Kahjumit oodanud Eesti IT-firma lõpetas eelmise aasta 300 000eurose kasumiga
Eesti IT-firma Datafox kasvatas eelmisel aastal müügitulu üle 40%, enam kui viie miljoni euroni. Eeldatud kahjumi asemel lõpetati aasta pea 300 000euroses kasumis.
Äriseadustiku plaanitav muutmine võib igakuiselt tuua Eestisse kümneid miljoneid eurosid
Igas kuus jääb Eestisse tulemata potentsiaalselt kümneid miljoneid eurosid investeeringuid, kommenteeris EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Raido Lember bürokraatiat vähendavat äriseadustiku muutmise eelnõu. Muudatusi toetab ka Startup Estonia.
Bigbank kulutas miljoneid uuele IT-süsteemile. "Hullumeelne projekt," kinnitab pangajuht
Bigbank arendas mitme miljoni euroga uue pangasüsteemi Nest, et maksimaalselt automatiseerida töömahukad korduvad protsessid. Uue süsteemi loomine nullist oli hullumeelne projekt, kinnitas panga juhatuse liige Sven Raba.
Eesti idufirma loodab uue platvormiga tõlkesektorit raputada
Tänavu Ajujahil osalev Eesti ettevõte Aligner tõi turule tõlkimise veebiplatvormi, mis lubab pakkuda konkurentidest kordades kiiremat tõlketöö valmimise aega. Ettevõtte tarkvaratiimis on kolm varasemat Erply arendajat.
Eesti Energia aitab ideekonkursi võitnud targal peakaitsmel maailmaturgu vallutada
Eesti Energia rahvusvahelise ideekonkursi Enefit Idea Hub – The Pitch võitis Sander Vahtrase loodav MultiFuse ehk tark ja kaugjuhitav peakaitse, mis võimaldab rohkem energiat müüa ja võrku optimaalselt koormata.
USA miljardär Tim Draper rahastab eestlaste osalusega idufirmat
USA miljardärist riskikapitalist Tim Draper investeeris 3,5 miljonit dollarit eestlaste osalusega iduettevõttesse Draper Startup House, mis liidab eri riikides majutusteenusele kontoripinnad ja äriprogrammi.
Rahandusministeerium otsib andmete juhti
Kandideerimise tähtaeg: 5.02.2020
Telia: pea kõigi küberturbejuhtumite taga on rahalised põhjused
Pea kõigi küberturbejuhtumite taga on rahalised põhjused, vahel ka personaalsed või poliitilised eesmärgid, kinnitas Telia Eesti küberturbe valdkonna juht Aigar Käis.
IT-minister Kaimar Karu e-riigist: loodetakse heale õnnele, kui paratamatu pauk lõpuks käib
Riikliku tähtsusega IT-süsteemid lonkavad ühte või mõlemat jalga ning loodetakse heale õnnele, kui paratamatu pauk lõpuks käib, kinnitas e-riiki uuendama asuv IT-minister Kaimar Karu.
Uuring: iga kolmas IT-töötaja tegeleb lihtsamat sorti tööülesannetega
Keskmiselt kuulub Eestis ettevõttesisesesse IT-tiimi vähemalt neli inimest, ent päris oma IT-töötaja on tööle võtnud vaid 15% ettevõtetest, selgus Kantar Emori poolt läbi viidud uuringust. Sama uuringu kohaselt tegeleb kolmandik palgalistest IT-töötajatest pigem üsna lihtsate ja standardsete tööü...
RMK IT-osakond otsib arvutispetsialisti
Kandideerimise tähtaeg: 1.02.2020
Margus Vaino: "Mina olen Väga Ilus tüdruk" ehk kuidas luua hea salasõna
Kuidas genereerida meeldejääv ja unikaalne salasõna ning seda turvaliselt hoida? Elisa ärikliendiüksuse juht Margus Vaino jagab mitu head nippi, mida tasub järgida salasõnade genereerimisel ja meeles pidamisel.
Euroopa Komisjon: kõige soodsam mobiilne internet on Eestis
Tänu rändlustasude alandamisele ELis kasutavad eestlased reisil pea 800% enam andmesidet
Ligi kolm aastat tagasi jõustunud Euroopa Liidu mobiilirändluse regulatsioon pani eestlasi välismaal usinalt andmesidet tarbima, mahukasv ulatub peaaegu 800 protsendini.
Regional Jet läks üle paberivabadele lendudele, kasutades vaid digiplatvorme
Riigile kuuluv lennuettevõte Regional Jet OÜ alustas paberivabade lendudega, kasutades kõikideks oma lendudeks vaid digitaalseid platvorme.
Helmese ekspert: kuidas interneti võltsvideot reaalsest eristada
Arvuti suudab hetkega luua pea veatuid pilte inimestest, keda tegelikult ei eksisteeri ning samuti on võltsvideod (
Riik otsib IKT-alal valu tekitavaid probleeme
Järgmiseks kümnendiks infoühiskonna arengukava koostav majandus- ja kommunikatsiooniministeerium otsib lahendamiseks probleemseid kohti Eesti IKT-sektoris.
Mart Nielsen sai Ridango tegevjuhiks
13. jaanuarist asus ühistranspordi pileti- ja infosüsteeme arendava Eesti tehnoloogiaettevõtte Ridango juhatuse liikme ja tegevjuhi ametikohale Mart Nielsen, kes viimati töötas Rail Balticat arendavas firmas, enne seda aga pikalt Tele2s.
Krediidikindlustuse kahjujuhtumite TOP3 seas ka elektroonikatootja
KredEx Krediidikindlustuse poolt mullu hüvitatud suuremate kahjujuhtumite TOP3 seas oli ka Harjumaa elektroonikatootja, kellele koostööpartner polnud õigeaegselt arveid tasunud.
Mainoris tuleb taas mänguloomise häkaton
Ettevõtluskõrgkoolis Mainor toimub 31. jaanuarist 2. veebruarini taas üleilmne mängudisainerite, -loojate ja teemast huvitatute kokkusaamine Global Game Jam, mille raames tehakse ka uusi mänge.
Järelvaadatav: Agiilse projektijuhtimise põhimõtted
Agiilne ehk paindlik projektijuhtimine on tänapäeval jõudmas kõigisse eluvaldkondadesse. Kunagi alguse saanud tootmisest, seejärel väga edukalt ja laialdaselt kasutusele võetud tootearenduses ning tarkvaraarenduses. Lähiajal tõenäoliselt jõuab pea kõigisse sektoritesse.
Klemens Arro: Amazoni 77 uut teenust ja miks on need olulised
Amazon tutvustas hiljuti USAs Las Vegases 77 uut toodet, teenust ja muutusi funktsionaalsuses. Uudiseid jagus nii turvalisuse, tehisintellekti kui ka kvantarvutite kohta, ülevaate neist teeb ADM Cloudtechi juht Klemens Arro.
Levikom pakkus riigile 5G osas kompromissi, IT-minister Kaimar Karu pole veel vastanud
Levikom saatis novembri lõpus väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrile Kaimar Karule ettepaneku, mis võimaldab lõpetada kohtuvaidlused 5G sageduslubade konkursi tingimuste üle. Riik pole ettevõttele seni vastanud.
Balti Logistika ja Insplay avavad oma digitaalse eduloo saladusi
Ülemiste Citys toimub 23. jaanuaril konverents digitaalsest innovatsioonist toimivas äris, kus oma kogemusi jagavad Eesti ettevõtjad. Lisaks tuleb ühisvaatamisele mitu ettekannet hiljutiselt JCI maailmakonverentsilt.
Ratas pakkus Saksamaale abi andmebaaside ja digiteenuste osas
Eesti võib jagada Saksamaaga kogemusi elektrooniliste andmebaaside turvalisuse, digiteenuste õigusliku reguleerimise ning inimeste võimaluste kohta oma andmeid kontrollida, kinnitas peaminister Jüri Ratas.
Kersti Kaljulaid Saksa ja ELi juhtidele: Euroopa võiks olla e-riikide paradiis
Eesti plaanib oma digikogemusega tõugata tagant nii Saksamaa kui kogu Euroopa avaliku sektori tehnoloogilist arengut, kinnitas president Kersti Kaljulaid Saksamaal kristlik-sotsiaalse liidu (CSU) parlamendirühma aastakonverentsil.
RIA ja SMIT-i koostöös muutub riigivõrk töökindlamaks
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ja Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) sõlmisid novembris leppe, mille alusel saab RIA kasutada SMIT-i tehnikute abi kõikjal Eestis.
Elisa tuli välja oma ajaviitekanaliga
IT Akadeemia on saavutanud silmapaistvaid tulemusi IKT erialade edendamisel
Haridus- ja Teadusministeerium on HITSA IT Akadeemia programmiga viimase 4 aasta jooksul info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alase kõrghariduse edendamisse panustanud 11,5 miljonit eurot.
Kõige loetumad artiklid 2019
Vaata, millised on eelmise aasta 10 kõige loetumat artiklit.
RIA peadirektori asetäitja lahkub ametist
Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) riigi infosüsteemi teenistuse juht Andrus Kaarelson lahkub selle aasta lõpus RIAst ning läheb tagasi tööle erasektorisse.
TalTech vajab IT-teadmistega geolooge ja mäeinsenere
Arendamaks kivimite väärindamist käsitlevat uurimistööd, vajab Tallinna tehnikaülikool infotehnoloogiaalaste teadmistega geolooge ja mäeinsenere, kes oskavad lahendada tehnoloogiliselt järjest keerukamaid väljakutseid.