Viis olulist rolli, mida häbemekarvad mängivad tervise seisukohalt
Häbemekarvadel on otstarve – eelkõige vähendab see seksimisel tekkivat naha hõõrdumist, samuti ennetab bakterite ning teiste patogeenide edasi kandumist.
Põhjus, miks punapäid ähvardab suurem nahavähi risk
Nahavähi tekke üheks riskigrupiks peetakse loomulikke punapäid. Miks mängib aga juuksevärv nii ohtliku tõve tekkes rolli?
5 märki, et jood ohtlikult suures koguses vett
Suurem osa inimesi ei joo päevas piisavalt palju vett, kuid probleem on ka teistsugune äärmus, kuna ühegi toidu ega joogiga pole hea liialdada.
Uuring: nende toitude vähene tarbimine soodustab vähi teket
Toitumine mõjutab vähiriski rohkem kui seni arvatud, selgus uues uuringus.
6 põhjust, mille tõttu võib tekkida mittesuitsetajal kopsuhaigus
Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, milleks võib olla näiteks pidev bronhiit, ei pruugi tekkida vaid suitsetajatel. Teatud tegurid võivad põhjustada seda ka mittesuitsetajal.
Soolebakterite turgutamine õige toiduga tagab hea tuju
TÜ emeriitprofessori Selma Teesalu raamat «Isikupärane toitumine ja soolestik» annab nõu, kuidas soolebaktereid sobilikult toites saame oma tuju tõsta, kirjutab toidu– ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskuse teadlane Kaarel Adamberg raamatuarvustuses.
«Tervise teejuht»: liigesesüst leevendab levinuima liigesehaiguse sümptomeid
Postimehe saate «Tervise teejuht» seekordses teeb Confido peremeditsiini eriarst Marko Ölluk puust ja punaseks, mis on liigesesisene süst ja millal seda vaja läheb.
Õnnetu vettehüppe tagajärjel ratastooli jäänud noormees vajab tuge taastusraviks
MTÜ Naerata Ometi kutsub toetama 30-aastase Magnuse taastusravi, mis aitaks ratastoolis noormehel uuesti käima õppida.
Doktor: kõhrest kõrva välja lõigata oli nagu seebikujukest nikerdada
Tööülesandeid täites rebenes jubedas avariis sõduril pea küljest vasak kõrv. USA armee kirurg lõikas naise enda rinnakukõhrest välja uue kõrva, mida seejärel kasvatas siirdamiskõlbulikuks patsiendi käenaha all.
Klombid või must veri? Loe, milline on normaalne menstruaalveri
Menstruaalvere värvus võib anda hea ülevaate tervislikust seisundist, näiteks viidata põletikule või isegi nurisünnituse algusele.
Transseksuaalne mees sünnitas medõe hoolimatuse tõttu surnud lapse
Kui transseksuaalne mees saabus haiglasse tugevat alakõhuvalu kurtes, ei pidanud medõde seda hädaolukorraks, vaid viitas, et mees on ülekaaluline ning ilmselt on tal vererõhuravimid võtmata. Tegelikkuses oli mees rase ning tal oli alanud sünnitustegevus.
Michael Jacksoni nime kuulmine põhjustab noorel naisel seni paanikahooge
Kui Poppy Johnson oli viiene, nägi ta televiisorist Michael Jacksoni zombidest kubisevat muusikavideot «Thriller». Alates sellest hetkest võib isegi laulja nime kuulmine esile kutsuda paanikahoo.
Arst pidas nahavähki tavaliseks sünnimärgiks
Sünnimärke tekib elu jooksul juurde, need võivad muutuda suuremaks ja enamasti pole põhjus kurjakuulutav. Ühe naise kuju muutnud sünnimärk osutus aga eluohtlikuks nahavähi vormiks.
Paks laps pole ilus laps! Juba mõned ülekilod panevad teismelise südame ohtu
Nii nagu rasvunutel, on ka pisut ülekaalulistel teismelistel kõrgem risk haigestuda südamehaigustesse, selgus Brasiilia São Paulo riikliku ülikooli teadlaste uuringust.
Tuntud suunamudija: depressioon ei kao ära, ta tuleb ja läheb nii, nagu soovib
Mai alguses lansseeris Instagram kampaania #RealConvo, et tõsta vaimse tervise alast teadlikkust. Eestis on teemaviitega #PärisElu tehtud Instagramis üle 200 postituse, kus noored jagavad kogemusi depressiooni, ärevushäirete ning kiusamisega.
Tasub teada: kuidas ära tunda eluohtlikku kuumarabandust?
Tõenäoliselt on tegu kuumarabandusega, kui kehatemperatuur kiiresti tõuseb, higistamine peatub ning organism ei suuda ise maha jahtuda.
Naisel põhjustas dementsuse sümptomeid selle vitamiini puudus
Naine elas viis aastat teadmisega, et tal on dementsus. Sümptomid osutusid aga hoopis B12-vitamiini puuduseks.
Aasta terviseedendaja annab nõu: kuidas teha tervislikke toiduvalikuid?
Aasta terviseedendaja tiitli pälvinud Tallinna Ülikooli teadlane Sirje Vaask räägib, kuidas valida tervisele kasulikku toitu ja kaalust alla võtta.
Naine andis tütre elu päästnud tuletõrjujale neeru
Kui Becca Bundy väikest tütart tabas haigushoog, jõudis esimesena appi vabatahtlik tuletõrjuja Bill Cox. Kaks aastat hiljem sai ema tänuvõla tasuda, andes mehele ühe oma neerudest.
Kui palju kardiotreeningut on liiga palju?
Higistama ajav ning pulssi tõstev kardiotreening on hea südamele, kopsudele kui ka vereringele, aidates ennetada kroonilisi haigusi. Soovituslik on igasse nädalasse mahutada vähemalt 150 minutit treeningut. Milline võiks olla aga ülemine piir?
E-sigaretid võivad muuta hingamisteed gripile vastuvõtlikumaks
Ameerika Rindkere ühing esitles oma esialgset uuringut, kus leiti, et e-sigareti auru sisse hingamine võib nõrgestada immuunsussüteemi.
6 ootamatut harjumust, mis saboteerivad kaalulangust
Jätkuvalt on paljud arvamusel, et kaalulanguse saavutab range dieediga, mil ajad endale sisse vihatud brokolit ja kaalikat. Paraku on siiski nii, et eduka kaalulanguse tagab meelepäraste tervislike toitude söömine, mitte muserdavate harjumuste juurutamine ja enda näljutamine,
Viis moodust, mis leevendavad sügelevat sääsehammustust
Kui satud sääserünnaku ohvriks, saad ees ootavat sügeluse painet leevendada kodus tõenäoliselt juba olemasolevate vahenditega.
Uuring: iga neljas kogeb meditatsiooni tulemusena hoopis ärevust ja hirmu
Iga neljas regulaarne mediteerija on end meditatsiooni tulemusena tundnud hoopis halvasti, vahendas ERR Raadio2 teadus- ja tehnikauudiseid.
Teisel elunädalal raske operatsiooni läbinud Johann-Roger vajab hingamiseks masinaparki
Väike Johann-Roger on veetnud kõik oma viis elukuud haiglas. Kaheksandal elupäeval avastasid arstid tal kaasasündinud hinge- ja söögitoru vahelisse ühenduse ehk fistuli, päev hiljem tegi ta läbi raske operatsiooni, kuid operatsiooni piirkonda tekkinud liigse armkoe tõttu vajab ta nüüd hingamisapa...
Kuidas kasutada süsivesikuid kaalu alandamiseks?
Kuna makrotoitained on keha asendamatud energiaallikad, on teaduses hakatud käsitlema süsivesikuid kui hea vormi alustala. Saad süsivesikuid ära kasutada oma füüsise edendamiseks ja ka kaalu kaotamiseks.
Miks ma jooksen?
Inimesed jagunevad laias laastus kahte leeri: need, kes peavad jooksmist raskeks või igavaks, ning teised, kes on leidnud selles midagi hingele.
Need toidud võivad anda alko- või narkotestis valepositiivse tulemuse
Maikuus lahutati oma vastsündinud lapsest Elizabeth Dominguez, kelle sünnituseelne narkotest andis positiivse tulemuse oopiumi suhtes. Hiljem selgus, et see oli valepositiivne, kuna naine oli söönud moonisaiakest. Mooniseemned pole aga ainuke toit, mis võib tekitada võltsi narkojoobe.
Pikaajaline uuring leidis, kuidas toitumine rinnavähki suremist mõjutab
Uus uuring leidis, et madala rasvasisaldusega toitumine aitab vähendada rinnavähki suremise riski. Siiski ei tähenda see teadlaste sõnul, et rasva osakaalu toidus peaks ilmtingimata vähendama.
4 põhjust, miks vistrikud tõstavad pead pidevalt samas kohas ja kuidas seda vältida?
Vistrikud tekivad korduvalt samadesse kohtadesse, kust nad just kadusid. Õnneks on võimalik astuda samme, et lõpetada kangekaelsete vistrike naasmise nõiaring.
Need harjumused aitavad edukalt dementsust ennetada
Möödunud nädalal avaldas maailma terviseorganisatsioon (WHO) esimesed ametlikud juhised dementsuse ennetamiseks, pannes nimekirja etteotsa aktiivse liikumise.
Eesti kalaliik aitab teadlastel vähki ravida
Teadlased loodavad vana kalaliigi abil tõhusalt manustada inimajusse ravimeid, mis aitaksid vähi ja insuldi puhul olukorda oluliselt parandada.
Laste vegantoitumisele panemine võib Belgias tähendada vanglakaristust
16. mail andis Belgia kuninglik meditsiiniakadeemia välja soovituse, mis teeb võimalikuks arreteerida vanemad, kes sunnivad oma lapsi vegan dieeti jälgima.
Kanaliha on märksa rohkemat kui sportlaste valgurikas lemmiktoit
Kanaliha kasutamiseks roogades on loendamatult võimalusi. Kanaliha on maitsev ja madala kalorsusega, sisaldades palju valku ning teisi organismile vajalikke aineid, kirjutab Tervisliku toitumise blogi.
Brokolis sisalduv koostisosa peatas uuringus vähi kasvu
Uus uuring leidis, et ristõielised köögiviljad sisaldavad koostisosa, mis võib olla vähi nõrgaks kohaks.
Uuring: nende jookide tarbimine tõstab varase surma riski
Paljudel suhkruga magustatud jookidel on vähe või mitte mingit toiteväärtust ja nendes sisaldub hulgaliselt kaloreid. Uue uuringu kohaselt peitub varjatud oht aga ka seni tervisetoodetena käsitletud mahlades – isegi sada protsenti looduslikud puuviljamahlad võivad suurendada varajase surma ohtu.
Südame löögisagedus ennustab oodatavat eluiga
Südame löögisagedus puhkeseisundis räägib tervise kohta palju.
Mis on südant koormava soola tervislikud alternatiivid?
Toitumisnõustaja Katrin Pärt toob välja peamised soolaga seotud ohukohad ning pakub sellele maitseainele alternatiive.
Teeme selgeks: kas pissihäda kinnihoidmine on põiele ohtlik?
Vahel tuleb ikka ette, et tööülesande tähtaeg on kukil või filmis nii põnev hetk, et kuidagi pole aega kohe tualetti joosta. Kas säärane pidev muster hakkab aga tervist ohustama?
Mis juhtub kehas, kui sooja ilmaga väljas napsutad?
Nii mõnigi armastab sooja ilma nautida, kesvamärjuke või kangem kraamgi näpus. Kui palavaga aga alkoholisse ettevaatlikult ei suhtu, võib see halvasti lõppeda.
4 asja, mis juhtuvad ajuga, kui magad öösel alla 6 tunni
Enesetunne ei pruugi napi une korral isegi väga kehv olla, kuid ometi mõjutab see tuju ja töötulemust, isegi kui ise seda ei märka.
Vähile immuunsete vaalade rakud võivad aidata inimestel haiguse seljatada
Inimestel suureneb vähktõve risk vanuse ja kaalu kasvades, aga maailma suurimate imetajate vaalade puhul see nii ei ole. Nad ei haigestu vähki peaaegu üldse. Saladusloor on langenud ja ka inimesed saavad sellest teadmisest kasu lõigata.
Putukahammustuse A ja O – millal ravida end ise, millal kutsuda kiirabi?
Puugid on aprillist saati liikvel, õige pea ilmuvad välja esimesed kiuslikud sääsed ning suve alguses peame rahulikuks jääma ka mesilaste-herilaste juuresolekul. Paraku juhtub vahel ikka, et üks või teine putukas teeb inimesele sutsaka ära.
Ebameeldiv jalaseen varitseb ühiskasutatavates paikades
Jalgade seenhaigus algab tavaliselt üsna tagasihoidlike sümptomitega neljanda ja viienda varba vahel. Algul ei pruugi see põhjustada mingeid vaevusi, mõnikord esineb naha sügelust. Edaspidi kahjustuvad ka teised varbavahed ning tallad.
Millises koguses kohvi joomine muutub südamele kahjulikus?
Paljude inimeste jaoks on kohv maagiline pruul, mis käivitab päeva, lükkab hooga tagant pärastlõunasi toimetusi ja mõnikord aitab ka õhtustega ühele poole saada. Kuid kui palju kohvi on liiga palju? Vastuse annab uus ulatuslik uuring.
Vaata otse! «Tuhat tervist»: millal saab Alzheimeri tõbi ravitavaks?
Tervisesaade «Tuhat tervist» teeb seekord juttu väikelapse suuhügieenist, Alzheimeri tõvest ja beebi päikesekaitsest.
«Troonide mängu» staar: sari pani mind ennast vihkama
Troonide mängu näitlejatar Maisie Williams (22) tunnistas, et varases nooruses kuulsaks saamine ning sotsiaalmeedia rõhuv negatiivsus mõjutas üsna rängalt tema vaimset tervist.
3 ajuaneurüsmi riskifaktorit, mida saad ise kontrolli all hoida
Aneurüsm ehk ajuarteri laienemine võib olla kaasasündinud või elu jooksul tekkinud. Enamasti ei tekita see kaebusi, vahel ehk peavalu, iiveldust, pearinglust jm, kuid lõhkemise korral tekivad eluohtlikud sümptomid.
Arstid pidasid ajukasvajaga poisi sümptomeid eksamistressiks
Shane Gunby on nüüdseks 22-aastane noormees, kellel diagnoositi 15-aastaselt ajukasvaja. Õige diagnoosi saamiseks tuli poisil viie kuu jooksul enam kui 20 korda arstide vahet käia.
Abivahendite keskus ITAK avas uue poe
Invatehniliste abivahendite keskus ITAK avas Tartus, Jaama 76 tänaval uue kaupluse.