USA saatkond Venemaal peatab mitteimmigratsiooniviisade väljaandmise
USA saatkond Venemaal peatab kolmapäeval mitteimmigratsiooniviisade väljaandmise Moskvas kaheksaks päevaks ja lõpetab viisade väljaandmise konsulaatides mujal Venemaal vastuseks Venemaa otsusele seada piirang USA saatkonna personali arvule, teatas saatkond esmaspäeval.
ETV peatoimetajana asub ametisse Marje Jurtšenko
Alates oktoobrist asub ETV peatoimetajana ametisse senine ETV2 peatoimetaja Marje Jurtšenko.
Suri ajaloolane Helmut Piirimäe
Äsja lahkus elavate seast üks Eesti ajaloolaste ladvikutest, Tartu ülikooli professor Helmut Piirimäe.
Suri ajaloolane Helmut Piirimäe
Äsja lahkus elavate seast üks Eesti ajaloolaste ladvikutest, Tartu ülikooli professor Helmut Piirimäe.
FOTOD | Vastremonditud Kloostrimetsa tee avati väljapeetud lindilõikamisega
Täna avasid Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, Pirita linnaosavanem Tõnis Mölder ja kommunaalameti, projekteerijate ning ehitajate esindajad uhke lindilõikamisega Kloostrimetsa tee rekonstrueeritud botaanikaaia ja Pärnamäe tee vahelise teelõigu
Taani allveelaevnik tunnistas, et heitis kadunud Rootsi ajakirjaniku surnukeha merre
Taani leiutaja Peter Madsen tunnistas politseile, et alates 11. augustist kadunud Rootsi ajakirjanik Kim Wall suri tema iseehitatud allveelaeva pardal toimunud õnnetuses ning ta heitis surnukeha merre, teatas Taani politsei esmaspäeval.
FOTOD | Marseille’s rammis kaubik kaht bussipeatust, üks inimene hukkus
Prantsusmaal Marseille’s rammis kaubik esmaspäeva hommikul kaht bussipeatust. Politsei teatel sai üks jalakäija surma ja üks inimene enne seda vigastada.
Presidendi kõne analüüs: unustage Reform vs Kesk, sotsid ja EKRE on ametlikult uus kuum paar
President Kersti Kaljulaid pole oma kõnedes siiamaani sisepoliitiliselt nii teravat kriitikat teinud.
Turu pussitamise kahtlusaluse Abderrahman Mechkah' radikaliseerumise kohta vihjati varem kaitsepolitseile
Turu pussitamiste peamine kahtlusalune on 18-aastane marokolane Abderrahman Mechkah, kelle kohta esitati esmaspäeval taotlus vahi alla jätmiseks kahtlustatuna terroristlikel eesmärkidel toime pandud mõrvas ja terroristlikel eesmärkidel mõrvakatses.
Kataloonia siseminister: Barcelonas rahva hulka sõitnud kaubiku juhiks peetakse Younes Abouyaaqoubi
Uurijad usuvad, et neljapäeval Barcelonas rahva hulka sõitnud ja 13 inimest tapnud kaubikut juhtis politsei poolt tagaotsitav 22-aastane Marokos sündinud Younes Abouyaaqoub, teatas Kataloonia siseminister Joaquim Forn esmaspäeval. Abouyaaqoubi otsinguid laiendati üle Euroopa.
FOTOD | Politsei otsib tapmiste ja kelmuste eest neid kurjategijaid
Kui keegi meeste kohta midagi teab, palub politsei helistada lühinumbril 112. Enamik tagaotsitavatest on suure tõenäosusega välismaal.
Soome välisminister Soini: Euroopa jaoks on saatuslik küsimus Aafrika
Soome välisminister Timo Soini rääkis esmaspäeval Helsingis suursaadikute kohtumisel maailma tabanud murrangutest ja riskidest, nagu julgeoleku puudumisest, terrorismist ja kliimamuutusest.
Eve Kivi, Heidy Purga ja Olavi Otepalu liitusid Reformierakonna Tallinna valimisnimekirjaga
Reformierakonna nimekirjas kandideerivad esmakordselt kohalikel valimistel Tallinnas filmitäht Eve Kivi, kultuuriedendaja Heidy Purga ja muusik Olavi Otepalu, kelle arvates vajab linnaruum rohkem loovaid lahendusi ja kultuurseid vaba aja veetmise võimalusi.
Mailis Reps avaldab täna Kohtla-Järvele loodava riigigümnaasiumi kavandi
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps viibib esmaspäeval Ida-Virumaal visiidil, et avada Narvas toimuva õpetajate konverents ning kuulutada välja Kohtla-Järvele loodava riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitja.
USA ja Lõuna-Korea alustasid ühisõppusi, Põhja-Korea hoiatas tuumasõja eest
Lõuna-Korea ja USA alustasid esmaspäeval arvutiga simuleeritud ühiseid sõjaväeõppusi, mis Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-ini sõnul on puhtalt kaitsest lähtuvad, ega ole mõeldud pingete tõstmiseks poolsaarel.
Läti ostis Taanist õhutõrjesüsteemid Stinger
Läti kirjutas eelmise nädala lõpus Taaniga alla lepingule õhutõrjesüsteemi Stinger ostmiseks, teatas intervjuus Läti televisiooni hommikuprogrammile kaitseminister Raimonds Bergmanis.
Nädalavahetus möödus päästjatel töiselt
Nädalavahetus möödus nii Ida kui Põhja päästekeskuse päästjatel töiselt. Kustutamas tuli käia tulekahjusid ja tegeleda äikesetormi tekitatud kahjudega.
Putini „järeltulijate“ edetabelit juhib Medvedev, Vaino on esikümnes
Fondi Peterburgskaja Politika koostatud president Vladimir Putini „järeltulijate“ reitingus on esikohal ikkagi peaminister Dmitri Medvedev.
Päästjad käisid abis puurist põgenenud lindudel ja uitama läinud maol
Nädalavahetusel teatati päästekeskusele kolmest eksootilise maiguga loomaloost.
Vene võimuerakonna kõrgema nõukogu liige toetab pealinna üleviimist Uurali taha
Venemaa võimuerakonna Ühtne Venemaa kõrgema nõukogu liige Dmitri Orlov kirjutas Facebookis, et toetab pealinna üleviimist Uurali taha.
Kultuuriministeerium toetab Okupatsioonide muuseumi uuendamist 600 000 euroga
Kultuuriministeerium toetab Okupatsioonide muuseumi 600 000 euroga, et tagada uuenenud ekspositsiooni ja kaks korda suurema näitusealaga muuseumi avamine Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal.
Mees kaotas tasakaalu ja kukkus vastu trammi
Eile sai liiklusõnnetustes viga viis inimest, neist kolm jalgratturid. Samuti tabati üks narko- ja 30 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti.
Politsei taotleb kohtult Turu noarünnakus kahtlustatava vahistamist
Soome politsei esitab kohtule taotluse Turu pussitamistes kahtlustatava vahistamiseks hiljemalt esmaspäeva keskpäevaks.
Eiki Nestor kohtub Norras Põhjamaade ja Balti riikide spiikritega
Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb kolmepäevasel Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste konverentsil Lillehammeris.
USA sõjalaev põrkas kokku õlitankeriga
USA sõjalaev põrkas esmaspäeval Singapurist idas kokku õlitankeriga ning sai esialgsetel andmetel kannatada, teatas Ühendriikide merevägi.
Ilja pere lugu: vabatahtlikult Siberisse ja imede suunamisel tagasi koju
Puhastverd eestlane, praegu 93-aastane Ilja Stepanov on sündinud 1923. aasta suvel Siberis Haida külas. Ema pani talle küll eestipärase nime Illo, kuid kuna tegemist oli tõsiste ristiinimestega, sai sellest ristimisel Ilja.
EV100 peret| Ilja Stepanov: olen maailma kõige õnnelikum inimene
Ilja Stepanov on spndinud Siberi metsade vahel, 1923ndal aastal. Ta on teinud elus erinevaid töid, kuid kõige olulisemaks on tal pastori amet. Ev100 pere sarjas räägib tameile ka kõige kõige olulisemast hetkest oma elus: kolmas laps oleks napilt perre tulemata jäänud. Saa tuttavaks Ilja ja tema p...
President Kaljulaid: vaatan ja imestan, kuidas sotsiaal-liberaalid on valmis muutma mängureegleid nii, et iseotsustamisõigus lihtsais olmelisis asjus oluliselt kahaneb
Delfi avaldab president Kersti Kaljulaidi taasiseseisvumispäeva puhul roosiaias peetud kõne täismahus.
Turu terrorirünnaku korraldamises kahtlustatav kuulati üle
Soome politsei kuulas täna üle Turus aset leidnud terrorirünnaku peakahtlusaluse, 18-aastase marokolase.
LUGEJA FOTOD | Kuivastus ootab mandrile sõitjat pirakas praamisaba
Saaremaalt mandrile soovijad peavad täna pikalt ootama. Järjekord on pikk ning veebipiletid olid kell 17.00 välja müüdud kella üheksani õhtul. Alles 21.40 väljumisele oli võimalik veebist autopileteid osta.
Peaminister Jüri Ratas taasiseseivumispäeval: Eesti riigi lugu ei saa kunagi valmis
Ratas rõhutas iseseisvuse taastamise 26. aastapäeval 20. Augusti klubi liikmete ees peetud kõnes, et meie riigi lugu ei ole kaugeltki valmis: kuni peame Eesti vabadust kõige kallimaks, loome iga hoolest kantud otsusega endale parema tuleviku. Delfi avaldab kõne täismahus.
DELFI VIDEO | Tiit Vähi on praegusel ajal uhke maksumaksja
Kaks korda Eesti peaminister olnud Tiit Vähi on viimased 20 aastat olnud aktiivne ettevõtja, kelle päevad on tegemisi täis. Ta tunneb uhkust selle üle, et erinevalt teistest kolleegidest-ekspeaministritest pole ta mitte maksurahast elaja, vaid on ise suur maksumaksja.
Võimud: Barcelona terrorist võis Hispaaniast rünnaku järel pageda
Hispaania politsei tunnistas pühapäeval, et Barcelona peatänaval La Ramblal kaubikuga 13 inimest tapnud terrorist võis riigist lahkuda.
Assad keeldus igasugusest julgeolekualasest koostööst läänega
Süüria president Bashar al-Assad keeldus igasugusest julgeolekukoostööst läänega ja lääneriikide diplomaatiliste esinduste taasavamisest pealinnas Damaskuses kuni nende riikide poolse koostöö lõppemiseni opositsiooniliste jõududega.
FOTOD | Eilne tormiraju murdis Simuna alevikus põlispuid nagu kõrsi
Eile õhtupoolikul Ida-Eestit nüpeldanud torm tegi üsna suurt kahju Väike-Maarja vallas Simuna alevikus ja Avanduse piirkonnas. Kõige tugevamad registreeritd tuulepuhangud olid kuni 25 meetrit sekundis, poole tunniga sadas maha 35 millimeetrit vihma.
FOTO | Kadriorus põleb kahekorruseline puumaja
Kadriorus põleb Tina tänav 4 asuv kahekorruseline puumaja.
FOTOD | Kadriorus põleb kahekorruseline puumaja
Kadriorus põleb Tina tänav 4 asuv kahekorruseline puumaja.
Niinistö adresseeris Turu rünnaku järel sisserändemuret
Soome president Sauli Niinistö ütles nädalavahetusel avalduses Turu terrorirünnaku järel, et rahval tuleb mõelda, kuidas juhtunule vastata.
Niinistö rääkis Turu rünnaku järel sisserändemurest
Soome president Sauli Niinistö ütles nädalavahetusel avalduses Turu terrorirünnaku järel, et rahval tuleb mõelda, kuidas juhtunule vastata.
Lipuvabrik valmistub Eesti 100. sünnipäevaks
Täna tähistab Eesti taasiseseisvumise 26. aastapäeva ning Lipuvabrik osaleb Ruja kontserdil oma müügitelgiga ning sooviga lavaesine päevale sobival uhkel sini-must-valgeks värvida. Samuti tutvustab Lipuvabrik sel tähtsal päeval Tallinna lauluväljakul Eesti juubeliks pühendatud tooteid.
USAs tuli paremäärmuslaste vastu tänavatele 40 000 meeleavaldajat
Ameerika Ühendriikides Bostoni linna tänavatel avaldas laupäeva õhtul, nädal pärast vägivaldset neonatside protestirongkäiku, paremäärmuslaste vastu meelt enam kui 40 000 inimest.
KIIRÜLEVAADE | Mida õpetavad meile päikesevarjutused?
Ameerika Ühendriikides võtavad kümned miljonid inimesed esmaspäeval töölt või koolist vaba päeva ja sõidavad vaatama erakordset loodusnähtust - täielikku päikesevarjutust. Taevakehad pole sedasi üle USA liigelnud üle 99 aasta. Ka NASA on erutatud. Miks köidavad päikesevarjutused inimesi ja konkre...
Soome politsei käsitleb Turu pussitamist terrorirünnakuna
Soome politsei uurib reede pärastlõunal Turu linnas toimunud massipussitamist kui terrorirünnakut.
Trump loobus oma naha päästmiseks äärmuslikust peastrateegist Steve Bannonist
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump vabastas oma vastuolulise paremäärmusliku peastrateegi Steve Bannoni ametist kõigest päevi pärast seda, kui riigijuht langes ägeda kriitikatule alla, kui ei suutnud hukka mõista ja paistis suisa kaitsvat neonatside ja valgete ülemvõimu toetajate meelea...
VIDEO | Hispaania politsei tulistab ühe Barcelona terroristi surnuks
Üks Briti turist tegi video sellest, kuidas Hispaania politsei üritas Cambrilsi linnas kätte saada üht Barcelona terroristi. Kuna terrorist ei allunud käskudele maha viskuda ja liikus ringi, tulistati tema pihta terve rida laske.
Soome politsei otsis läbi Turu ründaja arvatava kodu
Soome politsei viis hilisõhtul läbi reidi Turu idaosas asuvas korteris, mis neile teadaolevalt kuulub ründajale, kes pussitas reedel linnas surnuks kaks ja vigastas veel kaheksat inimest.
Pulmakingiks karu lasknud Anto Liivat: mul polnud vähimatki plaani küttimisega eputada
25. augustul abieluranda sõudev Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Anto Liivat selgitas parteikaaslastele saadetud kirjas, et tal polnud plaanis eputada omapärase kingitusega - nimelt andsid sõbrad Siniallika jahiseltsist peigmehele võimaluse lasta karu.
Eesti taasiseseisvumispäeval on Pika Hermanni torn külalistele avatud
Pühapäeval, 20. augustil tähistatakse Toompea lossis Eesti taasiseseisvumispäeva. Sel puhul on kõigil soovijatel võimalus tõusta Pika Hermanni torni Eesti iseseisvust sümboliseeriva lipu juurde.
FOTO | Suure Eesti tamme kõrval kasvab nüüd väike Soome tamm
Reedel, 18. augustil istutasid Helsingi Latokartano kooli eesti koolilapsed Seurasaarel kasvava Eesti tamme kõrvale Soome tamme.
Andres Anvelt: julgeoleku ja siseturvalisuse tugevdamisse antakse esmakordselt üle kümne aasta raha juurde
Siseminister Andres Anvelt ütles oma vastuses Euroopa Parlamendi saadikule Urmas Paetile, et Paet märgib väga õigesti, et maailmast tulevate süngete uudiste valguses on vajalik Eesti siseturvalisust tugevdada.