Hiinlasi sõidutav Finnair kaotab väärtust
Finnairi kasvustrateegiale, mis on üles ehitatud Aasia-reisidele, on koronaviirus liiva hammasrataste vahele heitnud ja investorid murelikuks muutnud, kirjutab Helsingin Sanomat.
Raha saamisega raskustes autopesula üritab investoreid meelitada dividendiga
Jaanuari alguses kuni miljoni euro kaasamisest teatanud Mündipesula ei ole suuremat osa rahast veel investoritelt välja meelitanud, mistõttu üritab seda teha dividendiga.
Go Bus tutvustab Kuressaares uusi Saaremaa busse
Neljapäeval, 30. jaanuaril esitleb Go Bus Kuressaare keskväljakul avalikkusele uhiuusi liinibusse, mis hakkavad veebruarist teenindama kogu Saare maakonda.
Mida uut sisaldab Incoterms 2020?
Skeleton aitab Varssavi trammivõrku uueks luua
Superkondensaatorite tootja Skeleton allkirjastas lepingu Poola trammifirma Medcomiga. Skeletonid superkondensaatorid hakkavad Varssavi trammide pidurdusenergiat püüdma, mis peaks efektiivsust kõvasti tõstma ja linna elektrivõrku ülekoormuse eest kaitsma.
EL ääreriigid kaaluvad mobiilsuspaketi vastu kohtusse minekut
Sel teisipäeval, 21. jaanuaril, kiitis Euroopa Parlamendi transpordi- ja turismikomisjon heaks liikuvuspaketi kompromissversiooni ja saatis selle edasi parlamendi lõpphääletusele. Kui kokkulepe peaks sellisel kujul vastu võetama, kaaluvad mitmed liikmesriigid selle vastu Euroopa Kohtusse minekut.
Silja Europe läheb Naantalisse värskenduskuurile
Tallink Grupi parvlaev Silja Europa võtab eeloleval pühapäeval, 26. jaanuaril kursi Soome Turu laevaremonditehasesse Naantalis, kus läbib kahenädalase korralise hooldus- ja uuenduskuuri. Laev Silja Europa naaseb kurseerima Tallinna-Helsingi liinile pühapäeval, 9. veebruaril.
AS ATKO Grupp otsib reisijateveo logistikut
Kandideerimise tähtaeg: 13.02.2020
Reportaaž: soe talv hoiab tänavahooldajad pinges
Kuigi vihmasel talvel võib tunduda, et tänavapuhastajad istuvad käed rüpes ja ootavad lund, kinnitas Tallinna ja Tartu tänavaid hooldava Tänavapuhastuse ASi juhatuse liige Vello Kink, et soe talv on teehooldajatele raske.
Veoki sihtotstarbe muutmise võimalus seisab raha taga
Eesti autovedajad soovivad, et ühte veokit võiks olla võimalik kasutada mitmeteks erinevateks vedudeks, vahetades madelautol välja vaid sellel oleva pealise. Paraku eeldab Eestis aga iga pealisehituse muudatus eraldi ümberehituse vormistamist, süsteemi muutmine aga suuremat investeeringut.
Liiklejatele hakati kuvama Sämi ja Varja vahelist teeinfot
Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskus käivitas jaanuaris Lääne-Virumaal Sämi ja Ida-Virumaal Varja asula lähedal muutteabega infotablood, mis hoiatavad liiklejaid muutlike teeolude eest.
Eesti turvafirma hakkab Poola vetes demineerima
Eesti merendusturvafirma ESC Global Security võitis Poolas 4 miljoni eurose mahuga hanke Swinoujscie ja Szczecini sadama vahelisel laevateel umbes 100 hektari merepõhja puhastamiseks miinidest.
Haaberstis on romusõidukid hõivanud üle 200 parkimiskoha
Haabersti linnaosavalitsus ja munitsipaalpolitsei kutsuvad linnaosa elanikke üles vabanema pikalt seisma jäänud sõidukitest. Täna teisaldati koostöös linnaosavalitsuse, munitsipaalpolitsei ja elanikega taas mitu sõidukit.
Alexela sulgeb veebruaris Ellamaal asuva tanklapoe
Alexela sulgeb 1. veebruaril Saue vallas Ellamaal asuva tanklapoe ja suunab kliendid kümme kilomeetrit eemal asuvasse Riisipere Alexela mugavuspoodi. Tankimisvõimalus Ellamaa tanklas säilib.
Tallinna ühistranspordijuhtide alampalk tõuseb 1292 euroni
Tallinna Linnatranspordi AS, Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing ja Eesti Raudteelaste Ametiühing kirjutasid täna alla 2020. aasta kollektiivlepingule. Vastavalt lepingule tõuseb ühistranspordi sõidukijuhtide miinimumtöötasu ligi 6 protsenti, 1292 euroni.
Karmistuvad reeglid panid võimsaid autosid ostma
Euroopa Liidu riikides kasvas uute sõiduautode müük detsembris 21,7%, suuresti tulenes see karmistuvatest normidest, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit.
Antti Moppel: 2020 – ootame kütuseaktsiisi langetamist
Kütuseturg alustas 2020. aastat hinnašokiga, mis järgnevaks aastaks erilist optimismi ei sisenda, kirjutab Olerexi osanik ja nõukogu esimees Antti Moppel vastuseks Äripäeva juhtide ja arvamusliidrite küsitlusele.
Kõrged parkimishinnad mõjuvad kesklinna äridele laastavalt
Europark tõstis detsembris Tallinnas parkimise hindasid, mõnes kohas üleöö isegi 60 protsenti. 1Partner Kommertskinnisvara konsultandi Leelo Ratase sõnul on kõrged parkimiskulud juba mitmele kesklinna äripiirkonnale halvavalt mõjunud.
Tesla ostab tehase jaoks Saksamaal 300 hektarit maad
Autotootja Tesla jätkab plaaniga püstitada tehas ka Euroopasse, kirjutab Reuters.
Eesti Gaas kasvas piirkonna üheks suurimaks LNG tarnijaks
Eesti Gaas kasvatas möödunud aastal veeldatud maagaasi (LNG) müüki 263 GWh-ni, tõustes sellega Balti ja Soome piirkonna üheks suurimaks LNG müüjaks.
Tallinna trammides levib tasuta internet
Alates käesolevast aastast on Tallinna Linnatranspordi AS-i trammipargi kõige uuemates CAF Urbos trammides sõitjatele tasuta WiFi leviala.
Operaili konteinervedude maht kasvas mullu 46%
Kui 2018. aastal veeti raudteel konteinerites 52 428 TEU-d kaupu, siis eelmise aasta jooksul liikus mööda rööpaid 76 756 TEU-d kaupu, mis tähendab 46-protsendilist kasvu. Tonnides kasvas konteinervedude maht koguni 110%, ulatudes 636 tuhande tonnini.
Elektriautode ostutoetus sai otsa nelja tunniga
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) lõpetas elektriliste sõidukite ostutoetuse taotluste vastuvõtu seoses eelarve täitumisega. Huvi oli sedavõrd suur, et taotlusvoor suleti 17. jaanuaril 2020 kell 13.00, ehk neli tundi pärast selle avamist.
Eesti tarbijate huvid e-ostlemisel tänasest paremini kaitstud
Täna, 17. jaanuaril, jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses. Määrusega muudeti tarbijakaitseseadust ning täiendati Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet...
Parimad tööandjad transpordi- ja logistikasektoris selgunud
Tööportaal ja värbamispartner CV Online viis 2019. aasta novembris-detsembris läbi traditsioonilise uuringu, millega selgitati välja töövõtjate eelistused tööandja valikul. Kokku andis oma panuse 2358 vastajat üle Eesti.
Mullu väljastati 69 tuhat meeldetuletust sundkindlustuse vältimiseks
Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saatis möödunud aastal 69 tuhat meeldetuletust automaatse liikluskindlustuse vältimiseks, mida oli 13 protsenti rohkem kui aasta varem. Neile, kes jätsid meeldetuletuse tähelepanuta, saatis LKF mullu 27 500 automaatse liikluskindlustuse makseteatist.
airBaltic ületas mullu 5 miljoni reisija piiri
Läti lennufirma airBaltic teenindas lõppenud aastal 5,05 miljonit reisijat, mis on koguni 22% rohkem, kui 2018. aastal.
Euroopast 50 miljonit saanud Bolt: "Laenuga ei pea me loobuma tükist ettevõttest"
Euroopa Investeerimispangalt laenu võttes ei tule vastu anda osalust ettevõttest, nagu tuleb teha raha kaasates, ütles Bolti kaasasutaja Martin Villig, kes allkirjastas täna 50 miljoni euro suuruse laenulepingu.
Läti Raudtee koondab suurelt
Läti Raudtee teatas, et on otsustanud koondada 1500 töötajat, vahendab Läti Rahvusringhääling.
Tartu sai kolm nutikat ülekäigurada
Tartu linnas on nüüdsest kolm nutikat ülekäigurada, mis aitavad muuta reguleerimata ülekäigurajad ohutumaks nii jalakäijatele kui ka sõidukijuhtidele.
Algab elektriliste sõidukite ostutoetuseks taotluste esitamine
17. jaanuaril kell 9 algab E-toetuse keskkonnas elektriliste sõidukite ostutoetuseks taotluste esitamine ning kestab kuni 600 000-eurose taotlusvooru täitumiseni. Toetuse summa ühe sõiduki kohta on 5000 eurot ning elektrisõiduki hind võib olla kuni 50 000 eurot käibemaksuta.
RB Raili nõukogu esimeheks sai lätlane
Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõtte RB Rail ASi nõukogu esimeheks valiti Anrī Leimanis.
EL näeb ette kaubavedude suunamist maanteelt raudteele
Euroopa Komisjoni avaldatud The European Green Deal´i ehk rohelise kokkuleppe üheks suureks eesmärgiks on suunata maanteevedudelt 75 protsenti kaubamahust raudtee- ja merevedudele, mis tähendab Eestile jätkuvaid pingutusi raudteesektori arendamiseks.
Bolt laieneb Euroopa Liidu 50 miljoni eurose laenu toel
Transpordiplatvorm Bolt laenas euroliidu institutsioonide sekka kuuluvalt Euroopa investeerimispangalt 50 miljonit eurot tootearenduseks ja laienemiseks, kirjutab
Magnetic MRO hakkas ise lennumehaanikuid välja koolitama
Tallinnas asuvates angaarides kommertslennukitele täishooldusteenuseid pakkuv ettevõte Magnetic MRO avas taas oma lennumehaaniku õppeprogrammi koostöös Eesti Lennuakadeemiaga. Dokumentide vastuvõtt õpipoisi programmi kestab kuni 21. jaanuarini 2020.
Autovedajad arutlevad võimaluste ja väljakutsete üle
Maanteeveosektoris on täna kõike muud kui lihtsad ajad. 30. jaanuaril Tallinnas toimuva kaheksanda autovedajate aastakonverentsi „Võimalused ja väljakutsed“ korraldajad on sõnastanud hulga küsimusi, millele koos vastust otsitakse.
Elektriautode müük võib rallima hakata
Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL) prognoosib autoturule alanud aastaks eelmiste aastatega võrreldavat väikest kasvu. Rallit võib oodata aga elektriautode müügis.
SmartLynx liitus Avia Solutions Groupiga
Tšarterlendude ja ACMI teenuste pakkuja SmartLynx liitus detsembris Kesk- ja Ida-Euroopa suurima lennunduse valdusettevõttega Avia Solutions Group.
SmartLynx Airlines liitus Avia Solutions Groupiga
Tšarterlendude ja ACMI teenuste pakkuja SmartLynx liitus detsembris Kesk- ja Ida-Euroopa suurima lennunduse valdusettevõttega Avia Solutions Group.
Joobes juhtimist ennetada on iga inimese kohustus
Nädalavahetusel Saaremaal toimunud traagiline õnnetus tõstis probleemse teema taas päevakorda: „alkoholi kuritarvitamine ei ole vaid tarvitaja probleem,“ tõdeb oma arvamusloos ka Tervise Arengu Instituudi direktor Annika Veimer.
Elron ületas mullu 8 miljoni reisija piiri
Elroni rongidega sõideti möödunud aastal ligi 8,3 miljonit korda, reisijate arv kasvas 8%.
Janar Holm: suur raudtee võib takerduda pisiasjadesse
Veel alles mõnda aeg tagasi pidid ligi 6 miljardit maksva raudteeprojekti puhul isegi 5000eurosed arved ootama kolme riigi esindajatest koosneva nõukogu heakskiitu. Riigikontrolör Janar Holm vaatleb sümptomeid, mis Rail Balticu ehitust pidurdavad, millest keskne on riikide koostöövõime.
Saksamaa panustab raudteesse 86 miljardit
Saksamaa tuli välja plaaniga, mille kohaselt investeerib riik raudteevõrgu uuendamisse järgmise 10 aasta jooksul kokku 86 miljardit eurot, vahendab Bloomberg.
Terviseamet hoiatab Hiina reisimisel koroonaviiruse eest
Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõuniku Irina Dontšenko sõnul peaksid olema eriti ettevaatlikud inimesed, kel on lähiajal plaanis külastada Hiinat ja eriti just Wuhani linna.
airBaltic käivitab aprillist otselennu Riia - Jekaterinburg
airBaltic käivitab alates 1. aprillist 2020 uue otselennu Riia ja Venemaa linna Jekaterinburg vahel. Uus ühenduslend hakkab pakkuma Baltikumi elanikele reisimisvõimalust Uurali mägede ja Siberi piirkonda, Vene reisijatele aga ühenduslende läbi Baltikumi.
Lennuhäbi kahandas Rootsis reisijate arvu
Euroopas harva nähtusena kahanes Rootsi lennureisijate arv eelmisel aastal 4 protsenti, selle ühe põhjusena toob BBC ära rootsikeelse sõna flygskam ehk lennuhäbi.
Bolt lahkus taas Soomest, Eestis viis aga sisse mitmeid uuendusi
Pärast teistkordset katsetust lahkus Bolt alates 12.jaanuarist juba teistkordselt Soome turult, Eestis aga lisas klientidele võimaluse lisada reisile vahepeatusi ning hakkas reisijate turvalisuse tõstmiseks analüüsima oma juhtide sõidustiili.
Konteinerveod raudteel kasvasid üle 46%
Ehkki kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kahanes eelmisel aastal tervikuna 2,4%, siis suure hüppe tegid konteinerveod ning reisijatevedu.
Mart Raamat: homme "tangime" elektrit, kuid millise hinnaga?
Info elektriliitumiste kohta olgu läbipaistvalt kõigile turuosalistele kättesaadav; mida suuremaks kujuneb konkurents laadimisturul, seda soodsama hinna tarbija saab, kirjutab Eesti Õliühingu tegevjuht Mart Raamat.
Jüri Mõis: Rail Baltic hoiab Eestit majanduslangusest
Keskkonnateema jätkuv võidukäik ja Eesti tähtsaim taristuprojekt Rail Baltica on ettevõtja Jüri Mõisa silmis 2020. aasta majanduses ühed peamised märksõnad.