Fenomenaalne kogemus: mees jooksis 401 päevaga 401 maratoni
Maratoni läbimine on erakordne saavutus, ent 36-aastane britt Ben Smith otsustas viia selle uuele tasemele ning joosta maratone 401 päeva järjest.
Vähi tõttu kahjustada saanud rindade taastamiseks on mitu võimalust
Eestis vajab aastas paarsada naist rinna taastamise protseduuri, mis on seotud nende rinnavähiraviga. Eesti plastika- ja rekonstruktiivkirurgia seltsi liige, sotsiaalministeeriumi plastikakirurgia erialakomisjoni liige Olavi Vasar selgitas Terviseuudistes, kuidas see täpselt käib.
Mis on saanud ajukahjustusega Jürgenile kogutud annetustest?
Eelmise aasta lõpul kirjutasime pärast õnnetust kõne- ja kõndimisvõime kaotanud Jürgenist, kelle heaks koguti toona annetusi, et poiss saaks taas liikuma ja lihaste hoolduseks vajaliku massaaživanni. Nüüd naudib Jürgen uut vanni, käib iga nädal teraapiates ja areneb jõudsalt.
Uuring: igapäevane dušš teeb su haigustele vastuvõtlikumaks
Nii nagu ühegi toidu ega harjumusega ei maksa liialdada, ei tasu seda teha ka enda pesemise puhul, kuna see võib kasu asemel teha kahju.
Parkinsoni tõve varased sümptomid, millest on kerge mööda vaadata
Parkinsoni tõbi allub paremini ravile, kui see varakult avastada. Samas on haiguse puhul see oht, et sümptomeid on üsna mitmeid ning inimeseti avalduvad need erinevalt.
Küsitlusuuring: kuidas mõjub piiri tagant alkoholi toomine Eesti inimeste alkoholitarbimisele?
Alkoholitarbimine on viimase kümnendi jooksul langenud ja seda peamiselt igal nädalal alkoholi tarbinud inimeste arvelt. Samas on seos piiri taga alkoholi järel käimise ja alkoholitarbimise sagenemise vahel olemas.
Kaal jääb dieeti pidades toppama - mis on valesti?
Kui oled kunagi kogenud paigalseisu, mil kaalunumber lihtsalt keeldub kuhugipoole liikumast, tead kindlasti seda meeletut pettumust. Nädal läheb nädala järel ning number on ikka sama olenemata pingutustest.
Mida teha, kui jooksmisel hakkab küljes pistma?
Igaüks on ilmselt joostes või muud aktiivset treeningut harrastades kogenud torkivat valu alakõhus või küljes, mis trenni suisa ära võib rikkuda. Õnneks saab seda ennetada.
Nutikas piimhappebakter TENSIA® aitab ennetada kõrget vererõhku
Pingeline ja kiire eluviis võib pahaaimamatult põhjustada normaalsest kõrgemat vererõhku. Ravi kõrge vererõhu alandamiseks määratakse aga alles siis, kui tervisehäda muutub tõsisemaks ja ka tervisele ohtlikumaks. Peamised kõrge vererõhu põhjustajad lisaks stressirohkele elule on suitsemine, alkoh...
Ravimiamet muutis maa-apteekide videonõustamise osas meelt
Ravimiamet tegi ettepaneku, et teatud tingimustel tohib pakkuda apteegiteenust videosilla kaudu, ilma et proviisor või farmatseut viibiks samal ajal apteegis.
Eesti doktoritöö: läkaköha esineb ligi 500 korda tihedamini, kui riiklikes andmetes näha
Inimesed puutuvad läkaköha bakteriga kokku ligi 500 korda tihedamaini kui seda näitab riiklik statistika ehk registreeritud haigestumus, leidsid oma uuringutega Eesti teadlased.
Kallis ja kehv hambaravi vihastab patsiendid välja
Aina enam leidub inimesi, kes pole rahul oma hambaarsti tööga ja lähevad abi otsima terviseametist.
Peamised harjumused, mille tõttu kaal tõuseb
Pole mingi saladus, et kaalutõus tuleb sageli liigsest söömisest. Selles mängivad aga oma rolli ka tervislikud ja ebatervislikud harjumused.
Graafik: millise maakonna elanikud paistavad silma haiguste ja elupõletamisega?
Tervise Arengu Instituudi (TAI) andmetest selgub muuhulgas, et Lõuna-Eesti elanikke kimbutab enim depressioon, tuberkuloosi haigestub enim valgamaalasi ning kasvajatesse sureb enim Lääne-Virumaa elanikke.
Sündivat last mõjutab mõlema vanema eelnev terviseseisund
Esmaspäeval avaldati teadusajakirjas The Lancet kolm uuringut, mis näitasid, kuidas nii naise kui ka mehe tervisel võib nende järeltulijate sünnikaalu või ajuarengut mõjutada.
Amet võttis luubi alla ravimi, mille vale manustamine on viinud surmani
Euroopa Ravimiamet (EMA) hakkas hindama metotreksaadi valest kasutamisest tingitud ravivigade riske, sest neile laekub jätkuvalt teateid selle üleannustamisest.
Pähklite kasulik mõju kaitseb südant
Regulaarne pähklite söömine võib vähendada südameinfarkti ning arütmia riski, leidis värske uuring.
Doktor Riina Kütner: igaüks võiks vahel lösutada
Põhja-Eesti Regionaalhaigla tunnustatud onkoloog Riina Kütner kohtab oma patsiente nii spaas, poes kui ka teatris, sest pika tööstaaži jooksul on neid kogunenud niivõrd palju. Kuigi vähk nõuab palju elusid ja kõiki patsiente ei saa päästa, on Kütneri silmis saavutus ka see, kui ta suudab inimese ...
Sagedasimad küsimused, mis diabeedi kohta tekivad
Ida-Tallinna Keskhaigla diabeediõe Marje Klauksi sõnul küsitakse tihti ravimite võtmise vajalikkuse ning kindlate toitude söömise kohta.
Füsioterapeut: liikumine on nagu ravim, vaid ühest korrast kasu ei saa
Füsioterapeut Pirelt Lausilt küsitakse tihti seda ühte harjutust, mis terviseprobleemist vabastaks. Tema sõnul sellist harjutust olemas ei ole, kasu saab regulaarsest ja meeldivast liikumisest.
Toitumisteadlane: tänapäeval võib rasvunud olla nii südamearst kui endine sportlane
Ajal, mil ilmastikukatastroofide ja sõdade tõttu vaevlevad miljonid inimesed näljahädas, suureneb paljudes riikides hoopis eluohtlikult rasvunute osakaal, kirjutab TTÜ toitumisinstituudi emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Rõõmusõnum: raske tõve seljatanud Annabel pääses haiglast
Mullu oktoobris puudutas paljude eestimaalaste südameid lugu seitsmeaastasest Annabel Sepast, kes võitleb neuroblastoomiga. Täna teatas sotsiaalmeedias ETV saade «Pealtnägija», et tüdruk pääses haiglast koju.
7 südamehaiguste riskifaktorit, mida saad ise mõjutada
Järjest rohkematel inimestel on vähemalt üks südame- ja veresoonkonnahaigusi soodustav tegur. Eesti asub piirkonnas, kus on 90-94 protsenti inimesi, kellel on mitu kardiovaskulaarset riskifaktorit.
Linaseemnete tervisekasu väheneb, kui jätad tegemata selle lisasammu
Linaseemned on teada-tuntud oma südamesõbraliku tervisemõju poolest, ent kui lisad neid lihtsalt niisama salatisse, pudrule või leiva sisse, ei pruugi soovitud kasu sealt kätte saada.
Leetrihirm viib üha rohkem inimesi kontrolli ja vaktsineerima
Eestis tänavu esinenud leetrite juhtumid on tõstnud inimeste huvi vaktsineerimise ja olemasolevate antikehade testimise vastu.
Teadlastel õnnestus Alzheimeri tõbe põhjustav geen eemaldada
Teadlastel õnnestus edukalt inimese ajust Alzheimeri tõve põhjustav geen eemaldada ning vältida haigusele omaseid muutusi ajus.
Teadlased soovitavad peale treeningut puuvilja haarata
Treeningust taastumisel on banaan efektiivsem kui spordijook, leiti ratturitega läbiviidud uuringus.
Jooksmine lindil või metsarajal – kumba eelistada?
Arutelu selle üle, kas parem ja efektiivsem jooksutreening on värskes õhus või jooksulindil, on kestnud juba pikalt. Vastus peitub lõppude lõpuks siiski selles, millised on su eesmärgid ja eelistused.
Tahad seljavalust vabaneda? Tõsta raskusi!
Kuigi seljavalu patsientidele soovitatakse raskuste tõstmisest eemale hoida, on teadustööd näidanud, et selline lähenemine treeningule on vigastuste ja valu vähendamises ebaefektiivne.
Kuidas takistada eeldiabeedi kujunemist suhkruhaiguseks?
Suhkruhaiguse tekkimist saab mõnel juhul takistada, kui muudad senise elustiili tervislikumaks, liigud rohkem ja sööd mitmekülgsemalt.
Ultrasportlane Rait Ratasepp peab suureks saavutuseks vigastustevaba treenimist
Tänavu lausa 20-kordse ultramaratoniga silmitsi seisev Rait Ratasepp annab nõu, kuidas sportides vastu pidada, leida motivatsiooni ja vältida ülekoormust.
Füüsiline aktiivsus kaalub südamehaiguste puhul üles päriliku riski
Uurijate sõnul on põhiline sõnum see, et füüsiline aktiivsus seostub väiksema südamehaiguse riskiga isegi siis, kui inimesel on pärilik eelsoodumus haigestuda.
Toekas tervislik supp soodustab seedimist ning toitainete imendumist
Supp jääb vahel teenimatult tagaplaanile kui toit, mida võetakse vaid kui eelrooga. Siiski võib sellest kujuneda korralik, toekas eine. Supp annab kehale ülimalt vajalikku vedelikku ning sealt omastame kergesti toitaineid.
Tromboosi 7 salakavalat sümptomit, mida pead teadma
Tromboos tekib siis, kui tavapäraselt vedel ja ringlev veri hüübib, pakseneb ning muutub želatiinitaoliseks, moodustades klombi. Osa vereklompe lahustub iseenesest, püsivad ja suuremad võivad saada aga tervisele saatuslikuks.
Pulsikella ootamatu näit võis naise elu päästa
Heather Andersoni pulsikell võis tema elu päästa, kui näitas telekavaatamise ajal kummaliselt kiiret südamerütmi.
USA uuring proovib seletada Mona Lisa saladuslikku naeratust
Teadlased avastasid eksperimendis, kuidas inimeste alateadlikud tunded nende nägemist mõjutavad. See võib seletada, miks Mona Lisa naeratuse kohta nii palju erinevaid arvamusi on.
Naistearstide selts: väiksemates haiglates on probleeme sünnitusabiga
Naistearstide seltsi hinnangul on väiksemates haiglates probleeme kvaliteetse sünnitusabiga, sest epiduraalsünnitus on võimalik vaid vähestes haiglates, meedikuid napib ning mitmes haiglas pole valves lastearsti ja puudub vereteenistus.
Hämmastav haigus paneb luud küünlavahale omaselt voolama
Igaüks teab, mis on osteoporoos ehk luude hõrenemine, ent kas oled kuulnud haruldasest haigusest, mis paneb luud voolama nagu küünlavaha?
Haigused, millesse nakatumisega riskid meres ujudes
Meres ujumine ei pruugigi olla tervisele turvaline, ent pigem puudutab see riskirühmi, selgub kokkuvõtlikust uuringust.
6 tervisekasu, mida saad eestimaisest kartulist
Soodne ja hästi kättesaadav kartul on üsna alahinnatud toiduaine ning vähemalt dieedipidajatel soovitatakse seda alatasa vältida. Kui mõjuvat põhjust pole, ei pea seda siiski tegema.
Igal aastal sünnib kümmekond last autos
Igal aastal on kümmekonnal lapsel ilmale tulemisega nii kiire, et nad ei jõua haiglasse jõudmist ära oodata. Statistika näitab, et kõige enam on selliseid lapsi Harjumaal.
Unetus: kolm märki, et oled uinumiseks liiga suures stressis
Stressis kehal võivad lüheneda sügava ja taastava une faasid, mis omakorda suurendab pinget veelgi. Pingeid annab leevendada lõõgastavate harjutustega.
Lapsed virgaks! Liikumislabor aitab koolipäeva aktiivsemaks muuta
Kuna tänapäeva lapsed liiguvad üha vähem ja nende tervis jääb seetõttu kiduramaks, siis püüab TÜ Liikumislabor leida koostöös koolidega sellele probleemile lahendust.
Dotsent: vaid paar tundi trenni nädalas ei rahulda keha liikumisvajadust
Kuigi liikumise olulisusest räägitakse palju, ei tea ega täida paljud Eesti inimesed siiski norme, mis aitaksid neil hoida nii oma üldist tervist kui ka südant.
Kardioloog Viigimaa 25 nõuannet, kuidas oma südant hoida
Südamearst Viigimaa soovitab oma südame heaks olla positiivse ellusuhtumisega, jälgida toitumist ja ise süüa teha.
Lihasvalu pärast treeningut – hea või halb?
Tõenäoliselt on iga jõutreeninguga kokku puutunud inimene tundnud treeningujärgset lihasvalu. Kuid millest see tekib? Kas ütlus «no pain, no gain» vastab ka tegelikkusele?
Laulja Helen Adamson: reisil haigestudes mõistad, kui hea arstiabi meil on
Seiklushimuline laulja ning saatejuht Helen Adamson on külastanud 29 eri riiki, kuid mitte kõik reisid pole möödunud viperusteta - nimelt on naine reisil olles kolmel korral haigestunud.
Suur uuring: öine eluviis võib tuua varase surma
Öise eluviisiga inimestel on tihti lühem eluiga, rohkem psühholoogilisi probleeme ja suurem võimalus haigestuda diabeeti, leidsid Surrey ülikooli teadlased brittidega tehtud uuringus.
Hiinas sündis beebi neli aastat pärast oma vanemate surma
2013. aastal autoõnnetuses hukkunud Hiina paar oli lasknud ühise embrüo külmutada juhuks, kui neil peaks vaja minema kunstliku viljastamise abi. Möödunud aasta lõpul sünnitas surrogaatema nende lapse.
Psühholoog: pelgalt depressioonitesti põhjal endale diagnoos panna on väär
Märtsi lõpuks oli MTÜ Peaasjad kampaania «Must lumi» raames depressioonitesti täitnud üle 35 000 inimese ning enam kui pooltel olid depressiooni sümptomid üle piirnormi. Samas ei maksa endale sellist tulemust saades kohe depressiooni diagnoosi panna.