VIDEO | Ida-Austraaliat tabas tugev rahetorm, ent põlengute lõppu pole näha
Torm tõi Austraalia põlengupiirkonda tugeva vihma- ja rahesaju. Vaatamata sellele jätkuvad riiki laastavad tulekahjud sama hooga ning ametnike sõnul pole kriis kaugeltki läbi, vahendab BBC.
Ain Kallis tänavusest talvest: Eesti kliima on just talvekuudel tunduvalt soojemaks muutunud
Petseri raudteejaamas külmus vagunitäis viina ja linnud surid poole lennu peal, kukkudes elutuna linnatänavatele – just nii meenutatakse 1940. aasta jaanuari rekordkülma. 80 aastat hiljem on ilmataat otsustanud kostitada meid vastupidise, erakordselt sooja ilmaga.
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Piret Krumm!
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Kehras hukkus rongi alla jäänud jalgrattur
Pühapäeva õhtul kella 22 ajal teatati politseile liiklusõnnetusest Kehra linnas Ülejõe raudteeülesõidukohal, kui Tallinn-Aegviidu liinil sõitnud elektrirong sõitis otsa jalgratturile, kes hukkus koha peal, teatas politsei.
Deivil Tserp | Purustame veel ühe spordimüüdi
Kiibitsejad leelotavad aastakümneid: paljud Eesti (tipp)sportlased kulutavad maksumaksja raha, mingu parem tootvale tööle. Aeg on see müüt armutult purustada.
ÄRI SÕIDUEKSAMITEGA: raha eest pääsed varem rooli taha. Või saad hoopis petta?
„Annan 200 eurot sellele, kes loovutab oma ARKi sõidu mulle. Sõit peab olema vahemikus 15.–18. jaanuar. Vastu võin pakkuda enda õõvastavat 3. märtsi.“ Facebookist leiab rohkelt kuulutusi, milles mõni sõidueksamile soovija on nõus raha eest endale aega varasemaks ostma. Ning ka neid, kes eksamiaeg...
USKUMATU? Venemaal ootab 13aastane tüdruk last. Isa olevat vaid kümneaastane
Krasnojarski krais on 13aastane seitsmenda klassi õpilane lapseootel. Lapse isa olevat tema sõber Saša, kes on vaid kümneaastane, kirjutab Komsomolskaja Pravda. Sotsiaalmeedias on mõlemad lapsed märkinud, et elavad vabaabielus.
KAS OLED NEID NÄINUD? 2019. aastal jäi Eestis kadunuks 11 inimest, keda pole siiani leitud
Juunikuu keskpäeval lahkub oma Rapla vallast asuvast kodust Meinard. Jalgrattal liikuvat meest nähakse veel samal päeval kohaliku raudteejaama lähedal ja siis ta kaob. Jäljetult. Mullu teatati 4640 inimese kadumisest, neist 11 on siiani leidmata. 
Kümne miljoni euro suurune pettus? Mustamäe paneelmajas olev rahastusfirma jättis investorid tühjade taskutega
Eesti taustaga ühisrahastusplatvorm Kuetzal teatas tegevuse lõpetamisest. Tuhanded välismaised investorid võivad olla raha kaotanud, kokku kümmekond miljonit eurot. Süüdlaseks peetav kunagine rahapesija, nüüdne Tallinna restoranipidaja vannub süütust.
USUSÕDA: endine pastor süüdistab luteri kirikut meieisapalve keelamises!
Neli aastat Ameerikas Los Angeleses õpetaja ja abipraostina teeninud ning nüüd kodumaale naasnud usumees Jüri Pallo ütles lahti professionaalsest kirikuelust ning saadab lahkunuid viimsele teekonnale ilmaliku jutlustajana. Leinajate palvel on ta lugenud ka meieisapalvet. Nagu selgub, on see patt.
Indrek Särg: alustaval erakonnal ei ole enam võimalik läbi lüüa
„Kuna nüüd võib välireklaami teha kuni valimispäevani välja, siis uutel erakondadel ja valimisliitudel on suuremates linnades väga raske pildile saada. Seepärast ei ole ma konservatiivselt mõtlevaid inimesi veel lippude alla kutsunud,“ ütleb mullu EKREst välja visatud Indrek Särg, kes veel kevade...
Roolijoodiku pihtimus: „Sõltuvusravi on karmist karistusest tulemuslikum!“
58aastane Mati tunnistab, et on purjuspäi ringi sõitnud. Ta arvab, et neid kordi on 35aastase sõidustaaži jooksul ette tulnud umbes sama palju, kui kahel käel sõrmi. „Istusin rooli taga. Olin joobes. Rääkisin telefoniga, kui tagapeeglist vilkureid nägin. Jäin teepervele seisma. Hetk hiljem koputa...
Suri maailma lühim mees
Vaid 27aastaselt suri läinud reedel nepaallane Khagendra Thapa Magar.
Happy hour ja öine napsitamine on keelatud
Hispaania Baleaaride (Mallorca, Menorca, Ibiza jt saared) võimud otsustasid kehtestada karmid reeglid alkoholimüügile kolme eriti menuka turismipaiga pubides ja poodides, et taltsutada miljonite turistide, eeskätt noorte ülekäte kippuvat lõbutsemist.
Hiina teatas üliohtliku koronaviiruse uutest ohvritest
Eile teatasid Hiina võimud, et jälle on 17 inimest haigestunud müstilise koronaviiruse tõttu, mida on põdenud juba 62 inimest.
Algul rünnati presidenti, siis Eesti ajaloole olulist kohvikut
Läinud reede õhtul läks president Emmanuel Macron koos abikaasaga vaatama Pariisi Bouffes du Nordi teatri etendust. Teatri juurde kogunes paarsada meeleavaldajat, karjudes „Macron välja!“. Ägedamad püüdsid teatrihoonesse tungida. Kiiruga kohale toodud politsei eriüksustel õnnestus meeleavaldajad ...
Juhtkiri | Kes meie eest tööle hakkavad?
Eesti positiivne rändesaldo paneb kas silma särama või kurjalt kulmu kortsutama, sõltub, millise poliitilise mätta otsast vaadata. Kuna mullu saabus Eestisse 12240 inimest ja lahkus siit 7210, siis positiivne on asjaolu, et meie rahvaarv suureneb ja mis peamine – et siia tahetakse ühe rohkem elam...
Vabaerakond kaalub liitumist mõne teise erakonnaga
Vabaerakond on pidanud kõnelusi nii erakonnaga Eestimaa Rohelised kui ka Elurikkuse Erakonnaga, et järgmistel kohalikel valmistel kandideerida ühises nimekirjas või parteisid sootuks kokku liita, vahendab ERRi uudisteportaal.
Lääne-Hiinat tabas tugev maavärin
Hiina lääneosas asuvat Xinjiangi piirkonda tabas pühapäeval maavärin, mille tugevus oli 6,4 magnituudi, teatasid kohalikud võimud.
Ene Pajula | Mammi meelest võiksime Šveitsilt nii mõndagi õppida
Mammi on mõelnud juba mitu aastat, et Ivo Linna tuleks kuulutada aasta inimeseks. Või isegi aastate inimeseks, tänu headusele, mida temast kiirgab – olgu ta siis tele- või raadiosaate juht, naiste tantsupeo patroon või vanaisa laste- ja noorte tantsupeol või kuuleb tema laule mis iganes kanalis v...
AMETNIKE VÕIT! Hesburger muudab keelenõuete tõttu oma turundust
Keeleinspektsioon sai kaebuse, mille järgi Hesburger eksib keelenõuete vastu, kui kutsub inimesi drive-in’i, ehk puudub eestikeelne vaste. Kiirtoidukett on lubanud olukorra lahendada suveks.
Donald Trump ei mõista, miks teda tahetakse presidenditoolilt minema kihutada
Valge Maja allika sõnul on Ühendriikide president Donald Trump häiritud tema tagandamise protsessist, mis saab avalöögi teisipäeval, vahendab CNN.
Tulekahju sotsiaalmajas: evakueeriti 23 inimest, kellest üks teel haiglasse suri
Ööl vastu tänast sai häirekeskus kell 2.11 teate, et Kohtla-Järvel on Järveküla teel asuvas sotsiaalmajas tulekahju. Evakueeriti 23 inimest, kellest üks teel haiglasse suri.
Tulekahju sotsiaalmajas: evakueeriti 23 inimest, kelles üks teel haiglasse suri
Ööl vastu tänast sai häirekeskus kell 2.11 teate, et Kohtla-Järvel on Järveküla teel asuvas sotsiaalmajas tulekahju. Evakueeriti 23 inimest, kellest üks teel haiglasse suri.
GALERII | Sõitval veokil tuli alt ratas, mis paiskus vastutulevasse sõiduautosse
Kella 16 ajal juhtus liiklusõnnetus Järvamaal Türi vallas Retlas, kui Türi poolt tulnud veoautol Scania tuli ratas alt ära ning see paiskus vastu sõiduautot BMW.
Filmistuudio 20th Century Fox muudab nime
Disney juhtkond on otsustanud eemaldada sõna „Fox“ enda filmistuudio nimest 20th Century Fox. Otsusega soovitakse distantseerida eelmisest omanikust meediamogul Rupert Murdochist ja tema teistest tegemistest, kirjutab BBC.
Aasta puu on looduslik püstkoda, aasta loom aga lendav putukapüünis
Ütled mets, mõtled kuusik – ja sa ei eksi. „Kui loodus saaks areneda nii, nagu ta tahab, oleksidki meil peamiselt kuusikud – muidugi neis kohtades, kus kuusk kasvada saab. Kuivadesse ja väga niisketesse paikadesse ta ei tiku, aga parasniisked, tavapärased metsad oleksid meil kuusikud,“ arutleb To...
MMS-i eestkõnelejad kaebavad kohtusse laimavad kommentaarid, millest osa kirjutati Eesti ülikoolide netivõrkudest
Vandeadvokaat Robert Sarv on netisõimu eest kaitsta võtnud järgmised kliendid, MMS-i esileedideks tituleeritud Janika Veski ning Merili Kukuškini.
Koletud terviseohud, mis ähvardavad maailma
Pikemat aega Austraaliat laastanud suured metsapõlengud tõid kaasa hulgaliselt materiaalset kahju,  nõudsid ka inimohvreid ja tapsid miljoneid loomi. Kuid Austraalia pole ainus piirkond maailmas, mis on praegusel ajal sattunud meedia tähelepanu alla seal arenevate ohtude pärast. Mõned nn meditsii...
Häiriv muusika: baaris relvaga ähvardanud mees viidi politseisse
G4S turvatöötajad andsid Narva baaris politseile üle mehe, kes ähvardas gaasirelvaga teist baarikülastajat, sest too kuulas arvutist häirivat muusikat.
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Kevin Costner!
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
DROONIVIDEO | HÄVINGUST PÄÄSTMINE: mõisaomanikuks 21. sajandil!
Kes meist ei taha unistada suurelt? Mõnikord piisab heast töökohast ja armastavast perekonnast, mõnel juhul kuulub unistuste hulka soov millegi tähelepanuväärsega silma paista. Mõni tahab Kuule lennata, teine suure ettevõtte püsti panna. Mõni kolib maale ja hakkab mõisnikuks. Inimesed on erinevad...
Aardeid aeti taga kõikjal Eestis, et kulda pihku ja hõbedat hõlma alla pitsitada
„Ei hõbedat, kulda ei leidu meie maal,“ laseb küll vana Martin Körber oma laulus kõnelda, aga rahvapärimus räägib muud: harv on see kihelkond, kus hulk aardeid küngastes-varemetes-käikudes peidus poleks. Esimese vabariigi ajal ei möödunud nädalatki, kus mõni ajaleht aardepeidikute otsimisest pole...
Margus Põldsepp: lõviosa minu repertuaarist pärineb kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiivist
„Kogu meie pärimusmuusika taassünd alates 90ndate algusest põhineb kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiivil. Kultuuriakadeemia kõrval on rahvaluulearhiiv teine ülioluline partner meie pärimusmuusikutele. Ilma rahvaluulearhiivita meil ei oleks pärimusmuusikuid,“ ei mõista Eesti pärimusmuusika keskuse ...
Politsei tegi naiste jälitaja kindlaks
Politsei tegi kindlaks mehe, kes novembris jälitas autoga Tallinnas Pirital naisi, olles ise sõidukis paljas.
STRIPIBAARI SALAELU: alaealistest neidudest tantsijad tõid Virumaa klubile inimkaubanduse süüdistuse
Narvas anti kohtu alla tuntud kohalik ettevõtja, keda süüdistati alaealistelt tütarlastelt seksi ostmises ja neile alkoholi jootmises. Ärimeest võõrustanud striptiisiklubi personalile heideti aga ette kuue alaealise neiu ärakasutamist ehk inimkaubandust.
SURM ISLANDIL: lennuõnnetuse paiga lähedal lebasid hiina turistide surnukehad
Islandi politsei teatas kahe Hiina kodaniku surnukeha leidmisest kohas, kus 1973. aastal kukkus alla USA sõjaväelennuk.
FOTOD | Tallinna kesklinnas põrkasid kokku kaks sõiduautot
Reede õhtul juhtus liiklusõnnetus Tallinna kesklinnas Pronksi ja Gonsiori tänava ristil, kus põrkasid kokku kaks sõiduautot. Õnnetuses keegi õnneks viga ei saanud.
IIBEPROBLEEM? Hiina sündimus oli eelmisel aastal rekordiliselt madal
Hiina iive on viimase seitsme kümnendi ehk kommunistliku Hiina Rahvavabariigi algusaegadest kõige madalamal tasemel. Seda hoolimata ühe lapse poliitika lõdvendamisest. Ühe seaduse muutmisest aga iibe tõstmiseks ei piisa.
ETTEVAATUST! Kesk-Euroopas levib linnugripp
Väga nakkav lindude gripp H5N8 on lisaks Poolale tuvastatud ka Ungaris, Slovakkias ja Rumeenias.
Ekspertiis: Saaremaa surmaavarii põhjustaja joove oli hoopis 1,82 promilli
Saaremaal raske liiklusõnnetuse uurimises Audi juhi verest määratud ekspertiis andis tulemuseks esialgsest haiglas tehtud analüüsist väiksema joobe, teatas Lääne prefektuur. 
Mis karistus võib oodata õhkrelvaga bussiaknasse lasknud noorukeid?
Neljapäeval sai politsei teate, et Kohtla-Järvel lasti kahel liinibussil aknad puruks. Hiljem selgus, et laskjateks oli 20aastane nooruk koos oma kahe alaealise sõbraga. Milline karistus võib poisse oodata?
NÄDALA KOKKUVÕTE | Vabanemiste nädal: Meghan Markle pääses kuningapere staatusest ning ärimehed Savisaare kohtuasjas karistusest
Õhtuleht võtab kokku selle nädala kõige olulisemad ja põnevamad uudised.
NÄDALA KOKKUVÕTE | Vabanemiste nädal: Meghan Markle pääses kuninglikust staatusest ja ärimehed Savisaare kohtuasjas karistusest
Õhtuleht võtab kokku selle nädala kõige olulisemad ja põnevamad uudised.
VIIES VEERANDAEG | Sõber vs. Kuusmaa! Kuidas suhtub legendaarne korvikütt oma poja sõimamisse?
„Viiendas veerandajas“ istusid seekord vastakuti korvpallilegendid Andres Sõber ja Aivar Kuusmaa. Esimene oli rohkem küsija, teine vastaja rollis.
Juhtkiri | Kas kaubatee Lätti rohtub viimaks?
Veel enne kui valitsuskoalitsioon alkoholiaktsiisi langetamise teed läks, näitasid uuringud ja ilmselt aimasid Lätis ostlema harjunud isegi, et piirikaubanduse tagasipööramine ei saa sugugi nii lihtne olema. Siiski – esimene silmaga nähtav märk Läti-suunalise alkoholiturismi kokkukuivamisest on t...
TOP 5 | Kuhu saata roolijoodik?
Nädalavahetusel sariliiklusrikkuja põhjustatud traagiline avarii tõi rambivalgusse taas ka karistuste karmistamist jutlustavad poliitikud. Nii ei suutnud praegune välisminister Urmas Reinsalu vastu panna kiusatusele trügida justiitsministri tööpõllule, mõtteid oli lisada ka siseministril. Taas tä...
Seisukoht | Aeg hakata kõrvadega elama
Eriti viimasel ajal uudiseid lugedes olen südamevaluga aina enam mõtisklenud – kas me enam üldse üksteist ei kuule?
Valu ei ole vaja kannatada – kuidas sellele saab vastu astuda?
Valu kannatamine ei ole tänapäeval ainult vanemate inimeste probleem. Üha enam vaevleb erinevate valude käes ka nooremas eas inimesi, kuna tänapäeva elustiil on seda soodustav: ebatervislik toitumine, ülekaal, pikalt ühes asendis arvuti taga istumine, vähene liikumine jne. Üha enam on probleemiks...
Põlvamaal taris nooruk kooli relvataolise eseme
Reede öösel sai Põlva politsei üksjagu jahmatava teate, kui üks lapsevanem informeeris häirekeskust Põlvamaa koolis õppetundide aegu juhtunud riskantsest situatsioonist.