Haigekassa saab uuel aastal 180 miljonit eurot lisaraha
Riigikogus oli täna esimesel lugemisel 2019. aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Eelnõu kohaselt on haigekassa eelarves järgmisel aastal ette nähtud lisaraha 180 miljonit eurot.
Urmas Lepner räägib inauguratsiooniloengul lihasööjabakterist
Nekrotiseeriv pehmekoe infektsioon, on üks raskemaid haigusprotsesse, millega arstid ja kirurgid kokku puutuvad, tõdeb professor Urmas Lepner.
Tänavune tunnipalga kasv on olnud viie aasta kiireim
Tervishoiutöötajate tunnipalk oli 2018. aasta märtsis aasta varasema perioodiga võrreldes märkimisväärselt kõrgem, suurenedes keskmiselt 10–20 protsenti selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) läbi viidud tervishoiutöötajate palgauuringust. Viimati oli sarnast tunnipalga kasvu näha viis aastat tag...
Sikkut: eriarstiabi hanke lepingud vajavad õiguslikku analüüsi
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut pöördus haigekassa juhatuse esimehe Rain Laane poole palvega tellida õiguslik analüüs, mis näitaks, kas eriarstiabi hanke lepingute sõlmimine on olnud õige ja lepingud kehtivad.
Eestis kasutab uinuteid umbes kümnendik elanikkonnast
Uinutid on alati olnud erutav teema ja on suur müüt, et uinutite tarvitamine ning liigtarvitamine on vaid meie ajale omane probleem. Inimesed on alati otsinud magamiseks tuge erinevatelt farmakoididelt nagu opioidid, etanool jne.
Arstiteaduskonna aastapäeval tunnustati parimaid
Arstiteaduskonna 386. aastapäeva raames toimunud dekaani vastuvõtul 12. oktoobril V konverentsikeskuses kuulutati välja arstiteaduskonna medali saajad, autasustati teaduskonverentsi parimaid ja anti üle Marika Mikelsaare stipendium.
Ülikool soovib meditsiiniuuringute nõukogu loomist
TÜ meditsiiniteaduste valdkond on teinud ettepaneku moodustada sotsiaalministeeriumi juurde Eesti meditsiiniuuringute nõukogu.
Ravimite hulgimüüjate turul troonis mullu Magnum
Ravimiturg jaguneb Eestis suuresti kolme hulgimüüja vahel, neist suurem osa kuulus läinud aastal Magnum Medicalile.
Sophie Clozel: vähk on genoomihaigus
Sophie Clozel (Foundation Medicine/Genentech/Roche) tegi ettekande Tallinnas toimunud kõrgetasemelisel tervishoiutehnoloogiate konverentsil „Eesti tervishoiusüsteem: innovatsioon ja strateegia“, millel arutati tervishoiu digitaliseerimise vajalikkuse ning sellega kaasnevate arenguvõimaluste üle.
Keeraks titel teise otsa? Ikka eriarstiabi hankest
Riikides, mille tervishoiusüsteemide toimimise osa on ka reguleeritud turukonkurents, on hanked parimate tervishoiuteenuse osutajate (TTO) leidmiseks igapäevane praktika, kirjutab TÜ Kliinikumi endine juhatuse esimees Urmas Siigur.
Sikkut: tuleviku meditsiin on digitaalsem, heldem ja kaasavam
Meditsiini tulevik vältimatult digitaalne, rääkis tervise- ja tööminister Riina Sikkut tervishoiutehnoloogiate konverentsil.
EAÜ: vaktsineerimise taseme tõstmine on ühine eesmärk
Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Timo Danilov ütleb, et tekkinud dialoog vaktsineerimise üle ravimikäitlejate ja tervishoiuteenuse osutajate vahel on väga tervitatav, sest kõige olulisem on elanikkonna vaktsineerimise taseme tõstmine.
Kui ohtlik on väsinud inimene liikluses?
Reedel toimunud unemeditsiinikonverentsil rääkis maanteeameti ekspert Marika Luik väsimusest, ohutusest ja liiklusohutusest.
Verevahetus – ameeriklased on igavese nooruse otsingul
Juba 17. sajandil välja pakutud verevahetus igavese nooruse tagamiseks pole kaugeltki välja surnud. USA praegu üks skandaalsemaid ettevõtteid Ambrosia Medical on vana meditsiiniidee taas ellu äratanud.
Maris Jesse: eelistama peaks perearste
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse saatis täna pöördumise gripivaktsiini defitsiidi asjus turuosalistele, milles rõhutab, et vaktsiinipartiisid ei tohi kinni hoida kampaaniate jaoks, vaid eelistama peaks perearste.
Neljavalentne gripivaktsiin on juba otsakorral
Gripihooaja alguseks on tekkinud tarnehäire neljavalentse gripivaktsiini VaxigripTetraga, teatas üks Tallinna perearst, kes oma keskusse seda vaktsiini juurde soovis. Hulgiladudest ongi vaktsiin ära müüdud.
Millistes apteekides tehakse gripivaktsineerimist?
Kuu aja jooksul, kuni 10. novembrini, on võimalik üle Eesti teha teatud kellaaegadel ja kohtades gripivaktsineerimine ka apteegis. Kus need apteegid asuvad?
Doktoritöö jõudis jälile 13 infarktiohus eestlasele
Geenivaramu asedirektori Tõnu Esko uurimisrühma doktorant Maris Alver analüüsis geenidoonorite andmeid, et leida vere liigset kolesteroolisisaldust põhjustavat haruldast geenivarianti.
Tõnis Alliku 4 ettepanekut haigekassa riigihanke jaoks
Medicumi tegevjuht Tõnis Allik saatis sel nädalal riigikogu liikmetele oma kommentaari ja neli ettepanekut eriarstiabi hanke tulemuste kohta.
Ühendus küsib haruapteekide sulgemiseks lisaaega
Suuremates linnades tegutsevad haruapteegid tuleks seaduse kohaselt hiljemalt tuleva aasta 9. juunil sulgeda, apteekide ühendus palub see kuupäev aga pea aasta võrra edasi lükata.
PERH on apteegitülis ilma jäänud poolest miljonist eurost
Üks aasta apteegipinnal ilma üürilepinguta tegutseva endise üürnikuga tähendab Põhja-Eesti Regionaalhaiglale (PERH) peaaegu 0,5 miljonit eurot saamatajäänud tulu.
Kliinilisi uuringuid enim reumatoloogias
Enim ravimite kliinilisi uuringuid tehakse Eestis reumatoloogia valdkonnas: 2017. aastal esitati ravimiametile sel alal kliiniliste uuringute taotlusi kokku 8, selgub ameti aastaraamatust.
Viimased 2 päeva registreerida unekonverentsile
Sel reedel toimub Tallinnas suur unemeditsiini konverents, kuhu saab veel end kirja panna esmaspäeval ja teisipäeval. Konverentsi tuules rääkis raadiosaates unemuredest ürituse peakorraldaja pulmonoloog ja unearst Erve Sõõru.
Leetrid: uued juhud meenutavad vajadust vaktsineerida
Leetrite vastane vaktsineerimine täiskasvanute hulgas on selle aasta kahe esimese kvartali andmetel mullusega võrreldes tublisti kasvanud, kinnitati terviseametist.
Uus ravijuht: meie abi on Euroopa arenenud riikide tasemel
TÜ Kliinikumi juhatuse uus liige ja ravijuht Andres Kotsar räägib, miks ta otsustas kandideerida ravijuhiks ja mida andis enam kui 10 aastat tööd Soome suurhaiglas.
Keratokoonuse ravi läheb Tallinnas suurhaiglale
Haigekassa on leidnud lahenduse harvaesineva silmahaiguse keratokoonuse raviks, mida oktoobri alguseni osutas erasilmaarst Kai Noor oma kliinikus.
Piirkondlike haiglate juhid teenivad võrdset tasu
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse uues esimehe Priit Eelmäe palk saab olema sama suur kui Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhul Agris Peedul.
Unimed ja Kaarli hambapolikliinik koonduvad ühe ettevõtte alla
Kaarli Hambapolikliinik OÜ omanikuks saab Baltikumi erakapitali investeerimisfirmale BaltCap kuuluv DenCap Investeeringud.
Tähtpäev: aasta PERHi apteegitülist
Aasta tagasi, oktoobri esimestel päevadel lahvatas siiani kestev tüli regionaalhaigla apteegipinna asjus. Rendikonkursi võitnud BENU apteegikett ei saanud sisse kolida, kuna senine rentnik Apotheka ei andnud ruume vabaks.
Tõnis Alliku pöördumine terviseministri poole
Medicumi juhatuse esimees Tõnis Allik ütleb pöördumises terviseministri poole, et viimased kümme aastat ei oleg Lasnamäe ja Pirita elanikel muid ravivõimalusi, kui see, mida erasektor pakub.
6 küsimust Peep Talvingule
Oktoobri keskpaigast Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarstiks-juhatuse liikmeks asuv professor Peep Talvingul on juba palju visioone, mida uues ametis ette võtta.
Margus Lember: arsti keeleoskuses järeleandmisi lubada ei saa
Kolmandatest riikidest saabuvate arstide tööle rakendamist puudutavate küsimuste lahendamiseks kaasas Tartu Ülikool arstide koolitajad naaberriikidest.
500 meedikut tegid ühispöördumise
Rohkem kui viissada Lasnamäe, Pirita ja Viimsi tervishoiutöötajat saatsid täna ühispöördumise haigekassa eriarstiabi hanke esmastele tulemuste asjus.
Medicumis hakkab LOR-teenust osutama regionaalhaigla
Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Medicumi vahel on käimas läbirääkimised, et tuua suurhaigla kõrva-nina-kurguarsti (LOR) teenus Medicumi ruumidesse.
Tallinn panustab lähiaastatel tervisekeskustesse
Riigihanke tulemused näitavad, et haigekassa oleks pidanud geograafiliselt olukorda paremini analüüsima ja planeerima, leiab Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.
Ülikool hakkab piirkondlike haiglatega koos teadust tegema
Tartu Ülikool, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum allkirjastasid 28. septembril kolmepoolse koostöölepingu, mille eesmärk on teha ühiseid kliinilisi teadusuuringuid ja osaleda rahvusvahelistes teaduskoostöö võrgustikes, samuti teaduspõhiselt arendada koostöö tulemusena ...
Üle 160 Eesti naise aastas saab emakakaelavähi diagnoosi
Kuigi emakakaelavähki haigestumine püsib Eestis võrreldes eelnevate aastatega endiselt kõrge, käis aasta esimesel poolel emakakaelavähi sõeluuringul vaid 21% kutsutud naistest.
EL ajakohastas tuberkuloosiravi standardeid
Euroopa Liidu tuberkuloosi käsitluse standardid (ESTC) ajakohastati 2017. aastal, et viia need vastavusse tuberkuloosi diagnostika, ravi ja ennetamise uusimate rahvusvaheliste soovitustega. Standardid on nüüd kättesaadavad.
Nobeli meditsiinipreemia läks vähiteadlastele
Nobeli meditsiinipreemia pälvisid sel aastal James P. Allison ja Tasuku Honjo, kes leidsid võimaluse, kuidas hävitada vähirakke inimeste enda immuunsüsteemi abil.
Parv: erakliinikus ootel olijad abita ei jää
Sõltumata hankelepingu jätkumisest saavad kõik 30. septembri seisuga haigekassa lepingut omava erakliiniku järjekorras olevad patsiendid vastuvõtule ja neil on võimalik ravi arsti juures lõpule viia, kinnitas haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.
Üleminekuaeg turvaelementidele võib tekitada segadust
Esimestel aastatel, mil seaduslikult võivad turul olla nii turvaelementidega kui ilma turvaelementideta ravimipakendid, võib segadust nende ehtsuse kontrollimisega olla üksjagu. Ravimiamet kinnitab, et püüab omapoolsete juhistega sekelduste vältimisel toeks olla.
Geeniproovide kogumise tempo tõuseb
Vereproovide kogumise tempo projekti raames, millega soovitakse Eesti geenivaramusse koguda 2018. aastal kuni 100 000 inimese andmed, järjest tõuseb, kinnitas geeniteadlane Lili Milani.
Võltsitud ravim on suur risk patsiendile
Ravimifirma AstraZeneca Eesti juht Kuuno Vaher tõdeb, et kuna ravimid on järjest spetsiifilisemad ja efektiivsemad, siis on iga võltsitud ravimi sattumisel kasutusse väga suur risk patsientidele.
Scandiatransplandi kaudu on elundi saanud 16 Eesti patsienti
Alates TÜ Kliinikumi Scandiatransplandi liikmeks saamisest 2017. aasta mais on mõnest teisest Scandiatransplandi keskusest saadud elund 16 Eesti patsiendile siirdamiseks.
Vaid rinnapiima saavate imikute osakaal Eestis väheneb
Ainult rinnapiima saavate laste osakaal on Eestis aasta-aastalt vähenenud, selgub Tervise Arengu Instituudi värskest statistikast.
RAADIO: Omastehoolduse aspektid: mida teha dementsega?
Terviseuudiste raadiosaade neljap kl 13:00 algusega keskendub omastehooldusele nii juriidilises kui ka eetilises võtmes. Stuudios on ITK õendushoolduskliiniku juht Eve Karmo ja Ellex Raidla vandeadvokaat Ants Nõmper.
Lepingutes pettunud erakliinikute juhid tegid ühispöördumise
Nelja erialaseltsi, Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjoni ja viis eratervishoiuteenuse osutajat tegid täna pöördumise haigekassa nõukogu ja juhatuse poole seoses eriarstiabi lepingupartnerite valimisega.
Kas Eesti e-tervis aitab inimest rohkem kui Apple’i nutikell
Sel kuul jõuab esmalt Ameerika Ühendriikides ja mõne aja pärast ka meil turule Apple’i neljanda põlvkonna nutikell, mis monitoorib kasutaja südame rütmi ja annab märku tekkinud häiretest ning on võimeline avastama kodade virvendusarütmia veel enne, kui inimene ise midagi tunneb.
Haapsalus kavandatakse suuremahulist juurdeehitist
Haapsalu neuroloogiline rehabilitatsioonikeskus (taastusravihaigla) plaanib ligi 9000 ruutmeetri suurust juurdeehitist, mis lubab haiglal aastas ravida paari tuhandet patsienti senisest rohkem.
Roche lansseeris 8 riigis NAVIFY veebirakendused, mis annavad ligipääsu värskeimale kliinilisele infole
Roche käivitas kaks Navify otsusetoe perekonda kuuluvat veebirakendust, mis võimaldavad otsida kliiniliste uuringute infot, otsida kõige värskemat teemakohast andmestikku ning pakuvad personaalsemat lähenemist diagnoosist kuni raviotsuste tegemise ja jälgimiseni.