Nali märja nööriga andis hämmastava tulemuse
Väikese Briti internetiettevõtte töötajate nali proovida juhtida internetti läbi märja nööri andis hämmastava tulemuse – andmed saadigi liikuma ja mitte sugugi väikeses mahus.
Facebook lubab hakata reklaamimaailmas (peaaegu) ausat mängu mängima
Facebook edastas eile maailmale üllatava ent kauaoodatud lubaduse asuda peagi maksma makse mõningates riikides, kus ta tegutseb ja kus kohalikele klientidele reklaami müüb
Facebook vastas eksjuhi kriitikale tavatu vastulöögiga
Populaarne sotsiaalmeedia võrgustik Facebook otsustas vastata meediaavaldusega oma endise asedirektori Chamath Palihapitiya kriitikale, kus nende endine töötaja ütles, et sotsiaalvõrgustik koos teiste sarnaste teenustega lõhuvad ühiskonda.
Kuidas ja miks ostlemisel võltsrakendusi vältida?
Eestlased on viimastel aastatel üha aktiivsemalt asunud internetist oma oste sooritama ja see on täiesti normaalne, mugav ja hea. Eriti kui Google’i ja Apple’i rakendustepoodides on saadaval koguni spetsiaalsed ostukeskkondade rakendused, mis võrgus raha kulutamise eriti mugavaks muudavad. Paraku...
RIA: ID-kaardi tegelikult kasutajad on uuenduse nüüdseks ära teinud
Täna hommikuse seisuga on ligi 340 000 inimest oma turvanõrkusest vaevatud ID-kaardi tarkvara ära uuendanud, kokku oli peatatud sertifikaatidega ID-kaarte käibel ligi 760 000.
Maksuamet: mida e-residendid tegelikult tahavad?
Eesti e-residendiks hakkavad reeglina välismaalased, kes tahavad koduriigiga võrreldes vähe makse maksta ja Euroopa Liidu turule pääseda, ütles maksu- ja tolliameti maksude osakonna peaspetsialist Merje Roomet intervjuus Postimehele.
LHV mobiilipank sai täiendusi
LHV mobiilipanga rakendusse lisandus tänase uuendusega mitmeid uusi funktsioone.
Mobiil-ID kasutajaid ootab uuest aastast oluline muudatus
Eestlaste isikutuvastuse mobiilset lahendust mobiil-ID ootab uuel aastal suur muudatus – enam ei pea mobiilioperaatorit või SIM-kaarti vahetades vormistama uut mobiil-IDd, vaid kehtivat saab vähese vaevaga edasi kasutada.
Apple võimaldab nüüd oma mobiilirakendusi eeltellida
iOS'i arendajad saavad nüüdsest panna oma toote App Store'i müügile 90 päeva enne selle välja laskmist. Kliendid saavad nii rakenduse eeltellida ja väljalaske korral laetakse see automaatselt kohe alla.
VIDEO Facebooki eksjuhi sõnum maailmale: loobuge sellest hullusest!
Endine Facebooki asepresident Chamath Palihapitiya on väljendanud kahetsust Facebooki loomisele kaasaaitamise osas. Samuti lisas ta, et ei luba oma lastel seda keskkonda kasutada.
Kiiev võtab kasutusele Eesti ühistranspordi validaatorisüsteemi
Eestile ühistranspordi validaatorisüsteemi loonud AS  Ridango sõlmis lepingu sama piletisüsteemi loomiseks ka Kiievis.
Miljarditehase vastus kaitsepolitseile: me ei ole Eestile julgeolekuoht
Lõuna-Eesti metsade vahele miljardieurost tselluloositehast plaanivad ettevõtjad ei nõustu kaitsepolitsei hiljutise hoiatusega, mille kohaselt on mittesõbralike riikide toorainest sõltuv tööstus ohuks Eesti majandusjulgeolekule – päris kindlasti ei olevat seda nende tehas.
HP sülearvutitest leiti klahvivajutusi salvestav nuhkvara
Sadadest HP sülearvutitest on leitud klahvivajutusi salvestav nuhkvara, mis paigaldati neisse tõenäoliselt tootja enda poolt.
Taxify hulljulge laienemine sai jätku: teenus vallutas Austraalia suurlinna Sydney
Eestimaise transpordiplatvormi Taxify agressiivne laienemine eri kontinentidele ja suurlinnadesse sai eile olulise jätku, kui teenus käivitus laienes Austraalia suurlinna Sydneysse.
Video: Jaapan hakkab ületöötajaid droonidega koju peletama
Jaapanil on teadupärast tõsine probleem ületöötamisega, millest on saanud suur risk rahva tervisele. Üks uus ja võrdlemisi ekstsentriline lahendus on nende koju peletamine valjult muusikat mängivate droonidega.
Üle poole miljoni saanud idufirma lõpetas klientide teenindamise
Investoritelt enam kui pool miljonit eurot kogunenud Eesti idufirma Shipitwise otsustas tänasest lõpetada oma senise tegevuse klientide pakkide toimetamisel ning asub selle asemel pakkuma tarkvara logistikafirmadele.
Allan Martinson: San Franciscos loobitakse innovatsiooni kividega
Kogu maailm innovatsiooni ja tehnoloogia valdkonna tipptegijate keskuseks oleval San Franciscol on kummalisel kombel tekkinud tagurlik varjupool – sealne põline elanikkond on hakanud selgelt ja kõrgeimal tasemel kõike uut tõrjuma, et mitte öelda vihkama.
Shazam läheb Apple'ile
USA tehnoloogiahiid Apple teatab eeldatavasti sel nädalal, et ostab ülipopulaarse muusika- ja filmide äratundmise äpi Shazam.
Dmitri Jegorov: Eestil on üks suur probleem
Eesti ühiskonnal oleks viimane aeg ära otsustada loomuomaselt eelisarendamist väärivad tegevusvaldkonnad ja kogu jõud nende hüvanguks anda, leiab rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov
Õiguskantsler soovitab arvutimänguürituste korraldajatel pornokomisjoni poole pöörduda
Tänavu kevadel jättis tarbijakaitseamet ära Kosmose kinos korraldatud mänguürituse, mis tõi arutelu selle kohta, kas ja milline vanusepiirang peaks kehtima üritustel, kus näidatakse vägivaldseid mänge.
Kaljulaid ei usu ühekiiruselisse Euroopasse tehnoloogiavaldkonnas
President Kersti Kaljulaidi hinnangul on väikesed riigid – nagu Eesti – ideaalseks katsetandriks uute tehnoloogiaideede realiseerimiseks ning seetõttu ka kiiremad innovatsiooni loomisel.
Hiina suurettevõtte esindaja: me oleme nagu eestlased
Maailma turuosalt kolmandaks mobiilitootjaks tõusnud tehnoloogiaettevõtte Huawei juht Eestis Ricky Chen naudib juba ligi aasta igat siinmail sissehingatud värske õhu sõõmu ja nimetab enda tööandja mõttemaailma vägagi sarnaseks Eesti omale.
Kaitsepolitsei hoiatab julgeolekuohtude eest Eesti majanduses
Riigi majandusotsused peavad julgeolekuriskide vältimiseks olema kaugele tulevikku vaatavad ning riigi ja rahva huvidest lähtuvad, pidas kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Martin Arpo vajalikuks rõhutada eile Tallinnas peetud majandusjulgeoleku konverentsil.
Video: Jaapani sportautode tänavakultuur on midagi täiesti unikaalset
Jaapanis on tekkinud sportautode ja tuuningu ümber omapärane ja värvikirev tänavakultuur, mille sarnast mitte kusagil mujal maailmas ei leidu.
Google ja Amazon on sõjas, kannatajateks on kliendid
Google teatas, et blokeerib Amazoni seadmetes oma YouTube videoteenuse.
Fitbit Ionic sai esimese põhjaliku süsteemiuuenduse
Nutikellade tootja Fitbit  esitles eile oma Ionic operatsioonisüsteemi esimest uuendust, mis toob kasutajateni enam kui 60 erineva kategooria jagu äppe, rohkem kui 100 erinevat sihverplaati ning täiustatud jõudluse.
KAJA KALLAS: kellele on vaja privaatsust?
Tuleb leida lahendus, kus inimestel piisab vaid ühes kohas oma interneti privaatsussätete määramiseks, et need seejärel kõikjal kehtiksid, leiab Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas.
Oseülekanne reedel: Tartu toimub Baltimaade suurim iduettevõtete festival sTARTUp Day
Postimees näitab selle uudise vaates reedel algusega kell 10 otseülekannet Tartust, kus toimub Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day 2017.
Isesõitvad taksod võivad ilmuda Jaapani tänavatele juba märtsis
Nissan teatas plaanist hakata märtsis katsetama oma Yokohama peakorteri lähedal isesõitvaid taksosid.
Kas lahendus pikale probleemile – Eestis käivitub kevadel hooldusteenuse Uber
Seltskond aktiivseid noori Eesti inimesi käivitasid äsja veebipõhise teenuse, mis aitab jagamismajanduse ettevõtete mudelit järgides omavahel kokku viia hoolekande vajajad ning inimesed, kes tahavad seda teenust pakkuda.
sTARTUp Day’l toimub enneolematu kõnevõistlus Soome ja Eesti firmade vahel
Tartus sel reedel toimuval idufirmade suurfestivalil sTARTUp Day leiab aset enneolematu liftikõnede vestlus viie Soome ja Eesti ülikoolides välja kasvanud nn spin-off ettevõtete vahel.
Galerii ja video: Lamborghini annab välja maailma kiireima maasturi
Maasturite populaarsus kogub maailmas üha tuure ja sellest rongist ei taha maha jääda isegi kallite sportautode poolest tuntud Lamborghini. Ajaga kaasas käimiseks laseb Itaalia superautode valmistaja välja sportmaasturi nimega Urus.
Riigiside juht avas suu: MKMi plaanid tekitavad muret ja küsitavusi
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) plaanid kriitilise tähtsusega riigiside ümberkorraldamiseks on algusest peale muret ja küsimusi tekitavad, leiab Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse (RIKS) juht Laur Lemendik.
EL lepib peagi kokku andmete vabas liikumises
Euroopa Liidu riigid on lähedal kokkuleppele andmete vaba liikumise küsimuses. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo usub, et Eestile oluline digikokkulepe sünnib veel Eesti eesistumise ajal.
Tähelepanu! Kaabli lõhkumine jättis osa Hiiumaast Telia mobiilside ja internetita
Hiiumaal täna päeval aset leidnud optilise kaabli purunemise tõttu on saarel osaliselt  häiritud Telia mobiililevi, samuti interneti püsiühendus.
Eesti tagumikugeeli idufirma sai hea tellimuse Briti geiportaalilt
Tegelikult tagumiku kõrgekvaliteediliseks puhastamiseks mõeldud geeli tootev Eesti idufirma Satu Laboraty sai hiljuti toreda tellimuse välismaalt, kus toode läks - tõsi küll - kaubaks hoopis ühes geiportaalis.
E-residentsuse programmi uus ambitsioon: tuua Eestile 1,8 miljardit eurot
Eesti e-residentsuse programmi vedajad on oluliselt muutnud programmi eesmärke ning enam ei räägita Taavi Kotka ja Siim Sikkuti välja käidud 10 miljonist e-residendist aastaks 2025 – kriitiliselt üle vaadatud eesmärgi kohaselt on neid selleks ajaks ligi 989 000.
Eestit ei kõigutanud juunis ka ametlik teade ID-kaardi võimaliku riski kohta
Postimehe käsutus on kirjalik tõend selle kohta, et Eesti ametivõimud said ametlike kanalite kaudu ka 20. juunil teada ID-kaarte tabanud fataalsest turvaprobleemist Austrias, kus on kasutusel samasugused kaardikiibid nagu meil.
Täna otse: kui palju ja millist kasu toob e-residentsus Eesti riigile
Postimees vahendab reedel algusega kell 14 selle uudise vaates otseülekande ürituselt, kus tutvustatakse nüüd juba kolm aastat tegutsenud e-residentsuse programmi mõju Eesti majandusele.
“Peaasi” äpp aitab hinnata vaimset tervist
Peaasi on vaimse tervise äpp ja portaal, kust leiab teaduspõhist infot vaimse tervise kohta. Saab tutvuda nii inimpsüühikaga kui ka sellega, kuidas töötab aju. Põhjalikult on selgitatud, mis on positiivne vaimne tervis ning saab tutvuda probleemide ja psüühikahäiretega, kirjutab Hardi Keerutaja t...
Muraste hiigelkompleksile terendab lõpuks helge selgus
Ministeeriumid, Harku vald ja Kaitseliit on kokkuleppele jõudnud mõnda aega tühjalt ja kasutult seisnud Muraste hiilgelsuure mereäärse kompleksi saatuse osas.
Samsung sai hakkama müügiimega
Samsungi mobiilitelefonide müük kogu maailmas  näitas kolmandas kvartalis nii häid tulemusi, mida pole juba kellelegi aastaid ette näidata.
Galerii ja video: uus Porsche Panamera on maailma võimsaim luksussedaan
Porsche esitles neljapäeval Los Angelese autonäitusel uut Panamera Hybrid Sport Turismo mudelit, mis on üks kõige võimsamaid seeriatootoodetud autosid, mille Porsche on kunagi välja andnud.
YouTube blokeeris Soomes enamiku muusikavideoist, ka riigihümni
YouTube'i ja selle kasutajaid tabas Soomes täielik õudusunenägu, kui see maailma populaarseim keskkond ei suutnud kohaliku autoriõiguste agentuuriga Teosto litsentsilepingu osas kokkuleppele jõuda.
Google läheb Suurbritannias kohtu alla miljonite inimeste järel luuramise eest
Google'it ootab Suurbritannias ees hiiglaslik klassihagi, sest tehnoloogiahiiglast süüdistatakse enam kui 5,4 miljoni inimese järel ebaseaduslikult luuramises.
Prantsuse autoklassikat. Üks ilusamaid kupeesid Peugeot 504 Coupé
Rohekashall eksemplar, mis usaldati meile Prantsuse idaosas Franche-Comté teedel roadtrip'imiseks, kuulus kunagi Peugeot' perekonnale.
Liiklusrakendus Waze on nüüd saadaval ka mootorratturitele
Populaarsel Androidi ja iOS'i rakendusel on nüüd saadaval spetsiaalne režiim mootorratturitele, mis pakub kõige paremaid teid, soovitusi ja saabumisaegu teiste mootorratturite andmete järgi.
Elisa ja Nokia katsetasid esmakordselt üle õhu levivat 5G püsiühendust
Telekomiettevõte Elisa ja tehnoloogiatootja Nokia testisid täna Soomes esimest korda üle õhu levivat ülikiiret 5G fiksinternetti.
Haigekassa digiteenustes oli ja on täna probleeme
Haigekassa digiteenustes, sealhulgas digiretseptide väljastamises oli ja on täna probleeme.
Vaher: Lehmann ei valeta, et juunis oli ühe «võimaliku tehnilise küsimuse» arutelu
Politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmari Vaheri sõnul ei valetanud ID-kaardi tootja Gemalto esindaja Andreas Lehmann avalikkusele, et juba juunis toimus poolte vahel kaardiga seotud tehnilise küsimuse arutelu, kuid tema hinnangul ei olnud see seotud hiljem parandama asutud turvariskiga.