Mobiilimüük vähenes 11%, kuna telefonid on liiga head
Tänavu aprillis langes nutitelefonide müük Eestis mullusega võrreldes 11 protsenti, sest uuemaid telefone pole enam vaja nii tihti välja vahetada.
Täna seminar IT-äri tegemisest Aafrikas
Tänasel seminaril välisministeeriumis räägitakse Eesti ja Aafrika koostöövõimalustest, sh telekomi- ja IT-teenuste alal. Esineb ka Rwanda IT ja innovatsiooniminister.
Pangaliit: Smart-ID pettusi aitab vältida ettevaatlikkus
Smart-IDga seotud pettuste ärahoidmiseks on kõige tähtsam kasutajapoolne ettevaatlikus ja täpsus internetis toimuvates asjaajamistes, teatas pangaliidu infoturbe toimkond.
Asjade interneti seadmed saavad ühtsed nõuded
Asjade interneti ja 5G võrkude operaatorite katusorganisatsioon Euroopa IoT operaatorite kogu kehtestab ühtsed tehnilised nõuded sensoritele ja seadmetele, mis töötavad avalikes asjade interneti võrkudes või süsteemides.
Eestlased teavad GDPRist euroliidu keskmisest vähem
Aasta eest Euroopa Liidus jõustunud isikuandmete kaitse üldmäärusest (GDPR) on kuulnud või sellest teadlik 58% eestlasist, samas ELis keskmisena 67% elanikest.
Pooled eestlased ostavad veebist mitu korda kuus
Veidi enam kui pooled eestlased ostavad veebipoodidest kaupu mitu korda kuus, reeglina suurtelt rahvusvahelistelt ostuplatvormidelt.
Telia toob finantssjuhiks eestlase Norrast
Telia Eesti uueks finantsdirektoriks saab suvel Elis Pikmets, kes on töötanud ettevõttes ka varem, ent viimati juhtis Telia Norra äritulemuste üksust.
Eesti mõjukaimaks IT-juhiks valiti Jan Aasa
Täna toimuval ITuudiste ja Äripäeva korraldatud IT-juhtimise aastakonverentsil kuulutati Eesti mõjukaimaks IT-juhiks 2019 Saint-Gobain Glass Estonia IT-teenuskeskuse juht Jan Aasa.
Baltisaksa iduettevõtja toetab Eesti IT-haridust
Baltisaksa juurtega edukas iduettevõtja Nikolai Riesenkampff asutas fondi, mis investeerib Eesti tehnoloogiaharidusse, püüdes oma tegevust lähiaastail mitmekordistada.
Anikin pööras palgaralli ettevõtte kasvuks
Eesti mõjukaima IT-juhi konkursi nominent, Pipedrive´i tehnoloogiajuht Sergei Anikin peab mullu kiire palgaralli survel tekkinud uut organisatsiooni struktuuri ja arendusprotsessi Pipedrive´is edukaks lahenduseks.
TEHIKu direktor: IT-juht arendab kogu valdkonda
Eesti mõjukaima IT-juhi nimetusele kandideeriv tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse direktor Katrin Reinhold peab oluliseks, et IT-juht mõtleb kaasa kogu valdkonna arengule.
SmartCapi fondifond kasvas aastaga 59%
SmartCapi poolt valitsetava ja riigi ainuosalusega riskikapitali fondifondi Early Fund II varade maht kasvas möödunud aastal 59,3 protsenti, ulatudes 70,4 miljoni euroni.
Sami Seppänen: võidavad äriidee lihtsustajad
Kuidas kindlustada tee Ajujahi finaali ehk mis x-faktoreid on vaja tiimil läbilöömiseks nii ärikonkursil kui päris elus, arutleb Ajujahi žüriiliige ja Elisa Eesti tegevjuht Sami Seppänen.
IT-firma juht: ettevõtte tagasiost oli ainuõige
Eesti IT-ettevõtte Finestmedia juhi Priit Penjami sõnul on 2017. aasta lõpus aset leidnud ettevõtte väljaostmine senistelt Soome osanikelt end igati õigustanud, sest käive ja kasum kasvavad.
Keeletehnoloogia infopäev toob kokku ülikoolid ja firmad
Täna Tallinnas Lift99 saalis toimuv infovahetuspäev keeletehnoloogide ja ettevõtete ning asutuste vahel keskendub tehnoloogia vahendite ja võimaluste kasutamisele.
Muusikaakadeemia IT-juht: kõige alus on ärikasu
Eesti mõjukaima IT-juhi konkursi nominent, muusika- ja teatriakadeemia IT-juht Innar Järva on jõudnud lihtsa empiirilise tõdemuseni, et kui infosüsteemist ärikasu ei teki, pole ka infosüsteemi vaja.
Technopolis Ülemiste käive kasvas 12,5%
Paljudele tehnoloogiafirmadele koduks olevat Ülemiste City ärilinnakut arendav AS Technopolis Ülemiste kasvatas mullu käivet 12,5%, jõudes rekordilise tulemuseni.
Uptime ostis Põhja-Makedoonia IT-firma
Mitmes riigis tegutsev Eesti IT-firma Uptime laienes Põhja-Makedooniasse, omandades seal enamusosaluse tarkvaraarenduse ettevõttes GateOne, mis jätkab Uptime´i nime all.
Jõustusid uued SI põhiühikute definitsioonid
Tänasest jõustusid üleilmselt uued rahvusvahelise mõõtühikute süsteemi (SI) põhiühikute definitsioonid, mille esimesteks kasutajateks on ilmselt elektroonikatööstused.
Mõjukaima IT-juhi nominent: võimalusterohke aeg
Eesti mõjukaima IT-juhi konkursi nominent, Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz peab praegust aega hariduselus IT- ja tehnoloogiainimestele erakordselt võimalusterohkeks.
Hannes Tamjärv rahastab põrandakütte idufirmat
Eestlaste loodud targa põrandakütte idufirma SLS sai rahasüsti investoritelt, kelle hulgas on ka ekspankur Hannes Tamjärv. SLS plaanib lasta tarbijatel enda põrandakütet välja rentida elektrivõrgu halduritele.
Tallinn sai Euroopa esimese idufirmadele suunatud hosteli
Tallinna vanalinnas avati hostel Tribe Theory, mis on Euroopa esimene idufirmadele suunatud premium-klassi hostel.
Riik maksab 200 000 digikultuuriaasta läbiviijale
Kultuuriministeerium kuulutas 2020. aasta digikultuuriaastaks, eraldades 200 000 eurot oma haldusala asutusele, kes on huvitatud iseseisvalt või koos partneritega digiaasta läbiviimisest.
Ettevõtluse edendajaiks valiti IKT-projektid
Euroopa ettevõtluse edendamise auhinna Eesti eelvooru parimaiks valis žürii e-residentsuse programmi ja idufirmade asutajate loodud MTÜ Eesti 2.0 projekti "Suvekool Hüppelaud".
Üle poole SEB teenuste müügist digikanalite kaudu
Aprillis ületas SEB panga finantsteenuste müük digitaalsetes kanalites esmakordselt 50% piiri, ulatudes 52%ni. Digiteenuste kasv on toimunud juba mitu aastat, ent erilise hooga tänavu.
Levira võtab kasutusse robotkaamerad
Digiteenuste ettevõte Levira hakkab Telia telekanalil üle kandma spordivõistlusi, kus esmakordselt Eestis kasutatakse otsepildi tootmiseks robotkaameraid, mida juhib tehisintellekt.
Miks kasutada IT-arenduse hankel raamlepingut?
IT-arenduse riigihangetel on raamlepingut mõistlik kasutada olukorras, kus hankija soovib pikema aja vältel – näiteks 3-4 aastat – hankida samalaadsed teenust, ent teadmata mahtu ja sagedust ühel või teisel eelarveaastal, soovitab Deloitte´i advokaat Kristiina Kaarna.
Eestlastel välismaal üha suurem rändluse maht
Selle aasta esimese nelja kuuga on Elisa kliendid kasutatud välismaal üle poole möödunud aasta andmesiderändluse kogumahust, põhjuseks euroliidu survel alanevad tasud.
Bolt alustas tegevust Tuneesias
Transpordiplatvorm Bolt käivitas tegevuse Põhja-Aafrikas Tuneesia pealinnas Tunises, kus üle 500 autoomaniku on juba üles näidanud huvi taksojuhiks olemise vastu.
Eesti IT-firmad taas Rwandas Aafrika foorumil
Eesti IT-ettevõtjad osalevad sel nädalal Rwanda pealinnas Kigalis tippkohtumisel Transform Africa, mille raames ollakse juba teist korda väljas e-Eesti lahendusi tutvustava paviljoniga.
Uuring: finantstehnoloogia idufirma loo Eestis
Maailma ühes põhjalikumas idufirmade uuringus Startup Genome märgiti Eesti ära kui tugev ökosüsteem finantstehnoloogia ja küberturvalisuse sektorite arenguks.
Eesti äpp püüab vähendada USAs toiduraiskamist
Eesti iduettevõte CheckSpot plaanib minna Ameerika turule äpiga, mis aitab toidukohtadel tõsta efektiivsust ja vähendada raiskamist köögis.
Selguvad parimad finantsala idufirmad
SEB ja Mastercardi finantstehnoloogia idufirmadele suunatud arenguprogramm "Lighthouse" sõelub täna välja 15 Balti- ja Põhjamaade parimat sektori ettevõtet.
59% töötajaist varjab ülemuse eest tegevusi sotsiaalmeedias
59% töötajaist varjab tegevusi sotsiaalvõrgustikes oma juhtkonna eest ning pooled ei räägi kolleegidele oma tegevustest internetis.
Latitude59 toob kokku 2500 osalejat
Homme Tallinnas algavale tehnoloogia, ettevõtluse ja innovatsiooni konverentsile Latitude59 oodatakse pea 2500 osalejat, kellest iga kümnes on investor.
Eesti IKT-firmad tutvustasid Lääne-Aafrikas e-riiki
Eesti IKT-klastri ettevõtted tegid Elevandiluurannikul Abidjanis koolituse 40-le Aafrika riikide avaliku sektori esindajale, kohtusid IT ministeeriumi ja rahvusvaheliste abiorganisatsioonide esindajatega ning sõlmisid kohalikega ühiste kavatsuste protokollid.
Veriffi looja: tehisintellekt on vaid tööriist
Veriffi kaasasutaja Janer Gorohhovi sõnul on tehisintellekt nende jaoks tööriist, mitte eesmärk. Eetikaküsimused on selle valdkonna juures peamised, lisas ta.
Algab rebimine mõjukaima IT-juhi tiitlile
Kolmandat aastat ituudised.ee ja Äripäeva eestvõttel toimuva mõjukaima IT-juhi konkursile esitati 27 kandidaati. Võitja – Eesti edukaim IT-juht – tehakse teatavaks 22. mail Viru hotelli konverentsikeskuses toimuval "IT juhtimise aastakonverentsil 2019".
Ektaco soovib konkurente ära osta
Mullu 30% kasvanud kassa- ja läbipääsusüsteemide arendaja Ektaco otsib võimalusi teiste ettevõtete omandamise kaudu enda turuosa suurendada.
Tehisintellekt kõrvaldab sinu äri suurima probleemi
Elisa kogemuste põhjal on tehisintellekti rakenduse ehk krati korralikult tööle hakkamiseks vaja hästi toimivat meeskonda, kes talle ka päriselt eluvaimu sisse puhub.
Andmete visualiseerimise häkatoni võitis Net Group
Eesti esimese andmete visualiseerimise häkatoni võitis Net Group tarkvaraga, mis loob juhtidele lihtsa ja selge ettekujutuse riigi tulevikust.
21 Aafrika riiki huvituvad Eesti digilahendustest
21-liikmeline Aafrika regionaalne majandusorganisatsioon COMESA on huvitatud oma digitaalse vabakaubanduslepingu projekti ellu viimisel kasutama Eesti ettevõtete digilahendusi.
EVEA soovib IT-ministri koha kaotamist
Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsioon (EVEA) soovitab valitsusel lõpetada väliskaubanduse ja IT-ministri kandidaadi otsingud ning see ametikoht kaotada.
Smaily liitis endaga Mikk Orglaane firma Mailbow
Meiliturunduse teenust pakkuv Eesti firma Smaily omandas konkureeriva ettevõtte Mailbow, sealhulgas kliendid ja meeskonna.
AKI juhiks võib saada Pille Lehis
Justiitsminister esitab andmekaitse inspektsiooni peadirektori kandidaadiks Pille Lehise, kes viimased 14 aastat töötas maksu- ja tolliametis.
Noori püütakse kampaaniaga tuua IKT-sektorisse
Majandusministeerium ja ITL käivitasid noortele suunatud kampaania "dIKTeeri oma tulevik", sest Eestis on puudu üle 7000 IKT-spetsialisti ning see vajadus suureneb veelgi.
290 000 eurot lastele tehnoloogiaõppeks
89 kooli ja 96 lasteaeda kõigist maakondadest saavad ProgeTiigri programmi raames tehnoloogiaõppeks vajalike seadmete ostmiseks 290 000 eurot.
Esmaspäeval kavas Eesti veebiäride ühisaktsioon
13. mail toimub Eesti e-poodide ühisaktsioon E-smaspäev, et edendada müüki ja pakkuda tuge siinsetele veebipoodidele.
Cleveron alustas Austraalia-Okeaania turul
Viljandi pakirobotite tootja Cleveron alustas koostööd Uus-Meremaa suurima jaemüüja The Warehouse Groupiga, mis paigaldas Aucklandi kaubanduskeskusesse Eesti pakiroboti.
Selgus Eesti IKT-sektori lemmiktööandja
Kantar Emori värskest info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektori maineuuringust selgus Eesti populaarseim tööandja IT-inimestele.