Börs: indeksid punases
USA börs lõpetas tänase kauplemispäeva miinuspoolel, kuna kvartalitulemused on valmistanud investoreile pettumuse.
Philip Morrisel 10 aasta kehvim päev
Tubakafirmadel on mustad pilved pea kohale kerkinud, kuna inimesed suitsetavad aina vähem.
Marxi rahad on Saksamaal popid
Selgub, et Saksamaal on kõige popimad praegu 0-eurosed rahatähed.
Euroopast tulevad maksumuudatused ei pruugi Eestisse sobida
Maksuekspertide hinnangul hakatakse maksuoptimeerimist paremini kontrollima, kuid Eesti majanduskeskkonda muudatused tingimata ei sobitu.
Baltika tegi kvartaliga pea miljoni miinust
Rõivafirma Baltika lõpetas esimese kvartali taas kahjumis, kusjuures miinus ulatus kolme kuuga pea miljoni euroni.
Räpina Paberivabrik pole rahul, et jääb soodustusest ilma
Veterantootja Räpina Paberivabrik pole rahul, et peab arvestama 100 000eurose lisakuluga, kuna ei mahu energiaefektiivsete ettevõtete kriteeriumite sisse.
Tartu läheb puidurafineerimistehase vastu kohtusse
Tartu linnavolikogu otsustas vaidlustada kohtus riigi eriplaneeringu algatamise.
Hommikuprogrammis uurime, kas tasub investeerida mängutootjatesse
Viimastel aastatel on mängutootjad teinud läbi kiire kasvu, kuid kas praegu tasub mõnda mängutootjasse investeerida või mitte. Äripäeva raadio hommikuprogrammis vastab sellele küsimusele Eesti tuntuim ja edukaim mobiilimängude looja Vladimir Funtikov. Saate ka teada, miks pole Funtikov müünud mah...
Miks Eesti ei õitse?
Millest jääb Eestil puudu, et me saaksime minna üle targale ja kõrgtehnoloogilisele majandusele? Miks me ei ole juba kõrgtehnoloogilised, küsis Äripäeva venekeelne sõsarväljaanne Delovõje Vedomosti presidendi majandusnõunikult Heido Vitsurilt.
Ettevõtja tühjad pihud: hea tehing, halb leping
Eversheds Sutherland Ots&Co Eesti vandeadvokaadi Anet Kaasiku sõnul sõltuvad tüüpilised vaidluskohad rahvusvaheliste tehingute lepingutes sellest, millist tüüpi lepinguga on tegemist, vahendab raamatupidaja.ee.
Tallinna Sadam muutus investorile vähem atraktiivseks
Enne börsile minekut võiks hoiduda sammudest, mis näitavad ettevõtet konkurentidega võrreldes negatiivsest küljest, märkis Ellex Raidla partner Raino Paron.
Nikkel kallines järsult
Nikli hind tõusis ka täna ja jõudis kõrgeima tasemeni alates 2014. aasta detsembrist, sest kardetakse, et Venemaa niklitootja Norilsk Nickel pannakse Venemaa pihta suunatud sanktsioonide nimekirja.
Keskkriminaalpolitsei avab Tallinna korruptsiooni tagamaid
Kui võim püsib omavalitsustes pikka aega ühe ja sama erakonna käes, on omakasupüüdlikud toiduahelad kerged tekkima, ütles keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere.
Tallinna Sadam otsustas tulevase dividendi suuruse
Tallinna Sadamale on seatud eesmärgiks pärast börsile minekut maksta perioodil 2019–2020 aktsionäridele netodividende vähemalt 30 miljonit eurot aastas ning pärast seda vähemalt 70 protsenti puhaskasumist.
Volatiilsusindeks näitab, et põhi on seljataga?
Chicago börsi volatiilsusindeks (VIX) peegeldab inimolemust, ütles prominentne Wall Streeti investor, kelle sõnul näitab indeks praegu seda, et aktsiaturud on põhjas käinud ja ootamas on uus tõus, vahendab MarketWatch.
Maksude optimeerimist vaadatakse kurjema silmaga
Eestis tehtavad tulumaksuseaduse muudatused näitavad suhtumise muutust: ettevõtete maksude optimeerimine ei ole enam alati seaduslik.
Plaanin portfellis ümberkorraldusi
Hoolimata sellest, et võrreldes möödunud aastaga on aktsiaturud jupp maad langenud, on mitu minu aktsiat hoopis rekordeid purustanud.
Rail Baltica kuulutas välja Tallinna-Rapla lõigu hanke
Aprillis kuulutati välja kaks hanget Rail Baltica trassil, üks Eestis ja teine Leedus, teatas ühisettevõte RB Rail. Hankega otsitakse raudteeliini tööprojekti koostajat.
Tammemäe: Tallinna Sadama dividendimakse on tavapärane
Börsilemineku eel varasema kasumi väljavõtt või muud sarnased kapitalistruktuuri muutmised on Redgate Capitali juhi Aare Tammemäe sõnul tavapärane praktika.
Meelis Lao vaidlustab oma pankroti
Kurikuulus ärimees Meelis Lao vaidlustas Harju maakohtus kahe nädala eest välja kuulutatud pankroti.
Alexela sai loa osta terminaliehitaja
Üha rohkem metallitööstust sihtiv Alexela sai konkurentsiametilt rohelise tule, ostmaks kontrollpakk terminaliehitajas Kohimo AS.
Maa-ametis süttisid serverid
Tallinnas Mustamäel süttis keskkonnaministeeriumi haldusalasse kuuluva maa-ameti hoones ministeeriumi serverite ruum, mistõttu on häiritud oluliste infosüsteemide töö.
Soome tollijuht astub kohtu ette
Helsingis algab kohtuprotsess Soome tolliameti juhi vastu, kellele pannakse süüks ametivolituste ületamist.
Teenusmajanduse Koda sai uue nõukogu juhi
Teenusmajanduse Koda valis oma nõukogu esimeheks Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku, kes on tegutsenud Ülemiste City linnaku arendamisel ning toetanud ka koja tegevust.
Riik toetab 2,2 miljoniga prügivedu
Valitsus eraldab kohalikele omavalitsustele toetusfondist 2,2 miljonit eurot, et edendada jäätmete sorteerimist. Toetust saab 57 omavalitsust, kes täitsid esitatud nõuded, lisab rahandusministeerium.
Riik võtab Tallinna Sadamast kogu kasumi välja
Valitsus otsustas neljapäeval riigifirmade dividendide hulgas välja maksta kogu peatselt börsile saadetava Tallinna Sadama jaotamata kasumi.
Global Gamingu Eesti tütarfirmal tegus aasta
Rootsi netikasiinode kontserni Global Gaming 555 AB Eestis tegutseval reklaamiosakonnal kasvas käive kümnekordseks.
Rootsi netikasiinode aktsiahind lendas lakke
Rootsi internetikasiinode arendaja Evolution Gaming teatas börsile pea kolmandiku tõusnud käibest ja kasumist, mis pani aktsiahinna rallima eilsest pea 20 protsenti kõrgemal.
Lahja alkoholi aktsiis jääb muutmata
Riigikogu lükkas täna tagasi eelnõu, mille eesmärk oli muuta lahja alkoholi aktsiisimäära nii, et see oleks eelmise aasta veebruari tasemel.
Eilse börsikatkestuse põhjus selgus
Balti ja Põhjamaade börsid olid eile kella kolmeni suletud, takistusi ja tõrkeid tuleb ette veel ka täna.
Eesti tööstus kulutab liiga vähe teadusele
Eesti ettevõtted ei jää innovaatilisuse poolest alla Euroopa keskmisele, kuid on teadustegevusse panustamisel tagasihoidlikud, selgus Euroopa ettevõtete innovatsiooniuuringust.
E-riigiga ei saa koonerdada
Raha suunamine e-riigi arendamisse on õige otsus, raha kasutamist tuleb aga jälgida tervikut silmas pidades, kirjutab Nortali juhatuse liige Andre Krull.
Milrem käivitab uue ärisuuna
Mehitamata maismaasõidukite tootja ning tarkade robotlahenduste arendaja Milrem Robotics teatas, et käivitas kampaania 15-20 inseneri värbamiseks ning arendab uut ärisuunda.
Mis on Tesla tootmise tegelik pidur?
Tesla Model 3 akutootmine on pudelikael, mille tõttu ei suuda ettevõte oma tootmiseesmärke täita, ütles Oppenheimeri analüütik Colin Rusch.
Maksudest kõrvalehiilijate jaoks tehakse paar lisareeglit
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile tulumaksuseaduse muudatused, millega võidelda maksudest kõrvalehoidumise vastu.
Cityconil kahanesid Eestis käive ja kasum
Ehitus ja käibe alanemine pidurdasid Rocca al Mare ja Kristiine keskuse omaniku esimese kvartali käivet ja kasumit.
East Capital ostis Riias ostukeskuse
Kinnisvarafond East Capital Baltic Property Fund III ostab investeerimisfirmadelt Fritrade SE ning Titan Invest A/S Riias asuva ostukeskuse Galleria Riga. Tehingu hind jääb vastavalt leppele konfidentsiaalseks.
Tallinn loovutab Toomkiriku
Täna sõlmitakse Tallinnas Toomkirikus kinnistu kogudusele võõrandamise leping, teatas Raepress.
Kuidas said alguse Eesti suurimad konverentsid?
Olin Eesti Hoiupanga juhatuse liige. Kõik algas sellest, et tahtsin teha Hoiupanga kliendikonverentsi. Üritust, kus panga ärikliendid räägivad oma tegemistest ning pankurid ja teised kuulavad. Tookord 1990ndate keskel oli Hoiupank ikka veel peamiselt tavaliste inimeste pank ja minu meelest oleks ...
Procter & Gamble teatas suurostust
USA ettevõte Procter & Gamble ostab Saksa Merckilt 3,4 miljardi euro eest tervisetoodete üksuse, saades sellega parema ligipääsu Ladina-Ameerika ja Aasia turule.
Sangarit pole tarvis pilada
Ma tegelikult ei saa aru, miks parastada Sangarit, kirjutab tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.
IMF: globaalne võlatase jõudis uue rekordini
Globaalne võlg on jõudnud rekordilise tasemeni ning nüüd peaksid valitsused sellega midagi ette võtma, sest headel aegadel tuleb puhver luua, teatas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF).
Kui rikkad on Venemaa kõige rikkamad?
Vene Forbes avaldas täna 200 rikkaima ettevõtja reitingu, mille tipus troonivad mehed, keda väljaanne nimetab "kuldseteks metallistideks".
EfTEN laieneb
EfTEN Real Estate Fund III asutas tütararettevõtte, et omandada Tähesaju kinnistu, selgub börsiteatest.
Eesti Energial võib suurtehing käest libiseda
Eestis valmistatakse ette poole miljardi suurust ülevõtutehingut, milles on huvi osaleda ka riigifirmal Eesti Energia, kuid viimane ootab selles osalemiseks ikka veel valitsuse nõusolekut, kirjutab Postimees.
Valitsuserakonnad kaotavad järjest toetust
Kolmandat kuud järjest oli valitsuserakondade kogutoetus väiksem kui opositsiooniparteidel kokku, kuid nüüd on vahe kasvanud Jüri Ratase peaministriks oleku aja suurimaks, vahendas ERRi uudisteportaal.
Altkäemaksu võtnud endine raudteejuht sai tingimisi vabaks
Mullu detsembris võttis kaitsepolitsei kinni Eesti Raudtee juhatuse toonase liikme Sergei Fedorenko, keda kahtlustati raudteeärimehelt üle 171 000 euro suuruse altkäemaksu võtmises.
Valdade toetusnõuded arendajatele suurenevad
Tallinna ümberkaudsed vallad küsivad kinnisvaraarendajatelt üha aktiivsemalt tugiraha sotsiaalse infrastruktuuri tõhustamiseks. Toetused on küll põhjendatud, kuid summade suvalisuse tõttu korruptsiooni eest kaitseta.
Ettevõtja, küsi raamatupidajalt juhtimisaruandeid
Valdav enamik raamatupidamisbüroosid tegeleb vaid finantsarvestuse poolega, sest nad ei ole harjunud enamat pakkuma, ka ei oska ka suur osa ettevõtjaid enamat küsida. Juhtimisaruannete koostamine on vähem levinud, kirjutab investor Krista Teearu.
Põllule magalate ehitamise aeg on läbi
Kohalikud omavalitsused on leidnud nutika lahenduse oma rahamurele ja veeretavad osa kohustusi arendajate kaela.