Cleveroni robotid trügivad sõiduteele
Pakirobotite tootja Cleveron on arendanud oma esimese kullerroboti, mis ootab rohelist tuld isesõitvatele sõidukitele. Siis on plaanis tuua need sõiduteedele.
Metsloomadele otsasõite toimub enim õhtuti
Kõige rohkem on tänavu toimunud metsloomadega kokkupõrkeid Harjumaal ning suurim hulk õnnetusi toimub hilisõhtul kella 22 ja 24 vahel.
Omniva paigaldab sada uut pakiautomaati
Eelmise nädala esmaspäeval algas Omniva pakiautomaatide võrgu laiendus, mis toob Eestisse 100 uut pakiautomaati. Veerand automaatidest sai eelmisel nädalal juba paika.
TS Laevade reisijate arv ületas esmakordselt kaks miljonit
Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriva TS Laevad OÜ reisijate arv ületas käesoleva aasta kümne kuuga esmakordselt kahe miljoni reisija piiri, oktoobris kasvas enim teenindatud veokite-haagiste kogus.
Starshipil suured šansid Saksa turu vallutamiseks
Eelmisel nädalal pärjati pakirobotifirma Starship Technologies tänavuse Eesti-Saksa Majandusauhinna ja tiitliga Aasta idufirma 2018. Rahvusvahelise žürii hinnangul on Starshipil jätkuvalt kõrge potentsiaal Saksamaa turul.
Eestlased on Baltimaade kangeimad autoliisijad
Ligi 65% Eesti inimestest plaanib lähitulevikus auto soetamiseks kasutada liisingut, näitas 2018. aasta suvel korraldatud AS SEB Liisingu uuring. See osutus Baltimaade suurimaks näitajaks võrreldes Läti 54-protsendilise ja Leedu 34-protsendilise huviga liisinguteenuste vastu.
BLS – ööpäevaringne transport ja ladustamine mistahes temperatuuril
Ainsa ettevõttena Eestis omab Baltic Logistic Solution OÜ (BLS), nii sügavkülm-, külmladu kui tavalist ladu ühes ja samas hoones. Lisaks pakutakse ööpäevaringset transporditeenust kõikidel temperatuuridel kogu Baltikumi lõikes.
Kohalike teede rahastamine kuivab kokku
Järgmise aasta riigieelarve aruteludes Riigikogu majanduskomisjonis selgus, et kui 2016. aastal eraldati kohalikele teedele 59 miljonit eurot ja 2017. aastal 66 miljonit eurot, siis 2019. aasta eelarves on see summa kuivanud kõigest 51 miljoni euroni.
Kõige õnnetusterohkem ristmik on Tartu Riia ring
Alates eelmise aasta kolmandast kvartalist Eesti liiklusõnnetuste rohkeim ristmik, kus toimub aastas üle 150 juhtumi. Teisel kohal on Tallinna Akadeemia tee ring, kus on viimase aasta jooksul juhtunud 119 liiklusõnnetust, teatab Liikluskindlustuse Fond.
Nordica sulgeb Tallinnast kolm lennuliini
Nordica lõpetab jaanuaris nendesse sihtkohtadesse lendamise, mida praegune konkurentsiolukord ei soosi, ning soovib vabanenud lennukid ja personali suunata teenindama kasumlikke allhankelepinguid, teatas ettevõte.
Omniva kolis uude logistikakeskusesse
Omniva kolis eelmisel nädalavahetusel oma pakisorteerimise uude logistikakeskusse, kus algasid uue liini häälestustööd. Need omakorda võivad tekitada kõrvalekaldeid pakkide tavapärasel liikumisel.
United Motors ostab Auto Forte
United Motors AS on sõlminud lepingu Peugeot ja Hyundai esindaja Auto Forte Tallinn OÜ 100% osaluse ostmiseks. Auto Forte Tallinn on Eesti suurim ja vanim Peugeot edasimüüja, alates 2015. aastast esindab Auto Forte ka Hyundai kaubamärki.
Eesti lipu alla plaanitakse tuua 300 suurt kaubalaeva
Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on laeva lipuõiguse, laevaregistrite seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise eesmärgiks tuua Eesti lipu alla seitsme aasta jooksul 300 suurt kaubalaeva.
Autojagamisteenus muutub järjest popimaks
Autojagamisteenus hakkab vaikselt tuure koguma. Nii näiteks on Eesti idufirmana alustanud autojagamisteenusel Autolevi tänaseks juba üle 22 000 kasutaja ning sel aastal toimunud üle 3000 renditehingu.
Ajapõhise teemaksu asemel distantsipõhine
Euroopa Liit plaanib järk-järgult kaotada teemaksukleebised ehk ajapõhise maksustamise, sest see ei kajasta tegelikku teekasutust ja ergutab juhte kinnimakstud aja jooksul rohkem sõitma.
Ryanair peatab 12 tunniks oma võrguteenused
Ryanair peatab kolmapäeval 12 tunniks oma veebilehe ja telefonirakenduse töö, mis mõjutavad võrgus tehtavaid broneeringuid ja registreerimisi, kirjutab BBC. Ehk kel plaan neljapäeval Ryanairiga lennata, tasuks teha check-in varakult ära.
airBaltic täiustas oma kliendilojaalsusprogrammi
airBaltic, on põhjalikult uuendanud oma kliendilojaalsusprogrammi PINS, pakkudes rohkem võimalusi erinevate lennuharjumustega reisijatele ning nimetades uue programmi airBaltic Club-iks.
Kuidas jõuavad kaubad Eestist Amazoni kesklattu?
Amazon on üks maailma atraktiivsemaid e-kaubanduse keskkondi, kuhu on vaikselt hakanud jõudma ka Eesti tootjad. Kuidas toimub kaupade liikumine Eestist Amazoni kesklattu?
Hansabussi kontsern ületas 5 miljoni reisija piiri
Hansabuss AS Baltikumi kontsern ületas tänavu 9 kuuga viie miljoni reisija piiri, ettevõtte 391 sõidukit läbisid sealjuures 17 miljonit liinikilomeetrit.
Boeing: õhukaubavedu kahekordistub 20 aastaga
Lennukitootja Boeing ennustuse kohaselt kasvab õhukaubaveo maht järgmise kahe kümnendiga senisega võrreldes kahekordseks. Selleks vajavad vedajad ka rohkem kui 2600 lisalennukit.
Tallinna ühistranspordis saab pileti soetada ka pangakaardiga
Tallinna ühistranspordi piletilunastussüsteemi uuenduse tulemusena on sõitjail võimalik sõidupileti eest tasuda ka kontaktivaba pangakaardiga.
Rongiliiklus Lelle-Pärnu liinil lõppeb
8. detsembril väljuvad viimased rongid Tallinna-Pärnu liinil – edaspidi saab Pärnu suunas reisida kolm korda päevas, istudes Lelles ümber bussile. Rongiliikluse lõpetamise põhjus on Elroni teatel amortiseerunud raudtee.
Riiast saab peagi otse Lvivi lennata
airBaltic käivitab alates 1. aprillist 2019 uue Riia - Lviv otselennu. Lisaks juba toimivatele Riia - Kiiev ja Riia - Odessa otselendudele, kujuneb see juba kolmandaks Baltikumi ja Ukrainat ühendavaks liinilennuks.
Küsitlus: „Milline on transpordi- ja logistikasektori hetkeseisund?“
Äripäeva Transpordi ja Logistika infoleht viis transpordi- ja logistikaettevõtete seal läbi küsitluse teemal, milliseks hinnatakse valdkonna hetkeseisu, milliste ootustega minnakse vastu 2019. aastale ning kas ja kuidas on riik sektori arengule kaasa aidanud?
Vali aasta logistikategu!
28. novembril toimub traditsiooniline Logistika Aastakonverents, kus kuulutame taas välja ka Aasta Logistikateo. Tänavu juba 17. korda toimuvale konkursile laekus 4 logistikategu, mille vahel Sul, hea lugeja, on võimalus nüüd valida oma lemmik.
Tallinna Sadam ja Alexela rajavad Paldiskisse gaasiterminali
Tallinna Sadam ja Alexela Invest sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli, millega plaanitakse rajada Paldiskisse LNG-terminal ja kaasaskäiv infrastruktuur.
Signaali uus omanik lubab uusi partnereid
Tallinna linna kauase partneri, miljonite eurode väärtuses hankeid võitnud Signaal TMi salapärane omanik Thomas Karsten Beute lubab ettevõttel aidata leida uusi partnereid ja kaasata kapitali.
Tallink vedas rohkem reisijaid, aga kasum vähenes
Laevafirma Tallink teatas täna, et vedas kolmandas kvartalis küll rohkem reisijaid ning kasvas ka kaubaveoühikute arv, kuid varasemaga võrreldes jäid kesisemaks kasuminumbrid ning käibekasv oli marginaalne.
Tallinna südalinnas alustasid tööd jalgsikullerid
Kullerfirma DPD keskkonnasäästlikuma pakiveoteenuse projekti raames alustavad tänasest, ehk 1. novembrist, tööd kaks DPD jalgsikullerit, kelle ülesanne on saadetisi kohale toimetada üksnes Tallinna südalinna piirkonna ligi ruutkilomeetrisel alal.
Tallinna ringtee ehitusel valmib esimene RB maanteeviadukt
Maanteeamet kuulutas 18. oktoobril välja hanke Tallinna ringteel neljarajalise teelõigu rajamiseks Luige ja Saku vahel. Üheks osaks ehitustöödest on ka esimese Rail Balticu põhitrassi ületava maanteeviadukti ehitamine Saustinõmmel.
Kaubavedude sektor on aktiivne ja tööd piisavalt
Eesti maanteekaubavedude sektori konkurentsivõimet on sel aastal mõjutanud negatiivselt nii kütuseaktsiis, palgasurve kui ka tööjõunappus, leiavad ettevõtete juhid. Samas on tööd endiselt piisavalt ja turg vilgas.
Neil Sharpe: mobiilsuse mõiste on muutunud
Boschi mobiilsete lahenduste divisjoni juht Neil Sharpe`i sõnul ei tähenda mobiilsus tänapäeval mitte üksnes autoga sõitmist, vaid võimalikult efektiivset, digitaalsete lahendustega toetatud punktist A punkti B jõudmist mistahes liikumisvahendiga.
Arno Kütt: ekspedeerijad kaovad nagu taksofirmade “kiisud”
Kogu logistikasektorit ootavad ees suured muudatused ning logistikute töö võtavad üle globaalsed pilveteenused. “Ekspedeerijad kaovad ära nii, nagu kaovad taksofirmade “kiisud”,” tunnistas AS Cleveron juht ja omanik Arno Kütt intervjuus Logistikauudistele.
Palga TOP: logistikasektori kõrgeim palk Spacecomis
Värske Äripäeva Palga TOPi kolm esimest ettevõtet maksavad töötajatele kuus üle 6700 euro palka. Transpordi- ja logistikasektori kõrgeimat palka maksab tsisternvagunite rendiga tegelev Spacecom AS.
TOP: Riigihankesüsteem veab sõitjateveo sektori alla
Nii Autoettevõtete Liit kui ka Transporditöötajate Ametiühing tõdevad, et aastad 2017 ja 2018 on olnud transpordisektori jaoks keerukad. Märksõnadeks on tihe konkurents, riigihangete alapakkumised, bussijuhtide puudus, sektori madal töötasu ja bussijuhtidega käsunduslepingute sõlmimine.
Kõrge diisliaktsiis on riigi teadlik poliitika
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna ekspert Rein Vaks tunnistas et praegune aktsiisipoliitika on riigi teadlik tegevus suunamaks tarbijaid vahetama oma sõidukiparki gaasilistel kütustel töötavate sõidukite vastu.
Maksuebaõiglus pitsitab Eesti veondust
Eesti transpordisektori vedajate jaoks on kõige olulisem, et sektori üldine maksukoormus ei tõuseks, kuid vältida tuleks ka topeltmaksustamist ning Eesti autode kontrollimise asemel keskenduda raskemini trahvitavate välismaiste sõidukite valvamisele, kirjutab autoettevõtete liidu direktor Villem ...
AirBaltic püüab Eestist Põhjamaadesse reisijaid
SASile ja Nordicale pakub nüüd Tallinnas otsest konkurentsi AirBaltic, mis alustas otselende Stockholmi ja Oslosse.
Vene-Ukraina konflikt pärsib kaubavooge Aasovi merel
Venemaa on tänavu septembriks peatanud Kertši väina läbimisel „kontrollimise“ eesmärgil 120 Euroopa Liidus registreeritud laeva, mis on tekitanud nädalate pikkuseid kaubavoogude hilinemisi.
Talverehvi mustrisügavus võiks olla vähemalt 4 mm
Spetsialistid ei soovita monteerida velgedele talverehve, mille rehvimustri sügavus jääb alla nelja millimeetri, sest ehkki Eestis on lubatud miinimum 3 mm, kuluvad need õige kiiresti alla lubatud miinimumi.
Taxify naasis Soome turule
Tänasest alustab Taxify tegevust taas Helsingis, kus ettevõtte hinnangul mõne aja eest valitses suletus ja monopoliseeritus.
Tööstuse Äriplaan 2019
Transiidikeskuse uuel omanikul Eestis suured plaanid
Hamburger Hafen und Logistic Internationali (HHLA) juht Philip Sweens rääkis, et Saksa börsifirma plaanib jääda Eestisse vähemalt 44 aastaks.
Politsei hoiatab: kõrged hinnad ajavad kütusevargad liikvele
Kõrged kütusehinnad on ajanud aina enam liikvele kurikaelu, kes luuravad öösiti valveta seisva eritehnika, põllumajandusmasinate ja veokite järele.
Skandaalist võrsunud logistikafirma on boikoti all
Suure pahanduse saatel sündinud logistikafirma Nordic Spedition paistab koduturul olevat end nurka mänginud, kuna olulised Eesti logistikafirmad välistavad nendega koostöö, kirjutab Postimees.
Hiina avas maailma pikima silla
Hiina president Xi Jinping avas ametlikult maailma pikima merd ületavad silla, mille ehitus algas üheksa aastat tagasi, vahendas BBC.
Soome saab osaks elektriautode tootmisest
Soome saab käe valgeks elektriautode tootmises: Saksa keemiaettevõte BASF teatas, et rajab Soome akukemikaale valmistava tehase, kirjutas Helsingin Sanomat.
Diisel kallineb kiiremini kui bensiin
Talve lähenedes kerkib diislikütuse hind bensiinist kallimaks, kirjutab ERR.
DPD avas Jõhvi äripargis uue terminali
Logistikaettevõte DPD Eesti avas Jõhvi äripargis ligi 1000 m2 suuruse ning üle miljoni euro maksma läinud uue terminalihoone, millest hakkavad läbi käima ettevõtte kogu Ida-Virumaa piirkonna kaubamahud.
Tallink sõlmis ühiste kavatsuste kokkuleppe uue laeva ehituseks
Tallink Grupp ja Rauma Marine Constructions (RMC) allkirjastasid eile õhtul ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt kavatseb Tallink tellida uue reisilaeva Tallinn-Helsingi liinil kiirlaeva teenuse pakkumiseks.