MÄLUMÄNG | Kas mäletate veel Mati Unti?
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Aktiivsele, mitut võõrkeelt oskavale tööotsijale pakutakse palka 440 eurot kuus
"Kui ma lugesin nõudmisis ja vaatasin palganumbrit, siis hakkas mul piinlik," ütleb portaali cv45pluss.ee asutaja.
Moelooja Tim Bluz: tundub, et president võttis viimaks mu nõu kuulda
„President Kaljulaid üllatas mind seekord väga. Tundub, et ta otsustas viimaks minu nõu kuulda võtta,“ rõõmustab moelooja Tim Bluz taasiseseisvumispäeva vastuvõtu maitsekamaid rõivaid kommenteerides. „Erakordne valik! Väga väärikas ja ülistiilne figuuri rõhutav kleit, mis sobib talle ideaalselt. ...
MTV aasta artist Camila Cabello: „Ma ei suuda hingata!“
Kuueaastane Kuuba tüdruk Camila saabub perega Ühendriikidesse elama. Ta ei räägi inglise keelt ja on nagunii liiga häbelik, et koduõuelt sõbrannasid otsida. Camila suhtlusvahendiks saab muusika: ta keerab makil hääle põhja ja paneb poplood tümpsuma. Ehk keegi jääb kuulama ja astub ligi? 
Iowa metsast leitud laip võib olla juulis kadunud tudengineiu
ABC News vahendab, et Iowa osariigis metsa seest leitud naise surnukeha võib olla juulist saati kadunud 20aastane Mollie Tibbetts.
TITARÕÕM: Taavi Aasa nõunik sai isaks!
Tallinna linnapea Taavi Aasa meedianõunik Priit Simson sai taasiseseisvumispäeval isaks.
ÜRO: Põhja-Korea tuumaprogramm on endiselt täies elujõus
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas esmaspäeval intervjuus Reutersiga, et just tema peatas Põhja-Korea tuumakatsetused. ÜRO sõnul olukord siiski nii roosiline ei ole.
GALERII | Tallinna raekojas tervitati uusi Eesti kodanikke
Teisipäeval, 21. augustil, toimus Tallinna raekojas traditsiooniline pidulik tseremoonia, kus tervitati uusi Eesti kodanikke. Tallinna linnapea Taavi Aas ja Põhja prefekt Kristian Jaani andsid uutele kodanikele kodakondsustunnistused üle. "Kodakondsus tähendab kodaniku jaoks uusi kohustusi, kuid ...
Microsoft: Vene häkkerid võtsid sihikule USA vabariiklaste partei
Microsoft teatas, et sulges mitu võltsnetilehte, millega vene häkkerid olevat üritanud õngitseda USA kodanike andmeid. Rünnaku sihtmärgiks olid vabariiklaste parteid toetavad veebilehed, vahendab BBC.
Küttepuidu hind on aastaga tõusnud ligi 40 protsenti
Küttepuidu hind on aastaga kasvanud ligi 40 protsenti, selgub erametsakeskuse hinnastatistikast. Kui möödunud aasta juulis oli tihumeetri küttepuidu keskmine hind üle 22 euro, siis tänavu samal ajal oli see juba üle 31 euro.
Taavi Aas | Korruradar on ilmselge eelhäälestusega
Läinud aasta novembris kinnitati Vabaerakonna loodud korruradari nõuandev kogu, mille esimeheks sai Karli Lambot, liikmeteks vabaerakondlane Andres Herkel, sotsiaaldemokraat Hanno Matto, reformierakondlane Ignar Fjuk ja endine IRLi liige Toomas Kümmel.
Juhtkiri | Kas rahvas tervitab hobipoliitikuid?
Poliitilise liikumise Eesti 200 otsust moodustada erakond ja söösta valimisvõitlusse tuleb tervitada. Kirjutasime juba maikuus, kui uued tulijad olid avalikustanud oma manifesti ja valijad premeerisid algatusrühma kuueprotsendise reitinguga, et avansina saadud toetust ei peaks raisku laskma. Soov...
Seisukoht | Võimalik ka Eestis
Äsja on lõppenud matused. Astun teele, ilusasti sebraga tähistatud kohast, vaatan enne vasakule ja paremale – autoderivi peatub vasakul käel. Paremal pole kedagi lähenemas näha – vaid buss peatub kauguses. Naeratan, noogutan tänulikult (alati peab tänama!) ning astun teele. Ja samal hetkel vajuta...
Afganistani presidendi kõne ajal pommitas ISIS presidendipaleed
Kohaliku telekanali TOLO News teatel lõppes keskpäeva paiku Afganistani pealinnas Kabulis kolm tundi kestnud vastastikune pommirahe terroristide ja sõjaväe vahel, kui ISIS presidendipaleed ja valitsushooneid ründas.
Abipolitseinik kutsub üles maanteel tulesid vilgutama. Aga miks?
Abipolitseinik ja EKRE ridadesse kuuluv riigikogu liige Jaak Madison kutsub liiklejaid üles kihutajatele tulesid vilgutama.
Suurbritannia valmistub Euroopa Liidust ilma kokkuleppeta lahkumiseks
Suurbritannia valitsus avaldab neljapäeval esimese osa instruktsioonidest (neid on tulemas veel 70–80), et aidata üksikisikuid ja firmasid valmistuda selleks puhuks, kui Euroopa Liidust lahkumisel ei saavutata Brüsseliga mingit kokkulepet. See on siin tuntud nime all no deal.  
VIDEOD JA FOTO | Noortekamp varastas parklast kiirendusauto ning hävitas selle täielikult
Sel suvel on Tartus vandaalitsev noortekamp käinud ringi mööda autoremonditöökodade territooriume. Üks selline seik lõppes aga mitmekümnetuhandese kahjuga ja politsei uurimisega.
IME VÕI IKKAGI JUHUS? Paavsti suudlus võttis tüdrukult ajukasvaja
Paavst Franciscus suudles 2015. aasta septembris Philadelphias pähe tol ajal aastavanust Gianna Masciantoniot, kellel arstid olid diagnoosinud ravimatu ajukasvaja ning soovitanud tema vanematel valmistuda lapse surmaks. Pärast paavsti suudlust hakkas aga kasvaja väiksemaks muutuma ning on nüüdsek...
Prahas pöördus ametlik mälestusüritus peaministri vastu
50 aastat tagasi sisenesid tollasesse Tšehhoslovakkiasse NSV Liidu, Ungari, Poola ja Bulgaaria väed, et teha lõpp Praha kevade nime all tuntuiks saanud liberaliseerimisprotsessile ehk inimnäolisele sotsialismile. Operatsioonis osales 500 000 sõjaväelast ja 4600 tanki. Praha kevade allasurumise kä...
ELU ÕIED: lauljatar Keit Triisa perre sündis imearmas tütar
Laulja Keit Triisa perre sündis teine laps, imearmas tütar, kelle nimeks sai Mia.
Eesti ministrid said endale Läti nimed
Täna peeti Riias Eesti ja Läti valitsuste ühisistung, mille puhul anti Eesti ministritele ka uued nimesildid. Kuna Eesti ministrid viibisid Läti territooriumil, tuli neil enda nimed ka lätipäraseks muuta.
Kohalikud ei lubanud Hispaania seksuaalkurjategijate jõugul basseinis pidutseda
Hispaanlastes põhjustas pahameelt kohtuotsus, millega seksuaalkurjategijate bande, end ise „Hundikarjaks“ tituleerit kamp vaid paar kuud pärast vangistust vabaks lasti. Kurjategijatel pole aga pahaste kohalike eest kusagil asu.
Ajakirjanikutapja Peter Madsen võrgutas vangivalvuri
Kopenhaageni vanglast sai sule sappa 40aastane naisvalvur, kellel oli tekkinud lähedane suhe ajakirjanik Kim Walli tapmise eest eluks ajaks vangistatud taani leiutaja Peter Madseniga.
PALJU ÕNNE! Allar Jõks kinnitab kihlumist elukaaslase Heidi Viluga
Vandeadvokaat Allar Jõks kinnitas eile, Kadrioru roosiaias toimunud presidendi vastuvõtul Delfile antud intervjuus, et on kihlunud enda elukaaslase, Eesti loodusmuuseumi direktori Heidi Viluga.
Weekendi ajal varastati Pärnus kokku 50 000 eurot sularaha ja teisi väärtesemeid
Lääne prefektuur võttis Weekendi-nädalavahetuse sündmused kokku. Selgub, et lisaks sajakonnale joobes alaealisele ning narkokuritegudele tabas Pärnut ka vargustelaine. Ühtekokku varastati 50 000 eurot sularaha ning muidki väärtesemeid.
EESTI KINO TOP 7 | „Imelised 2“ on võitnud väikeste ja suurte filmisõprade südame
Eesti kinoedetabelit troonib Pixari animatsioonistuudio looming "Imelised 2", mis on jätk 2004. aastal kinoekraane vallutanud "Imelistele". Möödunud nädalal käis multifilmi vaatamas 6113 kinokülastajat. Kolme nädala jooksul on Imeliste seiklusi nautinud 76 866 kinokülastajat.
Kristina Kallas: meie liikmed lugesid valimistele mineku otsust pressiteatest
Teisipäeval teatas Eesti 200, et liikumisest vormitakse erakond. Uudise ajakirjanikele teatavaks teinud Kristina Kallas usub, et nii palju kompetentsi, kui palju on loodava partei tuumikmeeskonnas, pole väga paljudes erakondades. 
Aastaid USAs elanud koonduslaagrivalvur saadeti Saksamaale
Valge Maja teatas täna, et pärast aastatepikkust vaidlust on Saksamaale saadetud endine natside koonduslaagri valvur, kes on sõja lõpust saadik USAs elanud.
Krista Aru kahtleb Vabaerakonna töövõimes riigikogus
Pühapäeva õhtul, kui Vabaerakond oli Peipsi külje all Kauksis ära pidanud esinduskogu ja suvepäevad, avaldas Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Krista Aru sotsiaalmeedias postituse, kus lahkab erakonnas toimuvat ning mõtiskleb selle üle, kuidas hakkab tööle erakonna fraktsioon riigikogus.
TUROVSKI VIDEOLOENG: koera kratsimine tähendab hoopis muud, kui inimesed arvavad
Loodusteadlane Aleksei Turovski tutvustas laupäeval Eesti looduse päeva puhul loomaaia vapilooma ilvest ja teisi loomaliike.
Müügil on Malluka-nimeline domeen, aga see pole seotud kuulsa blogijaga!
Sotsiaalmeedias hakkas täna ringlema uudis selle kohta, et Osta.ee portaali on müümiseks üles riputatud domeen nimega mallukas.ee. Üldsus tunneb Malluka nime all Eesti üht tuntumat blogijat Mariann Treimanni, kelle blogi samuti Malluka nime kannab.
VIDEO | Mees, kes tegi karudega selfi, võib saada karistada
Inimeste selfihullus on viimaste aastatega aina hullemaks muutunud. Juba ammu ei piisa pelgalt erinevatest filtritest, mis näole pisut jumet annaks – oluline on jäädvustada end olukorras, mis oleks niivõrd pinev ja haruldane, et see võib hiljem kaela tuua karmid karistused.
OOTAMATU: The Eagles purustas Michael Jacksoni „Thrilleri“ müügirekordi
The Eagles kukutas troonilt Michael Jacksoni: kantrirokkarite ammune kogumikplaat on ametlikult USA kõigi aegade enimmüüdud album.
Riik ehitab üle Eesti 454 uut üürikorterit
Kaksteist omavalitsust on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi üürielamute programmiga küsinud 14,8 miljonit eurot toetust, et ehitada ja renoveerida 454 uut üürikorterit. 
Inga Raitar | Lahjendatud laulu pidu
20. augustil 1991 kell 23.03 istusin Toompea saali ajakirjanikerõdul ja kirjutasin paljundusmasinast tulnud „Iseseisvusdeklaratsiooni“ koopia nurgale kellaaja 23.01 (mu kell, nagu selgus, oli 2 minutit taga) ehk fikseerisin hetke, kui Ülo Nugis seda dokumenti siis veel mitte riigikogu kõnetoolist...
VÄLGUB KANN JA VÄLGUB BÜST! Bravuuritarid ilmusid MTV galale poolpaljalt
MTV videomuusikaauhindade galal võis näha sama nappe rõivaid nagu ujulas. On see ikka piduriie, küsib Ilta-Sanomat peoõhtu bravuurikaimate leedide kostüüme uurides.
TRAGÖÖDIA: alligaator tappis oma koera kaitsnud naise
Ameerika Ühendriikides Lõuna-Carolina osariigis suri alligaatori lõugade vahel 45aastane naine, kes oli asunud oma koera kaitsele, vahendab The Island Packet. 
Whitney Houstoni oimetu tütre avastanud sõber suri üledoosi
Noormees, kes avastas 2015. aastal Whitney Houstoni ainsa tütre oimetuna vanniveest, on nüüd ka ise surnud.
MARILYN JURMANI BLOGI | Vahetasin lapsena kodu nagu sokke, nüüd tahan Rumile kindlat kodu
Räägin siis veidi pikemalt meie kolimissaagast. Et minna päris algusesse, tuleb rännata ajas tagasi nii umbes 32 aastat, kui ma sündisin ja minu esimeseks koduks sai minu vanavanemate kodu Kristiines, kus mu vanaema elab siiani.
Tulvavesi tappis Itaalias vähemalt 11 matkajat
Lõuna-Itaalias Kalaabria maakonnas hukkus ootamatult vallandunud tulvavees vähemalt 11 matkajat ning mitu inimest on kadunud.
ÕL VIDEO | Johan Randvere ja Evelin Samuel-Randvere: kindlasti on väga palju neid, kellel on Eestis raske
"See on ikka suur asi, et meie Eesti saab jälle aasta vanemaks," rääkis laulja ja kirjanik Evelin Samuel-Randvere Kadrioru roosiaias toimunud presidendi vastuvõtul Õhtulehele antud intervjuus. "Mul on tänulik ja uhke tunne," täiendas Evelini mõtet pianistist abikaasa Johan Randvere.
VIDEO | Poe turvakaamera lindile jäi ootamatult armas leivavaras
Eelmisel nädalal jäi ühe Brasiilia toidupoe turvakaamera ette koer, kes peaaegu märkamatult leivapätsiga poest välja hiilis. Töötajad märkasid neljajalgset varast alles viimasel minutil ega jõudnud reageerida.
Suurtel haiglatel seisab kontodel 101 miljonit eurot
MAKSUTERMINAATOR TEGUTSEB TAAS: Ardo Ojasalu analüüsis Eesti tipphaiglate raamatupidamisi ega mõista, miks kogutakse arvetele miljoneid eurosid selle asemel, et rohkem ravida. 
Ei saanud kooli sisse – mis saab edasi?
Paljudele kevadistele gümnaasiumi- ja põhikoolilõpetajatele on suvekuud ärev aeg, kus pingsalt oodatakse infot, kas saadi soovitud kooli ja erialale sisse.
Kes on Savisaare kohtuasja lõpetamisest keeldunud kohtunik? Särav isiksus, kuid lühikese süütenööriga
Eelmisel teisipäeval keeldus Tallinna ringkonnakohtunik Julia Katškovskaja lõpetamast Edgar Savisaare kohtuasja.
Aasta kirjaniku tiitliga pärjati Eva Koff
Kirjandusfestivalil Eesti Lugeja 2018 pärjati aasta kirjaniku tiitliga Eva Koff tema romaani "Sinine mägi" eest.
Tallinki reisija ei mahtunud hommikusöögilauda, ettevõtte sõnul pole piletite ülemüük võimalik
Tallinki laevaga reisinud Andrus sai pettumuse osaliseks, sest ilmnes, et enne reisi ostetud hommikusöögipiletiga pole suuremat midagi teha –restorani sööma lihtsalt ei mahu. Ettevõte pakub kompensatsiooniks kupongi, kuid see meest ei rahulda – tema tahab tagasi oma raha.
NÄDALA ILM: tuul ja vihm kimbutavad suviselt sooje päevi
Kuigi päikest näeb iga päev aina vähem, püsivad õhutemperatuurid käesoleval nädalal suviselt soojad, ulatudes enamasti üle 20 soojakraadi. Kõige soojem päev tuleb ilmateenistuse andmetel reedel, mil õhutemperatuurid jäävad 22–26 soojakraadi vahele, kuid arvestada tuleb vihma ja tugeva tuulega.
„Broadchurchi“ näitlejanna kuulutati Briti mõjukaimaks telepersooniks
Briti väljaanne Radio Times kuulutas telesarjast "Broadchurch" tuttava Olivia Colmani Briti televisiooni kõige mõjukamaks isikuks.
VAADE AJALUKKU: Tallinnas ilmus nähtavale kaua peidus olnud eestiaegne tänav
Seoses Fahle Pargi ärikvartali ehitusega on Tallinnas endise tselluloositehase fassaadist ajutiselt välja lammutatud kunagine Tselluloosi tänav, kus juba aasta pärast saab asuma klaaskatusega äritänav.