Kersti Kaljulaid: Monese edulugu on toonud Eesti taaskord suurepäraste idufirmade maakaardile
Eesti president Kersti Kaljulaid külastas Portugali riigivisiidi ajal Eesti idufirma Monese Lissaboni kontorit. Kaljulaid kohtus Monese töötajatega ning Monese asutaja ja juhi Norris Koppeliga ning õnnitles ettevõtet esimese miljoni kasutajani jõudmise puhul. Eesti president viibis visiidil Portu...
LHV teeb juunis uue emissiooni
LHV Group plaanib allutatud võlakirjade emissiooni 2018. aastal loodud allutatud võlakirjade pakkumise programmi raames, seisis ettevõtte börsiteates.
Kuidas lahendada tõhususe paradoksi?
Pärnu Finantskonverentsil esines Niklas Modig, lean-juhtimise ekspert, kes rääkis traditsioonilise tõhususe parandamise viisi ehk ressursikasutuse parandamise varjukülgedest.
Kuidas pärida teist pensionisammast?
Äripäeva raadiosaates „Finantsuudised fookuses“ vastasid pensioni pärimist ja kolmandat sammast puudutavatele (maksu)küsimustele Luminor Pensions Estonia juhatuse liige Martin Rajasalu ja EY Eesti maksuvaldkonna partner Ranno Tingas.
Suur galerii: Pärnu Finantskonverents 2019
11.-12. aprillil toimub 21. Pärnu finantskonverents. Tänavusel konverentsil keskenduti kasvule ja trendidele finantsjuhtimises.
Mida toob uus valitsus maksundusse?
EY partner Ranno Tingas rääkis Pärnu finantskonverentsil sellest, mida toob uus valitsus maksundusse ning arutles, kui paljud saalisviibijatest oleksid tänase Brexiti puhul pidanud oma ettevõtetes tulekahjusid kustutama.
INZMO INSURANCE otsib PEARAAMATUPIDAJAT
Kandideerimise tähtaeg: 10.05.2019
Mis on ettevõtte jaoks kõige suurem risk?
21. Pärnu Finantskonverentsi esimesel päeval esines IIZI Kindlustusmaakleri finantsjuht, TalTechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi lektor Kaido Kepp, kes rääkis riskide juhtimisest finantsjuhi töös ning tõi välja olulised punktid, millest riskivalmidust hinnates ja riske maandades lähtuda.
Kuidas pääseda mõjukaima finantsjuhi meeskonda? Ära virise ja ole väljakutseteks valmis
Pärnu finantskonverentsil valiti mõjukaimaks finantsjuhiks Marko Raid Tallinna Sadamast, kes on terve oma karjääri olnud valdkonnaga seotud ning paistis eelmisel aastal silma eelkõige seoses riigiettevõtte börsile viimisega.
„Eesti 2035“ – kuhu oleme teel?
11. aprillil esines Pärnu Finantskonverentsil Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago, rääkides riigi pikaajalisest konkurentsivõimest ning pani hingele, et eelkõige sõltub see meie kõigi igapäevastest otsustest, ka sellest, kas me trepil kõndides käsipuust kinni hoiame.
Täna algab Pärnu Finantskonverents „Kasvame põhjatäheni!“
Finantsjuhid kogunevad Pärnus juba 21. korda, et kuulata kasulikke ettekandeid, olla kursis uute trendidega finantsmaailmas ning äsjaleitud ja taasavastatud kolleegidega mõnusas õhkkonnas suhelda.
Finantsuudised Fookuses: kuidas toimub II samba osakute pärimine, millised on III samba maksusoodustused?
Kolmapäeva, 10. aprilli saates "Finantsuudised fookuses" räägime, kuidas toimub kohustusliku kogumispensioni ehk II samba osakute pärimine ja millised maksud sellega kaasnevad.
Kuidas alustada äri Norras?
Esmalt tuleks endale selgeks teha, kas on võimalik leida kliente Norras ning kui keeruline on asjaajamine kohapeal. Vähem oluline pole kulude ning rahaliste vahendite hindamine. Raamatupidamisbüroo Aita AS on Norras äri alustajatele välja toonud asjaolud, millega peab arvestada seal äri alustades.
Tulemuseesmärgistamine aitab keskenduda olulisele
Eesmärgid on vajalikud kõigile, kes püüdlevad kõrgemate sihtide poole. Oma organisatsioonis eesmärke püstitades tasub aga olla ka ettevaatlik, sest eesmärgid võivad põhjustada ebaeetilist käitumist, koostöö vähenemist, motivatsiooni kahanemist ja muid juhtimisprobleeme.
Ettevõtete starditoetust saab edaspidi taotleda Riigi Tugiteenuste Keskusest
Starditoetust saab alates 1. aprillist taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) asemel Riigi Tugiteenuste Keskusest (RTK), ettevõtja jaoks jääb esimeseks kontaktpunktiks endiselt kohalik maakondlik arenduskeskus. EAS keskendub nüüd rohkem eksportivate ettevõtete toetamisele.
Bolt värbas Spotifyst finantsjuhi
Bolti finantsjuhina alustas tööd Johan Bergqvist, kes töötas varem Spotify finants- ja varade valdkonna asepresidendina, teatas ettevõte.
Tallinna Sadama finantsjuht: otsime kasvuvõimalusi iga päev
Tallinna Sadama IPO oli eelmise aasta suursündmusi. Marko Raid, ettevõtte finantsjuht, oli vastutav kogu protsessi läbiviimise eest. Sellega teenis ta ära Äripäeva ja BIG4 audiitorbüroode nominatsiooni aasta mõjukaima finantsjuhi tiitlile.
Kuidas mõõta kindlustusäri tulemuslikkust?
Üldiselt on avalikkuses tavaks hinnata kindlustustegevuse tulemuslikkust klientide tasutud kindlustusmaksete mahu järgi. Asjatundja vaatevinklist on kindlustusmaksete maht küll üks sisend kindlustustegevuse tulemuslikkuse hindamisel, aga kindlasti ei saa selle põhjal anda asjatundlikku hinnangut,...
EfTEN toob börsile miljon uut aktsiat
Investeerimistegevuse jätkamiseks plaanib fond suurendada aktsiakapitali 10 miljoni euro võrra, ettepanek läheb hääletamisele aktsionäride korralisel üldkoosolekul.
IIZI finantsjuht: riskijuhtimise olulisim komponent on investeering inimestesse
IIZI Kindlustumaakleri finantsjuht ja juhatuse liige Kaido Kepp rääkis Äripäeva hommikuprogrammis finantsjuhist kui riskijuhist, mis teeb ühest finantsjuhist hea finantsjuhi ning kuidas maandavad nad riske oma ettevõttes.
10 soovitust Eesti kapitalituru arendamiseks
Rahandusministeerium avaldas aasta algul peamiste turuosaliste kaasabil valminud Eesti kapitalituru analüüsi, mis toob välja siinset kapitaliturgu enim mõjutavad kitsaskohad ja pakub lahendusettepanekuid nende kõrvaldamiseks.