Einasto: suurel haiglal kulub palju raha
Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto rääkis täna toimuval konverentsil Meditsiin 2018 miks suurel haiglal on suured kulud ja raha jääb puudu vaatamata sellele, seda saadakse palju.
Paluste: Tervisekeskuste uus voor avatakse uue aasta alguses
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste rääkis tänasel konverentsil Meditsiin 2018 kaugel tervisekeskuste projekt on ja kuidas edeneb uue vooru ettevalmistamine.
Ossinovski: vastutuskindlustus on prioriteet
Terviseminister Jevgeni Ossinovski ütles Meditsiin 2018 konverentsil peetud videokõnes, et kõigi lõppev aasta oli otsuste- ja teguderohke, siis töö lõpp kindlasti veel ei paista.
Läti ravimifirma omaniku surma uurib politsei
Nasdaq Riga teatas, et pühapäeval, 10. detsembril suri ettevõtja, farmaatsiafirma AO Olainfarm kaasomanik ja nõukogu esimees Valeri Malõgin.
HIV ja tuberkuloos väheneb visalt
Eestis on HIVi ja tuberkuloosi ravi rahastatud juba ligi 10 aastat, kuid uute nakatunute arv väheneb visalt.
Õendusabiasutuste arv on kümnendiga kolmekordistunud
2016. aasta lõpu seisuga oli Terviseametis registreeritud 1519-st tegevusloaga tervishoiuteenuse osutajast tegevad 1405, selgub Tervise Arengu Instituudi andmetest ja avaldatud analüüsist „Tervishoiuasutused 2007-2016“. Alates 2007. aastast on enim suurenenud õendusabiasutuste arv.
Parlament mures fosfaatide mõju pärast rahvatervisele
Euroopa Parlament peab otsustama, kas vetostada Euroopa Komisjoni ettepanek lubada kebabites fosfaatide kasutamist või mitte.
Hambaravi hinna aluseks on võetud suurhaigla vigased andmed
Et hinnad õiglaselt reaalsetele kuludele vastavaks saaks, tuleks hinnaarvutused teha 2-3 raviseadmega kliinikut aluseks võttes, leiab EHLi juhatuse liige Katrin Metstak.
Nõmper: meditsiinitöötaja vastutus on Eestis liiga karm
Läinud nädalal avaldatud Harju Maakohtu lahend PERHi vereülekande juhtumis näitab veelkord, et meditsiinitöötaja vastutus on Eestis liiga karm, leiab advokaadibüroo Ellex Raidla juhtivpartner, meditsiiniõigusele spetsialiseerunud advokaat Ants Nõmper.
EIK: Riigil on elu kaitsmise kohustus
Euroopa Inimõiguste Kohus tuletas Venemaa vanglas tuberkuloosist põhjustatud südamepuudulikkuse tagajärjel surnud mehe juhtumit uurides meelde, et riigil on elu kaitsmise kohustus.
Pärnu haigla kuulutas välja tervisekeskuse ehituse riigihanke
Pärnu Haigla kuulutab välja esmatasandi tervisekeskuse ehitamise riigihanke. Tervisekeskuse esimese etapi valmimise aeg on planeeritud 2019. aasta algusesse.
Tiina Uuetoa on ITK aasta arst
Ida-Tallinna keskhaiglas aasta arsti 2017 tiitli pälvis südamekeskuse juhataja ja arst Tiina Uuetoa.
Terviseamet nõudis kliinikult blogi eemaldamist
KSA Silmakeskusel tuli oma kodulehel olevast blogist eemaldada mitteteaduspõhised sissekanded, sest terviseamet tegi neile arstieetika koodeksile viidates märgukirja.
Kohus mõistis PERHi õe tingimisi vangi
Harju Maakohus tunnistas tänase (neljapäevase) otsusega Nadežda Soosaare süüdi surma põhjustamises ettevaatamatusest ja mõistis talle karistuseks poolteist aastat vangistust 3aastase katseajaga.
Aita valida Meditsiiniuudiste parim lugu!
Aasta lõpus selgitame välja selle aasta toimetuse parima loo, mille mõjukus ja teema lugejaid enim kõnetas. Valikus on viis artiklit, mille seast palume Teid valida üks.
Andriukaitis soovitas vaktsiinivastastel surnuaedu külastada
Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis ütles, et vaktsineerimise puhul tekitab vastuseisu eelkõige teadmatus.
Müoomiravim võib põhjustada tõsiseid maksakahjustusi
Euroopa Ravimiameti ravimite riskihindamise komitee PRAC alustas emakafibroidide ravis kasutatava ulipristaali (Esmya, müügiloa hoidja Gedeon Richter) kasutamisel ilmnenud tõsise maksakahjustuse riski ning edasiste riskivähendamise võimaluste hindamist.
EIK: kohtusüsteem peab võimaldama tuvastada arsti vastutust
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) märkis oma otsuses, et EIK artiklist 2 tulenev menetluslik kohustus nõuab riikidelt tõhusa sõltumatu kohtusüsteemi loomist selliselt, et tervishoiuteenuse osutajate hoole all olevate patsientide surma põhjused oleks võimalik kindlaks teha ning vastutavad isikud ol...
Eesti kolmas tervisekeskus on uudse koostöövormiga
Homme avab ametlikult uksed Tasku Meditsiinikeskus Tartus, mis on kolmas tervisekeskus Eestis, mis sai haigekassa lepingu. Samas on see aga esimene tervisekeskus, mille on moodustanud juriidiliste isikute grupp.
Nurm: ekspertarsti selline palk tundub ulme
AS Põhja-Eesti Taastusravikeskuse juht Dag Nurm peab töövõime hindamise ekspertarstide 10 000eurost kuutasu praktikas pigem ulmeliseks.
Tudengid tunnustasid dotsent Margot Peetsalu
Ühes rahvusülikooli 98. aastapäeva pidustustega tunnustas Tartu ülikool tänavu taas kõigist neljast valdkonnast üht üliõpilaste kiituse pälvinud õppejõudu. Aasta õppejõud valiti välja Tartu ülikooli tudengite tagasiside põhjal.
Arstide liit: teadus peaks saama 1,2% SKPst
Arstide liit tegi pärast tänast üldkogu ettepaneku tõsta Eesti teadusesse investeeritava rahastuse sihti 1,2 protsendini sisemajanduse kogutoodangust.
Enim on kasutatud 85-eurost hambaravihüvitist
Haigekassa interaktiivsest infograafikast selgub, et juulist rakendunud hambaravihüvitisest on seni aktiivsemalt kasutatud 85-eurost varianti ja vähem 30-eurost.
Mobiilse kabineti käigus hoidmine nõuab lisaraha
TÜ Kliinikumi meestekliiniku juhataja, meestearst-uroloog Margus Punab tõi välja, et kui mobiilne täisvarustuses meestearsti vastuvõtukabinet on majanduslikult väga kasulik patsiendile ja riigile, siis teenuseosutajale esitab see väljakutse.
Tõnis Allik mõisteti tingimisi süüdi
Harju maakohus mõistis Põhja-Eesti Regionaalhaigla endise juhi Tõnis Alliku ja haigla IT-juhi Marko Kilgi osaliselt süüdi, süüdistatavad kavatsevad otsuse edasi kaevata.
Mardnate fondi stipendiumi pälvis Ülle Siimann-Häelme
Täna, 29. novembril andis Eesti Rahvuskultuuri Fondi Adda ja Leonhard Mardnaallfond üle stipendiumi Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogile Ülle Siimann-Häelmele.
Mis on vana ja uue võõrarstide eelnõu vahe?
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse kommenteeris kolmandate riikide arstide Eestis töötamist reguleerivat eelnõud, et võrreldes varasema versiooniga on palju olulisi muudatusi.
Nova Vita tunnetab välispatsientide huvi kasvu
Viljatusravikliiniku Nova Vita Kliiniku juhataja Karin Rosensteini sõnul on välispatsiendid hakanud tundma nende teenuste vastu üha suuremat huvi.
Haruldast immuunpuudulikkust põdev Arseni taastub Inglismaal
Raske immuunpuudulikkusega Arseni ravi on siiani läinud plaanipäraselt ja edukalt ning ta viibib hetkel endiselt Newcastle arstide hoole all.
Turult kauaks ära jäänud ravimid jäävad müügiloata
Ravimiseaduse täiendus lubab ravimiametil müügiloa kehtetuks tunnistada, kui ravim ei ole Eestis kolme järjestikuse aasta jooksul müügiloa hoidjalt kättesaadav.
Ühing palub HPV vaktsiini immuniseerimiskavast eemaldada
Eesti Patsientide Esindusühingu juhata Pille Ilves tegi tervise- ja tööministrile ettepaneku HPV vaktsiin immuniseerimiskavast eemaldada.
Eksport on suunda muutmas
EMO koormus on probleem üle Euroopa
Euroopa Komisjon on andnud viis soovitust liikmesriikidele, kuidas tervishoiusüsteemi senisest efektiivsemaks, kättesaadavamaks ja säilenõtkemaks muuta.
Sotsiaalministeerium säästis tänavu ravimitelt 800 000 eurot
Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tekkis tänavu ravimieelarves 800 000 euro suurune ülejääk, millest millest osa raha läheb võrgustumise toetamiseks ja kiirabile.
Tervishoiu volinik: juurdepääs esmatasandile peab paranema
Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis hoiatas, et kui tervishoiu eelarvevahenditest läheb ennetustegevusteks vaid mõni protsent, siis ei ole see kindlasti piisav. Samuti peab paranema ligipääs esmatasandi arstiabile.
TÜK stipendiumi said Liis Kadastik-Eerme ja Priit Pauklin
Tartu Ülikooli Kliinikum valis ka käesoleval õppeaastal kaks doktorandistipendiaati, kelleks osutusid dr Liis Kadastik-Eerme närvikliinikust ning dr Priit Pauklin südamekliinikust.
Võltsravimid tapavad aastas miljon inimest
Võltsravimid on tõsiseks ohuks inimeste elule ja tervisele: WHO andmetel sureb igal aastal ligi miljon inimest võltsravimite kasutamise tõttu, kirjutab Ravimite ehtsuse kontrolli SA juht Raul Mill.
Kuidas KOKi ravida?
KOKi ravis esimene ja tähtsaim on suitsetamisest loobumine, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla pulmonoloog-ülemarsti ja keskuse juht Pille Mukk kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ravist.
Läti vähihaiged hakkavad Eesti residendiks
Läti heategevusfondi Ziedot.lv juhi Rūta Dimanta sõnul on lõunanaabrite vähiravi tase niivõrd kehv, et aina enam raske haiguse põdejaid püüab korraliku ravi nimel saada Eesti residentideks.
Vabaerakond tahtis haigekassa seadusele pidurit tõmmata
Kuigi Vabaerakond soovis Eesti Haigekassa seaduse teise lugemise katkestada, ei leidnud nende ettepanek piisavalt toetust ja teine lugemine lõpetati.
Kõik soovijad Apteegi Oskarini ei jõudnud
Apteekide kvaliteedijuhise esimestest kasudest ja tunnustusest nimega Apteegi Oskar rääkis Meditsiiniuudiste ravimiseminaril ravimiameti ravimiohutuse osakonna juht Ott Laius.
Proviisorid: infolehe printimine on kulu
Eesti Proviisorite Koda soovib, et kohustusega printida retseptiravimitele apteegis vajadusel kaasa vene või inglise keelsed patsiendi infolehed kaasneks ka õigus selle teenuse eest mõistlikku tasu küsida.
Leht: patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist
Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu rahuldas eelmisel nädalal kliinikumi juhatuse liikme ülemarst Margus Ulsti tagasiastumispalve. Tema lahkumiseni viisid pinged kliinikumis ja arstide liidu taotlus, mille oli kaasa toonud eetikanormide vastu eksimine raviveaga haigusloo käsitlemisel.
Pille Ilves osutus vaktsineerimisvaste foorumi administraatoriks
Eesti Patsientide Esindusühigu juht Pille Ilves osutus vaktsineerimisvastaste foorumi administraatoriks, selgus eilsest saatest Pealtnägija.
Diabeediravim aitab ennetada ka kardiovaskulaarseid riske
Diabeediravim Victoza® (liraglutiid) aitab lisaks veresuhkru parandamisele ennetada ka kardiovaskulaarseid terviseriske.
Soomes jääb 88% enneaegsetest ellu
Soomes on enneaegsete laste ellujäämisnäitajad head, selgus kohtlemise tulemused head, nagu on näidanud Turu arstiteadlaste tehtud rahvusvahelisest võrdlusest 11 riigiga, vahendab Mediuutiset Pediatrics´is ilmunud artiklit.
Tervishoiuteenustest toob suurimat tulu perearstiäri
86% tervishoiuteenuste osutajatest lõpetas eelmise majandusaasta kasumiga, suurimaks kuluartikliks on jätkuvalt tööjõukulud, selgus täna avaldatud Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis avaldatud andmetest.
Peep Talving tõi Tartusse rahvusvahelise koolituse
Tartu ülikooli kirurgiliste haiguste professor Peep Talving toob esmakordselt Eestisse traumakirurgia koolituse, mis on seotud 2018. aastal Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi juurde loodava simulatsioonikeskusega.
4 Kliinikuga on liitunud 65 arsti
Hea Une Keskuse baasilt välja kasvanud eriarstiabi pakkuvas 4 Kliinikus toimub tänavu umbes 10 000 visiiti. Erahaiglana plaanitakse 2018. aastal oluliselt oma tegevust laiendada 25000 visiidini aastas.
Punab: kanepi riske ei teate
Meeste elustiili- ja tervisesoovitusi jagas Vikerraadio saates Huvitaja TÜ meestekliiniku juhataja Margus Punab.