Milrem testis robotsõidukit istutustöödel
Metsanduse, bioenergeetika arendamise ja taastuvenergia tootmisega tegelev Graanul Invest testis tehnoloogiaettevõtte Milrem Roboticsi väljatöötatud mehitamata roomiksõidukit istutustöödel.
Üle poole eesti.ee kirjadest ei jõudnud kohale
Eelmisel nädalal teavitas politsei- ja piirivalveamet portaali eesti.ee kaudu enam kui 12 500 inimest nende turvariskiga ID-kaartide sertifikaatide kehtetuks tunnistamisest. Üle poole kirjadest ei jõudnud kohale, sest suur osa adressaatidest polnud e-posti ümber suunanud.
IT-juhtimise Aastakonverents 2018 fotogalerii
22. mail toimus Hestia Hotel Europa Konverentsikeskuses ITuudiste ja Äripäeva korraldatud IT-juhtimise Aastakonverents "IT-juhi roll muutuvas maailmas", millel jagati tunnustusi esiletõstmist väärivatele IT-juhtidele ja omistati tiitel Aasta Mõjukaim IT-juht 2018 ACE Logistics Group'i IT-juhile A...
CybExer Technologies pälvis Berliinis NATO kõrge auhinna
Eesti küberturbeettevõte CybExer Technologies sai täna Berliinis kõrgetasemelisel NATO koostöökonverentsil NITEC 18 kätte auhinna, mis pälviti alliansi kaitsetehnoloogia innovatsioonikonkursil küberõppuste visualiseerimislahenduste eest.
eAgronom kaasas investoritena üle 50 põllumehest kliendi
Eesti üks kiiremini kasvavaid iduettevõtteid eAgronom lõi läbi unikaalse ühisrahastusprojekti võimaluse oma klientidel põllumeestele mõeldud tarkvaraplatvormi investeerida. Kokku kaasati projektiga 500 000 eurot viiekümnelt kasutajalt. Klientide suur huvi ja projekti edukus näitavad, et põllumehe...
Latitude59 konverentsil osaleb tänavu üle 2000 inimese
Üheteistkümnendat aastat toimuv tehnoloogia, ettevõtluse ja innovatsiooni konverents Latitude59 sai täna hommikul Kultuurikatlas avapaugu. 24.- 25. mail toimuvast üritusest võtab osa rohkem kui 2000 inimest ning esinejate seas on nii ettevõtjaid, teadlaseid kui valdkondade tippspetsialiste. Konve...
Valmiv Riigipilv ootab kasutajaid
Riiklikult hallatav pilvekeskkond Riigipilv on jõudnud tootmisfaasi, seega on erinevad ministeeriumid ja riigiasutused oodatud kasutama selle pakutavaid taristulahendusi ja IT-teenuseid.
Organisatsioonide muutmine tarkvara-jurakaid ei kannata
Kui agiilne arendus annab raamistiku võimalikult efektiivsele ja pidevale äriväärtuse tootmisele võimalikult väikeste riskidega, siis domeenist juhinduv disain annab võimekuse ehitada sillad ärivajaduste ja arendatavate tarkvarakomponentide vahele. Täna on see üks parimaid viise jõudmaks hea ja k...
ERMis räägitakse nutikast linnakeskkonnast
31. mail toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis 3. rahvusvaheline targa linna konverents, mis käsitleb nutika linnakeskkonna kujundamist.
Üle 80 riigi arutab Tallinnas e-valitsemist
Tallinnas 29.-30. mail toimuv e-valitsemise konverents toob Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt väljapaistvaid digiarengute asjatundjaid ning tutvustab Eesti e-riigi viimaseid suundumusi enam kui 80 maa esindajale.
Jüri Ratas kohtus Eesti iduettevõtjatega
Peaminister Jüri Ratas kohtus eile enam kui kümne iduettevõtte esindajaga, et arutada nende ootusi riigile ning rolli majanduses.
Mida peab IT-juht juhtimisel teisiti tegema, et häid inimesi hoida?
Juhi võimalustest ja rollist heade inimeste mõistmisel ja motiveerimisel kirjutab IT-juhtimise Aastakonverentsil omi mõtteid jaganud Pipedrive'i tehnoloogiajuht Sergei Anikin.
Uuenenud CEBIT – Euroopa innovatsiooni- ja digitaliseerimise festival
Maailma üks suuremaid IT, telekomi ja tarkvara messe CEBIT muudab formaati ning toimub Saksamaal tänavu suvel festivalina.
Maa-amet uuendas otsinguteenust
AS Datel uuendas maa-ameti maakatastri kiirpäringu tarkvara, sh nii otsingumootorit kui ka kasutajaliidese disaini.
Uus idufirma teeb üürniku taustakontrolli
Nädalavahetusel Helsingis Soome ühe suurema häkatoni Ultrahack võitnud Eesti idufirma Securebadger aitab üürikinnisvara omanikul lihtsalt ja seaduslikult enne üürilepingu sõlmimist kontrollida üürilise tausta.
Eesti Mõjukaim IT-juht 2018 on Avo Möllits
Täna toimuval ITuudiste ja Äripäeva korraldatud IT-juhtimise Aastakonverentsil Hestia Hotel Europa Konverentsikeskuses kuulutati Eesti Mõjukaimaks IT-juhiks 2018 ACE Logistics Group AS IT-juht Avo Möllits.
Erki Kert: suurandmete ignoreerija riskib marginaliseerumisega
Suurandmetel põhinevat krediidiriski hindamise teenust pakkuva ettevõtte Big Data Scoring tegevjuht Erki Kert tõdeb, et ettevõtted, kes täna ignoreerivad suurandmete rakendamisega seotud võimalusi, riskivad konkurentsipositsiooni nõrgenemisega. Kerti sõnul on suurandmete analüüs võimaldanud panka...
Tehniline viga halvas klientide suhtluse Elisaga
Eelmisel nädalal ei jõudnud Elisa Eestis tekkinud tehnilise vea tõttu osade klientide saadetud e-kirjad ettevõtteni ning on jäänud seetõttu vastuseta.
TJA juhid Riias koostööd arutamas
Tehnilise järelevalve ameti juhid osalevad 23.-24. mail Riias Balti- ja Põhjamaade elektroonilise side regulaatorasutuste juhtide kohtumisel.
Elisa tõi kliente teenindama vestlusroboti
Elisa arendab koos MindTitaniga tehisintellektil põhinevat vestlusrobotit, mis iseteeninduskeskkonnas juba suhtleb klientidega. Tulevikus aitab vestlusrobot Elisa veebis klientide küsimustele vastuseid leida.
Rootsi diginomaad kasutab ainult krüptoraha
Ma kasutasin terve eelmise aasta ainult krüptoraha, ütles Pärnu Juhtimiskonverentsil esinenud innovatsiooni ja muudatuste eestkõneleja, rootslasest diginomaad Per Hakansson.
Digimaailma võimalused on lõputud
Digiplatvormid ja -tehnoloogiad ning sotsiaalmeedia pakuvad lõputult teenimise ning iseenda turundamise võimalusi, leiti Pärnu Juhtimiskonverentsil „Oma saar.“
Analüütikud ennustavad Netflixi vaatajate kolmekordistumist
Bank of America Merrill Lynchi analüütikud usuvad, et Netflixil läheb tulevikus nõnda hästi, et aastaks 2030 on voogedastuskeskkonna vaatajate arv praegusega võrreldes kolmekordistunud.
Eesti on digiarengu poolest Euroopa Liidus üheksandal kohal
Euroopa Komisjon avaldas täna 2018. aasta digitaalmajanduse ja -ühiskonna indeksi (DESI) tulemused, millest selgub, et EL muutub üha digitaliseeritumaks, kuid edusammud ei ole piisavad, et Euroopa jõuaks järele üleilmsetele liidritele ja suudaks vähendada liikmesriikidevahelisi erinevusi. Eesti o...
Kukkunud telefon võib rikki minna ka pool aastat hiljem
Mobiiltelefoni mahakukkumisest või muljumisest tingitud vigastus võib mõju hakata avaldama ka pool aastat hiljem.
4G-kõnesid teeb Eestis üle 100 000 inimese
Ainsa Eesti telekomina klientidele 4G-kõnesid pakkuva Telia teatel kasutab mobiilside neljandat põlvkonda üle 100 000 inimese.
PayPal maksis Rootsi idufirma eest 2,2 miljardit
Makseteenust pakkuv PayPal teatas täna, et on ostnud ära makseterminale tootva Rootsi idufirma iZettle, mis alles hiljuti börsilemineku plaane pidas.
Swedbank uuendas netipanga kujundust
Swedbank avas täna uuendatud kujundusega internetipanga, mis kohandub paremini kliendi ekraani suurusega ja sobib kasutada erinevate nutiseadmetega.
Valitsus arutab fintech-keskuse loomist
Valitsus arutab täna, kuidas muuta Euroopa finantstehnoloogia üleilmseks keskuseks, sellekohase ettekande teeb rahandusminister Toomas Tõniste.
Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid
Kaitseminister Jüri Luik andis kingituse ja tänukirja naiskodukaitsjatele, kes lõid õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda aitava mobiilirakenduse „Ole valmis!“.
ERGO juht: igast firmast saab tarkvarafirma
Klientidele on edaspidi vaja kogu aeg pakkuda uusi lahendusi, mis tähendab, et igasugune ettevõte on tulevikus ühtlasi ka tarkvarafirma, ütles ERGO kindlustusseltside juht Baltimaades Kęstutis Bagdonavičius.
Ootused IT-tööturule
Paljudes ettevõtetes domineerib endiselt skeem, kus ärijuht „tellib“ ja IT-juht/ekspert „teostab“. Tänases ettevõttes, mis tahab üles ehitada modernseid digitaalseid teenuseid ja protsesse, on suur osa vastutusest ettevõtte strateegilise eesmärkide elluviimisel IT kompetentsiga inimestel. Ettevõt...
Äripäeva omanik ostis Taani digiõppe platvormi
Äripäeva Rootsi omanik Bonnier ostis Taani tehnoloogiafirma Clio Online, mis on end mõne aastaga kehtestanud riigi digitaalsete õppematerjalide turuliidrina.
Amazon teeb suure sammu plokiahela tehnoloogia kasutamiseks
Amazoni pilveteenuste üksus püüab leida viise, kuidas kliendid saaksid kasutada plokiahela tehnoloogiat. Selleks loodi uus partnerlusleping, vahendab CNBC.
Eesti idufirma paneb sotsiaalmeedia kasutajad turundussõnumeid levitama
Eesti idufirma Promoty lõi uudse platvormi, mis viib kokku turundajad ja Instagrami kasutajad. Turundajate jaoks on see efektiivne tööriist, sotsiaalmeedia kasutajate jaoks võimalus brändidega koostööd teha ja seeläbi lisaraha teenida.
Eesti Mõjukaim IT-juht 2018 selgub 22. mail
22. mail Hestia Hotel Europa konverentsikeskuses toimuval ITuudiste ja Äripäeva poolt korraldataval IT-juhtimise Aastakonverentsil "IT-juhi roll muutuvas maailmas" tunnustatakse Eesti IT-juhte ja tõstakse esile žürii poolt välja valitud kolm nomineti, kellest üks saab tunnustuse Eesti Mõjukaim IT...
E-residendid saavad kaugtõestamise teenuse
E-residentidele ja välismaal elavatele Eesti kodanikele luuakse notariaalse kaugtõestamise võimalus, mis tagab parema juurdepääsu notariteenusele.
IT-miljardär näitab homme Tallinnas uut tarkvara
Majandustarkvara firma Microsoftile müügiga miljardäriks saanud Taani ettevõtja Erik Damgaard Nielsen tutvustab homme Tallinnas uut tarkvara.
Garage48 häkatonil loodi nišilahendusi kosmosetööstusele
Nädalavahetusel tõi Garage48 kosmosehäkaton Riiga kosmosevaldkonna huvilised, et luua uusi lahendusi satelliitandmete kasutamises, kosmosereisides ning kosmosehariduse edendamises.
Eesti alustab naabritega koostööd tehisintellekti osas
Põhjala ja Baltimaade digiministrid allkirjastasid Stockholmis deklaratsiooni, et teha koostööd tehisintellekti alal. Eestis on juba alanud tehisintellekti rakendusviiside ja ohtude analüüs.
Kuidas hääljuhitavad seadmed meid aitavad?
Paljudel tehnoloogiafirmadel on müügil hääljuhitavad seadmed. Mis võimalusi hääljuhtimine täna pakub, mis teenused on Eestis hääljuhitavad ning kuhu areng liigub, räägitakse täna Äripäeva raadios.
Paet: Kagu-Aasia tahab Eesti e-riigi kogemusi
Europarlamendi liige Urmas Paet ütles Indoneesia ja Tai visiidi järel, et mõlemad Kagu-Aasia riigid on huvitatud Eestiga infotehnoloogia- ja e-valitsuse-alasest koostööst.
E-allkirjastamine ja e-tehingud - mis on kirjas õigusaktides
Asjakohased õigusakte ja juriidilist sisu e-allkirjastamise ja e-tehingute kohta tutvustab Advokaadibüroo NJORD vandeadvokaat Liis Jürgen,
Vaata, kes osalevad IT-juhtimise Aastakonverentsil
22. mail toimuval Äripäeva teemaveebi ITuudised poolt korraldataval IT-juhtimise Aastakonverentsil 2018 on osalemas sadakond IT-juhti ja valdkonna huvilist. Soodushinnaga registreerida saab veel vaid kuni 14. maini.
Kui kiirelt peab jooksma karu eest?
Internet on kui mets, milles varitsevaid ohte tuleb tunda. Küberturvalisust võib pidada konkurentsieeliseks. Salakavalatest küberohtudest ja nendest hoidumise võimalustest kirjutavad Anto Veldre ja Glen Simson.
Andmeid kogutakse, aga kes neid kasutab?
Statistikaamet toetub oma analüüsides ja kokkuvõtetes paljuski ettevõtetelt ja riigiasutustelt saadud andmetele. Et veelgi paremini infot välja anda, on kavas muuta andmete korjamist selliselt, et andmete jagajate koormus oleks võimalikult väike ja vajalikud andmed jõuaksid statistikaametisse min...
Mida on äril võita masinõppest?
Masinõpe võib olla üks vajalik tööriist, millega vabastada inimesi lihtsatest ning tüütutest ülesannetest. Sellega aga meetodi kasutusväli ei piirdu, eelkõige võib masinõpe abiks olla igasugust sorti prognoosimisel.
Hommikuprogramm: miks otsustas Pillesaar töötajatega jagada miljoneid?
Helmese asutaja Jaan Pillesaar otsustas 12% ettevõttest jagada 70 töötaja vahel. Esmaspäeval saab Äripäeva raadio hommikuprogrammis teada, miks ta otsustas sellise sammu astuda ning milline hakkab olema tulevikus Helmese dividendipoliitika.
Dropbox tulemused investorite ootusi ei täitnud
Dropboxi tulemused olid prognoositust paremad, aga paljude Wall Streeti investorite kõrgeid ootusi ei suudetud täita, mille tõttu hakkas aktsia ka odavnema, kirjutab MarketWatch.
Nvidia supertulemused jäid ootusetele siiski alla
Kiibitootja Nvidia teatas oma esimese kvartali tulemused, mis ületasid küll ootusi, aga panid aktsia langema, vahendab MarketWatch.