Levikom sai 5G kohtuvaidluses taas kaotuse
Tallinna ringkonnakohus otsustas eile sarnaselt halduskohtuga jätta rahuldamata telekomiettevõtte Levikom kaebuse riigi 5G sageduslubade jagamise konkursi vastu ning kui see kohtuotsus jõustub, saab Eesti 5G arendustega edasi minna.
Itaalia naljamees tegi maaeluministrile Twitterisse libakonto
Eile õhtul loodi maaeluministri Arvo Alleri nimega Twitteri konto, mis on säutsu teel kuulutanud Kasahstani endise presidendi Nursultan Nazarbajevi surmast.
Idu- ja IT-firmad sõlmisid poolsalajase kokkuleppe
Eesti Startupi Juhtide Klubi MTÜ ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) sõlmisid sel nädalal koostööleppe, millest osa on salajane ja osa avalik.
«Punane sekund» osa 13: nähtamatud jalakäijad pimedal teel
Kanal2 saatesarja «Punane sekund» tänaõhtuses 13. osas arutleb saatejuht Madis Kimmel selle üle, kuidas jalakäijad pimedaoludes autojuhtidele nähtavaks muuta.
TOP3: milline mobiil osta täna 300 euro eest
Kuna inimesed armastavad ikka ostudele hinnalagesid panna, siis uurime täna, millised oleksid täna kolm parimat mobiil kuni 300-eurose hinnalipikuga Eestis.
Valusad fotod: autopiloodil Tesla rammis politseiautot
USAs juhtus nädalavahetusel harukordne liiklusõnnetus, kus autopiloodil olev elektriauto Tesla rammis teepervel seisnud politseiautot ja veel ühte sõidukit.
Elisa juht lajatas konkurendile: lõpeta valetamine!
Elisa Eesti juht Sami Seppänen vihastas täna sedavõrd oma konkurendiks oleva ettevõtte Levikom juhi Peep Põldsammi peale, et nõudis talt otse-eetris valetamise lõpetamist.
Kingo töörühm annab aru: kas e-valimised on «Eesti häbiplekk»?
EKRE eestvedamisel ja selle eksminister Kert Kingo korraldusel kokku kutsutud e-valimiste töörühm esitab algava nädala neljapäeval oma pool aastat kestnud uurimistöö tulemused ning annab selles hinnangu, kas e-valimised on turvalised.
Sõiduproov: eestlaste ühe lemmikauto uus versioon on kohe kohal
Eestlaste vaieldamatult TOP10 lemmikautode hulka kuuluv Renault Captur sai äsja oluliselt uuendatud versiooni ning lähema kuu jooksul jõuab see ka Eestisse. Proovisime sel nädalal uue mudeli Poola teedel ära.
Eesti Energia rajab päikeseelektrijaama
Eesti Energia sai Alutaguse vallavalitsuselt loa rajada Ida-Virumaal asuvasse Estonia kaevanduse tööstusterritooriumile päikeseelektrijaam.
Karoli Hindriks ähvardab oma idufirma Eestist ära kolida
Investoritelt üle kümne miljoni dollari kaasanud idufirma Jobbatical tegevjuhi Karoli Hindriksi sõnul valitsuse täna esitletud äriseadustiku muutmise eelnõu neid ei aita ja kui seadust muudetakse selliselt, nagu valitsus soovib, on ettevõte järgmise investeeringu kaasamisel sunnitud Eestist ära k...
Nordica jättis kaks lennukitäit rahvast koju lennutamata
Eesti riikliku lennufirma Nordica tütarettevõtte Regional Jeti lennukid jätsid tehniliste probleemide tõttu eile välismaalt Tallinnasse lennutamata kaks lennukitäit rahvast.
Huawei kaebas USA kohtusse
Hiina telekomigigant Huawei esitas kohtule juba teise kaebuse USA ametivõimude suhtes, süüdistas neid alusetutes väidetest, nagi kujutaks ettevõtte riigile julgeolekukohtu.
Riigiasutused käivad Innovega kohut
Mitmed riigi- ja avalik-õiguslikud asutused käivad toetuste jagamise erimeelsuste pärast sihtasutusega Innove kohut.
Palts süüdistab suuri telekome konkurentsi piiramises
Endise poliitiku, ärimehe ja sideinseneri Tõnis Paltsi hinnangul on ametnikud ja turgu valitsevate ettevõtete juhid 5G sagedusspektri jagamisel laskunud demagoogiasse, seejuures peavad ettevõtete juhid silmas pigem firma kui riigi huve.
Neljapäeval otse: «Võrgustik võrgutab»
Postimees vahendab neljapäeval algusega kell 10 selle uudise vaates otseülekande HITSA (Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus) korraldatavalt seminarilt «Võrgustik võrgutab».
Täna «Punases sekundis»: kuidas keerulistes teeoludes ellu jääda
Kanal2 saatesarja «Punane sekund» tänases osas analüüsib saatejuht Madis Kimmel koos ekspertidega Eestile omaseid keerulisi teeolusid kui ühte peamist raskete liiklusõnnetuste riskifaktorit.
Kaimar Karu: Venemaa huvi e-residentsuse vastu oli eeldatav
Eesti kahte suuremat riiklikku innovatsiooniprojekti e-residentsust ja startup-viisat troonivad klientidena enim Venemaa ja Ukraina kodanikud ning IT-minister Kaimar Karu hinnangul on see loomulik ja teretulnud.
Huvirühmad peavad justiitsministeeriumi liiga karmiks
Tööandjad ja advokaadid peavad liiga karmiks justiitsministeeriumi kompromisseelnõu, mis kaotab küll idufirmade soovil osaühingute omanike muutmisel notariaalse kinnitamise nõude, kuid seab seejuures lisanõudeid.
Hämming: Eesti sai Brüsselis hakkama väga kummalise hääletamisega
Eesti otsustas möödunud nädalal liituda peamiselt Ida-Euroopa riikidest koosneva blokeeriva vähemusega, mis hääletas Brüsselis selle vastu, et suured tehnoloogiagigandid nagu Google, Apple ja Facebook peaksid hakkama igas riigis avalikustama oma teenitud kasumi ja makstud maksude summad.
SEB äpiga saab ka nüüd poes maksta
SEB tegi oma Androidi mobiilidele mõeldud äpis uuenduse, mille tulemusel saavad nüüd ka selle panga kliendid teha poes makseid makseterminali mobiiliga puudutades.
Tallinna külje all ettevõtlus õitseb. Probleemide kiuste!
Tallinna ümbritsevad suured vallad meelitavad järjest suuremal hulgal ettevõtlust pealinnast välja, kuid see on toonud omakorda kaasa probleeme pendelrändest tingitud transpordiga ning puudu on ka äripindasid.
TOP3: need on maailma parimaid fotosid tegevad mobiilid
Tunnustatuim mobiilikaamerate analüüsi portaal DxOmark järjestas lõppeval aastal ilmavalgust näinud mobiiltelefonid.
Huawei valmistub USA võime kohtusse kaebama
Hiina telekomihiid Huawei valmistub kaebama kohtusse USA võime, kes keelasid möödunud nädalal ettevõttel pääseda ligi fondile, mis käsutab 8,5 miljardi dollari väärtuses USA föderaalseid teenuseid ja seadmeid.
Konkurents seadusloomes: riigikogu ja valitsus võistlevad idufirmade mure lahendamisel
Eesti õigusloomes tekkis sel nädalal kummaline olukord, kus riigikogu ja valitsus on algatanud konkureerivad eelnõud lahendamaks idufirmade tõstatatud probleemi osaühingute omanikevahetuse liialt bürokraatlike vorminõuetega.
Eestlasi tapvate bakterite TOP5: listeeria ei olegi esimene
Täna pole tõenäoliselt ühtegi eestlast, kes ei teaks bakterit nimega Listeria monocytogenes – see väike elukas suudab kõigutada ministrikohti, vallandada kantslereid, panna kogelema valitsusjuhi, jätta tööta sadu Eesti inimesi ja külvata surma tema allaneelajate seas.
Jaburus riigiettevõttes: osaleda hankel, et trahvi maksta ja loobuda
Riigiettevõte Elektrilevi osales enampakkumisel elektriautode laadimisvõrgustiku ELMO omandamiseks, kuigi teadis, et Euroopa Liidu eeskirjad keelavad tal peatselt seda omandamast ning lisaks tuleb tal Eesti riigile taristu sundmüümise eest trahvi maksta.
Ukraina IT-firma: e-residentsus Eestilt + emafirma Briti Neitsisaartelt
Üleilmselt kuulsust koguv Eesti e-residentsus on kõige enam rakendust leidnud millegipärast just Ukraina ettevõtjate seas, kes on siin registreerinud meie äriregistris rekordiliselt palju ettevõtteid. Uurisime veidi lähemalt ühe Ukraina ettevõtte tegemisi.
Turvamehed ei pääse ligi riiklikele andmebaasidele
Ei kehtiv turvaseadus ega äsja kooskõlastamisele saadetud uus turvategevuse seadus anna turvameestele õigust siseneda kontrollitavate isikute tuvastamiseks riiklikesse andmebaasidesse.
Keskmises e-residendi ettevõttes töötab 0,17 inimest
Alates e-residentsuse programmi käivitamisest viis aastat tagasi on e-resiendid loonud Eestis enam kui 10 000 ettevõtet, millest valdav osa on ukrainlaste, venelaste ja sakslaste nn ühemeheettevõtted.
Kas prokuratuur ja EAS lasid kelmidel riiki mitme miljoniga lüpsta?
Prokuratuur unustas aastateks riiulile suuremahulise soodustuskuriteo kohta käivad kriminaaltoimikud  ja selle tagajärjel õnnestub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) mitu miljonit eurot välja pettunud kelmidel suure tõenäosusega karistamatult pääseda.
Karbist välja: Galaxy A30s – vähese raha eest palju Samsungi
Samsung tõi äsja osades Eesti poodides müügile oma madalama hinnaklassi uusima mudeli Galaxy A30, mis põgusa tutvumise järel mitte ainult ei jäta täiesti normaalse Samsungi mobiili muljet, vaid ka on seda.
Uber jäi Londonis tegevusloata
Londoni transpordiamet ei pikendanud Bolti konkurendi, sõidujagamisplatvormi Uber tegevusluba. USA firmal on võimalik otsus kolme nädala jooksul edasi kaevata.
MKM likvideerib kaks riigiametit
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tahab järgmisel aastal kinni panna kaks oma haldusalas olevat riigiametit ja liita nende ülesanded mõne teise omadega.
Musk: Teslal on juba 146 000 Cybertrucki tellimust
Tesla juht Elon Musk teatas eile, et ettevõte on saanud juba ligi 150 000 tellimust oma sel nädalal esitletud pikapveokile Cybertuck.
Rahandusministeerium purustas idufirmade soovitud seadusemuudatuse
Rahandusministeerium ei pea sarnaselt siseministeeriumiga võimalikuks heaks kiita idufirmade ja investorite soovitud seadusemuudatust, mis jätaks notarid kõrvale osaühingute osakute võõrandamise kinnitamisest ning lõdvendaks vastavaid vorme.
Video: Oh ei! Tesla imeveok Cybertruck purunes juba esitlusel
Elon Musk esitles eile õhtul Californias Tesla kauaoodatud elektriveokit nimega Cybertruck, kuid piinliku vahejuhtumina purunesid selle «purunematud» klaasid laval demonstratsiooni käigus.
Vaesed poliitikud – sotsiaalmeedia ei taha enam nende reklaame
Mitu suurt sotsiaalmeediavõrgustikku on otsustanud, et ei taha tegeleda poliitikute reklaamides toodud väidete faktikontrolliga ning loobuvad seetõttu üldse poliitreklaamide avaldamisest või piiravad märgatavalt kampaaniate sihtmärgistamist.
Kert Kingo lubab avalikustada tõe
Riigikogu ees silma pilgutamatagi valetamise eest IT-ministri kohalt taganema sunnitud EKRE juhtpoliitik Kert Kingo lubas avalikustada tõe, kuidas sai kõiki personalivaliku reegleid eirates tema kui ministri isiklikuks poliitiliseks nõunikuks inimene, kellega ta ise ega ükski partei juhtfiguuride...
Amnesty: Facebooki ja Google'i äri ohustab inimõigusi
Andmete kogumisel põhinev Facebooki ja Google'i ärimudel ohustab inimõigusi kogu maailmas, kirjutas kolmapäeval oma raportis Amnesty International.
Maanteeamet Savisaarele: me ei pidurda interneti levikut
Maanteeamet ei nõustu riigikogu lairibavõrgu toetusrühma juhi Erki Savisaare väitega, justkui oleks amet asunud suurimaks takistuseks nn viimase miili ühenduste väljaehitamisel.
Oluline muudatus autoäris: Veho Eesti võetakse üle
Bassadone Automotive Nordic gruppi kuuluv Auto-Bon Oy ostab Veho Eesti AS Baltikumi autoärid ning võtab üle kõik selle töötajad.
Karbist välja ja kukkumisvideo: traktoritootja uusim mobiil Cat S52
Natuke vähem robustne, veidi kergem, jätkuvalt betoonile kukutatav ja palju parema kaameraga – sellise esmamulje jätab uus mobiiltelefon Cat S52.
Huawei mobiilide tulevik Eestis on udune
Peamiselt koduturu arvelt maailma teiseks mobiilitootjaks tõusnud Huawei pole langetanud otsust, kas ta jätkab oma uute mobiilimudelite toomist Eesti turule ning milline on nende varustatus üldtuntud tark- ja riistvaraga.
Puust ja punaseks: mis saab, kui kõht on tühi, ent pangakaart jäi koju
Pangakaartidel on sarnaselt kogu muu kaasaskantava kolaga kombeks aeg-ajalt kuhugile ununeda. Teeme lihtsalt selgeks, kuidas saada hakkama päeva ilma selleta.
Riik on üürile võtnud tohutu hulga nõuetevastaseid kontoripindu
Riigiasutustel on sõlmitud ligikaudu 150 üürilepingut energiatõhususe miinimumnõuetele mittevastavates hoonetes.
Fotod: ilmavalgust nägi Fordi elektriauto Mustang Mach-E
Ameerika autotootja Ford esitles täna Los Angeleses oma elektrilist crossoverit Mustang Mach-E.
Karbist välja: uus Nokia 7.2 – selle raha eest saab palju mobiili
Soome-Hiina ühistööna valmivate Nokia mobiiltelefonide järjekordne mudel on lettidele jõudnud ja tuleb tunnistada, et tegemist on äärmiselt sümpaatse välimuse ja hinda arvestades täiesti normaalse sisuga seadmega. Aga nagu ikka – on ka puudusi.
Kaitseministeeriumi veebikeskkond langes rivist välja
Eesti Kaitseministeeriumi veebikeskkond muutus täna hommikul külastajatele täiesti ligipääsematuks.
Esimene CityBee auto sattus liiklusõnnetusse – ja juhil tuli kukrut kergendada
Kiirrendiettevõtte CityBee ei tahtnud seda esimese hooga küll tunnistada, kuid tema auto sattus möödunud nädalal esimest korda Tallinnas tegutsemise ajal liiklusõnnetusse ning lisaks tuli juhil omast taskust kahju kompenseerida.