Nädala raadiohitid: oskus rääkida lugusid ning želatiinipõhine nahast toode
Sel nädalal pakkus Äripäeva raadio kuulajatele kõige rohkem huvi erinevad kogemuslood inimestest, olgu selleks sihikindel tee juhiks saamisel või sportlikud ülivõimed.
Kuidas kajastasid Kaljulaidi ja Putini kohtumist vene telekanalid?
Vene massimeedia, kaasa arvatud suuremad telekanalid, ei jätnud Eesti presidendi Kersti Kaljulaiu ja Venemaa presidendi Vladimir Putini kohtumist tähelepanuta, kirjutab Dmitri Fefilov Äripäeva sõsarlehes Delevõje Vedomosti.
Kes saab Tänakult intervjuu, kes mitte?
"Optibeti spordisaadet" külastavad sel korral Ott Tänaku dokfilmi režissöör Tarvo Mölder ja tegevprodutsent Aleksander Ots. Kes saab Tänakuga läbi ja kes ei saa, kas Värniku dokfilm on järgmine avantüür? Vihjeks nii palju, et filmitiimi ambitsioonid ulatuvad kõrgele.
Eesti200 tahab Eestit Euroopasse eksportida
Täna esitletud Eesti 200 programm Euroopa Parlamendi valimistel “Eesti ON eriline!” toob esile Eesti võimalused muuta Euroopat uuenduslikumaks, digitaalsemaks ning vähem bürokraatlikuks. Programmi peasõnumi saab kokku võtta sõnadega: rohkem Eestit Euroopasse.
Mida teha pensionirahaga?
Uue valitsuse kokku lepitud pensionireform võimaldaks senist pensioniks kogutavat raha rohkem hallata. Kui palju tasub end ette valmistada ja millist nõu kuulda, arutlesid Äripäeva ajakirjanikud Liina Laks, Ken Rohelaan ja Marge Väikenurm saates „Äripäev eetris“.
Qualcommi võit tõstis aktsiat 40 protsenti
Qualcommi panused vaidluses Apple’iga olid väga suured ning ettevõte võitis. Aktsia on vaid mõne päeva jooksul kallinenud 40 protsenti, kirjutab CNN Money.
Nädala lood: ootamatu pidur majanduses ja koolilaste närb toit
Käesoleva nädala loetuimad artiklid rääkisid sellest, kuidas majandus jaheneb, Tallinn närutab koolilaste toiduga, Swedbank kaitseb Vene oligarhi, LHV kasvab ja kuhu EfTEN Real Estate III fond plaanib 16 miljonit investeerida.
Tallinna koolitoidu halvustamine on vastutustundetu
Rahvusvahelist Maja kiidetakse taevani
IT valdkonnas aasta teo tunnustuse saanud välisspetsialistide Eestisse tulekut kergendav Rahvusvaheline Maja on saavutus, mille peale paljud teised riigid on kadedad, kuid vajadus tööjõu järele on endiselt tohutu, leiab Mainori juht Kadi Pärnits.
Kas suudame vigadest õppida?
Palgakasvu mootoriks ei saa jääda avaliku sektori palga kasv. Maksurahast maksu laekumine ei tee ühiskonda jõukamaks, kirjutab ettevõtja Eugen Veges.
Tugevad majandusandmed ja börsidebüüdid panid turu tõusma
USA aktsiaturud olid täna tõusuteel, sest Pinteresti ja Zoomi tugevad börsidebüüdid ning tugevad majandusandmed kasvatasid optimismi, vahendab MarketWatch.
USA jaemüük kasvas oodatust rohkem
USA jaemüük kasvas märtsis viimase 18 kuu kiireimas tempos ning töötu abiraha taotlejate arv langes 49 aasta madalaima tasemeni, vahendab Bloomberg.
Pinteresti börsidebüüt oli edukas
Täna alustati kauplemist sotsiaalmeedia platvormi Pinteresti aktsiatega. Esimesel kauplemispäeval on ettevõtte aktsia kallinenud juba 27 protsenti, 24,2 dollarini, vahendab MarketWatch.
Pinteresti IPO hind oodatust kõrgem
Piltide jagamiseks mõeldud sotsiaalmeedia platvorm Pinterest teatas, et nende IPO hind saab olema 19 dollarit aktsia kohta, vahendab CNN Money.
Alexander Elder: võtmesõna on „küllalt“
Siin on näha, mis sai ühest tehingust, mille ma tegin septembris 2018. aastal toimunud koolituse ajal Tallinnas.
KASULIK: 7 äppi, mis aitavad aega planeerida
Elu on eklektiline, ettearvamatu ja ootamatu, mistõttu kipuvad kokkulepped, kohtumised ja sihid igapäeva virvarris kaotsi minema. Moodne tehnoloogia aitab püsida eesmärkide kõrgusel.
Kes on see eestlanna, kes ohjab ELi sõjalist staapi?
Kui igapäevaselt loeme meediast Euroopa Liidu institutsioonide juhtide välja ütlemiste ja tegemata jätmiste kohta, siis märksa vähem teame, kes on nende tublid taustajõud. Äripäeva erileht
Paet: kohtumise väärtus on kohtumine ise
Eesti ja Venemaa presidentide kohtumiselt mingeid üllatavaid uudiseid europarlamendi saadiku Urmas Paeti sõnul oodata ei ole, sündmuse olulisus seisneb sündmuses endas.
Tartus tärkas robotväät
Maailma esimesest robotväädist ehk taimeväädi kombel käituvast robotist kõneleb saates "Imeline teadus" Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi pehmerobootika dotsent Indrek Must.
Kuidas tuleks Euroopas Eesti asja ajada?
Esimeses europarlamendi kandidaatide debatis on vastakuti EKRE esindaja Anti Poolamets ning reformierakondlane Taavi Rõivas.
Ärikatkemise kindlustus aitab ka töötajad enda juures hoida
Eesti inimene kindlustab ikka autot või elukohta, kuid ärikatkestuse kindlustuse sõlmib vaid iga kümnes Eesti ettevõte, samas kui naabritel soomlastel on see näitaja kaheksa korda suurem.
"Tulevane välisminister on meil meditsiinilise probleemiga"
President Kersti Kaljulaidi initsiatiiv Venemaaga suhete soojendamisel on Eesti ettevõtjate jaoks tänuväärt ettevõtmine, mille võib ohtu seada aga uue valitsuse ettearvamatu käitumine, leidis tööandjate keskliidu volikogu pikaaegne juht Enn Veskimägi.
Reedel Äripäeva raadios Tänaku filmi režissöör
Kes saab Tänakuga läbi ja kes ei saa? Kas Värniku dokfilm on järgmine avantüür? Julgeme vihjata, et filmitiimi ambitsioonid ulatuvad kõrgele. "Optibeti spordisaadet" külastab sel korral rallisõitja Ott Tänaku dokfilmi režissöör ja produtsent Tarvo Mölder.
Riigi- ja erasektori koostöö peab jätkuma
Eesti e-lugu sai alguse era ja avaliku sektori koostööna, ka edasi minnes peab riik hoiduma kiusatusest teha ainult riigi asju, rääkis Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juht ning IT-ettevõtte Columbus Eesti tegevjuht Ivo Suursoo Äripäeva hommikuprogrammis.
ALDE võib Keskerakonna enda ridadest välja heita
Indrek Tarand säutsus Twitteris, et europarlamendi ALDE partei kaalub Keskerakonna enda ridadest väljaviskamist, kuna viimane tegi koalitsiooni EKREga. Kaalumisel on seejuures just ALDE parteist, mitte samanimelisest parlamendifraktsioonist väljaheitmine.
Eesti inimese südame tervis on aastatega paranenud
Saates "Terviseuudised" räägime südamekuu puhul meie inimeste südame tervisest – mis seisus see on ja kuidas oma südant hoida. Kas pärast pingelist tööpäeva on mõistlik teha veel ka tippspordi tasemel treening ja kuidas saab ennetada veresoonte nn lupjumist.
Kas Eesti on Putinil menüüs või laua taga?
Täna toimub president Kersti Kaljulaidi visiit Moskvasse, kus ta kohtub idanaabrite riigipea Vladimir Putiniga. Kaardistame ära Eesti ja Venemaa vaheliste suhete hetkeseisu ning püüame aimata, mis Kaljulaidi Moskvas ees ootab.
Vaata, millised ettevõtjad tulid Eesti saatkonna avamisele Moskvas
Täna kell 12.30 avati Moskvas Eesti saatkond, kuhu tulid kohale ka Eesti tuntud nimed, nende seas Eesti president ja mitu suurettevõtjat.
Nordica reisijate arv kukkus
Nordica vedas 2019. aasta esimeses kvartalis Tallinna liinivõrgus üle 102 000 reisija, mida on 16 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Lennufirma väidab, et langus on plaanipärane.
Tatkraft siseneb Hollandi turule
Eesti kodutarvikute bränd Tatkraft alustas 2019. aasta märtsis müügiga Hollandi turul. Hollandi turule sisenemiseks hakkas Tatkraft koostööd tegema kohaliku edasimüüjaga, kellel on müügikogemus nii Hollandi kui ka Belgia turu. See tähendab, et järgnevate kuude jooksul alustatakse müügiga ka Belgias.
Riskikapital paneb raha krüptoidudesse, aga ise münte ei puutu
Suured finants- ja tehnoloogiaettevõtted investeerivad meeleldi krüptoturul tegutsevatesse idufirmadesse, aga krüptovaluutasid peetakse rahapaigutuseks liiga riskantseks.
Notre-Dame'i kindlustaja Axa võib kergelt pääseda
Börsifirma Axa on ettevõte, mis kindlustas käesoleval nädalal põlenud Notre-Dame'i kirikut Pariisis. Kuid kindlustusselts peab suure tõenäosusega maksma vaid väikese summa.
Eile lendas Moskvasse mitu ärimeest
Eile õhtul oli Tallinn-Moskva lennuk rahvast täis – leidus ainult paar vaba kohta äriklassis. Reisijate seast vaatas vastu mitu tuttavat ärimeest.
Endine tööandja süüdistab Ain Aaviksood raha kõrvalepanemises
Tervisetehnoloogiaettevõte Viveo Health, mida endine sotsiaalministeeriumi asekantsler Ain Aaviksoo mullu aprillist detsembrini juhtis, süüdistab teda ligi 100 000 euro suuruse kahju tekitamises.
Palju õnne argipäevaks, peaminister Jüri Ratas!
Suurte pühade järel tööd alustavat Jüri Ratase teist valitsust ootab nii poliitilistel kui ka majanduslikel põhjustel tõeline Kolgata tee, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Süsinikdioksiid – nii sinu ettevõtte kui ka globaalse geopoliitika mõjutaja
Süsinikdioksiidi probleem võib äri ja kulude mõttes ettevõtetele tunduda murettekitav, kuid see ei pruugi nii olla, sest mõistlike roheliste investeeringutega saab hoopis saavutada konkurentsieelise, kirjutab SEB Panga ettevõtete panganduse juht Artjom Sokolov.
Sõõrumaa müüs TAO Keskuse filiaali ruumid
Ettevõtja Urmas Sõõrumaa müüs maha Tallinnas Põhja puiesteel asuva TAO Keskuse filiaali Põhjavärava ruumid, kinnisvaraekspert leiab, et ruutmeetrihind viitab „mingitele aga-dele“.
Venemaa suursaadik: võtke Lätist eeskuju
Üks teema, mida Eesti ja Venemaa presidendid eeldatavalt puudutavad, on Ukraina. Eestis ja Euroopa Liidus leitakse, et Venemaa vallandas selles riigis sõja. Sõda kestab tänaseni. Kas meie suhted võivad nendes tingimustes põhimõtteliselt üldse paraneda?
Viljar Arakas: Swedbanki juhtum viib Balti ärikinnisvaraturu jahtumisele
EfTEN Capitali juht Viljar Arakas viitas aktsionäride koosolekul ees ootavale turu jahenemisele seoses Swedbanki rahapesu juhtumiga, kuna Swedbank on lihtsalt liiga suur tegija Balti laenuturul ja kinnisvaraarendus on väga otseselt laenuandjatega seotud.
Kainestav tagasilöök: majandus hakkab tipust alla laskuma
Miks suur palgatõus käibemaksu laekumises kajastuda ei taha, ei tea eriti keegi, kuid ootamatult on pihta saanud just suurte ostudega seotud sektorid: automüük ja ehitus.
Sekretär 18.04.2019
Äripäev 18.04.2019
Sisustaja 18.04.2019
Börs: tervishoid vedas indekseid alla
Arginädala keskpaik tõi USA börsidele kerge languse, kuna häid kasuminumbreid ja positiivseid majandusnäitajaid varjutas tervishoiusektori nõrkus.
Kanada nõuab Boeing 737 Max pilootidele põhjalikumat väljaõpet
Õhukeelu saanud Boeing 737 Max lennukite juhtimiseks on tarvis viia läbi koolitused simulaatorites, leidis Kanada transpordiminister kolmapäeval, vastandudes sellega oma USA kolleegidele.
Kaotus pühkis Juventuse aktsialt pea viiendiku
Itaalia jalgpalliklubi Milano börsil kaubeldav aktsia langes Meistrite liiga veerandfinaalis vastu võetud kaotuse tõttu järsult.
USA investorid hülgavad rahvusvahelisi fonde
Sellal kui Ühendriikide aktsiatele panustavad börsifondid üha paisuvad, on paljud sealsed investorid väljunud USA turgudel kaubeldavatest rahvusvahelistest fondidest, kirjutab Bloomberg.
Firmapidu: köietõmbamise aeg on ümber saanud
Nii nagu on muutunud töösuhted, on muutunud ka ootused firmasündmustele: meelelahutus peab olema sisukas ja hariv.
Hansson: riik kütab raha juba buumivasse ehitussektorisse
Kuigi aeglustuv kinnisvaraturg ja vähenev elamuehitus on märk stabiliseerumisest, kütab ehitussektori jätkuvat buumi riiklike rajatiste loomine, tõdes Eesti Panga president Ardo Hansson. Tema hinnangul võib kinnisvaraturu stabiilsust ohustada ka uue valitsuse plaan muuta teine pensionisammas vaba...
Mida teeb EfTEN 16 miljoniga?
Aktsionäride koosolekul kergitati pisut saladuseloori sellelt, kuhu kavatseb EfTEN Real Estate III fond paigutada maikuus uue emissiooniga kogutavad 16 miljonit eurot. Plaan on olemas ja aktsionäridele kinnitati, et fond sihib ainult neid objekte, mille üüritootlus on vähemalt 8% aastas.