Erioperatsioonide väejuhatust juhib kolonelleitnant Margus Kuul
Täna asus erioperatsioonide väejuhatust juhtima kolonelleitnant Margus Kuul, kes võttis juhtimise üle kolonel Riho Ühtegilt.
Reps kaalub koolijuhtide tähtajaliste töölepingute tagasitoomist
Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul on aja jooksul ilmnenud direktorite tähtajatute töölepingute negatiivne pool.
24-aastane pani koos 12-aastasega Tartus tänava peal tina
Eile õhtul avastas politsei Tartus Lossi tänaval alkoholi tarvitanud 12-aastase poisi. Selgus, et nooruk oli koos endast kaks korda vanema härraga vägijooki pruukinud.
USA: Türgi ostis S-400, kuna Erdogan ei usalda omaenda õhujõude
Nüüd, kui Türgi tehing Vene S-400 õhutõrjekomplekside ostmiseks on reaalsuseks saanud, hakatakse viimaks selgitama otsuse tagamaid. USA ametnikud rääkisid Reutersile, et levinud seisukoha järgi võis Türgi valitsus soovida relvasüsteeme, mida saaks kasutada ka enda õhujõudude vastu.
Bolt: on naiivne arvata, et tõukeratastega jäävad õnnetused olemata
Bolti elektriliste tõukeratastega on seni juhtunud vaid üks tõsisem õnnetus, täpne tõukeratastega kukkumise arv ei ole selge.
GRAAFIK | Ülekaaluliste laste osakaal Eestis kasvab järjepidevalt
Kui võrrelda mullust aastat kümne aasta taguse ajaga, siis selgub, et nüüd on ülekaalulised ennekõike kehva majandusliku taustaga noored. Lisaks on poiste seas iga viies ülekaaluline.
Iraan teatas naftatankeri hõivamisest
Iraani riiklik uudisteagentuur Press TV teatas täna, et Iraan hõivas välisriigi naftatankeri, mis väidetavalt vedas miljonit barrelit „smugeldatud kütust”.
Vene saatkond vastas Reinsalu avaldusele MH17 kohta: selgub, et mõnele on süüdlane juba teada
Venemaa saatkond vastas Eesti välisministri Urmas Reinsalu avaldusele, milles viimane ütles, et Venemaa peaks tunnistama oma rolli Malaysia Airlinesi reisilennuki allatulistamises Ida-Ukrainas ja juurdlusega täiel määral koostööd tegema.
Trumpi kihutuskõne pani vaimustunud toetajad kongressi naisliikmete „tagasi saatmist” nõudma
USA president Donald Trump jätkas eile Põhja-Carolinas oma rünnakuid kongressi värviliste naisliikmete vastu, millele vaimustunud toetajad vastasid skandeerides: „Saatke ta tagasi!”
Vene tuumajaamas Tveri oblastis lülitus välja kolm reaktorit
Venemaa Tveri oblastis asuvas Kalinini tuumaelektrijaamas lülitus võrgust välja kolm energiablokki, teatas kontserni Rosenergoatom esindaja RIA Novostile.
USA-s tunnistati 28 aastat mõrva eest vangis istunud mees süütuks
USA Oklahoma osariigis vabastas kohtunik teisipäeval 48-aastase Corey Atchisoni, kes veetis ligi kolm aastakümmet vanglas 1991. aastal aset leidnud tapmise eest, mida ta toime ei pannud.
FOTOD | Viljandimaal hukkus avariis mootorrattur
Viljandimaal hukkus teelt välja sõitnud mootorrattur.
NATO peasekretär Stoltenberg: peame olema valmis maailmaks suurema hulga Vene rakettidega
Aeg olulise USA-Vene tuumaraketikokkuleppe päästmiseks on lõppemas, ütles NATO peasekretär Jens Stoltenberg BBC-le ning lubas „mõõdetud ja kaitsvat” vastust, kui Venemaa 2. augustiks kokkulepet täitma ei hakka.
Nutifoto ABC: kas ja milline nutitelefon on võimeline asendama fotokaamerat?
Möödas on ajad, kui reisile minnes pidi mälestuste salvestamiseks kaasa pakkima raske ja palju ruumi võtva fototehnika. Tänapäeval piisab ainult heast nutitelefonist, mis on niikuinii alati taskus olemas. See tähendab ka, et kui emake loodus peaks juhtumisi kinkima imelisi loodusnähtusi ja vaatei...
VIDEO | Jaapanis süüdati animafilmistuudio – hukkus vähemalt 23 inimest
Vähemalt 23 inimest on hukkunud ja kümned viga saanud animafilmistuudio süütamisest alguse saanud tulekahjus Jaapanis Kyotos.
USA viskas Türgi hävituslennuki F-35 programmist välja
USA kõrvaldas Türgi ametlikult hävituslennuki F-35 programmist, sest Türgi võttis reedel vastu Venemaal toodetud õhutõrje raketisüsteemi S-400.
Helsingi-Vantaa lennuväljal valmistuti suurõnnetuseks
Helsingi-Vantaa lennuväljal oli eile hilisõhtul suurõnnetuse häire. Pärast kella 23 teatas päästeteenistus, et häire põhjustanud lennuk maandus ohutult.
Tallinnas jäi auto alla vales kohas teed ületanud noor mees
Eile õhtul juhtus avarii Tallinnas, kus sai viga vales kohas teed ületanud noor mees.
Õlleuimas rets peksis trammijuhi läbi, põgenevat vägivallatsejat takistanud turvatöötaja sai nuga
Trammijuhti rusikatega pähe peksnud Aleksandrit kinni pidada üritanud turvatöötaja sai kampsuni sisse suure augu.
Politsei soovitab elektritõukerattaga sõitmisel kasutada talupojamõistust
Tallinna tänavatel on praegu kokku umbes 500 elektritõukeratast ja neid kasutatakse üha rohkem, aga kindlat ala, kus nendega sõita tohib, määratud ei ole.
FOTOD | Kersti Kaljulaid osales Muhu väina regatil Folkboot Jonna meeskonnas
Täna jätkus Muhu väina regatt ning kaasa lõi ka president Kersti Kaljulaid.
Ministeerium toetab maailmakuulsale saarlasele mälestusmärgi rajamist 30 000 euroga
Kultuuriministeerium toetab Saaremaale admiral Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshauseni mälestusmärgi rajamist 30 000 euroga.
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Leedu saatkonna ees pussitati 26-aastast meest
Täna peale kella 17 tungisid Tallinnas Leedu saatkonna ees kaks meest kallale 26-aastasele mehele ning lõid teda noaga. Kolmveerand tundi hiljem peeti kahtlustatavana kinni 20-, ja 30-aastane mees.
10 põnevat fakti Eesti suve kohta: süüakse kilode viisi jäätist ning päikest otsima lennatakse Kreekasse või Bulgaariasse
Suvi on parim aeg maiustamiseks, reisimiseks ja rannas mõnulemiseks. Kuigi juulikuu tõelist rannailma ei pakkunud, siis suvi on veel täies hoos ja lootus soojadele ilmadele püsib. Vaata, milline on Eesti suvi numbrites.
VIDEO | Sõpruse puiesteel läks buss põlema
Täna kella 17 ajal süttis Sõpruse puiesteel Liivaku peatuses liinibuss. Inimesed põlengus viga ei saanud.
Kohtuotsus: Mehhiko narkoparun El Chapo veedab ülejäänud elu trellide taga ja peab USA valitsusele maksma üle 12,6 miljardi dollari
CNN vahendab, et Mehhiko narkoparunile El Chapo mõisteti äsja ülipikk vanglakaristus (eluaegne pluss veel 30 aastat), lisaks peab ta USA valitsusele maksma üle 12,6 miljardi dollari.
Mustlased käivad kaubikutega väiksemates asulates heausksetelt raha välja petmas
Tallinna saabuvad igal suvel koos turistidega ka inimesed, kelle eesmärgiks on heausksetelt inimestel kergelt raha välja petta. Sotsiaalmeedias hoiatatakse pidevalt ka väiksemates asulates tegutsevate välismaiste "müügimeeste" eest.
Mõrvasüüdistusega austraallased ei suutnud süüd eestlaste kaela veeretada
Lääne-Austraalia vandekohus mõistis äripartneri mõrvas süüdi ärimeestest vennad Xavier ja Ambrose Clarke´i, kes üritasid mõrva "Eesti jõugu" kaela veeretada, kirjutab The West Australian.
Raivo Aeg: riigi peaprokuröril võiks olla üks ametiaeg
Justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) ütles, et riigi peaprokuröri ja teiste kõrgete riigi siseturvalisuse eest vastutavate kõrgete ametnike ametiaeg võiks olla ühekordne ja rohkem kui viis aastat, vahendab ERRi uudisteportaal.
Bulgaaria maksuametist miljonite inimeste andmete varastamises kahtlustatuna vahistati küberturbetöötaja
Bulgaarias vahistati 20-aastane küberturbetöötaja, keda kahtlustatakse rünnakus, millega varastati miljonite maksumaksjate isuku- ja finantsandmed, teatasid siseministeeriumi ametnikud täna.
Vene lennukit kahtlustatakse Soome õhupiiri rikkumises
Soome kaitseministeerium teatas täna, et Vene riigi lennumasinat kahtlustatakse Soome õhupiiri rikkumises täna hommikul Soome lahel Porvoo esisel.
Kohus peab Mary Krossi kriminaalasjas eelistungi augustis
Stroomi ranna intsidendi kohta valeandmeid andnud Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Krossi kriminaalasja osas toimub eelistung 26. augustil Harju maakohtus.
VIDEO | Siseministeerium paneb ebaseadusliku välistööjõu eest vastutama Eesti töövõtjad
Siseministeerium on välja töötanud uued regulatsioonid, mille järgi peavad välistööjõudu kasutavad ettevõtted vormistama välismaalase töötamise vastavalt seadusele.
Norras suri ilmselt terviserikke tagajärjel Eesti sukeldumisinstruktor
Norra Trøndelagi maakonnas Hitras suri sukeldumisel ilmselt terviserikke tagajärjel 60. eluaastates Eesti mees, teatab Norra ringhääling NRK.
Uudne samm Eesti tervishoius: Tartus kutsutakse kokku patsientide nõukoda
Tartu ülikooli kliinikum kutsub kokku patsientide ja nende lähedaste esindusrühma. Nõukoja arvamusi ja ettepanekuid on kavas kaasata kliinikumi kontserni tervishoiuteenuste arendamisse.
Vabaduse väljakul nugadega vehkinud meest mälestati fotoga, mis süüdistab teda tulistanud politseinikke
Vabaduse väljakule toodi mõnda aega tagasi lilled ja Jaanus Käärmanni pilt, millel seisab veaga ingliskeelne kiri "killed by policmen", mis tähendab eesti keeles "tapetud politseinike poolt". Uudis jõudis ligi kümme minutit üleval rippuda, kui mälestusfoto lillede ja küünaldega ära koristati.
Kõrgkoolide rahastamine: kolm inseneri võrdub üks helilooja
Kolmandat aastat kehtiv kõrgkoolide õppetöö rahastamismudel, mis võimendab häid kõrgkoole nõrgemate arvelt, on kõige soodsamalt mõjunud kõrgema kunstikooli Pallase rahakotile ning kõige vaenulikumalt Eesti maaülikooli omale.
Opositsioon peab Saksamaa uut kaitseministrit Kramp-Karrenbauerit ebapädevaks
Eile Euroopa Komisjoni presidendiks valitud Ursula von der Leyeni asemel sai Saksamaa uueks kaitseministriks valitseva erakonna CDU juht Annegret Kramp-Karrenbauer, kes on aga opositsiooni arvates selleks ametiks ebapädev.
Ministeerium kaalub koolidirektorite hindamise muutmist
Haridus- ja teadusministeerium ei toeta Reformierakonna algatust kehtestada koolijuhtide pädevuse kontrollimiseks keskne eksam, mida võtab vastu üleriiklikult moodustatud hindamiskomisjon, kuid tunnistab, et arutelud selle üle, kuidas koolidrektorite tööd hinnata, on alanud.
VIDEO JA FOTOD | Peaminister Jüri Ratas küll käis ja koristas, kuid asjatult. Prügi on Ääsmäe parklas tagasi
Eelmise aasta septembris toimus ülemaailmne koristuspäev, mil ka Jüri Ratas "tegi ära" ning aitas koristada Tallinna külje all asuvat Ääsmäe parklat.
Politsei panustab rohkelt aega ja jõudu kadumismängu harrastavate alaealiste otsimiseks
Maailmas leviv mäng, kus lapsed ja noored teadlikult 24 tunniks ära kaovad, on jõudnud Eestisse. Politsei mängu kergekäeliselt ei suhtu ning panustab noorte leidmiseks oma aega ja jõudu.
Sudaani sõjavägi ja meeleavaldajad allkirjastasid võimu jagamise dokumendi
Sudaani valitsev sõjavägi ja demokraatiameelne liikumine allkirjastasid poliitilise dokumendi, mis on osa võimujagamiskokkuleppest riigis patiseisu lõpetamiseks pärast nädalaid ummikus olnud läbirääkimisi.
Huawei P30 seeria nutitelefon tegi uue rekordi, ületades 10 miljoni toote müügipiiri rekordajaga
Huawei P-seeria on olnud viimase kolme kuu jooksul võidukas, saades mainekaid auhindu ning püstitates müügirekordeid.
Viis aastat MH17 allatulistamisest: tähtis kokkulepe Hollandi ja Ukraina vahel sõlmiti omal ajal Tallinnas
Viis aastat pärast Malaysia Airlinesi reisilennuki (lend MH17) allatulistamist Ida-Ukrainas rääkisid Hollandi välisministeeriumi kolm töötajat Robert Dresen (42), Karin Mössenlechner (48) ja Michael Pistecky (46) ajalehele De Volkskrant hetkedest, mis on katastroofi järel nende seisukohast määrav...
Opositsiooni toetus on praegu koalitsiooni reitingust kõrgem
Kui järgmisel pühapäeval toimuksid riigikogu valimised, annaks Reformierakonnale oma hääle 35,4 protsenti vastanutest, selgus Ühiskonnauuringute instituudi ja uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest. Uue tipu saavutanud Reformierakonna kõrval on toetus langenud nii Keskerakonnal kui ka EKRE-l.
Proviisorid: ravimiamet aitab apteegikettide lubamatule kolimisskeemile kaasa
Ravimiamet peab peatama suurte apteegikettide poolt kasutatava nn kolimisskeemi, millega vastupidiselt apteegireformi nõuetele avatakse uusi ketiapteeke, seisab Eesti Proviisorite Koja kirjas ravimiametile.
USA esindajatekoda mõistis oma resolutsiooniga Trumpi rassistlikud säutsud hukka
USA kongressi esindajatekoda võttis eile häältega 240-187 vastu resolutsiooni, milles mõisteti hukka president Donald Trumpi rassistlik keelekasutus. Poolt hääletasid kõik osa võtnud demokraadid, neli vabariiklast ja üks sõltumatu.
LUGEJAFOTOD | Öösel oli Eesti taevas näha võimsat vaatepilti osalisest kuuvarjutusest
Ööl vastu tänast sai Eestis selge taeva korral jälgida osalist kuuvarjutust, järgmine selline leiab aset nelja ja täielik kuuvarjutus kuue aasta pärast.
FOTOD | Rae vallas läks reka kummuli
Täna õhtul sõitis Rae vallas aadressil Raba tee 2 kummuli reka, mille juht sai kergemaid vigastusi.
Ministeeriumite soov ametiasutusi liita on õiguslikult küsimärgi all
Riigireformi raames on küpsemas idee koondada sama katuse alla kokku eri ministeeriumite valitsemisalas olevate valdkondadega tegelevad ametiasutused, kuid lahtine on küsimus, kas see on õiguslikult praegu üldse võimalik.