Enn Pant konkurentsi ei karda: Eckerö ostab ikka väga vana käru
Tallinki nõukogu esimees Enn Pant ütles pärast aktsionäride üldkoosolekut Äripäevale antud intervjuus, et tema Läänemerel tihenevat konkurentsi ei karda ning Eckerö soetatud "uus" laev on tegelikult väga vana "käru".
Operaili juht: oleme mõelnud oma veduri peale
Oleme mõelnud ka selle peale, et hakata oma vedurit projekteerima, aga see on väga mahukas töö, tunnistas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu 20. mail Äripäeva raadio saates “Tööstusuudised eetris”.
Telefonitsi logistika korraldamine kaob minevikku
Aina enam ettevõtteid saab aru, et ainult telefonitsi logistikat korraldada pole jätkusuutlik tegevus. „Paratamatult liigub maailm digitaliseerimise poole ning ärid, kes varakult seda mõistavad, saavad konkurentsieelise,“ tõdeb kogenud veolahenduste pakkuja Mirko Kruusma.
PALMAKO otsib VEDUDE PLANEERIJAT
Kandideerimise tähtaeg: 16.06.2019
Lennud Kuressaare ja mandri vahel jätkuvad
Alates 1. juunist 2019 teenindab Tallinn-Kuressaare-Tallinn lennuliini JSC aviation company "Transaviabaltika", kes lendas antud liinidel ka varem, teatas Maanteeamet, kes tegutseb endiselt ka selle nimel, et Kuressaare liinile saaks suurem lennuk.
Riigikohus tühistas Via3L Speditioni endiste töötajate vara arestimise
Riigikohus tühistas kolmapäeval avaldatud määrusega logistikafirma Via3L Spedition endiste töötajate vara arestimise, mida taotlesid ettevõtte suuromanikud pärast eelmise aasta suvel suur- ja väikeaktsionäride vahel lahvatanud äritüli.
Hispaanlased said juba teise Rail Baltica hankevõidu
RB Rail AS kuulutas 16. mail välja võitja Rail Baltica Tallinna-Rapla põhiliini lõigu projekteerimiseks ja ehitusjärelevalve teostamiseks. Hanke võitis Hispaania insenerifirma IDOM Consulting, Engineering, Architecture, ehk sama ettevõte, kellega sõlmiti märtsis Pärnu-Rapla lõigu projekteerimisle...
Svet: raudteefirma peab muutma ülekäigud ohutuks
Tallinna Kesklinna valitsus teeb Eesti Raudtee juhtkonnale ettepaneku analüüsida koos liikluspolitsei ja kohalike elanikega raudteeületuskohtade ohutust ja selle tagamiseks kiirelt meetmeid võtta.
Inspektsiooni kiri pani palgad tõusma
Tööinspektsioon saatis mullu koos maksu- ja tolliametiga märgukirja 1406 kaubaveo ettevõttele, kelle palgatase jäi alla kollektiivlepingus sätestatud alampalga nõude ehk 620 euro. Kuue kuu järel on palk tõusnud pooltel kirja saanud ettevõtete töötajatel, teatas tööinspektsioon.
Reidi tee võib valmida plaanitust varem
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul pidi Reidi tee ehitus esialgsete kavade kohaselt valmima 2020. aasta kevadeks, kuid tänase seisuga lubas ettevõtja esindaja tööd käeoleva aasta detsembris lõpetada.
Tallinn leevendab korteriühistute parkimiskitsikust
Tallinna linnavalitsus aitab linna maale isiklike kasutusõiguste seadmisega korteriühistute parkimiskitsikust leevendada.
Üha enam eestlasi toetab Rail Balticat
Aprillis läbi viidud arvamusuuringu kohaselt on Eesti inimeste toetus Rail Baltica kiirele raudteeühendusele tõusnud 64 protsendile, mis on viimase kolme aasta kõrgeim tase. Võrreldes mullu sügisega on toetajate arv kasvanud seitse protsendipunkti.
Atran Airlines avab kaubalennuliini Hangzhou ja Riia vahel
Volran-Dnepr Groupi kuuluv Vene lennufirma Atran Airlines alustab lende maailma ühe kiiremini areneva Hiina e-kaubanduse keskuse Hangzhou ja Riia vahel. Uus lennuliin parandab kogu piirkonna ettevõtete logistikat Hiina ja Venemaa suunal.
Lennusadama ja Pirita vahel hakkab sõitma meretakso
Tallinna Lennusadama ja Pirita jõe vahel hakkab suvistel nädalavahetustel alates 1. juunist sõitma meretakso, kirjutab
Tallinn–Kärdla suvised lennupiletid müügis
Maanteeameti ja Leedu ettevõtja Transaviabaltika esindajad kirjutasid alla lepingu Tallinn–Kärdla lennuliini teenindamiseks alates 1. juunist. Piletimüük lennuvedaja kodulehel
Maanteeamet muudab juunis teoorieksami küsimusi
Alates 3. juunist võtab Maanteeamet kasutusele uued teooriaeksami küsimused. Kui varem võis olla ühel küsimusel mitu õiget vastust, siis nüüd on igal küsimusel ainult üks õige vastus.
ELi lennureisijal võib olla õigus küsida hüvitist kuni 600 eurot
Tarbijakaitseamet tuletab meelde, et EL lennureisijail on õigus abile ja hoolitsusele nii lennust maha jätmise, lennu tühistamise kui hilinemise korral. Lisaks on reisijal õigus sõltuvalt asjaoludele ka rahalisele hüvitisele kuni 600 eurot.
Liisingufirmad: autopargi optimeerimine muudab turgu
Kuigi autojagamisteenus pole Eestis veel populaarne, muudab autopargi optimeerimine lähitulevikus palju turgu, usuvad Äripäeva raadios esinenud liisingufirmade esindajad.
Baltic Shuttle plaanib Tallinn-Kiiev bussiliini
Tallinna ja Peterburi vahet sõitev bussifirma Baltic Shuttle plaanib käivitada igapäevase liini ka Tallinnast Kiievisse. Selleks on ettevõte esitanud Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile marsruudilitsentsi taotluse.
Nordica lennukite omanikfirma teenis 3,6 miljonit kasumit
Riigi poolt 2015. aasta oktoobris asutatud osaühingu Transpordi Varahaldus (TVH) 2018.a. majandusaasta auditeeritud tulemuste kohaselt on 2018.aasta majandusaasta kasumiks 7,9 miljoni suuruse käibe juures 3,6 miljonit eurot.
Dotatsioon paisutas parvlaevaäri kasuminumbrit miljonite võrra
Tallinna Sadamale kuuluv TS Laevad teenis eelmisel aastal 6,4 miljonit eurot puhaskasumit, aasta varasemaga kasvas kasum pea kolm korda. 2017. aastal teenis ettevõte 2,4 miljonit eurot kasumit, kirjutab
Tartu Riia ring ja Lõunakeskuse parkla jätkuvalt ohtlikuimad
Kõige liiklusõnnetusrohkemad kohad Eestis on Riia ring ja Lõunakeskuse parkla Tartus. Alates möödunud aasta teisest kvartalist on Riia ringil juhtunud 131 liikluskindlustusjuhtumit ja Lõunakeskuse parklas 120 juhtumit, selgub LKFi kokkuvõttest.
Galerii: Finnair uuendab Tallinna ja Tartu liinide lennukeid
Finnair alustas Tallinnas Magnetic MRO-s ATR-tüüpi lennukite renoveerimist, esimese renoveeritud lennuki sai Soome lennufirma partner Nordic Regional Airlines (Norra) enda kasutusse mai alguses.
Galerii: Laoeis 2019 konverents
14. mail toimus Lookivi pargis 15 ladustamise aastakonverents Laoseis 2019. Mis seis meie ladudes on? Selle küsimusele püüdiski konverents vastuseid leida.
Logistikafirma sihib 100 miljoni piiri
Ekspedeerija DSV Transport teenis eelmisel aastal 96,85 miljonit eurot müügitulu, kasvades aastaga 3,3 protsenti. Järgmiseks aastaks seatakse eesmärgiks ületada ümmargune 100 miljoni euro piir, kirjutab
Operail suurendas kasumit kaks korda
AS Operail teenis esimese kolme kuuga 2,6 miljonit eurot puhaskasumit, mida on kaks korda rohkem kui eelmise aasta samal perioodil, teatas ettevõte.
Reedel alustab Tallinn-Aegna-Tallinn laevaliin
Alates reedest, 17. maist algab Tallinn-Aegna-Tallinn laevaliini navigatsioonihooaeg. Reise Aegnale korraldab AS Kihnu Veeteed laevaga Vesta, laev väljub Tallinna Linnahalli kai äärest.
Kütuseaktsiis üllatas riiki kümnete lisamiljonitega
Märtsis tasuti maksuametile 536 miljonit eurot maksutulu, mida on 1,2 protsenti enam kui möödunud aasta märtsis. Esimese kvartaliga on riigieelarvesse laekunud 22% kavandatud maksutulust.
Truck4goods veoteenuse pakkujate mobiilirakendus alustas
Alates 13. maist on kaubavedusid pakkuvatel ettevõtetel võimalik kasutada Truck4goods tasuta mobiiliäppi leidmaks otsekontakte kaubaveoteenuse vajajatega. Siiani said end veebis registereerida veoteenuste tellijad.
MAXIMA otsib KAUBAVARUDE TIIMIJUHTI
Kandideerimise tähtaeg: 27.05.2019
airBaltic pikendab Malaga lende detsembrini
airBaltic andis teada oma plaanist jätkata Tallinn - Malaga lendudega ka talveperioodil, ehk lisada oma graafikusse täiendavaid lende oktoobrist kuni detsembrini 2019. Talvisel perioodil toimuvad Tallinn - Malaga vahelised lennud ühe korra nädalas.
Nutikas veo- ja tööülesannete halduslahendus valmib rätsepatööna
Neli aastat tagasi tõi eestimaine GPS logistikalahendusi pakkuv ettevõte GSMvalve OÜ turule innovaatilise toote GSMtasks, mis võimaldab lihtsalt ning efektiivselt juhtida ja hallata mistahes mobiilset tööjõudu.
Galerii: Helsingis algas transpordi ja logistikamess
Täna avati Helsingi messikeskuses Põhjamaade üks suurimaid transpordi- ja logistikamesse Kuljetus-Logistika 2019. Ehkki põhirõhk on messil transpordil, siis võrreldes eelmise korraga on pisut kasvanud ka logistika pool.
Eesti ei toeta ELi transpordikava IKT-osa
Eesti ei toeta Euroopa Komisjoni määrust intelligentsete transpordisüsteemide kasutuselevõtu kohta, kuna selles ei arvestata erinevaid mobiilside tehnoloogiaid, sealhulgas 5Gd.
Maanteedel on ulukite aktiivsemal liikumisperioodil väljas hoiatusteade
Maanteeameti ja Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) koostöö tulemusena kuvatakse kevadise ulukite aktiivsema perioodi tõttu maanteedel hoiatusteadet „Ulukite aktiivne liikumisperiood“.
NyxAir on valmis suursaartele lendama suurema lennukiga
Kuressaare ja Kärdla lennuliini klientide huvides oleks käimasolev lennuhange tühistada ja korraldada uus, et leida üks operaator mõlemale liinile, arvab Eesti lennufirma NyxAir juhataja Jaanus Ojamets.
Eesti Energia hakkab pakkuma elektriautode laadimisvõimalusi
Eesti Energia hakkab pakkuma  elektriautode avalikku laadimisteenust ning välja töötama teenuseid elektriautode omanikele, et muuta elektrisõidukite laadimine senisest kiiremaks ja sobivaks ka Euroopa standardi sõidukitele.
Tallinna Lennujaama hakkab juhtima Riivo Tuvike
Tallinna lennujaama juhiks saab Riivo Tuvike, kes alustab tööd 1. juunil, teatas Tallinna Lennujaam. Praeguse Luminor Liisingu juhi enda sõnul langetas ta lõpliku otsuse alles sel esmaspäeval.
WENDRE otsib PERSONALIJUHTI ja LOGISTIKAJUHTI
Kandideerimise tähtaeg: 22.05.2019
Ühtne piletisüsteem transpordis võib saada reaalsuseks
Tallinna Säästva Linna Liikuvuskava 2035 hommikuseminaril arutati regionaalse liikuvuse probleeme ning ühe lahendusena hõlbustamaks ühistranspordi kasutamist pakuti ühtse piletisüsteemi ühistranspordis rakendamist ja ka ühtset rongi, maakonna- ja linnaliinide korraldust.
Venipak alustab tegevust Saksamaal
Kiirkulleriteenuste ettevõte Venipak registreeris aasta alguses ettevõtte Saksamaal. Venipaki Rahvusvahelise arengu juht Kristijonas Dunauskas ütles, et ettevõtte laienemine Saksamaale oli juba pikka aega planeeritud strateegiline samm.
Ladusad riiulilahendused laohoonest tippköögini
Laomaailm AS eesmärgiks on aidata ettevõtjatel panna soodsaimal moel teenima iga ruut- ja kuupmeeter laos, tootmishoones või mistahes muus ruumis. Üheks uueks lahenduseks on Transform Super 1-2-3 moodulriiulite sari, mis pakub parimat lahendust lisaks tavalaole ka kõrgete sanitaarnõuetega kööki k...
Eckerö Line toob Helsingi liinile uue kaubalaeva
Soome laevandusettevõte Eckerö Line on sõlminud eellepingu uue kaubalaeva ostmiseks, mis alates juunist alustab liiklemist Tallinna A-terminalist Helsingi Vuosaari sadamasse.
Itella teeb logistikas rätsepatööd
Itella Estonia pakub ettevõtetele logistikateenuse rätsepalahendust, mis tähendab kõigis tegevustes konkreetse kliendi vajadustest lähtumist.
Rail Baltica Pärnu terminal maksaks kuni 65 miljonit
Esialgse hinnangu järgi on Pärnusse Rail Baltica kaubaterminali rajamise maksumus 40-65 miljonit eurot, teatas Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte RB Rail.
TalTechi tudengid uurivad lõputöödes logistikateemalisi uudiseid ja üritusi
Tallinna Tehnikaülikooli logistika õppekava tudengid Grete Roop ja Tõnu Heinorg on valinud oma bakalaurusetöö teemadeks logistikauudiste kajastuse Eesti meedias ning logistikateemaliste sündmuste nõudluse ettevõtete seas.
Paldiski maanteel muutub liikluskorraldus
Alates 3. maist muudetakse Paldiski maantee ühissõidukiraja ehitustöödel liikluskorraldust linna siseneval suunal, alates esmaspäevast, 6. maist suunatakse antud lõigul kogu liiklus ca 2 nädalaks vastassuunda, ehk linnast väljuvale suunale.
Nobe: pakume autot pooleks sajandiks!
“Meil on plaan pakkuda inimesele võimalust sõita Nobega 50 aastat. Hoolduskulud on vaid rehvikulu, teda on võimalik pidevalt uuendada nii riist- kui tarkvaraliselt,“ rääkis Nobe juht Roman Muljar saates Tööstusuudised eetris.
„Staarostlejate“ käes on 88% e-kaubanduse turust
Pakiveoteenuse pakkuja DPD tellitud rahvusvahelise uuringu põhjal veavad e-kaubandust eelkõige nö aktiivsed ostjad (
E-ostleja eeldab ka kauba kiiret tagastamist
Paljud e-ostlejad tellivadki kauba teadmisega, et osa sellest saadetakse tagasi. Ehk lisaks kauba kiirele kohale jõudmisele eeldab ostja ka selle kiiret tagastamist ning raha kätte saamist. Kuidas tagastatava kaup kiiresti poodi tagasi jõuaks, on väljakutse kiirsaadetiste teenuse pakkujale. Venip...