Riik jätab liiga palju ettevõtjate kanda
Ettevõtjad on tööjõukriisi lahendamisel riigipoolsete lahendusdeta silmitsi vajadusega ise rohkem pingutada ja panustada ning vajavad siiski riigi tuge.
Helmese tarkvara tuvastab türklasi ja filipiinlasi
Helmes arendab üleilmset sertifitseerimistarkvara, mida kasutakse näiteks Türgi masinloetavate passide väljaandmiseks ja Filipiinide kodanike elektrooniliseks identifitseerimiseks.
Mis on NB-IoT ja kuidas see igapäevaelu paremaks muudab?
Üks uusi ja põnevaid lahendusi, mis (tehnoloogia)maailmas ja ka Eestis elevust tekitab on Narrowband-Internet of Things (NB-IoT). Selle võrgutehnoloogia olemusest, kasutusaladest ja tulevikust, kirjutab Elisa äriarenduse osakonna juht Merli Üle.
Admiral Markets andis idufirmale 150 000 eurot
Admiral Markets AS investeeris 150 000 eurot finantssektorile digilahendusi pakkuvasse iduettevõttesse Bankish, mille üks asutaja on endine Tallinna börsi juht Andrus Alber.
RIA sai uue peadirektori
Ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Rene Tammist nimetas täna Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) uue peadirektori, kes varem töötas rahandusministeeriumis.
Fortumo hakkab Amazoniga uusi turge haarama
Ehkki pakirobotite tootja Cleveron jättis mõni aasta tagasi Amazoniga tehingu katki, nägi eestlaste mobiilimakselahenduste ettevõtte Fortumo Amazonis enda jaoks suurt võimalust hiiglaslike turgude haaramiseks. Koos võetakse ette üks suuremaid kasvuturge India.
Tallinnas algas erasektori küberõppus
Tallinnas algas eile rahvusvaheline õppus, kus esmakordselt Euroopas võistlevad küberrünnete tõrjumises kriitilise tähtsusega erasektori ettevõtted.
Bolt siseneb toidu kojutoomise turule
Varem Taxify nime kandnud Bolt hakkab lisaks sõiduteenusele pakkuma ka toidu kojuvedu. Esimesed riigid, kuhu teenus sel suvel jõuab, on Eesti, Soome ja Lõuna-Aafrika.
Levikom kaebas riigi 5G pärast kohtusse
Eelmisel kuul väljakuulutatud 5G sageduslubade konkursi aluseks olev raadiosagedusplaan on oktoobris lõpust Levikomi poolt kohtus vaidlustatud. Sellest hoolimata kuulutas riik konkursi välja.
In Memoriam Niilo Saard
19. märtsil lahkus meie hulgast tarkvaraarendusettevõtte Aktors nõukogu esimees ja kauaaegne Eesti IT sektori mõjuisik Niilo Saard.
Tarneahel 21.03.2019
Kaspersky: Eestis on Lätist-Leedust enam nakatamisjuhte
Keskmine IT-vahendi kasutaja Eestis puutus mullu kokku 159 oma seadmete nakatamise katsega, mida on Lätist ja Leedust enam, teatas Vene andmeturbefirma Kaspersky Lab.
Wikipedia looja tuleb Tallinna
22. märtsil toimub Tallinnas konverents Euroopa Liidu autoriõiguste direktiivi teemal, kus osaleb ka veebientsüklopeedia Wikipedia asutaja Jimmy Wales USAst.
Wikipedia looja osaleb Skype´i teel Tallinna konverentsil
22. märtsil toimub Tallinnas konverents Euroopa Liidu autoriõiguste direktiivi teemal, kus Skype´i teel osaleb ka veebientsüklopeedia Wikipedia asutaja Jimmy Wales USAst.
ELi kaitserahast läheb suur osa IKTsse
Euroopa Komisjon kinnitas eile ühiste kaitsetööstusprojektide kaasrahastamise sel ja järgmisel aastal kogusummas kuni 500 miljonit eurot. Suur osa sellest läheb tehnoloogiavaldkonna arendamiseks.
Veebikaubandus kasvab Eestis 25-30% aastas
Eestlaste online-kaardimaksete hulk on viimastel aastatel püsivalt kasvanud 25-30 protsendi võrra, samas on veidi vähenenud keskmise veebiostu maksumus.
76% IT-inimestest tuleb tööle ka haigena
Enam kui kolmveerand infotehnoloogia valdkonna töötajatest tuleb kontorisse ka haigena, selgub CVKeskus.ee uuringust. Siiski on haigena tööl käivate inimeste osakaal langustrendis.
Pooled tööstusettevõtted panustavad digisse
Pooled Eesti tööstusettevõtted plaanivad kahe aasta jooksul oma protsesse digitaliseerida, selgus firmade seas läbi viidud küsitlusest.
Eesti astub rahapesule vastu ITga
Eesti loob rahapesu andmebüroo juurde strateegilise analüüsi keskuse, mille üheks tähtamaks ülesandeks saab nutikate IT-lahenduste väljatöötamine.
AKI: kuidas vältida andmebaasi kopeerimist?
Andmekaitse inspektsioon saab üha enam kõnesid kliendiandmebaasi omavolilise kasutamise teemal. Sestap koostas inspektsioon juhendi, kuidas hoida ära kliendiandmebaaside kopeerimist ja mittesihipärast kasutamist.
Homme TTÜs IT-tudengite praktikate infopäev
Homsel tehnikaülikooli IT-tudengitele suunatud praktikate infopäeval saavad üle 30 ettevõtte kiirkohtingu võtmes tudengitega rääkida tööle kandideerimisest.
Eesti e-riik erasektorit kaasa ei tõmba
Kuigi Eesti kuvand digiriigina on tugev, pole riigi digitaalne võimekus erasektorit endaga kaasa vedanud, selgub SEB värskest uuringust.
Eesti asub toetama digiriikide arengut
Homme allkirjastatakse Tallinnas kokkulepe Globaalse Digiühiskonna Fondi loomiseks, millega Eesti saab toetada digiriikide üles ehitamist kogu maailmas.
LHV: oleme IT-alal teistest pankadest ees
LHV Panga juhatuse esimehe Erki Kilu sõnul on nad teistest siinsetest pankadest tehnoloogilise poole pealt ette jõudnud.
Kuidas hallata turvateavet ja -intsidente?
Organisatsioonile keskset ja turvalist logimist ja raporteerimist võimaldab ning turvaintsidente tuvastada, analüüsida ja pehmendada aitab turvateabe ja -sündmuste haldus – SIEM, kirjutab IT juhtimise teabevara värskes artiklis Security Software OÜ projektijuht Helena Jürgenson.
Uues saates jagati nõuandeid Google Adwordsi kasutamisest
Äripäeva raadio uues saates "Digiturunduse praktikum" oli juttu sellest, kuidas eestlased said Google’i Dublini kontorisse tööle ning mis nad seal tegid ja õppisid.
Kasutajasõbralike e-poodide konkursil sõeluti välja finalistid
Kaubandus.ee ja Eesti E-kaubanduse Liit avalikustasid koos žüriiga Baltikumi kõige kasutajasõbralikuma e-kaupluse konkursi Eesti finalistid. Kõige rohkem Eesti e-poode on esindatud kaubamajade kategoorias.
Maailmakorituse äpp sai Portugalis autasu
Maailmakoristuse prügikaardistamise äpp valiti rahvusvahelisel konkursil World Summit Awards (WSA) üheks parimaks keskkonnateemaliseks nutilahenduseks. Auhind anti üle eile Portugalis WSA kongressil.
CGI soovib omandada IT-hiidu Acando AB
Ka Eestis esindust omav CGI on teinud Acando kõikide ringluses olevate aktsiate eest pakkumuse 4320 miljonit Rootsi krooni (410,4 miljonit eurot), ühtlasi võetakse üle Acando 93 (8.83 miljonit eurot) miljoni Rootsi krooni suurune puhasvõlg.
Eestis arendatud klienditeeninduse platvorm kaasas 20 miljonit dollarit
Finantsettevõtetele mõeldud digitaalset klienditeeninduse platvormi pakkuv ettevõte Glia (varem SaleMove) andis 13. märtsi teada, et on saanud 20 miljonit dollarit lisarahastust, peamiselt riskikapitaliettevõttelt Insight Venture Partners, aga ka juba olemasolevatelt investoritelt.
Cybernetica prototüüp lennuliikluse messil
Eesti robotifirma kasvatas kasumit
Mullu märtsis eestlaste poolt välja ostetud tarkvararobootika ettevõte Flowit Estonia OÜ kasvatas 2018. aastal kasumit enam kui veerandi võrra ja näeb lähiaastail nõudluse kasvu.
SEB kasvuprogrammi rekordarv soovijaid
Välisvärbamine algab riigi mainest
IT-töötajate puudujääk piirab meid ja seetõttu tuleb ka välismaalt värvata. See ei ole lihtne, sest värbamist planeerides peab arvestama paljude nüanssidega, alates riigi tutvustamisest ja mainest. Praegune olukord on väga murettekitav, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis antud intervjuus CV...
EL mures Hiina 5G-seadmete tagauste pärast
Europarlament väljendas muret seoses väidetega, et Hiina ettevõtete loodud 5G-seadmetes võivad olla nn tagauksed, mis võimaldavad tootjal ja ametivõimudel juurdepääsu ELi kodanike ja ettevõtjate elektroonilisele sidele.
EL paneb suure rõhu küberturvalisusele
Euroopa Parlament võttis eile vastu ettepaneku euroliidus toodete ja teenuste küberturvalisuse sertifitseerimissüsteemi loomiseks.
SEB: digilepingute hulk kasvas 50%
Detsembrist märtsini on SEB Eestis digitaalselt allkirjastatud lepingute maht kasvanud 50%, moodustades veebruaris üle 15 000 lepingu.
Hankespetsialistid on "kuum kaup“
Hankemaailmas eksisteerida ja „ellu jääda“ tähendab pidevat enesearendust ja head ajaplaneerimise oskust. Hankespetsialistid on nö „kuum kaup“, keda kunagi ei ole, rääkis ITuudistele Riigi Tugiteenuste Keskus riigihangete spetsialist, äsja sertifitseeritud riigihangete ekspert Alice Reisel.
TalTech ekspordib Kasahstani e-riigi mõtteviisi
Sel nädalal tutvustavad Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) ja edumeelsed Eesti ettevõtted Kasahstanis oma kogemust digitaliseerimises ja e-riigi mõju nii majandusele kui ühiskonnale laiemalt.
Eesti tutvustab OECD digikonverentsil e-riiki
Ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Rene Tammist ning side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut tutvustavad Pariisis OECD digikonverentsil riigi ja ettevõtjate koostöös loodud digilahendusi.
Euroopa Liit vähendab Hiina IT-ohtu
IT Akadeemia stardib ka kutsehariduses
Sügisest käivitub IT Akadeemia pilootprojekt kutsehariduses, pakkumaks noortele tipptasemel õpet tarkvaraarendaja ja IT-süsteemide spetsialisti erialal.
Tallinnas toob robot toidu ukse taha
Soome firma Wolt testib järgmistel kuudel toidu kojuvedu Starship Technologiesi robotitega, kirjutab Äripäev.
Tööstus otsib digilahenduste arenduspartnereid
Kümmekond Eesti tööstusettevõtet otsib 27.-29. märtsil Tehnopolis digilahendusi oma väljakutsetele, mis on seotud nii tootearenduse kui tööprotsesside parendamisega. IT ettevõtete jaoks pakub see võimalust arendada toode nii konkreetsele tööstusettevõttele kui ka saada oma tooteportfelli uus tood...
Finestmedia: riigi toel värvatud välisspetsialistist laiem kasu
Välismaalt värvatud tippspetsialist peab tooma kasu mitte ainult töökohta pakkuvale ettevõttele, vaid laiemalt Eesti majandusele, leiab teist korda Career Hunt projektis osaleva Finestmedia värbamisekspert Mare Aasma.
Eesti IT-firmad jätkavad tuuri Aasias
12 Eesti ettevõtte juhid - sealhulgas mitmed IT-firmadest - jätkavad sel nädalal oma Aasia-visiiti Filipiinidel, arendamaks koostööd e-riigi, piiriülese e-kaubanduse, targa linna lahenduste, e-piiriületuse, küberturvalisuse ja digitaliseerimise küsimustes.
Lubatud koera tõttu vähem palka maksta ei saa
Kui sul kontoris on koer või kass lubatud, aga muud asjad on paigast ära, kas juhtimisstruktuur või inimestel ei ole arenguperspektiivi või huvitavat tööd, siis see koer inimest ei hoia ja selle võrra vähem palka maksta ei saa, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis digilahenduste agentuuri ADM...
Israel mõistab innovatsiooni vajalikkust
Iisrael on keskendunud niivõrd tõsiselt start-up'indusele, et nad vajavad iga inimest sellesse panustama. Nii on nad võtnud eesmärgi, et kaasata tuleb kõik: tõsiusklikud ultraortodokssed, araablased … ja naised, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Kristel Härma Jeruusalemmas toimuvalt idufirmade konver...
North Star AI: tehisintellekti liivakast Eestisse
Eile, 7. märtsil toimus Kultuurikatlas Eesti ja globaalsete ekspertide osavõtul tehisintellekti konverents North Star AI. Arutleti, kuidas saaks maailmas masinõppe võimaluste paremini rakendada ja millised on Eesti võimalused tehisintellekti valdkonnas silma paista.
VISA globaalse kampaania reklaamnägu Eestist
Rahvusvahelise naistepäeva puhul lansseeris VISA ülemaailmse kampaania VISA Everywhere Initative: Women’s Global Edition. Kampaania keskmes on kaheksa naisettevõtjat, VISA Everywhere Initiative finalisti, kelle seas on ka Eesti iduettevõtte Paytailor kaasasutaja Mariliis Mia Topp.