Eestis hakatakse ametlikult müüma huuletubakat ehk snusi
Eesti suurim e-sigaretimüüja Nicorex tõi sellest nädalast oma Eesti poodidesse müüki huuletubaka ehk snusi.
Maxima Eesti saab uue juhi
Alates teisipäevast, 16. juulist, asub Maxima Eesti juhi ametisse seni Maxima Grupė ettevõtet Bulgaarias juhtinud Edvinas Volkas, vahetades sellel kohal välja Marko Põderi.
Tallinna Kaubamaja Grupi II kvartali müügitulu suurenes 4,5%
Tallinna Kaubamaja Grupi 2019. aasta II kvartali konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 181,7 miljonit eurot, ületades sellega aasta varasemat 4,5%.
SuperAlko Läti juht: tubakatoodete müük piiril kasvab
Valitsus otsustas juulist langetada õlle- ja kange alkoholi aktsiisi, kuid SuperAlko Läti kaupluste juhi Lauri Uibo sõnul pole käibe langust ette näha, kuna õllekohver jääb piiril endiselt soodsamaks ja kliendid hindavad piiripoodide suuremat sortimenti. Üha suuremates kogustes ostetakse soodsama...
Maxima otsib kampaaniate üksuse juhti
Kandideerimise tähtaeg: 30.07.2019
R-Kioski emafirma jaoks oli 2018. aasta edukas
R-Kioski emafirma Reitan Groupi käive suurenes 2018. aastal 6,6% võrra jõudes 9,8 miljardi euroni.
Hinnatõus võttis hoogu maha
Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta juuniga 2,4%, mais tõusid hinnad 3,1%. Võrreldes maiga kerkisid hinnad 0,2%.
Kristiine Keskuses avab oma uksed Euroopa suurim jalanõude müügikett
Euroopa suurimaks jalanõude müügiketiks tituleeritud Saksa poekett Deichmann avab lähiajal poe Kristiine Keskuses.
Maxima otsib toidukaubagrupi koordinaatorit
Kandideerimise tähtaeg: 25.07.2019
Prisma avab Tartus e-poe
Prisma Peremarket AS tuleb klientide soovile vastu ning avab ePrisma teenuse ka Tartus. Nii muutuvad Tartu ja Lõuna-Eesti inimestele veelgi kättesaadavamaks Prisma lai tootevalik ja püsivalt soodsad hinnad.
Rimi teeb õhukesed kilekotid tasuliseks
Rimi tõstis suure kilekoti hinna 25 sendini ning väike kilekott hakkab maksma 20 senti. Ainult juulis aga maksavad Rimides õhukesed kilekotid, mida seni jagati puu- ja köögiviljalettide juures tasuta, 5 senti. Ühtlasi ei postita jaekett juuli viimasel nädalal kliendilehti – neid on võimalik võtta...
Coop Eesti kasvatas enim turuosa
2018. aasta majandustulemuste järgi on jaekettide turuliider jätkuvalt Coop Eesti omades toidu- ja esmatarbekaupade jaeturust ligi 23%. Ettevõte on igal aastal enda turuosa tasahaaval kasvatanud ning liidrikohta kindlustanud.
Walmart teeb Hiinas megainvesteeringu
Walmart investeerib Hiinasse enam kui miljard dollarit, sest konkurents kohalikul turul on kasvanud, vahendab CNN Money.
Leedukate "pakiveo-Uber" sihib Eesti turgu
Leedu kiirkullerfirma Venipak plaanib lähiajal tulla Eesti turule Venipak Drive teenusega, mis sarnaselt Boltile või Uberile võimaldab tavakodanikel õhtuti pakiveoga lisaraha teenida.
E-ostlemine on aastaga kasvanud kolmandik
Eesti Panga hinnangul sooritavad Eesti elanikud igakuiselt enam kui 100 miljoni euro väärtuses e-oste, selle aasta mais e-osteldi ligi 114 miljoni euro eest. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas e-ostlemise maht kolmandiku ehk 32 protsenti.
Jaeketid langetavad alkoholi hinda
Pea poolte Prisma sortimendis oleva alkoholitoodete hinnad vähenevad aktsiisilangetuse võrra, näiteks õlle hind alaneb keskmiselt 14 senti. Maxima seevastu langetab 17 erineva viina, siidri ja õlle hinda kuni poolteist eurot.
Uuring: eestlased on kõige uuendusmeelsemad ostlejad
Balti jaekaubandustehnoloogia ettevõtte StrongPointi värskelt tellitud uuringust selgub, et Eesti elanikud on Baltimaade kõige uuendusmeelsemad ostlejad – 17% elanikest tellib toidu e-poest toidukappidesse.
Kas -20% või tasuta tarne?
Kes meist poleks kuulnud mõnel konverentsil väidet või rahvusvahelises artiklis uudist, et kauba tasuta transport on lähitulevikus iga kliendi ootus, mitte meeldiv lisahüve?
Vesinikkütus ootab rohelist energiat
Juuni keskel väisas oma ümbermaailmareisi käigus Tallinna ainulaadne vesiniklaev Energy Observer, mis tõi taas tähelepanu alla vesinikkütustel sõidukid. Vesinikutehnoloogiasse uskujad on veendunud, et see jõuab ka meil kasutusse kohe, kui meil on piisavalt rohelist tuule- ja päikeseenergiat.
Prisma avas ka Narva hüpermarketi ööpäevaringselt
Prisma avas Narva hüpermarketi ööpäevaringselt, mis avardab kindlasti narvakate võimalusi, kuna praegu on teised Narva kauplused kõik öösiti suletud.
Eesti esimene rahvusvahelise kuldtaseme sertifikaadiga sommeljee on Urvo Ugandi
AS Liviko kvaliteetveinide tootejuht ja sommeljee Urvo Ugandi on ainsana Eestist saavutanud Rahvusvahelise Sommeljeede Assotsiatsiooni kuldtaseme sertifikaadi, mis on tunnistuseks kõrgetasemelistest erialastest teadmistest ja oskustest.
Ligi pooled Eesti müüjad ei küsi alaealistelt alkoholiostjatelt dokumenti
Rimi tuletab kaupmeestele meelde, et nad räägiksid praegusel suvisel perioodil oma teenindajatega veelkord alkoholimüügiseadustest.
Mulieres: Ostujuhid sisendasid kindlustunnet
Loodusliku kodukeemia Mulieres asutaja Karel Rüütli rääkis Äripäeva raadio saates „Ideest kasumini“, et nad said jaekettide ostujuhtidelt kindlustunnet, kui nad ütlesid, et oleme oma tootega õigel ajal õiges kohas.
Saku siseneb uudse tootega karastusjookide turule
Carlsberg grupp tõi turule uudse tehnoloogiaga valmistatud karastusjoogi Barley Bros ning ühena esimestest pilootturgudest maailmas hakkas naturaalset ilma lisatud suhkruta ja e-lisaaineteta limonaadi müüma Saku Õlletehas.
Otsemüügi kaudu osteti rohkem kaupu kui aasta varem
2018. aastal suurenes Eesti otsemüügiturg 2,1% võrra ning ületas 49 miljoni euro piiri. Otsemüügiga tegelevate inimeste arv vähenes samal ajal 1,7% võrra, otsemüügiga tegeleb Eestis kokku rohkem kui 45 000 kauplejat.
Tootjad täidavad jaanipäeva eel poeriiuleid
Soe ja sadameteta jaanipäev tõstab Eesti tootjate käivet, sest ilus ilm meelitab välja grillima. Prognoositult tehakse suuremad jaaniostud ära juba reedel, mistõttu käivad sel nädalal tootjad ise poodides kaupa välja panemas.
Prisma avab jaanipäeva eel kõik kauplused ööpäevaringselt
Prisma avab 20.-23. juunil kõik Tallinnas, Tartus ja Narvas asuvad hüpermarketid ööpäevaringselt, et anda inimestele võimalus sooritada jaaniostud neile sobival ajal.