Aastas jääb välja ostmata miljoni euro eest retsepte
Rahvusvahelises võrdluses kulutab Eesti ravimitele ühe elaniku kohta vähem kui OECD riikides keskmiselt. Samal ajal näeme, et ligi üks viiendik kogu meie kulutustest tervishoiule on just ravimitele.
Hiiumaa haiglas tuleb eelarvepõhine rahastamine
Haigekassa nõukogu kiitis tänasel koosolekul heaks otsuse eelnõu, millega tekib võimalus uuendusliku rahastamismudeli rakendamiseks Hiiumaa haiglas. Uue rahastuspõhimõtte kasutuselevõtu eesmärgiks on tagada vähese elanikkonnaga ja raske ligipääsuga piirkonna haigla jätkusuutlikkus ning jätkata in...
Mullu tehti gripi vastu vaktsineerimise rekord
Möödunud aastal lasi end Eestis gripi vastu vaktsineerida üle 52 000 inimese. See on viimase üheksa aasta suurim gripi vastu vaktsineeritute arv.
Geenivaramu andmeid kasutatakse nahahaiguste uurimisel
Valitsus kiitis eile heaks eelnõu, millega antakse Tartu Ülikoolile luba väljastada Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramusse kogutud kuni 450 geenidoonori koeproovid säilitamiseks ja uurimiseks Šveitsis asuvale Nestle terviseteaduste instituudile teadusuuringu „Epidemioloogiline uuring leidmaks toitai...
Ülikool tahab androloogia lisapädevuse seadustada
Tartu Ülikool teeb ettepaneku anda uroloogia eriala residentuuris võimalus lisapädevusena androloogia eriala omandamiseks.
Viljandi haigla hakkab preemiaga koostööd motiveerima
Viljandi haigla arutab haigekassaga võimalusi, kuidas luua preemiaraha maksmise korda, mis motiveeriks pere- ja eriarste ning sotsiaaltöötajaid patsiendi nimel koostööd tegema. Projekti puhul luuakse lisaks hoolduskoordinaatori ametikoht.
Galerii: Tapal avati tervisekeskus
Täna hommikupoolikul avas Viru Haigla Tapa linnas tervisekeskuse.
"Pealtnägija": maailmas kogub populaarsust "fertiilsuskindlustus"
Karjääri või teistel sotsiaalsetel põhjustel raseduse edasi lükkamine on muutumas läänemaailmas ühe tavalisemaks. Eesti naistearstid soovitavad aga meeles pidada, et munarakkude külmutamine ei anna sajaprotsendilist garantiid ning võimalus elusa ja terve lapse ilmale toomiseks väheneb iga mööduva...
Ida-Virumaa vajab psühhiaatria eriala jätkusuutlikkust
TÜ Kliinikum, Ida-Viru Keskhaigla ja Ahtme haigla pöördusid sotsiaalministeeriumi poole ettepanekuga, et ministeerium koostöös Eesti Psühhiaatrite Seltsiga töötaks välja meetmed Ida-Virumaal psühhiaatria eriala jätkusuutlikkuse tagamiseks.
Terase: riik käitub sõnamurjdalikult
Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Tanel Terase, et kui riik ei võimalda mitte-proviisoritest haruapteekide omanikel üle 4000 elanikuga linnades paiknevate haruapteekide restruktureerimist üldapteekideks, siis rikub ta sellega põhiseadust.
Digisaatekiri vajab harjumuste muutmist
Meditsiiniuudiste küsimustele digisaatekirja kohta vastasid ühiselt sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja TEHIKu esindajad.
Veskimäe kingitus Eestile – 115 õppefilmi
Tõstamaa perearst Madis Veskimägi kingib Eestile 100. aastapäevaks 115 õppefilmi perearsti väikekirurgilistest protseduuridest.
Patsiendi identifitseerimise veast teatati mullu korduvalt
Ravimiametile saadetud ohujuhtumi teatistes bioloogiliste preparaatide kasutamisel anti 2017. aastal kolmel juhul teada haigla personali vest patsiendi identifitseerimisel.
Kuressaare haigla sai uue kompuutertomograafi
Eile jõudis Saksamaalt kohale Kuressaare haigla uus kompuutertomograaf, millega on kavas hiljemalt märtsi algul uuringuid tegema hakata.
Kohtuarstlike lahangute arvu soovitakse vähendada
Sotsiaalministeeriumi eelnõu väljatöötamiskavatsus näeb ette kohtuarstlike lahangute arvu vähendamist. Eelkõige soovib ministeerium loobuda kohtuarstliku lahangu tegemisest juhul, kui inimene viibis pikka aega haiglas.
Vink: Haigekassa leping paneb arengule päitsed pähe
Soov pakkuda kvaliteetset teenust ja tehtud investeeringud ei võimalda haigekassa lepinguga liitumist.
Kas ravimi väljastamine on apteegiteenus?
Apteekrite liit ei nõustu Tartu Halduskohtu otsuse põhjendustega, mis esitati, andes roheline tuli videosilla vahendusel klientide nõustamisele haruapteekides, kirjutab Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv.
Kas ravimi väljastamine on apteegiteenus?
Apteekrite liit ei nõustu Tartu Halduskohtu otsuse põhjendustega, mis esitati, andes roheline tuli videosilla vahendusel klientide nõustamisele haruapteekides, kirjutab Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv.
Kas riigi roll võiks raviteenuste rahastamisel väheneda?
Äripäeva Raadio hommikuprogrammis külas käinud tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kommenteeris küsimust, kas Eesti ravikindlustussüsteemi võiks ümber kujundada.
onkoloogiakeskus.ee toetab vähipatsiente ja nende lähedasi
Uus vähiraviteemaline infoveeb on mõeldud regionaalhaigla vähiravivõimaluste tutvustamiseks ning patsientide ja nende lähedaste igakülgseks toetamiseks vähiravi teekonnal. Olulisel kohal on ka info vähiennetuse võimalustest, näiteks antakse nõuandeid tervislikuks elustiiliks ning soovitusi erinev...
Personaalmeditsiini projektidele saab rahastust taotleda
Veebruarist saavad Eesti teadlased taotleda rahastust rahvusvahelistele personaalmeditsiini projektidele, milles on esindatud vähemalt kolme riigi töörühmad. Sotsiaalministeerium kaasrahastab Euroopa teaduskoostöövõrgustiku ERA-NET PerMed projekte kokku kuni 300 000 euro ulatuses.
Lee Tammemäe kaks ametit ja kaks rõõmu
Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgiga pärjatud Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Lee Tammemäe sõnul on tal tänu kahele ametile ka kaks erinevat rõõmuallikat.
Laidoja: digisaatekirja nõrkus on tema aeglus
Perearst Reet Laidoja sõnul on perearstid kirjutanud digisaatekirju juba aastaid ja on selle võimalusega rahul.
Ämmaemandad said ravimiametist tagasilöögi
Eesti Ämmaemandate Ühing soovib laiendada ämmaemandate retseptiõigust, ja saada muuhulgas ka õigust menopausiravimite väljakirjutamiseks, kuid ravimiamet pole sellega nõus.
Suurkaev: patsiendi ootused on üles köetud
Meditsiiniuudised uuris Rakvere haigla juhatuse esimehelt Ain Suurkaevult, mis on sel aastal haigla ees seisvad suurimad väljakutsed.
Unepuudusest tingitud valu korral valuvaigistid ei toimi
Hiljutine uuring on esile toonud ootamatud seosed unepuuduse ja valutundlikkuse vahel. Need tulemused võivad avaldada olulist mõju valuravi meetoditele.
Leonhard Kukk: see on tunnustus kogu haiglale, kogu erialale
Põhja-Eesti Regionaalhaigla kirurgiakliiniku juht, uroloog Leonhard Kukk on üks kaheksast arstist, kellele president Kersti Kaljulaid annab sel aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgi.
Riigi teaduspreemia said Starkopf ja Reintam Blaser
Valitsus kinnitas riigi teaduspreemiate tänavused laureaadid. Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnast tunnustati riikliku teadustöö preemiaga Joel Starkopfi ja Annika Reintam Blaserit.
Kadastik: see oli elu kõige ootamatum teade
Presidendilt Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi saanud kliinikumi naistearst ja õppejõud Ülle Kadastikule tuli teade tunnustusest suure üllatusena.
Mehed osalesid sõeluuringus aktiivsemalt
2017. aastal osales jämesoolevähi sõeluuringus 17 127 inimest ja avastati mitmeid vähieelseid seisundeid ja ka 50 jämesoole pahaloomulist kasvajat. Mehed osalesid uuringus aktiivsemalt.
TÜK taotleb õpetuskulude katteks rohkem raha
Kliinikum taotleb õpetushaigla kulude hüvitamise toetuse suurendamist 2019. aasta riigieelarve koostamisel vähemalt kahekordseks, et saavutada 2000ndate aastate osakaal ja selle järkjärgulist suurendamist tasemeni (vähemalt 10-12 mln eurot), mis kataks lisaks ravitöö produktiivsuse langusele klii...
Perearstid saavad Fertilitase majas eraldi korruse
Kui endises Viimsi haigla majas oli algselt seitse perearsti, siis täna on neid järgi viis, räägib Fertilitas erakliiniku juht Ivo Saarma.
Vljandi oli juba ammu otsustatud
Viljandisse uue haigla ehitamine oli otsustatud juba mõned aastad tagasi, leida tuli vaid raha.
Kuidas ravida korruptsiooni meditsiinisektoris?
Korruptsioon kardab valgust, mistõttu on hea läbipaistvus selle vältimise efektiivseim meede, leiavad advokaadid Olivia Kranich ja Norman Aas.
Kiirabitöötaja tunnipalk tõuseb aprillist
Tervisemet avalikustas kiirabi selle aasta eelarve, kust on näha ka, kui palju tõuseb kiirabitöötaja palk alates 1. aprillist.
Galerii: Pärnu haigla sünnitustoad said ainulaadse ilme
Arhitekt Helle-Ann Urgard on loonud Pärnu haigla viide uude sünnitustuppa omanäolise värvilahenduse, mis on inspireeritud looduse erinevatest värvipalettidest.
Lahkus kliinilise toksikoloogia suurkuju Heino Noor
Eile, 6. veebruari hommikul lahkus igavikku kliinilise toksikoloogia suurkuju Heino Noor.
Olainfarmi surnud juhi tütred võtavad isa töö üle
Farmaatsiafirma Olainfarm seniste arenguplaanidega minnakse edasi, teatasid ootamatult surnud suuromaniku Valeri Malõgini vanemad tütred Irina ja Nika Läti majandusajalehele Dienas Bizness.
Jürgen Kütner – muusik ja arst
Jürgen Kütner on laste ja noorukite psühhiaatria viimase aasta resident, pärit arstide perekonnast.
Kannus: täna lõpetavatest õdedest tervishoiule ei piisa
Läinud nädalal sai Tallinna ja Tartu tervishoiu kõrgkoolide talvistel lõpuaktustel kõrghariduse diplomi 228 õde ja 53 õde-spetsialisti.
Teenetemärgi saab 8 arsti
President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.
Vallikivi: II vooru rahale võiksid kandideerida kõik
Meditsiiniuudiste küsimusele, kuidas peaks perearstide hinnangul jagunema tervisekeskuste eurotoetuste II vooru raha, vastas Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi.
"Kliinik 2018" keskmes on patsientide ja meedikute heaolu
Ligi 800 meditsiinivaldkonna töötajat koguneb järgmisel nädalal Tartusse konverentsile "Kliinik 2018", kus kolme päeva jooksul astuvad lühiettekannetega üles tunnustatud arstid üle Eesti.
Muutuv andmekaitseseadus puudutab ka haiglaid ja perearste
Andmekaitseinspektsiooni esindaja sõnul puudutab andmekaitsekohustus kõiki tervishoiuteenuse osutajaid – nii haiglaid, perearstikeskusi kui ka tervisekeskusi.
Esinduslikul kongressil kuuleb uudiseid ateroskleroosist ja muustki
Aprillis toimub Eestis Balti Ateroskleroosi Kongress, mille peakorraldaja professor Margus Viigimaa on rahul, et mitme aasta ettevalmistuse tulemusena on kokku saanud ülihea programm.
Saatekiri peab olema digitaalne
Eestis toimub üleminek pabersaatekirjadelt digisaatekirjadele, mistõttu peavad alates 2018. aastast nii perearstid kui ka eriarstid väljastama saatekirju digitaalsel kujul. Seega liiguvad edaspidi kõik saatekirjad digitaalselt tervise infosüsteemi kaudu.
Riigiametite ja arstide pöördumine seoses HPV-vaktsiiniga
Eile saatis kõigile Eesti koolidele kirja anonüümne autor, kes peidab end äriregistrile tundmatu ühingu nime taha. Kiri sisaldab ühekülgseid ja kergesti ümberlükatavaid väiteid HPV-vastase vaktsiini kõrvalmõjudest.
TempID alustas koostööd Synlabiga
Viimase Ajujahi võitnud TempID meeskond katsetab oma temperatuuriandureid logistikasektoris.
Komisjon: tervisetehnoloogia hindamine vajab ELis rohkem koostööd
Euroopa Komisjon tegi eile, 31. jaanuaril ettepaneku tõhustada ELi liikmesriikide vahelist koostööd tervisetehnoloogia hindamisel.
Saarde vald kaalub tervisekeskuste II voorus osalemist
Tervisekeskuste eurotoetuste esimeses voorus taotlemisest loobunud Saarde vallavalitsus kaalub II voorus osalemist, kuid palub otsustamiseks sotsiaalministeeriumist nõu.