Apteeker hoiatab: suur kogus gripiteed teeb rohkem kahju kui kasu
Igaüks, kes on grippi põdenud, teab, et haigusega on enesetunne väga kehv. Gripiviirusele antibiootikumid ei mõju ja seega on oluline jagu saada halvast enesetundest teisiti.
Riskifaktorid, mis tekitavad ebameeldivaid veenilaiendeid
Veenilaienditest ei pruugi pääseda need, kelle emal-isal on need esinenud. Leidub aga veelgi elustiili puudutavaid mõjureid, mis võivad selle ebamugava mure tekitada.
Kas nädala­vahetusel kaua magamine võib keha­kaalu vähendada?
Uuringus, mille tulemused avaldati ajakirjas Sleep, leiti, et unepuudus võib põhjustada hormoon- ja ainevahetushäireid ning teadaolevalt suurendab rasvumisohtu.
Video: vaata, kuidas arst pöörab lapse üsas õigesse asendisse
Tulevane ema jagab videot sellest, kuidas arst pöörab ta lapse edukalt õigesse asendisse.
Mis juhtub kehas, kui neelad nätsu alla?
Kuigi levib müüt, et kogemata allaneelatud näts püsib kehas seitse aastat, on seda uskuda siiski jabur.
102-aastane ameeriklanna peab pika eluea saladuseks šokolaadi
Möödunud teisipäeval sai 102 aastat vanaks USAs Indianas elav Eunice Modlin, kelle arvates võlgneb ta oma hea tervise eest tänu tumeda šokolaadi söömisele.
Mida peaks teadma D-vitamiini kohta?
Miks on D-vitamiin ehk päikesevitamiin nii oluline ja mis võib olla tagajärgedeks, kui inimesel on organismis kestev D-vitamiini defitsiit, räägib Apotheka apteeker Kerli Valge.
Tampoonimürgistus – mis see on?
Hiljuti jõudis meediasse õõvastav uudis Ameerika modellist Lauren Wasserist, kes kaotas tampoonist põhjustatud toksilise šoki sündroomi ehk tampoonimürgistuse tõttu mõlemad oma jalad. Tegemist on haruldase, kuid eluohtliku seisundiga, sõnab Apotheka apteeker Anne-Mai Rogenbaum.
Värske uuring: kuumas ruumis tehtud jooga ei ole kasulikum kui tavaline
Üle maailma populaarsed 40-kraadises kuumuses toimuvad Bikram jooga trennid on tulnud ka Eestisse. Teadusuuring selgitas välja, kas treeningu kasulik mõju tuleb kõrgest temperatuurist.
Kaks kehaosa, mis ei lõpeta kunagi kasvamist
Kui täiskasvanul enam pikkus ning jalanumber eriti ei kõigu, siis kummalisel kombel jätkub isegi vanemas eas rakkude kasv kõrvades ja ninas.
Haigekassa e-teenuste töö on häiritud
Andmebaasi rikke tõttu on häiritud riigiportaalides mitme e-teenuse kasutamine.
Perearstikeskus sattus küberrünnaku alla
Nõmmel asuva Kivimäe Perearstikeskuse serverit tabas 30. novembril kell 11 küberrünnak, mille käigus krüpteeriti patsientide delikaatsed isikuandmed.
Lastefond lubab jätkata Haigekassa survestamist ravitoidu teemal
TÜ Kliinikumi Lastefond tõstis oma 2017. aasta põhikampaaniaga esile raskelt haigetele lastele vajalike ravitoidusegude probleemi, mida Haigekassa ei hüvita ja mille igakuised kulud käivad paljudele peredele üle jõu.
Andropausi märgid võivad meestel ilmneda juba 30. eluaastate lõpul
Andropaus ehk meeste üleminekuiga, mis on võrreldav naise üleminekuea menopausiga, algab meestel sageli varjatult.
Murrame müüdi: kas kõhulihaseid peaks iga päev treenima?
Paljud hakkavad ilusaid kõhulihaseid ihaldades hoolega neid treenima, mõni isegi igapäevaselt. Tõsiasi on see, et ka kõhulihased tahavad puhata, et saaksid edasi areneda.
Viis võimsat vähiennetajat, mida kohe oma toidulauale lisada
Vähk on teine peamine surmapõhjus läänemaades ning üle maailma sureb vähki iga kuues inimene. Kolmandik vähisurmadest omistatakse käitumuslikele ja elustiilifaktoritele.
Gripp versus muud viirushaigused: kuidas neid eristada?
Ülemiste hingamisteede viirusnakkuse tunnused on üldjuhul nohu, köha, kurguvalu ja palavik. Selle, millise konkreetse viirusega tegu, saab täpselt kindlaks määrata vaid viroloogialaboris.
Geeniteadlane: kõhus toimuv mõjutab ka vaimset tervist
Soolestikus elavate mikroobide toitmist ei tohiks unarusse jätta, leiab Eesti geenivaramu mikrobioomika vanemteadur Elin Org. Üha rohkem tõendeid viitab, et terve mikroobikooslus on oluline ka vaimse tervise tagamiseks.
Kaal ei lange: viis märki, et treening siiski töötab
Kuigi arvad, et teed oma tervisliku elustiiliplaani juures kõik õigesti, vaatab kaalult vastu ikka sama number, või kaal on isegi tõusnud. Kaal ei anna aga treenituse kohta täit informatsiooni,
Tervisenõu: kas gripi vastu tasub võtta paratsetamooli?
Kuna grippi iseloomustavateks sümptomiteks on palavik ning lihasvalu, siis aitaks mõlemat leevendada valuvaigisti, näiteks paratsetamool. Kas sellest on aga kasu gripist tervenemisel?
Trumpi juuksekasvu soodustavat ravimit seostatakse inetute kõrvalnähtudega
USA presidendi Donald Trumpi terviseraportist selgus, et ta tarbib muuhulgas Propecia nimelist ravimit, et vähendada juuksekadu. Ravimi toimeaineks on finasteriid, mida on seostatud depressiooni, ärevuse ning seksuaalhäiretega.
Halb tasakaal võib olla juba kaasasündinud
Kuigi tasakaaluhäired võivad olla seotud ka kesknärvisüsteemi haigustega, on need 80 protsendil juhtudest tingitud ajuvälistest põhjustest.
Hea teada: kuidas ravimtaimedest nende kasulikud omadused kätte saada?
Meie looduses ja aedades kasvavad ravimtaimed, millel on farmakoloogiline toime inimese organismile. Neid ei nimetata ravimiks, vaid ravimisarnasteks aineteks, mis toetavad organismi paljude erinevate haiguste puhul.
Haruldase haigusega leiutaja Peeter saab annetajatelt abi
TÜ Kliinikumi Lastefond ulatab abikäe Peetrile, et ta saaks sõita USA kliinikusse, mis on spetsialiseerunud just haruldastele haigustele, mida Peetergi põeb.
Perearst: külm ilm ei tekita viirushaigusi
Külmetushaigust, mis ainult külma tõttu tekiks, pole olemas ning nii kasutavadki arstid terminit ülemiste hingamisteede viirusnakkused, selgitas perearst Karmen Joller «Huvitajas», vahendab ERR.
Liigne sool toidus mõjutab enne aju, kui läheb vererõhu kallale
Kõrge soolasisaldusega toit võib ajule ja vaimsele võimekusele halvasti mõjuda ka siis, kui see ei vii vererõhku ohtlikule tasemele.
Patsientide õudusunenägu: mehe kõhust leiti skalpell
Sõjaveteran läks eelmise aasta märtsis pearinglusega West Haveni veteranide haiglasse Conneticutis. Mehe pead uuriti MRT uuringuga, kuid tuli välja, et tõeline vastus peitus hoopis kõhus.
Euroopat laastab raske nakkushaigus
Mitmes Euroopa riigis jätkus 2017. aastal leetrite epideemiline levik. Haigestumise kõrge tasemega seisid silmitsi Rumeenia, Itaalia ja Belgia, haigestumise tõusust andsid teada Kreeka, Poola, Saksamaa ja Suurbritannia.
Mis võib juhtuda, kui hoida aevastust tagasi?
Kui tunned, et hakkad aevastama, soovitavad arstid seda ka tõesti teha. 34-aastane anonüümne briti patsient sai selle õppetunni omal nahal, kui veetis kõrivigastusega kaks nädalat haiglas.
Endise valla elanikud jäid kodukohas perearstist ilma
Põhja-Sakala valla Kõpu piirkonna elanikke teenindav perearst loobus nimistust, kuid kohapeale uut perearsti ei otsita.
Energiajoogid ja sport kokku ei sobi
Energiajookide mõju tervisele pole täpselt teada, kuna täpsed andmed puuduvad. Võimalikke ohte on aga terve rida.
Kiirabiarst õpetab: kuidas end pakase eest efektiivselt kaitsta
Tallinna kiirabi vanemarst Riina Räni sõnul säästab nägu külma ja tuule eest enne väljaminekut ninaotsale ja põsesarnadele kantud paraja rasvasisaldusega külmakaitsekreem. Eriti tasub sel moel külma eest kaitsta lapsi.
Haigekassa alustab homsest hilinenud töövõimetushüvitiste maksmist
Haigekassa teavitas möödunud aasta lõpul, et jaanuaris võtab töövõimetushüvitiste väljamaksmine tavapärasest kauem aega, nüüdseks on viivitus aga lõppenud.
Viljandi naine elab õe neeruga
Kaks korda neerusiirdamise läbi teinud Kristiine Sepp on tänulik oma perele, kuna esimene kord oli doonoriks ema, teisel korral õde.
Galerii: imetilluke India beebi suutis end kõige kiuste elule võidelda
Indias Rajasthani osariigis nägi ilmavalgust üks pisemaid beebisid, kes sündis 12 nädalat enne oodatud tähtaega ning kaalus sündides vaid 400 grammi.
Unusta kofeiin: proovi neid teadusel põhinevaid nippe, mis peletavad väsimuse
Isegi peale korralikku ööund, võib üksainus raske kohtumine või keeruline ülesanne meid ära väsitada. Hea on teada, kuidas energia tagasi tuua.
Uuring toob selgust: kas rattasõit mõjutab meeste seksuaalset tervist?
Uurijad võrdlesid rattureid jooksjate ja ujujatega ning leidsid, et nende seksuaalne tervis oli samaväärne.
Soomes nõudis gripp väikelapse elu
Soome tervise- ja heaoluameti (THL) teatel suri gripist tekkinud tüsistuste tagajärjel laps, kelle vanust ja sugu amet aga ei avalikusta.
Tervisenõu: kuidas toimida, kui kodus on viirushaiguse põdeja
Kui kodus juba üks köhiv-nuuskav isik viibib, on väga oluline tagada, et nakkus ei leviks edasi teistele. Kuidas seda aga teha?
Puust ja punaseks: kui kiiresti levib gripp
Suurbritannia terviseameti tellitud video teeb puust ja punaselt selgeks, kui kerge on nakatuda grippi.
Surmaga lõppenud ravivea hind – 142 000 eurot
Lätis tegutseb juba neljandat aastat fond, mis maksab kahjutasu arstliku vea eest saadud tervisekahju puhul. Mullune rekordsumma oli 142 000 eurot ja see määrati kahele patsiendile.
Arst-resident: nutiajastu noored on sunnitud silmatilku juba igapäevaselt kasutama
Nutiseadmete ekraanide pideva vahtimise tõttu unustame silmi pilgutada, mille tulemuseks on silmade kuivus. See sümptom vajab leevendust ning end tuleb hoida ka teiste silmahädade eest.
Seitse tervislikku taimset valguallikat toidus
Taimsete valkude lisamine on toidulauda mõjub tervisele hästi, sest taimedes on vähem kaloreid ja need on täis vitamiine, mineraale ja kiudaineid, mida meie keha toimimiseks vajab.
Ministeerium: HIV+ lapse emal on ravikindlustuse saamiseks lootust
Postimehega rääkinud Laura kolmeaastane poeg Martin on HIVpositiivne ning ema soovib last kuni koolieani kodus kasvatada. Ema suurim soov on saada endale ravikindlustus ning sotsiaalministeeriumi kinnitusel ei ole see utoopiline, sest seaduse järgi on selleks mitu võimalust.
Video: kolm tasakaaluharjutust, mis treenivad tervet keha
Tasakaaluharjutuste puhul töötab terve keha, sest enda püsti hoidmiseks tuleb kasutada mitmeid erinevaid lihaseid. Hea tasakaal aitab vigastusi vältida.
Postimehe lugu HIV+ põnnist ärgitas looma heategevuskampaaniat
Postimehe artikkel kolmeaastasest HIVpositiivsest Martinist ja tema emast Laurast tekitas palju vastukaja ning lugejad andsid teada oma soovist peret toetada. Tänu lastefondile on nüüd see võimalus olemas.
Kosmeetikatooted, mille trennijärgne kasutamine teeb nahale karuteene
Kui ihaldad kaunist ja säravat näonahka, tasuks vältida pärast trenni kõiksugu kosmeetikatoodete kasutamist, sest need ummistavad nahapoorid lihtsalt ära.
Noor naine on allergiline omaenda juustele ja pisaratele
Kui mõne elu segab allergia kassi- või koerakarvade vastu, siis 22-aastane Natasha Coates ei saa juukseid kasvatada, pisaraid valada ega trenni teha ilma oma elu ohtu panemata.
Tervisenõu: kas smuutikuur ikka on tervisele ohutu?
Aasta algul on populaarne anda terviselubadusi ning teha kehale puhastuskuur ehk detox. Sageli näeb see ette mitu päeva kestvat kuuri, kus juuakse ainult smuutisid ning taimeteed. Kas järsku tehtud muutus on aga kehale nii hea, nagu arvatakse?
Lätis tõstab pead raske nakkushaigus
Möödunud aasta lõpus teatati Lätis viiest leetritejuhtumist, kuid haiguste ennetamise ja tõrje keskus ei prognoosi massilist haiguspuhangut, kirjutab TVnet.