Selgusid Kingo korraldusel e-valimisi uurima asuvad inimesed
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) avalikustas täna e-valimiste töörühma koosseisu, mille koostamisest teatas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo juuni alguses.
Foto: lõhuti Bolti tõukeratas
Tallinnas  vanalinnas on keegi kasutanud täna jõhkrat jõudu Bolti elektritõukeratta kallal ja lõhkunud selle juhtraua.
Aab tahab riigihangete vaidluskomisjoni laiali saata
Riigihalduse minister Jaak Aab soovib lõpetada rahandusministeeriumi all oleva, ent sõltumatult tegutseva riigihangete vaidluskomisjoni (VAKO) tegevuse ja muuta see kohtusüsteemi osaks.
Intervjuu: Eestil on tekkinud oht jääda 5G rongist lootusetult maha
Eestil on tekkinud reaalne oht jääda väikeettevõte Levikom algatatud kohtuasja tõttu maha uue põlvkonna 5G-mobiilside kasutuselevõtul teistest riikidest, kuid rong pole veel lootusetult läinud, leiab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Siim Sikkut lühiusutluses Postimehele.
Uued tuuled monitoride rindel – Samsung
Monitoride puhul on enamik arenguid üldiselt ikka seotud pildi ja selle parameetritega. See tähendab, et peamise tähelepanu all on ekraanidiagonaal, pildi formaat ja muud otseselt pildi näitamist puudutavad omadused. Loomulikult on see ka igati mõistetav, sest kuvari peamine eesmärk ongi ju pildi...
Hiina kõrgtehnoloogiline tsensuur blokeerib reaalajas kogu info Hong Kongi protestidest
Hong Kongis toimuvad massiprotestid on jõunud internetti ja sotsiaalmeediasse üle kogu maailma, kuid keskmise Hiina elaniku jaoks neid sama hästi kui ei eksisteeri, sest üha keerukamaks muutuv kurikuulus «Suur Hiina tulemüür» summutab reaalajas igasuguse protestide ümber liikuva info.
Mis toimub? Facebook asus massiliselt ungarlasi blokeerima
Maailma suurim sotsiaalvõrgustik Facebook on asunud ilma ühegi teadaoleva põhjuseta blokeerima vähemalt kümnete ungarlaste kontosid ning ei lase neil luua ka uusi.
Autod teevad häirekeskusesse tüngakõnesid
Eelmise aasta algusest saadik on häirekeskus toetanud automaatsete hädaabi- ehk eCall kõnede vastuvõttu uutelt autodelt, kuid vaid kolm-neli kõned on olnud sellised, kus ka tegelikult on inimesed abi vajanud.
Yandex.Taxi äpis saab nüüd teha ettevõttekonto
Sõiduvahenduserakenduses Yandex.Taxi saab nüüdsest luua ettevõttekontosid, et tasuda töötajate sõitude eest.
Tele2 aus tunnistus: Huawei mobiilid müüvad alla ootuste
Eesti telekomiettevõte Tele2 tunnistab, et USA sanktsioone ohvriks sattunud Huawei uued mobiiltelefonid müüvad alla seatud ootuste.
E-residentsus tiksub vaikselt edasi
Mõne aasta eest välismaalastele Eesti riiklike digiteenuste pakkumise ehk e-residentsuse projekt liigub sammhaaval kasutajate kasvu suunas, kuid oodatud revolutsiooni või miljonite tungi selle järele pole siiamaani tekkinud.
Venemaa hoiatas USAd kübersõja puhkemise eest
Kaks päeva pärast seda kui The New York Times avaldas loo USA  küberrunnakute lainest Venemaa elektrivõrgu vastu, hoiatas Kreml, et Ühendriigid riskivad kübersõja puhkemisega.
Jaapani Amazoni bestsellerite tipust leiab ootamatult raamatu Eesti e-riigist
Mõnevõrra üllataval kombel leiab Jaapani Amazoni Euroopa äriraamatute kategooria bestsellerite edetabeli tipust jaapanikeelse raamatu nimega «e-Estonia: e-Governance in Practice».
Video: Huawei mobiilide müüki tabas katastroof
Vaevalt kuu aja eest USA musta nimekirja kantud maailma suuruselt teise mobiilitootja Huawei seadmete müük on nüüdseks kukkunud 40 protsenti.
Video: Tesla roolis mõnuga magav juht külvas õudu
USAs Californias tekitas kaasliiklejates õudu rohke automaatikaga varustatud elektriauto Tesla roolis rahulikult unne suikunud juht.
Külm sõda kisub jäiseks: USA korraldas seeria küberrünnakuid Venemaa elektrivõrgu vastu
USA väljaanne The New York times paljastas, et USA on viinud viimastel kuudel läbi terve hulga küberrünnakuid Venemaa elektrivõrgu vastu, et saata Kremlile hoiatav sõnum: Ameerika ei jää kübervõimekuses neile alla.
Levira kaebas ERR-i peale
Riigi enamusosalusega digiteenuste ettevõte Levira esitas järelevalvemenetluse alustamise avalduse Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) peale, kuna viimane ei telli laulu- ja tantsupeo ülekandetehnikat mitte temalt vaid hoopis lätlastelt.
Aas: riigil pole Haapsalu raudtee tarvis enam raha
Valitsus tõmbas eelarvestrateegias maha raudtee ehitamise Turbast edasi Haapsallu ja Rohukülla.
Tähelepanu jalgratturid: Tallinnas kehtib teile ühistranspordiradade keeld
Tallinna südalinnas on jalgrattaga liiklemine teatavasti sisuliselt võimatu: ekselda tuleb kõnni- ja sõiduteede ning äärmiselt ebamugavate äärtega ohutussaarte vahel, kuid erilist tähelepanu tuleb pöörata veel ühele takistusele: ühistranspordiradadel jalgrattaga liigelda ei tohi.
Bitcoin tahmab nagu Sri Lanka
Virtuaalraha Bitcoin toodab sama koguse süsinikdioksiidi kui Sri Lanka või suurlinnad Las Vegas ja  Hamburg ning teadlaste hinnangul tuleks leida võimalusi selle ökoloogilise jalajälje vähendamiseks.
Jupiteri kuudel on lauasoola
Päikesesüsteemi suurima planeedi Jupiteri kaaslase Europa jäise kooriku all peituv ookean on Maa omadele palju sarnasem, kui teadlased on seni arvanud.
Hiina riigimeedia: Huawei loob imekiiret mobiiliplatvormi HongMeng
Hiina valitsuse suuvoodriks oleva väljaande Global Times andmeil loob üleilmsete sanktsioonide alla sattunud Huawei nii enda kui teiste tootjate mobiiltelefonidele tarkvaraplatvormi HongMeng OS, mis on võrreldes Androidi ulmeliselt kiire.
Telegrami rakendust tabas Hong Kongi protestide ajal massiivne küberrünnak Hiinast
Sõnumirakenduse Telegram asutaja Pavel Durov teatas, et platvormi tabas kolmapäeval toimunud Hong Kongi protestide ajal massiivne küberrünnak, mille jäljed viivad Hiinasse. Prostesjad kasutavad krüpteeritud Telegrami oma tegevuse organiseerimiseks.
Samsung Duo Padi juhtmevaba laadijaga laed mitut seadet korraga
Juhtmevaba laadimine on kindlasti üks mugavamatest viisidest nutitelefoni aku energiaga täitmiseks. Tehnoloogiat toetava telefoni saab ju laadima panna lihtsalt seda vastavale alusele asetades. Nii ei pea pusima tüütute juhtmetega ning näiteks töölauale paigutatuna saab telefoni käest pannes seda...
Mida teha, kui telefonikaamera teeb uduseid pilte?
Iga päev tehakse mobiiltelefonidega miljoneid pilte. Täpsemalt vist umbes 200 miljonit. Telefonikaamerast on saanud iga tsiviliseeritud inimese igapäevane abivahend ning tootjafirmad panustavad maksimaalselt üha täiuslikuma telefonikaamera loomisse. Selle tulemusel on neist kaameratest saanud kõr...
Elon Musk tõmba koomale: venelased saatsid stratosfääri Lada
Natukene peale aasta pärast seda kui Elon Musk saatis päikese orbiidile Tesla Roadsteri, otsustas üks Siberi idufirma, et nemad saadavad stratosfääri nõukogudeaegse Lada.
Dell lasi välja uued äriklassi sülearvutid
Tehnoloogiaettevõte Dell laseb juulis müüki oma uued äriklassi sülearvutid Latitude 7000, 5000 ja 3000.
SEB asus piirama teenuseid uuendamata andmetega klientidele
SEB alustas karmidele seadustele viidates teenuste piiramist klientidele, kes pole oma isikuandmeid uuendanud isegi juhul, kui neis midagi muutunud pole.
Eesti on digiarengult Euroopa esikümne lõpus
Eesti on Euroopa Komisjon digitaalmajanduse- ja ühiskonna indeksi DESI edetabeli kohaselt Euroopa 28 riigi seas kaheksandal kohal.
Tele2 mõnitab surnud kliente «moeka õmblusmasinapäeva» tervitustega
Telekomiettevõtte Tele2 infosüsteemid ei suuda mitte kuidagi vahet teha elavatel ja teispoolsusesse kolinud klientidel ja nii pommitakse surnuid märkustele vaatamata ka kuid pärast kurba sündmust arvete, üleskutsete ja reklaamidega.
Uber plaanib lasta lendavad elektritaksod käiku 2023. aastal
Uber plaanib alustada lendavate elektritaksode kasutamist Austraalias Melbournes 2023. aastal, teatas transpordiettevõte kolmapäeval. Katselennud algavad juba järgmisel aastal.
Faktikontroll: kas Kert Kingo valetas Lennart Meri kohta?
Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo eilse väite kohaselt rääkis Lennart Meri avalikult vaid eesti keeles ja kasutas välismaalastega dialoogi pidamiseks tõlke. Põgus otsing YouTube'is ja tema kaasaegsete kommentaarid räägivad paraku muust.
Shazam sai kauaoodatud uuenduse
Apple’ile kuuluv ümbritseva muusika tuvastamise äpp Shazam sai sel nädalal kauaoodatud uuenduse - rakendus tunneb nüüd ära Androidi mobiilide kõrvaklappides mängitavat muusikat.
Euroopa Liit keelab vaiksed elektriautod ära: kõik peavad sõites müra tegema
Euroopa Liidu regulatsiooni kohaselt peavad alates 1. juulist 2019 uued kõik elektri- ja hübriidsõidukid madalatel kiirustel sõites ja tagurdades inimesele kuuldavat heli tegema. Aastaks 2021 peab selline süsteem olema paigaldatud ka praegu toodetud elektrilistele sõidukitele, kirjutas portaal Ge...
Kert Kingo eeskujuks on Lennart Meri
Värske IT- ja väliskaubandusminister Kert Kingo lubab kohtumistel välismaalastega jätkuvalt rääkida võimalikult palju eesti keeles tõlkide vahendusel ning põhjendab seda Lennart Meri eeskuju ja olulise info kaotsiminemise ohuga.
Üks küsimus: miks ma ei saa Holm Banki raha kanda?
Paljud Liisi järelmaksukliendid on kindlasti märganud, et kuigi maksete kogujaks on nüüd Koduliisingu ASi asemel Holm Bank, ei saa makseid teha mitte Holb Banki endasse vaid selle LHV arvelduskontole.
Estcoini ei tule
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus paistab olevat lõplikult loobunud e-residentsuse programmi eelmise juhi Kaspar Korjuse ideest luua Eestis maailma esimene riiklik krüptovaluuta nimega estcoin.
Lekkefotod: Huawei mobiiliplatvorm – näeb välja nagu iOS, maitseb nagu Android
Ameeriklastelt keelu saanud Hiina mobiilitootja Huawei on arendamas iseenda mobiiliplatvormi nimega ARK OS (Hiinas Hong Meng) ning värskelt lekkinud fotod näitavad, et see näeb välja nagu iOS, aga põhineb suure tõenäosusega Androidi vabavaralisel alustarkvaral.
Video: lavale sööstnud loomakaitsja pääses maailma rikkaimale mehele ohtlikult lähedale
Loomakaitseaktivist tungis Eesti aja järgi täna öösel Las Vegases lavale, kus oli parasjagu vestlusringis maailma rikkaim mees, Amazoni omanik Jeff Bezos.
Facebook laseb käibele oma raha
Maailma suurim sotsiaalvõrgustik Facebook võib juba juunis käibele lasta oma krüptoraha, mille abil saab teha vahendustasuta nii rahvusvahelisi rahaülekandeid kui osta kaupu ja teenuseid.
Ajujahi võitnud idufirma on võlgades
Tartu idufirma SprayPrinter on sattunud finantsraskustesse, mille leevendamiseks on töötajaid koondatud ning saadetud palgata puhkusele.
Samsungi uus telekas on nagu raamiga pilt
Eestis jõudis müügile Samsungi  uus teler The Frame, mille üliõhuke ja dekoratiivne äär sarnaneb pildiraamiga ning ekraanisäästjaks saab määrata pilte ja maale.
Lux Express: uued rongid Elronile on väga halb mõte
Bussifirma Lux Express on selgelt vastu majandusminister Taavi Aasa plaanile asuda süsinikdioksiidi kvoodirahade eest Elronile uusi ronge ostma.
YouTube keelustab diskrimineerivad videod
Videoplatvorm YouTube teatas, et keelustab videod, milles ülistatakse rassismi ja diskrimineerimist või eitatakse massimõrvu nagu holokaust.
Kingo hoiab stiili: homne esinemine konverentsil jääb ära
Välismaa ja võõrkeelte suhtes vastumeelsust üles näidanud ning alles kahe nädala eest ühe olulise esinemise ära jätnud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo teatas täna, et jätab ära ka tervituskõne homme Tallinnas toimuval riigi infosüsteemi ameti (RIA) aastapäeva konverentsil.
SEB nimel läksid liikvele petukirjad
Eesti meilikasutajaid tabas täna massiline SEB nimel saadetud petukirjade laviin.
Hariduse magistraalvõrk läks maksma kolm miljonit eurot
Eesti teaduse ja hariduse andmeside optiline magistraalvõrk (OMV) läks koos renditasude ja seadmetega maksma enam kui kolm miljonit eurot.
Pangaliidu ümarlaud: Smart-ID on tehniliselt turvaline
Äsja toimunud Pangaliidu küberturvalisuse ümarlaual leiti, et ehkki Smart-ID on tehniliselt turvaline inimeste identifitseerimise tööriist, vajab lahendamist see, kuidas garanteerida, et inimesed mõistaksid PIN2 koodiga alla kirjutades, mis on selle tegevuse tähendus.
LHV: e-residentsus on vastuolus rahapesu tõkestamise reeglitega
Pangaliidu küberturvalisuse ümarlaual nentis LHV küberturvalisuse juht Tiit Hallas, et e-residentsuse programm on praegusel kujul vastuolus rahapesu tõkestamise reeglitega.
Arvamus: valitsus ei saa üksi kliimamuutuse vastu võidelda
Kliimamuutusest tingitud ohtlike tagajärgede piiramine eeldab ka meie – kodanike – panust. Meil on võimalus ja kohustus valitsusele märku anda, et jätkusuutlikkus läheb meile korda, kuid samas peame ka ise hoidma avatud meelt nii uute tehnoloogiate kui ka seadusandluse suhtes ning olema teadlikud...