NEUROLOOG HOIATAB: alkohol ei ole unerohi ega too sügavat und
Levinud aps unetusega võitlemisel on alkoholi tarvitamine enne uinumist. Ükski alkohoolne jook ei ole unerohi ega anna sügavat, värskendavat und, räägib neuroloog Katrin Põld ERRi uudisteportaalis.
TURGUTA END VITAMIINIKUURIGA! Mis on parim valik lastele, mis eakatele?
Kiire elutempo ei jäta tihtilugu korralikeks tervislikeks söögikordadeks aega, tihti lepitakse kiirtoiduga, mille vitamiini- ja mineraalide sisaldus on väike ja mis tervislikkusega ühegi kandi pealt ei hiilga. Kuidas asja parandada?
HIVist on terveks ravitud juba teine patsient!
Ameeriklane Timothy Ray Brown sai kümmekond aastat tagasi tuntuks Berliini patsiendi nime all. Ta oli esimene inimene maailmas, keda arstidel õnnestus HI-viirusest terveks ravida. Nüüd kuulutab teadusajakirjandus, et surmaviirusest on vabanenud teinegi mees. Tema läheb meditsiiniajalukku Londoni ...
Rootsi hoiatab: linnumajades pesitseb ohtlik tõbi
Rootsi rahvaterviseamet teatas läinud nädalal, et linnumajadest on 60 inimest saanud ohtliku psittakoosi, mida tuntakse ka kui papagoipalavik.
KOHVIISU KAOB ÄRA: kontoris on iga viies tass väljaheidetega reostunud
Kontoris kohvi juues ei mõtle me tõneäoliselt kunagi, et ühiskasutuses tass võiks olla kellegi väljaheidetega saatunud. Ometigi on oht taolise juhuse tekkimiseks väga tõenäoline...
Allaneelatud patarei võib ohustada väikelapse elu
Üha suuremale patareide leviku tõttu on lastel sagenenud patareidest põhjustatud  mürgistusjuhtumid. Eelmisel aastal  registreeriti mürgistusteabekeskuses 28 juhtumit, tänavu juba 5 juhtumit. Arv tõuseb aasta aastalt.
Õnnetu naise ülestunnistus: võin end õhtul toidust kasvõi lõhki õgida
„Ma ei suuda õgimist lõpetada. Söön õhtusöögi ära, millele järgneb korralik maiustamine. Siis viskab magus üle ja haaran jälle midagi soolast. Ja niimoodi vaheldumisi mu söömahood kestavadki,“ kurdab 25aastane Sandra.
Eestis on viimastel aastatel äädikamürgistuse saanud ligi 300 inimest, igal aastal lisandub ligi 30 juhtu
Mürgistusteabe infoliinile 16662 saabub aastas kümneid äädikamürgistusi puudutavaid kõnesid seoses tervisekaebustega äädika aurude sisse hingamisest, valesti lahjendamisest, valesse pudelisse valamisest, ekslikust joomisest või ka veekeedu- või kohvimasinatega katlakivi eemaldamise ajal tehtud jo...
ÕPI OLEMA ENESEKINDLAM! Need kolm rumalat kommet võtavad sult viimase energia
Kas tunned vahel, et sa ei suuda üldse otsustada ja tegutseda? Et tunneksid end enesekindlamalt ja energilisemalt, on tark loobuda mõnest rumalast harjumusest.
VÄLJAPUHKAMINE ON RASKE? 8 soovitust, mis toovad magusama une
Tänasel  rahvusvahelisel unepäeval on hea meelde tuletada, kuidas paremini magada.  Lünklik või ebapiisav uni võib põhjustada mälu- ja tähelepanuhäireid, kergitada kehakaalu, kiirendada vananemist ja avada ukse ka viirusnakkustele.
PSÜHHOLOOG JULGUSTAB: õpetajal peab olema huumorimeelt, kui õpilane saadab ta teatud kohta
Pedagoogi ja psühholoogi Toivo Niibergi sõnul on õpetajaamet üks isevärki amet: rabad, palju rabad, aga töötasu jääb ikka õpipoisi omaks. Õpetaja parimaks kutseoskuseks peab ta huumorimeelt. 
NOOR NAINE PIHIB: veganlus tegi mu paksuks ja uimaseks ning viis aneemia äärele!
Umbes viis aastat tagasi otsustas toona 25aastane Kaidi hakata veganiks. Ta oli lapsest saati armastanud loomi ja teda häiris kole äri, mis käib liha ümber. Ja ega liha talle väga maitsenudki. Kuid nii väga, kui ta ka ei soovinud järgida veganlikku elustiili, pidi ta sellest loobuma. Miks?
ÄRA KANNATA! Proteesihüvitist saab kasutada ka norskamise raviks
Norskamise ja hingamishäirete ravis kinnitab kanda uuenduslik norskamiskape, mida hüvitab nüüdsest osaliselt haigekassa. 
MEHED TUNGLEVAD ARSTI JUURDE: Matti Nykäneni ja Olli Lindholmi äkksurm ajas neile hirmu nahka
Veebruaris suri Soomes ootamatult kaks kuulsat meest – legendaarne sportlane Matti Nykänen ja rokkstaar Olli Lindholm.  Arstid usuvad, et kuulsuste äkksurmad on mõjunud Soome meestele äratusena.
ARST ON MURES: guugeldavad lapsevanemad peavad end sageli arstidest targemaks
Ehkki arstiteadus on arenenum kui ei iial varem, puutuvad Tallinna lastehaigla arstid üha enam kokku lapsevanematega, kes umbusaldavad meditsiini, kirjutab ERRi uudisteportaal.
JÄLLE TUPESEEN! Naistearst annab lihtsaid nippe, mis aitavad seda vältida
Tupepõletik ehk rahvakeeli tupeseen tekitab suuri ebamugavusi ning on üks levinumaid põhjuseid, miks minnakse naistearsti juurde.
REOVEE UURING PALJASTAB: nendes Soome linnades tarvitatakse kõige rohkem narkootikume
Reoveed on nagu linna pissiproov – need reedavad muu hulgas erapooletult, kui palju ja missuguseid narkootikume seal tarvitatakse.
FEKAALSE SAASTAGA: keskmine nutitelefon on WC-potist seitse korda räpasem
Keskmine nutitelefon, mida me armastame suu lähedal hoida, on WC-potist umbes seitse korda räpasem, hoiatab ERRi uudisteportaalis Kristjan Port võimalike haiguste levimise eest. 
RADIKAALNE OTSUS: Itaalias riskivad vaktsineerimata laste vanemad kopsaka trahviga
Itaalias jõustus selle nädala algul seadus, mille järgi vanemad riskivad 500eurose trahviga, kui nad saadavad kooli vaktsineerimata lapse. Alla kuueaastased võidakse üldse koju saata, kirjutab BBC.
KAS VÕID SAADA LIIGA PALJU KOFEIINI? Sellises koguses ja kellaajal on kohv kõige tervislikum
Kohvi joomise kohta levib palju vastakaid arvamusi. Enamikule inimestest seostub see aromaatne soe jook meeldivate tunnetega, samas manitsetakse kofeiinikogust piirama.
NÄGEMINE ON VILETS JA SILMAD KIPITAVAD? Millal vajad silmaarsti, millal aitab optometrist?
Silmanägemist soovitatakse kontrollida vähemalt kord kahe aasta jooksul.  Millal peaks minema silmaarsti vastuvõtule, milliste sümptomite korral saab abi prillipoe optometristilt?
SUPERTRIPPERI MÜSTEERIUM ON LAHENDATUD: selgus tuntud peopaik, kust naised said ohtliku nakkuse
Jaanuaris kirjutas Briti meedia kahest naisest, kes olid haigestunud raskesti ravile alluvasse nn supertripperisse. Uuriti, kas nad on saanud nakkuse ühest Euroopa peopaigast, kuid täpset kohta ei nimetatud.
PLAANID VÄHEM JUUA? Tule osale alkoholitarvitamise uuringus!
Tervise Arengu Instituut (TAI) kutsub huvilisi osalema uue, alkoholi tarvitamise vähendamist toetava veebipõhise programmi „Selge“ mõju-uuringus.
KIBE PISSIHÄDA? Need vahendid leevendavad ja ennetavad põiepõletikku
Kogu aeg on pissihäda, aga vetsus ei tule suurt midagi. Ja kui tuleb, siis on oi, kui kibe. Kuidas ravida ja ennetada põiepõletikku, räägib lähemalt Südameapteegi proviisor Külli Teder.
TOIDUPÜRAMIID ÕPETAB ÕIGESTI TOITUMA: söö vähem magusat ja lihatooteid!
Tervise Arengu Instituut (TAI) alustas sellel nädalal kampaaniat „Tasakaalus peitub jõud“, mis kutsub järgima toidupüramiidis esitatud toitumissoovitusi, vältima ekstreemseid dieete ning sööma vähem lihatooteid ja magusat.
PINGUTAD HIRMSASTI, AGA KAAL EI LANGE? Geenid ja veel 9 põhjust, miks just sinul on nii raske
Pingutad hirmsasti, aga kaal ei näitab vaevu mingeid muutusi. Ära anna alla ja vaata üle, kas need põhjused rikuvad su lootused kaalu langetada.
OHATIS HAKKAB TULEMA: kõige olulisem on tegutseda kiiresti just nii!
Vastikud villid ilmuvad huulele tavaliselt kõige valemal hetkel. Kui tunned, et ohatis hakkab jälle tulema, on kõige olulisem alustada kiiresti ravi.
MÕJU TUGEVNEB VÕI NÕRGENEB: ära võta ravimeid koos nende toitude ja ravimtaimedega!
Mitmed toiduained ja ravimtaimed võivad suurendada või vähendada ravimi mõju organismile. Koostoimetele tuleks tähelepanu pöörata just eakamatel inimestel, kes kasutavad regulaarselt mitmeid ravimeid korraga.
NAISTEARST ANDREI SÕRITSA VILJATUSEST: „Naine võib tunda end superhästi, aga lapsesaamise rong on juba läinud.“
Aeg-ajalt kuuleme imelugusid kõrges eas sünnitajatest. Kas ka 50aastane võiks tõesti veel loomulikul teel rasestuda? „Teoreetiliselt on see võimalik,“ tõdeb naistearst Andrei Sõritsa. „Aga mina ei ole näinud oma silmaga ühtki 50aastast, kes on loomulikul teel rasestunud. Tõenäosus on sama suur, n...
IMELIKUD TERVISEHÄDAD? 10 kõige tavalisemat asja, mida naised ei tea üleminekuaastatest
Kui veab, siis ei pane mõni naine üleminekuaastate vaevusi tähelegi, kuid umbes pooled kurdavad, et see segab igapäevaelu.  Kas endal annab ka midagi teha, et see aeg mööduks kergemalt?
SIGNE KIVI: „Musta auku kukud kiiresti, kuid sealt välja ronid aeglaselt.“
Signe Kivi usub arstiteadusesse ja sellesse, et kui on vaja abi, tuleb seda arstilt küsida – nii kehalise kui vaimse tervise murega. 
UIMANE JA VÄSINUD? 5 soovitust, kuidas leida kevadel uut energiat!
Kui kuulud nende hulka, kellel on hommikuti raske voodist tõusta, kes on terve päeva unised ja jõuetud ning kelle energiavarud pidevalt otsakorral, siis võib sul olla kevadväsimus.
TAHAD KAALU LANGETADA? 5 nippi, mis päästavad libastumisest nädalavahetusel
Nädalavahetus on dieedipidajate vaenlane – siis on kõige raskem toitumisrutiinil silma peal hoida, sest argirütm on häiritud ja ahvatlusi palju rohkem. 
KAS SU JOOMINE ON KONTROLLI ALL? Kui need küsimused tunduvad ebamugavad, oled juba riskantsel pinnal
Kas oled vahel mõelnud, et jood liiga palju? Kui vastad teatud küsimustele jaatavalt või tekitab neile vastamine ebamugavust, võib sul olla juba tõsine probleem.
PSÜHHIAATER SELGITAB: läbipõlemine ohustab neid, kes on väga tööle pühendunud
Stressi puhul säilib lootus, et kui kõik tehtud saab, läheb elu edasi, läheb paremaks. Läbipõlemise korral lootust enam pole, tundub, et miski ei muutu ja valguskiirt ei paista.
LÕPUKS OMETI! Grippi haigestumine on vähenenud
Terviseameti andmetel on grippi haigestumine vähenenud. Gripijuhte oli veebruari viimasel ja märtsi esimesel nädalal 835, üle-eelmisel nädalal  1018 ja sellele eelnenud nädalal 1400 korral.
PANE KEVADVÄSIMUSELE PIIR! 10 olulist vitamiini ja mineraali, mida vajab iga inimene
Kevad – rõõmu ja värskuse aeg! Paraku seostub paljudele see aastaaeg pigem kohutava väsimuse ja jõuetusega. Mõni ei suuda enam isegi igapäevatoimetustega toime tulla.
NEED PEAVAD KÖÖGIS OLEMA! 6 asendamatut toiduainet, mis aitavad püsida tervemana
Ükspuha, mis häda sulle kallale kipub - esimese asjana ei pea jooksma poodi ega apteeki. Ava köögikapp ja vaata, mis sul seal olemas on.
KÕHT VALUTAB SAGELI? 4 tavalisemat tervisehäda, mis panevad kõhu valutama
Kõhuvalu on üks ebamäärasemaid tervisehädasid, mille üle inimene kurdab. Enamasti ei osatagi täpselt öelda, kust ja mismoodi valutab. Kui valu on tugev, peab kohe arsti poole pöörduma.
POISS TÕMBAS KOMMI KURKU JA HAKKAS LÄMBUMA: õpetaja päästis lapse kuulsa Heimlichi võttega
Möödunud nädalal juhtus ühes Soome koolis väga ehmatav lugu: kolmanda klassi poiss hakkas lämbuma, kui ta tõmbas kommi kurku.
LIHTNE STRESSIABI: 2 tuntud maitsetaime, millel on ka rahustav toime
Maitsetaimed annavad toidule hea maitse ja sobivad kaunistuseks. Kuid neil on ka tervistavaid omadusi.
SÄRAVA NAHA RETSEPT: need toidud ja vitamiinid äratavad üles talvest väsinud naha
Talvine külm, jäine tuul ja kuiv õhk on kahjustanud meie näonahka ja muutnud selle kuivaks ja karedaks. Lisaks oleme pika talve jooksul ära kulutanud suurema osa oma vitamiinide ja mineraalide varust.
KAS JOOD LIIGA PALJU LÕÕGASTUSEKS? Vasta ausalt neile kuuele küsimusele
Klaas või paar veini võib olla hea vahend lõõgastumiseks. Ehk tasuks jätta teinekord siiski joomata ja leida muid viise pingete maandamiseks?
Naistearst Andrei Sõritsa: „Sünnitus on nagu autosõit, alati võib ootamatusi ette tulla.”
Mida teha, kui naine hakkab sünnitama, aga tundub, et sünnitusmajja ei jõuagi? Kas mees peaks sellisteks olukordadeks kuidagi valmistuma? ”Põhimõtteliselt võib naine sünnitada ka põllu peal ja midagi ei pruugi juhtuda,” ütleb naistearst Andrei Sõritsa muiates. Kuid olukord võib muutuda keerulisek...
VÄSIMUS SEGAB KA PÄEVAL? 9 põhjust, miks see võib pikalt kesta
Aeg-ajalt oleme kõik väsinud ja selle pärast pole vaja muret tunda. Kuid pidev väsimus võib kõnelda mingi aine puudusest, haigusest või valest elustiilist.
NORSKAMINE KONTROLLI ALLA! Appi tõttab uuenduslik meetod
Uneapnoe ja norskamine on hingamishäired, millest üks tekitab pikaajalisi raskeid tervisehäireid ning teine unehäireid nii inimesele endale kui pereliikmetele. Abi võib olla uuenduslikust unekapest.
MAAGILINE MÕJU: nii on seotud soolestik, uni ja vaimne tervis
Soolebakteritel on väga suur mõju meie tervisele. Head soolebakterid kaitsevad meid mitmete haiguste eest, aga kui bakterite tasakaal on paigast ära, soodustab see ülekaalu, sooltehaiguste, depressiooni ja 2. tüübi diabeedi teket.
TAHAD TALVEPEKIST LAHTI SAADA? 8 tuttavat toitu, mis annavad kaalulangetusele hoogu juurde
Pole mingit maagilist valemit, mis aitaks võluväel kaalust alla võtta. Aga siin on mõned toidud, mis teevad kaalust allavõtmise kergemaks. 
VÄRSKE UURING TÕESTAB: vaktsineerimine ei põhjusta tõesti autismi
Värske suur uuring tõestas, et laste vaktsineerimisel ja autismi tekkel pole seost. Teadlased on aga skeptilised, et neil õnnestub vaktsineerimisvastaseid ümber veenda. 
NII PANED PEKID PÕLEMA! 3 kõige olulisemat ainevahetuse kiirendajat
Ükskõik, kas oled  pärinud allavõtmiseks head või halvad geenid – ainevahetust annab ikka parandada!