Kopsuarst avaldab tõe: kui kahjulik on e-sigaret tegelikult?
Regionaalhaigla pulmonoloogiakeskuse juhataja dr Pille Mukk räägib palju kõneainet põhjustanud e-sigarettidest ning nende mõjust inimorganismile.
Vanemate sage tülitsemine mõjutab laste tulevikku
Teadlased selgitasid välja, kuidas mõjub sage tülitsemine lapse arengule ja psüühikale. Katsest selgus, et sageli tülitsevate vanemate laste vaimne tervis ning võimekus oli kehvem kui harva tülitsevate laste vaimne tervis.
Otseülekanne: Eesti Perearstide Seltsi aastakonverents
Vaata Postimehe vahendusel otseülekannet Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsilt.
Kolm lihtsat viisi, kuidas vältida külmetusi
Inimesed puutuvad haigustekitajatega kokku iga päev, kuid õnneks on võimalik haigestumise riski kolme lihtsa nipiga oluliselt vähendada.
Marta Laan õpetab viipekeeles flirtima
Kui puutud kokku eesti viipekeelt kõneleva inimesega, saad nüüd talle esitada kutse tantsule. Näitleja Marta Laan näitab ette, kuidas viibeldes flirtida.
Õde ja vend vajavad haruldase haiguse raviks annetajate tuge
Luude arengut mõjutava haruldase haigusega Elari Markus ja Amy alustasid annetajate toel kallist ravi ja nende seisund on märkimisväärselt paranenud. Lapsed peavad saama iga kahe nädala tagant süsti, mille doosi hind on 5723 eurot. Ravi jätkamiseks vajab pere jätkuvalt heade inimeste abi.
Proviisor selgitab: miks tahame ravimeid 3D-printida?
«Uurime farmaatsias 3D-printimist kui võimalust välja töötada uudseid ravimvorme ja personaliseeritud ravimeid. Sellest võidaksid eeskätt lapsed ja eakad patsiendid, kelle puhul ravitoime saavutamiseks vajalikud annused erinevad keskmise täiskasvanu omadest,» kirjutab proviisor Laura Viidik Tartu...
Tomatite vähivastane mõju kaob, kui süüa neid koos selle toiduga
Ohio ülikooli uurijad leidsid, et tomatitoodete, näiteks punase kastme või salsa söömine koos teatud toitudega neutraliseerib köögivilja vähivastase mõju.
Pikkus võib mõjutada selle kroonilise haiguse riski
Uuest uuringust selgus, et pikkadel inimestel on suurem risk vähki haigestuda, sest neil on organismis suuremas koguses rakke, mis võivad elu jooksul muteeruda.
Video: Marta Laan näitab ette, kuidas küsida viipekeeles Facebooki kontakti
Kui puutud kokku viipekeelt kõneleva inimesega, saad temaga julgelt tutvust sobitada. Näitleja Marta Laan näitab ette, kuidas luua kontakti viipekeeles.
Arst soovitab: mida teha, kui tunned, et hakkad haigeks jääma?
Külmetushaiguse sümptomid nagu köha, nohu, kurguvalu, lihasvalu ei teki kohe, vaid sellele eelneb üsna pikk ja korralik organismi võitlus sissetungijatega - viiruste või bakteritega, mille tulemuseks on kaks varianti: inimene kas haigestub või mitte. Selline periood võib kesta mitu päeva. Millal ...
Sotsiaalkindlustusamet kahtlustab mitmeid arste teadlikus valediagnoosimises
Kui uskuda statistikat, siis elavad Eesti kõige haigemad inimesed Põlva-, Jõgeva- ja Võrumaal, sest just nendes maakondades on kõige rohkem puudega inimesi.
Millised on Eestis taas kanda kinnitava läkaköha varased tunnused?
Kui Terviseameti andmeil said mullu läkaköha diagnoosi 31 inimest, siis sel aastal on olnud haigusse nakatunute arv juba kaks korda suurem. Kuidas end läkaköha eest kaitsta ja millised on selle tundemärgid?
«Liikuma kutsuv kool» nimetati aasta terviseteoks
Laste vähene liikumisaktiivsus ja sellega kaasnevad terviseprobleemid, näiteks ülekaalulisus, on kujunemas üha tõsisemaks terviseriskiks. Üks tõhusamaid lahendusi on tekitada liikumist soodustavaid võimalusi koolikeskkonnas.
Huvitav: miks ei ole vastsündinutel pisaraid ega higi?
Lapsed lasevad sündides kuuldavale valju karje, mis näitab beebi tervist ja elujõudu. Kuigi beebi nutab ka järgnevatel nädalatel palju, siis lähemal vaatlusel on näha, et pisaraid nutmisel ei eritu.
Kuidas mõjub tervisele liigne valgutarbimine?
Valkude tervislikkusest räägitakse palju. Need annavad meile kaunid juuksed, lihased, aitavad kaalu kaotada, luid ja vererõhku tervislikuna hoida.
Üllatav põhjus, miks lapsed muusikaga tegelema peaksid
USA teadlased leidsid kaks aastat kestnud uuringu käigus, et muusikaõpe (laulmine, pillimäng) varajases eas kiirendab aju arengut, parandab keeleoskust, suhtlusoskust ning lugemisoskust.
Õpi viipekeelt: Marta Laan näitab, kuidas luua viibeldes tutvust
Kui puutud kokku viipekeelt kõneleva inimesega, saad temaga nüüd julgelt tutvust sobitada. Näitleja Marta Laan näitab ette, kuidas luua viibeldes kontakti.
Selgusid parimad perearstikeskused - kas sinu arst on nende hulgas?
20. septembril jagatakse Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil tunnustust 77-le perearstipraksisele üle Eesti.
Miks peaks rinnavähiuuringutesse mehi kaasama?
Meestel on samuti rinnakude, mis tähendab, et nad võivad haigestuda rinnavähki. Rinnavähk esineb meeste seas haruharva – rinnavähk moodustab meestel vaid ühe protsendi kõikidest vähijuhtumitest.
Valuvaigisti võtmine raseduse ajal seostus uuringus lapse käitumisprobleemidega
Naised, kes võtavad raseduse ajal paratsetamooli riskivad uue uuringu kohaselt lapse käitumisprobleemidega.
Kuum vann võib tervisele mõjuda sama positiivselt kui mõõdukas trenn
Briti teadlased tegid kindlaks, et kuum vann mõjub tervisele sama hästi kui kerge trenn. Kuum vann aitab langetada põletikku, stabiliseerib veresuhkrut ning mõjub hästi une kvaliteedile.
Kolm lihtsat muudatust võivad päästa 94,3 miljoni inimese elu
Teadlased selgitasid välja, et kolm lihtsalt muudatust inimeste elustiilis võiks päästa järgmise 25 aasta jooksul 94,3 miljonit elu.
Teadlased said jälile põhjusele, miks me vananedes paksuks läheme
Paisuv vööpiirkond on paljude keskealiste inimeste jaoks tüütu lisand, millega elus vanemaks saades hakkama tuleb saada. Nüüd usuvad teadlased, et on nähtuse põhjusele jälile saanud – ning ei, asi pole selles, et kuivatis tõmbuvad riided kokku.
Galerii: peaminister allkirjastas Maailma Vähideklaratsiooni
13. septembril allkirjastasid Eesti peaminister Jüri Ratas, Rahvusvahelise vähivastase võitluse liidu (UICC) juht Cary Adams ja Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere vähiliidu eestvedamisel Maailma vähideklaratsiooni.
Keenias võeti kasutusele esimene malaariavaktsiin
Keenia on kolmas riik maailmas, kus hakati vastsündinutele pakkuma rutiinset malaariavastast vaktsiini.
Lihtsad elustiilimuutused, mis aitavad ennetada dementsust
Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel kannatab dementsuse all maailmas umbes 50 miljonit inimest ning igal aastal lisandub juurde 10 miljonit haigusjuhtu.
Vaata otse: «Tuhat tervist» Tööstress ja vaimsed häired põhjustavad järjest enam haiguslehe võtmist
Tööstress ja vaimsed häired põhjustavad järjest enam haiguslehe võtmist. Uurime töötervisoiu arstilt, miks see nii on. Uurime, kuidas kaitsta end kõhuviiruste eest. Vaatame üle sügis-talvise meigimoe ja uurime Mart Normetilt, kuidas maailmakoristamine tema tervist mõjutab.
Viis põhjust, miks alkohol vananemist kiirendab
Teadlaste sõnul kiirendab alkohol bioloogilist vananemist ning suurendab vanadusega kaasnevate haiguste – diabeet, vähk, südamehaigused, dementsus – riski.
Üks olulisimaid südamehaiguste ennetajaid töötab 99-aastaselt endiselt uurijana
Järgmisel kuul tähistab oma 100. aastapäeva Jeremiah Stamler, kelle teadustöö on endiselt viimane sõna ennetavas kardioloogias.
Mida teha? elame küll varasemast kauem, aga haigemana
«Laste tervisekäitumisel on perel ja kodul väga oluline roll,» ütles Tervise Arengu Instituudi tervise ja heaolu edendamise keskuse juhataja Tiia Pertel tänases Kuku Raadio saates «Patsiendiminutid».
E-sigaretiga seotud haiguse tõttu on kooliõpilase kopsud nagu 70-aastasel
18-aastase Adam Hergenreder´i harjumus tõmmata e-sigaretti oleks talle peaaegu elu maksnud.
Hemofiiliahaigete ravi kättesaadavus paranes
Tänu Haigekassa otsusele on hemofiiliahaigete ravimi kättesaadavus oluliselt paranenud ning alates 1. juulist saavad haiged retseptiravimeid ka apteekidest üle Eesti. Selle muudatusega võrdsustus Eesti hemofiiliahaigetel asendusravi kättesaadavuse võimalused Euroopa riikidega.
Elavhõbedat sisaldanud näokreem viis USA naise koomasse
USA naine langes koomasse, sest kasutas Mehhikost pärit elavhõbedat sisaldanud kortsudevastast kreemi.
Toitumisnõustaja õpetab: kuidas tervislikku eluviisi reisi ajaks mitte pausile panna?
Tervislik toitumine aitab püsida tervena ja tagab hea enesetunde. Ent on olukordi, kus tasakaalustatud toitumine kas ei õnnestu, või osutub väljakutseks, näiteks puhkusel olles. MinuDoc.ee ja BENU toitumisnõustaja Jelana Karjagina jagab näpunäiteid, kuidas tervislikud harjumused ka puhkusereisile...
Erektsioonihäire võib olla tõsise haiguse sümptom
Erektsioonihäireid võib põhjustada stress, ärevus, kurnatus, suitsetamine, alkohol ja mitmed ravimid, kuid sageli on erektsioonihäire hoopis südamehaiguse varajane sümptom.
Kuidas lapse nägemisprobleemi silmata?
«Tihtipeale ei oska lapsed öelda, kui nad hästi ei näe. Mitte et nad kardaksid seda mainida, vaid nad lihtsalt ei tea, kuidas paremini nägemine välja näeb,» tõdeb Põhja-Eesti regionaalhaigla optometrist Agnes Lill.
Kas vesipiip on ohtlikum kui tavaline suitsetamine?
Teadlased hoiatvad, et vesipiibud sisaldavad tavalistest suitsudest enam toksilisi kemikaale ja osakesi ning võivad olla tervisele ohtlikumad.
Füüsiline aktiivsus aitab ennetada ja leevendada istuva tööga kaasnevaid terviseprobleeme
Inimene pole loodud päevas viis kuni kaheksa tundi järjest istuma, kuid tänapäeva töökorralduse juures veedab kontoritöötaja suurema osa ärkvel oldud ajast sundasendis. Istuva elustiiliga kaasnevad sageli vähenenud vere- ja hapnikuvarustus ning selja- ja liigesevalud.
Haapsalu perearstikonkurss luhtus teist korda
Haapsalu perearstikonkursile ei laekunud ühtegi avaldust.
Suhkrukärbe on relv eluohtlike haiguste vastu
«Suhkruga liialdamine põhjustab veresuhkru taseme järske kõikumisi, mis tekitab omakorda suuremat iha suhkru järele. Me satume justkui nõiaringi, sest vajame üha uut ja uut doosi,» räägib toitumisterapeut Triin Muiste.
Mis juhtub, kui kohvist üleöö loobuda?
Kofeiin on aju ja närvisüsteemi stimuleeriv erguti, mida leidub kohvis, tees, kakaoubades, energiajookides, koolajookides ja ka mõnedes ravimites. Regulaarselt kohvi joovatel inimestel võivad sellest järsku loobudes tekkida võõrutusnähud.
Tuntud telearst ei märganud oma emal Alzheimeri sümptomeid
Oma tervisealase telesarja poolest tuntud arst Mehmet Oz peaks olema Alzheimeri sümptomite ekspert. Küll aga ei märganud ta neid oma emal.
Maksale kujutavad lisaks ravimitele ohtu ka ravimtaimed
Paljud ravimid võivad maksafunktsiooni kahjustada või elundi tööd mõjutada. Siiski nõrgestavad vähesed ravimid maksa sedavõrd, et tekiksid maksaprobleemidele tüüpilised haigusnähud: kollatõbi, kõhuvalu, sügelus ja kergesti ilmuvad sinikad.
Kolmeaastaselt saadud puuk põhjustab noorele naisele vaeva juba aastakümneid
Liisal on enda teada olnud ainult üks puuk kolmeaastaselt vanaema juures 1997. aastal. Kahjuks põhjustab õigel ajal ravimata borrelioos naisele liigesevaevusi siiamaani.
Üllatav protsent vanemaid ei tea oma lapse enesetapumõtetest
Euroopas moodustavad enesetapud üheksa protsenti surmadest noorte (15–19) seas. Vanemad arvavad sageli, et on oma lapse vaimse tervise ja tegemistega hästi kursis, kuid teadlased tegid kindlaks, et üllatav protsent neist ei tea, et nende lapsed on kaalunud enesetappu.
Karastamisel on vaimsele tervisele üllatav mõju
Mõni inimene kannatab külma paremini kui teine – näiteks „Jäämees“ Wim Hof suudab viibida jäises vees pea kaks tundi järjest. Teadlased selgitasid välja, et inimese aju on võimalik treenida ekstreemsete oludega ja stressiga toime tulema.
Kas maapähklivõi aitab kaalu langetada?
Teadlased leidsid pikaajalise uuringu tulemusel, et pähklites sisalduvad rasvad võivad aidata langetada kaalu, ennetada südamehaiguseid, diabeeti ja dementsust.
Proviisor annab nõu: kuidas vitamiinide ja mineraalidega immuunsust toetada?
Eesti kliimas tuleks vitamiine võtta toidule lisaks, et pime ja külm poolaasta tervena üle elada.
Salakaval puugihaigus võib liigestesse jääda aastateks
Puukidega leviv borrelioos on arstidele murekoht, sest haiguse eri vormide tõttu on seda diagnoosida keeruline ning sageli aeganõudev.