Autovabal päeval saab Tartus proovida erinevaid kaherattalisi ja nautida Tanel Padari kontserti
Laupäeval, 22. septembril on Tartu kesklinnas autovaba päev, mil korraldajate sõnul jagub tegevust igas vanuses linlastele.
Metallica annab järgmisel suvel ERMi õuel suure lennuväljakontserdi
Järgmisel suvel esineb Tartus Eesti Rahva Muuseumi (ERM) taga endisel sõjaväelennuväljal legendaarne hevimuusikabänd Metallica.
Folklorist Eda Kalmre esitleb suurt kuulujuttude ja legendide kogumikku
21. septembril kell 14 algab Eesti Kirjandusmuuseumi saalis  konverents imepärasest muistendite-maailmast, kus kõnelevad Mare Kõiva, Mall Hiiemäe, Risto Järv, Ülo Valk ja Rita Repšienė ning kus Eda Kalmre tutvustab kogumikku «What a Wonderful World of Legends. Articles on rumours and legends».
Tartu uut bussiliinivõrku tutvustavad arutelud jätkuvad kutsehariduskeskuses
Reedel, 21. septembril toimub tulevast bussiliinivõrku tutvustav avalik arutelu Tartu kutsehariduskeskuse Kopli 1 õppehoones. Oodatud on Variku, Ropka ja Jalaka piirkonna elanikud, aga ka kõik teised huvilised on teretulnud arvamust avaldama ja kaasa rääkima. Teisipäeval, 25. septembril on arutel...
Tähtvere selts kutsub eeloleval nädalavahetusel õunaõuesid avastama
Eeloleval nädalavahetusel ootab Tähtvere selts huvilisi järjekordsetele õunaõuepäevadele, mis pakuvad võimalust avastada linnaosa rikkalikku kultuurilugu ning ärgitada kogukonda ühiste eesmärkide nimel tegutsema.
Mihkel Kree lahkus TÜ teaduskooli juhi kohalt, kuna teaduskooli entusiastide initsiatiiv ei leidnud toetust
2016. kuni 2018. aastani Tartu Ülikooli teaduskooli juhtinud Mihkel Kree oli valmis rääkima, miks ta tänavu märtsis ametikuuest loobus. Teaduskooli uuele direktorile Riin Tammele soovib ta aga jõudu ja indu.
Algab Riia ja Vaksali tänava ristmikule ehitatava kergliiklussilla ja -tunneli projekteerimine
Tartu linnavalitsus annab teada, et Riia-Vaksali tänava ristmiku rekonstrueerimise ning kergliiklustunnelite ja kergliiklussilla rajamise eelprojekti hakkab koostama OÜ Tinter-Projekt.
ERMi endine näitusemaja läheb tühjana vastu kolmandale talvele
Eesti Rahva Muuseumi endine näitustemaja Kuperjanovi 9 seisab juba kolmandat aastat tühjana. 2016. aasta esimesest poolest, mil ERM Raadile kolis, on see oodanud uut kosilast.
Tartust sõidab paavsti sõnumist osa saama nelisada inimest
Jüri Kõre: kas tõesti valimised tulevad jälle vanamoodi?
Briti kolleeg saatis kutse konverentsile, kus tehakse vahekokkuvõte sealsetest sotsiaaltöö reformidest. Kaks aastat tagasi otsustasid britid, et lastekaitses ei saa vanamoodi edasi toimetada, ja alustasid haridusministeeriumi haldusalasse kuuluva laste sotsiaaltöö ümberkorraldamist.
Elva saab tuleval aastal sõstarde ja purskkaevudega keskväljaku
lva vallavalitsus kuulutas 10. septembril välja Elva keskväljaku rajamise ja Kesk tänava rekonstrueerimise hanke. Plaani järgi peaksid üle kahe miljoni euro maksvad ehitustööd lõppema juba järgmise aasta sügiseks.
Kunstnikust õppejõud tõi näha magusaid unenägusid
Täna avab Tartu ülikooli kunstide keskuse galeriis Toomel autoritehnikas teoste näituse sama keskuse maalikunsti dotsent Anne Parmasto. Pildid said esimesel ja teisel korrusel seina põhiliselt eile, väljapaneku pealkirjaks on autor pannud «Magusad unenäod vanas anatoomikumis».
Kaubamaja varikatuste ehitus lükkus ühest talvest teise
Vahur Kollom: eestikeelne õpe alaku Tartust
Eelmisel nädalal oli väga tähtsa riikliku küsimusena riigikogus arutelu venekeelsete lasteaedade ja koolide üleminek eestikeelsele õppele. Lõimumise, õppimise ja tööhõive seisukohalt on äärmiselt oluline, et Eestis elavad inimesed oleksid sarnases keeleruumis. Tähtis on jõuda ühisele arusaamisele...
Tänavu on Tartumaal süttinud hooldamata kütteseadmest kaheksa kodu
Järjest jahedamad ja rõskemad ilmad ennustavad peatse kütteperioodi algust. Ahiküttega majades ja korterites tähendab see üht: tuleb hakata ahju kütma. Veel enne, kui saab puud ahju pista ja tikku tõmmata, on vaja korstnad, lõõrid ja küttekehad korda teha. Kui palju maksab korstna pühkimine ja mi...
Lapse huvitegevus ja sportimine nõuab perelt üha rohkem raha
Igal aastal kaasneb lapse esimesse klassi saatmisega lapsevanematel küsimus, kas panna laps ka huviringi või trenni? Kas targem on oodata järgmist aastat, mil võsuke on juba suurem ja iseseisvam? Kuidas teha valik? Peale lapse huvi mängib olulist rolli ja huviringide ja treeningute maksumus.
Vargad viisid 4000 euro eest tööriistu
Politsei annab teada, et ööl vastu 18. septembrit murti Tartus Riia tänaval sisse ehitustarvete kauplusesse.
Tartu tähistab 28. septembril eakate päeva
Tartu linn ja Ropka-Karlova päevakeskus kutsuvad Tartu eakaid reedel, 28. septembril Vanemuise kontserdimajja eakate päeva tähistama. Üritus on tasuta ja kestab kella 10-17, uksed avatakse kell 9.
Kaasava eelarve ideid tutvustatakse Kaarsillal
Tartu kaasava eelarve tänavuste ideedega saab alates tänasest tutvuda Kaarsilla näitusel, kus on väljas 25 ettepanekut, mille hulgast saavad tartlased valida endale meelepärased 4.-10. oktoobrini toimuval rahvahääletusel.
Sulgpallur Kristin Kuuba siirdus Saksamaa kõrgliigasse
Möödunud hooajal BC Milano klubiga Itaalia meistriks kroonitud sulgpallur Kristin Kuuba on uueks hooajaks teinud sammu edasi ning siirdunud Saksamaa kõrgliigasse TSV 1906 Freystadti ridadesse.
Ahhaa avas keskkonnateemalise näituse
Teaduskeskus Ahhaa võõrustab sel nädalal rahvusvahelist multikonverentsi, mille raames avati ka uus, keskkonnateadlikkuse kasvatamisele suunatud näitus.
Jalgrattur sai löögi parklasse pööranud Passatilt
Eile hommikul juhtus liiklusõnnetus Tartus N. Lunini tänaval, kus 51-aastane mees sõitis sõiduautoga Volkswagen Passat parklasse parempööret sooritades ette kõnniteelt lähenenud jalgratturile, 19-aastasele mehele.
Kaja Kallas: Reformierakond lõpetaks valitsusse pääsedes tasuta bussisõidu ära
Ehkki Reformierakonna esimeest Kaja Kallast nähakse sageli ainsa poliitikuna, kellel võiks järgmise aasta varakevadel jaguda jõudu ja karismat, et seljatada keskerakondlasest peaminister Jüri Ratas, pole tema juhitav partei seni üle-eestiliste populaarsusküsitluste tulemustes silmapaistvat taastä...
Elo Lättemägi: noor ja probleem ei ole sünonüümid
Lihtne on teha uudis, et noored kogunevad, lisada pilte, ent milline on sellise kajastuse mõju ja kellele on selline postitus tegelikult mõeldud? Meil kõigil on oma minevikupagas ja oma lugu. Noortel on tähtis teada, et nemad pole mitte hukas, vaid nad on tulevik.
Teater Must Kast eemaldas uue hooaja lavastustelt katte
Teater Must Kast avas laupäeval uue hooaja. Pärast maailmakoristuspäeval osalemist ja jalutuskäiguga ühendatud läbilinnalavastust lõppes päev botaanikaaias piknikul uute lavastuste tutvustusega.
Reno Laidre: Hipodroomi planeering avab tartlastele armsa männimetsa
Hipodroomi 4 maaüksuse detailplaneeringut on arutatud aastaid, selgitusi on jagatud kohtumistel, suuliselt, kirjalikult, ajalehes, raadios, sotsiaalmeedias. Protsess sai alguse 2004. aastal, kui Tartu volikogu algatas Hipodroomi 4 ja Männimetsa tee 3a detailplaneeringu, ning neliteist aastat hilj...
Agnes Sirkeli mälestusturniiril petangis jäid tartlased neljandaks
16. septembril leidis Eesti Rahva Muuseumi viinaköögis ja selle ümbruse pargiteedel aset Agnes Sirkeli II mälestusturniir petangis, mis kujunes äärmiselt pingeliseks. Esikoha võtsid lätlased.
Joobes mees läks endise elukaaslase juurde tüli norima
Politsei annab teada kolmest Tartus ja Tartumaal aset leidnud vägivallatsemisest.
Variku kool loodab uuendusega mainet parandada
Suvel olid Variku kooli remondiks vajalikud 3,4 miljonit eurot veel puudu ja kooli saatus ebaselge. Sellest hoolimata oli linnavalitsus optimistlik ja alustas ehitust, õpilased koliti juba asenduspinnale ja töömehed hakkasid koolimajas lammutama.
Vargad viisid sülearvuteid, küljepeegli ning rendihaagise koos minilaaduriga
Viimastel päevadel on pandud Tartus toime rohkelt vargusi. Pihta pandi näiteks Mercedese küljepeegel ning rendihaagis koos minilaaduriga.
Kahe jetimehe lõbusõit Peipsil sai kiire lõpu
Laupäeva pealelõunal kontrollisid piirivalvurid Praagalt Peipsile väljunud enam kui 30-pealist seltskonda jettidel ning tuvastasid, et kahel veesõidukit juhtinud mehel puudus selleks õigus.
ERMi näituse kunstimapp pälvis Eesti disainiauhindade konkursil esikoha
Läinud reedel tunnustati Eesti disainiauhindade galal viimase kahe aasta disainiparemikku. Eesti Rahva Muuseumis avatud tekstiilikunstnik Anu Raua vaibanäituse «Isamaastikud» juurde kuuluv kunstimapp pälvis trükiste kategoorias kulla. Disaini lõi Marje Eelmaa Tuumik Stuudiost.
Tartu Rattamaraton tõi radadele üle 8300 sõitja
Suuruselt maailma kolmandal maastikurattamaratonil, 21. Tartu rattamaratonil oli esialgsetel andmetel 8312 osalejat.
Keskkonnateadlikud Popi ja Huhuu
Karlova teatri selle hooaja avalavastus «Popi ja Huhuu ehk Isanda ilmutus» seob Friedebert Tuglase novelli tegevustiku praeguse ehitusmüra ja tolmu täis Tartu linnatänavatega ning tõstab esile kahe peategelase, koera ja ahvi käitumismustrite vaatemängulise külje.
Arvatav tarurüüstaja langes jahimeeste saagiks
Miljööväärtuslik kortermaja asendatakse uue elamuga
Tartu linnavalitsus otsustas eelmisel nädalal anda loa Supilinnas Herne 57 kinnistul asuva hoone lammutamiseks. Möödunud sajandi esimesel poolel ehitatud miljööväärtusliku kortermaja allesjäämise eest võitles küll Supilinna selts, kuid nüüd on maja kehva seisukorra tõttu kinnistu omanikul, osaühi...
Sirje Toomla: ühest äraspidi terminist
Kuu alguses me saame kõik elektriarve. Sain minagi. Viskasin nagu ikka sellele pilgu peale, jõudsin veel mõelda, et küll nöörivad, ning kui olin juba arvet kinni panemas, jäi silm toppama sõnapaaril taastuvenergia tasu. Teada-tuntud väljend, aga korraga tundus, et siin on midagi viltu. Ma ei pea ...
Must Kast avas oma uue hooaja läbilinnalavastusega
Teater Must Kast avas täna oma uue hooaja. Pärast maailmakoristuspäeval osalemist linna lähedal metsatukas kogunesid näitlejad ja teatrihuvilised Sõpruse silla Annelinna-poolse otsa alla, kust algas lavastaja Jaanika Tammaru juhtimisel läbilinnalavastus.
Vanemuise sümfooniaorkester ja kontserdimaja avasid ühiselt hooaja
Eile õhtul tuli Vanemuise sümfooniaorkestri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja avakontserdina kontserdimajas Mihhail Gertsi dirigeerimisel ettekandele Ludwig van Beethoveni «Missa solemnis» ehk «Pidulik missa».
Tänavad ootavad nime, veel saab teha ettepanekuid
Tartu linnavolikogu avalikustas Ropka tööstuse linnaosas kolmele tänavale nime määramise eelnõu. Volikogu teeb ettepaneku kolmele sealsele tänavale, mis asuvad veel osaliselt välja kujunemata tänavatevõrguga alal, panna nimeks Turu põik, Selli tänav ja Meisli tänav.
Vandaalid lõikasid läbi maja kaks ülemist seinapalki
Eile hommikul teatati politseile, et Mustvee vallas Nautrasi külas on ehitusjärgus majal läbi lõigatud kaks ülemist seinapalki. Esialgne kahju on 3500 eurot.
Uuel nädalal saab geenidoonoriks hakata ka apteegis
17.-29. septembrini saab Tartu Lõunakeskuse Apothekas hakata geenidoonoriks. Kui varem oli see võimalus suurematel üritustel või arsti juures, siis saab nüüd vereproovi geenivaramu heaks anda ka apteegis.
Galerii: Tartu ja Lüneburg tähistasid pingi avamisega koostöö 25. aastapäeva
13.-15. septembrini külastab Tartut sõpruslinnast Lüneburgist saabunud delegatsioon, mida juhib linnapea Ulrich Mädge. Seitsmeliikmeline delegatsioon saabub Tartusse tähistama kahe linna vahelise koostöö 25. aastapäeva.
Tartu õpilaskonverents paneb gümnaasiumiõpilased proovile
Juba 5. oktoobril ootab Tartu südalinnas tegutsev SPARK Makerlab noori Tartu ettevõtlusnädala programmi kuuluvale õpilaskonverentsile «Mina, ettevõtja!». Tasuta üritus saab alguse hommikul kell 10 ning päeva jooksul toimuvad mitmed ettekanded ja praktiline meeskonnakoolitus.
Tõrvas toimub viiendat korda Lõuna-Eesti ainus dokfilmide festival
11.-14. oktoobrini on kõigil dokfilmi huvilistel põhjust seada sammud Tõrvasse, kus toimub viiendat aastat järjest Tõrva Dokfest. Lisaks filmiprogrammile toimuvad arutelud filmitegijate ja peategelastega, kellega koos on võimalik filmide vaatamisest tekkinud ideid arutada ja küsimustele vastuseid...
Estiko pingi ideekonkursi võitis Mati Karmin
Estiko sajandaks juubeliks mõeldud pingi ideekonkursi võitis skulptor Mati Karmin. Kammikujuline pink on plaanis paigaldada Pirogovi platsile.
Artur Kuusi karikatuur: ega ainult Maal ei koristata
Kõige kauem samas kohas asunud antiigipood sulgeb ukse
Tartus kõige kauem samades ruumides tegutsenud antiigiäri Saurus asub südalinnas Küütri tänavas. Nüüd on tekkinud aknale silt, et pood suletakse 15. novembril. Kurb uudis, kommenteerisid konkurendid. Üks omanikke Andrus Rüütli rääkis uste sulgemise põhjustest ja sellestki, et tegevus jätkub tõenä...
Eplik tahtis uuel plaadil Eplikust lahti saada
Vaiko Eplik ilmutas suvel oma kümnenda sooloplaadi «Uus karjäär uues linnas» ja esitleb seda täna koos oma bändiga kell 21 Tartu Uues Teatris (Lai 37). Nime Vaiko Eplik ja Eliit all on ta albumeid välja andnud 2006. aastast.
Autojuhid võivad punaste bussidega terve nädala tasuta sõita
Eeloleval Euroopa liikuvusnädalal saavad kõik autojuhid elukohast sõltumata Tartu linnavalitsuse loal siinsete punaste linnaliinibussidega tasuta sõita. Eesmärk on tuua rohkem sohvreid oma sõiduki roolist ühissõidukitesse ja järgmise sammuna ärgitada neid ka rohkem kondimootorit kasutama.