Tuleõnnetuses kannatanud naine: iseendaga rahu saamiseks tuli Eestist lahkuda
Maare Uus (30), kellele on tuleõnnetuse tõttu tehtud viis naha siirdamise operatsiooni, sai alles Austraalias aru, miks oli vaja jätta maha hea töö­koht Eestis ja lahkuda kodumaalt, kirjutab Eesti Ekspress.
KAS KA SINA RÄÄGID TEISI TAGA? Siin on üllatav põhjus, miks see on eluliselt vajalik!
Kõik räägivad kuulujutte. Muidugi meeldib meile mõelda, et me vestleme vaid olulistest ja sügavatest teemadest, kuid tegelikult räägime me kõik taga ka teisi inimesi.
KÕIK KÄIB NÄRVIDELE? Väga hästi aitab see 30 sekundi reegel!
Kui sul on ees raske kohtumine või pead suhtlema inimesega, kes ajab sind närvi, toimib hästi 30 sekundi reegel.
MÄLU VEAB ALT? 8 tegevust, mis hoiavad selle paremas vormis
Paljudel meist on aeg-ajalt mäluhäireid – kas ei meenu uue tuttava nimi või läheb meelest, kus on autovõtmed. See võib olla märk sellest, et inimesel on liiga kiire või tal on palju muresid. 
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha osteohondroosi, Bakeri tsüsti, vöötohatise ja impetigoga?
Vahel tundub, et elu koosnebki ainult ootamatutest pahandustest ja pahadest ootamatustest, ja hea, kui juhtub nende vahele oodatud õnnestumine. Hea uudis on meil see, et Õhtuleht hakkas oma veebiväljaandes Telelehe-lugusid avaldama. Kes internetiga sõber, saab sealt lugeda. Nii et paberil väljaan...
KODUNE POHMELLIABI: 8 toitu, mis aitavad paremini kui aspiriin
Peavalu, iiveldus, kassiahastus? Kas tuleb tuttav ette? Käid meeleheitlikult külmkapi vahet ja üritad leida ükskõik mida, mis leevendaks halba enesetunnet, olgu see tahke või vedel asi.
ÕPI OLEMA ENESEKINDLAM! Need kolm rumalat kommet võtavad sult viimase energia
Kas tunned vahel, et sa ei suuda üldse otsustada ja tegutseda? Et tunneksid end enesekindlamalt ja energilisemalt, on tark loobuda mõnest rumalast harjumusest.
KAS ALKOHOL ON ANTIDEPRESSANT? Nii mõjub joomine ärevusele ja stressile
Teame, et alkohol on kahjulik, kuid milliseid terviseprobleeme see võib tekitada? Sageli arvatakse, et alkohol on antidepressant, aga kas see vastab tõele?
ETTEVAATUST! Harku järves levivad sinivetikad
Terviseameti võetud proovid kinnitasid, et Harku järves levivad sinivetikad. 
TÄHTSAD ASJAD EI PÜSI MEELES? Need on Alzheimeri tõve 10 varajast tunnust
Mis põhjustab Alzheimeri tõbe, pole kindlalt teada, kuid see on haigus, mis süveneb aja jooksul. Siin on kümme Alzheimeri tõve varajast tunnust.
EI SUUDA KOHVITA ELADA? Need 6 märki viitavad, et oled sellega liilale läinud
Paljud inimesed ei kujuta ette hommikut ilma kohvita. Seda enam, et kohvil on ju tervisele mitmeid kasulikke mõjusid.
HÕÕRUSID JALAD ÄRA? Valulikke ville saab vältida ja ravida nende vahenditega
Katki hõõrdunud jalavill võib igapäevaelu häirida isegi nädalaid. Kas jalavilli teket saab ära hoida ning kuidas sellest võimalikult kiiresti vabaneda, räägib Apotheka proviisor Janika Tähnas.
KAS NAKKUSE VÕIB SAADA KA SAUNALAVALT? Naistearst selgitab, mida peaksid teadma suguhaigustest
Seksuaalsel teel võivad ühelt inimeselt teisele levida mitmed haigusetekitajad – bakterid, viirused või parasiidid. Kuidas suguhaigusi ära tunda ja millal peaks end tesTima, selgitab Ida-Tallinna Keskhaigla ja Confido Erameditsiinikeskuse naistearst  Ailen Aluri.
KUIDAS KEHAKARVADEST LAHTI SAADA? Vaata, missugune meetod sobib just sulle!
Suur juuksepahmakas peas rõõmustab vist iga naist. Aga pahmakas bikiinipiirkonnas? Säärtel? Tuharatel? Lõual?
RASKE HOMMIK? 6 ootamatut põhjust, miks jääd kiiremini purju
Kas oled imestanud, miks sa jäid nii kiiresti purju, kuigi  nagu ei joonudki nii palju? Siin mõned põhjused, mille peale sa ei osanud ehk tulla. 
KUI PALJU PEAB JOOMA MAKSATSIRROOSIKS? Haigus on tõenäoline, kui elu jooksul juua selline kogus alkoholi
Maks on üldjuhul vastupidav organ. Sellele vaatamata suudab alkohol hävitada maksarakke hulgal, mille tagajärjel sageli tekib püsiv kahjustus.
INGVAR VILLIDO: pinged kurnavad sedavõrd, et ükskord annab keha alla ja inimene jääb haigeks
Teadlikkuse praktilise rakendamise õpetaja Ingvar Villido räägib ajakirjas Tervis Pluss, kuidas emotsionaalne paine ja pinged koormavad inimesi ja võivad haigeks teha.
ELUOHTLIK VEDELIK: MMSiga autismi või vähi ravimine on sama nagu valgendi joomine
USA toidu- ja ravimiamet (FDA) soovitab inimestel lõpetada MMSi ja teiste seda tüüpi „imerohtude“ tarvitamise ning hoiatab eluohtlike kõrvalmõjude eest, kirjutab CNN.
SÜDAMEARST SOOVITAB: kui madalale peaks vererõhu langetama?
Kui alla tuleks kõrge vererõhk langetada, et sellest oleks tervisele kasu? On teada, et Ameerika ja Euroopa soovitused on erinevad.
KAS TÕESTI LIIGA VANA? 8 põhjust, miks on hea olla viiekümneaastane naine
Mõne aja eest põhjustas 50aastane Prantsuse kirjanik Yann Moix skandaali väitega, et ta poleks suuteline armastama 50aastast või vanemat naist. Kuidas nii? Viiekümnesed naised arvavad ise teisiti. 
TUGEVDA TERVIST KASULIKE BAKTERITEGA! Probiootikume leiad ka aiast ja neist toitudest
Kas probiootikume peaks saama aiast või apteegist? Õige vastus on, et mõlemast. Probiootikumid on hea tervise jaoks elutähtsad ja eesootaval sügishooajal saab neid ise purki ja pudelisse laadida või toidulisandikuurina end külmahooajaks ette valmistada.
Üle 20 kilo alla võtnud naised räägivad: 10 olulist asja, mida peaksid teadma
Kaalulangetamine ja tervisliku kaalu säilitamine võib tunduda võimatult raske. See nõuab hingelist tugevust: võitlust ebakindluse ja ebaõnnestumistega.
KAS OLED AMBIVERT? Seda peetakse parimaks ja edukaimaks isiksusetüübiks
Inimesi jagatakse tavaliselt avatud ja väljapoole elavateks ekstravertideks  ja sissepoole pööratud introvertideks. Kuid võib olla oled sa hoopis kolmandat tüüpi inimene?
KAS VALIDA KUUM VÕI KÜLM DUŠŠ? 5 põhjust, miks peaksid kindlasti eelistama jahedamat vett
Vahel võib tunduda eriti mõnus unustada end kuuma duši alla. Siin on viis põhjust, miks võiksid eelistada siiski jahedamat kümblust. 
MIKS SUVI AJAB PAARID LAHKU? Peamine põhjus peitub siin!
Inimesed kipuvad lahku minema suvel pärast puhkust. Kas puhkus ajab paaril närvid nii pingule, et see viib lõpuks lahku?
EESTI TEADLASED HOIATAVAD: kanepi tarvitamine võib vallandada pöördumatud terviserikked
Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel kasutab kanepit umbes 147 miljonit inimest ehk 2,5% maailma rahvastikust. Maailma populaarseim meelemürk ei ole võõras ka eestlastele.
VALI ÕIGE RANITS! Vaata, kui palju võib kaaluda lapse koolikott!
Lapsele koolikotti ostes peavad vanemad meeles pidama, et koti kaalule lisandub ka õppevahendite kaal, mis võib koti liiga raskeks teha.
NEED ALGAVAD VAREM, KUI ARVAD: 4 tunnust, et üleminekuaastad on juba hoos
Kui oled naine ja su vanus algab numbriga neli, tuleb aina rohkem meelde üks m-tähega algav sõna – see on menopaus. Kuidas saada aru, et üleminekuaastad lähenevad. Missugused on esimesed märgid?
MEES, KUULA OMA SÜDANT! Neid 11 keha märguannet ei tohi kindlasti eirata!
Eesti on südamehaigustesse suremuse poolest Euroopas esimeste hulgas. Kuigi südamehaigustesse suremus on viimastel aastatel püsivas langustrendis, on see näitaja ikka liiga kõrge. Naisi tabavad südamehaigused kõrgemas vanuses, mehi ohustavad need pigem nooremas eas, kirjutab proviisor Merle Meola...
LEIAD ALATI PÕHJUSE? 4 kindlat märki, et sul on juba alkoholiprobleem
Paljud inimesed joovad alkoholi, sest see teeb rõõmu. Kuid piir  nautimise ja sõltuvuse vahel võib kaduda väga kiiresti. Inimene võib eluga veel tükk aega üsna hästi toime tulla, kuigi tal on juba alkoholiprobleem.
SÖÖ SÜÜMEPIINADETA! Need 5 väga levinud müüti tervislikust toitumisest ei pea paika!
Mida teevad süsivesikud, gluteen ja suhkur tegelikult sinu kehaga? Vaata, mis peitub viie levinud toitumismüüdi taga ja mida oleks sul sellest õppida.
KAS OLED PIKK VÕI LÜHIKE? 7 üllatavat asja, mida see võib öelda su tervise ja edu kohta
Inimese pikkus võib öelda nii mõndagi tema elu ja tervise kohta. Väidetakse isegi, et pikad inimesed on andekamad kui lühikesed!
NAISTEARST ANDREI SÕRITSA: “Kunstlik viljastamine on nagu supi keetmine: on nii palju mõjutajaid, et see õnnestuks."
„Ega arst ole mingi jumal!“ tõdeb naistearst Andrei Sõritsa. „Kunstlik viljastamine on nagu võtme leidmine uksele: mõned lukud on lihtsad, aga mõned nii keerulised, et võtab väga kaua aega, et need lahti teha.“ Mõni naine saab šoki ja loobub uuesti proovimast juba pärast esimest luhtunud katset, ...
SÖÖD VÄHEM, AGA KAAL EI LANGE IKKA? Need on 8 kõige sagedasemat süüdlast
„Söö vähem!“ soovitatakse inimesele, kes on otsustanud alla võtta. „Ma ju söön vähem,“ kinnitab kaalulangetaja, aga ometi püsib kaalunäit kangekaelselt sama koha peal.  Sellele peab olema mingi seletus! Võib-olla leiad siit süüdlase.
Kummal pool sa magad? See paljastab sinu kohta nii mõndagi
Üks elu olulisematest kohavalikutest on see, kummal pool sulle meeldib magada. Mida see võiks öelda sinu kohta?
TEADLASED KINNITAVAD: need kolm müüti magamatuse kohta ei pea paika
Uni on eluliselt tähtis, kuid võib-olla me ei peagi nii palju magama, kui me arvame.
NAINE, JÄLGI OMA TERVIST! Neid 8 märki ei tohi kindasti ignoreerida!
Väsimust ega valusid ei tohi eirata - iga naine peab oma kehale tähelepanu pöörama, et võimalikud tervisehädad ära tunda.
UNEARST SELGITAB: nii saab une abil kehakaalu langetada
On teada, et ülekaal on seotud ka unega. Väsinud inimene eelistab magusat, soolast ja rasvast. Une ja söömise seoseid selgitab täpsemalt unearst Heisl Vaher.
KEEMIAT POLE VAJAGI! Nende odavate ja lihtsate looduslike vahenditega saad kodu puhtaks!
Lausa üllatav, kui lihtsate ja odavate vahenditega saab elu- ja tööpaiga puhtaks. Kõik lihtne on geniaalne, nii ka puhastusvahendite puhul. Parimad abilised on kõikidele kättesaadavad ja palju odavamad kui olmekeemia.
15 kontrollküsimust: kuidas on lood sinu tervisega?
Tervislik elustiil ei tähenda ainuüksi tervislikku toitumist või rahvamaratonidest osavõttu ega ka riskikäitumise puudumist. Tervislik on terviklik elustiil, kus tasakaalus on toitumine, liikumine ja vaimne tervis. Vasta küsimustele ja hinda, kui rahul oled antud vastustega.
GÜNEKOLOOGID HOIATAVAD: vagiinat pole vaja aurutada!
Günekoloogid hoiatavad maailmas populaarsust koguva vagiina aurutamise protseduuri eest, mis pidavat ravima mitmeid naistehädasid. 62aastane Kanada naine proovis seda alternatiivravi ja põletas ennast hoopis ära, kirjutab BBC.
Terviseamet ei näe perearstikonkursside luhtumises probleemi
Eestis on 786 perearstinimistut, millest 41-s on ajutine asendaja, sest uue perearsti leidmiseks välja kuulutatud konkursid pole andnud tulemust. 
PIINLIK PUUKSUTADA? Kui ohtlik on hoida kõhugaase kinni?
Vanad roomlased tegid nii: keiser Claudius kehtestas seaduse, mis lubas avalikus paigas vabalt peeretada. 
JAGA MURET! Kogutakse suitsiidi teinud lähedaste lugusid
10. september on rahvusvaheline suitsiidiennetuspäev, mille fookuses on tänavu suitsiidi tõttu kannatavad lähedaste mured. Et julgustada ühiskonda, meediat ja inimesi rääkima, kogub Peaasi.ee nende inimeste lugusid, kelle lähedane on teinud suitsiidi või -katse.
KUI PURJUS SA OLED? Vaata, kuidas mõjutavad promillid su tundeid ja tegusid!
Inimesed on erinevad – mõnel  tekivad joobetunnused kiiremini ja kergemini kui teistel. Mõnel on aga alkoholitaluvus juba nii suur, et ta ei pruugigi enam tunda, kui täis ta juba on.
KURNATUD ARSTID KAOTAVAD NÄRVID. Patsient: „Arst ütles, et käi põrgusse.“
Karjumine, sõim, ebaviisakas käitumine – Yle uudisteportaal kirjutab, kuidas kurnatud arstid valavad patsientide peal oma viha välja. Soome arstide liidu arvates on halva käitumise üks põhjusi arstide ülekoormus.
VABANE SOOLATÜÜGASTEST! Pane käärid eemale, ravi hoopis nende vahenditega!
Ebamugavat, valulikku ja inetut soolatüügast põhjustab viirusnakkus, mis levib eriti aktiivselt suveajal. Tavaliselt ilmnevad need väikeste sõmerjate nahakasvajatena, mis on katsudes tihtipeale karedad. Kuidas soolatüügastest vabandeda, selgitab Apotheka proviisor Janika Tähnas.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks kõht hakkas südameuuringul valutama? Kuidas mõjutab norskamine autojuhtimist?
Mina veel mäletan – vanasti haiglas, kui õdedel süstid tehtud, ei nad istunud internetis, vaid mitmekesi ümber laua lasid kätel käia. Keerasid vatist totsikuid. Tänapäeval neid vatist enam ei tehta – see jätab ju kiudusid.
KIHELUS JA ÄRRITUS? Nii leiad lahenduse intiimpiirkonna muredele
Kuidas hoolitseda oma intiimpiirkonna tervise ning millal on see eriti tähtis? Südameapteegi blogis jagab soovitusi proviisor Piret Stokkeby.
NII LÕPEB ÕNN! 7 nõmedat argist kommet, mis hävitavad suhte aeglaselt, aga kindlalt
Suhted lõpevad harva ühe asja pärast. Tavaliselt kisub suheb kiiva juba tükk aega ja seda on näha nii sõnadest kui tegudest.