Seitse tegevust, mis aitavad reitel lödisevat pekikihti vähendada
Paljudel naistel kipub reitele tekkima üleliigne rasvakiht. Kas ja kuidas on võimalik sellest vabaneda?
TERVISEAMET: õnnetina valades tuleb olla väga ettevaatlik
Õnnetina ostes ja seda kasutades tuleb olla väga ettevaatlik, manitseb terviseamet.
Tartu ülikooli loodusteaduste tudengid annetasid 21,6 liitrit verd
„Terve teaduskonnaga, koos koolikaaslaste ja õppejõududega ühiselt head teha on palju vahvam, kui üksi verekeskusesse minna,“ põhjendas Tartu ülikooli II kursuse geograafiatudeng Hendrik Neubauer, miks ta otsustas kooliruumides toimunud doonoripäeval osaleda. Kokku annetas 49 geograafiatudengit j...
Kuidas ennetada pingepeavalu?
Pingepeavalu on peavalude seas levinuim, mida on üsna sageli võimalik vältida.
Kuidas hoida juukseotsi lõhenemast?
Juukseotsad kipuvad lõhenema? Portaal GeniusBeauty tuletab meelde, kuidas seda ära hoida.
Kolm jõuluvürtsi, mis parandavad su tervist
Jõuluroogadesse käivad traditsiooniliselt mõned kindlad vürtsid, mis õnneks on ka tervisele kasulikud - need parandavad seedimist ehk aitavad pärast pidusööki ägisemise asemel nautida pühademeeleolu koos sõprade ja perega. Ära siis neid unusta!
Kuidas ära tunda kolme kõige levinumat ainevahetushäiret?
Ainevahetushäire korral ei suuda organism täieliselt töötada, sest kehas on liiga vähe või liiga palju teatud aineid.
Meditsiinimõjutaja 2017 on Toivo Tänavsuu
Sellel aastal valisid ajalehe Meditsiiniuudised toimetus ja lugejad tänavuseks meditsiinimõjutajaks vähiravifondi Kingitud Elu asutaja ja kõneisiku ajakirjanik Toivo Tänavsuu.
Miks peaksid enne voodisse pugemist sokid jalga tõmbama?
Kui sa oled üks neist, kelle jalad külmetavad pidevalt, kanna öösel magades julgelt sokke – see võib tagada sulle parema une.
NIPID FILMISTAARIDELT: kuidas püsida elu parimas vormis?
Hollywoodi staaride hea vorm teeb kadedaks. Kas sa aga tead, et nende kauni välimuse taga ei ole mitte vaid head geenid, vaid ka lihtsad igapäevased nipid? Siin on välja toodud mõned neist.
TEE ISE: turguta keha maitsva immuunsüsteemi tugevdava seguga
Grippi haigestumine kasvab tasapisi aga kindlalt. Viimane aeg on võtta midagi ette immuunsüsteemi tugevdamiseks. Näiteks valmistada see vitamiinide ja antioksüdantide rohke maitsev segu.
Kuidas talvesaabaste kandmise tõttu tekkivat ebameeldivat lõhna ennetada?
Talveperioodil, kui tuleb pikk päev käia kinniste jalanõudega, pole mingi ime, kui jalad ebameeldivalt haisema hakkavad. Need viis nippi aitavd ebameeldivat lõhna veidigi ennetada ja peletada.
GENIAALNE: äärmiselt lihtne nõks, mis aitab ülesöömist vältida
Eelolevate jõulude ajal ootab päris paljusid ees lookas pühadelaud ning mitu päeva kestvad söömingud. 
Viljandi haigla patsiendid saavad randmepaelad
Sellest nädalast alustab Viljandi haigla patsiendile ümber käe paigaldatava randmepaela süsteemi rakendamist. Randmepael, millel on esmane patsiendi tuvastamiseks vajalik info, paigaldatakse kõigile haiglaravile saabuvatele patsientidele,  välja arvatud psühhiaatriakliinikus. 
Puust ja punaseks: kui tihti peab hambaharja vahetama?
Et tavaline hambahari oma eesmärki täidaks ning hambaid tõhusalt puhastaks, tuleb see iga mõne kuu tagant välja vahetada. Elektriline hambahari peab vastu aga aastaid.
Pidev väsimus ja kurnatus – põhjuseks võib olla D-vitamiini puudus!
„Sul on D-vitamiini tase nii madal, et pead kindlasti hakkama vitamiine võtma,“ ütleb apteeker kaastundlikult pead vangutades. Äsjasel mõõtmisel selgus, et D-vitamiini tase minu kehas on kõigest 29 nmol/L. Normaalne on vähemalt 75 nmol/L.
HIV-i ja tuberkuloosi ravi kättesaadavus on Ida-Euroopas kehvemaid maailmas
„HIVi ja tuberkuloosi levik on Euroopas jätkuv probleem, eelkõige teeb see muret paljudes Ida-Euroopas riikides, kus olukord on kõige kriitilisem ja ravi kättesaadavus üks kehvemaid maailmas," märkis tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
ET JÕULUD EI VIIKS HEAD ENESETUNNET: oma tervise nimel maiusta tumeda šokolaadiga
Maiustusterohkete jõulude eel on paslik meelde tuletada, et nii südame-veresoonkonna haiguste kui ka diabeedi ennetuses on olulised tervislikud toitumisharjumused. Kõige muu kõrval tuleb suurt tähelepanu pöörata tervislikele maiustamisharjumustele.
Tummine õdusa õhtu talvetoit: hõrk seakarbonaad seenekastmes
Aasta pimedaim aeg nõuab kosutavat toidulauda ning külmast ilmast pureda saanud vaimule pole paremat paitust kui üks mõnusalt tummine ent hõrk liharoog kodumaisest sealihast, kaaslaseks kreemjas seenekaste.
Kuidas depressioonis inimest ära tunda?
Depressioon on tõsine haigus, mis kipub sageli märkamata jääma just seetõttu, et paljud kipuvad seda kas valehäbi tõttu või teiste säästmise nimel varjama. Seetõttu on hea teada tüüpilisi jooni, mis on omased paljudele  masendust varjavatele inimestele.
Aasta pingetest priiks: massaaž ravib ja lõõgastab
Külmal ja pimedal ajal tasub turgutada end ka massaažiga, mis on üks paremaid lõõgastusvahendeid – see ennetab ja leevendab stressi, lihaspingeid ning paljusid erinevaid tervisehädasid. Nii saad uuele aastale vastu minna puhanud ja rõõmsana.
Viis harjutust, mis aitavad kuu ajaga vormi saada
Kui oled üks neist, kes hädas kaalu ja ihu treenimisega, siis peaksid neli nädalat proovima Go Fit Stay Fit`i soovitatud viit harjutust!
Ohhoo! Kord päevas duši all pesemine paneb tervisele põntsu
Paljud käivad duši all kord päevas. Ekspertide hinnangul on seda ilmselgelt liiga palju.
VALUST PRIIKS: need kümme toitu aitavad valu leevendada
Neil, kes kogevad igapäevast valu artriidi, migreeni või muude krooniliste haiguste tõttu, võib olla ahvatlev haarata valu vaigistavate tablettide järele. Portaal Natrual living ideas soovitab sellega aga hoogu pidada ja heita pilk looduslikele valu vaigistavatele toiduainetele, millest võib samu...
Neli asja, mida peaksid teadma enne näokarvade eemaldamist
Soovimatud näokarvad võivad tihti naistele korraliku peavalu tekitada ning nende eemaldamine on korralik väljakutse. Õnneks on tänapäeva naisel mitmeid võimalusi näokarvade koduseks eemaldamiseks – sobiva karvaeemaldusmeetodi leidmine sõltub nii naha- kui karvavärvist, naha tundlikkusest kui ka s...
Miks hambad lähevad puseriti?
Väheseid inimesi on õnnistatud ideaalselt sirge hambareaga. Enamasti on mõni hammas ikka viltu ja nagu näitavad uuringud, on see probleem üks levinumaid hambumusanomaaliaid inimestel. "Kuigi enamasti on hambumusanomaaliad päritavad või tulenevad meie näotüübist, siis hammaste ruumipuuduse tekkel ...
Analüüs: vaid 3% EMO-sse pöördunuist vajab kohe arstiabi
Vaid 3% erakorralise meditsiini osakonda pöördunuist vajavad kohest arstiabi ning 5% pöördunuist on seisund erakorraline, ilmneb haigekassa analüüsist.
Tohoh! Nutitelefon teeb tuju halvaks
Nutitelefonid teevad tervisele palju kurja. Nüüd leidsid briti teadlased, et lausa kolmandik telefoni vahendusel saabuvatest teadetest tekitavad ka negatiivseid emotsioone.
Kas kõik omaette hoidvad inimesed on õnnetud?
Kõik, kes uitavad, pole eksinud. Psüholoogiaajakirjas „Personality and Individual Differences“ ilmunud uuringus selgub, et mitte kõik üksildased hundid pole õnnetud. Teatud tüüpi sotsiaalne eraldatus on isegi märk loomingulisest natuurist.
Kuidas mõjutab tervist seksipaast?
Kui sa kohtud inimesega, kes ütleb, et ta sureb kohe, kui ta seksida ei saa, võib tal olla täiesti õigus. Kui inimene ei seksi pikka aega, võivad teda tabada päris mitmed tõsised tervisehädad.
Seitse põhjust, miks sul juba hommikul ärgates pea valutab
Kui ärkad hommikul peavaluga, rikub see ilmselgelt kogu päeva. Seetõttu oleks kasulik võimalikke hommikuse peavalu põhjustajaid juba eos kõrvaldada.
TÕHUS NIPP: kuidas aastalõpupidustusteks lemmikkleiti mahtuda?
Ülekilod on igavene nuhtlus. Üks võimalus neist vabaneda on valmistada endale seda jooki. Vaid kaks teelusikatäit päevas paneb pekid pöördumatult põlema!
Kuidas liiga kiiresti söömine su tervist mõjutab?
Kui su päevad on kiired ning sööma pead pidevalt jooksujalu kiirustades, teed sellega oma tervisele tõelise karuteene – sa oled suurema tõenäosusega ohustatud rasvumisest või ainevahetushäiretest. Need aga suurendavad riski haigestuda südamehaigustesse, diabeeti ja insulti.
Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondist saab Eestimaa sünnitusmajade toetusfond
Alates 2017. aasta novembrist Eestimaa sünnitusmajade toetusfondi nime all tegutsev heategevuslik organisatsioon on 16 tegutsemisaasta jooksul kogunud heade inimeste abil üle miljoni euro, millega on soetatud hädavajalikke seadmeid ja aparaate, renoveeritud perepalateid, toetatud perekeskuse ning...
Kaheksa geniaalset köhalahtistajat kodusest köögikapist
Igal aastal tabab külmetusviiruste hooajal kurnav köha paljusid. Kuid nagu külmetusviirustega ikka, neid ei ole võimalik ravida – tuleb anda vaid aega ja leevendada sümptomeid. Sestap olgu siin ära toodud köha lahtistamiseks kaheksa geniaalset vahendit, mis on olemas igaühe köögikapis.
Tee head: sinu vana mobiil saab aidata diabeedihaigeid lapsi
Täna algas kampaania, millega teeb Tele2 oma klientidele üleskutse tuua tagasi oma vana telefon ja annetada vana seadme eest saadud raha Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile diabeedihaigete laste toetamiseks. Ettevõte lisab igale annetusele omalt poolt sama suure summa juurde.
Esimese üheksa kuuga on haigekassa hüvitanud ülikalleid ravijuhte 2 miljoni euro eest rohkem kui mullu
Eesti Haigekassa tasus Eesti ravikindlustatud inimeste ravi eest 9 kuu jooksul 826 miljonit eurot, mis on 5% ehk 42 miljonit rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. 
Viis vähivastast supertoitu
On terve rida toite, mis võivad kasvajate tekkimist ära hoida, sest need sisaldavad ohtralt antioksüdante ning vähki põhjustavate rakkude kasvu pärssivaid ühendeid.
Kas palderjanist on rahunemisel abi?
Ärevus, stress, närvilisus – kõik need kolm on tänapäeva inimese sagedased kaaslased. Kui sügavast sisse-välja hingamisest ja kosutavast vannist enam ei piisa, siis kas abi võiks saada palderjanist?
Kolm sammu, mis aitavad su unistustele lähemale
"Elu on see, mis juhtub, kui oled hõivatud muude plaanidega," on öelnud John Lennon. Et sinuga samamoodi ei läheks ning argipäeva toimetused su unistusi ei mataks, võta kasutusele need koolitajate soovitatud eesmärkide elluviimise sammud.
Kaheksa põhjust, miks võiksid meigivaba nädalavahetuse teha
Kui argipäevadel ei tule sul pähegi ilma meigita koduuksest välja astuda, siis nädalavahetuse võiksid teha meigivaba. Kasutegurid, miks seda teha, on kirjas siin.
Eakaid oodatakse laupäeval Tartus unetuse teemalisele infopäevale
Eesti Arstiteadus Üliõpilaste Seltsi (EAÜS) eestvedamisel toimub sel laupäeval Jaan Poska Gümnaasiumis Eakate Päev. Ürituse eesmärgiks on märgata meie seas eakamaid kaaskodanikke ning pöörata tähelepanu nende tervisele. Sel aastal keskendutakse paljusid eakaid vaevavale probleemile – unetusele.
Mis juhtuks, kui kõik hakkaks veganiks?
USA Teaduste Akadeemia avaldas sel nädalal mahuka uuringu riigi põllumajanduse tulevikust ning sellest, kuidas leevendada kliimamuutusi nii, et see inimeste tervist ei kahjustaks. Mis uuringust selgub: kui kogu rahvastik täistaimetoitlasteks hakkaks, oleks sel rahvatervisele ääretult halb mõju. T...
Stressis mehel on murelikud spermid
Kui mehe elu on väga närviline, muudab see tema DNAd ja muutused võivad ka järglastele päranduda. Nüüd on arengubioloogidele pisut selgem, mis neid muutusi põhjustab, vahendas ScienceNews.
Viis taimetoitlaste toitumisnippi, mida võiks järgida igaüks
Kuigi tervislik toitumine tähendab ennekõike tasakaalustatud ja mitmekesist toitumist, on meil kõigil taimetoitlastelt üht-teist kasulikku kõrva taha panna.
Kuidas kõõma teket ära hoida?
Miks tekib kõõm ja kuidas seda ära hoida?
Täna pannakse punkt Ida-Tallinna keskhaigla II teadusprojektile tudengite ja õpilastega
Kartul teeb õnnelikuks ja veel kolm üllatavat põhjust, miks peaksid seda oma tervise nimel sööma
Ladina-Ameerika põldudelt pärit, kuid eestlaste toidulaua populaarseimaks toiduaineks tõusnud kartul on küll iga söögikorra lahutamatuks osaks, kuid seda, milline võlujõud varitseb selles väikese mugulas, on paljudele teadmata.
Lastearst: krooniliste haigustega lapsed peavad olema vaktsineeritud
Krooniliste haigustega lapsed peaksid olema vaktsineeritud õigeaegselt vastavalt immuniseerimiskalendrile, rõhutas Tartu ülikooli kliinikumi lastekliiniku infektsionist Eda Tamm. 
Venoosse haavandi peamine ravi on kompressioonravi
Täna toimuval konverentsil räägitakse haavaravist ning tutvustatakse uut ravijuhendit „Kroonilise venoosse haavandi käsitlus“.