NS King plaanib veel laieneda
Jalatsikett NS King suutis mullu müügitulu pisut kasvatada, ent kaotas kasumis. Suur osa kulusid on seotud laienemise ja kaupluste värskendamisega.
Millised muudatused võivad Baltikas tulla?
Kolmapäeval toimuval nõukogu koosolekul peaks tehtama esimesed otsused Baltika uue „Strateegia 2022“ elluviimise kohta.
Soome outlet-küla otsib teenindajaid nutikal moel
Jõuludeks Soome-Vene piiri ääres avatava outlet-küla Zsar Outlet korraldajad põrkusid ootamatu ja terava probleemiga: puudu on sajad inimesed, kes asuksid seal tööle, vahendas Yle.
Amazonis müües keskendu kliendi õnnelikuks tegemisele
Äripäeva uues raadiosaates „E-kaubanduse areng ja tulevik“ rääkisid Amazonis oma tooteid müüvad Alvar Räägel ja Raino Raasuke, et keskenduda tuleb kliendi õnnelikuks tegemisele.
Eesti suurimad lemmikloomaketid ühinevad ühise nime alla
Kaks suurimat lemmikloomaketti Eestis - Zoo Planet ja KIKA - ühinevad augusti ja septembri jooksul ühe brändi nime alla. Kõik kauplused hakkavad kandma nüüdsest KIKA nime ning kõigis Zoo Planeti kauplustes toimub nimevahetus.
Salasigarettide tarvitamine on tõusutrendis
Võltsingute ja välisriikide maksumärgistusega sigarettide tarvitamine Eestis on teises kvartalis kerges tõusutrendis, selgub turu-uuringu firma Nielsen värskeimast nn tühja paki uuringust.
5 põhjust, miks hulgikaupmehel on tarvis kategooriajuhtimist
Kategooriajuhtimise koolitaja ning Selveri ostudirektor Katrin Riisalu toob välja 5 head põhjust, miks hulgikaupmehed ja toidu- ning joogitootjad peavad ka enda äris mõtlema kategooriajuhtimise peale.
Uus valguslahendus aitab Mobecil raha säästa
Toidu- ja tarbekaupade hulgimüügi ja turustamisega tegeleva Mobeci külmhoone on valgusallikate vähesest soojatootmisest märkimisväärselt võitnud, ütleb Mobeci eritemperatuuri logistikajuht Jaak Kastepõld.
Eesti tarbija on Ida-Euroopa brändide usku
Inimeste suhtumine Ida-Euroopa kaubamärkidesse on kümne aasta jooksul drastiliselt muutunud, rääkis Kristiine ja Rocca Al Mare keskust haldava Cityconi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Linda Eichler.
Alustab E-kaubanduse raadiosaade
14. augustil alustab Äripäeva raadio eetris uus raadiosaade "E-kaubanduse areng ja tulevik", mis on eetris iga nelja nädala tagant teisipäeviti kell 13.00.
Laieneda Baltikumi – kas ja kuidas?
Kindlasti on paljud kaupmehed mõelnud või juba katsetanud laiendada oma äriga koduriigist välja. Mis oleks veel parem vallutusplaan, kui praktiseerida seda ennekõike oma naaberriikide peal.
Lindexi tegevjuhina alustas tööd Susanne Ehnbage
Jaanuaris juba Lindexi juhiks määratud Susanne Ehnbage alustab tänasest tööd.
Arendatav näidiskorteritega sisustuskaubamaja otsib üürnike
Arendaja Hammerhead kavandab IKEA tulekut ootavasse Tallinna näidiskorteritega sisustuskaubamaja, mille potentsiaalsete üürnikega peetakse hetkel läbirääkimisi.
Kes on Aasta Kaubandustegu 2018 auhinna vääriline?
Eesti Kaupmeeste Liit annab juba viiendat korda välja Aasta Kaubandustegu auhinna. Kes on käesoleval aastal selle auhinna vääriline? Avalda arvamust 14. septembriks 2018.
Veebipoe Kaup24 emafirma müük sai Eesti konkurentsiameti loa
Poola investeerimisfond MCI. PrivateVentures sai Eesti konkurentsiametilt loa omandada Baltimaade internetipoefirma Pigu, millele kuulub ka Eestis tegutsev Kaup24.
Tallinki kaubandust hinnati üheks parimaks maailmas
Tallink Duty Free hinnati globaalselt tax-free kaubanduses üheks parimaks. Ettevõte nomineeriti hinnatud Frontier Awards 2018 konkursil viie parima kruiisi- ja liinilaevanduse ettevõtte seas.
Oleg Gross majandab oma ärisid edukalt
Meil ei ole olnud lineaarne, sirgjooneline tõus, meil on see siksakiline, aga kindlalt tõusus, rääkis ärimees Oleg Gross oma ettevõtete majandustulemustest.
Kaubanduskeskused peavad tarbijatega kohanema
Tallinna suuremad kaubanduskeskused peavad tulevikus klientide võitmiseks muutuma üha multifunktsionaalsemaks ning pakkuma tarbijale uuel tasandil meelelahutust, leiab hiljuti Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskuste juhi kohale asunud Helen Metsvaht.
Kaupmehed on hetkel kõige keerulisemas seisus
Äripäeva raadio saates "Arvude taga" tehakse ülevaade kaupade ja teenuste hindade muutusest ning hinnatõusu mõjust erinevatele sektoritele. Kõige keerulisemas seisus on praegu jaekaupmehed.
Apranga käive jäi toppama
Telia Tartu esinduses on võimalik ka lõunat süüa
1. augustil avab Telia Tartus linna moodsaima telekomiettevõtte esinduse Tartu Kaubamajas, kus pakutakse esmakordselt esinduse ja kohviku koostöökontseptsiooni.
Olerex on Eesti suurima turuosaga kütusemüüja
Juulis 2018 ilmunud kokkuvõtte alusel on 2017 aasta terviklike andmete põhjal AS Olerex Eesti suurima turuosaga vedelkütuste müüja Eestis.
Tartus avati 24 tundi avatud keskkonnasäästlik Värvikeskus
Tartus, Turu tänav 53 avati Värvikeskuste Grupi uus, ligi 4000 ruutmeetri suurune kauplus, mida hoiab töös hoone enda toodetud energia.
Anne Vetikust sai Baltika loovjuht
Alates kevadest on Baltika Grupi uue loovjuhina tegev pikaajalise reklaami- ja produktsioonikogemusega Anne Vetik.
Lidli tulek elavdab oluliselt jaekaubanduse turundust
Leedu Kommunikatsiooniagentuuride Liidu tegevjuht ja meediaagentuuri Vizeum juht Saulius Šukaitis ei usu, et Lidl Eestis kuidagi teisiti toimetaks, kui mujal turgudel, seega soovitab ta silma peal hoida, mida nad teevad mujal Ida-Euroopa riikides ja oodata seda sama.
Soomes hakkas toiduainete hind tõusma
Neli aastat kestnud toiduainete hinna langus Soomes on lõppenud - selle aasta algusest on hinnatõus olnud märkimisväärne, vahendas Yle.
Mikelsaar: konkurents on tugevmaks läinud
Margus Linnamäele kuuluvale UP Investile poole Biomarketi poeketist müünud Priit Mikelsaar otsis strateegilist partnerit, et turuosa hoidmiseks edasi liikuda.
Poolakad tormasid juunis kauplustesse
Rekordmadal töötuse määr ning kasvavad palgad on pannud kosuma Poola jaemüügi, mis juunis kasvas aastases võrdluses 10,3%.
Soome toidutöösturid ekspordivad üllatavalt ja nutikalt
Neli aastat tagasi andsid poliitilised pinged tõsise löögi Soome toidutööstusele, kui Venemaa peatas vastusena Euroopa Liidu sanktsioonidele Soome piima-, liha- ja kalatoodete impordi oma riiki.