Ripple’i uus plaan tõstis krüptoraha hinda üle 40%
Krüptoettevõte Ripple teatas plaanist kasutada oma krüptoraha uue maksesüsteemi osana. Uudis on kergitanud krüptoraha hinda üle 40%, kirjutab Bloomberg.
EfTEN alustas Hortese aianduskeskuse ehitamist
EfTEN Real Estate Fund III alustas Tallinnas Tähesaju kaubanduspargis Hortese aianduskeskuse ehitamisega, teatab ettevõte börsiteates.
Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks
Ettevõtluskõrgkooli Mainor õigusõppejõu Janus Paurmani sõnul loodavad inimesed OÜtades raha võita, aga tekitavad endale tegelikult kaugeleulatuva probleemi.
Browder: Danske ise juhte vastutusest vabastada ei saa
Danske mitteresidentide portfelli uuring tõi avalikkuse ette hulgaliselt uut informatsiooni, kuid seda varjutavad katsed end paremast küljest näidata, liitub Danske uuringu kriitikutega Bill Browder.
Valga ettevõtja pidi uksed sulgema: tänan meediat ja maksupoliitikat!
Valgas Kesk tänaval üle kümne aasta tegutsenud vaibapood sulges uksed ning juhataja toob põhjuseks ostlejate Lätis käimise, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.
Andmekaitse juht põrus kapo kontrollis
Kaks päeva tagasi teatas justiitsministeerium lühikeses pressiteates, et äsja andmekaitse inspektsiooni peadirektoriks nimetatud Marko Aavik loobus ametikohast, tehes seda omal soovil, tegelikult põrus pikaaegne asekantsler kaitsepolitseiameti julgeolekukontrollis, kirjutab Postimees.
Estcoin kui hüpe kiviaega
Eestil on üks natuke piinlik probleem ja selle probleemi nimi on Estcoin, kirjutab ajakirjanik Jaanus Vogelberg.
Krüptomaailm – 1000kordset kasvu enam ei tule, plahvatus aga küll
Lahendus, millele veel probleemi leitud pole – kõlab üks krüptovarade iseloomustus. Kuid hoolimata drastiliselt langenud hinnast jätkub taustal töö tehnoloogia kallal ning selle integreerimine äriprotsessidesse.
Palgadoping olematutele töötajatele
Tervise- ja tööministri Riina Sikkuti eestvedamisel tuleb Ida-Virumaale töökohtade loomise toetuse teine tulemine, mis seekord laieneb ka Kagu-Eestisse. Sealsetel ettevõtjatel on raske mõista, kust need inimesed võetakse, keda toetusega palgata.
Majanduseksperdid: ühisrahastust ei tohi ülereguleerimisega tappa
Kapitalituru arendamiseks tuleb elavdada börsi, kuid samas ei tohi võtta inimestelt võimalust riskida ega näiteks ühisrahastust liigsete regulatsioonidega tappa, leidsid majanduseksperdid vestlusringis “165 päeva valimisteni: mis saab Eesti kapitaliturust pärast uue valitsuse ametisse astumist?“
Börs: Dow väljus lõpuks korrektsioonist
Neljapäeval vaatasid USA börsid taas Ühendriikide-Hiina tollilahingust mööda ning keskendusid selle asemel riigi majanduse tublile käekäigule, tõugates Dow ja S&P 500 avastamata kõrgustele.
Vastuoluline reklaam paisutas Nike toodete läbimüüki
Teabefirma Thomson Reutersi andmetel kasvas läbi müüdud Nike toodete hulk Ameerika jalgpalluri Colin Kaepernicki reklaamikampaania järel hüppeliselt.
Ryanari aktsionärid jäid O'Learyle truuks
Neljapäeval toimunud üldkoosolekul astusid mitmed aktsionärid vastu odavlennufirma nõukogu pikaaegse juhi taas ametisse nimetamisele, ent avaldasid sellegipoolest jätkuvalt tugevat toetust ettevõtte tegevjuhile, vahendab BBC.
Browder: ammu saadud hoiatused seavad Danske alibi kahtluse alla
Danskele ammu antud hoiatused seavad kahtluse alla panga juhtkonna väited ja annavad aimu panga üldisest suhtumisest, rääkis aastaid Vene rahapesuskandaalide jälgi ajanud Briti investor Bill Browder Kauppalehtile.
Raadiohommikus: riigi plaanist pool palgast kinni maksta
Sotsiaalministeerium teatas neljapäeval plaanist hakata Ida- ja Kagu-Eestis toetama uute töökohtade loomist selliselt, et makstakse tööandjale kinni 50% palgakulust. Mis selle eesmärk on, mis see kaasa toob ja mida arvavad sellest ettevõtjad, lahkame hommikuprogrammis koos sotsiaalministeeriumi t...
Eesti superkondensaatorid lähevad Briti bussidesse
Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sõlmis Suurbritannia bussitootjaga viieaastase mitme miljoni euroni ulatuva lepingu.
Audiitorite teenused on kallimaks läinud
Audiitoriteenused on kallimaks läinud ja hinnatõus jätkub ka uuel majandusaastal, seisab Audiitorkogu ülevaates.
OECD: globaalne majanduskasv võib olla tipu saavutanud
Globaalne majanduskasv võib olla oma tipu saavutanud, teatas OECD.
Torvaldsi vabanduse järel Linuxis kahetised tunded
Möödunud pühapäeval palus maailma levinuma operatsioonisüsteemi Linux looja Linus Torvalds oma äkilise käitumise pärast vabandust ja teatas, et otsib abi, selle järel on ettevõttes loodud uued käitumistavad, aga ka kaheldud, kas muutus tuleb ettevõttele kasuks.
Hiina vähendab imporditariife
Hiina plaanib enamiku kaubanduspartnerite jaoks imporditariife sügisel alandada, ütles kaks asjaga kursis olevat inimest Bloombergile.
Sampo endised juhid tõrjuvad süüdistusi
Danske viide, et pank päris 1500 kahtlast klienti Soome Sampo panga käest, tekitab paksu pahameelt soomlastes, kes ruttavad kinnitama, et nemad Eestis toimunud kahtlastest tehingutest midagi ei teadnud.
Tallinna Sadama aktsia tõusis uue rekordini
Tallinna Sadama aktsia tõusis täna päevasiseselt 2,06 euroni, mis on alates IPOst kõrgeim tase, kus aktsia on kaubelnud.
Väiksematel joogitootjatel läheb raskeks
Eesti joogitööstus näitab tugevat langustrendi ja kuigi raske on kõigil, läheb eriti valusaks väiksematel ettevõtjatel, ennustab ASi Liviko juhatuse liige Janek Kalvi.
Taani uurib rahapesu Danskes
Taani finantsjärelevalve, mis maikuus lõpetas Danske uurimise noomitusega, avas uuesti rahapesu uurimise riigi suurimas pangas
Press: Dansket ootavad suured trahvid
Eile kõigi suuremate ärilehtede portaalide esiuudiseks tõusnud Danske skandaal ei ole veel läbi ning börs valmistub suurteks trahvideks.
Press: Dansket ootavad suured trahvid
Eile kõigi suuremate ärilehtede portaalide esiuudiseks tõusnud Danske skandaal ei ole veel läbi ning börs valmistub suurteks trahvideks.
Olle Horm: töökohtade loomise toetus naeruvääristab töökäte puudust
Valgamaa lihatööstuse Atria Eesti juht Olle Horm ei pea õigeks, et riik aitaks töökäte puuduses hoopis töökohti juurde luua.
Milline saab olema Aston Martini IPO väärtus?
Luksusautode tootja Aston Martin plaanib korraldada Londonis IPO, mis annaks ettevõttele kuni 6,7 miljardi dollari suuruse turuväärtuse, vahendab Bloomberg.
Danske aktsionärid panga pisaraid ei usu
Danske panga aktsionärid peavad kolmapäeval avaldatud uurimiskokkuvõtet kallutatuks ja tulemusvaeseks ning peavad plaani käivitada uus uurimine.
Tallinnas kodu ostmine muutus vähem jõukohaseks
Eluaseme taskukohasus Tallinnas selle aasta teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga langes, kuna kinnisvarahindade kasv oli pealinlaste palgakasvust ja eluasemelaenude intressimäärade kasvust kiirem, selgub Swedbanki eluaseme taskukohasuse indeksist.
USA võlakirjade tootlus on jälle kasvamas
USA võlakirjade tootlus on jälle kasvama hakanud ning peagi võidakse jõuda uute rekorditeni, vahendab MarketWatch.
Amazon tahab avada tuhandeid kassadeta poode
Amazon kaalub kassapidajateta AmazonGo poodide suurt laienemist ning üle USA tahetakse 2021. aastaks avada 3000 uut poodi, kirjutab Bloomberg.
Merko ehitab Leetu erakooli
Merko Ehituse Leedu ettevõte ehitab Vilniusesse erakooli, teatas ettevõte börsile.
Herkel kandideerib Vabaerakonna esimeheks
Vabaerakonna esimeheks kandideerib 30. septembril toimuval erakorralisel üldkoosolekul ka praegune esimees Andres Herkel.
Riik plaanib kinni maksta poole Ida- ja Kagu-Eesti töötajate palgast
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele Ida-Virumaale ning Kagu-Eestisse uute töökohtade loomise toetuse tingimused, teatas ministeerium.
Leinonen Group – 25 aastat välisturgudel tegutsemise kogemust
Veerandsada aastat tagasi Eestis oma esimese harukontori avanud Soome juurtega Leinonen Group tegutseb tänaseks 12 välisturul ning on aidanud sadu teisigi ettevõtteid välismaale pürgida.
Kanepifirmad on vallutanud investorite südame
Kanepiaktsiad on viimasel ajal kiiresti tõusnud, sest sektori ettevõtted on teinud suuri tehinguid ning Kanadas muutub vabaajakanep oktoobri keskel legaalseks.
Ohutu töö võti on õppimine
Tööohutuse eiramine toob lisaks õnnetustest põhjustatud kannatustele kaasa ka reaalse majanduskahju, seetõttu tasub töötajate väljaõpe ja juhendamine ettevõtetes fookusesse võtta, kirjutab tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu.
Börs: tariifid ei heidutanud
Kolmapäeval reageerisid USA börsid Washingtoni ja Pekingi kehtestatud tariifide asemel riigi tugevatele majandusnäitajatele, kuigi tehnoloogiasektor pidi sedapuhku leppima langusega.
Ka õpetaja on bränd, mida tuleb teadlikult luua
Tugeva persoonibrändiga õpetajal on mõju ja mõjukust, ta on oma õpilastele, lapsevanematele ja kolleegidele kergesti mõistetav, sest temas on tõelist personaalsust. Miks teadlikku mainekujundust vaja on ja mida selleks teha tuleb, räägib Brandmoon OÜ asutaja ja koolitaja Signe Ventsel.
Persoonibränding ja tööandja bränding – ühe ja sama mündi kaks külge
Mida targem on töötaja, seda tugevam brändisaadik on ta ettevõttele, sest just töötajad kannavad edasi ettevõtte lugu. Kui töötaja bränd on nõrk, siis heidab see varju ka ettevõtte brändile, kirjutab Brandmoon OÜ asutaja ja koolitaja Signe Ventsel.
Raadiohommikus: tööstus 2030 ja oma kapitalile kodu leidmine
Neljapäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuleb juttu sellest, et idufirmasid börsil turundav Funderbeam on avamas uut kampaaniat, millega on väikeinvestoritel võimalus oma kapitalile kodu leida. Stuudios on külas Funderbeam onboarding'u direktor Ardo Mardisoo ja programmis osaleva idufirma...
Saudi Araabia investeerimisfond läks kulutamisrallile
Praegune aasta tuleb Saudi Araabia investeerimisfondile üks tehingurohkemaid, kirjutab Bloomberg.
Mootorsõidukite turul võib veel konsolideerumisi tulla
Ainult ühte kaubamärki müüvatel diileritel on põhjust karta oma positsiooni pärast, selgub Äripäeva koostatud valdkonna konkurentsiraportist.
Danskes leiti 75 aseri rahapesuskandaali osalist
Niinimetatud aseri laundromati skandaali jäljed leiti ka täna avalikustatud Danske siseauditi käigus.
Tootlusejaht ajas Gruusiasse
Mitu fänni hoiatas mind, et ühisrahastusse sisenemisega olen jäänud hiljaks ja minu soovidele vastavaid tootlusnumbreid enam ei leia.
USA tehnoloogiahiiud muutuvad sideteenusteks
Järgmisel nädalal leiab S&P 500 sees aset muutus, mis murrab lahti senise FAANG koosluse ning osa neist liigub kommunikatsioonisektorisse.
Andmekaitse inspektsioonile tuleb hakata uuesti juhti otsima
Justiitsminister Urmas Reinsalu edastas valitsusele ettepaneku tunnistada avaliku teenistuse seaduse alusel kehtetuks Marko Aaviku nimetamine andmekaitse inspektsiooni peadirektoriks. Aavik loobus ametikohast omal soovil.
Allahindlused paisutasid automüüki
Euroopa Liidu riikides kasvas uute sõiduautode müük juulis 10,5% ja augustis koguni 31,2%, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).
Järjekordne löök Danske aktsiale
Danske aktsia sööstis turu avanedes üle 6 protsendi allapoole, reageerides panga juhi lahkumisotsusele.