TV 3 VIDEO | Pärnus kündis vandaalitsenud maasturijuht vabatahtlike rajatud pargi poriseks mülkaks
Laupäeva õhtul rikuti Pärnu jõekäärus Veteranide pargis vabatahtlike loodud lendavate taldrikutega mängitava discgolfi väljaku muru. Pahatahtlik maasturijuht kündis suurele territooriumile autoga sisse sügavad vaod ja muutis platsi mudaseks mülkaks.
Rakvere linn hakkab koostama mürakaarti
Rakvere linnavalitsus kuulutas välja riigihanke mürakaardi koostamiseks.
MEIE MAA | Päästeamet hoiatab kulupõlengute eest
Tänavune hiline kevad on kulupõlengute algust edasi lükanud, kuid eelmine, mõnes Eestimaa paigas lausa suvine nädalavahetus andis kulupõlengutele tõelise hoo sisse – kulu põles 154 korda ja päästjatel olid käed-jalad tööd täis, kiirustamaks ühelt põlengult teisele.
MEIE MAA | Kadunud meest käisid otsimas eritreeningu läbinud koerad
Nädal tagasi Mändjalas kadunuks jäänud Olevi otsimiseks kutsuti eilseks Tallinnast kohale koerajuht koos kahe teenistuskoeraga.
MEIE MAA | Vallaametnikud kipuvad juba puhkusele
Vähem kui pool aastat Saaremaa vallavalitsuses töötanud ametnikest osa on juba puhkusel käinud või kohe sinna minemas.
Sotsid ja EKRE istusid koos Reformi ja IRL-iga ühe laua taha, et Taavi Aasale umbusaldust avaldada
Eile kohtusid Tallinna linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu, Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonid Tallinna linnapea Taavi Aasaga, kellelt nõuti selgitusi Tallinna korruptsioonijuhtumite kohta.
VIDEO ja FOTOD | Olulise preemia pälvinud kirikuõpetaja Annika Laats: mulle ei meeldinud, kuidas meie ühiskonnas geidest räägitakse
Täna anti Tallinnas üle Avatud Eesti Fondi Koosmeele preemia, mille pälvis Eesti Evangeelse Luteri kiriku Risti koguduse pastor Annika Laats. Preemia anti Laatsile tema pikaajalise panuse eest geide ühiskonnaliikmena võrdväärse kohtlemise eest seismisel, Süüriast pärit põgenikeperekonnale toe pak...
FOTOD | Kus on keskkonnainspektorite silmad? Paljassaares maetakse päise päeva ajal autorehve maa alla
Kolmapäeva pärastlõunal jäi Delfi fotograafi kaamerasilma ette traktor, mis Paljassaare poolsaarel asuval riigi territooriumil maas lebavatele autorehvidele pinnast peale kallas.
VIDEO | Sven Mikser: sotside reitingut poleks see tõstnud, kui Ossinovski oleks varem tagasi astunud
Välisminister Sven Mikser (SDE) ütles täna, et sotsiaaldemokraadid ei lootnudki tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tagasiastumisest kõrget reitinguhüpet. Küll aga ei ole lootus tulevastel valimistel hea tulemus teha Mikseri arvates veel kadunud.
Keskkonnaministeeriumi IT-juht: enamik teenuseid taastub tööpäeva lõpuks
Keskkonnaministeeriumi IT-juht Marko Arula ütles enne kella 17 intervjuus Delfile, et enamik serveriruumis täna puhkenud tulekahju tõttu häiritud olnud keskkonnaministeeriumi haldusala e-teenuseid taastub täna tööpäeva lõpuks.
Rumeenias on leetritesse surnud kümneid lapsi, sest vanemad usuvad internetis levivaid õudusjutte vaktsineerimisest
Rumeenias on leetrite puhangus surnud ligi 40 last ja paljud süüdistavad selles vaktsineerimisvastaste hirmujuttudega eksiteele aetud lapsevanemaid.
Ossinovski: sotsid praegu esimehevahetusele ei mõtle! Sotside ja IRLi madalas toetuses on süüdi Kaja Kallas
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et vaatamata erakonna viimaste kuude rekordmadalale reitingule sotsiaaldemokraadid ja ta ise erakonna esimehe vahetusele ei mõtle.
FOTOD | Kohtla-Järvel saadeti viimsele teele möödunud nädalavahetusel mõrvatud Nastja
Täna saadeti Kohtla-Järvel viimsele teele 15-aastane Nastja, kes mõrvati möödunud nädalavahetusel kodu lähedal.
FOTO | Mustamäel leiti pargist käsigranaat
Täna kella 13 paiku leiti koristustööde käigus Mustamäel Lepiku pargis granaat.
Kaja Kallas: Reformierakonna kõrge reiting on hinnang praeguse valitsuse tööle
Reformierakonna esinaise Kaja Kallase hinnangul on partei kõrge reiting seotud praeguse valitsuse tööga, millega valijad rahul pole.
Neonatside meeleavaldusel Stockholmis loobiti USA saatkonna aeda ilutulestikurakette
Stockholmis vahistati pühapäeval üks mees, pärast seda, kui neonatsliku Põhjamaade Vastupanuliikumise (NMR) meeleavalduse ajal visati USA saatkonna aeda ilutulestikurakette.
FOTOD | Vaata, millised on Tallinnas Pirita tee kandis asuvad keskkonnaloata torud
Keskkonnaametnikud tuvastasid eile Pirita tee kandis kokku üheksa keskkonnaameti loata toru, kust voolab Tallinna lahte sademevett, millega koos kandub merre ka erinevat prügi ja prahti.
Kellest saab Aabi asemik? Jüri Ratas kaarte avada ei taha
Seoses Jaak Aabi tagasiastumisega on Keskerakonnal vaja pingilt leida uus kandidaat, kes ameti üles võtaks. Jüri Ratas konkreetsetest nimedest ei räägi.
Jürgen Ligi: üle piiri alkoaktsiisid joodavad Eestit purju! Pakkusime retsepti, ent valitsus polnud nõus
Täna arutati riigikogus Reformierakonna seaduseelnõud, mis langetaks alkoholiaktsiise, ent koalitsiooni häälte toel hääletati eelnõu maha.
Monika Haukanõmm soovitas Kaia Ivale veeta üks päev sügava puudega lapse hooldajana: te ei tea, olukorda, kuhu olete lapsevanemad surunud
Riigikogu Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige jasotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm saatis Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluvale sotsiaalkaitseministrile Kaia Ivale avaliku kirja, milles soovitas veeta ministril üks päev sügava puudega lapse hooldajana, et näha, milline on puudega ...
Paavo Pettai: Keskerakonna ja minu koostöös on episoode, mille üle ma uhke pole
Paavo Pettai sõnas, et tema nõue Keskerakonna vastu tuleneb Arbitraažikohtu otsusest, mille kohaselt jäi teatud osa garantiikirjadega tagatud nõuetest rahuldamata.
Saksamaa Kieli sadamas tabati Eestist tulnud veokist üle 10 miljoni salasigareti
Saksamaa Schleswig-Holsteini liidumaal tabati 13. märtsil sealne rekordiline salasigarettide kogus Eestist saabunud veokist, teatas toll eile oma aastaaruannet esitledes.
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Põles maa-ameti serveriruum, paljud keskkonnaministeeriumi valitsemisala e-teenused ei tööta
Täna keskpäeval süttis keskkonnaministeeriumi haldusalasse kuuluva maa-ameti hoones paikneva ministeeriumi serveriruumi UPS (uninterruptible power supply), mistõttu on paljude infosüsteemide töö häiritud.
Tõnis Saarts: Keskerakonna, Reformierakonna ja EKRE vahele jäävate parteide toetus on järjest enam kadumas
Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi võrdleva poliitika dotsendi Tõnis Saartsi sõnul on Keskerakonna ja Reformierakonna ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) vahele jäävate parteide toetus järjest enam kadumas.
Kalvi Kõva sotside kukkunud toetusest: oleme aru saanud, et seis ei ole kiita
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär ja riigikogu fraktsiooni esimees Kalvi Kõva nentis aprillikuus 6 protsendini kukkunud toetust kommenteerides, et seis ei ole kiita ja pikemas plaanis loodetakse toetust siiski kasvatada.
Priit Sibul IRL-i nigelast toetusest: opositsiooni kriitika on kõige valusamalt löönud IRL-i
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretär ning riigikogu fraktsiooni aseesimees Priit Sibul ütles partei allapoole valimiskünnist langenud toetust kommenteerides, et opositsiooni kriitika on valitsuserakondadest kõige valusamalt löönud just IRL-i.
Uuring: sotsid kukkusid valimiskünnise servale, IRL selle alla! Ratase valitsus tervikuna on nadis seisus
Samal ajal kui Kaja Kallas saab alustada Reformierakonna juhtimist partei viimaste aastate kõrgeimalt toetustasemelt, langes sotsiaaldemokraatide reiting valimiskünnise lähedale ning IRL-il sellest madalamale.
VIDEO | Erdoğan ei suutnud talle suurema võimu andvaid valimisi ära oodata ja kuulutas välja ennetähtaegsed valimised
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kuulutas 24. juuniks välja ennetähtaegsed presidendi- ja parlamendivalimised, öeldes, et majanduslikud väljakutsed ja sõda Süürias nõuavad kiiret üleminekut suure võimuga täidesaatvale presidentuurile, mis hakkab kehtima pärast valimisi.
Vabaerakond: Eestis inimene töötab liiga palju! 14. märts võiks olla riigipüha
Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Krista Aru esitab täna kolmeteistkümne saadiku poolt riigikogule seaduseelnõu kuulutada emakeelepäev, 14. märts, riigipühaks.
Trump: kui läbirääkimised Kim Jong-uniga ei ole viljakad, lahkun ma lugupidavalt
USA president Donald Trump kuulutas eile, et ta tühistab plaanitud tippkohtumise Põhja-Korea valitseja Kim Jong-uniga või isegi jalutab sellelt välja, kui näeb, et edu pole loota.
Keskkonnaprojektid saavad 400 miljonit eurot toetust
18. aprillil avati LIFE-programmi tänavune taotlusvoor. Keskkonna-, looduskaitse- ja kliimaprojektid saavad sel korral toetust ligikaudu 400 miljoni euroga.
Liikluses said viga kolm alaealist ja üks täiskasvanu; vahele jäi neli napsitanud juhti
Korravalvurid tabasid 18. aprillil neli alkoholi tarvitanud juhti. Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid polnud.
1000 lasnamäelaselt küsiti, kuhu peaks tulema uus Lasnamäe turg. Küsitlus läks linnaosavalitsusele maksma 130 eurot
Lasnamäe linnaosa valitsus viis kohalike elanike seas läbi küsitluse Lasnamäe turu vajalikkuse kohta. Küsitlusele vastas ligikaudu 1000 inimest ning selle läbiviimine maksis 130 eurot.
Taavi Aas vastab opositsiooni kriitikale: TLT nõukogu on vastanud ja vastutanud. Erinevalt haigekassa ja Tallinna Sadama nõukogudest
Tallinna linnapea Taavi Aas kinnitab, et pealinn on võtnud vastutuse Tallinna Linnatranspordi AS-is (TLT) juhtunu pärast.
Tuhandeid inimesi heategevuseks innustanud väike Annabel seljatas vähi
Moodne meditsiin ja väikese inimese sitkus tegid imet ja tõenäosuste kiuste ning tohutute üleelamiste saatel sai 7-aastane Annabel vähist vabaks.
MEIE MAA | Lossi vahtkonnamajja tuleb suveks söögikoht
Alates maist augusti lõpuni hakkab Kuressaare lossi hoovil peasissekäigu kõrval asuvas endises fondihoidlas ehk vahtkonnamajas tegutsema söögikoht.
MEIE MAA | Vald püüab talle pandud kohustusest kõrvale hiilida?
Lahekülla krundi soetanutel tuleb arvestada, et väljaminekud tehnovõrkudele võivad kujuneda planeeritust suuremaks.
MEIE MAA | Venemaa staarkokk tuleb Viirelaiule pakkuma eksklusiivset õhtusööki
Üks Venemaa tuntumaid staarkokki Aleksei Zimin tuleb esimest korda Eestisse külla ja teeb sel sügisel, septembris Viirelaiu Majakavahi kompleksis erilise õhtusöögi spetsiaalselt valitud 25 külalisele.
Kristen Michal korruptsioonist: Tallinn kutsub politsei ja pommiroboti, kui prügi on haisema läinud, kuid muul juhul koostööks vajadust ei nähta
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehele Kristen Michalile tundub, et Tallinna linn ei ole midagi selle jaoks teinud, et korruptsiooni ennetada või seda probleemi näha.
MEIE MAA | Kuressaares süüdati auto
Ööl vastu kolmapäeva kella 1.27 ajal põles Kuressaare linnas Tolli tänaval autoremonditöökoja hoovil sõiduauto. Päästjad kustutasid auto kella 1.56, sõiduk hävis leekides pea täielikult.
Kuidas lugeda graafikuid ehk kas Urve Palo valetas eile telekas Eesti rahvale
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo rääkis eilses saates Foorum sellest, et kümme aastat seisis majandus paigal. See tekitas palju vastukaja, Postimees üritas lausa Palole järeleaitamistundi teha. Tegelikult on Eesti majanduse käekäik, nagu paljud teised asjad siin maailmas, suhteline.
Teise maailmasõja aegse pommi tõttu evakueeritakse reedel Berliinis massiliselt inimesi
Plahvatamata Teise maailmasõja aegse pommi leidmine kutsub reedel esile massilise evakueerimise Berliini keskraudteejaama ümbruses. Evakueeritava ala sisse jäävad ka mitu ministeeriumi ja haigla, teatas politsei.
Jüri Ratas EKRE poliitikutele: te olete nagu majasokk Karlssoni lugudest. Loodan siiski, et teiegi tuju paraneb ja leiate oma vanapoisi onu Juliuse
Peaminister Jüri Ratas vastas täna riigikogu infotunnis EKRE poliitikute esitatud küsimustele valitsuse töövõime kohta ja kinnitas, et sage ministrite vahetumine valitsuse tööd ei sega.
REKONSTRUKTSIOON | Lauskontroll: vaata, kuidas jääknähtudega Jaak Aab oma autoga otse politseireidi keskele sõitis
Liiklusrikkumiste tõttu eile tagasi astunud riigihalduse minister Jaak Aab jäi Tartus Lõuna ringil vahele reidi "Kõik puhuvad" käigus sõidukiiruse kontrollile ja suunati seejärel ka alkoholijoobe kontrolli, kus tal tuvastati joobe jääknähud.
FOTOD | Kopli liinidel langevad puud ja möllavad vandaalid
Kopli liinidel teevad töömehed tasapisi platsi puhtaks, ent palju on veel teha - osades vanades majades aga võib siiani näha kodutuid.
GRAAFIK | Lubatud alkoholinäidud Euroopa Liidus: Eestis joobes juhtimise pärast vahele võetud Jaak Aab oleks näiteks Soomes või Lätis puhtalt pääsenud!
Eestis on politseipiirangud karmid - roolis olles on juba 0,2 promilli keelatud. Mujal Euroopas on palju leebemaid variante.
Aabi järglaseks ministrikohal võib olla Veikko Luhalaid
Seoses Jaak Aabi tagasiastumisega teeb Keskerakond tõenäoliselt ettepaneku regionaalministri ametisse asuda Narva-Jõesuu volikogu esimehele Veikko Luhalaidile, vahendas ERR-i uudisteportaal.
"Foorumi" saatejuht Andres Kuusk: hea ja kvaliteetse debati juurde laused nagu "Ole vait!" käima ei peaks
Eilses "Foorumi" saates võisid vaatajd jälgida Jürgen Ligi, Urve Palo ja Kadri Simsoni vahel aset leidnud küllaltki isiklikus läinud mõttevahetust - Jürgen Ligi katkestas Urve Palot lausega "Ole palun vait!" ja Kadri Simson ütles hiljem küllaltki kahjurõõmasa tooniga lause "Reformierakonnal pole ...
GRAAFIK | Peagi Eestist mööduv Vene ujuvtuumajaam on 140-meetrine rauakolakas
20. aprillil on kavas alustada ujuvtuumajaama Akademik Lomonossov pukseerimist Peterburi Suurest sadamast Murmanskisse. Pukseerimisteenust osutab Venemaa föderaalse mere- ja jõetranspordi agentuuri merepäästeteenistus.
Tallinnas Pärnu maantee viaduktil paiskus juht autoga teepiirdesse
Tallinnas Pärnu maantee viaduktil juhtus täna veidi pärast keskpäeva liiklusõnnetus, kus arvatavalt terviserikke tõttu oma auto üle kontrolli kaotanud juht paiskus vastassuunavööndi teepiirdesse.