Tallinna müüakse kvartalite kaupa
„Kinnisvaratunni“ meeskond pani seekordsele saatele alapealkirjaks „Kõik müügiks!“ Uus Maa Ärikinnisvara tegevjuht Kristjan Ploompuu ja kutseline maakler Danel Talpsepp kinnitasid saates, et praegu on palju põnevat kinnisvara kas avalikus või siis „vaikses müügis“.
Turvafirma: noorema põlvkonna sulid ei hinda vargamaailma traditsioone
Kaasaegsed sulid ei järgi vargamaailma traditsioone, sest krimimaailma ehedaim klassika, kauplustesse sissemurdmine, on viimase viie aasta jooksul vähenenud lausa kolm korda, teatab Skandinaavia turvafirma Rapid Security.
Firmakingid kinnisvaraäris
Kätte on jõudnud rõõmus pühadeaeg, mis toob endaga traditsiooniliselt nii suuremaid pidulikke ettevõtmisi kui väiksemaid hubaseid perekondlikke olemisi, ning muidugi palju toredaid kingitusi.
Kas seadustamata kinnisvara omanikke hakatakse uuest aastast trahvima?
Ehitisregistri teatel on nendega ühendust võtnud kodanikud, kes on saanud kirju või lugenud artikleid, mis räägivad riiklikest trahvidest, mis ähvardavad inimesi, kui neile kuuluvate ehitiste andmed ei ole ehitisregistris korrastatud 1. jaanuariks 2020 või on selleks tähtajaks puudu ehitise kasut...
Kellest saab Aasta kinnisvaramaakler?
Reedel, 6. detsembril kuulutab Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda välja Aasta Maakleri tiitli saaja. Vaata lõppvooru pääsenud kandidaate, kelle hulgast said koja liikmed oma valiku teha kuni 4. novembrini. Reeglite kohaselt ei tohtinud viimases voorus hääletada oma firma töötaja poolt.
1Partner laienes ka Leetu
Baltikumi suurimaks kinnisvarafirmaks kasvanud 1Partner laienes oktoobris Lätti ning omandas nüüd osaluse tuntud Leedu kinnisvarafirmas Centro Kubas Real Estate, mis tegutseb edasi 1Partneri nime all.
EfTENi III Fond hakkab Apollo tütarettevõttele hoonet üürima
Leedus asuvale kinnistule tuleb üürnikuks Apollo kontserni kuuluv APL Fresh Food, kes haldab KFC frantsiisi, teatas EfTEN.
Eluasemelaenude käive kasvas aastaga 13,4%
2019 III kvartalis väljastasid Eestis tegutsevad pangad eluasemelaene 375 miljoni euro väärtuses. Selle tulemusena suurenes eluasemelaenude jääk 7,97 miljardi euroni.
Kes ehitaks valmis Muusika- ja Balletikooli?
Riigi Kinnisvara otsib rahvusvahelise hankega Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone ehituse peatöövõtjat. Uues koolihoones hakkavad ühe katuse all õppima Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli õpilased.
Tallinna Linnavaraameti kinnisvaratoimingute osakond otsib peaspetsialisti
Kandideerimise tähtaeg: 11.12.2019
Tallinna Linnavaraameti haldusosakond otsib kinnisvara korrashoiu peaspetsialisti
Kandideerimise tähtaeg: 5.12.2019
Tallinna läänekülg saab juurde kaasaegset äripinda
Paldiski maantee ääres asuv Tähetorni Tehnopark laieneb jõudsalt. Kui juunis valmis esimene hoone, siis nüüd sai sarikad juba arenduse teine hoone, mille ehitusega alustati juulis. Tehnoparki arendava Favorte hinnangul on linn lääne suunal kiiresti arenemas ning äripindade järele kasvatavad veelg...
Üürihinna reguleerimise oht on muutnud investorid ettevaatlikumaks
CBRE Mandri-Euroopa teadusuuringute ning mõte juhtimise ja andmestrateegia juht Jos Tromp ütles Tallinnas toimund Nordic Real Estate Forumil esinedes, et Euroopa kinnisvara ja rendihinna debatid on muutnud investorid ettevaatlikuks.
Fahle Pargi esimesed üürnikud kolivad sisse
Taru maanteele endise tselluloositehase alale kerkiva Fahle Pargi esimene hoone on sealmaal, et üürnikud saavad hakata sisse kolima. Otsa teeb lahti ankurüürnik Postimees Grupp, kelle raadiojaamad – Kuku, MyHits ja Narodnoe Radio alustavad neil päevil eetrisseminekut juba Fahle Pargi uuest hoonest.
TOP100 hulka pääses käputäis kinnisvaraga tegelevaid ettevõtjaid
Äripäeva edukate ettevõtete TOP 100 hulgas on 5, kelle tegevusalaks märgitud kinnisvara. Neist 2 on põhitegevuselt kinnisvara arendamise ja müügiga tegelevad ettevõtted.
Kolme aastaga valmib Tallinnas 175 000 ruutmeetrit büroopinda
1Partner Kommertskinnisvara analüüsi kohaselt kerkib Tallinnas järgmise kolme aastaga 175 000 ruutmeetrit büroopindasid, millest ligi 70 000 juba järgmisel aastal.
Halduskulude kokkuhoid võib maksta valusalt kätte
Eestis ehitatakse aastas ca 1,7 miljonit ruutmeetrit uut kinnisvara. Sellel on aga ka oma varjukülg: kiire ehitamise juures kipuvad kinnisvara elukaare kulud tagaplaanile jääma.
Merko: ehituses paistab küllastumise märke
Statistika näitab kvartalist kvartalisse üht: ehitus Eestis ei kasva ega vähene, ettevõtjate hinnangul on tegelikult sarnane olukord välismaal.
Kinnisvara korrashoid – kas see on atraktiivne eriala, mida õppida?
Enamus noori ja ka paljud täiskasvanud ei kujuta ette, mis valdkond on kinnisvara korrashoid ning milliseid karjäärivõimalusi see pakub. Sageli ei teata isegi seda, et sellist eriala on võimalik õppida, kirjutab Äripäeva Infopanga koostatud Kinnisvarahalduse ja hoolduse raportis Tallinna Tehnikak...
Kinnistusraamatus saab nüüdsest päringuid teha vaid ID-kaardiga
Alates selle nädala algusest saab isikuandmete paremaks kaitseks elektroonilises kinnistusraamatus päringuid teha vaid ID-kaardiga sisse logides.
Eluasemelaenude intressimäär on marginaalselt kerkimas
2019 III kvartali lõpu seisuga oli Eesti eluasemelaenude keskmine intressimäär Eesti panga andmetel 2,6%. Jooksva aasta kestel on keskmine intressimäär suurenenud protsendi kümnendiku võrra. 20-…30-aastaste eluasemelaenude intressimäär oli septembri lõpu seisuga 2,2%. See näitaja on kogu 2019. a ...
Nordic Real Estate Forum toob kokku piirkonna kinnisvaratipud
Neljapäeval, 28. novembril Tallinnas toimuv Nordic Real Estate Forum keskendub tänavu innovatsioonile ja tehnoloogiale kinnisvaraarenduses, tuues aruteludeks Tallinnasse Baltikumi ja Põhjamaade kinnisvaraturu suurtegijad.
Paljassaarest saab lähiriikide moodsaim filmilinnak
Tallinna linna ja Tallinn Film Wonderlandi koostöös kerkib Paljassaarde lähiriikide kaasaegseim filmitööstuse keskus. Pikemas perspektiivis arendatakse Paljassaarde uus, kaasaegne linnaruum koos sinna juurde kuuluvate elamu- ja ärihoonetega.
EstateGuru soovib minna Soome turule
Ühisrahastusplatvorm EstateGuru valmistub vallutama ka Soome turgu. Ametlik tegevuslitsents Soome lahe põhjakaldal tegutsemiseks loodetakse kätte saada juba enne aasta lõppu.
Endises veduridepoos avatakse hotell
Veebruaris avab Tallinnas Balti jaama turu ja Telliskivi loomelinnaku vahetus naabruses uksed Konteinerhotell.
Sõõrumaa: „Mitte vangla, vaid merekindlus“
Ettevõtja Urmas Sõõrumaa ei kavatse hakata Patarei ala turunduses põhirõhku panema hoone vanglaperioodile. „See on merekindlus, piltlikult öeldes loss,“ kinnitas Sõõrumaa Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
East Capital Fund ostis 19 Riia lennujaama lähistele logistikapargi
East Capitali kolmas kinnisvarafond omandas pea 19 miljoni euro eest logistikapargi Riia lennujaama lähistel. Kuna antud piirkonnas on terav nõudlus kaasaegsete laopindade järele, siis on ka tehinguga omandatud park on täielikult välja renditud.
Colliers uuris kaubanduskeskuste kontseptsioone
Colliers Internationali uusim uuring vaatleb 13s Kesk- ja Ida-Euroopa riigi kaubanduskeskustes pakutavaid meelelahutus- ja vaba aja veetmise liike. Tulemused näitavad selgelt, et meelelahutustööstus on üks valdkondadest, mis on viimase mitme aasta jooksul dünaamiliselt kaubanduspindaldele arenenud.
Tulekul seminar kinnisvara raamatupidamisest ja maksundusest
Äripäeva teemaveebid Kinnisvarauudised.ee ja Raamatupidaja.ee korraldavad 29.01.2020 praktilise seminari kinnisvara raamatupidamise ja maksunduse teemal.
Miks pangast alati laenu ei saa?
Kui pangalt tuleb laenutaotlusele eitav vastus, siis tuleb see tihti negatiivse üllatusena. Harva suudetakse mõista, et tegelikult on pank teinud otsuse just inimese enda heaolu silmas pidades. Miks annab pank laenutaotlusele eitava vastuse ja mida teha selleks, et laenu saada? Neile küsimustele ...
Portaalid võtsid kasutusele uued ärikinnisvara kategooriad
Kinnisvaraportaalide ärikinnisvara vaikust leiab viimasel ajal uued kategooriad. Nõudluse tingis turg, kinnitavad City24 ja Kinnisvara24. Kinnisvaraekspert Ardi Roosimaa sõnul näitab see, et siiani nii staatiline ärikinnisvaraturg on muutuses.
Konkurentsipiirangud kinnisvaratehingutes
Konkurentsiõiguse asjaolud kipuvad jääma kinnisvaratehingutes tagaplaanile, ehkki neid jõuab nimetatud tehingutesse üha sagedamini. Selline vaatenurk ei ole õigustatud, sest konkurentsi kahjustavad kokkulepped võivad osutuda tühisteks ja tuua endaga kaasa märkimisväärseid rahatrahve, kirjutab TGS...
Kaamos alustab Lätis elamuarendusega
Kaamos Kinnisvara alustab veel selle aasta lõpus esimese arendusprojektiga Lätis, mis näeb ette kahe kortermaja ehitamist Riiga Daugava jõe paremal kaldal asuvale krundile. Kokku valmib 132 korterit.
Vaid 5% eluruumidest valmis väljaspool Harju, Tartu ja Pärnu maakonda
2019 III väljastati Eestis ehitusluba 2512 eluruumile. Kasutusloa sai samal ajal 2158 eluruumi.
Kinnisvaraettevõtjate kindlustunne on aastatagusest tugevam
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) uuringu alusel on kinnisvaraettevõtjate ja tippspetsialistide kindlustunne nii äripindade kui elamispindade turu osas tugevam kui aasta tagasi. Jätkuvalt on ettevõtjate ootus suurendada nii töötajate arvu kui ettevõtte käivet.
Päästeamet tuleb kortermaju kontrollima
Sel nädalal kontrollib Päästeamet kogu Eestis tuleohutusnõuete täitmist kortermajade ühiskasutatavatel pindadel. Ohutusnõuete järgimisega saab iga vastutustundlik inimene ise kõige paremini enda ja oma naabrite heaolu ja turvalisuse ees seista.
Kus on Tallinnas ettevõtete kuum kogunemiskoht?
Tallinna ärikinnisvarasektor on muutuste teel. Koondutakse tööstusparkidesse, büroolinnakutesse ja linnapiiri taha. Samas on ka neid piirkondi, mis on säilitanud oma sissetöötatud funktsiooni, samas arenedes tänapäevasemaks, kirjutab Uus Kinnisvarabüroo äripindade maakler Kristo Soito.
Korterite kiire hinnatõus on müüt
Hoolimata sellest, et korterite hinnad näitavad graafikutes ülijärsku hinnatõusu, on see petlik ning lõviosas ajab keskmise tehinguhinna üles suur uute korterite osakaal, teatab Pindi Kinnisvara.
Ennustused Helsingi korterituru kohta ei pidanud paika
Soomele ennustatud kinnisvaramüügi ikaldus pole tõeks saanud, lausa vastupidi – pealinna piirkonnas käib korterimüük sajandi rekordtempos, kirjutab Helsingin Sanomat.
LVM Kinnisvara avaldas maaklerite profiilid
Alates 18. novembrist on LVM Kinnisvarabüroo maaklerite kohta võimalik näha põhjalikku taustainfot alates kutsetunnistuse olemasolust lõpetades senise töö ja tagasisidega.
Äripäeva raadiot kuuleb nüüd üle Eesti
Äripäeva raadiot saab nüüdsest kuulata kõikjal suurtes linnades üle Eesti.
Varjatud puuduste alla käivad ka lärmakad naabrid
Kinnisvara müügi puhul on esmatähtis ausus nii ostja kui tehingut vahendava maakleri suhtes, kinnitasid „Uus Maa kinnisvarasaates“ maaklerid Kristina Leer ja Egon Juhanson.
Professor: uusarendused löövad rikkad ja vaesed tallinlased lahku
Tartu Ülikooli linna- ja rahvastikugeograafia professori Tiit Tammaru kaasabil läbi viidud üleeuroopalisest uurimusest „Socio-Economic segregation in European capital cities. East meets West“ („Sotsiaalmajanduslik segregatsioon Euroopa pealinnades. Ida kohtub Läänega“) selgub, et Eesti pealinn Ta...
Elektrilevi ehitab esimese ühistaristu Tiskreoja elurajooni
Elektrilevi rajab pilootprojektinaTiskreoja elurajooni Tallinna külje all esimese ühistaristu, mis tähendab, et korraga valmib ressursse säästvalt nii elektri, side, elektriautode laadimise kui ka targa tänavavalgustuse võrk.
Sõpruse Ärimaja pälvis BREEAM In-Use sertifikaadi
Tallinnas Sõpruse puiesteel asuv Sõpruse Ärimaja pälvis rahvusvahelise BREEAM In-Use sertifikaadi tasemel Very Good. Hoone omanik Kapitel on Sõpruse Ärimaja energiatõhususe, sisekliima ja töökeskkonna parandamisse investeerinud viimastel aastatel ligikaudu 400 000 eurot.
Sündis kinnisvaraettevõte 1Partner Seven
1Partner Kinnisvaragrupi osalus seni Seven Real Estate nime kandnud kinnisvaranõustamise ettevõttes kasvas 50%-ni ning alates novembrist tegutseb ettevõte 1Partner Seven kaubamärgi all.
Priit Uustulnd: vanemate äripindade omanikel tuleb pingutada
Kuigi kinnisvarasektor tervikuna näitab prognooside kohaselt jahenemise märke, siis ei ole lähiaastatel veel pealinnas äriarendusobjektide vähenemist ette näha, kirjutab Kaamos Kinnisvara tegevjuht Priit Uustulnd.
Mihkel Eliste: noored korteriostjad on riskialtid
Olenemata sellest, et veidi globaalsemalt vaadatuna on majanduskasvu väljavaated halvenenud ning juba Eestiski on täheldada ettevõtjate kindlustunde järsku halvenemist, mis peegeldub ka juba tootmismahtudes ja laenunõudluses, ei pane võimalikud negatiivsed stsenaariumid tarbijaid eriti oma ostuot...
Jarek Kurnitski: hea sisekliima parandab tööviljakust
Miks mõnusa sisekliimaga tasub tegeleda? Uuringud näitavad, et hea ventilatsioon, õige ruumitemperatuur ning ka sisekliimakaebuste puudumine ehk töötajate rahulolu parandavad tööviljakust, samuti õpitulemust, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurn...
Tallinna korteri hind tegi rekordi
Oktoobris maksis pealinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2040 eurot, mis on kõrgem kui kunagi varem, analüüsib kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti tehinguülevaadet.