Üle poole finantsjuhtimisest saab automatiseerida
Praegu olemas olevad tehnoloogilised lahendused võimaldavad finantsjuhtimise ja raamatupidamise funktsioonidest täielikult automatiseerida 42% ning suurel määral automatiseerida 19%, hindab nõustamis­firma McKinsey.
Milliste levinud pettustega puutuvad kokku Eesti ettevõtted?
Üha enam kohtab Eestis eksportivaid ettevõtteid, kelle äri on pidanud kannatama petuskeemide all. Mariko Rukholm KredEx Krediidikindlustustest toob näiteid pettustest ja jagab nõu, kuidas võimalik oht varakult tuvastada.
Sunddividendid piiravad oluliselt ettevõtlusvabadust
Riigikogu on algatanud äriseadustiku muutmise eelnõu, millega soovitakse tagada väikeinvestorite parem kaitse. Suurimaks plaanitavaks muudatuseks on sunddividendide kehtestamine, mis omab negatiivset mõju nii ettevõtlusele kui ka majanduskeskkonnale, kirjutab kaubandus-tööstuskoda.
21 majandus- ja ettevõtlusteemalist arutelu arvamusfestivalil
10. ja 11. augustil kogunetakse kuuendat korda Paides, et arutleda ühiskonda puudutavatel teemadel. Eriline tähelepanu on sel aastal Eesti suhtluskultuuril, samuti räägitakse saja-aastaste Balti riikide tulevikust ja süvenetakse demokraatia olemusse. Ühtekokku toimub 160 arutelu kahekümne kolmel ...
Passiivne investeerimine viib kommunismini
Passiivsete investorite hulga kasv võib viia valdkonna ülereguleerimiseni, aga seni on kõige edukam majanduse vedur tehnoloogiasektor, tõdeti nädalavahetusel toimunud Investeerimisfestivalil.
Kuidas juhtida ettevõtet eelarvet koostamata?
Eelarve koostamine on ettevõtetes veel üsna tavapärane nähtus, kuid ärikeskkonna muutused on tekitanud vajaduse uutmoodi lähenemise järele, mis muutub üha päevakajalisemaks.
Martin Länts: väikelaenude kõrgeid intresse põhjustavad tarbijate käitumine ja valitsus
Bigbanki juhatuse liikme Martin Läntsi sõnul on hiljuti Mainori ettevõtlusõppejõu Elari Tamme välja öeldu õige, Eestis on tarbimislaenude intressid euroala keskmisest kõrgemad, kuid selle peamised põhjused on tarbijate ja valitsuse käitumine.
Osaühing võib juhatuse liikmelt nõuda ülemäärase tasu tagastamist
Kui osanikud määravad tasu, mis ei ole mõistlikus vastavuses juhatuse liikme ülesannete ja osa­ühingu majandusliku olukorraga, on osaühingul õigus nõuda juhatuse liikmelt ülemäärase tasu tagastamist.
Leedu mahefirma korraldab aktsiaemissiooni
Leedu mahetoidu tootja AUGA Group emiteerib Vilniuse ja Varssavi börsidel kuni 40 miljonit aktsiat hinnavahemikus 0,45–0,5 eurot.
Jootraha deklareerimata jätmise maksukadu võib olla üle 10 miljoni euro aastas. Mida teha?
Kui eeldada, et ühe restorani- või baari­teenindaja keskmine jootrahasumma kuus on 300 eurot ja aastas 3600 eurot, ning arvestada kõiki toidu ja joogi­ serveerimisega seotud töötajaid, siis saame 18 100 töötaja kohta kuu jootraha hinnanguliseks kogusummaks 5,4 miljonit eurot, millest 20% tulumaks...
Uuring: kolmandik e-ostlejatest teeb 86% kõikidest ostudest
Pakiveoteenuse pakkuja DPD tellitud ja Kantar TNS teostatud rahvusvahelisest uuringust selgub, et e-kaubandust veavad eelkõige n-ö suured ostjad (
1. juulil jõustuvad seadusemuudatused ettevõtjatele
1. juulil jõustub üle 50 õigusakti, millest olulisematest koostas kaubanduskoda ettevõtjatele ülevaate.
Millal tuleb järgmine majanduskriis?
Kindel on see, et inimene, kes oskaks täpselt välja arvutada majanduse tsükleid, oleks juba lähitulevikus vähemalt triljonär. Kahjuks või õnneks pole seda praegu veel juhtunud ning erinevat sorti analüütikud teenivad oma leiba erinevat kvaliteeti spekulatsioonidega majandustõusude ja languste tee...
Uuring: kõrgema haridusega Eesti investorid hajutavad riski rohkem
Kas parem haridus teeb paremaks ­investoriks? Sellele küsimusele otsis vastust Kristjan Liivamägi Tallinna ­Tehnikaülikoolis äsja kaitstud doktori­töös „Education and Investor Behaviour“ („Haridus ja investori käitumine“).
Majandusprofessor Schramm: pange äriplaanile tuli otsa
Üksikasjalik ja täpne äriplaan tundub olevat väga asjalik tööriist, millega oma äriidee teostamist alustada. Majandusteadlane, Syracuse’i ülikooli professor ja ettevõtlust edendava Kauffmani Fondi eksjuht Carl Schramm nii ei arva. Ta nimetab oma värskes raamatus „Pane äriplaanile tuli otsa. Mida ...
Millist majandustarkvara valida?
Enamiku väikeettevõtjate jaoks tähendab majandustarkvara eelkõige raamatupidamisprogrammi. Tegelikult on mõiste palju laiem, kuid enamasti on selle keskmes tõesti raamatupidamisprogramm, millele on lisatud erinevaid mooduleid, et rajada infosüsteem, mis toetaks ettevõtte äriprotsesse ja hõlmaks i...
Indrek Kasela: idudel on Eestis hea kasvada
PRFoodsi juht ja investor Indrek Kasela ütleb, et Eestis on hea äri teha, kuid riigiaktivism ühelt ja eelmisesse ajastusse kuuluvad maksud teiselt poolt on jätkuvalt komistuskiviks.
Aina enam ettevõtteid kasutab <i>mezzanine</i>-tüüpi laene
Viimastel aastatel on silma hakanud Eesti võrdlemisi noorel kapitaliturul uus finantseerimistrend – mezzanine-tüüpi hübriidlaenud. Keerulise nimetuse taga on tegelikult lihtne kontseptsioon, tegu on finantseerimise mõttes vahekorrusega enda raha ja võõrvahendite vahel. Selline lahendus võimaldab ...
TransferWise sõlmis kokkuleppe Briti pangaga
Ühendkuningriigi äpipõhine pank Monzo ja Euroopa juhtiv finantstehnoloogiaettevõte TransferWise sõlmisid kokkuleppe, mis võimaldab Monzo klientidel kiirelt ja soodsalt rahvusvahelisi makseid teostada.