Kohtutäitur: ei pea kartma, et vana omanik ei koli välja
Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt võib osutuda tõeliseks lotovõiduks, kuid palju on siiski hirmu, et ostetakse nii-öelda põrsas kotis või kaasnevad probleemid ostetud kinnisvara vabastamisega. Ühinenud kohtutäiturite büroo kohtutäitur Risto Sepp kinnitab, et täitemenetlus on aastatega üha efektii...
Merko ehitab Lätti šokolaadivabriku
Merko Ehituse Läti firma SIA Merks hakkab ehitama Lätti šokolaaditehast, teatas ettevõte börsile.
Kopli kaubajaama visioonivõistluse võitjad on selgunud
Kopli kaubajaama piirkonnale lahenduse leidmiseks väljakuulutatud Tallinna Arhitektuuribiennaali visioonivõistluse võitis töö „Lines Rehab“. Kokku laekus žüriile 80 tööd maailma ei paigust.
Efektiivseim lahendus lao- või tootmispinna laiendamiseks on PVC-hall
Iga arenev ettevõte seisab ühel hetkel probleemi ees: kuidas lahendada ruumipuudus? Pole oluline, kas tegutsete logistika, tootmise, põllumajanduse, ehituse või kaubanduse vallas – kiire, soodne ja vastupidav lahendus on Eestis toodetud ja põhjamaistele rasketele ilmastikuoludele vastav PVC hall.
Teadusparki Tehnopol asub aprillist juhtima Indrek Orav
Teaduspargi Tehnopol nõukogu valis uueks juhatuse esimeheks endise Rail Baltic Estonia juhi Indrek Orava, kes alustab tööd 15. aprillil.
Korteritehingute langus paneb kinnisvaramüüjad proovile
Viimastel aastatel oleme Tallinnas harjunud järjepideva korteritehingute arvu kasvuga. Alates 2014. aastast tõsise hoo sisse saanud uusarenduste sektor on kasvatanud turgu ning nii on tehinguid järjepanu juurde tulnud. 2018. aastal aga tehti Tallinnas 9695 korteritehingut, mis on napi 65 tehingu ...
Selline tuleb Eesti keskkonnasõbralikuim riigihoone
Keskkonnamaja arhitektuurivõistlusel tuli võitjaks töö, mille esitasid Siiri Vallner, Indrek Peil, Kristel Niisuke ja Ko Ai arhitektuuribüroost Kavakava OÜ. Võidutöö pakkus ühe suure rajatise asemel välja linnakvartalina toimiva keskkonna, kus hooned ümbritsevad meretuulte eest varjatud sisehoovi.
Robert Shiller: kinnisvarast on saanud amatööride sport
USA majandusteadlane ja Nobeli preemia laureaat Robert J. Shiller ei pea maja ostmist tingimata heaks investeeringuks. „Veel pool sajandit tagasi eelistati majale maad,“ rääkis ta Äripäevale antud intervjuus.
Veskimöldre saab uue lasteaed-põhikooli
Saue vald ja Veskimöldre piirkonna arendajad sõlmisid lepingu uue lasteaed-põhikooli ehitajaga Ehitus 5 ECO. Saue valla uus hariduskompleks valmib 2020. aasta kevadeks.
Eesti Raudtee leidis Suurtüki kinnistule ostja
Eesti Raudtee pani Suurtüki 12 kinnistu müüki alghinnaga 1,63 miljonit eurot, tähtajaks laekus üks pakkumine.
Statistika: 2018. a valmis enam neljatoalisi eluruum
2018. a sai Eestis statistikaameti andmetel kasutusloa kokku 6472 eluruumi. Aastataguse ajaga võrreldes suurenes valminud ehk kasutusloa saanud eluruumide arv 10% võrra. Viimase viie aasta jooksul on eluruumide valmimine soodsate turutingimuste abil hooga kasvanud.
KV ja City24 pandi müüki?
Eesti tehinguturu hooaja võib avada Margus Linnamäe: Aripäevale teadaolevalt on müügis talle kuuluvad kuulutusteärid.
Tallinna eluaseme taskukohasus paranes
Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes, kuna kiire palgakasv ületas pealinna korterite hinnakasvu ja laenuintressimäärade tõusu. Tallinna korterite keskmise ruutmeetri hinna kasv aeglustus mullu 5-protsendini, pealinna elanike netopalga kasv aga kiirenes 10-protsendini.
Kohtla-Järvele kerkib kaasaegne spordi- ja tervisekeskus
Nordecon AS ja Kohtla-Järve Linnavalitsus sõlmisid lepingu Kohtla-Järve spordi- ja tervisekeskuse ehitamiseks Järveküla tee 41 kinnistule Kohtla-Järve linnas, Järve linnaosas. Ehitustöö algab aprillis 2019 ja hoone valmib kahe aastaga.
Éolane kolis tehase ümber tootmist katkestamata
Elektroonikatootja Éolane kolis tehase ühest hoonest teise ilma, et tootmine oleks katkenud. Kuidas see õnnestus, rääkis Kinnisvarauudistele Éolane Tallinn juhatuse liige Tuuli Tromp.
Talsinki tunnel kergitaks kinnisvarahindu mitu korda
Kinnisvara asjatundjad tõdevad, et Peter Vesterbacka 15 miljardit maksev tunnel kallutaks rikkust Helsingist Tallinna poole ja kasvataks hüppeliselt kinnisvaraväärtust. Teisalt pole eksperdid kindlad, kas suurprojekt kunagi ilmavalgust näeb.
Eesti ettevõtted osalevad rahvusvahelisel kinnisvaramessil
Tallinna Ettevõtlusamet viib Eesti ettevõtted ühisstendiga maailma ühele juhtivale kinnisvara ja investeeringute messile MIPIM 2019, mis toimub 12.-15. märtsil Cannes`is.
Endover: koduotsijad kipuvad rohkem äärelinnadesse
Muutused Tallinna elukondlikul kinnisvaraturul näitavad, et huvi on suurenenud eelkõige äärelinnades nagu Haabersti ja Lasnamäe, ütles Endoveri müügiosakonna juht Marko Männimets Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Swedbanki varakindlustus: suurimad hüvitised on seotud põlengutega
Swedbanki varakindlustusselts maksis möödunud aastal oma klientidele kokku kahjuhüvitisi summas ligi 32 miljonit eurot. Suurim hüvitis oli ligi 200 000 eurot, mis maksti välja seoses maja põlenguga.
Statistika: eluruumide valmimine jõudsas tõusutrendis
2018. aastal valmis Eestis statistikaameti andmetel rekordiline kogus elamuid ja eluruume. Eelmisel aastal sai Eestis kasutusloa 1821 elamut kokku 6773 eluruumiga. Kasutusloa saanud eluruumide kogupindala oli 2018. aastal 608 064 m².
Osta kinnisvara raudtee lähedale
Nii koduostjate arusaamad unistuste kodu asukohast kui ka äriettevõtete vajadused ja tarbijate käitumismustrid on aja jooksul drastiliselt muutunud ja muutuvad veelgi. See, mis masside jaoks oli eile out, võib täna olla in ning vastupidi, kirjutab Domus Kinnisvara juhatuse liige Raul Reino ettevõ...
Kinnisvarauudised 12.03.2019
Tark maja sünnib targale omanikule
Huvi tõsiste targa maja projektide vastu on hüppeliselt kasvanud nii Eestis kui ka kogu maailmas. Selle on esile kutsunud kallinenud energia ja inimeste teadlikkuse kasv, samuti mugavusvajadus.
Tallinna kinnisvara müük väheneb
Tallinnas on samal ajal vähenenud nii uute kui ka järelturukorterite müük, mis mõningase ajalise viivitusega on üksteisele samasuunaliselt järgnenud, kirjutab Arco Vara Kinnisvarabüroo analüütik Mihkel Eliste ettevõtte blogis.
Kross pani Kõue mõisa müüki
Kõue mõisa omanik Eerik-Niiles Kross on 13. sajandist pärineva mõisakompleksi müüki pannud ja küsib selle eest 3,8 miljonit eurot, kirjutab
Kuula: miks eelistada Tallinnale Harjumaad?
Uus Maa kinnisvarasaade keskendub seekord Harjumaa turule. Stuudios on Harku valla maakler Ketlin Jundas ja Saku ja Saue piirkonna maakler Meelis Paldre, kes räägivad, kui aktiivselt pealinnast väljaspool kinnisvaratehinguid tehakse.
Avaare Kinnisvara juht: arendamise alustalad on hea koht ja õige aeg
Kuidas teevad oma tööd arendajad, mis on riskikohad, kuidas lahendada probleeme ja leida ehitaja, räägib kinnisvara arendamisega tegeleva Avaare Kinnisvara juht Kalev Kase.
Pindi: Tallinn rebis kinnisvaraindeksi alla
Eesti suuremate linnade korterite ruutmeetrihinda seirav Pindi Indeks langes veebruaris 4,1% võrra 1436 eurole ruutmeetri kohta.
Pro Kapitali juht: Eesti turul on suur kasvupotentsiaal
Nordeconi tütarfirma ehitab Stockholmi 5 kortermaja ja ühe paarismaja
Nordeconi tütarfirma SweNCN sõlmis lepingu Rootsi kinnisvaraarendajaga Aros Bostad Stockholmi Bromma linnaossa viie kortermaja ja ühe paarismaja ehituseks. Kokku 51 korteriga arendus kannab nime Nockebyn. Lepingu maksumus on 11,7 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.
Põranda õigeaegne planeerimine aitab vältida lisakulu paigaldusel
Uue hoone põrandakattele tuleks ideaalis mõtlema hakata juba projekteerimise käigus, et vältida hilisemaid lisakulutusi materjali paigaldamisel. Samas pole ühtegi põrandat, mida tänapäevaste võimaluste juures hiljem parandada ei saaks, möönab Eesti ühe tuntuma põrandakatte müügi- ja paigadusettev...
Kardinalahenduse võiks paika panna juba projekteerimise ajal
Pärnu vanalinnas avas 2017. aasta sügisel uksed hubane ja laia valikuga kardinasalong HarmTex, mis pakub aknakatete lahendusi nii era- kui ka äriklientidele.
Üle poole üüripakkumistest tuleb Põhja-Tallinnast ja Kesklinnast
Kallid Kesklinna ja Põhja-Tallinna korterid moodustasid veebruari lõpuks juba üle poole kogu Tallinna üürikorterite pakkumisest, näitab City24 üürituru statistika.
RKAS teenis veidi enam kui mullu
Riigi Kinnisvara grupi müügitulu oli mullu 106,4 miljonit eurot, mis on 200 000 euro võrra enam kui 2017. aastal. Mittevajalikku kinnisvara müüdi 2018. aasta jooksul ligi 7 miljoni euro väärtuses. Üüritulu oli 64, 7 miljonit eurot ja vahendatud teenuste tulu 33, 4 miljonit eurot.
Elektrimootoriga töölaud – investeering Sinu tervise heaks!
Kindlasti oleme tundnud end kõik vähemalt korra elus ebamugavalt, kui laud on olnud kas liiga madal või liiga kõrge ning õige kõrguse leidmine tooli ja laua koostöös keerukas. Nagu ütlevad arstid, on tänapäevased kontoritöötajate tervisemured tingitud tihti just sellest, et viibime tundide kaupa ...
Porto Francosse tuleb Worklandi suurim ühistöötamiskeskus Eestis
Porto Franco ja Workland Estonia allkirjastasid lepingu, mille järgi tuleb ehitatavasse Porto Franco keskusse jagamismajanduse põhimõttel tegutseva täisteenusbüroo ja koostöötamiskeskuse Workland Estonia seni suurim keskus Eestis. Worklandi uus keskus avatakse Porto Francos koos keskuse valmimise...
Statistika: 2018. aastal jäi eluruumide ehituslubasid vähemaks
Statistikaameti andmetel sai Eestis 2018. a ehitusloa 2156 elamut 6990 eluruumiga. Ehitusloa saanud eluruumide pindala oli 180 000 m².
Aruna Ehitus renoveerib Eesti uhkeimat objekti
Sügisel algasid Tallinna lauluväljakul laulukaare renoveerimistööd, kus vahetatakse välja puitlaudis ja katteplekk ning korrastatakse fassaadid. Eestlaste armastatuima objekti ehitushanke võitis OÜ Aruna Ehitus, kes justkui näpistava talve trotsiks tegemistega kenasti graafikus püsib ja töödega m...
Miks maksta maaklerile ostuteenuse eest?
BrokerStreet kinnisvarabüroo maakler Maria Kristina Sarapik pakub kinnisvara otsivale kliendile ostuesindusteenust. Ehkki tegemist on harjumatu olukorraga, kus ostja maaklerile maksab, on Sarapiku sõnul tasuline leping mõlema poole huvides.
Kuula: mida ootab kinnisvarasektor poliitikutelt
„Kinnisvaratunni“ saates kaardistame seekord ärikinnisvara üürileandja TOP 5 viga, saate teises pooles kuuleb, mida ootab kinnisvarasektor poliitikutelt ja uuelt valitsuselt.
Uus Maa: Tallinna korterite hinnatõus ei paista vaibuvat
Jaanuar oli aasta algusele omaselt tagasihoidlik, üle kogu Eesti sõlmiti esialgsetel andmetel 1605 korteriomandi ostu-müügitehingut, mida oli veidi vähem kui 100 võrra vähem kui möödunud aasta jaanuaris ning enam kui 70 võrra vähem kui detsembris. Tehingute arvu langus on olnud laiapõhjaline, ehk...
Kuula: kinnisvarahindadel veel tublisti tõusuruumi
Pro Kapitali juhi Paolo Michelozzi sõnul läheb ettevõttel müük Tallinnas suurepäraselt. Kuid üks, mida veel saavutatud pole, on turuolukorraga kooskõlas olev hindade tõus, rääkis Michelozzi "Investor Toomase tunnis".
Tähelepanu! Ärikinnisvarasse Investeerimise konverentsi pääsmed saadaval
17. aprillil toimub Öpiku Konverentsikeskuses Kinnisvarauudiste konverents Ärikinnisvarasse Investeerimine 2019. Möödunud aastal esimest korda toimunud ärikinnisvara valdkonda puudutav konverents osutus väga menukaks. Erinevalt teistest Kinnisvarauudiste konverentsidest on kõnealuse ürituse fooku...
Statistika: kodumajapidamiste laenud finantseeritakse kohalike hoiustega
2018. aasta lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel Eesti kodumajapidamiste hoiuste jääk 8,3 ja laenude jääk 8,8 miljardit eurot.
Mida tasub tähele panna üüritulu deklareerimisel?
Kas üüritulult saadud kasu pealt maksu tasumata jätmine on ikka koduomaniku ainus mure, küsib vandeadvokaat, advokaadibüroo TGS Baltic maksuvaldkonna juht Helmut Pikmets.
Milline on trendikas 21. sajandi kontor?
Tänases urbanistlikus linnapildis muutub eriilmeline sisekujundus nii kontoris kui ka teistes ühiskasutatavates ruumides üha väärtuslikumaks. Kuidas elada ja töötada nii, et mitte teisi segada, olla koos, kuid samal ajal vajadusel eraldatud? Kui ruumilahendus on paigas, on heaks lahenduseks konto...
Uute eluruumide ehitus kasvas seitsmendat aastat
Ehitusmaht suurenes Eestis kolmandat aastat järjest ning mullu ületati statistikaameti andmetel ka seni parima ehitusaasta, 2007. aasta tase.
Uute eluruumide ehitus kasvas seitsmendat aastat
Ehitusmaht suurenes Eestis kolmandat aastat järjest ning mullu ületati statistikaameti andmetel ka seni parima ehitusaasta, 2007. aasta tase.
Vilniuses kasvab B-klassi büroode nõudlus
2018. aastal avati Vilniuse keskosas neli A-klassi büroohoonet. Nõudlus mainekate büroode järele jätkub sel aastal, kuid sektori tugev konkurent sunnib kinnisvaraarendajaid muutma suunda ja keskenduma B-klassi hoonetele, mille populaarsus suureneb pidevalt teist aastat järjest, teatas rahvusvahel...
SEB: rentnikud saavad muskleid näidata
Uusarenduste tõttu on Tallinnas oodata nii suuremat pindade saadavust kui ka hinnasurvet B-klassi bürooruumidele, näitab SEB koostatud analüüs.