Soome Lidl korjas lettidelt salmonellakahtlusega hakkliha
Lidl korjas poelettidelt ära kaks partiid hakkliha pärast seda, kui üks proov andis positiivse tulemuse salmonellabakterile.
USA riigivõlg on 2000 Eesti eelarvet
USA riigivõlg on tõusnud esimest korda üle 22 triljoni dollari ehk 19,4 triljoni euroni, teatas rahandusministeerium. Võrdluseks, Eesti riigieelarve on tänavu veidi üle 11 miljardi euro ehk jämedalt 2000 korda väiksem, kui USA riigivõlg.
Ülemiste keskus «pargi ja reisi» parkijaid tõrjuma ei asu
Kui Tallinnas asuv Kristiine kaubanduskeskus piirab esmaspäevast alates tasuta parkimise aega neljale tunnile, siis linna teises servas asuv Ülemiste keskus nn «pargi ja reisi» eesmärgil parkijaid tõrjuma ei asu.
Eestlaste õnnetunne on teist aastat samas seisus
Üle-eestilise brändiuuringu põhjal teevad lisaks rahale eestimaalasi õnnelikumaks lapsed ja haridus, oskus tähtsustada õppimist ja väikeste asjade märkamist. Brändidest pakuvad õnnetunnet kõige enam RMK ja Apollo.
Odava soojamaareisi broneerinud pere jäi ootamatult puhkuseta
Pere, kes broneeris septembris Leedu reisikorraldajalt Gidy Tour kevadeks ette kõik hinnas reisipaketi Türki, sai jaanuaris äkitselt teate, et nende broneering enam ei kehti, sest nädalase reisi hotellihind on tuhande euro võrra kerkinud.
Targa hoiustaja üheksa olulist küsimust
Hoiustamine on suurepärane võimalus nii oma unistuste elluviimiseks kui ka tagala kindlustamiseks keerulisemateks eluperioodideks.
Lugeja pilt: purgiherneste sisse oli eksinud ussike
Postimehele saatis pildi lugeja, kes leidis purgiherneste seest ussi. Herneussist paistab röövik suurem olevat, pigem meenutab ta kapsaussi.
Helsingis suleti ohutusele vilistamise tõttu üheksa põgenemistuba
Helsingi päästjad on palunud linnal ametnikel sulgeda üheksa põgenemistuba, seniks kuni nad oma evakuatsiooni probleemid lahendavad.
Lugeja küsib: kui kaua tohib säilivustähtaja lõppenud leiba müüa?
«Mitu päeva võib leiba müüa peale realiseerimiskuupäeva lõppu ehk parim enne möödas?» küsis lugeja.
Numbriveaga postipakk võib võõrastesse kätesse sattuda
Internetist tellides või postipakki saates tuleks erilist tähelepanu pöörata saaja numbrile. Vastasel juhul võib postipakk valedesse kätesse sattuda.
Video: vaata, kui lumise autoga võib seaduse silmis liigelda
Postimehe ajakirjanik käis liiklusõiguse eksperdi, vandeadvokaat Indrek Sirkiga, lumist autot puhastamas, et saada selgeks, kui lumise autoga võib seaduse silmis liigelda.
Loomakaitsja Nähtamatutest Loomadest: «kampaania eesmärk on abistada kanu ning soovime, et Prisma teeks sama»
Eelmise aasta detsembris alustas loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kampaaniat, mis kutsub Prismat üles loobuma puurikanade munade müügist üleminekuajaga aastaks 2025.  Kampaania motiividest kirjutab Nähtamatude Loomade kampaaniajuht Birgit Nurmela.
Segadus lasteaia köögipoolel päädis õõvastava vaatepildina laste taldrikutel
Postimehele saatis pildi Saku vallas asuva Päikesekillu lasteaialapse vanem, kelle sõnul on alates sellest, kui Saku vald toitlustamise enda kätesse võttis, jäänud paljude laste kõhud tühjaks. Pärast Postimehe päringut lõpetati töösuhe toitlustusteenistuse juhiga.
Hiidlastel mure: saarlaste parvlaevad murravad jääd vaevata, hiidlaste omad jäävad aga hätta
Mõni aeg tagasi postitas vedaja, TS Laevad oma sotsiaal­meedia kontole pildi, kuidas parvlaev Piret täitis jäämurdja rolli ja aitas kaubalaeva läbi jää Virtsu sadamasse ja sealt välja, sama projekti järgi ehitatud Hiiumaa ja mandri vahet sõitvad parvlaevad on aga jää läbimisega hädas.
Keelatud: autoremonditöökodasid köeti kasutatud autoõliga
Keskkonnainspektsiooni töötajad tuvastasid paljudes Võrumaa autoremonditöökodades vanaõliga kütmise, mis on keelatud.
Ministeerium kaalub lamellrehvide osalist keeldu
Majandusministeerium arutab ekspertide ja partneritega, kuidas vähendada Eesti liikluses selliste rehvide kasutamist, mille omadused ei sobi siinsete ilmastikuoludega, vahendas ERR.
Eesti pandisüsteem on eeskujuks teistele riikidele
Jaanuaris ja veebruaris tutvustas Eesti Pandipakend Malta, Kosovo ja Gruusia delegatsioonidele Eestis edukalt toimivat joogipakendite tagatisrahasüsteemi. Kokku on Eesti pandisüsteemi edulooga tutvumas käinud mitmekümne erineva riigi esindajad.
Harvardi uuring: avatud kontorid on kõige rumalam töökorraldus, mis eal on eksisteerinud
Harvardi teadurite uuringust selgus, et avatud kontoriplaneering pigem vähendab kui suurendab näost näkku suhtlust.
Põrgulik reis: viie tärni hotelli asemel ootas tarbijat ees räpane ja sääski täis urgas
Tarbijavaidluste komisjoni jõudis Tez Tourist pakettreisi ostnud tarbija kaebus, kellele müüdi Kreeka viie tärni hotelli pähe räpane ja sääski täis ööbimiskoht, mille kohalik valitsus oli varasemalt sanitaarnõuete rikkumise tõttu sulgenud. Tez Touri sõnul oleks pidanud tarbija reisituusikut täpse...
Üllatav koostisosa, mille abil saad eriti maitsvad pannkoogid
Seest kohevad ja pealt krõbedad pannkoogid on nii mõnegi unelmate hommikusöök, kuid ka lihtsa retsepti juures ei tule koogid alati välja.
Kalle Klandorf lumeuputusest: lumehelbekeste põlvkond ei oska labidat kätte võtta, et autot välja kaevata
Teeolud pealinnas on olnud viimastel päevadel kehvad nii sõidu- kui ka kõnniteel, kuid abilinnapea Kalle Klandorfi hinnangul langeb oma vastutus ka noorele põlvkonnale, kes ei oska oma autot lumest välja kaevata, vahendas ERR.
Milliste autode automaatkäigukastid kõige tihedamini remonti vajavad?
Mis puutub auto käigukasti, siis jagunevad siin ruttu inimesed kahte leeri – on neid, kes ütlevad, et automaatkäigukastiga on raskem autot tunnetada, kui ka neid, kes väidavad, et manuaalkäigukast on lihtsalt tüütu.
Palmersi imetamiskreem on tervisele ohutu
Terviseamet kinnitab, et Palmersi kaubamärgi imetamiskreem Palmer’s Nursing Butter on tervisele ohutu ega sisalda tervisele kahjulikku metüülkloroisotiasolinooni.
Tööriistapoed: relakakettad lendavad juppideks eelkõige tööohutusele vilistamise, mitte aegumistähtaja tõttu
Tööinspektsioon on tarbijakaitseameti ja tehnilise järelevalve ametile esitanud palve kontrollida kõiki tööriistapoode, et tuvastada müügil olevaid aegunud kuupäevaga lõike-ja lihvimiskettaid.
Volvo kutsub tagasi tuhandeid autosid
Rootsi autotootja Volvo kutsub autoomanikke poodi tagasi tooma 13 000 Volvot Rootsis ja 167 000 mujal maailmas, kuna tagaluugi avamissüsteem ei pruugi toimida külmakraadidega.
Ettevõtted varjavad, palju klientide boonuspunktidest tuulde lendab
Kliendikaartide boonusprogrammid on väga erinevad: mõni aitab raha koguda, teisega tuleb veel peale maksta, et oma kogutud punktid kaupade-teenuste vastu vahetada.
Kaks surma ja 35 ohvrit: ehituspoodides müügil aegunud relakakettad on aastate jooksul kaks töötajat hauda viinud
Lõunapausilt naasnud töötaja alustas detailide ettevalmistamist kasutamiseks. Töö tegemiseks kasutas ta relakat, millelt oli eemaldatud kaitse. Detaile lihvides purunes relaka ketas ja üks kettaosa tungis töötajale rindu – otse südamesse. Kohale kutsutud kiirabi fikseeris töötaja surma.
Coca-Cola esindaja toidurassismist: mõned tooted võivadki riigiti erinevalt maitsta
Mõni aasta tagasi lahvatas skandaal, kus Ida-Euroopa riigid leidsid, et paljud tooted maitsevad lääneriikides paremini kui kodus. Süüdistusi jagus ka Coca-Colale.
Omniva hoiatab: Hiina uusaastapidustused toovad viivitusi tarneaegades
Hiina uus aasta (tänavu 5.veebruaril) võib tähendada viivitust Hiina e-poodidest ostetud kaupade tarneaegades.
HKScan lõpetab sel aastal musta värvi plastpakendite kasutamise Soomes ja Rootsis
HKScan on otsustanud 2019. aasta lõpuks asendada pakendamisel kasutatud mustast plastist karbid taaskasutatavamate karpidega.
Tippjuht Kristjan Hiiemaa: tulevikus ostleme 3D prillidega
«Lähed poodi, paned 3D-prillid pähe, valid virtuaalsest riiulist kaubad välja ja automaatne laosüsteem pakib sulle kasti või kilekoti kokku, ja jalutad välja,» kirjeldas Erply juht Kristjan Hiiemaa 3D ostlemise kogemust.
Mees ostis Rootsist auto ja sai valusalt mööda pükse: masin ei läinud isegi käima
Tiit (nimi muudetud, päris isik toimetusele teada) ostis hiljaaegu tuntud Rootsi oksjoniportaalist kasutatud Volkswagen Transporteri, kuid pidi sügavalt pettuma, kuna auto ei läinud Eestisse jõudes isegi käima.
Soome Hesburgeri friikartulitest leiti nõelu
Hesburger on palunud politseil üles leida süüdlane, kes pani nõelad friikartulite sisse.
Saarlased hädas suurte lumevallidega kõnniteel
Märgatud Saaremaal Facebooki grupis on juba mitu inimest postitanud oma pildi murega, et lumevallidesse mattunud kõnniteedel on pea võimatu käia.
Tasub teada: kas ja kui tihti tuleks talvel autot pesta?
Lumisel ja külmal talvel, kui tänavaid soolatatakse, seisavad paljud autoomanikud dilemma ees – kas pesta autot või kui tihti pesta autot ja ega miinuskraadid märjale autole liiga ei tee.
Pitsa eest sai maksta maitse järgi
Laupäeval said kõik Kuressaares Lossi tänaval asuva restorani Castello külalised oma tellitud pitsale ka ise hinna määrata.
Video: «lumemüts» autokatusel ohustab liiklust
Postimehele saatis lugeja video, kus on näha, kuidas üks autojuht on jätnud oma masinal katuselt lume pühkimata ning nõnda liiklusesse läinud.
Ilmaolud häirivad laevaliiklust Sõru-Triigi liinil
Ebasoodsad ilmaolud häirivad pühapäeval laevaliiklust Sõru-Triigi liinil.
Üleskutse: saada pilt oma vanast paroolikaardist
1. veeburarist jäävad paroolikaardid minevikku ja neid enam kasutada ei saa.
Säätukaardiga maksis kohv rohkem kui tavahinnaga
Lugeja saatis toimetusele pildi Narva Maksimarketist, kus kohvi hind oli säästukaardiga kallim, kui tavahinnaga ostes.
Otsitakse ennustajat, palk Eesti keskmisest kõrgem
Töövärbamislehe CVKeskus.ee kaudu otsib Maagia OÜ ettevõte enda sekka ennustajat, kes inimesi telefoni teel nõustaks.
Öine driftija pahandab Haapsalu linnarahvast
Politsei on tähelepanu alla võtnud autojuhid, kes kasutavad öised linnatänavaid rallipargina.
Huvitav teada: ka telefoniga fotode tegemine võib loodust reostada
Digivaldkonna uuringutega tegeleva portaali InfoTrends andmetel tehti 2017. aastal maailmas 1,2 triljonit digifotot. Et see miljon miljonit ehk üks kaheteistkümne nulliga oleks vähegi hoomatavam suurus, siis teeb see keskmiselt 160 fotot iga planeedi 7,5 miljardi elaniku kohta aastas.
Kui tihti kutsutakse kliente ostetud toitu USAs poodi tagasi tooma?
2011.aastal võttis USA toidu-ja ravimiamet vastu toiduohutuse moderniseerimise seaduse, mis reguleeris, kuidas toiduaineid kasvatatakse ja töödeldakse. See andis toidu-ja ravimiametile täieliku õiguse mõne toote müügilt võtmise ning vajadusel ka juba ostetud toote kauplusesse tagasi kutsumiseks, ...
Video: külm jäätas tankuri diislivoolikud
Sotsiaalmeedias levib pilt Alexela tankurist, kus külm on diislitoru kinni jäätanud.
Swedbanki e-kanalite töö võib olla täna öösel häiritud
Seoses plaanipäraste hooldustöödega võib kolmapäeva öösel vastu neljapäeva esineda tõrkeid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös.
Soome poes müügil olnud mandariinide seest leiti nõelu
Kliendid avastasid Lääne-Soomes Pori linnas asuvast S-Marketist müüdavate mandariinide seest nõelu.