Börs: Fedi juht pani turud langema
USA aktsiaturud olid täna langemas, sest Föderaalreservi juht Jerome Powell ütles, et keskpank hoiab majandusel silma peal ja rutakalt ühtegi intressikärpe otsust vastu ei võeta, vahendab MarketWatch.
Microni aktsia hakkas pärast tulemusi kiiresti tõusma
Tehnoloogiafirma Micron Technology aktsia hakkas teisipäeval pärast börsipäeva lõppu kallinema, sest ettevõtte kvartalitulemused olid oodatust paremad, vahendab MarketWatch.
USA tarbijate kindlustunne pea kahe aasta madalaim
USA tarbijate kindlustunne langes juunis madalaima tasemeni alates 2017. aasta septembrist, sest optimism majanduse osas on taandumas, vahendab Bloomberg.
Raadiohommikus: kas postiteenus on rikaste privileeg?
Kolmapäevasest hommikuprogrammist saab vastused küsimustele, kas kirjade ja perioodika kojukanne kallineb ja kuidas saada rahvusvaheliste ettevõtete juhiks. Samuti tuleb jutuks ettevõtjate rolli vähendamine kliimamuutuse juures.
Meeleheitel investorid nõuavad 100aastase laenu eest imeväikest intressi
Austria kaalub jälle 100aastaste võlakirjade emiteerimist. Seda ajal, mil riigivõlakirjade tootlused üle maailma on langenud rekordmadalale, vahendab Bloomberg.
Kurikuulus laev saabus Muuga sadamasse
Eestis ja Soomes palju poleemikat tekitanud Eckerö Line'i laev saabus täna Muuga sadamasse.
Väikeste rusikate asemel kasutagem mõistuse häält ja faktide jõudu
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee taastas Venemaa volitused liiga vara, aga see ei tähenda, et Euroopa kohtleks edaspidi Moskvat siidkinnastes, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Maiko Kalvet: ei maksa käega lüüa, kui hüvitist ei maksta
Kui lennuettevõtted hüvitist maksta ei soovi, ei tasu kohe käega lüüa, sest pahatihti vastataksegi esimesele pöördumisele eitavalt, kirjutab ERGO kindlustuse esindaja Maiko Kalvet.
Uurisin Viking Line’i salapärase investori tausta
Tallinki peakonkurent Viking Line sai uue suurinvestori, kes tekitas minus huvi. Kust ta nii äkki tuli? Kas ta suudab unisele Vikingile kiirema käigu sisse lükata?
Eestis on karjuv vajadus õpetajate järele
"Ühel päeval võime avastada, et tõesti pole enam õpetajaid, ja see päev pole enam kaugel." Sedasi nentis Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, viidates sellele, et praegune süsteem pole jätkusuutlik aineõpetajate järelkasvu koolituse osas, kuna õpetajaid on lihtsalt liiga vähe.
Pisarad lahutavad meelt
Maailma suurimal loovusfestivalil Cannes Lions näitasid trendid, et ideed muutuvad varasemaga võrreldes tõsisemaks, selgitas Äripäeva raadio hommikuprogrammis agentuuri Kontuur loovjuht Urmas Villmann.
Talupere teenib raha kanade rentimisega linnarahvale
Märjamaa ligidal Sillaotsa talus kanu pidavad Viire ja Mart Martma rendivad juba viiendat suve linde välja.
Raadil laiutav rehviväli ootab riigikohtu otsust
Kuigi Eesti Energia kateldes on vanu rehve võimalik põletada lademes, ei liigu Tartust Raadile ladestatud rehvid kuhugi, kuni riigikohus ei ole langetanud otsust, kelle vastutusel need ikkagi on.
Ehitajaid ootavad Soomes lahjad aastad
Ehitamine pöördub Soomes langusesse ja see võib kesta arvatust kauem, kirjutas Kauppalehti.
Aasia lennufirma tahab droonidega lennutada tonnide viisi kaupa
Indoneesia suurim lennufirma Garuda Indonesia hakkab testima droone, millega vedada korraga mitu tonni kaupa.
Kaubamaja Grupi juht: oleme jätkuvalt kasvutsüklis
Senine Kaubamaja Grupi kasvutempo saab jätkuda veel pikka aega, rääkis Tallinna Kaubamaja Grupi juht Raul Puusepp Investor Toomase tunnis.
Tallinna Linnavaraamet otsib projektijuht peaspetsialisti
Kandideerimise tähtaeg 23. juuli 2019
EfTEN sai juurde tuhatkond uut aktsionäri
Uute tulijate kõrval kasutas enamik EfTENi suuraktsionäre viimatist aktsiaemissiooni oma osaluse suurendamiseks.
Tallinna Vee aktsia odavneb
Börsipäeva esimesel pooltunnil hakkas Tallinna Vee aktsia hind langema seoses nädalavahetusel selgunud rahvusvahelise vahekohtu otsusega, mis lükkas tagasi Tallinna Vee kompensatsiooninõuded Eesti riigi vastu.
Linnamäe sai loa suurendada osalust kinoketis
Ärimees Margus Linnamäe plaanidele suurendada osalust kino- ja meelelahutusäris Apollo konkurentsiamet takistusi tegema ei hakka.
Fortum kaalub Eesti äride müüki
Tartu ja Pärnu keskkütte- ja jahutusettevõtted võivad saada uue omaniku juhul, kui Soome energiatootja Fortum peaks langetama otsuse need maha müüa.
Investorid jooksid LHV võlakirjadele tormi
LHVs lõppes reedel nii allutatud võlakirjade kui ka täiendavatesse esimese taseme omavahenditesse kuuluvate võlakirjade pakkumine, sealjuures märgiti mõlemad emissioonid üle ning LHV kasutas õigust suurendada mahtu.
Rain Lõhmus näeb turul mõttetuid projekte
LHV asutaja ja suuromanik Rain Lõhmus ütles intervjuus Postimehele, et madala intressimäära tõttu tegeletakse ilmselt palju projektidega, mida normaalsetes tingimustes ei tehtaks.
Eesti hasartmängufirma kaasas 7,6 miljonit investeeringut ning laieneb uutele turgudele
Eestis asutatud hasartmänguettevõte Coolbet kaasas hiljutises investeerimisvoorus 7,6 miljonit eurot, mida plaanitakse kasutada tootearenduseks ja uutele turgudele laienemiseks.
Tulevase börsifirma juht: tuuleenergia on meie peamine kasvumootor
Taastuvenergiaettevõtte Enefit Greeni juht Aavo Kärmas lausus, et kui Poola päikeseparkide projekt polnud sugugi suvaline kõrvalepõige, siis eelkõige näeb ta ettevõtte kasvu tuuleenergias.
Börs: aktsiaturud G20 kohtumise ootuses väheliikuvad
USA aktsiaindeksid esmaspäeval veidi langesid, kui tehnoloogiaaktsiate tõususust tuleva positiivse mõju võttis maha ravimifirmade sektor. Investorid ootavad USA presidendi Donald Trumpi ning Hiina presidendi Xi Jinpingi kohtumist käesoleva nädala lõpul toimuval G20 tippkohtumisel, kirjutab Reuters.
FedEx võib sattuda Hiina „musta nimekirja“
FedEx vabandas pühapäeval järjekordse Huawei saadetise tagasisaatmise pärast, mis omakorda tekitas pahameelt nii Hiina valitsuses kui ka Hiina riiklikus meedias, kus soovitati FedEx lisada Hiina „musta nimekirja,“ vahendab Reuters.
Eldorado Resorts plaanib Caesarsi ostuga suurematele konkurentidele kandadele astuda
USA kasiinooperaator Eldorado Resorts ostab konkurendi Caesars Entertainment ligikaudu 8,5 miljardi dollari eest, et paremini konkureerida suuremate rivaalide Las Vegas Sandsi ja Wynn Resortsiga, vahendab Reuters.
Daimler tuli välja järjekordse kasumihoiatusega
Pühapäeva õhtul teatas Daimler, et prognoosib 2019. aastaks eelmise aastaga sarnast ärikasumit, kuigi varem oli firma prognoosinud, et käesoleva aasta ärikasum veidi kasvab. Tegemist on Daimleri kolmanda kasumihoiatusega viimase 12 kuu jooksul, vahendab Reuters.
Laod pööritavad kaupa üha kiiremini
Tänased "Lavajutud" on salvestatud konverentsil Laoseis 2019.
Raadiohommikus: kuidas tarbida nii, et planeet Maa jääks elamiskõlbulikuks
Teisipäevases hommikuprogrammis jagab agentuuri Kontuur loovjuht Urmas Villmann muljeid eelmisel nädalal toimunud maailma suurimalt reklaamifestivalilt Cannes Lions, kus üheks peamiseks teemaks oli vastutustundlik turundus.
Valdo Kalm: lõviosa juhtimisest pole võimalik õppida
Saates "Juhi jutud" on külas Tallinna Sadama juht Valdo Kalm, kes räägib sellest, kuidas ta korruptsiooniskandaalist puretud firma juhtimise üle võttis.
Juncker: Simson enne oktoobrit volinikuks ei saa
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on ametlikult teinud ettepaneku, et Euroopa Liidu Nõukogu ei asendaks volinikke, kes lahkuvad ametist, et võtta koht sisse europarlamendis, kirjutab Politico.
Opositsiooni võit pani Türgi liiri tõusma
Pärast eile toimunud kohalike valimisi Türgis on täna Türgi liir näidanud märkimisväärselt tõusu, seda kuni 1,8% võrreldes dollariga.
Äripäev eetris: Swedbank üllatas hilisel tunnil tundmatu juhiga
Saates „Äripäev eetris“ tunnistasid Äripäeva ajakirjanikud Pille Ivask, Ken Rohelaan ja Marge Väikenurm nädalat kokku võttes, et üllatusi tuli palju.
Danske võttis panga Taani juhi maha
Danske Bank teatas täna, et panga Taani tegevuse juht ning endine kogu panga ajutine juht Jesper Nielsen ei jätka ametis. Seda põhjusel, et klientidelt korjati investeerimistoodete eest üle mõistuse kõrget tasu, kirjutab Reuters.
Zuckerbergi raha Wolt Eesti ei vaja
"Kahjuks pean ütlema, et meil ei ole vaja sellest rahast sentigi. Saame ise hakkama ilma välisabita," lausus Wolt Baltikumi juht Liis Ristal vastuseks küsimusele, kas viimasest 130 miljoni dollari suurusest rahakaasamisest midagi ka Eestisse liigub. "Meil ei ole seda raha vaja. Eesti on olnud jub...
Euroopa Komisjon andis Itaaliale lisaaega
Euroopa Komisjon ei kavatse sel nädalal ametlikult alustada distsiplinaarmenetlust Itaalia vastu selle eest, et riik ei suuda oma võlakoormust ohjata, kirjutab Financial Times. Seega võidab Itaalia valitsus lisaaega, et vältida trahvi, mis võib ulatuda 3,5 miljardi euroni.
Daimler kärpis kasumiootusi
Saksa autotootja Daimler teatas täna, et on kärpinud oma müügitulu väljavaadet selleks aastaks, kirjutab Reuters.
Saudi Araabia hakkab kopsaka summa eest elamislubasid müüma
Saudi Araabia avas mais avalikustatud programmi, mille kohaselt on võimalik taotleda kuningriigi alalist elamisluba 800 000 riaali ehk 213 000 dollari eest, kirjutab Bloomberg. Saudid üritavad seeläbi riiki meelitada välisinvesteeringuid.
BLRT toetus on EASi selle aasta suurim
Sel nädalal selgus, et BLRT tütarfirma Marketex Marine OÜ kavatseb EASi toel investeerida tootmisvõimekusse 10 miljonit eurot. EAS panustab projekti miljon eurot, mis on suurim toetus, mis EAS sel aastal välja on andnud ühele ettevõttele.
Rootsi metsandushiid kasvatas Eestis hüppeliselt kasumit
Rootsi metsanduskontserni Södra kuuluv Södra Metsad OÜ teenis eelmisel aastal 6,8 miljonit eurot puhaskasumit. Aasta varem oli kasuminumber 1,3 miljonit eurot.
Jón Baldvin Hannibalsson: Ukraina hädad on lääneriikide vigade tulemus
Eesti ja teised Balti riigid saavutasid iseseisvuse mitte tänu, vaid vaatamata lääneriikide tollasele poliitikale, mille vigade tulemust näeme tänapäeval Ukraina katastroofis, kirjutab endine Islandi välisminister, Balti riikide iseseisvumise väljapaistev toetaja Jón Baldvin Hannibalsson.
USA tahab 50 miljardi suuruse fondiga minna Lähis-Idasse rahu looma
Reutersi käes olevate dokumentide kohaselt kavatseb USA presidendi Donald Trumpi administratsioon luua 50 miljardi dollari suuruse rahvusvahelise investeerimisfondi, et investeerida Lähis-Ida ettevõtetesse ja infrastruktuuri.
Tallinna Vesi jäi vahekohtus kaotajaks
Rahvusvaheline vahekohus otsustas eile, et AS Tallinna Vee, United Utilities B.V. ja Eesti riigi vahelises vaidluses mitte rahuldada Tallinna Vee ja United Utilities nõudeid.
Pokémon Go tegijad loodavad võluda järgmist hitti
Mobiilimängu Pokémon Go tegija Niantic tutvustas eile uut liitreaalsuse mängu, millega üritatakse korrata kolme aasta tagust edu. Jällegi võetakse taaskasutusse teada-tuntud bränd, sedapuhku Harry Potteri maailm.
Nädala lood: tippjuhid jätavad hüvasti oma kohale
Sel nädalal selgus, et oma ametist lahkuvad nii tarbijateühistu Coop juht Jaanus Vihand kui Swedbanki neli aastat juhtinud Robert Kitt, seda küll eri põhjustel.
Alexela sai Õhtulehe ostmiseks heakskiidu
Konkurentsiamet teatas, et andis heakskiidu tehingule, millega omandab Marti ja Heiti Hääle energiakontsern Alexela 50%-lise osaluse ASis Õhtuleht Kirjastus.
Kirjaneni ettevõte kasvas mühinal
Graanul Investi tütarettevõte OÜ Valga Puu müügitulu kasvas aastaga 64%, 40,1 miljoni euroni. Kiiret kasvu näitab ka kasum.
170 nippi edukatelt ettevõtjatelt: ära räägi nendega, kes su ideed maha teevad
Äripäev avaldab igal laupäeval kümme äritarkust Eesti kõige kiiremini kasvavate väikefirmade ehk gasellide juhtidelt ja omanikelt.