Väljakaevamised Jeruusalemma all kruvivad pingeid
Vastuolulised väljakaevamised püha linna all toovad päevavalgele religiooni- ja kultuuriaardeid – ja kruvivad igivanu pingeid.
Malta haibeebide uus võimalus
Kirglik sukelduja ja looduskaitsja Greg Nowell alustas ligi kümne aasta eest Maltal oma elutoa akvaariumis haipoegade kasvatamist. Koostöös haide entusiasti Andrej Gajićiga sai ettevõtmisest Hailabor – vabaühendus, mille egiidi all on koos teadlastest sõprade ja vabatahtlikega tagasi merre lastud...
Meie sõltuvus plastist
Kuidas mugavad äravisatavad plastesemed hakkasid valitsema meie igapäevaelu – ja kuidas me neist harjumustest lahti saaksime, et säästa planeeti.
Aafrika kaitsealasid taastamas - jõuline lähenemine töötab
Et päästa Aafrika kuulsad loomad salaküttimise ja muu neile ohtliku inimtegevuse eest, käib üks looduskaitserühmitus rikutud kaitsealadega ümber nagu pankrotis ettevõtetega, mis vajavad uut juhtimist. See töötab.
Erkki Peetsalu: Heategu ei hüüa tulles
Kui sünnib uus ilmakodanik, on tema südames juba avanenud ta isiklik heade tegude konto. Kuidas ta seda kasutama õpib, sõltub ümbritsevatest inimestest ning tema kasvukeskkonnast. Mida suuremaks ta kasvab, seda suuremaks muutub tõenäosus, et väiksena südames avatuna olnud heade tegude konto sulgu...
National Geographic Eesti, 12/2019
National Geographic Eesti 2019. aasta detsembrikuu numbri kokkuvõte