Facebook on seoses andmeskandaaliga peatanud kümnete tuhandete rakenduste töö
Seoses Cambridge Analytica juhtumiga alustas Facebook mullu märtsis enda platvormile loodud veebirakenduste ja nende arendajate tausta uurimist. Üleaasta kestnud sisejuurdluse tulemusena on praeguseks peatatud kümnete tuhandete Facebooki rakenduste töö.
Odavmüügipoodide populaarsus kasvab
Järgmise aasta esimeses pooles Via Jurmala Outlet Village avav Outletico juht Viktorija Beatrice Radzeviciene rääkis, et outlet külade populaarsus kasvab igal aastal ning Poola on viimase 10 aasta jooksul igal aastal avanud ühe suure outleti küla.
Kaupmehed, ettevaatust – digisaaste!
Kumb on keskkonnasäästlikum, kas reklaamkataloog paberkandjal või internetis? Vastus sellele küsimusele pole kaugeltki lihtne. Järjest rohkem räägivad kaupmehed ja turundajad üle maailma digitaalsest saastest. Pole välistatud, et tulevikus näemegi vastutustundliku ettevõtte reklaamkanalite seas p...
SEB: Sularaha kasutuse maht püsib Eestis aastaid samal tasemel
SEB korraldatud sularahakasutuse analüüsi kohaselt on panga klientide sularaha kasutuse maht alates 2015. aastast kuni tänaseni jäänud samale tasemele: umbes 200 mln eurot kvartalis. Keskmine sularaha väljavõtmiste arv on langenud kahe tehinguni kuus ja selgelt on kasvanud sularaha väljavõtmise k...
Kaupmeeste suur väljakutse: järjest kasvav tagastuste hulk
Sotsiaalmeedia üha suurenev mõju toob kaasa selle, et me jagame avalikkusega järjest rohkem oma elu ja postitame pilte veebi. Paljude postitajate jaoks aga on eriti oluline see, et nad ei kannaks piltidel samu riideid.
Leedukad tarbivad rohkem, kuigi teenivad vähem kui eestlased
Eurostati iga-aastase ülevaate järgi[ saavad leedukad endale majanduslikult rohkem lubada kui eestlased või lätlased.
Ülemiste keskuses avas uksed Eesti esimene VILA brändikauplus
Tallink Grupp omandas moebrändi VILA frantsiisiõigused Eestis ning avas Ülemiste keskuses esimese VILA kaupluse Eestis.
Toiduohutusest, aga mitte ainult
Maalehe algatus, millega tuvastati, et tootja müüs turul kodumaiste maasikate pähe teadmata pärit-olu importkaupa, mis sisaldas Eestis mitte lubatud keemilisi aineid, tõstatas avalikkuses diskussiooni.
Joogiga võimsam toidu elamus
Hästivalitud jook aitab võimendada või pehmendada toidus maitseelemente, nagu täidlus, happesus ja rasvasus nii, et suhu jääb meeldiv ja puhas maitse, rääkis SIP veini- ja õllepoe juhataja ning sommeljee Urmas Linnamägi.
Viru Keskuse värskel juhil suur eelis teiste ees
Viru Keskuse tegevjuht Gertti Kogermann on üks vähestest kaubanduskeskuse juhtidest, kes on pikaajalise jaekaubanduskogemusega ning see annab talle teatavad eelised keskuse juhtimisel.
Supid koguvad populaarsust
Twitteri ennustuste põhjal on Londoni popim restoraniroog sel aastal supp. Supi tähelend ei piirne aga üksnes restoranidega. Globaalsed uuringud näitavad, et supid hakkavad lähiaastatel domineerima ka valmistoidu sektoris. Kuidas on supisöömisega lood Eestis?
Rimi: Eestil veel võimalus mitte liituda toiduraiskajate liigaga
On tõsiasi, et Eesti inimene elab juba üsna hästi – ühest küljest on see ju tore, saame endile aina rohkem lubada ning vähem tuleb muretseda olme pärast, kirjutab Rimi Eesti vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats.
Raskustes Stockmanni uus juht kavandab suuri investeeringuid veebipoodi
Stockmann Grupi uus juht Jari Latvanen ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kavatseb nii Eestis, Lätis kui ka Soomes investeerida jõuliselt veebipoe arendamisse.
Miks peaks toidukaubalt käibemaksu kaotama?
Toidukaubalt käibemaksu kaotamine ja teistest kaubandust puudutavatest olulistest suundadest tuli juttu esmaspäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Kuidas taotleda töötajatele keeleõpet?
Kaupmeeste Liit korraldab 15. oktoobril infopäeva, kus tuleb juttu töötajatele keeleõppe korraldamisest. Infopäeval kuuleb seda, kuidas Maxima on keeleõppet töötajale organiseerinud ning mis on selle plussid ning kitsaskohad.
Itella laiendab pakiautomaatide võrgustikku
Itella SmartPOST laiendab sel sügisel oluliselt oma pakivõrgustikku ja avab septembri jooksul 13 ning hiljem veel 2 pakiautomaati üle Eesti. Pakkide arv kasvab jõudsalt, umbes neljandiku kuus.
Nädala lõpus jõustuvad uued ELi netimaksete reeglid
Laupäeval jõustuvad Euroopa makseteenuste direktiivi PSD2 sätted, mis mõjutavad ka Eesti e-kaubandust. Üldjoontes on pangad ja teenusepakkujad aga uueks korraks valmis ja paanikaks põhjust pole.
Öko – kas toidutööstuse möödapääsmatu suund?
Tänapäeval on väga lihtne olla öko: mahetooteid ei pea enam tikutulega taga otsima ja kui rahakott kannatab, võib kogu oma toidulaua selle puhta kraamiga täita. Vastuvaidlematult võib väita, et ökotoidu tarbimine on maailmas tõusuteel - kas maakera ja inimeste tervis on ka sellest paranenud?
Revolutsioonilise laborikala arendaja tuleb Eestisse
8. oktoobril toimub Tallinnas rahvusvaheline toidukonverents Food Innovation Summit, mille peaesinejaks on USA idufirma Finless Foodsi eestlannast toidutehnoloog Mariliis Holm. Menukas biotehnoloogia ettevõte on välja töötamas ainulaadset laboritingimustes kasvatatud kala.
Restoran Juur peakokk: Toit peab üllatama
Restoran Juur peakokk Kaido Metsa toob metsasaadused au sisse ning klientidele serveeritakse erinevaid põnevaid roogi, mis pakuvad üllatusmomenti.
Toidukullerite populaarsus tõusuteel
Toidu koju ja kontorisse vedajad on viimasel ajal üha rohkem populaarsust kogunud ning alles hiljuti on lisandunud toidukullerite sekka ka uus tegija, kellel on suured plaanid. Toiduvedajate kõige kiiremad ajad on lõuna- ning õhtusöögiajad.
Vaata, kes on kaubanduse valdkonna atraktiivsemad tööandjad
Tööandja brändingu agentuur Instar poolt läbi viidud õpilaste tööootuste ja tööandja maine uuringu tulemusena on 2019. aasta Eesti kutsekoolide õpilaste hinnangul kõige atraktiivsem tööandjaks Apollo Grupp, kus soovib töötada 49% kõigist kutsekoolide õpilastest.
Soomlaste Hobby Hall töötab nüüd eestlaste loodud platvormil
Alates suvest töötab mullu Hansapostiga ühinenud Soome legendaarne veebikaubamaja Hobby Hall Eesti IT-firma Finestmedia loodud platvormil, tänu millele saavad põhjanaabritest veebiostlejad nautida senisest ligi kümme korda laiemat kaubavalikut.
Rimi tutvustas uut strateegiat
10. septembril tutvustas Rimi Riias oma värsket kontseptsiooni, mille sõnum on „Parem. Iga päevaga“. Uue strateegia fookuses on elukvaliteedi parandamine, roheline mõtlemine, ostlemiskogemuse parandamine.
Usaldus kodumaiste e-poodide vastu kasvab
Kantar Emori tänavuse e-kaubanduse trendiuuringu tulemused annavad kaubanduskeskustele põhjust muretsemiseks, kirjutas Kantar Emori ostukäitumise ekspert Kersten Jõgi.
Ülemiste keskusesse tuleb 24/7 avatud jõusaal
Ülemiste keskus ja Gym! allkirjastasid lepingu jõusaali avamiseks keskuses 2020. aasta alguses. Avatava jõusaali kogupind on üle 1500 m2 ning see saab olema tänastest Gym! jõusaalidest suurim.
Ülemiste keskuse juht: Tallinna enam suuri keskusi ei mahu
Kaubanduskeskuste ekspansiivsel arengul on Tallinnas piir peal, leidis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits.
Tallinna Kaubamaja Grupi ilu- ja jalatsikaubandus sai turundusjuhi
Kevadel koondas Tallinna Kaubamaja Grupp ilu- ja jalatsikaubandused ühtse juhtimise alla, s.h ka turunduse. Alates uuest sügishooajast on I.L.U., ABC Kinga ja SHU turundusjuht Hanna Loodmaa.
Ülemiste keskuse uus turundus- ja kommunikatsioonijuht tuleb Tallinkist
Alates septembrist asus Ülemiste keskuse turunduse- ja kommunikatsioonijuhina tööle Tiia Nõmm, kes varasemalt töötas Tallink Grupi brändijuhina.
Coop Eesti Keskühistu uueks juhiks saab Alo Ivask
Alates 1. oktoobrist alustab Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena tööd Alo Ivask, kes on viimased 2,5 aastat juhtinud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust (EAS).
Aastaga kasvasid hinnad 2,4%
Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeksi muutus augustis võrreldes juuliga 0,7% ja eelmise aasta augustiga 2,4%.
Retargeting – digiturunduse kindlustuspoliis
Meediainvesteeringute kasvades ja kallinedes on järjest olulisem, et iga investeering oleks võimalikult kõrge tulususega. Vältida tuleks seega olukordi, kus e-kaupmees maksab ühel päeval kõrget klikihinda, et inimesed oma lehele tuua, aga päev hiljem oleme neil juba meelest läinud ja nad sooritav...
Maxima suurendas Tartu kesklinnas supermarketit poole võrra
Tartu Zeppelini keskuses avas täna uksed Maxima XX kauplus, mille müügisaal on pärast pooleaastast ehitusperioodi suurenenud poole võrra ning uuendusena asub kaupluses nii kohvinurk kui ka ulatuslik snäkkide- ja valmistoidulett.
Ei klienditeenindaja kiusamisele!
Tänane kogemus tõstatas taaskord minu jaoks teema, et klientide seas liigub ikka tõsiseid “koolikiusajaid”. Nii nagu koolikiusamise probleemi lahendamise puhul palutakse teistel märgata, saame ka meie klientidena märgata.
Baltimaade suurim optikafirma siseneb Eesti turule
Baltikumi suurim kontaktläätsede internetikauplus Dr Lensor laienes Eestisse. Varasemalt tegutses Eesti ettevõte ainult hulgimüügiga ning jaeklientidel oli võimalik oste sooritada vaid Lätis ja Leedus.
Lõunakeskuse omanik soovib ehitada ujula ja veekeskuse
Hoolimata mullusest ebaõnnestumisest pole Tartu linnavalitsus loobunud kavast saada ülikoolilinna väga ülerahvastatud veekeskuse kõrvale teinegi ujula ja veekeskus, kirjutab Tartu Postimees.
Apranga jaemüük kasvas
Apranga augustikuu tulemustest selgub, et ettevõte suutis suve viimasel kuul oma jaemüüki kasvatada.
Kokkulepe: alampalk tõuseb 38 eurot
Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit leppisid eelmisel nädalal kokku tõsta 2020. aastal alampalka 38 euro võrra kuus 578 eurole.
E-Selver alustas suure kodutehnika müüki
Selveri e-poes on nüüdsest müügil lisaks laiale valikule toidu- ja tööstuskaupadele ka suur kodutehnika nagu külmkapid, pesumasinad ja telerid.
Ülevaade e-poe loomise tasuta tarkvaradest
Hoiatuseks, et tasuta tarkvara puhul tuleb alati arvestada, et selle haldamine pole sageli sugugi tasuta ega ka odav.
Juulis jätkus jaekaubandusettevõtete müügitulu kasv
Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juulis 661 miljonit eurot ja suurenes võrreldes eelmise aasta sama kuuga püsivhindades 5%.
Maxima uus juht tahab suurendada Eesti tarnijate osakaalu
Maxima Eesti uus tegevdirektor Edvinas Volkas ütles, et nad võtavad muude teemade hulgas fookusesse ka sortimendi parendamise ning soovivad suurendada Eesti tarnijate osakaalu.
EASi lahkuv juht võib siirduda Coopi
EASist lahkuv Alo Ivask ütles, et lahkumise otsustas see, et uus pakkumine oli igapidi huvitav ja väljakutsuv. Seda, kas tegemist on Coop Eestiga, polnud ta nõus Äripäevale kommenteerima.
Coop muudab sularaha väljavõtmise lihtsamaks
Möödunud aastal käivitunud üle-eestiline sularahateenus, mis võimaldab Coopi kaupluste kassadest sularaha välja võtta, on muutumas senisest veelgi lihtsamaks – Coop Panga kliendid ei pea enam sooritama 1-eurost miinimumostu ning kõigi teiste pankade klientide jaoks ühtlustuvad teenustasud.
Danskest tuntud Tõnu Vanajuur läks automüügifirma juhatusse
Eelmisel kevadel Danske pangast lahkunud panga endine Baltikumi ettevõtete panganduse direktor Tõnu Vanajuur asus automüügiettevõtte Amserv Grupi AS finantsjuhiks ning juhatuse liikmeks.
Santa Maria tootepakendi uuendamine säästab aastas 150 tonni plasti
Maitseainetele ja maailmaköögile spetsialiseerunud Santa Maria toob sel sügisel turule 35% vähem plasti sisaldavas pakendis tortiljad. Selle sammuga vähendatakse pakendile kuluva plasti kogust terves ettevõttes 150 tonni aastas ehk 6 miljoni pooleliitrise plastpudeli jagu.
Linnapood veel hingitseb, kuid kinni ei lähe
2014. aastal avatud linnapoe ehk lipo käive ja külastajate arv on paaril viimasel aastal märkimisväärselt langenud, kirjutab ERR.
DPD laiendas oma pakiautomaatide võrgustikku maakondades
Transpordi- ja logistikaettevõte DPD jõudis lõpuni oma sellesuvise pakiautomaatide võrgustiku laiendamisega, millega pandi rõhku eelkõige väiksematele maakonnakeskustele ja asulatele.