Tallinna rahvarohkes piirkonnas tuleb suurõppus
Eesti Raudtee korraldab järgmisel nädalal 26. septembril koostöös päästeameti, politsei- ja piirivalveameti, häirekeskuse, Elroni, Operaili, Tallinna Linnavalitsuse ja paljude teiste ametiasutustega Tallinnas Telliskivi loomelinnaku ja Kopli kaubajaama piirkonnas õppuse, et harjutada tegutsemist ...
Kopli rahvas peab laupäeval pidu
Laupäeval toimuva Kopli asumifestivali üritused leiavad sel korral aset mitmes paigas korraga. Festivali põhiala, mereakadeemia hoovi kõrval pakuvad avastamisrõõmu näiteks Põhjala tehas, Bekkeri sadam, Kopli trammidepoo, Signature House, Kopli päästekomando ja Kopli vana rahvamaja.
Tartu Raatuse kool taastas uute teklitega ajaloolised värvid
Tartu Raatuse koolis on alanud kooliaastast taastatud vahepeal pikkadeks aastateks kadunud tekli kandmise traditsioon, mis ulatub saja aasta tagusesse aega, mil asutati Raatuse kooli esimene eelkäija Tartu tütarlaste gümnaasium.
Pärnusse kerkiva lasteaia ehitusel peeti sarikapidu
Pärnusse ehitatav Eesti üks moodsamaid lasteaedu on jõudnud täiskõrguseni ning kolmapäeval peeti seal sarikapidu.
Talv on tulekul ehk kas head ajad on läbi
Niigi skandaalist skandaali veereval Jüri Ratase valitsusel on sellest nädalast klaarida üksjagu keeruline probleem.
Maskidega röövlimürgel Nukus
Nukuteatri 68. hooaja esimese uuslavastusena esietendub pühapäeval Otfried Preußleri lugudel põhinev „Röövel Hotzenplotz“. Tegu on peadpööritava röövlilooga, kus vahetatakse maske ja rolle.
Nimi ei riku naist
Öeldakse, et nimi ei riku meest. Mäletan, et lapsena vaatasime filme, kus tegi kaasa Katarina Witt, ja itsitasime, kui ta nimi ekraanile tuli. Aga selles vanuses ongi kõik naljakas.
Lugeja küsib: mida teeksid pitsaga, mille põhi on täitesti toores?
Õhtul sõpradega pitsat pugida soovinud noori ootas ebameeldiv üllatus, kui nende ostetud pitsade põhi on pooltoores.
Õunastop alustas: õunu soovitakse enam, kui suudetakse pakkuda
Pealinlased on hästi omaks võtnud kodanikualgatusliku õunte jagamise idee, mille järgi õunaomanikud saavad liigsed õunad (lasta) viia punktidesse, kust teised linlased saavad neid tasuta võtta.
Vanemuine avab 150. hooaja alguse puhul uksed
Vanemuise teatri 150 aasta juubeli hooaeg saab alguse reedel, mil teatri suures majas algab kell 15 avatud uste päev.
Endla 109. hooaja esimene uuslavastus on „Daamid“
Pärnu Endla teatri 109. hooaja avab uuslavastustest 5. oktoobril Endla Küünis esietenduv draama „Daamid“, mille toob lavale Enn Keerd.
„Appi! Jooksjad on linnas!“
Nii karjatab neil päevil ilmselt nii mõnigi autousku tallinlane, sest nädalavahetusel toimuvate jooksupidustuste ajaks pannakse suur osa kesklinna liiklust kinni.
Mabel – ambitsioonikalt ema Neneh Cherry jälgedes
Mabel Alabama-Pearl McVey on 23-aastane laulja ja laulukirjutaja.
Ebaratsionaalsed hirmud
Sel nädalal oli meil tööl lastekaitsekoolitus. Noh, et me ei jagaks firma kodulehel pilte nunnudest mudilastest ilma nende loata, ja muu selline. Koolitaja tuli kohe välja päevakohase näitega. „Nii, vanemad, kellel läks laps sel nädalal kooli?“ küsis ta.
GALERII | Esimene koolinädal tekitas Tallinna liiklusesse ummikud
Kooliaasta algus tekitab tänavatel ikka tavapärasest rohkem sagimist. Erand pole ka käesolev nädal. Tallinna teedel ja tänavatel võis näha ka täna hommikustel tipptundidel ummikuid.
Kiusamiskogemusest innustatuna: sotsiaalmeedias algatati kampaania klienditeenindajate kaitsmiseks
Sotsiaalmeedias jagatakse Kati Suuni postitust, kus naine sattus tunnistajaks kliendi ebameeldivale käitumisele bensiinijaamas. Kogu olukord jahmatas ja mõjutas noort naist sedavõrd, et ta otsustas koolikiusu kõrval luua kampaania, mis kaitseks klienditeenindajaid.
Veeavarii piirab Suur-Sõjamäel liiklust
Tallinna Vesi teatab, et seoses veeavariiga Suur-Sõjamäe 13a juures suletakse tee liiklusele. Ümber suunatakse ka bussiliiklus.Tallinna Vesi palub liiklejatel piirkonnas liiklemist vältida ja valida alternatiivne sõidutrajektoor.Ettevõte palub ebamugavuste pärast vabandust ja taastab tavapärase l...
Andres Varustini maailm
Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialisti Kaili Sillamaa sõnul võib kuni 3. klassi lapse koolikott kaaluda koos sisuga kuni kolm kilo ning 4.–6. klassi õpilase koolikott pool kilo enam.
Tänavakultuur Snelli tiigi juures
Laupäeval korraldatakse Snelli staadionil ja Toompargis Snelli tänavakunstifestival, kus ootavad ees võistlused, näeb tänavakunsti ja esinevad bändid.
Soomusrong jõuab Balti jaama
Septembrikuu jooksul saab Balti jaamas tutvuda taasloodud soomusrongiga Vabadussõja päevilt.
KOOL VÕIB ALATA: Variku kool sai uue spordihoone ja avati LõunaTERA uus õppehoone
Täna avati Tartus põhjalikult uuendatud Variku kool ja uus spordihoone, vanast hoonest jäid alles vaid kandekarkass ja välispiirded.
Pärnu haigla on parim välistudengite praktikakoht
Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Innove ning haridus- ja teadusministeeriumiga tunnistas tänavuseks parimaks välistudengite praktikakohaks Pärnu haigla, mis on juba aastaid meditsiinvaldkonna, kuid ka muude erialade välisüliõpilaste praktikabaas.
Tants vaatleb inimese ja tehnoloogia suhet
Pühapäeval avab Telliskivi loomelinnakus tegutsev Sõltumatu Tantsu Lava kuuenda hooaja Marie Pulleritsu koostatud „Koreograafiraamatu“ esitlusega.
Tallinnas on öö täis kultuuri
Laupäeval Tallinnas toimuval kultuuriööl pakutakse üheksal laval mitmekülgset programmi. Kontserdid on tasuta, kuid mõnes paigas on kohtade arv piiratud.
Kättemaks tibuemmedele
Olen siin kolumnis korduvalt laste üle kurtnud. Ei, mitte nende olemasolu ei häiri mind. Küll aga nende omanike pidev loba sellest, kuidas nende laps on see kõige erilisem.
ÕL VIDEO | Tüli naabrite vahel: Nõmme aukodanik ei pea oma aias korda?
Nõmme linnaosa elanik Jane Pello on 15 aastat tülitsenud naabriga, kelleks on 86aastane Heinar Jahu, keda on Nõmme linnaosavalitsus tunnustanud. "Nii-öelda kuulus „au“ kodanik, ei hooli heakorrast ega seadustest!" kaebab Pello. 
ÕL VIDEO | Venemaal kukutas kajakaparv lennuki, kuidas Tallinna lennujaamas lindudega võideldakse?
Tallinna lennujaamas toimub ööpäevaringne linnuparvede valve, et vältida nende kokkupõrkeid õhusõidukitega. Kuidas linde peletatakse?
Salaniit, mis ühendas kolm rahvast
30 aastat tagasi seisid eestlased, lätlased ja leedukad kui üks mees Balti ketis.
Andres Varustini maailm
1989. aasta 23. augustil toimunud Balti kett märkis 50 aasta möödumist Molotovi-Ribbentropi pakti sõlmimisest.
Vanemuise 150. hooaeg avatakse 6. septembril
Esimene Eesti rahvuslik teater Vanemuise teater tähistab sel hooajal 150. aastapäeva. Juubelihooajal ootavad ees 12 esietendust, publikumenukid, kontserdid ja galad.
Ratsutajad Pärnu rannas
Pärnu rannas toimub reedest pühapäevani esimest korda rahvusvaheline Eesti suve suurim ratsaspordivõistlus Classic Pärnu.
Suur kergejõustik Pärnu Rannastaadionil: Magnus Kirt vs. odaviske maailmameister
Laupäeval kell 16 Pärnu Rannastaadionil algava kergejõustikuõhtu peaala on odavise, sest tänavu Eesti rekordiks 90.61 visanud ja sellega maailma edetabelit juhtiv Magnus Kirt kohtub tugeva konkurendiga Tšehhist.
Füüsiline vs. emotsionaalne
Mis on hullem, kas emotsionaalne või füüsiline afäär? Mehed ütlevad minu kogemuse põhjal, et teise mehega magamine on kõige suurem patt ja kindlasti suhte lõpp.
Agressiivne klient ründas sotsiaaltöötajaid ja peksis kabineti segi
Põhja-Tallinnas ründas agressiivne klient linnaosavalitsuse sotsiaaltöötajaid, pekstes segamini kabineti sisu ja tekitades ühele teda aidata püüdnud teenistujale verevalumi.