Marek Helm pälvis Soome Tolliameti kõrge teenetemärgi
Rahvusvahelise tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõtte Nortali Pärsia lahe Araabia riikide (GCC) ja Aafrika äri juht ning Eesti Maksu- ja Tolliameti endine peadirektor Marek Helm pälvis esimese eestlasena Soome Tolliameti teeneteristi. Helmi tunnustati teeneteristiga silmapaistva panuse ees...
Öösel tekib Elisa mobiilivõrgus katkestus
Seoses magistraalvõrguseadme tarkvara uuendamisega katkeb ööl vastu neljapäeva lühiajaliselt Tallinnas Elisa võrgus mobiilside.
TLÜ konverentsi teemaks neti mõju kultuurile
Tänasest 25. augustini Tallinna Ülikoolis toimuva konverentsi üheks teemaks on interneti mõju kultuurile.
Kallas soovib Levira erastamist
Opositsioonilise reformierakonna juhi Kaja Kallase sõnul peab järgmine valitsus erastama täielikult või osaliselt riigiettevõtted, mille omamine pole vältimatu julgeoleku või muudel kaalutlustel, sh Levira.
Sügisestele konverentsidele soodushinnaga registreerimine lõppeb 21. augustil
ITuudised.ee korraldamisel sügisel toimuvatele sündmustele Infoturbekonverents 2018 ja IKT Aastakonverents 2018 suvise soodushinnaga registreerumine lõppeb 21. augustil.
Parimad äpid tähtede vaatamiseks
August on Eestis parim aeg tähtede vaatlemiseks – ööd on soojad ja pimedad ning taevas lähipäevil ka selge. Milliste äppidega jälgida planeete, tähtkujusid ja meteoriidisadu?
EV100 Üheslaulmiseks loodi mobiiliäpp
Pühapäeval, 19. augustil toimuva EV100 Üheslaulmise ajal luuakse esmakordselt üleilmne elektrooniline Eesti rahva ühendkoor, kuhu saab registreeruda EV100 mobiilirakenduse ja veebilehe kaudu.
Tele2: Elisa tahab palgaga meile järgi jõuda
Kui Elisa teatas eile, et tõstab teenindajate ja müügitöötajate tasu septembrist 1300 euroni, siis Tele2 juhi Chris Robbinsi sõnul teenivad nende eesliini töötajad juba praegu üle 1300 euro.
Buffett suurendas oma osalust Apple’is
Investeerimisguru Warren Buffetti Berkshire Hathaway suurendas teises kvartalis oma osalust Apple’is, Goldman Sachsis, USA lennukompaniides ning farmaatsiafirmas.
Elisa tõstab poolte töötajate palka 20%
Pooled Elisa umbes tuhandest töötajast hakkavad septembrist saama senisest 20% suuremat palka. Töötasu tõuseb teenindajail, müügitöötajail ja tehnikuil.
Uuring: SMIT vajab üle 100 miljoni euro
Siseturvalisuse IKT-teenuste sujuvaks tagamiseks on SMITile järgmise kümne aasta jooksul juurde vaja vähemalt 104,7 miljonit eurot, näitas siseministeeriumi tellitud analüüs.
Krüptovaluutade hinnad hakkasid tõusma
Krüptovaluutade hinnad hakkasid pärast järsku langust eile kiiresti taastuma, vahendab MarketWatch.
TÜ arvutiteaduse maja saab nurgakivi
Täna saab nurgakivi Tartusse Emajõe äärde rajatav uus õppehoone, kus tulevikus toimub ka infotehnoloogia, arvutiteaduse, arvutitehnika ja robootika õpetamine.
Põud on üüratu: Ukrainas ja Valgevenes makstakse IT-sektoris juba korralikku palka
Suur nõudlus IT-spetsialistide järele ei valitse mitte ainult Balti riikides, vaid ka Ukrainas ja Valgevenes, kus seetõttu makstakse sektoris korralikke palku, teatas IT-ettevõte RIA.com Marketplaces OÜ.
IT-teemad Eesti ja Läti valitsuse ühisistungil
Eesti ja Läti valitsus peavad teisipäeval, 21. augustil Riias Läti rahvusraamatukogus esimese ühisistungi, päevakorras on ka ITga seotud teemad.
Tartu kogub äpi abil liikuvusandmeid
Tartu linn hakkab koos Soome ettevõttega Moprim pilootprojekti raames koguma mobiilirakenduse abil andmeid kasutajate liikumisviiside kohta, et planeerida ühistransporti ja liikluskorraldust.
Kaljulaid CNBC-le: küberkuritegevus ei ole Eesti jaoks suur murekoht
Küberrünnakud, valimiste mõjutamine ja teised internetikuriteod ei ole Eesti jaoks väga suur murekoht, ütles president Kersti Kaljulaid CNBC-le.
Robotexile jõuab ka andmeteadus
Tänavusel robootikaüritusel Robotex analüüsivad mitme riigi andmeteadlased eestlaste Youtube´i vaatamiskogemust tehisintellekti abil.
Elektrilevi püüab muuta ELMO kasumlikuks
Kuigi riik on seni elektriautode laadimisteenusele peale maksnud, loodab MKMilt laadimisvõrgustiku ELMO ostnud OÜ Elektrilevi muuta selle kuluefektiivse majandamise ja taristute ühishaldusega kasumlikuks.
Arvutimängu EM otsepildis Tallinna kinos
Septembris Madridis toimuvat arvutimängu League of Legends Euroopa meistrivõistluste otseülekannet saavad kõik e-spordi fännid nautida Tallinnas suurelt kinoekraanilt.
IT-ettevõtte omandamine – millele tähelepanu pöörata?
Microsofti juht müüs 30% aktsiatest
Microsofti tegevjuht Satya Nadella müüs 30% endale kuuluvatest Microsofti lihtaktsiatest.
Robootika jõuab haiglates tegevusteraapiasse
Jõhvi haigla võtab koostöös Vaata Maailmaga lastele ja täiskasvanutele mõeldud tegevusteraapias kasutusele uue meetodi – robootika.
Elisa välikontoris täna 5G internet
Täna tutvustab Elisa Tallinnas taas välikontorit, kus esmakordselt maailmas saab teha kaugtööd 5G internetis. Selleks kasutatakse Huawei tugijaama ja seadmeid.
Pilvetehnoloogia tulevik on tehisintellekti päralt
Kuna pilv on üks asjade interneti (IoT) baaskomponentidest ja kuna pilve arendab aina enam tehisintellekt, muutub IoT aina intelligentsemaks ja lõpuks saab sellest IoE ehk Internet of Everything, kirjutab ADM Hostingu juht Klemens Arro.
Eesti liitub Euroopa andmetöötluse ettevõttega
Eesti liitub Euroopa kõrgjõudlusega andmetöötluse ühisettevõttega (EuroHPC), mis pakub äärmiselt mahukate, keeruliste ja kiirete arvutuste teenust, mida ei saa sooritada tavaarvutitega.
EKA suveakadeemias valmisid digilahendused
Täna kl 16 esitletakse Eesti Disainikeskuses kunstiakadeemia rahvusvahelise suvekooli interaktsioonidisaini töötoa tulemusi - digitaalseid lahendusi tänastele murekohtadele.
Ülemiste Citysse kerkib esimene eluhoone
Paljude IT-firmade koduks olevasse Ülemiste Citysse hakatakse ehitama esimesi kortermajasid, mille tulemusena saab ärilinnak aastaks 2020 ööpäevaringse elutegevuse.
Marek Helm asus juhtima Nortali äri Pärsia lahe riikides ja Aafrikas
Marek Helm asus juhtima rahvusvahelise tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõtte Nortali äritegevust Pärsia lahe Araabia riikides (GCC) ja Aafrikas. Piirkonna senine juht Peeter Smitt naasis peale ligi kümneaastast eemalolekut Eestisse ning jätkab ettevõttes, teatas Nortal.
Dell taaskasutab üha enam materjale
Alates vastava programmi käivitamisest 2013. aastal on USA tehnoloogiaettevõte Dell oma toodetesse paigutanud peaaegu 33 000 tonni taaskasutatud materjale.
Tallinn saab nutika teekatte
Tallinn saab esimese ELi pealinnana võimaluse installerida nutikas teekatend, millesse on lisaks päikeseelektri tootmise võimekusele integreeritud lume ja jää sulatamine, libeduseandurid, liikumisandurid jt taristu juhtimist toetavad andurid, ning vajaduspõhine tee ja objektide valgustus.
Samsung: selle aasta tehnikatrendid
Käesolev aasta on tehnikaäris murranguline nii mitmeski mõttes, sest suured ekraanid, andmelekked ja aina targemad vidinad muudavad maailma jäädavalt.
Vabariigi President saab digiühiskonna nõuniku
Järgmisel esmaspäeval alustab riigipea digiühiskonna nõunikuna tööd Margus Mägi, kes on varem vedanud Eesti EL Nõukogu eesistumise digipoliitika kujundamist ning töötanud erinevatel ametikohtadel nii avalikus kui erasektoris.
Idufirma Veriff värbas Skype´i eksjuhi
Eesti idufirma Veriff palkas arendusjuhiks Tiit Paananeni, kes aastail 2005-13 töötas Skype´is, sellest viimased poolteist aastat Skype Eesti tegevjuhina.
RIA koostas valimisturvalisuse käsiraamatu
Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel valmis Euroopa Liidu küberturvalisuse käsiraamat valimiste korraldajatele ja nende turvalisuse eest vastutajatele.
Raivo E. Tamm testib IT-lahendust
Laupäeval toimuval täispikal triatlonil Ironman Tallinn kasutatakse Eestis välja töötatud targa spordi lahendust, mis võimaldab jälgida osalejate edenemist rajal ning saada infot isegi nende südame löögisageduse kohta.
Eesti arendab mehitamata maismaasüsteeme
Eesti plaanib koos Soome ja Läti kaitseministeeriumiga Euroopa Liidu kaitsekoostöö raames arendada mehitamata maismaasüsteeme, projektiga võivad liituda ka Saksamaa, Prantsusmaa ja Belgia.
Uuring: iga 9. saab IT-alal ümbrikupalka
Enam kui iga üheksas infotehnoloogia alal töötaja saab Eestis ümbrikupalka, selgus rohkem kui 4000 töötaja seas läbi viidud küsitlusest. See on kõikide sektorite keskmisest tükk maad kõrgem näit.
Eestlanna uurib Skype´i toel masinõpet
Skype Eesti toetab 8000eurose stipendiumiga Mari Liis Pedakut, kes jätkab magistriõpinguid Suurbritannias Edinburghi ülikoolis tehisintellekti valdkonnas, keskendudes masinõppele.
Elisa tõstab hindu
Elisa tõstab septembrist äriklientide teenuste hindu, viidates võrkude ja teeninduse arendusele ning üleüldisele kulude kasvule.
Eestis on enim puudu IT-valdkonna inimesi
Tööjõupuudus on maailmas viimase 12 aasta kõrgeim. Üleilmselt on enim puudu oskustöölisi, müügiesindajaid ja insenere, Eestis aga IT-valdkonna inimesi.
Uuring: nädal numbrivahetuseks on liiga pikk
Vaid kuuendik Eesti elanikest on rahul mobiilioperaatori vahetuseks kuluva nädalase ooteajaga, enamik soovib selle protsessi kiirendamist.
Elisa testib neljapäevast töönädalat
Alates suve algusest testib Elisa enam kui saja töötajaga telemüügi osakonnas neli päeva kestvat töönädalat. Senist tulemust hindab ettevõte väga heaks.
Facebooki väärtusest kadus 150 miljardit
Andmeleketest ja libauudistega seotud skandaalidest räsitud Facebook näitas teises kvartalis viisakat kasvu, kuid jäi alla Wall Streeti käibenumbrite ja kasutajate arvu ootustele ja nii pühiti kiiresti ettevõtte väärtusest 150 miljardit.
Elisa tutvustab Ülemiste Citys välikontorit
Elisa tutvustab täna Ülemiste Citys välikontori võimalusi, et seal kaugtööd testivad ettevõtted juurutaks tulevikus uudseid tööviise.
Stora Enso toob Tallinna ka finantsrobotid
Suurkorporatsioon Stora Enso kolib Tallinna oma globaalse finantsteenuste keskuse, kus hakkavad lisaks 200 töötajale tegutsema ka võimsad finantsrobotid.
Taxify kolib uude hoonesse
Aasta lõpus valmib Tallinnas Baltika kvartali kõrval uus büroohoone, mis saab sõidujagamisettevõtte Taxify uueks koduks.
Euroopa kaotab maksetega üle 12 miljardi
Inimesed ja ettevõtted kaotavad Euroopa Liidus suurpankade ning valuutavahetusteenuse pakkujate vahetuskursside tõttu aastas üle 12 miljardi euro, selgus Transferwise´i tellitud uuringust.
Linnamäel valmisid uudsed pakiautomaadid
Suurettevõtja Margus Linnamäe e-pood FreshGO sai valmis toidukaupadele mõeldud pakiautomaadid, mille loomine võttis Eesti tarkvaraarendajate ja inseneride toel aega ligi aasta.
Riik toetab tööstuse digitaliseerimist
Ametist lahkuv ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas toetuse eelnõu, mis pakub Eesti ettevõtetele digitaliseerimise ja automatiseerimise diagnostikat.