FOTOD ja VIDEO | Brüsselis tähistati jõulusimmaniga lähenevat eesistumise lõppu
Eurokvartali südamesse püsti pandud pidu tõi kokku vanu tuttavaid, kuid tutvustas Eesti kultuuri ka välismaalastele.
Kas oli õnne? Vaata tänaseid Vikinglotto ja Bingo loto võidunumbreid!
Täna toimusid taas Vikinglotto ja Bingo Loto loosimised. Vaata, kas sul oli lotoõnne!
Reformierakonna sisetüli eskalatsiooni ajatelg: mida peaks teadma viimase nädala arengutest suurparteis?
Vaid nädalaga on Reformierakonnas võim ümber mängitud ja senine esimees Hanno Pevkur loobub oma kohast Kaja Kallase kasuks. Kuidas aga jõuti neljapäevasest Siim Kallase ettepanekust korraldada erakorralised valimised tänase üllatusteateni, et Pevkur loobub Reformierakonna juhi toolist?
MEIE MAA | Ruhnu põhikool taasavatakse jõuludeks
Mullu augustis alustati Ruhnu põhikoolis, endises Püha Magdaleena koguduse pastoraadi hoones renoveerimistöid. 20. detsembril toimub kooli taasavamine ning õppetöö värske hingamise saanud hoones võib jätkuda.
DELFI FOTOD | NATO kindral Petr Pavel peab oluliseks Eesti pühendumist kübervaldkonnale
Nato sõjalise komitee esimees, Tšehhi kindral Petr Pavel ütles täna Eesti kaitseministeeriumis toimunud pressikonverentsil, et Eesti on vaatamata oma suurusele oluline NATO liige, kelle panus kübervaldkonnas on märkimisväärne.
MEIE MAA | Talunikul valmis tuttuus robotlaut
Kärlal Kõrkkülas on viimasel ajal palju muutunud. Piimakarja Sabad ja Sarved OÜ omanik Meelis Sepp sai hakkama uue, 250-kohalise vabapidamisel oleva lauda ehitusega. Pealegi maakonna kolmanda robotlaudaga, mis oli nagu hüpe keskajast tänapäeva.
MEIE MAA | Turja sadam saab uue näo
Sel nädalal algasid Turja sadamas rekonstrueerimistööd. Turja Kalastajate Seltsi MTÜ juhatuse liikme Indrek Iljase sõnul on Turja sadama vana kai praegu täielikult amortiseerunud varisemisohtlik nõukogude aja jäänuk, mida ei ole remonditud juba vähemalt 30 aastat.
FOTO | Venemaa ja Ameerika diplomaatiliste suhete 210. aastapäeval dirigeerib Kristjan Järvi
Venemaa ja USA suhete aastapäeval esineb dirigendina Kristjan Järvi.
MEIE MAA | Tori sadama tüli jätkub hoogsalt
Saaremaa vallavolikogu fraktsioon Saarlane tegi volikogu esimehele Tiiu Arole märgukirja, milles nõuab Tori jõesadama ehitustöödeks ette nähtud 100 000 euro rahastamisotsuse tühistamist, viidates seaduserikkumistele.
MEIE MAA | Visit Saaremaa üldkoosolek andis turismijuhile Ergo Oolupile hundipassi
Turismiettevõtteid ning -ühendusi koondav MTÜ Visit Saaremaa üldkoosolek valis täna õhtul uue seitsmeliikmelise volikogu ning taandas juhatuse esimehe kohalt Ergo Oolupi.
VIDEO | Ukrainas Harkivis autoga kuus inimest surnuks sõitnud oligarhi tütar tunnistas kohtus süüd ja palus andestust
Ukrainas Harkivis autoga kuus inimest surnuks sõitnud oligarhi tütar Olena Zaitseva tunnistas täna kohtus oma süüd ja palus hukkunute lähedastelt andestust.
FOTOD | Suletud siibriga küdev ahi ajas vingusuitsu naabriteni, päästjad hoidsid hullema ära
Täna kell 13.33 sai päästeamet teate Tartus Raatuse tänaval oleva kortermaja korterist imbuvast vingusuitsust.
Poola endisi luureülemaid süüdistatakse sidemetes FSB-ga
Poola sõjaväe vastuluureteenistuse (SKW) kolmele kõrgele ametnikule esitati süüdistus sidemete omamises Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistusega (FSB) ning neid võib oodata kümneaastane vanglakaristus.
Palestiinlaste president Abbas: Washington ei sobi enam rahuprotsessi juhtima, selle peab üle võtma ÜRO
Palestiinlaste president Mahmoud Abbas kutsus ÜRO-d võtma üle Lähis-Ida rahuprotsessi juhtimise ja looma selleks uue mehhanismi, sest Washington ei ole selleks ülesandeks tema sõnul enam sobiv.
Jaanus Rahumägi: sissisõda Pevkuri vastu on käinud 11 kuud, kodurahu huvides toetan Kaja Kallast
Reformierakona katlake mulksub. Seni pole sisetülisid justkui olnud ja kui ongi, siis on need jäänud avalikkusele märkamatuks ja erimeelsused on suudetud ühtseks jäädes kiirelt klaarida. Nüüd enam mitte. Miks?
Jürgen Ligi: Hanno tagasiastumise teade tuli täna varahommikul üllatusena
Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi kommenteeris, et Hanno Pevkuri teade Kaja Kallase toetamisest tabas teda täna hommikul üllatusena.
VIDEO | I.J. Zand pöördub kohtusse: Katrin Lust on tõega äärmiselt kergemeelselt ümber käinud
Seksiskandaali sattunud Briti ärimees I.J. Zand lubab telekanalilt TV3 ja "Kuuuurija" saatejuhilt Katrin Lustilt välja nõuda suure kahjutasu.
Kohus mõistis korduva lapsevägistaja kümneks aastaks vangi
Viru maakohus mõistis täna 56-aastase Nikolai lastevägistamiste eest kümneks aastaks vangi. Kuna kohus arutas asja laste säästmiseks lühimenetluses, mille tõttu lüheneb karistusaeg kolmandiku võrra, tähendab see, et Nikolai sai maksimaalse võimaliku karistuse.
Venemaa rajab Süüriasse Tartusi täiemahulise mereväebaasi
Süüriasse Tartusi luuakse Venemaa täiemahuline mereväebaas, teatas täna Interfaxile Vene mereväe peastaabi endine ülem, admiral Viktor Kravtšenko.
Jaanus Karilaid: Reformierakond püüab Kaja Kallast näidata puhta lehena, uue juhina. Tegu on aga siiski tagatoa-kreatuuriga
Kaja Kallase abil üritab Reformierakond lavastada suhtekorralduslikku etendust, kus parnassile tõstetakse näiliselt puhta renomeega uus juht.
Politsei: ülekäigurajal lapsevankrit lükanud ema peaaegu alla ajanud juht käitus äärmiselt ohtlikult
Paide politsei kaalub menetluse alustamist juhi suhtes, kes ajas Rakvere-Pärnu maanteel Türi-Alliku ülekäigurajal peaaegu auto alla lapsevankrit lükanud ema.
FOTOD | Kultuurikatla korsten, mille kõrval hiljuti kõndisid Euroopa juhid, hakkas taas kivitükke poetama
Veel hiljuti kõndisid Kultuurikatla korstna kõrval Euroopa vägevad nagu Angela Merkel ja Emmanuel Macron, üleeile aga paigaldas Kultuurikatel korstna ümber ohutussildid ja rajas läbipääsuks ajutise tunneli.
GAG-i juht Hendrik Agur toetab uut emakeele eksami süsteemi, mis lubab kirjavigu: teksti mõistmise oskus on nüüdisajal ellujäämise küsimus
Mina arvan, et see plaan haakub kiiresti muutuva maailma vajadustega, ütles Gustav Adolfi Gümnaasiumi juht Hendrik Agur Delfile, kommenteerides kava, mis vähendab õigekirja tähtsust eesti keele eksami juures.
FOTOD | Tallinnas Narva mnt-l põhjustas avarii ummiku
Kolmapäeva hommikul kella 8.30 ringis põrkasid Tallinnas Narva maantee ja Jõe tänava ristmikul kokku kaks sõiduautot, põhjustades hommikuse tipptunni ajal ummiku.
Süüdi või mitte? Prügiauto all hukkunud naise kaasa ihkab prügivedajate karistamist
Prügiauto rataste all elu kaotanud 61aastane Jelena töötas lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnas, oli loomult väga rahulik ning liikumisega polnud tal mingeid probleeme.
Kaheks kuuks metsa peitunud mehe ema: ta võinuks öelda, et võtab aja maha, ma oleks aru saanud!
„Kui nüüd mõelda, siis ta ütles lahkudes oma pilguga, et läheb ära. Aga selle lause oleks pidanud ta ütlema sõnadega,“ räägib Ingrid, kelle poeg lahkus kaks kuud tagasi sõnagi ütlemata kodunt.
Trump naissenaatorile: käisid minult annetusi kerjamas ja oleksid teinud nende eest kõike
USA president Donald Trump ründas eile Twitteris seksuaalselt vihjavalt demokraadist senaatorit Kirsten Gillibrandi, kes Trumpi sõnul teeks raha eest „kõike”, vahendab Washington Post.
Kes on Tondiraba jäähalli tegelikult juhtinud Mart Aare?
Käesoleva aasta jaanuaris lahkus Tondiraba jäähalli direktori asetäitja kohalt Mart Aare. Toona suurema kärata lahkunud Aare on taas avalikkuse ette jõudnud, sel korral altkäemaksu võtmises kahtlustatuna.
Trumpi toetatud ja teismeliste ahistamises süüdistatud vabariiklane Moore sai Alabama senaatori valimistel lüüa
Demokraat Doug Jones võitis eile toimunud valimistel sügavalt vabariiklikus Alabamas ägeda võitluse USA senati koha pärast, andes löögi president Donald Trumpile, kelle toetatud vabariiklaste kandidaati Roy Moore’i süüdistati seksuaalsetes väärtegudes.
Teeolud ja liikuspiirangud: teed on saju tõttu libedad ja nähtavus halb
Tarktee loetleb tänaseks kolmes paigas liikluspiiranguid, millega liiklejad arvestada võiksid.
Välisminister Tillerson selgitab: mida USA üldse praegu Põhja-Korealt ootab?
USA riigisekretär (välisminister) Rex Tillerson kinnitas eile, et suurriik on valmis Põhja-Koreaga tuumarelvastumise teema arutamiseks esimesel korral kohtuma ilma eeltingimusteta.
EKSPERIMENT: Kuidas „hea politseinik“ Krister Kivi noaga ründaja halastamatult maha lasi
Krister Kivi käis Paikuse politseikoolis vaatamas, kuidas õpetatakse tulevasi korrakaitsjaid lahendama vägivaldset olukorda.
Nädala film:  „Mehetapja/Süütu/Vari“
Nädala olukord: "Algkoolisõltlane"
…on Areeni rubriik, kus elu ennast (kuid mitte ainult) kujutavad Liisa Kruusmägi ja Janno Pikkat ehk loometandem AW.
Sahinad: Kes õpetab Pevkuri rääkima?
Kes õpetab Pevkuri rääkima? Tippjuhid said uue mõõdiku. Eesti lugu parimate tantsuhittide seas.
Mõistulugu mõtlemis­võimetust teisitimõtlejast
Andri Luubi „(Teisitimõtleja)“ räägib üldisemalt tänapäeva inimesest, kes on kaotanud ühis­kondlikus elus pidepunkti, kirjutab Meelis Oidsalu.
Kes meist poleks kellegi peale kade?
Louise O’Neilli romaanis „Igavesti vaid sinu“ tunneb enim kadeduse lõhna.
Jüri Kuuskemaa ja tema barokkbarakk
Jüri Kuuskemaa raamatus „Koduarheoloogia. Minu barokkbarakk Haapsalus“ joonistub värvikirev pilt mitte ainult ühest majast, vaid ka mehest, kes oskab isegi vanaaegses klaasikillus näha põnevat ajalugu.
Lexsouli rannafunk kummutab ühe caipirinha teise järel
Lexsoul Dancemachine „Sunny Holiday In Lexico“7/10
Siseminister: "Gaas või nui ei pruugi noarünnakut peatada!"
Siseminister Andres Anvelt räägib Ekspressile,et augustis telliti politseinikele vestid, mis peaks kaitsma ka noatorke eest; et taserid tulevad pea ja et keskmises aastas kasutab Eesti politsei teenistusrelva inimese vastu kümnekonnal korral.
Vene geid surmatõve küüsis: „Meil nähakse HIVi kui läänest sissetoodud haigust“
Maal, kus riik ja ühiskond geisid taga kiusavad, põhjustab neile probleeme isegi enda HIV-testimine.
Guud ja bääd & Nädala sõna: Väljaviskaja Jaak Jaab
Miks ometi on teie firma nimi Kaamos Kinnisvara?
Tõnu Kark: „Eestlased on nagu pandakarud, nad kõik tuleks looduskaitse alla võtta!”
Näitleja Tõnu Kark sai detsembri alguses 70aastaseks ja tegi uue filmi „Rohelised kassid“. Oma ainsa intervjuu Eesti ajakirjanduses andis ta Priit Hõbemäele.
FILMIDE TIPP-10 EESTI KINODES: Karust kiirgab headust
Kriitikud sätivad paremusjärjestusse Eesti kinodes jooksvad linateosed.
Kristi Pärn-Valdoja usutlus Woody Alleniga: „Võlgnen kõik oma elus naistele“
Pole vist inimest, kes poleks mõnd Woody Alleni filmi näinud. Nüüd on Allen, kelle karjäär on kestnud üle kuue aastakümne, uue teosega taas meie kinodes. Üht maailma tuntuimat filmiloojat usutles Pariisis Kristi Pärn-Valdoja ajakirjast Säde.
Uudishimulik ja avatud meelega legend
IFF. „Suur loterii“8/10
Toidublogi: Karl-Erik Taukar
Üks Eesti populaarsemaid meesartiste Karl-Erik Taukar (28) annab 29. detsembril Saku Suurhallis oma karjääri seni suurima kontserdi.
Vale vereülekande lugu: advokaadi arvates peavad hüvitised kasvama
Ohvri lähedaste advokaadi Indrek Lillo sõnul on Eesti meditsiinisüsteemis midagi valesti.
Improvisatoorne süvasukeldus elavasse elektroonikasse
Taavi Tulev / Kristjan Raidna „AB“