Perearst: suitsetamisest loobumine on lihtsam kui arvad
Eestis suitsetab igapäevaselt umbes 21 protsenti täiskasvanud elanikkonnast ehk ligikaudu 190 000 inimest. Perearsti doktor Eero Merilinnu sõnul on suitsetamisest tingitud haigused ennetatavad ning halvast harjumusest loobumine kõige lihtsam samm.  
Treener ja arst annavad nõu: kuidas treenida nii, et sellest ka kasu oleks?
Harrastussport on mõnus aeg iseendale, mis hoiab füüsiliselt ja vaimselt toonuses, kuid seda ainult siis, kui treenida teadlikult. SYNLABi laboriarst dr Anneli Raave-Sepp ja personaaltreener Taimi Ainjärv annavad nõu, mida teha, kui hoolas treenimine ei ole kasvatanud vastupidavust ning lisaenerg...
10 põletavat küsimust, millele ihkab vastust iga tervisesportlane
Miks mu pulss joostes liiga kiireks läheb? Kas valutavate lihastega tohib uuesti trenni minna? Paljudele niisugustele küsimustele on tervisesportlasel väga raske vastust leida ja sageli on saadud info vastuoluline.
Spordinädala patroon Tanja Mihhailova-Saar: tants on ka spordiala!
Laulja Tanja Mihhailova-Saarel jääb selja taha tihe suvi. The Swingersiga andis ta kümneid kontserte, valmistus enda kokku kutsutud tüdrutebändi Little Mess debüütsingli esitluseks ning jagas rõõmuhetki oma pooleteistaastase poja Teodoriga. Kõige selle kõrvalt on Mihhailova-Saar ka Spordinädala p...
VIDEO | Harjutused seisva töö tegijaile ülekoormuse leevendamiseks
Inimesele on parim vahelduv tööasend. See tähendab, et tööd võiks teha nii istudes, kui seistes ja vahepeal ka liikudes. Kuid selliselt töö tegemine ei ole alati võimalik ja seetõttu tuleb leida lahendusi, et pidev sundasend inimest ei väsitaks ning ülekoormusest tervisekahjustusi ei põhjustaks.
Spordinädala patroon Konstantin Vassiljev: liikuge koos lastega!
„Liikumine on võimalus stressist ja pingeolukordadest vabaneda ning väga kasulik on energiat spordiväljakul või metsas välja visata,“ soovitab Eesti jalgpallikoondise keskväljamaestro Konstantin Vassiljev. EOK Spordinädala patroonina rõhutab Vassiljev, et eriti oluline on liikuda koos perega.
Kuidas hingata enne ja pärast treeningut? Hingamiskuru Dan Brulé õpetab
Kuidas hingata enne ja pärast treeningut? Hingamiskuru Dan Brulé õpetab.
Maailmatasemel kurlingumängijatega jääle ja Raul Ollega rullsuusatama ehk mida teha Spordinädalal?
23.-30. septembril peetaval üleeuroopalisel Spordinädalal korraldatakse Eestis üle 1000 spordisündmuse, mille eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi. Pole endale veel sobivat sündmust leidnud? Spordinädal.ee toob väikese val...
VIDEO | Tervisevõimlemine eakatele
Võimlemine hoiab tervise korras ka vanemas eas. Juuresolevast videost leiad enda vormishoidmiseks terve treeningprogrammi.
KIIRE TREENING: harjutus, mis annab minutiga korraliku koormuse
Kui kiirustad pidevalt ning jõusaali ei jõua, kuid soovid end ikkagi vormis hoida, võta appi see üks harjutus, mis annab juba ühe minuti jooksul korraliku koormuse.
Teadlased: füüsiline aktiivsus aitab vaimset tervist hoida
Teadlased leiavad üha rohkemates uuringutes, et füüsiline aktiivsus aitab vaimset tervist hoida, samuti ka depressiooni ning teisi vaimseid häireid ravida.
TEADLASED: saleneda soovijail on esmane dieet
Teadlaste hinnangul ei ole tahtejõul salenemisega midagi pistmist. Võtmeroll on hoopis dieedil.
Millised võimlemisharjutused leevendavad radikuliiti?
Mis on radikuliit ning millised võimlemisharjutused seda leevendavad, räägib perearst Kati Paal portaalis Kodus.
VIDEO | Kuidas ratas pärast homset maratoni puhtaks pesta?
Homse Tartu Rattamaratoni eel on paslik meelde tuletada, kuidas on õige ratast pesta.
PÄEVA TÄHTSAIM TOIDUKORD: viis hommikusööki, mis hoiavad kõhu pikalt täis
Kuna valed hommikusöögivalikud panevad energiataseme kõikuma, tekitavad näljatunnet ning võivad põhjustada ülekaalulisust nii laste kui ka täiskasvanute seas, tuleks just hommikusöögiks valida eine, mis ei sunni enne lõunat kiiret snäkki või saiakest haarama.
Jooksjad toetasid liikumispuudega Kevini unistust iseseisvalt kõndima hakata
10. augustil toimunud Peetri jooksu Apollo kino heategevusjooksul osalejad panustasid üheskoos liikumispuudega Kevini taastusravisse 1500 eurot, et täituks poisi unistus iseseisvalt kõndima hakata.Kokku läbis heategevusjooksu raja 257 osalejat ning iga heategevusjooksja osalustasult annetas korra...
Trenn ja sõbrad aitavad sügisstressi maandada
Suve lõppedes tuleb ennast järjekordselt ümber harjutada sügise rutiinsemasse ellu. Seejuures ei tohi aga unustada, kui oluline on võtta aega endale ja nautida neid põhjamaiselt maagilisi hygge-momente, mis aitavad jääda tervislikuks nii vaimselt kui füüsiliselt.
Kuidas jooksmise ajal hingata?
Hingamistreener Heiki Tomson pakub välja mõned hingamisharjutused, mida ta isegi jooksurajal praktiseerib ja naudib. Ehk muudavad eed ka sinu jooksmise kergemaks ja nauditavaks? 4:4 hingamineKui oled alustanud sobiva tempoga ja kilomeetriga end lahti jooksnud, siis võid sisse lülitada teadliku hi...
LIIKUMINE JA RAHULIK TEMPO: need nipid aitavad krooniise haigusega koos elada
Toimetulek haigusega tähendab võtta vastutus hakkama saamiseks vajaliku tegutsemise eest ning elada elu võimalikult optimaalselt olemasolevates tingimustes.
VIDEO | Treeningkava algajaile
Juuresolevast videost leiad treeningkava algajaile. See on efektiivne kõrge intensiivsusega HIIT treeningukava, mis kestab vaid 15 minutit.
PUUVILJAD JA JOOGA: kuidas vanemas eas kaalutõusule piir panna
Pärast 50. eluaastat ainevahetus aeglustub ning üleliigsest kaalust on üha keerulisem vabaneda. Ometi pole see võimatu.
VIDEO | Kuidas teha väljaasteid?
Kuidas teha väljaasteid? Personaaltreener Raina Kaus räägib sellest videosarjas "Treeni Tallinna Ülikooliga". 
Pingutasid trenniga üle? Need viis jooki aitavad kehal taastuda
Pärast trenni on tarvis juua. Kui ihkad veele vaheldist, kaalu neid võimalusid, mida pakub veebileht Healthline.
LISAKS TREENINGUTELE: maitsev segu, mis aitab kiiremini kaalu langetada
Üleliigsete kilode kaotamine on raske ja keeruline. Õnneks on olemas üks lihtne võimalus, mis aitab kiirendada kaalu langetamist ja vabaneda kangekaelsest kõhurasvast.
HÜVA NÕU: Kuidas Tallinna maratonil elu parim aeg saavutada?
Tuhanded spordisõbrad panevad end sel nädalavahetusel Tallinna Maratoni erinevatel distantsidel proovile. Selleks, et kogu jooksu vältel püsiks motivatsioon ning tahe laes, on oluline seada endale ka eesmärk, milleni püüelda. Tallinna Maratoni meeskond on pannud kirja neli lihtsat kuid olulist nõ...
VIDEO | Kuidas teha kükke?
Kuidas teha kükke? Personaaltreener Raina Kaus räägib sellest videosarjas "Treeni Tallinna Ülikooliga". 
Kas pärast suurt pingutust on vaja rohkem süüa?
Kas pärast suurt füüsilist pingutust on vaja rohkem süüa?
Kuidas oma treeninguid mõistlikult planeerida?
Kuna nädala sees ollakse füüsiliselt vähem aktiivsed kui nädalavahetusel, ei saa minna nendesse trennidesse liigse entusiasmiga. Treeningud peavad nädalavahetusel olema siiski mõõdukalt rasked, aga mitte liiga rasked, et endale nende treeningutega liiga tehtaks.
Kampaania kutsub inimesi kondimootoriga tööle liikuma
9. septembrist 29. septembrini toimub kampaania "Kondimootoriga tööle", mille eesmärgiks on panna inimesi tavapärasest rohkem liikuma.
VIDEO | Kuidas teha planku?
Kuidas teha õigesti planku? Personaaltreener Raina Kaus räägib sellest videosarjas "Treeni Tallinna Ülikooliga".
TALLINNA MARATONI EEL: märgid, et teed endale jooksmisega liiga
See, kuidas sa jooksed, võib mõjutada nii sinu töövõimet, tervist kui ka kaalu langetamiseks seatud eesmärke. Siin on välja toodud viis märki, mis näitavad, et teed tervisele jooksmisega kasu asemel hoopis karuteene.
VIDEO | Kuidas teha kätekõverdusi?
Kuidas teha kätekõverdusi? Personaaltreener Raina Kaus räägib sellest videosarjas "Treeni Tallinna Ülikooliga".
Miks eelistada grupitreeninguid üksi rassimisele?
Kui üksi treenides kaob motivatsioon ja kõik tundub raske, proovi grupitreeninguid!
TEADLASED SOOVITAVAD: just nii põletad kõhu sisemist rasva kõige tõhusamalt
Kuigi kõhu sisemine rasv ei pruugi välimusest välja paista, tuleb seda ikkagi kontrolli all hoida – enda tervise huvides. Teadlased leidsid selleks nüüd tõhusaima viisi.
Kuus nõksu, mis aitavad jooksmisel saada su lemmiktreeninguks
Kehalise kasvatuse tundides sundimise peale jooksmine on paljudel nii ebameeldiv mälestus, et kuidagi ei kipu jooksma. Kuid Hello Healthy kirjutab, et tasapisi harjutades on võimalik sellest üle saada ning jooksmisest võib saada ka kõige suurema jooksupõlguri lemmikala.
AUTOGA KOOLI JA VÄHE LIIKUMIST: kümme kõige levinumat laste ülekaalu põhjustajat
Järjest rohkem lapsi on kimpus üleliigsete kilodega. Miks? The Sun annab kümmet kõige tavalisemat laste ülekaalu põhjustajat üles loetledes sellele vastuse.
Kooliõde: „Laps liikugu igapäevaselt õues vähemalt kaks tundi.“
"Tervislikud eluviisid peavad algama kodust," rõhutab Audentese Erakooli kooliõde Zinaida Kendra kooliaasta lävel ning tuletab meelde põhiasjad, mida laste tervise nimel silmas pidada.
UUS HOOAEG KOPUTAB UKSELE: millist trenni valida?
Uus treeninghooaeg koputab uksele. Millist treeningut valida? 
HOIDU TREENINGUST: kolm põhjust, miks ei maksa trenni ronida pohmelliga
Läksid eile pidutsemisega liiale ning nüüd on kange kihk minna trenni alkoholi välja higistama? Treenerid soovitavad sellega hoogu pidada, sest see on puhas müüt ning tervisele hästi ei mõju.
VIDEO | Kuidas treenida kõhulihaseid?
Kuidas treenida kõhulihaseid? Personaaltreener Raina Kaus räägib sellest videosarjas "Treeni Tallinna Ülikooliga".
Miks luud nõrgaks muutuvad?
Nõrgenenud luu võib murduda isegi väga väikese trauma tagajärjel, vahel lausa iseenesestki, kirjutab portaal Kodus.
UTSITA KOLLEEGID LIIKUMA: septembris saab jala tööle mineku eest vingeid auhindu
Hea viis oma liikumisaktiivsuse suurendamiseks on muuta liikumisharjumusi hommikul tööle või koju minnes. Et see oleks lustlikum, korraldavad Sport ID ja Firmasport tänavu septembris võidu liikumise. 
Osaled Tallinna Maratonil? Loe, kuidas saad teha täiesti tasuta heateo
Esmakordselt Eestis saavad kõik Tallinna Maratonil osalevad jooksjad teha täiesti tasuta heateo liikumispuudega laste heaks, kes vajavad toetust nende liikumisfunktsiooni taastamiseks või parandamiseks.
KUULA KEHA: viis märki, et viimane aeg on füüsilist koormust suurendada
Oma keha tasub kuulata - ta annab sulle märku ka sellest, kui peaksid füüsilist koormust suurendama.
Üheksa levinud eksimust kõhulihaste treenimisel
Igaüks ihkab kauneid kõhulihaseid. Kui nende treenimisel aga eksida, võib neid ootama jäädagi.
VIDEO | Kuidas treenida õlalihaseid?
Kuidas õlalihaseid treenida? Personaaltreener Raina Kaus räägib sellest videosarjas "Treeni Tallinna Ülikooliga".
ALTERNATIIV JOOKSMISELE: neli parimat viisi kardiotreeninguks
Kardiotreening on treenimise juures oluline osa - see aitab kalorite kulutamise kõrval ka südant hoida. Kuidas seda aga teha, kui levinum kardiotreening ehk jooksmine kuidagi ei ahvatle?
Mida teha, et trenniga ei kaasneks vistrikuline näonahk?
Kui sa trenni tehes näonaha eest ei hoolitse, võib pooride ummistumine kaasa tuua vistrikulise näonaha. Kuidas seda välitda?
Kuus lihast, mille kasvatamiseks pead kõvasti vaeva nägema
Mõnede lihaste treenimiseks kulub oluliselt rohkem aega. Portaal CheatSheet on kokku kogunud nõuanded sportlastelt, kuidas neid lihasgruppe treenida.
UNUSTA ÄRA: üheksa absurdset trennimüüti
Lameda kõhu saamiseks ei piisa miljonist istessetõusust, kinnitab veebikülg MamaMia ning soovitab tervelt üheksa tervismüüti parem heaga ära unustada.