4000 ÕDE ON PUUDU: pidevalt tuleb valida, mis on hädavajalik ja mida saab tegemata jätta ilma katastroofiliste tagajärgedeta
„Ma arvan, et pole ilusamat tööd, sest õena saad patsiendi väga palju õnnelikumaks teha nii hea sõna kui meditsiinilise abi pakkumisega,“ arvab Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus. Õdesid on aina rohkem vaja, sest rahvastik vananeb ja kroonilisi haigeid on rohkem. Ometi on meil puudu koguni...
PISSIHÄDA EI LASE MAGADA? Põieõde: kaks-kolm korda öösel tualetis käia on liig mis liig
Mitu korda on öösel normaalne WCs käia? Kas öised tualetiskäigud tähendavad mingit haigust või peab sellega leppima? 
EESTI TEADLANE KOROONAVIIRUSE PAANIKAST: puhang on alles algusjärgus, viiruse edasist käitumist on keeruline ennustada
Miks on maailmas tekkinud nii suur paanika uue koroonaviiruse ümber?  Kas  2019-nCoV põhjustatud kopsuhaigus kulgeb eriti raskelt või on meedia teema liigselt üles kütnud? Tartu ülikooli mikroobiökoloogia professor Reet Mändar selgitab, mida on viirusest praguseks  teada ja kuhu see võib areneda....
ARSTID KIIMALISTELE MEESTELE: lõpetage banaanikoortega masturbeerimine!
Arstid hoiatavad veidra seksitrendi eest, mis ringleb sotsiaalmeedias – banaanikoorte abil eneserahuldamine. On mehi, kes on orgaanilise orgasmi meetodit kasutanud juba aastaid, kirjutab New York Post. 
MIS PÄÄSTAB OHTLIKE VIIRUSTE EEST? Kas näomaski kandmisest on mingit kasu?
Eesti tänavapildis ei näe sageli inimesi, kelle nägu katab viirushaiguste hooajal kaitsemask, küll aga on näomaski kandmine levinud Aasia suurlinnades. Ka Hiinast levima hakanud uue koroonaviiruse ennetamiseks hoogustus Aasias meditsiiniliste maskide kasutamine.
PIDEVALT VÄSINUD JA KÜLM? 9 võimalust, mis võivad kehatemperatuuri liiga madalale viia
Kui kehatemperatuur on pidevalt alla 36, siis ei tasu sellesse suhtuda kui mõnda huvitavasse eripärasse enda juures, vaid uurida, kas oled end kuidagi üle koormanud.
NINAST JOOKSEB VERD? Kasuta selle peatamiseks õigeid võtteid!
Ninaverejooksu levinumad põhjused on kuiv õhk, allergia, haigusteperioodil ka nohu-köha või kõrge palavikuga viirusinfektsioonid. Verejooksu võivad esile kutsuda ka traumad ja teatud mõttes on trauma  ka nina nokkimine.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas pärast infarkti tohib seljaoperatsiooni teha?
"Olen 62aastane mees ja mul on juba tükk aega selgroolüli paigast ära, soovitati opereerida, lõpuks otsustasin selle asja ette võtta, aga siis tuli infarkt vahele. Kas nüüd on operatsioonil kriips peal?"
PANE AEG KIRJA! Tänavu oodatakse vähi sõeluuringutele varasemast rohkem inimesi
Sel aastal on Eestis vähi sõeluuringutele oodatud rohkem inimesi kui varasematel aastatel – kokku üle 177 000 mehe ja naise.
UUS SURMAVIIRUS LEVIB: SARSi sugulane külvab maailmas hirmu, terve Hiina linn pannakse karantiini
Üle 8000 haige, 774 surnut – selline on 2002. aastal levinud viirushaiguse SARSi-epideemia kurb kokkuvõte. Nüüd on platsis kurikuulsa SARSi sugulane, millel nimeks 2019-nCoV ja juba hoiatatakse võimaliku pandeemia eest. Kas peaksime raske kopsuhaiguse ees olema hirmul ka Eestis?
PEREARST TEEB SELGEKS: kas viirusevastane ravi aitab kurjast gripist tõesti kiiremini paraneda?
Gripp on selgelt kohale jõudnud. Ringlemas on kaks A-gripi tüve ja üks B-gripi tüvi. Aga kas ja kellele on vaja gripivastast ravimit? Ja kas ravim  tõstab hoobilt jalule „nagu teerulli alla jäänud“ patsiendid? Perearst Piret Rospu toob teemasse selgust oma blogis.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mis aitab öiste jalakrampide vastu?
"80aastasel mehel on öösiti jalakrambid, mis nende vastu aitaks?"
OHTU EI OSATA NÄHA: Eesti kooliõpilased tarvitavad üha enam kanepit
Tartu Ülikoolis valminud uuringus selgus, et  2003.–2015. aastal on kooliõpilaste hulgas kanepi tarvitamine suurenenud ning kasvanud on ka nende osakaal, kes pidasid kanepit kergemini kättesaadavaks ja arvasid, et selle tarvitamine kuni paaril korral on tervisele ohutu.
Eesti tervishoidu oleks vaja juurde 4000 õde
Eestis on praegu täitmata 500 õe ametikohta, kuid rahvatervise arengukava eesmärkide täitmiseks oleks tervishoiusüsteemi juurde vaja umbes 4000 õde. 
ÕPI OLEMA POSITIIVSEM! 4 mõtteharjutust, mis teevad sind hulga enesekindlamaks
Ebakindlus on seotud väga tihti hirmudega. Siin on mõned harjutused, mis arendavad sinus enesekindlust, et sa ei kardaks nii palju igasugu olukordi ja elumuutusi. Õpi vaatama elule positiivse pilguga!
UIMANE JA SEGADUSES: nende ravimite tarvitamisel pole vaja autorooli istuda!
Mõned ravimid võivad tekitada pearinglust, uimasust ja reakstioonikiiruse langust, mistõttu autojuhtimine võib olla ohtlik.  "Mõne ravimiga tuleb teada, kuidas ravim konkreetsele inimesele mõjub," ütleb Südameapteegi proviisor Külli Teder.
VAATA, MIDA KANNAD! 12 tavalist rõivaeset, mis rikuvad pikkamisi su tervise
Hommikul kiirustades riideid selga ajades mõtled sa ilmale ja tööle. Tervise jätad aga kahe silma vahele. Ometi on terve hulk rõiva­esemeid, mis mõjuvad tervisele pikkamisi hävitavalt.
VÕTA KUULDA KÕHU HÄÄLT! Nii saad jagu häirivatest gaasidest
 Kõht on tundlik tegelane. Igale talle mitte sobivale manöövrile sinu elus reageerib ta otsekohe – liigse õhuga seedekulglas ehk gaasidega. See on piisavalt ebameeldiv signaal, et sa kõhu häält kuulda võtaksid ja elukorraldust muudaksid.
ÜKS KÜSIMUS: miks ilmuvad silme ees sädemed?
"Viimasel kuul on minu parema silmaga toimunud kolmel korral kummaline asi. Täiesti suvalistel hetkedel – vähemalt mina ei oska neis mingit seost näha – ilmuvad ühe silma ette hõljuvad heledad sädemed," kurdab ajakirja Tiiu lugeja.
SÜDAMEARST: vähihaiged vajavad ka kardioloogi tähelepanu
Kardioloog Riina Vettus on võtnud südameasjaks vähihaigete südameprobleemid. Esimesed olulised sammud on tehtud: moodustati spetsiaalne töörühm, käivitati onkopatsientidele mõeldud kardioloogi vastuvõtt.
Perearstide seltsist väljavisatud Madis Veskimägi: „Kõige valusam on eraldatus, see ei ole õiglane, ma ei ole seda ära teeninud!“
Mida arvab tuntud perearst Madis Veskimägi tema ümber lahvatanud skandaalist? "Konflikte ja eriarvamusi tuleb ikka ette, kuid neid ei tohiks nii lahendada," kirjutab doktor asjade arengust pikalt sotsiaalmeedias ja analüüsib muu hulgas, mida me saame sellest kõigest õppida.
VIDEO | LÄBI PORI JA VEE: perearst Madis Veskimägi käivitas ATV, et jõuda eaka patsiendi juurde
Perearstide selts arvas ootamatult enda ridadest välja perearst Madis Veskimägi, sest doktor levitavat valeinfot ja laimu. Sõnakas tohter on muu hulgas kritiseerinud, et meie perearstisüsteem pole piisavalt patsiendikeskne. Sellest, kuidas Veskimägi ise tegutseb, annab tunnistust möödunud aasta l...
OHTLIKUD PAARID! Koos nende ravimitega ei tohi mingil juhul alkoholi juua!
On selge, et alkohol ja autojuhtimine ei sobi kokku, kuid Südameapteegi proviisor Külli Teder tuletab meelde, et kokku ei sobi ka alkohol ja ravimid. 
VIIMANE AEG! 8 hädavajalikku elumuutust, kui oled saanud 40aastaseks!
Kui oled saanud 40, on väga tark oma elustiil üle vaadata. Paljud rasked haigused arenevad pika aja jooksul, kuid elustiili muutes võid mitme  haiguse riski kindlasti vähendada.
IGAVENE KÜSIMUS: miks peab talvel kindlasti mütsi kandma?
Müts tundub paljudele vastumeelne aksessuaar, mida hea meelega ei panekski pähe. Miks on külmade ilmadega siiski oluline pea soojas hoida? 
ÜKS KÜSIMUS: mida teha, kui kuumliimist tekkis põletushaav?
"Kasutasin jõulukaunistuste tegemisel liimipüstolit, millest väljub tulikuum liim. Kiirustades voolas kõrvetav liim ühe sõrme otsale ja põhjustas sekundiga teise astme põletuse," räägib ajakirja Tiiu lugeja.
KÕRGHOOAEG ON EES: praegu ringleb kolm gripiviiruse tüüpi
Alanud aasta teisel nädalal  pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3059 inimest, haigestunute arv kasvas võrreldes sellele eelnenud nädalaga pea veerandi võrrat, teatab terviseamet. Grippi haigestunute arv püsis samal tasemel.
AROMAATNE VIIRUK: hinnaline kingitus ja iidne ravim
Viiruk on olnud sajandeid hinnaline kingitus, kuid seda on kasutanud ravimina nii antiikaja kuulsad arstid, traditsiooniline Hiina meditsiin kui ka India ajurveeda meditsiin.
UURINGUD KINNITAVAD: need kolm tuntud toataime suudavad õhku puhastada!
NASA uuringud kinnitavad, et paljudel taimedel on võime siduda õhus kahjulikke ühendeid ja vabastada seeläbi inimesele nii vajaliku hapniku.
Kas oled valmis olema elundidoonor? Keegi ei tea, millal inimesel endal on vaja elupäästvat siirdamist
Elundidoonorlus on hindamatu võimalus aidata teisi abivajajaid olukorras, kus inimese elu ei ole enam võimalik päästa. „Tegelikult ei tea keegi kunagi ette, millal me ise või meie lähedased vajavad elupäästvat siirdamist,“ räägib Virge Pall, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Transplantatsioonikeskuse ...
TÖÖTAD ÖÖSITI? Söö nii – siis pole karta, et lähed paksuks!
Kas öösel söömine teeb kindlasti paksuks? Aga kuidas süüa, kui on vaja öösiti töötada? Toitumisnõustaja ja treener Heikki Mägi lükkab ümber mitu müüti öötööst ja söömisest. Kindlasti peab ka öösel sööma!
10 head põhjust, miks on vaja vitamiine
Vitamiinid ja mineraalained on olulised organismi normaalseks toimimiseks ning tervise hoidmiseks. Kõik tähtsad mikrotoitained on võimalik kätte saada täisväärtuslikust toidust, kuid vahel nõuab tervislik olukord, et tuleb neid purgist lisaks võtta.
TERVISE ARENGU INSTITUUDI JUHT: „Alkoholisõltuvus ei ole süütegu, kuid joobes juhtimine on.“
Alkoholi liigtarvitamise tõttu kannatavad ka need inimesed, kes ise alkoholiga ei liialda. Joobes juhtimine on kindlasti üks enim silma torkav probleem.
LOOTUS KUSTUS: suri noor ema, kelle ravi hakkas vähiravifond enne pühi toetama
Enne jõule otsustas vähiravifond "Kingitud Elu" aidata Põlva vallas elavat 28-aastast Laura Jaansood  võitluses maokeha pahaloomulise kasvajaga. Nüüd teatab vähiravifond Facebooki-lehel, et Laurat ei ole enam.
IKKA VEEL TOSSUTAD? Võta abiks 7 sammu, et suitsetamisest lõplikult lahti saada
Need, kes on proovinud suitsetamist maha jätta, teavad, kui raske see on. Apotheka proviisor Karmen Privoi annab nõu, kuidas samm-sammult suitsuvabaks saada. 
MIDA TEHA SELJAVALUGA? ARST: on müüt, et siis peab pikali olema ja midagi paika tõmbama
Mida teha, kui selg valutab? „Kui pärast suuremat koormust tekib selga valu, tuleks võtta rahulikult, vajadusel võtta valuvaigistit ja siis vaadata edasi,“ soovitab Ida-Tallinna keskhaigla lülisambakeskuse juhataja dr Taavi Toomela.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kuidas suhtuda ravimeetodisse karboksüteraapia?
"Lehes reklaamitakse uut ravimeetodit karboksüteraapiat, mida kasutatakse ortopeedias, iluravis, selgroo ja liigeste raviks. Kuidas teie suhtute sellisesse teraapiasse?"
MAKS EI MÕISTA NALJA! Kuus ohtu, mis võivad rikkuda selle eluliselt tähtsa organi
Tervislik eluviis on kasulik ka maksale. Maksa võivad rikkuda ülekaal ja alkohol, ka valesti võetud ravimid ja isegi loodustooted. Vaata, mida saad teha oma maksa heaks!
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks kopsuarst mind ei ravinud, kuigi tunnen suurt õhupuudust?
Tere siis uuel aastal uue hooga, ega see töö rahva tervise nimel otsa saa, kuigi lootust on, et nõu ja abi on minu lugudest saadud eelmisel aastal ja saab sellelgi. Küsijate kirjad on küll aastast 2019, aga vastused värsked, 2020.
Ago Andersoni mõnusa elu retsept: „Kuulutasin muretsemisele sõja umbes 15 aastat tagasi."
Kuidas olla õnnelikum? Armastatud näitleja Ago Anderson teab! "Üks asi on küll, mida ma iga päev meeles hoian. Kuulutasin muretsemisele sõja umbes 15 aastat tagasi ja olen seda võitlust jõudumööda pidanud," räägib ta ajakirjas Naerata!.
EI SUUDA SÖÖGIISU KUIDAGI VAIGISTADA? Kas selle taga võib olla sõltuvus?
Kas sööd salaja šokolaadi? Näksid kogu aeg midagi? Kas maiustamist on raske lõpetada?
ARST SELGITAB: kas poomistunne võib tähendada kilpnäärmehaigust?
Kuidas tunda ära kilpnäärmehaigust? "Kilpnäärme talitlushäirete korral ei ole alati kindlaid tunnuseid, sümptomid on suhteliselt üldised, ebaspetsiifilised, ja võivad iseloomustada ka muid haigusi, näiteks väsimus, nahakuivus, juuste väljakukkumine või muu," selgitab endokrinoloog Marju Past  por...
LÄHED VÄLJA SÖÖMA? 9 nippi, kuidas teha tervislikud ja figuurisõbralikud valikud
Kodus on palju lihtsam järgida tervisliku toitumise põhimõtteid kui väljas süües. Siin on mõned head nipid, mis aitavad ka restoranis või kohvikus parimaid valikuid teha.
LUGEJATE LEMMIK 2019 | GÜNEKOLOOG EI JÕUA ÄRA IMESTADA: naistel on nii palju väärarvamusi oma alakeha kohta!
Naised ei tunne ikka veel piisavalt oma keha ja neil on imelikke hirme. Mida kardavad vanemad, mida nooremad naised? 
LUGEJATE LEMMIK 2019 | HOIA HELLALT VAGIINAT! 3 asja, mida naine ei tohiks pärast seksi kunagi teha
Naise alakeha on pärast seksi tavalisest tundlikum ja on suurem risk saada mingi põletik. Seega pole ükskõik, mida naine teeb pärast seksi.
VIDEO | Rasket haigust põdev mees sai lõpuks hambad: „Pean nüüd õppima naeratama."
Tsüstilist fibroosi põdev Janno Puusepp avaldas oma Facebooki-lehel liigutava video, kus ta tänab kõiki, kes aitasid tal hambad suhu saada. "Sain endale päris-päris kunsthambad. Nüüd on see tehtud," räägib mees, kes tänab arste ja ettevõtteid, kogu Eesti rahvast ja presidenti.
HOOLI OMA MAKSAST! 6 elulist valikut, mille eest maks on tänulik
Maks on meie suurim siseorgan ja täidab üle poole tuhande eluliselt vajaliku ülesande. Ole kursis, kuidas oma maksa eest hoolt kanda!
KALORIPOMMID! 10 tervislikuks peetud toitu, mis teevad hoopis paksuks
Mõned toidud, mida me oleme harjunud pidama tervislikuks, on hoopis salakavalad dieedirikkujad. Alati tasub uurida, mida üks või teine toit tegelikult sisaldab. 
AINA ROHKEM TÕBISEID: grippi haigestumine kolmekordistus
Aasta viimasel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole umbes poole võrra vähem inimesi kui sellele eelnenud nädalal, kuid grippi haigestumine tõusis kolm korda.
UUS VÕIMALUS: tänasest saab 17 apteegis retsepte pikendada
Tänasest saab 17 apteegis üle Eesti uuendada lõppenud retsepte. Retsepte saab pikendada apteegi lahtioleku ajal, seega ka õhtuti, nädalavahetustel ja pühade ajal, mil perearsti poole pöörduda pole võimalik.