FIE maksumuudatused 2018
1. jaanuaril 2018 jõustunud seadusemuudatused muudavad ka füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) maksustamist. Maksu- ja tolliamet tegi olulisematest muudatustest kokkuvõtte.
Privaatsus 2.0 annab andmed omanikule tagasi
Inimesed ei suuda enam ammu jälgida, millised nende andmed erinevate teenusepakkujate juures kokku kogutakse ja kuidas neid kasutatakse. Oleme aastatega leppinud tõsiasjaga, et privaatsus on surnud. Ent nüüd tehakse paljudele üllatuseks Euroopa Liidus taas pingutusi, et uuel kujul privaatsus jäll...
Citadele Eesti filiaali uus juht on Jaan Liitmäe
Jaanuarikuu esimestel päevadel kinnitasid Läti Finants- ja Kapitaliturgude komisjon ning Eesti Finantsinspektsioon Citadele panga Eesti filiaali uueks juhiks Jaan Liitmäe.
Bigbanki uus infosüsteem valiti maailma 10 parima hulka
Rahvusvahelisel „Banking Technology Awards 2017” konkursil kuulutati Bigbanki ja Icefire’i koostöös arendatav uus infosüsteem NEST maailma 10 parima pangandustehnoloogia arendusprojekti hulka kategoorias „Best Tech Overhaul Project“.
Eestlased ehitavad maailma juhtivaimat krüptopanka
Singapurist tagasi Eestisse kolinud noorte eestlaste rajatud alternatiivpank Change kaasas oktoobris ICOga 17,5 miljonit dollarit ja on sihiks võtnud tõusta viie aasta pärast üheks maailma juhtivaks pangaks.
Novatours läheb börsile
Pärast luhtunud müügikatset eelmise aasta suvel teeb Novatours ettevalmistusi Varssavis ja Vilniuses börsile minekuks, vahendab Äripäev Leedu majanduslehte Verslo Žinios.
Kolm põhjust, miks investeerida kinnisvarasse
Põhjusi, miks just kinnisvarasse investeerida, võib leida erinevaid, ütleb tuntud makroanalüütik ja kinnisvarainvestor Ruta Arumäe. Ta toob välja kolm kõige olulisemat.
IKT-ga saab kaasavale eelarvemenetlusele tiivad anda
Eesti kohalikud omavalitsused võiksid rohkem kasutada info- ja kommunikatsioonitehnoloogia võimalusi, et haarata eelarveprotsessi kaasa enam osalejaid, kirjutab Jelizaveta Krenjova TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudis kaitstud doktoritöös.
Finantstehnoloogia võidujooksu juhib Hiina
USA tehnoloogiasektori uuendusi tunnustatakse õigusega, aga Hiina kiiresti arenev finantstehnoloogia sektor kihutab USA-st mööda ja ka India kogub hoogu, kirjutab Whartoni ärikooli professor Geoffrey Garrett.
Parandage majanduskriisi tõenäosuse tõustes likviidsust
Enne majanduslangust sooritatud pikaajalised investeeringud, sealhulgas eriti suure finantsvõimendusega pikaajalised investeeringud, toovad kaasa suurenenud finantsriski ja seavad ohtu ettevõtte kestlikkuse, kirjutab Peeter Maripuu TTÜ majandusanalüüsi ja rahanduse instituudis kaitstud doktoritöö...
Keskpangad alanud aastal pidu veel ei ohusta
Keskpangad ei kipu käesoleval aastal veel lõpetama likviidsuspidu, mis on oluliselt aidanud nii majandust kui ka riskantsete varade turge. Raha püsib ka alanud aastal pigem odav ja kergelt kättesaadav, avaldab SEB kvartaalne investeerimisteemasid käsitlev väljaanne Investment Outlook.
Maksud 2018: kontsernisisesed suhted, ettevõtluskonto ja kristallkuul igale töötajale
Alates 2018. aastast hakkavad kehtima (osaliselt ka tagasiulatuvalt) mitmed maksuseaduste muudatused, mis puudutavad meid kõiki – alates füüsilisest isikust väikeettevõtjatest kuni krediidiasutusteni.
Jaekaubanduse ärimudel on kiiresti muutumas
Jaekaubandusettevõtete müügitulu keskmine kasv eelmise aasta esimesel 11 kuul oli viimase kolme aasta kiireim, kuid selle taga oli peamiselt kiirenenud hinnakasv. Jaemüügi mahukasv on aeglustunud vaatamata sellele, et möödunud aastal jätkus tarbijate kindlustunde paranemine, mis on praeguseks tõu...
Plokiahela peamine väärtus finantssektorile ja maailmale
Kas plokiahelat, millel põhinevad krüptorahad nagu Bitcoin, saab kasutada miljonite vaeste inimeste aitamiseks finantsteenuste juurde? Hiljutised uudised IBM-ilt ja MasterCardilt näitavad, et see on võimalik, kirjutab sotsiaal-riskikapitalist Mir Haque.
Läbipaistvus kontserni maksustruktuurides on muutumas maksuameti ja avalikkuse huviks
Lõppev aasta tõi kaasa suurel hulgal rahvusvahelise maksustamise põhimõtete ja aruandluse muudatusi. Riikidepõhine aruanne ehk CbCR on üks neist.