TransferWise kolmandat aastat järjest kasumis
Eestlaste asutatud finantstehnoloogiafirma TransferWise tulu kasvas mullu enam kui poole võrra, lisaks on ettevõte kolmandat aastat järjest ka kasumis.
Metsamaast on saanud populaarne investeerimisobjekt. Kas ettevõtjad kajastavad selle väärtust õigesti?
19% Eesti metsamaast kuulus 2017. aastal juriidilisest isikust erametsaomanikele. Kasvab nii juriidilistest isikutest metsaomanike arv kui ka neile kuuluva metsamaa pindala. Aire Karhu uuris tänavu Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas kaitstud magistritöös metsamaa väärtuse kajastamist nende ettev...
Uuring: üle poole Baltikumi elanikest kaalutleb põhjalikult laenu tagasimakse tingimusi
53% Balti riikide elanikest mainis, et laenuandja valimisel saab otsustavaks madalam intressimäär. Sama olulised on ka teised laenu tagasimaksmisega seotud kulud.
Eesti idufirma kaasas üle miljoni euro
Tehisintellektil põhineva audiosisu otsingumootori loonud Eesti-USA idufirma Snackable AI kaasas investeeringuga 1,4 miljonit dollarit ehk 1,27 miljonit eurot, millest valdava osa panid kokku siinsed tuntud investorid.
Viis ettepanekut Eesti maksejõuetusõiguse paremaks muutmiseks
Eesti maksejõuetusõigus ei taga võlausaldajate ühiste õiguste ja huvide kaitset, kui võlgnikuga seotud võlausaldajad osalevad maksejõuetusmenetlustes, kirjutab Mari Schihalejev tänavu sügisel Tartu Ülikoolis kaitsmisele tulevas doktoritöös „Võlgnikuga seotud võlausaldajate nõuded maksejõuetusmene...
Ettevõtlust toetati möödunud aastal ligi 351 miljoni euroga
Eesti riik ja Euroopa Liit toetasid möödunud aastal Eesti ettevõtlust kokku 350,6 miljoni euroga, summa kasvas aastaga 13,4 protsenti, selgub rahandusministeeriumi koostatud riigiabi ja vähese tähtsusega abi ülevaatest.
Viis põhjust, miks ettevõtted ei saavuta eesmärki
Selleks, et edukas olla, peab igal ettevõttel, sõltumata organisatsiooni suurusest, olema kindel strateegia ehk teadmine, kuhu suunas kogu meeskond liigub, leiti Äripäeva raadio saates „Kasvukursil“. Strateegia teostamisel ähvardavad ettevõtjaid aga lõksud.
Pangad võivad nüüdsest klientide kontoandmeid teiste ettevõtetega jagada
14. septembril jõustus ühtse Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi PSD2 alusel 27. novembril 2017 välja antud määrus (EL) 2018/389, millega täpsustati makseteenuste direktiivis toodud kliendi tugeva autentimise ja turvalise teabevahetuse nõudeid.
Monese laieneb Ameerikasse ja Aasiasse
Ülemaailmset turgu vallutav Eesti pangandusäpp Monese võtab juba sel aastal sihikule Ameerika ja Aasia ning Euroopa Liidu lähinaabruse riigid. 12 kuuga on plaanis laieneda kuude uude riiki.
Lõhe ettevõtete võimekuse ja globaalsete riskide vahel süveneb
Kaks kolmandikku maailma tippjuhtidest nõustub, et paindlikkus on tänapäeva ärimaailmas põhivaluuta ja kui puudub kohanemisvõime, võib pillid kokku pakkida. Keskkondliku, majandusliku ja tehnoloogilise murrangu ajastul üritavad tippjuhid jätkusuutlikku kasvu tagada suurema paindlikkuse abil. Ainu...
Justiitsministeerium otsib finantsanalüütikut
Kandideerimise tähtaeg: 18.09.2019
Milliseid investeerimistrende võime oodata uuelt kümnendilt?
Kui valitsuse teise samba pensionifondide vabakslaskmise plaan teoks saab, tekib järgmistel aastatel investeerimisturule juurde palju uusi investeerijaid. Et aktsiaturule sisenejate elu lihtsamaks teha, koostasime ülevaate, milliseid investeerimistrende uus aastakümme meie hinnangul kaasa toob ja...
PwC Legali tehingute valdkonda asus juhtima vandeadvokaat Rutt Värk
Septembri algusest asus advokaadibüroo PwC Legali ühinemiste ja ülevõtmise valdkonda juhtima vandeadvokaat Rutt Värk, kel on enam kui 10 aastat kogemust mastaapsete tehingute ja projektide nõustamisel.
Avokaado lõi käed Norra advokaadibürooga
Eesti õigustehnoloogia idufirma Avokaado alustas koostööd Norra ühe suurima advokaadibürooga SANDS, kes hakkab Avokaado platvormil oma klientidele lepingute koostamiseks ja haldamiseks uudset iseteeninduslahendust pakkuma.
Kuidas saada teist kodulaenu?
Seekordses saates "Finantsuudised fookuses" oli juttu kodulaenude võtmisest ja kinnisvaraturust. Samuti selgub, miks Huawei telefonide tarkvaraversioon mõjutab Eesti kinnisvaraturgu.
Viljar Kähari: lähiaastatel on advokaadibüroode turul veel põnevaid liikumisi oodata
Advokaadibüroode turgu on viimasel aastal vedanud jätkuvalt õitsengus majandus ja suur töökoormus on suurendanud nõudlust kvalifitseeritud tööjõu järele. Millised on aga sektori väljakutsed järgnevatel aastatel, kommenteeris advokaadibüroo PwC Legal OÜ juhtivpartner Viljar Kähari.
Euroopa Keskpanga raharingluse juht: sularaha peab jääma
Sellal, kui Rootsi liigub sularahata riigiks saamise poole ja sularahata makseviisid koguvad populaarsust üle maailma, valjenevad ka nõudmised tagada sularaha kasutusse jäämine.
Inbank: panga töötajatele tehakse pidevalt häid pakkumisi
Töötajat hoiab ametis siiski hea töökeskkond ja meeldivad kolleegid ning alles siis hakkab spetsialist mõtlema raha peale, arvas Inbanki juht Jan Andresoo.
Kuidas vabaneda tülikast ühistu liikmest? E-Piima ebaõnnestunud kogemus
Füüsilisest isikust ettevõtja Kalev Kann (ärinimi Päivila Talu, hageja) esitas piimandusühistu E-Piim (kostja) vastu hagi, milles palus tühistada või kehtetuks tunnistada kostja juhatuse otsuse hagejat puudutavas osas ning kostja üldkoosoleku otsuse osas, millega jäeti rahuldamata Kanni kaebus ee...
LHV mobiiliäpis saab nüüd raha küsida ja uuele kliendile konto avada
LHV mobiilipanka lisandusid rahaküsimise võimalus ja uuele erakliendile konto avamise võimalus.
Luminori ettevõtete pangandust asub juhtima Monika Kallas
27. septembril asub Luminori ettevõtete panganduse Eesti üksust juhtima Monika Kallas. Üksuse senine juht Silver Kuus lahkub pangast.
Advokaadibüroode TOP: raudne kolmik rallib eest
Eesti edukaimate advokaadibüroode esikolmik püsib sama, kuid omavahel on kohti ümber mängitud.
Muutub tasumata arvete, nõudmiseni varu ja aheltehingute käibemaksukäsitlus
Rahandusministeerium on ette valmistanud käibemaksuseaduse muudatused, millega sätestatakse nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus ning lootusetute võlgade korral käibemaksukohustuse korrigeerimise kord.
Veriff lõi käed maailma juhtiva krüptovaluuta ettevõttega
Eesti tehnoloogiaettevõte Veriff alustas koostööd suure krüptovaluuta kauplemise platvormiga Blockchain, kinnitades nende jaoks inimese identiteedi, kõrvutades dokumendist, videokõnest, seadmest ja võrgust talletatud andmeid.
Siirdehinna määramise üheksa sammu
Ettevõtjad, kes teevad tehinguid seotud osapooltega, näiteks samasse kontserni kuuluvate äriühingutega või ettevõtte omanikega seotud isikutega, peavad arvestama siseriiklike ja rahvusvaheliste siirdehinna reeglitega, kirjutab Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Marko Rebane.