Politsei korraldas hommikul Harjumaal suure puhumisreidi
Täna hommikul kella seitsmest kuni üheteistkümneni toimus mitmel pool Harjumaal puhumisreid. Roolist tabati kümme alkoholi pruukinud juhti.
Kodanikujulguse autasu pälvinud Roland Burk peatas roolijoodiku ja päästis terviserikke saanud mehe elu: "Nägin ja kohe tegutsesin, ei hakanud kõhklema."
Justiitsminister andis täna 23 inimesele üle kodanikujulguse aumärgid selle eest, et nad on oma vapra tegutsemisega aidanud peatada kurjategijaid, toetanud abivajajaid ning panustanud aktiivselt ühiskonna turvatunde tagamisse. Roland Burk näitas tõelist julgust üles kahel korral, kui takistas joo...
Poolas kahtlustatakse 18-aastast poissi vanemate ja väikevenna kirvega tapmises
Poola politsei vahistas 18-aastase poisi, keda kahtlustatakse oma vanemate ja seitsmeaastase venna kirvega tapmises.
Lüganuse vallavanem ei pea Kiviõli koolijuhi vallandamist valeks
Kiviõli I Keskkooli juhi vallandamisele järgnenud pahameeletorm oli Lüganuse vallavanema Viktor Rauami sõnul ootuspärane. Ta ei arva, et vald oleks midagi valesti teinud.
Rootsi endist suursaadikut Hiinas süüdistatakse riikliku julgeoleku ohtu seadmises
Rootsis on algamas ainulaadne kohtuprotsess. Rootsi endist suursaadikut Hiinas Anna Lindstedti süüdistatakse muu hulgas riikliku julgeoleku ohtu seadmises.
Pihkva oblasti kuberner tegi ettepaneku anda Henn Põlluaasale Vene kodakondsus
Pihkva oblasti kuberner Mihhail Vedernikov tegi ettepaneku anda riigikogu esimehele, EKRE liikmele Henn Põlluaasale Venemaa kodakondsus.
Türgi saatis 11 Islamiriigi välisvõitlejat tagasi Prantsusmaale
Türgi siseministeeriumi teatel saadeti 11 Prantsusmaalt pärit terroristlikku välisvõitlejat täna tagasi Prantsusmaale.
Kindralstaabi ülem: Valgevene on valmis ühisõppusteks NATO-ga
Valgevene on valmis viima läbi ühisõppusi NATO-ga ja peab isegi läbirääkimisi nende võimaliku formaadi üle, teatas Valgevene kaitseministri esimene asetäitja ja relvajõudude kindralstaabi ülem Aljeg Bjelakonjeu.
Eestit külastab Tšehhi peaminister Andrej Babiš
Stenbocki maja, 9. detsember 2019 – Homme, 10. detsembril saabub Eestisse visiidile Tšehhi peaminister Andrej Babiš, kes kohtub peaminister Jüri Ratasega ja külastab NATO õhuturbemissioonil osalevaid Tšehhi õhuväelasi.
Soome keskkriminaalpolitsei hakkab uurima Soldiers of Odini iseseisvuspäeva meeleavaldust
Soome keskkriminaalpolitsei hakkab uurima paremäärmusliku organisatsiooni Soldiers of Odin reedest iseseisvuspäeva meeleavaldust.
Raplamaal maha põlenud külalistemaja tulevik on lahtine
Raplas eile maha põlenud Jõe külalistemaja saatus on lahtine. Omanikud pole kindlad, kas külalistemaja taas jalad alla saab.
VIDEOD | Uus-Meremaa vulkaanipurske järel on vähemalt viis inimest hukkunud ja politsei enam ellujäänuid leida ei looda
Uus-Meremaal hakkas purskama White Islandi vulkaan, mille läheduses viibis parajasti umbes 50 inimest, kellest suure osa saatus pole teada, teatas politsei. Praegu on teada viie inimese hukkumine.
Päev liikluses: üks hukkunu, kuus vigastatut
Eile sai liikluses surma üks inimene ning kuus toimetati haiglasse ravile või kontrolli, kaks neist lapsed.
Soome võib saada maailma noorima peaministri: 34-aastase sotsi Sanna Marini
Kui parlament kiidab Sanna Marini kandidatuuri järgmiseks peaministriks heaks, on ta 34-aastasena Soome ajaloo noorim peaminister ja ühtlasi noorim selles ametis olev isik maailmas.
FOTOD | VTA trepi peale toodi M.V Wooli kalavabriku mälestuseks küünlad
Delfile teadaolevalt on tänaõhtuse küünla-aktsiooni taga Katrina Allikmaa, kes eelmisel esmaspäeval ka Toompeal oma endise tööandja kaitseks meeleavalduse korraldas.
FOTO | Raplas põleb Jõe külalistemaja
Hoone on lausleekides, teatab Delfi fotograaf kohapealt. Uudis on täiendamisel.
Kristen Michal spekuleerijatele: erakonna esimees uuendab kevadel mandaati, mina selleks küll kandideerima ei hakka. Ükskõik, mida konkurendid loitsida tahavad!
Kristen Michali varane väljakuulutamine Tallinna linnapeakandidaadina paneb kulme kergitama. Kas tegemist on sammuga mõju kasvatamise suunas?
Hirmul 5-aastane tüdruk pages, imik süles, 35-kraadises külmas paljajalu kilomeetri kaugusel elavate naabrite juurde
Üksinda kodus olnud ja elektrikatkestuse tõttu kartma hakanud 5-aastane tüdruk põgenes Alaskal -35°C külmaga kodust, asudes koos oma noorema õe-vennaga teele pea kilomeetri kaugusel elava naabri majja.
Zelenskõi lubab Putiniga kohtumisel esitada kolm tingimust
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi tõstatab Pariisis toimuval nn Normandia neliku (Venemaa, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ukraina) kohtumisel kolm teemat - vangide vahetuse, relvarahu ja vägede väljaviimise Donbassist.
Raimond Kaljulaid: Michal püüab näidata, et tema sõnal on endiselt kaalu
Mis toimub Reformierakonna ladvikus? Miks annab kogenud poliitik Kristen Michal kaks aastat enne kohalikke valimisi teada, et soovib Tallinna linnapeaks kandideerida? Kas käimas on mingi kulissidetagune paleepöördekatse?
USA õhuväebaasis kolm inimest tapnud saudide sõdur sõimas Ameerikat oma Twitteri kontol
Terroristide tegevust jälgiv rühmitus SITE Intelligence teatas, et Mohammed Saeed Slshamrani, kes lasi USA õhuväebaasis reedel maha kolm inimest, postitas mõni tund enne veresauna oma Twitteri kontole säutsu, milles nimetas Ameerikat „kurjuse maaks“.
SENSOR PIIRIDEL | Ukrainast KFCsse: kuidas piirivalve sihib ebakorrektset tööjõudu
See, et keegi soovib mitte kõige ausamate soovidega riiki saabuda, on Tallinna lennujaamas pea igapäevane nähtus.
Venemaal Nižni Novgorodis ajas joobes juht alla klassitäie õpilasi
Venemaal Nižni Novgorodi linna südames paiskus laupäeva õhtul auto jalakäijate sekka ja seda nii õnnetult, et ajas alla 13 inimest, nende seas 11 last ja kaks täiskasvanut, kellest üks jättis vigastuste tõttu ka oma elu.
Odessa kolledži tulekahjus hukkunute arv kerkis 10-ni. Alustati uurimist
Ukrainas Odessa majandus-, õigus- ning hotelli- ja restoraniärikolledžis kolmapäeval puhkenud tulekahjus, mis möllas 4000 ruutmeetril, hukkunute arv kasvas vähemalt 10-ni, kui rusude alt leiti pühapäeval veel kahe inimese surnukeha.
Ilmateenistus ja maanteeamet hoiatavad: õhtul tuleb lörtsitorm, teeolud halvenevad
Täna õhtul tugevneb lõuna- ja edelatuul alates Lääne-Eestist puhanguti 15-17 meetrini sekundis, rannikul lausa 20-23 meetrini sekundis.
Politsei otsib Tartus kadunud 25-aastast meest
Täna õhtul laekus politseile teade, et 25-aastane Aiti on alates reedest kadunud.
Riias võivad prügimajanduse tõttu toimuda erakorralised valimised
Veebruari lõpus võivad Riias toimuda erakorralised linnavolikogu valimised, sest Läti keskkonnakaitse ja regionaalarengu minister algatasid Riia volikogu laialisaatmise. Ministeerium põhjendab otsust Riia juhtide suutmatusega täita prügimajandust korraldades seadusi, kuid paljud näevad selles hoo...
Viimsi uue vallavanema leidmine hakkab venima
Nädala algul teatas Laine Randjärv, et astub Viimsi vallavanema kohalt tagasi. Kes ja millal temalt valla juhtimise üle võtab, pole teada.
Puudega laste vanemad mures: puude tuvastamise praktika muutused võivad jätta lapsed vajaliku abita?
Õiguskantsleri kantselei dokumendist selgub, et kohalikud omavalitsused on seadnud puude olemasolu teenuse saamise eeltingimuseks — seda täpsemalt Narva linna sotsiaalteenuseid korraldavate määruste näitel. Kuivõrd on see kooskõlas õiguspärasusega?
FOTOD | Linnakunstniku Teet Suure jõulukuused läbi aegade: materjaliks on olnud puidujäägid, vanad aknad ja kanistrid
Linnakunstnik Teet Suur rõõmustas aastaid Rakvere elanikke erisugustest materjalidest ehitatud jõulupuudega, tema kunstiteosed äratasid tähelepanu ka välismeedias. Kui Suur Rakvere linnakunstniku kohalt lahkus, ehivad tema installatsioonid Eesti erinevaid paiku, tänavu on tema jõulupuu Viimsis.
Lavrov ründas jälle Eesti "häbiväärset" kodakondsuspoliitikat
Ka varem teravalt Eestit kritiseeriunud Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas eile toimunud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välimisministrite kohtumisel peetud kõnes Eesti kodakondsuspoliitikat häbiväärseks.
Noarünnaku alla langenud Mustamäe kassapidaja pääses ilma suuremate vigastusteta
Eilsel õhtupoolikul alkoholijoobes mehele vägijooki müümast keeldunud kassapidaja langes kliendi noarünnaku ohvriks.
Johnsoni ja Corbyni debatt keerles ümber rassi-, islami- ja juudivaenu
Otsustav teledebatt vähem kui nädal enne valimispäeva keerles Suurbritannias reede õhtul rassismi, antisemitismi ja islamofoobia ümber. Töölispartei juht Jeremy Corbyn süüdistas tooride esimeest Boris Johnsonit rassistlikes märkustes, Johnson omakorda Corbynit aga juudivaenulikkuses.
Teadlased: kliimamuutused viivad ookeanidest hapniku, ohustades mitmeid liike
Kliimamuutused ja saastamine viivad meie ookeanist hapniku ja ohustavad paljusid kalaliike.
Eesti ühines Gruusia sõprade rühma ühisavaldusega
Välisminister Reinsalu kohtus Bratislavas OSCE ministrite kohtumisel Gruusia sõprade rühma liikmetega ning ühines Gruusia suveräänsust ja territoriaalset tervilikkust toetava avaldusega.
USA süüdistab venelasi nende drooni allatulistamises Liibüas. Moskva eitab
USA relvajõudude Aafrika väejuhatus (AFRICOM) usub, et novembris Liibüa kohal kaduma läinud USA droon tulistati alla Venemaa õhutõrjesüsteemi raketiga.
Vandekohus: Elon Musk ei pea mehe pedoguy'iks nimetamise eest talle raha maksma
USA Los Angelese vandekohus otsustas, et Tesla ja SpaceX-i asutaja Elon Musk ei pea maksma ühtki dollarit kahjuraha sukeldujale Vernon Unsworthile selle eest, et kutsus viimast pedoguy'iks ehk pedofiilseks tüübiks.
Kristiine ristmikul ei tööta nädalavahetusel valgusfoorid
Seoses foorikontrolleri vahetusega ei tööta Tallinnas Kristiine ristmikul valgusfoorid alates täna õhtul kella 20.00-st kuni pühapäeva keskpäevani.
ERISAADE | Ametnike vastu võitlev EKRE koondab võimu parteikontorisse. Suitsukatte all põlistatakse suurte ravimifirmade huvid
Delfi „Erisaate“ stuudios analüüsitakse selle nädala kuumi teemasid: lõpuks välja ujunud koalitsioonis ette valmistaud apteegireformi tagasikeeramise eelnõud ja EKRE tärganud võitlust tuuleenergia ärimeese poolt. Stuudios on Delfi ja Eesti Päevalehe ajakirjanikud Vilja Kiisler ja Vahur Koorits. S...
Venemaal Moskvas paiskus joobes juht jalakäijate sekka: kolm inimest hukkus
Venemaa pealinnas Moskvas kaotas joobes juht täna varahommikul oma auto üle juhitavuse ja paiskus jalakäijate sekka, tappes vähemalt kolm inimest.
VIDEO | USA õhuväebaasis avati tuli: Saudi Araabia sõdur lasi maha kolm inimest
Ameerika Ühendriikides Florida osariigis Pensacola mereväebaasis leidis reedel aset tulistamine, kui seal väljaõppel olnud Saudi Araabia sõdur avas kohalviibinute pihta tule, tappes vähemalt kolm inimest.
FOTOD| Tartus kogunenud sotsiaaldemokraatide volikogu: valitsus ülbus ja rumalus tapab inimeste usku oma riiki
Tartus kogunes täna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu, et arutada poliitilist olukorda ja valida volikogule uued juhid. Erakonna esimees Indrek Saar rõhutas peaministri poliitilise kursi ebasobivust, volikogu esimeheks valitud Eiki Nestor rõhutas, et rumaluse ja ülbusega tapetakse ini...
Uus teooria: Nobeli-preemia võitja Albert Camus ei hukkunud õnnetuses, vaid tapeti KGB poolt
Giovanni Catelli kahtlused said alguse Tšehhi eksiilkirjaniku päevikumärkmetest, kus viidatakse Nõukogude luure korraldatud mõrvale.
Nõmme valitsus: viis meest, kes arvavad, et on juriidiliselt Eestis võimul
Kes on Eesti president? Lihtsale küsimusele võib vastata mitmeti, kui kaasata vastajate hulka Nõmme valitsuse liikmed. 1992. aastal Nõmmel loodud organisatsioon seisab varsti juba 30 aastat selle eest, et Eesti riik lähtuks hoopis 1938. aasta põhiseadusest ning peab de iure end Eesti valitsuseks.
FOTOD | Relvastatud kaitseliitlased ja politseinikud topivad Toompeal rahurikkujaid kongi
Kaitseliit harjutab koos politseinikega ühisõppusel "Toompea lukku" kriitilise tähtsusega objekti kaitset.
TTÜ vilepuhuja kinnitab: ametlik raport sisaldab hulka valesid
Tallinna Tehnikaülikooli rahastamisskandaali avalikustanud vilepuhuja Keegan McBride on ülikooli raportist ja sellele järgnenud isiklikust rünnakust häiritud. "Ma loodan, et ülikool, võttes arvesse avalikke, ebakorrektseid, julme ja laimavaid rünnakuid minu vastu, palub avalikult vabandust."
FOTOD | Delfi avas Coca-Cola Plazas kinosaali! Lugejad saavad piletilt tubli soodustuse
Eesti suurim uudistekanal Delfi.ee sai novembri lõpus 20-aastaseks, selle tähistamiseks avasime täna Tallinna südalinnas Coca Cola Plazas oma kinosaali.
Leetrikriisis Samoal vahistati vaktsineerimisvastane aktivist
Leetriepideemiaga võitlevas Vaikse ookeani saareriigis Samoal vahistati vaktsineerimisvastane aktivist Edwin Tamasese, kellele esitati süüdistus valitsuse korralduse mittetäitmisele õhutamises.
Jõulukink, mis täidab kõik nõudlike teismeliste soovid ühekorraga. Jah, see eksisteerib!
Noored on kahtlemata kõige nõudlikumad nutitelefonide kasutajad. Disain, kaamera, võimekus ja aku kestvus on tihtipeale need omadused, mille vahel peab uut nutitelefoni valides kompromissi leidma. Huawei Nova 5T jätab sellise lähenemise minevikku ning on isiklikuks assistendiks tõelisele sisuloojale
5 minutit sinu ajast ning mõni euro võib muuta sinu lähedase elu taas väärikaks!
Kas olete mõelnud, et kõige raskem on toime tulla nende puuduste ja kõrvalekalletega, millest avalikult ei räägita? Mida nagu polekski olemas? Miks meil on kerge rääkida teatud terviseprobleemidest ja mõne üle lausa uhkegi olla? Kas nii tunneme võimalust samastuda teistega? On see hoopis mõnus ju...