Mobiiltelefoni tohib varsti maha kukutada 15 korda
Ettevõte Corning tõi välja uue versiooni mobiiltelefonide enimlevinud kaitseklaasist Gorilla Glass.
Samsung annab lõpuks välja kokkuvolditava mobiili
Samsung annab täna lekkinud info kohaselt järgmise aasta algul tehnoloogiamessil CES välja kauaoodatud kokkuvolditava mobiiltelefoni ning selle hinnaks saab olema enam kui 1800 eurot.
Andrus Kaarelson: e-riigi arendus üksnes erasektori kätte?
Riigi e-teenuste arenduses on eraettevõtetel suur roll, kuid nad ei tohiks iial võtta endale riigi rolli, leiab Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson vastuseks tehnoloogiettevõtte Datel tehnoloogiajuhi Agu Leinfeldi eilsele arvamusartiklile Postimehe tehnikaportaalis.
Eesti sõjatehnika tootja lubadus: meie lahingusüsteemid ei hakka iial iseseisvalt tapma
Eesti mehitamata tehisintelligentsete lahingsüsteemide tootja Milrem Robotic lubab, et tema toodang ei hakka kunagi inimesest sõltumatult langetama inimelu võtmise otsuseid.
Euroopa Komisjon trahvis Google'it rekordsuure summaga
Euroopa Komisjon trahvis Google'it 4,3 miljardi euroga, kuivõrd leiti, et ettevõte kasutas Androidi operatsioonisüsteemi oma otsingumootorile ja teistele rakendustele ebaõiglase konkurentsieelise andmiseks; juhul kui Google rikkumist 90 päeva jooksul ei lahenda, on see silmitsi veel umbes samas s...
IT-juht: päästame Eesti e-riigi sihitusest
Millised muutused need on, mis aitavad meil kõigil koos paremini hakkama saada ning meie ühiselt kokku kogutud raha avalike teenuste arendamiseks paremini kasutada? Dateli tarkvara- ja tehnoloogiadirektor Agu Leinfeld pakub välja neli olulist teemat, kus muutused on tema hinnangul hädavajalikud.
Maailma IT-juhtide avalik kiri: taparobotid ei tohi iial hakata võtma inimelusid
Enam kui 100 tehnoloogiaettevõtet, 26 riiki ja 2400 innovaatorit, nende hulgas Skype’i asutaja Jaan Tallinn ja Elon Musk, pöördusid täna avaliku kirjaga kogu maailma poole, milles kutsuvad üles lõpetama tehisintelligentsete tapamasinate loomine.
Tähelepanu! Google Street View autod pildistavad taas kogu Eesti üles
Google’i kaameratega varustatud autod teevad sel suvel taas Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid.
Galerii: aasta suurim lennu-show läks käima
Londoni lähistel Farnborough’s peetakse sel nädalal aasta suurimat lennu-show’d, kus esitletakse uusimaid õhusõidukeid, sõlmitakse miljardite dollarite ulatuses tehinguid ja esitletakse tulevikumasinaid.
Ametlik: Brexiti kampaania oli seadusevastane
Ühendkuningriigi valimiskomisjon avaldas peaaegu üheksa kuud kestnud Brexiti kampaania uuurimise tulemused ning neist selgub, et kampaania Vote Leave eelarve ületas  lubatud piiranguid ja rikkus seega seadusi.
Kasulikud telefoni tarvikud sportimisel
Kuna nutitelefonid on meie igapäevaelu osa, kantakse neid kaasas kõikjal. Olgu tööl või kodus, sees või väljas, ikka hoitakse telefon läheduses. Sama moodi ei raatsita nutikast sõbrast väga kaugele minna ka trenni tehes ja sportides. Selleks aga, et aktiivsed tegevused koos telefoniga mugavamad o...
Sõidukoolitaja kuus nippi: milliste sõiduvõtetega säästa kütust
Kütusehinna tõusmine ärgitab inimesi mõtlema ökonoomsema auto soetamisele, ent raiskavaid sõiduvõtteid kasutades on säästlikust sõiduvahendist vähe kasu.
Skype’iga saab lõpuks ka kõnesid salvestada
Skype saab lõpuks sisse-ehitatud kõnede salvestamise funktsiooni, mis lisatakse juuli lõpuks tuleva uuendusega.
Elisa tõusus TV-teenuste turuliidriks
Tehnilise Järelevalveameti (TJA) värske statistika alusel on käesoleva aasta esimese kvartali seisuga teleteenuste kasutajate arvult turuliider Eestis täna Elisa.
Elisa surub uutes pakettides mobiil-ID kohustuslikult peale
Mobiilsideoperaator Elisa muutis alates tänasest kõigis uutes mobiilse interneti pakettides mobiil-ID klientidele kohustuslikult kaasatulevaks teenuseks, kallimate pakettide puhul pole aga pääsu ühe ühe Leedu ettevõtte reisikindlustusest.
Krüptovaluutade turge on väga lihtne häkkida
Alates 2011. aastast on toimunud 56 küberrünnakut, mis on suunatud krüptovaluuta turgudele, kübermüntide esmapakkumistele ja muudele küberrahaplatvormidele kogu maailmas, selgub Londonis asuva finantsteenuste analüüsifirma Autonomous Research analüüsist.
Swedbanki mobiilipanka tänasest paroolikaardiga ei pääse
Alates tänasest saab Swedbanki mobiiliäppi siseneda ainult Smart-ID, Mobiil-ID ja PIN-kalkulaatori vahendusel, paroolikaardiga sisselogimise võimalus kadus.
Video: mobiil jälitab sind ka GPSita
Bostonis asuva Northeastern University teadlased tõestasid, et mobiiltelefoniga on võimalik inimeste liikumist jälitada ka siis, kui need on oma seadmes GPSi välja lülitanud.
Politsei: Eesti-Vene piiril sagenevad kahtlased droonilennud
Eesti politsei on tuvastanud Eesti-Vene piiril kümneid lubamatuid droonilende ning seetõttu on alustatud koostööd ettevõtetega, kelle loodud tehnoloogia võimaldab neid tuvastada ja elimineerida.
Põrunud Microsoft võib hakata taas mobiile tootma
Nokia ja Lumia mobiiltelefonidega kapitaalselt põrunud Microsoft kavatseb taas siseneda mobiiliturule.
Vene spioonid varjusid häkkimisel bitcoinide abil
Venemaa spioonid tasusid veebilehe dcleaks.com registreerimisel bitcoinidega. Sellelt lehelt avalikustasid nad e-kirju, mille nad Hillary Clintonilt valimiskampaania ajal varastasid. Bitcoinidega maksid nad ka sellesama lehe serveriteenuste eest, kirjutab The New York Times.
Eesti suurim IT-firma viib e-riigi ka Araabia Ühendemiraatidesse
Nortal allkirjastas hiljuti kokkuleppe Araabia Ühendemiraatide tehnoloogiaettevõttega Al Maskari Holding (AMH) eesmärgiga aidata järgmises Lähis-Ida riigis juurutada Eesti e-riigi kogemust.
Kosmoseturism võib juba järgmisest aastast reaalsuseks saada, 200 000 dollari eest
Amazoni juhi Jeff Bezosi raketifirma Blue Origin plaanib järgmisel aastal korraldada turistidele esimesed kosmosereisid. Arvestades aga, kui kulukas on üks orbiidile minek, siis saab hind olema lausa hämmastavalt odav.
Eesti randades on internet aeglasem kui sisemaal
Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) mõõtis mais ja juunis mobiilse andmeside kiiruseid Eesti supelrandades Telia, Elisa ja Tele2 võrkudes ning leidis, et sisemaal on internet kiirem kui randades.
Laagna teel nähti väga eriskummalist limusiini
Postimehe lugeja märkas Laagna teel Olerexi tanklas võrdlemisi eriskummalist Venemaalt pärit «tõlda».
Galerii: Auto24 müüb väga erakordset Ameerika maasturit
Ameerika autode müüja American Beauty müüb automüügiportaalis Auto24 haruldast maasturit Ford F-150 Shelby Super Snake, mida on toodetud väga vähesel määral.
Aina pöörasemad hinnad: Bugatti annab välja kuus miljonit maksva hüperauto
Hindadega üha uutesse kõrgustesse pürgiv superautode tööstus võib saada juba sellel suvel uue kuninga, sest Bugatti valmistub välja andma «hüperauto», mille hinnasildiks saab olema peaaegu kuus miljonit dollarit.
Facebooki ootab andmeskandaali eest maksimaalne trahv, mille ettevõte teenib tasa 15 minutiga
Suurbritannia võimud kavatsevad Facebookile määrata Cambridge Analytica andmeskandaali eest maksimaalse seadusega määratava trahvi, kuid paraku jääb see Facebooki kasumite kõrval imepisikeseks.
Meediahiiglane Walt Disney hakkab suurelt investeerima e-sporti
Üks maailma suurimaid meediakonglomeraate The Walt Disney Company omandas videomängude tootjalt Activision Blizzard populaarse e-spordi liiga Overwatch League televisioonis näitamise õigused.
Mida ettevõtet asutades silmas pidada?
Eestis uue äriühingu loomiseks on vaja ID kaarti, interneti ühendust ja mõned minutid vaba aega. Seda muidugi juhul kui oled eelnevalt läbi mõelnud kõik olulised punktid. Tihti on üheks keerulisemaks otsuseks ettevõtte (äri)nime välja mõtlemine, kirjutab Mart Objartel tehnoloogiaportaalist Digitark.
Kõige soodsam taksoäpp
Alles kolmandat kuud turul olev Yandex takso võidab kliente odavate hindadega, kirjutab Hardi Keerutaja tehnoloogiaportaalist Digitark.
Soome Nokia on Nokia 6.1
Nokia 6.1-l ei ole kõige teravam ekraan. Sel pole ka kõige kiiremat protsessorit või juhtmevaba laadimist, kuid sellegipoolest on see üks suurepärane telefon, mis näeb nii kõrvalt vaadates kui käes hoides välja palju kallim kui poehind arvata lubaks. Lisaks, seda ei ole absoluutselt piinlik panna...
PayPal teavitas klienti, et tema surm rikkus lepingu tingimusi
Veebipõhine makseplatvorm PayPal saatis surnud kliendile kirja, milles seisis, et tema surm oli lepingu rikkumine ning kasutusele võetakse legaalsed meetmed.
Soome liikumisrakendus paljastas sõjaväelaste ja luuretöötajate tundlikud asukohad üle kogu maailma
Soome päritolu jooksmisharjumuste jälgimiseks mõeldud mobiilirakendus Polar paljastas oma leheküljel kõigi oma kasutajate liikumisharjumused, kelle hulka kuulusid ka sõjaväelased ja luureagendid.
Elon Musk sõlmis Hiina võimudega kokkuleppe rajada Shanghaisse hiiglaslik Tesla tehas
Teisipäeval Shanghaisse saabunud Tesla tegevjuht Elon Musk pani kohalike võimudega paberile kokkuleppe rajada sinna Tesla esimene välismaine tehas, mis on ühtlasi ka esimene tehas Hiinas, mida omab üleni välismaine ettevõte.
Elon Musk saatis Tai koobaste päästetöödele SpaceX'i raketist tehtud allveelaeva
Sukeldujad on nüüdseks päästnud juba enamuse Tai koobastesse lõksu jäänud jalgpallimeeskonnast, kuid Elon Muskil on varuplaan juhuks, kui sukeldumine peaks võimatuks muutuma. Nimelt on ta ehitanud väikse allveelaeva.
Samsung avas Indias maailma suurima mobiilitehase
Lõuna-Korea president Moon Jae-in ja India peaminister Narendra Modi avasid esmaspäeval ametlikult New Delhi lähedal Nodias Samsungi mobiilitehase, mis on väidetavalt maailma suurim.
Nissan tunnistas emissiooniandmetega manipuleerimist
Nissan tunnistas esmaspäeval, et on Nissani autode heitgaaside emissiooni ja kütusekulu andmetega manipuleerinud.
Mobiil-ID taotlemine lihtsustub
Siseministeerium loob võimalus hankida mobiil-ID edaspidi selliselt, et isikusamasuse kontrollimiseks ei pea taotleja ennast edukalt autentima politsei- ja piirivalveameti taotluskeskkonnas, vaid saab kõik asjad aetud oma mobiilioperaatori juures.
10 põhjust, miks osta Apple’i arvuti
Uut arvutit valides on lihtne eksida lõputusse protsessorite, graafikakaartide, megahertside ja gigabaitide rägastikku. Et sinu järgmine arvutiost võimalikult hõlpsaks teha, jagame arvutid operatsioonisüsteemi järgi jämedalt kaheks – Windows ja Mac (Apple). Täna vaatame üle 10 põhjust, miks sinu ...
8 vajalikku vidinat suveks
Muidugi on parima suve koostisosadeks meeldejäävad sündmused, puhkus ja head sõbrad kellega meeleolukaid hetki jagada. Lisaks sellele on oluline tehnoloogia, tänu millele saab seda aasta kõige elavamat aega saata lemmikmuusikaga, leida kaardi abil õige teeots ning hoida kodused seadmed kaitstud. ...
Elon Musk peab läbirääkimisi Tai võimudega, et aidata koopasse kinni jäänud jalgpallimeeskonda
Elon Musk on võtnud nähtavasti tõsiselt oma Twitteris tehtud lubadust pakkuda Tai koobastesse kinni jäänud jalgpallimeeskonnale abi, sest nüüd peab ta juba kohalike võimudega läbirääkimisi.
Sony pani kogemata reklaamklipi asemel YouTubesse terve filmi
Tuhandetel inimestel õnnestus vaadata ära film Khali the Killer, sest Sony pani reklaamklipi asemel kogemata terve filmi YouTubesse.
Vaata, millised margid ja mudelid domineerivad Eesti automüüki
Eestis kasvas tänavu esimesel poolaastal uute sõiduautode müük 8,1 protsenti võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.
Elon Musk oleks valmis aitama Tai koobastesse lõksu jäänud jalgpallimeeskonda
Tehnikamiljardär ja leiutaja Elon Musk säutsus Twitteris, et vajadusel oleks ta valmis aitama Tai koobastesse lõksu jäänud jalgapallimeeskonda.
Eesti Vikipeedia pani protesti märgiks oma lehekülje kinni
Eesti Vikipeedia sulges ajutiselt oma lehe, et protesteerida kavandatava Euroopa Liidu autoriõiguste direktiivi vastu, mille üle Euroopa Parlament hääletab neljapäeval.
Skandaal: Google tunnistas, et lubab tarkvaraarendajatel lugeda Gmaili kasutajate e-kirju
Google tunnistas, et Gmaili kasutajate e-kirju loevad lisaks masinatele mõnikord ka kolmandast osapoolest tarkvaraarendajad.
Toonekurg tekitas Poola keskkonnaorganisatsioonile üüratu telefoniarve
Poola heategevuslik keskkonnaorganisatsioon EcoLogic Group sai toonekure külge innitatud GPS-seadme pärast üle 2000 eurose telefoniarve.
Eesti töövahendusrakendus MeetFrank kaasas miljon eurot ja laienes Saksamaale
Septembris lansseeritud MeetFrank mobiilirakendus kaasas miljon eurot investorite raha ning laienes Saksamaale. Rakendusel on üle 125 000 kasutaja üle kogu Euroopa ning üle 2000 ettevõtte, kelle seas on ka Daimler, EON, DeliverHero, SumUp, Blinkist, High Mobility ja MyTaxi, teatas ettevõte.
Uus ID-kaardi rakendus jõuab nädala jooksul arvutitesse
Nädala jooksul jõuab kõikide inimeste arvutitesse ID-kaardi uus rakendus DigiDoc4 Klient, milles saab teha kõiki ID-kaardiga seotud toiminguid – anda digiallkirja, krüpteerida dokumente ning vahetada PIN-koode, teatas Riigi infosüsteemi amet (RIA).