Need 14 ettevõtet kontrollivad suurt osa maailma autoturust
Autotööstus kogeb viimastel aastatel tõelist õitsengut. Ainuüksi USAs müüakse rohkem kui 17 miljonit autot ja veokit aastas, vahendab The Independent.
Ikea tuleb välja veganitele mõeldud hot dog'iga
Kes Ikeas käinud, see teab, et lisaks mööbli valimisele on võimalik poes ka einestada.
Mündihuvilised jooksutasid Omniva e-poe kokku
Täna esitleti Eesti Pangas Eesti juubelile pühendatud kaheeurost münti ning Omniva e-poes avanes võimalus münt ka endale soetada.
Norra teedeamet paneb pildistavad turistid helkurveste kandma
Norra teedeamet on ostnud 800 helkurvesti, mis paigaldatakse Lofoodi saarestikul tegutsevatesse rendiautodesse, et turistid, kes soovivad loodusest pilti teha, enda elu ohtu ei paneks.
Iga asi saab parem, kui lisada näpuotsaga infotehnoloogiat
Artikkel avab Tallinna Tehnikaülikooli artiklisarja, kus tutvustatakse TalTechDigital algatust, IT-haridust TTÜs ja infotehnoloogia laia haaret meie igapäevaelus.
Vaata oma elu: kõik on IT!
Artikkel kuulub Tallinna Tehnikaülikooli artiklisarja, kus tutvustatakse TalTechDigital algatust, IT-haridust TTÜs ja infotehnoloogia laia haaret meie igapäevaelus.
Lugeja küsib: mida peaks tegema, kui kolleeg tuleb haigena tööle?
«Töökaaslane,  kellega me paaris töötame tuleb tõbisena tööle. Mida peaksin ette võtma ning kes selle eest vastutab?» küsis lugeja.
Naisel õnnestus lihtsa meetodiga koguda 40 000 dollarit
Naine pani 13 aasta jooksul järjepidevalt kõrvale viiedollarilisi rahatähti ning lõpuks oli talle kogunenud 40 000 dollarit.
Vanad legod võivad lastele ohtlikud olla
Suurbritannias läbi viidud uuringu kohaselt on vanemad legoklotsid pungil ohtlikest ainetest.
Video: 5 nippi, mida rätikutega teha
Saunalinad ja käterätikud on kodus nii elementaarsed asjad, et tihti ei pöörata nendele tähelepanugi. Vaata videost, kuidas rättide abil enda elu lihtsamaks aga ka keskkonnasäästlikumaks muuta.
Kas arvuti veebikaamera tuleks ikka kinni katta?
Erinevatest nutiseadmetest leiab tänapäeval nii mikrofone kui veebikaameraid ja juttude kohaselt võivad kurjategijad pahaaimamatute inimeste veebikaameratest nende tegevust jälgida. Kas tänapäeval piisab ainult veebikaamera katmisest?
McDonalds püüab pääseda rämpstoidu mainest
Tervislikkuse puhang räsib tuntud kiirsöögikohta McDonaldsit, kes otsustas kalorite kärpimiseks teha muudatusi lasteeines.
Kahe päevaga on esitatud ligi veerand miljonit tuludeklaratsiooni
Maksu- ja Tolliamet teatab oma Facebooki seinal palju on kahe päevaga laekunud neile deklaratsioone ja kui suur summa kuulub tagasimaksmisele ning juurdemaksmisele.
Järjekordne apsakas: viga Apple'i süsteemis võimaldab ühe tähemärgiga seadmed kokku jooksutada
Tähemärk ühest india keelest jooksutab kuvamisel kokku iga Apple’i seadme nii iOS-, watchOS- kui macOS-süsteemis.
Hiire- ja rotimürkide müügile lisanduvad piirangud
Alates 1. märtsist ei ole enam jaemüügist võimalik osta senise kangusega hiire- ja rotimürke, kuna nad on tervisele kahjulikud.
SEB kliendid peavad varsti koodikaartidega hüvasti jätma
Alates 15. veebruarist hakkab SEB piirama oma klientide koodikaartide kasutust eesmärgiga viia kõik oma kliendid 2019. aastaks üle uutele autentimisvahenditele.
Üks Eesti suurettevõte annab töötajatele 23. veebruari vabaks
Telia Eesti otsustas Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamise puhul muuta 23. veebruari oma töötajatele vabaks päevaks.
Eile õhtust esitatud tuludeklaratsioonidega kuulub tagastamisele juba miljoneid eurosid
Maksu- ja Tolliamet teatab, et deklaratsioone on esitatud üle 80 000 ja tagastamisele kuulub juba üle 17 miljoni euro.
Roosikimp kulleriga? Vaata, mis see maksma läheks
Sõbrapäev on käes ja nii mõnigi tahab oma kallimat üllatada tulipunaste roosidega. Postimehe tarbijaportaal võrdles, kui palju läheks 25 keskmise suurusega roosi saatmine maksma nii Tallinnas kui selle lähiümbruses.
Saarlased saavad laevaliinile kolmanda parvlaeva
TS Laevad plaanib Muhu ja mandri vahelisele liinile lisaks tuua parvlaeva Regula.
Kuressaare lennuliin huvitab nii Nordicat kui ka airBalticut
Ehkki uut lennuhanget Kuressaare liini teenindamiseks pole veel välja kuulutatud, tunneb selle vastu huvi mitu lennufirmat, kes on valmis piletimüügi üles seadma globaalsesse broneerimissüsteemi.
Lumisel talvel lähevad kelgud hästi kaubaks
Lisaks vastlakuklite ja hernesupi söömisele on vastlapäeval traditsiooniks ka vastlaliu laskmine. Nagu ütleb vanasõna: «Kel pikem liug, sel pikemad linad».
Snap Map laseb eestlaste Snapchati lugusid nüüd veebist vaadata
Snapchati teine suur uuendus laseb inimestel ilma rakenduseta kaardilt vaadata, mida kasutajad sotsiaalmeedia platvormil jagavad. Paljud aga ei tea, et nende materjal internetis avalikult vaadatav on.
Eestisse laieneb uus jaemüügikett PEPCO
Jaemüügikett PEPCO, mis praegu tegutseb mitmetes Kesk-Euroopa riikides, laieneb Eestisse ja kavatseb oma esimesed kauplused siin avada juba 2018. aasta juunis.
Internetis levib Coopiks maskeeruv petuskeem
Sotsiaalmeedias ja internetis levib libareklaam, mis lubab tasuta Coopi kinkekaarte. Jaekett hoiatab, et tegu on pettusega.
Video: 5 fakti vastlakuklitest
Vastlapäev on käes, mis tähendab, et toidulaua katavad hernesupp, seakoot ja vastlakukkel. Vaata videost huvitavaid fakte traditsioonilise vastlamaiuse kohta.
Lugejad kiidavad: kust saab parimaid vastlakukleid?
Juba homme on käes vastlapäev ning vastlakuklite valik poelettidel ja kohvikutes jõuab oma haripunkti.
Lugeja küsib: kas auto matiks kiletamisel peaksin ta ka maanteeametis ümber registreerima?
«Kas ma võin auto kiletada kaitsva kilega, nii et see jääks sama värvi, aga oleks matt ja vastupidi – kui värv erineks? Kas pean selle maanteeametis kuidagi registreerima?»
Lugeja küsib: kas võin tööandjalt õues töötamiseks paremaid riideid nõuda?
Teen pidevalt hooldustöid õues ja tunnen talvel miinuskraadidega, et kehal on külm. Olen juba saanud ka natuke külmetada. Kas mul on õigus nõuda tööandjalt paremaid tingimusi õues töötamiseks?
Hinnatõus paneb saarlase toidupoes rohkem valima
Kallinenud mootorikütus ja kasvanud tarbijahinnaindeks tõid kaasa kõrgemad hinnad kauplustes, see paneb Eestis madalaimat keskmist palka saavad saarlased poes rohkem valima.
Elron muudab 23. veebruarist Tallinna-Aegviidu liini sõiduplaani
23. veebruarist 13. märtsini sõidavad rahvusvahelised reisirongid muutunud sõiduplaani järgi, mis omakorda mõjutab Elroni sõiduplaanis kahe Tallinna-Aegviidu liini reisi väljumist.
Video: lihtsad õmblemise nipid algajatele
Käsitöö on mõnus ja rahustav. Vaata videost näiteks, kuidas niiti kiiremini nõela taha saada.
POSTIMEES TESTIB: kas 3D pliiatsiga saab tõepoolest õhku joonistada?
3D printerid pole ammu enam ulme ja poodidesse on jõudnud ka nende väiksed vennad 3D pliiatsid. Testime ühte pliiatsit, et veenduda, kas tõepoolest saab õhku joonistada?
Kas Mehhikot võib oodata ees tekiilakriis?
Mehhiko ja tekiila käivad kokku nagu sukk ja saabas. Mehhiko tekiilatootjad on aga mures, sest tekiila valmistamiseks tarvilik koostisosa on defitsiidis, vahendab news.com.au
Eesti pangad eelistavad MasterCardi Visa kaardile
Kuigi nii MasterCard kui ka Visa on rahvusvaheliselt tunnustatud kaardimaksevõrgud, eelistavad Eesti pangad neist vaid üht – MasterCardi.
Topsikohvi hind on tõusuteel
Aastaalgus on kergitanud R-Kioski ja Circle K kohvi hinda.
Tallinna sõitev Elroni rong hilines ligi tund aega
Esmaspäeva pärastlõunal väljus Elroni rong nr 552 kell 14.19 Paldiskist ja pidi Tallinnasse jõudma 15.21, kuid vahetult enne pealinna seisis rong Urda peatuses 48 minutit. Balti jaama jõudis rong 16.09.
E-sigarettide kasutajad suitsetavad toidu maitselisandeid ja virisevad kvaliteedi üle
Inimesed soetavad eksikombel Amazonist vapemiseks ehk e-sigarettidega suitsetamiseks toidu maitselisandeid ja siis hindavad tooteid negatiivselt, sest see ei rahulda nende nikotiinivajadusi ning pole maitselt head.
Swedbanki paroolikaartide omanikke ootab homsest oluline muudatus
Swedbank teostab kolmapäeva öösel vastu neljapäeva plaanilisi IT-hooldustöid. Tööde käigus tehakse paroolikaartide omanikele oluline muudatus.
Iseteeninduskassad on populaarsed ja laienevad veelgi
Kui jaekettides tavaliste kassade kadumist veel ei ennustata, siis tulevikus antakse üle Eesti laienevatele iseteeninduskassadele senisest suurem töömaht.
Kas oleksid keskkonna nimel valmis loobuma mustikatest, avokaadodest ja maasikatest?
Tänapäeval on inimesed aastaajast olenemata harjunud saama poest pea kõike, mida hing ihaldab.
Miks ei tohiks auto seismisel kojamehi üles tõsta?
Tõstes seisval autol kojamehed üles riskid sellega, et kojamehed ei pühi enam auto klaasi korralikult.
Iga asi saab parem, kui lisada näpuotsaga infotehnoloogiat
Kui Gutenberg 15. sajandil trükimasina leiutas, oli mõnda aega paralleelselt kasutusel kaks paljundamisviisi: käsikirju trükiti raamatuteks ning raamatuid omakorda kirjutati käsitsi ringi, kuna kõigil veel trükkimisvõimalust ei olnud. Nüüd on kõigil trükkimisvõimalus, aga käsitsi kirjutamine pole...
Üleskutse EV100 puhul: 23. veebruar vabaks päevaks
Kuna 24. veebruar langeb sel aastal nädalavahetusele, siis on EV100 kodulehel algatatud üleskutse teha 23. veebruar vabaks päevaks.
Amet hoiatab: lumeperioodil tuleb tagada katustel ohutus!
Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) tuletab ehitiste omanikele meelde, et ohutuse tagamiseks tuleb lumeperioodil jälgida katusele kogunenud lund ja jääd ning see õigeaegselt eemaldada.
Nördinud klient: Eesti restoran lähtub alkoholi müümisel USA seadustest
Ühes pealinnas tegutsevas mehhiko-ameerika söögikohas keelduti 20-aastasele noormehele õlle müümisest põhjendusega, et firma lähtub napsu müües USA seadustest.
Need 7 ettevõtet omavad suurema osa maailma kosmeetikabrändidest
Tarbijatena usume, et teeme oma valikud teadlikult, eriti kui see puudutab nii isiklikke asju nagu näiteks näokreem, šampoon või lõhnaõli.
Päästeamet: statistiliselt on 5. veebruaril kõige suurem tõenäosus saada tulekahjus viga
Päästeameti arendusosakond analüüsis möödunud kaheksa aasta tulekahjusid.
Jaanuari ilm oli saartevahelistele lendudele heitlik
Transaviabaltika esindaja Rene Must tõdes, et jaanuar oli ilmastikuolusid silmas pidades keeruline lennukuu.
Tänavuse Super Bowli parimad ja halvimad reklaamid
Eile toimunud Super Bowlil kulutati reklaamide jaoks vähemalt viis miljonit dollarit ühe 30 sekundilise eetrikoha eest. Millised reklaamid olid parimad ja millised halvimad?