MÕRV TARTU ARESTIMAJA KAMBRIS 013: mul sai süda sõimust täis. Läksin ja panin jõuga kambrikaaslase suu kinni
Veinipohmellis pensionär kägistas valvekaamera ees oma kambrikaaslase surnuks. Teisel pool lukustatud uksi kainenejate turvalisust jälgima pidanud valvur oli sel ajal seljaga ekraanide poole.
Kuidas armunud nunn kloostrist pääses
Juulia oli 40aastane, kui armus ja otsustas kärmesti abielluda. Oma väljavalituga oli ta mitu aastat koos töötanud kloostri talupidamises, sõpradeks saanud ja lõpuks lõi ka armuleek lõkkele.
VIDEO | Tallinna-Pärnu maanteel võeti roolist kolm joobes veokijuhti
Tallinna-Pärnu maanteel teisipäeva hommikul toimunud puhumisreid näitas masendavaid tulemusi, sest mõne tunniga eemaldas politsei roolist kaheksa joobes juhti, kellest kolm võeti maha veokiroolist.
PÄEVAHOROSKOOP: kolmapäev, 26. juuni
Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!
ÕL VIDEO JA GALERII | Malevasuvi sai avapaugu, noorte emotsioonid on laes!
Täna kell 12 avati Tallinna Raekoja platsil õpilasmaleva järjekordne malevasuvi – kogunes sadu noori töökäsi, lauldi "Maasika Klaarikat" ja tantsiti labajalavalssi.
Millal jõuab odavam õlu ja viin poodi? Kauplused ja viinatootjad loodavad, et laulupeo ajaks
Suurte poekettide esindajad ei julge öelda seda päeva, millal alates 1. juulist alaneva aktsiisiga kärakas ja humalavesi poeriiulitele jõuavad. Ühel meelel ollakse selles, et suvine jook õlu läheb praegu paremini kaubaks ja see vahetub riiulitel kiiremini. Ka seda, kui palju siis vägijoogid odava...
ODAKANGELASE TAGASITULEK: Vahur Kersna kirjutab jälle Andrus Värnikust raamatut
Antsla jaanipäeval olid odaviskaja Andrus Värnik ja ajakirjanik Vahur Kersna nagu sukk ja saabas. Kersna alustas tunamullu sügisel Värniku elulooraamatuga, kuid paraku jäi kirjutamine katki. Kas nüüd saab Värniku kirev elu lõpuks kaante vahele?
VIDEO JA FOTOD | KUTSUMATA KÜLALINE: Aegviidu kandis ülbitsevat karu ähvardab karm karistus
Harjumaal ajab Aegviidu aleviku rahvast ärevile noor mesikäpp, kes inimesi ei karda. „Ta käib aedades, lõhub mesitarusid, magab garaažide seina najal… Ta on nii-öelda majaperemees – teeb, mis tahab,“ ütles Anija vallavanem Riivo Noor.
Jaanipäev 18+: välguvad paljad kannikad ja väike homoflirt
Natukene alkoholi, natukene alastust ning meelalt väänlevad naised suurel ekraanil. Täiskasvanute veekeskuse pakett jaanipäevast lõõgastumiseks päris lastele ei sobiks, kuid kõik jääb rangelt siivsuse piiresse.
MINU LAULUPIDU I Anne Veski: „Seda ei unusta eales, kui laulukaare all kõlab „Mu isamaa“ ja kõik nutavad.“
„Et minu ema ja isa olid mõlemad suured koorimuusika fännid ja laulsid Rapla tarbijate ühistu segakooris, siis suvel enne minu kooliminekut marssisin koos kahe sõbrannaga Rapla rongkäigus. Milline au see oli! Marssida kõige ees läbi terve Rapla alevi. Alles seejärel tulid lipud ja koorid. Mäletan...
Taksomaffia kriminaalasja seos Telliskivi tapmisega: kas meelevaldne lahmimine või on kahtlustel tõepõhi all?
Taksomaffia kriminaalasja tunnistaja tappis pealtnäha ilma igasuguse põhjuseta oma ametikaaslase ja vigastas raskelt teist. Kas kaks asja võivad olla omavahel kuidagi seotud?
FOTOD | Astangul põlevad rehvid, asumis levib must toss
Teisipäeva pärastlõunal hakkas Tallinnas Astangu kohal levima must toss. 
Rullnokad linnas, rullnokad merel: möirgavad masinad rikuvad inimeste öörahu
Juba on uni silmale langemas ja lapski pärast pikka vaeva magama jäänud, kui akende tagant kostub vali mootoripõrin. Pole vahet, kas kiirendajad katsuvad rammu autos või tsikli seljas – otse loomulikult peavad nad seda tegema elamute akende all.
KAUA VÕIB! Mobiil-ID oli jälle maas, asjaosalised kehitavad vaid õlgu
Mobiil-ID töö oli häiritud täna pea poolteist tundi, kui Telia SMS-keskuses tekkis ootamatu viga. Tõrkeid levis ka teiste operaatorite mobiil-ID kasutajatele.
KAS TEADSID? Eestis on Euroopa kõige rasvasemad Oreo küpsised ja lahja Fanta
Eestis müügil olevat Snickersit saab mujal Euroopas ainult Prantsusmaal! Või vähemalt oli nõnda seis 2018. aasta lõpus, kui Euroopa Komisjon uuris, kas ja kuidas erinevad ühe ja sama nimetusega toiduained 19 Euroopa riigis. Kui Haribo kummikarud või Nutella pähklivõi on kõikjal identsed, siis mõn...
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Tallinna-Tartu maanteel hukkus liiklusõnnetuses inimene
Teisipäeva kella 16 ajal sai häirekeskus teate Tallinna-Tartu maanteel toimunud raskest liiklusõnnetusest. 
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Tallinna-Tartu maanteel hukkus liiklusõnnetuses 60aastane naine
Täna kella 16 ajal sai Häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Järvamaal Mäekülas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 92. kilomeetril, kus esialgseil andmeil sõitis teelt välja sõiduauto Chrysler, mille roolis olnud 60aastane naine hukkus sündmuskohal. 
5 soovitust: mida suvisel ajal snäkkida?
Snäkkimise hooaeg on kätte jõudnud! Ilmad on läinud ilusaks, palju grillipidusid on juba peetud, kuid kindlasti on sama palju veel ees! Loomulikult peaks lisaks lihale ja salatile olema grillilaual ka häid snäkke. Siin tuleb appi Lorenz oma maitsvate kartulikrõpsude ja küpsistega.
Juhtkiri | Mis on veapunktisüsteemi tegelik eesmärk?
Vahepeal varjusurmas olla jõudnud veapunktisüsteemi idee autojuhtide kontrolli all hoidmiseks on nüüd uuesti ellu ärkamas. Nagu ikka, näevad initsiaatorid mõnes seniproovimata meetodis võluvitsa, millega kõik senised probleemid liikluses lahendada. Aga nagu tihtipeale, osutub väljatöötatav lahend...
Soome hakkab Eesti petumaasikaid testima
Soomlased ja eestlased on selles mõttes sarnased, et mõlemad eelistavad võimalusel tarvitada kodumaal toodetud kaupa. Probleem seisneb aga selles, et põhjanaabrite müügiletile tungivad Soomes kasvatatud sildi all maasikad, mis on pärit mitte ainult Eestist aga muudestki naaberriikidest ja isegi P...
Argo Luude | Miks Eesti ei suuda prügi taaskasutada?
Hiljuti ilmus avalikkuse ette seriaal Tšernobõli tuumajaama katastroofist. Muu hulgas analüüsitakse väga heas seriaalis ka sajandi suurima tuumakatastroofi juhtumise põhjuseid. Detaile kõrvale jättes võib väita, et õnnetuse põhjustasid vastutavate inimeste hoolimatus, teadmiste puudus, liigne ene...
Seisukoht | Räuskav kõneviis võtab võimust
Eestlased on meistrid leiutama uusi kõneviise. Ma olen ammugi harjunud kõrvust mööda laskma vinguvat kõneviisi, eriti kui jutuks tulevad palk või ilm. Samuti on lihtne jääda kurdiks hõiskavale kõneviisile, millega peibutavad reklaamid: kuidas just praegu saab mingit tarbetut vidinat osta eriti so...
Pamela Anderson hülgas peigmehe
Igihaljas sekspomm Pamela Anderson (51) oli viimased paar aastat koos endast peaaegu 20 aastat noorema jalgpalluri, Marseille klubis palliva Adil Ramiga (33), aga nüüd on nende teed lahku läinud.
„Tšernobõli“ seriaal varastas kuulsalt kirjanikult?
Nobeli kirjanduspreemia laureaadist Valgevene kirjanik Sviatlana Aliaksijevič (71) on pahane HBO populaarse minisarja „Tšernobõl“ tegijate peale – tema väitel põhineb osa sarja võtmesündmusi raamatul „Tšernobõli palve“, aga teda ei ole tiitrites isegi mainitud.
Briti kuningapere kulutas napsile hiigelsumma
Suurbritannia maksumaksjad ägavad oma kuningliku pere ülalpidamise all: aastasel perioodil (arvestatud möödunud aasta aprillist tänavuse märtsini) kulutasid siniverelised ainuüksi alkoholile peaaegu 450 000 eurot.
ÕL VIDEO JA GALERII | MUTANTELUKAS: Eesti Siil läheb Ameerika kõrbesse hull(ut)ama
Hullud eestlased katsid valge kaubiku alumiiniumtorude ja helkivate rombidega, mille otsa pistsid LED-tulukestega „okkad“ – ja 35 000 huugama pandud euro tulemusel valmiski Siil, mis läheb USA kõige ikoonilisemale festival-olengule Burning Man.
VIDEO | Lõvikostüümis töötaja üritas õppuse käigus Jaapani loomaaiast põgeneda
Osades Jaapani loomaaedades korraldatakse iga-aastaselt ohutusõppuseid juhuks, kui ohtlikud loomad peaksid näiteks maavärina tagajärjel piirete tagant põgenema. Eelmisel nädalavahetusel filmiti ühe loomaaia õppus, kus üks töötaja riietus erinevate situatsioonide puhul erinevate loomade kostüümi n...
VIDEO | Liiklushuligaan üritas Tartu maantee kolmerealiseks muuta
Vaata, kuidas kaherealisel Tartu maanteel keset tihedat liiklust möödasõitu sooritanud auto äärmiselt liiklusohtliku olukorra põhjustas.
Jaanipäeva kurb vaatepilt: ööuni lõkke ümber, märjad püksid ja oksemaik suus
„Jaanipäeva ootavad Eestis kõik, kuid sugugi mitte selle sisuslise ja tegeliku olemuse pärast. Kahjuks on Eestis kujunenud olukord ikka selliseks, et eelkõige on see püha, kus keskendutakse ülesöömisele ja ülejoomisele,“ kurdab 37aastane Kersti.
Küprose kohus saatis viis naist ja kaks last tapnud sarimõrvari eluks ajaks trellide taha
Nikosia kohus mõistis Küprosel viis naist ja kaks last tapnud Nicos Metaxasele seitse eluaegset vanglakaristust, vahendab Spiegel Online. 
SUUR RIKE: Hollandis lõi telefonikatkestus riikliku hädaabinumbri rivist välja
Suur telefonikatkestus lõi esmaspäeval Hollandis rohkem kui kolmeks tunniks rikki ka hädaabinumbri kasutamise. Politsei ja päästeteenistus pidid selleks puhuks välja mõtlema erinevaid alternatiive, teatab The New York Times.
TRUMP TÕRJUB VÄGISTAMISSÜÜDISTUST: „See naine ei ole minu maitse!“
Ajakirja Elle 75aastane kolumnist Elisabeth Jean Carroll väidab peatselt müügile tulevas elulooraamatus, et praegune USA president Donald Trump vägistas ta 1995. või 1996. aastal New Yorgis ühe kaubamaja riietusruumis. 
AUGA TEENITUD PUHKUS: kuulus Mehhiko päästekoer saadeti pensionile
Labradori retriiver Frida, kes sai rahvusvaheliselt kuulsaks 2017. aasta Mehhiko maavärina järel tehtud kangelastegudega, saadeti auga pärast üheksat tegevusaastat pensionile, vahendab BBC.
Ettevõtjad purustavad 4 müüti kutsehariduse kohta!
Tänased koolilõpetajad on valikute ees, millist teed edasi minna. Mida õppida, et tuleviku töömaailmas läbi lüüa – just seda küsisime tänastelt tipptegijatelt tööstuse, ehituse, IT ja toitlustuse vallas. Ühtlasi purustavad eksperdid nii mõnedki levinud müüdid kutsehariduse kohta.
ENPA toetas Vene delegatsiooni õiguste taastamist
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee otsustas (ENPA) teisipäevaöisel istungil  taastada Venemaa delegatsiooni õigused. Õigused peatati 2014. aastal, kui ENPA otsustas Venemaad Krimmi annekteerimise eest karistada hääleõiguse peatamisega. 
Jaaninädalavahetusel tabati rohkem purjus juhte kui mullu
Kui eelmisel aastal jäi jaanidel politseile vahele 150 alkoholijoobes juhti, siis sel aastal oli see arv 164, kirjutab Delfi.
GALERII | ALKOHOLIVABA jaanipidu Liipa Talus
Tallinna külje all Liipa Talus toimus ebatraditsiooniliselt alkoholivaba jaanituli.
Politsei: 80 protsenti kadunud lapsi on korduvad jooksikud
Politsei- ja piirivalveameti teatel on viimase aasta näitel kõikidest teadmata kadunud inimeste teadetest 2833 ehk 60% seotud alaealistega ja nendest 80% on korduvad: näiteks on ühe lastekodu kasvandiku teadmata põhjustel lahkumisest teavitatud 47 korda.
MÄLUMÄNG | Triatleet Marko Albert
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
„Tõnis Vint ei olnud mitte ainult kunstnik ja õpetaja, vaid ka vaimne ja sotsiaalne liider.“
„Tõnisel oli imepärane võime vene aja piiratud võimaluste kiuste, saada kätte vajalik informatsioon. Ja seda ta innukalt ka jagas. Tõnise jaapanlikult disainitud korteris käidi tema uusi töid ja raamatuid vaatamas. Alati oli seal midagi põrutavalt uudset. Muu maailm avanes otsekui võluväel meie e...
Henry Lääne | Mäkinenil on õigus: FIA valmistas pettumust
Eestlastele niivõrd valusalt lõppenud Sardiinia MM-etapp varjutas autoralli tulevikusuundi näitavat Rahvusvahelise autoliidu (FIA) kongressi. 
PÄEVAHOROSKOOP: teisipäev, 25. juuni
Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!
Seisukoht | Kas tõmbate loosi, president?
Juuni teine pool tähendab paljudele sündmustest täis kalendrit. Ilmselt teab igaüks kedagi, kes teab kedagi, kes lõpetab üht või teist kooliastet. Ja tagatipuks tuleb ju ka jaanipäeva tähistada!
Juhtkiri | Peame jaanituld mõistlikumalt
Jaanipäev on kui võimendatud läbilõige Eesti ühiskonna probleemidest ning pikkade pühade ajal tegeletakse kõige sellega, mille eest nii arstid, politsei kui päästeamet pidevalt hoiatavad. Sõnajalaõie romantilise otsimise asemel eelistab eestlane pigem üht korralikku pidu rohke söögi ja joogiga. J...
Vambola Paavo | Ei taha rohkem “porgandeid” raudteele!
Tänavu 16. juunil möödus kümme aastat, kui Eestis langetati ajalooline otsus veneaegse rongipargi väljavahetamise kohta, ja toonased ajalehed andsid teada suurest rongiostust. Lootused uuele kvaliteedile ja kiirematele ühendustele olid kõrged. Kümme aastat hiljem seisame lõhkise küna ees: uued ro...
Seisukoht | Kas olete pohmelusest toibunud?
Jaanipäeva pidustused on seks korraks möödas – sütel kõnnitud, üle tule hüpatud, sõnajalaõied ja jaanimardikad leitud. Vähemalt kunagi olid need suvise pööripäeva traditsioonid. 
MINU LAULUPIDU | Indrek Raadik: olen pere must lammas
Ansambli Tuberkuloited solisti Indrek Raadiku ehk Summeri  sõnul ei olnud tantsimine üldse tema teema, kuid koorilauluga tegeles ta küll. Laulupeole Raadik poistekooriga siiski ei jõudnud, kuna ta oli samal ajal spordilaagris.
Endine tööinspektor võitis kohtus tööandjat
Endine tööinspektor, kes koondamise tõttu tööandjaga vaidlema läks, sai kohtus võidu.
UUS VEAPUNKTISÜSTEEM? Riik tahab paadunud liiklushuligaanid anonüümsusest ilma jätta
Eelmisel nädalal teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et valitsuse liikluskomisjon on otsustanud luua töögrupi, kes hakkab uurima liikluskäitumise arvestus- ja hoiatussüsteemi (LKAS) loomise vajadust. Kas sünnib taas seni varjusurmas olnud veapunktisüsteem?  
LENNUKATASTROOF: Ida-Saksamaa taevas põrkasid kokku kaks hävituslennukit, üks piloot hukkus
Saksamaal Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal umbes 30 kilomeetrit Güstrowist lõuna pool põrkasid täna kohaliku aja järgi veidi pärast 14 kokku kaks Saksa õhujõudude hävitajat Eurofighter, vahendab NDR.