Panustan S&P 500 indeksi langusele
Pärast turgude mõningast taastumist, panustan nüüd S&P 500 indeksi langusele, kirjutab kaupleja Alex.
Puitmajatootjate eksport üllatas neid ennastki
Eesti puitmajasektorile tuli üllatusena, et puitmajatootjate eksport kasvas eelmisel aastal ligi 23%, kokku 394 miljoni euro eest.
SEB aktsia reageeris Swedbanki skandaalile valuliselt
Kuigi SEB pank on jäänud rahapesuskandaalidest puutumata, reageeris aktsia Swedbanki skandaalile valuliselt.
Nestes saab nüüd mobiilselt tankida
Esimese kütusemüüjana Eestis pakub Neste tanklates mobiiliga maksmise võimalust. Uue rakendusega saab kütust tankida ilma sularaha ja kaarti kasutamata, teatas ettevõte.
Musk: Tesla hoiab krüptovaluutadest eemale
Tesla juht Elon Musk kirjutas eelmisel aastal Twitteris bitcoinist. Nüüd ütleb ta, et elektriautode tootja Tesla hoiab krüptovaluutadest eemale, vahendab CNBC.
Metsamajandusuudised 24.01.2019
Kitti tahtis Eesti Panga juhiks Keskerakond
Swedbanki juhi kandidatuuri Eesti Panga juhi kohale esitas nõukogu liige, Keskerakonda kuuluv Kalev Kallo. Temale oli soovituse andnud Janek Mäggi.
Üllatav pööre Crowdestate’i lootusetu laenu kaasuses
Äripäev kirjutas möödunud kuul Crowdestate’i ühisrahastusplatvormi kaudu raha kaasanud, kuid poolele tuhandele investorile võlgu jäänud Cellin Techonologiesi võetud pankrotimenetluses laenust – tänaseks on laual mitu kompromissi investorite raha päästmiseks.
Lõunanaabrid hädas avaliku sektoriga
Nii Läti kui ka Leedu konkurentsiametile on endiselt üks suurimaid väljakutseid probleemid avaliku sektori põhjustatud konkurentsiõiguse rikkumistega.
Miks turistid meid hülgavad?
Eesti peaks end müües rõhuma kvaliteetsetele teenustele, mitte turiste peletavatele probleemidele nagu kallis elatustase ja alkohol, tõdeti Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Tamkivi: usun, et Kitt ei teadnud rahapesukahtlusest
Eesti Panga nõukogu liikme Jaanus Tamkivi sõnul olid võimalikud rahapesuriskid Swedbanki juures arutusel, kui panga juht Robert Kitt nõukogu ees seisis. Kitt ütles aga nõukogule, et Swedbank on riskide vältimiseks andnud endast parima.
Rail Balticuga seotud hanked võtavad tuure üles
Sel aastal plaanib Rail Baltic Estonia alustada paarikümne hankemenetlusega. Äripäeva raadio saates „Triniti eetris“ tegid Rail Baltic Estonia projekti juht Vaiko Eggert ja advokaadibüroo Triniti partner Tõnis Tamme ülevaate hangetest, mis sel aastal on plaanis välja kuulutada.
Swedbanki aktsia vabalanguses
Värske rahapesukahtlustus raputab Skandinaavia ühe suurima panga aktsiat.
Priit Alamäe: toome Eesti majandusse juurde 4 miljardit eurot
Aasia turgudel nõrk tõus
Ameerika turgude lahja tõus kordub täna ka Aasia turgudel.
Teeme Eestist finantsmaailma pealinna
Kirjutame seadusesse punkti, mis ütleb, et börsil noteeritud ettevõtte aktsiakapital ei saa mitte kunagi maksta firma omakapitalist vähem, ja elavdame sellega nii kodubörsi, majandust kui ka sillutame teed rahvusvahelistele suurfirmadele, kirjutab OÜ Sajandi Lugu juhatuse liige Toomas Reisalu "Ed...
Maksuerandid on saatanast
Maksuerandite kaudu ei saa teha sotsiaalpoliitikat, sest need tekitavad hoopis ebavõrdsust juurde, ütles Jürgen Ligi (Reformierakond) riigikogus teisipäeval toimunud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Eesti maksusüsteemi tulevik" arutelul.
Kontrolli ennast: arva ära, millise erakonna lubadus
Riigikogu valimised toimuvad juba 3. märtsil. Äripäev soovitab enne hääle andmist kontrollida, kui hästi oled kursis kampaania käigus lubatuga.
IT-lahenduste ravi või ravi IT-lahendustega
Perearstid ei ole rahul olukorraga meditsiini IT-lahendustes, sest riigi tasandil puudub terviklik juhtimine, tähelepanu saavad üksikud projektid, samuti puuduvad tarkvarale kirjeldatud ja kokkulepitud nõuded, kirjutab Linnamõisa perearstikeskuse perearst Reet Laidoja.
Häbi, ühisrahastusportaalid!
Portaalide endi arendatud süsteem on unarusse jäetud.
Äripäev 20.02.2019
Börs: kaubanduskõnelused tekitasid optimismi
USA aktsiaturud tõusid ka teisipäeval ning Washingtonis algas USA-Hiina kaubanduskõneluste uus raund, vahendab MarketWatch.
Novaturase kasum kukkus kolinal
Vähem kui aasta tagasi börsile tulnud Leedu reisikorraldusfirma Novaturase tegevuskulud kasvasid aastaga ligi viiendiku ja puhaskasum kahanes 34 protsenti, teatas ettevõte.
Kulla hind sai hoo sisse
Kullafutuuride hinnad on täna tõusnud viimase kümne kuu kõrgeima tasemeni, sest aktsiainvestorid võtsid enne USA-Hiina kaubandusläbirääkimiste järgmist vooru kaitsva hoiaku, vahendab MarketWatch.
Mitte aktsiiside häälestus, vaid nullfaasi eelarve
Eesti maksutulu tuleb 7 protsendilt ettevõtetest ja me peame mõtlema, millises keskkonnas on need ettevõtted, kellelt me ootame kasvu, arvab Tööandjate keskliidu juhatuse liige Jaan Puusaag.
Kurioosum Balti börsil
Balti lisanimekirjas on ettevõte, kelle aktsiatega on päeva jooksul tehtud kaks tehingut, esimene viis aktsia 50% jagu miinusesse, teine 95% plussi.
Nordea rahapesu uurimine liikus sammu võrra edasi
Soome finantsinspektsioon on lõpule jõudnud uurimisega, milles süüdistati Nordea panka rahapesus osalemises, vahendab Bloomberg.
Raadiohommikus: Soome turistide kadumisest tekkinud mõõna korvamisest
Külas on EASi turismiarenduskeskuse juht Margus Sameli, kellega räägime, kuidas Eesti ettevõtjad saaksid turististide teenindamisest rohkem teenida.
Aja surnuks löömise sektor on aina atraktiivsem
Igal aastal lähevad miljardid käiku selleks, et inimestel oleks mõnusam oma aega raisata. Mida see mõtlevatele inimestele tähendab, selgitab SEB Panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Kessler: olen uhke
Finantsinspektsiooni juhi Kilvar Kessleri hinnangul ei tulnud panga lahkuma sundimine liiga hilja ja ta on selle üle uhke.
Walmarti tulemused panid aktsia kiiresti tõusma
Walmarti eelmise kvartali tulemused olid oodatust paremad ning ettevõtte e-kaubanduse müük kasvas lausa 43 protsenti, vahendab CNBC.
Tuulikud ootavad pumbajaamu
Kasvav tuuleenergia tootmine ja Baltikumi desünkroniseerimine Vene elektrivõrgust tähendab, et piirkonnas on vaja sadu megavatte täiendavat tootmisvõimsust. Eesti Energia on seepärast otsustanud ehitada mitmekümne miljoni eurose pumpelektrijaama Estonia kaevandusse.
Danske aktsia on selgelt liiga madalale müüdud
Taani riigil on huvi Dansket aidata ning aktsia on selgelt liiga madalale müüdud, rääkis investeerimisfondi Livonia Partners üks asutajatest Kaido Veske jaanuaris toimunud Investor Toomase konverentsil.
HSBC: meie kliendid on Brexiti pärast meeleheitel
HBSC neljanda kvartali kasum oli oodatust väiksem, sest finantsturud olid ebastabiilsed ning USA–Hiina kaubandussõda ja Brexitiga seotud ebakindlus survestasid panka.
Ministeerium relvahanget uurima ei hakka
Rahandusministeerium otsustas mitte alustada järelevalvemenetlust Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse tankitõrjerelvade hanke üle.
Kardinalahenduse võiks paika panna juba projekteerimise ajal
Pärnu vanalinnas avas 2017. aasta sügisel uksed hubane ja laia valikuga kardinasalong HarmTex, mis pakub aknakatete lahendusi nii era- kui ka äriklientidele.
Anne Sulling: rakendusuuringute keskuseta jääme Euroopa rahast ilma
Saates "Cleantech" teeme juttu innovatsioonist Eesti riigis. Uurime, kui kaugel on rakendusuuringute keskuse loomise plaan ning mida see Eesti riigile tähendaks. Mis on tulevase keskuse eesmärk ning kuidas see aitab ületada n-ö surmaorgu teadustööde ja nendel põhinevate rakenduste vahel? Stuudios...
BHP suutis kasumi pea kahekordistada
Kaevandusfirma BHP Group suutis 2018. aasta teisel poolaastal kasvatada kasumit 87 protsendi võrra, sest rahavoog kaevandustest ja naftaväljadelt oli tugev, vahendab MarketWatch.
Kuhu investeerida alanud aastal?
Sel teemal arutavad Investor Toomase tunnis neli oma ala asjatundjat. Muu hulgas kuuleb, kuhu investeerida 1000 ja 100 000 eurot täna, kuidas luua võitev strateegia 2019. aastaks ning hulgaliselt praktilisi soovitusi investeeringute juhtumiseks.
Eesti börsifirmad on atraktiivsed ja odavad
Majandus tõuseb ja siinsed aktsiad on atraktiivsed, rääkis päevakaupleja Marat Kasparov Investor Toomase konverentsil peetud aruteluringis.
Selle aasta investeeringutest
Sel teemal arutavad "Investor Toomase tunnis" neli oma ala asjatundjat. Muu hulgas kuuleb, kuhu investeerida 1000 ja 100 000 eurot täna, kuidas luua võitev strateegia 2019. aastaks ning hulgaliselt praktilisi soovitusi investeeringuteks.
Andmekaitse nõuete eiramise kallidusest
Millised on olnud mullu jõustunud Euroopa uute andmekaitse nõuete levinuimad rikkumised ja kui suured on olnud nende rikkumiste eest määratud karistused Eestis ja Euroopas – sellest räägime andmekaitseeksperdi, advokaadibüroo Sorainen advokaadi Tea Kookmaaga.
Viru Keemia Grupi mõõnaaeg lõppes
Viru Keemia Grupi 2018. aasta auditeerimata puhaskasum oli 24,9 miljonit eurot. Viimati lõpetas ettevõte majandusaasta puhaskasumis õlikriisile eelnenud 2014. aastal, teatas ettevõte.
Kaks soovitust andmekaitse trahvi vältimiseks
Kuna Eestis pole veel õiguslik pool valmis, et andmekaitse reeglite rikkumise eest karmid trahvid siin ettevõtjaid tabaksid, siis paras aeg kuulda võtta advokaadil kahte soovitust trahvide vältimiseks. Esimene trahv võiks tema hinnangul ohustada suurte andmemahtude töötlejat.
Läti on valmis Vene elektrile tariife kehtestama
Läti valitsus on Baltikumi elektrituru kaitseks valmis kokku leppima piirkondlikutes tariifides ning loodab seadusandluse vastu võtta veel selle aasta jooksul.
Aasia turud otsivad suunda
USA kauplemispüha järel pole Aasia turud selget suunda leidnud.
Euroopa autoturg alustas aastat langusega
Euroopa Liidu uute sõiduautode turul jätkus eelmise aasta viimastel kuudel alanud langus ka alanud aasta jaanuaris, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).
LHV teatas dividendi
LHV avaldas koos auditeeritud aastaaruandega ka dividendipakkumise.
Kohalik või rahvusvaheline kapital?
Kapitalil on rahvus ning selle tähtsust ei maksa alahinnata. Näiteks kui mõni Eestis tegutsev pank muudab äristrateegiat ja otsustab tegevuse siinsel turul koomale tõmmata, siis on kannatajaks kliendid, kirjutab Coop Panga äripanganduse juht Hans Pajoma.
Börsiinvestori mõtteviis ühisrahastuses ei tööta
Kui väärtpaberiturgudel investeerimise korral tuleb eelkõige järgida turgude ja üksikinvesteeringute arengut, siis ühisrahastuse keskmes on võlgnevuste ja portaali riskide minimeerimine, kirjutab investor Aarne Leisalu.