Veebiostude osakaal kasvas Eestis kahe aastaga 33%
Kui aastal 2016 tehti Eestis kõikidest füüsiliste kaupade ostudest 6,2 protsenti läbi interneti, siis kahe aastaga tõusis see näit pea kolmandiku võrra, 8,2 protsendi peale.
AKI: meilt küsitakse enim nõu andmete avaldamise kohta
Tänavu esimesel poolaastal sai andmekaitse inspektsiooni nõuandetelefon enim kõnesid isikuandmete avaldamise ja avalikustamise kohta. Seejuures olid paljud küsimused seotud võlaandmetega.
Tele2 juht: me ei ürita iga hinnaga uusi kliente värvata
Tele2 Eesti juhi Chris Robbinsi sõnul ei püüa nad enam uusi kliente saada iga hinnaga, vaid lubavad pakkuda paremat kogemust olemasolevatele klientidele.
Elisa annab oma vestlusrobotile rohkem tööd
Mullu Elisa iseteeninduskeskkonnas
Levira ei vaidlusta ERRi otsust kasutada Läti TV teenuseid
AS Levira võttis tagasi avalduse riigihangete vaidlustuskomisjonile, milles palus uurida rahvusringhäälingu otsust mitte korraldada laulu- ja tantsupeolt ülekannete tootmiseks hanget ning tellida teenus kogemuste vahetamise eesmärgil Läti Televisioonilt.
Eestlased digitaliseerivad suurfirmade tarneahelat üle ilma
Eesti idufirma Sixfold on loonud platvormi, mis teeb kaubavood suurtootjatele ja nende klientidele nähtavaks ning annab kaupade tarneajad mõlemale ette teada.
Veriffi ja Funderbeami loojad õpetavad noori suvekoolis
Täna koguneb ligi sada kooliõpilast ja 30 mentorit Tallinnas Tehnopoli teadusparki, kus alustab kolmandat aastat toimuv leiutajate suvekool Hüppelaud. Nädala jooksul püüavad 14-19aastased osalejad viia oma idee käegakatsutava toote või innovaatilise teenuselahenduseni.
Ekspert: küberkindlustus hüvitab andmelekke kulud
Iizi Kindlustusmaakler ASi küberkindlustuse eksperdi Helen Everti sõnul aitab kindlustus katta ettevõtteil andmelekkega seotud kulusid, sh kasumi kaotust, andmete taastamise kulu ja ka võimalikke kahjunõudeid.
Eesti Loto korraldab rahvusvahelise tarkvarahanke
Riigifirma Eesti Loto korraldab rahvusvahelise hanke, mille tulemusena vahetab järgmisel aastal välja oma veebikeskkonna sisuhaldusmootori ning mängijate haldamise tarkvara.
Helmes tegi rekordkäibe ja -kasumi
Eesti ühe suurema tarkvaraettevõtte Helmes mullune käive oli viiendiku võrra suurem kui aasta varem. Ärikasum kasvas pea poole võrra.
Elisa dubleeris raadiovõrgu keskjaama seadmed
Sideteenuste töökindluse tagamiseks ja tõstmiseks dubleeris Elisa raadiovõrgu, mis sai teoks tänu viimaste aastate tehnoloogiliste võimaluste arengule.
Telia mures 5G arengute pärast Eestis
Telia uue tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on hetkeolukord mobiilside viienda põlvkonna ehk 5G osas Eesti digiarengu seisukohast murettekitav.
Ericsson liigub Tallinna tehases nutikama tootmise poole
Koos Teliaga loodud lahendus võimaldab Ericssonil võtta oma Tallinna tehases kasutusele spetsiaalse mobiilsideühendusega isejuhtivad sõidukid, liitreaalsuse ja terve hulga erinevaid sensoreid.
ADM võitis taas Suurbritannia pilveteenuse hanke
Eesti ettevõte ADM Cloudtech võitis juba teistkordselt Suurbritannia valitsuse pilveteenuste raamhanke ja kui eelmisel korral vaid tugiteenuste kategoorias, siis seekord juba kõigis kolmes.
Lõuna-Korea telekomihiid otsib koostööd Eestiga
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) sõlmis vastastikuse mõistmise memorandumi Lõuna-Korea telekommunikatsiooniettevõttega SK Telecom, et edendada vastastikkuselt kasulikku koostööd.
Idufirma Shipitwise lõpetas tegevuse
Rahastajailt üle poole miljoni euro kogunud logistikaala idufirma Shipitwise teatas täna tegevuse lõpetamisest, kuna sektor polevat nende pakutavaks innovatsiooniks veel valmis.
Tallinna kogunevad Eesti sõbrad arutavad digiarengut
IT-ettevõtja Sten Tamkivi eestvõttel kogunevad homme taas Tallinna Eesti sõbrad üle maailma, selleaastase avasümpoosioni teemaks on "Areng digitaalajastul".
Eesti saab 3 mln eurot kosmosetehnoloogia uuringuiks
Valitsus arutab täna võimalust pikendada Eesti Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) liikmelisuse üleminekuperioodi kolme aasta võrra, mis võimaldab ESA-l suurema summa eraldamist Eestile suunatud projektidele.
Monese asutaja: võtame suuna tasuta pangandusele
Norris Koppeli juhitav finantstehnoloogia ettevõte Monese tutvustas täna uusi hinnapakette, mis sisaldavad võimalust tasuta pangandusteenust kasutada, sh globaalselt automaatidest raha välja võtmist, sissemakseid, kaardimakseid ja ülekandeid.
Tehnopoli idufirmade inkubaator laieneb üle Eesti
Idufirmasid kasvule aitav Tehnopol Startup Inkubaator pakub koos nelja koostöökeskusega sügisest ettevõtetele arenguprogramme ka Pärnus, Viljandis, Võrus ja Kuressaares.
Fortumo laiendas Indias koostööd Amazoniga
Mobiilimakselahenduste pakkuja Fortumo teatas täna, et Amazon laiendas nende turundusplatvormi kasutamist Indias. Nüüdsest on Fortumo platvorm kasutusel Amazon Prime´i turundamisel koostöös 18 miljoni kliendiga TV-teenuse pakkujaga Tata Sky.
Nortal sai Saksamaale investeerimise eest auhinna
Nortalile anti eile õhtul Saksamaal üle auhind, millega tunnustatakse Nordrhein-Westfaleni liidumaale olulisi investeeringuid teinud välisfirmasid. Tänavu pälvis auhinna ka L'Oréal ning mullu Amazon.
Riik võtab tänasest vastu vaid e-arveid
Vastavalt riigikogu heakskiidu pälvinud raamatupidamise seadusele saab alates tänasest avaliku sektori üksustele saata vaid e-arveid.
Levira plaanib tänavu kasumlikkust suurendada
Digiteenuste ettevõte AS Levira prognoosib tänavu ligi kümneprotsendilist käibekasvu ja 30%-list kasumikasvu.
Krüptorahaga kauplemine Eestis kõigi aegade rekordtasemel
Krüptorahaga kauplemine on Eestis kõigi aegade rekordtasemel ning populaarseim valuuta on siinsete investorite hulgas Bitcoin. Tehingute mahtude põhjal on Bitcoini edumaa järgnevate krüptovaluutade ees mäekõrgune.
Lehe Pruulikoja loojad müüsid firma ja naasevad IT-ärisse
Tarmo ja Gristel Tali müüsid Lehe Pruulikoja ning naasevad tööle IT-sektorisse. Tegemist on esimese pruulikoja ostu-müügi tehinguga Eesti käsitööõllede turul.
Idufirma loomiseks ei pea palgatööst loobuma
Selle asemel, et unistuste idufirma asutamiseks töölt lahkuda, on sageli võimalik käivitada projekt oma tänase tööandja juures tiimi abiga, kinnitab Finestmedia äriarenduse valdkonnajuht Soren Hejnfelt.
Visa kaardi omanikud Eestis saavad kasutada Apple Payd
Visa kaardi omanikud Eestis saavad eilsest kasutada Apple Pay makselahendust, seoses teenuse laienemisega 13 Euroopa riigi turule.
Guardtime aitab tagada ravikulude õiglase hüvitamise
Eesti küberturvalisuse ettevõte Guardtime aitab koos partneritega tagada plokiahela tehnoloogia ja tehisintellekti abil raviga seotud kulude õiglase hüvitamise nii raviteenuse pakkujatele kui ka ravimitootjatele.
Levikom kaasab 5 miljonit ja võtab suuna IPO-le
Eesti telekomiettevõte Levikom kaasab kohalikele investoritele suunatud mitteavaliku emissiooniga vähemalt viis miljonit eurot oma tegevuse rahastamiseks. Edasises plaanis on ka börsiletulek.
Enics Eesti sai ajutise peadirektori
Maailma üks suuremaid elektroonika tootmisteenuse pakkujaid Enics grupp nimetas oma Eesti tütarfirma ajutiseks juhiks Jan Olovssoni, senine juht Jaanus Aal liikus ettevõttes edasi.
Küberkaitse suvekool toob kokku üheksa riigi spetsialistid
1. juulil algab Voore puhkekeskuses doktorantide ja noorte spetsialistide küberkaitse suvekool, mille eesmärk on anda uusi teadmisi ning arendada õppe- ja teaduskoostööd. Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi suvekoolis tuleb osalejaid mitmelt maalt.
Riias algab tippkohtumine suurandmete teemal
Keeletehnoloogiaettevõte Tilde korraldab 26.–28. juunil Riias suurandmete tippkohtumise, et leida tehisintellekti valdkonnad, milles Euroopa võib saavutada maailmas juhtpositsiooni ning luua selleks vajalikke partnerlussuhteid.
Rahaministeeriumi IT-keskus sai uue juhi
Aprilli keskpaigast rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskuse (RMIT) direktori ülesandeid täitnud Meelis Riimaa alustab 1. juulist tööd keskuse juhina.
Levira katab sügiseks Eesti spordisaalid robotkaameratega
Tehisintellekti valdkonna teenuseid arendav ettevõte Levira kavatseb sügiseks katta robotkaameratega suuremad spordisaalid üle Eesti.
EKA uuring: kas andmete abil saab parema Tallinna?
Täna tutvustab kunstiakadeemia (EKA) Tallinna linnaehituslikele tulevikustsenaariumitele keskenduva uurimistöö järjekordset etappi. Sel korral oli uuringute fookuses arvutuslike vahendite kasutamine ruumiloomes.
Eesti firma loodud IT-süsteem võitleb illegaalse kalapüügiga
Eesti IT-firma Finestmedia rakendas maaeluministeeriumiga töösse andmevahetusplatvormi, mille kaudu saab jälgida ligi 85 000 maailmameredel seilava kalalaeva positsiooni, registriandmeid, püügiandmeid ja ostudokumente.
14 000 päringut aastas panid rahvusraamatukogu vestlusrobotit looma
Aastas saab rahvusraamatukogu ligi 14 000 e-kirja tihti korduvate küsimustega. Infopäringutele vastamise tõhustamiseks on plaanis lugejatega suhtlema panna vestlusrobot.
Soome Wolt kaasas 130 miljonit dollarit
Eestis kiirelt kasvav Soome toiduveoettevõte Wolt kaasas värskelt 130 miljonit dollarit, mis suunatakse rahvusvahelisse laienemisse. Lisaks avalikustas firma alles nüüd, et sai ka mullu jaanuaris investoreilt 30 miljonit.
Hoiatus: andmepüük käib ka võlts-Airbnb kaudu
Andmeturbefirma Kaspersky Lab tuvastas mais tuhandeid katseid rikastuda inimeste säästmise soovi pealt, kui reisibüroode või majutusteenuse pakkujate võltsitud veebilehtede varjus tegutseti andmepüügiga.
Eesti muuseumidele luuakse ELi toel uus infosüsteem
Riik loob poole miljoni eurose ELi toetuse abil uue muuseumide infosüsteemi, vastav hange tuleb läbi viia poole aasta jooksul.