Piltuudis: Eesti eriolümpia 3x3-korvpallurid kohtusid NBA staaridega
Rahvusvahelise korvpalliföderatsiooni (FIBA) peakorteri juures Šveitsis Miesis algas laupäeval kaks päeva vältav FIBA Open turniir 3x3-korvpallis, kus eriolümpia sarjas teeb kaasa ka Eesti tiim.
Grossi Toidukaubad Viru ralli võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder
Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge kolmas etapp Grossi Toidukaubad Viru ralli jätkus täna seitsme kiiruskatsega. Esikohale kihutas kohalik rallipaar Georg Gross ja Raigo Mõlder.
Uhtna jõulukuusk sai jõuluvana pilgu all kireva kuue
Uhtna mänguväljakul kõrguv Teet Suure kuuseinstallatsioon sai talguliste abiga täna kaitsva värvikihi.
Linnuse asukad tervitavad kundesid
Rakvere linnuses on külastajate meeleheaks aastaid peetud loomi, kes sümboliseerivad lahutamatut osa keskaja pärandist. Loomad elavad nii linnuse müüride kui ka Vallimäe küngaste vahel, kus neil on rohkelt ruumi ringi joosta.
Linnusõbra paradiis
Kui väga varajase ärkamise ja vähese magamise eest saaks autasu, oleks Rahklas asuva Liivamäe talu perenaisel Taimi Susil meistrimedal välja teenitud. Tööpäeval on ta ametis juba kaks tundi pärast südaööd. Hommikul üheksaks jõuab ta koju ning talitab kõik oma majapidamise linnud ja loomad.
Nalja peab saama
Elu naljata pole elamist väärt. Ütlevad ju tuntud laulusõnadki, et igas töös leidub alati üks suhkrutükk, mis teeb pipratera magusaks. Uurisime eri elualade inimestelt, mida naljakat või vähemalt kummalist on nende töös ette tulnud. Järgnevalt väike valik kogutust.
Galerii: Altjal alustas Eesti ainus rändav kultuurifestival
Rändav kultuurifestival Võnge 2019 on järjekorras juba viies. Festival on meie maakonnas esmakordselt.
Käsipallitreener Paavo Nelke pikendas Soome meisterklubiga lepingut
Viimasel seitsmel aastal järjest Soome meeste käsipallimeistriks kroonitud Riihimäe Cocks lõi veel üheks hooajaks käed abitreener Paavo Nelkega.
Lääne-Viru sisevetel võib sõita vaid kondiauru või elektriga
Kuna mitte ükski Lääne-Viru siseveekogu ei kvalifitseeru laevatatavaks ning kuna meie järved on väiksemad kui 100 hektarit ja jõed valdkonda puudutavate seaduste mõistes liiga kitsad, on sisepõlemismootoriga varustatud veesõidukite kasutamine nendel keelatud.
Koleda häälega vapsik hõivas kortermaja rõdul suusasaapa
Terve nädala jooksul nägi Aili oma kodu rõdul vapsikut toimetamas. Vinni alevikus kortermaja kolmandal korrusel oli vapsiku valju koledat suminat kaugele kuulda.
Aitab! Aeg on kapist välja tulla!
Väljendit “kapist välja tulema” kasutatakse siis, kui avaldatakse enda kohta midagi, mida teavad vaid vähesed. Või ei tea üldse keegi. Mina tulin kapist välja, kui olin Rakvere linna päevade ajal lehetööd tegemas ja pühapäeval korraldas tuntud malemeister Eino Vaher spordihoone kõrval välkturniiri.
Kuumus tuleb tagasi
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb neljapäeval kuni 27 kraadi sooja, samas on kohati oodata ka vihmasadu.
Vallimäe vanast vahtrast haldjas valvab õnnemaad
Kungla lasteaia direktor Liidia Bobkova oli päris õnnelik, et kogemata kellaajad sassi ajas ja esmaspäeva pärastlõuna kella kahe asemel juba kell kümme koos lastega lasteaia jaoks puukuju valima läks.
Uutest autodest lähevad kõige paremini Toyotad
Eesti müüduim automark oli eelmisel aastal Toyota ja sama trend jätkub tänavu. Läänevirulased selles valdkonnas teistest eestlastest ei erine: ka meie maakonnas ostetakse uutest autodest kõige rohkem neidsamu “jaapanlasi”.
Kodukohvikutest said õdusad elamus- ja tiksumispaigad
Rakvere linna päevade raames avatud kodukohvikutest üks märkimisväärseim oli Nagomi Jaapani kodukohvik Vee tänaval, sest pakutav söögi- ja joogipoolis oli enamasti toodud tõusva päikese maalt.
Saunafestival – õige asi vales kohas
Alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama. Täpselt nii juhtus vähemalt laupäeval ka Eesti saunafestivaliga – kui esimestel tundidel külastajaid nappis, siis õhtul tuli saunadesse pääsemiseks juba kohati pikas järjekorras oodata.
Galerii: Rakvere linnapäevad pildis
Mitu päeva väldanud Rakvere linna suurüritus andis tegevust ja pakkus lusti nii suurtele kui ka väikestele.
Suur galerii: Vaata ülevaid fotosid Virumaa tantsimise peost
Täna toimunud Virumaa tantsimise pidu tõi Rakvere spordikeskuse saali 1104 rõõmsat tantsijat, kes esitasid lustiga tantse üldtantsupeo "Minu arm" repertuaarist.
Kui neis stepsides sa tantsid...
Sigrid müüs Rakveres Kastani puiesteel kreislaadal vaid paar aastat tagasi turule tulnud stepse.
Galerii: nunnud neljajalgsed Rakvere linnapäevadel
Pühapäeval kogunesid koeraomanikud Rakveres Kastani puiesteel tiigi äärde, et näidata oma sõpru ja nende oskusi ning vahetada mõtteid koera pidamisest.
Galerii: Genka kontsert Rakvere kirikupargis
Täna õhtul andis Rakvere kirikupargis meeleoluka komtserdi Genka ehk Henry Kõrvits.
Video: vaata, kuidas Nagomi Jaapani kodukohviku perenaine Takako tantsib
Tänavu keskendus Nagomi Jaapani kodukohvik Rakveres Hawaiile ja selle perenaine Takako tantsis külalistele Hawaii tantse.
Rakvere teatri kodukohvik viib suvelavastuse inimestele lähemale
Näituse tänaval avatud Rakvere teatri kodukohvik "Geto Ekspress" pakub muu söögi- ja joogipoolise seas Lõuna-Ameerikast pärit toitu gumbot, mida söövad tegelased suvelavastuses "Loojanguekspress".
Sõpruskonna esimene näpuharjutus
Üks sõpruskond otsustas seljad kokku panna ja Rakvere Linnuriigis kodukohviku Räägupesa avada.
Müügikoht nagu sörts vett ahjukerisele
Kujutage ette, et jalutate Rakveres Kastani puiesteel keskpäeval laadaputkade ees, kraadi elavhõbedasammas nilpsab juba 30-ne järele, keha on märg nagu saunalaval, ja siis näete putkat, kus müüakse villaseid sooje riideid. See mõjub nagu sorts vett saunakerisele.
Paar Jaapanist tuleb siia vaid linnapäevadeks
Kui mullu pakkusid Tamoki ja Takako kodukohvikus oma kodumaa, Jaapani roogi, siis tänavu keskenduti Hawaiile. Aga see ei ole veel kõik - täna kell 17 esitab perenaine Takako ka Hawaii tantse, millest Virumaa Teataja väntab video.
Galerii: Eesti Saunafestival on täies hoos
Rakvere keskväljakul korraldatakse esmakordselt  Eesti Saunafestival.
Galerii: vaata kirevat laadamelu Rakveres
Rakvere linnapäevade raames korraldati ka tänavu traditsiooniline kreislaat.
Galerii: Virumaa Teataja töötajad kauplevad aktiivselt oma asjadega
Rakvere linnapäevade raames korraldatud kreisilaadal Kastani puiesteel on väljas ka Virumaa Teataja esindus.
Megasaurused Deep Purple ja Black Sabbath vahetasid omanikku
Tehing, mille sisu on konfidentsiaalne, sõlmiti täna ennelõunal Rakvere kreisilaadal.
Simulaator "as sa kurat"
"As sa kurat," hüüatas Valeri Kampus, kui oli autokooli simulaatoril mõned meetrid alla sõitnud ja siis järsku seisma jäänud.
Ettekanne: kaks vanameest jalgratastel hilisõhtuses Rakveres
Üritus: Rakvere linnapäevade hilisõhtune jalgrattaorienteerumine 7. juunil algusega kell 22. Võistkond: "Kaks vanameest". Koht: tagantpoolt kuues või seitsmes (aga osalejaid oli umbes 40). Läbitud distants ligi 16 km, aeg pisut üle tunni.
Karud ründavad massiliselt mesitarusid
Nii hull kui sellel kevadel, pole olukord veel olnud, tõdevad mesinikud, kelle tarusid karud vaat et üle päeva rüüstavad ja koduõuedelgi kartmatult tegutsevad.
Töönädal lõppes kauni muusika saatel Kirikupargis
Rakvere linnapäevade reedese päeva kulminatsioon saabus Kirikupargis, kus rahvale esinesid Olav Ehala ja Lauri Liiv.
Galerii: vaprad põnnid trotsisid palavust ja marssisid paraadil
Rakvere linnapäevade traditsiooniliselt ettevõtmiseks on igal aastal põnnide paraad.
Lasila kandis tegi luigepaar põdrale säru, Haljalas ajas jänes rebast taga
Looduses liikudes võib teinekord kohata kõikvõimalikke üllatusi ning olla kummaliste hetkede tunnistajaks.
Galerii: kodukohvikud koguvad tuure ja kliente
Neljapäeval avasid Rakvere linnas külastajatele uksed kodukohvikud.
Roostevaba Eesti rekord kehtib endiselt
Kunagi kummiplaatidega kaetud olnud hüppesektori ja jooksuringiga Rakvere staadionil on nähtud palju eneseületusi. Siiani püsib Marko Turbani püstitatud kõrgushüppe Eesti rekord kaks meetrit ja 30 sentimeetrit.
Galerii: Kadrinasse tuldi tänavakorvpalli mängima tuhandete kilomeetrite tagant
Kadrinas juhatati laupäeval sisse Eesti meistrivõistluste hooaeg 3x3-korvpallis. 21-etapilise sarja esimesel jõuproovil pakkus meeste klassis Eesti tiimidele konkurentsi kaks välisvõistkonda, kellest üks oli Venemaalt ja teine Lätist.
Galerii: seeniorid vihtusid tantsu nii, et hoia piip ja prillid
Tuulise ja kõledavõitu ilma kiuste toimus täna Rakvere teatri õuel selleaastane seenioride tantsupäev.
Kapral Vabaorg tõmbab jälle selga triatloni võistluskombe
Sügisel kaitseväkke aega teenima siirdunud ja riiki militaarvõistlustel USA-s esindada jõudnud triatleet Kevin Vabaorg naaseb täiskohaga põhiala juurde.
​Mait Trink: “Toitu on meeldinud mulle alati teha”
Moos või toidukõrvane, mida mõni kindlameelselt kastmeks nimetab, kuulub ilmtingimata ühe mõnusa maitseelamuse juurde. Laulja ja muusiku Mait Tringi puhul on kastmete valmistamine ammu võtnud hobi asemel töö mõõtmed, mistõttu kohtab teda pea kõikjal, kust kostab laadamelu.
Vaata, kuidas Käsmus orienteerumisrajal seigeldi
Möödunud kuul läks lahti Lääne-Virumaa seiklusorienteerumine. Kuna eelmisel nädalal tekitas elektrikatkestus Virumaa Teataja töös pausi, otsustasime minna õue Käsmu seiklusorienteerumise rada proovima.
Tsemendilinnas on õhk puhtam kui pealinnas
Keskkonnauuringute keskuse õhukvaliteedi juhtimise osakonna juhataja Erik Teinemaa ütles Vihula mõisas peetud Kunda Nordic Tsemendi 32. keskkonnapäeval, et Kunda õhukvaliteedi puhul saab praegu rääkida ainult trendidest, sest probleeme lihtsalt ei ole.
Eksminister Marti Kuusikule pole kahtlustust esitatud
29. aprillil ehk peaaegu kuu aega tagasi alustasid politsei ja prokuratuur kriminaalmenetlust toonase väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku kohta meedias esitatud väidetava koduvägivalla uurimiseks.
Galerii: Karmeli koguduse sünnipäev kulges meeleolukalt
Pühapäeval auväärse 125. sünnipäeva puhul lisaks koguduse liikmetele väga paljusid külalisi võõrustanud Rakvere Karmeli koguduse palvelahoone täitus pärastlõunal rahvaga loetud hetkedega. Muist inimesi pidid toimuvat jälgima suisa läbi avatud välisukse.
Meeletu hooaja võidukas lõpp: Paavo Nelke krooniti Soome käsipallimeistriks
Soome meeste käsipalli meistriliiga finaalseerias peeti Riihimäe Cocksi ja Helsingi Dickeni vahel kullaomaniku selgitamiseks maksimaalsed viis kohtumist. Meistritiitlit kaitses laupäevase otsustava matši 19:17 (11:6) võitmise järel Cocks.
Galerii: Neerutis rattakrossi võitnud Margus Sirvel võtab hoo maha
Omanäolisel, aga eelkõige tehniliselt nõudliku trassi poolest tuntud Rattabaasi rattakrossil Neerutis saavutas meeste arvestuses laupäeval kindla võidu Margus Sirvel. Kadrina valla rattasportlane tõmbas ühtlasi võistlemistele joone alla.
Maleõpetaja viis õpilased turniirile ja tuli ise "kogemata" teiseks
Rakverlane Eino Vaher saavutas laupäeval Tallinnas Nõmmel toimunud Paul Kerese tänava maleturniiril kõrge teise koha.
Galerii: rahvas pressis Jäneda lille- ja aiapäevadele vaatamata vihmale
Kaheksateistkümnendat korda Jänedal korraldatavad aia- ja lillepäevad alagasid laupäeva hommikul küll vihmasabinaga, kuid tundus, et üha uusi kohale saabunud laadalisi ilmataadi väike vingerpuss ei morjendanud.