Soome postifirma pakub koondatutele tööd Tallinnas
Soome postiveofirma Posti koondab kokku 59 töökohta ja pakub neile tööd Tallinnas loodavasse kontorisse.
Reidi tee ehitus muudab Russalka ristmiku liikluskorraldust
Alates esmaspäevast, 25. märtsist suletakse Pirita poolt kesklinna suunas liiklejatele vasakpöörde võimalus Narva mnt suunas. Ajavahemikul 25.03 kuni 01.04 ehitatakse olemasolevad liiklussaared ümber kuna antud alad on vajalikud liikluse ümberkorralduseks.
Reisijate arv Eesti-sisestel laevaliinidel mullu kasvas
Statistikaameti andmetel kasvas 2018. aastal varasema aastaga võrreldes sõitjate arv peamistel riigisisestel regulaarsetel merelaevaliinidel 3%, kuid vähenes rahvusvahelistel vedudel 1%. Sadamate kaubamaht tonnides kasvas ligi 3%.
Algas Eesti Gaasi LNG punkerlaeva ehitus
Hollandi laevatootja Damen alustas sel nädalal Eesti Gaasi LNG punkerlaeva ehitust, laev alustab Soome lahes ja selle läheduses LNG klientide teenindamist juba järgmise aasta teises pooles.
Uus veebirakendus viib kokku vedaja ja tellija
Tänasest alustab kaubavedusid vahendav veebirakendus Truck4goods, mis pakub autotranspordivahendite omanikele otsekontakte veoteenuse vajajatega. Ettevõtetele ja eraisikutele võimaldab see rakendus leida kiirelt soodsaim veoteenus.
Järgmisest nädalast saab teha tehnoülevaatust ka välismaal
Kaubandus-tööstuskoda kogus kokku seadusemuudatused, mis jõustuvad märtsi lõpus ja aprilli alguses.
Vedajad jäid rikkumistega vahele varasemast sagedamini
Eelmisel aastal avastati Eesti teedel kolmandiku võrra rohkem raskeid autoveoalaseid rikkumisi kui aasta varem, Eesti firmade rikkumiste arv kasvas veidi aeglasemas tempos.
Helenius: populism veab majanduse stagnatsiooni
Trigon Capitali omanik Joakim Helenius ütles Pärnu Tarneahelakonverentsil, et populistid tõstavad pead paljudes riikides ja see suunab meid tagasi vanasse maailma. „Äri seisukohast on see väga halb sõnum, aga see sõnum on tugev.“
Wolt: Bolt teeb meie elu lihtsamaks
Wolti Balti riikide üksuse juht Liis Ristal leiab, et Bolti (endise Taxify) sisenemine toidu tellimise ärisse on teretulnud uudis.
Eestist on saanud välisvedajate prügikast
Kui vanasti tankisid välisvedajad enne laeva minekut Tallinnas paagid täis, siis täna teevad nad seda Lätis ning Eestis vaid pargitakse ja visatakse prügi autost välja, leiab ERAA president Einar Vallbaum diisliaktsiiside mõju kommenteerides.
Tarneahel 21.03.2019
Maanteeamet annab Tallinna Sadamale lisateenistust
Tallinna Sadama tütarettevõte sai maanteeametilt selleks aastaks 1,6 miljoni euro suuruse lepingu.
Tallink pikendas reisilaeva lepingut
Tallik Grupp teatas, et tema tütarettevõte pikendas Kanadas reisilaeva prahilepingut.
Leedu toll leidis Eesti veokist ligi kahe miljoni eest salasigarette
Leedu toll pidas laupäeval riigi põhjaosas Panevėžyses kinni Eesti kodaniku juhitud veoauto, millest leiti ligi 2 miljoni euro väärtuses salasigarette, kirjutab
Veeteede Amet alustas ujuvmärkide paigaldamisega
Tänu selle talve kergematele jääoludele alustas Veeteede Amet merealadel hooajaliste ujuvmärkide paigaldamisega tavapärasest kolm nädalat varem. Esimesena hakati sel nädalal paigaldama ujuvmärke Soome lahel.
MKM toetab 5,3 miljoniga ettevõtete automatiseerimist
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium suunab aastatel 2019-2020 digidiagnostika toetusmeetme kaudu Eesti ettevõtetesse 2,3 miljonit eurot töölõikude leidmiseks, kus saaks paremini rakendada digitaalseid või robotlahendusi.
Reisisadama piirkonnas muutub liikluskorraldus
Alates neljapäevast, 21. märtsist avatakse liiklus Petrooleumi tänava lõigus Tuukri tn – D-terminal. Liiklus avatakse 2+1 mahus (üks rida sadamasse ning 2 rida sadamast välja).
Nobe plaanib Eestisse autotehast
Elektriauto Nobe looja Roman Muljar ütles Genfi autonäitusel, et plaanib Eestisse rajada autovabriku, mis toodaks lõpptulemina 2000 autot aastas.
Milline on Sinu ettevõtte töötajate õnneindeks?
„Ajal, mil ettevõtete juhid istuvad tunde Exceli tabelis ja nuputavad, kust hoida kokku veel kasvõi üks protsent kuludest, jäetakse sageli tähelepanuta tõsiasi, et õnnelik töötaja on tervelt 20% efektiivsem, kui oma tööga mitte rahuolev. Just sinna tuleks panustada,“ lausub AS Laomaailm juhataja ...
Peterburi-Moskva rong läheb üle suvisele sõidugraafikule
Seoses suveajale üleminekuga muutub alates 31.03.2019 rahvusvahelise Moskva-Peterburi-Tallinna reisirongi sõiduplaan.
airBaltic hakkab Tallinnast Salzburgi lendama
airBaltic teatas, et avab alates käesoleva aasta 21. detsembrist oma 13. otselennuliini Tallinnast Salzburgi, Austriasse. Hinnad algavad 129 eurost ühe suuna eest.
Eesti ja Soome lennujuhid arendavad ühtset süsteemi
Lennuliiklusteeninduse AS ja Soome lennuliiklusteenindus sõlmisid lepingu ühtse piiriülese lennuliikluse korraldamise süsteemi loomiseks, et vajadusel oleks võimalik Eesti lennuliiklust juhtida Soome lennujuhtide poolt ning vastupidi.
Kui kaugel on isejuhtivad autod?
Äripäeva raadiosaates "Globaalne pilk" kõnelesime isejuhtivatest autodest ning sellest, mis võimalusi nad pakuvad, aga ka sellest, missugused suuremad ja väiksemad takistused ootavad veel ületamist.
Maanteeamet asus kehtestama teedele massipiiranguid
Selle talve suured temperatuuride kõikumised on mõjunud väga halvasti teekatetele ning palju on tekkinud löökauke ja pragusid, mistõttu on maanteeamet asunud kehtestama osadele teedest massipiiranguid.
ELMO renessanss viimasel miilil
Vanad ELMO programmi kaudu ostetud elektriautod võiksid saada uue ja väärika lõpu isejuhtivate viimase miili autodena, pakub EV Charging Sales Engineeri laadimislahenduste müügiinsener Rain Neemlaid arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud loos.
Finnairi hankejuht Ave Mäe: ootame tarnijatelt aina enam koostööd
Lisaks sellele, et kaubad ja teenused peavad vastama etteantud kriteeriumitele, ootab lennufirma Finnair oma tarnijatelt aina enam koostööd, innovatiivsust ja kaasamõtlemist, ütleb ettevõtte hankejuht Ave Mäe.
Inbank ja auto24 tõid turule uuendusliku autovahetuslaenu
Inbank ja automüügiportaal auto24 pakuvad alates käesolevast nädalast Eesti laenuturul uudset 3-kuulise perioodiga autovahetuslaenu, mis annab autoostjale võimaluse endale uue sõiduki soetada juba enne eelmise auto müüki.
Eestlased tutvustavad maailmale uudset lennujuhtimise lahendust
Lennuliiklusteeninduse AS (EANS) koostöös Cybernetica AS-iga osaleb esmakordselt maailma suurimal lennuliikluse korraldamise messil World ATM Congress 2019, et tutvustada Eestis väljatöötatud irdtorni lahendust, millega saab distantsilt juhtida lende mitmel lennuväljal korraga.
airBaltic saab Tallinna lennufirmaks nr. 1
Veebruaris 2019 lennutas airBaltic 35 000 Eesti reisijat, mis on rohkem kui ükski teine Eestis opereeriv lennufirma. Firma turuosa on talve viimase kuu tulemusel ulatunud 19%ni, mis on 4 protsendipunkti rohkem kui veebruaris 2018.
Ettevaatust: pimestav päike segab autojuhte
Järgneval kolmel kuul tasub olla väga tähelepanelik kõigil liiklejatel – statistika järgi toimub just sel perioodil enim liiklusõnnetusi, mille puhul autojuhid ei märka ereda päikese tõttu teist autot või jalakäijat.
Selveri parklate invakohad tähistati sildiga „Võtad mu koha, võta ka puue“
Viie Selveri kaupluse invaparkimiskohtadele lisandusid koostöös rahvusvahelise heategevusorganisatsiooni LIONS Eesti piirkonnaga täiendavad parklaviidad, millel seisab sõnum „Võtad mu koha, võta ka puue“.
RB liiklusgraafik: kiirrongid väljuvad tulevikus kuus korda päevas
Rail Baltica plaanide kohaselt hakkaksid kiirrongid Tallinnast nii Varssavisse kui ka Vilniusesse väljuma alguses neli korda päevas, hiljem juba kuus korda. Lisaks on plaanis käivitada kaks öörongi.
Timo Tatar sai energeetika asekantsleriks
Endine majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juhataja Timo Tatar saab uueks energeetika asekantsleriks.
Korduvkasutatav transporditaara aitab vabaneda prügist
Logistika tarneahelas kasutatakse endiselt palju selliseid veopakendeid, mis ei ole korduvakasutatavad. See on tohutu ressursi raiskamine ning pidev jäätmete tekitamine.
Reisijaid linnatranspordis vähem, maakonnaliinidel rohkem
Eesti veondusettevõtted teenindasid eelmisel aastal sama palju sõitjaid kui 2017. aastal, teatab statistikaamet.
Naisi võiks tõstukiroolis rohkem olla
“Seda ametit ei maksa karta, proovige ära! Need müürid on ammu murtud, kus meeste ja naiste töid lahterdati. Naised saavad tõstukiroolis edukalt hakkama,“ ütleb kuus aastat tõstukit juhtinud Anne.
Naisi võiks tõstukiroolis rohkem olla
“Seda ametit ei maksa karta, proovige ära! Need müürid on ammu murtud, kus meeste ja naiste töid lahterdati. Naised saavad tõstukiroolis edukalt hakkama,“ ütleb kuus aastat tõstukit juhtinud Anne.
Mupo lubab naistepäeva puhul autod Viru tänavale
Naistepäeva, 8. märtsil on Viru ja Aia tänavate ristmikul kõigile lilleostjatest autojuhtidele pollar avatud ajavahemikus kl 06.00-19.00.
Mupo lubab naistepäeva puhul autod Viru tänavale
Naistepäeva, 8. märtsil on Viru ja Aia tänavate ristmikul kõigile lilleostjatest autojuhtidele pollar avatud ajavahemikus kl 06.00-19.00.
ERAA ja õliühing soovivad diislikütuse aktsiisi langetamist
Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon ja Eesti Õliühing kutsusid täna kokku pressikonverentsi, milles esitati pöördumise tulevastele riigivalitsejatele, soovides kütuseaktsiiside langetamist.
Reisijate hinnangul on Tallinna Lennujaam Euroopa parim
Rahvusvaheline lennujaamade ühendus Airports Council International (ACI) tunnustas kuni viie miljoni reisijaga lennujaamade kategoorias Tallinna Lennujaama teenuse kvaliteedi auhinnaga Airport Service Quality Award 2018.
Arumeel: Omniva peab saama tehnoloogiafirmaks
Omniva juhi Ansi Arumeele sõnul liigub riiklik postifirma tehnoloogiaettevõtteks saamise suunas. “Pöörasime Eesti Posti kirjaettevõttest pakiettevõtteks. Aga sinna kohale jõudes selgus, et tegelikult on vaja hoopis saada tehnoloogiaettevõtteks,” selgitas ta intervjuus Äripäeva raadiole.
Autopargi halduse tarkvara – tulu- või kuluallikas?
Iga ettevõtte jaoks on oluline hoida kulud kontrolli all ja uusi investeeringuid tehes arvutatakse põhjalikult, mida see tagasi toob. Nii mõnigi ettevõte on meilt küsinud, miks peaks autopargi haldamise tarkvara kasutama?
Autopargi halduse tarkvara – tulu- või kuluallikas?
Iga ettevõtte jaoks on oluline hoida kulud kontrolli all ja uusi investeeringuid tehes arvutatakse põhjalikult, mida see tagasi toob. Nii mõnigi ettevõte on meilt küsinud, miks peaks autopargi haldamise tarkvara kasutama?
Taxify kannab tänasest kõikjal maailmas nime Bolt
Transpordiplatvorm Taxify kannab tänasest kõikjal maailmas uut nime Bolt, mis peegeldab ettevõtte senisest laiemat visiooni transporditurul. Muutuvad ettevõtte nimi ja logo, kasutajate jaoks jääb teenuse sisu samaks.
Taxify tuleb välja odavteenusega
Taxify käivitab täna Tallinnas uue Basic-kategooria, kus sõidukid on väiksemad või mõnevõrra vanemad.
Saudid: sisepõlemismootor ei kao kuhugile
Maailma suurim energiafirma ütleb, et elektriautod pole valmis traditsioonilist sisepõlemismootorit transpordisektoris veel asendama, vahendab CNBC.
Amet tõmbas parklaoperaatorite liitumisele kriipsu peale
Leedu investeerimisfirma Lords LB Asset Management, mis lisaks Citypargile lootis omandada Lätis ja Leedus Europargi parklad, pidi kavadest konkurentsiameti vastuseisu tõttu loobuma.
Lennureisijate arv kasvab jätkuvalt
Tallinna lennujaama reisijate arvu kasv jätkub - veebruaris teenindas Eesti peamine õhuvärav ligi 195 000 reisijat, mida on 14% rohkem kui eelmise aasta samal ajal.
TS Laevad toob esimesena elektrilaeva jääoludesse
Suursaartega ühendust pidav TS Laevad plaanib Norra ja Soome eeskujul panna kevadel esimese praami sõitma elektriga. Seejuures on Eesti riigifirma esimene, mis katsetab sõita nii suure elektrilaevaga jäätingimusis.