Oma lugu jagab haruldase näo deformatsiooniga sündinud mees
Rory McGuire on 25-aastane mees, keda noorena tema näo deformatsiooni tõttu narriti, kuid kes nüüd seisab teiste omasuguste õiguste eest.
Hädas kõrge vererõhuga? Söö seda maitsvat köögivilja
Kõrge vererõhk võib suurendada tõsiste terviseprobleemide ilmnemise riski (näiteks südameatakk ja insult). Parim viis antud tervisehädade ennetamiseks on teha oma toitumises mõned lihtsad muudatused. Nimelt on mõningate kindlate toitude söömisel avastatud vererõhku alandav toime.
OTSEBLOGI: tervisefoorumil Tartus otsitakse lahendusi vähile ja diabeedile
Postimehe terviseportaal kannab täna otseblogis üle Tartus toimuvat tervisefoorumit, kus käsitletakse kaht valdkonda - diabeeti ja vähiravi.
Väikelapse toitmisvead tekitavad väga kiirelt selle mineraalaine puudust
Väikelapsele tuleks liha ja muna hakata andma umbes kuue kuu vanuselt, sest vastasel juhul võib neil kiirelt tekkida rauavaegusaneemia, mis pärsib ka arengut, kirjutab perearst Piret Rospu Sinu terve laps blogis.
Arstid kardavad, et ka kooli seksuaalharidus satub poliitikute rünnaku alla
Naistearstid pelgavad, et raseduse katkestamise teema jõudmine koalitsioonileppesse on kõigest jäämäe tipp, millele järgneb seksuaalkasvatuse lõpetamine koolides. See omakorda viib teismeliste raseduse hüppelise kasvuni, nagu juhtus 90ndatel Soomes, kus majanduskriis tõi kärpeid kooliprogrammi.
Meestele: mis on lahti, kui naine vahekorra ajal pisut urineerib?
Jah, seda võib kogemata kombel juhtuda ning tegelikult pole selles midagi imelikku.
Sagedasim viga, millega dieedipidajad põruvad
Dieete on igasuguseid, kuid nende ühisosa peaks olema piisav vedelikutarbimine, seda eriti toitumise puhul, kus menüüs on rohkelt liha.
Küünte närimine võib viidata väga omapärasele iseloomuomadusele
Küüned saavad üsna palju vatti – küll takerduvad need riiete külge, jäävad ukse vahele või murduvad füüsilist tööd tehes. Asi läheb veel hullemaks, kui hakkame neid närima. Mõne inimese jaoks tähendab see aga toimetulekumehhanismi.
Veenilaiendid, lampjalad, vasarvarbad - mida paljastab jalgade seisund meie tervise kohta?
Jalad kannavad meid läbi elu, seepärast on oluline, et probleemid jalgadega ei rikuks meie tuju ja plaane. Kuidas hoolitseda jalgade eest ning millised mured inimesi enim kimbutavad, sellest räägib Põhja-Eesti regionaalhaigla jalaraviõde Tiina Mitt.
6 suurepärast tervisetoitu, mis peaksid kuuluma igaühe menüüsse
Paljudes dieetides leidub toite, mis on n-ö keelu all, olgu need piimatooted, nisujahu või suhkur. Otstarbekam võib olla aga mõtlemine toitudele, mis on sedavõrd head, et peaksid kuuluma igasse dieeti ning olema üleüldse menüüs iganädalaselt.
Tõeline supertoit: seitse põhjust, miks süüa idusid
Idude söömine on suurepärane viis, kuidas oma toidulauale rohkem köögivilju lisada ning seeläbi tervist ja immuunsust parandada.
Vaata otse! «Tuhat tervist» teeb sissevaate organidoonorluse põnevasse maailma
Tervisesaade «Tuhat tervist» teeb seekord juttu organidoonorlusest ning paaride viljakusest ja lapse sünniks valmistumisest.
5 põhjust, miks hakkad äkitselt püksi pissima
Vahel võib juhtuda, et naerame või aevastame nii kõvasti, et tilk tuleb püksi. Või on nii suur pissihäda, et selle kinnihoidmisega on suuri raskusi. Uriinipidamatuse taga on mitmeid põhjuseid, alustades liigsest survest põiele ning lõpetades neuroloogiliste haigustega.
Naine tunneb Parkinsoni tõve lõhna enne haiguse diagnoosimist
Hetkel ei ole Parkinsoni tõve diagnoosimiseks kindlat testi loodud. See võib aga üsna varsti muutuda tänu naisele nimega Joy Milne, kes suudab haiguse lõhna enne haigusnähtude ilmnemist tuvastada.
Ooperilauljast hääleterapeut jagab nippe kadunud hääle leidmiseks
Hääleteraapias on kõige olulisem hea koostöö patsiendiga, sõnas ooperisolist ning 4kliiniku hääleterapeut Andres Köster tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Teadlased seletavad, miks inimaju pole täiskasvanud enne 30. eluaastat
Aju vananeb aeglasemini, kui meie ühiskonnas arvestatakse ning jõuab oma täisküpsuseni alles 30. eluaastates, rääkisid ajuteadlased meditsiiniteaduste akadeemia kohtumisel Oxfordis.
See hädavajalik harjumus aitab ennetada söögitoruvähki
Üks üsnagi võimas vähi ennetamise tööriist ootab sind vannitoas – selleks on hambahari. Seega on viimane aeg hambaarstide nõu kuulda võtta, kuna regulaarne hambapesu aitab muuhulgas ennetada söögitoruvähki.
Silmaarst võib Alzheimeri tõvele jälile saada juba enne sümptomite avaldumist
Silmaarstide kasutatava tehnoloogia abil saab üsna selgesti eristada terveid ning erineva Alzheimeri tõsidusastmega inimesi.
Perearst annab kasulikke nippe, kuidas kõhugripiga vedelikukaotust vältida
Perearst Andres Lasn teeb Virtuaalkliinikus ülevaate, kas tülikast kõhugripist on pääsu ning kuidas sellega kaasnevaid haigusnähte leevendada.
Harukordne sünd: tüdruku kõhus kasvas tema väljaarenemata kaksik
22. veebruaril sündis Kolumbias Barranquillas harukordne tüdruk, kelle arenemata kaksik kasvas tema sees eraldiseisva nahanööriga.
Toitumisteadlane: see keharasv toetab kaalulangust ja aitab diabeeti ennetada
Maailmas tehakse hetkel põnevaid ja paljulubavaid uuringuid pruuni rasva kohta, mis aktiveerudes põletab glükoosi ja rasva ning parandab insuliinitundlikkust, kirjutab TTÜ emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Küünte vale hooldamine võib viia infektsioonini
Küünte lõikamisel ning hooldamisel on tõepoolest olemas õige ja vale viis. On tõenäoline, et osa meist teeb seda valesti.
Haigus annab alla: grippi haigestunute arv väheneb jõuliselt
Köha, nohu ja palavikku tekitavate viirustega on endiselt hädas tuhandeid inimesi, ent gripi levik hakkab nädalast nädalasse vaikselt taanduma.
Soome teadlased avastasid, miks osa inimesi kuidagi kuke ja koiduga tõusta ei suuda
Soome teadlaste hinnangul tegutseb suur hulk elanikke päevakava järgi, mis nende loomuliku unegraafikuga tegelikult kuidagi ei klapi.
Naise organid hakkasid üles ütlema, sest ta süstis endale mahla
Hiinlanna viibis veebruari lõpus viis päeva intensiivravi osakonnas, kuna ta oli süstinud endale värsketest puuviljadest pressitud mahla, lootes sellega tervist turgutada.
Õde ja vend on üksteisele oma haiguse tõttu surmavalt ohtlikud
Shelby Woods (25) ja Martin Woods (34) on Suurbritanniast pärit vanemad, kelle mõlemal lapsel diagnoositi pärast sündi tsüstiline fibroos (TF). See tähendab, et lapsed võivad suure tõenäosusega üksteiselt surmava pisiku üles korjata.
Võimas kiusatus: miks pole võimalik piirduda vaid ühe kommi või kartulikrõpsuga?
Süües kasvab isu ning see paistab silma eriti «patutoitude» puhul, mil järsku avastad, et oled tühjendanud terve küpsise- või krõpsupaki. See on nagu automaatne tegevus, mida pole võimalik lõpetada. Miks aga nii juhtub?
Uuring: vaid iga kolmas eestimaalane suvatseb nõuetekohaselt hambaid pesta
Vaid ligi kolmandik eestimaalastest peseb hambaid kaks korda päevas vähemalt kaks minutit korraga. Lätis ja Leedus peseb sama hoolikalt hambaid vähem kui veerand ehk 24 protsenti inimestest.
Kõhulahtisusest ajupõletikuni: kui sagedased on leetrite tüsistused tegelikult?
Paljudele näib, et leetrid on pelgalt ohutu «lastehaigus», kuigi tegelikkuses põevad täiskasvanud seda just raskemini. Leetrite tõsiseltvõetavusele ei aita kaasa ka vaktsineerimisvastane liikumine, mille tõttu vaktsineerimisega hõlmatus maailmas aina väheneb.
Psüühikahäirega inimesed kurdavad soovimatu erikohtlemise üle
Psüühikahäiret kogenuid koheldakse tihti kui mingit erilist liiki – skisofreenikud, depressioonikud jne -, tegelikult on haigus vaid üks kogemus paljudest.
Viis tegurit, mis põhjustavad ebamugavat rosaatseat
Siiani teatakse, et nahapunetust põhjustavat rosaatseat muudab hullemaks päikesevalgus, stress, kuumad joogid. Siiski on siiani selgusetu, mis mõnedel inimestel paksenenud nahka, ville ja aknetaolist löövet tekitab.
Kaks kehva harjumust tekitasid naisele nahavähi, mis peaaegu rikkus ta näo
Solaariumiarmastus ning päikesekaitsekreemi vähene kasutamine maksid naisele kurjasti kätte, kui tal tekkis näole nahavähk, mida oli vaja kirurgiliselt eemaldada kui ka ilukirurgia abil korrigeerida.
Uuring: levinud vererõhuravim võib suurendada südame seiskumise ohtu
Uus uuring leidis, et levinud angiini ja kõrgvererõhutõve ravim võib suurendada ootamatu südame seiskumise riski.
Põhjus, miks kõhurasvast vabanemine peaks olema prioriteet nr 1
Kõhuõõne ehk vistseraalset rasva on seostatud mitmete haiguste, sealhulgas II tüübi diabeedi suurema riskiga. Värskest uuringust selgub, et kõhupekk tõstab ka südamehaiguste ohtu ja seda eriti naiste hulgas.
Harvardi uuring seostas magustatud jookide tarbimist varajase surmaga
Suhkruga ja kunstlike ainetega magustatud karastusjookide joomist seostatakse ülekaalulisuse ja diabeediga. Esmaspäeval avaldatud uuring kinnitab aga, et limonaadide joomine võib eluiga lühendada.
USA dessantlaeval lõi kaks kuud laineid mumpsipuhang
USA dessantlaev on olnud merel üle kahe kuu karantiini tõttu ega pole selle aja jooksul saanud randuda, sest laeval vallandus mumpsipuhang.
Seksuaalvägivald põhjustab sageli tõsiseid pikaajalisi tervisehäireid
Seksuaalvägivald (SV) on teiste vägivallaliikidega võrreldes kõige sagedasem tõsiste ja pikaajaliste tervisehäirete põhjustaja, rääkis TÜ Kliinikumi günekoloog Made Laanpere naiste tervise konverentsil.
Psühholoog selgitab: kuidas aru saada, et nutisõltuvus on muutunud tõsiseks?
Nutiseadmeid kasutavad paljud igapäevaselt ning päevas mitme tunni vältel, mida peetakse ka igati normaalseks. Millal aga teha vahet, kas tegu on päris sõltuvusega?
Allaneelatud patarei tekitab eluohtlikke kahjustusi
Peamiselt juhtub patareidega seotud õnnetusi lastega seepärast, et vanemad ei taju ohtu ja patareisid leidub paljudes koduseadmetes, ütles terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder.
Uued soovitused, mis peaksid laste toiduallergiad ohjes hoidma
toiduallergiate vältimiseks soovitatakse lastele allergiat tekitavaid toite võimalikult vara ja järjepidevalt tutvustada.
Hiina kirurg tegi esimese kaugjuhitava ajuoperatsiooni
Hiina kirurg tegi maailmas esimese kaugjuhitava ajuoperatsiooni, kasutades 5G mobiilses interneti võrgus juhitavaid masinaid.
Kõrge vererõhu puhul tuleb seda populaarset maiustust vältida
Soome Tampere Ülikooli värskes doktoritöös tehti kindlaks, et kui maiustada iga päev natuke lagritsaga, võib see vererõhku tõsta samal määral, kui muidu ravimid seda tavapäraselt alandaks.
Paljulubav leid: kaks kohvi koostisosa avaldasid olulist mõju mehi ohustavale haigusele
Filtreerimata kohvis sisalduvad koostisosad, kafestool ja kafeool vähendasid hiirtega tehtud uuringus oluliselt eesnäärme kasvaja suurenemist.
Lillkapsas aitab kehast mürke väljutada ning on ideaalne toit rasedale
Madala kalorsusega lillkapsas sobib hästi nii kaalulangetaja, raseda, imetava ema kui ka igasuguste erisoovideta inimese menüüsse, kuna see pakatab vitamiinidest, kiudainetest ja mineraalainetest.
1000 geenidoonorit kutsutakse südame-veresoonkonna haiguste uuringusse
Perearstid alustavad südame-veresoonkonna haiguste täppisennetuse kliinilise uuringu raames kutse saanud geenidoonorite konsulteerimist. Uuring viiakse läbi vastavalt Põhja-Eesti Regionaalhaigla, TÜ Kliinikumi, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli välja töötatud plaanile.
Avatud on uuendatud portaal akne.ee
Uuenduse läbinud portaal akne.ee pakub ülevaatlikku infot akne olemuse, eri vormide ning ravivõimaluste kohta. Kõik akne.ee tekstid on üle vaadanud TÜ Kliinikumi nahahaiguste kliiniku dermatoloog Kristi Abram.
4 tüüpi seljavalu, mida ei tasu kunagi ignoreerida
Seljavalu on üsna levinud ning selles pole tegelikult midagi erilist, kuid on olukordi, mil sellele tuleb eriti tõsiselt tähelepanu pöörata.
Psühholoog selgitab: miks psüühika hirme tekitab ja meid liigselt ärevaks teeb?
Ärevus, mis toob kaasa hirmu ja hulga kehalisi reaktsioone, aitab hoiatada meid ohu eest ning koondada kehalisi ressursse ohuga toime tulemiseks. Ärevushäire võib kujuneda siis, kui ärevus hakkab elu oluliselt häirima, on väga intensiivne või kestab pikalt. Ärevushäired on kõige levinumad psüühik...
Nii jäädaksegi ootamatult rasedaks? Beebipillid ei pruugi ühe geenivariandiga naistele mõjuda
Vähelevinud geenivariandiga naised võivad toota ensüüme, mis lõhustuvad rasestumisvastastes vahendites sisalduvaid hormoone, leiti uuringus.
Kolm märki nahal, mis viitavad diabeeti haigestumisele
Diabeedisümptomite hulka kuulub ootamatu kaalulangus, sagedasem urineerimine ja väsimus. Kuid kõrge veresuhkru riski võivad näidata ka mõned ebatavalised märgid nahal.