Raal ei usu Meravita personaalsetesse vitamiinidesse
Tartu Ülikooli farmakognoosia professor Ain Raal ütles, et ankeedi alusel kellelegi personaalsete vitamiinide väljatöötamine sisaldab küll teatud iva, kui tervikuna kõlab soolapuhumisena.
Meravita vassis labori ja teadlaste kohta
Küsimusi tekitava rahastusmudeliga Meravita eksitas oma investoreid ja kliente: firma laboriks nimetatav ruum erineb reklaamitust ning tootearendusega tegelevad inimesed on teadusringkondades tundmatud.
Apteegireformi tühistav eelnõu anti sisse
Ravimiseaduse eelnõuga on plaanis tühistada kõik apteegireformiga pandud olulisemad piirangud, mis järgmise aasta aprillist jõustuma peaksid.
Terviseamet võtab fookusesse iluteenused
Terviseamet alustab täna iluteenuste terviseohutuse kontrollimisega, keskendudes laserprotseduuridele.
19 uut ravimit saab soodustuse
Alates 1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja 5 uut soodusravimit.
Kiirelt rikkaks tühjade lubadustega
Paari aasta eest Tallinna börsilt korvi saanud, praeguseks enam kui saja investoriga kahjumis ägav toidulisandite tootja Medical Pharmacy Group (Meravita) sarnaneb püramiidskeemiga, kus seni on suurim võitja firma suuromanik ja Investoriteliidu asutaja Swen Uusjärv.
Klienberg: teadlikke abiotsijaid on iga aastaga rohkem
Vaimse tervisega kimpus olevate inimeste seas on teadlike abiotsijate hulk aasta-aastalt kasvanud, ent neile teenust tagad on keeruline, ütleb Anne Kleinberg, Tallinna Lastehaigla vaimse tervise keskuse juht ja Eesti Psühhiaatrite Seltsi juhatuse esimees.
Tartu Ülikooli teadlased andsid soovitused suitsiidiennetuseks
Tartu Ülikooli teadlased sõnastasid ettepanekud suitsiidiriski vähendamiseks koolide, tervishoiusüsteemi ja rahvastiku tasemel.
Tarneraskused on üks peateema tänasel EL ministrite kohtumisel
Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (EPSCO) istungil Brüsselis on ühe peateemana arutlusel Euroopa Liidu ravimipoliitika alane koostöö ravimite kättesaadavuse parandamiseks .
Huvi EL referentsvõrgustike liikmeks saada on üle ootuste suur
Euroopa Liidu haruldaste haiguste referentsvõrgustike uues liitumisvoorus esitati rohkem taotlusi kui Euroopa Komisjon oskas oodata.
Apteegireform: kas lüüasaamine või on veel lootust?
Neljapäevase uudise valguses, et apteegireform jääb ära ja hulgimüüjad said oma tahtmise, palusime mõnele küsimusele vastata ühel reformi osapoolel, proviisorite koja juhil Karin Alamaa-Aasal.
Pildid: Meditsiini Update 2019
Neljapäeval toimus Meditsiiniuudiste ja Medicumi koostöös uudse formaadiga konverents, kus kümne eriala esindajad rääkisid oma valdkonna olulisematest uuendustest.
Tarneraskusi kogunetakse arutama ühise laua taha
Sotsiaalministeerium kutsub kokku arstide esindajad, ametid ja ravimituru osapooled, et leida lahendus teravnenud probleemile tarneraskustesse sattunud ravimite kättesaadavusega.
Milline on Meditsiiniuudiste parim lugu?
Palume teid appi, et valida Meditsiiniuudiste aasta parim lugu. Valida on nelja loo vahel, mille on kirjutanud meie ajakirjanikud Aet Trisberg ja Siret Trull. Lood on allpool lingitavad, valida saab anonüümses keskkonnas. Hääletamine on avatud kuni 13. detsembrini.
Lastearstid: tarneraskustes on isegi elutähtsad ravimid
Eesti Lastearstide Selts pöördus sotsiaalministeeriumi poole ettepanekuga kutsuda kokku komisjon, mis lahendaks olukorra, kus ravimite kättesaamatuse tõttu ei ole võimalik tagada lastele profülaktilist ravi.
Nurmede uus projekt on tervisekeskus
Dag Nurme ja Maarika Nurm keskenduvad uuest aastast tervisekeskuse välja arendamisele.
Daisy Volmer valiti aasta õppejõuks
Tänavu esitasid aasta õppejõu kandidaate esimest korda üliõpilased, tunnustuse pälvis sotsiaalfarmaatsia dotsent Daisy Volmer.
Ministeerium kutsub õdesid arutama dokumenteerimise kitsaskohti
Vastuseks Eesti Õdede Liidu ettepanekule kutsuda kokku õendusvaldkonna infotehnoloogia arendusnõukogu kutsub ministeerium õdede esindajad teemat arutama.
Konverentsil tehakse kiirülevaate 10 eriala tulevikusuundadest
Täna toimub esmakordselt uudse formaadiga konverents Meditsiini update 2019.
Vanemad emad kasvatavad Leedus iluoppide arvu
Leedu ilukliiniku Nordesthetics teatel on neil aastaga kasvanud enam kui 80%
Gripp on ülinakkav
Äripäeva raadio tervisesaates rääkis gripist Laagri perearstikeskuse perearst Elle-Mall Keevallik.
Tervishoiutöötajaid võiks regiooniti tasustada erinevalt
Tagamaks arstiabi kättesaadavust ka väljapool suuri keskusi on vaja regionaalseid erisusi tervishoiutöötajate tasustamisel, paindlikumat lähtetoetuste süsteemi ning maakonnahaiglate tõhusamat koostööd pädevuskeskustega.
Kirurgiline ravi on parandanud kopsuvähihaigete elulemust
Varases staadiumis diagnoositud kopsuvähi elulemuse paranemist Eestis võib peamiselt seostada kirurgiliselt ravitud patsientide osakaalu tõusuga.
LDL kolesterooli väärtuse viimine alla 1,0 on ohutu
Hiljuti ilmunud düslipideemia ravijuhiste olulisemad muudatused puudutavad statiinide kasutamist.
Uuring: vanemaelaiste depressioon vajab suuremat tähelepanu
Tartu Ülikoolis tehtud uuringu tulemustest nähtub, et kuna depressiivsete riskirühma kuulub üha enam eakaid, peaks mõtlema perearsti visiidi aja pikendamisele, et ennetada vanemaealiste vaimse tervise halvenemist.
Listeeriabakter levib Euroopas laiemalt
Listeeriabakteri põhjustatud listerioos liigub ringi Soomes ja Euroopas laiemaltki, Soomes on tervishoiuameti uurimise all kümme juhtumit kümnete haigestunutega, kirjutab Helsingin Sanomat.
Eksperdid toetavad riskirühmade vaktsineerimist pneumokokknakkuse vastu
Pneumokokivaktsiin võiks olla riskirühmadele haigekassa tervishoiuteenuste nimekirjas täielikult kompenseerituna, leidis täna kogunenud ekspertkomisjon.
Diabeediõed vajavad tuge patsientide harimisel
Diabeedihaigete tervisekirjaoskusest on puudulik ning nendega tegelevad õed vajaksid enam koolitust ning riigi- ja tööandjate tuge suhtlemisoskuste arendamisel.
Confido avab kaks kiirkliinikut
Kiirkliinikutes pääseb vastuvõtule broneeringuta ja seda ka õhtuti või nädalavahetustel. Visiiditasu tuleb maksta inimesel endal.
Pildid: lastehaigla tähistas juubelit
Möödunud nädalal tähistati teaduskonverentsiga Tallinna Lastehaigla 40. juubelit.
Ain Raal lõi omanimelise stipendiumi
Tartu Ülikooli farmakognoosia professor Ain Raal lõi omanimelise farmakognoosia stipendiumi.
Uuest aastast saab soodustuse üle 100 meditsiiniseadme
Alates 1. jaanuarist 2020 hakkab kehtima uus meditsiiniseadmete loetelu, kuhu lisandub 117 uut haigekassa poolt rahastatavat seadet.
Mida peaks teadma glaukoomi ja katarakti patsiendist?
Glaukoom on krooniline progresseeruv silmahaigus, mida iseloomustab närvikiudude hävimine (struktuuri kahjustus) ja vaatevälja ahenemine (funktsiooni kahjustus).
Alkoholi tarvitavate inimeste osakaal on hakanud kasvama
Kui eelnevatel aastatel on alkoholi mitte tarvitavaid inimeste osakaal suurnenud, siis 2018. aastal trend muutus.
Nurmed müüvad taastusraviüksuse PERHile
Põhja-Eesti Regionaalhaigla võtab alates 2020. aasta jaanuarist AS-lt Põhja-Eesti Taastusravikeskus üle ambulatoorset ja statsionaarset taastusravi ning rehabilitatsiooniteenust pakkuva üksuse.
Pildid: simulaatornukk sattus sünnitusel kriitilisse seisu
TÜ Kliinikumis mängiti simulaatornukul läbi kriitilisi olukordi sünnitusabis.
Digiregistratuuri on külastanud 50 000 inimest
Novembri keskpaiga seisuga on digiregistratuuri külastanud 50 000 unikaalselt isikut, broneeritud on üle 25 000 aja.
Toome: on vaja ühtset naiste- ja lastekliinikut
, kes on Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhataja, arutles 29. novembril lastehaigla juubelikonverentsil teemal: "Põhja-Eesti naiste- ja lastekliinik: kas ulmeline või reaalne tulevik?"
Ravimihulgimüüjate liit peab ravimite tarneraskuseid globaalseks probleemiks
Eesti Ravimihulgimüüjate Liit teatab pressiteates, et jagab muret ravimite kättesaadavuse pärast, kuid tõdeb, et ravimite tarneraskused ei puuduta vaid Eestit, vaid on ülemaailmne probleem.
Apteekide III kvartali käive kasvas ligi 100 miljoni euroni
Üldapteekide kogukäive 2019. aasta kolmandas kvartalis suurenes võrreldes 2018. aasta sama perioodiga 6,3%, ulatudes 98 miljoni euroni.
Tallinna Lastehaigla juubel: 2 inimpõlve tegutsemist
Reedel tähistati teaduskonverentsiga Tallinna Lastehaigla 40. juubelit, mille avas sotsiaalminister Tanel Kiik ja avasõnad lausus ka haigla juht doktor Katrin Luts.
Magistritöö: diabeedihaigetega tegelevad õed vajavad tuge
Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud magistritöö tulemustest selgus, et diabeedihaigetega tegelevad õed vajavad tervishoiusüsteemilt rohkem tuge ja koolitust patsientidele kvaliteetse terviseteabe edastamisel.
Mis on aasta tegu ja kes aasta nägu?
Meditsiin 2020 konverentsil ettekandega üles astuv arstiteadusüliõpilaste seltsi president Ann Leen Mahhov ja varasema aasta meditsiinimõjutaja sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste pakkusid oma kandidaadid.
Muuseum ootab vähihaigete isiklikke lugusid
Eesti Tervishoiu Muuseum koostöös prof Hele Everausi, Eesti Vähiliidu ning ravimitootjatega hakkasid koguma Eesti inimeste vähilugusid.
Juba kaheaastasel lapsel võib ennustada peatse diabeedi teket
Lastelt leiab I tüüpi diabeeti haigestumise märke juba paar aastat enne haiguse ilmnemist, selgitas Soome ülikooli teadlase väitekiri.
Eesti teadlased uurivad pikaealisuse saladust
Tartu Ülikooli sotsiaal- ja meditsiiniteaduste valdkonna teadlased uurivad ühisprojektis pikaealisi Eesti inimesi, selgitamaks välja heas vaimses seisundis olevate Eesti 100aastaste tervisliku seisundi ja elukeskkonna eripärad.
Psühhiaatrikonverentsil on fookuses isiksusehäired
Sel reedel toimuval psühhiaatrikonverentsil „Psühhiaatria aastal 2019: avades isiksusehäirete käsitlusi“ on fookuses isiksusehäired.
Tulevast aastast saab residentuuri läbida osakoormusega
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile residentuuri raamnõuete ja korraldamise tingimuste määruse, millega võimaldatakse muu hulgas residentuuri läbimist osakoormusega.
Embrüo ja ema vahelises suhtluses leiti uus aspekt
Tartu Ülikooli uurimus näitas, et embrüo ja ema vahelises suhtluses kannavad rakuvälised vesiikulid põhirolli. Saadud tulemused kujundavad uue arusaama esmasest suhtlusest embrüo ja ema vahel.
EMO koormus tõusis esimeste libedatega järsult
Esimeste libedatega on Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) koormus järsult tõusnud.