Puhkusel tehtud hennatätoveering rikkus väikelaste naha
Tuneesias puhkusel käinud perekond hoiatab musta hennaga tätoveerimise tagajärgedest.
Varasem õhtusöök võib vähendada levinud vähkkasvajate tekkimist
Inimestel, kes söövad õhtusööki enne üheksat õhtul või vähemalt kaks tundi enne magamaminekut, on 20 protsenti väiksem rinna- ja eesnäärmevähki haigestumise risk.
Uus hüvitise kord: vaata, kas saad retseptiravimitelt soodustust
2018. aasta algusest põhjalikult muutunud täiendavast ravimihüvitisest on esimese kuue kuuga saanud kasu ligi 50 000 inimest.
Häirekeskus: märgates kuumas sõidukis vaevlevat last või looma, tuleks kutsuda abi
Päikeselised ja palavad ilmad toovad kaasa lisaohud, millega tuleb arvestada. Näiteks ei tohiks jätta lapsi või loomi palavasse sõidukisse, sest see võib väga lühikese ajaga muutuda nende tervisele ohtlikuks.
Uuring: meestel kulgeb gripp kergemini kui naistel
Ameerika Ühendriikides viisid teadlased läbi uuringu, kus selgus, et naistel on meestest suurem tõenäosus kannatada gripi viiruse raskeid sümtomeid.
Kolm neljandikku imikutest on ületoidetud
Suurbritannia Rahvatervise valitsuse andmetel on paljud imikud ületoidetud, ning asutuse esindajad jagasid nõuandeid, kuidas seda ennetada ja vältida.
Eestlased huvituvad üha enam viljatusravist
Ravimiameti andmetel teostati Eestis eelmisel aastal pea 3000 viljatusravi tsüklit, mis on viie protsenti rohkem kui aasta varem, ja enamasti rahastavad patsiendid viljatusravi ise.
Miks tapab infarkt rohkem naisi kui mehi?
Ottawa Ülikooli Südame Instituudi uurimuses selgub, et naistel on suurem oht surra südamerabandusse kui meestel.
Perearst: oma tervise eest vastutava põlvkonna tulekuni on veel pikk tee
Väiksemate tervisemurede lahendamine peaks olema oskus, mis omandatakse loomuliku osana kasvamise käigus, paraku ei tunne perearsti kogemusel just igaüks, et vastutaks oma tervise eest ise.
Ligi 70 kilo kaotanud naine annab nõu, kuidas puhkuse ajal mitte kaalus juurde võtta
Puhkusel võib olla raske tervislikult toituda ja ennast vormis hoida. Oma nõuandeid kuidas seda teha jagab Shandra Redwine, kes järgides õiget toitumis- ja trennikava kaotas 67 kilogrammi.
lmateenistus väljastas kuuma ilma hoiatuse
Eestis on väljastatud kuuma ilma hoiatus ning päevane temperatuur tõuseb kuni 31 kraadini. Õues viibides tuleks vältida ülekuumenemist ja päikesepõletust, sest UV-indeks püsib kõrge.
Kui kuum peab olema, et tööle ei peaks minema?
Igal töötajal on õigus ohutule ja tervisthoidvale töökeskkonnale. Uurisime tööinspektsioonilt, mida peab tööandja alluvate tervise heaks tegema.
Uuring: kanepi suitsetamine ei leevenda valu
Austraalias tehtud uuringus tuli välja, et kanepi suitsetamine ei vähenda kroonilist valu, vaid võib teha olukorra hoopis kehvemaks.
Endokrinoloog: diabeet toob kaasa muutusi kogu kehas
Diabeedi puhul hakatakse enne ravi alustamist arvestama patsiendi südame- ja veresoonkonna seisundit.
Ülekuumenemist leevendab soolane mineraalvesi
Tavalisest veest ei pruugi palaval päeval palju abi olla, kuna organism vajab ka higistamisega kaotatud soolasid. Seetõttu on eelistatud valik mineraalvesi.
Parem kui igasugune dieet: 7 lihtsat sammu tagavad õige kehakaalu
Enda keha aktsepteerimine, rahulikult söömine ja kõige söömine mõõdukas koguses toimivad paremini kui kindla toitumisrežiimi jälgimine.
Hapendatud toidud toetavad seedimist ja viivad mürgid kehast välja
Tänapäeva keskkonnas on enamikul inimestest probleeme soolestiku mikroflooraga. Hapendatud toidud toetavad seedimist ja suurendavad kasulike soolebakterite hulka.
Tüütu mure: kuidas vabaneda konnasilmast?
Konnasilmad tekivad enamasti siis, kui kantakse kinniseid jalanõusid, mis avaldavad mõnele kohale jalal tugevat survet. Mida tugevam see on ja mida kauem kestab, seda sügavamale võib tungida konnasilma tuum.
Internet segaduses: kas peaksime järgima imetava isa eeskuju?
Tavaliselt on rinnaga toitmine ainult bioloogilise ema ja lapse vaheline tegevus, aga see võib olla kasulik ka lapsele ning isale, kui nad selle ülesande jaoks valmis on.
Ettevaatust: just sel kellaajal on kuumarabanduse oht suurim
Kuumus võib kurnav olla ka täiesti tervele inimesele, eriti juhul, kui kuuma käes on vaja teha füüsiliselt pingutavat tööd. Kõrge temperatuur, niiskus ning tugev päikesekiirgus võivad põhjustada erinevaid tervisehädasid.
Miks vältida kuumal ajal pudelivett?
Kuumal ajal on vee joomine väga oluline, kuid viimaste uuringute valguses sisaldab 90 protsenti pudelivett mikroplastikut ning seda on umbes kaks korda rohkem kui kraanivees.
Teadustöö leidis: kuumalaine nüristab ajutiselt mõistust
Tavatult kõrge õhutemperatuur vähendab ajutiselt inimeste võimekust lahendada vaimset pingutust nõudvaid ülesandeid, leiavad üliõpilaste sooritusvõimet jälginud teadlased.
Mis juhtub su keha ja tunnetega, kui olla kaua näljas?
Kui inimene on olnud kaua aega söömata, muutub ta pahuraks ja ärritub kergemini kui täiskõhuga. Dietoloog Alyssa Ardolino selgitab, miks see nii on.
Tervisenõu: miks tekib putuka nõelamisest ohtlik anafülaksia?
Anafülaksia võib tekkida näiteks siis, kui saad herilaselt sutsaka ning oled tema mürgile allergiline. See allergiline reaktsioon võib kujuneda eluohtlikuks anafülaktiliseks šokiks. Mis on nende seisundite sümptomid ning milline on esmaabi?
5 haigust, mis suvel põdedes mööduvad eriti raskesti
Kuigi suvi on soe ja mõnus, ei pruugi kõike seda nautida krooniliste haiguste põdejad. Haruldane pole seegi, et saad suvel külge köha-nohu ning seisund läheb päris hulluks kätte.
Suuhingajast laps tuleb kiirelt spetsialisti pilgu alla saada
Kuigi suur osa beebidest imeb lutti või pöialt, võib see juba aastasel lapsel kaasa tuua näo- ja suupiirkonna lihaste ning hammaste asendi muutumise. Selliste deformatsioonide vastu aitab müofunktsionaalne teraapia ehk näo- ja suupiirkonna lihaskonna vale asendi ravi.
Murrame müüdi: kohv pohmelli ei ravi
Et peojärgsel hommikul erksamaks saada ning alkoholi väljaminekut verest kiirendada, joovad paljud kohvi. Selgub, et pohmelli leevendamisega pole sel joogil tegelikult mingit pistmist.
Trennis üle pingutamine põhjustas pereisal südameseiskumise
Trennifanaatikust pereisa kukkus jooksulindil kokku ning teda elustati ligi 20 minutit kuni kiirabi saabumiseni.
Mida pihta hakata kroonilise seljavaluga?
Uuringud näitavad, et kuni 98 protsenti inimestest tunnevad mingil hetkel alaseljavalu, sõnas TÜ Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku füsioterapeut Mati Arend Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Juunis tuli Pelgulinna sünnitusmajas ilmale rekordarv lapsi
Möödunud jaanikuu tõi Pelgulinna sünnitusmajja ohtralt rõõmu – uusi pisipõnne tuli ilmale 302, mis on tänavuse esimese poolaasta rekord.
8 toitu, mis turgutavad aju tervist
Kui mälu on kehvavõitu ning keskendumisvõimet napib, võib abi olla toitumise korrigeerimisest. Reader's Digest teeb ülevaate, millistel toitudel on kinnitatud mälu turgutav toime.
Hommik, lõuna või õhtu – milline on parim aeg jooksmiseks?
Vahel on samm kerge, energiat palju ning jooksmine lausa lust. Teinekord aga on jalad all nagu kaks puupakku. Kas see sõltub kellaajast ning kas jooksmine edeneb teatud ajal päevast lihtsalt paremini?
Kasulik nõu: kuidas lastega tõhusalt ohtudest rääkida ja traagilisi veeõnnetusi ära hoida
1–3-aastaste laste arenguülesanne on oma keha ja maailma tundmaõppimine. Tohutu uudishimu, vajadus kõike ise järele katsuda, maitsta, loopida, ronida jne paneb neid olukordadesse, kus õnnetused on kerged juhtuma.
Paljajalu käimine arendab laste tasakaalu ja kaugushüpet
Paljajalu käimine on tegelikult inimese loomuses ning võiksime seda rohkem praktiseerida. Värske uuring annab kinnitust, et lapse füüsis võib sellest tingituna paremini arenenda.
Tervisenõu: mida kujutab endast alkoholideliirium?
Kuuldes sõna «alkoholideliirium», mõtleme ilmselt esimese sümptomina hallutsinatsioonide nägemisele. Mis aga tegelikult deliiriumis inimesega toimub?
Mida teha, et hambad ei muutuks tundlikuks?
Tundlikud hambad võivad olla katsudes hellad, nad on valulikud külma või kuuma, hapu või magusaga kokkupuutel. Haiget võib teha isegi pealepuhutav õhk. Kuidas liigset tundlikkust ennetada ja tundlike hammaste eest hoolitseda, selgitab Med24-s hambaarst Kaja Kiige.
Iga päikesepõletus tõstab ohtliku nahahaiguse riski
Päikesepõletus ei põhjusta üksnes palju valu ja ebameeldivust, vaid võib jätta pöördumatu jälje tervisesse.
Riik hakkab kiiremini otsustama, milliseid ravimeid saaks haigekassa hüvitada
Valitsus kiitis heaks tervishoiuteenuste rahastamise aluseks oleva määruse, millega täpsustatakse teenuste rahastamise kriteeriume ning menetlusprotsessi. Muudatuse eesmärk on kiirendada uute raviviiside ja ravimite jõudmist haigekassa rahastatavate teenuste hulka.
Vanemate 5 olulist harjumust, mis aitavad lapse ülekaalu ennetada
Enamasti saab lapse ülekaal alguse kodust, kuna ta järgib paljuski vanemate eeskuju ning sööb toitu, mida ostavad ja valmistavad vanemad.
Põnev: mis muutub kehas ja ajus kaalukaotusega?
Kui esimesed kilod on kaotatud, siis tuleb tugevalt hoida oma motivatsiooni, et dieediga jätkata. On normaalne, et vahel tuleb ette nõrkushetki, sest organism üritab end uue eluviisiga alles kohandada.
Haigla juht: Eesti meditsiinis saavad arstide õigused ja mugavus patsientide üle võitu
«Maakondlike sünnitusosakondade probleem oleks õige lahendada niimoodi, et mitte ei liiguks sünnitajad, vaid liiguks arstid,» rääkis Jõgeva haigla juht dr Peep Põdder Pealinnale.
Kolmeaastase tüdruku silmaprotees valmis tema enda kõhurasvast
Briti tüdrukul Myah Hauxwellil on kaasasündinud mikroftalmia ehk pisisilmsus, mis tähendab, et vasak silm on aukus ning pime.
8 salajast märki, et su luud on hapramad kui arvata oskad
Luuhõrenemine kujuneb välja pikema aja jooksul, mistõttu on oluline seda juba varakult ennetada. Reader's Digest avaldab sümptomid ja seisundid, mis viitavad luude haprusele.
Nipid, mille abil hoiavad toitumisspetsialistid kergesti saledat joont
Pole üllatus, et valdav osa toitumisspetsialiste on ideaalkaalus. Ometi ei tähenda see, et nad on pidevalt dieedil. Kuidas aga normaalkaalu ilma range dieedita säilitada?
Tasub teada: kui suur veekadu osutub kehale ohtlikuks?
Vesi on kehale hädavajalik. Veepuudus pärsib füüsilist võimekust, mõttetegevust, termoregulatsiooni, organite ja rakkude tööd ning toitainete omastamist. Keha veesisalduse langemine üle kümnendiku võib osutuda surmavaks.
Tervisenõu: miks tekib vitamiinipuudus?
Järjest rohkem on hakatud süsivesikute, valkude ja rasvade kõrval rääkima vitamiinide ja mineraalainete olulisusest, kirjutab Med24. Alati aga nende külluse tagamiseks tervislikust toidust ning toidulisanditest ei piisa, vaid on muidki tegureid, mis nende imendumist mõjutavad.
Toorpiim põhjustab aastas mitu entsefaliidijuhtu, esineda võib ka haiguspuhanguid
Juunis registreeriti neli puukentsefaliidi juhtu, kus nakatumine toimus pärast kitse toorpiima joomist. Terviseameti epidemioloogilise valmisoleku büroo juhataja Irina Dontšenko kinnitusel selgitati epidemioloogilise uuringu käigus välja, et nelja inimese haigestumine on tõenäoliselt seotud just ...
Kallid insuliinipumbad jäävad paljudele diabeedilastele kättesaamatuks
Eesti laste ja noorte diabeediühing on juba kaheksa aastat taotlenud haigekassalt diabeeditarvikutele, muuhulgas insuliinipumpadele suuremat soodustust, et lapseeas I tüübi diabeeti haigestunutele eluaegne ravi võimalikult väikeste tüsistustega kulgeks.
15-kuusel väikelapsel diagnoositi munasarjavähk
Californias võitles terve aasta oma elu eest väike Harlow, kel diagnoositi sama haigus, mis tavaoludes ründab pigem 50+ vanuses naisterahvaid.
Miks kaal ei liigu, kuigi rügad trenni teha?
Kui eesmärgiks on kaalulangetus, siis võib üsna frustreerivaks osutuda see, et olenemata tublist treenimisest ei kavatsegi kaalunumber enam väiksemaks muutuda.