Uus trend: kinnisvaraportaalides müüakse toimivaid ärisid
Kinnisvaraportaalides levib uus trend – seal müüakse lisaks kinnisvarale ka toimivaid ärisid, nii koos ettevõttele kuuluva kinnisvaraga kui ka kehtiva üüripinna rendilepinguga.
Fahle Pargis hakkavad kasvama apelsinipuud
Mitt & Perlebach ehitab Fahle Pargist looduslähedase ärikeskuse. Fausto Capitaliga sõlmitud peatöövõtulepingu kohaselt valmib ärikvartal Fahle Park 2020. aastal. Tööde kogumaht ilma käibemaksuta on u 18,5 miljonit eurot.
Rocca Ärimaja rekonstrueerimisse investeeritakse 4 miljonit eurot
Tallinnas Rocca al Mare rannapromenaadi ääres asuv hoone rekonstrueeritakse ning 2020. aasta alguses avatakse seal Rocca Ärimaja. Projekti arendab ettevõtja Sonny Aswanile kuuluv Rocca Investments AS ning investeeringu kogumaht on ligi 4 miljonit eurot.
Statistika: eluasemelaenude arv suureneb, keskmine laenujääk kasvab
Eesti panga andmetel on Eestis tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude arv 183 000. Aastataguse ajaga võrreldes, mil eluasemelaenusid oli 178 000 teeb see aastaseks juurdekasvuks 2,9%.
Milline oht luurab bürookinnisvaraturul?
Kuigi kaubanduskeskuste olukord on seoses T1 täitmata üüripindadega taas huviorbiiti tõusnud, on suurem ohukoht bürookinnisvara, leiab Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Igor Habal. Uuel aastal jõuab turule 100 000 ruutmeetrit uut büroopinda, mida on kaks korda rohkem kui aastas tavaliselt.
Tänane kinnisvaraostja – kas investor, planeerija või säästja?
Kinnisvaraturul mõjutavad ostuotsuseid lisaks hinnale järjest enam ka hoone energiamärgis ja kinnisvara võimalik väärtus tulevikus. Enim eelistatakse ligi 50 ruutmeetri suurusi kahetoalisi kortereid ja ligi 75 ruutmeetriseid kolmetoalisi kortereid.
Tulekul Ärikinnisvara Halduse konverents
Tänavu 10. oktoobril toimub neljandat korda Ärikinnisvara Halduse konverents, kus lahatakse päevakajalisi kinnisvara korrashoiu küsimusi ning jagatakse parimaid kogemusi.
GUSTAF TALLINN teenis 1,46 miljonit kasumit
Äripindade ümberehitusettevõte teenis 2018. aastal 12,15 miljoni eurose käibe juures 1,46 miljonit eurot tegevuskasumit. Mullusega võrreldes ettevõtte müügitulu kasvas 18,66% ja tegevuskasumi rentaablus oli 12,00%, kasv aastaga võrreldes 3,31 protsendipunkti.
Kuidas korteri üürimisest rohkem teenida?
Praegu on üüriturul tegus aeg ning Tallinna üürikorterid teenivad head tootlust, rääkis Äripäeva hommikuprogrammis Äripäeva ajakirjanik Anu Lill, kes on ise 6 üürikorteri haldaja. Uue ja ilusa korteri üürihinna saab kõrgemaks ajada oksjonil, kus nõudlus võib kergitada alghinda rohkem kui 10%.
Kas pank annab teist kodulaenu?
Kuigi inimestel on enamasti üks alaline elukoht ja kodulaen, on pangad teatud juhtudel valmis ka teist kodulaenu lisaks väljastama.
Statistika: Eluasemelaenude käibekasv on viimaste aastate madalaim
Eesti panga andmetel väljastati Eestis 2019 II kvartalis uusi eluasemelaenusid 352,2 miljoni euro väärtuses. See kasvatas eluasemelaenude jäägi ehk tagasimaksmise protsessis olevate laenude mahu 7,825 miljardi euro peale.
Ülikooli algus tõstab Tartu üürihindasid kolmandiku võrra
Tartu väiksemate korterite üüripakkumiste hinnad tõusevad augustis võrreldes kevadega umbes kolmandiku, näitab Eesti suuruselt teise kinnisvarakuulutuste portaali Kinnisvara24 üürikorterite statistika.
Kaasomandi hind: 387 eurot ruutmeetri kohta
Korteri müümine kaasomandina viib müügihinnast 387 eurot iga ruutmeetri kohta, näitab City24 augusti kinnisvaraturu analüüs.
Eerika Äriparki kerkib teine hoone
Kaarsilla Kinnisvara ja Embach Ehitus allkirjastasid ehituslepingu Tartusse Lõunakeskuse lähedale Eerika Äripargi teise hoone ehitamiseks. Äripargi esimese hoone täituvusega jääb ettevõte rahule.
Üürihindade kasv ületab kinnisvara üldise hinnakasvu
Maailma suurima kinnisvarafirma Tartu büroo omanikering muutus
RE/MAX Estonia ja RE/MAX Aaba kinnisvarabüroo juhid allkirjastasid lepingu omanikeringi muutuse kohta. Tartus ja Lõuna-Eestis kinnisvarateenuseid pakkuva ettevõtte RE/MAX Aaba omanikeks on alates 8. augustist Eneken Tikk ja Kristin Kurs.
Lurichi üürimajas hakkavad elama tipptalendid
Ülemiste City ärilinnakusse kerkiv Lurichi maja toob piirkonda esimesed püsielanikud. "Tipptalenti ei meelita enam ammu üksnes rahaga, tema valib järgmise töö kogu elukvaliteedi järgi, mis töökohaga kaasas käib," selgitas Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak.
Priit Toobali kinnistu alghind on drastiliselt kukkunud
Kui eelmise aasta sügisel pani kohtutäitur Keskerakonna endise peasekretäri Priit Toobali kinnistu enampakkumisele 40 000 eurose alghinnaga, siis praeguseks on hind juba alla 12 000 euro.
Moe külla tuleb uus kaugküttepiirkond
Eesti üks suuremaid regionaalseid soojatootjaid OÜ N.R. Energy kavandab koostöös Moe piiritusevabrikuga rajada Lääne-Virumaale Moe külasse soojusenergia koostootmisjaama ja luua uue kaugküttepiirkonna. Moe koostootmisjaam ühendatakse varustuskindluse suurendamiseks ka Tapa Üleviste tänava katlama...
EstateGuru laienes Portugali
EstateGuru on kiirelt kasvades vallutanud nüüd ka Portugali turu. Esimene Portugali projekt sai äsja heakskiidu ja avaldati EstateGuru platvormil.
Inbank lõi kinnisvaraportaaliga käed
Kinnisvarakuulutuste portaal Kinnisvara24 hakkas pakkuma kuulutuste juures Inbanki remondi- ja sisustuslaenu.
Kas üürilepingut saab lõpetada enne tähtaega?
Eesti üüriturg on aktiivne ja väga paljude erisuguste osalistega. On professionaalseid elu- ja äriruumide üürileandjaid, aga nende kõrval on väga palju ka eraisikuid, kes endale kuuluvat korterit välja üürivad. Kuigi üldjoontes turg toimib ja kõik laabub, tekib osapoolte vahel aeg-ajalt ikka erim...
Statistika: eluasemelaenude intressimäär näitab vaikset tõusu
Juunikuine uute eluasemelaenude keskmine intressimäär oli Eesti panga andmetel 2,59%. Viimase 12 kuu jooksul on keskmine intressimäär olnud vahemikus 2,47…2,60%. Vaatamata euribori langusele on intressimäär vaikselt liikumas pigem tõususuunas.
Kaunase bürookinnisvaraturgu veavad kasvavad kohalikud ettevõtted
Kaunase kontoriturg kasvab kiiresti: alates 2016. aastast on moodsate kontorite kogupindala kahekordistunud ning sel aastal tuli rekordiliselt juurde üle 52 300 ruutmeetri. Koos viimati valminud uute ärikeskustega on Kaunases hetkel 250 000 ruutmeetrit büroopinda.
Merko alustas Uus-Veerennis ligi saja korteri ehitust
Uus-Veerenni elamuarendusprojekti teise etapi käigus valmib 2020. aasta lõpuks kaheksa hoonet kokku 88 korteri ja nelja äripinnaga.
Baltic Horizon Fund jagab investoritele üle kahe miljoni
Northern Horizon Capital AS kui Baltic Horizon fondi (Fond) fondivalitseja võttis vastu otsuse teha osakuomanikele rahaline väljamakse ligikaudu 2.07% ulatuses Fondi 2019.a. teise kvartali kaalutud keskmisest puhasväärtusest, ehk 0,026 eurot osaku kohta, teatas fond.
Metro Holding saavutas mullu rekordtulemuse
Metro Holding OÜ konsolideerimisgrupi põhitegevus on investeerimine kinnisvara arendusprojektidesse, millele osutab juhtimis- ja maaklerteenuseid mullu Äripäeva kinnisvarabüroode TOPis 15. koha saavutanud Metro Capital OÜ.
Avameelseid nippe kinnisvara kärmeks müügiks portaalis
Eestis on kolm juhtivat kinnisvaraportaali, mida kasutab enamik kinnisvarabüroosid ja ostuhuvilisi. Kui erinevad on funktsionaalsuselt Eesti kinnisvaraportaalid ja mis neist on hetkel populaarseim? Kuidas toimib koostöö maaklerite ja kinnisvaraportaalide vahel ning millised on kinnisvaraportaalid...
Ülemiste City esindushoone saavutas maksimumkõrguse
Technopolis Ülemiste tähistas uue 12-korruselise büroohoone maksimumkõrguse saavutamist. Sepapaja tn 1 asuv ning tuntud Eesti keemiku Viktor Palmi nime kandev hoone valmib 2020. aasta maikuus ning selle ehitusmaksumus on ligi 25 miljonit eurot.
Uus peahoone aitab Elektrilevil säästa kolm miljonit eurot
Kaido Jõelehele kuuluv Kaamos Kinnisvara alustas ehitustöödega Tallinnas Veerenni kvartali lähedal asuvas Avala ärikvartalis. Kokku rajatakse kolm kõrghoonet, üks neist Elektrilevi peahooneks ja kaubandushoone Läti ehituskaupade ketile Depo.
Suur-Sõjamäele kerkib uut tüüpi ärikinnisvara
Juuli alguses alustasid Hammerhead ja Eventus Ehitus Tallinnas Suur-Sõjamäel uut tüüpi ärihoone ehitust. Multifunktsionaalne Ülemiste LoftOffice ehk ÜLO valmib 2020. aasta kevadeks.
R-Kiosk jätkab uute poodide avamist
R-Kiosk on käesoleval aastal avanud neli uut kauplust ja renoveerinud kuus olemasolevat müügipunkti, ehitades need ümber kaasaegseteks väikepoodideks, kirjutab Kaubandus.ee.
Vara ümberhindamine paisutas EfTENi kasumit
EfTEN III fond kasvatas teises kvartalis müügitulu kümnendiku võrra, puhaskasum oli aga suurem kui müügitulu.
Ärikinnisvara: kas osta või üürida?
Ettevõtted on tihti teelahkmel, kas osta enda vajadusi kattev kinnisvara välja või minna endiselt edasi üürimise teed. Ärikinnisvara valdkonnas töötades tehtud tähelepanekuid jagab Domus Kinnisvara ärikinnisvara valdkonna juht Alar Voogla..
Katused korda asjatundjate abiga!
Katuse korrasolekust oleneb kogu hoone seisund. Hooldamata ja amortiseerunud katuse süül tekkinud läbijooksud võivad oluliselt kahjustada nii ehitise konstruktsioone, kui ka tehnosüsteeme. Kinnisvara haldajad on seda mõistnud ning aasta-aastalt kasvab huvi majade ja tootmishoonete katused kaasaeg...
Kinnisvaraturul paistavad selged ohumärgid
Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman selgitab, millised on kinnisvaraturul paistvad ohumärgid.
Solaris paisutas kasumit
Tallinna kesklinnas asuv kaubanduskeskus Solaris teenis eelmisel aastal 8,32 miljoni eurose käibe juures 5,93 miljonit eurot tegevuskasumit.
Kui palju maksab kodu Hispaanias?
Hispaania Päikeserannik on eestlaste seas populaarne elukoht. Pärast Eesti kooli avamist tuleb üha enam peresid, kes üürivad korteri pooleks aastaks või aastaks. Kuid leidub neidki, kes püsivamat elupaika otsivad, kinnitas Äripäeva raadios Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees Jaanus Laugus, k...
ERM-i kõrvale kerkiv Tartumaa suurimaid arendusi saab nurgakivi
Esmaspäeval, 29. juulil asetatakse nurgakivi Tartus Eesti Rahva Muuseumi kõrvale kerkivale 250 korteriga Raadimõisa Kodu kompleksile.
Invego käive ja kasum kuivasid kokku
Kristjan-Thor Vähile ja Marek Pärtelile kuuluv kinnisvaraettevõte Invego teenis mullu ligi pool miljonit eurot tegevuskasumit, kuid võrreldes 2017. aastaga kuivasid nii ettevõtte käive kui kasum kokku, selgub majandusaasta aruandest.
Uute korterite ehitus pöördus langusesse
Kui veel 2019. aasta I kvartalis võis uute korterite ehitamisega alustamise osas Tallinnas täheldada 4,1%-list ning Tartus koguni 575%-list aastast kasvu, siis tänavu II kvartalis on kasvutempo järsult aeglustunud, kirjutab Arco Vara analüütik Mihkel Eliste ettevõtte blogis.
Rail Baltica Ülemiste terminali ideekonkursi tähtaeg pikenes kuu võrra
Rail Baltica Ülemiste ühisterminali arhitektuurset ideekonkurssi korraldav Rail Baltic Estonia pikendas nii Eesti kui välismaiste arhitektuuribüroodelt laekunud tagasiside põhjal konkursitööde esitamise tähtaega 3. septembrini.
Tallinna sadamapiirkond saab uue hotelli
Omanik kavatseb Tallinnas Uus-Sadama ja Tuukri tänava nurgal asuva ehitismälestise, mis ehitati 1920-ndatel ühingu Meremeeste Kodu hotell-klubiks ning on praeguseks pikalt tühjalt seisnud, hotelliks ümber ehitada, kirjutas ERR.