lugejateni armastatud ja tuntud eestlaste meenutused 23. augustist 1989, kui ligi kaks miljonit inimest seisid Tallinnast Vilniuseni kätest kinni hoides, näitamaks maailmale oma vabadustahet ning juhtimaks tähelepanu Saksamaa ja NSV Liidu vahel ...
Peaministri büroo: kokkusaamise kohavalik lasi Mart Helmel enne peaministriga kohtumist „marineerida“
Lugedes tänase Õhtulehe arvamuskülge tekkis mul paar tähelepanekut.
VIDEO | Kaubanduskeskuse T1 juht: muretsemiseks põhjust ei ole, tulevik on meelelahutuse päralt!
Kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 Mall of Tallinn, mis avati 2018. aasta novembris, vaevleb ostlejate puuduses ja rentnikud lahkuvad. 
UHKE EESMÄRK: Lõuna-Korea president lubas 2045. aastaks Koread taasühendada
Lõuna-Korea president pidas möödunud neljapäeval kõne, millega ärritas oma põhjanaabrit, kui lubas, et juba 2045. aastal eksisteerivad kaks Koread taas ühe riigina. Omapärase võrdlusena sõnas Põhja-Korea selle peale, et isegi keedetud lehmapea naeraks selle üle.
KIITUS UNGARILE: Merkel tähistas koos Orbaniga 30 aasta möödumist raudse eesriide langemisest
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel käis täna Ungaris, kus tähistas Sopronis koos Ungari peaministri Viktor Orbaniga 30 aasta möödumist Pan-Euroopa piknikust, mis pani aluse raudse eesriide langemisele.
GALERII | Kunstnik ja endine allilmaliider Nikolai Bleskov avas uue näituse
16. augustil avas andekas kunstnik Nikolai Bleskov Maardu Kultuuri- ja Infokeskuses uue maalinäituse, mis on pühendatud tema 93aastasele emale. Oma töödes kasutas kunstnik tehnikat, mis jätab inimestele mulje, nagu oleksid teosed tikitud. Teiste hulgas oli näitust vaatama tulnud ka ajakirjanik Ka...
ÕÕVASTAV LEID: politseinikud leidsid puhkuselt tulnud prantslase autost kohvri tema naise laibaga
Prantsuse politseinikud peatasid pühapäeva varahommikul riigi idaosas Doussard´is sõiduauto, milles isa oli pärast Itaalias veedetud puhkust koos kuue- ja kaheksa-aastase tütrega tagasiteel koju. Auto pagasiruumis märkasid politseinikud suurt kohvrit, kuhu oli peidetud pereema laip, vahendab ajal...