Arne Hiob: „Kui sa maises elus ei kannata Jumalat välja, siis pärast surma veel vähem!“
Teaduslik tasand ja usulise kogemuse tasand on tavatunnetuse jaoks kaks vastandlikku kategooriat. „Siiski ei tähenda see, et neid tasandeid ei tuleks viimselt ka koos näha,“ leiab kirikuõpetaja Arne Hiob. „Bosonite (elementaarosakeste – toim) tasandi avastamisega on teadus ja religioon üksteisele...
Lihavõtted:pühadelaud pasha ja pardiga
„Meie peres on omad kindlad pühaderoad, ja sa ootadki neid terve aasta. Ka lihavõttelauale kuulub pea kolmkümmend aastat sama retsepti järgi tehtud pasha,“ ütleb restorani Kirss Toidul perenaine Evely Kasemaa-Lilleste.   
NÕUTU: Mis vahe on kohupiimapastal ja kohupiimakreemil?
„Nagu igal kokal on oma valmistamismeetod, siis kindlasti on omad nipid mõlemal tootjal,“ ütleb Valio Eesti ASi turundus- ja tootearendusdirektor Krista Kalbin.
Evelin Ilvese isa: „Kellesse küll Evelin on läinud? Miks on tast saanud selline seikleja?“
„Olete kuulnud, et Evelin on oma noorest muusikust lahus?“ uurib Evelin Ilvese isa Lembit Int veel enne, kui oleme fotograaf Teeduga jõudnud pakutud istet võtta. „Evelin ise pole mulle sellest midagi rääkinud, aga ta noorem õde Eilike helistas ja teatas sellest uudisest.“
Selge pilt – see ongi must auk! Aga mis selle pildi ikkagi nii eriliseks teeb?
Tundsite just kehas väikest nõksatust? Veidrat surinat? Kui ka ei tundnud, on ikkagi vähemalt teoreetiliselt võimalik, et teist lendas hetk tagasi läbi väiksemat sorti must auk. Muretseda siiski ei tasu, suurt kurja ta teha ei jõudnud. Kui ka imes kiiruga mõnest molekulist paar aatomit endasse, p...
HÕFFi juht Helmut Jänes: „Üks hea õudusfilm on alati parem kui imal romantika.“
„Heal õudusfilmil peab olema palju erinevaid kihte nagu kihilisel koogil. Need kihid ei pea tingimata olema ainult jubedust tekitavad, kindlasti peab seal olema väike annus huumorit ja kõike seda, mis teeb filmist hea filmi,“ selgitab õudusfilmide spetsialist, 13 aastat Haapsalu õudus- ja fantaas...
Laul „Don't Worry, Be Happy“ sündis 45 minutiga
Väikesel Bobby McFerrinil oli kontrolltöödeks tuupimisel huvitav nõks: ta laulis endale vastuseid ette. Nii jäid need meelde. Säärane info talletamise komme jätkus ka täiskasvanueas. Nii et kui ta nägi ühel päeval oma kodulinnas New Yorgis India müstiku Meher Baba plakatit, mille tekst tema südam...
GALERII | Vaata, mida näidatakse tänavusel sisustusmessil Interjöör
Reedel avati Eesti Näituste messikeskuses sisustusmess Interjöör. Selle eesmärk on pakkuda võimalikult palju informatsiooni uute ja olemasolevate suundade kohta mööbli-, sisekujunduse- ja disainimaailmas, inspiratsiooni kodu, suvila ja kontori sisustamiseks, kaunistamiseks või renoveerimiseks nin...
KÜLANAINE ABSOLUUTSEST VAESUSEST: ka pärast sõda oli meil elu kergem!
„Rohud on kallid, aga kahekesi saame hakkama. Kui abikaasa peaks surema, siis söögi peale enam ei jätku,“ ütleb Jõgevamaal elav pensionär.
JUNNID ÜHES JA TOIDUJÄÄGID TEISES NURGAS: remonditavate majade keldritesse seavad end sisse kodutud
Põrandale laiali laotatud soojustusmaterjali rull ja junnid nurgas, teisal jäägid söömaajast – selline pilt avaneb Tartu kesklinna kortermaja keldris, kuhu on ennast sisse seadnud kodutud. Nad pääsevad sinna võtmega, mida neil ei tulnud ühistu ja ehitaja hooletuse tõttu isegi mitte varastada.
PÄEVAHOROSKOOP: laupäev, 20. aprill
Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!
Uuring: täisteratooteks peetakse nii seemneleiba kui ka pähkleid ja ube
Kuigi 35 protsenti tarbijatest arvab, et nende toidulaual on piisavalt täisteratooteid, on inimeste teadmised täisterast siiski lünklikud. Näiteks peetakse täisteratoodeteks ka lisanditega saiu-leibu, aga ka pähkleid ja ube, selgus Fazer Eesti tellitud uuringust. 
VIDEO | Vaata, kuidas Mini Cooper Lasnamäel valgusposti maha niidab
Sotsiaalmeedias ringleb video, kuidas neljapäeva õhtutundidel kihutab Mini Cooper Laagna teel vastu valgusposti. Cooperi suur kiirus tähendas seda, et valguspost kukkus kokkupõrke tagajärel ümber. Politsei sõnul põgenes juht peale kokkupõrget sündmuskohalt. Video postitaja sõnul oli roolis nooruk...
Deivil Tserp | Kaljulaid ja Putin Kremlis – pikamaajooksja ja judoka kohtumine
Enne Kersti Kaljulaidi ja Vladimir Putini kohtumist arvasid poliitikaasjatundjad üsna üksmeelselt, et Eesti president satub läbirääkimiste laua taga Venemaa riigipea menüüsse. Ometi selgus, et kannibalismiga Kremlis ei tegelda.
Top | Kõlvart mööbeldab
Üleriigilise võimukombinatsiooniga Tallinna värskeks linnapeaks tõusnud häältemagnet Mihhail Kõlvart on hakanud näitama, kuidas uus luud pühib. Zuzu Izmailova võib kui tahes palju kinnitada, et tema lahkumine abilinnapea kohalt polnud sunnitud, kuid kes seda usuks. Uus abilinnapea on aga sama tun...
Jüri Pino | Ühe rahustava foto võimalusest
Ühel mehel, st minul on küljes paar painajat, mille tekkimine peaks olema lihtsalt seletatav. Esiteks ma kardan pilte, see tekitati mulle kogemata ja üldse mitte pahatahtlikult kolmeaastaselt, aga seletamine oleks jõle pikk igav jutt, pealegi läksin ma juba näost valgeks ja tahaks nutma hakata.
Seisukoht | Silmakirjalik hoolimine
Pariisi üks sümbolitest Jumalaema kirik süttis renoveeringute käigus põlema. Prantsusmaa on leinas, samamoodi on leinas kogu maailm. Tegu on traagilise sündmusega, sest osaliselt hävines suure ajalooga kirik, milles oli palju tähtsat ja kaunist kunsti. Kuid, lõppude lõpuks, tegu on lihtsalt ühe h...
Einar Ellermaa | Ühiskond on kreenis nunnumeetri poole
Mõnel inimesel, liikumisel, organisatsioonil või tegevusel on ainuüksi tegevusvaldkonna tõttu hea kuvand. Viimasel ajal näib olevat hea kuvand kõigil, kes püüavad midagi takistada või ära keelata.
Juhtkiri | Sirge seljaga Moskvas
President Kersti Kaljulaidi Moskvas-käik läks ses mõttes kindlasti korda, et paljude asjatundjate poolt kardetud avalikku paikapanekut oma Venemaa kolleegi poolt seekord ei toimunudki. Kui ei esinenudki asjaolu, mida teiste riikidega kohtudes ei tule pähegi karta, siis juba seegi tähendab Eesti-V...
ÜLLATAV PÖÖRE: sissisõda pidanud omavalitsusjuhist Mart Järvikust võib saada minister, kes sööstab maaelu päästma
Staažikat Järvakandi vallavanemat Mart Järvikut iseloomustatakse kui tõelist eesti meest, kes buldooserina liigub oma eesmärkideni. Kas ministrikandidaat suudab maaelu õitsengule viia, jääb praegu mõistatuseks.
Kit Harington pidi „Troonide mängu“ võtetel munandist ilma jääma
Jon Snow' osatäitja Kit Harington tunnistas värskes videos, et „Troonide mängu“ kaheksanda hooaja avaosa võtted võinuksid talle kurvasti lõppeda.
TEADLASED: väike pension lühendab eluiga
Saksa teadlaste uuringust selgub, et väikese pensioni saajad surevad hästi kindlustatud pensionäridest keskmiselt viis aastat varem, vahendab Austria päevaleht Der Standard.
Britney ema käitumine tekitab küsimusi tütre vaimse tervise suhtes
Britney Spearsi ema õhutab paanikat tema kuulsa tütre vaimse tervise suhtes, märgib New York Post.
Ukraina presidendiks kipub tõusma populaarne sõumees
31. märtsil toimunud Ukraina presidendivalimiste esimesest voorust, kust pääsesid edasi Petro Porošenko ja Volodõmõr Zelenski, on möödunud vaid kolm nädalat, kuid sündmusi on selle aja jooksul toimunud rohkem, kui ette kujutada oskaks. Mõlemad kandidaadid püüdsid end rahva silmis huvitavama ja ka...
29 hukkunuga bussiõnnetuse põhjustas tehniline rike?
Portugalile kuuluval Madeira saarel hukkus kolmapäeva õhtul raskes bussiõnnetuses 29 inimest. Õnnetuse põhjuseks peetakse tehnilist riket - üles ütlesid pidurid või kiilus kinni gaasipedaal, vahendab Welt Online. 
Rõdult alla kukkunud mees viidi haiglasse
Sõbrad leidsid Viimsis maja rõdult teadmata asjaoludel alla kukkunud mehe, kelle kiirabi viis haiglasse.
Louis Tomlinson võttis pärast noorema õe surma sotsiaalmeedias sõna
One Directioni laulja Louis Tomlinson jäi märtsis ilma oma 18aastasest õest. Sotsiaalmeediatähena tuntud Félicité varises oma kodus kokku ning tema elu ei suudetud päästa.
ÕL INTERVJUU | Moldova eurolauljatar: kui võitsin Moldova Eurovisioni eelvooru, purskasin nutma!
Moldovat esindab sel aastal Eurovisionil lauljatar Anna Odobescu. Moldova esineb teises poolfinaalis ja Anna astub lavale 16. Tema lugu kannab pealkirja „Stay“.
Epp Petrone hädas: võtsime kutsika, kuid too pole ööpäevaga uue koduga harjunud
Kirjanik Epp Petrone jagab Facebookis lugu sellest, kuidas ostis Pihkvast 8-kuus Austraalia lambakoera kutsika, kuid nüüd on naine hädas, sest koer ei taha kuidagi uue elukorraldusega harjuda. 
FILMISAADE „DUUBEL“ | Keerulise minevikuga Mel Gibson surub end taaskord kinoekraanile
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida praegu kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
TUGITOOLIS SPORTLANE | Kas kergejõustik muudetakse hiphopiks?
Õhtulehe raadiosaade „Tugitoolis sportlane” võtab luubi alla kergejõustiku tuleviku ning teemat aitab lahata Eesti kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi. Saatejuht on Kaarel Täll.
Liis Lemsalu sotsiaalmeediast: ma üritan väga jälgida, mida postitan
Liis Lemsalu on sotsiaalmeedias üks Eesti jälgitumaid inimesi - tema Instagrami kontot jälgib üle 75 000 inimese ning sinna postitamine on Liisile väga oluline töö, vahendab Menu. 
Hendrik Agur otsib Ida-Virumaale kodu. Vaata, mis kriteeriumi see peab täitma
Seni pealinnas tegutsenud Hendrik Agur otsib endale sotsiaalmeedia abil kodu Ida-Virumaal, et oleks mõnusam tööl käia. Uus Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktor on aga tulevasele kodule seadnud eriskummalise kriteeriumi. Nimelt peaks kodu lähedal olema tasane heinamaa, mida saaks kasutada lennur...
PÄEVA KASUTU FAKT | Obama valmistab 80% Jaapani söögipulkadest
Igal tööpäeval kell 12.00 toob Õhtuleht lugejateni ühe fakti. Tõenäoliselt pole sel mingit pistmist päevasündmustega ega praktilist väärtust. Kasutu fakti ainus eesmärk on avardada silmaringi ja/või pakkuda meelelahutust.
John Travolta hittfilm „Grease“ saab eelloo
1978. aasta kassatükile „Grease“ plaanitakse eellugu - „Aladdini“ stsenarist John August tegeleb juba käsikirja loomisega. 
Saksamaal toimusid Angela Merkeli ema matused
Saksamaal Brandenburgi liidumaal Templinis toimusid neljapäeval liidukantsler Angela Merkeli ema Herlind Kasneri matused. Leinajumalateenistus toimus Maria Magdaleena kirikus. Kirst Herlind Kasneri põrmuga sängitati kitsas pereringis kohalikule kalmistule, vahendab Bild Online. 
Charlize Theron: minu seitsmeaastane poeg on hoopis tüdruk!
Näitlejanna Charlize Theroni peres kasvab kaks last - seitsmene poeg Jackson ja kolmene tütar August. Juba aastaid keerlevad jutud, et Charlize kasvatab vanematki last tüdrukuna ja nüüd on naine seda ka kinnitanud, vahendab Daily Mail. 
FOTOD | Pühad käes! Virtsu sadamas on pikad järjekorrad
Pikk pühade nädalavahetus on kätte jõudnud ja paljud sõidavad linnast välja maale ja saartele. Virtsu sadamast sõitjad peavad aga varuma kannatust, sest seal on autosid omajagu ja tuleb järjekorras oodata.
Isa päästis pisipoja viimasel hetkel dingo lõugade vahelt
Austraalias Fraseri saarel tungisid dingod öösel kämpinguplatsil haagissuvilasse ja haarasid sealt kaasa 14 kuu vanuse poisipõnni, vahendab kohalik meedia täna. 
Seksikat poptähte piinasid ärevus ja paanikahood
Little Mixi lauljatar Perrie Edwards pihib Instagramis oma fännidele, et teda on juba pikemat aega piinanud ärevus ja paanikahood.
TERRORITEGU? Põhja-Iirimaal tapeti noor naine
Põhja-Iirimaal Londonderrys lasti neljapäeva hilisõhtul  vägivaldsete rahutuste ajal maha 29aastane naine. Politsei uurib juhtunut kui terroritegu, vahendab Spiegel Online.
PEOGALERII | Mesised pilgud, ilusad tagumikud ja särtsakas ladina rütmides pidu Lounge Deja Vu`s
Lounge Deja Vu pani pidulised tantsu vihtuma! BRAZIL peoõhtu lennutas lounge'i külalised Rio kuumale rannaliivale, kus suviste Ladina-Ameerika rütmide saatel päiksetõusuni tantsiti.
Pink Floydi looja Madonnale: kui usud inimõigustesse, ära esine Tel Avivis
Ansambli Pink Floyd looja Roger Waters on juba kutsunud üles mitmeid artiste Eurovisioni boikoteerima. Nüüd on mees sõna võtnud ka superstaar Madonna esinemise teemal, vahendab Wiwibloggs. 
„PUUDUTA MIND“ 74. SAADE | Reigo Jõe: igaüks meist võiks kodus seened kasvama panna
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali...
Jumalaema kiriku põlengu põhjustas elektrilühis?
Pariisi prokurörid uurivad, kas Jumalaema kiriku põlengu võis põhjustada elektrilühis. Prokuratuur ei välista ühtegi hüpoteesi, vahendab CNN.
4 märki, et hertsoginna Meghan on lapsega juba maha saanud!
Maailm ootab hinge kinni pidades uudist prints Harry ja hertsoginna Meghani beebi saabumisest, kuid mõned fännid on veendunud, et Meghan on lapsega juba maha saanud. 
Kanada mäestikus kaotas elu kolm ronijat
Tõenäoliselt on lumelaviin Kanada mäestikus nõudnud kolme mägironija elu. Raskete ilmastikuolude tõttu on päästetööd ootel, vahendab BBC.
Lauluväljaku uus juht Urmo Saareoja kavandab hoogsaid muutusi: linnarahval peaks siin tegevust olema kogu aeg!
„Tahan, et lauluväljak oleks koht, kus me tunneme, et eestlase parim toit ei ole teine eestlane,” leiab Urmo Saareoja, kellest sai aprilli alguses uus juht Tallinna lauluväljakul – samas kohas, kus 12aastasena oli tema elu esimene tõsine töökoht. Kuhupoole ta nüüd lauluväljakut suunama hakkab?
MUUSIKAGURMAANILE JA -VÕHIKULE | Kadri Voorand juhatab teed: mida kuulata Jazzkaarel?
19.–28. aprillini toimuv Jazzkaar pakub maitseelamusi nii tõsisele džässigurmaanile kui ka inimesele, kes esmakordselt džässmuusikat kuulab. Festivalidžunglis orienteerumiseks annab suuna kätte džässilauljatar Kadri Voorand, kes ka ise tänavusel juubelifestivalil üles astub. 
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Neeme Raud!
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?