Korteritehingute mõõdukas kallinemine hoiab turgu aktiivsena
Eesti korteritehingute keskmine hind 2019. a oli maa-ameti andmetel 1311 €/m². Eelmise aastaga võrreldes kasvas see näitaja 5,6%. Sellist kinnisvaratehingute kallinemist võib pidada mõõdukaks.
Tallinn toetab restaureerimist vajavate hoonete kordategemist
Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond võtab kuni 2. märtsini vastu restaureerimistoetuse taotlusi.
Kas oled kinnisvarast saadud tulu deklareerinud?
Üürimisest või kinnisvaramüügist tulu deklareerimata jätnud inimesed saavad Maksu- ja Tolliametilt meeldetuletused.
Kose korteriturg püstitab rekordeid
Harjumaal, Kose vallas tõusis korterite keskmine ruutmeetri hind 736 euroni, mis on 23 protsenti rohkem kui aasta varem, analüüsib 1Partner Kinnisvara konsultant Margus Suumann Maa-ameti statistikat.
Kinnisvaraportaal pakub võimalust uurida üürniku tausta
Kinnisvaraportaal Kinnisvara24.ee avas maakleritele uue võimaluse teha enne lepingu sõlmimist üürniku taustakontrolli, mis aitab vältida üürivõla ja muude probleemide tekkimist.
Bonava ootab oma tiimiga liituma mitmeid uusi tegijaid
Kuulutus on aktiivne kuni 13.02.2020
Porto Franco avamine lükkub edasi
Tallinna sadamaalale kerkiva Porto Franco avamine lükkus 2021. aasta esimese kvartali lõppu, kuid Norra hotelliketti kuuluv Citybox avab oma uksed siiski juba tänavu, vahendab
Väärtuslikku vana kodu ei taheta enam niisama lihtsalt ära müüa
Kel vähegi võimalik, jätab oma vana kodu alles ja annab üürile. See on kasvav trend ning puudutab eelkõige just erilisemaid kortereid, mis paistavad silma kas põneva planeeringuga või asuvad mõnes ajaloolises või erilise arhitektuuriga elamus, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Kristiina Ad...
RMK ostab ka sel aastal eraomanikelt kinnistuid
RMK on alates 2018. aasta keskpaigast eraomanikelt ostnud 63 kinnistut, mille kasutamisele on looduskaitseliste piirangute tõttu seatud olulised kitsendused. Kinnistute ostmiseks on kulunud üle viie miljoni euro.
2019. aasta korteritehingute käive oli 1,8 miljardit eurot
2019. aasta Eesti korteritehingute rahaline kogukäive oli maa-ameti andmetele tuginedes 1,8 miljardit eurot. Tehingute käive suurenes aastatagusega võrreldes 7,8%.
Airbnb korterite arv on kahe aastaga kahekordistunud
Soodne majanduskeskkond ning üha kasvavad sissetulekud on viimaste aastate jooksul loonud soodsa pinnase kinnisvarasse investeerimiseks. Aktiivne turg on hüppeliselt kasvatanud ka Airbnb korterite arvu, kirjutab 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.
T1 kaotas järjekordse rentniku
Nädalapäevad tagasi kadus T1 Mall of Tallinnast Da Vinci nimeline kohvik, mis asus kohe keskuse peaukse juures. Lahkumise põhjuseid selgitades läksid aga keskuse ja kohviku juhi arvamused lahku, kirjutas Postimees.
Tarmo Sild lahkub Arco Vara juhi kohalt
Arco Vara teatas, et tänavu esimese poolaasta jooksul saab ettevõte uue juhi.
Kinnisvarahindajate kolm põhilist viga
Milline on meie kinnisvarahindajate töö kvaliteet ning millised on nende koostatud hindamisaruannete levinumad vead ja puudused?
Kasvavad kinnisvarahinnad suurendavad dividendivõimekust
Kinnisvaraturul on viimased aastad olnud hea tulususega, seega on tõusnud ettevõtete varade, eriti kinnisvarainvesteeringute väärtus, mis omakorda võimaldab maksta välja rohkem dividende.
ISS Eesti on nüüdsest Stell
2019. aasta suvel rahvusvahelisest kinnisvarahoolduskontsernist väljunud ISS Eesti kannab tänasest uut nime Stell ning tahab lähema viie aasta jooksul saavutada kinnisvarakeskkonna juhtimise ettevõttena Balti turul liidripositsiooni.
Kuidas valida ettevõttele uut äripinda?
Tallinna ärikinnisvaraturg on endiselt hoogsalt arenemas ning pinda leidub igale ettevõttele ja igale vajadusele. Otstarbekas on oma ärile uut asukohta otsides hästi läbi mõelda – millised on ettevõtte vajadused täna ning millised tulevikus, sest iga paari aasta tagant kolimine on otstarbetult ku...
Patarei merekindlus huvitab nii Euroopa kui Lõuna-Aafrika investoreid
Kinnisvaraettevõtja Urmas Sõõrumaa kinnitas Äripäeva hommikuprogrammis, et loodab ala korda teha 60-70 miljoni euro eest. Tema sõnul on ajaloolise hoone korrastamise vastu suurt huvi üles näidanud ka välisinvestorid.
Mapri Ehitus ehitab Dimediumi hoone laienduse
Tartus Rohelises Pargis asuv Dimediumi logistikakeskus saab laienduse. Juurdeehitusega tekib hoonele uus peasissepääs ning lisandub büroopinda ja parkimiskohti. Maikuus valmiva laienduse ehitab Mapri Ehitus, projekteerija on Design Police Department.
Tänapäeva üürimaja olgu isemajandav ja innovaatiline
Üürimajade loomine on Eestis veel lapsekingades, kuid trend rühib jõudsalt ülesmäge. Mida ootab kaasaaegselt üürimajalt tarbija ja mida võiks oodata kaaslinlane?
Soome fondil on Eestis 35 miljoni eurone kinnisvaraportfell
Soomlaste ettevõttele Asuntosalkku Eesti OY kuuluv Linnakodu OÜ jätkas möödunud aastal topeltkiirusel investeerimisega ning on soetanud endale juba 35 miljoni euro väärtuses kinnisvara.
EfTEN liidab fondid 350 miljoni euroseks ühendfondiks
Börsiettevõte EfTEN Real Estate Fund III AS ühendab endaga EfTEN Kinnisvarafond AS-i, mille tulemusena tekib ligi 350 miljoni eurose varade mahuga ärikinnisvarafond, mille portfellis on Baltimaades 29 ärihoonet.
Vaata, milline näeb tulevikus välja Rakvere riigigümnaasium
Rakvere riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Salto ideekavandiga „Pargielu“. Ideekavandi autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean.
Eesti korteritehingute arv kasvas aastaga 3,3 protsenti
2019. aastal tehti Eestis maa-ameti andmetel kokku 23 112 korteriomanditehingut. Aastataguse ajaga võrreldes kasvas tehingute arv 3,3%.
Maksud võivad kinnisvara väikearendajaid ootamatult üllatada
Maksurisk on iga projekti puhul alati olemas ja seda kinnitab tõsiasi, et see kipub realiseeruma just nii, nagu sa ei oota, kirjutab kinnisvarafirma Vinkel Group OÜ juhatuse liige Karin Vinkel.
N.R. Energy rajab Loksale 3 miljonit maksva katlamaja
Soojatootja N.R. Energy ehitab 2022. aastaks Loksale uue, hakkepuidul töötava kaasaegse ja keskkonnasõbraliku katlamaja. Projekti kogumaksumus on 3 miljonit eurot, millest poole katab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Suurima kriisi tekitab stabiilsus
"Uus Maa kinnisvarasaates" võtame jutuks 2019. aasta elukondliku kinnisvaraga toimunu ning vaatame, mis saab edasi. Juttu tuleb uusarenduste rahunenud turust, arenduste tagajärjel tekkinud tähtsamatest tõmbekeskustest, sisserändest mõjutatud üüriturust, palgakasvu tekitatud kinnisvaraoptimismist ...
Ülemiste ja Balti jaama vahele tuleb panna rong tihedalt käima
Transpordiekspert Hannes Luts rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis ajakirjanik Priit Pokile trammiliikluse miljardiplaanist.
Omanike Keskliit: üüriseaduse muudatused ei lahenda puuküürnike probleemi
Eesti Omanike Keskliidu hinnangul on Justiitsministeeriumi väljatöötatud võlaõigusseaduse üürisätete muudatused väga oodatud ja elavdavad üüriturgu. Puuküürnike küsimus jääb keskliidu pettumuseks siiski lahendamata.
Äripäeva Kinnisvarakonverents tuleb juba veebruaris!
20. veebruaril toimub Swissotelis Äripäeva 7. kinnisvarakonverents, mis toob kokku valdkonna esindajad, annab ülevaate turul toimuvast, jagab kogemusi ning kasulikke näpunäiteid.
Kinnisvarakonverentsile lisandus uus esineja
Veebruaris toimuval Äripäeva Kinnisvarakonverentsil räägime aastaid uut omanikku otsinud Patarei merekindluse tulevikust. Alates detsembrikuust suurärimees Urmas Sõõrumaale kuuluva kompleksi tulevikku tutvustab arenduse projektijuht Martin Kolga.
Määrits ja Samm lahkusid Kaarsilla Kinnisvara juhatusest
Järjekindlalt Äripäeva rikaste edetabeli teises sajas asuvad Toomas Määrits ja Tõnu Samm lahkusid Kaarsilla Kinnisvara juhatusest.
Kinnisvaraomanikul tuleb hoonete andmed ehitisregistris üle vaadata
Ehitusseadustiku ja planeerimisseaduse rakendamise seaduse järgi tuli kinnisvara omanikel käesoleva aasta 1. jaanuariks korrastada ehitisregistri andmed ehk kanda kõik üle 20 ruutmeetrise ehitusaluse pinnaga hooned ehitisregistrisse.
Tallinna korteri ruutmeeter purustas juba 2100 euro piiri
Tallinna korteri ruutmeeter maksis detsembris keskmiselt 2153 eurot, mis on 11 protsenti kõrgem kui mullu samal ajal ning ühtlasi kõigi aegade rekord, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti tehinguülevaadet.
Igor Habal: enam ei viivitata kinnisvaraostuga lootuses eesseisvale hinnalangusele
Analüütik Igor Habali sõnul on hinnad elukondliku kinnisvara turul hinnad läbi aegade kõrgeimal tasemel, kasvu veavad uusarendused. Ehkki järelturg on seisnud paigal, on inimestel huvi eelkõige uute korterite vastu ja seal on ruumi veel hinnatõusuks.
Hongkongi ärimees arendab Paljassaarde kõrghoonet
Hongkongi ärimehel on Eestis suured plaanid: Paljassaares hakatakse tänavu ehitama uut kõrghoonet, aga William Ng ei välista ka investeeringuid siinsesse tehnoloogiasektorisse.
Ehituse tehnoloogiakonverents tuleb juba veebruaris
11. veebruaril Ehitusuudised poolt korraldatud Ehituse Tehnoloogiakonverentsil 2020 jagame palju kogemuslugusid, uurimusi ning räägime uutest tehnoloogilistest lahendustest.
Tallinna korteriostjatel on olnud kuus aastat stabiilset ostujõudu
Korterihindade odavaks-kalliks hindamise kõrval on mõistlik neid võrrelda sissetulekutega. Enamus koduostjate sissetulek on palk. Seega tasub kõrvutada keskmist palka eluaseme keskmise hinnaga.
Aasta Maakler Kairi Ummus: meie ametis pead olema ühtaegu müügiguru ja kontorirott
Epicenter kaubamärgi juhatuse liige Kairi Ummus tegutseb kinnisvaraturul alates 1995. aastat, mistõttu ütleb ta end olevat mitte just päris Eesti esimene kinnisvaramaakler, aga üks esimestest sellegipoolest. Oma ala tipptegijaks on ta tõusnud kindlasti ka tänu õigusalastele teadmistele, Kairi Um...
Eelnõu loob võimaluse paindlikumaks ja stabiilsemaks üürituruks
Justiitsministeerium saatis uuesti kooskõlastusringile võlaõigusseaduse muutmise eelnõu, millega soovitakse soodustada üürisektori arengut, võimaldades üürilepingu pooltele rohkem paindlikkust omavaheliste suhete kujundamisel ning tagades võimalike rikkumiste puhuks üürileandja õiguste kaitseks t...
Mis oli Aasta Kinnisvarategu 2019?
Aasta esimeses „Kinnisvaratunnis“ on külas Uus Maa Ärikinnisvara maaklerid Aira Veelmaa ja Eduard Sorokin, kes otsivad lõppenud aastat iseloomustavaid märksõnu ja vaatlevad olulisemaid sündmusi ärikinnisvaraturul.
Vaata, kui palju maksid Eesti kalleimad ja odavaimad korterid
LVM Kinnisvara koostas eelmisel aastal Eesti suuremates linnades müüdud kalleimatest ja odavaimatest korteritest pingerea. Kalleima ja odavaima korteri hinna vahe oli seega rohkem kui miljon eurot.
Uus Maa Kinnisvarabüroo laienes taas
Uus Maa Kinnisvarabüroo jätkab hoogsat laienemist. Äsja liitusid etttevõtte frantsiisivõrgustikuga kaks bürood, mille uued ärinimed on Uus Maa Capital ja Uus Maa City.
Eluasemelaenude turul jääb vähemaks inimesi, kel veel laenu ei ole
Eestis tegutsevad pangad on Eesti Panga andmetel 2018. aasta lõpu seisuga väljastanud 180 200 eluasemelaenu. Viis aastat varem ehk 2013. a lõpus oli eluasemelaenude arv 160 400 ehk ümardatuna 20 000 võrra vähem.
Open House Tallinn tuleb taas
Teistkordselt Tallinnas toimuv arhitektuurisündmus Open House leiab aset 25.-26.aprillil 2020. Open House’i eesmärk on anda võimalus astuda sisse oma kodulinna majadesse ja paikadesse, kuhu muidu ei pääse ning heita pilk linnale täiesti uue nurga alt - või uuest kõrgusest.
Soome raskendab välismaalaste kinnisvaraoste
Alates 2020. aastast peavad Soome välisresidendid hankima eraldi loa, et osta seal kinnisvara, kirjutab Soome ringhääling Yle.
Millised olid kõige loetumad lood aastal 2019?
Kinnisvarauudised tegi kokkuvõtte lõppeva aasta kõige loetumatest lugudest. Valminud TOP10 näitab, et inimesi on kõnetatud meie raadiosaated ja nende põhjal valminud artiklid ja et jätkuvalt on huvi kinnisvara puudutavate seaduste vastu. Samas pääses tabelisse ka paar üllatust.