Raadiohommikus: Ahti Heinla läheb USAsse miljoneid otsima
Pakirobotite tootja Starship Technologies teatas teisipäeval, et kaasas 40 miljonit USA dollarit, mille toel laienetakse kahe aasta jooksul 100 ülikooli kampusesse. Mis on ettevõtte tulevikuplaanid, kuhu raha investeeritakse ning milles nähakse konkurentsieelist maailma kaubandushiiu Amazoni või ...
LHV korraldas aktsionäridele sauna ja pakkus eelismärkimisõigust
Enne koosolekut olin just elanud üle vapustuse, et üks minu portfelli aktsia, nimelt Lerøy Seafood kukkus kümme protsenti kauplemispäeva alguses. Peas kaotusest masendavad mõtted, siirdusin LHV koosolekule, kus ruum oli tapvalt palavaks köetud, kuid tahtsin saada selgust uue aktsiaemissiooni ja e...
Trump tahab hakata USA majandust elavdama
USA president Donald Trump teatas, et kaalub maksukärpeid, et majandust elavdada, kirjutab Financial Times.
Tuleva tuleb turule kolmanda pensionisambaga
Finantsinspektsioon teatas, et andis esmaspäeval Tuleva Fondid ASile täiendava tegevusloa vabatahtliku pensionifondi valitsemiseks.
Aktsionärid kiitsid LHV rahakaasamise heaks
LHV Group tahab sügisel kaasata investoritelt 25 miljonit eurot.
Ryanair sai kohtus õiguse streik ära keelata
Sel nädalal pidi algama Iirimaal suur Ryanairi pilootide streik, kuid Iiri kohus otsustas, et Ryanair võib streigi ära keelata.
Fondijuht: pensionireform võib hävitada Eesti investorite unistuse uuest Põhjalast
Viimase kümne aastaga on Eesti ja Baltikumi erainvesteerimisfondide ja riskikapitali turule lisandunud hüppeliselt tegijaid, kuid vähemalt Eestis võib kasvutrend känguda, sest valitsuse kavandatav pensionireform võib nõrgestada kohalike ankurinvestorite positsioone, leidis Eesti era- ja riskikapi...
Kalev Stoicescu: maailma suurim “krunt” ei ole müügiks
Jutud, et USA võiks osta Gröönimaa, peegeldavad üha ägenevat geopoliitilist võitlust suurriikide vahel, kirjutab kolumnist, kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu.
Milleks on vaja hästi planeeritud õiguslikku auditit?
Ettevõtte õiguslik audit on loomulik osa iga ettevõtte ostu-müügitehingust, sest mõlemad pooled peavad saama aru, millise kaubaga tegingut tehakse, rääkisid eksperdid saates “Triniti eetris”.
Ebatavaline pereäri: IT-mees ja jurist küpsetavad käsitööleiba
Tänased külalised on Vassili Širõi ja Anna Gritsevich – IT-mees ja jurist, kes peavad oma pagarikoda, kus ei kasutata üldse pärmi. Seetõttu on toodete valmistamise aeg päris pikk, 24 tundi.
Ettevõtted vilistavad rendihinnale
Sobivate äripindade otsingul ei ole ettevõtete jaoks enam määravaks faktoriks pindade rendihind, vaid hoopis hoonete ehituskvaliteet, keskkonnasäästlikkus, asukoha arengupotentsiaal ning ka elektrisõidukite laadimisvõimaluste olemasolu.
Autospekulatsioon tõstab Euroopa turge
Kuuldused Fiat Chrysleri ja Renault´ühinemiskõneluste hoogustumisest aitasid Euroopa börsidel tõusta.
Lerøy Seafoodi tulemused panid aktsia võimsalt langema
Käive kasvab, aga mis sest kasu on, kui kasum on surve all – investorid müüsid Norra kalakasvataja aktsia 7% odavamaks.
Huawei pääses ajutiselt ja teatas päästeplaani
USA pikendas Huaweile antud armuaega veel 90 päeva võrra, ent Hiina tehnoloogiahiiu juhi Ren Zhengfei sõnul seisab ettevõte silmitsi suure kriisiga.
Baltika aktsia niideti poole odavamaks
Täna ennelõunal odavnes Baltika aktsia poole võrra.
Petutarkvaraga autod edaspidi tehnoülevaatusest läbi ei saa
Kuna autoomanikud ei ole olnud altid oma sõidukitelt heitgaaside petutarkvara eemaldama, siis muudetakse see neile kohustuslikuks seadusega, mille eiramisel ei lasta tulevikus enam tehnoülevaatuselt läbi.
Skype´i asutajate fondi järgmine investeering
Kolmapäevases Äripäeva Raadio hommikuprogrammis selgitas Skype´i asutajate investeerimisfondilt Ambient Sound Investments enam kui pool miljonit investeeringuks kaasanud elektriautode laadimispunktide rajaja Elektritransport OÜ Raul Potisepp, milleks raha kulutatakse.
Tallinna Sadama insaider ostis suurelt aktsiaid
Tallinna Sadama nõukogu esimees Aare Tark ostis möödunud nädalal korraliku summa eest Tallinna Sadama aktsiaid.
Alibaba lükkab hiigel-IPO edasi
Hiina tehnoloogiahiid Alibaba pidi Hongkongis aktsiad noteerima juba selle kuu lõpuks, nüüd lükkas ta protestide tõttu noteerimise edasi.
Trump: me saame Euroopalt kõik, mis tahame
USA president Donald Trump on kindel, et Euroopa Liit teeb kõik, mida USA tahab, vahendab CNBC.
Üüri tuleb küsida nii, et natuke piinlik on
Seekordne investor Toomase saade keskendub kinnisvarasse investeerimisele.
Börsid ootavad föderaalreservi juhiseid
Hommikul liikusid Aasia turud erisuunaliselt, Euroopas oodatakse päeva alguses kerget langust.
Tootjahinnaindeks jätkas juulis tõusu
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks muutus juulis võrreldes juuniga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta juuliga -0,2%, teatas Statistikaamet.
Notarite kuldne põli ähvardab lõppeda
Seni on notarid saanud rangelt seadusega ette määratud tasu, ent nüüd tahab konkurentsiamet viia notarid vabaturule. Asjaosalised seisavad sellele raudselt vastu.
Notaritasud vabaks – igati mõistlik mõte
Notaritasude vabaturg võiks hästi läbimõelduna teha toimingud soodsamaks ja kiiremaks ning korrastada õigusruumi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kolm olulist asja, mida dividendifookusega ETFi valides silmas pidada
Hea dividendifookusega ETFi valides on lisaks dividendimäärale veel kaks olulist tegurit, mis tulemust mõjutavad.
Kainestav juhtum Mintoses
Paari nädala eest potsatas Mintoses tegutsevate investorite postkasti kiri, mille sisuks oli lühidalt, et segastel asjaoludel on lõpetatud Aforti Finance’i laenude tagasimaksmine investoritele ja koostöö Poola laenukontoriga ajutiselt peatatud.
Tööstusuudised 21.08.2019
Äripäev 21.08.2019
Börs: kolm päeva kestnud tõus sai läbi
USA aktsiaturud langesid täna veidi, osalt selle tõttu, et investorid muretsevad Ühendriikide majanduse pärast ning Itaalia poliitiline kriis süveneb, vahendab MarketWatch.
"Hiina Google" ületas ootusi suurelt
“Hiina Google’iks” tituleeritud Baidu aktsia tõusis pärast teise kvartali tulemuste teatamist enam kui 6 protsenti, sest näitajad olid oodatust paremad, vahendab CNBC.
Shiller: Föderaalreservi samm andis vastupidise tulemuse
Nobeli preemia laureaat Robert Schiller ütles, et Föderaalreservi otsus intressimäärasid kärpima hakata on muutnud turgude psühholoogiat ja pannud investoreid majanduslanguse pärast rohkem muretsema, vahendab CNBC.
Kuidas hakkab maksuamet ettevõtetele nende käitumist peegeldama?
Maksu- ja tolliametil on juba pikka aega olnud käsil suured arendusprojektid, mis peaks juba alates septembrist ka ettevõtete ja selle esindajate igapäevaelu muutma.
Kuidas teha edukalt erialane kannapööre?
Saates “Eetris on Tallinna Ülikool” on külas ülikooli vilistlane ja Kohila “Sipsiku” lasteaia direktor Kristina Mägi. Ta räägib, kuidas magistrantuuri õppima asudes otsustas ta teha kannapöörde ja õppida uus eriala - alushariduse pedagoog.
Ärikinnisvara: investorid pole viis aastat nii vaiksed olnud
Esimesel poolaastal on Balti riikides ärikinnisvarasse investeeritud umbes 470 miljonit eurot, mis on alla viie aasta keskmise tulemuse.
Raadiohommikus Skype'i asutajate investeerimisfondi uus vallutus
Kolmapäeva hommik tuleb Äripäeva raadio eetris investeerimishõnguline – Pärnusse kogunevad era- ja riskikapitalimaailma eksperdid üle kogu maailma ning samuti saame avaldada, kuhu teeb oma järgmise investeeringu Skype'i loojate investeerimisfond Ambient Sound Investments (ASI).
Tarand ja Kasekamp: ärme lammuta ise oma loodut!
Eesti riik püsib kindlana, kuni kestab reeglitepõhine maailmakord, mistõttu peame vältima segaste signaalide andmist ning olema partnerite silmis usaldusväärsed, rõhutasid 20. augustile pühendatud Äripäeva raadio saates "Kuum tool" ekspeaminister Andres Tarand ja Toronto ülikooli professor, ajalo...
Askur Alas: Island näitas, et ka väikeriigi hääl võib lugeda
20. augustil 1991 kell 23.03 võttis Ülemnõukogu vastu otsuse, millega taastati Eesti Vabariigi iseseisvus. Esimesi abituid samme tegev Eesti iseseisvus vajas hädasti Lääneriikide tunnustust, kuid see ei tulnud lihtsalt ega kiirelt, kirjutab Äripäeva arvamustoimetaja Askur Alas.
Rail Balticu ehitus algas, kuid küsimusi on mitu
Eestis on kruusa, liiva ja killustikku Rail Balticu ehitamiseks napilt parasjagu, samas on teada, et mõnes kohas tekib killustikuga probleeme. Lisaks on kerkinud küsimus, kas materjali vedamiseks jätkub piisavalt kallureid ning kui palju Eesti ettevõtted hangetest osa saavad.
Signe Heiberg: naeratage kaamerasse, uus juhis on tulekul
Euroopa videojälgimise juhis muudab biomeetria käsitlust ja andmetöötlust töösuhetes, mis on oluline tööandjatele, kes kasutavad biomeetriat tööajaarvestuses või isikutuvastamiseks sissepääsudes, kirjutab andmekaitse inspektsiooni avalike suhete nõunik Signe Heiberg.
Barclays: Chevron on parem aktsia kui Exxon
Lääne-Texase naftavarud aitavad nii Chevroni kui ka Exxon Mobili aktsiatel tõusta, aga Chevronil on eelis, sest rahaliselt on naftafirma positsioon parem.
Weibo tulemused panid aktsia kiiresti tõusma
Hiina sotsiaalmeediafirma Weibo aktsia on täna New Yorgi börsil kallinenud enam kui 13 protsenti, sest ettevõtte teise kvartali tulemused olid oodatust paremad, vahendab MarketWatch.
Euroopa aktsiaturud tõusid teist päeva järjest
Euroopa aktsiaturud tõusid täna juba teist kauplemispäeva järjest, sest loodetakse, et Euroopa Keskpank võtab regiooni majanduse stimuleerimiseks otsustavaid samme, vahendab Reuters.
Euroala inflatsioon ligi kahe aasta madalaim
Eurotsooni inflatsioon langes juulis viimase kahe aasta madalaimale tasemele, selgub esmaspäeval avaldatud andmetest.
Estravelil keelati konkurendi ostmine
Eestis ühtekokku 100 miljoni euro suuruse käibega ettevõtete Estraveli ja Wrisi koondumine tekitaks liiga palju probleeme ja konkurentsiamet keelas selle.
El-Erian: Euroopa majanduslanguse tõenäosus 70%
Euroopa majanduslanguse tõenäosus on tõusnud 70 protsendile, ütles tuntud ökonomist Mohamed El-Erian intervjuus lehele Financial News.
Kuidas leida ja hoida rahulolevaid töötajaid?
Viimasel aastal juhtide ja liidritega vesteldes ilmneb esmase väljakutsena õigete töötajate leidmine.
Jaan Liitmäe: tootluse arvutused läbipaistvaks!
Kui kinnisvara tootluse arvutustele lisataks alati ka kasutatud eeldused, oleks see meie turul tervitatav areng, kirjutab investeerimisfirma Domus FND juhatuse liige Jaan Liitmäe.
Amazon mängis Prantsusmaa valitsusele vingerpussi
Prantsusmaa kehtestas Amazonile 3protsendilise digimaksu, mille eesmärk on kohalike müüjate konkurentsiseisu parandada. Amazon lükkas aga maksu Prantsusmaa edasimüüjate kaela, kirjutab CNBC.
Soome majanduskasv kuivab täitsa kokku
OP panga andmeil kasvab Soome majandus järgmisel aastal vaid 0,5%, vahendab Kauppalehti.