Paadunud kriminaal leidis taaskord trellid, kui jootis alaealisele viina ja üritas vägistada 71-aastast naist
Üleeile mõistis Pärnu maakohus vägistamiskatses ja alaealise alkoholi tarbimisele kallutamises süüdi korduvalt kriminaalkorras karistatud 27-aastase Aigo Uude. Mees jootis viina noorele neiule ja läks mõni päev hiljem vägistama 71-aastast joomakaaslase ema.
Ettevõtjad ei kinnita, nagu ei nõuaks nad teenindajatelt eesti keele oskust
Isamaasse kuuluv kultuuriminister Tõnis Lukas andis mõista, nagu ei nõuaks ettevõtjad teenindajana tööle võetavatelt inimestelt eesti keele oskust. Nii toidukullerfirma Wolt kui ka näiteks kauplustekett Comarket kinnitavad, et ootavad töötajatelt eesti keele oskust või selle omandamist, sõidujaga...
FOTOD | Kahtlustuse tõttu ministeeriumist lahkunud IT arenduse peaspetsialist mõisteti altkäemaksu võtmises süüdi
Täna mõistis harju maakohus altkäemaksu võtmises, mõjuvõimuga kauplemises ja riigihangete teostamise nõuete rikkumises süüdi endise majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT arenduse peaspetsialisti Margus Dsissi.
FOTOD | Kiuslik ettevõtja terroriseerib jätkuvalt Heldri küla elanikke
Viimsi vallas asuva Heldri elurajooni elanikud on kimpus jalakäijaid terroriseeriva kohaliku ettevõtja Margus Valdesega, kes laseb kõnniteele takistusi toppida.
Mart Helme: saadan sümboolse sõnumi, kui Euroopa Liidu rändepoliitikaga seotud kohtumisel ei osale
Siseminister Mart Helme (EKRE) ei osale esmaspäeval toimuval Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel, kus arutatakse rändepoliitika muutmist. ERRile ütles Helme, et saadab mitte osalemisega sümboolse sõnumi, hiljem täpsustas siseministeerium, et ministrit pole sinna kutsutudki.
Briti ajaleht Telegraph eemaldas juudi väljaande sekkumise järel Jaak Madisoni artikli
Briti ajaleht The Telegraph eemaldas oma veebilehelt pagulastele „lõpplahendust” nõudnud ja natsimajandust kiitnud Euroopa Parlamendi liikme Jaak Madisoni arvamusartikli, teatab väljaanne Jewish News, mille väitel tehti seda nende tähelepanu juhtimise peale.
Kremli pressiesindaja Peskov keeldus kommenteerimast oma tütre postitust vangistatud näitleja toetuseks
Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et ei kommenteeri oma tütre Jelizaveta blogipostitust, milles viimane avaldas toetust OMON-i võitleja väidetava õla nihestamise eest vangi mõistetud näitlejale Pavel Ustinovile.
Eesti valiti Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri juhtorgani liikmeks aastateks 2019–2021
Tänasel Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) peakonverentsil valiti Eesti esmakordselt IAEA nõukogu liikmeks.
Arto Aas: teenindajate puuduliku eesti keele oskuse taga on karjuv tööjõupuudus
Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas ütles kommentaariks Tõnis Lukase kriitikale paljude teenindajate puuduliku eesti keele oskuse aadressil, et Eestis valitseb karjuv tööjõupuudus, mistõttu peavad ettevõtjad tegema töötajate eesti keele oskuse osas järeleandmisi.
Euroopa Parlament avaldas resolutsiooniga austust stalinismi ja natsismi ohvritele
Euroopa Parlament avaldas täna vastu võetud resolutsiooniga austust kõigile stalinismi, natsismi ja teiste autoritaarsete režiimide ohvritele. Resolutsiooni poolt hääletas 535 ja vastu 66 parlamendi liiget, erapooletuks jäi 52 saadikut.
Iraani välisminister ähvardas USA või Saudi Araabia rünnaku korral täiemõõdulise sõjaga
Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif rääkis täiemõõdulise sõja võimalusest juhul, kui USA või Saudi Araabia peaksid Iraani sõjaliselt ründama, ning ütles, et Saudi Araabia peaks võitlema „kuni viimase Ameerika sõdurini”.
Jaak Juske kutsub Mart Helmet Sinise Äratuse tegevust lõpetama
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooni liige Jaak Juske küsib siseminister Mart Helmelt, millal algatab ta seadusevastaselt relvakoolitusi korraldava noorteühenduse Sinise Äratuse tegevuse lõpetamise.
Urmas Reinsalu: Välisministeerium kavatseb Venemaa suursaadiku välja kutsuda
Välisminister Urmas Reinsalu ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et ministeerium kavatseb välja kutsuda Venemaa suursaadiku Aleksandr Petrovi tema väljaütlemise tõttu, nagu peaksid Eesti elanikud Nõukogude sõdur-vabastajate kangelastegusid kalliks.
FOTOD | Päästjad piketeerisid palgatõusu nimel Stenbocki maja ees
Täna kell pool kaks piketeerisid päästjad Eesti päästeala töötajate ametiühingu eestvedamisel Stenbocki maja ees.
Svet: et vanalinn ei muutuks Disneylandiks, vajame alkoholipiiranguid
Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet toetab piirangute seadmist alkoholimüügile eeskätt seetõttu, et see aitab säilitada Tallinna vanalinna väärika elukeskkonnana.
Edgar Savisaar taastub järjekordsest insuldist
Edgar Savisaar kirjutas täna sotsiaalmeedias järjekordse postituse temaga seotud kohtuprotsessist, mainides seejuures, et pani selle kirja enne insuldi saamist.
FOTOD | Ülemiste viadukti lähistel juhtus liiklusõnnetus, üks auto paiskus külili
Täna lõunal juhtus Tallinn-Tartu maantee ja Peterburi tee ristmikul õnnetus, milles osales mitu sõidukit. Üks auto paiskus külili.
Kohtla-Järvel röövis mees relvaga ähvardades pudeli alkoholi, politsei otsib juhtunu nägijaid
Eile hilisõhtul kella 23.40 paiku sisenes Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuvasse poodi tundmatu mees, kes suunas 50-aastase müüja poole relvataolise eseme ja haaras letist ühe alkoholipudeli. Poes viibinud müüja viga ei saanud.
Valitsus nimetas omavalitsuste esindajad Euroopa Liidu regioonide komiteese
Valitsus kiitis heaks kandidaadid, kes esitatakse kohalike omavalitsuste teemal kaasa rääkimiseks Euroopa Liidu regioonide komitee liikmeteks aastateks 2020-2025. Kandidaadid esitas valitsusele Eesti linnade ja valdade liit.
Prantsusmaal kukkus alla Belgia hävitaja F-16, üks piloot maandus kõrgepingeliinile
Prantsusmaa Bretagne’i regioonis Pluvigner’ lähedal kukkus alla Belgia hävitaja F-16. Piloodid katapulteerusid ja Prantsuse võimude teatel kumbki viga ei saanud.
VIDEO ja FOTOD | Valitsus kavatseb tubakaaktsiisi tõusu aeglustada
Tänavu möödub Otto Tiefi valitsuse tegevusest Eesti iseseisvuse taastamise nimel Teises maailmasõjas 75 aastat. Tiefi valitsus tegutses peamiselt Eesti Panga praegustes ruumides, mistõttu toimus täna seal ka pidulik valitsuse istung, millele järnes pressikonverents.
Paet: Euroopa liit peab tugevamalt sekkuma rohingjade kaitsmiseks Myanmaris
Euroopa Parlamendi liikmed arutasid tänasel Euroopa Parlamendi täiskogu istungil Strasbourgis rohingjade olukorda Myanmaris. Euroopa parlamendi liige Urmas Paet ütles oma sõnavõtus, et kuivõrd Myanmari valitsus ja armee jätkavad vägivalda rohingjade suhtes, tuleb Euroopa Liidul teha uued otsused ...
FOTOD | Valitsus tähistas Eesti Pangas Otto Tiefi valitsuse aastapäeva, õues piketeerisid teadlased
Valitsus pidas täna piduliku istungi Eesti Pangas, et ära märkida 75 aasta möödumist Otto Tiefi valitsuse tegevusest Eesti iseseisvuse taastamise nimel Teises maailmasõjas aastal 1944. Tiefi valitsus tegutses peamiselt Eesti Panga praegustes ruumides.
Vene prokuratuur taotles vangi mõistetud näitleja Ustinovi allkirja vastu vabastamist
Venemaa peaprokuratuur saatis advokaat Anatoli Kutšerena taotlusel Moskva linnakohtule avalduse näitleja Pavel Ustinovi tõkendi muutmiseks vangistusest allkirjaks mitteväljasõitmise kohta, teatas TASS.
Ratas transpordiettevõtjatele: kliimamuutustega kohanemine pakub nii väljakutseid kui võimalusi
Peaminister Jüri Ratas rõhutas transpordiettevõtete konverentsil esinedes, et kliimaneutraalsuse suunas liikuval transpordisektoril seisavad ees suured väljakutsed, aga ka suurepärased võimalused.
Venemaal vahistati Moskvasse „tumedate jõudude sigitist Putinit” välja ajama kõndinud jakuudi šamaan
Kohaliku aja järgi täna varahommikul vahistati Venemaa Burjaatia vabariigi ja Irkutski oblasti piiril šamaan Aleksandr Gabõšev, kes kõndis jalgsi Jakutskist Moskvasse „Putinit välja ajama”, teatas väljaanne Znak ühele šamaani saatjale viidates.
Eesti ametkonnad harjutavad Tallinki laeval ja sadamas toimuval õppusel koostööd
Täna toimub Tallinki laeval Baltic Queen ning Tallinna Vanasadamas ühisõppus KBRT2019, kus Eesti ametkonnad ja ettevõtted harjutavad keemilise-, bioloogilise-, radioaktiivse ning tuumasaastega juhtumi lahendamist.
Viiendik päästeameti töötajatest on pensioniealised, noori aga madal palk ei meelita
Eilsel riigikogu infotunnil usutlesid opositsioonipoliitikud siseminister Mart Helmet päästjate töötasude osas. Helme ütles, et uues riigieelarves on päästjate ja politseinike palgatõus olemas, kuid ei täpsustanud, kui palju võivad nende elukutsete esindajad reaalselt palka juurde loota.
VIDEO | Keila Olerexis käidi kuumaõhupalli tankimas
Tähelepanelikud Keila kandis liikunud inimesed märkasid kohalikus Olerexis autode vahel ka kuumaõhupalli, kes tuli gaasi võtma.
Politico: vallandatud julgeolekunõunik Bolton sarjas eralõunal Trumpi välispoliitikat
USA presidendi Donald Trumpi vallandatud riikliku julgeoleku nõunik John Bolton kritiseeris eile eralõunal teravalt Trumpi välispoliitikat, teatab Politico kohalviibinutele viidates. Trump nimetas aga eile Boltoni järeltulijaks pantvangide vabastamise läbirääkija Robert O’Brieni.
Mihhail Kõlvart hakkab juhtima lauluväljaku ala arenduskomisjoni
Tallinna Linnavalitsuse istungil muudeti Tallinna lauluväljaku ala arendamise ajutise komisjoni koosseisu ja komisjoni esimeheks kinnitati linnapea Mihhail Kõlvart.
Jüri Ratas kutsus holokausti ohvreid mälestades inimesi üles hoolivusele
75 aastat tagasi tapeti Harju maakonnas Kloogal üle 2000 juudi. Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et inimsusvastaseid kuritegusid ei tohi unustada, et need enam ei korduks.
Gümnasistidele hakatakse pakkuma süvendatud IT-õpet
26. septembril algab Tallinnas HITSA Nutiklassis toimuva koolitusega uus gümnaasiumiastme informaatika valikkursuste programm, mille eesmärgiks on viia Eesti koolide IT-õpe vastavusse tänase tööturu nõudlusega.
Telefoni aku tark laadimine – kolm kõige tähtsamat tähelepanekut
Tänased telefonid on sõltumata tootjast parajad energiaõgardid. Üldistades – öösel laed, päeval kasutad tühjaks, öösel laed, päeval kasutad tühjaks. Selline nõiaring. Telefoni ostes ei mõtle ilmselt keegi sellele, et kuidas ma telefoni nüüd laadima hakkan? Küllap laen siis kui tühjaks saab. Ometi...
Kanada peaminister sattus tule alla 2001. aasta mustaks värvitud näoga foto eest
Kanada peaminister Justin Trudeau oli 2001. aastal erakooli kostüümipeol mustaks värvitud näoga, selgub ajakirja Time omandatud fotolt.
Vilja Kiisler küsib, Tõnis Lukas vastab: miks siis kohe välja saata, kui eesti keelt ei oska?
Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) nägi viimati Tallinnas Tammsaare pargis jalutamas noori mehi, kes tema hinnangul eesti kultuuriga just väga lõimitud ei ole. Kes lõimitud ei ole, peaks lahkuma, arvas ta. Täna kell 12.15 algavas otsesaates tuleb kõne alla, kas Eesti riigil võiks olla ka teisi...
VAATA JÄRELE | Tõnis Lukas selgitab, kuidas ta Tammsaare pargis ringi vaadates aru saab, kes on lõimunud ja kes ei ole
Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) nägi viimati Tallinnas Tammsaare pargis jalutamas noori mehi, kes tema hinnangul eesti kultuuriga just väga lõimitud ei ole. Kes lõimitud ei ole, peaks lahkuma, arvas ta. Täna kell 12.15 algavas otsesaates tuleb kõne alla, kas Eesti riigil võiks olla ka teisi...
VIDEO ja FOTOD | Saudi Araabia näitas relvade tükke, mis peavad tõestama, et naftarajatiste ründamise taga oli Iraan
Saudi Araabia kaitseministeerium näitas väidetavalt nädalavahetusel riigi naftarajatiste ründamiseks kasutatud droonide ja tiibrakettide tükke, mis saudide väitel tõestavad, et rünnakuga on seotud Iraan.
Pühapäeval Tallinnas kolme vigastatuga avarii põhjustanud juht võeti vahi alla
Varasemalt karistatud ja juhtimisõiguseta 23-aastane mees, kes põhjustas pühapäeval Tallinnas Peterburi teel kolme kannatanuga avarii, võeti prokuratuuri taotlusel vahi alla.
Soome peaminister Rinne: Johnsonil on 12 päeva Brexiti-plaanide esitamiseks
Euroopa Liidu eesistujariigi Soome peaminister Antti Rinne ütles, et Suurbritannia peaministril Boris Johnsonil on 12 päeva oma Brexiti-plaanide esitamiseks Euroopa Liidule.
Tõnis Lukase hinnangul peaks tööandjad rohkem teenindajate eesti keele oskusele rõhuma
Paljud Tallinna ettevõtted on võtnud teenindajatena tööle inimesi, kelle eesti keele oskus ei ole piisav, mistõttu kliendid peavad suhtlema teenindajatega inglise keeles. Isamaasse kuuluva kultuuriministri Tõnis Lukase hinnangul peaksid tööandjad rohkem töötajate eesti keele õppele rõhuma.
Andrus Ansip: mina kindlasti ei hakka Kadri Simsonit ründama
Reformierakonna eurosaadik Andrus Ansip ütles Vikerraadio saates "Reporteritund", et tema ei kavatse hakata energiavolinikuna alustavat Kadri Simsonit kuidagi ründama hakata.
35-aastase Ülle tapmises kahtlustatav teeb uurijatega koostööd
35-aastase Ülle tapmises kahtlustatav 30-aastane Raido Pilv viibib eelmisest reedest vahi all. TV3 andmetel on Pilv oma teo "põhimõtteliselt" üles tunnistanud. Prokuratuur kinnitab Delfile vaid seda, et Pilv teeb uurijatega koostööd.
Mida oligi tarvis tõestada: kännu seest leitud relv osutus laskekõlbmatuks
Lääne-Virumaa jahimees leidis suvel metsast huvitava leiu, mida ühe sõnaga on raske nimetada - puu oli kasvanud ümber roostes relva. Politsei saatis leiu kohtuekspertiisi, kus see tunnistati laskekõlbmatuks.
VIDEO | Riigikogus päriti aru Ruuben Kaalepi käitumise kohta: Mart Helme pidas süüdistusi absurdseteks
Tänases riigikogu infotunnis tõstatati lisaks okupatsioonikahjudele ja päästjate palkadele ka “Pealtnägija” lugu EKRE liikmest Ruuben Kaalepist, kus analüüsiti tema relvadega tehtud pilte, mida spetsialistid pidasid viha õhutavaks.
Pärnumaa kohvikust 134 eurot röövinud kolmikut ähvardab mitmeaastane vangistus
Mullu 29. novembril hilisõhtul sisenesid Häädemeeste vallas Reiu külas asuvasse Piiri kaupluses-kohvikusse kaks näomaskides meest, kellel õnnestus kassast röövida tervelt 134 eurot. Esialgu jäid mehed tabamatuks, ent juba oktoobris lähevad mehed koos röövis osalenud autojuht kohtusaali, et enda ü...
Libeeria kooli tulekahjus hukkus vähemalt 23 last
Libeeria pealinna Monrovia eeslinnas toimus internaatkoolis tulekahju, milles hukkus vähemalt 23 last.
Kristen Michal pakub lärmiga kimpus olevate linnaosade öörahu tagamiseks öölinnapea valimist
Täna teatas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, et linn vajab paremat avalikku korda. Ühe plaanina käis ta välja alkoholimüügi keelu meelelahutusasutuses nädala sees kella kahest ja puhkepäevadel kella kolmest. Kristen Michal, Reformierakonna fraktsiooni esimees Tallinna linnakogus, peab lahenduse...
FT: Brexiti-probleemide keerukus koitis Johnsonile alles lõunal Junckeriga
Euroopa Liidu ametnikud kirjeldasid esmaspäevast Suurbritannia peaministri Boris Johnsoni, Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Liidu Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier’ lõunasööki Luxembourg’is kui Johnsoni jaoks silmade avanemise hetke Iiri varuplaani asendamise keeru...
Tallinna linnavalitsuse töötajad langesid küberkurjategijate ohvriteks, tekitatud kahju pole veel selge
Augusti lõpus jõudsid Tallinna linnavalitsuste töömeilidele kirjad, et uuendagu nad oma andmeid, kuna postkastikonto kasutamine on muidu “peatatud”. Kümmekond töötajad tegid seda, andes enda andmed tegelikult pahalaste käsutusse, kes saatsid kaaperdatud kontodelt veel tuhandeid õngitsuskirju.