Valitsus arutab täna apteekide omandipiirangut
Valitsuse istuni päevakorras on täna arvamuse andmine ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on kaotada apteekide omandipiirang.
Haigekassa plaanib nimevahetust
Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks. Hinnanguliselt kulub nimede vahetamisele kuni 865 000 eurot.
Reinsalu: omandipiirangutele ei, käsimüügiravimid vabamüüki
Justiitsminister Urmas Reinsalu saatis kolmapäeval oma arvamuse apteegireformi kohta, millest soovitab omandipiirangutele ei öelda ja lubada käsimüügiravimid müüki poodidesse, bensiinijaamadesse ja mujale, kuna netiapteegis on need juba saadaval.
Kaart: kus Eestis on aktiivseimad geenidoonorid?
Eelmise nädala lõpu seisuga oli 44 000 inimest andnud digiallkirja nõusolekulehele, mis on vajalik geenidoonoriks hakkamisel.
Suurenenud ravimihüvitis on toonud kasu juba 50 000 inimesele
2018. aasta algusest põhjalikult muutunud täiendavast ravimihüvitist on esimese kuue kuuga saanud kasu ligi 50 000 inimest. Muudatus on teinud retseptiravimid neile inimestele taskukohasemaks ning hüvitise saamise mugavamaks. Riik on hüvitanud inimestele ravimeid kokku 1,9 miljoni euro eest.
EL küsib arvamust suveaja korra kohta
Euroopa Komisjon on avanud veebilehe, kus küsib kodanike arvamust ELis kehtiva suveaja korra ja selle võimaliku muutmise kohta.
Tööõnnetuskindlustus maksukoormust ei tõsta
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut kinnitab, et sotsiaalministeeriumi ettepanek on luua tööõnnetuskindlustuse süsteem, mis ei suurenda tööandjate maksukoormust. Üks võimalus selleks on vähendada samal ajal näiteks töötuskindlustusmakset.
Ministeerium: apteegireformiga tuleb edasi minna
Kuigi Vabariigi Valitsus on alles kujundamas oma seisukohta riigikogus algatatud eelnõu osas, mis pööraks tagasi juba käivitatud apteegireformi, on sotsiaalministeeriumi seisukoht, et reformiga tuleks edasi minna.
Magnum kahekordistas kasumi
Ravimite hulgimüügiga tegelev Magnum Medical OÜ käive on püsinud kahel viimasel aastal sama, kuid 2017. aasta kasum ületas tunamullust enam kui kaks korda.
TÜK juhatuse esimehe kohale on 9 soovijat
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimehe konkursil osaleb üheksa kandidaati.
Otsusetugi valmib aastaks 2020
Perearstidele mõeldud otsusetugi, mis annab ravijuhenditele ning geeniandmetel põhinevatele juhenditele tuginevaid soovitusi, loodetakse valmis saada 2020. aasta kevadeks.
Confido lõpetas aasta kahjumiga
2017. aastal tegi arstikeskus Confido OÜ suuri investeeringuid põhivarasse ning lõpetas aruandeperioodi kahjumiga.
Euroopa riigid võrdlesid IVF andmeid
Võrreldes Eesti viljatusravi tulemusi Euroopaga, on meil veel arenguruumi. Samas analüüsides Eesti oma andmeid aastate kaupa, on näha paranemist.
Arstide liit jäi tervishoiuteenuste loetelu komisjonist välja
Eile valitsuses heakskiidu saanud määrus, millega kehtestati tervishoiuteenuste loetelu komisjoni koosseis, ei näe komisjonis ette arstide liidu esindajat. Liidu arvates on see kummaline, sest tervishoiuteenuste loetelu puudutab suuremas osas just eriarstiabi.
Sõnum: Euroopas pole ravimite võltsimisel mõtet
Euroopa riikide ühisarendus võltsravimite seaduslikest tarneahelatest eemale hoidmiseks on jõudmas ettevalmistustest käivitamise etappi.
REKS sai ravimite ehtsuse kontrolli keskkonna valmis
Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA on valmis saanud keskkonna, mis võimaldab kindlaks teha, ega apteegist müüdav ravim pole võltsing. Süsteemi piloot koostöös kõigi osapooltega on plaanis sügisel.
Maailma suurim ravimifirma jaguneb kolmeks
Maailma suurim ravimifirma Pfizer teatas, et korraldab oma äri ümber ning jaguneb kolmeks üksuseks.
Tervishoiu kõrgkoolid said loa magistriõppeks
Valitsus kinnitas Kõrgharidusstandardi muudatused, millega riigi rakenduskõrgkoolid Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool said esmakordselt loa alustada terviseteaduse magistriõpet.
Südamehaigusi ja ainevahetust uuritakse koostöös välisriikidega
Tartu Ülikool on taotlenud luba Eesti Geenivaramusse kogutud koeproovide säilitamiseks ja uurimiseks Soomes ja Šveitsis, et läbi viia uuringuid, mida Eestis teostada ei saa.
Tervishoiuteenuste loetelu muutmine võib sageneda
Valitsus arutab tänasel istungil määruse eelnõu, millega nähakse ette tervishoiuteenuste loetelu komisjoni moodustamine ja töökord ning antakse haigekassale võimalus esitada sotsiaalministeeriumile taotlusi tervishoiuteenuste loetelu muutmiseks sagedamini kui kord aastas.
Kliinik32 tegi hea aastatulemuse
OÜ Kliinik32 saavutas 2017. aastal veidi enam kui 3,7 miljonilise aastakäibe. Tänavu loodetakse käivet veelgi kasvatada.
Amet: nõustamise kvaliteet apteekides on hea
2018. aasta I poolaastal kontrollis ravimiamet inspektsioonide ajal ravimialast nõustamist 49 apteegis ja jäi kvaliteediga üldiselt rahule.
Poole aastaga 14 vereülekande kõrvaltoimet
Tänavu on ravimiamet esimese kuue kuuga verekäitlejatelt 32 ohujuhtumi esmast teatist.
Riik tahab tööandjatele uut maksu
Sotsiaalministeerium tahaks rakendada kohustusliku tööõnnetuskindlustuse makse, mis suurendaks mõnede ettevõtete aastast kulu pea saja tuhande euro võrra.
Hambaravihüvitis on samm kättesaadavuse suunas
Hambaravihüvitise olulisim eesmärk on vähendada ebavõrdsust tervises ja võimaldada juurdepääsu hambaravile neile inimestele, kellele see on rahalistel põhjustel seni kättesaamatu olnud, ütles eile sotsiaalministeeriumis Eesti Hambaarstide Liidu esindajatega kohtunud tervise- ja tööminister Riina ...
Laste vaimset tervist toetav mobiilimäng sai rahastuse
Krooniliselt haigetele lastele läbi mängu psühholoogilist tuge pakkuv startup on Eestis esimene, mis sai Eesti Teadusagentuuri Mobilitas Pluss järeldoktori rahastuse. Teadusprojektis hinnatakse innovaatilise mobiilimängu mõju haigete laste vaimsele tervisele ja tervisega seotud elukvaliteedile.
Uus liigese proteesimaterjal vähendab infektsiooniriski
Tartu Ülikooli arstiteadlased osalesid rahvusvahelise ortopeede ühendava HypOrth konsortsiumi töös, mille tulemusena arendati välja uudsed ortopeediliste liigeseasendusproteeside materjalid. Need vähendavad patsientidel tulevikus operatsioonijärgset infektsiooniriski ja implantaadi irdumise tõenä...
Suurema leetrite puhangu Saaremaal hoidis ära hea koostöö
Käesoleva aasta märtsis-aprillis registreeritud leetrite puhang Saaremaal piirdus kaheksa haigusjuhuga, seda suuresti tänu erinevate osapoolte kiirele ja oskuslikule tegutsemisele.
Mölder: Tallinna Haigla ei ole vaid betoon
Tervishoius ei ole teenuste dubleerimine otstarbekas ning Tallinna Haiglat rajades peetaksegi silmas koostööd, kirjutab Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder Äripäevas.
Kalapedküür viis varbaküüned
Pärast seda, kui noorel naisel hakkasid varbaküüned ära tulema, said arstid viimaks selguse, mis põhjusel: selleks oli kalapediküür, kirjutas ajakiri JAMA Dermatology eelmisel nädalal.
Kava: haigekassale suurem vastutus omastehoolduses
Sotsiaaldemokraatlik Erakond soovib ümber korraldada omastehoolduse süsteemi selliselt, et tulevikus garanteeriks pension hooldekodu koha. Plaanomastehooldusi kohaselt laieneks reformi läbiviimisel vastutus omastehoolduse teenuste korraldamisel oluliselt enam haigekassale.
4 küsimust õlaliigese kohta meditsiinidoktorile
Tartu Ülikooli õppejõud ja teadlane Elle Põldoja kaitses kevadel Tartu Ülikoolis väitekirja õlaliigese kapsli ülaosa struktuurist ja verevarustusest. Meditsiiniuudised esitas talle paar küsimust.
Vink: Aasta kadunud aega ja raiskamist hambaravis
Hambaarstide liidu juht Marek Vink tähistab liidu-poolse arvamusega aasta möödumist täiskasvanute hambaravihüvitise kehtima hakkamisest, millega haigekassa on rahul. Vingi hinnangul on lood vastupidised.
Uued arusaamad KOKi käsitluses toetavad LAMA ja LABA kombinatsioonravi
Viin, 24. mai 2018. Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK) on üleilmne kasvava tähtsusega terviseprobleem ning WHO ennustuse kohaselt saab sellest haigusest 2030. aastaks kolmas peamine surma põhjus kogu maailmas (1).
Valikupartnerid saavad rohkem raha ja vähem ravijuhte
Haigekassa statistika järgi on valikupartnerid viimase 4 aasta jooksul saanud aasta-aastalt pisut rohkem lepingumahtu rahas, kuid vähem ravijuhtudes.
Euroapteegi ostetud Yliopiston Apteekki oli mullu kahjumis
Tänavu Euroapteegiga ühinenud Yliopiston Apteekki kett oli mullu ligi 500 000 euro suuruses kahjumis 11 mln euro suuruse käibe juures.
Euroapteek jättis kahjumi seljataha
Euroapteek teenis 2017. aastal ligi 300 000 eurot kasumit ja jättis seljataha kaks kahjumis aastat.
Osade kardioravimite müük Eestis peatati
Ravimiamet peatas kvaliteediprobleemi tõttu ravimite Valzap, Valzap H ja Valsartan Medochemie väljastamise apteekidest.
Adeli lõpetab koostöö sotsiaalkindlustusametiga
Eestis üks tuntumaid rehabilitatsiooniteenuse pakkujaid Adeli Eesti OÜ andis sotsiaalkindlustusametile teada, et otsusest septembrist koostöö lõpetada. Koostöö jätkub haigekassa ja töötukassaga.
Toujeo näitas väiksemat hüpoglükeemiate esinemissagedust võrreldes degludek-insuliiniga
Ameerika Diabeedikonverentsil (ADA) Orlandos 25. juunil 2018 kanti ette BRIGHT uuringu tulemused.
Minister Mäggi sekkus apteegireformi
Riigihalduse minister Janek Mäggi rahandusministri ülesannetes saatis eile sotsiaalministeeriumile kirja, milles hoiatab apteekide erastamisest tekkida võivate kahjunõuete eest ja palub olukorrale lahendusi.
Südameapteek kasumis
Pharma Holding OÜ (Südameapteegi kett) konsolideeritud majandusaruanne näitab 2017. aasta puhaskasumiks 946 000 eurot,
Tamro juht taotleb apteekide omandipiirangute kaotamist
Ravimite hulgimüügifirma ja apteegiketi omaniku Tamro Eesti juht Leon Jankelevitsh edastas valitsuse liikmetele seisukohad apteegireformi osas, mille eesmärgid on pärast paariaastast pausi taas arutlusele võetud ka poliitikute vahel.
Apotheka apteegikett jätkas miinuses
Terve Pere Apteek OÜ (kaubamärk Apotheka) teenis mullu kahjumit, mis oli küll pisut väiksem kui üle-eelmise aasta kahjum. Kahjumis ollakse neljas aasta.
Terviseamet tegeleb 1 kaebusega päevas
Eelmisel aastal menetles terviseamet keskmiselt kaebust kalendripäevas ehk 358 kaebust, mis on 2013. aastaga võrreldes enam kui 100 kaebuse võrra rohkem.
Väljarändajaid arste võiks nimepildi meeles pidada
Terviseameti ülevaade II kvartali jooksul dokumendid välismaal töötamiseks välja võtnud arstidest annab vaid 10 arsti, koos I kvartali arstidega on neid kokku 21.
Ülevaade ravimite uutest kõrvaltoimetest
Ravimiamet avaldas täna värske info Eestis müügil olevate ravimite kohta kirja pandud uutest kõrvaltoimetest.
Dementsed vajavad tegevusi ja mälestusi
Tallinna Diakooniahaigla on muutunud dementsusega patsientide hospiitsiks. Vaatamata arvamusele, et nendega pole midagi ette võtta, on neilgi vaja tegevusi.
Järveotsa Perearstikeskuse käive ja kulud suurenesid
Järveotsa Perearstikeskuse käive küll mullu suurenes, kuid suurenesid ka kulud, näiteks palgakulud. Kokkuvõttes jäi kasum pea poole väiksemaks kui ülemöödunud aastal.
Ateroskleroos areneb hiilivalt ja vaikselt
Kardiovaskulaarhaigus on peamine enneaegse surma põhjus Euroopas ja Eestis. Neid haigusi ei saa vältida, küll aga ennetada, kinnitab Eesti hüpertensiooniühingu juht perearst Signe Alliksoo.