Ettevaatust! 6 üllatavat põhjust, miks jääd kiiremini purju
Kas oled imestanud, et vahel hakkab alkohol eriti kiiresti pähe? Iltalehti selgitab, mis võib olla põhjuseks.
Fitnessitreener Linda Patkovska: edu võti on tasakaalustatud toitumine koos regulaarsete treeningutega
Intervjuu Herbalife Nutrition fitnessieksperdi Linda Patkovskaga sellest, kuidas tervislik ja aktiivne elustiil ning õige ja tasakaalustatud toitumine võivad viia soovitud elukutse valikuni. Tema isiklik töökogemus ja tee fitnessimaailma – väljakutsed ja võidud, tõusud ja mõõnad, põnevad kogemuse...
Depressioon suvel? Kas ka sina kannatad selle all?
Depressioon suvel?  Depressioon peaks ju olema talvel, pimedal ajal? Kuid on inimesi, kes kalduvad depressioonile just siis, kui on palju valgust ja rohkem vaba aega.
3 tervistavat maitsetaime
Maitsetaimed annavad toidule hea maitse ja sobivad kaunistuseks. Kuid neil on ka tervistavaid omadusi.
Istuva tööga inimesed surevad varem. Mida teha?
Mida rohkem istud, seda suurem on risk surra terviseprobleemide tõttu. Mida aga teha, kui igapäevane töö eeldab istumist?
Putukahammustus kipitab! Mida teha?
Kui putukas on hammustanud, on väga raske ennast tagasi hoida, et pakitsevat kohta mitte kratsida. Mis annab hammustuste puhul leevendust?
Miks ma jään haigeks just siis, kui algas puhkus?
Kas ka sina oled see, kes veedab puhkuse esimesed päevad sageli hoopis haigevoodis? Ajakiri Kunto Plus selgitab, miks haigused ründavad just puhkuse esimestel päevadel ja kuidas seda vältida.
ENDINE KIIRABIARST: allergia putukate nõelamise vastu võib tekkida suvalisel eluhetkel
„Mesilaste, herilaste ja vapsikute nõelamise tagajärjel tekkiv allergia on ikka hull. See on tõsiselt ohtlik. Üks tõsisemaid allergiad üldse, mis siin Eestis on,“ sõnab endine kiirabiarst Mare Liiger.  
Laste kaalu langetamine on meeskonnamäng
Kolmandik Eesti lastest on ülekaalulised. Miks on teema nii oluline? „Last tuleb vaadata kui tervikut. Ülekaal on riskifaktor kõikidele haigustele, eelkõige südamehaigustele,” rõhutab Tallinna Lastehaigla kvaliteedijuht, pediaater Lagle Suurorg, kes on aastakümneid uurinud laste tervist ja pühend...
Piinav söögiisu? 6 valet ja õiget lahendust
Kuidas tulla toime piinava söögiisu ja magusakiusatustega? Ära haara kohe šokolaadi! Ajakiri Kunto Pluss pakub lahendusi, kuidas oma isud paremini kontrolli alla saada. 
EI MINGIT KRATSIMIST: kuidas kaitsta end tüütute putukate eest?
Sooja armastavad nii inimesed kui ka sääsed, puugid ja herilased. Et suvest rõõmu tunda, soovitab farmatseut Maret Makko üht-teist varuda nii nii hammustuste-nõelamiste ennetuseks kui ka leevenduseks. Sääsed ei armasta teepuuõli lõhnaSääskede ja ka teiste lendavate putukate eest kaitsevad eelkõig...
Kas oled lõoke või öökull? Sellest võib sõltuda, kas kaldud depressioonile
Hiljuti avaldatud uuringu järgi on neil, kes lähevad õhtul vara voodi ja tõusevad vara, väiksem risk depressiooni tekkeks.
Metsamuld linnakoju? Nii võid suurendada organismi vastupanuvõimet
Maalastel on väiksem risk haigestuda astmasse kui linnalastel. Aga kui linnalaps ei pääse maale, siis äkki on abi, kui tuua hoopis metsamulda linnakoju? 
Mesilane nõelas – kellele võib see olla eluohtlik?
Kui mesilane nõelab, tekitab see enamikul vaid väikse punetuse ja turse, kuid mõnel inimesel võib see põhjustada eluohtliku reaktsiooni, mis vajab kiiret abi.
Dramaatiline kaalutõus. Aastal 2025 on maailmas hinnanguliselt 268 miljonit ülekaalulist last
Kedagi ei üllata enam uudised, et laste ülekaalulisus on võtmas epideemia mõõtmed. Toiduliidu korraldatud tasakaalustatud toidu konverentsil kõneldi sellest kui globaalsest murest - maailmas on iga neljas laps ülekaaluline. Kuidas saaks olukorda parandada?
FOTOUUDIS | USA Marylandi rahvuskaart kinkis Tallinna lastehaiglale raamatuid
Ameerika Ühendriikide Marylandi osariigi rahvuskaart toimetas Eestisse kingitusena Tallinna lastehaiglale ning mitmele õppe- ja haridusasutusele kokku üle 6000 eksemplari “National Geographic Kids Almanac’i “.
VIDEO | Lähedane joob? Vaata videost, kuidas teda aidata
 Kui inimene on alkoholisõltuvuses, on raske ka tema lähedastel. Nad  tahaksid teda aidata, kuid mõnikord võivad sellega hoopis sõltuvusele kaasa aidata. Kuidas õigesti tegutseda, räägib vaimse tervise õde Katrin Kerr.
Arstide liit: ohtlik sundravipatsient tuleb viia üle vanglahaigla psühhiaatriaosakonda
Arstide liit peab Jämejala sundravipatsiendi käitumist lubamatuks ning taunib poliitikute ja ametnike passiivsust, sest olukorra tõsidusest pole aru saadud ning vastutust veeretatakse üksteise kaela.
Kibedamaitselise kurgi või kõrvitsa söömine võib põhjustada toidumürgistust
Kibedamaitselise kurgi, suvikõrvitsa ja kõrvitsa söömine võib põhjustada toidumürgistust.
President Kaljulaid: võrdne ligipääs tervishoiule loob võrdsema ühiskonna
Eesti on õigel ajal teinud raskeid valikuid, et tagada meie inimeste vajadustele vastav arstiabi. Selle alus on solidaarne tervishoiusüsteem, kus ligipääs on tagatud kõigile ja kõik ka panustavad ühiselt, vajadusel nõrgemaid toetades, ütles president Kersti Kaljulaid täna Maailma Terviseorganisat...
Tappev üksindus: tunne, et oled üksildane, võib viia enneaegse surmani
Üksindus on halb südamele ja võib viia enneaegse surmani, väidetakse uurimuses, mida esitleti hiljuti kardioloogide EuroHeartCare 2018 kongressil.
Nagu pikne peas: peavalu või migreen?
Kevadsuvi on pingeline aeg: eksamid, tööde kuhjumine enne puhkust. Ja veel see piinav peavalu! On see pingepeavalu või hoopis migreen?
Patoloog kõneleb: 5 asja, mida lahkamine paljastab sinu elustiili kohta
Kas lahkamisel on näha, kuidas sa oled elanud? Patoloogiaprofessor Tom Böhling räägib Ilatlehtis, missuguste leidudega ta oma töös kokku puutub.
Kas jood liiga vähe? 10 märki vedelikupuudusest
Esimesed märgid vedelikupuudusest jäävad sageli tähelepanuta. Kui inimesel tekib  janu, on vedelikupuudus juba käes.  Need 10 märki annavad sulle vihjeid, millal on aeg juua.
Kondoom kaasa ja jalgpalli MM-ile!
Jalgpalli maailmameistrivõistlustele, mis peetakse  11 Venemaa linnas,  oodatakse üle 3 miljoni turisti. Soome tervishoiuinstituut koostas soovitused, kuidas hoiduda Venemaal nakatumisest haigustesse.
Festivalile minnes võta hommikul rohud sisse!
„Kõige rohkem probleeme tekib siis, kui hommikul on jäänud rohud võtmata,“ teab erakorralise meditsiini arst ja esmaabikoolitaja Mare Liiger, kes koos tütre Maria Liigeriga on vana kala rahvarohketel festivalidel esmaabi andma. Mare Liiger räägib kohe, mida tasub silmas pidada inimmesilasse trügi...
Kumb on parem: seks või uni?
Kas seksida öösel või on selleks mõni parem aeg? Kas seksida väsinuna ja vastumeelselt või oodata õigemat hetke?
Laste ülekaal on võtmas epideemia mõõtmeid: ligi kolmandik Eesti lastest on ülekaalus või rasvunud
Rahvastiku toitumise uuringu põhjal on Eestis 6-13-aastaste laste puhul ligi kolmandik ülekaalulised või rasvunud. Pisut parem on olukord teismelistega: liigse kehakaaluga on kimpus pea iga neljas 14-17-aastane noor, teatas Tervise Arengu Instituut (TAI).
5 reeglit tugeva südame heaks
Need viis soovitust aitavad südame tervisele hoogsalt kaasa, kirjutab kodus.ee
Kõrge soolasisaldusega toit tapab head bakterid
Viimased uuringud kinnitavad, et rohke soolatarbimine võib saatuslikuks saada mitmetele kasulikele soolebakteritele, mis omakorda tõstab vererõhku ja mõjutab immuunsüsteemi toimimist, kirjutab medicalnewstoday.com.
Ekspert selgitab: kui tõhus on homöopaatiaravim tegelikult?
Tartu Ülikooli peremeditsiini dotsent Marje Oona lahkab oma Facebooki lehel seda, kui palju toimeainet sisaldavad homöopaatiavimid. Tulemus – tasuks pigem olla skeptiline.
Eestisse tööle asuvalt arstilt keeleoskuse tõendamist ei nõuta
2015. aasta jõulude paiku asus Hiiumaa haiglasse tööle Ukrainast pärit naistearst Dmytro Kovalenko. Keeleinspektsiooni päringule vastse tohtri riigikeele oskuse osas vastas haigla juhatus, et arst suhtleb peamiselt vene keeles ning eesti keelt kõneleb minimaalselt. Eestikeelset suhtlust patsiendi...
KOGU TÕDE SÜSIVESIKUTEST: miks vältida beeže süsivesikuid
Süsivesikute mõjust on räägitud palju. Liikvel on mitmeid süsivesikutevaeseid dieete. Salapäraste süsivesikute tarbimist peetakse tervistkahjustavaks ja peaaegu ohtlikuks. Kuidas süsivesikud meie organismi mõjutavad, selgitab BBC tervisportaalis dr. Xand van Tulleken, kelle sõnul peab ette vaatam...
Reedel ja laupäeval saab teha tasuta HIV-kiirtesti
Homme ja ülehomme pakuvad Tervise Arengu Instituut (TAI) ja SA Koos HIV Vastu Tallinnas, Tartus ja Kohtla-Järvel võimalust teha tasuta HIV-kiirtesti.
Alanud on marjahooaeg: kui palju peaks iga päev marju sööma?
Marjad on meie organismi kaitsvate toitainete suurepärased allikad. Suvisel hooajal, mil värsked marjad kõikjal saadaval, peaks oma keha väikeste vitamiinipommidega kindlasti turgutama. Piisab vaid kohvitassitäiest päevas, et anda oma organismile vajalikus koguses kõiki kasulikke aineid, kirjutab...
Eesti mängutoad ei vasta ohutusnõuetele: kes vastutab laste tervise eest?
Tehnilise järelevalve amet ja tarbijakaitseamet on asunud uurima elamusteenuse ohutust. Tulemused on jahmatavad. Neljast kontrollitud seikluspargist leiti rikkumisi kolmes. Kolmekümne kolmest mängutoast vastas nõuetele kaks. Vastutus õnnetuse juhtumise eest veeretatakse tihtipeale teenuse tarbija...
GALERII | VEREDOONOR: sain sünnitusel vereülekande ja tahtsin heateo tasuda
„Mind tõi täna siia verd loovutama see, et olen ise tegelikult vajanud sünnitusel vereülekannet ja tänu sellele olen ma alati mõelnud, et teen selle tagasi ja aitan teisi abivajajaid. Kuna olen hästi soodsas eas ka, siis olen ikka üritanud tulla verd loovutama,“ põhjendab veredoonor Marit enda tu...
Miks tasub varuda kuusevõrseid?
Ajal, mil hariliku kuuse võrsed on veel pehmed ja õrnad, tuleb haarata korv ja korjata neid puhtast loodusest (suurest maanteest kaugemal) suisa kilode kaupa, et pikal sügisel ja talvel saaks lisada vitamiine ning muid kasulikke aineid smuutidele, salatile, taimeteele jm.
Sipelgamürkide ja suitsevate sääsetõrjevahenditega tasub olla ettevaatlik. Millised riskid ja ohud varitsevad?
Sääse-, aga ka sipelgatõrjevahendid kahjustavad tõsiselt meie tervist. Enamik putukatõrjevahendeid sisaldab 1944. aastal USA relvajõududes närvimürgina kasutusele võetud neurotoksilist dietüültoluamiidi ehk DEETi, mis imendub hästi nii läbi naha kui ka seedetrakti kaudu kogemata neelatuna või näi...
Teadur Rain Kuldjärv: kiudaineid tarbitakse kaks korda vähem kui peaks
Pole mingi uudis, et meie keha vajab tõrgeteta toimimiseks täisväärtuslikku toitu. Millest see aga täpselt koosnema peaks ja mida vältida? 
6 looduslikku viisi tüütute putukate ja satikate peletamiseks
Enamikule inimestest on suvi õuesolemise aeg – koos rannamõnude, grillimise, saunatamise, matkamise ja loodusega. Kõige sellega kaasneb aga veel miski: satikad. Mil iganes suvel välja minna, luurab seal parvedeviisi kihavad, ronivaid ja lendavaid putukaid, kes ootavad pidusööki.
Eestis läheb aastas vabasurma üle 200 inimese
2017. aastal sooritati Eestis 226 enesetappu. Maisest elust otsustas loobuda 172 meest ja 54 naist. Euroopas on Eesti enesetappude arvult Leedu, Läti ja Ungari järel neljandal kohal.
Madal kehatemperatuur - iseärasus või hoopis tervisehäda?
Inimese kehatemperatuur võib elu jooksul veidike kõikuda, olenedes paljudest asjadest, nagu vanus, kehaasend, füüsiline aktiivsus, toitumine. Millist temperatuurivahemikku peetakse normaalseks ja millal on põhjust muretseda ja kahtlustada tervisehäda?
Mida teha kange kaelaga?
Kui sa töötad kogu päeva arvutiga, on tõenäoliselt õhtuks kael ja õlad kanged. Mida saaks teha olukorra leevendamiseks? Nõu annab füsioterapeut Gerli Uustalu.
Kodune imevahend igaks otstarbeks
Kohvipaks ei ole imevahendiks mitte ainult ennustamisel. Seda väärtuslikku puru, mille peale kohvi keetmist tavaliselt kohe ära viskame, saab kasutada veel tosinal väga kasulikul moel. Clean Natural Medicine toob meieni kohvipaksu imelised omadused.
Kuidas päikese käes nooreks jääda?
Täna algas enamikus Eesti supelrandades ametlik rannahooaeg. Et päikesest saaks pigem sõber kui vaenlane, tasub päikese käes viibides lisaks kainele talupojamõistusele kasutada päikesekreemi.
TÄNA ALGAS AMETLIK RANNAHOOAEG: kuidas vabaneda seljakarvadest?
Ehkki suviselt soe ilm on juba mõnda aega inimesi päikesemõnusid nautima meelitanud, algab ametlik rannahooaeg täna. Randa minnes võiks iga endast lugupidav mees jälgida, et ei näe välja nagu mõni kauge esivanem.
Tänavu kõikjal pinisevad sääsed levitavad mitut haigust
Viimane kohaliku malaaria ehk halltõve ringkäik oli Eestis enam kui pool sajandit tagasi, ent siiski pole nüüdseni välistatud võimalus, et sääsk võiks mõnda nakkust edasi kanda. 
Kümme põhitõde kaalulangetajaile
Tervislik kaalulangetamine on pikka aega kestev tegevus, mis nõuab kindlameelsust ja järjepidevust. Üldjuhul pole sellel tegevusel ka mingeid salanippe, tuleb teada vaid kindlaid põhitõdesid.
Igasuvine meeleheide: mis aitaks sääsekuplade sügelust ometi leevendada?
Nagu igal suvel – jälle teevad meelehärmi sääsed ning kogu keha sügeleb nagu hull. Mis aitab sääsehammustustest tingitud sügeluse vastu?