Päevinäinud diivan maakoju, mitte üürikorterisse
Väljaüüritava korteri puhul on oluline sisutus, mis tõstab ka üürihinda. Lisaks annavad lisaväärtust mitmed teised aspektid, millest kirjutab Metro Capitali müügiesindaja Madis Brjantsev.
Milline kinnisvara sobib investeerimiseks?
Kas väikearendaja sureb välja?
„Kinnisvaratunni“ saade keskendus seekord ühisrahastusele kinnisvaras ja eelkõige selle sihtgrupiks mõeldud keskmisele ning väikearendajale.
Linnavalitsus paneb JOKK-korteritele käe ette
Tallinna linnavõimud on lõpuks sihikule võtnud arendajad, kes büroohoonetes kortereid arendades eluruumidega seotud nõuetest püüavad kõrvale hiilida.
Vaata, palju küsib palka koristaja?
Palkade kasv on jõudnud ka madalamalt tasustatud inimesteni, näiteks koristusfirma ISS Eesti töötajate keskmine kuutasu tõusis möödunud aastal 650 eurolt 730 eurole.
Eluasemete hinnad endiselt tõusuteel
Esimeses kvartalis tõusis statistikaameti eluaseme hinnaindeks aastaga 5,9 protsenti.
Millist lao- ja tööstuspinda kõige rohkem vajatakse?
Kinnisvaraarendusega tegeleva Harju KEKi müügi- ja turundusjuhi Lauri Viilebergi sõnul huvi on lao- ja tootmiskinnisvara vastu suur. „Arendajatena oleme võtnud suuna linnakutele loomisele, kus leiavad ruumid erinevad üksteist täiendavad ettevõtted,“ kinnitas Viileberg Äripäeva veebiseminaril lisa...
Eraisikute kasvav laenukoormus kinnisvaraturgu ei ohusta
Aktiivne kinnisvaraturg ja laenuvõtmine panevad küsima, kas laenukoormus on kasvanud tempoga, kus laenuvõtjad saavad otsa? Ega laenusummad ei ole üle jõu käivad? Kas liigne laenukoormus võib saada jätkusuutlikult toimiva kinnisvaraturu pudelikaelaks?
Baltikumi moodsaim merekeskus on avatud
18. juunil avati Kakumäe poolsaarel asuv Haven Kakumäe merekeskus, mille arhitektideks on KAMP Arhitektid koostöös KCAP arhitektuuribürooga. Baltikumi kaasaaegseima sadamataristu moodustavad Haven Kakumäe merekeskus ja 2017. aastal valminud jahisadam.
PILDID: arhitektuuribüroo PLUSS võidutöö Ülemiste City arhitektuurikonkursil
Ülemiste Cityt arendav Mainor Ülemiste kinnitas uue arhitektuurikonkursi lõplikuks võitjaks Arhitektuuribüroo PLUSS töö, mille järgi kerkib Tallinna lennujaama kavandatava terminalihoone kõrvale moodne ligi 20 000-ruutmeetrine ärimaja.
Uut ärikinnisvara investeerimisfirmat asus juhtima Jaan Liitmäe
Domus Kinnisvara asutas uue investeerimisfirma, mis keskendub koostöös investoritega kesk- ja pikaajalistesse kapitalipaigutustesse ärikinnisvara valdkonnas.
Statistika: tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk on kümnendi madalaim
Eesti Panga andmetel oli 2019 I kvartali lõpu seisuga Eestis tegutsevate pankade väljastatud eluasemelaenude jääk 7,7 miljardit eurot. Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk moodustas sellest 196 miljonit eurot ehk 2,6%.
Vaata graafikut: suurlinnade korterite hinnad läbi 16 aasta
Pindi Kinnisvara avaldab esmakordselt nelja suurema linna korterite hinnagraafikud alates ajast, mil riiklikult hakati tehingute statistikat säilitama.
10 olulist asja, mida kodus enne puhkusele minekut teha
"Suvisel ajal tuleks hoolitseda ka selle eest, et puhkuselt naastes leiaksime kodu eest samasugusena kui enne puhkusele minekut, " tuletab Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) õigusosakonna juhataja Urmas Mardi korteriomanikele meelde mõned lihtsad põhitõed.
Porto Francosse tuleb rahvusvaheline kõrgkool
Haaga-Helia Rakenduskõrgkooli Eestis asutatud sihtasutus avab Porto Francos rahvusvahelise rakenduskõrgkooli, mis võtab vastu esimesed tudengid 2020. aastal.
Kesklinnas valmivad bürood väikestele ettevõtetele
Uus Maa Ärikinnisvara OÜ koostöös Novira Capital OÜ-ga alustas Pärnu mnt 31 uue esindusliku ärimaja Büroo 31 väljaüürimist. Hoone valmib 2020. aasta alguses ja selles saab üürida büroopindu suurusega alates 50 m2.
Maaklerid said uued head tavad
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda kinnitas ühtsed head tavad Eestis tegutsevatele kinnisvaramaakleritele.
Kas koristamata eluruum on tuleohutusnõuete rikkumine?
Kindlustusfirma võib tuleohutusnõuete rikkumise tõttu jätta hüvitise välja maksmata või teha seda vähemas mahus. Advokaadibüroo NOVE nõunik Indrek Niklus rääkis Äripäeva Tuleohutuskonverentsil, et mõnikord on rikkumist raske tõendada ja vahel loetakse rikkumisteks asjad, mille peale tavainimene e...
Kodu energiasäästlikkuse tagab nutikas mitmeotstarbeline moodulsüsteem
Energiasäästlikest süsteemidest eramutes ja nutikatest kodudest on küll räägitud juba aastaid, kuid Taanis valmistatud kütte-, ventilatsiooni- ja sooja vee tootmise moodulsüsteem Compact P on astunud veel sammu edasi ning loonud tulevikuhoonete ehk madalenergia ja passiivmajade eriti energiasääst...
Millises Balti riigis on parim ärikinnisvara halduse tase?
Saate „Korras kinnisvara täna-homme“ teises saateosas oli fookus ärikinnisvara haldusel. Omanikke esindasid saates Baltic Horizon Fundi juht Tarmo Karotam ja Capital Milli juhatuse liige Marko Kull, haldusfirmade esindajana võttis sõna BPT Real Estate AS tegevjuht Janek Hintsov.
Arco Vara teatas dividendi
Arco Vara aktsionäride korraline üldkoosolek otsustas täna kinnitada ettevõtte eelmise aasta majandusaasta aruande ja maksta aktsionäridele dividendi, teatas ettevõte börsile.
Ei tasu loota, et välk valib suvalise posti
Suvel pole äikesevihmad ja tormid haruldased ning Eestis on keskmiselt 20 äikesepäeva aastas. Selleks, et pikne varale liiga ei teeks, annab ERGO kindlustuse varakahjude käsitleja Tuuli Kalberg mõned näpunäited, kuidas oma kodu kaitsta.
Miks vajab uus maja remondifondi?
Uusarenduses elamine ei tähenda, et ei peaks mõtlema hoone korrashoiule ja koguma remondifondi tuleviku tarbeks. Sellistes hoonetes on oma probleemid, millega nõukogudeaegsed paneelmajad kokku ei puutu, kinnitasid haldusfirmade esindajad raadiosaates „Korras kinnisvara täna-homme“.
Lääne-Tallinna esimesse tehnoparki kerkib 60 tuhat ruutmeetrit äripinda
Kui mujal pealinna lähiümbruses on põhimagistraalide äärsed tehnopargid kiiresti arenenud, siis Lääne-Tallinnas sellist pinda endiselt napib. Selle lünga täidab Paldiski maantee äärde kerkiv Tähetorni tehnopark, kuhu on kavandatud 60 tuhat ruutmeetrit äripinda ühtekokku 12-s hoones. Valmis on es...
YIT Eesti otsib kinnisvaraarenduse projektijuhti
Kandideerimise tähtaeg: 14.06.2019
Statistika: pangad andsid kvartali jooksul elamispindade arendamiseks 49 miljonit eurot
Eesti Panga andmetel väljastasid Eestis tegutsevad pangad 2019 I kvartalis elamispindade arendamiseks laene 48,9 miljoni euro väärtuses.
Eesti hotellikett Hestia tugevdas Riias haaret
Lätis turuosa kasvatada sooviv Eesti hotellikett Hestia Hotel Group alustas Riia vanalinnas asuva Radi un Draugi hotelli opereerimist. Tegemist on Hestia teise hotelliga Riias.
Nordecon ehitab Soome kaubanduskeskuse
Nordeconi kontserni kuuluva ettevõtte NOBE (Nordecon Betoon) Soomes registreeritud tütarettevõte sõlmis alltöövõtulepingu Raitinkartano kaubanduskeskuse ja kortermaja betoonkonstruktsioonide ehitamiseks.
Kinnisvarauudised 10.06.2019
Londonis kõrghoone tippu rajatakse kogu katuse suurune bassein
Londonis on küpsemas erakordne projekt – 55 korruseline pilvelõhkuja koos kogu katust katva ujumisbasseiniga. Sisse ja välja hakkavad ujumishuvilised saama erilise tõstuktrepiga, mis kerkib basseini põhjast.
Kriis Ida-Virumaa tööjõuturul mõjub kinnisvarahindadele laastavalt
Kuni tuhande töökoha kadumine Ida-Virumaalt toob tõenäoliselt kaasa elanike lahkumise ja mõjub laastavalt piirkonna kinnisvarahindadele, mis on juba praegu ühed madalamatest Eestis, prognoosib kuulutusteportaali Kinnisvara24.ee tegevjuht Kalev Roosiväli.
Kuidas valida aiamööblit
Milline on aiamööbli valik, kuidas seda hooldada ning mida silmas pidada endale sobiva mööbli valimisel, kõneleb saates "Kõik aiandusest" Evelekt OÜ tegevjuht Jüri Zoova. Võrdleme mitmesugustest materjalidest valmistatud aiamööblit.
Tallinna korteri ruutmeeter läks kuuga 76 eurot kallimaks
Mais maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 1948 eurot, mis on 76 eurot ehk 4,1 protsenti kõrgem kui aprillis, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehinguülevaadet.
BPT Real Estate uueks Eesti tegevjuhiks saab Janek Hintsov
Baltikumi juhtiv ärikinnisvara täisteenuse pakkuja BPT Real Estate AS (BPT) saab Eestis uue tegevjuhi, kelleks on ärikinnisvara haldusettevõtte DONE Haldus OÜ senine juht Janek Hintsov. 12 aastat BPT juhtivpositsioonidel töötanud senine Eesti tegevjuht Ülari Niinemägi lahkub ametist.
EstateGuru laiendas omanikeringi
Eestis asutatud lühiajaliste kinnisvaralaenude platvorm EstateGuru kaasas omanikeringi olulise investori Speedinvest.
Eesti arhitektuuribüroo sai ajaloo suurima eksporttellimuse
Espoo uue koolimaja rahvusvahelise arhitektuurse hanke võitis Eesti arhitektuuri- ja inseneribüroo Kuubis. Tegemist on diginatiivide koolimajaga, mis oma 15 000 ruutmeetrise mahuga on ka Euroopa mõistes suur koolihoone. Tegu on ilmselt suurima välismaise tellimusega Eesti arhitektidele.
Kuidas planeerida kontori kolimist?
Kihnu sai kaasaegse komandohoone
Täna avati Kihnu saarel uus operatiivhoone, mida hakkavad ühiselt kasutama Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet.
Statistika: keskmine eluasemelaenu jääk on 42 500 eurot
2019 I kvartali lõpu seisuga olid Eestis tegutsevad pangad Eesti Panga andmetel väljastanud 181 200 eluasemelaenu kogujäägiga 7,7 miljardit eurot. See teeb keskmiseks eluasemelaenu jäägiks 42 500 eurot.
Eksminister asus juhtima kinnisvarafirmat
Endine keskkonna-, sise- ja sotsiaalminister Marko Pomerants asus juhtima kinnisvaraäri BlueSky Project, millelt on järgnevatel aastatel oodata mitut suurarendust Jüris, Rae ja Viimsi vallas.
Kuidas valida ja ehitada oma hoovi unistuste bassein?
Kes poleks unistanud isiklikust basseinist tagahoovis? On ütlematagi selge, et bassein on kuumal suvepäeval lõõgastuseks nii vanematele kui ka rõõmuks lastele, lisaks on spetsiaalse kaarkatuse ja soojendusega basseinid kasutatavad ka külmemal perioodil. Millist basseini valida ja mida selle ehitu...
Kinnisvaraturg mais rahunes. Aga vaid statistiliselt
Märtsi ja aprillikuu vahespurdi järel saabus mai esimeste soojemate ilmadega kergekinnisvaraturu rahunemine. Mõnevõrra madalamad arvud olid peamiselt tingitud eelmiste perioodide kõrgest võrdlusbaasist, mitte aga kinnisvaraturu jahenemisest, kirjutab analüütik Igor Habal Uus Maa Kinnisvarabüroo
Mida tõi uus muinsuskaitseseadus?
Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ja ameti ehituspärandi valdkonna juht Anni Martin tutvustavad saates "Eetris on ehitusuudised", milliseid muutusi tõi 1. mail jõustunud uus muinsuskaitseseadus. Räägime, kuidas uus seadus reguleerib riigi ja kultuurimälestise omaniku õigusi ja kohustusi ni...
Tallinna Tehnikaülikooli kinnisvaraosakond otsib hooldusspetsialisti
Kandideerimise tähtaeg: 25.06.2019
Mida vajab Tartu kinnisvaraturg?
Tartu kinnisvaraturg liigub Tallinna tuules. Kui tehinguaktiivsus on mõnevõrra tagasi tõmmanud, siis hinnad langenud pole.
Aiaehitus usalda kogemustega paigaldaja kätesse
Juba 2002. aastast tegutsev Aiaekspert OÜ on aastate jooksul rõõmustanud oma uusi ja korduvaid kliente kvaliteetsete ning vastavalt tellija soovile projekteeritavate aedade ja väravate valmistamise ning paigaldamisega.
Kuidas valida ja ehitada oma hoovi unistuste basseini?
Kes poleks unistanud isiklikust basseinist tagahoovis? On ütlematagi selge, et bassein on kuumal suvepäeval lõõgastuseks nii vanematele kui ka rõõmuks lastele, lisaks on spetsiaalse kaarkatuse ja soojendusega basseinid kasutatavad ka külmemal perioodil. Millist basseini valida ja mida selle ehitu...
Porto Francol on 60 protsendil pinnal üürnikud olemas
Tallinna sadama-alale kerkiv Porto Franco arendus plaanitakse valmis ehitada tuleva aasta septembriks ning ettevõtte juhatuse esimehe Rauno Tederi sõnul on praegu üürileping sõlmitud umbes 60 protsendile pindadest.
Salva Kindlustus hindas tuntud tehnikaettevõtte Intrac kindlustusvajadusi
25 aastat Eesti turul ehitus-, metsa- ja põllutehnikat müünud Intrac Eesti AS on aastate jooksul puutunud kokku erinevate kindlustusjuhtumitega. Intraci juhatuse liige ja finantsjuht Peter Kuus ütleb, et kuigi neil väga drastilisi kogemusi pole, ei jäta arukas ettevõtja midagi juhuse hooleks. Sen...
Vaata, kui põnevad rõdud ehitatakse Noblessneri uutele kortermajadele
Noblessneri linnaku teises ehitusetapis valmib 320 uut korterit. Kvartalisse kerkib siseõuega ringmaja ning eriliste etteulatuvate rõdudega korterelamud.