Facebook salvestas miljonite Instagrami kasutajate salasõnu
Facebook salvestas endale kuuluva Instagrami miljonite kasutajate salasõnu krüpteerimata kujul siseserveritele, teatas USA sotsiaalmeediahiid neljapäeval.
Hävitav hinnang: Samsungi volditav telefon läheb paari päevaga puruks
Ligi 2000 dollarit maksvad Samsungi volditavad telefonid saadeti testimiseks ajakirjanikele, kes avastasid, et telefonid muutuvad paari päevase kasutuse järel kasutuskõlbmatuks, kirjutab Financial Times.
Orangetime Event: internetipuudus ei tohi töötegemist pärssida!
Üritusturundusagentuuri Orangetime Event töötajad on harjunud, et töö viib neid sageli kontorist eemale ning arvutiga sama olulisteks töövahenditeks on nutitelefon ja tahvelarvuti. Liikuv ja palju suhtlemist nõudev töö aga seab teatavad tingimused teenusepakkujale, kellelt oodatakse kvaliteetset ...
Mida on vaja väikese kontori jaoks
Tänasel päeval tehakse enamikes kontorites suurem osa töödest arvutite abil. Selleks aga, et kõik vajalikud toimingud ikka võimalikult efektiivselt ja mugavalt tehtud saaksid, tuleks mõelda ka erinevatele lisadele, kirjutab Mart Laanemägi tehnoloogiaportaalist Digitark.
Volkswagen: Eestis on tugev nõudlus diiselmootorite järele
Saksa autotootja Volkswagen teatas, et nende esimese kvartali tulemused näitavad eestlaste tugevat nõudlust diiselmootorite järele.
Täna õhtul «Punases sekundis»: roolijoodikud tapavad!
Kanal2 saatesarja «Punane sekund» tänaõhtuses saates võetakse luubi alla roolijoodikud ja nende poolt põhjustatud liiklusõnnetused ja tapetud inimesed.
Riigiabsurd: hävinud sõidukit ei saa registrist välja ka käsi piiblil
Eesti riigi usaldamatus oma kodanike vastu on kohati viidud äärmuseni, näiteks ei ole ühe tühise  paberita mitte ühtegi seaduslikku võimalust kustutada autoregistrist ilma enda nimel olevat, ent ammu hävinud sõidukit.
Tehnikaülikoolis arendatakse tarka lifti
Tallinna Tehnikaülikool ja KONE alustasid koostööd targa lifti arenduseks. Projekti eesmärk on välja töötada lahendus, kus lift oskaks iga kasutaja käitumist õppida ning pakkuda välja just sellele kasutajale sobiv korrus.
Video! Jumal tänatud: Jumalaema kirikust on olemas maailma põhjalikemad 3D-ülesvõtted
Eile hilisõhtul tules tohutult kannatada saanud Pariisi Jumalaema kirikut on võimalik väga täpselt taastada, kuna sellest on valminud ülipõhjalikud 3D-ülesvõtted.
Karbist välja: viie kaameraga Nokia 9
Eestiski on alanud juba eeltellimine Soomes väljamõeldud ja Hiinas toodetud uuele Nokia 9 nutitelefonile, mille peamiseks eripäraks on rekordiline hulk kaameraobjektiive.
Eesti inimõiguslane: internet on päris pekkis
Riigi mittesekkumise tagajärjel valitseb internetis väga suur ebavõrdsus, leiab Eesti Inimõiguste Keskuse juht Kari Käsper.
Startupid pakuvad Eestis tööd 2370 kohalikule
Eesti sartuppides töötab viimastel andmetel 2370 meie püsielanikku.
Anto Veldre: Lekkiv idufirma valetati tööstuspargi katusele
Märtsikuus välisartikleid uurides avastasin põneva loo ülisuurest andmelekkest Eestis. 25. veebruaril 2019 leidis turvaekspert Bob Diachenko netis vedelemast andmebaasi ligikaudu 800 miljoni e-maili aadressiga. Andmed pärinesid idufirmast verifications.io, mis justkui pakkus legaalset meiliaadres...
Meedia: Bolt siseneb sel nädalal Venemaa turule
Vene meedia andmetel alustab transpordiplatvorm Bolt neljapäeval tegevust Peterburis, kuid ettevõte seda ei kinnita.
Justiitsministeerium tegi Ansipile kübaratriki
Eesti justiitsministeerium asus ootamatult nende riikide sekka, kes enam ei toeta digivolinik Andrus Ansipi eestvedamisel valminud Euroopa Liidu autoriõiguste direktiivi, mis ülemöödunud nädalal Euroopa Parlamendis ka enamiku Eesti saadikute poolthäältega vastu võeti.
Video ja fotod: maailma suurim lennuk tõusis esimest korda õhku
Maailma läbi aegade suurim lennuk tegi laupäeval USAs Mojave lennuvälja lähistel oma esimese ametliku õhulennu.
Eestil on juba 35 000 e-residenti
Eestil on tänase seisuga juba ligi 35 000 kehtivat digitaalset isikutunnist omavat e-residenti.
Elisa: me ei kasuta Huaweid oma mobiilside tuumikvõrkudes
Eestis tegutsev Soome mobiilioperaator Elisa kinnitab, et ei kasuta üleilmse turvaohu kahtluse alla sattunud Huawei tehnoloogiat oma mobiilisüsteemi tuumikvõrgus.
Tegime katse ja jätsime päevaks rahakoti koju. Vaata, kuidas meil päev läks!
Tegime katse ja jätsime päevaks rahakoti koju. Vaata, milline näeb välja päev koos mobiilse rahakoti lahendusega, kirjutab tehnoloogiaportaal Digitark.
Eesti uus IT-lahendus jätab raskelt haiged autojuhid lubadeta
Eestis valmib juba sel aastal IT-lahendus, mille abil saab algatada autojuhtimise õiguse ennetähtaegse äravõtmise inimestelt, kes on kahe tervisetõendi väljastamise vahelisel ajal nii raskelt haigestunud, et ei tohiks enam rooli taha istuda.
Elisa Hiina tehnoloogiat ei karda. Aga Eesti?
Eesti riik peab kiiresti otsustama, kas lubada rajada 5G-võrk Huawei tehnoloogiale. Potentsiaalsed riskid on suured, kuid konkreetseid tõendeid hiinlaste kurjadest kavatsustest ei ole.
Ivo Suursoo: koalitsioonilepingus tahtnuks näha tõelisi digipöördeid
E-riik ja infoühiskond on koalitsioonileppes saanud eraldi tähelepanu, mis on igati loogiline, nähes tehnoloogia integreerumist meie kõigi igapäevaellu. Samas ei ole tehnoloogiaga kaasnevate võimaluste ärakasutamise osas piisavalt ambitsioonikust, leiab Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsioo...
Täna õhtul «Punases sekundis»: kaua lubame haigetel autojuhtidel surma külvata
Kanal 2 saatesarja «Punane sekund» täna õhtul eetrisse jõudvas neljandas osas uurib saatejuht Madis Kimmel autojuhi terviseseisundist põhjustatud ränkade tõestisündinud liiklusõnnetuse tagamaid.
Video: Samsung tapab oma ülipopulaarsete mobiilide seeria
Lõuna-Korea tehnoloogiaettevõte Samsung teatas ametlikult, et lõpetab oma odavaimate J-seeria telefonide tootmise.
IT-teadlased võimuleppest: midagi uut sealt ei leia
Presidendilt valitsuse moodustamise ettepanekuta sõlmitud EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsioonileppe e-riigi ja IT-osast ei suuda valdkonna asjatundjad ja teadlased ka parima tahtmise juures leida ainsatki uut mõtet või ideed, küll aga juba tegemisel olevate tööde jätkumist ning ähmaseid luba...
Estonian Airi veebiaadress läks oksjonile
Eesti Interneti Sihtasutus pani täna oksjonile kunagise riikliku lennuettevõtte Estonian Airi domeeni aadressiga estonianair.ee.
Kurikuulus direktiiv: keegi ei tea, mis Eestis tegelikult juhtuma hakkab
Eestis ega Euroopas ei paista tegelikult keegi teadvat, mis hiljuti vastu võetud kurikuulus Euroopa Liidu autoriõiguste direktiiv meie veebiportaalidele ning heliloojatele, kunstnikele ja kirjanikele ja nende teoseid tarbivatele inimestele kaasa toob.
Hiina sunnib kodanikele peale ideoloogilise kontrolli mobiilirakendust
Hiina valitsus propageerib kodanike seas uut mobiilirakendust nimega «Õpi Tundma Suurt Rahvust», mis sisaldab president Xi Jinpingi mõtteterasid ja sotsialistlike teooriaid. Oma teadmisi on võimalik rakenduses ka testida ning selle pealt punkte teenida. Valitsus on asunud survestama riigiasutusi ...
Tulevane IT-minister lubab «massiivset aktsiooni»
EKRE kandidaat väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri kohale Marti Kuusik ei kiirusta avaldama oma suuremaid eesmärke IT-valdkonnas, kuid lubab suurejoonelist tegutsemist.
Abiks lapsevanemale: kuidas välistada lapse mobiilioste
Pahatahti avastavad lapsevanemad end järjekordset mobiiliarvet vaadates olukorras, kus sinna on siginenud üllatavad ostud äpipoest Google Play ning nende sooritajaks ei keegi muu kui varateismeline laps. Uurime välja, kas selliseid oste on võimalik lisaks manitsevatele sõnadele ka kuidagi tehnili...
Telia teenuseid tabas rike
Telia teenuseid on tabanud rike, häireid esineb internetiühenduse kasutamisega. Probleemid kõnedega on Telia sõnul praeguseks lahenenud, ent Postimehe lugejate kohaselt ei saa endiselt mitmes piirkonnas välja helistada.
Mis juhtus riigikogu avaistungil hääletustehnikaga?
Riigikogu IV koosseisu avaistung algas täna tehnilise prohmakaga, kus saadikul ei olnud kuidagi võimalik kohalolekukontrollil enda olemasolust elektrooniliselt märku anda.
Laiaküla elanikud said esimesena Eestis kaugloetavad veearvestid
Harjumaal Viimsi vallas asuva Laiaküla elanikud on ühed esimesed Eestis, kes said endale majapidamistesse püsivalt asjade interneti võrguga ühendatud ja seega kaugloetavad veearvestid.
Kuidas internetikiirusel pidevalt silma peal hoida?
Ehkki internetiühendus tundub tänapäeval olevat inimõigus, pole see alati nii olnud. Vanemad põlvkonnad mäletavad aegu, kui internetti jagus vaid vähestesse kohtadesse ning interneti kiirus oli täiesti masendav, nii et ühe pildi allalaadimist pidi küüsi närides ootama mitu head minutit, kirjutab ...
Parimad brauserid privaatseks veebilehitsemiseks – Android ja iOS
Info kõrval on üheks olulisemaks ja hinnalisemaks väärtuseks viimastel aastatel kujunenud privaatsus. Meie info, see tähendab meie ise, oleme muutunud kaubaks, mida müüakse ja ostetakse ilma meie käest küsimata, kirjutab Erki Oras tehnoloogiaportaalist Digitark.
Täna õhtul «Punases sekundis»: Madis Kimmel kaotab kontrolli
Kanal 2 sarja «Punane sekund» kolmandas osas võtab saatejuht Madis Kimmel lähema uurimise alla arutute kihutajate põhjustatud liiklusõnnetused ja proovib ka ise järele, mis tunne on kruusateel auto üle kontroll kaotada ja ootamatule takistusele sisse sõita.
Telia teleteenust ootab ees suuremat sorti raputus
Eesti suurim telekomiettevõte Telia asub alates juunist oma teleteenustes ellu viima kapitaalseid muudatusi, nende hulgas kaob näiteks mobiilse TV-teenuse nimi MINU.TV.
Silmet esitas uue kiirgusloa ja jätkab tegevust
Sillamäe metallimaakide töötleja NPM Silmet esitas 29. märtsil keskkonnaameti kiirgusosakonnale taotluse  uue kiirgustegevusloa saamiseks, mis võimaldaks Silmetil jätkuvalt ladustada NORM-maakide töötlemisjääke oma territooriumil ning saata need järgmisel aastal sekundaarse toormena kasutamiseks ...
Suri Google+
Otsingugigant Google tunnistas totaalset läbikukkumist katsega luua oma sotsiaalmeediavõrgustik Google+ ning alates tänasest on see keskkond ametlikult suletud ja surnud.
Vaata graafikuid: maksumaksja kulud EKREle kasvavad enam kui pool miljonit eurot
Eesti erakondade kassasse laekub maksumaksja rahakotist igal aastal kokku enam kui 5,4 miljonit eurot riigieelarvelist toetust, mis jagatakse ära lähtuvalt riigikogu valimistel kogutud häältesaagist; äsjased valimised kasvatavad kõige enam äärmuslike vaadetega EKRE sisstulekuid ning kõige vaesema...
Leedu on ÜRO küberjulgeolekuindeksis neljas, Eesti viies
ÜRO üleilmse küberjulgeoleku indeksi 2018. aasta esialgses pingereas on Leedu neljandal kohal ja Eesti on viies.
Eesti riigiportaalis pesitses aastaid lubamatu turvaauk
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) tunnistas täna üles möödunud aasta suvel Eesti riigiportaalis eesti.ee ilmsiks tulnud lubamatu turvaaugu.
Põlevkivisõltuvus jääb Eesti suurimaks õhusaastajaks veel aastakümneteks
Riigiettevõtte Eesti Energia jätkuv põlevkivipõhine elektritootmine  on ülekaalukalt kõige suurem Eesti õhusaastaja nii praegu kui tulevikus.
Elisa tõstab hindu
Telekomiettevõte Elisa tõstab alates 1. maist mitmete interneti- ja teleteenuste ning väidetavalt ka osade mobiilipakettide hindu.
NATO küberkaitsekeskus: Huawei on risk tagauste puudumisele vaatamata
Tallinnas baseeruv NATO küberkaitsekoostöö keskus (CCDCOE) on avaldanud värske analüüsi, milles tõdeb, et Hiina suurtootja Huawei tehnoloogias pole siiani vähemalt avalikult tõendatud olulisi haavatavusi, kuid palju suurem risk võib olla tehnoloogiline sõltuvusse sattumine mittedemokraatlikust ri...
Tallinn Music Weeki programm jõuab nii Telia esindusse kui Telia TV-sse
Sel nädalal alanud Tallinn Music Weeki raames astuvad esinejad üles ka Telia moodsas esinduses ning festivalielamusi saab taaskogeda Telia TV vahendusel, kirjutab Raigo Neudorf tehnoloogiaportaalist Digitark.
City Motorsi kogemus Telia Kõnekeskuse kasutamisel: kliendid on meiega väga rahul!
Suurim Renault’ ja Dacia edasimüüja Eestis City Motors kasutab oma igapäevatöös Kõnekeskuse teenust, mis aitab lahendada klientide mured kiirelt ja efektiivselt. Varasemad mured vastamata kõnede, numbrite valesti suunamiste ja rahulolematute klientidega on tänaseks minevik, kirjutab Gerli Ramler ...
Facebook karmistab rassistlike postituste jagamise reegleid
USA suhtlusvõrgustik Facebook teatas kolmapäeval, et karmistab valgete ülemvõimu toetavate ja muud laadi rassistlike postituste jagamise reegleid teenuses.
Täna õhtul «Punases sekundis»: tõestisündinud traagilised liiklusõnnetused jalakäijatega
Kanal 2 eetrisse jõuab täna õhtul sarja «Punane sekund» teine saade, kus saatejuht Madis Kimmel uurib lähemalt mitmete Eesti maanteedel jalakäijatega juhtunud traagiliste liiklusõnnetuste põhjuseid ja vältimise võimalusi.
Silmeti juht vabastati ametist
USA omanikfirma vabastas ametist Sillamäel väärismetalle tootva ettevõtte NPM Silmeti pikaaegse juhi Signe Kase.