Õdede liit selgitas sotsiaalministrile õdede suurema rolli vajalikkust
Eesti Õdede Liidu juhatus kohtus eile sotsiaalminister Tanel Kiigega, et tutvustada õdede ideid ja algatusi tervishoiusüsteemi parendamiseks.
Kiik peab leidma sotsiaalsektoris kokkuhoiukohti
Riigi nelja aasta eelarvestrateegia läbirääkimisi pidav Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon kaalub plaanitavate riiklike investeeringute edasilükkamist ja ärajätmist. Teise seas on lahtised ka Tallinna Haiglaga seotud plaanid, kirjutab ERR.
Tallinna Haigla ala detailplaneering sai vastuvõtmisküpseks
Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule vastuvõtmiseks Lasnamäele kavandatava haiglakompleksi detailplaneeringu, esimese etapina valmib lähiaastatel tervisekeskus, mille abil püüab linn parandada Lasnamäel eriarstiabi kättesaadavust.
Regionaalhaigla püüdleb rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteeditaseme poole
Esimese haiglana Eestis viis regionaalhaigla koostöös Joint Commission International (JCI) konsultantidega läbi auditi haigla akrediteerimisvalmiduse kohta. Arenguruumi nähti nii kliinilise poole ja tugiteenuste omavahelises koostöös kui ka patsiendiohutuses.
Endometrioosi tekkepõhjuste väljaselgitamisel astuti suur samm edasi
Tartu teadlastel on valminud uuring, mis aitab jõuda endometrioosi tekkepõhjuste leidmisele lähemale.
Õe roll kaasaegses tervishoius on muutunud
Õdede kutsealastest väljakutsetest ja kitsaskohtadest, õe rollist kaasaegses tervishoius ning patsientide ootustest õdedele kirjutab regionaalhaigla blogis regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko.
Eesti ravimiturg uueneb aegluubis
Vist on raske leida Eestis teist nii tuntud last kui on 8aastane Annabel. Ta on elurõõmus tüdruk, kellele meeldib laulda ja tennist mängida. Mõne nädala pärast lõpetab ta Lagedi kooli II klassi, kuid kõik oleks võinud minna teisiti, sest tema haiguse ravim oli kättesaamatu.
Balti uroloogide tippsündmus toimub Tallinnas
Selle nädala lõpus kogunevad Balti uroloogid tippsündmusele, kui toimub Balti Uroloogide VI Kongress. Küsimustele vastab Eesti uroloogide seltsi president Andres Kotsar.
Uus valitsus apteegireformi ei muuda
Uus valitsus apteegireformi ilmselt ümber tegema ei hakka, vaid jätkab sellega plaanikohaselt lõpuni.
Sotsiaalministeerium toetab õdede piiratud retseptiõigust
Sotsiaalministeeriumi hinnangul aitaks õdedele retseptiõiguse andmine ratsionaalsemalt kasutada arsti ja õe pädevust, pakkudes seeläbi patsientidele paremat ja kiiremat teenust.
Üliõpilased pakkusid lahendusi tervishoiu- ja meditsiinivaldkonna uuendamiseks
Esmakordselt Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas toimunud ettevõtlusaine käigus pakkusid üliõpilased lahendusi tervishoiu- ja meditsiinivaldkonna uuendamiseks. Nii sündis näiteks idee apteegibussist, nimistuta ja paindliku töögraafikuga perearstide tervisekeskusest ning arsti ja patsiend...
Täna lehes: Eesti ravimiturg uueneb aegluubis
Eestis kulub enim aega selleni, kuni ravim jõuab riiklikult kompenseeritavate ravimite nimekirja. Värske uuringu järgi läheb selleks keskmiselt 603 päeva. Vähiravimite puhul on aga ooteaeg pikim kogu Euroopas: 988 päeva ehk ligi kolm aastat.
Meditsiiniuudised 21.05.2019
Tallinna lisaeelarve lubab sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda 2,2 miljonit eurot
Tallinna Linnavolikogule esitatud lisaeelarve eelnõus on sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnas ette nähtud täiendavad vahendid nii investeeringuteks kui ka tegevuskuludeks kogusummas 2 233 000 eurot.
21.-22. mail toimub Eestis rahvusvaheline ravimivaldkonna seminar
Eesti Haigekassa, sotsiaalministeerium ja Austria riiklik rahvatervise instituut (Gesundheit Österreich GmbH) korraldavad 21.-22. mail Tallinnas rahvusvahelise koostöögrupi seminari ravimite hindade ja hüvitamise teemal (PPRI – Pharmaceutical Pricing and Reimbursement Information Group).
Kliinikum suurendas naistekliiniku patsientide privaatsust
Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliinikus on alates maikuust kasutusel uus järjekorrasüsteem, et pakkuda senisest enam privaatsust kabineti ukse taga ootavatele patsientidele.
Eile tähistati ülemaailmset perearstide päeva
Eile, 19. mail, tähistati ülemaailmset perearstide päeva, mis kandis tänavu tunnuslauset “Family doctors – caring for you for the whole of your life”.
Eksperdid soovitavad kohustuslikku leetrivaktsiini
Vabatahtlikest vaktsineerimisprogrammidest jääb leetripuhangute ennetamiseks vajaka ja kaaluda tuleks algkoolilaste vaktsineerimise kohustuslikuks muutmist, leiavad Itaalia teadlased. Eesti terviseameti hinnangul tuleb olla karmimate meetmete rakendamisel ettevaatlik ja need ei pruugi anda soovit...
Homme avatakse TÜ anatoomikumis nostalgiline näitus arstiteadusest
Homme, 18. mail kell 15.30, avatakse Tartu Ülikooli vana anatoomikumi fuajees näitus „Ars longa“ tutvustab mitme aastakümne tagust meditsiiniteaduste valdkonda.
Reformierakond tahab muuta perearstiteenuse Tallinnas õhtuti ja nädalavahetustel kättesaadavaks
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon algatas eile eelnõu, millega soovitakse Tallinnas valveperearstiteenus muuta igas linnaosas kättesaadavaks kuni kella 22ni ning ülelinnaliselt nädalavahetuseti. Esialgsete arvutuste kohaselt kuluks selleks 4,5 miljont eurot.
Haigekassa: Eestis ei ole ravijärjekorrad pikemad kui mujal
Eesti ravikindlustuse eelarvest rahastatakse enam kui 2000 erinevat tervishoiuteenust. Viimastel aastatel on haigekassa tervishoidu suunanud üle miljardi euro, millest rohkem kui pool kulub eriarstiabi teenustele ja seeläbi ka ravijärjekordade leevendamisele. Ometi on paljudel kogemus, et ooteaja...
Ravimite turumaht suurenes I kvartalis 3%
Inimestel kasutatavate ravimite turumaht suurenes 2019. aasta I kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3,0%, ulatudes 80,9 miljoni euroni. Viimase viie aasta ravimituru maht I kvartali lõikes näitab stabiilset tõusutrendi, selgub ravimiameti avaldatud statistikast.
EESTI TÖÖTUKASSA otsib EKSPERTARSTI
Kandideerimise tähtaeg: 27.05.2019
Valitsuse saja päeva plaanis on mitu tervishoiuvaldkonna lubadust
Valitsus kiitis täna heaks oma saja päeva plaani, mis lähtub valitsuse viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.
Eesti on jõudmas madala tuberkuloosi haigestumusega maade sekka
Tuberkuloosi haigestumus Eestis on jätkuvalt langustrendis - 2018. aastal registreeriti Eestis 147 tuberkuloosijuhtu, mis on vähem kui aastal 2017. aastal, mil registreeriti 175 tuberkuloosijuhtu, näitab Tervise Arengu Instituudi (TAI) värskelt avaldatud statistika.
Artroosihaige nõustamine paneb esmatasandile suure koormuse
Perearst Argo Lätt tõdes Reumafoorumil 2019, et luu- ja liigesehaigustega patsientide nõustamine võtab suure osa perearstide ajast ning tõi välja perearstide kuus põhilist murekohta artroosihaige käsitlemisel.
Mart Helme: valitsuse eesmärk on omastehooldajate koormust vähendada
Riigikogu liige Helmen Kütt küsis eile riigikogu infotunnis peaministri ülesannetes siseminister Mart Helmelt, kuidas kavatseb valitsus omastehooldajate olukorda parandada. Kütt viitas, et kõik kolm koalitsioonierakonda on lubanud murega tegeleda ning soovis selgitust, kuidas ja millal sellega al...
Embrüo pesastumise geenitest viis Eestis esimese raseduseni
Pärast korduvalt ebaõnnestunud embrüo siirdamisi tuvastasid Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravi arstid raseduse esimesel patsiendil, kelle ravis on kasutatud Eestis loodud embrüo pesastumise geenitesti beREADY. Test tuvastab naisel sobivaima päeva embrüo siirdamiseks emakasse.
Arstid ei toeta alkoholiaktsiisi langetamist
Eesti arstid toetavad Eesti viimaste aastate alkoholipoliitikat ning on veendunud, et uue koalitsiooni plaan langetada alkoholiaktsiisi on lühinägelik ja rahva tervist kahjustav.
Tervishoiujuhtide arenguprogramm keskendub seekord praktikale
Oktoobris alustab EBSis viies lend tervishoiuvaldkonna juhte oma oskuste lihvimist. Kuidas seekordne õpe on planeeritud, rääkis programmi juht Ester Eomois.
Perearstide tehtavate HIV-testide arv on kasvanud
2017. aastal tehtud muudatus, millega perearstid saavad HIV-testi läbi viia tavapärase uuringufondi väliselt, on andnud häid tulemusi, sest testide arv on kasvanud.
Regionaalhaigla arendab kvaliteedijuhtimist
Regionaalhaigla soovib parandada oma kvaliteedijuhtimise võimekust, keskendudes eelkõige patsiendi ohutuse ja kvaliteedi parendamise tõstmisele. Regionaalhaigla pikaajaliseks eesmärgiks on aga saavutada vastavus Joint Commission International (JCI) rahvusvahelistele kvaliteedinõuetele.
GALERII: ITK tänas õdesid ja ämmaemandaid
Ida-Tallinna Keskhaigla õed ja ämmaemandad tänasid esmaspäeval kolleege tehtud hea töö eest ja tunnustasid tublimaid rahvusvahelise eriala päeva puhul.
Nanomeditsiini väljavaadetest kõneleb professor Tambet Teesalu
Täna, 14. mail kell 16.15, räägib Tartu Ülikooli nanomeditsiini professor Tambet Teesalu ülikooli aulas peetaval inauguratsiooniloengul nanomeditsiini valdkonnast, rakendusviisidest ja lahendamist vajavatest probleemidest. Samuti annab ta ülevaate Tartu Ülikooli vähibioloogia laboratooriumis teht...
Sütt: piiratud retseptiõigust toetame, laiendamist mitte
Eesti Arstide Liit toetab president Jaan Süti sõnul õdede piiratud retseptiõigust, kuid plaanitaval kujul ei lahenda see ühtki probleemi.
E-konsultatsioonide kasutus kasvas 67%.
Selle aasta esimesel kolmel kuul osutati e-konsultatsiooni teenust 6152 inimesele 106 000 euro eest. Perearsti ja eriarsti vahelise e-konsultatsiooni teenuse kasutus on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 67%.
Eesti Õdede Liit valis aasta õe ja aasta teo
Eesti Õdede Liit valis aasta õeks Rakvere haigla intensiivravi osakonna õendusjuhi Merle Somelari, kes on töötanud seal 27 aastat. Aasta teoks nimetas Eesti Õdede Liit õenduseriala magistriõppe avamise Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolides.
Jõgeva haigla tuli mullu toime arvelduskrediidi toel
2018.aasta oli Jõgeva haiglale majanduslikult keeruline. Haigla käibevahendite nappuse leevendamiseks kasutati arvelduskrediiti. Aasta lõpetati 13,5 tuhande eurose kahjumiga.
Lember: loobumiskorraldusi mulle antud ei ole
TÜ Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe ütles intervjuus Postimehele, et tulenevalt kliinikumi põhikirja muutusest tuleb Margus Lemberil, kes on nii sisekliiniku juht, ülikooli meditsiinivaldkonna dekaan kui ka kliinikumi nõukogu liige, teha valik, millises ametis jätkata. Margus Lember ütleb...
Kohus: proviisor või farmatseut peab patsienti kohapeal nõustama
Riigikohus otsustas 8. mail 2019 jätta menetlusse võtmata Terve Pere Apteek OÜ kassatsioonkaebuse ning seega jõustus Ringkonnakohtu 11. detsembri 2018 otsus, mille kohaselt apteegiteenuse osutamisel peab apteegis olema proviisor või farmatseut ning Ravimiametil oli õigus kohustada Apotheka kaubam...
EAÜ 5 ettepanekut apteekrite lähtetoetuse uuendamiseks
Eesti Apteekide Ühendus tegi sotsiaalministeeriumile apteekrite lähtetoetuse süsteemi kaasajastamiseks viis ettepanekut.
Töötoas otsitakse lahendusi insuldipatsientide ravi paremaks korralduseks
Täna toimub Tallinnas erinevaid tervise- ja sotsiaalsüsteemi osapooli koondav töötuba, et leida koostöös lahendusi insuldipatsientide ravi terviklikumaks korraldamiseks. Töötoa organiseerija on haigekassa ja seda viivad läbi teenusedisainerid.
Pildid: Tanel Kiik elab uude ametisse sisse
Värske sotsiaalminister Tanel Kiik tõdeb, et esimene töönädal möödus kiirelt, aga huvitavalt.
Kliinikumi preemia laureaat on Urmas Siigur
Täna toimuval kliinikumi kevadkonverentsil antakse üle kliinikumi elutöö preemia, mille pälvib kliinikumi kauaaegne juht Urmas Siigur.
Uuringus analüüsiti empagliflosiini kulutõhusust võrreldes standardraviga
Uuringu EMPA-REG OUTCOME® uues järelanalüüsis vaadeldi 2. tüüpi diabeedi ja diabeetilise neerukahjustusega patsientide alarühmas empagliflosiini kulutõhusust võrreldes standardraviga.
Eesti esimene lastekirurg saab 95-aastaseks
Doktor Inga Freibergi, esimest spetsiaalse ettevalmistusega lastekirurgi Eestis, võib nimetada nii lastekirurgia vanaemaks kui ka lastekirurgide
Haigekassa nõukogu sai uue liikme
Kuna Eesti Haigekassa nõukogu liikme Peep Petersoni volituste tähtaeg on lõppenud, nimetati Eesti Ametiühingute Keskliidu ettepanekul ametisse uus nõukogu liige.
Perearstid saavad otsustustoe järgmisel aastal
Eesti Haigekassa sõlmis avaliku hanke tulemusena lepingu tervisetehnoloogia ettevõttega OÜ Celsius Data, eesmärgiga tuua järgmisel aastal perearstideni tervishoiu otsustustoe infolahendus.
Kes on eriõde, kes õde?
Õdede kõrval tegutsevad tervishoius eriõed, kellel on tänu väljaõppele täiendav kompetents lahendada patsiendi jaoks olulisi tervisemuresid, kirjutab Eesti Õdede Liidu president
Videovestlust apteekriga peetakse keskmiselt 8 minutit
Benu virtuaalapteeki kasutavad valdavalt nooremad inimesed, kes uurivad lisainfot ravimite kasutamise, aga ka ühe või teise ravimi olemasolu kohta mõnes apteegis.