Kuido Nõmm: tervishoiuprobleemide lahendamiseks pole ideid ega poliitilist tahet
Tartu Postimehe ajakirjanikud intervjueerivad riigikogu valimiste eel igast suuremast erakonnast üht Tartus kandideerivat inimest. Igal küsijal oli voli ise otsustada, millise kandidaadi ta nimekirjast vestluspartneriks valib.
Mängufilmi «Tõde ja õigus» piletid lähevad lennult
Anton Hansen Tammsaare tuntuima romaani «Tõe ja õiguse» alusel valminud Tanel Toomi mängufilm esilinastub nii Tasku keskuse Cinamonis kui ka Lõunakeskuse Apollo kinos sel reedel, kuid agaramad filmisõbrad võivad linateost vaatama minna juba tänastele eellinastustele.
Tootja andis Go Busile üle esimese linnaliinibussi
Eile kella kolme paiku andis bussitootja Scania Eesti Tartu osakonna juhataja Ivo Kalmus uhiuue punase linnaliinibussi üle Go Busi juhatuse liikmele Andrei Mändlale. Pärast võtmete kättesaamist pani bussijuht Go Busi siltidega liinibussile hääled sisse ja tegi Tartus esimese proovisõidu.
Kolm küsimust riigikogu valimiste kandidaadile. 3. Signe Kivi (Reformierakond) ja Mart Kivastik (Vabaerakond)
Saabus 20 kuud oodatud laulupeoluba
Laulupeoloa pikk ootamine kujunes eesti rahva ühistegevuse tugevaks proovikiviks. Eriti närvesööv oli see aeg laulupeo korraldajaile, kuid paljud vajalikud asjad said siiski tehtud. 1869. aasta 20. veebruarist sai rõõmupäev, sest pärast 20-kuulist ooteaega saabus Vanemuise seltsile siseministeeri...
Tudengid kasvatavad Tartus maailmamuutjaid
Tartus Raekoja platsi ja Ülikooli tänava nurgal töötab teaduse, kultuuri ja ühiskonna arengut toetav sihtasutus Domus Dorpatensis. Sihtasutus koordineerib tudengitele mõeldud tasuta arenguprogrammi DD Akadeemia, millel on kolme aastaga juba ligi sada vilistlast.
Sõbra tapmises süüdistatav kutsus endale ise politsei
Eile astus Tartu maakohtus kohtu ette 58-aastane Ülo Pastel, keda prokuratuur süüdistab mullu juulis viinavõtu ajal oma sõbra tapmises.
Jooksjad kohtuvad taas ainulaadsel maratonil
Eesti Vabariigi 101. aastapäeval, 24. veebruaril toimub Tartus juba teist aastat maailmas ainulaadne kontorimaraton, mille 42,2-kilomeetrine distants joostakse täies mahus tarkvaraarendusfirma Playtech kontoris.
Malle Pärn: maakoole ei tohi kinni panna
Ühtki maakooli ei tohi kinni panna. Vastupidi, kus märgatakse õpilaste arvu vähenemist, seal tuleb tõsiselt hakata tegelema selle vähenemise põhjuste kõrvaldamisega.
Ida tantsukool ei õpeta üksi balletti, vaid ka töökust ja kohusetunnet
Me oleme siin nagu kodus, lausus Läti koreograaf Regina Kaupuža eile vaimustunult. Oli parasjagu Ida tantsukooli 25. sünnipäeva kontserdi eelne aeg Vanemuise väikses majas ning lava proovisid lõunanaabritest baleriinid Izabella Monastirska ja Zigmars Kirilko.
Ohvriabitelefonile tuli kõne peagi pärast liini avamist
Aasta alguses avas sotsiaalkindlustusamet ohvriabi kriisitelefoni 116 006, mis pakub abi inimesele, kes on langenud süüteo, hooletuse või halva kohtlemise ohvriks või on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku või seksuaalset vägivalda.
Tartumaal otsitakse kadunud Arthurit, kes vajab abi
Politsei otsib taga 1950. aastal sündinud Arthurit, kes võib sihitult ringi liikuda Elva ja Rannu kandis ning vajab abi. Pole teada, mida Arthur seljas kannab. Kui keegi näeb fotol olevat meest, palutakse sellest teada anda telefonil 112.
Kohus vahistas elukaaslast kööginoaga pussitanud mehe
Tartu maakohus vahistas täna kaheks kuuks tapmises kahtlustatava 54-aastase Madise, kes on süü omaks võtnud.
Tartu läheb Eesti sünnipäevale vastu piduehtes
Eesti riigi sünnipäeva auks on Tartu linn piduehtes – rahvusvärvidega on kaunistatud raekoda, Kaarsild, peatänavad, liinibussid, aga ka need need piirkonnad, mis enne haldusreformi linnale ei kuulnud.
Eesti ja Norra noored keepillimängijad annavad kontserdi Pauluse kirikus
Täna kell 18 saab Tartu Pauluse kirikus kuulata Eesti ja Norra noorte muusikute kontserti «Põhjamaine viis», esinejaiks Karijärve keelpilliorkester ja Norra orkester Romus.
Poodi mängurelvaga tunginud 12-aastane on Tartu noorim röövel
Mask ees ja mängurelv käes, marssisid omavahel tuttavad 12-aastane poisike ja 17-aastane noormees 25. jaanuari õhtul Tartus Jaamamõisa Selverisse, et poekassast taskuraha röövida. Nende katse luhtus tänu julgetele poeklientidele.
Hea uus arhitektuur on hästi meelde tuletatud uus
Hiljuti galeriis Noorus avatud näitus «Tartu uueneb» viimaste aastate arhitektuurivõistlustest tuletab meelde seda arhitektuuriskeenet, mida asjatundjad-ehitishuvilised on jälginud varem veebis, ja võimaldab midagi sellest uuest ka seinale riputatuna omavahel kõrvutada ehk meelde tuletada. Ikka o...
Jäine rada tõi kolm peapõrutuse kahtlust ja rohkelt sinikaid
Pühapäevane Tartu maraton jääb osalejatele kindlasti eredalt meelde ennekõike keeruliste rajaolude pärast. Nimelt muutis jäine suusajälg sõitjate libisemise erakordselt kiireks ning õnnesärgis olid need, kel õnnestus laskumisel kukkumist vältida. Et rada oli kohati kivikõvaks jäätunud, ei päästnu...
Tõeline maraton käib võidu päikeseloojanguga
Ilm. Laupäevane soe hävitas maapinda katvat lumikatet kui piraajaparv vette kukkunud rümpa. Õudne! Mis olud valitsevad Tartu maratoni rajal stardipäeva hommikul? See mõte ei andnud rahu ka pühapäeval stardi poole sõites. Tsiteerides endist head kolleegi Jüri Saart, siis Otepääle sõites tundus usk...
Ühe pere kolm põlvkonda on kokku kasvanud nii töös kui ka elus
Tartu ettevõtjast Tanel Joostist (47) on Postimehe leheveergudel mõnda puhku juttu olnud juba ligi 20 aastat. Peamiselt on lugude fookuses olnud asjaolu, et pärast autoõnnetust ratastooli jäänud Joost pole elule käega löönud ja tegutseb piiratud liikumisest hoolimata edukalt ettevõtjana.
Sven Vabar: jalgrattur pole lumehelbeke
Erkki Bahovski väljendadab artiklis «Lumi saabus jälle ootamatult» (TPM 13.2) kahjuks üsna tüüpilist suhtumist Eesti meedias ja tänavatel: «Ka jalgratta kui ainuvõimaliku liiklusvahendi propageerijad võiksid veidi jalga puhata. Seda lugupidamisest nende vastu, kes on enda luud murdnud tänavale pr...
Kahtlustuse kohaselt elukaaslase tapnud mees pummeldas edasi
Politsei pidas eile Tartus kinni 54-aastase joobes mehe, keda on kogutud tõenditele tuginedes alust kahtlustada oma elukaaslase, 67-aastase naise tapmises.
Valus video: Tartu maratoni jäised laskumised niitsid sadu suusatajaid
Eilse Tartu suusamaratoni rada oli sedavõrd jäine, et vedas neil, kes kukkumisest pääsesid. Allolevast videost võib näha, kuidas maratoonarid  laskumistel järjepanu pikali käisid.
Kuula ja vaata, kuidas kõlab valss balletist «Coppelia» üle Tartu raekoja platsi
Tartu raekoja torni kelladerea heliulatus on veidi alla kolme oktaavi, suurim kell kaalub 96 ning väikseim kell 8 kilogrammi. Kokku on kellamänguorkestis 34 pronksist tegelast.
Tartu ööelu mured võetakse luubi alla
Juba sel kolmapäeval saavad kultuuribaaris Arhiiv (Vanemuise 19) kokku inimesed, kes on ühel või teisel moel seotud Tartu ööeluga. Õhtul kell seitse algavale seminarile on kutsutud nii ööklubide omanikud, baaride, politsei, kiirabi ja päästeameti töötajad kui ka ürituste korraldajad.
Remondist üle jäävad plastaknad lõpetavad sulatusahjus
Möödunud aastal läbis uuenduskuuri Raatuse koolimaja, selle aasta sügisel saavad renoveeritud õppehoone Variku kooli õpilased. Veebruarikuu esimesel päeval kolisid ajutistest ruumidest oma majja tagasi Maarjamõisa lasteaia mudilased.
Tartu maratoni ilmestasid rekordkiirus ja valusad kukkumised
Kui nädal tagasi rippus 46. Tartu maratoni toimumise kohal veel suur küsimärk ning laupäevane ilm meenutas rohkem kevadet kui talve, siis eilne hommik tõi nii maratoni korraldajatele kui ka osalejatele naeratuse näole.
Tee tööd ja näe vaeva, küll tuleb ka pensionipõli ja vaesus
Me riigis on nooruse kultus, oleme seda kogenud aastaid. Noorus on tööle saamisel eelis. Kuid tööhimulistele pensionäridele jagub eeskätt vähetasuvat ja füüsiliselt rasket tööd. Pension jätab aga vaesusesse.
Vanemuise nõukogu ei pea elamislubadega kimpus olevate tantsijate palga tõstmist lahenduseks
Eelmisel nädalal pöördus Vanemuise teater arupärimisega siseministeeriumi poole, sest kaks teatri balletitruppi kuuluvat kolmandatest riikidest pärit tantsijat jäid välja tänavusest Eestis elamisloa saajate nimekirjast. Seega pole neil maikuust enam võimalik Eestis elada ega töötada.
Kolm küsimust riigikogu valimiste kandidaadile. 2. Gea Kangilaski (SDE) ja Indrek Kalda (EKRE)
Meeleolukas galerii: Tartu maraton pakkus sõitjatele nii võidujoovastust kui ka katki kukutud ihuliikmeid
Täna toimus taas suur suusapidu, 46. Tartu maraton, kus nii pikal kui lühikesel distantsil läks rajale ligi 5000 suusasõpra. Et öökülm muutis raja jäiseks, oli sõitjate suusahoog tavapärasest nobedam. Kes libedaid suuski talitseda ei suutnud, pidi leppima jäisel rajal pikali käimisega.
Tartumaa setod kuulasid kuningriigi uudiseid ja vaatasid filmi
Üle poolesaja Tartumaa seto kogunes ERMi puuriidasaali, kus nad kohtusid ülemsootska Aare Hõrna ja teiste Setomaalt tulnud setodega. Kõigepealt tuli jutuks Seto Kuningriigi päev, mis sedakorda on 3. augustil Küllätüvä külas.
Loodusmajas valmisid paberimassist õidepuhkevad kaardid
Tartu loodusmaja perepäeval said lapsed ja nende täiskasvanud saatjad selgeks, et paberit võib tarvitada mitu korda. Ühe keskkonnasäästliku nipiga valmistasid lapsed trüki- ja paberimuuseumist saadud paberimassist seemnepaberit.
Video: kaks suusahullu, Ergo ja Rain läbisid 63-kilomeetrit puusuuskadel
Tänasel Tartu maratonil startis pikale distantsile napilt üle saja vintage-klassi suusatajat, kes sõitsid 63-kilomeetrit puusuuskadel ja ajastutruu varustusega. Vaata kahe sõbra, Ergo ja Raini muljeid pärast kuue ja poole tunnist katsumust jäisel maratonirajal.
Video: Tartu maratoni Palu teeninduspunkti vabatahtlikud ei lahku enne, kui ka viimasele vaprale on mustikakisselli pakutud
Vaata videost, mille hea-paremaga Tartu maratonil osalevaid suusatajaid Palu teeninduspunktis turgutati.
Ajakirjanik Jüri Saar: Otepääle sõites tundus uskumatu, et maraton võiks toimuda. Rajal tundub uskumatu, et keegi võis selles kahelda
Tänasel Tartu maratonil on esindatud ka Tartu Postimehe toimetus. Meie arvamustoimetaja Jüri Saar startis koos tuhandete teistega hommikul kell üheksa 63 kilomeetiri pikkusele rajale ja vahendas rajamuljeid Palu teeninduspunktis.
Lehm purustas ringristmikul auto esiotsa
Tartu-Viljandi maantee kolmandal ringristmikul Viljandi poolt saabujaid põrnitsenud vitstest punutud lehm sai Tartu poolt sõitnud autolt löögi, mistõttu on ta nüüd pooleldi kõhuli. Otse üle peaaegu lumeta haljasala sõita üritanud masin ei ole jäänud karistamata: lehma esijalgade ja udara juures v...
Galerii: korvpallitähed andsid elamusterohke etenduse
Pealtvaatajaist pilgeni täis Tartu ülikooli spordihoones andsid mitmest rahvusest korvpallikuulsused elamusterohke spordietenduse, mille kõige tähtsam vaatus oli tähtede mäng. Selle võitis Eesti-Läti ühise liiga staaride meeskond, olles Soome Korisliiga meestest parem 111:105.
Galerii: Elvas ootavad võistlejaid jäine rajapõhi ja auravad supikatlad
Tartu suusamaratoni finišipaigas Elvas on kohal juba toitlustajad ning ka osa pealtvaatajaid. Maratonivõitja peaks finišisse saabuma umbes kell 11.35.
Droonivideo ja galerii: Tartu suusamaratoni pikale distantsile startis ligi 3500 suusasõpra
Kell 9 startis Otepäält Tartu suusamaratoni pikale 63 kilomeetri pikkusele distantsile ligi 3400 suusasõpra.
Maaülikoolis plumpsusid kodumaise veini pudelitelt korgid
Eesti maaülikooli metsamajas plumpsusid laupäeval veinipudelitelt korgid ja pokaalidesse kallati mitut värvi kodumaist veini, nii mullita ja kui ka mulliga. Ametliku loaga veinitootjad pakkusid maitsta pudelitesse villitud kääritussaadusi. Viinamarjade infopäeval oli kätte jõudnud tund, mis tekit...
Foto: suur hunnik pinnast vajus Tartu servas sõiduteele
Nõlvaku tänava ja Aiandi tee vahel Tartus varises sõiduteele suur hunnik pinnast.
Legendaarne Jaak Salumets tutvus legendaarse Žalgirise varakambriga
Ei ole sobivamat päeva kui täna, et avada pidulikult spordi- ja olümpiamuuseumis legendaarse Kaunase Žalgirise korvpalliklubi varakamber. Sest täna on Leedu iseseisvuspäev.
Tillusõitjaid ja minimaratoni suusatajaid sula suurt ei seganud
Klubi Tartu Maraton teatel osales täna Tähtvere spordipargis peetud lasteüritustel esialgseil andmeil kokku 1310 last, kelle hulgas oli tillusõitjaid 989 ja minimaratonist osavõtjaid 321. Päike paistis, soojakraade oli vähemalt neli.
Galerii: lapsed läksid tillumaratoni rajale, jänesed ees, isad-emad taga
Tartu maratoni eelse päeva lasteürituste esimesse starti sättisid ennast lapsed, kellel on vanust kuni kolm aastat. Kõik võisid lähtekoridoris kaasa lugeda: «Üks, kaks, kolm!» Ja siis kõmatas sinise päikselise taeva poole stardipauk.
Saksa rahvusvähemused tutvustavad end rändnäitusel
Tartu ülikooli raamatukogu teisel korrusel saab vaadata näitust «Kahel maal. In Zwei Welten», milles tutvustavad ennast 25 erineva looga sakslased, kes elavad rahvusvähemusena Kesk- ja Ida-Euroopa ning ka endise Nõukogude Liidu riikides ja Taanis.
Vahtramahla kogumine juba käib
Kevade lähenemisest annab märku vahtramahl, mida asjatundjad on juba asunud koguma. Sellise tähelepaneku tegi eile üks Tartu maratoniks treenija Palu kontrollpunktist kilomeetri jagu eemal.
Riik kinkis mulle jupi naabrimehe metsast
Maa-amet korrastas eelmise aasta lõpus maa-andmeid, mille tulemusel viidi maatükkide piiri ja pindala andmed kooskõlla teiste kaardiandmetega. Maatükkide andmete uuendamisel kasutasid maa-ameti töötajad viimaseid aerofotosid, mille järgi võis muutuda nii maatüki suurus kui ka kõlvikud.
Edgar Savisaar esitles tartlastele kassi ja raamatut
Edgar Savisaar tutvustas Tartu kaubamaja Apollos paarikümnele tartlasele raamatut, mille kaanel on küll tema nimi, kuid ometigi ei ole ta selle raamatu autor. Ühtlasi tutvustas ta valget kassi, keda ta hoidis esitluse algul süles.
Linnaarhitekt tutvustab näitust «Tartu uueneb»
Teisipäeval, 19. veebruaril kell 17 algab Pallase galeriis Noorus ringkäik Tartu linnaarhitekti Tõnis Arjusega näitusel «Tartu uueneb», kus on välja pandud valik viimase paari aasta jooksul läbi viidud arhitektuurivõistlustele laekunud töödest.