Alternatiiv ahistavale eelarvele
Kui Jeremy Hope ja Robin Fraser 1998. aastal mõiste beyond budgeting – kohanduv eelarvestamine – käibele tõid, oli see põhimõte mitmes Skandinaavia ettevõttes juba ammu kasutusel.
Tulekul koolitus: kuidas juhtida ettevõtet eelarvet koostamata?
Tänapäeva ärimaailmas ei ole enam kohta nendel juhtimisviisidel, mida kasutati sada aastat tagasi. Selleks et ellu jääda, peavad ettevõtted otsustama kiiresti, olema paindlikud ja inimkesksed. Vastus sellele peitub juhtimisstrateegias, mida nimetatakse beyond budgeting’iks.
Soome tuletab <i>bitcoin</i>'i omanikele makse meelde
Soome maksuamet ootab krüptovaluutadega tehtud tehingutelt 30 miljoni euro suurusjärgus makse. „Meil on võimalusi isikud kindlaks teha,“ hoiatab maksuamet.
Vaata: kuivõrd on robotid finantsjuhi tööd muutnud?
Pärnu Finantskonverentsil aasta mõjukaimaks finantsjuhiks valitud Astrit Viisma-Kass räägib, millega peab hea finantsjuht end kursis hoidma ja kuivõrd on robotid finantsjuhti tööd muutnud, millega tegeleb Magnetic MRO ning kas ettevõte juba kõiksugu tunnustustest väsinud ei ole.
Suur galerii: Pärnu Finantskonverents 2018
Eelmisel nädalal toimus 20. Pärnu Finantskonverents, mis ühtlasi oli suurim Pärnu Finantskonverents läbi aegade – kohal oli üle 290 osaleja.
Tegevuspõhisele kuluarvestusele üleminek kui ainus loogiline samm
Headel aegadel pole efektiivsus suur probleem, kuid halbadel aegadel muutub see ka seni edukates ettevõtetes ootamatult oluliseks. Seepärast on tähtis mõõta efektiivsusega seotud parameetreid optimaalselt ja efektiivselt. Kahjumlike protsesside taga on varjatud kulud. Tegevuspõhise kuluarvestuse ...
Maksud Eestis – seljanka ja leivasupp ühes potis
Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov, Miltton Nordicsi partner Rannar Vassiljev ja Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees, endine rahandusminister Jürgen Ligi arutlesid Pärnu Finantskonverentsil Eesti maksupoliitika ja hiljutiste ning võimalike tulevaste maksumuudatuste üle.
Neurokirurg: ka arstid peavad raha lugema
Põhja-Eesti Regionaalhaigla litsentseeritud neurokirurg Kahro Tall rääkis Pärnu Finantskonverentsil, et ka Eesti arstid on sunnitud üha enam lisaks ravimisele majanduslikult mõtlema ja sellest lähtuvalt otsuseid langetama.
Lepik: maailma ettevõtete surnuaed on täis surematu potentsiaaliga ideid
Kristjan Lepik leidis Pärnu finantskonverentsil esinedes, et Tallinn peab ideede ja inimeste meelitamiseks õppima enda tugevusi müüma, muidu on oht jääda kiratsema.
Eesti Pank: kui kõrgeid hindu me küsida saame?
Pärnu finantskonverentsi esimene esineja, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik kostitas kogunenud finantsjuhte külma dušiga.
Aasta mõjukaim finantsjuht on Astrit Viisma-Kass
Big4 ja Äripäev valisid seitsmendat korda aasta mõjukaimat finantsjuhti. Võitjaks osutus lennuhooldusfirma Magnetic MRO finantsjuht Astrit Viisma.
Täna algab kahekümnes Pärnu Finantskonverents
Pärnu Finantskonverents tähistab tänavu 20 aasta juubelit. Ühtlasi on see suurim Pärnu Finantskonverents läbi aegade – kohal on üle 290 osaleja.
Pangaliidu ettepanekud: kuidas kontrollida klienti?
Arvestades nii Lätis kui ka Eestis viimase paari aasta jooksul aset leidnud sündmusi ja nende võimalikku mõju Eesti rahvusvahelisele mainele, pani pangaliit kirja sammud, mille põhjal võiks pangad rakendada nn tunne-oma-klienti-põhimõtet.
Kummad on siis paremad investorid: naised või mehed?
Kas erainvestorite käitumisel esineb erinevusi, mis tulenevad nende soost ja vanusest? Leho Laul leiab EBSis kaitstud magistritöös, et ajavahemikul 2011–2016 saavutasid mehed rühmana parema tulemuse kui naised.
2500 abiturienti näitasid kätte rahatarkuse kitsaskohad
Eesti Pangaliit korraldas tänavu märtsis kuuendat korda rahatarkuse kuud, mille raames andsid 73 vabatahtlikku üle Eesti 126 koolitundi enam kui 2500 abituriendile. Saadud kogemus näitas, et noorte finantsalased teadmised on küll aastatega paranenud, aga arenguruumi on veel omajagu.
Viie aastaga on 70% arvetest e-arved
Finantstehnoloogiafirma Fitek müügijuht Uku Almann on aastaid e-arvete kasutuselevõttu Eesti ettevõtetele tutvustanud. Ta loodab, et järgmise viie aastaga on 70% vahetatavatest arvetest e-arved, sest kogu Euroopa Liit liigub selles suunas ja esimesed sammud on ka meil astutud.
Mainor Ülemiste võlakirjad märgiti 10 miljoni eest täis
Mainor Ülemiste võlakirjade lisaemissioon märgiti maksimaalses mahus ehk 10 miljoni euro ulatuses täis, teatas ettevõte.
Odyssey alustas OEG aktsiate kokkuostu
Olympic Entertainment Groupile ülevõtupakkumise teinud Odyssey Europe AS, mille taga on Luksemburgi firma Novalpina, pani paika aktsiate ülevõtuperioodi ja alustas juba laiaulatusliku aktsiate kokkuostuga.
Tõhus riik ehk Eesti riigi teekond tegevuspõhise riigieelarveni
Eesti riigi rahandus on aastaid olnud heas korras, kuid tasakaalus riigieelarve kõrval on meil isegi suuremaks väljakutseks tõhusam riigivalitsemine piiratud ressursside tingimustes.
Kuidas said alguse Eesti suurimad konverentsid?
Kuidas said alguse Pärnu Konverentsid ning mis eristab Finantskonverentsi ja selle külalisi teistest konverentsidest? Räägib asutamise juures olnud Aavo Kokk.
Puust ja punaselt: juhatuse liikme töötasu vs dividendid
Maksu- ja tolliamet (MTA) on koostanud äriühingu osanikele abistava juhendmaterjali, mis aitaks eristada äriühingu osaniku, juhatuse liikme ja töötaja tasusid ning neid vastavalt maksustada.
Viis moodust, kuidas saada mõjuvõimsaks finantsliidriks
Finantsjuhid mängivad ettevõttes olulist rolli. Aga kuidas muutuda tavalisest andmete esitajast tõeliselt mõju avaldavaks finantsliidriks?
Riigiraha – juhtimine finantsandmete kaudu
Juhtidel tuleb tihtipeale teha otsuseid puuduliku info põhjal. Kas ei ole lihtsalt piisavalt infot, see ei ole õigel ajal kättesaadav ja värske või – tänapäeval ka vastupidi – infot on liiga palju ning sealt vajaliku leidmine ja olulise märkamine on nagu heinakuhjast nõela otsimine, kirjutab Andr...
Ainulaadne võimalus võita Eesti male suurmeistrit!
Male arendab paljusid oskusi: juhtimisoskust, strateegilist planeerimist, vastutust, loovust ja otsustusvõimet – kõiki jooni, mis tänapäeva juhile ja spetsialistile kasuks tulevad. Lisaks sellele on male intellektuaalselt paeluv mäng, mille valdamine äratab imetlust nii sõprade kui ka kolleegide ...
Kuula: LHV finantsjuht räägib Olympicu ja Tallinki üllatustest
Eelmisel aastal Eesti parimaks finantsjuhiks valitud LHV Panga finantsjuht Meelis Paakspuu leiab, et nii Olympic Entertainment Groupi kui ka Tallink Grupi kadumine turult oleks Eesti börsisüsteemile suur löök. Teda üllatasid Tallinki otsused uut investorit mitte kaasata ja valida uueks juhiks Paa...
Versobank pakub üleeuroopalist välkmakset
Euroopas muutub järjest populaarsemaks ülikiire makselahendus, mis võimaldab teha makseid reaalajas 24 tundi päevas ja 365 päeva aastas. Alates tänasest pakub Versobank kõigile oma klientidele üleeuroopalist välkmakset, olles sellega teine pank Eestis, kes võtab kasutusele välkmakse täislahenduse.
Finantsjuhtimise parim praktika: kuu „sulgemine“ viie päevaga
Parimad finantsosakonnad suudavad eelmise kuu tulemused lukku lüüa hiljemalt järgmise kuu 5. kuupäevaks. Kuidas on see võimalik ja miks see hea on, vastab EBSi finantsjuhi arenguprogrammi juhtivõppejõud Hele Hammer.