Buffett: võlakirjad riskantsemad kui inimesed arvavad
Berkshire Hathaway juht Warren Buffett kirjutas oma aastakirjas, et investorid peaksid jääma oma strateegiale kindlaks ning saama aru, et võlakirjaturud kätkevad endas korralikku riski, vahendab Bloomberg.
Kuidas töö juures oma mainet parandada?
Selleks, et töö juures oma mainet parandada, pead teistelt tagasisidet küsima ja oma oskusi parandama, ütleb konsultant Suzy Welch.
Linn plaanib Eesti Energia kinnistutele kümmet ärihoonet
Tallinna linn plaanib Eesti Energiale kuuluvatele Kadaka tee 42e ja 42m kinnistutele kümnekonna ärihoone rajamist, Eesti Energia plaanib krundid pärast detailplaneeringu kehtestamist maha müüa, kirjutab ERR
Vaata, kust tuuakse Eestisse vääriskive
Ehkki eestlased ei ole eriti suured vääriskivide armastajad, aga tänasel Vabariigi aastapäeva vastuvõtul üksjagu vääriskive ja pärleid ilmselt siiski kantakse, kirjutab Postimees.
Sotside toetus langes rekordmadalale
ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgus, et Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus langes veebruaris kaheksale protsendile, mis on erakonnale madalaim näitaja alates 2010. aastast.
Eesti aktsiisipoliitika vastased sõidavad kolonnis Lätti
Vabariigi aastapäeva hommikul startisid Eesti aktsiisipoliitika vastased autokolonnis sõitu üle Läti piiri, kirjutab ERR.
Persoon: Tiit Ojasoo
Eksklusiivselt Äripäevale antud raadiousutluses räägib skandaalne lavastaja Tiit Ojasoo sellest, mismoodi on ta läbi elanud tema suhtes pärast 104 kirja alanud nõiajahti. Kes kehtestas selle moraali, mille põhjal avalik kohtumõistmine käis? Kas see moraal on igavene või ajalik? Kuidas suhtuda loo...
Restoranitest: Musita vaatab Peruu poole
Sügisel Kadrioru serval uksed avanud Musita toidukaardilt leiab euroopalike roogade kõrval päris mitu Peruu köögist pärit rooga. Järgmises menüüs on neid juba rohkem, kinnitas restorani perenaine.
Uus raha peaaegu igal kümnendil
Eesti Vabariigi territooriumil on saja aasta jooksul maksevahendina kehtinud vähemalt paarkümmend vääringut.
Jäätumiskaitselahendused – väike investeering, kuid suur kasutegur
Jäätumiskaitselahenduste ülesanne on hoida ära võimalikke tekkivaid külmakahjusid: välialade jäätumiskaitse hoiab inimesi libisemast ja kukkumast, vihmaveesüsteemide kaitse ei lase tekkida purikatel ning vee- ja kanalisatsioonisüsteemide kaitse hoiab torusid ja süsteeme jäätumise eest. Mis vahe o...
Kuula otse: Tiit Ojasoo eksklusiivne intervjuu
Eksklusiivselt Äripäevale antud raadiousutluses räägib skandaalne lavastaja Tiit Ojasoo sellest, mismoodi on ta läbi elanud tema suhtes pärast 104 kirja alanud nõiajahti.
Börs: S&P 500 indeks tõusis tublisti
USA aktsiaturud tõusid ka täna ja dollar odavnes, sest investorid muutusid enesekindlamaks, et Föderaalreservi juht Jerome Powell ei kiirusta intresside tõstmisega, vahendab Bloomberg.
Uuring: USA aktsiaturud pole mullis
Pärast Donald Trumpi valimisvõitu alanud aktsiaturgude kiirel tõusule ei ole klassikalise aktsiamulli karakteristikuid, selgub uuest uuringust, vahendab MarketWatch.
Zara aktsia kukkus järsult
Zara emafirma Inditexi aktsia langes täna Madridi börsil järsult, sest JPMorgan vähendas ettevõtte aktsia hinnasihti, vahendab Bloomberg.
Kullal selle aasta halvim nädal
Kulla hind on ka täna langenud ja kui langus püsib, siis saab see nädal olema kollase metalli jaoks selle aasta suurim, vahendab MarketWatch.
Tihe ajakava ja keerukad ehituslahendused ei takista kliendi soove täita
Tallinnas Rotermanni kvartali vanas katlamajas avas eelmisel aastal uksed meeste valmisriiete kauplus Suitsupply, mis sarnaselt rahvusvahelise kaubamärgi teiste 90 poega paistab silma eriliste interjöörilahendustega. Kaupluse ehitas Eesti ehitusfirma Maitim, mis valiti kaupluseketi juhtide poolt ...
Edukas eksport eBay kaudu
eBay Venemaa ettevõtete toote- ja turundusjuht Maxim Uvarov rääkis Äripäeva teemaveebi kaubandus.ee ja Eesti E-kaubanduse Liidu korraldatud Baltic E-Commerce Summitil, kuidas tooteid eBay kaudu eksportida.
Kuidas oma äri kasvatada Amazoni abiga?
Amazoni ärijuht John Barlow rääkis Äripäeva teemaveebi kaubandus.ee ja Eesti E-kaubanduse Liidu korraldatud Baltic E-Commerce Summitil, kuidas nende abil saavad Eesti ja kogu Baltikumi ettevõtted oma äri kasvatada.
Investor Toomas: kas avaldan enda tuludeklaratsiooni?
Mulle kirjutas lugeja Anu ja tundis huvi, kas ma plaanin avaldada enda möödunud aasta tulude deklaratsiooni.
Rajatiste ehitus tegi ootamatu kasvu
Statistikaameti teatel ehitasid Eesti ettevõtted tunduvalt rohkem rajatisi kui aasta varem, kuid TREV-2 juht Sven Pertens ei näe, kust selline kasv tulla võis.
Advokaat Särgaval keelati kriminaalasjades õigusteenuse osutamine
Advokatuuri juhatus keelas Hirve-Gammeri kriminaalasjaga seoses hiljuti kinni peetud ning kuritegelikku ühendusse kuulumise eest kahtlustuse saanud vandeadvokaadil Viktor Särgaval kriminaalasjades õigusteenuse osutamise.
Läti pistisepankuril on Eesti teenetemärk
Suures ulatuses altkäemaksu võtmises kahtlustatav Läti keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs on saanud Eesti riigilt teenetemärgi.
Ehitussektori tulemusi varjutavad murepilved
Esimese kolme kvartali jooksul panustas ehitussektor Eesti SKP kasvu ligikaudu viiendiku ning ehituse kiire kasvu jätkumine neljandas kvartalis näitab, et selle sektori tugev panus majanduskasvu jäi püsima, märgib Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Investeeringud kasvatavad laenuaktiivsust
Eesti ettevõtete laenuaktiivsus suurenes aasta algul märkimisväärses tempos, sest põhiinvesteeringud on viimasel ajal kasvanud.
Citadele panga juht: Lätis juhtunu on tegelikult väga positiivne
Äripäeva venekeelne sõsarväljaanne Delovõje Vedomosti vestles Riias Citadele panga juhatuse esimehe ja Läti kommertspankade liidu juhi Guntis Beļavskisega sellest, mida arvab tema hiljuti Läti pangandust tabanud skandaalidest.
Vähem riskantsed laenud tõstsid Bigbanki kasumit
Baltikumis, Põhjalas ja Hispaanias tarbijalaene pakkuva Bigbanki puhaskasum kasvas seoses allahindluskulude vähenemisega mullu pea poole võrra, 17 miljoni euroni.
Kuum tool: kas idufirmadega on kõik roosiline?
„Kuumal toolil“ istub Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni president Rein Lemberpuu. Viimase paari nädalaga on tulnud mitu psotiivset uudist idufirmade maailmast: investeeringud kasvavad, idusid sünnib muudkui juurde, palkavad töötajaid, toovad majandusele tagasi. Kuid kas tõesti on kõik nii roosilin...
Swedbanki kasum ja laenumahud Balti riikides kasvasid
Swedbanki puhaskasum Balti riikides kasvas 9 protsenti, Kogu grupi puhaskasum langes protsendi võrra
LHV suurendas aktsiakapitali
AS LHV Group otsustas reedel suurendada tütarettevõtte LHV Panga aktsiakapitali 10 miljoni euro võrra.
Kinnisvaraindeks vajus alla 1500 euro piiri
Eesti 17 suurema linna tehinguid koondav Pindi Indeks langes jaanuaris 3,7% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1466 eurot ruutmeetri kohta. Detsembris oli see suurus korrigeeritud andmetel 1522 €/m².
Soovitus: paneelmajalt tasub võtta betooniproov
Ehkki enamik Eestis asuvaid paneelmaju on läbinud korraliku värskenduskuuri, on eenduvatelt betoonosadelt suuremate õnnetuste vältimiseks mõistlik võtta betooniproov.
Pakkumises uute korterite arv hakkas langema
Turule lisandub üha vähem uusi korteriarendusprojekte, sest tiheda konkurentsi ja kõrgete ehitushindade tõttu läbib finantseerimise kadalipu üha vähem arendajaid, ütles kinnisvaraekspert Peep Sooman.
Ehitusmaht mullu suurenes
Esialgsetel andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted eelmisel aastal Eestis ja välisriikides kokku 2,5 miljardi euro eest, mis oli 18% rohkem kui 2016. aastal, teatab statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes kasvas ehitusmaht 23%. Ehitusmaht suurenes teist aastat järjest.
Gasell: Heat³ – unikaalsete pakkelahenduste pakkuja
3 Selli OÜ asutati kolme meremehest sõbra poolt 2010. aastal sooviga pakkuda väikelaevade hooldus-, hoiustamis- ning navigeerimisteenust. Otsides võimalusi hoiustada laevasid üle talve, jõudsid Tiit Toomits, Aivar Lindmets ja Tanel Kolk Põhja-Ameerikas levinud termokahaneva kilega katmisvõimaluse...
Hommikuprogramm. Meelis Mandel ja Kadri Põlendik
1920: ümberorienteerumise kümnend
Senine Vene turule ja toorainele suunatud tööstus kohandati ümber maailmaturu nõuetele, koduturu tarbeks rajati uusi tootmisharusid, nagu näiteks naha-, jalatsi-, tubaka-, maiustuse- ja põlevkivitööstus. Märksõnad: tsaariaegse suurtööstuse likvideerimine, suund idaturult lääneturule, ettevõtted k...
Eesti riik vajab eneseusku ja tegutsemislusti
Äripäeva meelest on hea selline riik, mis usaldab inimese otsustusvõimet ja annab talle parimad eneseteostuse võimalused.
Silmakirjalik koduarmastus
Eesti sajanda juubeli saabudes küsiti minult, mida ma arvan Eestist ja siinsest elust. Kokkuvõtvalt: arvan väga hästi. Ainult et silmakirjalikkusest võiks lahti saada, kirjutab ajakirjanik Eliisa Matsalu.
Börs: kahesuunaline liikumine
Neljapäeval alustasid Ühendriikide aktsiaindeksid tugevalt, kuid ei suutnud lõpuks ühiselt finišijoont ületada.
Käes on parim aeg mõelda oma päikesepargi rajamisele
Päikeseelekter on viimastel aastatel üle maailma muutumas tavapäraste energialiikide kõrval üha konkurentsivõimelisemaks, olles juba täna paljudes piirkondades soodsaim energialiik. Eestiski on huvi päikeseenergiasüsteemide vastu järjest suurenenud ning aasta-aastalt tõuseb ka kohalik paigaldusvõ...
Dalio: enne 2020. aastat tuleb tõenäoliselt majanduslangus
Riskifondi Bridgewater Associates asutaja Ray Dalio ütles hiljutisel esinemisel, et majanduslanguse saabumise tõenäosus enne 2020. aasta presidendivalimisi on tema hinnangul 70%, kirjutab CNN.
Varude ootamatu vähenemine kergitas nafta hinda
Analüütikute üllatuseks teatas USA energeetikateabe asutus (EIA) riigi naftavarude 1,616 miljoni barreli suurusest vähenemisest ning tõmbas toornafta hinna seeläbi kõrgemale, vahendab MarketWatch.
Kuidas kaitsta ärihoone tehno- ja joogiveesüsteeme vee kvaliteedist lähtuvalt?
Hoone tehnosüsteemide toimimise ja jätkusuutlikkuse seisukohast on väga oluline osa torustikes ringleva vee ja soojuskandja kvaliteedil, sest kare ning agressiivne vesi tekitab korrosiooni ja katlakivi, mis omakorda rikub kütte- ja jahutussüsteeme ning vähendab nende efektiivsust. Lisaks on oluli...
Rovio on veteraninvestori jaoks nüüd piisavalt soodne
Soome börsiveteran ja -kolumnist Erkki Sinkko arvas väljaandele Arvopaperi antud kommentaaris, et välisinvestorid pingutasid neljapäeval pettumusega üle ning tõid Rovio aktsia seeläbi soodsale tasemele.
Volvo V60 üllatab iluga
Me oleme seda kõik näinud, noort edukat paari õnnistab saatus järeltulijatega ja lõbusa, madala joonega DINK-mobiil (dual income, no kids – kaks sissetulekut, null last) asendub äkitselt mingi tagaluugiga ülespaistetanud monstroossusega. Aga vaadeldes Volvo uusimat loomingut, võib tõdeda, et täis...
Löök Eestilt Soome õlletööstust ei väära
Värsketest majandustulemustest selgub, et A. Le Coqi emafirma Olvi suutis möödunud aastal kasvada ning suurendada ka dividendi, seda hoolimata aktsiisitõusu põhjustatud probleemidest Eesti turul.
Investor Toomas: kas lennufirmad kukuvad kaljult alla?
Lennundus pole kindlasti igav valdkond ja seda on näidanud ka aeg, mil ma Ryanairi aktsiat omanud olen. Seni on aktsiat alla kiskunud terrorirünnakud, kemplemised ametiühingutega ning jätkuvat põnevust pakub Brexiti saaga.
USA 10aastaste võlakirjade tootlus 4 aasta tipus
Ühendriikide võlakirjade hind langeb edasi ning see survestab aktsiaturgu, vahendab MarketWatch.
Rovio Entertainmenti aktsia kukub kivina
"Angry Birdsi" looja Rovio Entertainment teatas täna oodatust kehvema kasumiprognoosi. Aktsia on langenud pea 50 protsenti.
Läti SEB ökonomist: seni on meil liiga vähe fakte
Äripäeva sõsarväljaanne Delovõje Vedomosti uuris Riias Läti SEB ökonomistilt Dainis Gašpuitiselt, milline on viimaste arengute mõju Läti majandusele ja pangandussüsteemile.