Riigikogusse jõudis üle 4000 haruapteekide sulgemise vastast allkirja
Eesti Apteekide Ühendus viis täna Riigikogusse kollektiivse pöördumise ja üle 4000 apteegikülastaja allkirja, mis nõuavad regulatsioonilõksu jäänud haruapteekide säilitamist.
TAI paneb ringi sõitma süstlavahetus- ja nõustamisbussid
Sellest nädalast sõidavad Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal ringi kaks Tervise Arengu Instituudi (TAI) eritellimusel valminud bussi, kus pakutakse narkootikume süstivatele inimestele ja nende lähedastele süstlavahetus- ja nõustamisteenust.
Talving: ootame EMO valveringi rahastusele lahendust
Kuna haigekassa ei rahasta eraldi kogu eriarstide ööpäevaringset valvet erakorralise meditsiini osakonnas, siis katab mitte-erakorraliste patsientidele teenuse osutamine osaliselt ka eriarstide valveringiga seotud kõrged kulud, tõdeb Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige ja ülemarst professo...
Värska veest hakatakse tootma nina- ja kurguspreid
Tartu Ülikooli teadlased kinnitasid möödunud nädalal Värska mineraalvett puudutava uuringu tulemuste esitlusel, et see sobib ülemiste hingamisteede vaevuste leevendamiseks sama hästi kui apteekides müügil olevad ookeaniveepreparaadid.
Uued meetodid kaasasündinud ainevahetushaiguste avastamiseks
Pärilikud ainevahetushaigused (AVH-d) on organismi biokeemilise tasakaalu häired, mida põhjustavad monogeensed geenimutatsioonid. Kuigi tegemist on kaasasündinud haigustega, puuduvad enamikul lastest sünnihetkel sümptomid, mis ilmnevad hiljem ja on sageli pöördumatud ning eluiga lühendavad.
Sõerdi komisjoni 9 ettepanekut EMO töö korrastamiseks
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon võttis sel kolmapäeval, 14. novembril vastu otsuse, mis sisaldas ettepanekuid parandamaks senist olukorda erakorralises meditsiinis.
Veebirakendus lihtsustab geeniteadlaste tööd
Tartu Ülikooli arvutiteadlastel on valminud veebipõhine tööriist, mille abil on võimalik tuvastada näiteks kasvajatega seotud geene. Uus rakendus lihtsustab geeniteadlaste tööd ja säästab nende aega.
Medihub: suuhügienistid tegutsevad seadusliku aluseta
Juba aastaid on Eestis iseseisvate tervishoiuteenuste osutajatena tegutsenud suuhügienistid, omamata selleks seaduslikku alust. Neid ei koolitata Eestis, neid ei registreerita terviseameti registris ning nende pädevuse ja kvaliteedi üle puudub riiklik järelevalve, kirjutab Medihub.
Riiklik digiregistratuur muutub haiglatele kohustuslikuks
Üleriigilise digiregistratuuri testimised algasid novembris ja käesoleva aasta lõpuks on vajalik tehniline lahendus valmis.
Mentorlus peremeditsiinis saab seaduseks
Perearstide järelkasvu kindlustamiseks on kavas juurutada seaduse tasandil mentorluse põhimõte, millega nimistust loobuv perearst koolitab välja kolleegi, kes talt ameti üle võtab.
Erikomisjon tegi ettepanekud erakorralise meditsiini kohta
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon esitas täna ettepanekud tervise- ja tööministrile Riigikontrolli kontrolliaruandes „Erakorraline meditsiin“ esitatud probleemide kohta.
Kombineeritud ravi sekundaarseks ennetuseks
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja organisatsiooni Wellcome Trust koordineeritud ekspertide rühm jõudis 2001. aastal seisukohale, et kombineeritud (fikseeritud annusega) tablettide kasutamine võib olla kasulik kardiovaskulaarhaiguse sekundaarseks ennetuseks.
Hambaravi pole privileeg, vaid igaühe õigus
Juba aastaid vältab haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu vägikaikavedu, kumba arvutatud hambaravi hind on õiglane ja kes hoolib paremini inimeste hammaste eest, kirjutab Meeme Mõttus, CityMed hambaarst, taastava hambaravi teaduste magister.
Pikad öövalved viisid narkosõltuvuseni
Öövalvetest tekkinud unehäired sundisid unerohtu ja rahusteid võtma, mis ajapikku tegid erakorralise meditsiini osakonna arstist sõltlase ja kriminaalkurjategija.
Diabeedi levimusele ennetusega pidurid peale
Teist tüüpi diabeedi haigete arv kiiret kasvu tuleb pidurdada ennetustööga, leidsid osapooled eilsel diabeedi ümarlaual.
Kohus ei rahuldanud Ortopeedia Arstide kaebust
Tallinna Halduskohus otsustas jätta rahuldamata Ortopeedia Arstid kaebuse, milles nad vaidlustasid Medita Baltics kvalifitseerumise Harju maakonnas ortopeedilise päevaravi ja statsionaarse ravi erialadel haigekassa korraldatud riigihankes.
PERH otsib diagnostikakliinikule uut juhti
Põhja-Eesti Regionaalhaigla diagnostikakliiniku juhataja Riin Kullaste ametiaeg lõppeb tänavu 31. detsembril, mistõttu otsib haigla kliinikule uut juhti.
Järve polikliinik saab uue kuue
Kohtla-Järvel asuva Järve polikliiniku renoveerimisel jäetakse paika üksnes kandekonstruktsioonid. Kahe aasta peale planeeritud remondi käigus muudetakse siseseinte asukohti, paigaldatakse uued tehnosüsteemid, sh ventilatsioon ja liftid.
Peedu: Ravijärjekorrad vähenenud ei ole
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu üleb haigekassa lisarahastusest kõneldes, et päevastatsionaari ja statsionaari ravitüübis haigla ravijuhtude arvus olulist tõusu ei näe.
Kuidas tekib ja kuhu kulub lisaraha?
Valitsuse 2017. aasta sügisel tehtud otsus toob viie aasta jooksul tervishoidu 300 mln eurot, mis muudab raviteenused kättesaadavamaks.