6 telefonitrendi, mida sellel aastal oodata
Ehkki aasta on juba paar kuud kestnud, on uudishimulikul digitargal põnev teada saada, mida asjatundjad algavaks aastaks nutitelefonidele ennustavad, ootavad ja loodavad. Allpool toomegi mõned suundumused, mis spetsialistide arvates nutitelefone tänavu ees ootavad, kirjutab Erki Oras tehnoloogiap...
Miks on vaja äriklassi sülearvutit?
Äriklassi sülearvutid on eelkõige mõeldud kasutajatele, kes vajavad usaldusväärset seadet rohkemaks, kui lihtsalt aja veetmiseks ja internetis käimiseks. Teisisõnu on need masinad loodud igapäevase reaalse töö tegemiseks, kirjutab Mart Laanemägi tehnoloogiaportaalist Digitark.
Tesla plaanib hakata pakkuma Model 3-me liisinguga
Elon Muski elektriautode tootja Tesla plaanib nõudluse kasvatamiseks hakata Model 3-me pakkuma ka liisinguga, teatas Electrek neljapäeval.
Kolmapäeval otse: Eesti majandusjulgeolek võimsa esindusega konverentsil
Postimees vahendab kolmapäeval kell 9-17 selle uudise vaates otseülekande väga laialdase esindatustega konverentsilt, kus antakse põhjalik hinnang Eesti majandusjulgeoleku olukorrale ja tulevikule ning puutumata ei jää ka meie roll rahvusvahelistes rahapesuafäärides.
Ärikliendi kogemus: interneti kasutamine väljaspool Euroopat on lihtne ja selge
Interneti kasutamine nii tööreisil kui ka puhkuse ajal on muutunud iseenesestmõistetavaks. Ent kuigi mobiilse interneti rändlustasud kaotati Euroopa Liidus juba poolteist aastat tagasi, on inimesed endiselt ettevaatlikud mobiilse interneti kasutamisel kaugemates sihtkohtades. Palusime ühel Telia ...
Maksuameti veebilehel on tõrge
Maksu- ja tolliameti deklaratsioonide esitamise keskkonnas tekkis täna õhtupoolikul tõrge ja lehed ei avane.
Tavatu juhtum: häkkerid käivitasid Eesti firmale krõbeda eelarvega veebikampaania
Tundmatud häkkerit võtsid üleeile üle Eesti ettevõtte CCCR Põgenemistoad Facebooki halduri konto ja käivitasid sellele krõbeda hinnaga veebikampaania.
Foto: Volkswageni T-Roc maastur saab versiooni R
Saksa autotootja Volkswagen esitleb märtsis toimuval Genfi autonäitusel täiendust legendaarses R-seerias – uut  ja võimsamat versiooni T-Roc maasturist.
Saksamaa ja Hispaania kodanikud pääsevad Eesti riigiportaalidesse
Saksamaa ja Hispaania on esimesed välisriigid, mille kodanikud saavad end oma ID-kaardi abil digitaalselt identifitseerides sisse Eesti riigi infosüsteemidesse.
Häkkerid rikkusid nädalaga paljud Eesti veebilehed
Viimasel nädalal on hoogustunud häkkerite tegevus, kes on ära kasutanud mitmete Eesti veebilehtede turvanõrkusi ja need ära rikkunud või muutnud ligipääsu sootuks olematuks.
Õigusteadlane: vihakõne vajab karmimaid karistusi
Karistusseadustiku vaenu õhutamise säte vajaks muutmist ning karistuste karmimaks muutmist, leiab Tartu ülikooli õigusteaduskonna dotsent Carri Ginter.
Ridango vastukaja: viipemaksete sulgemine ja ühistransport
AS Ridango turundus- ja kommunikatsioonijuhi Kristine Põldveri vastukaja artiklile «Jahmatav avastus: Tallinna piletisüsteem müüb sõiduõigust ka rahatu pangakaardiga».
Reinsalul sai mõõt täis: Eesti hakkab looma pedofiilide registrit
Eesti riik on asunud looma lastevastaste seksuaalkuritegude registrit, et välistada senisest veelgi tõhusamalt selliste inimeste töötamine lastega seotud töökohtadel ning seda ka juhul, kui karistused selliste kuritegude eest on kustunud.
Testisime Huawei P Smart telefoni
Algne Huawei P Smart nime kandev ja 2017 aasta lõpus ilmunud telefon oli väga mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega aparaat. See pakkus vähese raha eest palju ja nägi ka täitsa kena välja. Nüüd aga on ilmunud Huawei P Smart lisanimega 2019 ning aeg on üle vaadata, kas järeltulija on sama hästi õn...
Lugeja küsib: kas uus e-kinnistusregister ohustab inimeste privaatsust?
Riiklike registrite ja infosüsteemide keskus (RIK) avas hiljuti uue e-kinnistusraamatu, kus igaüks saab ilma igasuguste piiranguteta välja uurida suvalise Eesti inimese kinnisvara ja aimata seeläbi ka tema kodust aadressi.
Paljastati naisteahistajatest ajakirjanike salaühing
Prantsusmaal kõrvaldati äsja ametist mitmed tuntud ajakirjanikud, kes tegelesid Facebooki kinnise grupi kaudu koordineeritult naiste online-ahistamisega ja sellesisuliste materjalide levitamisega.
Eestis on end üles andnud tuhanded kasiino- ja spordiennustuste sõltlased
Maksu- ja tolliameti (MTA) andmeil kasvab aasta-aastalt nende õnnemängudest sõltuvusse sattunud inimeste arv, kes end ise üles on andnud ja palunud endale mängupiirangud peale panna.
Karm reaalsus: Eesti mees pakkus Facebookis 1000 eurot mustanahalise laiba eest
«Vaevatasu» lubadus iga tapetud mustanahalise eest ja üleskutsed noortekampadele koguneda välismaalasi peksma on eestlastega seotud internetifoorumite tänane reaalsus, kuid nõrgalt sõnastatud vaenuõhutamise seadusesäte sunnib politseid otsima selliste juhtumite uurimiseks kõrvalteid.
Pedofiil pääses Taxify rooli
Tartu linnavalitsuse ja sõiduvahendaja Taxify kontrollimehhanismis ei suutnud ära hoida pedofiilias ja kaassõitja räiges ründamises süüdi mõistetud mehe pääsemise taksorooli, kus see taas kliente ahistama kukkus.
Brüssel valmistub valimiste eel Venemaa väärinforünnakuteks
Euroopa parlamendi valimisteks valmistuv Brüssel käivitab vähem kui kuu aja pärast kiirhoiatussüsteemi, mis aitab liikmesriikidel ja Euroopa Liidul tervikuna tuvastada ja võidelda peamiselt Venemaalt lähtuvate väärinfokampaaniate vastu.
Täna õhtul otse: Garage48 paneb kokku kunsti ja riistvara
Postimees vahendab täna õhtul algusega kell 17:30 selle uudise vaates otseülekande Tartust asuvast Physicumi hoonest, kus peetakse häkaton Garage48 Arts & Hardware 2019 finaali.
Jahmatav avastus: Tallinna piletisüsteem müüb sõiduõigust ka rahatu pangakaardiga
Tallinna transpordiamet on ühistranspordis kasutusele lubanud piletisüsteemi, mis lubab sõidupileteid viipemakse teel osta ka pangakaardiga, millega seotud kontol puudub kas üldse raha või on saldo sootuks miinuses.
Aktiveeri oma iPhone’i hädaabi SOS, enne kui hilja
Hädaabi SOS (Emergency SOS) on üks iOS-i võimalusi, mida sul loodetavasti kunagi vaja ei lähe. Ometi on hea mõte see võimalikult kiiresti aktiveerida, sest elu on täis üllatusi, kirjutab Erki Oras tehnoloogiaportaalist Digitark.
Lõpuks ometi: Messengeris saab nüüd sõnumeid kustutada
Facebook Messenger andis äsja käiku kauaoodatud võimaluse kustutada juba saadetud sõnumeid lisaks saatjale ka vastuvõtjate silme eest.
Lekked: selline on Samsungi selle aasta tippmobiil
Täpselt kahe nädala pärast 20. veebruaril esitleb Lõuna-Korea tehnoloogiahiid Samsung San Franciscos ja Londonis oma selle aasta tipptelefoni Galaxy S10.
Oluline muudatus: Tele2 vahetab kõik mobiilipaketid välja
Tele2 hakkab tänasest oma kümne populaarseima era- ning ärikliendi mobiilipaketi asemel pakkuma täiesti uusi ning mõne paketi puhul päris samas mahus head valikut pole.
Europarlamendi saadik Huawei kasutamisest: «Give me a break!»
Hiina tehnoloogiaettevõtte Huawei seadmete kasutamine Euroopa infosüsteemide südamikes ohustab riikide julgeolekut ja turvalisust, leiab Euroopa Parlamendi saadik Reinhard Bütikofer.
Kas jääme tõesti YouTube’ita – Euroopal on 9 päeva üliolulise kokkuleppe saavutamiseks
Euroopa Liidu juhtorganitel on jäänud kõigest 9 päeva aega jõudmaks kokkuleppele aastaid palju vastuseisu tekitanud ja sisult vägagi olulises autoriõiguse reformis, mille tähelepanuväärivaimaks sisuks on panna internetiplatvormid nagu Facebook ja YouTube vastutama kasutajate üleslaaditud sisu eest.
Euroopa Komisjon korjab turult ohtliku laste nutikella
Euroopa Komisjon kutsub privaatsusriski pärast tagasi lastele mõeldud nutikella Enox Safe-Kid-One.
Eesti Geenivaramu kinnitab: eestlaste DNAd me politseiga ei jaga
Eestlastelt kogutud geeniteste ei ähvarda hiljuti USAs ilmsiks tulnud saatus, kus tuntud DNA-andmete töötleja teatas otsusest jagada FBI-iga kuritegude avastamise eesmärgil miljonite inimeste geeniandmeid.
Kirstust välja ja kohe tagasi: see imemobiil on surnud juba enne müüki
Meie maailmajakku on jõudnud esimeste pääsukestena Ameerika kuulsa mängutehnoloogiaettevõtte Razer järgmise põlvkonna testtelefonid - võtsime karbist välja mobiiltelefoni Razer Phone 2.
Vaata, millised automudelid olid jaanuaris eestlaste seas kõige populaarsemad
Jaanuaris müüdi Eestis kokku 2186 sõiduautot, mida oli 10,7 protsenti vähem kui möödunud aasta samal perioodil.
Norra luureamet hoiatab Huawei eest
Norra politsei julgeolekuteenistus PST hoiatas esmaspäeval Hiina telekomihiiu Huawei eest, mille sidemed Hiina valitsusega tekitavad muret julgeoleku pärast.
Turvaekspert: Eesti julgeolekuasutused kasutavad Hiina tagauksega kaameraid
Eesti riigiasutused, sealhulgas julgeolekuasutused, kasutavad tuhandeid soodsaid valvekaameraid, mille kasutamise USA valitsus keelas turvavigade, avastatud tagauste ning seotuse tõttu Hiina valitsusega, leiab turvaekspert Vallo Põldma.
Venemaa loob oma interneti
​Venemaa valitsus kiitis heaks autonoomse andmesidevõrgu Runet eelnõu, eeldusel, et seda viimistletakse, kirjutas ajaleht Kommersant esmaspäeval.
Krüptovahetus kaotas 190 miljonit, sest asutaja viis paroolid endaga hauda
Kanada krüptovaluuta vahetus QuadrigaCX ei pääse enam ligi klientide rahale väärtuses 190 miljonit dollarit, sest möödunud aastal suri Indias ootamatult ettevõtte asutaja Gerald Cotten, kes teadis ainsana hoiustatud krüptovaluutale ligipääsu paroole.
Elisa vs Tele2: mis mobiilid ruulisid möödunud aastal
Selgunud on kahe Eestis tegutseva mobiilioperaatori Elisa ja Tele2 klientide tegelike mobiiliostude numbrid möödunud aasta kohta ning nimekirju vaadates tuleb tunnistada, et tegemist on üle ootuste arukate valikutega.
Swedbank pidurdab välkmakseid
Kui Pangaliit teatas neljapäeval, et sellest päevast alates pidavat maksed kolme Eesti panga vahel liikuma reaalajas ja hetkega, siis oli see vaid pool tõde.
Starship katkestas lumeolude tõttu Mustamäel pakiveo
Pakiveorobotite firma Starship andis teada, et katkestas kõnniteede kehva olukorra tõttu Mustamäel saadetiste kättetoimetamise.
Eesti pankade vahel liiguvad tänasest maksed välgukiirusel
Kõik kolm suuremat Eesti panka SEB, Swedbank ja LHV on tänasest liitunud välkmaksete süsteemiga, mis tähendab, et kuni 95 protsenti eestisisestest maksetest jõuavad nüüd saajani vaid mõne hetkega.
Musk: Tesla Model Y tuleb 2020
Tesla on juba 2015. aastast saadik lubanud elektrilist maasturit nimega Model Y, kuid siiani pole autotootja mitte midagi konkreetset näidanud. Nüüd kinnitas ettevõte, et maastur läheb tootmisse 2020. aasta lõpus.
Maailm veedab internetis hullumeelse aja
Värskete uuringute kohaselt veedavad maailma elanikud internetis iga päev juba 6 tundi ja 42 minutit, sellest pool mobiiltelefonides.
Volkswagen: diiselautod on muutunud jälle populaarseks
Maailma suurim autotootja Volkswagen teatas, et diiselautode müük tegi möödunud aastal võimsa tagasituleku pärast seda, kui 2015. aastal lahvatanud diisliskandaal suretas nende müügi sisuliselt välja.
E-residendid said füüsiliselt kokku
Sel nädalal peetakse üle maailma e-residentsuse nädalat ja selle käigus sai omavahel kokku rekordiliselt palju e-residente.
Linnar Viik: Kas me sellist e-Eestit tahame - millised on erakondade digilubadused?
Eesti E-riigi Akadeemia analüüsis Linnar Viigi eestvedamisel, kuidas erakondade valimisprogrammides on e-riigi teema kajastatud ning kas poliitikud aduvad kiirelt muutuva ning üha keerukama digitaalse ühiskonna väljakutseid.
Uber trügib ühistranspordi mängumaale
Maailma suurim sõiduvaheduslahendus Uber plaanib veel sel aastal avada ühistranspordi lisateenuse.
Minister Iva: SKAIS2 nime võiks ära unustada
Kurikuulsalt halva mainega sotsiaalkindlustuse infosüsteemi SKAIS2 arendustöid võiks hakata nimetama teistmoodi, arvab sotsisaalkaitseminister Kaia Iva.
Mart Normet avab kaarte: Indrek Neivelt teeb praegu ajakirjandust
Ettevõtja Indrek Neivelt on käivitanud äsja laia haardega meediakampaania oma «helesiniste unistuste» tutvustamiseks ning avalikkuses on tekkinud ohtralt spekulatsioone selle tegelike eesmärkide kohta.
Renault Twingo saab uue välimuse ja ohtralt valikuvõimalusi
Genfi autonäitusel tutvustatakse uut Renault Twingot, mida on nii seest kui väljast võimalik oma tahtmise järgi muuta ja kohandada.
Sixt lõpetab, kuid jalgrattarent saab Tallinnas palju suurema hoo sisse
Kuigi rahvusvaheline auto- ja rattarendiettevõte lõpetas uuest aastast Tallinnas jalgrataste rendi teenuse, jätkab tema siinne partner Möbius bike kaubamärgi all teenusega veelgi suuremas mahus ja plaanib laienemist pealinnast välja.