Toitumisterapeut õpetab: kõige kasulikumad nipid haiguse kontrolli alla võtmiseks
Ida-Tallinna Keskhaigla dieedinõustaja ja Maxima toitumisterapeut Elle Kalamägi sõnul võivad külmetushaigusi põhjustada ligi 200 eri viirust, millele tihti eelneb vastupanuvõime vähenemine organismi kurnatusest tingituna. Kuidas aga enda tervist hoida ja sellisele hulgale viirustele vastu seista?
Eestis diagnoositi hooaja esimene gripijuhtum
Haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse püsib veel madalal tasemel, ent Eesti haiglad andsid terviseametile teada ka selle hooaja esimesest gripijuhust.
Vähiravifond panustas kahe kuuga Eesti inimeste ravisse ligi pool miljonit eurot
Augustis ja septembris palusid vähiravifondilt abi 48 inimest, kelle ravisse panustas fond kokku 480 000 eurot.
VÄLDI LUUMURDE: sellel on luude vastupidavusele isegi suurem mõju kui trennil
Michigani Ülikooli teadlased võrdlesid trenni ja mineraalainetest rikka toidu mõju luude seisukorrale. Selgus, et toitained mõjutavad meie tugisüsteemi isegi rohkem kui liikumine.
VIDEO: mis hakkab toimuma inimese organismis, kui ta on vingugaasi sisse hinganud?
Vingugaasi sissehingamine raskendab vere varustatust hapnikuga, mistõttu peab inimene kiirelt abi saama või tema elu satub ohtu.
OLULINE TEADA: kuidas istumine, seismine ja käimine mõjutavad su mälu
Teadlased on nüüd jõudnud selgusele, kuidas tavapärased argised tegevused mõjutavad mälu. Juba eelnevalt on uuringud näidanud, et füüsiline aktiivsus on ajutervisele väga oluline: see ennetab ning suisa ravib depressiooni ja aeglustab kognitiivset tagasilangust.
Teletäht Roald Johannson avab vestlusõhtul liikumispuuetega laste vanemate igapäevaelu
Homme toimuval arutelul räägib rasket haigust põdeva lapse pere, kuidas tulla toime ööpäevaringselt abi vajava pisitütrega, kellele ravi veel leitud ei ole.
TAI raamat «Tervislik toitumine» aitab soovituste virvarris orienteeruda
Täna ilmus Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Rahva Raamatu koostöös riiklikel toitumissoovitustel põhinev raamat, mis aitab vastuoluliste toitumissoovituste seast valida teadusuuringutel põhinevad ja rahvusvaheliselt aktsepteeritud põhimõtted.
Elupäästev lemmik: kassi käitumine pani omaniku rinnakontrolli minema
Inglanna sõnul ajendas kassi tavatu olek teda kahel korral rinnakontrolli minema ning ilmnes, et hiirepüüdja oli mõlemal juhul õigetel jälgedel.
Kopsuvähk: millised on vähem levinud tunnused?
Kopsuvähk avastatakse tihti hilisemas staadiumis, sest sel puuduvad varased haigusnähud.
Vaimse tervise õde annab nõu: kuidas olla toeks dementsele lähedasele
Tänu meditsiini arengule on rahvastiku keskmine eluiga pikenenud ning see on toonud kaasa dementsuse epideemilise tõusu. Ennustatakse, et 2030. aastaks on maailmas 70 miljonit dementsussündroomiga inimest, kirjutab Confido vaimse tervise õde Silja Tina.
Teadlased avastasid viisi kahjustunud kuulmist taastada
Uurijad tegid olulise sammu kahjustunud kõrvakuulmisega inimeste aitamisel. Seni on olnud ravis oluliseks komistuskiviks, et hävinud kuulmisrakud ei taastu. Nüüd on õnnestunud teadlastel kasvatada uusi sisekõrva kuulmisrakke, mis oma olemuselt on väliskeskkonna helivibratsioone elektrisignaalidek...
See kõnnitempo tagab efektiivse aktiivsuse ja kaloripõletuse
Mitmetes riikides, sealhulgas Eestis, soovitatakse täiskasvanutel iga nädal liikuda keskmisel koormusel vähemalt 150 minutit. Kuidas aga mõista, et liigud piisavalt ning sellise kiirusega, mis aitab kehakaalu kontrolli all hoida?
Kuidas teha vahet tõelisel näljal ja lihtsalt igavusest söömisel?
Näljatunne on aju signaal sellest, et kehal napib kütust, mis muidu teda liikvel hoiab – nii nagu autogi vajab tankimist. Seepärast on normaalne, kui dieedile minnes sööd vähem ning tunned alguses ehk nälgagi. Ennekõike tuleb aga aru saada, mida keha öelda püüab.
Teadlased: Facebook`i postitustest saab välja lugeda, kas sõber on depressioonis
Uue uuringu andmeil võivad Facebooki postitused avada inimese sisemaailma rohkem kui arvame – nimelt andvat sõnakasutus aimu, kas inimene maadleb depressiooniga, vahendab NBC News.
Internetist ravimit ostes võid sattuda võltsingu otsa
Sagenenud on juhtumid, kus internetis pakutakse müügiks ravimeid või soovitatakse neid ebaseaduslikul teel hankida. Ravimiamet tuletab meelde, et vaid apteegist ostetud ravimi puhul saab olla kindel selle kvaliteedis.
Haara võimalusest: vabatahtlikud õpetavad sel nädalal abivajajat elustama
Täna tähistab Tallinna Tervishoiu Kõrgkool üle-euroopalisel südame taaskäivitamise päeval oma 78. aastapäeva, viies erinevates Eesti asutustes läbi praktilisi elustamis- ja esmaabivõtteid õpetavaid koolitusi «Sinu käed päästavad elu».
Eesti arstidele tuleb haiguste diagnoosimisel appi kratt
Kui Eesti inimene viie aasta pärast arsti juurde läheb, analüüsib tema andmed läbi iseõppiv algoritm, millel on haigusdiagnostika koostamise ja arstile soovituste jagamise tarbeks juurdepääs kogu maailma teadusinfole, avaldab riigikantselei digiinnovatsiooni nõunik Marten Kaevats. Meditsiin on te...
Kuus võimalust, kuidas magades kortse ennetada
Magamise aega on võimalik ära kasutada naha eest hoolitsemisel. Alustada võib juba sellestki, et proovid vältida kortsude tekkimist soodustavaid magamisasendeid.
Harjutused, mis aitavad norskamisele lõpu teha
Kui kaaslane hommikuti kurdab, et ei saanud jälle sõba silmale ja ähvardab teise tuppa või suisa kodust välja kolida, proovi järgmisi harjutusi, mis sind ristiretkel norskamise vastu tõenäoliselt aitavad.
Mihkel Mardna avaldab spordiala, mille puhul ohustab väikseim vigastuste risk
Ortopeed Mihkel Mardna sõnul tuleb vigastuste ennetamiseks valida endale sobiv koormus ning spordivarustus. Kui aga sportimisega alles alustada, siis on siiski üks ala, mille puhul saavad lihased hea koormuse ning õige tehnika puhul on sporditrauma saamise risk minimaalne.
See toidulisand aitab vähendada ärevust
Põhjalikust teadusallikate analüüsist selgus, et oomega-3 rasvhapped leevendavad osadel inimestel ärevuse sümptomeid.
Isa toitumisharjumused eostamise ajal mõjutavad tulevikus lapse tervist
Teadus tegi juba mõni aeg tagasi kindlaks, et tervete meeste sperma on palju elujõulisem võrreldes nende ülekaaluliste, halbade toitumisharjumustega, suitsetavate või alkoholi kuritarvitavate sookaaslaste oma. Kuidas mõjutavad aga eostamise aegsed elustiiliharjumused tulevase lapse tervist?
Uuring: üle maailma on keskmiselt pooled keisrilõiked ebavajalikud
Sel sajandil on keisrilõigete arv märgatavalt kasvanud ning alates 2000. aastast peaaegu kahekordistunud. Mõnes riigis on kirurgiline protseduur üle kasutatud, leidis uus uuring.
Miks tekib pearinglus ja millal tuleks murega pöörduda arsti jutule?
Peaaegu kõik me oleme elus kogenud pearinglust – kasvõi karussellil sõites. Kui aga tasakaaluhäired tekivad iseenesest, tuleks kindlasti arsti poole pöörduda, kirjutab Astra Kliiniku füsioterapeut Merje Siiro.
Kaks harjutust, mis aitavad sul uinuda 60 sekundiga
Need kaks meetodit peaksid minuti või maksimaalselt kahe jooksul unemaale saatma, kui neid õhtul teki all katsetad, lubab ajakiri Healthline.
Pediküüri ajal vähkkasvaja avastanud naine kuus kuud pärast amputatsiooni tagasi jooksurajal
Kuus kuud tagasi ei teadnud 34-aastane Jenn Andrews, kas ta hakkab veel kunagi kõndima. Kuid nüüd jooksis ta oma uuel jooksujalal viis kilomeetrit pika distantsi vahepeal kordagi peatumata.
B3-vitamiin teeb naha ilusaks - mis toitudest seda saame?
Nii nagu teisedki B-rühma vitamiinid, aitab B3-vitamiin lõhustada süsivesikuid, rasvu ja valke ning muuta need energiaks. Lisaks on sel põletikuvastane toime, see reguleerib naha niiskusesisaldust, parandab armkude ning tagab aju normaalse funktisoneerimise.
Põhjalikult pudrust: millised pudrud paistavad silma rikkaliku vitamiinisisaldusega?
Puder on suurepärane süsivesikute, vitamiinide, mineraalainete ja kiudainete allikas, mistõttu võiksime rohkem putru süüa, kirjutab Toitumine.ee-s Tervise Arengu Instituudi ekspert Tagli Pitsi.
Põhjus, miks seksipeavalu kiusab ka mehi
Seksipeavalud pole pipardest naiste ja meeste väljamõeldis, vaid reaalne terviseprobleem, mis võib tabada igas eas. Seksipeavalusid kutsub esile seksuaalne aktiivsus – eriti orgasm.
Huvitav teada: miks paneb palavik meid külmast värisema?
Organismi haaranud palavik tekitab nõrkustunde, halb on olla ning vahel võid lausa vappuda külmavärinates. Miks aga külmetame, kui keha ise on justkui tulikuum – kus on loogika?
Kasulik teada: energiapuuduses keha turgutab vähetuntud Q-vitamiin
Kes ei oleks kuulnud, et peame tervislikult toituma selleks, et saada toidust kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalained. Mõlemad on tähtsad organismi normaalseks toimimiseks ja hea tervise alalhoidmiseks. Kui näiteks C- ja D-vitamiini teavad kõik, siis mis ülesannet täidab organismis aga v...
Uuring: miks elustiilinõustamine rasedatele nii oluline on?
Elustiilinõustamine raseduse ajal ja peale seda vähendas märkimisväärselt naiste veresuhkru ainevahetuse häireid aasta peale lapse sündi, selgus Soome uuringus.
Vaata otse! «Tuhat tervist» läheb külla Eesti kõige kodusemasse sünnitustuppa
Tervisesaade «Tuhat tervist» käib seekord külas ajaloolises Raeapteegis, annab vajalikku teavet puugihaigustest ning palju muud põnevat.
Allpool vööd halvatud naine seksib endiselt: tunda end ihaldusväärselt oli parem kui mistahes orgasm
Ratsutamisõnnetuse tagajärjel vöökohast allpool halvatuks jäänud Benita Lambert rääkis ITV hommikuprogrammis seksuaalelu puudutavatest üleelamistest.
Rinnavähi seljatanud Merike: alternatiivravi pole viimane õlekõrs, vaid võib hoopis muutuda surmavaks
Kui Merike Värik oli kolmeaastane, ei suutnud ta hinge mahtuda, et ema ei võta teda enam sülle ja et peab terve nädala tädide kantseldada olema – aga ema taastus parasjagu rinnavähi operatsioonist. Geneetilise eelsoodumuse tõttu sai ta haiguse hilisemas elus ka ise. Pärast raske lahingu võitmist ...
Psühholoog: ärevus pole halb, meil on seda eluks vaja
Ärevus on normaalne nähtus, mida meil on isegi ellujäämiseks vaja, nentis kliiniline psühholoog Eve Kanarik. Miks aga tajume ärevust kui negatiivset emotsiooni ning milleks on seda üldse vaja?
Mardna haigekassa hankest: kui kõik oleks korras, poleks ju nii palju vaidlusi
Haigekassa erameditsiini teenusepakkujate hankes on rohkem tähelepanu pööratud hinnale kui kvaliteedile, sõnas kliiniku Ortopeedia Arstid ortopeed Mihkel Mardna tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Vähiravifondi töö ei peatu: viie päevaga viis taotlust
Viimase viie päevaga on «Kingitud elu» vähiravifondi pöördunud viis abitaotlejat, kellest noorim vaid 33-aastane.
Ülevaade uuringutest: mis laste külmetuste ravimisel toimib ja mis mitte?
Lapsed jäävad viirushaigustesse kuus kuni kaheksa korda aastas, mis on kaks korda rohkem kui täiskasvanud. On vähe tõendeid, et mõni raviprotseduur aitaks kinnise nina, nohu või aevastamise vastu.
Tehisintellekt ennustab Alzheimeri tõve teket aastaid enne selle avaldumist
Teadlased on õpetanud tehisintellekti algoritmi ennustama kognitiivse tagasilanguse riski ulatust, mis võib viis aastat hiljem avalduda Alzheimeri tõvena.
Vähese süsivesikusisaldusega dieedid tõstavad suremusriski
Euroopa Kardioloogide Seltsi aastakongressil Münchenis esitleti suurt uuringut vähese süsivesikusisaldusega dieetide kohta. Leiti, et need dieedid on ohtlikud ja suurendavad enneaegse suremuse riski.
Ootamatult suur huvi: gripivaktsiin lõppes laost pöörase kiirusega otsa
Juba gripihooaja alguses on nelja gripitüve eest kaitsev vaktsiin VaxigripTetra ladudest tervishoiuteenuse osutajatele välja müüdud, küll aga peaks iga soovija vaktsiini kätte saama veel apteegist või perearstikeskusest.
VAATA OTSE: terviseinnovatsioonikonverentsil ei saa mööda tehisintellektist
Postimees kannab otse üle täna toimuvat terviseinnovatsiooni konverentsi, kus arutatakse tehisintellektist Eesti meditsiinist, loovuse võimalikkusest, iseloomu ja tervisliku eluviisi seostest, ärevusest ja paljust muust olulisest. Konverentsi modereerib Marko Reikop.
Kuidas teha loomingulist tööd produktiivsemalt ja leida uudseid lahendusi?
Kõik, mida me teeme on seotud sooritusega. Küsimus on selles, kui palju sellele teadlikku tähelepanu pöörame, kuidas eesseisvate väljakutsetega toime tuleme ning milline on soorituse kvaliteet. Kui katsumus on liialt raske, ees oodata läbipõlemine. Kui aga võrdväärsed väljakutsed puuduvad, mandum...
Napp pääsemine: USA mees tõmbas e-sigareti jupi hingetorru
E-sigaretti tõmmanud mees oleks äärepealt hinge heitnud, sest tõmbas kogemata kopsu pahvimisseadme lahtise osakese.
Salakaval nägemise varas käib mööda suguvõsa
Rahvasuus ka roheliseks kaeks nimetatud glaukoom tuleneb enamasti kõrgest silmarõhust. Silmarõhuhaigus võib pikka aega varjatult kulgeda, sest väike nägemiskahjustus jääb kahe silmaga vaadates märkamatuks.
Vale kütus teeb maksa haigeks
Tasakaalustatud toit, mis sisaldab kõiki vajalikke toitaineid – süsivesikuid, valke, rasvu, vett, vitamiine ja mineraalaineid, on hädavajalik mitte ainult maksale, vaid kogu organismile normaalseks toimimiseks.
Nina hõõrumine ja nokkimine võib tuua selle ohtliku haiguse
Kopsupõletikku tekitav bakter võib levida nina nokkimise ja hõõrumise kaudu, vahendab Euroopa Hingamisteede Ajakirjas avaldatud uurimustöö.
Toit, mis aitab vältida kiilanemist
Unusta kallid kreemid ja seerumid – teadus on kindlaks teinud, et kiilanemise ennetamiseks või selle peatamiseks peab menüüsse kuuluma liha.