Idufirma pakub e-spordi festivalilt interaktiivset telepilti
Digiteenuste ettevõtte Levira ülekandejaam toodab täna Telia TV erikanali jaoks pilti Tallinnas toimuvalt e-spordi festivalilt HyperTown ning koostöös idufirmaga Clappy muudetakse ülekanne interaktiivseks.
Savisaar: e-valimiste džinni pudelisse tagasi ei topi
Kui keskerakond peaks valimised võitma, jäävad e-valimised ka tulevikus alles, kuigi ei saa väita, et need on häkkimiskindlad, ütles riigikogu liige Erki Savisaar IKT Aastakonverentsil "Digipööre".
ITLi juht: kuidas see parandab ärikeskkonda, kui lisada veel üks "linnuke"?
Kas tõesti parandab ettevõtluskeskkonda ja vähendab bürokraatiat, kui ettevõtjad peavad minema riigiasutusse ja tegema veel ühe "linnukese" selle kohta, kuidas nad firmaautot kasutavad, küsis ITLi president Ivo Suursoo IKT Aastakonverentsil "Digipööre".
10 000eurone robootikaauhind Robotexil
Iseliikuvaid pakisõidukeid arendav Starship paneb detsembri alguses toimuva robootikamessi Robotex loomade päästmise võistlusel välja 10 000eurose võiduraha, mis on ürituse suurim auhind.
Telia müük III kvartalis kasvas üle 4%
Tänavu III kvartalis kasvas Telia Eesti müügitulu üle nelja protsendi, firma kasumlikkus suurenes samal ajal ligi 11%.
Uued paketid tõstsid III kvartalis Elisa käivet
Tänu uutele nutipakettidele tõi kolmas majanduskvartal Elisa Eestile aastatagusega võrreldes 5,2% suurema käibe ning 12,1% suurema ärikasumi.
Eesti võitis ülikoolide idufirmade MMi
Tehnikaülikooli Mektory Starter-programmi idufirma Laava Tech pälvis Taanis üleilmsel ülikoolide idufirmade võistlustel peapreemia.
IKT Aastakonverentsil 2018 kuulutati välja TOPi võitjad
19. oktoobril ITuudiste ja Äripäeva poolt korraldatud IKT Aastakonverentsil anti üle Äripäeva TOPi sertifikaadid 2017. aasta majandustulemuste põhjal parimatele IKT valdkonna ettevõtetele.
Ukrainas IT-arendusüksuse loomisel tuleb arvestada miljoniga
Tarkvaraarendajaid on kõikides riikides keeruline leida. Ukraina võib olla huvipakkuv Eesti ettevõtetele, kes plaanivad IT-arendusele suuremat rõhku panna. Ukraina arendajate eripäradest ja kogemusest rääkis Eesti IT-ettevõtte Wildix juht ja omanik Stefano Osleri.
IT-asjatundjaid oodatakse Tallinna Dell Technologies Forumile
IT-asjatundjad ja tehnoloogiahuvilised on oodatud Tallinnas peetavale rahvusvahelisele Dell Technologies Forumile, kus räägitakse digimaailma tulevikutrendidest ning kõige uuematest IT-tehnoloogiatest. Neljapäeval, 25. oktoobril Swissotelis toimuv foorum on kõigile osalejatele tasuta.
Eesti tiim saavutas kübervõistlusel 7. koha
Eesti tiim saavutas kahepäevasel võistlusel "European Cyber Security Challenge" Londonis 17 riigi seas seitsmenda koha.
Firma plaanib katta Eesti asjade internetiga
Pea poolesajas riigis tegutseva sidefirma Sigfox asjade interneti võrku Eestis arendav Connected Baltics OÜ soovib katta kogu maa asjade internetiga ning alustab koostööd Helmesega.
Riigihangete register mitu päeva suletud
Seoses ASi Nortal loodud uuele riigihangete registrile üleminekuga 22. oktoobril ei tööta register täna alates kell 16st kuni pühapäeva südaööni.
Agiilse projektijuhtimise põhimõtted
Uues Chrome´is ID-kaardi kasutamine häiritud
Arvuti operatsioonisüsteemiga Windows 7 ei saa ID-kaarti kasutada veebilehitseja Google Chrome´i äsja avaldatud uues versioonis (70).
Idufirmad räägivad koostööst suurettevõtetega
Tänasel Level11 suur- ja idufirmade koostööprogrammi rahvusvahelisel seminaril jagavad oma kogemusi ühisprojektidest Perfektio Soomest, Ignite Sweden Rootsist ning eestlaste asutatud High-Mobility.
Ratas: andmete liikumine ELi 5. põhivabaduseks!
Andmevoogude vaba liikumine peaks olema eurooplastele viies põhivabadus, ütles peaminister Jüri Ratas Tallinnas digitippkohtumisel.
Tarkvarakonverents toob Tallinna üle 40 IT-spetsialisti
Novembris toimuval kuuendal tarkvarakonverentsil Topconf Tallinn arutlevad IT-valdkonna väljakutsete teemal kolme päeva jooksul üle 40 IT-valdkonna spetsialisti.
SendGridi ost viis Twilio aktsia miinusesse
Ettevõtetele teadete edastamise platvormi pakkuv Twilio teatas esmaspäeva õhtul, et ostab e-kirjade masspostitusega tegeleva SendGridi 2 miljardi dollari eest, vahendab CNBC. Uudis saatis Twilio aktsia 10% allapoole.
Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuleb juttu IKT-sektori särast
Äripäeva raadio hommikuprogrammis võtame vaatluse alla Brexiti kokkuleppe ja kliimamuutuste mõju majandusharudele ning IKT-firmade edu võtme.
Omniva esitas Aasta Raamatupidajaks roboti
Logistikafirma Omniva nomineeris Aasta Raamatupidajaks oma arvekeskuse roboti nimega Kati, kes on raamatupidajaile abiliseks olnud rohkem kui kümme aastat.
Hanso külastab USAs Google´it ja Facebooki
Riigikogu liige Hannes Hanso osaleb NATO parlamentaarse assamblee teadus- ja tehnoloogiakomitee väljasõiduistungil Ameerikas, kus külastab ka IT-firmasid Google ja Facebook.
Norra toetab 27 miljoniga Eesti tööstuse ITd
Norra riik toetab programmi "Green ICT" raames innovatsiooni Eestis 27 miljoni euroga, millest suur osa läheb digitaalsete lahenduste kasutuselevõtuks tööstusettevõtteis, et muuta need tootlikumaks.
Kaljulaid arutleb Soomes tehisintellekti teemal
President Kersti Kaljulaid arutleb täna Soomes ärifoorumil Rootsi, Soome ja Eesti ärijuhtide ning ekspertidega tehisintellekti võimaluste üle. Oma hinnangu annab ka Peter Vesterbacka.
Raul Rebane: pooled inimestest on uuendustele alati vastu
Meie e-valimised on hea näide selle kohta, kui aeglaselt väga mugav lahendus tegelikult omaks võetakse, rääkis ITuudistele antud intervjuus 19. oktoobril toimuval IKT Aastakonverentsil kõnelev kommunikatsiooniekspert Raul Rebane.
Kübertalgutel täna kümned IT-koolitused
Tänasel kübertalgupäeval koolitavad infoturbeeksperdid kümnete asutuste töötajaid ning koolilapsi üle Eesti.
Andmete väärtus saab selgeks nendest ilmajäämisel
Andmetega võib juhtuda igal ajahetkel midagi, nende olulisus ei ole üheselt tajutav ja kaitsmise vajadus lähtub sellest, et öeldakse, et on vaja. Andmete väärtusest saadakse tihti siis aru, kui neid enam ei ole, rääkis Security Software infoturbeanalüütik Ats Onemar.
Facebook teavitab kannatanuid lähipäevil
Küberkurjategijad varastasid Facebookilt 29 miljoni kasutaja andmeid, teatas ettevõte reedel.
IT teenuste ostjad uurivad 75% juhtudel müüja tausta LinkedIn’ist
Intervjuu IT Aastakonveretsi esineja Sue Gilkes’ iga.
Nortalil valmis uus riigihangete register
Pärast kolmepäevast katkestust alustab 22. oktoobril tööd uus riigihangete register, kus muuhulgas on oluliselt rohkem võimalusi otsida infot hangete, lepingute ja vaidlustuste kohta.
Riina Sikkut: tuleviku meditsiin on digitaalsem
Meditsiini tulevik on vältimatult digitaalne ning kaasatakse ka tehisintellekt, ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut Tallinnas kõrgetasemelisel tervishoiutehnoloogiate konverentsil.
Kosmose idufirmasid ootab 50 000eurone toetus
Euroopa kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator ootab 8. novembrini kandideerima 50 000eurosele arendustoetusele idufirmasid, mille toode või teenus on seotud kosmosega.
Ensto Ensek ekspordib virtuaalreaalsuse abil
Eesti suurimaid eksportijaid Ensto Ensek võttis koos emafirmaga kasutusele virtuaalreaalsuse keskkonna, toetamaks oma eksporditurgudel tegutsevaid müügimeeskondi.
Elisa digitaliseerib kaitseliidu laohalduse
Tehnikakõrgkooli ja Elisa koostöös digitaliseeritakse kaitseliitlaste vormiriietuse laohaldus lähiväljaside ehk NFC abil. Uus lahendus võimaldab kiirelt kiibilt nutitelefoniga andmeid lugeda ning varustust digitaalselt arvele võtta.
Eesti IT-lahendustega suur probleem
Eestis on osutunud liiga kulukaks olemasolevate IT-süsteemide kaasajastamine ning pidurdunud on ka võimalused uute eelnõude seaduseks vormistamisel, sest vajalike IT-süsteemide arendamine võtab palju aega ja keeruline on hinnata, kui palju ja millal sellele raha on võimalik saada.
Eesti küberolümpia sai Rootsis auhinna
Rootsis Göteborgis toimuval 14. tippkohtumisel "European Computer Science Summit" tunnustati teise kohaga Eesti KüberOlümpia projekti, mille raames toimuvad küberhügieeni parendavad uuringud ja võistlused noortele.
Pipedrive kaasas 10 miljonit dollarit
Müügitarkvara pakkuv Pipedrive kaasas täiendava kümne miljoni dollari suuruse C-seeria investeeringu Deutsche Telekomilt. Kokku on riskikapitalistid rahastanud Pipedrive´i 90 miljoni dollari ulatuses.
Globaalsed IT-firmad avasid Tallinnas uusi arenguid
IT-ettevõtte Atea konverents tõi Tallinna suurte tehnoloogiaettevõtete esindajad ning Eesti IT-juhid ja valdkonna spetsialistid, et leida üheskoos parimaid lahendusi IT-turvalisuse ja efektiivsuse tõstmiseks.
Tech Sisters tõi kokku koolitüdrukud
MTÜ Kogukond Tech Sisters kutsel töötasid ligi 40 tehnoloogiahuvilist põhi- ja keskkoolitüdrukut Tallinnas rõivaketi H&M showroomis välja ideid kestlikkuse tagamiseks moevaldkonnas.
Digikonverents toob Tallinna hulga ministreid
Järgmisel nädalal toimuv digitippkohtumine Tallinn Digital Summit toob Eestisse mitmed oma riigis IT-valdkonna eest vastutavad ministrid Aasiast, Lõuna-Ameerikast ja Okeaaniast.
Apple tõstab iPhone´i akude hindu
Nutitelefonide iPhone vana aku vahetamine uue vastu muutub alates järgmise aasta algusest senisest tunduvalt kallimaks, kuna Apple lõpetab soodushinna pakkumise.
Riigikogu arutab geoblokki keelavat seadust
Riigikogu majanduskomisjon arutas asukohapiiranguid ehk geoblokeeringut keelustavat seadust ning saatis selle teisele lugemisele. Seaduse jõustumisel paraneb tarbijate ligipääs eeskätt turismi- ja meelelahutusteenustele.
Helmes ostis Valgevenes 250 töötajaga firma
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes omandas enamusosaluse 250 töötajaga Valgevene IT-ettevõttes SolbegSoft, mis enamiku käibest saab USAst.
Programmeerimises luuakse ligi 1000 uut ettevõtet aastas
Programmeerimise valdkonnas loodi 2017. aastal juurde 757 uut ettevõtet, mida on ligi poole võrra rohkem kui aasta varem. Selle aasta esimese kaheksa kuuga on loodud juba 635 ettevõtet ning kui uute ettevõtete loomine sellise tempoga jätkub, võib 2018. aastal loodud uute ettevõtete arv hakata läh...
Keskmine palk Ülemiste linnakus üle 2000 euro
Ülemiste City linnakus tegutsevate ettevõtete keskmine töötajate kuupalk tõusis eelmisel aastal üle 2000 euro, olles 70% kõrgem Eesti keskmisest, teatas Mainor.
E-residentsuse raha kolmelt eelarverealt
Tuleva aasta riigieelarves on e-residentsusele raha jagatud lausa kolmelt eelarverealt, mis on jagunenud siseministeeriumi ja välisministeeriumi vahel, vahendas ERR.
3 RIKi töötajat peeti kinni
Kaitsepolitsei pidas paari kuu eest registrite ja infosüsteemide keskusest kinni kolm töötajat, keda prokuratuur kahtlustab altkäemaksu võtmises, kirjutab Eesti Päevaleht.
Taxify näitab nüüd sõidu hinda enne tellimist
Sellest nädalast näeb Taxify rakenduses enne auto tellimist sõidu täpset hinda. Arvesse võetakse eeldatav sõiduaeg, distants ja liiklusolud.
Hommikuprogrammis: kuidas arendada e-Eestit?
Reedeses hommikuprogrammis käis külas Erki Savisaar Keskerakonnast, kellega rääkisime e-valimistest ja Keskerakonna visoonist e-Eesti arendamisel.
Tele2 hoiatab võltstelefonide eest
Kasutatud telefoni ostmisel võib petta saada, näiteks sattudes originaaliga äravahetamiseni sarnase võltsmudeli otsa. Enamikel tänastel tippmudelitel on paraku ka järgi tehtud versioonid.