Kadri Simson: ma ei taha EKRE tõttu vabandamisest teha traditsiooni
Keskerakonna juhatuse liige, majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles Delfile, et esilagu pole läbirääkimistel mitte ühegi teemaga lõpuni jõutud. Mart Helme ähvardust selle kohta, et koalitsioonikõnelsute läbikukkumisel puhkevad rahvarahutused, Simson väga tõsiselt ei võta.
Tallinn otsustas Suurtüki 12 kinnistu eelisostuõigusega omandada
Eesti Raudtee teatas ülemöödunud nädalal, et leidis enampakkumisel ostja Suurtüki 12 kinnistule, kuid esmaspäeval selgus, et kinnistu omandab eelisostuõigust kasutades hoopis Tallinna linn.
Politsei otsib kahe täna Tallinnas juhutunud liiklusõnnetuse pealtnägijaid
Politsei otsib täna pärastlõunal Tallinna kesklinnas toimunud avariide pealtnägijaid.
VIDEO ja FOTOD | Märtsiküüditamise 70. aastapäeval süüdatakse üle Eesti tuhandeid küünlaid
Üle kogu Eesti süüdatakse täna tuhanded küünlaid, et mälestada 70 aasta eest toimunud märtsiküüditamise ohvreid.
Raivo Aeg: Helmede juttu on häiriv kuulata
EKRE liidrid Mart ja Martin Helme ähvardasid eile oma raadiosaates "Räägime asjast", et kui EKRE jääb valitsusest välja, puhkevad rahvarahutused. Isamaa liikmest Raivo Aegi sõnul on selline jutt häiriv ja noatera peal kõndimine, kirjutab Äripäev.
DROONIVIDEO ja FOTOD | Maarjamäe memoriaalil mälestati märtsiküüditatuid ning avati uued mälestusplaadid
Märtsiküüditamise ohvrite mälestuseks toimus täna Maarjamäe memoriaalil mälestustseremoonia ning avati mälestusplaadid uute ohvrite nimedega.
Helsingis rünnati Vasakliidu parlamendivalimiste kandidaati: sõimati väärusuliseks ja pedofiiliks
Helsingis rünnati täna metroojaamas linnavolikogu liiget ja parlamendivalimiste kandidaati Suldaan Said Ahmedi, kes esindab Vasakliitu.
Euroopa Komisjon on viinud lõpule ettevalmistused kokkuleppeta Brexitiks
Kokkuleppeta Brexit 12. aprillil on muutumas üha tõenäolisemaks, hoiatas Euroopa Komisjon.
Maardus noaga elukaaslast pussitanud neiu mõisteti kümneks kuuks vangi
Eelmise aasta 30. augustil sai politsei teate, et Maardus Veeru tänaval on alkoholijoobes 26-aastane naine on pussitanud noaga oma elukaaslast, samuti alkoholijoobes 32-aastast meest.
Valgete südamete aktsioon jätkub 14. aprillil suurüritusega Tallinna lauluväljakul. Seda rahastavad tuntud ettevõtjad
Liikumine "Kõigi Eesti" korraldab 14. aprillil suurürituse "Kõigi Eesti Laul" lauluväljakul. Pressiteates tuuakse välja, kes seda rahastavad.
Kaja Kallast teevad Helmede ähvardused murelikuks: teame, et radikaliseerumine toob kaasa reaalse vägivalla
Reformierakonna esimees Kaja Kallas nendib Mart ja Martin Helme kriitika taustal, et praegu lendab ühiskonnas ähvardusi kõikide suunal, kes teisiti mõtlevad.
ITV: May lubas vastutasuks Brexiti-kokkuleppe toetamise eest tagasi astuda
Briti telekanal ITV teatab Boris Johnsonile, Iain Duncan Smithile, Steve Bakerile, Jacob Rees Moggile, David Davisele ja teistele viidates, et peaminister Theresa May lubas tagasi astuda, kui parlament hääletab tema Euroopa Liiduga sõlmitud lahkumiskokkuleppe, sealhulgas vihatud Iiri varuplaani p...
Slovakkia ajalugu muutnud mõrvad: kuidas tapeti uuriv ajakirjanik Ján Kuciak ja tema elukaaslane
Uuriva ajakirjanduse portaal OCCRP kirjutab Slovakkia ajakirjaniku Ján Kuciaki ja tema elukaaslase Martina mõrva asjaoludest.
Helir-Valdor Seeder: teise sambasse kogutud raha ei kavatse riik ära võtta!
ERR vahendab intervjuud Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederiga, kus ta kinnitab, et Isamaa plaan pole teist pensionisammast riigistada.
Iisraeli peaminister Netanyahu lubas raketirünnakule tugevat vastulööki
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu teatas, et katkestab Gazast lähtunud raketirünnaku tõttu oma visiidi USA-sse.
OTSEBLOGI JA FOTOD | Helmed ähvardavad: kui koalitsioonikõnelused tuksi keeratakse, tuleb plahvatus! Praegune ühiskondlik pinge on selle kõrval lapselalin
Koalitsioonikõnelused on praeguseks kestnud kaks nädalat, ent osapoolete jaoks keerukamate teemade arutamine saab hoo sisse alles tänasest.
Täna möödub 70 aastat märtsiküüditamisest. Mälestusüritusi leiab üle Eesti.
Täna, 25. märtsil, möödub 70 aastat märtsiküüditamisest. 1949. aastal viis Nõukogude võim vägivaldselt Siberisse ligi 22 000 Eesti inimest, keda tembeldati „sotsiaalselt võõraks elemendiks“. Selle päeva puhul toimuvad mitme vabaühenduse eestvedamisel mälestusüritused, millega Eesti inimesi kutsut...
Gazast välja lastud rakett vigastas Tel Avivi lähedal seitset inimest
Gaza sektorist välja lastud rakett tabas täna Iisraeli keskosas maja ja vigastas seitset inimest, teatasid Iisraeli võimud. Tegemist oli esimese sellise intsidendiga pärast 2014. aasta sõda.
Venezuelas maandusid Vene sõjaväe lennukid sõdurite ja varustusega
Laupäeval maandus Venezuelas kaks Vene sõjaväe lennukit, mille pardal oli teadete kohaselt kümneid sõdureid ja suur kogus varustust. Vene propagandakanal Sputnik teatas, et lennukid täitsid tehnilisi sõjalisi lepinguid.
Päev liikluses: Pärnumaal keeras eakas Volvo juht ette liinibussile, viga sai mitu inimest
Eile toimus Eestis üks suurem liiklusõnnetus, milles sai viga mitu inimest.
Riigikogulased ei pelga kuluhüvitiste eest reklaami osta. „See on soliidne.”
Riigikogu liikmed lisasid möödunud aastal kuluhüvitistesse hulganisti reklaamiraha.
Kolme USA ülikooli tudengid viisid läbi lauaõppuse Eesti kaitsmise teemal
Kolme Ameerika Ühendriikide ülikooli – North Carolina Chapel Hill University, National Defense University ja Duke University – tudengid viisid läbi lauaõppuse Eesti kaitsmise teemal.
Pärnumaal põrkasid kokku liinibuss ja sõiduauto, viga sai kolm inimest
Täna pärastlõunal juhtus Pärnumaal Reiu külas liiklusõnnetus, milles põrkasid kokku liinibuss ja sõiduauto.
FOTOD | Soome välisministrit üritati turuplatsil rünnata, ründaja võeti vahi alla
Odini sõdalastele omast riietust kandev mees püüdis täna pärastlõunal suurlinnas Vantaas Korso turuplatsil rünnata pudeliga Soome välisminister Timo Soinit.
Hädas kruiisilaeva reisija: arvasin, et mu elu lõppeb siin
Ameeriklane Rodney Horgen, kes oli kruiisilaeva Viking Sky pardal, kui see laupäeval Norra ranniku lähedal merehätta jäi, ütles täna telekanalile NRK, et ta oli kohati kindel, et ei pääse laevalt eluga.
Homme heisatakse märtsiküüditamise 70. aastapäeva puhul leinalipud
Valitsus on justiitsministeeriumi ettepanekul kuulutanud homse päeva ühekordselt lipupäevaks, sest tänavu möödub 70 aastat 1949. aastal toimunud märtsiküüditamisest.
Theresa May võidakse ametist maha võtta, kui ta ise vabatahtlikult kohast ei loobu
Miljon inimest tuli laupäeval Suurbritannia pealinna Londoni tänavatele, et avaldada meelt Euroopa Liidust lahkumise vastu ja nõuda uue referendumi korraldamist. Täna hommikul aga jätkus vaidlus valitsevate tooride vahel ning teadete kohaselt võib valitsusjuht Theresa May erimeelsuste tõttu juba ...
Lühiülevaade: loe, mida Keskerakond, EKRE ja Isamaa koalitsioonikõnelustel arutanud on
Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa on alates 12. märtsist pidanud koalitsioonikõnelusi, kuid kokkulepitud punktid, on seni olnud üsna üldsõnalised. Loe altpoolt, mida enam kui nädala jooksul arutatud ja otsustatud on.
GRAAFIKUD | Purjus juhid on tänavu sattunud rohkematesse avariidesse kui mullu
Politsei statistikast selgub, et napsuste juhtide probleem ei ole kuhugi kadunud. Aasta varasemaga võrreldes on purjus juhtide osalusel tänavu juhtunudkümme õnnetust rohkem.
NATO ehitab Lääne–Poola laohoone USA sõjatehnika jaoks
NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles usutluses ajalehele The Wall Street Journal, et allians kavandab laokompleksi ehitamist Poola, kuhu saaks paigutada USA sõjatehnika.
Helir-Valdor Seeder koalitsiooni moodustamisest: Jüri Ratase Brüsselis oleku ajal on jätkunud sisuline töö
Ehkki koalitsioonikõnelused on Keskerakonna esimehe ja peaministri Jüri Ratase neljapäevase ja reedese Brüsselis Euroopa ülemkogul viibimise tõttu olnud pausil, on Isamaa esimehe Helir-Valdor Seedri sõnul käinud ka vahepeal sisuline töö.
Tartus politsei eest põgenenud autojuhil oli narkojoove
Eile õhtul Tartus politsei eest põgenenud autojuhil tuvastati ekspertiisi tulemusena narkojoove.
ÖÖPÄEV LIIKLUSES | Õnnetustes sai viga kolm inimest, roolist tabati 21 joobes juhti
Eile juhtus kolm raskemat liiklusõnnetust, milles sai kokku viga kolm inimest. Roolist tabati kaks narko- ja 19 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti.
Kellega on veel Kaljulaidil koostööd teha ja mis saaks, kui Tallinna linnajuhid riigikogust loobuksid?
Kui Isamaa ja EKRE suudavad ilmselt oma fraktsioone ühtsena hoida, siis Keskerakond peab vene tiiva äralangemise korral arvestama ka asendusliikmetega, sest vaid seitsme saadiku rahulolematus tähendaks kolmikliidu nurjumist.
Youtube´i staaride fännide vastasseis viis Saksamaal massikakluseni
Saksamaa pealinna Berliini tänavatel tuli politseil sekkuda massikaklusesse, mis sai alguse kahe Youtube'i staari ja nende fännide kohtumisest.
Õiguskantsler mõistab hukka, et lapse toitjakaotuspension vähendab vanema tulumaksuvaba miinimumi
Õiguskantsler Ülle Madise poole pöördus inimene, kes juhtis oma kirjas tähelepanu tõsiasjale, et ühe vanema kaotanud lapsele makstav toitjakaotuspension vähendab elus oleva vanema tulumaksuvaba miinimumi suurust. Õiguskantsleri hinnangul on see ebaõiglane.
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Suur duell: millistel Tallinna tänavatel troonis valimistel Reformierakond, millistel Keskerakond?
Meenuta, kuidas jagunesid märtsi alguse riigikogu valimistel Tallinna hääletajate eelistused, kui vaadelda tulemusi pealinna kaardil maksimaalselt detailselt ehk valimisjaoskondade kaupa!
Julge või riskantne samm: sõjavägi saadeti Macroni korraldusel kollavestidega vastamisi
Tuhanded kollaste vestidega inimesed tulevad täna juba 19. nädalat tänavatele, et avaldada meelt kasvava elukalliduse ja ametis oleva valitsuse vastu, ent sel korral tuleb neil vastamisi seista mitte ainult politseinike, vaid ka sõjaväelastega, kes riigipea korraldusel saadeti tänavatele korda ho...
Ametlik: ISIS purustati täielikult
Ida-Süüria aladel sai eduka lõpu Süüria Demokraatlike Jõudude operatsioon, mille käigus suudeti võtta terroriorganisatsioonilt Islamiriik käest nende viimane nelja ruutkilomeetri suurune pelgupaik.
Isamaa nimekirja europarlamendi valimistel juhib Riho Terras
Erakond Isamaa tutvustab täna keskpäeval oma nimekirja Euroopa Parlamendi valimistel. Nimekirja juhib endine kaitseväe juhataja, kindral Riho Terras, vahendab ERR.
Tallinn soovib rajada tervisekeskuse igasse linnaosasse
Tallinna linnal on eesmärk luua kõikidesse linnaosadesse nüüdisaegsed tervisekeskused, praegu tegutsevad Tallinna keskhaiglad kolme uue tervisekeskuse ettevalmistus- ja projekteerimistööde kallal.
Trump tühistab USA uued sanktsioonid Põhja-Koreale
USA president Donald Trump lubas tühistada oma rahandusministeeriumi teatavaks tehtud uued sanktsioonid Põhja-Koreale.
Diplomitööde varikirjutajad reklaamivad end avalikult internetis ja lubavad, et plagiaadisüüdistuste pärast tellijad muretsema ei pea
Hiljutiste poliitikute diplomitööde plagiaadijuhtumite valguses on seni kõrvale jäänud üks teine akadeemilise pettuse vorm: tööde tellimine varikirjutajatelt. Pakkumisi pole raske leida, piisab vaid interneti otsingumootorisse vastav päring sisestada. Selleks on internetis loodud ka täiesti avali...
Kanuti aia noortegängist üks jääb trellide taha, teised paranevad vabaduses
Eile mõisteti Harju maakohtus süüdi ja said karistuse kätte nn Kanuti aia noortekamba viis liiget.
Jõhvi vallavanem Martin Repinski annab oma staažikatele töötajatele sule sappa: niimoodi saab inimesed mugavustsoonist välja
Jõhvi vallavanem, skandaaliga maaeluministri kohalt lahkunud keskerakondlane Martin Repinski on Jõhvis viimase paari kuu jooksul ametist lahkuma sundinud neli pika staažiga töötajat. Neist Jõhuvi raamatukogu pikaaegse direktori Ingrid Spitzi, kes ettepanekust keeldus, Repinski vallandas.
Simson: minu jaoks pole ühtegi meeldivat varianti laual
Keskerakondlasest majandusminister Kadri Simson ütles, et need on kõige raskemad läbirääkimised, mille juures ta on olnud ja lisas, et ei oska öelda, kas kolme erakonna koalitsioon saab tõeks.
Kaja Kallas ALDE koosolekul: osa meie Eesti liikmetest eelistab koostööle liberaalidega hoopis paremäärmuslasi
Reformierakonna esimees Kaja Kallas esines eile üleeuroopalise liberaalse ALDE partei juhtide kohtumisel sõnavõtuga, milles märkis ka seda, et Eestis kutsuvad liberaalsed erakonnad omavahel maailmavaatelise koostöö asemel valitsusse paremäärmuslasi.
Uuring lubab Reformierakonnale ka europarlamendi valimistel kindlat võitu
Reformierakonna kandidaadi poolt lubab mai lõpus toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel anda hääle 30 protsenti valijatest, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.
Tanel Kiik: uue valitsuse sünd sõltub kolme partei paindlikkusest
Keskerakonna, Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna koalitsiooni sünd sõltub peaministri büroo juhataja Tanel Kiige sõnul kõigi kolme osapoole tahtest, soovist ja oskusest leida kompromisse teemadel, kus see pole kõneluste senise ringi jooksul veel õnnestunud, vahendab ERRi uudisteportaal.
T1 vaateratta pilet hakkab maksma pisut vähem kui Helsingis
Tallinnas kaubanduskeskuse T1 katusele püstitatud Super Skypargi vaaterattale saab pileti soetada kaks eurot soodsamalt kui Helsingi SkyWheeli vaaterattale.