Digitaalses tulevikus on eduvõti pidev tagasiside
Kiirelt arenevas ja muutuvas maailmas on inimeste juhtimine järjest suurem väljakutse juhtidele ja meeskondadele. Digitaliseerimine, agiilsed meeskonnad ja protsessid, ettevõtete globaliseerumine, generatsioonide ja kultuuride paljusus ning mitmekesisus ühes meeskonnas seavad juhtidele väljakutse...
Liisa Pakosta: parandada tuleb ka teiste, mitte vaid autojuhtide võimalusi
Kui me vaatame võrdseid võimalusi, siis peaks riiklik taristuarendus arvestama esimese põhimõttena kõikide inimeste võimaluste parandamisega: ühistranspordiga liikujatega, jalakäijatega, ratturitega, kirjutab võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta.
USA saadab sõdurid kaitsma saudide naftavälju
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kiitis reedel heaks otsuse saata USA sõdurid toetama Saudi-Araabia õhu- ja raketikaitsevõimekust. Otsuse ajendiks on eelmisel nädalal toimunud ajaloo suurim rünnak Saudi-Araabia naftaväljadel, mille taga Washington näeb Iraani kurja kätt.
Nädala lood: kinnisvaraettevõtja spurtiv laenuäri ja aastatehing autoturul
Kalendrisuve viimasel nädalal puhkusid ka majanduses üha jahedamad tuuled – kuigi leidis aset Baltikumi autoturu suurtehing on ka see paljuski ajendatud vähenevast automüügist. Sama jahenemist on näha ka kinnisvaras. Teisalt leidub ka neidki, kes leiavad endiselt uusi kasumivõimalusi – olgu need ...
Halduskohus: Levikom ei vastanud 5G võrgurajamise konkurssi tingimustele
Kuigi Levikom Eesti vaidlustas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) 5G mobiilivõrgu rajamise konkurssi väites, et MKM on rikkunud kaalutusreegleid, jättis halduskohus eile ettevõtte kaebuse rahuldamata ning viitas Levikomi puudustele
Mölder: rangem alkoholipoliitika võiks ulatuda pealinnast kaugemalegi
Keskerakondlasest riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder tervitas erakonnakaaslase ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti algatust senisest rangemale alkoholipoliitikale pealinnas. Mölder aga ei peatuks vaid pealinnaga, vaid tema arvates võiks kaaluda karmimate regulatsioonide kehtestam...
Nädala raadiohitid: Rahakratt ning retsept ettevõtlikkuseks
Sel nädalal huvitas Äripäeva raadio kuulajaid vaieldamatult kõige enam Rahakrati kogemuslugu investoriks saamisel, kuid lisaks olid kõrgel kohal ka kinnisvarateemad ning see, kuhu liigub kütuseturg.
Tarkusest ainult ei piisa, tehke ka midagi sellega
Jätkame poolelijäänud juttu ettevõtte Skeleton Technologies kaasasutaja ja tegevjuhi Taavi Madiberkiga. Kui juba Dresdenis külas käia, siis jagus juttu kaheks saateks.
Restoranitest: visionäär Fotografiska
Tõenäoliselt pole Eestis ükski restoran saanud võimsama reklaamikampaania kui Fotografiska. Kuigi tähelepanu tõmmati eelkõige fotokunstikeskusele, sai restoranist suve gastronoomiline tippsündmus.
Börs: kehvad uudised kaubanduskõnelustelt survestasid turge
USA aktsiaturud alustasid päeva tõusuga, aga lõpetasid miinuses. Enne seda jäi Dow Jonesi ja S&P 500 indeksitel rekorditest vähe puudu. Kaubanduskõneluste osas tuli halbu uudiseid, kirjutab MarketWatch.
Commerzbank koondab 4300 töötajat
Sakslaste Commerzbank plaanib uue plaani kohaselt vähendada töökohtade arvu kokku 4300 võrra. Plaani järgi müüakse ka oma osalus Poola MBanki üksuses, mille eesmärk on riske maandada ja tegevust rahastada, vahendab Bloomberg.
Google investeerib Soome 600 miljonit eurot
Google teatas, et investeerib Euroopa andmekeskustesse järgmise kahe aasta jooksul kolm miljardit eurot, 600 miljonit sellest läheb Soome, vahendab CNBC.
Miks soovis FEDi liige Bullard agressiivsemat intressikärbet?
St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard pooldas USA baasintressimäära 50baaspunktilist kärpimist. Ta selgitas, et võttis otuse vastu majanduse märkimisväärse jahtumise tõttu, vahendab MarketWatch.
Rikaste TOPi liikmete ettepanek dividendiks: 20 miljonit eurot
Värvilisi metalle vahendav Nordmet, mis kuulub Rikaste TOPi neljale liikmele, tegi ettepaneku maksta omanikutulu 20 miljonit eurot.
Pant ostis pea miljon Tallinki aktsiat
Finantsinspektsiooni info järgi ostis Enn Pandile kuuluv Mersok OÜ eile üle 840 000 aktsia.
Lõtv raha jääb aktsiatesse kinni
Äripäeva ajakirjanikud Allan Rajavee, Jaanus Vogelberg ja Kristjan Pruul valisid nädala võitjaks Silberauto asutaja ja juhi Väino Kaldoja, kes pärast aastakümneid ettevõtte arendamist otsustas ettevõtte müüa Soome automüüjale Veho.
Kuidas maandada riske äritegemisel Euroopas?
Kui teie firma sihtturg asub Soomes, Rootsis, Norras või mujal Euroopas, kuid te ei tunne sealse ärimaastiku teenuseid piisavalt, kuulake saadet.
Soomlane ihaldab Mercedest, aga sõidab säästuautoga
Soome ettevõtete otsustajad hindavad autode valimisel kõige olulisemaks auto hinda, ökonoomsust ja sõidumugavust, kirjutab Kauppalehti. Tänavu on otsustajate lemmikuks osutunud Škoda.
Kaupleja kaotas 320 miljonit ettevõtte raha
Mitsubishi teatas, et ettevõtte Singapuri üksuses töötanud kaupleja kaotas varjatud tehingutega 320 miljonit dollarit ettevõtte raha, kirjutab Bloomberg.
India maksualandus pani börsi rallima
Majanduse turgutamiseks tehtud ligi 20 miljardi dollariline maksualandus tõstis India börsi üle 5 protsendi.
Viktor Trasberg: riik võtku laenu, ärgu näljutagu taristut ja rahvast
Jah, riik peaks laenu võtma ja infrastruktuuri välja ehitama. Kui riik jõuab oma laenu teenindada, siis pole vaja sisuliselt mingit piirangut laenujäägile, kirjutab Tartu Ülikooli majandusõppejõud Viktor Trasberg vastuseks Äripäeva küsitlusele.
Erik Aru: kuidas mõõta aja kiirenemist?
Kas pikem vaade on lühemaks muutunud, sest aeg ise on kiiremaks läinud, mõtiskleb majanduskolumnist Erik Aru Äripäeva essees.
Investor selgitab, kuidas osta kinnisvara alla turuhinna
Õppelaenuga investorikarjääri alustanud ning tänaseks finantsvaba Peeter Pärtel lepib kinnisvaraturul vaid 12protsendise tootlusega, see eeldab aga üürikorterite soetamist alla nende turuhinna. Samuti vaidleb investor vastu neile, kes õppelaenuga investeerimist kritiseerivad.
Aivar Õepa: Sutter leidis "naftat", Eesti saab oma puurtorni
Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter konstrueerib Eesti rahvale tema isiklikku puurtorni ja valitsus on rõõmsasti nõus selleks ka rahva raha andma, sest ega meid Euroopa kvaliteetrahvastest muud eraldagi kui õnne õuele toov naftamaardla, kirjutab ajakirjanik Aivar Õepa.
Läbimurre Saksa turule tuleb ühise jõupingutusena
Eesti ettevõtete huvi Saksamaale eksportimise vastu kasvab silmnähtavalt. Kui veel eelmisel aastal oli Saksamaa uue turuna atraktiivsuselt neljandal kohal, siis tänaseks on ta juba teisele kohale kerkinud, jäädes vaid paari protsendiga alla Rootsile. Uus turg nõuab aga uusi teadmisi, oskusi ja li...
Trammide Tallinnast välja jõudmine ootab poliitilist tahet
Reedeses hommikuprogrammis tuli juttu sellest, kuhu võiksid lähitulevikus Tallinnas ja Tallinna lähipiirkonnas välja areneda trammiliinid.
Miks me oleme oma harjumuste orjad?
Tihti loodame, et suured muutused juhtuvad üleöö. Teine vääravamus meie peas väidab aga, et enneolematu edu taga on metsik motivatsioonipuhang või suursündmus. Tegelikkus on aga märksa proosalisem.
Otsustatud: tulevased pensionärid saavad investeerimiskonto
Teise pensionisamba raha iseseisvaks investeerimiseks luuakse pensioni investeerimiskonto süsteem, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
Advokaatide kiired ajad on märguanne, et finantsriske osatakse maandada
Advokaadibüroo LMP tegevjuht Tanel Melk räägib, et ettevõtted ja eraisikud on hakanud aina sagedamini õigusalast nõu küsima advokaadibüroodelt. Kui varem jõudsid kliendid nende juurde siis, kui olukord äripartneriga oli kiskunud juba hapuks, siis nüüd tullakse juba aegsasti, ettevõtte loomise alg...
Aasia turud rühivad kõrgemale
Aasia turud liiguvad reedel kõrgemale, seda samas tagasihoidliku kauplemismahu juures.
Mariliis Veeret: kuidas lumehelbekesed tööle saada
Iga uus põlvkond vajab eraldi suhtumist ja strateegiat, kuna neil on erinevad ootused, ambitsioonid ja töösse suhtumine. See esitab väljakutse nii juhtidele kui personalispetsialistidele, kirjutab Mariliis Veeret ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööd Äripäevale kokku võttes.
Kui Juku ei riski, siis Juhan teenib?
Et saavutada investorina edu, tuleb omandada majandusteadmisi ja õppida tundma iseennast, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
USA rahapoliitika edasine suund on küsimärgi all
Föderaalreserv langetas sellel nädalal intressimäärasid, aga edasist suunda on raske tuvastada ning globaalsed probleemid ning keskpanga vastasseis USA presidendi Donald Trumpiga lisab õli tulle. Eestis tunnevad selle mõju eelkõige rahvusvahelised investorid ja eksportijad.
Veljo Otsason: Eesti on hea paik, et teha suuri asju
Kõige edukamad ettevõtted maailmas nagu Apple, Google, Amazon ja Facebook on üles ehitatud ja eduni viidud riskikapitali toel. On täiesti usutav, et kümne aasta pärast saame ka mõne Eesti tehnoloogiafirma sinna ritta kirja panna, kirjutab riskiinvesteeringute fondi Superangel kaasasutaja ja inves...
Mida teha LHVst saadud tasuta rahaga?
Kingitusena senistele aktsionäridele jagatud LHV märkimisõigused 37 euro väärtuses kibelesid mul portfellis juba nädala jagu. Oli aeg nendega midagi kasulikku ette võtta.
Gentleman 20.09.2019
Äripäev 20.09.2019
Börs: päeva alguse pluss anti päeva lõpuks ära
USA aktsiaturg jäi neljapäeval sisuliselt muutumatuks, kui päeva alguses näidatud ligi pooleprotsendiline tõus anti päeva lõpuks käest, nii et juulis tehtud rekordtase jäi veel saavutamata.
Amazon lubab saavutada süsininikuneutraalsuse 2040. aastaks
Amazoni tegevjuht ja suuromanik Jeff Bezos teatas neljapäeval toimunud pressiüritusel, et viib Amazoni süsinikuneutraalseks 2040. aastaks, mis oleks 10 aastat varem, kui Pariisi kliimakokkuleppes sätestatud, vahendab Reuters.
Airbnb kavatseb 2020. aastal börsile minna
USA-Hiina kaubanduskõnelused taaskäivituvad asetäitjate tasemel
Aktsiaturg läheneb uuele rekordile
USA aktsiaturg on täna kerkinud uue rekordi lähedale, kui S&P 500 indeks on vaid 0,3% kaugusel juulis saavutatud tipptasemest.
Erapangad vaatavad leigelt odavat krediidiliini
Eelmisel nädala neljapäeval taasavanes Euroopa Keskpanga odav krediidiliin ehk taasalustati odavate likviidsuslaenude pakkumist kommertspankadele, millega rahastada reaalmajandusse laenamist. Kuigi loodeti, et tegemist on laenuturgu hoogustava meetmega, on esimesel nädalal olnud erapankade huvi l...
Pangast laenamine kõlab nagu anekdoot
Jube raske on laenu saada kodupangast ja palju lihtsam võõrast pangast, räägib ettevõtte rahastamisele keskendunud saates "Alustava ettevõtja A&O" Õllenaudi juht Urmas Roots.
Rauma laevatehas sai miljarditellimuse
Soome Rauma laevatehas koos Rootsi Saabiga said endale Soome riigi sõjalaevahanke, mille maksumus on 1,087 miljardit eurot, kirjutab Kauppalehti.
Maarja Marga: Kõik saab alguse detailidest
Sisearhitekt Maarja Marga usub, et loome­inimestes peaks säilima vahetu lapsemeelsus ning oskus märgata enda ümber väikeseid, ent olulisi detaile. Tema enda huvi disaini vastu tekkis lapsepõlves oma toas asju ümber kujundades. Praegu loob Maarja interjööre palju suuremates ruumides, kirjutab sept...
Kuldar Leis: miks sõidame linnade vahel mööda kõrvalteid?
Mis alaväärsuskompleks meil Eestis on, et oleme Euroopa edukaima eelarvepoliitikaga riik, aga sõidame suurte linnade vahel mööda Euroopa mõistes kõrvalteid, arutleb Kagu-Eesti ettevõtja Kuldar Leis vastuseks Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Haukuvad kolleegid kontoris
Ettevõtteid, kus hommikuti astuvad uksest sisse lisaks spetsialistidele ka nende neljajalgsed sõbrad, on üha rohkem. Kas aeg-ajalt haugatuse lagedale toov ja mööda tuba ringi sehkendav koer hoiab tööstressi eemal ja loob mõnusa miljöö või segab keskendumist? Septembrikuu Sisustaja arutleb, kas ko...
Osalusoptsioon töötajale
Osalusoptsioonid on levinud mitmel pool maailmas, aga kuidas on lood Eestis?
OECD: maailmamajanduse väljavaade halveneb
Maailmamajanduse väljavaade halveneb, kui kasvu aeglustumist on näha nii arenenud riikides kui ka arengumaades, teatas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD).