HTC saab Google’ilt miljard dolllarit
Google ja HTC Corp teatasid, et sõlmivad 1,1 miljardi dollari suuruse koostöölepingu. Google tahab sellega oma riistvaraäri laiendada, vahendab MarketWatch.
Eestlaste loodud mobiilirakendus toob tööturule läbipaistvust
Eesti idufirma lõi uudse mobiilirakenduse, mis viib kokku tööjõuturul juba hõivatud olevad spetsialistid ettevõtetega, kes pakuvad neile paremaid tingimusi. Rakenduse MeetFrank kasutamisel toimub kõik toimub täiesti anonüümselt ja pakkumiste palgainfo on avalik.
Euroopa riigiarhivaarid otsivad lahendusi digimaailma väljakutsetele
Täna ja homme kohtuvad Tallinnas Euroopa riigiarhivaarid, et otsida lahendusi digimaailma väljakutsetele ning arutada koostööd elektroonilise dokumendihalduse ja arhiivide e-teenuste arendamisel.
Riigikohtu otsus lubab e-valimisi läbi viia
Riigikohus ei rahuldanud EKRE nõudmist tühistada valimiskomisjoni otsus lasta e-valimistel toimuda.
Mektorys esitlesid ettevõtjad äriideid arenguprogrammile STARTERtech
TTÜ Mektorys alustab neljandat korda äriideede arenguprogramm STARTERtech, mis viib kokku ligi 200 õppurit ja 15 ettevõtjat leidmaks koos uudseid ärivõimalusi ja lahendusi. Täna toimunud avaüritusel esitlesid suurfirmade juhid tudengitele oma valdkonna trende ja probleeme, mida lahendada.
Kaitse end: kuidas nutitelefon ja tahvelarvuti nuhkimiskindlaks muuta
Paljudele tuleb üllatusena, kui mitmeid nutitelefonis nuhkimise viise on olemas. Selleks, et võõrad silmad ei loeks sõnumeid, vaataks pilte, paroole või internetiajalugu, soovitab ekspert, kuidas oma telefon ja tahvelarvuti tublisti turvalisemaks muuta.
TransferWise'i asutajad müüvad aktsiaid
Maksevahendaja Transferwise’i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann müüvad SkyNewsi andmetel ettevõtte järgmises rahastusvoorus esimest korda firma aktsiaid.
EL energiaturu regulaatorite koostööagentuur ACER tellib uued infosüsteemid Eestist
Tarkvarafirmade TripleDev ja Trinidad Wiseman poolt moodustatud konsortsium sõlmis 2016.a sügisel 960 000 eurose lepingu infosüsteemide arendamiseks Euroopa Liidu agentuuriga ACER. Esimesed valminud tarkvaramoodulid on tellijale üle antud.
Arenguseire Keskus hakkab uurima avaliku sektori valitsemist
Arenguseire Keskus algatas rahvusvahelise uurimisprojekti, mille eesmärgiks on leida Eesti avalikku haldust ja e-riiki mõjutavaid tegureid ning selgitada välja, kuidas jõuda kodanikke kaasava ja ühiskondlikke muudatusi arvestava avaliku sektori valitsemismudelini.
Nortal aitab Omaanil käibemaksu juurutada
Rahvusvaheline tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal loob Omaanis käibemaksu haldamise lahenduse, millega juurutatakse uus maks ja mis kujundab ümber riigi senise fiskaalpoliitika. Projekt kogumaksumus on 10,5 miljonit eurot.
Euroopa Komisjon esitas ettepaneku luua Euroopa Küberturbeamet
Euroopa Komisjon tutvustas täna eri meetmeid, mille eesmärk on tagada ELile asjakohased vahendid üha sagenevate küberrünnakute tõrjumiseks. Muu hulgas tegi komisjon ettepaneku luua uus Euroopa Küberturbeamet, kes aitaks liikmesriikidel küberrünnetega toime tulla, ning käivitada Euroopa küberturva...
Levikom testib energiatarbimise andmete kogumist otse mõõteseadmetest
Eleringi eestvedamisel valminud andmevahetusplatvorm Estfeed loob head eeldused nii ettevõtetele kui ka eratarbijatele oma igapäevast energiatarbimist reaalajas jälgida ja juhtida. Estfeedi projekti ühe arenduspartnerina on Eesti IKT-ettevõte Levikom lõpetamas teste energiatarbimise andmete edast...
Playtech on heade tulemustega tähelepanu köitnud
Tartust alguse saanud ja nüüdseks Londoni börsil noteeritud tarkvaratootja Playtech on viimasel ajal köitnud tähelepanu heade majandustulemuste ja aktiivsete ülevõtmistega.
Elering käivitab täna elektroonilisi teenuseid koondava tarkvõrgu kliendiportaali
Elering käivitab energiaturu arendamise järgmise etapina energia tootmise ja tarbimise andmeid ning seotud teenuseid koondava tarkvõrgu kliendiportaali e.elering.ee.
TTÜ 99: ülikool kavandas digitaalse kiirtee alma mater’i 100. aastapäevani
Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) tähistab 99. aastapäeva esmaspäeval, 18. septembril kell 14, kui akadeemilisel aktusel kuulutatakse välja esimesed tenuuriprofessorid, promoveeritakse 55 doktorit ja kuulutatakse välja aasta vilistlane. Ametliku stardi saab algatus TalTechDigital, mis kujundab TTÜst...
Eesti tehnoloogia- ja iduettevõtjate delegatsioon on Aasiat vallutamas
Tänasest kuni 27. septembrini viibib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt kokku pandud äridelegatsioon visiidil Singapuris ning Malaisias. Peamiselt tehnoloogia- ja iduettevõtete esindajatest koosnevat äridelegatsiooni juhib EASi nõukogu esimees Erki Mölder.
Kui hästi on Sinu ettevõte valmis kriisiks?
Juhid kipuvad lootma, et kriisi ei tule, ütles ITuudistele 26. septembril Infoturbe konverentsil esinev juhtimistreener Hede Kerstin Luik. Ta tõi välja peamised ohukohad, kus kriisisituatsioonis võivad hakata asjad valesti minema ning tõdes, et väga paljud ettevõtted ei ole piisavalt mõelnud ei a...
Naised tehnoloogiasektoris: prillidega brünette võetakse tõsisemalt
Silicon Valley üks tippjuhte Eileen Carey rääkis BBC-le antud intervjuus, et teda saadab ettevõttele investeeringute kaasamisel edu, kui ta kannab prille ning on brünett, vahendas Äripäev.
ELi rahandusministrid leppisid Tallinnas kokku uute digimajanduse maksureeglite loomises
Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrid arutasid täna Tallinnas toimunud mitteametlikul kohtumisel äriühingute rahvusvaheliste maksureeglite uuendamist, et neid saaks edaspidi rakendada ka digitehnoloogiat kasutavate ettevõtete võrdsemal maksustamisel. Ministrid olid üksmeelel, et digimajand...
Delli ja EMC ajaloolisest ühinemisest möödus 1 aasta
Tehnoloogiafirma Dell tähistab tänavu aasta möödumist ühinemisest äriettevõttega EMC. Aasta jooksul on alustatud uusi projekte, investeeritud uuringutesse ning lisandunud on 10 000 äriklienti.
Riigikontrolli audit: digipöörde eesmärkideni jõudmine üldhariduskoolides kavandatud aja jooksul on vähetõenäoline
Riigikontrolli uuringujuht Raina Loom tutvustas Haridustehnoloogia konverentsil Edu EXEX 2017 äsja valminud värsket auditit ja tõi välja, kuidas on riik digiajastu väljakutsetega sammu pidanud ning digioskuste õpetamise tingimuste tagamisega hakkama saanud.
Euroopa Liit uuendab küberjulgeoleku strateegiat
Uue Euroopa Liidu küberjulgeoleku strateegia põhieesmärk on anda Euroopa küberjulgeolekule pikaajaline nägemus ja tagada usaldus digitaalse ühtse turu vastu, võttes samas arvesse muutunud rahvusvahelist julgeolekukeskkonda ning uute tehnoloogiate ja turgude arengut.
Kuidas tagada turvaline videovalve?
Käesoleval nädalal lõi Eesti meedias laineid Kanal2 “Radari” uuriv lugu, milles avastati, et paljude Eesti kodudes ja ettevõtetes kasutuses olevate videokaamerate pilt on internetis avalikult nähtav. Andmete turvalisus nii reaalajas videopildi edastamisel kui ka salvestamisel videovalve puhul üli...
RIA juht ning IT-asekantsler: küberturvalisus nõuab piirideta koostööd
14.-15. septembril arutasid Euroopa tippspetsialistid küberkonverentsil „Digitaalne ühisturg, ühine digitaalne turvalisus“ selle üle, kuidas tõhusamalt kaitsta inimesi küberkurjategijate eest. Konverentsil arutleti küberkaitse võimekuse, rahvusvahelise koostöö ja seadusloome tõhustamise üle.
USA valitsuse arvutisüsteemidest eemaldatakse Kaspersky viirusetõrje
USA valitsus eemaldas kolmapäeval kõigist oma arvutisüsteemidest vene päritolu Kaspersky viirusetõrje, kuna see on FBI andmetel seotud Vene julgeolekuteenistustega.
Äriklassi sülearvutid – kellele ja milleks?
Selge on see, et sülearvutil ja sülearvutil on vahe, kuid milles see vahe seisneb ja mille järgi just endale sobiv sülearvuti valida, selgitab Laptopid.ee juhataja Virgo Rikk.
Trump keelas mikrokiipide tootja müügi hiinlastele
President Donald Trump astus vahele Hiina riskikapitali fondi ostutehingule Ühendriikides. Valge maja teatas kolmapäeval, et ettevõtte ülevõtmine katkestati julgeolekukaalutlustel, vahendab Politico.
Seitse oskust, mis loovad eeldused unistuste töökoha saamiseks
OSKA uuringujuht Urve Mets rääkis Haridustehnoloogia konverentsil Edu EXEX 2017, millised on töötamise tulevikutrendid ja milliste oskustega inimesi lähitulevikus tööellu oodatakse.
Eesti idufirma Teamscope valiti mainekasse ärikiirendisse Techstars
Eesti idufirma Teamscope valiti mainekasse startup-kiirendisse Techstars. Ettevõtte tegevjuhi Alo Arro sõnul on tegemist ühe maailma juhtiva ärikiirendiga, kus valituks osutub vaid 1-2% soovijatest. Programmiga kaasneb ka enam kui 100 000 euro suurune investeering ettevõttesse. Varem on ettevõte ...
Kaarditootja Gemalto teeb Eesti ID-kaardi turvariski lahendamisel riigiga aktiivset koostööd
Maailma üks juhtivaiid digiturvalisuse teenuste pakkuja ning Eesti ID-kaartide tootja Gemalto teeb kõik, et pakkuda kõikvõimalikku tuge Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) juhitavale töörühmale et lahendada 5. septembril 2017 avalikustatud Eesti ID-kaardi võimalik turvarisk, teatas Gemalto gruppi ku...
TURVAOHT: Google kustutas 500 nuhkvara-äppi
Google eemaldas oma Play rakenduste poest enam kui 500 levinud äppi, mida kahtlustatakse telefonides nuhkvara levitamises. Apple ja Google puhastavad pidevalt oma rakenduste poodi, aga vigu lipsab sisse, selgitas Tele2 tootedirektori Katrin Aron.
Excel - vaenlasest sõbraks!
Oma hirmust tabelite ees ja sellest, kuidas tekkis arusaam, et Excel on tööriist, mis on loodud inimeste elu lihtsustamiseks, kirjutab SA Noored Kooli värbamise- ja turundusjuht Maris Viires.
Eleringi digitaliseerimise valdkonna arendusjuhina asus tööle Georg Rute
Eleringi digitaliseerimise valdkonna arendusjuhina asus tööle Sympoweri asutaja Georg Rute.
Uptime'i juht ekspordiga alustamisest: tegime valesti kõik, mis teha sai
Välisturgudele sisenemine keeruline ja kulukas ning ei tasu võtta nii suurt riski, et ebaõnnestudes satuks ohtu kogu ettevõte, rääkis Uptime juht Eero Tohver Äripäeva raadio saates "Ekspordivedurid".
Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni eest moodne IT-maja
Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.
Apple tutvustas nutitelefoni iPhone X
12. septembril tõi Apple avalikkuse ette nutitelefoni iPhone X, uue Apple Watchi nutikella ja palju muudki. Õunafirma jaoks oli tegemist mitme aasta tähtsaima sündmusega.
ID-kaardi turvariskile on leitud võimalik lahendus
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) töötavad välja lahendust, mille abil uuendada 750 000 ID-kaarti, mille kiibil on turvarisk.
Eesti atraktiivseim tööandja sai sama tiitli juba 6. aastat järjest
11. septembril tutvustas tööandja brändingu agentuur Instar koos personalijuhtimise ühinguga PARE kõrg- ja kutsekoolide õpilaste tööootuste uuringu tulemusi ja tunnustas Eesti 2017. aasta atraktiivsemaid tööandjaid. Eesti tudengite tööootuste uuringu 8-aastase ajaloo jooksul on Skype osutunud jub...
Omniva tehnoloogiajuhiks saab Mart Nael
2. oktoobril alustab Omniva tehnoloogiajuhi ja juhtkonna liikmena tööd Mart Nael, kes on juhtinud rahvusvahelisi tehnoloogiaorganisatsioone Swedbankis, Telia Eestis ja Bigbankis.
Garage48 Heaolutalgute võitjaks pärjati CareMate
Nädalavahetusel Tallinnas toimunud Garage48 Heaolutalgutel valis žürii kõige suurema potentsiaaliga lahenduseks CareMate’i, mis viib erivajadustega inimesed kokku hooldajate ja vabatahtlikega.
Arengukoostöö Ümarlaua juht: tehnoloogia võidukäik arenguriikides on väga kiire
Paralleelselt EL arengukoostöö ministrite kohtumisega korraldab Arengukoostöö Ümarlaud 11. - 12. septembril rahvusvahelise konverentsi ”Digitalising Development”.
Neljas Loomehäkk: Eesti sünnipäev, virtuaalreaalsus ja videotööstuse võidukäik 11. september 2017
Pühapäeva, 10. septembri õhtul lõppenud loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk tõi kokku rekordarvu rahvusvahelisi meeskondi ja auhindu. Loomehäki võitjaks tunnistas žürii meeskonna Scope, kes toob lähemate kuude jooksul turule üritusel välja arendatud videotootmistarkvara.
Neljas Loomehäkk: Eesti sünnipäev, virtuaalreaalsus ja videotööstuse võidukäik
Pühapäeva, 10. septembri õhtul lõppenud loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk tõi kokku rekordarvu rahvusvahelisi meeskondi ja auhindu. Loomehäki võitjaks tunnistas žürii meeskonna Scope, kes toob lähemate kuude jooksul turule üritusel välja arendatud videotootmistarkvara.
143 miljoni kliendi andmed pahalaste käes
Ühendriikide suuruselt kolmandat krediitkaardiagentuuri Equifaxi tabas küberrünnak, mille tagajärjel said pahalased enda valdusesse miljonite klientide andmed, vahendas Äripäev.
Ivo Suursoo: Kas Eesti majandust on vaja päästa?
Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liidu president Ivo Suursoo küsis 8. septembril toimunud Santa Monica Networks poolt korraldatud IKT konverentsil “Security Day” oma ettekandes, kas Eesti majandust on vaja päästa?
Taxify peatas vabatahtlikult Londonis oma äpi töö
Londoni transpordiamet ignoreeris Taxify'd ja asus hoopis tema autojuhte kiusama ning seetõttu otsustas ettevõte peatada Londonis oma äpi töö, vahendas firma ingliskeelset pressiteadet Äripäev.
Ettevaatust: välisriigi piiri ääres helistamine võib kalliks maksma minna
Nii Vene piiri läheduses kui ka mitmes Euroopa riigis reisides on oht, et telefon lülitub ise teise riigi võrku ja see võib olla päris kallis, hoiatab Tele2.
Eduka kaugtöö viis põhitõde
Tänased tehnoloogilised võimalused koos inimeste mobiilsuse kasvu ja igapäevaste käitumisharjumuste muutumisega on tõstnud fookusesse tööaja ja -koha paindlikkuse ehk kaugtöö. Kahe aasta jooksul kogutud õppetundiset, mida teiste ettevõtte juhtidel on soovitav arvestada. kirjutas teemaveebis konve...
Tartus arutati Euroopa andmekaitse tulevikku
Justiitsministeeriumi kutsel kogunesid 7.-8. septembril Tartusse Euroopa andmekaitsespetsialistid, suurettevõtete esindajad ja ühiskondlikud „valvekoerad“, et arutada 2018. aasta maist rakenduvat ELi andmekaitse reformi.
Eesti suursaadik president Trumpile: Eesti ja USA küberkoostöö vajab uut taset
Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Lauri Lepik andis 8. septembril president Donald Trumpile üle oma volikirja. Kohtumisel tõdeti, et heal tasemel küberkoostöö on vaja tõsta uuele tasemele.