Lillat värvi puu- ja juurviljad peletavad vähki ja vanadust
Sinised, mustad, tumepunased ja lillad puu- ja juurviljad sisaldavad suures koguses antotsüaani ehk antioksüdanti, mis aitab vähendada kolesterooli sisaldust, kaitsta silmi, võidelda oksüdatiivse stressiga ning ennetada südamehaiguseid ja vähki.
Tööõnnetuse käigus pöidla kaotanud kingsepp sai asemele varba
Kingsepp kaotas tööõnnetuse käigus pöidla ning arvas, et ei saa enam kunagi kätega tööd teha, kuid arstidel õnnestus pöidla asemele mehe suur varvas opereerida.
OTSEBLOGI. Milline on uue viiruse levik ja kuidas käia haigusest laastatud linnas toidupoes?
Hiinas Wuhani linnas inimesi murdev uus koroonaviirus levib ka teistesse riikidesse. Siin oled kursis viimaste viirusuudistega!
Wuhanis elav mees näitab, kuidas käia viirusest laastatud linnas toidupoes
Ben Kavanagh töötab uuest koroonaviirusest laastatud Wuhanis õpetajana. Mida teha, kui toit saab kodus külmkapist otsa? Tuleb nina välja pista, ent ette panna mitu kaitsemaski- ja prillid. Tänavad on tühjad.
Üllatav põhjus, miks ei tohiks keha pesemiseks švammi kasutada
Dermatoloogid soovitavad pesušvammidest ja käsnadest loobuda, sest neisse koguneb rohkelt baktereid ja surnud naharakke.
Teadlane avaldab, kui ohtlik on uus viirus võrreldes SARS-iga
Uus viirus on murettekitav, kuna on surmavam kui gripp – surmaga lõppeb umbes üks 25 haigusjuhust, gripi korral üks tuhandest, tõdeb epidemioloogiaprofessor Ralph Baric. Teadlane avastas 2015. aastal Wuhanis nahkhiiri uurides neil mitmeid uusi koroonaviiruse tüvesid, mis võiksid ohtu kujutada ka ...
Virtuaalne kaart: koroonaviiruse levikul saab silma peal hoida reaalajas
Uue koroonaviiruse leviku hetkeolukorra jälgimiseks on USA John Hopkinsi Ülikooli teaduse- ja insenerikeskus loonud kaardirakenduse.
Kuidas ära tunda sageli märkamtult tekkinud mini-insultide sümptomeid?
Eestis haigestub esmakordsesse insulti aastas rohkem kui 4000 inimest ning see arv on võrdluses teiste Euroopa riikidega kõrge. Insult võib lõppeda surmaga ning seetõttu on oluline osata ära tunda insuldi sümptomeid ning võimalikult kiiresti reageerida.
Ränga haiguse tõttu kraabivad naise organeid nagu tulised nõelad
Rachel Berwick (28) ja Andrea Baines (34) kannatavad endometrioosi käes ja avavad nähtamatu günekoloogilise haiguse ränki tagamaid.
Kuidas toituda nii, et ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike
Teadusuuringutes on selgunud, et väiksema ökoloogilise jalajälje jaoks tuleks jälgida ennekõik seda, mida süüakse, mitte vaid toidu päritolumaad.
34 aastat kestnud uuringu tulemusel selgus, kuidas eluiga 10 aasta võrra pikendada
Seni kõige pikaajalisema uuringu tulemusel on kindlaks tehtud, millise viie elustiilimuutusega on võimalik oodatavat eluiga kümne aasta võrra pikendada. Harvardi teadlaste hinnangul on suurim inimeste tervist mõjutav tegur nende enda käitumine ja valikud.
Koroonaviiruste uurija sõnul levib haigus, mis on veel ohtlikum
Uut koroonaviirust ei tohiks unustada ja selle suhtes valvsust kaotada, kuid selle tähtsus kahvatub gripi kõrval, leiab Linfa Wang, Maailma Terviseorganisatsiooni kriisikohtumistel osalenud Singapuris asuva Duke-NUSi Meditsiinikooli viroloog ERR Novaatorile antud intervjuus.
Koogisöömise võistlus maksis naisele elu
Naine suri eile Austraalias koogisöömise võistluse tagajärjel, kirjutab ABC News.
Tätoveeringust vinüülplaadini – lähedaste tuhka kasutatakse üha loomingulisemalt
Armastatud inimese tuhale leitakse üha tähendusrikkamaid kasutusviise, vahendab CNN. Millised on uuemad igavikustamise trendid?
56 surnut: Hiina ekspert avaldab, milline on haiguspilt uude viirusse nakatumisel
Uus koroonaviirus on tapnud Hiinas 56 inimest, vahendab Reuters. Haigus algab nagu tavaline külmetus, tõdeb Li Lanjuan, Hiina riikliku nakkushaiguste diagnoosimise ja ravi instituudi direktor.
«Tuhat tervist»: kuidas on võimalik ennetada lühinägelikkust?
Sel korral aitame eristada noro- ja rotaviirust. Uurime, kuidas on võimalik ennetada lühinägelikkust, ja teeme selgeks, mis vahe on seebil ja seebivabal seebil. Oma tervisest ja teiste tervisemurede kuulamisest räägib teletohter ja poliitik Viktor Vassiljev.
Südamearst räägib, mis muudab rütmihäire ohtlikuks ja milline tegevus toob palju äkksurmasid
Sekkumist vajavatest rütmihäiretest on vaieldamatult kõige levinum kodade virvendusarütmia ehk fibrillatsioon (AF), mis puudutab Eestis ligi 40 000 inimest. Kas inimene tunneb rütmihäiret või ei tunne? Kas rütmihäire on ohtlik? Kas on vaja ravida? Tagamaid avab Põhja-Eesti regionaalhaigla kardiol...
Haigest kurgust sai alguse tihti surmaga lõppev seisund, mis viis kaheksaks päevaks koomasse
12-aastane briti tüdruk Kiah Stone-Richards viibis kaheksa päeva esile kutsutud koomas, mil ta elu rippus juuksekarva otsas kurgupõletiku järgselt tekkinud sepsise tõttu.
Vaata otse: «Teledoktor Viktor Vassiljev» leevendab televaatajate ihu- ja hingehädasid
Aastakümneid televaatajate tervise eest hoolitsenud kuulus teledoktor Viktor Vassiljev on nüüd Kanal 2 ekraanil.
Sünnitraumaga ilmale tulnud Jete Lisee vajab kõndima hakkamiseks kaasmaalaste abi
Pisike Jete Lisee, kes on praegu aasta ja üheksa kuud vana, tuli ilmale sünnitraumaga ning tema diagnoosiks on laste tserebraalparalüüs. Jete ei rooma, istu ega kõnni. Ta vajab kõiges abi, kuid arstid ja Jete füsioterapeut on lootusrikkad, et ühel päeval kõnnib tüdruk ise. Selleks on vaja aga pan...
Kodudes leiduvad kemikaalid röövivad lastelt IQ punkte
Kemikaalidega töödeldud lastetoolid, mööbel, kodune elektroonika ja mitmed toidud võivad sisaldada lastele ohtlikke kemikaale. Teadlased hoiatavad, et mitmed levinud kemikaalid pärsivad laste vaimset arengut.
Toitumisteadlane: aju vananemist saab pidurdada
Ei ole võluravimit, toidulisandit ega toitu, mis väldiks aju vananemist. Küll aga saab inimene ise palju teha, et aeglustada seda protsessi, kuna eluviisil on sellele suur mõju, kirjutab emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Lapsepõlves kogetud kiusamine avaldab negatiivset mõju ka 40 aastat hiljem
Teadlased uurisid, kuidas mõjutab lapsepõlves kogetud kiusamine inimeste vaimset ja füüsilist tervist ülejäänud elu vältel. Uuringu tulemustest selgus, et kiusamist kogenud inimestel esineb rohkem vaimse tervise häireid ning kroonilisi haiguseid ka täiskasvanu eas.
Terviseamet: koroonaviiruse oht on Eestis praegu väga väike
Hetkeseisuga on Eestis koroonaviirusesse (2019-nCOV) nakatumise oht väga väike ning haiguse ennetamise soovitused jäävad samaks, teatas terviseamet reedel.
Teadlased selgitasid välja, mis on kõige tõhusam viis terroristide üle kuulamiseks
Liverpooli Ülikooli teadlased selgitasid välja, et kõige tõhusam viis võimalike terroristide ja teiste kurjategijate üle kuulamiseks on inimlik ja mõistev strateegia. Leiti, et see suurendab tõenäosust, et ülekuulatavad teevad uurijatega koostööd ning kiirendab protsessi.
Konflikti aitavad lahendada ühised eesmärgid
Omadused, mis teevad inimesest hea arsti, teevad temast ka hea kolleegi, ütles radioloogia arst-resident Julius Juurmaa KUKU raadio saates «Patsiendiminutid».
USA esimest koroonaviirusega patsienti ravitseb robot
Esimest USA-s diagnoositud Wuhani koroonaviirusega patsienti ravitseb haiglas suuremalt jaolt robot, et vältida väga nakkava haiguse levikut, vahendab CNN.
Teadlased avastasid, kuidas stress juuksed halliks muudab
Teadlased avastasid põhjuse, miks stress juuksed halliks muudab ning leidsid ka ühe võimaliku viisi, kuidas seda peatada.
Grippi haigestumine kasvab hoogsalt
Aasta kolmandal nädalal ehk perioodil 13.-19. jaanuar kasvas grippi haigestunute arv 30 protsendi võrra.
Unetus: kolm märki, et oled uinumiseks liiga suures stressis
Stressis kehal võivad lüheneda sügava ja taastava une faasid, mis omakorda suurendab pinget veelgi. Pingeid annab leevendada lõõgastavate harjutustega.
Nahavähk rikkus aastaid solaariumit külastanud naise näo
38-aastasel ameeriklannal avastati pärast aastate pikkust solaariumis käimist nahavähk, mis jättis tema näole 10-sentimeetrise armi.
Uus mure: eluohtlik koroonaviirus on teadlaste sõnul superlevija
Kõigist Hiinas Wuhanis leviva uue viiruse murettekitavatest tahkudest on see ehk kõige kriitilisem – üks patsient nakatas ainuisikuliselt tervelt 14 tervishoiutöötajat. Sellist viirust kutsutakse ekspertide sõnul «superlevijaks», vahendab CNN.
Süües terveks ehk taimetoidu eksperiment emaga
«Toitumisnõustajana tean, kui paljusid levinud probleeme aitab ennetada, leevendada ja ravidagi täistaimne terviktoitumine. Sestap pidin rõõmust pea lakke hüppama, kui mu ema (64 a) küsis mult veganmenüüd, et neid mõjusid enda nahal järele proovida. Eksperiment kestis kaks nädalat ja tulemused ül...
Arstid ja teadlased tahavad piirata rämpstoidu reklaame
Maailma Vähiuuringute Fondi hinnangul ei kaitsta lapsi piisavalt tervist kahjustavate toitude reklaamimise mõju eest. Ekspertide hinnangul peaksid rämpstoitude reklaamid olema enne kella üheksat õhtul keelatud, et vähendada lastel ebatervislikke toitumisharjumusi.
Kolme lapse ema kaotas menstruaalanuma tõttu mõlemad jalad
36-aastane prantslanna Sandrine Graneau sattus pärast menstruaalanuma kasutamist toksilise šokiga haiglasse. Menstruaalanuma tõttu tekkinud infektsioon oli levinud neerudesse, kopsudesse ja maksa ning arstid olid sunnitud amputeeruma naise mõlemad jalad.
Teadlased tegid kindlaks, kellelt pärineb uus tappev viirus
Maod - hiina krait ja hiina kobra - võivad olla hiljuti avastatud koroonaviiruse algallikad, mis on Hiinas sel talvel vallandanud surmava nakkusliku hingamisteede haiguse puhangu.
Kardiotrenn parandab aju võimekust
Teadlased on varasemate teadusuuringute põhjal kindlaks teinud, et kardiotrenn aitab ennetada südamehaiguseid ja vaimse tervise probleeme. Uuest uuringust on selgunud, et kardiotrenn mitte ainult ei kaitse aju kognitiivse võimekuse vähenemise eest, vaid parandab oluliselt ajumahtu ja mitmeid aju ...
Üheksa inimest tapnud koroonaviiruse vaktsiin pandi töösse – millal jõuab see inimesteni?
Riiklikud tervishoiuinstituudid on koondanud jõud, et hakata välja töötama vaktsiini Hiinat laastava ja haaret teistesse riikidesse laiendava uue koroonaviiruse vastu, mis on nõudnud juba üheksa inimese elu.
Viis põhjust, miks peaksid iga päev pool tundi jalutama
Mitmetest teadusuuringutest on selgunud, et trenniga on võimalik ennetada ja leevendada haiguseid ja vananemisega seotud muutuseid. Teadlased reastasid viis kasutegurid, mis kaasnevad igapäevase jalutamisega.
Teadlased selgitasid välja, milline on ravikanepi mõju vähist põhjustatud valule
Uus uuring seab kahtluse alla, et vähktõve puhul saab kanepi tarvitamisest valu ja iivelduse vastu abi.
Hea teada: need on Parkinsoni tõve varased ilmingud
71-aastane rokilegend Ozzy Osbourne teatas, et tal on Parkonsoni tõve kergekujuline vorm. Millised märgid võivad viidata algavale haigusele ja jääda esialgu tähelepanuta?
Kas on ohutu juua üleöö seisnud kohvi?
Mida teha üleöö seisma jäänud kohviga – põhi peale või oleks see mõistlikum minema visata ja panna podisema värske potitäis?
Ravile allumatu viirus: mida teada hiinlasi murdva uue haiguse kohta
Hiina uus koroonaviirus, SARS-viiruse sugulane, on nakatunud teadaolevalt sadu, teadlaste hinnangul tuhandeid alates puhangu algusest detsembris Hiinas Wuhanis. Teadlane Leo Poon, kes viiruse esmakordselt dekodeeris, arvab, et see sai alguse loomalt ja levis inimestele.
Arstid hoiatavad: õllekõht annab märku tõsisest terviseprobleemist
Teadlased on kindlaks teinud, et vööümbermõõt mõjutab oluliselt südamehaiguste riski ning uuest uuringus on selgunud, et kõhurasv on meestele mõnevõrra ohtlikum kui naistele.
Perearst selgitab, kes üldse gripivastast ravi vajavad
Gripivastast ravi ja kokkupuutejärgset profülaktikat ei vaja kõik gripiga haigestunud inimesed ega ka mitte kõik gripiga lapsed, kirjutab perearst Piret Rospu oma blogis «Sinu terve laps».
Kas libestid on tervisele ohutud?
Libestid aitavad vähendada kuivusest tingitud ebamugavustunnet seksuaalvahekorra ajal. Teadlased on aga kindlaks teinud, et libestitest leidub mitmeid toksilisi kemikaale, millel on pikaajaline mõju naiste tervisele ning viljakusele.
Uuringus selgus, milliste elusündmuste käigus kehakaal enim tõuseb
Cambridge'i ülikooli teadlased analüüsisid kümneid uuringuid, et selgitada välja peamised ajad elus, mille käigus inimesed kaalus juurde võtsid. Nad märkasid, et treeningute tase langeb sageli samal ajal.
Robert Downey Jr. muutis keskkonna nimel toitumist
Robert Downey Jr. on seadnud eesmärgiks vähendada oma ökoloogilist jalajälge ning on selleks muutnud oma toitumisharjumusi. Filmi «Dolittle» esitlusel rääkis ta ajakirjanikele, et on koos abikaasaga loobunud kanast ning eelistab nüüdsest kaunvilju.
Naine tappis silmatilkadega oma mehe
Ameerika Ühendriikides mõisteti 25 aastaks vangi naine, kes lisas oma abikaasa jookidele suures koguses silmatilku, mis põhjustasid mehe surma.
Rannas tehtud pilt ehmatas naist sedavõrd, et ta loobus enda näljutamisest
32-aastane inglanna Rebecca Wilson tarbis päevas vaid 240 kilokalori jagu toitu, aga tegi elus kannapöörde, kui nägi endast rannas tehtud šokeerivat fotot.