TTÜ raport ID-kaardi kriisist: riigiasutustes on ohtlikult vähe krüptograafia spetsialiste
TTÜ küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse juhataja Rain Ottis ütles Aktuaalses kaameras uut raportit tutvustades, et riigi heaks töötab liiga vähe ID-kaardi turvalisusest piisavalt teadvaid spetsialiste. Viimane ID-kaardi kriis elati üle paljuski tänu erasektori spetsialistidele.
Maris Jesse: vajame maksusüsteemi terviklikku muutmist
Eestis on töötavate ja mittetöötavate inimeste suhe sedavõrd paigast ära, et ravikindlustussüsteemi elushoidmiseks tuleb laiendada märgatavalt tervisekindlustusega maksustatavaid tululiike, leiab sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.
Amazon avas üleilmse müügiäpi – proovisime tellida ja võitsime
Maailma üks suurimaid veebikaubamaju Amazon avas täna oma mobiilirakenduses rahvusvahelise tellimise funktsionaalsuse, mis võimaldab enam kui 45 miljonit eri kaubaartiklit tellida USAst kõikidesse maailma riikidesse.
Soome ja Eesti valitsus peavad ajaloo esimese ühisistungi
Eesti ja Soome valitsus pole iial ühiselt istungeid pidanud, kuid veidi enam kui kahe nädala pärast saab see teoks.
Ülemus pani kontorisse turvkaamera – mida teha?!
Andmekaitse inspektsioon tuletab meelde, et spordiklubides ja kohvikutes turvakaamerate kasutamine on lubatud vaid kasutajaid sellest selgelt informeerides ning kõikjal on turvakaamerate kasutamine täiesi keelatud oma töötajate tegevuse kontrollimiseks.
Fotod: Ansip kohtus Facebooki ja Google’i juhtidega
Euroopa Liidu ühtse digituru volinikul Andrus Ansipil oli Eesti aja järgi täna öösel USA-s tihe kohtumiste graafik, mille alusel sai ta mõne tunni vältel kokku mitme maailma mõjukaima tehnoloogigandi juhiga.
Airbnb pääseb Eestis eriseadusest
Vastupidiselt sõidujagamisettevõttele Uber kehtestatud karmidest nõuetest ei pea Eesti riigivõim  vajalikuks asuda Eesti seadustesse kuidagi eraldi sisse kirjutama selliste platvormide nagu Airbnb ja booking.com ning nende vahendatud üürielamispindade nõudeid.
Tesla peatas Model 3 tootmise
Tesla teatas esmaspäeval, et peatab Fremonti tehases neljaks kuni viieks päevaks Model 3 tootmise.
Eesti ettevõte lõi tehnohiidega kampa võitluses küberkurja vastu
Enam kui 30 olulist tehnoloogiaettevõtet üle maailma sõlmisid täna enneolematu kokkuleppe, milles lubavad edaspidi kaitsta kliente palju jõulisemalt nende loodud tehnoloogia abil levitatavate võltsuudiste ja otsese küberrünnete eest.
Telia: me ei suru välispakette peale – andmeside saab välja lülitada
Telekomiettevõte Telia Eesti erakliendiüksuse juht Holger Haljand kinnitas vastuseks Postimehe artiklile, et möödunud nädala kolmapäeval kehtima hakanud andmesidepakette väljaspool Euroopa Liitu ei suruta klientidele peale, kuna mobiiltelefonis saab andmeside ka välja lülitada.
Rahvastikuregistri rike jättis kümned praamisõitjad soodustuseta
Siseministeeriumi hallatava rahvastikuregistri tehniline rike jättis möödunud reedel kümned praamiga sõitjad ettenähtud piletisoodustuseta.
Swedbank selgitab: miks kukkusid panga e-teenused maha
Swedbanki mobiili- ja internetipank olid reedel kolmveerand tööpäevast ligipääsematud ning täna oldi valmis selgitama, mis juhtus.
Facebook, Google, Uber – kui palju tasuvad nad Eestile tegelikult makse
Maksu- ja tolliameti värsketest andmetest selgub, et üleilmsed tehnoloogiahiiud on küll Eesti turul aktiivselt tegutsemas, kuid armastavd oma Euroopa äri ajada läbi Iirimaa ja maksavad Eestis riigile väikeseid maksusummasid.
Eesti e-riigi hinge arendamine jätkub kahasse Soomega
Eesti e-riigi hingeks oleva andmevahetuskihi X-tee arendamine jätkub sel aastal koos põhjanaabri Soomega.
Mida kujutab endast e-SIM?
Koos mobiiltelefonide ilmumisega tulid kasutusele ka nende sisse käivad SIM kaardid. Esialgu olid need pangakaardi mõõtu, kuid koos mobiiltelefonide suuruste kahanemisega, vähenesid ka SIM-ide füüsilised parameetrid. Aastaid oli peamiseks standardiks mini-SIM, seejärel mõnda aega mikro-SIM ja nüü...
Galerii: Volvo hakkab järgmisest aastast tootma elektrilist veokit
Volvo kuulutas välja elektrilise veoki FL Electric, mida hakatakse Euroopas valmistama ja müüma millalgi järgmisel aastal.
Tankist jäi ilma e-residentsusest ja pääse enam Eesti firmade etteotsa
Eesti ametivõimud on võtnud e-residentsuse juba mitmelt välismaiselt kelmilt, keda kasutati ära sadade Eesti firmade likvideerimisel, nüüdseks on sellest ilma ka üks kurikuulsamaid nende seas.
Ettevaatust: Telia surub välismaal peale sundpaketid
Väljaspool Euroopa Liitu reisivad Telia kliendid peaksid olema möödunud kolmapäevast alates eriti hoolsad oma teenuste sisselülitatuse ülekontrollimisel, kuna rändlusteenuse kasutamise eest tuleb tasuda uudse Päevapaketi täishinda ka siis, kui kasutatakse vaid tühine kogus mobiilset internetti.
Kurikuulus megaprojekt läks töösse ilma tähtajata
Riigi toimimise ühe olulisema ja mahukama ning ühtlasi läbi aegade kõige kallima Eesti IT-süsteemi  SKAIS 2 edasiarendus läks uuele ringile ilma, et paika oleks pandud konkreetseid valmimistähtaegu.
Nädalavahetus Mavic Air drooniga
DJI Mavic Air on droon, millesarnast varem pole nähtud – ülivõimast sisu peitev lennumasin, mis on napilt suurem kui Samsung Galaxy S8+. Erinevalt näiteks Phantom-seeria droonidest, mille kaasaskandmiseks on tarvis spetsiaalset seljakotti või kohvrit, mahub Air raskusteta ära kasvõi jope põuetask...
Hoiatus! Kelmid võtavad ruuterite abil Eesti firmade nimel SMS-laene
Mitmed Eesti ettevõtted on hiljuti saanud seadistamata internetiruuteri tõttu rahalise kahju osaliseks, kuna kurjategijad kasutavad ettevõtete vaikimisi paroolidega ehk seadistamata SIM-kaardiga ruutereid tasuliste sõnumite saatmiseks.
Swedbanki e-teenused langesid rivist välja
Swedbanki veebi- ja mobiilirakendust on tabanud tehnilised rikked ning neid ei ole hetkel võimalik kasutada.
Venemaa hakkas elektrooniliselt segama Süüria kohal lendavaid USA droone
Pentagoni ametnike sõnul üritab Vene sõjavägi Süürias aktiivselt segada elektroonilisel teel USA droone, lõigates nad ära GPS'i ühendusest, mille järgi droonid navigeerivad. USA sõjaväe operatsioonid on segamise pärast «tugevalt häiritud.»
Üks küsimus: miks on 80 000 maakodu ilma internetita
Eesti on juba kaheksa aastat viinud eurorahade eest ülikiire interneti põhivõrgu valguskaablit Eesti maapiirkondadesse, et varustada selle abil nn turutõrke piirkonnas asuvaid maakodusid interneti püsiühendusega, ent tulemuseks on vaid paranenud mobiiliside.
Koda: firmasid peaks saama luua ilma Eesti pangakontota
Kümnedi Eesti ettevõtteid ühendav Teenusmajanduse koda (TMK) saatis pöördumise justiitsministeeriumile, milles tegi ettepaneku veel enne suve muuta äriseadustikku nii, et Eestis saaks ettevõtteid luua ka välismaiste panga- ja makseteenuste kontodega.
Kapo: välisriigid korraldasid mitu Eesti vastast küberoperatsiooni
Kaitsepolitsei andmeil korraldasid välisriigid möödunud aastal mitmel korral küberoperatsioone eesmärgiga pääseda internetis ligi Eesti ametlikule teabele.
Finantsinspektsioon: e-residentsus ei ole vahva ja tore
Finantsinspektsioon ütles täna õhtul välja oma seisukoha e-residentsuse programmi suhtes ning eelkõige näeb ta selles sarnaselt Eesti pankadega suurt riski.
Videod: mitu Instagrami staari hukkus lennuõnnetuses
Arizonas esmaspäeva õhtul juhtunud traagilises lennuõnnetuses hukkus ka mitu rahvusvaheliselt tuntud Instagrami staari.
Tehnikatest: te ei usu, aga see on projektor
Jaapani tehnoloogiahiiul Sonyl ei lähe mitte just kõige paremini mobiiltelefonide turul, kuid tema sammud muu tehnika mobiilseks muutmisel on põnev ja silmatorkav.
Kui hea on Samsung Galaxy S9+?
Ma ei mäleta enam, kas esimene Samsungi Galaxy S-seeria mudel, mida mul testida õnnestus, oli S2 või veel varasem. Igatahes peale seda on kõik Samsungi Galaxy S-seeria mudelid minu töntside sõrmede vahelt läbi käinud. Peale Plus-mudelite ilmumist olen eelistanud testida just neid kui tavamudelist...
Zuckerbergi tunnistus: see oli minu viga ja mul on kahju
Facebooki juhil Mark Zuckerbergil tuleb sel nädalal seoses andmelekke skandaaliga astuda USA kongressi ette, kuid tema ühele alamkomiteele esitatava tunnistuse kirjalik versioon on jõudnud juba Postimehe käsutusse.
Eesti pangad: e-residentide arvu kasv on oht Eesti riigile
Eestis tegutsevaid pankasid ühendav Pangaliit leiab, et e-residentide arvu jätkuv kasv on kasvatab riske Eesti riigile.
Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem
Mõne aasta eest viiekümneseks saanud Ford Mustang on heas vormis. Vaieldamatu kultusauto läbis noorenduskuuri ja sai pardale mõned uued vidinad.
Hõbemägi: laptopi saatel kurblikult undav kapuutsiga mees pole Eesti kultuur
Eesti võiks palju enam keskenduda Eesti kultuuri kestvuselt  olulistele valdkondade toetamisele ning jätta aastakümneteks ootele turunduslikult osavad kaasaegse kultuuri projektid, leiab meediategelane Priit Hõbemägi.
Taxify jagab Mehhikos maid oma suurinvestoriga
Eestlaste sõiduvahendusettevõte Taxify ja tema Hiina suurinvestor Didi Chuxing on asunud teineteisest sõltumatult vallutama kauget Mehhiko urgu.
Vaheta parool kohe: ülipopulaarse fitnessiäpi kõik paroolid on häkkerite käes
Kogu maailmas ülipopulaarne sportimisäpp MyFitnessPal teatas äsja, et kõigi tema ligi 150 miljoni kasutaja isikuandmed ja paroolid langesid kurjategijate kätte.
Müller: Eestis peaks saama äri teha ilma siinsete pankadeta
Eesti panga asepresidendi Madis Mülleri hinnangul võiksid siinsed seadused muutuda selles suunas, et välismaalased saaksid Eestis elamise ja äri ajamisega hakkama ka siinsetes kommertspankades kontosid omamata.
Asjalik Samung Gear Sport nutikell
Erinevate tootjate nutikellad on müügil olnud juba mõnda aega ning leidnud suure hulga austajaid. Pakuvad need seadmed ju ajanäitamise kõrval veel hulgaliselt funktsioone alates suhtlusest telefoniga kuni ilmateateni. Lisaks on nutikellad viimaste aastate jooksul teinud tubli hüppe ka kvaliteedi ...
Facebook: Brexiti kampaaniat toetanud andmefirma on osa Cambridge Analytica'st
Facebook teatas nädalavahetusel, et lõpetas koostöö Kanada andmefirmaga AggregateIQ (AIQ), süüdistades neid kasutajate andmete väärkohtlemises ja sidemetes skandaalse Cambridge Analytica'ga.
Riik müüb elektriautode laadimisvõrgustiku sügiseks maha
Eesti elektromobiilsuse programmi ELMO raames loodud elektriautode kiirlaadimisvõrgustik saab sügiseks uue omaniku.
Skandaali helge pool: Facebooki sõnumeid saab varsti kustutada
Facebooki andmelekkeskandaal on toomas kaasa mitmeid positiivseid tulemusi – tõhusama andmekaitse ja privaatsuse ühe osana tekib kasutajatel peagi võimalus kustutada juba saadetud Messengeri sõnumeid ka vestluse teise poole silme eest.
Lenovo pani oma Ida-Euroopa mobiiliüksuse kinni
Motorola kaubamärgi omanik Lenovo pani kinni oma äri- ja marketinfiüksuse, mis teenindas Ida-Euroopa, Venema ja SRÜ riike.
Ametlik: Facebooki andmelekke ohvriks langes üle 5500 eestlase
Sotsiaalvõrgustik Facebook andmeil lekkisid Suurbritannia andmeanalüüsi firma Cambridge Analytica käsutusse teiste seas enam kui 5500 eestlasest kasutaja andmed.
Üks küsimus: miks said Telia kliendid aprillis 17-kohalise arve
Paljud Telia kliendid nägid sel kuul oma postikastis harukordset arvet, milles komakohtade arv ulatus kaugelt üle kümne. Kehvema silmanägemisega inimestel võis koma leidmine selles jadas osutuda keeruliseks ja hirm oli kerge naha vahele pugema.
Toimetaja valik: milline on täna mõistlik mobiilipakett
Elisa peatsest vanade pakettide hinnatõusust ajendatuna käisime värske pilguga üle hetkel mobiilioperaatorite poolt pakutavad paketid ning üritasime leida igalt neist paketi, mis oleks ühele keskmisele Eesti inimesele kõige mõistlikum.
Eesti pangad jäävad uue ettevõtluse toiduahelast välja
Eestis on viimasel ajal tormituulena levinud nurin selle üle, et Eesti pankade konservatiivse «tunne oma klienti» tõttu ei õnnestu kuidagi siin ettevõtteid luua India päritolu e-residentidel ega siia raha paigutada Lääne rikastel investoritel.
Huawei P Smart – nutitelefon mõtlevale noorele
Alles see oli, kui Androidiga nutitelefonide turul oli Samsung ainuke tegija ning kõik teised vaid prügikalad, kes Korea elektroonikahiiu jalgevahel siblisid. Õnneks aga on Hiina elektroonikatootjad võtnud asja tõsiselt ning asunud valusalt Samsungi varvastel talluma. Õnneks seetõttu, et eluterve...
Elisa tõstab hindu
Mobiilsideoperaator Elisa tõstab 1. maist hindu ning on asunud seda klientidele iseteeninduses teada andma.
Postimehe video: kuidas kaitsta oma andmeid Facebookis
Maailma suurima sotsiaalmeediavõrgustiku Facebookiga seoses on päevavalgele tulnud üha uusi kasutajaandmete lekkimise juhtumeid ning seega on järjest enam päevakorral vajadus oma andmed tugevama kontrolli alla võtta.
Tallinna TV on müügis
Tallinna keskerakondlik linnavõim ei tee enam saladust, et on asunud sünnist saati poliitilise kempluse ja kallutatuse all ägisenud Tallinna televisioonile (TTV) leidma kaasomanikku - toomaks kanali arengusse erainvestor, löömaks üles vaatajanumbrid ja laskmaks õhk välja kogunenud pingetest.