Töötajate jõulusoovid tööandjatele: palgatõus, rahaline preemia või lisapuhkus
Iga viies eestimaalane soovib jõulupühade eel tööandjalt, et talle võimaldataks kaks päeva lisapuhkust, selgub värskest CVKeskus.ee uuringust. Veelgi enam soovitakse siiski saada järgmiseks aastaks palgatõusu või näha oma pangakontol ühekordset jõulupreemiat.
Uuring: K-rauta pakub klienditeeninduses parimat, Decora ja Espak püsivad kannul
Eestis läbi viidud klienditeeninduse kvaliteedi uuring tõi välja suuremate ehituskauplusekettide tugevad ja nõrgad küljed. Uuringus selgus, et kõrgeimat kvaliteeti klienditeeninduses pakub K-rauta (90%), järgnesid Decora (88%) ja Espak (86%).
Järelvaadatav: Kuidas vastu võtta paremaid otsuseid?
Veebiseminar keskendub sellele, kuidas tarbijad ostuotsuseid teevad ning mis segab neid tegemast paremaid otsuseid.
Proovigem raiskamist piirata
Äripäeva raadio teisipäevase hommikuprogrammi läbiv teema oli vastututustundlik tarbimine ja turundus.
Astri Grupp ja Uuskasutuskeskus loovad üheskoos kogumismajad
Uuskasutuskeskus ja Astri Grupp kuulutasid välja arhitektuurivõistluse keskkonnasõbraliku, innovaatilise ja jätkusuutliku kogumismaja disainimiseks, et viia vastutustundlik tarbimne Eestis uuele tasemele.
Rimi võttis kasutusele äpi, mis aitab päästa veelgi rohkem toitu
Rimi hakkas kõikides oma Baltimaade kauplustes kasutama rakendust nimega Semafor, mis aitab võidelda toidu raiskamise vastu. Semafori abil saavad töötajad täieliku ülevaate laos olevate toidukaupade värskuse kohta ning ühtlasi annab rakendus teada, kui mõne toiduaine viimane kuupäev hakkab lähene...
L’Oréal: tulgu või majanduskriis, aga ilutoodete müük püsib
Kosmeetika tarbimine on ka raskel ajal suhteliselt stabiilne, kuna siis soovitakse hellitada ennast parema huulepulga või nahahooldustootega, rääkis L’Oréal Baltikumi ja Poola tegevjuht Niels Westerbye Juhl. Tema sõnul ilu valdkonda tihtipeale mõjutab kriis vähem.
WOW! Keskus pidas ekvaatoripidu
Kuressaarde kerkivas WOW! pereatraktsioonikeskuses peeti eile ekvaatoripidu, sest arendaja Tulik Invest OÜ on projekti koguinvesteeringust pool ära kandnud.
Bolt Food laieneb Tartusse
Bolt käivitab tänasest Tartus teenuse Bolt Food, mis võimaldab kasutajatel mobiilirakenduse abil restoranidest toitu tellida. Esialgu on toidu kohaletoomine Bolt Food rakenduse kaudu tasuta, kliendil tuleb maksta ainult tellitud toitu eest.
DEICHMANN avas juba kolmanda kaupluse Eestis
5. detsembril avas Saksa päritolu jalanõude jaemüügikett DEICHMANN Eestis oma kolmanda kaupluse, mis asub Tallinnas Postimaja keskuses.
Jaekaubanduse trendid tulevad Poolast
Colliers Internationali partner Avo Rõõmussaar ütles Äripäeva raadiosaates „Kaubandusest ja meelelahutusest“, et uued kaubamärgid tulevad meile altpoolt ning tuleb jälgida seda, mis Poolas toimub.
Mida kliendid soovivad tanklapoest saada?
Alexela mugavuspoodide ostustatistikast selgub, et teel tarbitav toit ehk food-to-go on aastaga teinud hüppelise kasvu. Üha enam on eelistuses maitsev, kvaliteetne kiirtoit, samuti on kasvanud ootus menüü uuenemisest. Ühtlasi joonistub välja avatus uudistoodete katsetamiseks.
Ülemiste keskuses avati batuudikeskus Trampolino
Kaubanduskeskustes avati esimesed kiirkliinikud
Detsembri esimesel nädalal avati Tallinna kesklinnas Nautica keskuses ja Lasnamäe Centrumis esimesed Confido Kiirkliinikud, mis võimaldavad igaühel tervisemurega tasulisele vastuvõtule pääseda ilma broneeringuta ja seda ka õhtuti või nädalavahetustel.
Digitaalne töökoda: Autodoc käivitab innovaatilise nõuandeplatvormi Autodoc Club
Euroopa autovaruosade veebipoe etalon Autodoc pakub oma klientidele ja huvilistele auto hooldamiseks uuenduslikku platvormi nimega Autodoc Club. Oma funktsioonide poolest on see turul ainulaadne.
Peetris avas uksed spordi- ja vabaajakeskus
Peetri Keskuses hakkavad tööle lisaks kaubandusele ka Rae valla noortekeskus, laulustuudio, lastestuudio, tennisekool, logopeed, perearst, hambaravi, apteek, ilusalong, spordisaal, äripinnad. Hoones tegutseb kauplus ja kohvik.
Kui jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik saab e-kaubandus olla?
Breden Kidsi asutaja Merle Leemet ja DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd räägivad, kui oluline on keskkonnasäästlik mõttelaad e-kaubanduses ning pakiveos ning toovad välja mõned mõtted, millest alustada ja kuidas tegutseda keskkonnasäästlikult.
Miks eelistada vaidluste lahendamist vahekohtus?
Majandustehinguid sooritades on tõenäoline, et sellega võivad kaasneda ka erimeelsused ja lahkhelid. Selliste situatsioonide lahendamiseks on pooltel erinevaid võimalusi. Kui pooled omavahel kokkuleppele ei jõua, lahendatakse vaidlus kas kohtus, vahekohtus või lepitusmenetluse teel. Vaidluse lahe...
Selver avab Võru Kagukeskuses supermarketi
Kagu-Eesti suurimaks kaubanduskeskuseks kasvanud Kagukeskuses avab kevadel pärast laienemistööde lõppu uksed Selveri supermarket.
Leedu esimene ükssarvik müüb kasutatud riideid
Kasutatud riiete veebikaubamaja Vinted kaasas 128 miljonit eurot, mis tõstis ettevõtte väärtuse üle ühe miljardi euro ning tegi temast Leedu esimese ükssarviku.
Ülemistel avati ametlikult KFC kiirtoidurestoran
Apollo Group OÜ omandas rahvusvahelise kiirtoiduketi Kentucky Fried Chicken (KFC) frantsiisi Baltimaades tänavu talvel.
Jõhvis avati Pargi Keskus
Reedel, 29. novembril avati Jõhvi ja Kohtla-Järve piirkonna suurim kaubandus- ja vaba aja keskus Pargi Keskus. Keskuses avas uksed mitmed piirkonna suurimad kauplused, toidukohad ja teenindusettevõtted.
Jaekaubandusettevõtete müügitulu stabiilne kasv jätkus
Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli oktoobris 640 miljonit eurot. Eelmise aasta sama kuuga võrreldes suurenes see püsivhindades 4%, teatab statistikaamet.
Toiduliit tõstab sealiha au sisse
Toiduliit alustas eelmisel nädalal kampaaniaga „Sealiha - hea liha“, millega selgitatakse, miks on sealihal oluline osa eestlaste toidulaual ning kummutada lihatarbimise ümber levivaid müüte.
Expert avab Jõhvis oma suurima kaupluse
Reedel, 29. novembril avab kodumasinate jaekett Expert Jõhvis Pargi Keskuses oma seni suurima kaupluse.
Coca-Cola eemaldab 2021. aasta lõpuks purgijookide multipakkidelt kileümbrise
Coca-Cola töötab koos oma villimispartneritega järjepidevalt taaskasutuseesmärkide ja väiksema keskkonnajälje nimel. Nüüd tehakse üheskoos esimene samm ja tuuakse turule uus purgijookide multipakendi papist pakendamislahendus.
Kaubanduskeskuse restoran köidab eeskätt parkimisvõimalusega
Saates on külas restoranide Pelm ja Hips Burger esindaja Dmitri Antonov ja Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor, kellega tuleb juttu restoranide positsioonist, väljakutsetest ning konkurentsist.
Vaata, kuidas näeb välja Eesti kõige kaasaegsem taarapaviljon
Tallinnas Männikul avati uue Pihlaka Rimi juures Eesti moodsaim taaratagastuspunkt, mille disainimisel on arvestatud nii erivajadustega inimestega kui ka mugavusega.
BAUHAUS võttis kasutusele uue e-poe makselahenduse
BAUHAUSi ehituskaubamaja e-pood lisas uue makselahenduse, mis võimaldab eraklientidel osta kaupa „osta nüüd, maksa hiljem“ põhimõttel.
Üheksa inimest kümnes tunnevad toidu ostmisel hinnatõusu
Selle aasta AC Nielseni tarbijauuringud näitavad, et 61% tarbijatest otsib igapäevaselt toidu- ja esmatarbekaupade ostmisel sooduspakkumisi, kuid sellest hoolimata ütleb üheksa inimest kümnest, et tunnetavad igapäevase toidukorvi ostmisel hinnatõusu.
Tavakaupluse edu innustas veebipoodi avama
Audio- ja videotehnika müügi ning projekteerimisega tegelev OÜ Miterassa, kes opereerib Tallinnas ka Sony Center kaupluseid, avas kõrvaklappidele ja kõlaritele keskenduva e-poe mysound2go.ee, täiendades nii juba aasta aega tegutsenud MySound2Go jaekauplust Tallinnas, T1 kaubanduskeskuses.
Estravel avab reisikaupade poe
Estravel jätkab laienemist ja avab täna, 25. novembril Tallinna vanalinnas kohvrite ja muude reisikaupade poe.
Krahvinna Maria von Boch: traditsioonilised poed ei kao kuskile
Oktoobris toimus Lartusi kodu- ja sisustuskaupluses Villeroy & Bochi uue kontseptsiooni Signature maailma esmaesitlus.
KFC avab ööpäevaringsed restoranid Tartus ja Narvas
Meelelahutusettevõte Apollo Group OÜ toob peagi kiirtoiduketi KFC ka Tartusse ja Narva, kus restoranid saavad olema avatud ööpäevaringselt.
Kas sinu e-pood on jõuludeks valmis?
Iga kaupmees teab, et detsember on aasta üks oodatumaid aegu. Läbimüügid kasvavad juba ainuüksi sellepärast, et pea kõigil meil on vaja osta kingitusi – nii endale kui teistele. Hoolitse, et sinu e-pood oleks pühadeks valmis.
Tupperware avas esimese tavakaupluse
Tupperware avas lõpuks oma esimese füüsilise kaupluse Manhattani kesklinnas – kuid seda ainult ajutiselt.
Kaupmehi ja digisisu pakkujaid ootavad muudatused
Justiitsministeerium plaanib muudatusi kahe Euroopa Liidu direktiivi ülevõtmiseks Eesti õigusesse, mille puhul on liikmesriikidele jäetud õigus teha teatud valikuid, kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja jurist Kristina Jerjomina.
Männiku asum sai kauaoodatud supermarketi
Rimi avas Tallinnas Männiku tee 100 uue supermarketi, kus müügipinda 1092 m² ning valikus ligi 7000 toodet. Männikul avatud kauplus on Rimile 19. super Eestis ning 17. Tallinnas.
Kui palju mõjutab show ostlemist?
Äripäeva raadiosaates „Kaubandusest ja meelelahutusest“ oli seekord külas XS mänguasjade ning Chicco kauplusi haldava firma Anvol juhatuse liige Stanislav Nemko ja Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor, kes arutlesid selle üle, kui palju peab korraldama erinevaid üritusi kaupluses ning kui...
Kaupmeeste Liit valis uue juhatuse
Eesti Kaupmeeste Liidu üldkoosolek valis 14. novembril korraliselt Liidule uue juhatuse, kuhu kuulub 12 liiget.
SEB uuring: tööjõukulud on kogu Baltikumis ettevõtete suurimaks väljakutseks
Oktoobris SEB poolt Balti suurettevõtete finantsjuhtide seas läbi viidud uuring näitab, et üha kasvavad personalikulud on tõsiseim probleem Leedus ja Eestis. Rekordkõrge tööhõive tingimustes on Eesti ettevõtetel Baltikumi naabritest keerulisem leida piisaval hulgal kvalifitseeritud tööjõudu.
Kinoäri konkurents muutub aina vihasemaks
Kinoäri kihab kuulujuttudest ja konkurents on muutumas aina vihasemaks.
Müügipsühholoogia tähtsus kaasaegses poekeskkonnas
Jaekaubanduse pale muutub praegu kiiremini kui kunagi varem. Online ostlemine ning kojuvedu on teinud ostlemise mugavaks ja kiireks, mistõttu ostlejate poodi meelitamiseks ja selleks, et nad seal ka rohkem aega veedaks, tuleb läheneda varasemast teisiti.
Prike otsib Diageo portfelli tootejuhti
Kandideerimise tähtaeg: 28.11.2019
Coopi e-pood avas komplekteerimiskeskuse ja langetas kojuveo hinda
Coopi e-pood avas Baltimaade suurima komplekteerimiskeskuse ning langetas tänu efektiivsuse kasvule ka tasuta kojuveo piirmäära 49 eurole. eCoopi toidukappidesse tellimisel on tarne jätkuvalt tasuta.
E-kaubanduse müüdid ja tegelikkus
Account Studio esindaja Eero Käärik toob välja e-kaubandusega seotud viis kõige suuremat müüti ning pakub välja lahendusi, kuidas edukas ja toimiv e-pood püsti panna.
Viru Keskus sai keskkonnasäästlikku arengut tunnustava sertifikaadi kõrgeima taseme
Viru Keskus pälvis 2019. aasta novembrikuus Eesti ainsa LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) O&M (LEED for Excisting buildings: operations and maintenance) Platinum sertifikaadi olemasoleva ehitise keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku opereerimise eest, mis on maineka sertifikaadi ...
E-kaubanduse tulevikutrend: moneyless shopping
E-kaubanduse Liidu seiminaril TARGET tõdeti, et e-poodide suurima probleemi, mahajäetud ostukorvid, lahenduseks võib saada
T1 panustab veelgi enam meelelahutusele
Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor ja Super Skyparki eestvedaja Alar Kajari rääkisid Äripäeva raadiosaates „Kaubandusest ja meelelahutusest“ meelelahutuse tähtsusest keskuses ning uutest põnevatest atraktsioonidest, mida plaanitakse keskusesse tuua.
Coop ja Selver on enim eelistatud toidupoed
Toidupoekettide kasvupotentsiaali uuring näitas, et Coop on Eesti suurima turujõuga jaekett, mis on elanike hinnangul ka parim igapäevakaupade ostukoht.