Soomlased hakkavad Eestis Opelit esindama
Kui kevadel ostis soomlaste Bassadone Automotive Nordic ära Peugeot` maaletooja Baltikumis, KW Bruuni, siis eile teatas Opel, et ka nende uueks esindajaks Baltikumis saab olema Soome firma LänsiAuto OY.
Renault esitleb oma isejuhtivat pakiveosõidukit
Renault Grupp tutvustab homme külastajatele avataval Hannoveri näitusel Renault EZ-PRO robotsõidukit, mis on 100% elektriline ja isejuhtiv. Kontseptsioon on loodud pakivedudeks linnas ja muudeks tegevusteks.
Mootorsõidukite turul võib veel üleostmisi tulla
Ainult ühte kaubamärki müüvatel diileritel on põhjust karta oma positsiooni pärast, selgub Äripäeva koostatud valdkonna konkurentsiraportist.
Täna on liiklussurmade vaba päev
Täna, 19. septembril toimub kolmandat korda liiklussurmade vaba ehk EDWARDi (European Day Without A Road Death) päev, mille eesmärk on tõmmata laiemalt tähelepanu liiklusõnnetustele. Oluline on, et iga liikleja mõtleks, milliste riskidega ta liikluses kokku puutub ning mida ta saab teha nende väh...
Soome ja Venemaa leidsid liisinguautode piiriületusele lahenduse
Soome piiril Venemaaga tekkis sama probleem mis Eestiski: liisinguautode üle piiri liikumisel nõudis Vene pool tuhandete eurode suuruse tagatisraha maksmist, nüüd on Venemaa Soomele lahenduse välja pakkunud, kirjutab Kauppalehti.
Kaja Kallas lubas tasuta bussisõidu kaotada
Reformierakonna võimuletuleku korral ei oleks tasuta bussisõidul pikka pidu, lubas erakonna esimees Kaja Kallas intervjuus, mis pani kiirelt tasuta bussisõidu kaitsjad Keskerakonnas aktiveeruma.
Mis vanuses peaks loobuma autojuhtimisest?
Sel aastal on liikluses saanud vigastada 167 ning hukkunud 13 inimest, kes on vanemad kui 65 eluaastat. Kas vanemaealine liikleja peaks autojuhtimisest loobuma?
Üle 200 kiiruskaamera trahvi tühistatakse
Eelmisel nädalal uuendas Maanteeamet 35 kiiruskaamera tarkvara, kuid selle käigus tekkis viga, mille tõttu nende kaamerate fikseeritud kiiruseületamiste juhtumite põhjal 11.-13. septembril määratud 241 hoiatustrahvi tühistatakse.
Kunda sadama müüja: praegu saab mõistliku hinna
Kunda Nordic Tsement AS müüb Kunda sadama Baltic Maritime Logistics Groupile, tehingu taga on soov keskenduda põhiärile ja ka see, et praegu on müügiks hea aeg.
Kes praamijama eest vastutab?
Aastatetagune ebapädev praamiostu otsus häirib inimeste elu tänaseni ja oleks aeg, et sarnaste rumaluste eest ametnikud ja poliitikud ka reaalselt vastutama hakkaksid, kirjutab ettevõtja Mati Väärtnõu.
Eesti Raudtee veomahud jätkasid tõusu
Eesti Raudtee teatas, et aasta esimese kaheksa kuu jooksul suurenes nii kaubaveomaht kui ka reisijate arv.
Goodyear hakkab kosmoses rehvimaterjale testima
Kuna ränidioksiidi molekulaarstruktuuri hindamiseks pole katsetused Maal võimalikud, siis kavatseb Goodyear Tire & Rubber Company USA riikliku laboratooriumi projekti raames alustada rehvikomponentide katsetamist rahvusvahelises kosmosejaamas ISS.
Eesti teed saavad 113 miljonit eurot juurde
Valitsuse täna kinnitatud riigiteede teehoiukava aastateks 2018-2022 näeb ette, et võrreldes varasema plaaniga paigutatakse teedesse 113 miljonit eurot enam.
Volvo Trucks esitles oma nägemust veonduse tulevikust
Volvo Trucks esitles Berliinis isejuhtivate ja elektri jõul töötavate tarbeveokitega uut veonduslahendust, mis sobib kinnistele territooriumitele, nagu näiteks erinevad logistikakeskused.
Tallinna ringraudtee trass saab lähikuudel paika
Minister Kadri Simsoni juhitav valitsuse transiidikomisjon arutas tänasel kogunemisel AS Eesti Raudtee tellitud eskiisprojekti Tallinna 1520 mm ringraudtee teostatavuseks ja ehituseks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
ELEA uueks juhiks sai Toomas Orutar
Täna, 12. septembril toimunud Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA) juhatuse koosolekul valiti ühingu uueks juhatuse esimeheks Logistika Pluss OÜ juhatuse esimees Toomas Orutar.
Hiina plaanib osta Boeingult 1,2 triljoni dollari eest lennukeid
USA firma Boeing teatas, et Hiina lennuettevõtted tellivad nende prognoosi järgi neilt järgmise kahe kümnendi jooksul 7690 uut lennukit, mille rahaline väärtus on 1,2 triljonit dollarit, vahendab Reuters.
Tartu maanteele tuleb veel 2+1 möödasõidualasid
Maanteeamet ja Nordecon sõlmisid lepingu põhimaantee Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee kilomeetritel 142,2–146,9 asuvale Pikknurme-Puurmani lõigule 2+1 möödasõidualade ehituseks.
Volvo tuli turule uue teenuse ja kaubamärgiga
Esmaspäeval 10. septembril avas kunagise autovaruosade kaupluse ruumides Järvel uksed Volvo uuskasutusautode salong, mille kaubamärgiks on Volvo Selekt.
Omniva uus logistikakeskus sai valmis
Esmaspäeval, 10. septembril, andsid NOBE ja Eventus Ehitus sümboolselt Omnivale üle uue logistikakeskuse “võtme”. Sellega on maja ehituse faas ka ametlikult lõppenud.
Orutar: Talsinki tunnel toob Hiina kaubavood Eestisse
Mina isiklikult olen Talsinki tunneli ehituse poolehoidja, sest Helsingi ja Tallinna vahelise kiire ühenduse loomine toetab meie eksporti ning toob suurt kasu nii Eestile kui ka Soomele, kirjutab Logistika Plussi juhatuse esimees Toomas Orutar.
Finnair tihendab lennugraafikut mitmetel liinidel
Finnair suurendab 2018/2019 talvehooajal lendude arvu eestlaste seas populaarsetesse päikesepuhkuse sihtkohtadesse, Helsingist Lissaboni Portugalis ja Alanya Gazipasa lennujaama Türgis.
Hiina superfirma on huvitatud Saaremaa sillast
Eelmisel nädalal väisasid Muhumaad Hiina riikliku ehitusfirma esindajad, kes kinnitasid valmisolekut osaleda Muhu saare ja Mandri-Eesti vahelise silla rahastamisel ja ehitamisel.
Lennuliiklus jätkas augustis tõusulainel
Augustis teenindati Tallinna lennujaamas üle 305 000 reisija, reisijate arv kasvas võrreldes mullusega 12%. Kaheksa kuuga on lennujaama läbinud kokku ligi 2 miljonit reisijat, mida on 15% enam kui eelmisel aastal samal perioodil.
Taksojuhid kahtlustavad kindlustusseltse salasobingus
Tartu ja väiksemate linnade taksojuhid pole rahul olukorraga, kus kindlustusseltsid nõuavad taksode kindlustamise eest kuni 800 protsenti suuremat tasu kui tavalise sõiduauto puhul. Juhtide arvates on see põhjendamatu ja näib viitavat seltside omavahelisele sobingule.
Juulis suurendas kaubavahetust kütuste eksport ja import
Kaupade eksport suurenes 2018. aasta juulis võrreldes 2017. aasta juuliga 27% ja import 18%, teatab Statistikaamet.
Autovedajad: aktsiisi langetusega on hiljaks jäädud
Eesti transpordiettevõtted tervitavad küll peaminister Jüri Ratase äsjast ideed langetada diisliaktsiisi, ent rong juba toimunud muutuste tagasipöördumiseks võib olla lootusetult läinud.
Tallinna Maraton ja Sügisjooks seiskab trammiliikluse
Laupäeval, 8. septembril ja pühapäeval, 9 septembril on seoses Tallinna Maratoni ja Sügisjooksuga liiklus kõikidel trammiliinidel ajutiselt peatatud.
Autonoomne GPS seade oma vara asukoha tuvastamiseks!
Sügise saabudes lähevad kaherattalised talvekorterisse ning maakodud jäävad uut suve ootama. Kuid paraku on elu näidanud, et just siis tekib teie vara vastu huvi neil inimestel, kellel selle vastu huvi olla ei tohiks.
ETTA asus võitlusse skeemitamistega bussiettevõtetes
Transpordi Ametiühing (ETTA) pöördus bussijuhtide poole, et nad nõuaks oma tööandjalt korrektse töölepingu sõlmimist ja ei nõustuks tööandja poolt propageeritavate käsunduslepingute ja muude skeemidega ning et nad annaks ettevõttes toimuvatest rikkumistest teada.
Tartu bussi- ja raudteejaama vahel sõidab tasuta elektribuss
Esmaspäevast, 3. septembrist hakkas Tartu bussijaama ja raudteejaama vahel sõitma elektribuss, mille sõidugraafik on ajastatud rongide sõiduplaaniga.
Uus metoodika tekitas autostatistikas anomaalia
Esmaregistreerimiste järgi müüdi augustis Eestis 2655 uut sõiduautot, mis ületas möödunud aasta augustikuu näitaja koguni 33,8 protsendiga.
BLRT Grupp ajab Lõuna-Korea firmaga skraberiäri
BLRT Grupp teatas, et allkirjastas Lõuna-Korea ettevõttega Panasia koostööleppe, millega Euroopa turul tegutsevatele klientidele pakutakse heitgaasi puhastussüsteemide ehk skraberite laevadele paigaldamise teenuste täispaketti.
Venemaa saadab liisingufirmade autod piirilt tagasi
Venemaa toll keelas hoiatuseta ja üleöö liisinguautode sissesõidu föderatsiooni, kirjutas Postimees. Maksu- ja Tolliameti teatel nõuab Venemaa liisingufirmade autodelt tagatisraha.
Uus rakendus viib kokku rasketehnika tellijad ja masinapargid
Nii nutitelefonis kui ka arvutis toimiv Uus rakendus Infrafly toob rasketehnika tellijad ja pakkujad üksteisest vaid mõne kliki kaugusele ning hoiab ära nn tühjade telefonikõnede tegemise.
Mercedes-Benz alustas Tesla positsiooni ründamist
Mercedes-Benz avalikustas eile oma kauaoodatud elektrilise linnamaasturi EQC, andes sellega stardipaugu Saksa autotootjate rünnakule Tesla vastu kiiresti kasvaval kallima hinnaklassiga elektriautode turul.
Finnairi tegevjuhiks saab Nordea taustaga Topi Manner
Finnairi tegevjuhiks saab järgmisest aastast Topi Manner. 44-aastane Manner on pikaaegselt töötanud juhtivpositsioonidel Põhjamaade suurimas pangas Nordeas ning on 2016. aastast Nordea Group'i tegevjuhatuse liige ja privaatpanganduse juht.
Laanet: "Kui sul on EIT kodus, on kõik hästi!"
EIT tähendab "tõlgituna" seda, et kui sul on kodus Elekter, Internet ja Transport, siis on kõik eluks vajalik olemas. Selle Kalle Laaneti välja öeldud tõdemusega algas Paide Arvamusfestivalil arutelu elu võimalikkuse üle maal ilma autot omamata.
Eesti keskmises majapidamises on ainult üks auto
55 protsendis Eesti majapidamistest on endiselt kasutuses üks auto, selgus SEB Eestis, Lätis ja Leedus korraldatud autokasutuse uuringust, millest võttis osa üle 3100 Baltimaade elaniku.
Tallinkil reisijaterohke august
Tallink avaldas augustikuu statistika, mille järgi on reisijate arv kasvuteel, kuid autosid veetakse senisest vähem.
Margrethe Fighter alustas Rukki kanali süvendamist
Ööl vastu 24. augustit alanud Rukki kanali tuukritööd on nüüdseks lõppenud ning eile õhtul alustas Taani lipu all sõitev süvenduslaev Margrethe Fighter kanali puhastamist.
Soomes kahtlus Neste biokütusel
Soomes on autode maaletooja Veho töökodadesse toodud müstilist halba kütust tankinud autosid, kirjutas Kauppalehti.
Täna algas Viking Line’i uue reisilaeva ehitus
Täna, 3. septembril algas Hiinas Xiamen Shipbuilding Industry Co. Ltd. (XSI) laevatehases Viking Line’i uue kruiisilaeva ehitus. Uuest alusest saab üks maailma kliimasõbralikem laev.
Leedu investeerib lennujaamadesse ca 700 miljonit
Leedu valitsus planeerib kuni aastani 2028 investeerida Vilniuse, Kaunase ja Palanga lennujaamade uuendamisse ühtekokku ca 700 miljonit eurot ning säilitada kolmest rahvusvahelise lennujaamast koosneva lennujaamade võrgustiku.
Austerlased ostsid Seesam kindlustuse
Asjakohased ametkonnad Eestis, Lätis ja Leedus andsid Austria kontsernile Vienna Insurance Group (VIG) lõpliku loa osta 100 protsenti kahjukindlustuse ettevõtte Seesam Insurance AS (Seesam) aktsiatest ettevõtte seniselt omanikult, Soome kontsernilt OP Financial Group.
Kuidas autoparki säästlikult hallata?
Autopargi kogukulu ehk moodsa nimega TCO (total cost of ownership) koosneb üheksast alamkulust, millest igaüks mõjutab enamal või vähemal määral ettevõtete rahakotti. Millele ühe või teise kulurea puhul tähelepanu pöörata, et autopargi haldamine võimalikult soodne oleks?
Venemaa pressib eestlased uuelt siiditeelt välja
Venemaa Raudteed jättis kinnitamata septembris Eestisse oodatud kaubarongide sõidugraafiku, mis nurjas Eesti logistikafirmade liitumise Hiina nn uue siiditee äriprojektiga.
Uber Tallinnas nüüd Taxifyst kallim
Üleilmne taksoplatvorm Uber tõstis 30. augustist Tallinnas oma teenuse hindu ning muutus seeläbi kallimaks kui Taxify.
Olukord pole lootusetu, kuid siiski kummaline
Viimasel ajal on Eesti transpordisektorit näidatud üsna mustades toonides. Ennustatakse paljude ettevõtete väljasuremist ja lõunanaabritest vedajate massilist invasiooni Eesti teedele.
Kümnekordsed käärid vedajate töötasudes
Vastvalminud Äripäeva teabekeskuse konkurentsiraporti “Kaubavedu maanteel” andmetel on veondussektori brutopalkades enam kui kümnekordsed käärid: keskmine brutopalk ulatub 414 eurost kuni 4332-ni.