IKEA andis lubaduse viia jätkusuutlik elu uuele tasemele
Rootsis toimunud Disaini päeval kuulutas IKEA välja endale võetud kohustuse muuta jätkusuutlik elu kõigile käegakatsutavaks.
JYSK sai Soomes hoiatustrahvi
Majapidamiskauba müüja JYSK sai Soomes 100 000 euro suuruse hoiatustrahvi eksitava turunduse eest, kirjutab Helsingin Sanomat.
Millised on trendid pandipakendite maailmas?
Pakendiseaduse ja inimeste teadlikkuse suurenemise mõjul on pakendite taaskasutamine Eestis oluliselt suurenenud, teeääred on muutunud puhtamaks ja linnatänavail on harvemini näha vedelemas tühje pudeleid.
Apollo raamatupoed saavad iseteeninduskassad
Hetkel käib Apollo kauplustesse planeeritavate iseteeninduskassade süsteemi testimine. Iseteeninduskassad loodetakse klientidele kasutuseks tööle rakendada lähiajal.
Reserved avas Baltikumi suurima kaupluse
Eelmise nädala reedel, 15. juunil avas moebränd Reserved Kristiine kaubanduskeskuses Baltikumi suurima kaupluse, mis on Eestis järjekorras juba teine värske kontseptsiooni järgi kujundatud pood.
Avati uus köögi- ja aiakeskus Senso
Tallinnas Rannamõisa teel avati uudse kontseptsiooniga köögi- ja aiakeskus Senso, kus 400 ruutmeetril pakutakse aia- ja köögitehnikat ning kõike vajalikku toidu valmistamiseks ja söömiseks. Keskus on võtnud sihiks laieneda lähiaastatel 2-3 kohta asukohta Tallinnas ja Tartus.
K-rauta: Me ei ole müügis
Kesko Senukai Estonia tegevjuhi asetäitja Donatas Zalobaitis ütles, et ehitus- ja kodukaupluste kett ei ole müügis.
Intervjuu Maxima kommertsdirektoriga
Äripäeva raadio saatekülaliseks on Maxima kommertsdirektor ja juhatuse liige, kahe lapse ema Kristina Mustonen. Kristina on noor naine, kes on Maximas töötanud pea 12 aastat. Alustanud assistendina ja jõudnud tippjuhtkonda.
Millised tarbijad, mida täpselt soovivad?
Nielsen Eesti jaekettide klienditeenindusjuht Kadri-Liis Kutser tutvustas Nielsen Shopper Trends seminaril uuringu tulemusi, kus tõi välja kolm erinevat vanusegruppi tarbijaid ning mida nad päriselt tahavad ja kuidas käituvad.
Kuidas oma toodete juhtimine uuele tasemele viia?
Kaupade ja teenuste õige kategoriseerimine, paigutus ja hinnastamine aitab suurendada toodete läbimüüki ja kasumit. 24. ja 31. augustil toimuval Kategooriajuhtimise koolitusel õpetatakse, kuidas 8-astmelist kategooriajuhtimise mudelit edukalt praktikas ellu viia.
Mida teha, kui Eesti turg on jäänud väikeseks?
Erakordselt innovaatiline tootearendus, nutikas turundus või konkurentsitult parim hind aitavad kahtlemata turul silma paista ja selle arvelt lihtsamini müüki kasvatada. Aga kuidas liikuda müügiga välisturgudele, kui Eesti turg on juba väikeseks jäänud? Nõuandeid jagab Mariko Rukholm KredEx Kredi...
Mida on õpetanud Amazonis toodete müümine?
Pikaajalise kogemusega edukas Amazoni müüja Kristjan Noode rääkis Amazon Eesti konverentsil, et siis kui ta alustas 2013. aastal seal keskkonnas müümist, oli see kui metsik džungel. Kõik, mis müüki sai pandud, hakkas kohe müüma.
Circle K ja Boost Yourself alustasid koostööd
Teenindusjaamade kett Circle K lõi käed Saaremaa smuutisegude tootjaga Boost Yourself. Sellest nädalast on 11 suuremast Circle K teenindusjaamast üle Eesti võimalik osta kohapeal värskest toorainest valmistatud ning Boost Yourselfi supertoidu segudega rikastatud tervislikke smuutisid.
Signe Kõiv lahkub E-kaubanduse Liidu juhi kohalt
Eesti E-kaubanduse Liit otsib uut tegevjuhti ning senine tegevjuht Signe Kõiv liigub pärast uue tegevjuhi leidmist uutele väljakutsetele.
Dunkeri omanikud soetasid alkoholimüüjast konkurendi
Alkoholi maaletooja Dunkeri kontsern ostab teise alkoholi maaletooja Mediato, mille tulemusel sünnib pea 50miljonise aastakäibega kontsern.
Pepco vallutab odavate hindadega Eestit
Poola odavate kaupade jaeketi Pepco Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni tegevjuht Marcin Stanko ütles, et ettevõttel on paari aastaga plaanis Eestis avada 30 kauplust ning esimese tegevusaasta käibeks ennustavad nad 14-15 miljonit eurot.
E-kaubanduse Liit töötas e-poodidele välja isikuandmete töötlemise tingimused
Alates 25. maist 2018 hakkas Euroopa Liidus kehtima otsekohalduv isikuandmete kaitse üldmäärus 2016/679, mis tõi kaasa muudatusi e-poodide andmetöötluses ja privaatsustingimustes.
PEPCO avab homme esimesed poed
Homme, 8. juunil avatakse Tallinnas Nautica ja Magistrali Keskuses Eesti esimesed jaemüügiketi PEPCO kauplused. Eesti on järjekorras kümnes riik, kus kett kanda kinnitab ning järgmise aasta jooksul plaanitakse siin avada veel kümme kauplust.
Bauhof: tööjõuolukord nõuab nutikamaid lahendusi
Bauhof Groupi tegevdirektori Irina Raudsepp ütles, et praegune tööjõuturu olukord nõuab nutikamaid infotehnoloogilisi lahendusi, nutikust leida teistsuguseid töövõtteid ning võtmepositsioonide täitmist õigete kompetentsidega.
Reisiagentuur avas reisikaupade e-poe
Eesti suurim reisiagentuur Estravel jätkab jõudsat laienemist – maikuus sisenes ettevõte reisikorraldajate turule, teatas konkureeriva reisibüroo ostusoovist ja avas reisikaupade e-poe.
Nautica keskus täienes kolme uue kauplusega
Kuidas Amazonis müües paremini toime tulla?
Internetiturundaja ja koolitaja Egle Raadik-Gonchev jagas Amazon Eesti konverentsil infokilde, kuidas Amazonis paremini toime tulla.
Kaubanduse aastakongress 2018
Stockmann ronis Balti riikides august välja
Läti majandusleht Dienas Bizness kirjutab, et Riias asuv Stockmanni kaubamaja lõpetas eelmise aasta kasumlikult ning 4protsendise käibe kasvuga.
Kuidas võita tulevikus tarbija usaldus?
Reklaamiagentuuri Impact 80/20 tegevjuht Paul Aguraiuja jagas Tarbijakeskkonna arengu konverentsil nõuandeid, kuidas tulevikus tarbija usaldus võita.
Kauba tagastamiseks on ka lihtsam moodus
Tänaseks on paljud e-poed loonud klientidele kaupade tagastamise pakiautomaadi kaudu äärmiselt mugavaks. Omniva selgitab, kuidas see praktikas töötab.
Liviko sai Rémy Cointreau grupi toodete esindusõiguse Baltimaades
Prantsuse konjaki- ja bränditootja Rémy Cointreau grupp valis enda Baltimaade ametlikuks esindajaks ja maaletoojaks Liviko. Lätis hakkab Rémy Cointreau gruppi esindama AS Liviko tütarettevõte SIA Liviko, Leedus UAB Liviko.
Geoblokeeringu keeld mõjutab pea igat tarbijat
Tarbimiskeskkonna arengu konverentsil arutati asukohapõhise diskrimineerimise mõju ja vajadust. Seaduseloojad tõid välja, et geoblokeeringust võidavad pea kõik tarbijad, ettevõtjad leidsid, et ettevõtlust ei tasuks liiga palju reguleerida, vaid anda ettevõtjaile võimalus enese regulatsiooniks, mi...
Ettevõtjad tahavad tegutseda regulatsioonivabalt
Tarbijakeskkonna arengu konverentsil ütles On24 ja ja Cleveroni juhatuse liige Peep Kuld, et ettevõtted tuleb rahule jätta ning lasta neil rahulikult tegutseda. Uusi regulatsioone ei tohiks juurde tekitada.
Lihtsad nipid, kuidas inimesi rohkem tarbima panna
DPD Eesti korraldatud e-kaubanduse hommikuseminaril jagati e-kauplejatele nimme, kuidas erinevaid lihtsaid võtteid kasutades saab tarbijad suunata ostma just teatud kaupu ning tekitada neis positiivseid emotsioone.
Maailma suurim tubakatootja: lõpetage sigarettide suitsetamine
Maailma suurim tubakatootja Philip Morris International (PMI) tuli ülemaailmsel tubakavabal päeval välja üllatava avaldusega, kus soovitas inimestel sigarettide tarvitamine lõpetada või tarvitada alternatiivseid tubakatooteid, millel puudub põlemisprotsess.
Vahetuse vanem: tehnoloogia on muutnud me tööd oluliselt kergemaks
Tartus Maxima kodukaupluses vahetuse vanemana töötav Siim Svitski peab oluliseks plussiks viimaste aastate tehnoloogiate võidukäiku, mis on kauplustesse toonud iseteeninduskassad ja muutnud kassapidajate tööd oluliselt kergemaks.
Omniva on Põhjamaade parim postiteenuse pakkuja
173 riiki kaasavas 2018. aasta Ülemaailmse Postiliidu (Universal Postal Union ehk UPU) Postiarengu aruandes pälvis Eesti auväärse 13. koha. Möödunud aasta tulemust parandas Omniva viie koha võrra, millega pürgiti tänavuses pingereas Põhjamaade parimaks postiettevõtteks.
Coca-Cola Plaza avas luksuslikult ümberehitatud uued saalid
Forum Cinemas Coca-Cola Plaza kinos on lõpusirgele jõudnud mitu uuendustööd, mille raames avati kaks ülimugavate recliner toolide ja Baltikumis uudse LUXE kontseptsiooniga sisustatud kinosaali. Lisaks on uute boonuste ja võimalustega täienenud ka Kinoklubi püsikliendi programm.
Keskuste rendihinnad vähenevad
Tallinnasse peadpööritava tempoga uute kaubanduskeskuste rajamine toob kaupmeestele kuldaja, sest kinnisvaraarendajad peavad oma majade täitmiseks rendihindasid hoogsalt allapoole tooma, näitab Risto Veiderpassi Tartu Ülikoolis kaitstud magistritöö.
EfTENi tütarettevõte omandas Tähesaju kinnistu
EfTEN Tähesaju tee OÜ omandas täna Tallinnas Lasnamäel asuva kinnistu aadressil Tähesaju 5, teatas ettevõte börsiteate vahendusel.
Miks teenindaja ei küsi ostuotsust?
Arendusfirma Trendline juht Eero Palm toob välja kolm põhjust, miks jaekaupluste teenindajad ei küsi klientidelt ostuotsust
Enam kui pooled noored eelistavad suvetööna kaubandust
Noored otsivad suveks töökohta eeskätt kaubanduse ja toitlustamise valdkondades, selgus Eesti Kaupmeeste Liidu läbi viidud küsitlusest.
Soome uued seadused suurendasid alkoholimüüki
Soomes kasvas absoluutalkoholi müük tänavu esimeses kvartalis aastatagusega võrreldes 0,7 protsenti.
Omni-channel on kaupmeestele suur väljakutse
5. – 6. juunil Londonis toimuva Deliveri konverents ja messi tegevjuht Stephane Tomczak rääkis, et kliki ja korja on kaupmeestele peamiseks murekohaks. Ta näeb, et sinna suunas liigutakse, kuid see on suur väljakutse.
Kauba tagastamine e-poele peaks olema muretu
Mis iganes põhjusel kaup ostjale ei sobi, peaks selle tagastamine olema e-poele sama lihtne ja muretu nagu hambapesu, ütles Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Signe Kõiv.
Vaata, millise tempoga paigaldab Omniva uusi pakiautomaate
Omniva on paigaldamas uusi pakiautomaate nii linnadesse kui väiksematesse asulatesse ning laiendab olemasolevaid populaarseid pakiautomaate. Käesoleval aastal plaanib ettevõtte kasvatada oma pakiautomaadivõrgustiku Eestis kaks korda suuremaks.
Pärnits: Keskuse puhul ainult ilusast majast ei piisa
Ülemiste Keskuse juht Guido Pärnits on veendunud, et turg on uutest kaubanduspindadest täis, kuna ruutmeetreid on statistiliselt palju. „Uute tulijate edukus sõltub eelkõige nende kvaliteedist,“ ütles ta. Lisades, et ilusa maja ehitamisest ei piisa, tähtis on sisu.
FreshGo e-toidupood laienes Tartusse
Ligi neli kuud tegutsenud FreshGo toidukaupade e-pood laienes eelmisel nädalal Tartusse ning tulevikus on plaanis laiendada veel pakutavate teenuste hulka.
Eduka koostöö aluseks on usaldus
Espressoettevõtte Kafo ostu- ja tarnespetsialist Taivo Karu rääkis Pärnu Tarneahelakonverentsil, kuidas väike partner saab suurte jaekettidega edukalt koostööd teha.
Soomlased ostavad riideid hüpermarketist
Soome elanikud kulutasid mullu riietele ja jalanõudele kokku 4,6 miljardit eurot, vahendab rahvusringhäälingu Yle uudisteportaal. Järjest menukamad riiete ostmise kohad on aga hüpermarketid, selgub Soome kaupmeeste liidu andmetest.
Nopri peremees palkas eestlasest tippkoka ja hollandlasest juustumeistri
Nopri talu peremees Tiit Niilo on väsimatu uuendaja Eesti toiduainete ettevõtluses. Nüüd on ta omale appi palganud eestlasest tippkoka Joel Ostrati ja hollandlasest juustumeistri Pascal Smitsi.
Ülemiste kaubanduskeskus on ametlikult Eesti kõige jätkusuutlikum hoone
KEN klastri aastakonverentsil võttis Linstow Management´i projektijuht Andis Kublacovs vastu auhinnakonkursi “Eesti kõige jätkusuutlikum hoone 2018” peaauhinna, mis omistati Ülemiste keskuse laiendusprojektile.
Kasutatud sõidukite müüja Mobile.ee sisenes Läti turule
Hiljuti Tallinnas koos Metro Auto OÜ ostuga uue autokeskuse loonud Moneklar OÜ avas äsja Carweb.lv kaubamärgi all Riias oma esimese autosalongi. Ettevõtte ambitsioonid on aga veelgi suuremad ning järgmisena on sooviks laieneda juba Soome turule.
Maxima Eesti otsib VÄRSKE TOIDUKAUBA ÜKSUSE JUHTI
Kandideerimiseks saada CV ja motivatsioonikiri hiljemalt 31.05.2018.