Tele2 sulges Postimehe avastatud SMS-pettuse
Telekomiettevõte Tele2 sulges täna tasulise numbri, mille valdaja kasutas ohvrite ligimeelitamiseks libakontosid Facebookis.
Norra digiminister Postimehele: kogu maailm tuleb taas ühendada
Internet on maailma kaheks lõhestanud, kuid nüüd tuleb see taas sellesama interneti abil ühendada ning väikestel riikidel – nagu Eesti ja Norra – on selles oma roll täita, leiab sel nädalal Eestit väisav Norra digitaliseerimise minister Nikolai Astrup usutluses Postimehele.
Eestis langes tähtis otsus: 5G ei tapa
Riigikogu keskkonnakomisjon jõudis otsusele, et uue põlvkonna mobiilsidelahendus 5G ei ole elusolendite tervisele ohtlik.
Tõetund on käes: täna sünnib üks eriti kummaline mobiiltelefon ja sellel on Trumpi nägu
Kogu tehnikamaailma pilgud on täna pärastlõunal pööratud Saksamaa suurlinna Müncheni poole ja nii näitab ka Postimees algusega kell 15 selle uudise vaates otseülekannet kahtlemata märgilisest sündmusest, kus Hiina tehnoloogiahiiglane Huawei esitleb ühte väga kummalist seadet.
Elektriautode heitlus: Tesla võtab ringrajal mõõtu Porschega
Tesla ja Porsche vahel on tekkinud tõeline rivaalitsemine pärast seda, kui Porsche lasi septembris välja oma esimese üleni elektrilise mudeli Taycan. Mõlemad autotootjad on otsustanud võtta mõõtu Nürburgringil Saksamaal, et teha selgeks, kumb on kiirem: Model S või Taycan?
Vabatahtliku töötuse hüvitamine taas päevakorral
Ametnikud pole lõplikult maha matnud masu ajal unarusse jäetud ideed hakata pakkuma sotsiaalset garantiid ka inimesele, kes on otsustanud oma soovil või poolte kokkuleppel töökoha üles öelda.
Nostalgiline Motorola on Eestis tagasi
Kunagine mobiiltelefonituru hiid ja paljude eestlaste jaoks nostalgiline Motorola kaubamärk on Eesti turul tagasi - müügile jõudnud nutitelefon Motorola One Vision.
Eestis tekkis sel aastal üle 600 päikeseenergia tootja
Elektrilevi andmeil on ainuüksi sel aastal tekkinud juurde sadu ja sadu väikeseid päikeseajaamasid, mis oma elektrit võrku müüvad.
OnePlus: meid USA sanktsioonid ei puuduta
Üha kasvava turuosaga Hiina mobiilitootja OnePlus ei tunneta veel probleeme seoses USA kehtestatud sanktsioonidega mitmetele Hiina tehnoloogiaettevõtetele, ütles lühiusutluses Postimehele OnePlusi juht Soomes ja Baltikumis Tuomas Lampen.
Maksuamet hakkab ettevõtetele kuulekuse hindeid panema
Maksu- ja tolliamet kavatseb peatselt hakata ettevõtetele panema kolme palli süsteemis maksukuulekuse hinded.
Eestisse laienes uudisteäpp Squid
Rootsis loodud tasuta ja registeerimisvaba uudisteäpp Squid tõlgiti eesti keelde ja see sisaldab nüüd Eesti väljaannete uudiseid ligi sajast kategooriast.
Teisipäeval otse: digitippkohtumine Tallinnas
Postimees vahendab teisipäeval algusega kell 8.30 selle uudise vaates otseülekannet Tallinnas toimuvalt rahvusvaheliselt konverentsilt Tallinn Digital Summit 2019.
Ametlik: Huawei järgmine mobiil tuleb ilma põhiäppideta
Huawei asutaja ja juhi Ren Zhengfei kinnitusel ei sisalda kolme päeva pärast esitlevat uus tipptelefon Mate 30 Google'iga seotud rakendusi.
Eesti Energia põletab kateldes tapjavett
Riiklik elektritootmisettevõte Eesti Energia paiskab oma Ida-Virumaa Auveres asuvatesse kateldesse lisaks kurikuulsale keskkonnasaastajale põlevkivile igapäevaselt ka üüratutes koguses saastunud vett.
Samsung Galaxy A80: uskumatult lahe, uskumatult raske – ja mootoriga
Erinevalt Apple’ist suudab Samsung oma uute mobiiltelefonidega jätkuvalt maailma millegi uue või vähemalt vingega üllatada ning Galaxy A80 selle uusimaks näiteks.
Üks õige autoretk tehakse luksuauto küüdis. Näiteks Bentley avaautoga
Andke andeks, kämperid ja rendikad! Autoretke võib teha miljonit moodi. Need kõik on ägedad. Ent klassikaline autoretk sooritatakse Grand Toureriga. Nagu seda on Bentley Continental GTC. Isegi kui retk kestab vaid ühe päeva.
ATKO jättis hommikul taas sajad reisijad pika ninaga
Suures osas Tallinna endisele abilinnapeale Arvi Sarapuule kuuluv kurikuulus bussifirma ATKO jättis täna hommikul taas sajad reisijad teenuseta.
Laupäevast läheb mobiiliga maksmine palju tülikamaks
Alates laupäevast, 14. septembrist jõustub Euroopa Liidu ülene direktiiv, mille tõttu muutuvad nõuded mobiili- ja veebiostude isikustamisele.
Tartu taksoturul puhkes tüli ja segadus
Tartus tekkis septembri algusest segadus taksosõidu ajatasu arvestamisega, kuna erinevad ettevõtted saavad sellest erinevalt aru.
Eestis on 15 305 kinnimakstud suunamudijat
Eestis on hetkeseisuga 15 305 ametlikku suunamudijat, kes oma sotsiaalmeediapostituste eest reklaamiandjatelt raha küsivad.
Neljapäeval otse: mis seisus on Eesti haridustehnoloogia
Postimees vahendab neljapäeval algusega kell 9.30 selle uudise vaates otseülekande Kultuurikatlas toimuvast haridustehnoloogia konverentsist Edu EXEX, mis annab ülevaate haridustehnoloogia olukorrast Eestis.
Aivar Pau: robotid ei pidanud ju tapma
Norra ja Eesti sõjatöösturid Kongsberg ja Milrem teatasid mõne päeva eest «murrangulistest», «innovaatiliselt võimekatest» ja vaenlaste seas eriti suurel määral surma ja hävingut külvavatest uutest tapamasinatest.
Lugejakiri: lõputu unistus internetist ehk komejant erinevate projektide ümber
Tänaseks vaat et enam kui 10 aastat tagasi alustati Eestis nn lairiba võrkude rajamisega - ehk teoorias peaaegu kõikjale jõudev ülikiire (10 terabitti ja enam) ja kvaliteetne ühendus.
Rae Kivitehasel keelati müürikivide müük
Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) keelas 6. septembril Rae Kivitehasel betoonmüürikivide müümise kolmeks kuuks.
Võtab kõhedaks: iga kümnes eestlane pole siiani kasutanud internetti
Enam kui kümnendik eestlasi pole siiamaani kasutanud internetti, lugenud kordagi ühtegi e-kirja ega kasutanud riigi e-teenuseid, selgub statistikaameti andmetest.
Massiline diiselautode sissevool tahmab Eestit
Automüügiettevõtete liidu AMTEL teatel põhjustab jätkuv massiline diiselmootoriga autode sissevool Eestisse siin autode poolt toodetavate kasvuhoonegaaside jätkuvat kasvu.
Homme sünnib uus iPhone
Apple tutvustab Eesti aja järgi homme õhtul toimuval iga-aastasel suurüritusel on oma selle aasta mobiiltelefone, nutikellasid ja digiteenuseid. Postimees näitab üritust homme algusega kell 20 otse selle uudise vaates ka üle.
Moskva: Facebook ja Google sekkusid Venemaa valimistesse
Venemaa riiklik  infovalvekoer Roskomnador süüdistab USA veebigigante Google’it ja Facebooki sekkumises pühapäeval toimunud kohalikesse valimistesse, kuna need ei eemaldanud valimispäeval oma keskkonnast valimisreklaame.
Aivar Pau: Nordica oksekott
Jüri Ratase näiliselt rahvuskonservatiivne valitsus läheb minu jaoks ajalukku valitsusena, mis lasi hävineda Eesti rahvuslikul lennukompaniil, aga mis veelgi hullem - sellega ka eestikeelsel lennundusel.
IFA 2019: Galerii - vanad head muusikariistad on tagasi
Berliinis sel nädalal toimuval elektroonikamessil IFA on teiste uute ja uhkete tehnikariistapuude kõrval tuntava trendina tagasi sellised vanad head muusika mahamängijad nagu kassettmagnetofonid, uhke kuulariga grammofonid ja nupuga raadiod.
Üllatus: Huawei esitles verivaenlase USA tarkvaraga mobiili
USA ja Hiina kaubandusnügelemine on küll juba avaldanud otsest mõju mõlema riigi tehnoloogiaettevõtetele kuid hiinlaste Huawei esitles sellele vaatamata mõne tunnis eest Berliinis toimuval IFA elektroonikamessil oma uusimat mobiili, millel jookseb ameeriklaste Google'i uusim mobiiliplatvorm.
Eesti passe asub tootma täiesti tundmatu ettevõte
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) valis Eesti passide järgmiseks tootjaks alles kolm kuud tagasi loodud täiesti tundmatu Briti ettevõtte, mis liigub aga peagi USA lukufirma ASSA ABLOY hõlma alla ning asub dokumente reaalselt trükkima Malta saareriigis.
USA firmad varastavad salaja internetikasutajate andmeid
USA suurkorporatsioon Google varastab täna avalikustatud värske uurimisraporti kohaselt internetikülastajate andmeid ja jagab neid reklaamiandjatega – tegemist on sarnase juhtumiga, millesse sattus aasta eest samuti USA päritolu internetigigant Facebook.
eSwatini printsess: eestlased, tulge uudistage meie maad
eSwatini ehk endise nimega Svaasimaa on kogu maailmas ainukordse kultuuri ja looduse, suurepäraste ärivõimalustega aga ka maailma parimat marihuaanat pakkuv riik, mida peaksid tulema uudistama nii Eesti ettevõtjad kui ka turistid, leiab sel nädalal Eestit külastav kuningriigi printsess Sikhanyiso...
Fiat annab välja elektrikaubiku
Autotootja Fiat annab aastal 2020 välja elektrilise kaubiku Ducato Electric, mida toetab ka maagaasiga tankimise võimalus.
Bolt laienes Kasahstani
Bolt alustas täna tegevust Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis.
Mis toimub? Sarapuule kuuluv skandaalne ATKO sai logubussid endale riigilt tasuta kingitusena
Tallinna endisele abilinnapeale Arvo Sarapuule kuuluv skandaalne bussiettevõte ATKO on saanud riigilt enda käsutusse kümneid busse uskumatult pikaks ajaks täiesti tasuta kasutamiseks ja pakub nendega nüüd sama uskumatult kehva kvaliteediga teenust.
Maksuarvutus jälle tegemata: kas me ikka teame, millise põntsu paneb Eestile elektriraudtee?
Riik on asunud kulutama juba miljoneid eurosid, et viia Eesti raudteeliiklus diiselveduritelt täielikult üle elektrirongidele, kuid sarnaselt alkoholiaktsiisi muutmise saagaga on ka selle projekti puhul tegemata korralikud maksuarvutused.
Video! Uus trend on hoopis veealused droonid
Õhus undavad droonid on nähtavasti kõiki ära tüüdanud ning midagi üllatavat tuleb selles vallas ette väga harva. Kuid palju vähem on kuulda olnud droonidest, mis suudavad sukelduda kümnete meetrite sügavusele ja tuua meie silme ette kaadreid veealusest imelisest maailmast.
Kustuta kohe: populaarne Androidi äpp nakatus pahavaraga
Kaspersky viirusetõrje tegijad analüüsisid äsja «CamScanner – Phone PDF Creator» nimelist rakendust ning avastasid, et see on nakatunud pahavaraga ning võimaldab telefonis olevaid andmeid kasutaja teadmata varastada.
Uus iPhone – kõik, mida seni teame
Apple esitleb vähem kui 10 päeva pärast oma selle aasta iPhone’e – anname väga lühikese ülevaate, mis infot nende kohta seni lekkinud on.
Garmin andis välja seni suurima ekraaniga spordikella
Tuntud spordimõttevahendite tootja Garmin esitles oma seni suurima ekraaniga spordikella  Fenix 6, mille ühte versiooni neljast saab muu hulgas laadida ka päikeseenergiaga.
Isegi Venemaa avas esimesed 5G-võrgud
Soome järel on Venemaa juba teine Eesti naaber, kes enne meid oma esimesed 5G võrgud on avanud.
Kingo nõunik sõimab EASi juhti korruptsiooni kinnimätsijaks
Kui väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo kirjeldas ootamatult ametist lahkuda otsustanud EASi juhti Alo Ivaskit eile pärastlõunal avalikkusele vägagi positiivsete sõnadega, siis EASiga kohut käinud ministri PR-nõunik Viive Aasma edastas täpselt vastupidises toonis kommentaare.
Kingo töörühm tahab muuta e-valimiste vaatlemise parteidele kohustuslikuks
IT-minister Kert Kingo moodustatud e-valimiste parandamise töörühm on välja mõelnud 30 asjakohast ettepanekut, millest üks räägib e-valimiste vaatlemise parteide esindajate jaoks kohustuslikuks muutmisest.
Esimesena Eestis: Swedbanki äpis näeb kontojääki teises pangas
Alates tänasest saavad nii Swedbanki era- kui ärikliendid oma internetipangas SEBs asuva konto jääki.
Telia paneb oma pilveteenuse kinni
Telia on hakanud Online.ee keskkonna pilveteenuse kasutajaid informeerima teenuse sulgemisest, põhjendades seda kasutajate vähese huviga.
Fotod: selline on Peugeot uus ja ülivõimas hübriidmaastur
Peugeot esitles oma uut 300-hobujõulise mootoriga linnamaasturit 3008 HYBRID4, mis on ühtlasi seni võimsaim Peugeot seeriatoodangu auto.
Elektrilevi andis 7200 kliendile kiire interneti hoiatuse
Riigi toel kõikjale Eestis interneti valguskaablit vedama asuval Elektrilevil on seni läinud suurem aur põhivõrgu rajamisele ja nii pole veel tekkinud kliente, kes riigiettevõtte abil endale kiire interneti koju oleks saanud – kuid tööd käivad.
Lugeja kirjutab: Boltil on tõsiseid probleeme turvalisusega
Pole kahtlust, et saarlastest mehepojad panid omal ajal aluse eestlaste ja paljude teiste riikide elanike jaoks edukale rakendusele. Ühe nupuvajutuse kaugusel on teenusepakkuja kliendist ja vastupidi. Palju raskem ei ole ka enam tööle saamine. Kuid kas kõik on ikka nii ilus ja roosiline, küsib Po...