Kino: "Ükssarvikut" käiakse vaatamas tervete firmade kaupa
Idufirmadest rääkiv uus Eesti mängufilm "Ükssarvik" on osutunud populaarseks ettevõtete seas, kes broneerivad kinodes terveid saale või ostavad välja korraga kümneid pileteid.
IT-ettevõtjad arutasid presidendiga tehnoloogia rolli majanduse muutmisel
Eesti IT-ettevõtete esindajad arutasid eile president Kersti Kaljulaidiga tehnoloogia rolli majanduse säästlikumaks muutmisel, ühtlasi andsid nad riigipeale üle 50 ettevõtte poolt toetatud roheleppe.
Koolides hakatakse õpetama programmeerimist ja digiteenuste loomist
26. septembril algab Tallinnas õpetajate koolitusega uus gümnaasiumiastme informaatika valikkursuste programm, mille eesmärgiks on viia koolide IT-õpe vastavusse tööturu nõudlusega.
Vaata, kes IT-ettevõtjaist läksid visiidile Jordaaniassse ja Liibanoni
Eesti ettevõtjad mitmest sektorist on sel nädalal välisministeeriumi ja kaubandus-tööstuskoja toel visiidil Jordaanias ja Liibanonis, kus kohtutakse nii ministeeriumite kui ka ettevõtlusringkondade esindajatega.
Euroopa Komisjon toetab Guardtime´i pea kahe miljoni euroga
Euroopa Komisjon toetab innovatsiooni rahastamise programmi kaudu ligi kahe miljoni euroga Eesti küberturvalisuse ettevõtet Guardtime uue tehnoloogia turule toomisel.
Võrsefirmade ekspert Taani tippkonverentsil: masu kasvataks idufirmade rahastust
Võimalik majanduslangus pigem kasvatab suurettevõtete investeeringuid võrsefirmadesse, ütles analüüsifirma Oxford Research tegevdirektor Rene Giese Taanis innovatsiooni- ja tehnoloogiakonverentsil TechBBQ.
Teenusedisainer: IT-projekti tellimise ABC algajale ametnikule
Teenusedisainiettevõtte Rethink asutaja Lars-Erik Hion koostas IT-projekti tellimise ABC algajale ametnikule, lähtudes hiljuti avaldatud riigikontrolli auditist riigisektori tarkvaraarenduse kohta.
Eesti investorid rahastavad siinset idufirmat Snackable AI pea 1,3 miljoniga
E-residentsuse häkatoni võitja aitab Eesti firmadel teenuseid eksportida
Ligi sada eksperti kogu maailmast arendas nädalavahetusel Vormsil tooteid ja teenuseid e-residentidele. Võitjaks osutus meeskond Tangufy, kes kaardistab Eesti ettevõtete ja koostöökeskuste pakutavaid teenuseid e-residentidest kaugettevõtjate jaoks digi-IDga seotud lojaalsusprogrammi kujul.
Trinidad Wiseman sai Atlassiani kõrgeima taseme partneriks
Arendajatele mõeldud tarkvaratoodete tootja Atlassian tunnistas üle kümne aasta Eestis nende toodetega seotud teenuseid pakkuva Trinidad Wisemani kõrgeima taseme partneriks.
Microsoft on toetanud Eestis MTÜsid 180 000 euroga
Microsoft on viimastel aastatel toetanud 70 Eesti mittetulundusühingu tarkvara turvalisuse arendamist pea 180 000 euro väärtuses.
Riik alustab digiriigi visiooni loomist järgmiseks kümnendiks
Tänane e-Eesti tulevikukonverents on avalöögiks uue infoühiskonna arengukava loomisel, mille sihiks on järgmise aasta lõpuks leppida kokku Eesti infoühiskonna strateegilises arenguplaanis aastateks 2021+.
85% Põhjamaade elanikest mures tehisintellekti arengu pärast
85 protsenti Põhjamaade elanikest on mures tehisintellekti arengu pärast, selgus Soome IT-ettevõtte Tieto tellitud küsitlusest.
Välisministeerium saab küberdiplomaatia osakonna
Välisminister Urmas Reinsalu ettepanekul otsustas valitsus luua küberdiplomaatia osakonna, mis alustab ministeeriumis tegevust tänavu sügisel.
Eesti Energia otsib nutikaid lahendusi tuleviku energiateenusteks
Eesti Energia ärgitab rahvusvahelisel ideekonkursil mõtlema kaasa, kuidas viia traditsiooniline energiamajandus senisest jõulisemate sammudega uude nutikamasse ajajärku.
Telia: serveriruumid kaovad ettevõtete-asutuste keldritest peagi
Vanade IT-lahenduste vahetumine uute vastu vajab muutust kinnistunud mõttemustrites, kuid tasub end ära, usu Telia IT valdkonnajuht Andreas Simsel. Näiteks kaovad serveriruumid ettevõtete keldritest peagi unustusehõlma.
Eesti IT-firma praktikaaruanne jäljendab "Pealtnägijat"
Eesti IT-firma Proekspert lasi suvisest praktikaprogrammist teha viieminutilise video, mis ajakirjanduslikku käsitlust jäljendades ettevõtet tutvustab.
Eesti ettevõtte digilahendus üleilmse konkursi finaalis
Eesti ettevõte B.EST Solutions Estonia jõudis oma digiidentiteedi lahendusega USA riikliku standardite ja tehnoloogiainstituudi (NIST) ülemaailmsel konkursil nelja finalisti hulka.
Costa Rica tihendab Eestiga IKT-alast koostööd
Kesk-Ameerikas asuva Costa Rica teaduse, tehnoloogia ja telekommunikatsiooni minister Luis Adrián Salazar Solís allkirjastas Eesti väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingoga lepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -majanduse vallas.
Linnar Viik valiti EIT Digitali nõukogu esimeheks
11. septembril Brüsselis kogunenud Euroopa mõjukaima digivaldkonna arendus- ja innovatsiooniklastri EIT Digital üldkogu valis uueks nõukogu esimeheks Linnar Viigi.
Tehisintellekti väliseksperdid peavad TalTechis avaliku loengu
16. septembril Tallinna tehnikaülikoolis toimuval avalikul loengul "AI: Margins to Mainstream" räägivad väliseksperdid Joanna Bryson (Bathi ülikool), Stephen Hsu (Michigani ülikool) ja Nanjira Sambuli (World Wide Web Foundation) tehisintellekti rolli kasvust meie igapäevaelus.
Turundusplatvormi looja Promoty sisenes välisturgudele
Eesti idufirma Promoty avas eelmisel nädalal oma turunduse tööriistaks mõeldud platvormi lisaks Eestile ka Soomes ja Lätis.
Hobby Hall Group otsib analüütik/projektijuhti
Kandideerimise tähtaeg: 1.10.2019
Nortal ja Datel näitavad maailma energiakongressil uusi digilahendusi
Eesti IKT-ettevõtted Nortal ja Datel tutvustavad 9.–12. septembril maailma energiakongressil Abu Dhabis uudseid digilahendusi, lootes leida uusi kliente ja partnereid.
LinkedIn valis Monese 25 kuumima idufirmast tööandja hulka
Eesti finantstehnoloogia ettevõte Monese valiti LinkedIn poolt Suurbritannia 25 idufirma sekka, kus professionaalid hetkel kõige enam töötada soovivad. Monese on LinkedIni TOPis 17. kohal.
Rekordarv ettevõtjaid koos presidendiga AÜEs, vaata nimekirja
President Kersti Kaljulaid viibib tänasest kolmapäevani visiidil Araabia Ühendemiraatides, kus teda saatvasse 70-liikmelisse äridelegatsiooni kuulub esindajaid mitmest IKT-firmast.
PHP kui kaasaegsete veebirakenduste arendusplatvorm
Sel nädalal tuli välja ühe tuntuma PHP-raamistiku – Laraveli – uus versioon, mida tutvustab ADM Interactive´i IT produtsent Anti Ainsar.
Eesti sõlmis Abu Dhabiga IKT-alase koostöö kokkuleppe
Eestis visiidil olev Abu Dhabi digiarengu agentuuri juht Rawda Saeed Al Saadi allkirjastas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis IKT-ala asekantsleri Siim Sikkutiga vastastikuse mõistmise ja koostöö lepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -arengu vallas.
Kersti Kaljulaid viib IKT-ettevõtjad Ühendemiraatidesse
President Kersti Kaljulaid läheb järgmisel nädalal töövisiidile Araabia Ühendemiraatidesse, kus teda saatvas aegade suurimas äridelegatsioonis on ka mitmeid IKT-ettevõtete esindajaid.
Eesti firmad tehnoloogiliselt arengult alla Euroopa keskmise
Kuigi Eestit teatakse maailmas kui e-riiki, on tehnoloogia kasutamine siinseis ettevõtteis võrreldes teiste Euroopa Liidu riikidega madal.
Elisa valguskaabel jõuab tänavu 40 000 koduni
Elisa valguskaabliga internetiühendus jõudis kuue kuuga 31 000 kodusse ning sel aastal on plaanis ühendada veel 9000 kodu.
New Yorgi börsil noteeritud suure tarkvarafirma juht tuleb Eestisse
9. kuni 11. septembrini esineb Tallinnas üritustel ja kohtub valdkonna ekspertidega rahvusvahelise tarkvarafirma Progress Software juht Yogesh Gupta, kelle firma loodud platvormi kasutatakse Eestis mitmel pool.
Elisa kogemus: kuidas pidada videokoosolekuid
Hea videokonverentsi lahendus töötab ladusalt tiimitöös, aga ka üle organisatsiooni piiride, suhtluses koostööpartnerite ja klientidega, pakkudes lisaks head video- ja audiokvaliteeti. Hästitoimivate videokõnekoosolekute korraldamiseks annab nõu Elisa ärikliendiüksuse juht ja juhatuse liige Margu...
Elisa kogemus: kuidas pidada videokoosolekuid
Hea videokonverentsi lahendus töötab ladusalt tiimitöös, aga ka üle organisatsiooni piiride, suhtluses koostööpartnerite ja klientidega, pakkudes lisaks head video- ja audiokvaliteeti. Hästitoimivate videokõnekoosolekute korraldamiseks annab nõu Elisa ärikliendiüksuse juht ja juhatuse liige
Maksuametil valmis üle kuue miljoni maksnud uus iseteenindus
Eesti tarkvarafirmad lõid maksu- ja tolliametile enam kui kuue miljoni euro eest uue iseteeninduskeskkonna, mis ameti teatel on kaasaegsem, selgema kujundusega ning mugavalt kasutatav.
Suur Jaapani pank võtab kasutusele Cybernetica tehnoloogia
AS Cybernetica ning Aasia suurim usalduspank Sumitomo Mitsui Trust Bank (SMTB) alustasid koostööd, mille käigus võetakse eestlaste loodud tehnoloogia kasutusele erinevates pangateenustes.
Ülemiste City saab aastaringse troopilise liivaranna
Elisal TV-kliente napilt rohkem kui Telial
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) värske statistika alusel on juuni lõpu seisuga TV-teenuste kasutajate arvult turuliider Eestis Elisa.
IIZI Kindlustusmaakleri tehnoloogiaüksus sai uue juhi
Eesti suurima kindlustusvahendusega tegeleva ettevõtte IIZI Kindlustusmaakler AS tehnoloogiaüksust hakkab juhtima Priit Piile.
Koolitaja: SEO tulemusi valitsevad endiselt välised viited ehk lingid
Oled mõelnud, kuidas Google reastab otsingutulemusi? Kuidas seda teadmist ära kasutades olla Google´is paremini nähtav? Loe ja tule soovi korral ka koolitusele.
Sünkroniseeritud infoturve vähendab inimesest lähtuvaid IT-riske
Kuigi 92% küberintsidentidest saab alguse inimese süül, on sünkroniseeritud infoturbega võimalik arvutikasutaja teadmatusest tingitud IT-riske vähendada, ütles Datafoxi infoturbe juht Janar Randväli.
Telia hakkab Eestis edastama oma telekanalit
Telekomiettevõte Telia tuleb jaanuaris välja oma telekanaliga Inspira, mis hakkab edastama sporti, filme ja sarju. Selle sammuga siseneb Telia aktiivselt teleproduktsiooni turule.
Infoturbe ISO-sertifikaat avab Datelile uusi võimalusi
IT-firmale Datel väljastati rahvusvaheline infoturvalisuse sertifikaat ISO27001, mis katab kõiki ettevõtte tegevusvaldkondi. Firmajuhi teatel avab see neile uusi uksi nii Eestis kui ka välismaal.
Bolt asub isejuhtivaid autosid looma koos Tartu Ülikooliga
Bolt ja Tartu Ülikool algatasid teadusarendusprojekti isejuhtivate sõidukite tehnoloogiate arendamiseks. Esimesed testsõidud tänavaliikluses tehakse tuleval aastal, Bolti platvormile peaksid autod jõudma seitsme aasta pärast.
E-tervise ekspert: tehisintellekt ei asenda arsti
Kas tehisintellekt võib töötada koos tervishoiutöötajaga või saab ta ka arsti asendada, küsis Tallinna tehnikaülikooli tervisetehnoloogiate instituudi professor ja e-meditsiini keskuse juhataja Peeter Ross tervisekogukonna kärajail.
Telliskivi linnakus räägitakse täna õhtul Eesti robotitest
Iduettevõtted Starship, Cleveron ja Lumebot näitavad täna Tallinnas Telliskivi linnakus oma roboteid ning valdkonna asjatundjad arutlevad tehisintellekti arendamise üle.
Tarkvara uuendamine katkestab e-maksuameti töö
Maksu- ja tolliameti teatel toimub reede, 30. augusti õhtul kella 17st tarkvarauuenduse tõttu plaaniline katkestus e-maksuameti/e-tolli töös.
Lehe Pruulikoja müünud Gristel Tali sai Telema juhiks
Suvel käsitööõllesid tootva Lehe Pruulikoja müünud Gristel Tali on tagasi IT-äris, asudes tööle Baltimaade suurima e-arvete operaatori Telema tegevjuhina.
Uus tarkvarafirma võtab Porto Francos terve korruse
Säästva tehnoloogia äriideed täna Eesti finaalis
Täna õhtul võistlevad kümme Eesti iduettevõtet maailma suurima roheliste äriideede konkursi ClimateLaunchpad kohalikus finaalis, et pääseda edasi üleilmse žürii ja investorite ette.