Raivo Aeg ja Urmas Reinsalu kinnitavad, et olid Martin Helme plaanidega kursis
Nii justiitsminister Raivo Aeg kui ka välisminister Urmas Reinsalu kinnitasid, et olid teadlikud rahandusminister Martin Helme plaanidest külastada Ameerika Ühendriikides seoses pankade rahapesu teemaga ka kohalikku advokaadibürood.
FOTOD | Kopp puhastab Tartu Kaarsilla alust laevateed
Tartu linn tellis Kaarsilla aluse jõepõhja puhastamise, kuna jõgi on seal laevaliikluseks ohtlikult madal.
Jevgeni Ossinovski: apteegireformi pidurdamine on poliitiline korruptsioon
Täna teatas valitsuskoalitsioon et 1. aprillist jõustuma pidavat apteegireform avatakse taas, et see ei jõustu.
VIDEO ja FOTOD | Oslos sõitis mees kaaperdatud kiirabiautoga rahva hulka
Norra pealinnas Oslos kaaperas mees täna kohaliku aja järgi kella 12.30 ajal kiirabiauto ja sõitis sellega rahva hulka.
FOTOD | Pirita teel hakkavad autojuhtide tempot mõõtma kiiruskaamerad
Täna hommikul tervitas autojuhte Pirita teel Russalka juures kiiruskaamera. Plaanis on kiiruskaamerad paigaldada kahele poole tee äärde nii et need mõõdavad kiirust mõlemal suunal ja kõigil sõiduradadel.
Trump tagandamisprotsessist: presidendil tuleks lasta riiki juhtida, ta ei peaks keskenduma sellisele jamale
USA president Donald Trump nimetas demokraate õelateks ja käimasolevat tagandamisjuurdlust võltsjuurdluseks ning väitis, et see oli demokraadist esindajatekoja luurekomitee esimees Adam Schiff, kes söötis informatsiooni tema telefonikõne kohta Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga vilepuhujale.
Siim Kallas on halva enesetunde tõttu haiglas läbivaatusel
Reformierakonna auesimees, parlamendi asespiiker Siim Kallas läks haiglaravile, kuna tundis end halvasti.
DELFI STRASBOURGIS | Juncker: kolm aastat Brexiti-kõnelusi oli aja- ja energiaraisk
Täna viimast korda Euroopa Parlamendi ees esinev Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker teatas, et kolm aastat väldanud Brexiti-kõnelused raiskasid nii aega kui ka energiat.
Slovakkias esitati uuriva ajakirjaniku mõrvas süüdistus tuntud ärimehele koos kaasosalistega
Slovakkia võimud esitasid uuriva ajakirjaniku Ján Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kušnírová mõrvas süüdistused tuntud ärimehele ja veel kolmele isikule. Juhtum viis Slovakkia tollase peaministri Robert Fico tagasiastumiseni.
Norra ranniku lähistel saatis tormis hädasignaali Vene jäälõhkuja
Vene jäälõhkuja Tor, mille pardal on 33 inimest, kaotas Norra ranniku lähistel peamasina kogu mootorijõu ja saatis kohaliku aja järgi kella 6.30 ajal välja mayday-signaali. Florøst saadeti välja helikopter ja kaaluti meeskonna evakueerimist. Piirkonnas möllab tugev torm.
FOTOD | MTA pidas kinni narkootikumide müügiga tegeleva kuritegeliku grupi
Juuli keskel pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad kriminaalasja raames kinni seitse Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse narkootikumide Eesti turule toomises ja müümises.
Vilja Kiisler küsib, Varro Vooglaid vastab
SA Perekonna ja Traditsiooni kaitseks juht Varro Vooglaid on täna kell 13 algavas otsesaates, et rääkida oma pingelistest suhetest ajakirjandusega ja sellest, miks ta tahab LGBT-ühingult raha ära võtta.
VAATA JÄRELE JA LOE | Vilja Kiisler küsis, Varro Vooglaid vastas: SAPTK rajab oma õiguskeskuse
Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esimees Varro Vooglaid avaldas täna eetris olnud otsesaates, et SAPTKil on plaanis luua õigeskeskus, seismaks kristlaste ja konservatiivide, rahvuslikult meelestatud inimeste vaatevinklist oluliste positsioonide eest.
Doktoritöös jõuti järeldusele, et Tallinnas ja Ida-Virumaal peaks HIV-d palju rohkem testima
Tartu ülikoolis on valminud doktoritöö, milles analüüsiti HIV esmashaigestumust Eestis. Uuringutest selgus, et kolmandik inimestest on nakatunud hiljuti ning suurem osa esmasdiagnoositutest elab Tallinnas ja Ida-Virumaal, mistõttu soovitatakse neis piirkondades märkimisväärselt rohkem rakendada v...
GRAAFIK | Ajaloo pikim kommertslend New Yorgist Sydneysse kestis ligi 20 tundi
Austraalia lennufirma Qantas tegi laupäeval pikima vahepeatuseta kommertsreisilennu, uurimaks, kuidas reis võiks mõjutada reisijaid, piloote ja lennuki meeskonda.
Iltalehti: Maakri tänava laibatükeldaja Markus Pönkä on Soomes taas suure petuskeemi peamine kahtlusalune
Soome keskkriminaalpolitsei on uurinud ulatuslikku rahvusvahelist petukuritegude kogumit, milles mitmeid Soomes tegutsevaid krediidiettevõtteid ja üht rahvusvahelist krediitkaardifirmat on eksitatud andma välja laene ja krediitkaarte enam kui 40 isikule ja mitmele selleks asutatud Soome ettevõtte...
Torma kandi rahvas hääletas Jõgeva valda jäämise poolt
Torma piirkonna elanikud toetasid möödunud nädalal läbiviidud küsitluses ülekaalukalt Jõgeva valla koosseisu jäämist.
Ligi kritiseerib Helme USA-s käiku: Danske teemaga tegeleb vale minister, kellel pole rahanduslikke ega õigusalaseid teadmisi
Riigikogu liige, endine rahandusminister Jürgen Ligi (RE) kritiseeris "Ringvaates" praeguse rahandusministri Martin Helme (EKRE) käiku USA-s advokaadi juures seoses Danske rahapesujuhtumiga.
Koidu tänav Tallinnas läheb uuendamisele
Laupäeval algab Tallinna kesklinnas Koidu tänava põhjalik rekonstrueerimine Paldiski maantee ja Endla tänava vahelisel lõigul.
FOTOD | Kaitseminister Jüri Luik on ametlikul visiidil Ukrainas
Kaitseminister Jüri Luik väisas täna ja eile Ukrainat, kus kohtus riigi kaitseministri ning riigikaitse ja julgeoleku nõukogu uue sekretäriga, et arutada kaitsekoostöö suurendamist. Ühtlasi kohtus Luik seal teenivate Eesti kaitseväelastest instruktoritega.
Elurikkuse erakond: katalaanidel peab olema enesemääramisõigus ja see olgu nendi endi otsustada
Elurikkuse erakond mõistis ühisavalduses hukka Kataloonia poliitikute ja kodanikuaktiviste vangistamise ning jõhkra vägivalla meeleavaldajate vastu. Erakond laseb oma avalduse ka katalaani keelde tõlkida.
Tšehhis paljastati ja lõhuti Venemaa luurevõrgustik
Tšehhi Julgeoleku Informatsiooniteenistus (BIS) ja Rahvuslik Organiseeritud Kuritegevuse Vastane Keskus (NCOZ) paljastasid ja lõhkusid Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) Tšehhis loodud võrgustiku, teatas BIS-i juht Michal Koudelka parlamendi alamkojas.
Teismelised poisid lõhkusid Avinurmes eaka naise maja akna ja lõid teda vastu pead
Eile teatati, et Mustvee vallas Avinurmes lõhkusid kaks noormeest vanema naise maja akna ja ründasid teda.
Prokuratuuri taotlusel vahistati Lääne-Virumaal toimunud tapmises kahtlustatav mees
Laupäeva hommikul leti Lääne-Virumaal Vinni vallas asuva eramaja köögis meesterahva vägivallatunnustega surnukeha.
„Seal on mingid jalgpalli toetusrühmad ja... no kamoon” – „Tahame tulla välja temaatikaga, mis ärritab paljusid”
Riigikogu toetusrühmad on üks salapärane maailm. Millega nad tegelevad? Kas üldse millegagi? Tegelevad küll, aga ilmselt mitte just kõik ja kogu aeg. Tegelemise all aga, selgub, võib silmas pidada eri asju. Mitte ükski telefoni otsa sattunud „sarikuulujast” riigikogulane ei teadnud, mitmesse rühm...
Heljo Pikhof: apteegikettide tervikuna müümise kohustust ei kaalutud
Apteegireformi ajal riigikogu sotsiaalkomisjoni juhtinud sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof tunnistas, et reformi kavandamisel ei kaalutud võimalust, et hulgimüüjad peaksid apteegiketid tervikuna maha müüma.
Venemaa endine välisminister Kozõrev: Stalin sundis Balti riike liituma, et mitte öelda okupeeris nad
Washingtonis toimus Venemaa endise välisministri Andrei Kozõrevi raamatu „Жар-птица. Неуловимая судьба русской демократии” („Tulilind, vene demokraatia kättesaamatu saatus”) esitlus. Pärast seda küsimustele vastates tunnistas praegu Miamis elav Kozõrev põhimõtteliselt Balti riikide okupeerimist N...
Suurpõleng Leedus Alytuses on lokaliseeritud, aga probleemid ei ole veel lõppenud
Leedu tuletõrje- ja päästeameti juht Saulius Greičius ütles, et suurtulekahju Alytuses on lokaliseeritud ja lahtisi tulekoldeid enam ei ole, aga rehvid võivad veel mõnda aega hõõguda.
Johan Bäckman vehkis Helsingi kohtus pronkssõduri pisikese koopiaga
Helsingis jätkub kohtuprotsess valeuudiste väljaande MV-lehti asutaja Ilja Janitskini ja Vene propaganda levitaja Johan Bäckmani üle, keda süüdistatakse ajakirjanik Jessikka Aro tagakiusamises ja tema au haavamises. Bäckman oli kohtumajja kaasa võtnud Tallinna pronkssõduri väikese koopia.
Vedomosti: Vene õppustel tekkis mandritevahelise raketi väljalaskmisel allveelaevalt tõrge
Ajaleht Vedomosti teatab oma allikatele viidates, et Venamaa strateegiliste tuumajõudude äsjastel õppustel Grom-2019 tekkis tõrge ühe vananenud raketi väljalaskmisel.
FOTOD | Keilas on läbi torgatud massiliselt autode rehve
Alates neljapäevast on Keilas läbi torgatud mitmete autode rehvid, paljudel neist isegi mitu rehvi.
Raamat: eestlane Karl saadeti Soome marssal Mannerheimi tapma
Soome marssal Gustaf Mannerheim tahtis sõja ajal peastaabi asukoha Mikkeli tänavatel vabalt liikuda ja suhtus ihukaitsesse leigelt, aga see kaitse hoidis ära Eesti dessandi salamõrvakatse, kirjutab Soome ajaleht Iltalehti.
Austraalia ajalehed ilmusid protestiks „salatsemise” vastu mustaga maha tõmmatud esikülgedega
Austraalia suurimad rivaalitsevad päevalehed näitasid üles haruldast ühtsust, kui ilmusid protestiks piirangute vastu „tsenseeritud” esikülgedega, millele oli löödud punane tempel „salajane”.
FOTOD | Soomaal on käes sügisene "viies aastaaeg"
Soomaal on käes sügisene suurvesi ehk "viies aastaaeg" ja mitmel pool Soomaal on põllud juba vee all.
Johnson tahab uut parlamendihääletust oma Brexiti-kokkuleppe üle
Suurbritannia parlamendile tuleb anda võimalus otseseks hääletuseks peaminister Boris Johnsoni Brexiti-kokkuleppe üle, teatas Downing Street 10. Laupäeval sai Johnsoni strateegia parlamendis tugeva löögi.
Evelyn Sepp: reedel kulmineerunu ei olnud "mõned ropud sõnad" minu isiku aadressil, vaid midagi palju koledamat
Reedel selgus, et Kert Kingo valis uueks nõunikuks endine Keskerakonna avalike suhete nõunik Jakko Väli, kes on varasemalt pälvinud meedias tähelepanu joobes juhtimise, võlgade eest põiklemise ning tingimisi vangistustega. Väli solvas reede õhtul aga Evelyn Seppa ning laupäeva hommikul teatas Kin...
Siberi kaevanduse purunenud tamm ehitati ebaseaduslikult ja nõudeid eirates
Laupäeval juhtus Siberis tammiõnnetus, milles hukkus 15 inimest, vigastada sai 16 ning viis inimest on veel kadunud. Vene võimud pidasid kinni kullakaevanduse kolm tegevjuhti, edastas Yle.
Eestlased Barcelonas: kohalikud on rahumeelsed, äärmuslased laamendavad, politsei käest võib kumminuia või -kuuliga saada
Sajad tuhanded Kataloonia iseseisvust toetavat inimest avaldavad Barcelonas meelt. Nende ajendiks on Kataloonia iseseisvuslaste liidrite vangimõistmine kaks aastat tagasi toimunud iseseisvusreferendumi pärast. Eestlased Barcelonas märgivad, et teatud linnaosadest tasub küll eemale hoida, aga meel...
Qantas tegi ajaloo pikima kommertslennu New Yorgist Sydneysse
Austraalia lennufirma Qantas tegi laupäeval pikima vahepeatuseta kommertsreisilennu, uurimaks, kuidas reis võiks mõjutada reisijaid, piloote ja lennuki meeskonda.
Ain Kallis: minister Rene Koka viidatud 500 teadlase kliimamuutuste teemaline kiri on kaheldav
Ilmateenistuse klimatoloogi Ain Kallise hinnangul võib tõsiselt kahelda EKRE-sse kuuluva keskkonnaministri Rene Koka viidatud 500 teadlase kliimakatastroofi eitava kirja usaldusväärsuses.
Infarktist taastuv senaator Bernie Sanders suurüritusel: ma olen tagasi!
USA senaator Bernie Sanders korraldas laupäeval New Yorgis tohutu kampaaniaürituse, millest võttis osa 26 000 inimest, mis on seni suurim arv demokraatidest kandidaatide seas 2020. aasta valimiste eel.
Infarktist taastuv senaator Bernie Sander suurüritusel: ma olen tagasi!
USA senaator Bernie Sanders korraldas laupäeval New Yorgis tohutu kampaaniaürituse, millest võttis osa 26 000 inimest, mis on seni suurim arv demokraatidest kandidaatide seas 2020. aasta valimiste eel.
Erdogan lubas Süüria kurdide pead purustada
Türgi president Recep Tayyip Erdogan ütles, et "purustab pead" kurdi võitlejatel, kes ei tagane Süüria põhjaossa kavandatud ohutsoonist.
Mürarikkad treeninglennul Tšehhi hävitajad panid Kuusalus aknaklaasid värisema
Täna pisut pärast kella 11 hommikul kuulsid paljud Kuusalus ja selle läheduses elavad inimesed mitut plahvatust.
Johnson saatis Brüsselisse allkirjastamata viivituspalve, aga ka teise kirja, milles vaidles selle vastu
Suurbritannia peaminister Boris Johnson saatis laupäeval Euroopa Liidule taotluse viivituse saamiseks - oma allkirja jättis ta dokumendile aga panemata.
Kaitseväele ohtlikke suitsugranaate tarninud firmad peavad riigile maksma ligi 60 000 eurot
Kaitseväele ohtlikke suitsugranaate tarninud Newco Safety Technologies GmbH ja Milmets OÜ peavad ringkonnakohtu otsuse kohaselt riigile tasuma 48 571,25 eurot, lisaks viivise, mis 18. oktoobri seisuga oli 7780.51 eurot.
Kunagised kaitseliitlased filmisid spordihoone pesuruumides saalihokimängijaid
Oleg Glivenko ja Marju Prosin peavad oktoobri keskpaigast kandma tingimisi karistust, kuna filmisid spordiklubi riietusruumides nii Rapla saalihoki naiskonda kui meeskonda. Varem kuulus Glivenko kaitseliitu ja Prosin naiskodukaitsjate ridadesse, väidetavalt heideti nad kaitseliidust just pärast t...
FOTOD | Bolti kirjadega sõidujagaja rammis Sossi mäel eessõitjale tagant sisse
Liiklus Sossi mäel on hetkel peatatud. Delfile teadaolevalt keegi õnnetuses raskelt vigastada ei saanud.
Venemaal hukkus kullakaevanduse varingu tõttu 15 inimest
Venemaal Siberis sai kullakaevanduses ööl vastu tänast surma vähemalt 15 inimest.
Paldiskis rongi alla jäänud mees suri saadud vigastustesse
Hommikupoolikul Paldiskis Elroni rongi alla jäänud meesterahvas suri koheselt saadud vigastustesse.