Naised langesid koduvägivalla ohvriks
Politsei annab teada kolmest juhtumist, kus naisterahvad sattusid meeste vägivallatsemise sihtmärgiks.
Alam-Pedja looduskaitsealal jäi kadunuks eakas naisterahvas
Viimastel päevadel on politsei viinud läbi mastaapsed otsingud patrullide, teenistuskoerte, lennuki, drooni ja vabatahtlike otsijate kaasabil leidmaks prouat, keda viimati nähti Tartumaal Alam-Pedja looduskaitsealal.
Öösel põlesid viljakuivati ja elumaja
Lõuna päästekeskus annab teada kahest läinud ööl juhtunud tulekahjust.
Teadustöötajad nõuavad suuremat palka
Eile keskpäeval kogunes ligi sada teadustöötajat, tudengit ja teisi teaduse eest seisvaid inimesi haridus- ja teadusministeeriumi ette, et nõuda riigilt selles valdkonnas lubatud suuremat rahastamist.
Kristo Enn Vaga: seksisotsialism – kõigile vähe ja halvasti
Tartu Postimees avaldas EKRE noore poliitiku Kenno Põltsami arvamusloo (TPM, 10.9), milles ta mõistis hukka rasestumisvastaste vahendite kasutamise. Sellist arvamust oli muret tekitav lugeda mitmel põhjusel.
Maanteeamet kutsub puude rüüstajaid korrale
Tartu–Viljandi tee ääres Väike-Rakkes olid möödujad ja kohalik rahvas pikalt tunnistajaks sellele, mis juhtub teeäärsete puudega, kui hooldusniidukiga nende võrasid ja teemaa poole küünitavaid põõsaid robustselt tagasi lõigata.
Rattaringluses saabus argipäev
Nädala jooksul pärast Tartu rattaringluse kolmekuuseks saamist ja ühtlasi tasuta sõiduõiguse lõppemist ostis Tartu rattaringluse aastapileti 551, nädalapileti 62 ja päevapileti 212 inimest. Aktiivseid sõiduõigusega kasutajaid jäi ülelinnalisele rendirattasüsteemile 6620, kellest suurem osa on sõi...
Külli Leppik Edgar Valterist: ta oli väga hea inimene
Edgar Valterit tunnevad tema piltide ja raamatute järgi paljud inimesed. Teda päriselt tundnud on siiski vähesed. Üks neist on Külli Leppik, Edgar Valteri kasutütar ja pärandi hoidja. Külli Leppik on ka Eesti Rahva Muuseumis täna avaneva kahe näituse «Pöörismäe puuslike võim ja vägi» ning «Edgar ...
Baltikumi suurima ärifestivali käivitaja Andres Kuusik: sTARTUp Day idee sündis saunalaval
Tartu Teerajajate alleele jäädvustasid eelmisel nädalal jäljed Vanemuise teater, keda esindas Kristiina Alliksaar, kooli- ja koorijuht Undel Kokk ning sTARTUp Day looja Andres Kuusik. Kui kahe esimese kohta teadsid inimesed kohe, mille ja kellega tegu, siis Andres Kuusiku puhul jäi kõrvu korduval...
Monica Rand: kaasav eelarve – kellele ja milleks?
Aprillis esitasid tartlased kaasava eelarve rahastusele võistlema 78 ideed ja juunikuu lõpus selgusid arutelude käigus need 25, mis nüüd peagi jõuavad rahvahääletusele.
Elva spordihoones peeti sarikapidu
Neljapäeval peeti Elva spordihoone sarikapidu ning katuselt toodi ära pärg, mis tähistab ehitustööde jõudmist järku, kus hoone on saavutanud oma kõrguse.
ERMi osalussaalis saab näha talumeeste insenerimõttest sündinud lukusüsteeme
Järgmisel kolmapäeval avatakse Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis ajalooliste kodalukkude teemaline näitus.
Jaan Tooming toob vaatajate ette Kaupo ja Lembitu kohtumise
Lavastaja, näitleja ja kirjanik Jaan Tooming (73) tähistab oma lavastajategevuse 50. aastapäeva sellega, et toob Eesti Rahva Muuseumi ja Toomteatri koostöös ERMi teatrisaalis vaatajate ette «Kaupo ja Lembitu». Esietendus on täna õhtul.
Nooruk virutas mehele tooliga
Kolmapäeva hommikul teatati politseiele, et Tartumaal Kastre vallas Kaagvere külas lõi 15-aastane noormees tooliga 41-aastast meest.
Fotod: sissemurdjad peksid endise onkoloogiakliiniku sassi
Vallikraavi 10 asub endine onkoloogiakliinik, kuhu Sõbra Kinnisvara tahab ehitada külaliskorterid. Majas töötav ehitaja Alvar Leius postitas Facebooki, et septembri jooksul on mitu korda majja sisse murtud ning seal lõhkumas käidud.
Fotod: kurvist välja sõitnud Volkswageni teekonna lõpetas teine hekk
Kui üks Tartu - Jõgeva maantee lähedal Maramaal elav kodanik täna hommikul aknast välja vaatas, avastas ta ehmatusega, et tema koduaias seisab sõiduauto.
Täna toimub Tartus ülelinnaline esmakursuslaste ristimine
Täna õhtul toimub Toomemäel rebaste ristimine ehk rebasteerimine, kuhu on oodatud kõik Tartu kõrgkoolide esmakursuslased, kellest saavad ristimise käigus täisväärtuslikud tudengid.
Uus silmarõõm läks kalliks maksma
Vastu sügist on ülikoolilinnas valminud üks ja valmimas veel üks uus haljasala. Peale nende on linna haljastuses tulemas teisigi muutusi, märksõnad on keskkonnasäästlikkus, liigirikkus ja vähem lärmi. Muutuste tuultes on aga tähtsas kohas, Tartu tammikus, tarvilik ja juba mitu aastat tagasi kavan...
Tartu turul müüdud mõrud mustikad vastasid nõuetele
Mustikad, pohlad ja jõhvikad on kodumaised metsasaadused ning võiks arvata, et turult ostetud kohalikke marju on ohutu süüa isegi pesemata. Tartlase Mäidu Roosipuu juhtum paneb selles kahtlema.
Milline idee muudab Tartut?
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonnale laekus tänavu kaasava eelarve 25 ettepanekut, mis lähevad rahvahääletusele.
Teadusfestival keskendub katsetele
Tänavuse Teadlaste Öö üritused on peamiselt koondunud järgmisele nädalale, ent Tartus saab festival alguse juba täna õhtul, kui Krempli kohvikus arutletakse ülekaalu geneetika teemadel.
Ameeriklane ja tartlane mängivad üheskoos bluusi
Ameerika Ühendriikidest New Jerseyst pärit bluusimees James Dalton on laulik ja maailmarändur, poeet ja jutuvestja, kes on leidnud endale kuulajaid nii väikestes klubides kui ka suurtel festivalilavadel. Täna esineb ta Sügisjazzi läkitatuna Genialistide klubis koos tartlasest kitarristi Andres Ro...
Seeniormehed kuulsid ministrilt toetavaid sõnu
Kodukotuse seeniormeeste klubi kutsus eile oma üldkoosolekule kultuuriminister Tõnis Lukase, et uurida tema arvamust Staadioni 48 maja tulevikust ning meeste edasisest tegevusest kas seal või kuskil mujal.
Artur Kuusi karikatuur: loomad rattaringluses.
Jüri Laurson: ülim aeg mõelda energia­julgeolekule
Eestis on elektri kasutuselevõtust möödunud juba rohkem kui viis inimpõlve. Erilist tähelepanu on pööratud energiajulgeoleku kindlustamiseks kohalikul kütusel põlevkivil töötavate elektrijaamade ehitamisele. 1971. aastal lõpetati 1600 MW võimsusega Balti soojuselektrijaama väljaehitamine, neli aa...
Risto Mets: särtsurattad muutsid linnapilti, kuid rattakultuur peab järele tulema
Harvad pole olukorrad, kus jalakäijal on ülekäigurajal targem elektriratta eest ära hüpata või kõnnitee kõrvalt rohuplatsilt ruumi juurde haugata.
Tartu tähistab autovaba päeva peoga raeplatsil
Eeloleval pühapäeval, 22. septembril oodatakse tartlasi autovaba päeva tähistama.
Linnavolinik Andrus Punt selgitab, miks ta soovitas EKRE liikmetel end põlema panna
Eile jõudis ajakirjandusse sõnum, kuidas linnavolinik Andrus Punt Tartus Genialistide klubis ütles suuremas seltskonnas juteldes välja lause «Kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna».
Tartu pianist ja Leedu viiuldaja kohtusid taas
Tartu ülikooli aulas tulevad neljapäeval kuulajate ette leedu viiuldaja Rasa Vosyliūtė ja tartlasest pianist Tanel Joamets, et esitada kolm romantilist viiulisonaati.
Spetsialistidel pead koos: kuidas kaitsta lapsi meditsiinilise kiirguse eest
Radioloogiliste uuringute vajalikkuses ei kahtle tänapäeval keegi. Need on tarvilikud patsiendile, kelle haigus nõuab kiiret ja ülimalt täpset diagnoosi, et arst võiks teha õige raviotsuse ning päästa inimese elu.Radioloogilised uuringud tulevad appi siis, kui muudest kliinilistest vahenditest ja...
Sadamaraudtee kaobki linnast ja pikk teekoridor jääb ootele
Eesti Raudtee AS ning raudtee ehituse, remondi ja hooldusega tegelev OÜ Polarwerk alustasid esmaspäeval Tartus Turu ja Teguri tänava vahel, vanametalli kokku ostva ASi Kuusakoski kõrge plangu taga sadamaraudtee ülesvõtmist. Tööle pannakse punkt oktoobri lõpuks ning pole teada, kui kaua enam kui k...
Asendusõpetaja annab pedagoogile võimaluse hinge tõmmata
Tabivere põhikooli eesti keele õpetaja läks möödunud sügisel lapsehoolduspuhkusele ning kiiresti oli tarvis leida asendaja. Kaheks nädalaks läks Tartust ligi 20 kilomeetri kaugusele 6.–9. klassi õpilaste ette Liina Maurer, kes õpib Tartu ülikoolis hoopis prantsuse keelt ja kirjandust.
Urmas Klaas: tiitel on käes – mis edasi?
Tartule võidu toonud kultuuripealinna programmi pealkiri «Ellujäämise kunstid» on tekitanud küsimuse, miks räägib hästi toimiv linn ellujäämisest. Programmis on peale kultuuri hulk olulisi märksõnu: elukeskkond, nähtavus, ligipääsetavus, vaimne tervis. Need on tähtsad terves Euroopas.
Valge maja kolme korrust teeb hubasemaks värviline tekkekunst
Artur Tuur Kuus rassis mitu nädalat valges majas, mis asub musta pangamaja kõrval suure Vanemuise lähedal, et seada väljapanekuks värvilised, enamasti väga värvilised teosed. Mõni päev tagasi andis ta kõikidele teada, et tööd on lõpuks ometi üleval, signeeritud ja sildistatud.
Anne kanali veepargis käis mitu tuhat huvilist
Juunis Anne kanalil tööle hakanud O2 veepark lõpetas esimese hooaja augusti lõpus. Nüüdseks on pargipidajad atraktsioonid veest kokku korjanud ning uue suveni hoiule pannud.
Vald pakub vanal sõjalennuväljal kohta erakoolile ja -lasteaiale
Tartu külje all Tila külas, täpsemalt Eesti Rahva Muuseumi (ERM) taha jääval alal käib tõeline kinnisvaraehituse buum: valmis on pea pooled Nõlvakaare tänava ridaelamutest, peatselt valmivad esimesed kortermajad Raadiraja tänaval ning järgmisel kevadel algab Erminurme teel korterelamute ehitus.
Arena suurhalli projekt astus sammu edasi
Nelja aasta eest võitis Tartu kaasava eelarve hääletuse Arena suurhalli eskiis. Nüüd on projekt sealmaal, et linnavalitsuse Tartu arengukava ja eelarvestrateegia eilsel koosolekul kinnitati, et Arena hall lisatakse arengukavasse, kui volikogu selle heaks kiidab.
Video: eriti kiire! Ülekäiguraja juures gaasi lisanud juht seadis ohtu nii kooli suunduvad õpilased kui vastu sõitvad autod
Lugeja saatis toimetusse reede hommikul Ülenurme gümnaasiumi juures autokaameraga salvestatud video, milles on näha, kuidas üks autojuht otsustas ülekäiguraja juures gaasi lisada, et just liikuma hakanud masinatest mööda uhada. Ohtliku manöövri tõttu pidi üks vastu sõitnud autojuht kokkupõrke väl...
Fotod: rahvusvahelise sõjafilmi võteteks rajati Tartumaale tõetruud kaevikud
Elva lähedal Tamsa külas toimuvad neil päevil Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi «Erna on sõjas» võtted, mille tarvis kaevati kuplilisele maastikule Esimese maailmasõja aegse Saksa kaevikute koopia.
Peksa saanud mees viidi haiglasse
Esmaspäeva õhtul löödi Jõgeval Suurel tänaval 28-aastast meest, kelle meedikud haiglasse tervisekontrolli viisid.
Kaarsillal saab tutvuda Tartu kaasava eelarve ideedega
Tänavuse Tartu kaasava eelarve tänavuste ideedega saab alates sellest nädalast tutvuda Kaarsilla näitusel, kus on väljas 25 ettepanekut, mille hulgast saavad tartlased valida endale meelepärased 3.-9. oktoobril toimuval rahvahääletusel.
Täna algavad Tammelinna päevad
Täna algavad järjekorras juba 16. Tammelinna päevad. Linlasi oodatakse osa saama eriilmelistest üritustest Tammelinnas, olgu selleks siis jalutuskäik Tammelinna ajaloolistel radadel, kinoõhtu Tamme koolis või suur perepäev Tamme staadionil.
Tõnis Arjus õhksoojuspumpade seadustamise okkalisest teest
Hoolimata e-riigi eduloost on süsteemides sellegipoolest konarusi, mille tuvastamisel on oluline roll muu hulgas kodanikel.
Vaataja seatakse rakkesse kõrvadest jalataldadeni
Annelinna gümnaasiumis käivad ehitustööd linna võetud laenu toel
Tartu linn on võtnud ette haridusasutuste taristu igakülgse uuendamise. Augusti lõpus valmisid põhjalikult rekonstrueeritud Variku kool ja uus spordihoone ning möödunud aastal Raatuse kool, järjekorras on veel mitu kehvas seisus kooli ja lasteaeda.
Alexela juht: Tartu gaasitankla riket uurib kolmkümmend spetsialisti
Gaasibusside tankimiseks rajatud Alexela suur CNG-tankla on jälle töökorras, kuid kompressorite topeltrikke põhjus ei ole selge. Seda uurib umbes 30 Eestisse sõitnud spetsialisti, ütles Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.
Pimeda ilmasamba uuendamine luhtus kolm korda järjest
Et Emajõe veetase on tublisti alanenud, on silmaga näha, aga Tartu südalinnas jõe kaldal kõrguv veemõõdusammas sellest märku ei anna. Pole teada, millal eelmisel aastal rivist välja läinud sammas uueneb ja tööle hakkab.
Tartu idufirma kaasas seitsmekohalise investeeringu
Tartus poolteist aastat tagasi tegutsemist alustanud idufirmat Fractory toetasid investorid seitsmekohalise summaga. See oli juba teine suurtoetus, mille ettevõte tegutsemisaja jooksul sai.
Algas registreerimine Tartu ettevõtlusnädala üritustele
Tänasest algas registreerimine 7.–12. oktoobrini toimuva Tartu ettevõtlusnädala arvukatele avalikele üritustele. Tartu ettevõtlusnädala tänavune moto on «Samm sinu unistusteni».
Galerii: Aukodanikud istutasid Tartu tammikusse uusi puid
Täna kell 13 istutasid 2018. ja 2019. aastal valitud Tartu linna aukodanikud Tartu tammikusse uued puud. Kuus uut aukodanikku, kes labida mulda lõid, olid Tiina Talvik, Rutt Hinrikus, Joel Luhamets, Leida Kikka, Heldur Viires ja Ago Kõrgvee.