Luik kohtus Münchenis Sloveenia ja Jaapani kolleegidega
Kaitseminister Jüri Luik kohtus Müncheni julgeolekukonverentsi raames Sloveenia kaitseministri, Jaapani asekaitseministri ja Euroopa Komisjoni tööstusvolinikuga.
Shipitwise juhatuse liige: startup ettevõtte eeliseks on paindlikkus
Täna asus Eesti startup ettevõte Shipitwise´i tegevjuhi kohusetäitjana ametisse juhatuse liige Aleksander Gansen. Senine tegevjuht Ragmar Saksing lahkus ettevõttest Tehnopoli valdkonnajuhiks.
Äripäeva digitaalsete äride arendusjuhiks saab Kerttu Metsar
Märtsi alguses liitub Äripäevaga Kerttu Metsar, kelle ülesandeks saab Äripäevas uute digitaalsete äride toetamine, loomine ja käivitamine.
Professionaalsed säästlikud EIZO monitorid hoiavad teie tervist ja raha
EIZO on Jaapani kõrgekvaliteedilisi visuaaltehnoloogia lahendusi loov ettevõte, mis unikaalsete toodete, teenuste ja lahenduste ning laias mõttes säästlike tehnoloogiate abil väärtustab inimeste töö- ja eraelu.
Shipitwise´i endine juht leidis uue väljakutse
Tänasest alustas tööd Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonnajuhina tööd Ragmar Saksing, kes varasemalt on juhtinud Shipitwise´i.
Elron võttis kasutusele uue rongiliiklushalduse süsteemi
Elron võttis veebruari algusest kasutusele reisirongide liikluse haldamiseks uue infosüsteemi, mis vahetas välja üle 10 aasta paralleelselt kasutuses olnud erinevad tarkvaralahendused, teatas Fujitsu Estonia pressiteate vahendusel.
SoftBanki juht tahab saada tehnoloogia Warren Buffettiks
Jaapani üks rikkamaid mehi, sealse SoftBanki juht Masayoshi Son tahab saada tehnoloogia Warren Buffettiks.
Ignite kaasasutaja soovitas kõigil krüptomaailma sukelduda
Krüptoliidu asutaja ja programmeerimisettevõtte Ignite kaasasutaja Dea Oja soovitas krüptoraha konverentsil kõigil krüptomaailma sukelduda, kuid enne kindlasti ennast harida.
Eesti idufirmade panus majandusse kasvas jõudsalt
Startup Estonia koostatud värske ülevaate kohaselt töötas 2017. aastal Eesti idufirmade heaks 4300 inimest, kelle pealt maksti tööjõumakse 36 mln eurot. Kohalikud iduettevõtjad kaasasid eelmisel aastal investoritelt täiendavat kapitali 270 mln eurot.
Peaminister külastas Riigi Infosüsteemi Ametit
Peaminister Jüri Ratas külastas eile Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), kus tänas kõiki suure töö eest ID-kaardi turvaprobleemide lahendamisel.
Baltikumi kasutajasõbralikumad e-poed said aukirjad
15. veebruaril Äripäeva teemaveebi kaubandus.ee ja Eesti E-kaubanduse Liidu konverentsil „Baltic E-Commerce Summit“ anti seitsmes kategoorias välja Baltikumi kasutajasõbralikema e-poodide aukirjad ning lisaks tunnustati Eesti, Läti ja Baltikumi kasutajasõbralikumat e-poodi.
EAS: välisesindus Araabia Ühendemiraatides oleks Eesti ettevõtjatele toeks
Saatkonna avamine Araabia Ühendemiraatides toetaks ärisidemete arendamist ning tööd, mida EAS teeb Eesti ettevõtete jaoks Pärsia lahe majanduspiirkonnas. Eesti ettevõtted on piirkonnast selgelt huvitatud, eriti IT, kaitse- ja toidutööstus, aga ka rõiva-, mööbli- ja kosmeetikatootjad ning logistik...
EAS uuendab e-Eesti esitluskeskuse sisulist kontseptsiooni ning välimust
E-Eesti esitluskeskuse sisuline kontseptsiooni ning välimus läheb uuendamisele, et vastata mitmekordsele nõudluse kasvule ning tutvustada üha rohkematele välisriikide avaliku sektori otsustajatele, erasektori juhtidele, rahvusvahelisele meediale ja investoritele e-Eesti võimalusi ning IKT-sektori...
Valitsus kinnitas statistikatööd viieks aastaks maksumusega ligi 32 miljonit
Valitsus kinnitas Statistikaameti järgmise viie aasta statistikatööde loetelu. Aastatel 2018-2022 tehakse kokku 161 statistikatööd eeldatava maksumusega 31,6 miljonit eurot. Tänavu tehakse riikliku statistika programmi raames 156 statistikatööd kogusummas 6,6 miljonit eurot, teatas Rahandusminist...
Välisminister mõistab hukka Venemaa valitsuse küberründe NotPetya Ukraina vastu
Suurbritannia välisministeerium teatas täna, et Suurbritannia valitsus peab NotPetya küberründe eest vastutavaks Venemaa valitsust ja sõjaväge. Välisminister Sven Mikser sõnas, et Eesti mõistab hukka Venemaa küberrünnaku Ukraina vastu ja kutsub Venemaad üles käituma küberruumis vastutustundlikult...
Nokia alustab Soome tehastes koondamisi
Tehnoloogiafirma Nokia alustab personali kärpimise läbirääkimisi – seekord on ettevõttel plaanis oma Soome tehastes koondada umbes 400 töökohta, vahendas Yle.
Ekspert soovitab: täpseimad ilmaäpid, mida Eestis kasutada
Eesti heitliku ja ettearvamatu ilmaoludega paremini kursis olemiseks on mitmeid erinevaid äppe, mille vahel sobivaima valimiseks pakub põgusa ülevaate Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.
Eestis alustas tööd uudne terminalita kaardimakselahendus
Eesti internetipõhiste kaardimakselahenduste pakkuja EveryPay käivitas teenuse LinkPay, mis võimaldab ettevõtetel lühikese makselingi kaudu võtta lihtsasti vastu kaardimakseid ning edastada seda kliendile e-posti, SMSi või sotsiaalmeedia chat'i vahendusel.
EstBAN käivitab Põhjamaade äriinglite programmi
Eesti Äriinglite Võrgustik (EstBAN) käivitab koostöös Soome, Taani, Norra ja Põhjamaade äriinglite võrgustikega esimese Põhjamaade äriinglite programmi (Nordic Angel Program), kuhu oodatakse nii iduettevõtteid kui investoreid. Eesmärk on pakkuda investeerimisvõimalusi kõrge perspektiiviga idufirm...
Telia muutis 23. veebruari oma töötajatele vabaks päevaks
Telia Eesti otsustas Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamise puhul muuta 23. veebruari oma töötajatele vabaks päevaks.
Peaminister Ratas kutsus Lõuna-Korea Tallinna digitaalsele tippkohtumisele
Peaminister Jüri Ratas kohtus eile Soulis Lõuna-Korea peaministri Lee Nak-yeoniga. Ratas kinnitas kohtumisel, et Eesti on huvitatud regulaarsete küberkonsultatsioonide käivitamisest Lõuna-Koreaga ning kutsus riiki osalema novembri lõpus Tallinnas toimuval digitaalsel tippkohtumisel.
IT-hanked uue riigihangete seaduse järgi
Swedbank uuendab avatud panganduse platvormi
Alates Swedbanki avatud panganduse ehk open banking platvormi avamisest mullu novembris on selle Sandbox testkeskkonnaga liitunud üle 1000 arendaja ning koostöös on loodud juba üle 400 test-rakenduse. Äsja lisandus testkeskkonda uusi võimalusi.
Xeroxi suuraktsionär pöördus firma müügi peatamiseks kohtusse
Printeritootja Xeroxi suuraktsionär Darwin Deason pöördus Fujifilmiga ühinemise takistamiseks kohtusse, sest leiab, et sõlmitud tehing on ühepoolne ja müügihind põhjendamatult madal, vahendab Bloomberg.
Majanduskomisjon toetab andmesaatkonna rajamist Luksemburgi
Riigikogu majanduskomisjon arutas tänasel istungil oluliste andmete ja kriitiliste andmekogude majutamist Luksemburgi riiklikku andmekeskusesse, toetas eelnõu ja otsustas selle saata Riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele.
Kutsekoolinoored pakuvad ühiskonna probleemidele digitaalseid lahendusi
Eesti kutsekoolinoortel on veel vaid mõni nädal aega, et mentorite kaasabil valmis saada digilahendused, millega erinevad igapäevased tegevused nutikalt lihtsamaks ja mugavamaks muuta. Noorte digileiutistega on kõigil huvilistel võimalik tutvuda 21. veebruaril e-Estonia Showroomis, kui 33 finalis...
COOP: turvalisus on äririsk ja viirusetõrjest tänapäeval enam ei piisa
Kui tellimiskeskus kaks päeva ei tööta küberrünnaku tõttu, pood on suletud või kliendiandmed satuvad võõraste inimeste kätte halva küberhügieeni tõttu ja ettevõtte suurt kahju kannatab, siis on see äririsk ja selle ärahoidmise eest vastutab juht. Maailmas on viimasel ajal näiteid nii palju, et ei...
Täna lõppeb soodushinnaga registreerumine juhtidele mõeldud infoturbeseminarile
Täna veel on võimalus soodushinnaga registreeruda ITuudised.ee ja Security Software koostöös korraldatud seminarile „Sinu äri on ohus – mida ettevõtte juhid peavad teadma infoturbest. 20. veebruaril toimuva seminari viib läbi infoturbeanalüütik Ats Onemar.
Tesla loodab sel aastal kasumisse jõuda
Kuigi autotootja Tesla kulutused sel aastal suurenevad, jäi ettevõtte juht Elon Musk tootmisplaanile kindlaks ning loodab sel aastal kasumisse jõuda, vahendab Reuters.
Eesti ja Soome vaheline X-tee on valmis
Sel nädalal valmis Riigi Infosüsteemi ameti teatel tehniline lahendus, mis võimaldab andmete vahetamist Eesti ja Soome vahel X-tee kaudu.
Turunduseksperdid: unusta Facebooki jagamiskampaaniad
Facebooki jagamiskampaaniad võib ära unustada ning televisioon ja välimeedia pole turundaja jaoks sugugi välja surnud.
Nvidia kvartalitulemused olid oodatust paremad
Nvidia aktsia kallines neljapäeval USAs järelturul üle 10 protsendi, sest ettevõtte kvartalitulemused olid oodatust paremad, vahendab MarketWatch.
Uberi ja Waymo andmevargustüli sai lahenduse
Google’i isesõitvaid autosid arendav Waymo ning sõidujagamisvaldkonna lipulaev Uber on viimaks ometi jõudnud kokkuleppele väidetavas andmevarguses.
Piletilevi lõi uues formaadis pileti
Üle tosina aasta internetipoe klientide elu mugavamaks teinud SebraPilet on saanud endale väikese venna – TaskuSebra
Miks mulle internetis alati pakutakse küpsiseid?
Veebilehtedel kasutatavatel küpsistel on häid omadusi, nagu mugavus läbi kasutaja meeldejätmise, kuid lisaks on nende kasutamise võimalust lihtne ka kuritarvitada. Probleemid võivad tekkida siis, kui neid kasutatakse seadusevastaseks tegevuseks. Loodetavasti toovad sellistele probleemidele lahend...
Taxigo taksoäpp loobub hinnarallist ja pürib kvaliteediliidriks
Eestimaine taksoäpp Taxigo on löönud käed Eesti Taksoettevõtjate Liiduga (ETEL), et üheskoos keskenduda 2018 aastast uuele strateegiale, mille eesmärgiks on eristada Taxigo äpitaksode seas parimad 50% juhtidest ja viia nende teenindustase aasta lõpuks tunnetuslikult Uberist ja Tallink Taksost möö...
Twitter teenis lõpuks ometi kasumit
Twitter näitas esimest korda alates 2013. aasta börsiletulekust kvartalikasumit.
Tallink paigaldab koostöös Soome idufirmaga oma laevadele nutikad IoT olustikusensorid
Tallink sõlmis koostöölepingu Soome merendusvaldkonna idufirmaga Fleetrange, mis paigaldab 13 Tallinki ja Silja Line’i laevale reaalajas informatsiooni edastavad nutikad IoT süsteemid, mis edastavad laevadelt kaldale detailselt mitmesugust teavet alates laevade liikumisest, hetkeseisu kõige täpse...
„Murul käimine keelatud“ ehk miks ei taheta Sinu digilahendust kasutada
Digilahendused ja e-teenuste keskkonnad võivad kasutajates tekitada pahameelt ja asjatut ajakulu kui selle disaini ja mugavuse peale ei ole mõeldud juba teenuse väljatöötamisel, kirjutab AS CGI Eesti ärijuht Martti Kebbinau.
Garage48 ja SEB häkaton otsib revolutsiooni digitaalses andmevahetuses
SEB ja Garage48 koostöös korraldatav Avatud Panganduse häkaton toob kokku fintech-ettevõtteid ja entusiaste nii Eestist kui Lätist. Kolmpäevase programmeerimismaratoni eesmärgiks on katsetada järgmise põlvkonna finantsteenuseid.
Taxify pälvis Euroopa idufirmade eriauhinna
Sel nädalal kuulutati Brüsselis välja Euroopa mobility-valdkonna idufirmade võistluse üksteist finalisti. Euroopa Parlamendi initsiatiivil toimuval konkursil pälvis Taxify võistlusvälise eriauhinna panuse eest valdkonna arengusse Euroopas.
Swedbank avab peagi uue viipemakseid pakkuva mobiiliäpi
Swedbank uuendab tänavu mobiilipanga rakendust, mis olulise lisafunktsioonina võimaldab peagi teha nutitelefoniga viipemakseid. Uue mobiiliäpi testversioon jõuab klientideni aasta esimeses pooles, mil soovijad saavad ühtlasi rakendust testida ja oma mõtteid ning ettepanekuid jagada.
Goldman: krüptorahad peagi nullis
Suurem osa krüptorahadest on peagi väärtusetud, teatas investeerimispank Goldman Sachs, vahendab CNBC.
Microsoft meelitab kavala trikiga firmasid pilveteenust vahetama
Microsoft tahab aidata firmadel hakata kasutama OneDrive for Business platvormi, pakkudes seda ettevõtetele tasuta, kirjutas Geenius.
SAF Tehnika tulemused viisid aktsia langusse
Läti tehnoloogiaettevõtte kehvad tulemused on aktsia langusesse viinud.
TJA: Kiirused Eesti mobiilsideoperaatorite võrkudes on võrdsustumas
Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) mõõtis möödunud aasta lõpus ja selle aasta alguses välitingimustes üle Eesti mobiilse interneti leviala ning kiiruseid Telia, Elisa ja Tele2 võrkudes. Suurima keskmise allalaadimiskiiruse saavutas Telia, Tele2 ja Elisa võrgu kiirus on suurenenud kuni 40%.
IT taristu on valmis, aga kuidas edasi?
Ühe keskmise Eesti ettevõtte IT valdkonna küpsust võib lühidalt iseloomustada nii - taristu on kvaliteetne ja kasutajatugi toimib, aga süstemaatiline juhtimine puudub, kirjutab IT juhtimise ja konsultatsiooni ettevõtte Leego Hansson juhtivparter Erkki Leego.
Elisa testis täna esimesena maailmas eelstandardile vastavat 5G-võrku
Elisa testis täna, 7. veebruaril koostöös Huaweiga 5G-võrgus virtuaal- ja liitreaalsust ning mängurakendusi. Testis kasutati 3,5 GHz sagedust, mida loetakse lähiaja olulisemaks 5G sagedusalaks. Euroopas esimesena katsetati ka 5G-mängukogemust.
Unistuste Tööandja 2018 on ettekäänetevaba ja kiire kasvuga motiveerija
Eile Mektorys toimunud tööandja brändi konverentsil kuulutati 2018 aasta Unistuste Tööandjaks müügitarkvara loov ettevõte Pipedrive. 377 inimesele mitmes riigis tööd andva firma personalijuhi Leelia Rohumaa sõnul on üks nende inimeste värbamise põhimõtetest „no excuses – ei ettekäänetele“ ehk nen...
Omniva toob eBay Eestisse konverentsile
Omniva otsustas õla alla panna ja tuua 15. veebruaril Baltikumi e-kaubanduse aastakonverentsile eBay esindaja, kes räägib sellest, kuidas saada edukaks müüjaks eBays.