Nõela end terveks ehk Kuidas parandada olemist nõelmati abil?
Missugune terve mõistusega inimene maandaks stressi ja leevendaks valu torkivatel nõeltel lamades? Aga just selline teraapiaviis aitab tervist turgutada ja toob parema une. Võta vaid julgus kokku.
DR GOOGLE, AITA! 10 kõige populaarsemat terviseküsimust aastal 2019
Inimestel on dr Google´ilt tervise kohta palju küsida! CNN avaldas 10 kõige sagedasemat küsimust, millele on vastust otsinud lõppeval aastal  ameeriklased.
KAS HOOLITSED SÜDAME EEST HÄSTI? Need on neli kõige olulisemat valikut!
Kas tunned kõige suuremaid riske, mis ohustavad südant? Tee oma südamele rõõmu, arvestades nende nelja olulise asjaga!
LOOMAARSTID HOIATAVAD: inimese surm marutõve tõttu on Soomes vaid aja küsimus
Soome on marutaudivaba maa, kuid sealse loomaarstide liidu arvates ei pruugi see enam kaua kesta, kirjutab Iltalehti. Loomaarstid soovivad karmimaid reegleid välismaalt toodud koerte suhtes.  
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks ämma jalad on kogu aeg turses?
"Ämmal on jalad pidevalt turses, millest see võib olla?"
PAREMAD RAVIVÕIMALUSED: haigekassa hakkab uuest aastast hüvitama mitut vähiravimit
Alates 1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja viit  soodusravimit - see laiendab patsientide valikuvõimalusi ja muudab ravimid taskukohasemaks sadadele inimestele.
NII VÕTAD KINDLALT ALLA: need kolm põhimõtet on ühised kõikidele edukatele dieetidele
Ükskõik, kuidas sa seda nimetad – toitumiskava, dieet, elustiil või filosoofia – vähe on teemasid, mis tekitaksid nii palju vaidlusi, kui küsimus, kuidas alla võtta. Kuid kõikidel meetoditel on ühist palju rohkem, kui sa arvad.
RÄÄGI LAPSEGA! Kui palju tohib laps otsustada oma terviseküsimuste üle?
Tavaliselt käib laps arsti juures vanematega ning laps ja vanem on ühel meelel, mida tuleks ette võtta. Aga kas ja kui palju on lapsel endal õigus otsustada oma terviseküsimuste üle? Missugune on lapsesõbralik tervishoid, kirjutab ajakirjas Märka Last Õiguskantsleri Kantselei laste ja noorte õigu...
SÜDAMEARST ÕPETAB: need on ohumärgid, millega tuleb minna kindlasti arsti juurde!
Milliste sümptomite korral tuleb kindlasti arsti juurde minna? Kas valu rinnus võib tähendada kindlasti infarkti? Südamearst Margus Viigimaa selgitab, millal võiks kahtlustada tõsisemat probleemi. 
GRIPP KOGUB HOOGU: epideemiat veel ei ole, kuid haiguse levik kasvab iga nädalaga
Kui Lätis kuulutati täna, 11. detsembril juba välja gripiepideemia, siis terviseameti hinnangul on Eestis grippi veel vähe. „Püsivat levikut ei ole täheldatud, kuid gripi levik kasvab iga nädalaga,“ ütles terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.
Maestro Jüri Alperten tänab vähiravifondi: tänu rohule olen veel elus ja saan töötada
Vähiravifond „Kingitud Elu“ aitab juba mõnda aega staažikat dirigenti ja muusikapedagoogi, Estonia teatri ja Pärnu linna orkestreid juhtinud Jüri Alperteni (62) võitluses lümfoomiga.
KÕIK LÄHEB HALVASTI? Mõtle hoolega, kas õigustad oma ebaedu nende kuulsate ettekäänetega!
Inimestel, keda ei saada edu, on üks väljapaistev ühine joon. Nad teavad kõiki ebaõnnestumise põhjuseid ja neil on raudkindlad põhjendused, miks nad äpardusid. Mõtle ja otsusta, kui paljusid oled ise kasutanud!
UNEHÄIRED JÄÄVAD SAGELI DIAGNOOSIMATA. Vaata, kas magad piisavalt kaua ja hästi!
Unehäired on täiskasvate seas sage nähtus ning kahjuks ka aladiagnoositud – pooled kaebustega inimestest ei pöördu arstile. Ka arstidel on unehäirete diagnostikast vähesed teadmised, mistõttu loodi täiskasvanute unehäirete ravijuhend.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas roosist jalal on võimalik päriselt lahti saada?
"Mul on roosi jala peal ravitud tükk aega, veidi paremaks on läinud, aga kas sellest ka päris lahti saab?" Roos ehk erüsiipelas on naha mikroobne põletik. Läheb üle peaaegu alati, raviga võtab paranemine kaks-kolm nädalat, aga ilma võib-olla ka mitu kuud. Keskmiselt peopesasuurune punetav ja naha...
VÄSIMUS JA VILETSAD JUUKSED? Viis salakavalat märki, et sul võib olla vitamiinipuudus
Väsimus, veritsevad igemed või haprad juuksed? Nii mõnegi tervisemure taga võib olla vitamiinipuudus.
Nutitelefonid põhjustavad miljonite eurooplaste unetust
Nutitelefonide valgus põhjustab unehormooni pärssimist, mis võib viia tõsiste uneprobleemideni. Hiljuti tehtud uuringu põhjal oletasid selle koostajad, et nutitelefonide kasutamine enne magamaminekut võib unetust põhjustada enam kui 100 miljoni eurooplase seas.
PANE TÄHELE RISKE! Teadlaste soovitused, kuidas ennetada suitsiide
Tartu Ülikooli teadlased rõhutavad, et suitsiidiennetuses on oluline osa nii koolidel, tervishoiusüsteemil kui ka kogu elanikkonnal. Eraldi tähelepanu vajavad lähedased, kes peavad suitsiidiga toime tulema.
TERVISELE OHTLIKUD MÜÜDID: südamearst lükkab ümber neli väga levinud eksiarvamust
Me kõik tahaks olla terved ning võimalusel mitte võtta ravimit, aga kui need on mõne tervisemure tõttu vajalikud, tuleb neid võtta korralikult. Ravimite võtmise kohta levivad mitmed eksiarvamused, mis võivad olla tervisele lausa ohtlikud.
PESE NÜÜD HOOLIKALT KÄSI! Nii hoiad viirushaigusi eemal
Korralik kätehügieen aitab nakkushaigusi eemal hoida, seepärast peab viirushaiguste leviku ajal käsi eriti hoolikalt puhastama, soovitab Apotheka apteeker Jaanika Treimann.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kui ohtlik see on, kui pärasoolest on tulnud verd?
"Kui ohtlik see on, et pärasoolest on tulnud verd? Varem pole sellist asja olnud. Millise arsti juurde pean pöörduma?"Kui on tulnud, siis järelikult enam ei tule, seega verejooks seisma jäänud. Loomulikult on igasugune veritsemine erakorraline nähtus ja väärib tähelepanu. Esimese korraga muidugi ...
EESTLASED ON HULLUD ehk Kuidas minust sai jäise tahtejõuga taliujuja
On 24. november. „Ohoh, täpselt kuu aja pärast on jõululaupäev,“ mõtlen Pirital merevees sulistades. Minu selja taga loojub päike ning taevas on oranž nagu mandariinikauss jõululaual. Õues on -3, vees +2. Paar tundi pärast mind tuleb koos sõpradega samasse kohta talisuplushooaega alustama ka peam...
INIMESI HIRMUTATAKSE MÜRGIGA: mida vaktsiinid tegelikult sisaldavad?
Üks vaktsiinivastaste lemmikteemasid on inimeste hirmutamine vaktsiinides väidetavalt sisalduvate mürkidega. Terviseamet teeb juba traditsiooniliseks saanud avalduse: see on vale. Mida siis tegelikult vaktsiinid sisaldavad?
MIS AJAB INIMESE JOOMA? Need on kaks peamist põhjust, miks muresid uputatakse pudelisse
Alkohol ja vaimse tervise probleemid on sageli väga sügavalt läbipõimunud. Püütakse ju ikka muresid pudelisse uputada ja alkoholist pingetele leevendust leida. See toob aga muresid hoopis juurde.
NAINE VILJATUSRAVIST: „Miks mina? Katse katse otsa ja üks ebaõnnestumine teise järel."
Viljatusravi võib olla pikk, kurnav  ja emotsionaalselt väga raske. Lapse saamiseni võib kuluda kaua aega ja tuleb üle elada ebaõnnestunud katsed. "Miks mina?" mõtles Janika, kelle loost on ilmunud raamat  "Tahan last saada".
JÄLLE POHMELL? Kassiahastusest päästavad need lihtsad nipid!
Kui ärkad pärast peoõhtut peavalu, valgustundlike silmade ja kõrbekuivusega suus, siis on üsna tõenäoline, et ilmselgelt oled alkoholiga liiale läinud ja unustanud vett juua. Mida teha, et pohmelust vältida või sellest kiirelt taastuda?
LASTETU NAISE KÕHKLUSED: äkki ma mõne teise mehega jääksin rasedaks?
Eestis otsivad tuhanded pered meeleheitlikult lahendusi, kuidas last saada. See tähendab suuri lootusi ja nende purunemisi, kõhklusi ja dilemmasid. Aga mis juhtub suhtega, kui see pannakse igal moel proovile? Võib-olla peakski kumbki otsima hoopis uue partneri?
RAVIMATU SOOLEHAIGUSEGA MEES: olen pidanud elus paljust loobuma
Margus Kokk (64) on põletikulise soolehaigusega elanud juba 43 aastat. Kui ta oli 21, tehti talle esimene operatsioon – tol ajal ei pandud talle veel Crohni tõve diagnoosi.
VEENILAIENDID TEEVAD HÄDA? Nii saad neid leevendada koduste vahenditega
Veenilaiendid võivad olla väga häirivad. Vaata, mida saaksid ise kodus teha, aga mida tasub pigem vältida.
PIIRA NENDE TOITUDE SÖÖMIST! Vaata, kuidas loobuda kerge vaevaga 200–300 kalorist
Tihti on söödava energiakoguse vähendamine lihtne, kui jätad menüüst välja toidud, mida tegelikult ei peaks üldse sööma või võiksid süüa hulga vähem.
PÜSI TERVE JA ENERGILINE! Sellised on Hiina meditsiini talvised toitumisreeglid
Talv on looduses puhkamise aeg. Taimed on viinud oma energia ja elumahlad sügavale juurtesse, loomad on pugenud peitu, päevad on lühikesed ja ööd pikad. Talvel on qi ehk energia liikumissuund alla- ja sissepoole.Toiduga saab keha talvel toetada ja kevadeks ette valmistada.
Terviseamet: tänavu on Eestis listeeriasse nakatanud 20 inimest, ükski haigestumine pole seotud M.V.Wooliga
Veterinaar- ja toiduametis (VTA) arutasid eksperdid, kuidas reageerida kiirelt toiduga levivatele listeeriapuhangutele, lisaksn räägiti listeeria erinevatest tüvedest. Sel aastal on Eestis haigestumist põhjustanud listeeribakteri tüvi ST 87, kuid millisest toiduainest see pärit võib olla, pole ve...
KAS ÕHTUL TOHIB JUUA KOHVI? Kui valid sellise joogi, segab see vähem und
Ehkki kohv võib ühele inimesele rohkem mõju avaldada kui teisele, soovitatakse uinumisraskuste vältimiseks kolm tundi enne magamaminekut kohvi mitte juua. Samas ei tähenda see, et õhtusöögi järel tuleb kohvist täiesti loobuda.
PEREARST SOOVITAB: keera muusika vaiksemaks, et mitte kuulmist kahjustada
Kuulmislanguse tekkimise kohta on paljud küsimused vastuseta. Kuid perearst Piret Rospu soovitab oma blogis toetuda sellele, mida me juba kindlalt teame: kõrvaklappides tuleb heli maha keerata, et tundlikku kuulmisaparaati mitte kahjustada, kontsertidel kõlarite ees seista ei maksa ja lastele tul...
Viis ühte perekonda kuuluvat inimest haigestus düsenteeriasse
Terviseameti teatel haigestus Ida-Virumaal ja Tallinnas šigelloosi ehk düsenteeriasse viis ühte perekonda kuuluvat inimest vanuses 15-72 eluaastat, esialgne nakkusallikas pole teada.
KUIDAS HOIDA LASTE HAMBAID? Kas tegeleme vaid tagajärgede ehk haigete hammaste raviga?
Viimasel ajal on kuulda etteheiteid, et haigekassa ei tegele üldse laste suutervise ennetustööga, vaid maksab kinni tagajärgi ehk ravi. Haigekassa lükkab need väited ümber.
PEREISA TÄNAB VÄHIRAVIFONDI: kardan, et ilma vajaliku rohuta mind enam ei oleks
Eile tähistas 42.sünnipäeva tartlasest pereisa Martin Aasajärv, keda vähiravifond „Kingitud Elu“ toetab juba aasta aega võitluses neeruvähiga.
VABANE PIINAVAST SÕLTUVUSEST! 5 nippi, kuidas võidelda magusahimu ja muude ahvatlustega
Kas sööd liiga palju magusat või oled kogu aeg netis? Ei suuda veinijoomist või šokolaadisöömist lõpetada?  Magusaisu või pidev soov telefoni näppida võivad muutuda sõltuvuseks, mida võib võrrelda alkohooliku kustumatu januga.
NII ON MEES VÕIMEKAS JA VILJAKAS: asendamatud vitamiinid ja mineraalid, mis toetavad tervist
Kuigi mehed on hakanud tervise eest järjest enam hoolt kandma, käivad nad arsti juures endiselt vähem kui naised. Mullu Eesti elanike seas läbi viidud tervisekäitumise uuringu kohaselt ei käinud 12 kuu jooksul ühegi arsti vastuvõtul 13,3% meestest ning kõigest 6,4% naistest. Mida peaksid silmas p...
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks sõrmed tõmbuvad peopesas konksu?
"Peopesas tõmbab sõrmed konksu, eriti kolmanda ja neljanda, ja lahti neid ei saa. Millest see tuleb ja kuidas ravida?"
TAHAD OLLA TERVEM JA SALEDAM? Viis lihtsat hommikust harjumust, mis tuleb ära teha enne kella üheksat!
Arvatakse, et need, kes tõusevad hommikul varakult, on üldiselt saledamad, tervemad ja õnnelikumad. Seega ärka vara ja lisa oma hommikurutiini need viis lihtsat ja kasulikku harjumust!
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas kroonilisest nohust on võimalik lahti saada?
„Kuidas kroonilisest nohust lahti saada? Kas see üldse on võimalik? Perearst ei osanud midagi soovitada ja ninaarstile on järjekord."
KUI PALJU JA MILLAL VÕIB JUUA KOHVI? Hommikuti on parim just see aeg
Kohvi joomise kohta levib palju vastakaid arvamusi. Enamikule inimestest seostub see aromaatne soe jook meeldivate tunnetega, samas manitsetakse kofeiinikogust piirama.
NAISTEARST LEIDIS MÜOOMI: kas seda on vaja kindlasti lõigata?
Paljud naised on kogenud, et tavakontrolli käigus avastab günekoloog neil müoomi, tsüsti või polüübi. „Kuigi statistiliselt on selliseid moodustisi paljudel naistel, on need õnneks enamasti healoomulised," räägib Lääne-Tallinna keskhaigla naistearst Naima Toomikas ajakirjas Kodutohter.
UUED RAVIMID ON AINA KALLIMAD: kuidas muuta need haigetele siiski kättesaadavaks?
Uued ravimid muutuvad iga aastaga aina kallimaks ja ravimituru hinnakasvul ei paista piiri. Võitlus kallite ravimihindadega on kestnud aastakümneid. Haigekassa on pidevalt kasutanud eri viise, kuidas ravimifirmade hinnasurvega toime tulla ja kaasaegsed ravimid patsientidele siiski kättesaadavaks ...
RIINA RAUDSIK: keha annab füüsise või vaimse poole pealt teada, kui midagi on valesti
Kas tervisemurede korral võime usaldada oma sisetunnet? „Selleks, et sisetunnet erinevate kaebuste korral osata õigesti hinnata, peavad meil olema teadmised keha toimimisest,“ räägib Riina Raudsik Tervis Plussis.
EI SAA KUIDAGI SALEDAMAKS? Jäta dieedid ja keskendu hoopis neile kolmele asjale!
Kui tahad saada saledaks, söö vähem rasvast ja maiustusi – nii on meid alati õpetatud. Kuid kaalu alandamist mõjutab väga paljuski ka inimese psüühika. 
PEREARST: paljud mehed mõtlevad endiselt tervisele alles siis, kui on juhtunud midagi ränka
Perearst Eero Merilinnu arvates on meeste terviseteadlikkus viimastel aastatel oluliselt tõusnud. „Mehed jõuavad aina sagedamini muredega perearsti juurde,“ märkis Merilind. Samas hakkavad paljud endiselt  mõtlema tervisele alles pärast ränki sündmusi.
ÄRA MÕJU IDIOODINA! Neli lauset, mida nutikas inimene tööl ei ütle
Selge, et töö juures on vaja valida sõnu. Ameerika tippkonsultant ja menukirjanik Travis Bradberry on koostanud väikse nimekirja lausetest, mida tema arvates pole arukas tööl öelda.
MIS JUHTUB, KUI SA EI VÕTA D-VITAMIINI? Vaata, kas ka sina vajaksid seda rohkem!
Viimastel aastatel on Eestis soovitatud D-vitamiini võtta lausa aasta ringi. Apotheka apteeker Jaanika Treimann selgitab, miks on see vitamiin nii oluline ja mis võib juhtuda, kui organismis on kestev D-vitamiini puudus.
UNUSTA RANGE DIEET! Alla võtta aitavad hoopis need 18 igapäevast harjumust!
Range dieediga võtad ehk kiiresti alla, kuid tulemus ei püsi enamasti kaua. Siin on mõned head harjumused ja nipid, millega on lihtsam alla võtta ja tulemus on samuti püsivam!