Ruja kontserdi publik panustas vähihaigete toetuseks pea 3000 euroga
Eesti taasiseseisvumise aastapäeva õhtul Tallinna Lauluväljakul toimunud kontserdil „Eesti muld ja Eesti Ruja” annetas publik vähiravifondi „Kingitud elu” annetuskasti ligi 3000 eurot.
MOODNE TÕBI: uuri, kas sina oled uudse haiguse poreksia küüsi langenud?
Poorid ja nende suurus on saanud rohkem kui poolte naiste kinnisideeks – nad veedavad tunde peegli ees oma näonahka uurides. Need naised on langenud uue moodsa tõve – poreksia – ohvriks.
Justiitsministeerium ja arstiüliõpilased kutsuvad arstitudengeid osalema auhinnalisel konkursil
Justiitsministeerium ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts kutsuvad osalema konkursil meditsiinitudengite huvide konflikti alase õppematerjali koostamiseks. 
Justiitsministeerium ja arstiüliõpilased kutsuvad arstitudengeid osalema auhinnakonkursil
Justiitsministeerium ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts kutsuvad osalema konkursil meditsiinitudengite huvide konflikti alase õppematerjali koostamiseks. 
Kuus väikest asja, mis aitavad vererõhul kontrolli all püsida
Kõrge vererõhk on tõeline nuhtlus, mis pikalt püsides võib endaga kaasa tuua mitmeid südame-veresoonkonna haiguseid, teiste seas ka infarkti. Seepärast on äärmiselt oluline kõrget vererõhku kontrolli all hoida, näiteks nende kuue väikse asjaga.
ODAV JA TÕHUS: kolmepäevane kartulidieet peletab kõhurasva kiirelt
Kodumaise kartuli hooaeg on käes ning sestap oleks igati paslik üleliigsetest kilodest vabaneda soodsa ning kättesaadava kodumaise kraamiga. Lisaboonuseks teadmine, et kartulidieet on lihtne ja kiire.
Ettevaatust! Türgis puhkajaid ähvardab järjest sagedamini enteroviirus
Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel on kasvanud haigestumine Coxsackie viiruse poolt põhjustatud enteroviirusnakkusesse turistidel pärast puhkusel viibimist Türgis, eeskätt Antalya piirkonnas. Türgi  enteroviirusnakkuse puhangu esinemist ei kinnita.
Viis toitu, mida su laps vajab oma tervise nimel igapäevaselt
Praegusaja lapsed kipuvad üles kasvama koos kiirtoiduga, sest toiteväärtuseta krõpsud, maiustused, hamburgerid ja karastusjoogid on vabalt saadaval.
Mida süüa pärast trenni?
Tervislik toitumine ei tähenda vaid kalorite jälgimist - olulised on ka õiged toitained. Kui sööd pärast treeningut valesti, on su lihased kauem valulikud ja sind ohustab veepuudus.
Miks hobusesabapats peanaha valutama paneb?
Oled ju kogenud seda tunnet, kui õhtul päästad hobusesabapatsi valla ning peanahk ja ka juuksed hakkaksid justkui valutama. Miks see nii on? 
Mandlite söömisest on abi kõrge kolesterooliga võitlemisel
Mandlite söömine mõjub hästi südame-veresoonkonna haiguste puhul - see aitab vähendada halva ning suurendada hea kolesterooli taset, selgub hiljuti läbi viidud uuringust.
Kust saada abi, kui öösel tervisega midagi juhtub?
Kuigi suvi hakkab tasapisi taanduma, kestab aktiivne elu ikka hilisõhtuni. See omakorda tähendab, et ka hilisõhtul võib tervisega ootamatusi ette tulla ning tekib vajadus minna apteeki.
Vähi seljatanud naine: sain õigel ajal jaole
„Enne operatsioonile minemist oli hetki, kui ma üritasin hästi tugev olla ja öelda, et kõik saab korda, kõik on hästi, kuid päeva lõpuks olid mul mõtteis mu kaks last ja mees ning teadmine, et need lood on väga kurvalt lõppenud. Nutsin kodus ja olin ahastuses, kuid see on täiesti normaalne – mis ...
Raske puudega poiss sai liikumiseks vajaliku abivahendi
SA TÜK Lastefond ja Tartu Linnavalitsus aitasid kokku 111 euroga katta liikumispuudega 7-aastasele Svenile vajaliku individuaalse dünaamilise ortoosi omaosaluse summa.
Huuled on pidevalt katki? Ehk teed ühe neist seitsmest levinud veast?
Kuivad ja kestendavad huuled kimbutavad talvel paljusid. Oled sa mõelnud, miks su õrn huulenahk pidevalt narmendab? Glamour toob välja seitse võimalikku põhjust, miks see nii on.
TEE ISE: jook, mis aitab lihtsa vaevaga üleliigseid kilosid kaotada
Kui soovid olla mõne kilo kergem, energiline ja värske, valmista see jook.
Kunstnikud Aapo Pukk ja Aivar Juhanson teevad kahest heategijast portree
Vähiravifond „Kingitud elu“ käivitas kampaania „Pintsliga pikendatud elu“, mille raames valmistavad kaks tuntud kunstnikku, Aapo Pukk ja Aivar Juhanson kahest fondi toetajast portreed. 
Viis toitu, mis leevendavad põletikuliste liigeste valu
Õigesti toitudes on võimalik säästa end liigesevalust: liigesesõbralik toitumine ennetab nii valude tekkimist kui soodustab ka spordivigastustest paranemist.
KUI UNISTAD SELGEST NÄGEMISEST: kellele on laserkirurgia ja mis on piirangud?
Kui kannad prille või läätsi ning vaevled nende poolt põhjustatud ebamugavuste käes, siis võib olla laserkirurgia Sinu jaoks suurepärane võimalus!
Kolm asja, mida igaüks võiks teada läbipõlemisest
Töö ja argipäev nõuavad pidevalt tähelepanu ja pingutust, et selle haldamisega toime tulla. Sestap on läbipõlemine üsna sage nähtus, millega inimesed peavad rinda pistma. Siin on välja toodud kolm asja, mida igaüks sellest teada võiks.
Laktoositalumatus: mis on lubatud ja mis keelatud?
Laktoositalumatuse ja sellega seoses tekkida võivatele küsimustele annab vastused toitumisteadlane Mai Maser.
21 asja, mida igaüks võiks psüühilise erivajadusega inimestelt õppida
Lähiaastatel on Eestis käsil psüühiliste erivajadustega inimeste elamistingimuste parandamine, mis annab neile rohkem võimalusi tunda end ühiskonna täisväärtuslike liikmetena. Teistele annab see aga võimaluse olla avatud ning kohaneda ka nende inimestega, keda me seni oleme võib-olla vähem märganud.
Tohoh! Värsked marjad polegi sügavkülmutatutest tervislikumad
Värsked marjad ja köögiviljad ei ole sugugi tervislikumad kui sügavkülmutatud, leidsid teadlased.
Kuidas ennetada laste peavalusid?
Laialt levinud arvamus, nagu lastel pea ei valutaks, ei pea paika – uuringute järgi on peavalu lapse- ja noorukieas levinud probleem, mis kimbutab rohkem kui pooli lapsi. Kuidas lapse peavalu ennetada?
Tee ise: tervislik juustukook krõmpsuva leiva-mandlipuruga
Saabuva taasiseseisvumispäeva auks on toidublogija Silja Luide valmistanud isamaalise hõnguga pidupäeva koogiretsepti, milles kohtuvad kaks eestimaalaste suurt lemmikut – must leib ja toorjuust.
Terviseamet peatas fütotampoonide „Printsessi pärl“ müügi
Terviseamet peatas internetikaubanduse kaudu pakutavate fütotampoonide „Printsessi pärl“ müügi, kuna tootja ei ole suutnud toote ohutust tõendada. Terviseameti järelevalvemenetluse tulemusena selgus, et Hiinas valmistatud fütotampoone „Printsessi pärl“ väidetavad toimed on tõendamata ning toote k...
Piimatootja: haigete või ravimikuuril olevate lehmade piim pakki ei jõua
"Ravimijäägiga piima jõudmine tööstustele müüdava toorpiima hulka on tänapäeval praktiliselt välistatud," kinnitas Väätsa Agro juht Margus Muld Toiduliidu piimapäeval, et haigeid ja ravimikuuri läbimise tõttu keeluajal olevaid lehmi hoitakse rangelt teistest lehmadest eraldatuna ning tervete loom...
Triatlonistid toetavad laste psühholoogilist nõustamist pea 2000 euroga
SiS IRONMAN 70.3 Otepää triatlonifestivali korraldusmeeskond andis SA TÜK Lastefondile üle rahvusvahelise triatlonifestivali raames asenduskodu laste toetamiseks kogunenud annetussumma 1860 eurot.
Kas sa tead, millal veejoomine võib tervisele kahjulik olla?
Tavaliselt ei saa vett juures midagi valesti minna, sest veejoomine hoiab kehas niiskustasakaalu, aitab vältida ülesöömist ja ka kaloreid põletada. Kuid nagu paljude tervislike harjumuste puhul, ei ole ka veejoomisega nii, et rohkem on parem. On isegi mõned olukorrad, kui sa peaksid veejoomisest ...
Neli sagedast viga, mida inimesed haigena teevad
Kuigi oma vigadest on võimalik õppida, kipuvad inimesed tõbisena astuma ämbritesse, kus nad juba varem on olnud. Sestap on paslik meelde tuletada: kui jääd haigeks, ära tee jälle neid levinud vigu. Siis saad kiiremini terveks!
Miks pärast veinijoomist pea valutama hakkab?
Kui vein sisaldab sulfiteid, võib pea valutama hakata. Kuid lisaks on veinis ka palju teisi peavalu põhjustavaid aineid.
Kuidas kasutada silmatilku õigesti?
Silmatilgad ning kunstpisarad on vajalikud kuivade silmade niisutamiseks. Silmatilkade kasutamine ja õigesti silmadesse tilgutamine vajab siiski väikest harjutamist.
Kolm tüüpilist viga, miks kaal ka kõige rangemat dieeti pidades ei lange
Vahel võib juhtuda, et vaatamata pingutustele ei jõua sa oma sooviga kaalu langetada kuhugi. Siin on välja toodud kolm tüüpilist viga, miks kaal ka kõige rangemat dieeti pidades ei lange.
Kas sina tead, millised kodumaised marjad hoiavad sind tervena ning aitavad võidelda väsimuse ja stressi vastu?
On terve hulk kodumaiseid marju, mida tasub praegusel koriluse tipphooajal väsimuse ja stressiga võitlemiseks ning tervise tugevdamiseks ohtralt süüa kui ka hoidistena talletada. 
Ohhoo! Tee joomine aitab naistel vähki ennetada
Tee joomine aitab naistel vähktõve teket ennetada, leidsid Rootsi Uppsala ülikooli teadlased.
Kuus looduslikku antibiootikumi, mis hoiavad tõved sust eemal
Mõnede haiguste puhul ilma antibiootikumideta ei saa. Tasub aga teada, et ka mõned toiduained võitlevad edukalt halbade bakteritega.
Analüüs: süstlavahetuse teenuse alustamine aadressil Sitsi 28 on seaduslik
Süstlavahetuse teenuse avamine Põhja-Tallinnas aadressil Sitsi 28 on kooskõlas pinna ehitisregistri järgse otstarbega ja seega seaduslik, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) tellimisel valminud sõltumatust juriidilisest analüüsist.
Kas füüsilise koormuse korral peaks rohkem sööma?
Kui korralik trenn on selja taga, võib tekkida küsimus, kas kaotatud kilokalorite arvelt võib või lausa peab rohkem sööma.
SEENETEADLASED: kõige tervislikum on seeni mikrolaineahjus küpsetada
BBC Health kirjutab Hispaania seeneteadlaste avastusest, et seente valmistamisel ja kuumutamisel on kõige tervislikumaks meetodiks mikrolaineahjus küpsetamine.
SOODNE JA TÕHUS: dieet, mis viib kolme päevaga neli üleliigset kilo
Kui sul on vaja tõhusat ja ranget dieeti, on just see üks, mida katsetada – sellega lubatakse lahti saada kolme päevaga neljast ja poolest üleliigsest kilost. Mõistagi vaid siis, kui kavast ka kinni pidada.
ÄRA RISKI: viis viga, mida sa kondoomi kasutades kunagi teha ei tohi
Kui oled veendunud, et see, mida õppisid gümnaasiumis perekonnaõpetuse tunnis kondoomi banaani peale rullides, on kõik, mida kondoomi kasutamisest teada, oled ilmselgelt eksiteel. 
Kas sina tead, millise mahla joomine päästab tselluliidist?
Kui sind kimbutab tselluliit, ära kuluta raha kallitele kreemidele ja protseduuridele - kasu saab hoopis ühe mahla joomisest.
Kas sa tead, kuidas süüa köögivilju nii, et neist kõik vajalikud ained kätte saada?
Kõikvõimalikud juur- ja köögiviljad on täis kõikvõimalikke kasulikke vitamiine ja toitaineid, mis kahjuks inimesteni enamasti ei jõua - seda põhjusel, et inimesed töötlevad neid vääralt. Kuidas neid õigesti tarbida?
VÕTA EESKUJU: mida teevad õnnelikud inimesed, et õnnelik olla?
Õnnelikel inimestel on harjumusi, millega võib oma igapäevast elu mõnusamaks muuta. Need lisavad päevadele tähendusrikkust ja motiveerivad tegutsema. Mis siis muud, kui tuleb õnnelikest inimestest eeskuju võtta ning oma heaolu teadlikult parandada!
Viis tegevust, mis aitavad kauem suvist jume säilitada
Suvised retked on kaasa toonud ilusa jume, mida tahaks säilitada kauem kui mõne nädala. Kuidas küll?
Tänavu on registreeritud 2935 tööõnnetust, üks neist lõppes töötaja surmaga
Käesoleva aasta esimese seitsme kuuga on Eestis registreeritud 2935 tööõnnetust. Neist 2264 on kerged ning 670 rasked. Üks tööõnnetus lõppes töötaja surmaga. Eelmisel aastal samal ajal registreeriti 2943 tööõnnetust, millest kergeid oli 2346, raskeid 580 ning 17 inimest hukkus.
Kas ravimtaimed leevendavad peavalu?
„Mitte ühegi peavaluvormi puhul pole ühegi ravimtaime efektiivsus leidnud teaduslikku tõestust,“ väidab neuroloog Mark Braschinsky. Taimetark Metsamoor nendib aga, et peavalu leevendavaid ravimtaimi on küllaga, tuleb vaid leida just endale see kõige sobivam.
Kümme lihtsat ja tõhusat harjutust, mis aitavad sul kiirelt vormi saada
Just praegune aeg, kui treenida saab nii kodus, aias, mere ääres või pargis, on parim aeg enda vormi ajamiseks. Siit leiad kümme lihtsat ja tõhusat harjutust, mis aitavad sul oma eesmärgini jõuda.
TÕVEHOROSKOOP: Milliseid haiguseid ennustab su sünnikuu?
Columbia Ülikooli teadlased viisid läbi suuremahulise uurimustöö ning töötasid välja meetodi, mille abil on võimalik sünnikuu abil ennustada ühte või teise tõvesse haigestumise riski.
Kas teadsid, et magneesiumipuudus kulgeb sageli varjatult?
Kui sind kimbutab magneesiumipuudus, ei pruugi sa olla sellest teadlik, kuid ometi kimbutavad sind paljude muude hädade seas näiteks söögiisu langus, iiveldus, väsimus ja krambid.