UNELMATE PUHKUSE HIRMUTAV PÖÖRE: noort naist hammustas Balil vihane ahv, kellel kahtlustati marutaudi
19aastase Soome naise Janina unelmate puhkus Balil sai läinud pühapäeval hirmutava pöörde, kui talle tuli kallale ahv, kes pures teda mitmest kohast. Loomal kahtlustati marutaudi. „Kartsin, et suren,“ kõneles Janina Iltalehtis.
HOLLANDI SPETSIALIST: senine suund oli vale. Erivajadusega õpilased õppigu erikoolides
Euroopa rehabilitatsiooni platvormi president Frits Wichers ütleb, et nüüd on tõstetud käed üles ja nenditakse, et vahepealsed idealistlikud ettekujutused erivajadusega laste ja tavaõpilaste koosõppimisest käivad üle jõu.
KAS SÜNNIMÄRK ON OHTLIK VÕI MITTE? Paar päeva ärevust, kuni uuringul selgus vastus
Olen vahel oma sünnimärke kahtlusega silmitsenud. Kas see tume märk paremal käel on ikka sama kujuga? Tundub, et ääred on natuke imelikud... Kas need lapsest saati näol olnud moodustised pole juba liiga suured? Mis muud, kui seadsin sammud südamerahustuseks sünnimärgiuuringule.
VERINE RÜNNAK: haug lõi hambad viieaastase poisi kätte
Soomes Sysmäs koos vanaemaga ujunud viieastase poisiga juhtus kummaline õnnetus: rannavees ujunud haug lõi hambad lapse kätte.
NÄITLEJANNA BRITTA SOLL: tund päevas iseendale pigistada on täiesti võimalik
„Jaatav ellusuhtumine ja positiivsus on toredad kõigile su ümber, kuid eelkõige sulle endale, sest hoiavad kõrge eani heas toonuses ja vaimu virgena," räägib Eesti Draamateatri näitleja Britta Soll portaalis Kodus.ee.
MUNANDID ON LIIGA SOOJAD: kõhukaid mehi kimbutab viljakuse langus
Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöös leidis kinnitust tõsiasi, et meeste vööpiirkonna rasvumine mõjutab negatiivselt nende viljakusnäitajaid, kirjutab ERRi teadusportaal Novaator.
ÄRGE ALAHINNAKE EAKAID: vanavanemad ei taha sünnipäeval morssi ja kooki, vaid rokkivat tantsupidu
„Tahan jagada õpetlikku kogemust, kui lapsed mu emale üllatussünnipäeva korraldasid. Ja sellega loomulikult täiesti puusse panid,“ kirjutab 49aastane Mare.
ÄRA LASE PUUKIDEL SUVE ÄRA RIKKUDA! 5 olulist asja, mida peaksid kindlasti teadma
Mõned kardavad lausa haiglaselt puuke. Puukidest hoolimata võid ikka minna metsa ja heinamaale. 
TURGUTA END TASSI TEEGA! Nurmenukk annab elujõudu ja aitab veel mitme häda korral
Nurmenukutee maitseb niisama hästi, kuid see turgutab ka elujõudu, puhastab keha, annab hingerahu ning võtab vähemaks põletikku ja valu.
MIKS MA PEAN VÕTMA RAVIMEID? Kardioloog lükkab ümber neli väga levinud eksiarvamust
Me kõik tahaks olla terved ning võimalusel mitte võtta ravimit, aga kui need on mõne terviseprobleemi tõttu vajalikud, tuleb neid võtta korralikult. Ravimite võtmise kohta levivad mitmed eksiarvamused, mis võivad olla tervisele lausa ohtlikud.
PANE SEEDIMINE HÄSTI TÖÖLE! Need on põhilised mõjutajad, mis hoiavad selle korras
Hea tervise üks põhialus on korras seedesüsteem. Seetõttu on tähtis teada, kuidas see tervena hoida, eriti sel põhjusel, et me saame selle jaoks palju ise ära teha.
VÄLGULÖÖK OHUSTAB SÜDANT: äikese ajal on inimesele eriti ohtlikud need kohad
On müüt, et piksenool paneb inimese põlema – kõige ohtlikum on välgulöök südamele.
UUS VÕIMALUS: retsepte saab nüüd pikendada ka apteegis
Inimesed avastavad apteegis sageli, et nende retsept on lõppenud, kuid arst pole enam kättesaadav. Nüüd alustab Benu apteek pilootprojekti, mis annab võimaluse pikendada retsepte apteegis.
HAMMUSTADA VÕIB IGA KOER: aga need tõud purevad lapsi kõige sagedamini
Kas mõned koeratõud löövad lastele hambad sisse suurema tõenäosusega? Või saab seda kuidagi koera välimuse järgi ennustada? Niisugused küsimused on aastate jooksul huvitanud nii lapsevanemaid kui arstiteadlasi, kirjutab perearst Piret Rospu oma blogis ja jagab ka väärt soovitusi, kuidas käituda l...
ABIVAJAJATE TORMIJOOKS: vähiravifondi laekunud abitaotluste hulk purustas rekordi
Sooja suve hakul on vähiravifondi laekunud abitaotluste hulk purustanud uue rekordi, annab teada vähiravifondi „Kingitud elu" Facebooki-leht. Inimesed igatsevad elada.  Kui varem on fondini jõudnud keskmiselt üks taotlus päevas, siis möödunud nädalal laekus iga päev 2–3 uut taotlust. See teeb ku...
Mure, millega arsti juurde ei pöördu: mees leidis peeniselt puugi
„Tavapärane nädalavahetus, kus olime vennaga mõlema majade juures niitnud ja trimmerdanud. Lõuna veetsime murul istudes ja süües. Palavaga ei kippunud sauna kah, lasin õhtul end kergelt veega üle ja magama,“ kirjeldab Janek päeva, mil ta kusagilt omale puugi külge haakis.
LAKKAMATU AEVASTAMINE, TILKUV NINA: ära aja allergiat külmetusega segamini!
Tilkuv või hoopis kinnine nina, punetavad ja sügelevad silmad või  lakkamatu aevastamine võivad olla külmetuse, aga väga sageli hoopis allergilise reaktsiooni tunnused.
SEKS KAHE NAISEGA! Need 5 seksifantaasiat erutavad mehi ja naisi kõige rohkem
Romantika või raju seks? Uuring selgitas, missugused on kõige tüüpilisemad fantaasiad, mis erutavad mehi ning mis erutab naisi.
SOTSIAALMINISTER TANEL KIIK: me ei tohi jätta ühtegi inimest abita, et vaadaku ise, kuidas hakkama saab
„Mina isiklikult toetan ravikindlustuse laiendamist ja üldist solidaarsust, sest juba praegu saab näiteks EMO-sse pöörduda ka ravikindlustuseta inimene," ütleb sotsiaalminister Tanel Kiik Pealinnale antud intervjuus. Tema arvates on Eestis liiga vähe inimesi selleks, et jätta osa neist ravivõimal...
SEGADUS ANDMETEGA: enamik kooliõdede tööajast kulub laste vaktsineerimisandmete tagaajamisele
Asjaolu, et vaktsineerimisandmete peamiseks talletamiskohaks on jätkuvalt paberpass, on viinud olukorrani, kus kooliõed ajavad enamiku oma tööajast taga laste vaktsineerimisandmeid, sest ilma õige infota ei saa ka kaitsepookimist teha, kirjutab ERRi uudisteportaal. 
Tartlased on hullunud: kui rattaga ei sõida, siis oled luuser!
Sel nädalavahetusel avati Tartus rattalaenutus, mille nii suurt populaarsust ei osanud keegi vist ette ennustada. „Paksud ja peenikesed, noored ja vanad – kõik istusid ratta otsas. Oled kesklinnas või äärelinnas - igal tänaval vuras uus ratas,“ kirjeldab 44aastane Kaarel.
MIDA TEHA, KUI SÕBER POSTITAB ENESETAPUMÕTTEID? Ära kõhkle, vaid tegutse kiiresti nii
Mida teha, kui märkad sotsiaalmeedias sõpra või tuttavat postitamas enesetapu- või elutüdimusmõtteid? Soovitusi jagab Anna-Kaisa Oidermaa, Peaasi.ee kliiniline psühholoog ja tegevjuht.
KONTROLLI VÄGA HOOLIKALT! 6 üllatavat kohta, mida puugid kehal armastavad
Puugi võid leida väga üllatavast kohast näiteks pärast metsapeatust. Kuid ükskõik, kust puugi leiad – see tuleb võimalikult kiiresti eemaldada. Nii väheneb võimalus nakatuda rasketesse haigustesse, mida levitavad puugid.
TÄNA EI JOO ENNAST TÄIS! 6 äraproovitud nippi, mis aitavad piiri pidada
Meil on kombeks juua peol alati ka alkoholi. Kuni oskad piiri pidada, pole miskit hullu. Need nipid aitavad sul joomist paremini kontrolli all hoida.
SÖÖD NII, ET KÕHT ON KUMMIS? Need taimed ja vahendid leevendavad suviseid kõhuhädasid
Ilusad ilmad kutsuvad grillima ja valgeid õhtuid nautima. Kohe-kohe on saabumas aasta pikim päev, mille tähistamist planeeritakse pikalt ette. Südameapteegi proviisor Ave Niidu annab nõu, kuidas söömise-joomisega endale mitte liiga teha.
NII PÜSIB PÄEVITUS KAUEM! 9 kuldreeglit, mis tagavad unelmate jume!
Unelmate jumet aitavad säilitada mõned väga lihtsad võtted. Kas tead ka seda, mida peaksid sööma?
PÄÄSTA END SÄÄSETERRORIST! Riputa kaela see asi ja pinisejad on läinud
Tänavu tundub olevat taas sääserohke aasta. Mida teha, et tüütutest vereimejatest lahti saada? Siin on mõned kavalad nipid!
PILT HAKKAB EEST ÄRA MINEMA? 10 kõnekat märki, et vajad rohkem vett
Ära oota, kuni tekib janu või hakkad juba kokku kukkuma! Kui tekib  janu, on vedelikupuudus juba käes.  Need 10 märki annavad teada, et peaksid rohkem vett jooma.
NOORE NAISE JALG PÄÄSTETI: arstid asendasid hävinud kontsluu 3D-prinditud implantaadiga
Ida-Tallinna Keskhaigla arstid asendasid 29aastase naise kontsluu  meditsiinilisest titaanist 3D-prinditud implantaadiga, teadaolevalt esimest korda Eestis. Naisel, kes pidi poolteist aastat liikuma karkude abil, on lootus lähiajal neist vabaneda.
RISKANTNE KORTSURAVI: terviseamet hoiatab ohtliku iluvidina eest
Terviseamet hoiatab nõuetele mittevastavate hüaluroonpliiatsite eest, mille kasutamine iluprotseduuril võib lõppeda tervisekahjustusega.
LUGEJA ÜLESKUTSE: märgake palavuses kannatavaid vanureid!
„Olin teel poest koju, kui märkasin enda eest tasakaalutult kõndivat vanaprouat. Toetus küll kepile, aga jalad lihtsalt kaldusid ühele ja teisele poole,“ kirjeldab 24aastane Marta.
KAS JUUA KRAANIVETT VÕI MULLIVETT: kumb kustutab paremini janu?
Kuuma ilmaga soovitatakse juua palju vett. Kas mullivesi on sama hea kui tavaline kraanivesi?
ÄRA MÕTLE, ET OLED PAKS JA KOLE! Kindlaks kaalulangetuseks pead mõtlema hoopis nii
Ole enda suhtes leplik ja heatahtlik, siis saavutad kaalulangetamises paremaid tulemusi kui ennast vihates. Tee endale positiivset ajupesu!
HIGI VOOLAB OJADENA? 6 tõsist tervisehäda, mis võivad peituda liigse higistamise taga
Liigne higistamine võib olla päritud, kuid see võib kõnelda ka terviseprobleemidest. Kui higistamine hakkab juba argielu segama, tuleks välja selgitada selle põhjus ja pidada nõu arstiga.
ARSTI ÕPETUSI KUUMALAINEKS: jälgi uriini, et tunda ära vedeIikupuudus
lmateenistus hoiatab lähipäevadel püsiva kuuma ilma eest, mil suuremas osas Eestist tõuseb maksimaalne õhutemperatuur 30–32 kraadini. Seni ei ole kuumast ilmast tingitud hädalisi Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda tulnud.
KUUMUS OHUSTAB SÜDANT: 7 elutähtsat näpunäidet, et palavus ei teeks liiga
Suur kuumus võib teha tervisele halba teha ja olla eriti ohtlik südamehaigetele. Kuidas hoida ennast palaval ajal, selgitab Südameapteegi proviisor Mariana Džaniašvili.
SÜGELUS JA PUNNID ÕRNAS KOHAS? 4 soovitust, et bakterid ei hakkaks kuumaga intiimpiirkonnas vohama
Kuumad ilmad loovad soodsa pinnase bakterite kasvuks ka intiimpiirkonnas. Milline peaks olema hügieen palavuse ajal, räägib Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum.
HINDA, MIS TÜÜPI NAPSUTAJA SA OLED! Kas püsid terane või muutud hulljulgeks?
Alkohol mõjub inimestele erinevalt. Psühholoogid ütlevad, et purjus inimesi on nelja tüüpi: Hemingway, hull professor, Mary Poppins ja Mr Hyde.
MÄLESTUSPINK TEENEKALE TOHTRILE: 100 aastat tagasi astus ametisse esimene eestlasest haiglajuht, kes oli ka Tammsaare ihuarst
Täna 100 aastat tagas astus ametisse esimene eestlasest  haiglajuht dr Karl-Eduard Sibul, kes asus juhtima Tallinna Keskhaigemaja, praegust  Ida-Tallinna Keskhaiglat.  Haigla õuel avati sündmuse tähistamiseks mälestuspink.
TUNNE ÄRA KUUMARABANDUS: palavus kurnab eriti lapsi ja kroonilisi haigeid
Vältimaks kuumarabandust, peavad palavate ilmadega olema eriliselt ettevaatlikud väikelaste vanemad, eakad, ülekaalulised ning kroonilisi haigusi põdevad inimesed.
RASEDATE JA LASTE TERVIS OHUS: Pariisi Jumalaema kiriku põleng sulatas sadu tonne mürgist pliid
Pariisi terviseametnikud soovitavad Jumalaema kiriku lähistel elavatel rasedatel ja lastel kontrollida vere pliisisaldust.
SOOJUS MEELDIB KA TUPESEENELE: günekoloogid soovitavad lihtsat nippi, mis võib sellest päästa
Paljud tüdrukud õpivad juba lapsena, et alakeha ja kaenlaaluseid tuleb korralikult pesta, et olla puhas ja terve. Aga kui paljudele on öeldud, et ka kuivatamine on väga tähtis?
ALATI POLE VAJA KIIRABI: nüüd saab virtuaalkliinikust kutsuda koju pereõe
Sellest nädalast saab virtuaalkliiniku Minudoc.ee vahendusel kutsuda koju pereõde – ka õhtuti ja nädalavahetustel.
Kuidas mao eest head hoolt kanda?
Perearst Konstantin Ivanov (OÜ Linna Tervisekeskus) räägib, kuidas võiks oma mao eest hoolitseda.
Kas sööd märkamatult sadu liigseid kaloreid? Kaal hakkab langema, kui teed korda need 6 asja
Kui imestad, kust need kilod küll tulevad, siis soovitavad toitumisnõustajad vaadata üle, mida sa sööd vahepaladeks ja mida näksid.
Sel suvel või mitte kunagi! Arst jutustab, kuidas vabaneda üleliigsest 17 kilost
Noor arst Jekaterina on täitnud oma unistuse ja vabanenud lühikese ajaga 17 üleliigsest kilost, et rannahooajal suurepärane välja näha! Loe intervjuud ja saa teada, kuidas ka sina võid saada ideaalse keha.. juba sel suvel!
OLE KUUMALAINEKS VALMIS! Nii väldid enda ja lähedaste raskeid terviserikkeid
Kuumus ajab pea segaseks? Jah, kindlasti! Loe, mida teeb kuumus sinu kehaga ja kuidas saaksid terviserikete eest kaitsta nii ennast kui lähedasi.
OHTLIK HAIGUS POLE MEIST KAUGEL: Eesti on marutaudivaba maa, kuid surmav tõbi varitseb meid endiselt
Hiljuti suri marutõppe 24aastane Norra naine. Traagiline sündmus avas nii mõnegi inimese silmad ja tuletas taas meelde surmava haiguse, mida me hakkame ka Eestis juba unustama. Haigus võib meid varitseda soojamaareisil, kuid päriselt ei saa ohtu unustada ilmselt kunagi ka Eestis.
ÜKSIKUTE ARV KASVAB: inimesi ei tapa mitte vähk või tubakas, vaid üksildus
"21. sajandil ei tapa mitte vähk või tubakas, tapab üksildus. Ehk üksildus on kõigepealt ja sellega kaasneb füüsiline ja vaimne allakäik," nendib Tiina Tambaum, Eesti Demograafia keskuse teadur ERRi portaalis Novaator.
SEE ON KAALULANGETAMISE VÕTMEKÜSIMUS: 9 tarka otsust, mis panevad kalorid kiiremini põlema
Ainevahetuse kiirus on kaalulangetamise võtmeküsimus. On seiku, mida me ei saa muuta: mõni inimene on saanud kiirema ainevahetuse päranduseks ja enamiku ainevahetus aeglustub pärast 40. eluaastat. Geene ja vanust me muuta ei saa, kuid siin on mõned nipid, mida saame ise teha, et kaloreid kiiremin...