Uudne valvelahendus väikeettevõtjale: turvafirma korvab kahjud, kui pätte ei tabata
Riskialtid ja aktiivsed väikeettevõtjad on eduka majanduse üks oluline tugisammas. Seejuures tuleb meeles pidada, et nad riskivad oma isikliku vara ja tervisega ning iga otsus, iga rahaline kohustus ja allkiri võib olla äri jaoks kriitilise tähtsusega. Äri aga võrdub inimene.
Kuidas parandada riigi juhtimist?
Poliitikud on rahvast võõrandumas ning valijalt mandaadi saanud riigikogus debatti ei toimu – suunamuutuseks pakub Riigireformi Sihtasutus välja vahendeid alates juhtimiskvaliteedi parandamisest ja riigiaparaadi koondamisest kuni halduskoormuse vähendamiseni Hollandi eeskujul.
Äripäev 19.11.2018
Hiigeltootlus Tallinna börsilt
Esimesene ettevõte, mis enda väärtpabereid Tallinnas avalikult pakkus (IPO), oli Tartu Ülikooli rahandusteadlase Mark Kantšukovi kinnitusel Tallinna Kaubamaja – IPOs osalejad, kes on ettevõttele truud tänaseni, on sellelt teeninud hiigeltootlust.
Strateegia, mis toob jõukuse
Selleks, et oleks midagi ümber jagada, tuleb tekitada jõukust – rikkuse kasvuks on vajalik arendada kriitilist mõtlemisvõimet, panustada teadusesse, kasvatada pangandussektorit, toetada eksporti ning mis kõige tähtsam – luua üks ja ühene strateegia, tõdeti Kultuurikatlas toimuval „Targa raha“ kon...
Majandus ja kinnisvarasektor on heas seisus aga...
Nii Eesti kui maailma majandus on küll heas seisus, kuid peamised riskifaktorid tulenevad nii tehnoloogiasektori aktsiatest kui USA kalduvusest ülelaenamisele, tõdeti Kultuurikatlas toimuval „Targa raha“ konverentsil.
eAgronom kaasas investoritelt miljon eurot
eAgronom kaasas 1 miljoni euro suuruse rahasüsti. Investeerimisringi juhtinvestoriteks on Black Pearls VC, TMT Investments, Trind Ventures, United Angels VC.
Heategevus tootlust ei too
Kuigi olen ühisrahastuses valinud endale pigem klassikalisi investeeringuid eraisiku laenude, ettevõtete käibekapitali rahastamise ning kinnisvaraarenduste näol, on võimalik ühisrahastada praktiliselt kõike. Näiteks on olemas ühisrahastusportaalid, mille abil soetada huvitavat loomingut ja leiutisi.
Tallinna Sadam igat investorit lõpuni ei veena
Kuigi investorid on eile avaldatud Tallinna Sadama majandustulemuste suhtes positiivselt üllatunud ning lootused on kõrgel, nähakse ettevõttele tulevikus ka ohte ja kindlat ostusoovitust kõik anda ei julge.
Kindel käitumismuster, mis toob börsidel kaubeldes hävingu
Inimloomuses on teatud tüüpvead, mida korrates on peaaegu et kindel börsidel kaubeldes raha kaotamine – siiski annab paari lihtsa nipi abil täielikku hävingut vältida, rääkis LHV vanemmaakler Nelli Janson minu korraldatud raamatuesitlusel.
Äripäev 16.11.2018
LHV võlakirjad: preemia on vähenenud, kas ka riskid?
Alates eilsest saavad huvilised märkida LHV Groupi võlakirju – nende eest pakutav aastane intressimäär on küll seniste emissioonide madalaim, kuid investoris peaks huvi tekitama kontserni tugevusest ning tulevikuplaanidest saadav kindlustunne.
Riigikohus kinnitas patiseisus aktsiaseltsi majandusaasta aruanded
Omavahel juba aastaid riius olevatele Toivo Annusele ja Herty Tammole 50 : 50 osalusega kuuluva ASi Poohtech kolme majandusaasta aruande kinnitamiseks tuli läbi käia kõik kolm kohtuastet.
Advokaat: korteriühistu kaaperdaja võib lõpuks röövida ka teie korteri
Korteriomanikud, olge väga ettevaatlikud! Levib trend, kus korteriühistu “remondiplaanide” pähe võib heausklik korteriomanik pahaaimamatult nõustuda hoopis suurte ehituslike ümberkorraldustega ja seeläbi kaela saada kümnetesse tuhandetesse eurodesse ulatuva võla panga ees, kirjutab advokaadibüroo...
Pankade optimism majanduskasvu tõmbus tagasi
SEB langetas järgmiseks aastaks Eesti majanduskasvu prognoosi, Swedbank jättis muutmata.
Ebakindlus pakub rikastumisvõimaluse
Brexiti-kõneluste lõppvaatus Euroopas, keskpankade rahanduspoliitika ning Euroopa Liidu ja Itaalia süvenevad vastuolud viimase eelarve pärast on muutnud turud äärmiselt volatiilseks ja ettearvamatuks, pakkudes teisalt spekulatiivseid rikastumisvõimalusi.
Cleveroni robotid trügivad sõiduteele