MAGAD KEHVASTI? Vaata, mis juhtub tervisega, kui sa ei puhka üldse välja!
Kui inimene ärkab hommikul väsinuna, on see märk kehvast unest. Unedefitsiidis organism saab lühikest aega hästi hakkama, kuid pikema aja jooksul suurendab magamatus mitmesuguseid terviseriske. 
KUIDAS PEATADA KIUSAMINE? Tavapäraseks on saanud ka kius telefonis või internetis
Mullu avaldatud üleeuroopalise laste internetikasutuse uuringu EU Kids Online kohaselt on aasta jooksul Eestis kiusamist kogenud iga neljas laps. Tavapäraseks on saanud ka kius internetis või telefonis. 
UKRAINA LASTEARST: meil on leetriepideemia, aga emotsioonid vaktsineerimise vastu on ikka laes
Vaktsineerimise efektiivsus on viinud selleni, et me ei karda enam difteeriat ega teetanust, vaid kardame vaktsineerimist, räägib ajalehes Pealinn Ukraina lastearst dr Komarovski.
ASENDAMATU TERVENDAJA: kuus omadust, mis teevad mee eriliseks
Mesi on eriline toit, see on mineraalainete ja vitamiinidega rikastatud suhkrute segu otse loodusest. Mesi aitab uinuda, võitleb bakteritega ja aitab isegi vananemist aeglustada. 
VERERÕHK TEEB MURET? Nende lihtsate tegevustega saad seda alandada!
Et vererõhk oleks korras, on üks võtmeküsimusi liikumine. Liikumine on kasulik ka neile, kes juba võtavad vererõhurohtusid – see muudab ravi tõhusamaks. Rohkem liikumist ei tähenda muidugi, et peaksid hakkama  sportlaseks!
NAISTEARST HOIATAB: vähki põhjustav kuri papilloomiviirus ohustab nii mehi kui naisi
Me peame rääkima emakakaelavähist. „Põhiteema on Eestis see, et haigestumus emakakaelavähki tõuseb, eriti nooremate naiste hulgas,“ tõdeb naistearst Lee Padrik. Kuri viirus, mis on selle haiguse taga, ohustab tegelikult ka mehi, põhjustades näiteks peenisevähki.
ISTUD KOGU ÕHTU TELEKA EES? Vaata, mida õudset teeb see mäluga!
Kui vaadata päevas üle kolme ja poole tunni telekat, võib see muuta üle viiekümnestel inimestel mälu viletsamaks.
BANAAN: tervislik energiaallikas ka kaalulangetajale
Banaan annab kiiresti energiat ja sobib vahepalaks ka kaalulangetajale.
HÄIRIV VALU? 8 kummalist põhjust, mis panevad selja valutama
Kui pärast raskete kastide tassimist selg valutab, tundub see justkui iseenesestmõistetav. Kuid mõnikord võivad alaselja valutama panna hoopis kummalisemad põhjused.
KUIDAS ENNAST KAISTA? Kas WC-potil istudes võib saada nakkuse?
Inimesed kardavad avalikes tualettides potile istuda, kartes sealt saada nakkusi. Inglismaal läbi viidud uuringu kohaselt julgeb vaid 2% naistest potile istuda, 85% puhastab enne ihuhädade rahuldamist poti serva.
ÄRA LASE MASENDUSEL VÕIMUST VÕTTA! Need 15 väikest muutust mõtlemises teevad tuju kohe paremaks!
Positiivsed ja negatiivsed tunded võivad vahelduda nagu tõus ja mõõn. Need 15 väikest muutust mõtlemises aitavad, et masendus ei võtaks võimust.
IMELIKUD TERVISEHÄDAD? Salakavalad ohud, mis võivad sind töö juures haigeks teha
Paljud tervisehäired on seotud töötingimustega. Kuidas tunda ära ohumärke ja ennast aidata?
KAAL EI LANGE KOHE KUIDAGI? 14 nippi, mis on eriti kasulikud neile, kes on üle neljakümne
Kui oled üle neljakümne, siis oled ehk märganud, et võtad juurde palju kergemini. Seevastu kaalust alla saada on hulga vaevalisem kui enne. Põhjuseks on muutunud elustiil, toitumine, hormoonid. Siin on mõned lihtsad nipid, mis teevad kaalulangetuse kergemaks.
GÜNEKOLOOG EI JÕUA ÄRA IMESTADA: naistel on nii palju väärarvamusi oma alakeha kohta!
Naised ei tunne ikka veel piisavalt oma keha ja neil on imelikke hirme. Mida kardavad vanemad, mida nooremad naised? 
Kui sageli peab puhastama WCd, külmkappi ja teisi olulisi kohti, et bakterid ei rikuks tervist?
Uuringud on näidanud, et 20% täiskasvanutest peseb voodilinu kord poole aasta jooksul. See võib šokeerida, kuid selleks ajaks on need paksult täis tervist kahjustavaid mikroobe.
OTSI VÄJA KURKUM JA INGVER! See jook peletab põletiku, väsimuse ja külmetushaigused
Kui oled seni harjunud hommikuti sidrunivett jooma, vii oma harjumus uuele tasemele – selle retsepti järgi valmib põletikuvastaste omadustega jook.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui ämm norskab?
Ämm pole küll haigus, rohkem nagu loodusnähtus, aga ka ämma üle kurdetakse:"Elame ühetoalises kolmekesi ämma ja naisega, ja ämm öösiti norskab, ei lase magada, kas see tähendab, et ämmal on midagi viga?"
VÕIMSA TOIMEGA INGVER: peletab baktereid ja leevendab hulga tõbesid!
Ingver on  maailma üks tervislikumaid ja maitsvamaid vürtse. Selles on hulganisti väärtuslikke toitaineid ja bioaktiivseid ühendeid, mis mõjuvad kasulikult sinu kehale ja ajule.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Millest tekivad tasakaaluhäired?
"Olen 68aastane mees, ja mul on tasakaaluhäired, ei tea millest, kui vererõhk näitab tavaliselt 130/85?" Vererõhu mainimine on täiesti asjakohane, tasakaaluhäired on sageli seotud vererõhu kõikumisega, aga on ka muid põhjusi, mida tuleks uurida.
KUKAL ON KANGE? Need viis õiget harjumust hoiavad kaelavalu eemal
Mis tahes on teinud haiget sinu kaelale – arvutitöö, õnnetu vigastus, sport või äkiline vale liigutus –, ära eira seda. Kael on üks tähtsamaid osi sinu kehas!
SILMAD KIPITAVAD JA JOOKSEVAD VETT? Vaata, kas need võivad olla hoopis liiga kuivad!
Silmade kuivus, sügelus ja kipitustunne või vastupidi, suur pisarate vool ja hägune nägemine on praegusel aastaajal väga levinud mure, kinnitab Apotheka apteeker Jaanika Treimann.
KAS TAMPOON VÕIB KEHASSE ÄRA KADUDA? Need viis väga levinud müüti ei pea paika!
Kui kasutad tampoone õigesti ja vahetad neid piisavalt sageli, ei tee need tervisele kahju. Lükkame ümber mõned müüdid.
KOOLIPSÜHHOLOOG: mõelge, kuidas tunnevad end spordipäeval viimaseks jäänud
Aastakümneid on koolides spordipäeva tulemusi pandud välja stendile, nüüd on selline teguviis muutunud ebaseaduslikuks. Palju kirgi kütnud teema tõid avalikkuse ette koolipsühholoogid, kes pöördusid selgituse saamiseks õiguskantsleri poole, kirjutab ERRi uudisteportaal.
KAS TUNNED ÄRA PSÜHHOPAADI? Need on kuus kõige levinumat isiksusetüüpi!
Kas su lähedane või kolleeg on piiritu eneseimetleja või talle meeldib kogu aeg reegleid rikkuda? Nende kirjelduste järgi leiad vastuse, kas inimene on nartsissist, psühhopaat või hoopis keegi muu. 
KAS SUL ON JUBA KOER? Nii mõjutab koer südametervist ja isegi eluiga
Kas sul on koer? Kui vastad  jaatavalt, võib see ennustada pikemat eluiga. Koer mõjub omanikule hästi mitmel moel, kuid nüüd võib kindlalt väita, et üks pluss on ka parem südametervis.
Venita enesetunne suurepäraseks
«Venitusharjutused ei kuulu üksnes trenni alguse ja lõpu juurde. Enesetunde parandamiseks võid neid teha igal hetkel,» tõdeb spordimeditsiinikliiniku Sportomedica füsioterapeut Sandra Joa.
ALUSTA PÄEVA KÜLMA DUŠIGA! 4 põhjust, miks jäine kümblus on eriti kasulik!
Et jääauku hüppamine on tervisele kasulik, on teaduslikult tõestatud. Aga kas sama kasu võiks olla ka hommikusest külmast dušist? Jah, kinnitavad  asjatundjad. Stress väheneb ja nahk lööb särama.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui vererõhk on 150/100, aga rohud ei aita?
Igal asjal siinilmas on rõõmus algus ja kurb lõpp. Jutt käib saatest "Tervisevõti". Saatel endal polnud viga vähematki, oli kanali reitingus kas esimesel kohal või esimese kolme seas, kui mõnelt teiselt kanalilt tuli samal ajal jalgpall. Ja oleks veel kestnud, aga Tallinna Televisioon pandi täieg...
KAS ARSTID VARJAVAD TÕDE? Inimesed räägivad vähiravifondile, et õige vähiravim on kanep
"Oleme vähiravifondis ikka ja jälle kuulnud inimesi ütlemas, et õige vähiravim on kanep. Looduslik, tõhus ja odav. Aga arstid sellest patsientidele ei räägi. Konspiratsioon!" kirjutatakse kanepiteemast vähiravifondi "Kingitud Elu" Facebooki-lehel.
HIINA MEDITSIIN VIIRUSHAIGUSTEST: tee nii, et keha saaks end ise tervendada!
Sügise saabudes tabavad inimesi sageli viirushaigused. Kuidas oma tervist hoida ja haigusi ennetada, räägib Hiina meditsiini arst Tiia Liivalaid Tervise Alkeemia blogis.
OLE OMA TERVISE KAPTEN! Järgi kardioloogi 25 nõuannet, et süda püsiks terve!
Head geenid on vaid nagu laev, aga kapten oled sina ise. Kardioloog Margus Viigimaa on koostanud soovitused, mida saad ise teha oma südame heaks!
KÕHT ON KOGU AEG TÜHI? Nende nippidega saad lahti piinavast söögiisust!
Kuidas tulla toime piinava söögiisu ja magusakiusatustega? Ära haara kohe šokolaadi! On paremaid lahendusi, kuidas isud paremini kontrolli alla saada. 
KAS KOHV SOBIB SULLE? Ole valmis seitsmeks kõrvaltoimeks, kui otsustad sellest loobuda!
Kohvi nautimisest on palju kasu: see teeb erksaks ja arvatakse, et parandab ka mälu. Kui loobud sellest joogist, ole valmis  kõrvaltoimeteks.
LAURI LEESI KAASAVAST HARIDUSEST: „See on trend, mis minu arust ennast ei õigusta.“
„Oh, see on trend, neid on palju. Praegu on selleks kaasav haridus,“ räägib kauaaegne Tallinna prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi ajalehes Pealinn. „Neid trende tuleb pidevalt ja siis unustatakse ära.“
Mis on hüdromassaaž ja kuidas see tervisele mõjub?
Vannituba.ee pakub oma valikus Aquatori vanne, mis on toodetud Eestis. Toodetega saab tutvuda Vannituba.ee salongides Tallinnas Järve keskuses ja Tartus Eedeni keskuses ning kodulehel www.vannituba.ee. Pakume ka toodete transporti paigaldust ja vajadusel vana utiliseerimist. 
AINUS PÕHJA-EUROOPAS: uus robot aitab Eesti kirurgidel seljaoperatsioone teha
Septembrist alates teevad Ida-Tallinna Keskhaigla lülisambakirurgid operatsioone uue roboti abil, mis aitab implantaate sisse viia ja orienteeruda lülisambas. Selline robot on esimene kogu Põhja-Euroopas.
NEED PEAVAD KÖÖGIS OLEMA! 6 asendamatut toiduainet, mis aitavad püsida tervemana
Ükspuha, mis häda sulle kallale kipub - esimese asjana ei pea jooksma poodi ega apteeki. Ava köögikapp ja vaata, mis sul seal olemas on.
HEA PÄEV ALGAB NII! Ajurveeda soovitab hommikuks neid uusi harjumusi
Iidne ajurveeda õpetus soovitab päeva alustada klaasi sooja või kuuma veega. Vaata, missuguseid harjumusi veel tasub omaks võtta, et elu kulgeks harmoonilisemalt.
TEADLASED VÄIDAVAD: nüüd on teada, miks mõnel inimesel on nii kerge sale püsida!
Teadlased väidavad, et on avastanud saladuse, miks mõned inimesed on kõhnad, aga teised võtavad kergelt kaalus juurde.
PIINAV PISSIHÄDA? Need kuraditosin toitu ajavad vetsu vahet jooksma
Kipud sageli vetsu vahet lippama ja süüdistad selles ohtrat veejoomist? Asjatult. Paljud vägagi igapäevased toidud-joogid mõjuvad põiele ärritavalt.
LÕPETA NEGATIIVSUS! 14 märki, et sul läheb tegelikult paremini, kui arvad
Lihtne on vajuda masendusse ja mõelda, kui mõttetu ja raske on su elu. Vahel on hea endale meelde tuletada, et tegelikult läheb sul päris hästi!
NII VÄHENDAD VÄHIRISKI: spetsialistid soovitavad teha menüüs 7 väikest muutust
Kuigi keegi ei oska öelda, millest täpselt vähk tekib, võib oma toiduvalikuga vähendada võimalust haigestuda vähki.
Kadri Voorand lasi teha silmade laseroperatsiooni: see on minu uue elu algus!
Tunnustatud muusik, laulja ja laulukirjutaja Kadri Voorand läbis hiljuti KSA Silmakeskuses Flow 2.0 laserprotseduuri. Vaid mõned sekundid kestnud protseduuri tulemused jahmatasid teda kohe – nägemine polnud kunagi olnud nii hea ja see oli alles tema uue elu algus.
RAVI TÕI NAERATUSE NÄOLE! Tüvirakkude siirdamine Inglismaal aitas raskelt haiget pisipoissi
 Raske kaasasündinud immuunpuudulikkusega Olegile siirdati Inglismaal kaks korda luuüdi tüvirakke. Pärast edukat ravi on poiss haiglast tagasi ning on ema sõnul iga päevaga järjest aktiivsem. 
VÄHIOHT! Suurbritannias kutsuti tagasi tuntud retseptiravim
Suurbritannia arstidel paluti lõpetada tuntud kõrvetistevastase ravimi Zantaci ehk ranitidiini välja kirjutamine selle võimaliku vähkitekitava toime tõttu.
PÜSI NOOR! 7 tegevust, mis aitavad olla vormis ka pärast 60. eluaastat!
Inimesed teevad enne pensionile jäämist plaane, kuidas rahaga toime tulla. Aga kas oled mõelnud, kuidas elada tervislikumalt? See on aga üle 60aastastele eriti oluline.
HIINA MEDITSIIN EMOTSIOONIDEST: nii mõjutavad tervist muretsemine ja viha
Hiinlased teavad, et kõik haigused saavad alguse emotsioonidest. Indiast, Hiinast või Jaapanist tulnud alkeemilistes tehnikates räägitakse sellest, et inimene peab oma emotsioonidest vabanema. Aga miks? 
PAANIKA RINNAVÄHI PÄRAST: „Kui mure on juba tekkinud, siis see kerib ja närib."
Mingil hetkel hakkas vabakutselisele kunstnikule Katrin Karule tunduma, et ühe rinnaga on midagi viltu. „Kui mure või kahtlus on juba tekkinud, siis see kerib ja närib – vähk pole ju nagu nohu. Lõpuks ei suuda enam midagi teha, ei tööd ega muud,“ kirjeldab naine, kuidas teadmatus tekitas paanika. 
INSULDIRAVI PAREMAKS: haigekassa toetab arendusprojekte neljas haiglas
Haigekassa juhatus otsustas toetada insuldipatsiendi raviteekonna arendusprojekte Tartu Ülikooli Kliinikumis, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Ida-Viru Keskhaiglas, et leida uudseid ravikorralduslikke lahendusi.
KÕRGE VERERÕHK EI ANNA TUNDA: 4 märki, et võid olla siiski haige
Kõrgest vererõhust ei pruugi inimene ise üldse aru saada. Kuid on mõned märgid, mis võivad vihjata, et vererõhk pole korras.