Twitter paneb Maci jaoks mõeldud rakenduse kinni
Twitter andis teada, et eemaldas Maci jaoks mõeldud töölauarakenduse Apple’i rakendustepoest ning 30 päeva pärast rakendust enam ei toetata.
Elon Musk rääkis, mis läks Falcon Heavy raketiga valesti
6. veebruaril startis SpaceX´i seni suurim rakett Falcon Heavy. Seekord oli start edukas ning Elon Muski Tesla Roadster uitab nüüdsest kosmoseavarustes, aga mitte kõik ei läinud plaanipäraselt.
USA diplomaatide peal Kuubas võidi kasutada senitundmatut relva
Uue meditsiinilise raporti järgi pole praegu võimalik öelda, et USA saatkonnatöötajate peal Kuubas kasutati helirelva. Samas ei suuda raport pakkuda ka ühtegi seletust, peale selle, et tegu oli mingit sorti aju vastu suunatud tegevusega.
EAS sai e-Eesti esitluskeskuse jaoks uued ruumid tasuta rendile
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas ära kolida e-Eesti esitluskeskuse ning sai selleks kinnisvaraarendajalt Mainor Ülemiste aastateks suured pinnad tasuta kasutada.
Florida koolitulistamise järel ujutas Twitteri üle Vene robotite armee
Mitu internetiliiklust jälgivat organisatsiooni teatasid, et Floridas toimunud traagilist koolitulistamist kasutatakse Twitteris USA vastu suunatud infosõjas, mida viivad läbi botid (lühend sõnast robot).
Foorum paljastab: lätlaste fintech aitab sulisid ja võlglasi
Kulutulena levivad uue ajastu alternatiivsed makselahendused on muu hulgas loonud võimaluse varjata oma tulusid neil, kel soovivad eemale hoida kohtutäiturite, lapsehooldusrahade ootajate ja teiste võlanõudjate vaateväljast.
Huawei Mate 10 Pro käis testiks suusamäel kaasas
Huawei telefonid ei ole siinmail enam eriliseks uudiseks ning oma hea hinna ja omaduste suhtega on see Hiina tootja võitnud paljude tarbijate poolehoiu. Nüüd aga on lisaks soodsama hinnaklassi aparaatidele, hakatud üha enam pürgima ka teiste tootjate lipulaevade mängumaale. Nii teemegi tutvust Hu...
Mida oodata uuest Samsung Galaxy S9-st
Kahe nädala pärast algava maailma kõige suurema mobiilimessi MWC (Mobile World Congress) tuules avalikustatakse Samsungi kõige uuem lipulaev ning juba on sellest internetiavarustesse lekkinud mitmeid fotosid ja infokilde. Kui oled otsimas uut telefoni, siis enne valiku langetamist vaata üle ka 5 ...
Video: jaapanlased lõid transformeeruva sõiduauto
Jaapani ettevõte Four Link Systems lõi elektriauto, mis suudab muuta oma kuju, et mahtuda kitsastesse kohtadesse. Autojuht peaks ennast aga tundma kui hiigelroboti piloot mõnest Jaapani animest.
Taxify avas teenuse Mehhiko miljonilinnas Monterreys
Eesti päritolu sõiduvahendaja Taxify jätkab üleilmset laienemist ja käivitas teenuse Mehhiko suuruselt üheksandas linnas Monterreys.
USA luureorganid ei soovita kasutada Huawei telefone
USA luureorganid FBI, CIA ja NSA teatasid teisipäeval toimunud senati luurekomitee istungil, et nad ei soovita ameeriklastel kasutada turvakaalutlustel Hiina tehnikahiiglaste Huawei ja ZTE tooteid.
Sõiduautode erisoodustuse uus kord ähvardab Eesti muuta kaubikuparadiisiks
Teatavasti näeb aasta algusest kehtima hakanud uus sõiduautode erisoodustuse kord ette, et tööandja omandis või valduses oleva sõiduauto ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks kasutamise võimaldamine maksustatakse erisoodustusena.
Spotify ägedamaks!
Spotify muutis muusikakuulamise viisi ja kui mitte otseselt, siis kaudselt kuulame oma lemmiklugusid ikka ja jälle läbi mõne striiminguteenuse. Neile, kes kasutavad Spotifyd tihedamini on terve rida nippe, mis teevad selle kasutamise ägedamaks ja paremaks, kirjutab Hardi Keerutaja tehnoloogiaport...
Teadlikuks mobiilikasutajaks: mis on RAM ja kui palju mobiil seda vajab
Kurjad ja tarkadena näida tahtvad mobiiliuudiste loojad kipuvad lugejaid tavapärase ilujutu kõrval pahatihti koormama kõikvõimalike tehniliste terminitega nagu RAM, ROM, protsessor ja megapiksel, mille sisust nad lõouni tegelikult ise ka mõnikord aru ei saa
Dubai käivitas eestlaste platvormil kosmosevallutuse võistluse
Araabia Ühendemiraatide peaministri ja Dubai valitseja Tema Kõrguse Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoumi asutatud fond käivitas Eesti startup-ettevõtte Guaana lahenduse abil kosmosesse asustuse rajamise ideede konkursi.
Raport: miljonid Androidi mobiilid on häkitud krüptoraha kaevandamiseks
Portaali Malwarebytes avaldatud värske raport väidab, et miljoneid Androidi mobiile üle kogu maailma on viimastel kuudel kasutatud nende omanike teadmata krüptoraha Monero müntide kaevandamiseks.
SpaceX hakkab juba sellel nädalal realiseerima uut ambitsioonikat plaani
SpaceX hakkab juba selle nädala lõpus realiseerima oma globaalse kosmosepõhise interneti plaani, saates orbiidile esimesed interneti satelliidid.
Prototron suurendab oluliselt idufirmade toetusi
Tallinnas tegutsev äriideede rahastu Prototron suurendab oluliselt toetuse üldsummat ja ühekordsete toetuste suurust.
Facebook Messenger annab paaridele tänasest erilise staatuse
Facebook muudab alates tänasest seda, kuidas paarid omavahel Messengeri sõnumivahetusprogrammis suhelda saavad.
Elisa vea tõttu ei saanud päev otsa 112 helistada, firma jättis sellest teavitamata
Elisa võrguvea tõttu ei saanud jaanuaris nende kliendid päev otsa hädaabinumbrile 112 helistada, mistõttu jäi kiirabi ja politseiga ühendus saamata 151 hädalisel ning lisaks ei teavitanud ettevõte sellest nõuetekohaselt ei riigiasutusi aga avalikkust.
Video: robotid avavad nüüd oma kaaslastele uksi
USA robootikaettevõtte Boston Dynamics tuleb ikka ja jälle lagedale mõne uue trikke tegeva robotiga, olgu nendeks siis tagurpidi saltosid tegevad kahejalgsed või üksteisele uksi avavad neljajalgsed.
iPhone 8 Plus – kui mitte lipulaev, siis vähemalt lennukikandja
Eelmisel aastal muutis Apple endakehtestatud reegleid, tuues tavalise ja pluss-versioonis iPhone’ide kõrval välja veel eraldi juubeliversiooni iPhone X-i. Kui  eelnenud aastatel on just pluss-suuruses iPhone olnud Apple’i telefonide liidriks, siis sel aastal kuulus tippmudeli tiitel pigem iPhone ...
7 rakendust veganile
Inimesed muutuvad veganiteks erinevatel põhjustel. Kellele meeldivad loomad, kes ei salli taimi, kes püüab hoolitseda oma tervise eest või kes tahab enda keha lihtsalt võimalikult heas vormis hoida. Igatahes on veganite kriitiline mass saavutanud ammu sellise mahu, et ka nende jaoks on eraldi rak...
Soome ehitab endale ajaloo suurimad sõjalaevad, mis kannavad USA rakette
Soome ehitab omale neli tuliuut sõjalaeva, mis on riigi ajaloo suurimad ja mis varustatakse USA rakettidega.
Video ja fotod: eestlased said valmis Kihnu stiilis elektriratta
Juba kahe aasta eest chopper-stiilis elektrijalgratta välja töötanud noored eestlased said nüüd toote valmis ja veelgi enam - lisasid selle ühele versioonile riigi juubeli puhul vürtsi ja ehtisid selle Kihnu mustritega.
Postimees esitleb: tavaline eestlane teenis mullu just sellist palka
Maksu- ja tolliamet soostus Postimehega jagama eeltäidetud tuludeklaratsioonide põhjal saadud esialgset numbrit, kui palju teenis üks tavaline töötav Eesti inimene möödunud aastal ühes kuus reaalset palgaraha.
Otseülekanne kolmapäeval: kellel on Eesti parim autopark
Postimees vahendab kolmapäeval algusega kell 9.30 selle uudise vaates otseülekande foorumilt Fleet/Mobility EXEX, kus mitmete autotranspordi uudiseid puudutavate ettekannete kõrval selgub ka parimat autoparki omav ettevõte või asutus.
Välismeedia: paljud riigiveebid on varjatult muudetud krüptoraha kaevandusteks
Küberturvalisuse asjatundja Scott Helme tuvastas üle maailma ligi 4000 veebilehte – nende seas paljud riigiasutuste portaalid -, mille külastajate arvuteid kasutatakse varjatult ära krüptomüntide kaevandamiseks.
Eesti Pank: EAS mängib ohtlikke mänge
Eesti Pank peab ohtlikuks ja problemaatiliseks e-residentsuse projekti vedava Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) katseid võtta kogukonnasise käibevahendina kasutusele estcoini-sarnaseid alternatiivseid käibevahendeid.
Põrgu on lahti: kriminaalid pesevad krüptorahade abil juba miljardeid
Europoli hinnangul on ainuüksi Euroopas krüptorahade abil pestud kolme kuni nelja miljardi euro ulatuses kriminaalset raha.
Trump tahab anda Rahvusvahelise kosmosejaama erakätesse
USA väljaande The Washington Post kätte jõudnud NASA dokumentide järgi plaanib president Donald Trump anda Rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) juhtimise üle erasektorile.
Eesti ettevõtja valiti maailma 100 mõjukama identiteediedendaja hulka
Maailma üks juhtivaid identiteedi arenduse ja strateegia organisatsioone One World Identity (OWI) valis saja mõjukaima valdkonda panustaja hulka Aserbaidžaanis tegutseva Eesti ettevõtja Jana Krimpe.
«Loll mõte» - pangajuhi paremsirge Riisalule
Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu idee omandada Ühistupangale tegevusloa saamiseks linna rahadega osalus mõnes Eesti väikepangas on rumal idee ja loob ebaterve konkurentsi erasektoriga, leiab Versobanki juhatuse esimees Aivo Adamson.
Taavi Aas sai linnalt uue uhke Volvo
Tallinna linnapea Taavi Aasa autootsingud kandsid lõpuks vilja. Meeri uus ametisõiduk on neliveoga Volvo S 90, mille hind küündis pea 50 000 euroni.
Suur unistus estcoinist püsib elus
Eesti e-residentsuse programm on tänaseks jõudnud veendumusele, et krüptovaluuta nimega estcoin tehakse ära ja muudetakse reaalseks käibevahendiks minimaalselt oma kogukonna liikmete vahel.
Lõpuks ometi: Facebook hakkas testima «ei meeldi» nuppu
Teada-tuntud suhtlusportaal Facebook  asus testima kauaoodatud  või –kardetud «pöial alla» ikooni, mille abil saaks peita kommentaare ja anda neile tagasisidet.
Odavad lennupiletid ja kuidas neid leida
Reisime rohkem kui kunagi varem, see on odavam, kättesaadav ja kuulub elu juurde. Pigem on keeruline leida inimest, kellele ei meeldiks reisida. Lennupiletid on enamasti reisi kõige suurem kulu, eriti, kui sõita jaanuaris kuhugi kaugele, kus on soe. Kui õnnestub lendude pealt kokku hoida, saab jä...
Kaks küsimust: miks peab EV100 sünnipäevakutsega liitudes end autentima ja kes mu andmeid näeb?
Eestis on seoses riigi 100. juubeliga käivitatud muu hulgas projekt «EV100 sünnipäevakutse», mille käigus oodatakse kõigi eestimaalaste rõõmsameelseid porteefotosid, et teha neist ülipikk online sünnipäeavkutse. Paljudes on tekkinud aga küsimus, miks peab kutsega liitudes end nii tugevalt autentima.
Fotod: selline on ilmavalgust näinud uus Mercedes Sprinter
Mercedes-Benz esitles Duisburgis asuvas uues Mercedes-Benzi logistikakeskuses maailmale  oma kolmanda põlvkonna Sprinterit, mis esindustesse jõuab juunis.
Kasutatud sõidukite müüja ostis ära Metro Auto
Seni ainult kasutatud sõidukitega tegelenud Moneklar OÜ, mille tuntuim kaubamärk on Mobile.ee, ostis ära uutele sõidukitele spetsialiseerunud ettevõtte Metro Auto OÜ.
Dell toob turule serverid spetsiaalselt tarkvaraarendajatele
Tehnikatootja Dell toob turule kolm uut serverit, mis on suunatud tarkvaraarendajatele ning suurt võimsust nõudvatele klientidele.
Tõlkes kadunud: Norra olümpiakoondis tellis eksikombel endale 15 000 muna
Norra olümpiakoondise kokad  Pyeongchang avastasid ootamatult, et on Google Translate’i tõlkevea tõttu tellinud endale kümme korda rohkem plaanistust rohkem kanamune.
Taxify juhid teenivad nirult
Eesti edukaimaid iduettevõtteid, sõiduvahendusettevõtte Taxify tunnistas, täiskohaga nädalast nädalasse tööd tegevad autojuhid teenivad kuus tublisti alla Eesti keskmise palga.
Vaata viimast fotot kosmoses triivivalt Teslalt enne ühenduse kadumist
Elon Musk postitas instagrammi viimase Tesla Roadsteri pardalt tulnud foto, enne ühenduse lõplikku kadumist.
Iga kümnenda šveitslase isikuandmed langesid häkkerite küüsi
Šveitsi mobiilioperaator Swisscom tunnistas täna üles, et ligi 800 000 tema kliendi andmed langesid aasta lõpus häkkerite kätte
Miks jõllitab Hiina raudteepolitsei reisijaid kahtlaselt palju läbi prillide
Hiina raudteepolitsei võttis kasutusele näotuvastuslahendusega seotud prillid, et seeläbi rahva seas tagaotsitavaid kriminaale tabada.
Uus algus: Honori mobiilid võivad Eestisse tagasi tulla
Hiina mobiilitootja Huawei andis täna mõista, et tema Honori brändi kandvad mobiiltelefonid võivad Eesti müügilettidele tagasi jõuda.
Muski auto kihutas ootamatult Marsist mööda asteroidide vöö suunas
Falcon Heavy raketi peal kosmoseavarustesse jõudnud Elon Muski Tesla Roadster ja selle mannekeenist juht Starman läksid hoopis pikemale reisile, kui algselt plaaniti.
Heiti Mering: kas laseksid enda ajuoperatsiooni teha robotarstil?
Tänane tehisintellekt vajab kindlasti veel inimestest koosnevat tugimeeskonda, kes püstitavad talle ülesandeid, avavad kanaleid informatsiooni saamiseks ning loodavad saada ettepanekuid otsustele, milles puudub empaatia ja kõhutunne, leiab IT ettevõtte Tieto Eesti üksuse äriarendusjuht Heiti Mering.
Tehnikaarvustus: Huawei tuliuus noortemobiil P smart kärab küll
Uusi mobiili kõikvõimalike sihtrühmadele tuleb jätkuvalt nagu Vändrast saelaudu. Erinevus nende vahel kipub kohati muutuma vaid maitseküsimuseks ning tehnilises mõttes vaevu aimatavaks. Hiina mobiiligigandi Huawei uusim tegija P smart on täpselt selline.