Convertal ja Otsiturundus liituvad Eesti suurimaks andmepõhise turunduse agentuuriks
Digiturunduse agentuur Convertal liidab endaga pikaajalise e-kaubanduse ja andmepõhise turunduse kogemusega agentuuri Otsiturundus. Otsiturunduse asutaja ja juht Ilmar Mihkelsoo jätkab Convertalis digiturunduse ja turundusanalüütika strateegina. Ilmar on performance digiturundusega seotud olnud ü...
Naispower loovjuhid Ideas
Kindlasti on kõik reklaami- ja turundusvaldkonna inimesed kogenud, et enamasti on agentuurides projektijuhid naised ja loovjuhid mehed. Aeg-ajalt tehakse rahvusvahelisi üleskutseid ja tõstetakse teema fookusesse, et rohkem naisi loovjuhiks saaks, kuid murrangulist hüpet ei ole senini toimunud. Id...
Idea uued loovjuhid on Kadi Hugo, Jaana Kukk ja Elen-Greete Jaadla
Kindlasti on kõik reklaami- ja turundusvaldkonna inimesed kogenud, et enamasti on agentuurides projektijuhid naised ja loovjuhid mehed. Aeg-ajalt tehakse rahvusvahelisi üleskutseid ja tõstetakse teema fookusesse, et rohkem naisi loovjuhiks saaks, kuid murrangulist hüpet ei ole senini toimunud. Id...
Online-ettevõtted domineerivad teles
Üleilmsed andmed näitavad, et mõnes riigis on online-ettevõtetest saanud suurimad telereklaami investeerijad.
Loovagentuurid peavad õppima, kuidas võita firmajuhtide usaldus
Küsimustele vastab Leedu agentuuri MILK juht Rimantas Stanevicius. MILK on saanud Baltikumi Aasta Agentuuri tiitli aastatel 2017, 2016 ja 2015.
McCann Vilnius: teeme vaid paar telereklaami aastas
Küsimustele vastab Mantas Velykis, McCann Vilniuse loovjuht ja Balticbesti zürii liige.
Reisikirjad Helsingist 23: Helsingi Pride’ist on saanud turundajaid köitev bränd
Helsinki Pride Week kulmineerus eelmisel nädalavahehtusel toimunud rongkäiguga, milles osales 100 000 inimest!
Mida ja kuidas reklaamib sinu konkurent Facebookis?
Märtsis suurde andmeskandaali sattunud Facebook lubas rohkem läbipaistvust. Hiljutine uudis Facebookilt on väga huvitav ja kasulik samm selles suunas, lubades igaühel vaadata, mis reklaamid hetkel valitud Facebooki lehe alt jooksevad (active ads). Lisaks on iga lehe juures võimalik näha, millal s...
Qminderi turundust hakkas vedama Katariina Roosipuu
Katariina Roosipuu lahkus tarkvara- ja disainiettevõtte Proekspert turundusjuhi kohalt ning asus tööle Qminderi turunduse eestvedajana.
Sotsiaalmeedia ja psühholoogia – kuidas luua veelgi edukam sotsiaalmeedia turunduse strateegia?
“Kui sa ei tunne oma jälgijaskonda ja ei mõista nende peas toimuvat, on sotsiaalmeedias õnnestumine bingo loto.” Brit Mesipuu agentuurist Milos kirjutab psühholoogilistest vaatenurkadest, mida pidada uute postituste tegemisel silmas.
Welcome to Balticbest 2018 Festival of Creativity
Balticbest 2018 will take place in Tallinn, Estonia on August 31. Call for entries has already kicked off. Submission deadline is August 17. Balticbest organisers will submit the Gold and Grand Prix winning entries to EPICA and Eurobest festivals free of charge.
Tarbijad ei tahagi midagi uut ehk 5 müüti ostlemisest
Selleks, et saada ostukäitumise kohta selgemat ja terviklikumat pilti, uuris USA konsultatsioonifirma Oliver Wyman 1500 USA rõiva- ja jalatsiostjat, küsides neilt kõike alates sellest, mis neid üldse ostma pani ja milline on nende ostuteekond ning lõpetades sellega, kuidas nad pärast sisseoste en...
Case study: Kuidas panna koerad naeratama? Pedigree SelfieSTIX
Cannes Lions 2018 mobiilikategooria Grand Prix. Agentuur: Colenso BBDO, Auckland, Uus-Meremaa. Case study ning intervjuu Maria Devereux’ ja Kim Raganiga, Colenso BBDO loovjuhtidega.
Cannes Glass Lion Grand prix: Bloodnormal
Menstuatsiooni normaliseeriv Libresse'i kampaania “Bloodnormal” võitis Cannes'is võrdsust edendava Glass Lion Grand prix.
Cannes Lions 2018 Titanium Grand prix: Palau Pledge
Cannes Lionsi ühe tähtsaima ehk kampaaniate kategooria võitis Vaikses ookeanis asuva Palau saare turismikampaania, kus saart külastavatel inimestel paluti passi löödud templi ja isikliku allkirjaga kinnitada, et nad hoiavad saare loodust.
Suhtekorraldaja sisuturundusest: if you can’t beat them, join them
Paar kuud tagasi andsin oma panuse ühe Tallinna Ülikooli sisuturunduseteemalise teadustöö valmimisele. Mind intervjueeris BFM-i lektor, et uurida minu kui kommunikatsioonispetsialisti seisukohti sel teemal. Too hetk selgus, et mul polnud tasulise meediasisu aadressil ühtegi head sõna öelda ja pea...
Igor Baturin: Leedus möllas Adreanaliin
Igor Baturin agentuurist Creatum oli Leedu rahvusliku reklaamfestivali Adreanalinas žüriis – siin on tema kokkuvõte sõelale jäänud töödest ja õppetundidest.
Igor Baturin: Leedus möllas Adrenaliin
Igor Baturin agentuurist Creatum oli Leedu rahvusliku reklaamfestivali Adrenalinas žüriis. Siin on tema kokkuvõte sõelale jäänud töödest ja õppetundidest.
Ilusad asjad ei pea sündima klassikalisest briifist
Optimisti ja Downtown Productionsi koostöös sündis Nordicale minidokk "Unistusi ei saa lõputult edasi lükata", mille peategelane, 95-aastane Maimu pole kunagi reisil käinud, kuid unistuste täideviimiseks pole kunagi liiga hilja. Kommenteerib Optimisti loovjuht Oliver Lomp.
Saatchi&Saatchi New Directors' Showcase 2018
Täna Cannes Lionsil esitletud Saatchi&Saatchi New Directors’ Showcase’i kuraator oli legendaarne filmirežissöör Ridley Scott, kes on muuseas üle 20 aasta taas ka ise reklaamfilme tegemas. “Iga filmirežissöör peab oskama kirjutada. Kõik saab alguse paberilt, loost,” ütles Scott.
Väike eelarve on alati põnev väljakutse
Intervjuu Balticbesti žürii liikme, Gruusia agentuuri Leavingstone loovjuhi Giorgi Avalaniga. Giorgi on mitmekülgne inimene – reklaamiagentuuri loovjuht, käsitööviina tootva firma juht, ülikooli professor ja Elvise kostüümis esinev meelelahutaja. Ta on suutnud kasvatada oma agentuuri Leavingstone...
Kalevi turundustiim otsib brändijuhti
Konkursi tähtaeg on 15. juuli 2018
Cannes Lions 2018 välimeedia Grand prix' võitis McDonald's
Eile õhtul jagati Cannes Lionsi auhinnagalal lõvisid välimeedia kategoorias, mis tänavu hiilgas särava loovusega.
Cannes Lions 2018 disaini Grand prix läks maailma esimesele prahist koosnevale riigile
Uudisteportaal LADbible koostöös keskkonnaorganisatsioonidega otsustas asuda plastreostuse vastu võitlusse ja taotles ÜRO-st ookeanis hulpivale, Prantsusmaast suuremale prahisaarele iseseisva riigi staatust.