Atrialt kehvemad kvartalitulemused
Soome lihakontsern Atria, millele kuuluvad Eestis Vaste-Kuuste lihatööstus ja Maks &Moorits, avaldas oma kvartalitulemused, mis jäid mullusele veidi alla. Süüdlaseks peab kontsern nõrka rubla ja Rootsi krooni.
Kaubanduskoda on otsustavalt sunddividendi vastu
Riigikogu algatas äriseadustiku muutmise eelnõu, millega soovitakse tagada väikeinvestorite parem kaitse.
USA advokaadid koguvad Danske vastu nõudeid
Aktsionäride õiguste eest seismisega tegelev USA advokaadibüroo sondeerib pinda, et esitada hagi Eestis idaraha pesnud ning seejärel mustast kasumist loobunud Danske vastu.
Sügavas kahjumis HKScan otsib abi kärpekavast
Täna avaldas HKScan oma poolaastatulemused, kus pole midagi rõõmustavat: kahjum süveneb, rahavood kahanevad. Ettevõte otsib abi 40 miljoni euro suurusest kärpeprogrammist, millest oma osa võib langeda ka Rakvere lihatööstuse õlule.
Leht: tasuta ühistransport narrib inimesi
Pool kuud on Eesti saanud nautida valitsuse kingitust, tasuta ühistransporti maakonnaliinidel, kuid sellist kaost, mis toimub Narva ja Narva-Jõesuu liinidel, ei mäleta ükski kohalik, kirjutab Põhjarannik.
Valitsus arutab täna apteekide omandipiirangut
Valitsuse istungi päevakorras on täna arvamuse andmine ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on kaotada apteekide omandipiirang, kirjutab Meditsiiniuudised.
Alkoholitootjatel Läti piiril võimsad rekordid
Alkoholitootjate esimese poolaasta müüginumbrid näitavad, et piirikaubandus kasvab jätkuvalt - õlut müüdi Läti piiril ligi 80% rohkem kui mullu ning muud lahjat alkoholi tervelt 3,4 korda rohkem.
Tarbitud elektrist 17% tuleb taastuvenergiast
Teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi ning taastuvenergia moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis. Taastuvenergia osakaalu selle aasta sihttase on Eestis 16,1 protsenti, vahendas Elering.
Hommikuprogramm. Stuudios on Alyona Stadnik ja Priit Pokk
Ettevõtluskontot ei tule veel niipea
Ehkki juba aasta algusest võimaldab seadus luua madala maksumääraga eraisiku ettevõtluskontot, ei saa seda teha, kuna pangad pole teenust pakkuma hakanud. Heal juhul tuleb ettevõtluskonto turule aasta lõpus.
Tekstiilitööstus vajab muutusi
Kümne aasta jooksul väheneb rõiva- ja tekstiilitööstuses ametikohtade arv pea kümnendiku võrra. Tööjõupuuduse leevendamiseks tuleb ettevõtjatel tegeleda tootearenduse ja tootmise automatiseerimisega.
Börs: S&P 500 viie kuu tipus
Kolmapäeval andsid USA börsidele jaksu Föderaalreservi positiivsed signaalid ning ettevõtete kasuminumbrid.
Berkshire lubab Buffetil rohkem aktsiaid tagasi osta
Börsiguru Warren Buffeti valdusettevõte Berhshire Hathaway andis juhile vabamad käed aktsiate tagasiostude teostamiseks ning viis firma väärtpaberi sellega tõusule, kirjutab Reuters.
OPEC otsib õigusabi USA parlamendi seaduse peatamiseks
Naftaühenduse OPECi esindajad kohtuvad lähipäevil mitmete USA advokaadifirmadega, et astuda vastu Kongressi mõlema koja kavandatavale (nafta)kartellide vastasele seadusele, kirjutab Bloomberg.
OPEC otsib õigusabi USA parlamendi eelnõu peatamiseks
Naftaühenduse OPECi esindajad kohtuvad lähipäevil mitmete USA advokaadifirmadega, et astuda vastu Kongressi mõlema koja kavandatavale (nafta)kartellide vastasele seadusele, kirjutab Bloomberg.
Danske patud ei ole kustutatud
Kuigi Danske Bank teatas täna, et loobub rahapesu teel teenitud kasumist, võib Taani finantsasutust siiski ähvardada juriidilised tagajärjed, ütles Taani majandusminister Rasmus Jarlov.
Amazon müüs ostupäeval üle 100 miljoni toote
Tehnilistest tõrgetest hoolimata soetati Amazon.com-i veebipoest nädala alguses toimunud soodusmüügi ajal enam kui 100 miljonit toodet, vahendab Reuters.
Danske juhtum: hoiakud võinuks muutuda varem
Danske Bank teatas täna, et loobub Eestis rahapesu teel teenitud kasumist. Asjatundjad peavad seda heaks märgiks, ent tõdevad, et Eestile on mõju olnud siiski suur.
Netflixi võiks õpikusse kirjutada
Eile õnnestus mul ka teine pool Netflixi tehingust, ehk pikaks minek pärast reaktsiooni oodatust kehvematele kvartalitulemustele. Tehing kukkus nii hästi välja, et selle võiks lausa õpikutesse näiteks võtta.
Morgan Stanleylt head tulemused
USA suurpangad jätkavad majandustulemuste avaldamisega – Morgan Stanley teatas sarnaselt teistele suurpankadele, et teises kvartalis suurenesid nii käive kui ka kasum.
Kahe ameti nimevahetus viib riigikassast üle 800 000 euro
Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks. Hinnanguliselt kulub nimede vahetamisele kuni 865 000 eurot, kirjutab ERRi uudisteportaal.
Raadiohommikus: tööjõukriis ja töövaidlused
Tööandjad püüavad üha rohkem kohtus põrmustada töövaidluskomisjoni otsuseid. Kohtusse minek on üldjuhul riskantne neile töötajatele, kel puudub sotsiaalne turvavõrk. Mida saab töötaja sellises olukorras teha ja kuidas saab tööandja end kaitsta? Stuudios on ERGO kindlustusseltsi esindaja Maiko Kal...
Analüütik: Danske aktsia saab ainult ülesmäge minna
Taani suuruselt kolmas pank Jyske Bank leiab, et praegu on Danske hädadest hoolimata hea investeering.
Electroluxi kasum kukkus suurelt
Rootsi kodumasinatootja Electrolux teatas, et teises kvartalis kukkus ettevõtte kasum suisa 60%.
Eestlaste rikkus pole jätkusuutlik
Kuigi eestlaste vara on aastatega märkimisväärselt kasvanud, napib enamikul säästmise oskust. Olukord, kus rahaliste kohustustega inimesed ei oska säästa, ei ole jätkusuutlik, ütles Swedbanki Investeerimisfondide juhatuse esimees Kristjan Tamla.
Soomlasi tabas väljapressimiste laine
Juulis on Soomet tabanud väljapressimiste laine, kus inimesi ähvardatakse intiimsete piltide avaldamisega, vahendab Helsingin Sanomat.
Finnair on Põhja-Euroopa parim lennufirma
Lennureisijad valisid taas Põhja-Euroopa parimaks lennufirmaks soomlaste rahvusliku Finnairi – juba üheksandat aastat järjest, vahendab Yle.
Ericssoni kahjum paisus, kuid aktsia rallib
Rootsi telekommunikatsiooniseadmete tootja Ericsson teatas, et teises kvartalis suurenesid ettevõtte kahjuminumbrid, ent kuivõrd firma on oma tegemisi restruktureerimas, püsivad finantstulemused graafikus.
Tallinna restoran jäi ümbrikupalgaga vahele
Maksu-ja tolliamet (MTA) võttis hiljuti vahele ühe Tallinna kesklinnas tegutseva Aasia restorani, mis maksis oma töötajatele pikka aega ümbrikupalka, kirjutab Postimees.
Wolt kasvab Eestisse loodud ettevõtte toel
Toidukojukande firma Wolt on Eestisse asutatud firma abil kiiresti laienenud.
Google ootab täna hiidtrahvi
Täna otsustab Euroopa konkurentsiamet, kas määrata Google'ile 4,3 miljardi euro suurune rahatrahv reeglite rikkumise eest.
Euroopa Liit ja Jaapan sõlmisid aegade suurima kaubandusleppe
CNN kirjutab, et Euroopa Liit ja Jaapan sõlmisid eile aegade suurima vabakaubandusleppe, mis kaotab tariifid pea kõikidelt toodetelt.
Tallinna korteriturul korralik hinnaralli
Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis juunis 1868 euroni, mis on 7,2 protsenti kõrgem kui kuu varem, analüüsib kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti statistikat.
Sõda Afganistanis, kontoris ja tselluloositehase ümber
Afganistani sõjas meeskonna käitumist kriisiolukorras uurinud professor Mark de Rondi üllatab, kui paljud meeskonnad töötavad konfliktiolukorras, julgemata erimeelsustest isegi rääkida. Ka Eesti Est-Fori tehase tülist on tema sõnul palju õppida.
Danske loobub Eestis pestud rahast, aktsia langeb
Danske Bank teatas täna, et loobub Eestis rahapesu teel teenitud kasumist.
Uskumatu okse
Pidin mitu korda lugema nn sunddividende puudutavat äriseadustiku muutmise eelnõu, enne kui suutsin uskuda, et selline asi on välja mõeldud, kirjutab AS Hansa Candle juhatuse liige Harri Juhani Aaltonen (Isamaa).
Swedbankil üle ootuste priske kasum
Rootsi suurpank Swedbank teatas täna, et teenis teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 27% enam puhaskasumit.
Eesti teedel liiguvad taas Google Street View autod
Sel suvel teevad Google'i kaameratega varustatud autod Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid. Lisaks on sel korral eesmärgiks linnadevaheliste maanteede salvestamine.
Nordeconi eksjuht liitus laevatehasega
Saaremaa laevaehitusettevõte Baltic Workboats (BWB) valis juhatuse liikmeks pikaaegse juhtimiskogemusega Jaano Vinki.
Nordecon sõlmis 8 miljoni eest ehituslepinguid
Ehitusettevõte Nordecon teatas börsiteadete vahendusel, et on sõlminud enam kui 8 miljoni euro väärtuses ehituselepinguid.
LHV vallutab Saksa ja Austria hoiuseturgu
LHV Pank sõlmis lepingu Euroopa juhtiva hoiuste kaasamise platvormiga Raisin, mille kaudu on pangal võimalus kaasata uusi hoiuseid nii Saksamaa kui ka Austria turult.
Ravimihüvitis leiab laia kasutust
Selle aasta algusest muudetud täiendav ravimihüvitis on esimese poolaastaga aidanud ligi 50 000 inimest, riik on hüvitanud ravimeid kokku 1,9 miljoni euro eest, teatas sotsiaalministeerium.
Pro Kapital lõi uue tütarettevõtte
AS Pro Kapital Grupi tütarettevõte AS Pro Kapital Eesti asutas Tallinnas asuva Kalaranna kinnistu arendamiseks uue tütarettevõtte OÜ Kalaranna Kvartal, mille tegevuseks on kinnisvaraarendus, teatas ettevõte börsile.
Laenuvõtjad toitsid Swedbank Eesti kasumit
Swedbank Eesti esimese kuue kuu kasum ulatus 98,3 miljoni euroni, mis tähendab 10protsendilist kasvu võrreldes eelmise aasta sama ajaga.
Hommikuprogramm. Stuudios on Meelis Mandel ja Priit Pokk
Kui vedur jääb nõrgaks
Trend on sinu sõber – aga ainult nii kauaks, kuni see pöördub. Ja siin mina mõtlengi, et millal pöördub Facebooki ja tema sõprade trend.
Mööblitootjad peavad pingutama, et ellu jääda
Tiheda konkurentsi ja hinnatundlike klientide tõttu peavad kodumööbli tootjad üha enam pingutama ning tootearendusse panustama, sest muidu enam turul läbi ei löö.
Ebaõigluse vastu
Aktsionäride omavaheliste suhete ebaõiglane loomus jääbki püsima, kui seadusandja ei sekku, kirjutab Kawe Kapitali partner Kristjan Hänni.
Börs: aktsiad tõusid neljandat päeva järjest
USA aktsiaturud olid täna tõusuteel ning Föderaalreservi juht Jerome Powell ütles, et intressimäärade tõstmisega ei kiirustada, vahendab MarketWatch.
Husqvarna aktsia vabalanguses
Husqvarna aktsia kukkus täna Stockholmi börsil viimase 12 aasta kiireimas tempos, sest mootorsaagide ja muruniidukite tootja tulemused olid oodatust kehvemad, vahendab Bloomberg.