Kumb teeb inimesed õnnelikumaks: trenn või raha?
Teadlased tegid kindlaks, et regulaarne trenn teeb inimesed õnnelikumaks kui majanduslik staatus ja raha.
Plastis sisalduva kemikaali tase inimorganismis osutus arvatust suuremaks
Teadlased töötasid välja senisest täpsema viisi, kuidas mõõta bisfenool A (BPA) taset inimorganismis ning leidsid, et kemikaali sisaldus on arvatust oluliselt suurem.
Onkoloog: kiiritusravi on muutunud tervistavaks vähiravi meetodiks
Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja, kliinikumi vanemarst-õppejõud Jana Jaal rääkis vähikonverentsil uutest võimalustest kiiritusravis.
Teadlased olid sunnitud katkestama aborti peatavate ravimite katsetamise
California Ülikooli meditsiiniteadlased olid sunnitud katkestama uuringu, milles üritati välja selgitada medikamentoosse abordi katkestamise mõju naiste tervisele ja loote arengule. Uuring katkestati pärast seda, kui uuringus osalenud naistel tekkisid tõsised tüsistused.
Mis juhtub, kui inimesele pipragaasi näkku lasta?
Pipragaas on tõhus enesekaitsevahend, mida kasutavad nii politseinikud kui tavainimesed. Tegemist on pihustatava gaasi või geeliga, mis aitab toime tulla vägivaldse või ähvardava inimesega talle tõsiselt viga tegemata.
Milliste sümptomitega annab endast märku verevähk, millega võitleb Jaak Johanson
Pärimusmuusik ja näitleja Jaak Johanson avaldas, et ta kutsus tantsule vastupandamatu äge leukeemia. Tervise Arengu Instituudi vähiregistri andmeil saab Eestis igal aastal umbes 500 uut patsienti pahaloomulise vereloomekasvaja diagnoosi. Milliste haiguse sümptomite suhtes tasub olla teadlik?
Tartu Ülikooli eestvedamisel parandatakse Euroopa viljatusravi kvaliteeti
Viljatusravi on üks osa paljude perede elust. Ligikaudu viis protsenti kõikidest paaridest saab lapse tänu meditsiini abile. See arv võiks aga olla ligikaudu kaks korda suurem.
Saa teada: kas sina magad uue juhendi kohaselt hästi või esineb unehäireid?
Unehäired on täiskasvanud elanikkonna seas sage nähtus ning kahjuks ka aladiagnoositud – pooled kaebustega inimestest ei pöördu arstile. Ka arstkonnal on vähesed teadmised unehäirete diagnostikast, mistõttu teema mahukuse tõttu alustati probleemistiku ühtse ja tõenduspõhise käsitluse loomiseks tä...
Naiste hulgas levinud tegevus tõstab teadlaste sõnul oluliselt vähiriski
USA riikliku terviseinstituudi teadlaste uues uuringus seostati juuksevärvide ja keemilise juuksesirgendaja kasutamist suurema rinnavähi riskiga. Mustanahaliste naiste puhul oli risk enam kui kuus korda suurem.
Teeme selgeks: kas vaktsiinides sisalduv alumiinium ohustab tervist?
Vaktsiinid sisaldavad lisaainena alumiiniumit, mille süstimise ees tunnevad lapsevanemad hirmu. Terviseamet selgitab, et tõenduspõhistele andmetele toetudes ei sisalda vaktsiinid imiku ega väikelapse tervisele ohtlikku kogust alumiiniumi.
4 põhjust, miks kannad lõhenevad
Lõhenenud kandade sümptomiteks on kollakaks, tumedamaks tõmbunud ja paksenenud nahk talla all, mis ketendab, praguneb ning koorub. Üha süvenevate lõhede tõttu võib tekkida ka veritsus ja pidev valu astumisel. Miks kannad käest lähevad?
4 põhjust, miks magada küüslauguküüs padja all
Tervislik küüslauk peaks kuuluma iga inimese toidulauale, aga ka selle lõhnas peituvad olulised kasutegurid, mis lenduvad läbi õhu.
WHO: mullu suri leetrite tõttu 140 000 inimest
Ametlike hinnangute kohaselt suri möödunud aastal leetritesse enam kui 140 000 inimest, kuna haigusjuhtumite arv maailmas suurenes oluliselt.
Uskumatu pääsemine: alajahtunud naise süda jäi kuueks tunniks seisma
Suurbritannia naine on pärast hüpotermiast ehk alajahtumisest põhjustatud kuutunnist südameseiskumist täielikult taastunud – seisund päästis arstide sõnul ühtlasi ka tema elu.
«Tuhat tervist»: kellele ja millal peaks panema breketid?
Tänases saates uurime, kellele ja millal peaks panema breketid, räägime luutihedusest ning selle mõõtmisest. Enda tervisliku elu saladusi jagab Liis Lusmägi.
Teeme selgeks: kas kohv ravib pohmelli?
Et peojärgsel hommikul erksamaks saada ning alkoholi väljaminekut verest kiirendada, joovad paljud kohvi. Selgub, et pohmelli leevendamisega pole sel joogil tegelikult mingit pistmist.
Viis toitu, mida peaksid sööma iga päev
Organism vajab normaalseks toimimiseks regulaarselt ja piisavas koguses toitaineid, vitamiine ja mineraale. Teadlased reastasid viis toiduainet, mida peaks sööma iga päev, et toetada organismi tööd ja ennetada kroonilisi haiguseid.
Vaata otse: «Teledoktor Viktor Vassiljev» leevendab televaatajate ihu- ja hingehädasid
Aastakümneid televaatajate tervise eest hoolitsenud kuulus teledoktor Viktor Vassiljev on nüüd Kanal 2 ekraanil.
Meremuuseum on esimene, mis on tehtud ligipääsetavaks erivajadustega inimestele
Paljud Eesti muuseumid ja näitused jäävad erivajadustega inimestele kättesaamatuks, kuna neis pole mõeldud ligipääsetavuse tagamisele. Vastavatud Paks Margareeta on esimene muuseum, mis on tehtud ligipääsetavaks nii nägemis-, kuulmis-,  liikumis- kui ka intellektipuudega inimestele.
Toitumisteadlane: rauavaegust võib põhjustada ka osade toitude koos tarbimine
Organismi jaoks üliolulise raua vaegus võib tekkida selle imendumist takistavate toitude koosmõjus, kirjutab emeriitdotsent Tiiu Liebert.
ERHL: apteegireformi aruteludes on jõutud absurdini
Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu (ERHL) esindaja Ahti Kallikormi hinnangul on apteegireformi aruteludes täna jõutud absurdini. Apteekide sulgemise ärahoidmise asemel tegeletakse süüdlaste leiutamise ja vaenlase otsimisega.
Teadlased avastasid, kuidas nädal kottpimedas ruumis aju muudab
Teadlased on teada, et täiskasvanud hiirte nägemist piirates võib suurendada neuronite tundlikkust aju osas, mis on pühendatud kuulmisele. Nädal aega pimedas ruumis võib aju oluliselt muuta.
Külmaga sagenev urineerimise vajadus võib olla märk ohtlikust seisundist
Paljude inimeste jaoks kaasneb talvise külmaga tavapärasest sagedasem vajadus põit kergendada. Mõnel juhul võib see olla märk ohtlikuks muutunud terviseprobleemist.
Psühholoog: ära suru muremõtteid ja tundeid alla, vaid jaga teistega
«Eestlastel on kombeks enda mured maha vaikida või siis proovida nendega ise hakkama saada. Kõik allasurutud emotsioonid võivad aga tulla tagasi kordades võimsamana. Kui algse probleemiga õigel ajal mitte tegeleda, võib sellest välja kasvada kaks või enam,» selgitab 4 Kliiniku psühholoog Kristjan...
Arst: HIV ravi võimaldab hoiduda partneri nakatamisest ja saada lapsi
Eesti tervishoid peaks järgima maailma terviseorganisatsiooni juhiseid ja tagama patsientidele võimaluse tasuta suguhaiguste kontrolliks samal päeval, ütles Tartu ülikooli arst-õppejõud, dermato-veneroloog doktor Airi Põder tänases saates «Patsiendiminutid».
Vähiga võitlev dirigent Alperten: saan tänu rohule elada täisväärtuslikult
Vähiravifond «Kingitub elu» toetab juba mõnda aega staažikat dirigenti ja muusikapedagoogi, Estonia teatri ja Pärnu linna orkestreid juhtinud Jüri Alperteni (62) võitluses lümfoomi ehk pahaloomulise lümfikoe kasvajaga.
Vaid viis protsenti inimestest oskab õigesti käsi pesta
Tervisespetsialistide sõnul on kätepesemine tõhus viis end talveperioodil levivate viiruste eest kaitsta. Kätepesu aitab külmetuste, gripi ja kõhuviiruste vastu, kuid uuringutest on selgunud, et paljud inimesed ei tea, kuidas käsi õigesti pesta.
Vandeadvokaat selgitab, millisele hooldekodu teenusele on inimesel õigus
Hiljuti tegi Riigikohus ühe väga tänuväärse lahendi, millega sai selgitatud hooldekodu töötajate ning juhtkonna kohustusi hoolealuste heaolu tagamisel ning nende vastutust juhul, kui vastavaid kohustusi rikutakse, kirjutab Deloitte Legal vandeadvokaat Eva Mägi.
Proviisor vastab: millised looduslikud vahendid aitavad vähendada ärevust ning stressi?
Ärevuse ja stressi vähendamiseks on ammusest ajast kasutatud erinevaid taimi. Tavaliselt otsitakse apteekritelt abi pigem kergemate meeleoluprobleemide puhul ja raskemakujuliste murede korral peaks kindlasti pöörduma arsti poole.
Teadlaste sõnul on meie esivanemate väljasuremisest pääsemine seotud alkoholiga
Teadlaste sõnul on võimalik, et meie esivanemad pääsesid väljasuremisest, kuna neil arenes võime seedida alkoholi.
Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kahandavad olulist aju piirkonda
Teadlased korraldasid uuringu, mille tulemusel selgus, et hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutavate naiste hüpotalamuse piirkond on oluliselt väiksem kui neil naistel, kes hormonaalseid vahendeid ei kasuta.
Jagatud emadus: maailma esimene paar, kelle laps arenes mõlema vanema üsas
Suurbritannia perre sündis beebi, kelle mõlemad vanemad olid rasedusega füüsiliselt seotud. Nimelt veetis beebi osa oma arengust ühe ema üsas ja teise osa teise ema üsas.
Eesti inimeste viljatusravi toetuseks koguti 104 000 eurot
Colonna heategevuslikul aastalõpugalal koguti tänavu pisut enam kui 104 000 eurot, mida kasutatakse Ida-Tallinna keskhaigla viljatusravikeskusele uue embrüoskoobi soetamiseks ja muude heategevuslike projektide toetamiseks.
Neuroloog toob välja põhjused, miks töö juures pea valutab
Uuringud toovad ühemõtteliselt esile fakti, et peavalude all kannatamine tähendab tööga seotud negatiivseid mõjusid, tõdeb neuroloog, Tartu Ülikooli kliinikumi närvikliiniku vanemarst Mark Braschinsky, kes on ka Eesti peavalu seltsi president.
Kuidas juuksurisalongis mitte insulti saada?
Juuksuris käimise üks osa on peapesu salongis. Selleks istub klient spetsiaalsel toolil, pea kuklas, et juuksed kraanikaussi ulatuks. Arstide sõnul võib see asend osutuda inimestele saatuslikuks.
Igal aastal eemaldatakse tarbetult tuhandeid pimesooli
Suure uurimustöö teinud kirurgid väidavad, et tuhandetel Ühendkuningriigi elanikel, eriti noortel naistel, eemaldatakse tarbetult pimesool, ehkki seal põletikku pole.
Populaarne dieet kahjustab neere
Isehakanud toitumisnõustajate ja imedieetide maailmas soovitatakse kõrge valgusisaldusega dieeti sageli hea võimalusena kaalu kaotada ja tervena püsida. Kaks värsket uuringut viitavad, et kõrge valgusisaldusega dieet võib olla neerudele kahjulik isegi pealtnäha normaalse neerufunktsiooni korral.
Lihtne ennetus: teadlased avastasid soolevähi eest kaitsva protsessi
Flavonoidid on ühendid, mis esinevad looduslikult puu- ja köögiviljades. Teadlased on juba 20 aastat teadnud, et need võivad aidata soolevähki ära hoida, kuid pole selle aluseks olevast bioloogiast täielikult aru saanud.
Kolm asja, mida peaksid pikal lennureisil kindlasti tegema
Pikad lennureisid on puhkuste ebameeldiv end lahutamatu osa, millega kaasneb pikalt sundasendis istumine ja piiratud liikumine. Selleks, et vähendada sundasendi kahjulikku mõju tervisele, tuleks end lennureisil regulaarselt liigutada.
Regulaarne trenn vähendab pea kõiki vanadusega kaasnevaid terviseprobleeme
Seda, milline on inimese elu kvaliteet kõrgemas eas, mõjutavad mitmed tegurid. Teadlaste hinnangul on üks olulisim tegur regulaarne füüsiline aktiivsus, mis parandab vanuigi oluliselt inimeste elu kvaliteeti.
Haruldast haigust põdeva naise võib tappa õhupall
Õhupallid on tavaline vaatepilt laste sünnipäevadel, pulmades, restoranides ja poodides. Kuid Liz Knight on suurema osa oma elust veetnud neid vältides, sest nendega kokku puutudes võib ta surra, vahendab BBC.
Teeme selgeks: kas vaktsineerimine nõrgendab organismi?
Kas vaktsiinid sisaldavad ohtlikke aineid ja muudavad teistele haigustele vastuvõtlikumaks? Terviseamet lükkab ümber viis levinud müüti seoses vaktsineerimisega.
Nii mitu korda peaksid südamehaiguste vältimiseks päevas hambaid pesema
Hammaste korralik harjamine võib aidata hoida südant tervena, näitab uus uuring.
TÜ teadlaste uuring heidab valgust Eestis toimunud suitsiidide tagamaadele
Tartu ülikooli teadlaste analüüsist selgus, et aastatel 2006–2016 hukkus Eestis enesetapu tõttu 2543 inimest ehk 231 inimest aastas. Eesti enesetappude suremuskordaja (aasta jooksul aset leidnud juhtumid 1000 inimese kohta - toim.) on Euroopa Liidu keskmisest 1,5 korda suurem.
Teadlased: vuntsid pakuvad kaitset ohtliku haiguse eest
Kansase ülikooli teadurite uuring näitas, et vuntsid ei ole ainult dekoratiivne element, vaid pakuvad ka tõhusat kaitset huulevähi vastu.
Vea teinud arst: võiks olla süsteem juhtumite arutamiseks
Noor arst hindas olukorda valest, kuna puudusid süsteemsed oskused, ja seetõttu sai patsient tüsistusi.
Psühholoog selgitab, kuidas murda vabaks murede pudelisse uputamise ohtlikust nõiaringist
Alkohol ja vaimse tervise probleemid on sageli väga sügavalt põimunud. Muresid püütakse pudelisse uputada ja alkoholist pingetele leevendust leida, aga see toob probleeme hoopis juurde, kirjutab psühholoog Mihhail Beljajev. Kuidas väljuda nõiaringist?
Saa teada, kuidas võivad erineda infarkti tundemärgid naistel
Mõnikord jääb naistel esinev infarkt tähelepanuta, kuna selle sümptomid võivad kulgeda teistmoodi kui meeste puhul.
Arst avaldab parimad nipid painava põiepõletiku vältimiseks
Enamasti põhjustab põiepõletikku ehk tsüstiiti bakteriaalne infektsioon. See võib minna kulgeda kergelt, aga ka kaasa tuua tüsistused nagu neeruvaagna põletik, kirjutab Minudoc.ee perearst Sergey Saadi.
Kaheksakuune Luna saab uudse ravi abil nägu katvast «Batmani`i maskist» priiks
Kirurgidel õnnestus uudse raviga eemaldada osa kaheksakuuse Luna nägu katvast sünnimärgist, mida on hakatud sotsiaalmeedias kutsuma «Batman`i maskiks».