Mopeedautode juhtide vanuse nõuet tõstetakse - 15-aastaseid ei lasta enam neljarattalistega liiklema
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium plaanib tõsta mopeedijuhtide vanuselist alammäära. Seni võib ka neljarattalise mopeediga vabalt linna vahel liigelda vastava juhiloaga 14-aastane.
Lavly Perling: müüt, nagu kõiki jälitatakse, ei päde
Jälitustegevuse lube antakse välja vähem, kehalise väärkohtlemise registreeritud kuritegude arv on kasvanud, vargused on langustrendis, narkootilise aine üledoosist tulenevad väljakutsed on vähenenud, lähisuhte vägivallast teatavad üha enam kõrvalseisjad - riigi peaprokuröri asendaja Lavly Perlin...
FOTOD | Justkui südasuvel: Reidi tee ääres pakuvad silmailu purskkaevud! Ent, kas need muudavad tee üliohtlikuks "liuväljaks"?
Ei juhtu just tihti, et keset jaanuari näeks Eestis purskamas purskkaevusid, ent just nõnda Tallinnas Reidi tee ääres on. Tasub siiski märkida, et vesi voolab teele ja muudab selle libedaks.
Eesti Õpetajate liit: Somelar ja Saar pole ainsad õpetajad, kes on meisterõpetaja kutsest ilma jäänud
Kaks Tallinna Reaalkooli õpetajat jäid meisterõpetaja kutsest ilma, kuna ei oma Eesti Õpetajate liidu hinnangul kõiki kompetentse, mis vaja.
Eesti terviseprofiil: vaesus ja halb tervis käivad käsikäes
Peaaegu pool kõikidest surmadest Eestis on tingitud meie endi valikutest: toitumisriskidest, suitsetamisest, alkoholitarbimisest ja vähesest kehalisest aktiivsusest.
RIA soovitab Internet Exploreri kasutamist ajutiselt vältida
Küberkurjategijad kasutavad ära üht detsembri keskel avaldatud kriitilist turvanõrkust, mis võimaldab Internet Exploreri internetibrauseri kasutajate arvutisse pahavara saata. Kuna tavakasutajatele turvapaika hetkel olemas ei ole, soovitab Riigi Infosüsteemi Amet kuni uute turvapaikade saabumisen...
Kallast ähvardanud härrasmehed endiselt tabamata, poliitik läheb kohtusse nii pea kui võimalik
Kolm meest, kes roppuste, rõveduste ja ähvardustega Reformierakonna juhi Kaja Kallase sotsiaalmeedias üle külvasid, on politsei poolt endiselt tabamata. Politsei tagab ähvardajate anonüümsuse isegi ohvri ees.
Putin: Venemaa üleminek parlamentaarsele valitsemisvormile ei oleks otstarbekas
Venemaa president Vladimir Putin teatas, et ei pea üleminekut parlamentaarsele valitsemisvormile otstarbekaks, vahendab Interfax.
PLAANID AVADA KOHVIKUT? | Tüüpilist pagariäri pole olemas ehk kust alustada ...
Kui sul on soov avada pagariäri, peaksid alustama erinevatest pagariäri tüüpidest, et teha kindlaks endale kõige paslikum. Sinu valik saab mõjutama väga paljusid sinu edasisi otsuseid. Näiteks seda, millist suurköögitehnikat tuleks osta, millist pagariahju läheb vaja, kui palju inimesi oleks tark...
Kreeka saarte elanikud korraldasid protestipäeva suurte migrandilaagrite vastu
Suurte migrandilaagrite asupaigaks olevate Kreeka saarte elanikud korraldasid täna protestipäeva ja nõuavad tuhandete varjupaigataotlejate viivitamatut äraviimist.
Urmas Vaino peab õpetajate ebaviisakast käitumisest Eesti Õpetajate liidule saadetud kirja pahatahtlikuks
Eesti Ekspress kirjutas, kuidas kaks õpetajat jäid meisterõpetaja kutsest ilma, sest võtsid põhikooli lõpueksamite teemal kriitiliselt sõna "Suud puhtaks" saatejärgses vaidluses. Vaidlust tunnistanud Urmas Vaino nentis, et saade kütabki inimesed üles ning see pole esimene kord, kui saateosalejad ...
Peterburi baaris Putini üle nalja visanud Vene koomikut otsib siseministeerium
Koomik Aleksandr Dolgopolov teatas, et teda otsib Peterburi baaris president Vladimir Putini üle naljaviskamise eest Venemaa siseministeeriumi Moskva oblasti peavalitsus.
OTSEPILT | Helme, Aab ja Kokk vastavad riigikogulaste küsimustele poliitiliste valikute, hinges olevate okaste ja riigireformi kohta
Täna keskpäeval alanud riigikogu infotunnis vastavad parlamendi liikmete küsimustele siseminister Mart Helme (EKRE) peaministri ülesannetes, riigihalduse minister Jaak Aab (KE) ning keskkonnaminister Rene Kokk (EKRE).
Lootust on! Talv saabub kõige varem veebruari teises pooles
Sünoptik Taimi Paljak ütles, et jaanuari lõpus ja veebruari alguses lund oodata ei ole. Kui lumi üldse maha tuleb, siis alles veebruari teises pooles või märtsis.
Politseileitnant Maarja Punak laidab Lauri Vahtre sõnarünnakut: veebis tuleks öelda vaid seda, mida ollakse valmis päriselus ütlema
Eile postitas endine poliitik Lauri Vahtre keskkonnaaktivist Kertu Birgit Antoni arvamusloo alla kommentaari, kus uuris, miks keskkonnaaktivistid enesetappu ei propageeri. Politseileitnant Maarja Punak tuletas meelde, et päriselu viisakusreeglid võiksid olla käibel ka internetis.
Soome miljonär käis ilma passita Eestis ja sai naastes 95 000 eurot trahvi, nüüd anti asi Euroopa Kohtu uurida
Soome ülemkohtus käib juba pikemat aega vaidlus hiigeltrahvi üle, mis määrati Soome miljonärile ilma passita jahiga Eestis käimise eest.
Rootsis Norrköpingis toimus tugev plahvatus elumajas
Täna hommikul kohaliku aja järgi kell 6.14 teatati tugevast plahvatusest elumajas Rootsi linna Norrköpingi Hageby linnaosas. Päästeteenistus teatas mitmest vigastatust.
USA senat tõrjus demokraatide katsed saada Trumpi kohtuprotsessile uusi tõendeid
USA senatis tõrjuti demokraatide korduvad katsed saada president Donald Trumpi ametikuritegude kohtuprotsessile uusi tõendeid.
JÄRELVAADATAV JA LOETAV | Märt Väljataga: keeleamet oleks nagu Iraani moraalipolitsei, kes jälgib seelikute pikkust
Eesti kultuur ei võidaks mitte midagi sellest, kui kõik taksojuhid ja toidukullerid eesti keelt oskaksid, külla aga rahuldaks see inimesi, keda eesti keelt mitte oskavad kullerid segavad – ja neid on palju, tõdes Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljataga tänases Delfi otsesaates.
Vilja Kiisler küsib, Märt Väljataga vastab: kuidas tunneb eesti keel ja kultuur end valitsuserakondade armu all?
Täna kell 12.30 algavas otsesaates tuleb Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljatagaga juttu sellest, kelle või mille eest valitsus eesti keelt ja kultuuri kaitseb ning mida see keele ja kultuuriga päriselt teeb.
JÄRELVAADATAV | Vilja Kiisler küsib, Märt Väljataga vastab: kuidas tunneb eesti keel ja kultuur end valitsuserakondade armu all?
Täna kell 12.30 algavas otsesaates tuleb Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljatagaga juttu sellest, kelle või mille eest valitsus eesti keelt ja kultuuri kaitseb ning mida see keele ja kultuuriga päriselt teeb.
Hiina võimud hoiatasid uue viiruse muteerumise ja edasise leviku eest, surnud on 9 inimest
Hiina võimud hoiatasid, et üheksa inimest tapnud uus viirus võib muteeruda ja edasi levida. Praeguseks on kinnitust leidnud 440 haigusjuhtu.
Kadri Simson: viie aasta pärast maksab elektriauto sama palju kui diiselmootoriga auto
Viie aasta pärast on elektriautod samas hinnaklassis diiselmootori ja bensiinimootoriga autodega, prognoosis Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ETV saates "Esimene stuudio".
Monica Rand: erinevalt Tartu praegusest juhatusest olin mina kohal, kui oli Yana Toomi kampaania jaoks vaja tikutopse kleepida
Monica Randa paneb imestama Tartu-võõra Yana Toomi kriitika, sest kui talle Europarlamenti saamiseks tikutopse oli vaja kleepida, polnud Jaan Tootsi kuskil. Hiljem tegelevat mees aga sisekliima lõhkumisega, mis on erakonnast mitmeid parteilasi lahkuma pannud.
Putin kinnitas uue valitsuse koosseisu: osa ministreid jätkab ametis
Venemaa riigipea Vladimir Putin andis täna allkirja määrusele, millega sai paika peaminister Mihhail Mišustini juhitav valitsus.
FOTOD | Eesti avas Vancouveris aukonsuli esinduse
Eesti suursaadik Kanadas Toomas Lukk ja Briti Kolumbia leitnantkuberner Janet Austin avasid esmaspäeval aukonsuli esinduse Kanada läänerannikul Vancouveris.
FOTOD | Peaminister Ratas Davosi majandusfoorumi haridusarutelul: inimese edu elus ei tohi oleneda tema vanemate sissetulekust
Peaminister Jüri Ratas osales täna Davosi majandusfoorumi haridusarutelul, kus räägiti sellest, milliseid oskusi on ühiskonnas vaja majandusarengu praeguses faasis ehk neljanda tööstusrevolutsiooni ajal.
Lauri Vahtre soovitas keskkonnaaktivistidel enesetappu propageerida. "See oli iroonia," selgitas ekspoliitik
Täna avaldas Eesti Päevaleht keskkonnaaktivist Kertu Birgit Antoni arvamusloo, kus ta märkis, et teadlaste hinnangul saab üksikisik keskkonda säästa näiteks vähem lapsi saades. Lugu kommenteeris endine poliitik Lauri Vahtre (Isamaa), kes uuris, miks ükski keskkonnaaktivist enesetappu ei propageeri.
Kristiine keskuse juures ristmikul jäi auto alla noor naine
Täna õhtuse tipptunni ajal juhtus avarii Tallinnas Kristiine keskuse juures ristmikul, kui auto sõitis otsa noorele naisele.
Mupo pani punkti naiste kähmlusele trammis. Tüli sai alguse kergest müksust
Mupo inspektorid olid oma rutiinse piletikontrolli käigus sunnitud trammis lahutama kahe naise ootamatult kähmluseks üle kasvanud konflikti.
FOTOD | Prantsuse kaitseminister ja Eesti kaitseministeeriumi kantsler kohtusid Malis teenivate Eesti kaitseväelastega
Prantsuse kaitseminister Florence Parly´ ja Eesti kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk kohtusid Malis teenivate Eesti kaitseväelastega.
Urmas Paet: häbiväärne, et Eesti holokausti mälestusüritusel ei osale
Eesti ei ole esindatud neljapäeval Jeruusalemmas toimuval kõrgetasemelisel holokausti mälestusüritusel, kus osalevad vähemalt 46 riigi liidrid. Eurosaadik Urmas Paet (Reformierakond) taunib seda situatsiooni.
GRAAFIKUD | Ravimite ostmine Eesti apteekidest: planeeri varakult ja helista ette
Delfi loendas apteegiinfo.ee andmetete põhjal, kas üldse ja kui paljud haigekassa soodusravimite nimekirja kantud ravimitest on reaalselt apteekides olemas − lähed apteeki ja väljud loetud minutid hiljem soovitud kaubaga.
Jaan Tootsi skandaalne minevik: Savisaare "gorilla", kel häärber Lollidemaal ja riiklik lastesõidutaja. Armuafääri telgitagustesse sekkus kapo
Kus Jaan Toots liigub, seal miljonid kukuvad - nii kirjutati meedias 2000ndate hakul. Lisaks rahaasjadele on kajastust leidnud ka tema vastuolulised töösuhted riigiasutustes, rääkimata seebiooperlikust eraelust, mille keskmes olid aastaid Kati Toots ja Kersti Toots.
FOTOD | Kalamajast avastati ajalooline kalmistu
Tallinnas Kalamajas, Küti ja Oda tänava nurgal tuli ehitustööde käigus välja vana kalmistu, kust leiti üle kümne haua. Arheoloogid võtsid üles üheksa täiskasvanut ja kaks imikut, lisaks avastati nendega kaasapandud esemeid.
Hiinas leviva viiruse allikaks on ilmselt nahkhiired
Hiinast Wuhani linna turgudelt alguse saanud viirus jõudis sinna tõenäoliselt linna lähedal olevatest nahkhiirekoobastest.
VIDEO | Hispaania idarannikut räsis võimas torm, hukkus neli inimest
Hispaania idaosa räsis võimas torm Gloria, millega võimud seostavad vähemalt nelja inimese hukkumist. Kõige rohkem said eile kannatada Valencia regioon ja Baleaari saared, kus oli üleujutusi ja puhus marutuul.
Trump võttis Davosi majandusfoorumil sõna kliimamuutusest rääkivate „hukatuseprohvetite” vastu
USA president Donald Trump mõistis Šveitsis Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil peetud kõnes hukka kliimamuutusest rääkivad „hukatuseprohvetid”.
Toivo Tootsen peab Helve Särgavat paslikuks volikogu aseesimehe kohale
Hiljuti sotside linnavolikogu fraktsioonist välja heidetud Helve Särgava liitus täna Keskerakonnaga. Muuhulgas märkis ta, et kui volikogu peaks aseesimehe kohta Särgavale pakkuma, võtaks ta selle vastu. Praegune aseesimees Toivo Tootsen (KE) peab Särgavat sobivaks kandidaadiks.
Yana Toom Keskerakonna võimukaotusest Tartus: süü on Monica Rannal
Eile päädis Keskerakonna Tartu juhatuse sisetüli sellega, et Reformierakond otsustas uue võimuliidu luua Keskerakonna asemel hoopis SDE-ga. "Kui me valime, mis on tähtsam, kas erakonna sisekliima või võim, siis muidugi esimene," ütles Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom.
Vene kindralstaabi ülema asetäitjat süüdistatakse ligi 100 miljoni euro riisumises
Venemaa relvajõudude kindralstaabi ülema asetäitjale, kindralpolkovnik Halil Arslanovile esitati süüdistus kahes eriti suures kelmuses kogusummas ligi 6,7 miljardit rubla (97,7 miljonit eurot), selgub kohtule üle antud kriminaaljuurdluse materjalidest.
Valitsus kaalub pensionireformi eelnõu sidumist usaldusküsimusega
Koalitsioon kaalub pensionireformi sidumist usaldusküsimusega, et eelnõu lähinädalatel ühe ropsuga heaks kiita. Sedasi ei saaks opositsioon muudatusettepanekute menetlusega eelnõu vastuvõtmist edasi lükata.
Soomes Tamperes tabati purjus peaga roolist eestlasest taksojuht
Soomes Tamperes sai politsei eile hilisõhtul teate roolijoodiku kohta ühe kaubandusettevõtte hoovis. Teatest tegi erandliku see, et sõiduk oli takso.
Guardian: Islamiriigi uus juht on selle asutajaliige Amir Mohammad Abdul Rahman al-Mawli al-Salbi
Terroriorganisatsiooni Islamiriik uueks juhiks on kinnitatud Amir Mohammad Abdul Rahman al-Mawli al-Salbi, teatasid kahe luureteenistuse ametnikud ajalehele Guardian. Tegemist on ühe rühmituse asutajaliikmega, kes on juhtinud jeziidi vähemuse orjastamist ja juhtinud operatsioone üle maailma.
Iraan tunnistas, et tulistas Ukraina lennuki alla kahe Vene päritolu raketiga Tor-M1
Iraani tsiviillennundusorganisatsioon tunnistas, et Ukraina reisilennuk 176 inimesega pardal tulistati Teherani lähedal alla kahe Venemaal toodetud õhutõrjekompleksi Tor-M1 raketiga.
TEAVITUS | Saint-Gobain Autover Eesti: millised on kasutatud autoklaaside tagastamise võimalused?
Kasutatud autoklaasid ja nende lisad on probleemtooted. Need küll ei sisalda ohtlikke aineid, kuid neid tuleb kasutada sihtotstarbeliselt ja nende jäätmeid tuleb keskkonna säästmise eesmärgil käidelda parimal võimalikul moel.
Venemaa Tomski oblastis hukkus tulekahjus 11 inimest
Venemaa Tomski oblastis toimunud tulekahjus hukkus 11 inimest, teatati Interfaxile eriolukordade ministeeriumi Tomski oblasti peavalitsusest.
Soomes Kuopio lähedal asub "Putini massööri" puhkuseküla, kus käib eralennukitega Vene eliit
Venemaa uurimiskomitee juhi Aleksandr Bastrõkini salapärasele puhkusele Soomes Kuopio lähedal leidus seletus. Nimelt käib Vene eliit puhkamas „Putini massööri” puhkusekülas.
FOTOD | President Kaljulaid Antarktikas: kliimamuutused on kogu maailma ühine mure ja ka lahendus tuleb leida ühiselt
President Kersti Kaljulaid jõudis täna Kuningas George’i saarele Antarktikas, kus ta ühines Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud Admiral Bellingshauseni ekspeditsiooniga, et osaleda Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisel.
FOTO | Eestis püüti mullu mitu hiigellõhe, suurim kaalus enam kui 21 kilo
Möödunud aasta oli jõgedel lõhe ja meriforelli spinninguga püüdvatele harrastuskalastajatele läbi aegade üks edukamaid. Kokku püüti 2,1 tonni lõhet ja meriforelli, sealjuures oli mitmeid kaalurekordeid.