Huawei: meie uus mobiil suudab tuvastada kasutaja soo ja rassi
Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei toob ülejärgmisel nädalal Eestis müüki oma uusima mobiili Mate 20 lite ning kinnitab, et selle esikaamera suudab piltide ilustamise eesmärgil tuvastada oma kasutaja soo.
Telia näitas tavavõrgus 1 Gbit/s kiirust
Tallinna Tehnikaülikoolis toimuva konverentsi TalTechDigital raames näitas Telia oma mobiilivõrgus allalaadimiskiirust, mis ületas 1Gbit/s piiri.
Fotod: selline näeb välja Peugeot isesõitev elektriauto
Peugeot esitleb 2. oktoobril algaval Pariisi autonäitusel täielikult isesõitvat elektrilist ideeautot e-LEGEND CONCEPT, mis näitab ettevõtte nägemust autosõidu tulevikust ja üleminekust uutele energiaallikatele.
Renault tegi robotsõiduki
Renault tutvustas Hannoveri autonäitusel Renault EZ-PRO robotsõidukit, mis on 100 protsenti elektriline ja autonoomne.
Samsung toob turule oma esimese kolme kaameraga nutitelefoni
Samsung toob sügisel turule uue liikme Galaxy A seeriasse – Galaxy A7. Uue seadme tagaküljel on kolme kaamera süsteem, mis lubab teha lainurkpilte ja ka udustatud taustaga bokeh fotosid.
Galerii: imemasinaid Hannoveri autonäitusel
Hannoveris algas iga-aastane tarbesõidukite näitus IAA, kus kümned autotootjad on väljas oma uudismasinate ja tulevikunägemustega.
Galerii: Eesti isejuhtiv auto tegi esimese ametliku sõidu
Täna hommikul tegi Tallinnas esimese ametliku sõidu Eestis ehitatud isejuhtiv sõiduk ISEAUTO.
Häkkerid varastasid suuroperatsiooni käigus 60 miljoni dollari jagu krüptoraha
Häkkeritel õnnestus murda sisse Jaapani krüptovaluuta vahetuse süsteemidesse ja varastada sealt ligemale 60 miljoni dollari väärtuses erinevat krüptoraha, millest enamus oli bitcoin.
Hinnalipik sai külge: kui palju maksab üks hääl Eesti valimistel
Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi teadlased arvutasid esimest korda valimiste ajaloos välja, kui palju läheb riigile administratiivkuludena maksma iga hääl, mida Eesti valimistel kas e-hääletades, eelhääletades või valimipäeval antakse.
Nädal HBO-ga
Alates septembrist on Telia TV teenus saanud HBO nimelise täienduse. HBO ise on tuntud USA teenusepakkuja ning sisutootja ja isegi kui see täheühend ise tundub võõrana ja suurt midagi ei ütle, võib mõelda seriaalile „Troonide mäng“. See ilmakuulus sari on just kõnealuse ettevõtte poolt toodetud j...
Samsung annab välja nelja kaameraga mobiili
Samsung on osalemas mobiilidele kaamerate lisamise rallis ning annab juba 11. oktoobril välja nelja põhikaameraga telefoni.
Homme otse: TalTechDigital konverents, Stubb ja Eesti isejuhtiva auto esmasõit
Postimehe tehnikaportaal vahendab sel neljapäeval otseülekande Tallinnas toimuvalt visioonikonverentsilt TalTechDigital – digituleviku teejuht, kus teiste seas esineb Soome endine peaminister Alexander Stubb.
Miks sõidab paavst Eestis Fiatiga?
Rooma-Katoliku Kiriku pea paavst Franciscus saabub juba 25. septembril Eestisse ning nii mõnigi on kulmu kergitanud uudise peale, mille kohaselt sõidab kirikupea siinkandis taaskord ringi odavauto Fiatiga.
Ferraridest saavad hübriidid!
Ferrari tegevjuhi sõnul on enamik Ferrari toodetud autodest viie aasta pärast hübriidid.
Et kõik saaks tehtud – parimad nimekirjade koostamise äpid
Sügisel kipub igasugu tegevusi, mida on vaja meeles pidada, juurde tulema. See loob vajaduse nimekirjade ja meeldetuletuste järele. Selleks, et päev kulgeks plaanitult ja produktiivselt, on kasulik koostada nimekiri ülesannetest, mis ootavad tegemist. Nii on õiged tegevused vajadusel silme ees ni...
Saksamaal alustasid sõite maailma esimesed vesinikrongid
Saksamaal alustasid esmaspäeval sõite maailma esimesed vesinik-kütuseelemendil töötavad rongid, mis on diiselrongidest küll kallim, aga keskkonnasõbralikum lahendus.
Maailma popim videomäng on toonud abielulahutuste laine
Lahutusega seonduvaid konsulatsiooniteenuseid pakkuva Divorce Online statistika järgi on sellel aastal toimunud Suurbritannias juba 200 abielulahutust, mille põhjusena on välja toodud populaarne videomäng Fortnite.
Kuhu on kadunud 20 000 e-residenti?
Eestile üle maailma ohtralt tähelepanu tõmbava e-residentsuse programmi statistiline pool on mõnevõrra segamini ning turunduslikult näidatav ja reaalne e-residentide arv erineb lausa kahekordselt.
Jaapani sõjalaev tulistas edukalt alla ballistilise raketi
Jaapani Atago-klassi raketihävitaja tulistas kolmapäeval toimunud õppuse käigus edukalt alla ballistilise raketi, demonstreerides saareriigi jõupingutusi oma raketitõrjesüsteemide täiustamisel.
Nokia keerab vinti peale: uus mobiil tuleb viie kaameraga
Põhjanaabrite mobiilifirma HMD trumpab oma järgmise Nokia tippmudeliga üle kõik konkurendid ja paneb sellele sisse lausa viis kaamerat.
Eesti on netikiirustelt maailmas 15. kohal ja langeb
Hiljutine internetikiiruste uuring näitab, et kuigi Eesti on maailma 15 kiireima koduinternetiga riigi seas, siis võrreldes eelmise aastaga on positsioon edetabelis langenud.
Mitmekülgne Ring uksekell videoga
Uksekell on ilmselt igas majapidamises üks silmatorkamatumaid ja igavamaid asju. Eriti igav oleks sellest arvustust kirjutada. Ring Video Doorbell 2 on aga hoopis teisest puust. Võiks öelda, et tõeline Einstein võrreldes teiste, tavaliste uksekelladega. Kui teater öeldakse algavat puhvetist, siis...
Koolialguse arvutid
Seoses alanud õppeaastaga tuleb, sarnaselt uue mobiiltelefoni valimisele, paljudel vanematel tõsiselt mõelda ka sellele, milline arvuti oma järeltulijale soetada. Kuulub see ju tänasel päeval vähegi suuremates klassides paratamatult õppetöö juurde. Kuna aga ka arvutite osas on kaubandusvõrgus pak...
Ansip: see, et eestlane saab Brüsselis ERRi vaadata, on minu teene
Kuigi eestlastele võib jääda kaugeks või hoomamatuks see, mida on endine Eesti peaminister Andrus Ansip Euroopa Komisjoni digivolinikuna saavutanud, loetleb komisjonis jätkata sooviv poliitik ise üles terve rida meie igapäevaelu mõjutavaid otsuseid.
Spotify kaotab ühe oma kõige häirivama piirangu
Spotify on siiani lubanud väljaspool internetiühendust kuulamiseks laadida alla maksimaalselt 3333 laulu seadme kohta ja seda maksimaalselt kolmel erineval seadmel. Seda piirangut lõdvendatakse.
Estcoin on ikka laual
Eesti e-residentsuse meeskond kaalub jätkuvalt kogukonnasisese krüptokäibevahendi estcoini kasutuselevõttu.
Video: BMW lõi isesõitva mootorratta
BMW mootorrataste valmistamise haru on saanud hakkama kaherattalisega, mis suudab iseseisvalt sõita. Tegu on siiski ainult katsetamiseks mõeldud masinaga, kuid tuleviku suund on selge: ka mootorrattad muutuvad lõpuks isesõitvaks.
Andmekaitse hooldekodudele: olgem ikka mõistlikud
Andmekaitse inspektsioon on üllatunud ühe Eesti hooldekodu tegevuse üle, kuna see otsustas mingil põhjusel oma vanuritest klientide perekonnanimed asendada numbrikombinatsioonidega.
Rootsi ainus kosmonaut tuleb Eestisse
Tartus toimuv iga-aastane iduettevõtete ärifestival Startup Day on sel aastal kasvanud kolmepäevaseks ürituseks ning selle raames saabub Eestisse mitmeid värvikaid kujusid.
Eestlaste tehisintelligents sisenes USA kinnisvaraturule
Eestlaste osalusel loodud ettevõte Investorise on asunud tehisintelligentse andmeanalüüsi põhjal tegema esimesi investeeringuid USA kinnisvaraturule ning esimesed märgid näitavad vägagi korralikku tootlikkust.
Homme otse: kas IT on jõudnud Eesti kooli?
Postimees vahendab homme, kolmapäeval algusega kell 9.30 selle uudise vaates otseülekande Tallinnas peetavalt konverentsilt Edu EXEX, kus arutatakse selle üle, kas tehnoloogia on jõudnud piisavalt heal tasemel Eesti koolidesse.
Esimest korda Eestis: riik tunnustab robotit inimeste üle otsustamisel
Siseministeerium on valmis saanud määruse eelnõu, mis annab esimest korda Eestis tehisintelligentsele robotile seadusliku õiguse langetada otsuseid inimeste üle.
Kaitseministeerium uurib krüptograafiat
Kaitseministeerium korraldas riigihanke, et uurida krüptograafial põhineva kaitsetööstuse arendamise Eestis.
Fotod: algav nädal toob uue iPhone’i
Apple peab algava nädala kolmapäeval oma iga-aastast suursündmust ning see tähendab loomulikult ühtlasi vähemalt ühe uue iPhone’i esitlemist.
Google esitleb oktoobris uut Pixel nutitelefoni
Google saatsis laiali kutsed üheksandal oktoobril toimuvale üritusele, kus esitletakse suure tõenäosusega uusi Pixel 3 ja Pixel 3 XL nutitelefone.
Ford kutsub süttiva turvavöö tõttu tagasi kaks miljonit maasturit
Suurautotootja Ford teatas neljapäeval, et kutsub Põhja-Ameerikas tagasi ligemale kaks miljonit F-150 maasturit seoses turvavöö eelpinguti veaga, mis võib tekitada tulekahju.
Twitter: me pole alati erapooletud
Twitteri tegevjuht Jack Dorsey tunnistas, et ettevõte algoritmid pole alati olnud «erapooletud».
Galerii ja video: Mercedes esitles oma esimest elektrimaasturit, mis hakkab konkureerima Teslaga
Mercedes-Benz esitles teisipäeval Rootsis oma uut EQC elektrimaasturit, mis hakkab luksuslike elektriautode segmendis konkureerima eelkõige Tesla ja Audi e-troniga.
Kooli nutitelefonita?
Muidugi ma võiks alustada seda lugu nii, et mina ostsin esimese mobiiltelefoni siis, kui läksin Tartu Ülikooli õppima ning et kui sain mina koolis ilma hakkama, saavad tänapäeva lapsed ka. Paraku on ajad teised ning näiteks meie viieaastane sugulane on juba pool aastat uhke nutitelefoni omanik, k...
Karbist välja: Honor Play - nutitelefon, mis sobib ka mängusõpradele
Hiina mobiilitootja Huawei tütarbränd nimega Honor lasi äsja Eestiski müüki oma uusima ja eelkõige just mängusõpradele mõeldud mudeli Honor Play.
Skype eemaldab peale kasutajate pahameelt mitmed varasemad uuendused
Microsoft teatas, et eemaldab Skype'ist möödunud aasta juunis lisatud Snapchati sarnased funktsionaalsused, mis on osutunud kasutajate seas väga ebapopulaarseks.
Huawei andis välja ruuter-kõlari
Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei andis möödunud reedel Berliinis toimuvad IFA messil teada, et toob turule tehisintellekti baasil töötava kaks-ühes nutikõlari ja 4G ruuteri nimega Huawei AI Cube.
Esimene 8K-imeteler tuleb müügile juba septembris
Korea tehnoloogiafirma Samsung tutvustas Berliinis toimuval tehnikamessil IFA oma uusi 8K-kvaliteedis telereid ja on ühtlasi esimene tootja maailmas, kes ka need juba septembri lõpus müüki paneb.
Mobiilimaailmas üle pika aja midagi huvitavat: randmetelefon
Mobiilimaailm on juba hea mitu aastat olnud igav nagu öö, kus on tootjad on kohendanud vaid juba teada-tuntud telefonide omadusi. Berliinis toimuval elektroonikamessil IFA näidati lõpuks ometi ka midagi täiesti pöördelist – kellana ümber randme keeratavat mobiiltelefoni.
Apple avalikustab peagi uued iPhone'id
Pärast kuudepikkusi spekulatsioone kinnitas Apple lõpuks neljapäeval, et uus iPhone'i seeria on peagi välja tulemas ja leiab avalikustamist septembrikuus ettevõtte peakorteris Californias.
Isemõtlev kombain
John Deere on oma kombaini S785i üle kullanud moodsaimate IT-lahendustega, mis lubab rooli taha asuda ka väga algajal põllumehel. Ja kuigi 420 000-eurost masinat ei tahaks kuidagi mõne poisikese hooleks usaldada, pole hullu – andurid ja arvutid teavad ise, kuhu ja kui kiiresti sõita ning kuidas l...
Huawei sai valmis maailma kiireima mobiiliprotsessori
Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei esitles kolm aastat 1000 inimese töötunde nõudnud arendustöö järel täna Berliinis IFA messil oma uusimat ja ühtlasi maailma võimsaimat mobiiliprotsessorit Kirin 980. Esimene telefon, mis seda kasutama hakkab, on 16. oktoobril Londonis esitletav Huawei enda Mate 20.
Millist telefoni koolialguseks soovitada?
Järjekordne kooliaasta algus tähendab seda, et lisaks vihikute ja muu sellise soetamisele, seisab paljudel lapsevanematel ees ka uue telefoni ostmise ülesanne. Ikka selleks, et koolijütsiga vajadusel kontaktis olla ning uurida, millega noor inimene parasjagu tegeleb ja kuidas tal läheb. Vähegi su...
Sony tegi neli korda paremad mürablokeerivad kõrvaklapid
Sony tutvustas täna Berliinis algaval elektroonikamessil oma kõige enam kõneainet pakkuvat uudistoodet – veelgi enam kasutaja kõrvade jaoks väliseid helisid summutavaid kõrvaklappe.
Elektriautosid saab kohtuvaidlustele vaatamata edasi laadida
Sihtasutus KredEx pikendas kohtuvaidluste tõttu elektriautode kiirlaadimisvõrgustiku ELMO haldamislepingut senise partneri ABBga ning seega saab autosid laadida ka pärast 1. septembrit, mil see niigi juba pikendatud leping esialgselt lõppema pidi.