Riigikogu liikmed moodustasid saarte sildade toetusrühma
Riigikogus moodustati saarte sildade toetusrühm, mille esimeheks valiti Kalle Laanet.
Illimar Paul: ideaalse tarneahelani jõudmine eeldab lihtsustamist
Ideaalselt toimiva tarneahela väljaarendamiseks tuleb ettevõttel keskenduda lihtsustamisele, ütleb logistikaekspert ja Sensei juhataja Illimar Paul.
Vesterbacka: tunnelirahast 70% tuleb Hiinast
Eesti ja Soome vahele tunnelit kavandav Peter Vesterbacka ütles täna Tallinnas esinedes, et 70 protsenti rahast tuleb Hiina investoritelt ning ülejäänu Skandinaavia ja Baltimaade pensionifondidest.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 17. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
airBaltic vedas mullu Eestis üle 360 000 reisija
Aasta jooksul vedas airBaltic Eestis kokku üle 362 073 reisija. Aastaga kasvas lennufirma reisijate arv Eestis üle 20%.
Euroopa automüük saavutas kümnendi kõrgeima taseme
Kasvav tarbijakindlus andis hoogu ka Euroopa automüügile, mis saavutas eelmisel aastal viimase kümnendi kõrgeima taseme, kirjutab Reuters.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 16. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Janek Lehtmets: Saaremaa sillale pole mõtet kätt ette panna
Kui erakapital tahab ilma riigi rahata teha silda ehk enneolematut suurt investeeringut, et ühendada mandrit ja saari, siis sellele ei peaks kätt ette panema, usub Harju KEKi juht Janek Lehtmets.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 15. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
TTÜ ja Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse koostöös valmib uus laevadisaini tööriist
TTÜ Ehituse ja Arhitektuuri instituudi ja Kuressaares asuva Väikelaevaehituse kompetentsikeskus alustavad koostööd, mille tulemusena valmib laevadisaini tööriist, mis võimaldab samaaegselt hinnata laevakonstruktsioonile mõjuvat vee- ja lainekoormust.
Pärnu Tarneahelakonverents 2018 „Midagi on puudu“
Raivo Vare: Saaremaa sillal väga miinuseid polegi
Logistika- ja majandusekspert Raivo Vare hindab plaani ehitada mandri ja Saaremaa vahele sild väga kõrgelt ja leiab, et see annaks Eesti majandusele kõva tõuke.
ACE Logistics: pikaajaline edu eeldab äritegevuse automatiseerimist
Logistikamaastik on konkurentsitihe ja pikaajaliselt saavad edukad olla vaid need, kes suudavad võimalikult palju oma äritegevust automatiseerida, ütleb ACE Logisticsi müügi- ja turundusjuht Martin Raud, kes räägib ettevõtte kogemusest logistikaäri automatiseerimisel juba 26. jaanuaril toimuval l...
Tõstukitootjad ostulainel
Tõstukitootja Hyster-Yale teatas Hiinas sõlmitud tehingust, millega ettevõte leppis kokku 75protsendilise osaluse ostmise suuruselt 19. tõstukitootjas Zhejiang Maximal Forklit Company. Ülejäänud 25 protsenti jääb ettevõtte praeguste juhtide omandusse. Tehing on plaanis lõpule viia 2018. aasta esi...
Tallinna Lennujaama läbis 2017. aastal rekordilised 2,65 miljonit reisijat
Tallinna Lennujaama läbis 2017. aastal rekordilised 2,65 miljonit reisijat, ehk 19 protsenti enam kui eelnenud aastal. Täpseks reisijate arvuks kujunes 2 648 361. Detsembris teenindas Tallinna Lennujaam 188 600 reisijat, ehk 18,1 protsenti enam kui aasta varem.
Peterburi teele kerkib 14000ruutmeetrine logistikakeskus
Capital Mill rajab 10 miljoni euroga Peterburi teele 14 000ruutmeetrise logistikakeskuse, kirjutab Äripäeva teemaveeb kaubandus.ee. Logistikakeskus valmib tänavu juulis.
Kütuseaktsiisi laekumine kasvas
Möödunud aasta novembris tasuti 568,8 miljonit eurot makse, mida oli 7 protsenti rohkem kui samal kuul aasta varem. Eelmise aasta 11 kuu kokkuvõttes tasuti maksutulu võrreldes 2016. aastaga 5,8 protsenti enam. Kütuseaktsiisi tulu oli üheteistkümne kuu kokkuvõttes 3,4 protsenti suurem kui 2016. aa...
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 11. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
ELEA: teekasutustasu määramisel peaks mootoriklasse jõulisemalt eristama
Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Asssotsiatsiooni (ELEA) sõnul tuleks kaaluda 3,5-12tonniste sõidukite mootorite klassi eristamist ning selle järgi teekasutustasu määramist.
SOCAR Trading otsib MIDDLE JA BACK OFFICE`I ANALÜÜTIKUID
Kandideerimise tähtaeg 18. jaanuar!
Eesti Teed sai uue nõukogu
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kinnitas täna nimetamiskomitee ettepanekul AS Eesti Teed nõukogu uuteks liikmeteks Rain Vääna, Sander Salmu ja Virge Aasa.
Saaremaa-Läti laevaliini vastu on huvi tundnud kolm ettevõtet
Detsembri algul sai selgeks, et Saaremaa-Läti laevaliinide vastu on tundnud huvi kolm operaatorit. Nüüdseks on kahega neist analüüsi koostamise käigus kohtutud.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 10. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Teemaks laiendab haaret
Kuigi majandusministeeriumi teatel nad teekasutustasu laiendamist ei kaalu, oodatakse ettevõtetelt arvamust selle tasu kõigile sõidukitele laiendamise, ummikutasude ja keskkonnatasude kohta.
Elroni jaoks oli 2017. aasta rekordiline
Elroni rongidega sõideti eelmisel aastal üle 7,3 miljoni korra, reisijate arv on kasvanud 8%.
Eesti Raudtee 2017. aasta veomaht langes 1% võrra 12,4 miljoni tonnini
Kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril ulatus 2017. aastal 12,4 mln tonnini, mis võrreldes 2016. aastaga oli 1% madalam tulemus. Aasta lõppes aga positiivsel noodil, sest detsembris veeti kaupa 1,34 miljonit tonni, mida on 14,7 % enam kui möödunud aastal.
Kuulutati välja esimesed Rail Baltica raudteeliini detailse projekteerimise hanked
Välja on kuulutatud esimesed Eesti ja Leedu raudteeliini põhi- ja tööprojekti koostamise hanked, mille teostamisega liigutakse Rail Baltica projekti detailsema projekteerimise faasi.
Laugurisõit Helsingisse hakkab maksma sada eurot
Esimesi testsõite sooritavaid laugureid võib Sea Wolf Expressi juhatuse liikme Tanel Jõeääre sõnul näha tuleva aasta kevadel.
Aktsiisitõus jõudis tanklatesse
Täna jõudis kätte päev, mil uue aasta algusest jõustunud bensiini aktsiisitõus ja hiljutine maailmaturu hinnatõus kajastub ka lõpphinnas tarbijatele, vahendas ERRi uudisteportaal.
Eckerö Line’i kasvu vedasid reisijad Eestist ja Aasiast
Eckerö Line’i 2017. aasta reisijate koguarv kasvas 3% ligi 1,5 miljoni reisijani. Äsja sõiduplaani lisatud varahommikune reis Helsingisse lubab prognoosida kasvu ka alanud aastal.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 9. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Lennukite hooldaja Magnetic MRO müügijuht: toode olgu hea
Lennukite hooldusega tegeleva Magnetic MRO müügijuhi Andres Uusoja sõnul eeldab müük head toodet, mis omakorda eeldab ka investeeringuid.
Vaata nimekirja! Autovedajate aastakonverentsile tulemas juba pea 90 osalejat
Äripäeva teemaveeb logistikauudised.ee korraldab koostöös ERAAga taas traditsiooniks kujunenud autovedajate aastakonverentsi, mis toimub tänavu 30. jaanuaril. Vaata allpool toodud nimekirjast, kes on konverentsile tulemas.
Rail Balticu äriplaani hakkavad arendama sakslased
Rail Balticu raudteeprojekti äriplaani hakkab arendama Saksa ettevõte DB Engineering & Consulting GmbH, millele Eesti, Läti ja Leedu ühisfirma RB Rail maksab 360 000 eurot.
Lätlased aitavad Eestil teemaksu koguda
Maanteeamet alles pingutab, et sõlmida leppeid teekasutusmaksu mugavaks tasumiseks näiteks piiriäärsetes tanklates, samal ajal on abikäe ulatanud Läti ettevõtted.
Eesti Raudtee juhatuse liikme Sergei Fedorenkoga lõpetati tööleping
Tulenevalt asjaolust, et 15. detsembril 2017 peeti Sergei Fedorenko Kaitsepolitseiameti poolt kinni kuriteos kahtlustatavana altkäemaksu võtmises ning temaga seoses on algatatud kriminaalasi, on AS-i Eesti Raudtee nõukogu otsustanud lõpetada temaga töölepingu poolte kokkuleppel.
Eesti firma toob Tallinna-Helsingi liinile ekranoplaanid
Eesti firma Sea Wolf Express kavatseb Helsingi ja Tallinna vahel panna liiklema kiired vesilennukid, millega jõuab ühest pealinnast teise 30 minutiga, kirjutas soomlaste MTV.
Uute sõiduautode müük kasvas Eestis 2017. aastal 11,6%
2017. aastal kasvas uute sõiduautode müük 11,6% enam kui 25 000 uue sõiduautoni. Populaarseimaks automargiks oli mullu Toyota.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 5. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Viking Line tegi isiklikke rekordeid
Viking Line'i reisijate maht kasvas lõppenud aastal 6% ning jõudis laevafirma kõrgeima taseme, 6 881 149 reisijani.
Teekasutustasule eelnes mitu aastat tööd
Teekasutustasu kehtestamine veokitele otsustati juba 2016. aasta alguses, sarnane süsteem kehtib ka Lätis ja Leedus, kirjutab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse juhataja Lauri Künnapuu.
Kuidas logistikaäri müüki automatiseerida?
ACE Logistics Estonia on kasutusele võtnud uue e-keskkonna, kus klientidel on ise võimalik veohindu kalkuleerida ja mis võimaldab teenuse müüki efektiivsemaks muuta. Müügi automatiseerimisest kõneleb ettevõtte müügi- ja turundusjuht Martin Raud juba 26. jaanuaril Tallinna lennujaamas toimuval log...
Omniva juhatuse liikmeks saab Jaan Sildam
Omniva (AS Eesti Post) nõukogu valis ettevõtte juhatusse kolmanda liikme, kelleks saab Omniva finantsvaldkonna juht ja juhtkonna liige Jaan Sildam. Jaan Sildam asub juhatuse liikmena ametisse 1. veebruaril 2018. Juhatuse liikme leping sõlmitakse 5 aastaks.
Riik kaotab ligipääsu Tallinna Sadama siseinfole
Seoses kavaga noteerida börsil Tallinna Sadama vähemusosalus, teeb riik seadusemuudatuse, millega kaotab osaliselt senise kontrolli ettevõtte juhtimise üle.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 4. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Lindaliin müüs ka teise laeva ära
Ligi veerand sajandit Soome ja Eesti vahel kiirlaevaliiklust korraldanud Lindaliini AS müüs mullu maha oma mõlemad reisikatamaraanid ja kontorihoone.
Tulemas: veebiseminar "Kuidas ebaõnnestuda Lean'i juurutamisel?"
Lean Estonia partner ja konsultant Roman Zahharov viib juba 24. jaanuaril läbi veebiseminari "Kuidas ebaõnnestuda Lean'i juurustamisel?"
BaltCap müüb Magnetic MRO 43 miljoni euro eest
BaltCap koos vähemusaktsionäridega müüb 43 miljoni euro eest (omakapitali väärtus) 100% osaluse Magnetic MRO-s Guangzhou Hangxin Aviation Technology'ile ("Hangxin"). Magnetic MRO on lennukihooldusfirma, mille peakontor asub Tallinnas.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 3. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Tallink vedas detsembris 10% rohkem kaupa
Tallink Grupp vedas 2017. aasta detsembris 10% ja neljandas kvartalis 14,1% võrra rohkem kaupa, kaubaveoühikute mahud kasvasid vastavalt 28 315 ja 97 345 ühikuni, teatas ettevõte börsile.