Hüva nõu: kuidas sääski ja puuke koduaiast eemal hoida?
Puugioht on juba käes ning õige pea tõttavad inimesi kiusama ka tüütud sääsed. Tarbijaportaal ConsumerReports pakub välja nõuandeid, kuidas neid kiuslikke putukaid vältida.
Lõhe hind on võtnud metsiku hoo sisse
Kes on harjunud lõhesaia hommikusöögiks sööma, peab arvestama, et tänaste lõhe hindade kasvutempo juures võib see peagi luksustoiduks saada.
Tarbijad peavad energiamüüjaga näitude jagamiseks tegema volituse
Reedel üle Euroopa kehtima hakkavate ühtsete isikuandmete kaitse reeglite tõttu peavad energiatarbijad uute müügipakkumuste saamiseks andma energiamüüjatele oma energiaandmete vaatamiseks volitused Eleringi kliendiportaalis e-elering.
Briti finantsteenuste firma alustab tänavu Eestis tarbijalaenude pakkumisega
Briti finantsteenuste ja maksete firma Revolut Ltd kavatseb selle aasta sees saada pangalitsentsi ning alustada üle Euroopa ja ka Eestis kuni 10-protsendilise intressimääraga tarbijalaenude väljastamist.
Usu või ära usu: Tele2 pakub juhipraktika tegijale tasuta tätoveeringut
Tele2 Eesti juht Chris Robbins otsib enda kõrvale aastaks tegevjuhi praktikale noort visionääri, kellele ta pakub enda kinnitusel Eesti ekstreemseimat treeningprogammi, mille lõpus lubab soovi korral kinni maksta tätoveeringu tegemise.
Elroni lähikuu sõiduplaani muudatused teevad Tallinnas töölkäijate elu kojusõidul väga ebamugavaks
Elron andis eile teada, et alustab järgmisest esmaspäevast kuu aega vältavaid remonditöid Tallinna-Pääsküla suunal. Kuigi seetõttu jääb senise kümne Tallinnast väljumise asemel tööpäeviti kella 15.30 ja 18.30 vahele vaid kolm väljumist, usub rongifirma, et probleemi lahendavad ära pikemad rongid ...
Tüütuid müügikõnesid jääb vähemaks: Tele2 lõpetabki homsest enda omad
Mobiilioperaator Tele2 andis teada, et täidab oma varasema lubaduse ja lõpetab homsest, 25. maist inimestele soovimatute müügikõnede tegemise.
MAGUS GALERII Vaata, kui madalale on juba langenud maasikate hind
Järjest lähemale jõudev suur suvi on langetanud maasikate hinnad Tallinna turgudel varakevadistest kõrgustest tunduvalt taskukohasemale tasemele.
3 nippi, kuidas äädikakärbestest lahti saada
Äädikakärbsed on suvel tõeline nuhtlus, mis tekitab tunde, et köök on must ja räpane, isegi kui see seda ei ole.
Tarbijakaitse pani kaheksa reisifirmat musta nimekirja
Kuigi 20. aprilliks tuli reisiettevõtjatel esitada tarbijakaitseametile 2018. aasta esimese kvartali pakettreiside kogumüügi aruanne, ei esitanud seda kaheksa reisifirmat, mistõttu pani amet nad musta nimekirja.
Uued tooted: suvised maitsed on jõudnud poelettidele
Suvehooaeg toob ikka ja jälle poelettidele palju uut ja huvitavat, mida nii grillile kui selle kõrvale proovida.
Suvesaarlane avab kabrioletirendika
Kuressaares alustab peagi rendifirma See Saaremaa ehk eesti keeli Näe Saaremaad, mis lisaks paatidele ja aerusurfilaudadele pakub vaid lahtiseid sõiduautosid ehk kabriolette.
Starbucksi kohvikutes võib nüüdsest aega veeta ka midagi ostmata
Starbucks teatas eelmise nädala reedel oma USA töötajatele e-posti teel, et kõik inimesed, kes kohviku territooriumil viibivad, olenemata sellest, kas nad ostavad midagi või ei, on kliendid.
Lugeja küsib: millal iseteeninduskassad Tartu Prismasse tulevad?
«Millal iseteeninduskassad Tartu Prismasse tulevad?»
Juhtiv kartongpakendite tootja astub suure sammu plastikkõrte vähendamiseks
Tetra Pak kavatseb enne aasta lõppu turule tuua paberkõrred, mis sobivad ettevõtte kartongist portsjonipakenditega ja mis on osa laiemast plastkõrrejäätmete probleemi lahendada aitavast programmist.
Eestlased armastavad öösel poes käia: Prisma muudab veel kaks poodi ööpäevaringselt avatuks
Sikupilli Prisma ööpäevane lahtiolek on end ära põhjendanud, mistõttu plaanib ettevõtte nii Lasnamäe kui ka Mustika keskuse Prismad muuta samuti ööpäevaringselt avatuks.
Lugeja küsib: kas pean alati rakmeid kasutama, kuigi tean, et ma alla ei kuku?
Töötan ehitusel. Objektijuht andis mulle turvarakmed ja näitas, kuidas neid kasutada.  Objektijuht  ütles, et kui ma töötan kõrgemal kui kaks meetrit, pean rakmeid kasutama. Aga ma ei taha neid kasutada, sest rakmetega on ebamugav olla ja nad piiravad liikumist. Kas ma võin rakmeid mitte kasutada...
HKScan kutsub Soomes tagasi ekslikult märgistatud kanatooted
Ekslikult märgistatud kanalihast kebabivardad sisaldavad juustu, mis võib osadel tarbijatel allergilist reaktsiooni tekitada.
Aafriklased proovisid Eesti toitu: kali läks raskelt alla, küüslauguleivad võitsid südamed
Kui üldiselt jätkus Postimehe maitsetestis osalenud aafriklastel Eesti toidule vaid kiidusõnu, siis sprottide, kalja ja kapsa peale pistis nii mõnigi seltskonna liige kisama.
Miks on nii raske tarbida vastutustundlikult?
Kilekottide asemel riidest kottide kasutamine, kodumaise eelistamine kaugelt imporditule, vastavalt vajadusele toodete ostmine – need on vaid mõned tegevused, mis muudavad meie tarbimise vastutustundlikumaks. Teoorias tundub see lihtne, kuid praktikas..
Hiiglaslik jäätisetest: maitsesime pea 30 uut jäätist ja valisime parima
Palava ilmaga on jäätis parim jahutus. Jäätisetootjatele on praegu kõige soodsam aeg uute toodetega välja tulla ja vaadata, millist saadab edu, mis põrub.
Põleng Tartu jaama juhtimiskeskuses põhjustab tõrkeid raudteeliikluses
Kolmapäeval toimunud põleng Tartu jaama juhtimiskeskuses põhjustab tõrkeid raudteeliikluses, ette võib tulla hilinemisi. Mõned reisid on osaliselt asendatud bussidega.
Millist mõju omab biolisandiga bensiin muruniiduki mootorile?
Neste Eesti hulgimüügijuhi Urmas Kuuse sõnul võivad tarbijad sel aastal muruniidukit tankida nii bensiiniga 95 kui ka 98. Harjumusi tuleb muuta järgmisel aastal, kui biokütuse nõuded muutuvad rangemaks.
Neljapäeval külastab Tallinna kuni 5400 kruiisituristi
Neljapäeval sildub Tallinna Vanasadamas kolm kruiisilaeva, mis toovad päevaks Eesti pealinnaga tutvuma kuni 5400 kruiisituristi.
Vikinglottoga võideti 118 317 eurot
Vikinglotto loosimisel võitis üks õnnelik Eesti lotomängija 6+0 tasandi võidu summas 118 316,70 eurot, teatas Eesti Loto.
Suveperioodiks suurendab Elron Pärnusse ja Viljandisse sõitvate rongide arvu
Alates 26. maist suurendab Elron suvepealinna sõitvate rongide arvu, Pärnu liinile lisandub täiendav väljumine mõlemas suunas.
Lugeja nipp: kuidas auto õietolmust kiiresti puhtaks saada
Lugeja saatis Postimehele nipivideo, milles õpetab, kuidas kerge vaevaga autole kogunenud õietolm maha saada.
Nostalgialaks: meenuta, kui palju maksis bensiin ja diislikütus krooniajal
2011. aastal läks Eesti üle eurole. Kuigi pea kõik on juba uue rahaga ära harjunud, leidub siiski neid, kes mõnda hinda vaadates selle kroonideks teisendavad ja siis heietavad: «vanas rahas teeks see...».
Video: kuidas muuta oma jalanõud vastupidavamaks
Häid jalanõusid on raske leida ning kui nad juba olemas on, siis tasuks neid hoida. Vaata videost, kuidas jalanõud vastupidavamaks teha või vanad juustudeks kulunud tossud läikima lüüa.
Välismaale õppima minekuks tuleb teha kõva eeltööd
Mida lähemale koolilõpp tuleb, seda rohkem vaevab noorte pead mõte, kuhu edasi? On neid, kel juba ammu teada, kelleks nad saada tahavad ja mida selleks tegema peavad, kui ka neid, kes alles oma rada otsivad. Hulganisti noori tahab minna ka välismaale õnne proovima.
Paroolikaardi kasutajate arv väheneb visalt: 200 000 Swedbanki klienti jätkuvalt kasutab seda
Alates aasta algusest on enam kui 30 000 Swedbanki klienti võtnud paroolikaardi asemel kasutusele mõne teise autentimisvahendi. Samas on pangal siiski veel 200 000 klienti, kes kasutavad paroolikaarti.
Lugeja küsib: mida teha hullu naabriga?
«Mida teha hullu naabriga? Kortermajas korrus allpool elab umbes 90-aastane üksik vanaproua, kellel on viimase aasta jooksul n-ö luulud peal käima hakanud,» kirjutas lugeja.
Aprill tõi tavalisest enam õnnetusjuhtumeid, suurima kahju tõi põleng Harjumaal
Aprillis registreeriti 2 381 kahjujuhtumit. Kahjude arv kasvas pea kõikides suuremates liikides. Eelkõige kasvasid kasko-, reisi- ja õnnetusjuhtumikahjud.
Lugeja küsib: miks on Telia videolaenutuses ja filmiriiulis suur osa skandinaavia filmidest vene keeles peale loetud?
«Miks on Telia videolaenutuses ja filmiriiulis suur osa (võimalik, et enamus) skandinaavia filmidest vene keeles peale loetud? Saan aru, kui oleks võimalik valida eesti- ja venekeelsete subtiitrite vahel aga vene keeles peale loetuna (kuigi eestik supakatega) on need filmida vaatamiskõlbmatud,» k...
Lugeja küsib: kas ka sel aastal saab Telia TVst vaadata Eurovisiooni Juure ja Kivirähki kommentaaridega?
«Tavaliselt on saanud Telias vaadata Eurovisiooni Juure ja Kivirähki kommentaaridega. Kas see on ka sel aastal võimalik?» soovis lugeja teada.
Coca-Cola lõpetab lisatud suhkruga jookide müügi keskkoolides
Baltimaade üks suuremaid karastusjookide müüjaid, Coca-Cola Hellenic Bottling Company laiendas lisatud suhkruga jookide otsemüügipiirangu Baltimaades ka keskkoolide tasemele, et pakkuda lahendusi laste liigse igapäevase lisatud suhkru tarbimise suurenemise murele.
TABEL: millistele autodele sobib biokütus ja millistele mitte?
Kuu alguses jõustunud üle-euroopaline nõue, mis kohustab Eestit müüma biokütuseid vähemalt 3,1 protsenti tarbimisse lubatud kütusest, on tekitanud autoomanikes segadust, et millistesse sõidukitesse üldse tohib biokütust panna.
Biolisandiga bensiin võib väiketehnikale saatuslikuks saada
Kuigi tänapäevase muruniiduki, trimmeri või mõne muu väiketehnika mootorid on konstrueeritud töötama ka biolisandiga kütusega, võib selle kasutamine masina rikkuda.
Enam kui 2000 kodu said talgute raames uued postkastid
Teeme Ära talgupäeva raames korraldati Eestis 300 postkastitalgut, et kinkida kogukonnaga Eestile juubeliaastal kihelkonnavärvid ja ilusad postkastid. Tasuta grupipostkastid kinkis kogukondadele Omniva.
Piltuudis: Männiku inimesed ootavad veebruaris suletud Rimi remonti
Männikul asuv Pihlaka Rimi on veebruari lõpust remondiks suletud. Kohalikud elanikud on aga mures, sest märke remondist ega ka poe avamisest pole kuskil.
Lugeja küsib: kas tuhatoosi moodi haisev auto kõlbab Taxify autoks?
«Sain hiljuti üsna jubeda kogemuse Taxifyga sõites. Istusin autosse (tegemist oli eraautoga, mitte mõne päris taksoga) ja auto lehkas suitsu järele. Olen varemgi sõitnud autoga, kus on tunda, et juht on suitsu teinud ning üldjuhul see mind ei häiri, kuid seekord võttis see esimese hooga hinge kin...
Lux Express paigaldab bussidele jälituseadmed
MM-i toimumise ajaks kehtestas Venemaa jälgimisseadmete paigaldamise nõude kõikidele reisibussidele, mis sõidavad linnadesse, kus mängud toimuvad, sealhulgas Peterburi. Lux Express paigaldab jälgimisseadmed kõikidele Venemaale sõitvatele bussidele.
Video: häid ideid rohenäppudele
Kevadel tahavad kõik aiasõbrad käed mulla sisse pista. Vaata videost ideid, kuidas aed lihtsate vahenditega veelgi omapärasemaks muuta.
Pildid: maailmas on kahte sorti inimesi, milline sina oled?
Kas eelistad juua õlut pudelist või klaasist, süüa paksu või õhukese põhjaga pitsat? Vaata piltidelt, milliste valikute poolest inimesed erinevad.
Coop edestas hinna poolest Selverit
Kui iga kuu on kalleima ostukorvi tiitli pälvinud Selver, siis maikuus tuleb kõige kallim ostukorv hoopis Coopist. Odavaimalt saab kauba kätte Grossi poest.
Jalgratas vali rahakoti ja eluviisi järgi
Jalgrattaga läbi suve vuhiseda kõlab kui mõnus idüll. Rataste valik poes võib võtta silme eest aga kirjuks, sestap ongi oluline enne jalgrattapoodi astumist aru pidada, kuhu ja milleks peadaale sõtkuma hakatakse.
Lugeja küsib: miks on Nordica kohvikoor ebaühtlase kvaliteediga?
«Lendasin läbi Tallinnast ümberistumisega Varssavis Kopenhaagenisse, kus pakuti kohvi kõrvale korralikku kohvikoort. Tagasilennul Kopenhaagenist Tallinna sain kohvi kõrvale aga kohvikoore pulbrit. Miks on Nordica kohvikoor ebaühtlase kvaliteediga?» küsis lugeja.
Kopli liinidel kopa maasse löömise ajaks oli hulk kortereid juba broneeritud
Tallinna linnalt Kopli liinide maa-ala 2015. aastal ostnud Fund Ehitus alustas seal tänavu aprillis ehitustöid ning ajaks, mil esimesena müüki pandud elumaja kohal oli vaid vundamendiauk, olid ligi pooled selle korteritest juba broneeritud.
Galerii: bensiini- ja diislihind on tõusnud viimaste aastate kõrgemaile tasemele
Kui veel eile võis tanklatest osta bensiini 1,307 ja diislikütust 1,207 liitrihinnaga, siis tänaseks on bensiinihind tõusnud 1,369 eurole ning diislikütuse hind 1,309 eurole.
Tugev konkurents sundis kütusemüüjaid hindu langetama
Kuigi maailmaturul liiguvad kütuse hinnad tõusuteel, siis Eesti tanklates on need alates teisipäevast languses olnud. Kütusemüüjad põhjendavad seda tugeva konkurentsiga siseturul, vahendab ERR Uudised.