Mida tuleks meeles pidada väikelaenu võtmisel?
Rasmus Heinla Coop Pangast rääkis põhitõdedest, mida väikelaenu võtmisel meeles pidada.
TalTechi üliõpilaste jaoks loodi uus tööotsingu lahendus
Värbamistarkvara lahenduste pakkuja Recrur töötas välja värbamisplatvormi, mis aitab kergesti ühendada Taltechi üliõpilasi oma valla praktika- ja tööpakkujatega.
LHV ja Luminor putitavad sularahaautomaatide võrgustikku
Nüüd saab automaate kasutada ka Elvas, Otepääl, Jõgeval, Kärdlas ja Imaveres.
Pane tähele: alla 30-eurose kahju puhul võib tarbijavaidluste komisjon sinu juhtumi uurimata jätta
Tarbijakaitseamet tuletab meelde, et nõu saamiseks võib nende poole alati pöörduda, aga alla 30-euroste konkreetsete rahaliste nõuete puhul ei pruugi tarbijavaidluste komisjon asja menetlema hakata.
Lumevaegus frustreerib talvekaupade müüjaid: «eks me kõik teame, et olukord on masendav»
Kuigi erakordselt soe talv ja lume puudumine ei ole talvekaupade müügile loomulikult positiivselt mõjunud, eeldasid nii mõnedki kauplejad nõrka müügihooaega juba ette.
Juba jälle: kütusehinnad tõusid vaid Tallinnas
Circle K reedesest hinnavõrdlusest selgub, et nädalaga tõusid Baltimaade pealinnadest kütusehinnad vaid Tallinnas.
Kaks panka ei küsi maksete eest sentigi
Swedbank teatas täna, et tõi turule maksetet paketi, millega liitudes ei pea tavakliendid enam iga ülekande eest eraldi maksma, vaid saab tasuda iga kuu 1,5 eurot. Eestis on aga kaks panka, mis ei küsi maksete eest sentigi.
Paanika reisijate seas: Ryanairi lennuk täitus paksu suitsuga
Rumeenia pealinnast Bukarestist õhku tõusnud Ryanairi lennuk pidi tegema hädamaandumise, kuna lennuki kabiin täitus paksu suitsuga.
Lõpuks ometi: Eesti kodusead said Aafrika katku vabaks
Maailma Loomatervise Organisatsioon (OIE) andis Eestile kodusigade sigade Aafrika katku (SAK) vaba maa staatuse.
Ootamatu: kaubakeskus T1 saab uue kinosaali
Cinamoni kino avab 7. veebruaril T1 kaubanduskeskuses uue IMAX-tehnoloogiaga kinosaali.
Europark tõstis Tallinna kesklinnas järsult parkimishinda
Europark tõstis detsembris Tallinna südalinna üheksas parklas parkimishinda keskmiselt 30%. Tallinna Kesklinna vanema sõnul kujundab eraparklates hinnad turg ning linn seal sekkuda ei saa.
Ootamatult suur hange: Elron tellib kuni 16 rongi
Elron kuulutas välja hanke kuue kahesüsteemse elektrirongi ostmiseks, optsiooniga tellida tulevikus veel kümme täiendavat rongi. Seega kokku kuni 16 rongi.
Tänavad vallutanud elektritõuksid kihutasid seadusest mitu sammu ette
Läinud aastal Eestis kanda kinnitanud elektritõukerataste renditeenus ületas populaarsuselt teenusepakkujate esialgsed lootused. Renditõukside lisandumine linnapilti pole aga läinud üdinisti sujuvalt ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on seetõttu töötamas eelnõude kallal, mis reguleer...
2020. aasta peresõbralikem linn on Helsingi
150 linna hõlmanud uuringu kohaselt on maailma kõige peresõbralikumaks linnaks Helsingi. Teisel kohal on Quebec ja kolmandal Oslo. Tallinn jäi koguarvestuses 60. kohale.
Tallinnas on koorumas kolmas KFC restoran, sedapuhku lennujaamas
Kanaroogade restoran KFC on lisaks Narvale ja Tartule laienemas ka Tallinnas, kavatsedes avada oma kolmanda esinduse lennujaamas.
Eckerö Muuga-Vuosaari liinil ei toimu kaks kuud väljumisi
Eckerö Line'i Muuga-Vuosaari liinil sõitev laev MS Finbo Cargo ei välju 25. jaanuarist 29. märtsini.
TikTok: Hiinast pärit sotsiaalmeedia rakendus, mis on populaarsem kui Facebook
Yahoo majandusrubriik edastas, et Hiina iduettevõtte Bytedance loodud sotsiaalmeedia platvormi TikTok rakendust hankis oma telefoni läinud aastal rohkem inimesi, kui laadis alla kõikvõimsat Facebooki.
Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto
2018. aastal langetati otsus, mille kohaselt võib kaitsevägi vajadusel omandada juriidilise või füüsilise isiku transpordivahendi sundkoormisega, kui selleks tekib vajadus kõrgendatud kaitsevalmiduse-, mobilisatsiooni-, demobilisatsiooni- või sõjaolukorras.
Lugeja küsib: miks ei saa Omniva pakiautomaadis kauba hoiustamisaega pikendada?
Murelik lugeja küsis, miks ei saa isegi tasu eest Omniva pakiautomaatides oleva paki hoiustamisaega pikendada, sõnades lisaks, et Omniva soovitus talle oli anda paki kättesaamise kood kolmandale isikule, mis on küsija arvates turvarisk.
H&M katsetab riiete rentimisteenusega
Rootsi moehiiglane H&M alutas eelmise aasta lõpus riiete rentimisteenuse pilootprogrammiga, milles raames hinnatakse, kas tegu oleks ihaldatava teenusega.
Air Balticu reisijate arv ületas müstilise piiri
Läti riiklik lennufirma Air Baltic vedas möödunud aastal 5,05 miljonit reisijat, mida oli 22,1 protsenti rohkem kui 2018. aastal. Võrdluseks, kolmes Balti riigis kokku elab 6 miljonit inimest.
Haiguslehel olles puudub tööandjal õigus sind tööle keelitada
Tööinspektsiooni esindajad selgitasid, millele pöörata tähelepanu, kui jäädakse haigeks või kui mõni kolleeg on haige. Et võimalikke sekeldusi vältida, tuleks tõsisemate haiguste puhul alati võtta haigusleht.
Selveri värskete viljade lettides hakatakse infot kuvama digitaalselt
Selver soovib kõikides oma kauplustes kasutama hakata elektroonilisi hinnasilte. Muudatus puudutab esimeses etapis puu- ja juurviljaosakondi ning see viiakse täide vähemalt veebruarikuu lõpuks.
Kuhu reisivad eestlased 2020. aastal enim?
Tänavu veedab kõige enam Eesti inimesi talvise puhkuse Egiptuses, Kanaari saartel ja Tais. Suvereiside hulgas on populaarseimad sihtkohad Türgi, Kreeka ja Bulgaaria, näitab Baltikumi suurima reisibüroo Estraveli statistika.
Toidukaupade hind Eestis kasvab iga aastaga
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) uuringu kohaselt kallines Eesti elaniku jaoks toidukorv detsembris aastagusega võrreldes 3,3 protsenti ehk 2,46 eurot. Võrreldes selle aasta kolmanda kvartaliga odavnes toidukorv neljandas kvartalis aga 0,9 protsenti ehk 69 senti.
Balti riikides registreeritakse aina rohkem uusi autosid
2019. aastal registreeriti Balti riikides viiendiku võrra rohkem uusi sõiduautosid ja väikekaubikuid kui 2018. aastal.
Eakalt naiselt peteti välja üle 40 000 euro
Põhja prefektuuri teatel kandis 63-aastane Lasnamäe elanik välismaistele pangakontodele üle 40 000 euro ega saa oma raha väidetavalt kauplemisplatvormilt kätte.
Töövahendusportaal: Eesti ihaldatuim tööandja on Elisa
Töövahendusplatvorm CV-Online viis selle aasta lõpus läbi uuringu, mille tulemustest selgus, et enim tahaksid inimesed töötada Elisa jaoks.
Bolt hakkab lubama vahepeatuste lisamist
Bolti sõiduteenuse rakenduses saab lähitulevikus lõpuks vahepeatusi lisada. Uuendus peaks jõudma kõigi Androidi ja iOS-i kasutajate rakendusse jaanuarikuu jooksul.
Hoiatus: liikvel on järjekordne Omniva libakampaania
Omniva hoiatab, et Eesti Posti või Omniva nime alt levitatakse libakampaaniat, mille raames lubatakse erinevaid auhindu.
Lugeja küsib: miks kleebib Omniva minu posti plastikteibiga kokku?
Viimase aasta jooksul on hakanud tõepoolest levima nähtus, mispuhul postkasti potsatavad reklaamlehed ja infokirjad on plastikteibi abil ühtseks pakiks tehtud. Miks see nii on, seda aitas selgitas Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv.
Enamus eurooplasi ei ole reisides teadlikud oma õigustest
Eestlased on aga võrreldes Euroopa Liidu keskmisega reisijate õigustest palju teadlikumad. Kaebusi ainult esitame vähem.
Netflixi maratonid kahjustavad keskkonda
Kanada riiklik uudisteportaal CBC kirjutas, kuidas voogedastusplatvormid nagu Netflix ja Amazon Prime nõuavad oma teenuse osutamiseks palju andmemahtu. See omakorda eeldab võimsate serveriparkide olemasolu, mis kasutavad suurtes kogustes energiat.
Ära viska lennukeid müntidega
Hiina mees, kes viskas lennuki mootorisse õnne tarbeks münte, pidi oma tegude eest tasuma üle 15 000 euro suuruse trahvi.
Kohtuotsus: karastusjookide dieetversioonid ei pea aitama kaalu langetada
Ameerika Ühendriikide föderaalkohus kinnitas, et karastusjookide nn dieet- ehk väiksema kalorsusega variandid ei pea aitama inimestel kaalu langetada.
Õpetlik lugu: müüja peab vigase toote kiirelt parandama, muidu saab klient raha tagasi
Puudustega kauba liialt pika parandamise puhul on selle ostnud kliendil õigus algsest lepingust taganeda.
Soome lennujaamadest lennatakse aina enam, ka Eesti
Soome lennujaamu läbis 2019. aastal 26 miljonit reisijat ja lennuliikluses oli lennujaamu opereeriva Finavia hinnangul mõõduka kasvutrendiga aasta.
Finantsinspektsioon hoiatab kolme investeerimisteenuseid osutava äriühingu eest
Finantsinspektsioon (FI) hoiatab kliente ja investoreid Eestis loata tegutsevate investeerimisteenuste pakkujate CurrencyBoard OÜ, GreenRiver OÜ ja Kolusha OÜ eest.
Laste lemmik koolitoitudeks on pasta, pikkpoiss ja kanaroad
Eestimaa koolilaste lemmiktoitude nimekirja troonivad mitmendat aastat makaronitoidud, millel tihedalt kannul pikkpoiss, kanaroad ja erinevad supid, selgub värskest koolilõuna rahulolu-uuringust.
Eesti leibkonnad kulutavad transpordile ligi poolteist miljardit eurot
2018. aastal läks Eesti leibkondade tarbimiskuludest transpordile 11,6 protsenti ehk jooksevhindades 1130 eurot elaniku kohta.
Liikvel on taas Swedbanki nimega petukirjad
Swedbank hoiatab, et panga nimel on liikvel elektroonilised petukirjad, mille saatjaks on näiliselt Swedbank ja kus palutakse alla laadida manus.
TransferWise võimaldab nüüdsest otsekorraldusmakseid
Alates neljapäevast pakub Eesti ettevõtjate asutatud finantstehnoloogiafirma TransferWise võimalust teha rahvusvahelisi otsekorraldusmakseid.
Investeerimiskelmi ohvri esimene päästerõngas on pank
Investeerimiskelmuse ohver peaks võimalikult kiiresti võtma ühendust pangaga, sest pankadel on väga kiire teavituse korral võimalik juba sooritatud makseid koostöös saaja pangaga tagasi kutsuda. Kuid kui raha on petturi kontole jõudnud, siis on juba hilja.
Puust ja punaseks: kuidas võidab tavakasutaja elektri börsihinna kõikumistest?
Eesti Energia pressiesindaja Priit Luts aitas selgitada, et elektri madal börsihind on eeskätt kasulik kliendile, kes on valinud endale elektri tarneks börsipaketi.
Swedbank: hinnatõus peaks sel aastal tulema mõõdukas
Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik rääkis hinnatõusu teemal 2020. aasta prognoosidest. Swedbanki kohaselt jaheneb keskmise palga kasv, ent see ületab endiselt hindade kasvu.
Eestis on Baltimaade odavaim sealiha
Sealiha oli oktoobris Baltimaades odavaim Eestis, seejuures oli Läti ja Leeduga võrreldes aeglasem ka selle hinnakasv.
Uskumatu: inimesed annavad petistele raha ka panga hoiatustest hoolimata
SEB kinnitusel on tulnud ette olukordi, kus pank edastab kliendile info investeerimiskelmide maksepettusest, kuid inimene teostab makse sellest hoolimata. «Inimesed ei lase ennast ümber veenda,» tõdes panga kommunikatsioonijuht Julia Piilmann.
Hinnatõusule pani piduri alkoholi odavnemine
Tarbijahinnaindeks tõusis 2019. aastal eelnevaga võrreldes 2,3 protsenti, seda mõjutasid enim toit ja mittealkohoolsed joogid. 2018. aastal tõusid hinnad aastatagusega võrreldes 3,4 protsenti.
Lugeja küsib: mis on unerohtude kasutamise ohud?
Unerohtude kasutamine on polariseeriv teema, kuna osade jaoks näib nende tarvitamine möödapääsmatu, samas pole aga tegemist ohutute imerohtudega, mis kõigi inimeste puhul ilma tagajärgedeta elukvaliteeti parandada suudaksid.
Täna öösel saab elektrit pea tasuta
Ööl vastu kolmapäeva langeb elektri börsihind kolmeks tunniks alla kahe euro megavatt-tunni eest, kahe tunni jooksul maksab elekter vaid mõned sendid.