Kas bussis vanainimestele istekoha pakkumine on nende tervisele kahjulik?
Eakale kodanikule ühistranspordis istet pakkuda on viisakas. Kui see ununeb, siis ilmselt on igal inimesel, eriti lapsepõlvest mõni mälestus väga rahulolematust pensionärist, kes kõva häälega üle bussi sinu kasvatuse taset kommenteerib. Kuid mõnede ekspertide hinnangul on bussis istumine vanemate...
Üheksa fakti, miks peaksid oma tervise nimel jõhvikaid sööma
Jõhvikat kutsutakse kodumaiseks supermarjaks ning mitte asjata – C-vitamiinirohked marjad tugevdavad immuunsüsteemi ning aitavad pidurdada paljude haiguste arenemiseks vajalike bakterite arengut.
IMELINE VIDEO: Lapse areng viljastumisest sünnini on mahutatud nelja minuti sisse!
Kui viljastumisest lapse sünnini läheb üheksa kuud, siis selles videos on kõik kokku võetud nelja minutiga.
KÜLMETUSVIIRUS KIMBUTAB? Kanasupp teeb terveks!
Sügisene haigustelaine juba kimbutab ja seetõttu tasub oma tervisele eriti tähelepanu pöörata. Et kanasuppi on alati peetud haiguste imeravimiks, pakub Rannamõisa toidublogija ja linnuliha.ee perenaine Ragne Värk pakub välja veidi teistsuguse kanasupiretsepti.
Laste seas on vähki haigestumine seni teatatust suurem
Aastatel 2000–2011 jätsid haiglad vähiregistrisse teatamata 56 kasvaja esmasjuhtu, mis olid diagnoositud 0–17 aastastel lastel, selgus Tervise Arengu Instituudis (TAI) valminud teadustööst. Seega suurenes selles ajavahemikus lastel diagnoositud esmasjuhtude arv 459-lt 515-ni. 
Eesti lasteaedades napib arendavaid mänguasju
Juku Mänguasjakeskuse Lego klotside kogumisaktsiooni käigus koguti annetajate abiga kümme kastitäit kasutatud legoklotse, mis annetatakse abivajavatele lasteaedadele üle Eesti.
Kaheksa tegevust, mis põletavad kõhurasva särinal
Kõhupiirkonda ladestuv rasv ei kaunista kedagi ning üleliigsed voldid hakkavad mõjuma tervisele. Teinekord ei taha jonnakad voldid kaduda isegi tervisliku toitumise või trenniga. Mida siis ette võtta?
Mullu kasvas veidi tervishoiutöötajate arv
Tervishoiutöötajate keskmine vanus on 47 aastat ja 89 protsenti neist on naised. Kokku oli Eesti tervishoiusektor eelmisel aastal tööandjaks 34 652 inimesele, kellest 23 387 olid tervishoiutöötajad, selgub Tervise Arengu Instituudi avaldatud lõplikust statistikast.
Terviseamet avastas D-vitamiini toote, kus polnud D-vitamiini sees
Veterinaar- ja toiduamet kontrollis tänavu apteekides müüdavaid D-vitamiini sisaldavaid preparaate ja avastas preparaadi, milles ei sisaldunudki D-vitamiini.
Eelmisel nädalal kimbutasid ülemiste hingamisteede nakkused 3051 inimest
Eelmisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3051 inimest, neist 46 protsenti olid lapsed.
HOIA MAKSA: maksa tervis mõjutab kogu organismi toimimist
Paljud ei teadvusta, et kõhuõõne ülaosa paremal pool rinnakorvi all asuv maks on kõigi seedeorganite seas olulisem tegija, mis toimetab pidevalt ja samaaegselt väga erinevate asjadega ning mõjutab kogu organismi toimimist.
Eestis aktuaalne: kuidas sügismasendusele vastu astuda?
Meditsiiniliselt sügismasenduse terminit üks-ühele ei tunta. Ometi ei ole sügismasenduses midagi uut – selle all mõistetakse reeglina hooajalist meeleolu langust, mis kimbutab meid igal aastal pikkade ja pimedate õhtute ning aina lühenevate päevade saabudes. Arvestades, et sügis ja talv on meie m...
Ajukahjustusega sügava puudega poiss vajab eluspüsimuseks ravitoitu
Kenno on 7-aastane sügava puudega poiss, kes ei ole võimeline ise toitu närima ning ta vajab püreestatud tavatoidule lisaks kõrgekalorilist ravitoitu, et kaal tõuseks. Et perele käib ravitoidu ostmine üle jõu, ulatab Lastefond madala kaaluiibega ajukahjustusega poisile abikäe.
GRIPP: kuidas see raske haigus ära tunda ja end selle eest kaitsta?
Gripihooaeg on alanud ning seetõttu tuleks hakata mõtlema enda ja oma lähendaste vaktsineerimisele. Kõige kindlama ja ohutuma kaitse gripi vastu annab vaktsineerimine, millega võiks algust teha just oktoobris, kirjutab sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber.
Tervishoiutöötajate palga kasv aeglustus
Tervishoiutöötajate kuupalk võrreldes 2016. aastaga küll kasvas, kuid tõus ei olnud nii suur kui mullu, selgus Tervise Arengu Instituudi läbi viidud tervishoiutöötajate palgauuringust. Uuringu tulemused kajastavad seisu enne aprillikuus sõlmitud tervishoiutöötajate palgakokkulepet.
Kolm kõige sagedasemat müüti uriinipidamatusest
Uriinipidamatus võib kimbutada igaüht ning statistika näitab, et ligi 10% eestlasest kannatabki tahtmatute uriinilekete käes. Inimesi füüsiliselt, vaimselt ja rahaliselt koormava haigusega käivad kaasas mitmed müüdid, mis tegelikult tõele ei vasta.
TEADLASED: peaajupõrutus teismeeas tõstab hulgiskleroosi haigestumise riski
Rootsi Örebro ülikooli teadlaste tööst selgub, et üks ajupõrutus tõstab hulgiskleroosi haigestumise riski viiendiku võrra ja üle ühe peapõrutuse kahekordistab riski. 
Enneta ka emakakaelavähki!
Eestis kutsutakse ennetavale emakakaelavähi uuringule naisi vanuses 30–55 iga viie aasta järel. Kui oled sündinud aastal 1962, 1967, 1972, 1977, 1982 või 1987, palun tule ja osale 2017. aasta jooksul emakakaelavähi sõeluuringus. Kõigi ravikindlustatud naiste uuringu eest tasub haigekassa. 
Varakult avastatud rinnavähk on ravitav!
Sõeluuring on ennetav uuring, mis on mõeldud eelkõige tervetele, ilma kaebuste ja sümptomiteta naistele emakakaela- või rinnavähi varaseks avastamiseks. Eestis kutsutakse rinnavähi sõeluuringule naisi vanuses 50–62 iga kahe aasta järel.
Ööpäev läbi saad abi perearsti nõuandetelefonilt 1220
Tervisemure korral on perearst alati parim esimene nõustaja, sest just tema teab oma nimistu inimeste tervise ajalugu ja oskab soovitada inimesele kõige sobivamat ravi. Kui perearstil parasjagu vastuvõttu pole, saab tervisenõu kiirelt ja mugavalt ööpäev läbi tegutsevalt perearsti nõuandetelefonil...
AJU TEEB TRIKKE: miks tekib inimesel sõltuvus?
Mõtle korraks selle peale, mis tekitab sinus eriti hea olemise, mida seostad automaatselt mõnutundega. On see tükk šokolaadi, väike ostutrett? Klaas head viskit, üks sigarett? Heroiinilaks?
Mida pärast õhtust trenni süüa võib?
Kui eelistad trenni teha õhtuti, ei pea sa tulemuste säilitamiseks pärast seda nägima - keha vajab pingutusest taastumiseks toitaineid.
Kas meie suu on tõesti kõige räpasem osa kehast?
Tihti öeldakse, et suuõõs on üks räpane koht. Proovime mõista, mis seda mustust põhjustab ja kas see vastab tõele.
Neli igapäevast asja, mis aitavad naeratuse särama saada
Kui hambad hakkavad tuhmuma, ei pea ilmtingimata kiirustama kallile hambavalgendusprotseduurile – on olemas ka mõned kodused ja kättesaadavad vahendid, mis aitavad naeratuse ilma suurema vaevata särama saada.
Teadlased: muretsemine toob südametõved
Lõpeta kohe muretsemine – nii vähendad oluliselt südamehaiguste riski!
Abivahendikeskus kutsub tipptehnoloogiat katsetama
Juba sel neljapäeval aavad kõik huvilised Eesti suurimas abivahendikeskuses Invaru näha ja järele proovida abivahendite tipptehnoloogiat alates aktiivratastoolist kuni silmjuhitava arvutini. 
11 toitu, mida söö niipalju, kui hing ihkab - paksuks sa küll ei lähe!
Kui soovid kaalu hoida või seda langetada, eelista toite, mis sisaldavad palju vett, vähe kaloreid ning on kiudaineterikkad. Näiteks siin väljatoodud 11 toitu.
Toitumisekspert: sügisel kasuta rohkem soojendavaid toite ja vürtse
Suvepuhkustest ammutatud energiast paraku terveks aastaks ei piisa. Et end ka sombusel ajal hästi tunda, tasub igapäevane menüü kriitilise pilguga üle vaadata. Milliseid toitumisvalikuid teha ning kuidas ammutada energiat ka pimedamal ajal?
Uuel aastal Eestis kasutusele võetav HPV vaktsiin kaitseb 9 erineva HPV viiruse tüve eest
Sotsiaalministeerium sõlmis lepingu inimese papilloomiviiruse (HPV) vastase vaktsiini ostmiseks. Vaktsineerimisega alustatakse alates 2018. aastast.
Oktoobris on HIV leitud juba viiel inimesel
Eelmise nädala lõpu seisuga on oktoobris HI-viirus leitud viiel inimesel, kokku on tänavu HIV leitud 182 inimesel.
Köha ei nõua alati ravimeid: köhi rahulikult välja, puhka ja joo teed!
„Kui midagi tõmmatakse kurku, hakkab inimene köhima, et seda välja saada. Viiruse puhul saab organism aru, et hingamisteedes on midagi valesti ning tekib lima. Bronhide limaskestadel on väikesed karvakesed, mis tõukavad röga ja lima väljapoole. Sinna on haakunud ka viirused, mis köhitakse välja. ...
Seitse kentsakana näivat asja, mis võivad puhitusi põhjustada
Kõige sagedamini on puhituste põhjustaks toit. Vahel harva võivad aga ka mõned üsna kentsakana näivad asjad kõhu punni ajada.
Tallinna tervishoiu kõrgkooli tudengid õpetavad täna pealinlastele elustamisvõtteid
Täna tähistatakse üleeuroopalist südame taaskäivitamise päeva ja sel puhul õpetavad Tallinn Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased ettevõtetes ja avalikes kohtades praktilisi elustamisvõtteid, sest kogu maailmas on südame äkksurmade korral probleemiks just kõrvalseisjate oskamatus, julguse puudus ja sa...
HAIGEKASSA HOIATAB: telefoni teel soetatud testid ei pruugi anda usaldusväärseid tulemusi
Haigekassani on jõudnud info, et eraettevõtte nimel helistatakse inimestele ja pakutakse peitvere testi lahendust jämesoolevähi varajaseks avastamiseks. Pakkuja võib väita, et tegemist on tasulise teenusega, millest osa hüvitab haigekassa. Selline info ei vasta tõele. 
Jahedamad ilmad võivad kaasa tuua rohkem infarkte
Lundi ülikooli teadlaste korraldatud pikaajaline jälgimisuuring viitab, et õhutemperatuur on müokardiinfarkti korral väline vallandav tegur. Ei ole teada, kas infarkti põhjustab külm ise või sellega kaasnevad käitumuslikud tegurid, nagu muutunud füüsiline aktiivsus ja toitumine. 
Neli rasvast toitu, mis panevad pekid põlema
Oled valel teel, kui arvad, et saleda keha saavutamiseks tuleb rasvu vältida. Need neli rasvast toitu panevad samuti pekid põlema.
Dipikastmed, jäätis ja vanema eeskuju ehk Viis lihtsat viisi, kuidas lastesse süstida armastust piima vastu
Seda, kui oluline on laste organismi normaalseks arenguks piim ja piimatooted, teavad ilmselt paljud lapsevanemad. Kuid mida teha lastega, kes naljalt piimaklaasi kätte ei võta ning oma igapäevasest valgu- ja kaltsiumidoosist pigem eemale hiilima kipuvad?
KUI SELG VALUTAB: kuula keha, liigu palju ning vali õige kontorimööbel
„Kontoritöötajatel on terve keha pikalt ühes asendis. Sellega kaasneb suur pinge lihastele ja liigestele. Lihastes tekib hapnikuvaegus, jääkained kogunevad, lihased lühenevad, kuni lõpuks tekivad ka valud. Kuna suurt hulka lihaseid kasutatakse istudes vaid vähesel määral, siis need lõtvuvad ja mu...
OHUTUS ENNEKÕIKE: kuidas pimedal ajal rattaga sõites terveks jääda
Sügisel on ilmad ettearvamatud ning jalgrattaga liigeldes on mõistlik läbi mõelda, kas kõik kohustuslikud elemendid on kaherattalisel olemas - kas oled end nähtavaks teinud.
Mullu kasvas päevaravis opereeritute arv
2016. aastal opereeriti haiglaravil ligikaudu 75 000 ja päevaravil ligikaudu 56 000 patsienti. See tähendab, et statsionaaris aktiivravil (v.a õendusabi) viibinutest opereeriti 38% ja päevaravil 69%, selgub Tervise Arengu Instituudi statistikast.
TREENI TARGALT: kolm tegevust, mis aitavad rohkem kaloreid kulutada
Kui soovid kaalust alla võtta, ei saa treeningust üle ega ümber. Kuid efektiivsekt kaloripõletuseks on oluline seegi, kuidas ja millal sa treenid. 
Kuus nõksu, kuidas lapsi hooajalisi köögivilju sööma ahvatleda
Laste armastus köögiviljade vastu kipub olema küllaltki leige, mistõttu on värske ja vitamiinidest pungil viljade sööma meelitamine paljudele lapsevanematele igapäevaseks väljakutseks.
RINNAVÄHK MURRAB EESTI NAISI: Igal aastal diagnoositakse siin üle 728 uue rinnavähijuhu
Nagu paljudes teistes maades, on ka Eestis rinnavähk naiste seas kõige sagedasem pahaloomuline kasvaja. Rinnavähi tekke riski saab oluliselt vähendada, olles füüsiliselt aktiivne, säilitades normaalset kehakaalu ja toitudes tervislikult.
11 igapäevast tegevust, mis aitavad kiirelt vormi saada
Enda vormi ajamine nõuab pühendumist ja aega. Lisaks targale toitumisele ning läbimõeldud treeningule on olemas ka mõned igapäevased tegevused, mis aitavad kiiremalt heasse vormi saada.
KEEDA ISE: Parim pudrumeister õpetab tuttavast kraamist keelt allaviivat putru keetma
Puder on läbi aegade olnud maitsev ja tervislik toiduvalik eestlaste toidulaual. Et see võib olla ka põnev ja keelt allaviiv maitseelamus, tõestab hobikokk Triin Võsu loodud retsept Parima Pudrumeistri konkursi tarvis.
KATSE | Kas igahommikune külm dušš turgutab tervist ja teeb virgeks?
Tervisest lugu pidavad inimesed räägivad, et külma duši all tasub käia sagedamini kui vaid õnnetul juhul, kui soe vesi on boilerist otsa saanud. Internetist uurides selgub, et väidetavalt muudab jäise vee all ligunemine juuksed läikivamaks, leevendab lihasvalu, karastab ja leevendab stressi. Otsu...
Kallimal ravimil on rohkem kõrvaltoimeid
Kui apteegist ostetud rohi näeb kallis välja, kaebab seda tarvitanud inimene suurema tõenäosusega kõrvalmõjude üle, väidab ajakirjas Science ilmunud uurimus.
ENNETA TÕBESID: astu haigustele vastu soola ja valgusega
Suvi oli tänavu üürike, sügis on alanud sombuselt. Kliima ja stressi koosmõjul tikuvad nakkushaigused kergesti ligi, kuid käimas on kiire töö- ja õppeperiood ning kellelgi pole aega ega tahtmist haige olla. Muidugi on tarvis tervena püsimiseks ennast liigutada ja hästi süüa, aga lisaks on veel vi...
Kuidas vähendada ravimite kasutamisega seotud riske?
Tallinnas kogunevad uue nädala algul Euroopa Ravimiameti ravimiohutuse riskihindamise komitee esindajad. Kohtumisel arutatakse, kuidas ravimite kasutamisega seotud riske vähendada ning selleks ette võetud tegevuste efektiivsust hinnata.Ravimiohutuse riskihindamise komitee Eesti ekspert ja Ravimia...
UUS REKORD: vähiravifond toetas kümne päevaga kümmet abivajajat
Vähiravifond on viimase kümne päeva jooksul toetanud kümne uue abitaotleja ravi. See on omamoodi rekord: kunagi varem pole nii palju inimesi fondilt nii lühikese aja jooksul toetust taotlenud ega saanud. Eeldusel, et ravid toimivad, panustatakse neisse järgnevatel kuudel kokku üle 70 000 euro.