Maxima kontorirahvas käib regulaarselt kauplustes tööl
Kauplusteketi juhatuse hinnangul annab igakuine regulaarsus nii kontoritöötaja kui kaupluse töötaja vaates suuremat väärtust kui pelgalt jõuluperioodil abiks käimine.
PwC tarbijauuring 2019: enim oste tehakse mobiiltelefoniga ja võtmesõnaks saab ROX
PwC poolt läbi viidud tarbija ostukäitumise uuring näitas, et esmakordselt tehti kõiki e-oste rohkem mobiiltelefoni kui arvuti kaudu ning et keskkonna väärtustamine on võti noorte ostuotsuste mõjutamiseks.
City Motors teenis tubli kasumi
Automüüja City Motors teenis mullu pea 32 miljoni euro suuruse käibe juures 600 000 eurot puhaskasumit. Ettevõtte tegevjuhi Jaanus-Peeter Palmi hinnangul on eestlaste eelarvamused Prantsuse autode suhtes kadumas.
E-kaubanduse uus standard: tarne ühe tunniga
LZ Realyticsi analüütik Lisa Byfield-Green rääkis intervjuus, et Suurbritannia tarbijad eeldavad ühe-tunni tarnet ja teevad üha rohkem oste hääljuhitavate seadmete kaudu. Samas kõige soodsamate hindade saamiseks tuleb ikka minna Aldisse jt discounteritesse kohale.
Eestlaste prosecco armastus kasvatas Budampex'i käivet ja kasumit
Alkoholitootjaid raputanud aktsiisipoliitikale vaatamata kasvatas Budampex AS möödunud aastal müügitulu ja väga korralikult kasumit. Heale tulemusele aitas kaasa tõsiasi, et Eesti tarbija on enda jaoks avastanud Itaalia vahuveini.
EHRL-i uus juht on Peter Roose
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) üldkoosolek valis järgmiseks kolmeks aastaks organisatsioonile uue üheteistkümne liikmelise juhatuse, mille esimeheks sai Tallink Hotels juht Peter Roose. Tegevjuhina jätkab Maarika Liivamägi.
Stockmanni juht lahkub
Pikka aega raskustes olnud kaubamajaketi Stockmann juht Lauri Veijalainen teatas, et lahkub ja asub tööle mujale, teatas ettevõte täna.
Jaanus Vihand on Eesti parima juhi nominent
Konkursi „Parim juht 2019“ nominendid on advokaadibüroo Sorainen juht Aku Sorainen, Coop Eesti juht Jaanus Vihand ja Magnetic MRO juht Risto Mäeots.
Üllatus e-poest tellitud pakis
Tallinki e-kaubanduse juhi Sven-Erik Veimeri sõnul on kingituste tellimuste juurde lisamine hea viis klientide positiivseks üllatamiseks.
Jaeketid: hinnamuudatus olgu korralikult põhjendatud
Kõikide jaekettide ostujuhtide sõnul on tootjatel ja hulgikaupmeestel tarvis põhjalikult selgitada hinnamuudatuse tagamaid, sest iga hinnatõus tuleb neil tarbijatele ära põhjendada.
Tarneahel 21.03.2019
Kaubamaja panustab plastjäätmete uue elu andmisele
Kaubamaja ja koostöövõrgustik Adapter kuulutasid välja konkursi „Edasiviiv eluviis“, mille eesmärk on anda plastjäätmetele uus elu. Võistlustöid oodatakse 6.märtsist kuni 20.septembrini.
Selgusid parima klienditeenindusega Eesti suurettevõtted
Uuringufirma RAIT Faktum & Ariko viis veebruaris läbi küsitluse, milles uuriti, kuidas hindavad Eesti elanikud 13 kohaliku suurettevõtte klienditeeninduse taset.
Uus transpordipakendite süsteem tõi võimsa ressursi kokkuhoiu
Aastaid tagasi oli transpordipakendite valdkonnas selline segadus, et see võis koguni lõpptarbijale ohtlikuks osutuda. Nüüd, eriti Baltikumis, on olukord aga hoopis teine, kirjutab
Jaefirmade sage viga – müügipersonali kärped seal, kus neid teha ei tohiks
Langenud käibega toimetulekuks kärbivad jaemüüjad väga tihti tööjõudu. Enamiku kaupluste jaoks on palk suuruselt teine kulu, mistõttu töötajate arvu või töötundide vähendamine on kiire ja lihtne viis plussi jäämiseks. See kiire lahendus on aga „viltu läinud ärikoolimõtlemine“, ütlevad Whartoni är...
Kiirtoidu trendid 2019: Seisame silmitsi tuleviku-toodetega
2019. aastal seisab kiirtoidutööstus silmitsi uue muutuste lainega. Tuleviku-toodete aktiivsem sisenemine toitlustusettevõtetesse, arukam pakendite valik ja jäätmete sorteerimine, töötajate värbamine ja palga kohandamine on tegurid, mida peame äritegevuse kavandamisel igapäevaselt arvestama, kir...
Selgusid Eesti kasutajasõbralike e-poodide konkursi finalistid
Prisma juhtkond laieneb nelja eestlase võrra
Prisma Peremarket AS juhatus otsustas laiendada ettevõtte juhtkonda poole võrra ning lisaks soomlastele kuulub juhtkonda nüüd ka neli eestlast. Soome emafirmaga ettevõtte jaoks on see oluline samm, et oma positsiooni Eesti turul veelgi tugevdada.
BONBON LINGERIE otsib E-KAUBANDUSE PROJEKTIJUHTI
Kandideerimise tähtaeg: 4.04.2019
Margus Sameli: ühendame kõik jõud, et Soome turist leiaks taas tee Eestisse
Eile kogunesid Eesti turismimaastiku tipptegijad, et ühendada jõud Soome turismi languse pidurdamiseks ja selle tõusuteele pööramiseks.
Hansab kutsub kaupmehi tasuta seminarile
Hansab korraldab kaubandusettevõtetele suunatud seminari, mis toimub 8. märtsil 2019 Apollo Mustamäe Kinos.
Kui edukas oli kampaania „Tule tööle kaubandusse!“?
2018. aastal lansseeris Kaupmeeste Liit pikalt plaanis olnud kampaania, mis kutsus noori tööle kaubandusse ja alustas erinevate kaubandusametite tutvustamise sarja. Kampaania tulemustele vaatab tagasi ja vastab küsimustele Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil.
Maxima suurendab sisseostu grupi tasandil
E-poe edu sõltub paljuski usaldusest
Eestis tegutsevate internetipoodide suur hulk tähendab väga tugevat konkurentsi.
Jaeketid ja tootjad tunnustasid koostööpartnereid
Jaekettide ostujuhid tunnustasid üheskoos 5. märtsil toimunud seminaril „Kuidas jõuda jaeketis õige hinnani?“ kolme parimat koostööpartnerit 2018. aasta eest ning tootjad ja hulgikaupmehed tunnustasid ka ühte jaeketti eelmise aasta koostöö eest.
Toidukaubad lükkavad kodupakiautomaatide arengule hoo sisse
Pea kõik Eesti suuremad kaubandusketid pakuvad võimalust toidukraam koju tellida. Igal ketil on oma kullerid, keda oodatakse enamasti aga ühel ja samal ajal: vahetult pärast töölt koju jõudmist. See “võimatu missioon” on lükanud hoo sisse Cleveroni uuele ärisuunale, kodupakiautomaatidele.
Hinnatõusu vedas eluase
Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2019. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,2% ning eelmise aasta veebruariga võrreldes 2,0%, teatab Statistikaamet.
Rimi viis kontaktivaba kliendikaardi nutitelefoni
Rimi lansseeris esimese jaeketina kontaktivaba mobiilse kliendikaardi, mida saab NFC-toega nutitelefonis kasutada täpselt samamoodi nagu kontaktivaba plastikkaarti – telefonis tuleb avada MyRimi äpp, panna telefon ostu tegemisel vastu kassaterminali ning kliendikaart registreerida.
Esimene suurkorporatsioon, mis kuulutati palgalõhevabaks
Esimene rahvusvaheline Fortune 500 ettevõtete hulka kuuluv kontsern, mille EQUAL-SALARY fond sertifitseeris kui ülemaailmselt võrdset tasu maksva ettevõtte, on sigaretitootja Philip Morris International.
Prisma otsus loobuda allahindluskampaaniatest on kasulik kõigile
Prisma ujub Eesti jaeturul konkurentidega võrreldes julgelt vastuvoolu, olles sisuliselt loobunud massiivsetest allahindluskampaaniatest. Miks, rääkis Prisma Peremarketi toidu- ja tarbekaupade grupijuht Tõnis Tomingas seminaril "Kuidas jõuda jaeketis õige hinnani?"
eCoop avas teenuse äriklientidele
Nüüdsest saavad ettevõtted Coopi e-poes toitu ja muud büroo jaoks vajalikku tellida kontorisse ja selle eest tasuda äriühingu krediitkaardi või pangalingiga.
Konkurentsi kahjustamise vastane võitlus muutub lähiaastatel oluliselt tõhusamaks
14. jaanuaril 2019 avaldati Euroopa Liidu teatajas Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiiv (EL) 2019/1, mille eesmärk on anda liikmesriikide konkurentsiasutustele volitused, et tulemuslikumalt tagada konkurentsinormide täitmine ja siseturu nõuetekohane toimimine (nn ECN+ direktiiv). Direktiiv tul...
Jaekettide-tootjate-hulgikaupmeeste ühisseminar 2019
5. märtsil toimus kaheksas jaekettide-tootjate-hulgikaupmeeste seminar, mille seekordne teema oli „Kuidas jõuda jaeketis õige hinnani?“. Vaata suurt galeriid seminaripäevast Apollo Mustamäe kinos.
Asko ja Sotka avavad Baltimaades uuenenud e-poed
Eesti mööbli jaemüügi turuliider, Asko ja Sotka kaubamärke esindav Indoor Group AS avab nii Eestis kui Lätis uuenenud e-mööblipoed.
Üllatav uuring: selgus, mida eestlased tegelikult klienditeenindusest arvavad
Märtsis tähistatakse hea teeninduse kuud ning uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest selgub, et 84 protsenti eestimaalastest peab kohalikku klienditeeninduse taset heaks või isegi väga heaks. Uuringust selgub ka, millistes asutustes on kõige viletsam klienditeenindus.
E-kaubanduse asukohapiirangute lõpp - mida teha, et trahvist hoiduda?
Möödunud aasta lõpus rakendus Euroopa Liidus geobloki määrus, mis hõlmab endas liidu siseturul toimuvat põhjendamatut asukohapõhist tõkestamist kodakondsuse, elu- või asukoha alusel. Omniva kirjutab, mida teha, et trahvist hoiduda.
Mis selgus mastaapsest e-ostlejate uuringust?
Saates "E-kaubanduse areng ja tulevik" andsid DPD Eesti e-kaubanduse ärisuuna juht Margot Posti ja müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd põhjaliku ülevaate DPD Grupi üleeuroopalisest e-kaubanduse uuringust.
R-Kioski juht: Mugavuskaubandus võidutseb täna ja ka tulevikus
R-Kiosk on teinud suuri investeeringuid, et hoida sortimenti atraktiivsena ja kaasajastada müügipunkte, sest mugavuskaubandus võidutseb ning tarbijad soovivad vajalikud tooted saada kätte kiiresti, ütles intervjuus R-Kioski tegevjuht Tiia Ilves.
Milder: Baltika Grupp peab radikaalselt muutma ärimudelit
“Baltika Grupp peab radikaalselt muutma lähiaastate tegevus- ja finantseerimisplaani,” ütles Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis Milder ettevõtte kahjumiga lõppenud aastat kommenteerides.
Saa tuttavaks - Baltic e-commerce Awards 2018 žürii
Vaata, kes kuuluvad tänavu Baltic e-commerce Awards 2018 žüriisse. Enda e-poe saab konkursile üles anda 10. märtsini 2019.
Krediitkaarti kasutatakse aktiivselt igapäevaostudeks
SEB viimase kolme aasta kliendiandmete uuring näitas eestimaalaste aktiivset krediitkaardikasutust igapäevaostude tegemisel. Krediitkaarte kasutatakse eri kanalites: nii e-kanalites (internetiostud) kui ka poes maksmisel (makseterminalide kaudu).
Kaupmeeste suurimaks proovikiviks on töötajate hoidmine ja arendamine
OSKA tuleviku tööjõudu ja oskusi analüüsinud uuringust selgus, et kaubanduse erialadel koolilõpetajaid küll jagub, kuid nad ei lähe poodi tööle või püsivad seal lühikest aega. Ettevõtete jaoks muutub üha olulisemaks olemasolevate töötajate hoidmine ja arendamine, nende erialase hariduse väärtusta...
R-Kioski aasta frantsiisipidaja on Janne Miil Tartust
R-Kiosk kuulutas 22. veebruaril enda iga-aastasel Frantsiisipäeva suurüritusel välja aasta frantsiisipidaja, kelleks osutus Janne Miil Tartust.