Aasta tõi juurde 300 tervishoiutöötajat
Tervishoiusektor oli eelmisel aastal tööandjaks 23 387-le tervishoiutöötajale, aastal varem oli neid 301 vähem.
Madise mõistis hoolekandeasutuste elanike diskrimineerimise hukka
Õiguskantsler Ülle Madise tegi riigikogule ettepaneku viia sotsiaalhoolekande seaduse § 47 lõige 3 kooskõlla põhiseadusega.
Psühhiaatrite arv väheneb vaatamata huvile eriala vastu
Psühhiaatria eriala residentuuri 11 planeeritud kohal alustab sel aastal 12 residenti. Eelmisel aastal sai samal erialal täidetud vaid 3 kohta 11st.
Konkurss residentuuri pakkus mitmeid üllatusi
Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas kandideeris sel aastal residentuuri 202 taotlejat, neist 70 kahele erialale. Kokku alustas sel aastal residentuuris 144 arst-residenti.
Residentuurikonkurss pakkus mitmeid üllatusi
Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas kandideeris sel aastal residentuuri 202 taotlejat, neist 70 kahele erialale. Kokku alustas sel aastal residentuuris 144 arst-residenti.
Eriarstiabis arstide kuupalk vähenes
TAI palgastatistikast selgub, et eriarstiabiasutustes töötavate arstide keskmine kuupalk vähenes aastaga 22 euro võrra, lisatasudega kuupalk siiski kasvas.
Kliinik peatas skandaalse psühhiaatri vastuvõtud
Mõistan ahistamisjuhtumid ühemõtteliselt hukka ning aitan igakülgselt kaasa ametlikule uurimisele, kinnitab Ambrimed Kliiniku juht Jelena Põldsam.
Pildid: Tudengid õpetasid südameid käivitama
Kogu maailmas on südame äkksurmade korral probleemiks kõrvalseisjate oskamatus, julguse puudus ja saamatus kasutada esmaseid elustamisvõtteid.
Statistika: meedikute palgakasv aeglustus
Tervishoiutöötajate kuupalk võrreldes 2016. aastaga küll kasvas, kuid tõus ei olnud nii suur kui mullu, selgus Tervise Arengu Instituudi läbi viidud tervishoiutöötajate palgauuringust.
Medicum plaanib jõuliselt laieneda
Erameditsiini firma Medicum on asutanud uued aktsiaseltsid ja plaanib ka uut perearstikeskust.
Nanoravimid pole onkoloogias osutunud loodetud imerohuks
Vähktõve efektiivse ravi tagamine on kaasaegsele meditsiinile jätkuvalt suureks väljakutseks. Kuigi nanoravimitega on viimase 20 aasta jooksul saavutatud mõningast edu vähiravi kõrvaltoimete vähendamisel, ei ole see ravimiklass osutunud loodetud imerohuks ega suurendanud patsientide elumust, kirj...
Allkirjad all: tasuta HPV vaktsiin tuleb 2018
Sotsiaalministeerium sõlmis lepingu inimese papilloomiviiruse vastase vaktsiini ostmiseks ja immuniseerimisega alustatakse alates tulevast aastast.
Õdede Eestist lahkumine on vähenenud
Viimase viie aasta jooksul on üha vähem õendustöötajaid otsustanud Eesti asemel, või lisaks Eestile, asuda erialasele tööle välismaal.
Efektiivsem kui kulutõhususe piir nõuaks
WHO soovituste järgi peaks ravimite kulutõhususe piir olema Eestis tõusnud 48 000 euroni, kuid on hoopis langenud 40 000 euroni.
Tallinnas esineb maailmakuulus kirurg Niek van Dijk
Novembri alguses toimub Tallinnas rahvusvaheline sümpoosion ja praktiline töötuba "Around the Ankle", mille peaesinejana saabub Eestisse maailmakuulus hüppeliigesekirurg prof. Niek van Dijk. Tema patsientide hulka kuuluvad teiste seas sellised spordimaailma absoluutsed tipud nagu jalgpallurid Cri...
TÜ doktorandi töö võib aidata leida diabeedis uusi ravilahendusi
TÜ arstiteaduskonna aastapäeva ürituste raames anti üle Valda ja Bernard Õuna stipendium, mille pälvis tänavu Eesti geenivaramu spetsialist, TÜ doktorantuuri lõpetanud Silva Kasela.
Kagu-Eesti haiglate võrgustumine jõuab lõpule
Valitsus andis möödunud nädalal Tartu Ülikooli Kliinikumile volituse omandada enamusosalus Põlva haiglas. Selle protsessiga jõuab lõpule Kagu-Eesti haiglate võrgustumine.
Keenia: haige, kellel pole valikut, on väga kannatlik
„Uskumatu, kui kannatlikud on haiged, kui neil ei ole muud võimalust. Või kui nad arsti piiritult usaldavad,“ kirjutab Keenias missioonil olev Põhja-Eesti Regionaalhaigla üld-ja onkokirurgia keskuse juhataja Jüri Terase Facebookis "Eesti Arstid Aitavad Maailma" lehel.
Ilves: Piiriülene digiretsept on jäänud asjatult venima
Eesti endine president Toomas Hendrik Ilves tõi e-tervise konverentsil välja, et Eesti ja Soome vahel vastastikku toimima hakkav digiretsept ei oleks tohtinud võtta enam kui nädala, ent on võtnud aastaid.
Tammepuu: Laane esimeseks proovikiviks saab proteesihüvitis
Eesti Patsientide Liidu juht Kadri Tammepuu toob välja, et Turu-uuringute AS-i kvartaalsete raportite põhjal on haigekassa kuvand kuus viimast korda olnud selges langustrendis.
Galerii: Rain Laane esimene tööpäev haigekassa juhina
Täna, 16. oktoobril asus ametisse haigekassa uus juht Rain Laane, kelle jaoks tähendas päeva algus eelkõige kolleegidega tutvumist ja rohkel tervitamisi.
Video ja pildid: konverents „Teadus terviseks!“
Sellel aastal tähistatas arstiteaduskond 385. aastapäeva konverentsiga "Teadus terviseks! Riiklike preemiatega tunnustatud uuringud”
Haigekassa laiendaks hinnakokkuleppe ravimeid
Haigekassa hinnangul võiks neil olla õigus sõlmida hinnakokkuleppeid ka tervishoiuteenuste loetelu ravimite osas, et välistada olukord, kus ravimi hind tervishoiuteenuse loetelu kehtimise perioodil tõuseb.
Lähtetoetust on tänavu makstud ühele eriarstile
Sel aastal on sotsiaalministeerium eriarsti lähtetoetuse välja maksnud ühele tohtrile, kuid mitu taotlust on veel menetluses.
Uneapnoe võib suurendada normaalrõhuga glaukoomi riski
Inimestel, kellel esineb obstruktiivse uneapnoe sündroom (OSAS), millele on iseloomulikud korduvad katkendliku ja nõrga hingamise episoodid uneajal, on glaukoomi väljakujunemise tõenäosus ligikaudu kümme korda suurem.
Immuunvastuse kujunemisel aitavad kaasa geenid
Yale'i eksperdid ja nende riikliku teaduskonsortsiumi partnered on välja selgitanud mitmed geenid ja geeniklastrid, mis on seotud immuunvastusega gripivaktsiinile. Tulemused näitavad väljavaateid geneetiliste profiilide kasutamisel, et prognoosida individuaalseid vastuseid gripivaktsiini suhtes.
Kelle ravi vajab kindlustust?
Eile rääkisid tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) ning riigikogu saadik Maris Lauri (Reformierakond) Äripäeva raadios sellest, kas on hea mõte pakkuda ravikindlustust neile, kes sotsiaalmaksu ei maksa.
“Kingitud elu” lõi uue rekordi
Vähiravifond on viimase kümne päeva jooksul toetanud kümne uue abitaotleja ravi. See on omamoodi rekord: kunagi varem pole nii palju inimesi fondilt nii lühikese aja jooksul toetust taotlenud ega saanud. Eeldusel, et ravid toimivad, panustatakse neisse järgnevatel kuudel kokku üle 70 000 euro.
Tabel: Vaata, kes perearstidest tänavu kandideerivad
Kohalikel valimistel kandideerib tänavu kokku 45 perearsti, lisaks 11 ettevõtjast eriarsti ja kaheksa apteekrit.
Perearstid kui häältemagnetid
Valimistel osalevate kandidaatide nimekirju sirvides hakkab silma perearstide rohkus – neid kandideerib peaaegu igas maakonnas, kokku 45 perearsti.
Maris Lauri: mõlemad kandidaadid oleksid sobinud ametisse
Haigekassa nõukogu liige, riigikogu esindaja Maris Lauri märkis, et mõlemad haigekassa juhatuse esimehe kandidaadid olid võrdselt tugevad ja oleks sobinud sellesse ametisse.
„Onkoloogiakeskus 10“ konverents keskendub koostööle
Täna, 13. oktoobril toimub Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse 10. aastapäevale pühendatud konverents „Onkoloogiakeskus 10“. Konverents teeb ülevaate keskuse tööst ja arengutest, keskendudes peaasjalikult koostööle.
Ossinovski tahab hambaravihüvitist suurendada
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegi Eesti Haigekassale saadetud kirjas ettepaneku tõsta alates 2018. aastast täiskasvanute hambaravihüvitise määra seniselt 30 eurolt 50 euroni.
Viik: Tallinna mahub üks haigla
Haigekassa Harju osakonna juht Ado Viik ütleb, et tulevikus võiks Eestis olla neli haiglat – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis. Tallinnas peaks riik ja linn ühte asja ajama.
Tamsar: valisime juhi tihedas konkurentsis
Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar, kes oli üks kolmest haigekassa nõukogu liikmest, kes valis uut juhti peab Rain Laanet väga kogenud juhiks.
Hambaravihüvitist on kasutanud vaid käputäis
Juulist kehtima hakanud riiklikku hambaravihüvitist on praeguseks kasutanud vaid 34 000 inimest ehk 3,5 protsenti 959 000-st ravikindlustatud täiskasvanust summas 1,4 miljonit eurot. Järgmisesse kalendriaastasse tänavust hüvitist üle kanda ei saa.
Demograafiline trend töötab vastu ka uuele rahastamise süsteemile
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tõdes eilsel riigikogu istungil, kus oli esimesel lugemisel tervishoiu rahastamise muudatusi puudutav eelnõu, et praeguste muudatustega ei suudeta tagada tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkust järgmiseks 30-40 aastaks, vaid pigem järgmiseks 5-10 aastaks.
15 000 eestlast kulutab aastas ravimitele üle 300 euro
Riigikogus oli eile esimesel lugemisel täiendava ravimihüvitise maksmise uus kord, millega alates 2018. aastast vähenevad patsientide kulutused ravimitele ja paraneb ravimite kättesaadavus.
Pildid: ITKs avati kaasaegne sünnitus- ja vastusündinute keskus
Täna avati Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas kaasaegne sünnitus- ja vastsündinute keskus. Renoveerimistööde tulemusena valmisid uued sünnitustoad, kaasaegne operatsiooniplokk ning vastsündinute intensiivravi perepalatid.
Ossinovski: oleme panustanud tervishoidu küllaltki vähe
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rääkis eile riigikogus toimunud tervishoiu rahastamise muudatuste esimesel lugemisel, et kuna Eestis on tervishoidu rahaliselt seni võrdlemisi vähe panustatud, on arstiabi kättesaadavus järjepidevalt vähenenud.
Tervishoiu täiendava rahastamise eelnõu läbis esimese lugemise
Eile läbis riigikogus esimese lugemise eelnõu, millega laiendatakse Eesti Haigekassa tulubaasi, et tagada tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkus. Muudatuste tulemusel on kavas suunata tervishoidu järgmise viie aasta jooksul 300 miljonit eurot lisaraha, millest 34 miljonit juba tuleval aastal.
Terve Pere Apteek sai loa PERHis uksed avada
Terve Pere Apteek OÜ vaidlustas ravimiameti otsuse Põhja-Eesti Regionaalhaigla ruumides tegutseva apteegi tegevusloa peatamiseks ning Tartu halduskohus rahuldas eile nende taotluse. Terve Pere Apteek andis teada, et tänasest saavad nad PERHi fuajees taas uksed avada.
TÜ farmaatsia instituut saab 175
Täna, 12 oktoobril tähistab Tartu ülikooli farmaatsia instituut 175. juubelit konverentsiga, kus arutletakse farmaatsiaõppe ja -teaduse arengute üle.
Tapfer: Laane lubas olla kaasav
Ravimitootjate liidu juhile Riho Tapferile jättis haigekassa uus juht hea mulje.
Ida-Virumaale suunduvale noorele plaanitakse stipendiumi
Eelmisel nädalal valitsuskabinetis arutusel olnud Ida-Viru programmi suuremaid ideid on hakata kõigile Ida-Virumaal tööle asuvatele kutsekooli- ja kõrgkoolilõpetajatele maksma vähemalt kümne aasta jooksul 300 euro suurust igakuist stipendiumi.
PERH: vereülekande tüsistusi jääb üha vähemaks
Regionaalhaigla viimaste aastate statistika näitab vereülekandega seotud tüsistuste olulist vähenemist.
Jüri Teras Keenias: mitte kõiki ei suuda me aidata
„Mitte kõiki ei mõista me aidata. Aga eks me püüa. Eks midagi jääb ikka hingele kripeldama, alati jääb, aga laias plaanis püüame ju teha oma tööd ausalt ja hingega,“ kirjutab Keenias missioonil olev Põhja-Eesti Regionaalhaigla üld-ja onkokirurgia keskuse juhataja Jüri Terase Facebookis "Eesti Ars...
Inimesi kimbutavad rinoviirused
Gripihooaja esimesel nädalal ükski gripijuhtum veel kinnitust ei leidnud. Valdav osa arsti poole pöördunutest oli haigestunud rinoviiruse tõttu.
Paluste: Laane suudab olla inspireeriv liider
Haigekassa nõukogu liige, sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste sõnul jättis haigekassa juhatuse uus esimees Rain Laane nõukogu ees seistes endast mulje kui juhist, kes ei kaota peamist sihti silmist.
Päevakirurgia patsientide arv kasvab
Viimase kümne aasta trendi iseloomustab opereeritute arvu vähenemine statsionaaris ja suurenemine päevaravis. Võrreldes eelneva aastaga jäi 2016. aastal haiglaravil opereeritud patsientide arv samaks, kuid päevakirurgia patsientide arv kasvas 3,8%.