Postimees vahendab kolm päeva otseülekannet puiduhäkkimisest
Vahendame selle nädala reedest pühapäevani otseblogi Väimela Tehnomajas peetavast Eesti esimesest Garage48 Wood häkatonist.
Eesti CIO saab endale CTO
Eesti IT-juhiks ehk CIO-ks nimetatava majandusministeeriumi infosüsteemide asekantsleri ametikoha täitja saab endale peagi abilise – ministeerium asus täna otsima tehnoloogiaohvitseri ehk CTO-d.
Eesti mobiilioperaatorid söövad sõnu: kasumid kasvavad rändlustasude kaole vaatamata
Eesti mobiilioperaatorite kolmanda kvartali majandustulemused näitavad, et ähvardused Euroopa rändlustasude kadumisest sündivate hiigelkahjumite kohta oli umbluu.
Iirimaa edukaima iduettevõtja soovitus eestlastele: lahkuge aastaks
Edukas teadlane saab tänapäeval olla vaid see, kes on ka ühtlasi maailma näinud ja teab, mis on äri, leidab Iirimaa üks säravamaid ja edukamaid iduettevõtjaid dr Nora Khaldi intervjuus Postimehele.
See ettevõte väidab, et kogu Eesti on tegelikult ülikiire internetiga juba kaetud
Eesti ärimeeste loodud ettevõte Levikom väidab, et on nüüdseks võimeline pakkuma kogu Eestis ülikiiret üle raadioside levivat interneti püsiühendust.
ID-kaardi turvajama tõi veel ühe suure väljamineku: riik asus hoogsalt mobiilID tuge rahastama
Septembris suurt kõmu tekitanud ID-kaardi võimaik turvaprobleem tõi lisaks otseselt vea parandamisega seotud kulutusele veel ühe lisaväljamineku: riik asus teenuse kesisele populaarsusele vaatamata oma infosüsteeme ühildama tasulise mobiilID’ga.
Galerii ja video: vaata, mida kujutab endast uus Porsche 718 GTS
Porsche esitles oma uut 718 GTS mudelit, mis tekitab kiiremate autode austajate seas (kellel juhtub olema ka paksem rahakott) kindlasti erutust.
Kaur Kenderi juhtum viitab vajadusele pöörata kogu maailma kriminaalõigust
Kaur Kenderi õigeksmõistmine tuginedes tema vastuolulise teose loomise asukohale välismaal näitab ilmekalt, et seadused tuleb kiiremas korras digiajastule vastavaks muuta, leidis Eesti üks tunnustatumaid kriminaalmenetluse eksperte, Tartu Ülikooli kriminoloogia  professor Jaan Ginter intervjuus P...
Vaata, milline on Baltimaade kõige väärtuslikum ettevõte
Investeerimispanga Prudentia ja Nasdaq Riia börsi Baltimaade kõige väärtuslikumate ettevõtete uuringu põhjal on Baltimaade kõige väärtuslikum ettevõte Swedbank Grupp. Latvenergo väärtus ületas Eesti Energia oma.
Kas Telia rikub oma teenuste eelistamisega netineutraalsuse nõuet?
Telia pakub samal ajal nii internetti kui sisuteenuseid ning viimase aja kampaaniate käigus on just ettevõtte enda sisutooted hakanud pääsema internetimahu kulutamisest ja saanud justkui eelise konkurentide teenuste ees.
Wi-Fi turvariskist tekkinud segaduse likvideerimine võib võtta aastaid
Esmaspäeval avalikuks tulnud Wi-Fi WPA-krüpteeringu turvarisk on pannud teenusepakkujad kiiresti parandusi looma, kuid traadita internetti kasutavaid seadmeid on niivõrd palju, et suur osa neist ei pruugi mitte kunagi turvauuendusi näha.
Euroopa edukaimate start-up maailma naisjuhtide hulgast leiab taas Ruusalepa ja Hindriksi
Euroopa ühe mõjukama idufirmade blogi EU-Startups 50 edukaima idufirma naisjuhtide edetabelist leiab taaskord ka kaks tuntud Eesti start-up maailma tegijat.
Taavi Rõivas lähiajal välismaale ei sõida
Septembri lõpus tehnoloogiaettevõtete äridelegatsiooni käilakujuna Malaisias seksuaalsekeldustesse sattunud riigikogu liige Taavi Rõivas lähiajal välisvisiitidele ei sõida, EAS pole teda enam üldse delegatsioonide liikmeks planeerinud.
Sõidujagajad valmistuvad taksot sõitma
Kahe nädala pärast jõustuv ühistranspordiseaduse muudatus ühtlustab sõidujagajatele ja taksojuhtidele kahtivad reeglid. Päris selge veel ei ole, kuidas see kõik toimima hakkab, kuid tõenäoliselt lõpetab osa sõidujagajaid tegevuse.
TTÜ professor Wi-Fi turvariskist: parooli muutmine siin ei aita
Esmaspäeval maailma avalikkuse ette jõudnud Wi-Fi turvarisk on tõstatanud palju küsimusi. Oma hinnangu annab olukorrale Tallinna Tehnikaülikooli arvutiteadlasest professor Tanel Tammet.
iPhone X võib muutuda defitsiidiks, esimene laadung jäi oodatust veelgi kasinamaks
Apple'i uue lipulaevtelefoni iPhoneX esimene laadung sisaldas Hiina väljande Xinhuanet andmetel ainult 46 500 seadet, mis oli vaatamata madalatele ootustele üllatavalt väike number.
Microsoft parandas Wi-Fi turvanõrkuse, Android, macOS ja iOS endiselt haavatavad
Microsoft teatas, et lasi välja Windowsi turvauuenduse, mis parandab esmaspäeval avalikuks tulnud Wi-Fi WPA ja WPA2 krüpteeringu turvanõrkuse.
Smart-IDd saab tänasest taotleda ka SEB Pangas
Alates tänasest saab Smart-IDd taotleda SEB Panga kontorites, mis tähendab, et nüüd väljastavad Eestis Smart-IDd kaks suurimat panka – SEB Pank ja Swedbank. Lähiajal alustavad Smart-ID kontoriväljastusega SEB Panga ja Swedbanki Läti ja Leedu esindused.
RIA hoiatab Wi-Fi-seadmete töös avastatud turvaprobleemist
Riigi infosüsteemi ameti (RIA) küberintsidentide käsitlemise osakond (CERT-EE) hoiatab turvaproleemist, mis avastati Wi-Fi-seadmete töös.
Eesti ID-kaardi turvariski kohta tuli uut infot
Krüptograafiateadlased avaldasid täna teadustöö, mille kohta nad andsid septembris eelinfo Eestile ja mis panevad ohtu 750 000 ID-kaardi turvalisuse, kirjutab Geenius.
Ebaõnnestunud SKAIS2 projekti arendajalt sisse nõutav summa vähenes lõpuks poole võrra
Sotsiaalministeeriumi, SKAIS2 arendaja Tieto ja osaühingu Icefire sõlmitud kompromisslepingu tulemusel peab Tieto maksma riigile ebaõnnestunud SKAIS2 arenduse eest 270 000 eurot ning tagama tarkvara hoolduse järgneva 12 kuu jooksul. Sellega vähenes algne miljoninõue lõpuks kokku poole võrra.
Levinud Wi-Fi krüpteering võib olla vigane, lugematud võrgud on ohus
Üle maailma on hakkanud kulutulena liikuma info, et kõige kasutatuma Wi-Fi krüpteeringu WPA2 protokoll võib olla vigane.
Video: vaata, mis juhtub sinu autoga, kui sõidad läbi löökaugu
Eesti teedel löökaukudest juba puudust ei tule ja paljud meie autojuhid teavad nendega kaasnevat frustratsiooni ja muret. Mis juhtub aga tegelikult, kui auto sõidab läbi löökaugu? See video näitab toimuvat aegluubis ja selgitab ka tagajärgi.
Maailma populaarseimaid veebibrausereid valmis ka mobiilidele
Maailma üks populaarsemaid arvutite veebibrausereid Microsoft Edge on peaaegu valmis ka mobiilide jaoks ning esimestel soovijatel on võimalik see endale telefoni laadida.
Samsungi tegevjuht astus ametist tagasi
Lõuna-Korea elektroonikahiiu Samsungi tegevjuht Kwon Oh-Hyun astus reedel ametist tagasi, öeldes, et ettevõte on silmitsi enneolematu kriisiga, seda hoolimata väga headest prognoosidest kolmanda kvartali tulemustele.
Malaisia basseinistseeni süüdlase seletuskiri: see oli õnnetus
Eesti äridelegatsiooni skandaalse Malaisia peo üks võtmesündmusi oli kahtlemata ühe naisterahva kukkumine või lükkamine baari basseini. Mida on juhtumi kohta öelda süüdlasel endal, kes nüüd karistuseks aastaks EAS-i välisdelegatsioonidest välja arvatud?
Tuntud mängurite riistvara tootja Razer siseneb mobiiliturule
Mänguritele suunatud personaalarvutite väljundseadmeid tootev ettevõte Razer vihjas Twitteris, et võib 1. novembril paljastada oma esimese mobiiltelefoni.
Idufirma juht: pidasime Malaisias tavalist Eesti pidu
EAS-i äridelegatsiooni pidu Malaisias oli täiesti tavaline Eesti afterparty alkoholi, nalja ja tantsudega, ütles anonüümsust palunud delegatsiooni liige Postimehele.
HP Sprocket fotoprinter
Ei tulegi meelde, et oleksin varasemalt Digitarga blogis mõnest printerist pikemalt kirjutanud. HP Sprocket on selles osas erand ja lihtsalt väärib lähemalt tutvustamist! Tegemist on vahva fotoprinteriga, mis annab sulle võimaluse kiirelt ja mugavalt nutiseadmega tehtud pilte paberile printida. N...
MyFitnessi klientide andmetel lekkimisoht - parool tuleks kohe ära muuta
Eesti suurima spordiklubi klientidel tuleks ära vahetada oma iseteeninduse parool, kuna klubi poolt genereeritu on liiga lihtne ja seega võivad inimeste isikuandmed sattuda võõrastesse kätesse.
Galerii ja video: ainult jänkid võivad teha elektriautost sellise tanki
Kas elektriautod seostuvad pehmusega? Kas elektrilised linnaautod on igavad? Kas Tesla Model X pole piisavalt mehine? Ameerikamandril on valminud elektrimaastur, millega võib minna metsa ja põllule müttama ja mis on sisuliselt elektriline Land Rover Defender.
Ema tundis lapseahistamise fotol ära omaenda nelja-aastase tütre
Saksamaa politsei astus erakordse sammu ja avaldas laste seksuaalse kuritarvitaja tabamiseks kaadri tumeveebis levivast videost. See andis oodatud tulemuse aga vägagi šokeerival moel – üks ema tundis pildil ära omaenda nelja-aastase tütre.
Spotify’d saab nüüd kasutada mobiilse interneti mahtu kulutamata
Sellest nädalast saavad Telia Mobiilse Elu kliendid kasutada populaarset muusikateenust Spotify nii, et selle arvelt paketis sisalduv mobiilse interneti maht ei vähene, kirjutab Raigo Neudorf tehnoloogiaportaalist Digitark.
Range Rover näitas maailmale oma uut ja võimast pistikhübriidi
Range Rover tutvustas teisipäeva hilisõhtul maailmale uut pisikhübriidi Range Rover P400e – elektrilise jõuülekandega masinat, mille kiirendus pole elektrimootori kasutamisele kuskile kadunud.
Elon Muski unistus kõigub noateral
Tesla probleemid Model 3 tootmisel panevad Elon Muski unistuse elektriautode turul domineerimisest kahtluse alla.
Soome tahab luua kosmoseagnetuuri
Soome Transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium tuli teisipäeval välja plaaniga satelliitnavigatsioonide arendamiseks. Idee teostamiseks tuleks kõik Soome kosmosetehnoloogiatega tegelevad asutused koondada ühe riiklikku institutsiooni alla.
EAS jäi turundusjuhita
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turundusjuhi ametit pidanud ja Eesti brändi loomist vedanud Piret Reinson otsustas ameti maha panna.
Nokia järjekordne suur loobumine: virtuaalreaalsuse lahenduste tootmine lõpetatakse
Põhjanaabrite kuulus tehnoloogiaettevõte Nokia Technologies loobub täna avaldatud teate kohaselt virtuaalreaalsuse (VR) lahenduste tootmisest ning keskendub selle asemel meditsiinitehnika arendamisele.
Võttis ikka aega: see väike mobiil on ühtlasi ka spinner
Paljude lastevanemate hinnangul käesoleva aasta tüütumaks mänguasjaks olev spinner on nüüd saanud endale veel ühe olulise ja ammu oodatud edasiarenduse – leiutatud on spinnermobiil.
Kaadrid tehasest: vaata, kuidas valmib Tesla Model 3
Tesla omanik Elon Musk postitas Instagrammi kaadrid sellest, kuidas robotid askeldavad pooliku Tesla Model 3 kallal.
Sõiduproov: Uus Peugeot 308 – selle raha eest on autot küll ja veel
Peugeot on asunud hooga uuendama oma kõigi segmentide mudeleid ning nii on värskelt jõudnud Eestisse ka Peugeot 308 igas mõttes kaasajastatud versioon.
Eesti iduettevõtted ja investorid astuvad jõuliselt kooseluseaduse tühistamise vastu
Kümned Eesti tehnoloogiaettevõtted on praeguseks allkirjastanud sel neljapäeval riigikogule edastatava avaliku pöördumise, milles palutakse kooseluseaduse tühistamisest loobumist.
G4S hoiatab: turvakaamerate videosalvesteid tabas küberrünnak
G4Sile teadaolevalt tabas videosüsteemide tootja Dahua videosalvesteid küberrünnak, millega muudeti mõnede salvestiga ühendatud turvakaamerate pilt nö mustaks ja piirati ligipääs seadmetele
Video: USA kõige uuem tank laseb «tarkasid mürske»
USA ikooniline Abrams tank sai hiljuti järjekordse uuenduskuuri. 2007. aastal välja lastud versioon M1A2 SEPv2 vahetatakse välja uue M1A2 SEPv3 vastu, mille üks uuendustest on «targad mürsud».
Tele2: avalikku WiFi võrku ei tohi kasutada mitte millekski
Telekomiettevõtte Tele2 hinnangul ei tohiks kohvikutes, kaubanduskeskustes, lennujaamades ja linnatänavail pakutavaid avalikke WiFi võrke kasutada sisuliselt mitte millekski.
Eestlaste loodud GrabCAD-il on juba üle 4 miljoni kasutaja
Maailma suurimaks inseneride kogukonda ühendavaks platvormiks kujunenud GrabCADil on registreeritud kasutajate arv viimase kahe aasta jooksul kasvanud ligi 1, 5 miljoni võrra ning ületanud juba 4 miljoni piiri.
SEB käivitas väga lihtsa Facebooki juturoboti
SEB käivitas oma esimese juturoboti Facebookis – selle eesmärgiks on aidata panga kliente ISIC-kaardi tellimisel ning muudel teemadel hetkel veel abi ei paku.
Microsoft loobub Windowsist mobiiltelefonidele
Microsoft paistab olevat loobunud ambitsioonist omada enda operatsioonisüsteemi mobiiltelefonidele.
Häkkerid murdsid sisse Amazoni pilveteenusesse
Pilve turbele spetsialiseeruv ettevõte RedLock teatas, et häkkerid said ligipääsu Amazon Web Services (AWS) pilveteenuse serveritele, mida nad kasutasid seejärel bitcoini kaevandamiseks.
Galerii: Tehnopol avas uue kaksiktorni, Palo soovis rumalaid juhte
Tallinnas Mustamäel avati täna teaduspargile Tehnopol ja Astlanda ehitusele kuuluva uue bürookompleksi, mille suurimaks rentnikuks saab siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus SMIT.