Põltsamaa kutsub Eesti lipu sünnipäeva puhul moodustama maailma suurimat sinimustvalget
Põltsamaa vald kutsub kõiki inimesi 3. juunil Põltsamaale, et moodustada üheskoos Eesti lipu 135. sünnipäevaks maailma suurim sinimustvalge.
Politsei kutsemeisterlikkuse võistlustel võtsid kaksikvõidu Kagu jaoskonna võistkonnad
Täna lõppesid Kagu-Eestis kaks päeva väldanud politsei kutsemeisterlikkuse võistlused, kus võidu noppis Kagu politseijaoskonna esimene võistkond ning teisele kohale tuli sama jaoskonna teine võistkond. Kolmanda tulemuse tegi PPA kesküksuste kolmas võistkond.
GRAAFILINE AJAJOON | Vaata, kuidas sai laulukaar juubelipeoks uue kuue
Renoveeritud Tallinna laulukaar on nüüd avatud. Ehitustööd läksid maksma pea miljon eurot.
VIDEO | Kadri Simson: Keskerakond jääb ALDE-sse
Kadri Simson vahendas, et pärast kohtumist ALDE juhtidega Brüsselis sel nädalal, kinnitati erakonnale, et neid ei heideta Euroopa parlamendi poliitfraktsioonist välja.
FOTOD | Nasva sadamas veeskati Antarktika ekspeditsiooni purjelaev
Eesti Meremuuseum ja Thetis Ekspeditsioonid tähistavad populaarteadusliku retkega 200 aasta täitumist sellest, kui Saaremaal sündinud Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen avastas Antarktise. Täna lasti purjelaev Admiral Bellingshauseni vette.
Martin Helme tahab "kellukeste ja viledega" planeeritud piiriehituse rahastamist kärpida
Idapiiri ehituses võib tulla ette mitmeid muudatusi, viitas rahandusminister Martin Helme. Taavi Rõivas ja endine siseminister Katri Raik kritiseerivad seda ideed.
FOTOD | Viljandi vallas sõitis auto vastu puud. Sõidukis olnud naine ja kaks last pääsesid vigastusteta
Neljapäeva päeval peale kella nelja juhtus liiklusõnnetus Viljandimaal Viljandi vallas Pärsti külas, kus Ford sõitis vast puud. Sõidukis oli lisaks juhile ka kaks last.
Bingo lotoga üle 400 000 euro võitnud noor õpetaja: nüüd ehk saab minu ja abikaasa unistus teoks
Eile loositi "Suure lotokolmapäeva" telesaates välja Bingo loto jackpot 405 230,90 eurot. Võitja on noor õpetaja.
Politsei alustas pakistanlase rünnaku uurimist avaliku korra rikkumise paragrahvi alusel
Eile Õismäe teel rassistliku rünnaku ohvriks langenud Pakistanist pärit mees ja temaga koos viibinud inimene on politseile oma ütlused andnud.
"10 minutit" | Kadri Simson: Jüri Ratase diplomaatia hoiab seda koalitsiooni koos
Sel nädalal käis Delfi saates "10 minutit" Keskerakonna riigikogu fraktsiooni juht Kadri Simson, kes kommenteeris riigieelarve strateegia arutelusid, Keskerakonna häältesaaki europarlamendi valimistel ning Keskerakonna reitinguid, mis jäid esmakordselt alla koalitsioonipartner EKRE-le.
DELFI ERISAADE | Kas Isamaa lunastab pääsme Brüsselisse? Milline on Eesti nägu Euroopa Liidus järgmised viis aastat? Vaata Delfi valimiste otsesaatest sel pühapäeval
Delfi ja Eesti Päevalehe toimetus muutub üheks õhtuks telestuudioks, kuhu on tulemas tänavuste Euroopa Parlamendi valimiste säravaimad kandidaadid ja eksperdid.
Rannar Vassiljev võib naasta poliitikasse
Endine tervise- ja tööminister ning Riigikogu üle-eelmise koosseisu liige Rannar Vassiljev teatas täna sotsiaalmeedias, et kui Indrek Saarest peaks saama sotside esimees, on ta asub Vassiljev tööle erakonna peasekretärina.
FOTO | Politsei palub abi 46-aastase Janeki asukoha väljaselgitamisel
Politsei palub abi 46-aastase Janeki asukoha väljaselgitamisel. Mees on kadunud alates 20. mai õhtust.
Kaks eestlast kuumutasid Riias keset Moskva tänavat heroiini
Pühapäeval sai Riia munitsipaalpolitsei teate, et Moskva tänaval istuvad Renault´s kaks meest, kes ilmselt narkootikume tarvitavad. Kohale saabunud patrull leidis autost elevil olnud eestlased, kes lusikal heroiini kuumutasid.
Inglismaal mürgitamise ohvriks langenud Sergei Skripal helistas sugulasele Venemaal
Inglismaal Salisburys mürgitamise ohvriks langenud endine topeltagent Sergei Skripal helistas oma sugulastele Venemaal. Alates mürgitamisest 2018. aasta 4. märtsil koos tütre Juliaga ei olnud Skripal seni kordagi avalikkuse ette ilmunud ning peale Briti võimude kinnituse ei olnud tõendeid tema el...
Meediaettevõtete Liit: kojukannet ei tohiks pakiautomaatidega asendada
Eesti Meediaettevõtete Liit teatas, et toetab peaminister Jüri Ratase seisukohta, et perioodika kojukanne senises mahus peaks jääma ja selle asendamine pakiautomaatidega ei ole lahendus.
VIDEO JA FOTOD | Urmas Reinsalu rassistlikust rünnakust: sellistele tegelinskitele tuleb lajatada seaduse täie rauaga
Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond), rahandusminister Martin Helme (EKRE) ja välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) mõistsid valitsuse pressikonverentsil hukka eile Tallinnas toimunud rassistliku rünnaku pakistanlase vastu. Ükski minister ei leidnud, et võõraviha oleks Eestis kuidagi kasvanud.
EKRE turundusstrateegiad näitavad selgelt, et erakonna retoorika tuleb himust illustreerida esikaasi
Teisipäeva õhtul viitas ERR-i veebiuudiste juht Anvar Samost EKRE turundusstrateegia slaididele, mida erakonna pressiesindaja sulest pärinevad. Samost riputas slaidi üles ka oma Twitteri kontole. Teeme konspekti, mida võib ajakirjanduses EKRE taktikalisest planeerimisest ajendatult näha.
Rootsi politsei leevendab ränka personalikriisi, laenates töötajaid Eestist
Rootsi politsei kannatab personalipuuduse all. Rootsi kriminalistikakeskuses (NFC) käib töö nii aeglaselt, et kahtlusaluseid on oldud sunnitud vabaks laskma ja nad on pannud toime uusi kuritegusid. Nüüd hakkavad Rootsi võimud kriisi lahendamiseks laenama personali Eestis, teatab ajaleht Expressen.
USA väljaanne Daily Beast: Eesti valged natsionalistid on saanud Trumpilt suuri ja inetuid õppetunde
USA uudiste- ja arvamusportaal Daily Beast nimetab EKRE-t pööraseks, rassistlikuks ja misogüünseks ning märgib, et kuigi nad ütlevad, et vihkavad venelasi, on nad osa üleeuroopalisest Putinit armastavast liikumisest.
Eesti ja USA allkirjastasid lähiaastate julgeolekukoostöö kokkuleppe
Eesti ja Ameerika Ühendriikide esindajad allkirjastasid eile Washingtonis kahe riigi ulgeolekukoostöö plaani aastateks 2019-2024.
Hollandi peaminister nimetas parempopulistide juhti debati käigus tõeliseks Venemaa fänniks
Hollandis, kus juba täna algasid Euroopa Parlamendi valimised, toimus eile kauaoodatud debatt liberaalse peaministri Mark Rutte ja parempopulistliku Demokraatia Foorumi (FvD) juhi Thierry Baudet’ vahel. Üheks põhiteemaks kujunes suhtumine Venemaasse.
Austria ei saa liitlastelt enam väidetavalt mingeid luureandmeid, sest kardetakse nende jõudmist otse Venemaale
Ajaleht New York Times kirjutas varem sel kuul, et äsja skandaali tõttu valitsusest lahkunud paremäärmusliku Vabaduspartei (FPÖ) tõttu on Austriast saanud rahvusvahelistes luureringkondades paariariik, kellele liitlased enam andmeid ei jaga, sest kardetakse, et need liiguvad otse Venemaale.
Enamik Jekaterinburgi elanikest on küsitluse järgi kiriku parki ehitamise vastu
Ülevenemaalise Avaliku Arvamuse Uuringute Keskuse (VTsIOM) küsitluse järgi on kiriku ehitamise poolt Jekaterinburgi parki vaid 10% linnaelanikest. 74% peab asukohta ebaõnnestunuks.
Pakistanlast rünnanud rassist pildistab tumedanahalisi ja küpsetab tütrele natsisümboolikaga piparkooke
Eile avaldas Delfi video Õismäel toimunud rassistlikust rünnakust, kus EKRE logoga särki kandev mees sõimab ja tungib ka füüsiliselt kallale Pakistanit pärit Ažharile. Praeguseks on selge, et ründajaks oli parteitu Tauno, kes sotsiaalmeedias oma äärmusliku maailmavaatega tagasi ei hoia.
Tallinnas tabas jalakäijat veoauto purunenud rehv
Tallinnas sai viga jalakäija, keda tabas veoauto haagise purunenud rehv.
OTSEBLOGI JA FOTOD | Erakondade esinumbrid võtavad "Valimisstuudios" mõõtu
Eesti Televisiooni eetris on täna Euroopa Parlamendi valimiste viimane teledebatt, milles kohtuvad kaheksa erakonna esinumbrid.
GRAAFIK | Eestis on Euroopa Liidu toetustega ellu viidud üle 30 000 projekti
Ehkki mõned poliitikud armastavad süüdistada Euroopa Liitu ja Brüsselit kõiges, mis Eestis on halvasti, tuleb siiski tõdeda, et ilma Euroopa Liidu toetusrahadeta oleks Eestis väga paljud projektid ellu viimata.
Siseministeerium lubas vaimulike elamislube puudutavat muudatust kaaluda
Eesti kirikute nõukogu (EKN) tegi aprillis siseministeeriumile ettepaneku täiendada välismaalaste seadust nii, et kolmandatest riikidest pärit vaimulikud jääksid sisserände piirarvu arvestusest välja. Nüüd saatis siseministeerium nõukogule vastuse, kus ühtki vekslit välja ei käinud, ent lubas ett...
Jürgen Ligi nähvas riigieelarvest rääkivale Erki Savisaarele: mida sa podised, ära targuta!
Täna olid ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast" sama laua taga Erki Savisaar, kes valitsuse plaanidest rääkis, ja Jürgen Ligi, kes Savisaare ebakompetentseks ristis. "Miks ma pean kannatama selle inimese loba, kes pole päevagi rahandusega tegelenud? Mida sa podised!," ütles Ligi Savisaarele.
Gaasitootmine paneb Hollandis maa värisema - valitsus vaatab üle tootmise lõpetamise plaanid
Hollandi valitsus otsustab lähinädalatel, kas maavärin magnituudiga 3,4, mis tabas täna riigi põhjaposa Groningeni provintsi, kust ammutatakse maagaasi, peaks viima gaasitootmise lõpetamiseni enne 2030. aastat, nagu on seni plaanis olnud.
E-häälte arv läheneb 150 000ni, elektrooniliselt saab veel valida vaid mõne tunni!
Täna kella 15.15 seisuga oli europarlamendi valimistel elektroonilisi hääli antud 143 550, mis on tervelt 40 000 võrra rohkem, kui 2014. aastal anti. E-häält saab veel anda vaid täna kella 18ni õhtul.
Kohtla-Järvel ründas lapsevanem kodukülastust teinud politseinikut gaasiballooniga
Eile käisid piirkonnapolitseinikud koos lastekaitsetöötajaga Kohtla-Järvel tegemas kodukülastus, kuid vastuvõtt ei olnud just kõige külalislahkem.
Paremäärmuslased levitavad Facebookis vaenu õhutavat sisu miljonitele inimestele Euroopas
USA organisatsioon Avaaz paljastas paremäärmuslike Facebooki kontode võrgustiku, mis levitavad valeuudiseid ja vaenukõnet miljonitele inimestele üle Euroopas.
FOTOD | Peaaegu valmis saanud kohvik sai piksenoole tõttu tuleroaks
Täna varahommikul lõi äike ehitusjärgus kohvikuhoonesse sisse. Päästjate saabudes oli kahekordne hoone lausleekides, mille kustutustööd kestsid kolm ja pool tundi.
Eesti Raudtee esindaja: traagilise õnnetuse eel rääkis Jüri Aarma telefoniga. Ta märkas rongi viimasel hetkel
Eile hukkus traagilises õnnetuses Jüri Aarma. Täna selgus, et ta rääkis kahjuks rattaga sõites telefoniga, mistõttu tähelepanu hajus.
Saksa naljapartei kandidaadid eurovalimistel on Göbbels, Göring, Speer, Bormann ja Eichmann
Saksamaal osaleb Euroopa Parlamendi valimistel naljapartei nimega Die Partei, mille kandidaadid kannavad natsirežiimi aegsete tuntud tegelaste nimesid. Mõned peavad aga selliseid nalju sobimatuks.
Kaja Kallas peaministri kõrgest toetusest: Jüri Ratas ei paista absoluutselt silma, selle valitsuse kõneisik on Mart Helme
Reformierakonna juhi Kaja Kallase hinnangul on tema toetus peaministrikandidaadina langenud ja Jüri Ratase oma tõusnud, sest peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) hoiab tagaplaanile ning väldib kommentaaride andmist.
Euronews küsib, kas parempopulism tõukab läände lõimunud Eesti tagasi Venemaa suunas
Euronews teatab, et hirmu Venemaa ees, mis muutis Eesti kindlalt Euroopa Liidu meelseks ja läände vaatavaks, varjutab nüüd hirm sisserände ees, ning valijad kalduvad paremäärmusliku, rõhutatult natsionalistliku, euroskeptilise ja etnotsentristliku erakonna poole.
Poola viib läbi pedofiiliajuhtumite ulatusliku avaliku juurdluse
Poola viib läbi ulatusliku avaliku juurdluse pedofiiliajuhtumite kohta, teatas peaminister Mateusz Morawiecki eile seoses arvukate seksuaalse kuritarvitamise süüdistustega katoliku preestrite vastu.
Kohus tunnistas Pärnu linnavoliniku altkäemaksu küsimise katses õigeks, prokuratuur kaebab otsuse edasi
Pärnu maakohus mõistis täna Pärnu linnavoliniku Ago Kalmeri õigeks altkäemaksu küsimise katses. Küll aga nentis kohus, et Kalmer üritas linnapead survestada. Prokuratuur plaanib otsuse edasi kaevata.
Viru keskuses käis tulekahjuõppus
Evakuatsiooniõppuse eesmärk on kontrollida personali toimetulekut tulekahju korral.Õppuse tarvis kasutati esimesel korrusel ka tossumasinat, millest tuli suitsu.
Raimond Kaljulaid: vaenu õhutamise organiseerimine tuleb muuta kriminaalkuriteoks
Riigikogu liige Raimond Kaljulaid kavatseb lähiajal anda riigikogu menetlusse eelnõu, mis muudab vaenu õhutamise organiseerimise kriminaalkorras karistatavaks ning võimaldab selle teo eest vastutusele võtta nii eraisikuid kui ka juriidilisi isikuid.
USA hävitajad saatsid Alaska ranniku lähistel nelja Vene pommitajat ja kaht hävitajat
USA hävitajad F-22 saatsid esmaspäeval Alaska ranniku lähistel nelja Vene pommitajat Tu-95 ja kaht hävitajat Su-35, teatas Põhja-Ameerika õhuruumi kaitse väejuhatus (NORAD).
Lumehelbekeste generatsioon on tööturgu vallutamas: mida see tähendab tööandjale?
Lumehelbekesed ehk Z-generatsioon on vallutamas tööturgu ja mis seal salata, nende töö tegemise motiivid ja käitumine on veidi teistsugune võrreldes nendega, kes on enne neid tööturul toimetamas.
USA teatel on Süürias taas märke keemiarelvade kasutamise kohta režiimi poolt
USA välisministeerium hoiatas eile Süüria presidendi Bashar al-Assadi valitsust, teatades, et USA jälgib hoolikalt režiimi sõjalisi operatsioone mässuliste enklaavi vastu ning uurib väiteid, et Assadi väed on kasutanud viimastel päevadel keemiarelvi.
Erakonnakaaslasel rinnast haaranud Rootsi Demokraatide esikandidaadi vastu tehti kuriteoavaldus
Parempopulistlike Rootsi Demokraatide Euroopa Parlamendi liige ja tippkandidaat eesseisvatel valimistel Peter Lundgren tunnistas ajalehes Expressen, et haaras aasta tagasi parteiüritusel hotellitoas naissoost erakonnakaaslasel rinnast.
GRAAFIK | Uuring: Reformierakonna toetuse kasv on pidurdunud
Kui mai alguses toetas Reformierakonda veel 34,2%, siis viimaste reitingute põhjal on toetus 32,4%.
ID-kaardi rakenduse arendaja on vaegnägijad aastaks abita jätnud
Mullu juulis uuendas riigi infosüsteemi amet (RIA) ID-kaardi rakendust DigiDoc. Probleemid rakendusega ilmnesid kohe aga vaegnägijate jaoks, kes kasutavad programmide ja veebilehtede “nägemiseks” ekraanilugerit, mis neile tekstid ette loeb.
VIDEO | Tallinnas sõideti keset tänavat autoga kummuli, seltskond lükkas sõiduki edukalt tagasi ratastele
Täna õhtupoolikul sõideti Tallinnas Tööstuse tänaval keskkriminaalpolitsei vahetus läheduses sõiduautoga kummuli. Videost on näha, kuidas seltskond auto jälle püsti lükkab.