Urmas Sõõrumaa ostis Patarei kindluse 4,6 miljoniga
Riigi Kinnisvara kinnitas Patarei merekindluse ostjaks Nikolai Esimene OÜ, mis on Urmas Sõõrumaale kuuluva U.S. Invest ASi tütarettevõte.
Läänemaa edukaim firma müüb ehituskaupa
Läänemaa edukaim ettevõte oli põhiliselt ripplagede ja akustiliste seinapaneelide müügiga tegelev Tandem Kaubandus OÜ, mille müügitulu oli mullu 2,23 miljonit ja ärikasum 0,61 miljonit eurot.
Hea projektijuht on empaatiline autoriteet
Millised võtted abistavad ehituse projektijuhti, et saada käima meeskonnatöö ning olla edukas igas projekti etapis, selgitab konsultant ja täiskasvanute koolitaja Tiit Valm.
Ajakiri Ehitaja Detsember 2019
Maksuamet: me ei taha teha ehitussektorist peksupoissi
Me ei taha teha ehitussektorist kuidagi esimest peksupoissi, aga näeme, et just seal on mure kõige suurem, põhjendas maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna valdkonna juht Oscar Õun just
In Memoriam põlevkivituhk-ehitusmaterjalid
12 detsembril 2019 lõppes Eesti ehitusmaterjalide tööstuses ühe tähelepanuväärse tootegrupi tootmistsükkel - põlevkivituhk- ehitusmaterjalide tootmine, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli emeriitdotsent, Eesti Betooniühingu auliige Toomas Laur.
Politsei ja maksuamet tahavad jälgida ehitaja iga sammu
Riik plaanib ehitussektori pettuste vastu võidelda uue superandmebaasiga, kuid kava tekitab ehitajates tugevaid küsimusi.
Politsei ja maksuamet tahavad jälgida ehitaja igat sammu
Riik plaanib ehitussektori pettuste vastu võidelda uue superandmebaasiga, kuid kava tekitab ehitajates tugevaid küsimusi.
Riik asus välja töötama ehitussektori tulevikuplaani
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hakkas koostama ehituse pika vaate analüüsi, mille põhjal hiljem paika panna ehitusvaldkonna pikemad eesmärgid. Selle abil tahetakse tõsta Eesti ehitatud keskkonna ja ehitussektoriga seotud ettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet.
Reidi tee lõi ehitajal aeg-ajalt hinge kinni
Reidi tee ehitus pakkus erinevaid väljakutseid, millest mõni võttis Verstoni hankespetsialisti Ragnar Kangro sõnul osalejatel mahte silmas pidades korraks hingegi kinni.
Korvtõstukite müüja Simeri Estonia alustas koostööd Leguan Liftiga
Korvtõstukite müügi, remondi ja hooldusega tegeleva Simeri Estonia OÜ tootevalikusse lisandusid Avant Groupi kuuluva kaubamärgi Leguan tõstukid. Viimastel aastatel jõudsalt kasvanud ettevõte plaanib lähiajal saada jala ukse vahele ka Läti ja Leedu turul.
Ehitusuudised 11.12.2019
Robert Kitt läks Kapiteli juhtima
Alates detsembri algusest on Robert Kitt Toomas Annuse suurosalusega kinnisvaraettevõtte Kapitel nõukogu liige, teatas ettevõte.
Tulumaksukohustus kinnisasja võõrandamisel
Mitteresidendil tekib Eesti kinnisasja võõrandamisel tulumaksukohustus alati Eestis, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Viimsi Vallavalitsus otsib ehituslubade vanemspetsialisti
Kandideerimise tähtaeg: 29.12.2019
Kuidas valida parim projekteerimismeeskond?
Ehituses on objektide valmimisse kaasatud mitmed osapooled, alustades arendajast ja arhitektidest ning jätkates projekteerimisfirma, ehitaja ja teistega. Kuidas leida vastavalt projekti eripäradele kõige sobivam partner ning tagada tulemusik koostöö kõigi osapoolte vahel?
TOP10: Eesti kõige siledamad tänavu ehitatud teed
Eesti suurim teedeala ekspertiisibüroo, riigiettevõte AS Teede Tehnokeskus kuulutas selle aasta teekvaliteedi mõõtmiste põhjal “Tasane tee 2019” auhinna võitjaks TREV-2 Grupi poolt rekonstrueeritud Tuudi-Ridase teelõigu Risti – Virtsu – Kuivastu – Kuressaare maanteel.
Galerii: vaata pilte Eesti Ehituskonverentsilt 2019
Möödunud nädalal toimus Noblessneri kvartalis asuvas Proto avastustehases 21. Eesti Ehituskonverents, kus vaatlesime, millistes suundades näevad edukad ettevõtjad ehitussektorit lähitulevikus arenemas.
Pertens ja Vink avameelselt kuldsetest käeraudadest
Paljude ametist lahkunud tippjuhtide käsi on hõõrunud kuldsed käerauad ehk lepingutingimus, mis keelab mõnda aega samas valdkonnas tegutseda. “Järelemõtlemise periood. Sõidad endiselt firma autoga, saad palka, otsesed kohustused puuduvad, kuid tegevusvabadus on piiratud," kirjeldab Sven Pertens.
Tõsta betoonitööde ja põrandakütte paigaldamise efektiivsust uue TJEP armatuurisidujaga
Võrreldes füüsiliselt koormava, monotoonse ja aeganõudva käsitsi sidumisega suurendab armatuurisiduja TJEP EP40 tootlikkust märkimisväärselt armeerimisel ja põrandakütte torude paigaldamisel.
Riigikontroll: Rail Baltic läheb kallimaks ja ei saa õigeks ajaks valmis
Riigikontrolli värske audit näitab, et Rail Balticu raudteeprojekti puhul on tekkinud tegevuste elluviimisel, sealhulgas Eesti vastutada olevas osas, hilinemisi ja osa tegevuste maksumuse prognoosid on suurenenud. Näiteks Pärnu ja Ülemiste reisiterminalide valmimine hilineb prognoosi kohaselt lau...
Balticconnectori täitmisega tekkis Eesti ja Soome vahele gaasiühendus
Tänaseks on Eesti-Soome gaasiühenduse merealune osa täidetud maagaasiga, mille tulemusel on esmakordselt ajaloos kahe riigi gaasisüsteemid omavahel ühendatud ja olemas võimalus gaasi kahesuunaliseks transpordiks.
Korstnapühkija töö uus reaalsus: konsultatsioonid veebi vahendusel
Ilmselt on korstnapühkija amet üks neist, mida kaasaegsed IT-uuendused veel mõnda aega väga ei puuduta. Järgmisel aastal tekib küll kohustus täita korstnapühkimise akt selleks ettenähtud online toimivas registris ning paberaktid jäävad ilmselt mõne aja pärast minevikku.
Konkursi Särav Tudengimõte 2019 parima ehituse kategooria essee kirjutas Anne-Mary Läll
Esseekonkursi Särav Tudengimõte 2019 parima ehituse kategooria töö kirjutas TalTechi üliõpilane Anne-Mary Läll, keda autasustati 4. detsembril Eesti Ehituskonverentsil.
Maailmakongress lahkas katuseehituse kitsaskohti
Tänavusel katusemeistrite maailmakongressil võeti teemaks lähiaastal valmivad katuseehitusele ja materjalidele ning tuulduvatele fassaadidele esitatavad uued normid, terviklik lähenemine hoone veekindlusele ja katuseehitajate üllatavalt kõrge suitsiidsus.
Kuidas luua Eesti ehitussektori edulooks tingimused?
Peame tasakaalukalt oma konkurentsivõimet tõstma, hoidma silmapiiril parimat elukeskkonda ja teadvustama endale, et meie roll ministeeriumis on tingimuste loomine selleks, et ettevõtjad saaksid maksimaalset väärtust luua. Nii rääkis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosak...
Tallinna Tehnikaülikooli saab juba sisse astuda
Eelmisel aastal sai esimest korda Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) esitada sisseastumisavaldust aastaringselt. Kokku tuli sel viisil TalTechi õppima 36 protsenti kõikidest immatrikuleeritutest, ületades seatud eesmärke rohkem kui kahekordselt. Uus vastuvõtt TalTechi algas tänavu esimesel detse...
Mikko Saavalainen: ehituse tulevik on puitelementides
Kiirenev linnastumine suurendab nõudlust elumajade järele. Selle jätkusuutlikul viisil rahuldamiseks tuleb ehitada kiiremini ja keskkonnasõbralikumalt, kirjutab Metsä Woodi äriarendusvaldkonna asepresident Mikko Saavalainen.
Saku vald avas uue spordihoone
2.detsembril avas Saku Valla Spordikeskus uue hoone, mille ehitamises on kasutatud unikaalseid lahendusi.
Algas Rail Baltica Pärnu rahvusvahelise reisiterminali projekteerimine
Eelmise nädala lõpul Pärnus toimunud arengukonverentsil sõlmiti Rail Baltic Estonia ja arhitektuuribüroo Pluss vahel RB Pärnu rahvusvahelise reisiterminali projekteerimisleping.
Muusika- ja Balletikool otsib peatöövõtjat
Riigi Kinnisvara otsib rahvusvahelise hankega Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone ehituse peatöövõtjat. Uues koolihoones hakkavad ühe katuse all õppima Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli õpilased.
Tallinna tunnustati rahvusvahelise targa linna auhinnaga
Tallinn pälvis UNESCO ja Netexplo rahvusvahelise tarkade linnade auhinna "Netexplo Smart Cities 2020 Prize" digiarengu kategoorias. Auhind antakse üle järgmise aasta märtsis toimuval Netexplo foorumil Pariisis.
Porto Franco sai uue ehitusdirektori
Alates 28. novembrist asus Porto Franco arendusmeeskonnas ehitusdirektorina tööle Merko Ehituse taustaga Priit Pullerits.
Eesti puitmajatootjal valmis Norras hiiglaslik büroomaja
Eelmisel nädalal avati pidulikult Oslos uus kontorihoone Skøyen Atrium III, mille fassaadielemendid projekteeris, tootis ja püstitas Eesti puitmajatootja EstNor. 12-korruselises hoones on kokku 25 000 ruutmeetrit kontoripinda.
Parima ehitusprojekti tiitli võitsid Maakri kvartal ja Kommunismiohvrite memoriaal
27. detsembril kuulutati Tallinnas Cinamon Kosmoses toimunud ehitussektori erialaliitude ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konverentsil Ehitus 2020+ välja konkursi „Aasta Ehitusprojekt 2019“ võitjad. Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu poolt korraldatud konkursi võitja...
Kas maavarade kaevandamiskriisile on lahendust?
Harjumaal on paljud maavarad kriitilises seisus – näiteks lubjakivi jätkub praegustes maardlates kaevandamiseks vähem kui kümneks aastaks. Omavalitsused aga ei luba uusi karjääre oma aladele rajada, sest keskkonnatasud, mis peaks aitama keskkonnaprobleeme lahendada, suures osas nendeni ei jõua.
Jõhvis avati Pargi Keskus
Reedel, 29. novembril avati Jõhvi ja Kohtla-Järve piirkonna suurim kaubandus- ja vaba aja keskus Pargi Keskus. Keskuses avasid uksed mitmed piirkonna suurimad kauplused, toidukohad ja teenindusettevõtted.
Algas Paide keskväljaku arhitektuurivõistlus
Paide Linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas 2.detsembril välja Paide keskväljaku arhitektuurivõistluse, mis on neljas „Hea avalik ruum“ jätkuprogrammi kuuluv võistlus sel aastal.
Aasta ehitaja 2019 on Sergei Strigin
27. novembril kuulutati Tallinnas Cinamon Kosmoses toimunud ehitussektori erialaliitude ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldataval konverentsil Ehitus 2020+ välja konkursi „Aasta Ehitaja 2019“ võitja, kelleks osutus Merko Ehitus Eesti AS-i projektijuht Sergei Strigin. Võidu tõi...
Aasta Ehitusinsener 2019 on Tiit Karri
27. novembril kuulutati Tallinnas Cinamon Kosmoses toimunud ehitussektori erialaliitude ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldataval konverentsil Ehitus 2020+ välja konkursi „Aasta Ehitusinsener 2019“ võitja, kelleks osutus Tiit Karri.
Kinnisasjaga seotud käibe maksustamine
Kinnisasjaga seotud käive maksustatakse alati kinnisasja asukoha riigis, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Kuhu tulevad uued trammiliinid?
Harjumaa Omavalituste Liidu väliskoostöö nõunik Kaarel Kose tutvustas Ehitusuudiste korraldatud taristukonverentsil ehitusplaane, millega loodetakse inimesed tulevikus rohkem ühistransporti kasutama suunata.
Edukas kinnisvaraarendaja: katsetajatel tuleb turult lahkuda
Kui eelmisel aastal kasvatas kinnisvaraarendaja Metro Capitali emafirma oma müügitulu aasta varasema 26,7 miljoni euro pealt 42,5 miljoni euro peale, siis sel aastal nad seda enam ei korda. Rahunemist näevad nad ka teistele.
Eestis hakatakse tootma maailmaklassist ventilatsiooniseadmeid korteritele
Eesti ainus kõrgtehnoloogiliste ventilatsiooniseadmete tootja Airobot hakkab tootma üleefektiivseid soojustagastusega ventilatsiooniseadmeid korteritele ja väikemajadele. Uus laealune ventilatsiooniseade Airobot L võimaldab säästa kuni 30% energiast ning on mõeldud elamispindadele kuni 120m2.
Eesti-Soome gaasitoru ehitati sprinditempos
Eesti ja Soome vahelise gaasitoru Balticconnector Eestis paikneva maapealse osa ehitamine oli kui sprindi tempos maratoni jooksmine, tõdeb saates EG Ehituse, Scanveldi ja Alvora ehituskonsortsiumi projektidirektor Roland Vaikmäe.
Järelvaadatav: Uued suunad ehitushangete vaidlustamisel
Veebiseminari käigus räägime uutest suunadest ehitushangete vaidlustamisel.
Mustamäe riigigümnaasiumist saab stardipunkt Tehnopoli
Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Tallinna Akadeemia teele kavandatava Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi, mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Kuppelmaastik“
Inseneridel peaks poliitikas olema suurem roll
Inseneridel peaks olema paregusest palju suurem roll poliitikas, et arendada tööstust ja tugevat infrastruktuuri, mis viiks Eesti majandust edasi. Tehnoloogia arenedes jäävad tulevikus pinnale inimesed, kes valdavad sellalaseid teadmisi: need on insenerid, kirjutab TalTechi inseneriteaduskonna ül...
Novarc projekteeris Tallinna Muusika- ja Balletikooli insenerosad
15. oktoobril sai ehitusloa Tallinnasse Pärnu maantee 59 kerkiv Tallinna Muusika- ja Balletikool (algse nimega Kaunite Kunstide Kool). Hoone nõudlik ruumiprogramm püstitas väljakutse konstruktsioonide ja tehnovõrkude projekteerijale.
Ehitusmaht vähenes pärast kolm ja pool aastat kestnud kasvu
Statistikaameti andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted selle aasta kolmandas kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 1% vähem kui 2018. aasta samas kvartalis. Nii nagu aasta esimesel poolel suurenes ehitusmaht vaid välisriikides ja Eestis ehitusmaht vähenes.