Eksklusiiv: võtame karbist välja Huawei sanktsioonimobiili
Postimehel tekkis täna ainulaadne võimalus võtta karbist välja Hiina tehnoloogiatootja Huawei uusim tippmobiil Mate 30 Pro, millel on USA sanktsioonide tõttu puudu enamik populaarseid äppe ja mis ei pruugi seetõttu meie maailmajaos iial müügile tullagi.
LHV panka tabas reedel küberrünnak
LHV pangateenused olid internetis ja mobiiltelefonis reedel häiritud massiivse küberrünnaku tõttu.
Suur ülevaade: Eesti õnnetud IT-ministrid ja nende nõunikud
Kirglik öö väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo nõunikevaliku ümber on leidnud oma loogilise lõpu ning aeg on tagasi vaadata, kes on üldse olnud Eesti IT-ministrid, miks nad pole ükski ametis lõpuni vastu pidanud ja kes on olnud nende nõunikud.
Kogu Eestit kattev interneti põhivõrk saab valmis
Eesti Lairiba Arenduse SA (ELASA) saab kogu Eestit katva interneti põhivõrgu käesoleva aasta lõpuks plaanitud mahus valmis.
Videokinnitus: Kert Kingo läheb jälle välismaale
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo andis eile riigikogu infotunnis lubaduse, et läheb oma ametiaja jooksul peagi teist korda välismaale.
FOTOD: Citybee valmistub. Äpi kaudu renditavad autod pole enam kaugel
Senini mobiilirakenduse kaudu tõukerataste ja kaubikute rendiga tegelenud Leedu firma Citybee on toonud Tallinnasse sõiduautosid, mis lähevad tulevikus rendile.
Eesti tuntud startup langes varjusurma
Pea 200 000 eurot investeeringuid kogunud Eesti tuntud mobiilimakse lahenduste startup Paytailor on kaotanud kõik palgaliselt töötajad ja teeb ametlikel andmetel nullkäivet, kuid surmavarju taga peitub siiski elumärke.
Fotod: Google esitles uusi mobiile
Google esitles täna oma uusi mobiile Pixel 4 ja 4 XL – duubelkaameraga, näotuvastuse abil lahtilukustatavaid ja 90 Hz ekraaniga seadmeid.
EAS suhetest Hiinaga: äri kaalub üles ohud
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toimetas Hiinasse järjekordse delegatsiooni Eesti ärimehi ja lubab selle riigiga järjest tihedamat majanduskoostööd teha  - vaatamata üha enam kostuvatest julgeolekuohu sõnumitest eelkõige tehnoloogiavaldkonnas.
Tähelepanu, reisijad: MacBook Pro sai lennukeelu
Euroopa Lennundusohutusagentuur EASA ja USA föderaalne lennuamet keelasid osade MacBook Pro arvutite lennukisse kaasavõtmise nii käsi- kui ka registreeritud pagasis, kuna nende akud võivad üle kuumeneda ja süttida.
Ettevõtjad nõuavad valitsuselt tagasi kümneid miljoneid eurosid
Enam kui kümne ettevõtjate esindusorganisatsiooni leiavad, et valitsus on nende ootusi rikkunud, kui tühistas päevapealt lubatud kümnete miljonite eraldamise  ressursitõhusa tootmise toetamiseks.
Merkel avas 5G võrgu Huaweile
Saksamaa valitsuse liikmed langetasid pärast kuid kestnud arutelusid otsuse lubada kasutada Hiina tehnoloogiaettevõtte Huawei tooteid kogu Saksamaa 5G-võrgus.
Tarkvarauuendus lubab OnePlusi uute mobiilide fotosid parandada
Hiina mobiilitootja OnePlus andis välja tarkvarauuenduse oma äsjaesitletud uutele mobiilidele 7T ja 7T Pro, mis peaks parandama nende pildistamise kvaliteeti. Postimehe kriitilist hinnangut nende senisele pildistamisvõimele saab lugeda siit.
Video ja fotod: ATKO nädal – lämmatav toss, rikkis uksed ja paduhilinemised
Probleemid enamikke Harjumaa liine teenindavate bussifirma ATKO liinidega jätkuvad vaatamata teravale avalikule tähelepanule ja peagi lõppevatele lepingutele – kas bussifirma on tõesti käega löönud ja ei püüagi enam vähegi tasemel teenust pakkuda?
Danske palub Eesti riigilt 600 eurot
Likvideerimisel olev Danske Banki Eesti filiaal ajab korda oma viimaseid siinseid rahaasju ja nii esitas ta rahandusministeeriumile palve kanda oma kontole 630 eurot ja 16 senti õppelaenudega seotud intresse.
Intervjuu IT-ettevõtte personalijuhiga: kuidas hoida töötajaid enda juures
Märksa enam kui palk hoiab inimesi tööandja juures professionaalse arengu võimalus, töö sisu ja see, kui mõnus ja hea neil on tööl olla, leiab peresõbraliku ettevõtte kuldmärgise saanud IT-ettevõtte Iglu personalijuht Annekatrin Rattiste intervjuus Postimehele.
Kliente filminud Bolti juht: lärmavad need, kellel on midagi varjata
Salongikaameraga oma kliente filminud ja selle avalikuks tulemise järel vallandatud Bolti taksojuht leiab, et tema tegevus oli vajalik konfliktiolukordade tõe väljaselgitamiseks.
Kinnistusraamatu uuendamine kukkus juba läbi
Registrite ja infosüsteemide keskus (RIK) keeldus arendusettevõttelt Avalanche Laboratory OÜ vastu võtmast e-kinnistusraamatu infosüsteemi esimese etapi töid ning tagatipuks teatas, et taganeb senisest arenduslepingust ja nõuab lepingu teiselt poolelt leppetrahvi.
Startupid avasid ukse Eestisse ukrainlastele, venelastele ja türklastele
Eestis mitu aastat kehtinud viisade erirežiim startuppidele on toonud enim siia tööjõudu Ukrainast, Venemaalt ja Türgist.
Inspektsioon sekkub: taksoklientide loata filmimine ohustab eraelu
Postimehes eile avaldatud artikkel taksokliendi loata filmimise kohta ärgitas Andmekaitse inspektsiooni (AKI) koostama avaldust, milles nimetatakse sellist tegevust ohuks inimeste eraelu riivele.
Uurimisaluste Tallinna mänguväljakute arv kasvas kolmeni
Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) on alustanud nüüdseks kokku kolm menetlust Tallinnasse värskelt rajatud laste mänguväljaku suhtes, millest üks on Peterburi linna kingitus.
Ettevaatust: Bolti juhid filmivad Tallinnas salaja oma kliente
Sõiduvahendusettevõtte Bolt klient avastas eile ootamatult keset taksosõitu, et autosse on paigutatud kaamera, mille vaatevälja ta koos autojuhiga jäi.
Telefoniarvustus: OnePlus 7T – osta või mitte?
«Me ei näe ühtegi head põhjust, miks peaksime oma senise mobiili just selle seadme vastu välja vahetama» - selline oli minu ja mu kolleegi lühikokkuvõte seadmest, mida me teineteise järel paar päeva proovisime ja mille põhiomadusi ma nüüd edasi proovin anda. See on ühtlasi kardinaalselt erinev ar...
Galerii: selle erilise autoga sõidab Jaapani keiser kroonimisparaadil
Jaapani keisrerliku majapidamise agentuur esitles esmaspäeval Tokyos keisripalee territooriumil spetsiaalselt ehitatud autot, mida kastatakse sellel kuul toimuval kroonimisparaadil keisri ja keisrinna sõidutamiseks.
Kohtingupettur Alar Mikfelt sai suhtlemiskeelu
Kohus määras naisohvritelt kokku enam kui miljoni euro väljapetmises süüdistatavale Alar Mikfeltile suhtlemiskeelu, kuna mees hakkas oma ohvreid telefoni teel terroriseerima ka eeluurimisvanglas vahi all viibides.
Huawei juhi üllatav avaldus: Trump on üsna hea president
Donald Trump on USAle üsna hea president ja tema väljavahetamine ei muudaks midagi, leiab USA sanktsioonide all ägava Hiina tehnoloogiaettevõtte asutaja ja juht Ren Zhengfei.
TTJA alustas menetlust Peterburilt kingiks saadud mänguväljaku suhtes
Postimehe andmeil alustas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) menetlust Peterburi linnalt äsja Tallinnale kingiks rajatud laste mänguväljaku suhtes.
Eestis on internetikasutajate arv sutsu kasvanud
Statistikaameti andmeil on eestlased hakanud aasta varasemaga võrreldes veidi enam internetti kasutama.
Video ja fotod: Tallinnas sai paika esimene nutikas ülekäigurada
Tallinnas Ülemiste linnakus pandi täna püsti esimene nutikas ülekäigurada, mis annab autojuhtidele ja jalakäijatele teada üksteise lähenemisest.
Armukelmi stiilinäide: «su majja võib lennata tikk ja sul on lapsed»
Postimehes täna paljastatud armukelm Alar Mikfelt on juba kümmekond aastat tagasi (nüüdseks kustunud) kohtuasjas süüdi mõistetud ning kelmuse kõrval mõisteti ta toona süüdi ka ähvardamises ohvri maja mõlema panna ja laste elu kallale minna.
Mis toimub: Telia nõuab õigust siseneda äripartnerite ruumidesse
Telia Eesti saatis septembris kõigile oma äripartneritele kohustuslikuks heakskiitmiseks uuenenud käitumiseeskirjad, milles nõuab õigust siseneda vajadusel nende ruumidesse.
Piipar piiksus viimast korda
Kolmekümne aasta eest maailma vallutanud tehnoloogiline ime nimega piipar tegi täna Jaapanis viimase piiksu.
Surm muutub paberivabaks
Sotsiaalminister Tanel Kiik moodustas eile asjatundjate töörühma, mille eesmärgiks on muuta surmaga seotud toimingud paberivabaks.
Kärbuv transiit toob muutusi Muuga sadamas
Kuna idasuuna transiitlaevaliiklus on hääbumas, kaaluvad rahandusministeerium ja Tallinna Sadam märgatavaid muudatusi Muuga sadama tegevuses.
Vahemere Liidu juht: pöördugem migratsiooni juurpõhjuste juurde
Euroopa peaks Vahemere lõunakalda riikidest lähtuva migratsiooniprobleemi lahendamiseks pöörduma selle juurpõhjuste juurde ning Eestil kui maailma kõige digitaliseeritumal riigil on selles oma roll täita, leiab täna Tallinnas viibiv Vahemere Liidu peasekretär Nasser Kamel lühiusutluses Postimehele.
Telefoniarvustus: ootamatu Note 10
Samsungi uusim kõrgklassi mobiiltelefon Galaxy Note 10 on kahtlematult igas mõttes kaasaegne ja tipptasemel riist- ning tarkvaraga seade, kuid mille osad uuendused on mõnevõrra ootamatud ning hind tipptelefonidele omaselt krõbedavõitu.
Helme plaan ei too Eestisse tasulised teed
EKRE liikmest rahandusministri Martin Helme plaan asuda eraettevõtluse investeeringute abiga põhimaanteid neljarealiseks tegema ei too kaasa tasuliste teede tekkimist tehtud kultuste tasateenimiseks.
Facebook peitis rahva ärevuse vältimiseks meeldimiste arvu
Maailma suurim meediakeskkond Facebook peidab tänasest katseliselt Austraalias postituste juures meeldimiste arvu, et vähendada inimeste sotsiaalset survet ja sellest tulenevat ärevust. Kui katse õnnestub ja kasutajatele uuendus meeldib, laieneb see üleilmselt.
Hiina eitab Airbusi küberründamist
Peking tõrjus reedel AFP kajastust, kus öeldi, et Hiina häkkereid kahtlustatakse reas küberrünnakutes Euroopa lennundushiiu Airbus vastu.
Reklaamispämmijad varastasid Postimehe identiteedi
Postimees hoiatab sotsiaalvõrgustikus Facebook liikvele läinud reklaamipettuse eest, milles meelitatakse toidulisandeid ostma ajalehelt varastatud identiteedi abil.
Huawei tehnoloogiaboss: asi on ainult rahas!
Peamine põhjus, miks mobiilioperaotorid tormavad 5G-d kasutusele võtma, on eelkõige soovis raha kokku hoida, leiab Huawei Technologies tehnoloogiajuht Paul Scanlan.
BMW kustutas isesõitvas autos seksimist propageeriva reklaami
Suured autotootjad ja entusiastlikud futuristid prognoosivad, et täielikult isesõitvate autode tulek (millal iganes see lõpuks toimub) muudab tõenäoliselt fundamentaalselt seda, kuidas me liikleme ja kasutame oma aega. Taoline tulevik pole veel saabunud, kuid see ei takista turundajatel kasutamas...
Kingo küsib, meie vastame: mis on iduettevõte
IT-minister Kert Kingo paiskas sel nädalal kurikuulsas teleintervjuus õhku teema, mis asi on õiguspoolest Eesti startup-ettevõte ja mille poolest erineb ta tavalistest ettevõtetest. Proovime erinevate seadusnormide ja laias maailmas avaldatud hinnangute põhjal sellele küsimusele vastuse saada.
David Cameron: Eesti tõukab meid troonilt
Suurbritannia endise peaministri David Cameroni sõnul on Eesti peagi võtmas Suurbritannialt maailma kõige digitaalsema valitsusega riigi kohta. Mis puutub Brexitisse ja Donald Trumpi saamisesse USA presidendiks, siis peab Cameron nende peapõhjuseks Euroopa Liidus vohavat kontrollimatut immigratsi...
Kvantarvutid ähvardavad katki hammustada eestlaste ID-kaardid
Tehnoloogiahiid Google on maailmameedia viimastel andmetel loonud inimmõistuse jaoks hoomamatu arvutusvõimsusega kvantarvuti, mille suurim oht Eesti jaoks seisneb selles, et selle abil on põhimõtteliselt võimalik lahti murda ja enda valdusesse võtta ka iga eestlase digitaalse identiteedi.
Finantstehnoloog: pangad peavad muutuma nähtamatuks
Pangad peaksid lõpetama uute toode, äppide ja teenuste loomise ning keskenduma sellele, kuidas ise nähtamatuks jäädes kasutajate vajadusi rahuldada, leiab Norra suurima finantsgrupi DNB platvormide juht Wasim Rashid.
Abilinnapea: Oslo on muutunud sisuliselt sularahavabaks
Oslos sisuliselt enam ei kasutata sularaha ning see on muu hulgas hävitanud varimajanduse ja korruptsiooni ütles Oslo ettevõtluse arendamise eest vastutav abilinnapea Marthe Scharning Lund.
Hiina diplomaat: oleme ainsad, kes suudavad valmistada kõike
Hiinas on arenenud riigiks, mis suudab ainsana valmistada kõike, tõdes Hiina suursaadik Norras Yi Xianliang Oslo Innovation Weekil peetud kõnes.
Intervjuu eksperdiga: miks Eesti teed tegelikult lagunevad
Eestis sõltumatuid ekspertiise pakkuv riiklik ettevõte Teede Tehnokeskus jälgib pidevalt, millises seisus Eesti teed on ja aitab tellijaid ja ehitajaid ka teede ehitamisel. Ettevõtte juht Taivo Möll selgitab, mis Eesti oludes enim teede kvaliteeti mõjutab.
Kallas: valitsus, mis ei ole online, elab teises maailmas
Valitsused peavad olema seal, kus inimesed – online’is, rääkis Eesti esindaja Kaja Kallas täna Oslo Innovation Weeki avatseremoonial.