Superkaamerad hakkavad Soome teid valvama
Soome sai 11. juulil üles esimese uue põlvkonna 150 liikluskaamerast, mis suudavad jälgida korraga mitme auto liikumiskiirust, kirjutas Kauppalehti.
Suurim põud rahvusvaheliste vedude autojuhtidest
Kõige rohkem on puudu just rahvusvaheliste vedude autojuhtidest. Kuigi samas valdkonnas tööd otsivaid inimesi on, soovivad nad pigem teha siseriiklikke sõite ning tööandjatel tuleb rahvusvahelistele vedudele leida töötajad väljastpoolt, ütles töötukassa teenusejuht Livia Laas.
Maxima otsib kvaliteedieksperti
Kandideerimise tähtaeg: 30.07.2019
Silberauto müüv Kaldoja: minevikust tuleb lahti saada
Silberauto asutaja Väino Kaldoja ütles, et kui ettevõttel pole enam kuhugi areneda, tuleb see maha müüa.
ML Sailor läheb hooldusesse, asendab Patria Seaways
DFDS annab teada, et ajavahemikul 14. juuli kuni 26. juuli läheb Paldiski ja Hanko vahel seilav ML Sailor kuivdokki korralisele hooldusele, teda tuleb asendama ML Patria Seaways.
Sadakond veokijuhti ei pääse maanteeameti tõttu rooli
Maanteeamet on hädas digitaalsete sõidumeerikute kaartide väljastamisega, milleta kutselised veoautojuhid sõita ei tohi, hinnanguliselt puudutab probleem sadakonda veokijuhti.
Kiiresti kasvav Tartu kütusefirma võttis sihikule tanklaäri
Kütuse hulgi- ja jaemüüja Tartu Terminal suurendas eelmisel aastal müügitulu rohkem kui poole võrra ja plaanib tänavu oma tanklaketti laiendada.
BMW müüja restart Eesti turul
Seekord on lisaks autosõpradest saatejuhtidele Hindrek Männikule ja Tõnu Trammile saates "Autosõbrad eetris" stuudios United Motorsi juhatuse liige ja üks omanikest Jaanus Nieländer.
Põllumajandusettevõtted hindavad eestimaist autovalvet
Eesti üks suuremaid ja tuntumaid põllumajandusettevõtteid, Väätsa Agro, kasutab juba 10 aastat oma masinapargi asukoha jälgimiseks ja haldamiseks eestimaist Navirec logistikalahendust.
Autospirit Tartu avas Lõuna-Eesti suurima autokeskuse
Kia, Nissani, Mazda ja Fiati müügi- ja teenindusettevõte Autospirit Tartu OÜ kolis oma tegevuse uuele aadressile Ringtee 82, mis on nüüd suurim autokeskus Lõuna-Eestis.
Tallinnas on sel nädalal ulatuslikud liikluspiirangud
Seoses laulu ja tantsupeoga on sel nädalal Tallinnas ulatuslikud liikluse ja parkimise piirangud, samuti on selgunud Laagna tee sulgemise detailid seoses filimivõtetega.
Tallink tegi juunis Eesti-Soome liinil kõigi aegade rekordi
Tallink püstitas teist kuud järjest reisijateveo rekordi ning vedas kõigi aegade rekordarvu reisijaid juunis Eesti-Soome liinidel.
Elron peab ronge ümber ehitama
Kui valitsus otsustas eelmisel nädalal, et lähiaastatel tuleb raudtee elektrifitiseerida, siis tunnistas Elron Äripäevale, et otsus puudutab ka nende praeguseid diiselronge.
Venipak kasvab koos e-kaubanduse mahuga
E-kaubanduse mahud Eestis aina suurenevad ning Eesti Panga statistika näitab, et 2019. aasta esimeses kvartalis kasvas see võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tervelt 20 protsendi võrra.
ELMO Rent kasvatab suvega autoparki kolmandiku võrra
Elektri- ja hübriidautode lühirendiga tegelev ELMO Rent hangib sel suvel 18 uut keskkonnasäästlikku sõidukit, millega ettevõtte autopark kasvab enam kui kolmandiku võrra. Esimestena jõudsid rentijate käsutusse hübriidautodest Toyota Corolla 2019. aasta ning elektriautodest Nissan Leafi uus mudel.
Uus-Sadama tänav on 1. juulist liiklusele taasavatud
Uus-Sadama tänava ristmik avati 1. juulil taas liiklusele ning alates 8. juuli hommikust suletakse Lootsi tn põiktänav. Mõistagi on sulgemine seotud Reidi tee ehitusega.
Riik ja linn hakkavad koos uut trammiliini projekteerima
Tallinna linna ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) sõlmivad koostöölepingu Tallinna Vanasadamat ja Rail Baltic Ülemiste reisijate terminali ühendava trammitee eelprojekti koostamiseks ja kaasrahastamiseks.
Kahjumis Nordica keskendub välisturule
Riiklik lennufirma suurendas 2018. aastal müügikäivet üle 30%, ent jäi siiski märkimisväärsesse kahjumisse. Olukorra ümberpööramiseks kavatseb ettevõte kahjumlikel liinidel lendamise lõpetada ja võta suuna välislendude suurendamisele.
Martin Luts: põhiraskused Omniva uue logistikakeskuse käivitamisel on ületatud
Uue logistikakeskuse käivitamine ei läinud Omnival nii libedalt kui loodeti, kuid pool aastat hiljem tunnistab Omniva pakiäri juht Martin Luts intervjuus Logistikauudistele, et peamised raskused on ületatud ning hetkel tegeldakse protsesside veelgi efektiivsemaks muutmisega.
Eestlased hakkavad tavaautosid hübriidiks muutma
Eesti ettevõte Beyond OÜ on välja töötamas süsteemi, mis suudab vanemad Euro IV mootoritega raskeveokid muuta sama kütusesäästlikuks kui Euro VI mootoritega veokid. Kusjuures, seda kõike ilma pidevat lisakulu nõudva “AdBlue kombinaadita”.
Alexela avab Eesti suurima CNG gaasitankla
Alates 1. juulist läheb Tartu linnatranspordis täielikult üle moodsatele gaasibussidele, mille teenindamiseks avab Alexela Tartus Eesti suurima CNG surugaasi tankla, kus saab korraga tankida 48 sõidukit.
Kuidas leida ettevõttele parimat ladu?
Iga ettevõtte vajadused on erinevaid, nagu ka turul saada olev laokinnisvara. Milline ladu oleks parim just minu ettevõttele? Oma kogemusi jagab pikka aega erineva ärikinnisvaraga tegelenud OÕ Brandex tegevjuht Toomas Tõldsepp.
Kütuse hind paneb paika ka manteeveo hinna
Euroaluse mõneeurone hinnavahe võib panna otsustama klienti teise vedaja kasuks. Maanteeveo hinna paneb aga paika kütuse hind, kirjutab oma arvamusloos Itella Estonia müügidirektor Sten Esna.
Nädalavahetusel tehakse Pärnu maanteel kino, liiklus on piiratud
Tallinna linnavalitsus esitas Warner Brosile ja nende siinsele esindajale Allfilm tingimused filmivõteteks Pärnu maanteel ja sellega külgnevatel tänavatel.
Vesinikkütus ootab rohelist energiat
Juuni keskel väisas oma ümbermaailmareisi käigus Tallinna ainulaadne vesiniklaev Energy Observer, mis tõi taas tähelepanu alla vesinikkütustel sõidukid. Vesinikutehnoloogiasse uskujad on veendunud, et see jõuab ka meil kasutusse kohe, kui meil on piisavalt rohelist tuule- ja päikeseenergiat.
Leedukate "pakiveo-Uber" sihib Eesti turgu
Leedu kiirkullerfirma Venipak plaanib lähiajal tulla Eesti turule Venipak Drive teenusega, mis sarnaselt Boltile või Uberile võimaldab tavakodanikel õhtuti pakiveoga lisaraha teenida.
MTA ja DPD sõlmisid kokkuleppe narko- ja tubakakoerte treenimiseks
Logistikaettevõte DPD Eesti ning Maksu- ja Tolliamet sõlmisid kokkuleppe, mille alusel hakkab Maksu- ja Tolliamet oma narko- ja tubakakoerte treenimiseks kasutama DPD möödunud aastal valminud Jõhvi depood.
Logistikauudised 26.06.2019
Eesti Post esitas pakkumise universaalse postiteenuse osutamiseks
Eesti Post esitas pakkumise Konkurentsiameti poolt korraldatavale universaalse postiteenuse (UPT) pakkuja leidmise hankele.
Meeldetuletus! Juulist saab riigile saata ainult e-arveid
Rahandusministeerium tuletab meelde, et alates 1. juulist läheb riigi raamatupidamine üle e-arvetele ja avalikule sektorile saab saata ainult e-arveid.
Valdo Kalm: ummikute asemel sujuv liiklus ja puhtam linnaõhk Reidi teel
Reidi tee suurema läbilaskevõimega lahendus, mis on ristmikel laiem ja vähendab pudelikaelu, on kõigi huvides, kirjutab Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.
Kas pakirobotit tohib jalaga lüüa?
Tehisintellekt on juba praegu inimeste igapäevaelu osa, isegi kui me seda tihti ei märka. See on aga toonud kaasa juriidilisi ja eetilisi küsimusi, mis vajavad tähelepanu juba täna.
Jaanipäeva logistikas on abiks vastav kaardirakendus
Mitu päeva kestvate jaanilõkete ümber toimuvad sündmused on kokku üks suur üle-eestiline rahvaüritus. Kuidas teha valikut, kui jaanisündmuste infot on üle veebi ja erinevate ajakirjandusväljaannete väga palju? Ettevõtlikud inimesed on loonud selleks vastava
Eckerö uus liin Muugalt käivitub teisipäeval
Eckerö Line’i reisiparvlaev Finbo Cargo alustab laevaliiklust Muuga ja Vuosaari vahel 25. juunil, teatas Tallinna Sadam.
AB Logistika Grupi ekspedeerimisüksus ühineb Via 3L-ga
AB Logistika Grupp OÜ ekspedeerimise äriüksus ühineb Baltikumi juhtiva logistikaettevõtte Via 3L tütarettevõtte Via 3L Freight OÜ-ga.
Oodata on ajaloo suurimaid ummikuid, lennufirmad hiilivad hüvitistest kõrvale
Euroopa õhuruumis on sel suvel oodata ajaloo suurimaid ummikuid, ehk paljud puhkusele sõitjad peavad arvestama, et sinna minek või tulek võib hilineda tunde, halvimal juhul päevi. Hüvitiste maksmisest kipuvad lennuettevõtted aga kõrvale hiilima, hoiatab ERGO kindlustus.
ACE Logistics lõpetas läinud aasta edukalt
ACE Logistics Grupi 2018. aasta konsolideeritud puhaskäive kasvas eelmise aastaga võrreldes 18% ning jõudis 32 miljoni euro tasemele, teatas ettevõte.
Tartu rattaringluse tingimused karmistuvad
Tartu rattaringluse parklad jäävad edaspidi igal öösel kell 01.00-05.00 suletuks, et aktiivses kasutuses olevate rataste akud saaksid korralikult täis laetud. Alustatakse ka hilinemistasude rakendamist.