Facebook lõpetab tulude suunamise läbi Iirimaa
Facebook andis teada, et muudab oma ülemaailmset maksustruktuuri ning lõpetab paljudes riikides tulude suunamise läbi Iiri tütarfirma.
PepsiCo tellis Teslalt 100 elektriveokit
USA toidufirma PepsiCo esitatud Tesla Semi veokite eeltellimus on elektriautode tootja jaoks seni suurim, vahendab Reuters.
Trigonis toimus aktsiate vangerdus
Börsiettevõte Skano Group teatas, et omandas 346 667 oma emafirmale OÜ Trigon Wood kuulunud AS Trigon Property Development aktsiat.
Tallinna Vee aktsia sööstis vabalangusesse
Kohe pärast Tallinna Vee aktsia kaubeldavaks muutumist Tallinna börsil asusid investorid aktsiat jõuliselt müüma.
Tallinna Vee aktsiad muutuvad taas kaubeldavaks
Nasdaq Tallinn teatas, et avab Tallinna Vee aktsiaga kauplemise taas täna kell 15.30.
Brüsselist tuli brittidele külm dušš
Euroopa Liit võttis Brexiti läbirääkimistes karmima joone ning lükkas kaubandusleppe eelläbirääkimised kevadesse, diplomaatide hinnangul on selle põhjuseks brittide Brexiti ministri Davise kommentaarid vahepealse leppe kohta.
Ühinemised löövad marginaalid üles
Euroopa Liidu järelevalveasutused on üha rohkem mures ühinemis- ja ostutehingute pärast, mille tagajärjel saavad ettevõtted märkimisväärselt kasumimarginaale tõsta ja kipuvad nii konkurentsi ohustama, kirjutab Reuters.
EVR Cargol jooksev kasum
Riigifirma EVR Cargo jõudis neljandas kvartalis jooksvasse kasumisse. Viimase kahe kuu puhaskasum oli 719 000 eurot, kuid kogu aasta tulemiks on oodata kahjumit, teatas ettevõte.
Olerex peab Favora ostuks mõnest tanklast loobuma
Tehingu uurimiseks kõvasti lisaaega võtnud konkurentsiamet andis lõpuks Olerexile loa osta tanklakett Favora. Samas peab Olerex maha müüma kolm Favora tanklat Lõuna-Eestis, kuna muidu oleks firmal Võru ja Põlva kandis turul ainuvõim.
Ossinovski Tallinna Vee kohtuotsusest: see pole aus ja õiglane
Tallinna Vee investor Oleg Ossinovski kommenteeris Delovõje Vedomostile tänast riigikohtu otsust Tallinna Vee ja konkurentsiameti vaidluse kohta.
Kas Eesti on uus Soome?
Kui eestlane ostab laevapileti, siis muutub ta poole tootlikumaks ning hakkab ligi kolm korda kõrgemat palka teenima, kirjutab Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel.
Roosaare ootab Tallinna Vee aktsialt korralikku kukkumist
Tallinna Vee aktsionär Jaak Roosaare ootab tänase tariifivaidlust puudutava Riigikohtu lahendi valguses vee-ettevõtte aktsialt korralikku langust.
Riigikohus: Tallinna Vesi peab nüüd tariifid kooskõlastama
Riigikohtu kinnitusel on tänane otsus lõplik ning see lõpetab ka esialgse õiguskaitse Tallinna Vee tariifidele, mis olid kohtuvaidluse ajaks külmutatud 2010. aasta tasemele.
Olainfarmi suuromaniku surma uurib politsei
Läti kriminaalpolitsei algatas uurimise seoses Olainfarmi nõukogu juhi, läti miljonäri Valeri Malõgini surmaga.
Riina Käi: tegeleme esmase analüüsiga
Tallinna Vee finantsdirektor Riina Käi ütles tänast Tallinna Vett puudutavat Riigikohtu otsust kommenteerides, et hetkel tegeletakse selle esmase analüüsiga, misjärel otsustatakse edasised sammud.
Tallinna Vesi kaotas tariifivaidluse
Riigikohus andis Tallinna Veele aastaid kohtus jahvatanud tariifivaidluses küll pisivõidu, ent olulisemas osas jäädi konkurentsiameti poolele – erastamislepinguga pea 17 aastat tagasi kindlaks määratud veehindadest enam juhinduda ei saa.
Tuhande kasutaja käes 40% bitcoinidest
Bitcoini-vaalad võivad krüptoraha ulmelise tõusu tõttu asuda turgu manipuleerima, kahtlustavad kauplejad.
Vaata, millistele töökohtadele ennustatakse kadu
Aastast 2025 prognoositakse mitmele tegevusalale töökohtade kaotust, arvuliselt suurim kaotaja on haridus, protsendina aga avalik haldus ja riigikaitse.
Euroopa Kosmoseagentuur otsib praktikante
Vastse magistrikraadi omanikud ja magistriõpingutega lõpusirgel olijad saavad kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) allüksustesse aastaks praktiseerima, taotluste esitamise tähtaeg on 17. detsember.
Kohila Vineer pakub tööd Euroopa moodsaima sisustusega tehases
Kuigi kasespooni ja -vineeri tootmise ning tootearendusega tegeleva Kohila Vineer OÜ uue moodsa tehase käivitamine on alles käimas, on ettevõttest saanud piirkonna üks tuntumaid ja suuremaid tööandjaid. Kohila Vineer sobib inimestele, kes hindavad klassikalist töölkäimist, stabiilsust, tööd uues ...
Savisaar viidi haiglasse: kohtuprotsess venib
Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare haigestumise tõttu jäi Harju maakohtus täna jätkuma pidanud kohtuprotsess ära, järgmised istungid peaksid toimuma jaanuari lõpus, vahendas ERRi uudistetoimetus.
Mullu lasti vastu taevast miljon eurot
Mullu imporditi Eestisse miljoni euro eest ilutulestikutooteid, peamiselt toodi neid sisse aasta lõpus ja Hiinast.
Soome hasartmänguhiid karmistab reegleid
Soomlaste hasartmängumonopol Veikkaus karmistab oma kodulehel reegleid - kusjuures peaaegu pool ettevõtte käibest tuleb just netimängudelt.
Börsipäevik: Mikk Talpsepa ja EAS-i lahkhelide telgitagustest
Miks EAS ei toetanud eestlaste poolt Singapuris korraldatud konverentsi? Mikk Talpsepp selgitab oma nördimuse põhjuseid. Börsipäevikus tuleb aga juttu ka "Börsihai vs investor Toomas" aktsiamängust ja Etalon Varahaldusest. Saatejuhid on Indrek Mäe ja Juhan Lang.
Yle: Soome parlamendis on seksuaalset ahistamist
Yle küsitles Soome parlamendis saadikute abisid ning selgus, et paljud neist on tööl kokku puutunud seksuaalse ahistamisega.
LHV rekordilised intressitulud
LHV Groupi konsolideeritud puhaskasum küündis novembris 2,0 miljoni euroni: suurematest üksustest teenis pank 1,2 ja varahaldus 0,4 miljonit eurot. Grupi aktsionäride osa kasumist moodustas 1,6 miljonit eurot.
PRFoods kohendas põhikirja
Eilsel PRFoodsi aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul osales 10 aktsionäri, kellele kuulub 25 935 263 aktsiat, mis esindavad 68,83% kõikide aktsiatega määratud häältest - seega oli koosolek otsustus­võimeline.
Naisjuhti motiveerib meesjuhiga võrreldes 27% väiksem palk
Spetsialistide ja juhtidena töötavaid mehi motiveerib 26,8% suurem palk kui naisspetsialiste ja -juhte, selgub Talentesti talendipangaga liitunute ankeetidest. Juhtivtöötaja keskmine motiveeriv brutopalk oli 1981 eurot, sh naiste keskmine 1816 eurot ja meestel 2302 eurot.
Kaheksa aasta pärast 43 000 tööealist vähem
Aastaks 2025 jääb Eestis tööealisi 43 000 võrra vähemaks, selgus SA Kutsekoda ja majandusministeeriumi tellitud tööturu-uuringust.
Nordica ärikontseptsioon aitab majandust kasvatada
Enne, kui me kõik oma isikliku drooniga taevalaotuses lendama hakkame, võtkem lennundust kui võimalust oma riigile ja rahvale olulist väärtust luua.
Hommikuprogramm. Stuudios Igor Rõtov ja Jürgen Klemm
Miks mulle oravad meeldivad, v. a Taavi Rõivas
Ärge saage valesti aru. Mitte et mulle Reformierakond või tema liikmed päriselt ka meeldiksid. Lihtsalt võimul olevad keskerakondlased meeldivad mulle oluliselt vähem.
Kuidas osta krüptoraha
Bitcoin, mis on tänavu teinud 16kordse hinnatõusu, meelitab ligi üha enam jaeinvestoreid. Üks temaga kauplemise võlu seisneb selles, et protsess on kasutajale ülilihtsaks tehtud.
Rõivaäri mõistus ja tunded
Olen oma portfellis juba mõnda aega põrnitsenud Leedu rõivaketi Apranga aktsiat ja võib-olla müün seda vähemaks, kuid sektor tervikuna pakub mulle jätkuvalt huvi.
Uuel aastal kolm eurot päevas rohkem kätte
Kuigi uuest aastast jõustuv tulumaksusüsteem ei ole selgemate killast, on sellel väga oluline mõju vaesuse vähendamisele, kirjutab ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.
Graafik: kellele läksid tööjõukvoodi elamisload?
Selle aasta kümne kuuga tuli Eestisse lühi- ja tähtajaliste elamislubadega 8332 töötajat. Peale oskustööliste ja tippspetsialistide said tööloa teiste seas ka mitmed loomingulised töötajad, sportlased ja vaimulikud.
Aasta ärimeheks valiti naine!
Kui Äripäev peaks aasta ärimehe tiitli nimetuse ära muutma, siis sellise pealkirjaga uudist enam teha ei saaks. Ja kui kõik ausalt ära rääkida, siis ei tule sellise pealkirjaga uudist seegi kord, sest nominentide seas lihtsalt ei olnud ainsamatki naist, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Linnajuht kohtab valijat korra nelja aasta jooksul
Sel neljapäeval on Tallinna volikogus viimasel lugemisel linna järgmise aasta eelarve, mis surutakse keskerakondlaste häältega muutumatul kujul läbi kummitempli järjekindlusega, kirjutab linnavolikogu aseesimees Mart Luik (IRL).
Bitcoin trügis suurte poiste mängumaale
Pühapäeva öösel hakati Chicago börsil kauplema bitcoini-futuuridega. Pretsedenditu huvi lõi esmalt börsi kodulehe rivist välja ning kergitas seejärel lühima futuuri hinna avamishetke 15 850-lt viivuks lausa 18 850 dollarile.
Riigiasutusi ootab üllatusteade
Riigihalduse minister Jaak Aab saatis ministritele laupäeval meeldetuletuseks kirja, et jaanuari keskpaigaks tuleb esitada tegevuskava, kuidas viia Tallinnast välja 13 riigiameti keskkontor. Ametite juhtidele tuleb uudis üllatusena, sest varem on räägitud vaid nende osalisest kolimisest.
Börs: nafta ja tehnoloogia viisid kõrgemale
Kauplemispäeva alguses toimunud luhtunud terroriakt New Yorgis ei pidurdanud USA indeksite kindlat tõusu, mida kandsid nafta- ja tehnoloogiasektor.
Brent kerkis kahe aasta tippu
Olulise Põhjamere naftajuhtme ajutine sulgemine pani Brenti toornafta hinna jõuliselt kerkima.
Norra krooni odavus annab võimaluse euroinvestoritele
Nordea analüütikute hinnangul on Norra krooni odavnemine muutnud mitmed sealsed aktsiad euroala investoritele soodsaks, vahendab Soome väljaanne Arvopaperi.
Heitmeskandaal läheb Volkswagenile tuleval aastal taas maksma miljardeid
Volkswageni finantsjuht Frank Witter teatas, et ettevõtte prognoosi järgi ulatuvad heitmeskandaaliga seotud kulud järgmisel aastal 4-5 miljardi euroni, vahendab Reuters.
Vangerdused Ekspress Grupi juhatuses
Börsifirma Ekspress Grupp võtab juhatusse uue liikme, kelle peamiseks ülesandeks saab veebiäride kasvatamine.
Vantaa lennujaam valmistub öiseks lumetormiks
Kui täna on Euroopa lennujaamades edasi lükatud sadu reise, siis Helsingi Vantaa lennuliiklusele lumesadu nii märkismisväärset mõju ei avaldanud, vahendas Yle.
Miks investor Toomase protfell kahanes?
Investor Toomas juurdleb, mis ta viimaste kuude tulemused pole olnud ootuste kõrgusel, mõlgutab mõtteid uutest ostuvõimalustest tuleval aastal.
Kia Stinger: <strong><em>all-in-one</em></strong> ehk auto tõelisele gurmaanile
Hübriidide ja elektriautode ajastul on Kia Stinger kui maitsev mahlane steik vahelduseks salatile, mida tervisenõustajad on sind päevast päeva sööma sundinud. Vahel lihtsalt tahaks midagi tõeliselt head ja Kia on selle inimnõrkuse hästi ära tabanud!
Tselluloositehase rajajad lubavad rohelist tootmist
Emajõe äärde kavandatav Est-For Investi puidurafineerimistehas võib hoopis vähendada Eestis fossiilsetest kütustest tekkivaid heitgaase - kuid kui suur on tehase biotekkeline süsinikujälg, ei ole veel analüüsitud.
Etalon Varahaldus näitas kasvu
Mitmeid miinuses kuid üleelanud Etalon Varahaldus suutis novembris oma investorite vara taas kasvatada.