Veskimägi: pooldan karminat saatekirjade nõuet
Tõstamaa perearst Madis Veskimägi kirjeldab saatekirjade vormistamise argipäeva, kus patsient nõuab, sest eriarst soovib formaalset saatekirja, selle asemel, et arstid koostööd tehes võiksid patsienti esmatasandil ravida või saaks eriarst kroonilist haiget ka ilma järjekordse uue visisiiditasuta ...
Tänavu on Eestis müügilt kadunud ligi 50 ravimit
2019. aasta esimeses pooles laekus teave 47 ravimi Eestis turustamise lõpetamise kohta. Varasemaga võrreldes on selliste teadete arv tõusnud.
Veresuhkrutaseme mõõtja aitas Abbottil kasumiprognoosi tõsta
Abbott Laboratories ületas analüütikute poolt tehtud kasumiprognoose teise kvartali kasumi osas ning tõstis oma käesoleva aasta kasumiprognoosi, tänu firma veresuhkru mõõteriista 64% suurusele müügikasvule, kirjutab Reuters.
Kallavere Haigla mullune aasta läks õendushanke vaidluse nahka
Kohtuvaidlused kustutasid mullu Kallavere Haigla lootuse kasumile, sest ehkki haigla võitis haigekassalt õendusabi osutamise hanke, siis teenust osutama hakata ei olnud võimalik.
Tamro: koda eksitab avalikkust ja hirmutab ametnikke
Apteegiketi Tamro Baltics väitel tsiteerib koda riigikohtu vastavat otsust valikuliselt ja eksitab avalikkust, eesmärk on hirmutada ametnikke enne nende tehtavat olulist otsust BENUle PERHi ruumides tegutsemisloa andmiseks.
Marek Šois jätkab edukalt haigekassata
2011. aastast on tuntud naistearst Marek Sois oma firma ainuomaniku ja arstina tegutsenud edukalt ja ilma haigekassa lepinguta. Nii juhtus ka mullu, heade tulemuste eest määrati omanikele ka dividende.
Millised on terviseteemad tänavusel Arvamusfestivalil?
Tänavu augusti alguses Paides toimuval Arvamusfestivalil on terviseteemade sisuks nakkushaigused ja vaktsineerimine, dementsus ja vaimne tervis, uhhuu-meditsiin, geeniandmete tõlgendamine.
Qvalitas sai mullu juurde 200 klienti
Töötervishoiuarstide ja eriarstide teenust pakkuv Qvalitas Arstikeskus kasvatas mullu lepinguliste klientide arvu 200 võrra ja saavutas suurusjärgu 2400 klienti. Kasvas ka visiitide arv.
Evelin Ilves pääses residentuuri
Endine presidendikaasa Evelin Ilves teatas sotsiaalmeedias, et sooritas edukalt eksami residentuuris õppimiseks, täpsustamata eriala.
12 aastaga on retseptide lunastamise arv apteekides pea kahekordistunud
Eelmisel aastal käideldi üldapteekides ligi 10,4 mln ravimiretsepti, mis on võrreldes 2006. aastaga pea kaks korda enam, näitab TAI statistika.
Ortopeedia Arstide kasum vähenes kordades
Ortopeedia Arstid AS majandustegevuse resultaat 2018. aastal oli positiivne, puhaskasum oli 66 792 eurot, kuid samas 4 korda väiksem tunamullusest.
Pressiteade Boehringer Ingelheimilt
Uuringu CAROLINA® tulemused toetavad Trajenta® pikaajalist kardiovaskulaarse ohutuse profiili, teatatakse pressiteates retseptiõiguslikele tervishoiutöötajatele.
Beebipuuder ohustab taas Johnson & Johnsonit
USA justiitsministeerium on algatamas kriminaaluurimist Johnson & Johnsoni vastu küsimuses, kas ettevõtte juhid valetasid oma talgipulbri võimalike vähiriskide osa, kirjutab Äripäev.
Labiaplastika – kas ja kes seda operatsiooni tegelikult vajab?
Välisgenitaalide plastika lõikuste arv on aastatel 2006-2016 kahekordistunud. Millistel puhkudel arstile pöördutakse ning millal on lõikus näidustatud, selgitab ITK sünnitusabi-günekoloogia resident Triin Luha.
Fertilitas tuli mullu kahjumist välja
Erakliinik Fertilitase 2018 käive kasvas 3% ning oli 5,6 miljonit euro. Aasta lõppes 2,1 tuhande eurose kasumiga (2017.a kahjum 143 tuhat eurot).
Paksu mehe suur mure
Rasvumise puhul on tegemist seisundiga, mis on riskifaktoriks vähemalt 20 haigusele, kirjutab Põhja-Eesti Regionaalhaigla endokrinoloog Mart Roosimaa.
Ida-Viru keskhaigla lõpetas aasta positiivse tulemiga
SA Ida-Viru Keskhaigla 2018. aasta majandustegevuse tulem oli positiivne - tulud ületasid kulusid 1,2 mln euro võrra.
Magistritöö: plaanitav apteegireform hulgimüügitasandil muutusi ei too
Tartu ülikoolis kaitstud magistritöö „Riikliku regulatsiooni mõju Eesti ravimituru konkurentsitingimustele“ peab vähetõenäoliseks, et 2020. aasta aprillis jõustuv apteegireform elavdab konkurentsi ja soodustab uute ettevõtete sisenemist hulgimüügiturule.
Esmatasandi arstiabi korraldamisest paberil
Elanike arstiabi korraldamine ei ole lihtne mitte üheski riigis. Eestimaa ei ole mingi erand, pigem on olukord märksa teravam, sellel lihtsal põhjusel, et napib arste ja õdesid, kirjutab Tõstamaa perearsti Madis Veskimägi arvamusloos.
Perearstid ei soovi väljastada akadeemilise puhkuse tervisetõendit
Eesti Perearstide Selts saatis sotsiaalministeeriumile ja haridusministeeriumile pöördumise, milles juhib tähelepanu kahetsusväärselt süvenemistendentsiga praktikale, kus õppetööga hätta jäänud üliõpilased suunatakse perearsti vastuvõtule nõutama tervisetõendit akadeemilise puhkuse jaoks. Eesti P...
Ravimresistentsuse peatamiseks moodustati juhtrühm
Antimikroobse resistentsuse ohjamiseks moodustab sotsiaalminister nõuandva juhtrühma, kuhu kuuluvad esindajad tervise-, maaelu-, keskkonna- ning hariduse- ja teaduse valdkondadest. Juhtrühma peamine ülesanne on töötada välja tegevuskava antimikroobse resistentsuse (AMRi) vastu võitlemiseks.
Rakvere haigla kasvatas jõudsalt kasumit
Rakvere haigla 2018. aasta kasum oli 569 tuhat eurot, kasvades aasta varasemaga võrreldes 546 tuhande euro võrra ehk ligi 24 korda, samas kasvas müügitulu vaid 10 %.
Ravimiseaduse muudatused jõudsid kooskõlastusringile
Sotsiaalministeerium esitas teistele ministeeriumitele ja huvigruppidele kooskõlastamiseks ja arvamuse avaldamiseks ravimiseaduse muudatused, mille eesmärk on parandada ravimite kättesaadavust ning ravimijäätmete kogumist ja õiget käitlemist.
Sagedase vere kasvajalise haigusega inimeste ravivalik laienes
1. juulist muudeti väljakirjutamise õigust ravimil Imbruvica, mille toimeaineks on ibrutiniib. Kui varem oli ravim kättesaadav väikesele grupile haigetele, siis nüüd on ravim kättesaadav suuremale hulgale kroonilise lümfotsüütleukeemia patsientidele.
Kiirabibrigaadid panevad Haapsalu kesklinnas oskused proovile
Haapsalus algas täna, 9. juulil, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja terviseameti koostöös korraldatav kahepäevane, ligi 180 osavõtjaga, V Eesti Kiirabi Liidu simulatsiooniõppus, mille käigus panevad kiirabibrigaadid ennast proovile erinevates erakorralistes olukordades, mille eesmärk on tõsta kiirabi...
Proviisorid kutsuvad apteegikette alustama üldapteekide müüki
Eesti Proviisorite Koda pöördus Eesti suurimate apteegikettide poole ettepanekuga alustada esimesel võimalusel üldapteekide müüki kutselistele proviisoritele, et olla valmis juba üheksa kuu pärast jõustuvaks apteegireformiks.
Laulu- ja tantsupeo välihaiglates vajas arstiabi ligi 600 inimest
XXVII laulu- ja XX tantsupeol “Minu arm” osutati kohapeal arstiabi 599 inimesele. Erinevate traumadega pöördumisi oli 106, tantsupeol juhtus neist 89 ning välihaiglatest saadeti täiendavatele uuringutele Tallinna haiglatesse 28 inimest.
Kuidas arendada tervishoiusüsteemi efektiivsemalt?
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Reet Urban ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli terviseteaduse magistriõppe üliõpilane, AS Valga Haigla intensiivõde, Valgamaa Arstikeskus OÜ pereõde Heli Holm leiavad arvamusloos, et õed on suurim tervishoiutöötajate grupp, kelle potentsiaali ühiskonna teenimisel ini...
Euroapteegi müügitulu Eestis kerkis mullu 4,4 protsenti
Apteegiketi Euroapteek OÜ müügitulu kerkis mullu 4,4 protsenti 31,4 miljoni euroni, puhaskasum langes aga 14,3 protsenti 349 128 eurole.
Südameapteegi käive kasvas 10,8%
Südameapteegi kaubamärgi all tegutseva Pharma Holding OÜ käive ja kasum 2018. aastal kasvasid.
Kehalise aktiivsuse mõju alajäsemete isheemia sümptomitele
Perifeersete arterite haigus (PAH) on aterosklerootiline haigus, mis mõjutab rohkem kui 200 miljonit inimest üle maailma. Kõige tüüpilisemateks perifeersete arterite haiguse ilminguks on isheemiast tingitud valud säärelihastes, kuid need võivad esineda ka tuhara-, reie- või jalalabalihastes. See ...
Piiriülese liikumise võimalusi kasutab 200 000 patsienti aastas
Euroopa Kontrollikoja värske aruande ELi piiriülesest tervishoiust näitab, et kuigi EL piiriülese tervishoiu eesmärgid olid suured, on reaalne direktiivi mõju olnud väike.
Tartu ja Vilnius tahavad tihendada arstitudengite õpirännet
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond ja Vilniuse Ülikooli arstiteaduskond ootavad vastastikku üliõpilasi vahetusüliõpilasteks või praktikale.
Insuldipatsiendi käsitlus tahetakse muuta terviklikumaks
Insuldi juhtprojekti raames võtab haigekassa kasutusele uudse tasustamisviisi, millega loodetakse mõjutada teenuseosutajate käitumist: soodustada patsiendikeskset ja terviklikku lähenemist ravikorraldusele ning anda hoogu selle nimel tehtavaks koostööks ning innovatsiooniks.
Lember pani Kiigele südamele residentuuri rahastamise küsimuse
TÜ meditsiinivaldkonna dekaan Margus Lember rõhutas sotsiaalminister Tanel Kiigega kohtudes residentuuri rahastamise kaasajastamise vajadust. Kuigi residentide palk on kasvanud, on ülikoolile teoreetilise õppe korraldamiseks eraldatav summa püsinud muutumatuna ligi kümme aastat.
Kliinik32 kasum kasvas
Hambaraviettevõte OÜ Kliinik32 tegi hea aastatulemuse, kasvatades 2018. aastal nii käivet kui ka kasumit.
Uuenenud peremeditsiini residentuuris alustab 28 arsti
Peremeditsiini residentuuri võeti tänavu vastu 28 arsti, kes esimestena alustavad õpet uuenenud residentuuri programmi järgi.
Leetrivaktsiin sai pooleteise nädalaga otsa
Ehkki enne jaanipäeva saabus Eestisse üle 1500 doosi leetrivaktsiini, on see nüüdseks juba otsakorral.
Gripivaktsiin jääb tänavu hiljaks
Kuna 2019- 2020. a hooaja gripiviiruse tüvede lõplik väljaselgitamine sel aastal viibis, jõuavad vaktsiinikogused riikideni sel aastal 2-4 nädalat hiljem.
Kas perearst peab teadma, et patsient kutsus kiirabi?
Juba 17 aastat kehtib Eestis määrus, mis kohustab kiirabi teavitama perearste visiidist nende patsientidi juurde, kuid tegelikult see info tohtrini ei jõua.
HIV-i ravim pääses Eestis patendi alt, kuid koopiaid pole
HIV-i nakatumist ennetada aitava ravimi Truvada patent kaotas Eestis kehtivuse veebruari keskpaigas, kuid vaatamata nõudlusele pole jõudnud turule ühtegi selle odavamat koopiat.
Reform ketiapteekide ostu-müügi taha ei jää
Apteegireformi läbi viimine apteegikettide soovimatuse taha oma vara müüa pidama ei jää, sest proviisoritel on alati võimalus luua päris uusi apteeke.
Kui palju maksab apteek?
Ketiapteekide esindajate sõnul on apteekide müük takerdunud selle taha, et proviisoritel pole piisavalt raha. Kui palju apteek maksab?
Apteegiketid: ostuhuvilistel puuduvad finantsid
Apteegiketid kinnitavad, et on pidanud proviisoritega läbirääkimisi oma apteekide müümiseks, kuid ostuhuvilisi on olnud vähe ning neilgi on puudunud finantsvõimekus protsessiga lõpuni minemiseks. Proviisorite esindaja sõnul keelduvad ketiapteegid aga endiselt oma apteeke müümast, isegi kui ostujõ...
Apteegiketit: ostuhuvilistel puuduvad finantsid
Apteegiketid kinnitavad, et on pidanud proviisoritega läbirääkimisi oma apteekide müümiseks, kuid ostuhuvilisi on olnud vähe ning neilgi on puudunud finantsvõimekus protsessiga lõpuni minemiseks. Proviisorite esindaja sõnul keelduvad ketiapteegid aga endiselt oma apteeke müümast, isegi kui ostujõ...
Nova Vita sai mullu välispatsiente juurde
Viljatusravikliiniku Nova Vita tegevuses on meditsiini eksportteenuse pakkumine oluline suund ning möödunud aastal nende välispatsientide osakaal kasvas.
Eesnäärmevähi keemiaravi eelne ravivalik täieneb
1. juulist uueneb haigekassa ravimite loetelu, mis toob kaasa olulise muudatuse eesnäärme pahaloomulise kasvajaga patsientidele. Nüüdsest saavad arstid vähiravimit Zytiga (abirateroonatsetaat) välja kirjutada senisest varasemas ravietapis. Tänu sellele on võimalik edasi lükata keemiaravi.
Kuressaare haigla valmistub EMO ja kiirabi remondiks
Kuressaare haigla loodab alustada erakorralise meditsiini osakonna ja kiirabiruumide rekonstrueerimistöid aasta lõpus.
Tamro: Omandireformi üleminekuaeg pole sisuliselt alanud
Kuigi apteekide omandireformile on antud üleminekuaeg, ei ole see rakendunud ettenähtud viisil, kuna reformist puudutatud isikutel ei ole selgust paljude praktiliste küsimuste ega ka reformi lõplike tagajärgede osas, leiavad Tamro Eesti OÜ juhatuse liikmed Leon Jankelevitsh ja Lauri Betlem.
EHL: patsiendiohutuse süsteem peaks olema ulatuslikum
Eesti Haiglate Liit leiab, et patsiendiohutuse süsteem peaks olema oluliselt ulatuslikum kui hetkel patsiendikindlustuse seaduse eelnõus on välja pakutud.