FOTO | Kas filmivõtted või mälestus nõukaajast? "Sompa klubi" Ida-Virumaal kaunistasid punalipud
Lugeja saatis Delfile foto, millel paistab Kohtla-Järvel asuv Sompa klubi.
Vabaerakonna valimislubadused: hoolekandesüsteemi peavad oma osa elu vältel maksma nii inimene, riik kui omavalitsus
Vabaerakond pidas täna infopäeva, kus arutati erakonna valimisprogrammi sotsiaal-, pere-, ja kaitsepoliitika peasõnumeid.
Tallinn-Narva maanteel jooksid reisibussi rataste alla metssead
Tallinn-Narva maantee 190 kilomeetril Sinimäe kandis jooksid Venemaa liinil sõitva reisibussi ette metssead.
Noor õpetaja: Eesti noored on keskkonna pärast tunduvalt rohkem mures, kui arvatakse
Kätlin Kuldmaa (25) on noor õpetajanna Tallinna muusikakeskkooolis, kus ta annab põhikoolis ajaloo ja ühiskonna tunde. Tööst vabal ajal on Kätlin Eesti esimene ÜRO noordelegaat, kes püüab viia Eesti noorte huvisid maailma kõige kaugematesse soppidesse.
FOTOD | Kas lennujaama uus parklahoone on moodne põhjamaine disain või roostene "parkimispütt"?
Tallinna lennujaama ette kerkivad parkimishooned on tekitanud tallinlaste seas vastakaid arvamusi - ühed peavad neid kauniks arhitektuuriks, teised pahandavad, et need varjavad Moskva olümpiamängudeks vaevaga ehitatud rehiselamust inspireeritud terminalihoone.
Hiigelmeeleavaldusel nõuti Brexiti kordusreferendumit
Tuhanded inimesed tulid täna Suurbritannia pealinna Londoni tänavatele, et avaldada meelt Euroopa Liidust lahkumise vastu.
POLITSEIMARATONI TOP 10 | Politseile kutsutakse politsei, linnas haiseb, naaber kaevas kraavi - uskumatud väljakutsed mida 112-le tehti
Eile hommikust kuni tänase hommikuni vältas politseimaraton. Maratoni käigus postitas politsei kõik väljakutsed, mis nad said 24 tunni vältel oma Facebooki lehele. Käesolev ülevaade on kõige uskumatumatest väljakutsetest, mis politseile tehti.
Aafrika noorim miljardär vabastati pangtvangistusest
Aafrika noorim ja oma kodumaa ainus miljardär Mohammed Dewji, kes rööviti möödunud nädalal Tansaanias, lasti pantvangistajate poolt vabadusse.
FOTOD | Kakumäel mälestatakse eelmisel nädala gaasiõnnetuses hukkunud lapsi
Kakumäe elurajoonis, kus kolm last veel nädal tagasi elasid, on naabrid kinnitanud lipupäeval lipu külge leinalindid ning maja ette, kus tragöödia juhtus, viiakse küünlaid.
Maailma kuulsaim loodusajakiri Kihnust: see on okupatsioonidest puutumata paik
USA populaarne teadus- ja kultuuriajakiri National Geographic kirjutas oma veergudel Kihnu saarest ja selle ainulaadsest kultuurist.
Tartu ülikooli Delta maja ehitusel tuvastati projekteerimisviga, esialgsel hinnangul jääb kahju 400 000 euro piirile
Tartu ülikooli juurde planeeritav uus IT maja ehk Delta maja projektis leiti projekteerimisviga, mille orienteeruv maksumus on ülikoolile 400 000 eurot ning ehitusaeg võib pikeneda kuni paar kuud.
Vanemapuhkuste süsteem muutub mitmes punktis kõvasti paindlikumaks: puhkust saab edaspidi võtta kasvõi päeva kaupa
Riigikogu muutis kolmapäeval vanemapuhkuse korda: vanematel on edaspidi märksa rohkem vabadust otsustada, kuidas nad vanemapuhkust korraldada tahavad. Kolmapäeval vastu võetud muudatusete kehtimahakkamisega läheb aega: muudatused jõustuvad 2022. aasta aprillist.
FOTOD | Vanatehnika varjupaik sai uued asukad romustunud päästeautode näol
Järvamaal Järva-Jaanis asuv vanatehnika varjupaik sai päästeametilt kingituseks neli päästeteenistuse põhiautot.
Wikileaksi Assange kaebas talle varjupaika võimaldava Ecuadori kohtusse
WikiLeaksi asutaja Julian Assange, kes elab juba kuuendat aastat Ecuadori saatkonnas Londonis, ütles, et annab selle valitsuse kohtusse, sest riik rikub tema põhiõigusi ja -vabadusi.
USA teatas kriisist lõunapiiril
Tuhanded inimesed tahavad ületada Mehhiko-Guatemala piiri, et liikuda edasi Ameerika Ühendriikidesse, kuhu siseneda ebaseaduslikult, ütles USA välisminister Mike Pompeo.
EMOTSIONAALSED FOTOD | Lapse kaotanud vanemad käivad haudu korrastamas ka aastakümneid hiljem
Tänane LP kirjutas vähelahatud teemal, milleks on vanemate lein kaotades oma lapse.
Ootamatu pööre: saudid tunnistasid ajakirjaniku mõrva konsulaadis üles: ta kägistati surnuks
Saudi Araabia teatas täna pärast nädalaid eitust ja tõendite kuhjumist, et ajakirjanik Jamal Khashoggi suri tõepoolest pärast konflikti nende diplomaatilises esinduses Istanbulis.
Õismäel jäi auto alla teismeline tõukerattur
Politsei vahendab möödunud ööpäeval aset leidnud liiklusõnnetusi.
ETTEVAATUST | Tallinn-Tartu maanteel ekslevad vasikad, autojuhtidelt palutakse äärmist tähelepanelikkust
Politsei- ja piirivalveamet teatas täna hilisõhtul, et Tallinn-Tartu maantee 23. kilomeetril, Vaida ja Aruvalla vahelisel lõigul on sõiduteel 6-10 vasikat.
FOTOD | Tallinnas on laeval ikka lõksus viis meremeest. Osa meeskonnakaaslasi pääses koju, kuid viimased laevale jäänud on meeleheitel
Juulis kirjutas kirjutas Delfi Tallinnas seisva Palmali-nimelisele ettevõttele kuuluva kahe laeva meeleheitel meremeestest, kes olid saamata jäänud palga eest võitlemiseks välja kuulutanud näljastreigi. Neist neli võtsid Delfiga ühendust ja on nüüdseks palga kätte saanud ning laevalt lahkunud. Ül...
Indias jäid inimesed pidustuste käigus rongi alla, hukkus vähemalt 50 pidulist
Vähemalt 50 inimest hukkus Põhja-Indias toimunud traagilises rongiõnnetuses. Suur rahvahulk vaatas põlevat kuju ning ei märganud lähenevat rongi, vahendab The Independent.
VIDEO ja FOTOD | Viljandi külja all põrkasid kokku kaubik ja jalgratas. Rattur sai vigastada
Täna veidi pärast kella 12.30 juhtus liiklusõnnetus Viljandimaal Viljandi külje all Imavere-Viljandi-Karksi-Nuia maanteel Olerexi tankla juures, kus põrkasid kokku Läti numbrimäkridega Renaulti kaubik ja jalgrattur.
MEIE MAA | Urmas Reinsalu: laekuv tulumaks olgu pöördvõrdeline keskmise palgaga
Eile viibis Saaremaal justiitsminister Urmas Reinsalu, kes kevadisteks riigikogu valimisteks valmistudes sai siin kokku Isamaa Saaremaa piirkonna valimismeeskonnaga ja oli otsimas vastuseid küsimustele, kuidas Saaremaa huvisid Isamaa valimisprogrammis selgelt kajastada. Reinsalu avaldas lootust, ...
MEIE MAA | Andres Tinno: “ühe kärbse mahalöömisega” ei lahenda midagi
Saaremaa vallavolikogu liige Andres Tinno tegi ettepaneku moodustada Saaremaa vallavalitsuse struktuuris sotsiaalvaldkonnas kolm osakonda ning arvata valla koosseisust välja hulk töökohti, millest suur osa tuleks viia alates 1. jaanuarist käivitatava Saaremaa Halduse alla.
MEIE MAA | Vilistlane tutvustas KG-s kõnniteerobotit
Kuressaare gümnaasiumi (KG) vilistlane, ettevõttes Starship Technologies töötav tarkvarainsener tutvustas eile Virgo TalkEuroopa koodinädala ehk Europe Code Week raames KG-s autonoomset kõnniteerobotit.
FOTO | Tallinnas sõitis eakas mees autoga teepiirdesse
Tallinnas Järve Selveri lähedal sõitis eakas mees täna pärastlõunal autoga teepiirdesse ja kiirabi toimetas ta haiglasse.
Peipsil tuvastati sügisesel püügihooajal mitmeid rikkumisi
Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel on aktiivne sügispüügi hooaeg lõppenud ning Keskkonnainspektsioon võttis kokku järelevalve tulemused. Kokkuvõte näitab, et rikkumisi tuvastati nii järvel kui ka sadamates.
ISKU mõistlik kohvik – autentne Itaalia kohv just sulle!
Me armastame mööblit. Ilusat ja kvaliteetset, stiilset ja kauakestvat. Aga samamoodi armastame me ka tassikest kvaliteetkohvi. Hommikuti cappuccino, lõunasel ajal latte ja pärastlõunal espresso või americano. Sina otsustad!
FOTOD SÜNDMUSPAIGAST | Nõmme mahajäetud majade juures tungisid noored eakaaslastele kallale
Politsei uurib vägivallajuhtumit Nõmmel, kus noored tungisid oma eakaaslastele kallale.
Priit Alamäe ei välistanud, et Kristina Kallasele võib tekkida Eesti 200 esimeheks kandideerides konkurent
Kristina Kallas teatas hiljuti, et tema võib kandideerida peatselt erakonnaks vormistatava poliitliikumise Eesti 200 esimeheks. Eesti 200 varivalitsuse peaminister Priit Alamäe jättis lahtiseks enda kandideerimise esimeheks, aga ei välistanud, et kandidaate võib esimehe kohale tulla mitu.
Rongiga reisijate arv jätkab kasvamist: tänavu on tehtud juba 300 000 reisi enam kui mullu sama ajaga
Elroni rongidega on sel aastal tehtud üle 300 000 sõidu enam kui möödunud aasta samal perioodil. Enim on sõitjate arv kasvanud Tallinna-Narva ja Tallinna-Tartu suunal. Detsembrist tihendatakse graafikuid nii Tallinna-Tartu kui Tallinna-Rapla liinil.
VARIVALITSUS | Liina Normet: see, kes end korralikult vaktsineerib, võiks maksta vähem makse
Eesti 200 leiab, et Eesti peab tervishoiu rahastamisel hakkama rakendama süsteemi, mis paneb inimesed ise oma tervis eest vastutama. See tähendab isiklikku tervisekontot ja preemiat vastutustundliku tervisekäitumise eest. Heaks näiteks siin on laste vakstineerimine ja haiguste sõeluuringud.
FOTO | Viljandlasi hirmutab tulnukareklaam. Reklaamibüroo: tahame tähelepanu püüda muidu märkamatuks jäävale reklaamtahvlile
Viljandis Tallinna tänava ääres alajaama seinal on plakat, kus on pilt seni tedmata olevusega. Tegemist on reklaamplakatiga, kus on kirjas, et ollakse maandunud Viljandi ning on pilt seni teadmata olevusest.
Inglast ähvardab Tais purjus peaga iidse müüri sodimise eest 10-aastane vangistus
Briti meest ähvardab Tais kuni kümneaastane vanglakaristus iidse müüri grafitiga täis sodimise eest koos Kanada sõbraga.
Sotsiaalmeedias kutsutakse liituma aktsiooniga kütusehindade langetamiseks
Sotsiaalvõrgustiku Facebook grupp „Langetame kütuseaktsiisi” kutsub üles liituma homme keskpäeval toimuva aktsiooniga, mille raames nõutakse kütusehindade langetamist.
Navalnõi vastas Vene rahvuskaardi juhi duellikutsele teledebattide ettepanekuga – ohvitser lubas hiljem otsustada
Venemaa rahvuskaardi juht Viktor Zolotov teatas, et otsustab hiljem, kuidas vastata teda teledebattidele kutsunud opositsionäär Aleksei Navalnõile, vahendab Interfax. Zolotov oli varem Navalnõi duellile kutsunud.
Korobeinik: Reformierakonnale on kõige mugavam olla partner Jüri Ratase valitsuses
Endine reformierakondlane Andrei Korobeinik ütles, et Kaja Kallase kui peaministrikandidaadi reitingu langus näitab, et Kallas pole sama usutav peaministrikandidaat kui Jüri Ratas. Ta arvas samuti, et peaministrikandidaat Kallase reitingulangus peegeldab valijate kahtlust selles, kas Kallas tahab...
FOTOD | Tallinna kortermaja juures lõigati kaheksal autol rehvid läbi
Tallinnas Kristiine linnaosas lõigati kortermaja juures parkinud kaheksal autol rehvid läbi.
Karjala Kannasele ehitatakse vormelirada, mille jäljed viivad otse Putinini
Enne Teist maailmasõda Soomele kuulunud Rautus Karjala Kannasel käivad võimsa ringraja ehitustööd. Isegi vormel 1 võidusõitudeks sobiva ringrajaprojekti taga on Venemaa presidendi Vladimir Putini sugulane ja grupp tema ärimeestest sõpru.
USA lennukikandja tekile kukkus helikopter, mereväelased said vigastada
USA mereväe helikopter MH-60 Seahawk kukkus Filipiinide lähistel asunud lennukikandja USS Ronald Reagan lennutekile, põhjustades mereväelastele elu mitteohustavaid vigastusi.
POLITSEIBLOGI | Narkojoobes kodanik ametniku vastuvõtul? Märatsev hooldekodu elanik? Politsei väljakutsed on täna kõigile näha
Täna hommikust kuni laupäeva hommikuni postitab Politsei- ja Piirivalveamet oma Facebooki seinale infot numbrile 112 tulnud väljakutsete kohta.
Välisminister Sven Mikser räägib Mondos Süüria konflikti hetkeseisust
Järgmisel kolmapäeval, 24. oktoobril saab Lähis-Idale pühendatud Mondo Akadeemias kuulata Eesti Vabariigi väliministrit Sven Mikserit. Teda küsitleb Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik Arp Müller.
Putin: tragöödia Kertšis on globaliseerumise tagajärg
Kertši kolledžis toimunud tragöödia on muu hulgas interneti kaudu kohale jõudva globaliseerumise tagajärg. Noorte jaoks kasuliku sisu puudumisel internetis püüdlevad nad kangelaslikkuse surrogaadi poole, teatas Venemaa president Vladimir Putin Valdai diskussiooniklubis esinedes.
Putin: tuumasõja korral satuvad venelased paradiisi, vaenlased aga lihtsalt kärvavad
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et tuumasõja korral satuvad venelased kui märtrid paradiisi, aga need, kes Venemaa vastu tuumarelva kasutavad, lihtsalt kärvavad.
Trump ähvardas saata USA lõunapiirile sisserändajate „pealetungi” vastu sõjaväe
USA president Donald Trump ähvardas eile saata sõjaväe Mehhiko piirile sisserändajate „pealetungi” vastu.
President Kaljulaid kaitses soomerootsi ajalehes palkade erinevusi ja ühetaolist tulumaksu
President Kersti Kaljulaid andis intervjuu Soome suurimale rootsikeelsele ajalehele Hufvudstadsbladet, milles muu hulgas puudutati sotsiaalse ebavõrdsuse teemat.
Loe täna algavate liikluspiirangute kohta
Tarktee loetleb tänaseks Eestis ühe uue liikluspiirangu, mida liiklejad teada võiksid.
Paavo Nõgene: jah, Tallink tahab laieneda, mitte paigal tiksuda
ERR.ee avaldas pika usutluse Tallinki juhatuse esimehe Paavo Nõgesega.
Liikluses sai viga neli inimest; vahele jäi 11 joobes juhti
Korravalvurid tabasid 18. oktoobril Eesti teedel ühe narko- ja kümme alkoholi tarvitamise tunnustega juhti. Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid polnud.
Politsei otsib Tartus kadunud 84-aastast naist
Politsei palub kaasabi, selgitamaks 18. oktoobril oma Tartu linnas Kaunase puiesteel asuvast kodust lahkunud 84-aastase Elli asukohta.