Kati Kalmuse lugu. Abhaasia ploomipuude alt Tartusse kooke küpsetama
Täisealisena Eestisse kolinud Katile tegi rõõmu, et siin juhivad autot ka naised. Aga mägesid ta igatseb.
DROONIVIDEO ja FOTOD | Stenbocki maja mähkus üleni rahvusvärvidesse
Stenbocki maja sai täna alguse saanud Eesti Vabariik 100 sünnipäevanädala puhul sinimustvalge pidurüü. Kuni 25. veebruari päiksetõusuni kuvatakse hoonele Eesti Vabariigi riigilippu.
DELFI FOTOD | Esmakordselt välja antud õiguse eest seisja auhinna pälvisid Saale Laos, Paul Varul ja Indrek Niklus
Justiitsminister Urmas Reinsalu andis täna toimunud kontsertaktusel Õigusriik 100 esimest korda välja "Õiguse eest seisja" auhinna inimestele, kes oma tegude, käitumise või muu tegevusega on märkimisväärselt panustanud Eesti õigusriigi püsimisse ja arendamisse. Tunnustuse pälvisid riigikohtunik S...
MEIE MAA | R-Kiosk valis aasta frantsiisijaks Eve Muuli
Frantsiisipidajate tunnustamiseks valib R-Kiosk igal aastal parima frantsiisipidaja, kelleks sel aastal sai Kuressaare R-Kioski frantsiisija Eve Muul.
IRL-i peasekretär Priit Sibul uue partei plaanijatest: uusi ideid tuleb tervitada
"Poliitika, nii nagu iga eluala vajab pidevalt uusi ideid ja inimesi," kommenteeris IRL-i peasekretär Priit Sibul Delfile tänast Eesti Päevalehe uudist, millest nähtub, et üks seltskond kavatseb peagi vastse parteiga välja tulla
MEIE MAA | Abivallavanem unustas edastada ettepanekud
Saaremaa abivallavanem Marili Niits jättis Pöide osavallakogu poolt tehtud vallaeelarve muudatusettepanekud õigeaegselt edasi saatmata, mistõttu neid ei saa arutada neljapäevasel vallavolikogu istungil.
Pireti ja Brigita lugu: ema ja tütar optometristid loobusid turvalisest palgatööst, remontisid perega koos ruumid ja avavad nüüd oma prillipoe
Satun ema ja tütar Piret Glükmanni (41) ja Brigita Arslamoviga (22) kohtuma nende elus ühel õige erilisel hetkel: nad on jätnud oma senised palgatööd ning on just lõpetanud meespere abiga valmis remondi nende tuliuues optomeetria salongis.
MEIE MAA | Laulu- ja tantsupeole tahab 39 Saaremaa gruppi
Järgmisel aastal toimuva laulu- ja tantsupeo „Minu arm“ loojad käisid saarel tutvustamas järjekordse suurürituse repertuaari. Teatavasti möödub 2019. aastal esimesest laulupeost 150 ning tantsupeost 85 aastat.
FOTOD | Stockmanni kaubamaja juures põrkasid kokku kaks sõidukit
Tallinna kesklinnas Liivalaia tänaval Stockmanni kaubamaja juures toimus täna õhtul liiklusõnnetus, milles põrkasid kokku kaks sõiduautot, mis takistasid tavapärast liiklust.
Augustis kaks inimelu nõudnud deltaplaani õnnetuse põhjustas õhusõidukile "mittevastava manöövri sooritamine"
Augustis juhtus Rapla vallas Kuusiku lennuvälja lähedal traagiline õnnetus, kui alla kukkus motodeltaplaan, millega sõitsid 39-aastane naine ja 58-aastane mees. Kokkupõrkel puuga deltaplaan süttis ja hävis täielikult, mõlemad inimesed hukkusid.
Leedu leedukatele! EKRE noorteorganisatsiooni juht esines Leedu natslikul tõrvikurongkäigul kõnega, kus nõudis Leedule etnilist puhtust, teatab kohalik portaal
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteorganisatsiooni Sinine Äratus juht ja Tartu volikogu liige Ruuben Kaalep esines reedel Vilniuse kesklinnas toimunud tõrvikurongkäigul ingliskeelse kõnega. Kohalik liberaalne portaal defendingfhistory.com nägi nii tema kõnes kui ka kogu ürituses olul...
Talvik uue erakonna loojatest: no on lollid!
"No on lollid!" arvas Vabaerakonna esimees Artur Talvik inimestest, kes kogunevad, et Eesti ühiskonna valupunkte arutada ja kes võivad hiljem uue erakonna luua.
Poolas moodustatakse töögrupp fašismi ja muu totalitarismi ilmingute vastu võitlemiseks
Poola peaminister Mateusz Morawiecki moodustab ministeeriumide vahelise grupi võitluseks muu hulgas fašismi ja teiste totalitaarsete ideoloogiate ilmingute vastu.
Kalvi Kõva: erakonna tegemine on raske töö
Sotsiaaldemokraatide peasekretär Kalvi Kõva lausus, et partei tegemine on raske töö, mis ei pruugi õnnestuda.
MUUSIKA TIPP-40 EESTIS: „Eesti laulu“ lood ründavad – milline neist selle tabeli järgi võidaks?
Siim Nestori lühikommentaar selle nädala muusikatabelitele.
VIDEO | Ivangorodi tollis peeti kinni kaks vagunitäit Eestist tulnud salakaupa
Vene tollitöötajad paljastasid Ivangorodis rahvusvahelise eriti suures ulatuses kaupade ebaseadusliku Venemaale sisseveo kanali, teatas tolli pressiteenistus.
Tallinn viib jõulukuuse lõpuks Raekoja platsilt ära
Täna hilisõhtul hakatakse Tallinna Raekoja platsilt lõpuks eemaldama jõulukuuske, mis jõudis oma kohal seista üle kolme kuu.
Pärnus läksid kaks noort naist kolmandale kallale
Pärnus läksid kaks noort naist laupäeva öösel kolmandale kallale ja tekitasid talle vigastusi.
Koerus ähvardas noormees oma ema õhupüstoliga
Koerus ähvardas ja lõi noormees oma ema eile õhupüstoliga, lisaks lõi ta teda veel teadmata asjaga kõri piirkonda.
Sütiste-Gnanntide pere lugu | Prantsusmaal kasvab väike eestlanna Greta, kes käib koolis ka Eestis
Greta tahab saada lauljaks ja tantsijaks. Tema pere elab Prantsusmaal Pariisi külje all, kuid kooli läks Greta ka Eestis - ta on Viimsi Keskkooli 1A klassi õpilane. Nende pere ning Gretega kohtutakse jõulude ajal, mil pidulikuks aktuseks tuleb ka kaugeõppja kohale. "Eestiaa, Eestimaa, sada aastat...
DELFI LUGEJA FOTOD | Ivangorodi koondatakse Punaarmee juubeliks Vene tanke, soomukeid, raketiseadeldisi ja muid relvi
Lugeja saatis venekeelsele Delfile fotod Eesti piiri lähedale Ivangorodi koondatava sõjatehnika kohta. Kohal on tankid, soomukid, rakettide mobiilsed stardiseadeldised ja muud relvad.
Jürgen Ligi: tarbimisühiskonnas on loomulik, et igaüks võib proovida tekitada vaheldust erakonnalaadsete toodete ja uute pakenditega
Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees oli skeptiline, kas koos Margus Tsahknaga uue erakonna loomist planeerivad inimesed suudavad tuua Eesti poliitikasse midagi päriselt uut.
Kreml: mingeid sisulisi tõendeid Venemaa sekkumise kohta USA valimistesse ei ole
Kreml ei ole näinud Venemaa sekkumise kohta USA 2016. aasta presidendivalimistesse sisulisi tõendeid, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov täna.
Venemaa Jakuutia vabariigi juhi abi võeti Moskvas ülbitsemise pärast lennukilt maha
Venemaa Sahha Vabariigi (Jakuutia) juht Jegor Borissov andis vabariigi valitsusaparaadile korralduse anda juriidiline hinnang Aerofloti lennuki meeskonnale, kes viskas lennukist välja tema abi. Borissov ähvardas Aerofloti kohtuga.
Margus Tsahkna: mina uut parteid ei tee
Eelmisel suvel IRL-ist välja astunud selle endine esimees Margus Tsahkna eitab väiteid, nagu tegeleks ta järgmisteks riigikogu valimistes uue erakonna moodustamisega. Tsahkna sõnul näeb teda ennast pärast 2019. aasta riigikogu valimisi suure tõenäosusega tegutsemas erasektoris.
Lavrov: NATO laienemine on viga ja kokkulepete rikkumine, mis on kahjulik Euroopa julgeolekule
NATO laienemine on viga ja kokkulepete rikkumine ning see teeb kolossaalset kahju stabiilsuse ja julgeoleku tagamise jõupingutustele Euroopas, kuulutas Venemaa välisminister Sergei Lavrov intervjuus Serbia uuditeagentuurile BETA.
VIDEO | Äänekoski elanikud: tselluloositehasest tuleb kassipissi haisu
Soomes Äänekoskis tegutseb juba pool aastat tselluloositehas, millesarnast ka Tartumaale planeeritakse. Ekspress uuris, kuidas kohalikud tehasega rahul on.
Kaljulaid: kui kavas on luua uus poliitiline liikumine, siis öeldagu see välja - jah, teeme
Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid kirjutas sotsiaalmeedias, et kui Margus Tsahkna eestvedamisel tehakse uut erakonda, siis võiksid asjaosalised seda otse välja öelda.
Vabariigi aastapäeva paraadi peaproov ja paraad toovad Tallinna ühistranspordis kaasa hulga muudatusi
Tallinna ühistranspordis on seoses Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraadi peaprooviga 23. veebruaril kella 19-st südaööni ja paraadiga 24. veebruaril kella 7.00-st kuni paraadi lõpuni orienteeruvalt kell 15 hulk ümberkorraldusi.
EV 100 peret | "Sõja suvedel elasime niisugust maalapse rõõmsat ja vaba elu, kuigi aeg oli väga tõsine"
Georg Eduard ja Emilie Luiga on suure ettevõtliku suguvõsa esivanemad. Neil sündis seitse last, suureks kasvas neist neli: Linda, Noora, Leo ja Aino. Neil on omakorda kokku 11 last ja 18 lapselapselapsest. Oma vanaisast ja -emast jusustab Tartu ülikooli emeriitprofessor Ene-Margit Tiit.
Kodust ära jooksnud 15-aastane poiss on leitud
Nädal tagasi Ida-Virumaal oma kodust ära jooksnud 15-aastane Rein on leitud, teatas politsei.
Ajaleht: NATO kiirreageerimisjõududesse kuuluvatel Saksa sõduritel puuduvad talveriided ja telgid
Saksa Bundeswehril ei ole probleeme mitte ainult piisava hulga tankide väljapanemisega NATO kiirreageerimisjõududesse, sõdureid ei suudeta piisavalt varustada ka kaitsevestide, talveriietuse ja telkidega, teatas ajaleht Rheinische Post Saksamaa kaitseministeeriumi dokumendile viidates.
Lipo tõmbab koomale: Tallinna linnapood jätkab väiksemal pinnal
Tallinna munitsipaalkauplus ehk lipo kolitakse Lasnamäe turu A-osast üle väiksemasse C-osasse, et nõnda vähendada poe ülalpidamiskulusid, ütleb pealinna hallatava asutuse Tallinna Turud direktor Kersti Otteson ajalehele Õhtuleht.
Väike leiutaja Peeter põeb rasket geenihaigust ja on üle elanud ajukasvaja
„Kui Peeter oli väiksem, küsis ta, et kui ta on kümneaastane, kas siis ta saab ise käia?“ räägivad raske geenihaigusega 11aastase leiutaja Peetri vanemad.
Dagestani kiriku juures lasti maha viis inimest, vastutuse võttis Islamiriik
Terrorirühmitus Islamiriik võttis omale vastutuse inimeste tapmise eest Dagestanis Kizljaris, teatas Reuters, kuigi mingeid tõendeid Islamiriik selle kohta ei esitanud.
FOTOD | Vaata, keda meil õnnestus tabada salakohtumistel käimas, mille eesmärk on ilmselt Eestis uus erakond luua
Eesti Päevalehe tänane suur lugu keskendub ühe seltskonna mitteametlikule plaanile Eestis uue erakonnaga areenile tulla.
Liikluspiirangud ja teeolud: kohati sajab lund, teed on kuivad või soolaniisked
Tarktee nimetab tänaseks ühe liikluspiirangu, millega liiklejad arvestada võiksid.
Island tahab keelata poiste ümberlõikamise, usuvähemused vastu
Islandist võib saada esimene Euroopa riik, mis keelab meeste ümberlõikamise, nii judaismi kui islami vana tava, ärritades seesuguse sammuga usuvähemusi.
GRAAFIKUD | Eesti loomulik iive on olnud aastaid negatiivne, kuid rahvaarv kasvab sisserändajate toel
Statistikaameti andmetel on Eesti rahvastiku loomulik iive aastaid negatiivne olnud, kuid viimasel ajal märkimisväärselt tõusnud sisseränne on rahvaarvu kasvu teele viinud.
VAHVA VIDEO | Tantsulõvid! Lääne-Harju politseinikud esitavad oma versiooni populaarsest tantsust
Lääne-Harju politseijaoskond osaleb "Eesti tantsib" kampaanias oma versiooniga Liisa Laine loodud eesti tantsust.
Netanyahu vehkis julgeolekufoorumil droonitükiga: kas te tunnete selle ära, Iraan?
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ründas teravalt Iraani, öeldes Müncheni julgeolekukonverentsil, et islamivabariik kujutab „maailmale suurimat ohtu“.
CNN: 19-aastane Florida koolitulistaja oli äärmuslike vaadetega
19-aastane Florida koolitulistaja Nikolas Cruz, kes lasi maha 17 inimest, jättis endast maha hulgaliselt rassistlike postitusi ja vägivaldseid ähvardusi, teatab CNN.
Stockholmis tuli Tallinki laevale politsei, kinnitamata andmetel toimus pardal seksuaalkuritegu
"Laupäeval, 17. veebruaril leidis aset intsident laeval Baltic Queen. Meile teadaolevalt on juhtumiga seotud isikud Rootsi kodanikud," teatas Tallinki pressiesindaja Katri Link.
Poliitikud imestavad, miks on hümnile oma seadust vaja
Poliitikud imestavad, miks on Eesti hümniga seotud küsimusi vaja seadusega lahendada, sest seni pole hümniga probleeme olnud.
FOTO | Kingitus kodumaale: kopterijuht joonistas Eesti kohale taevasse EV100
Vabariigi sünnipäevani on jäänud alla nädala ning omamoodi kingi teeb ka ESTOP oma helikopteriga.
Iisraeli vihastas Poola peaministri jutt juudi soost natside abistajatest
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu noomis teravalt Poola peaminister Mateusz Morawieckit, sest viimane ütles avalikul ülesastumisel, et holokausti läbiviijate seas oli ka juudisoost inimesi.
Trump sidus FBI suutmatuse koolitulistamine ära hoida Vene juurdlusega
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump leidis, et FBI suutmatusel ära hoida Florida koolitulistamine on seos tema kampaaniameeskonna uurimisega.
FOTO | Sinimustvalged lehvimas: Eestist pärit neonatsid osalesid Bulgaarias paraadil, kus ülistati riigi kunagist esinatsi
Delfile saadetud vihje kohaselt oli Bulgaaria pealinnas Sofias rühm Eestist pärit neonatse, kes osalesid seal kunagise kohaliku natsiliidri Hristo Lukovi mälestuseks korraldatud paraadil. Kaitsepolitseil nende tegevuse kohta andmeid pole.
Soovid veel saata Eestit tutvustavasse EV100 sünnipäevakutsesse foto? Aega on pühapäeva õhtuni!
Selle nädalaga lõppeb võimalus osaleda EV100 ühises sünnipäevakutse projektis, millega kutsutakse kogu maailm meile juubeli puhul külla. Kutse jaoks kogutakse võimalikult paljude eestlaste naeratavaid portreepilte ning praeguseks on osalejaid juba üle kahe tuhande! Väikest valikut nendest, kes va...
Tallinna südalinnas prügikastis uinunud soomlane pääses napilt eluga
Ööl vastu reedet pääses Tallinna südalinnas üle noatera surmasuust soomlane, kes restorani taha prügikasti magama jäi ja alles selle peale ärkas, kui ta koos jäätmetega prügiauto kõhtu jõudis.