Lidl sai poe rajamiseks Narvas olulise lepingu
Narva linnavalitsus otsustas Lidlile anda 25 aastaks üürile maa-alad, millega Eestisse laienev Saksa odavkauplusekett saaks rajada oma plaanitavale poele parkimisplatsi ja juurdepääsu Tallinna maanteelt.
Kinnisvarafirma: välismaalastest naabrid võivad olla tõsine oht!
Pindi Kinnisvara juhatuse liige Elari Udam ütles, et kui soetada endale korter elamusse, kus enamus naabritest on kodanikud väljast poolt Euroopa Liitu, võib halbadel aegadel sattuda tõstistesse probleemidesse.
Juhiloa tegemise hind tõuseb kuni 1000 euroni
B-kategooria juhiloa koolituse hinnaks saab järgmisest aastast olema umbes 800 eurot, mõne autokooli puhul aga võib hind Tallinnas küündida isegi 1000 euro ligi, kirjutab portaal Geenius.
11 küsimust, mis tuleks endalt enne 30. eluaastat küsida
Kahekümnendad on aeg, mil end arendada, otsida ja ka eksida. Quora on järjestanud kümme küsimust, mida peaks iga noor endalt küsima enne 30- aastaseks saamist.
Adidas kutsub tagasi laste ujumisriided, mis võivad olla ohtlikud
Spordirõivaste tootja Adidas hoiatas lastele disainitud ujumisriiete eest, mis võivad teatud tingimustel isegi ohtlikud olla.
Hinnatõus jätkus ka septembris
Septembris kasvas tarbijahindade harmoneeritud indeks (THHI) aastaga 3,5 protsenti.
Millistes kohtades liikluskindlustus ei kehti?
Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus ja kõik liiklusregistris registreeritud sõidukid peavad olema kindlustatud. See kindlustusliik kehtib justkui igal pool liikluses, kuid tegelikult on seaduses loetletud kindlad olukorrad, kus liikluskindlustus ei kehti.
Eestis kogub hoogu narkootikumide tellimine pimeveebist
«See on täpselt nii lihtne, et sul peab olema raha, internetiühendus ja sellega võiks tegeleda ka viieaastane laps, kui tal oleks piisavalt informatsiooni,» ütleb noor täiskasvanu Madis (nimi muudetud) pimeveebist narkootikumide tellimise kohta, mis on ka Eestis üha levinum. Tõusutrendi kinnitab ...
Tallinna odavtanklale sõideti tormi
Taxify avas septembris Tallinnas Töökoja tänaval linna soodsaima kütusega tankla. Võrreldes varasemaga kasvas tankla külastajate arv ühe kuuga enam kui neli ja pool korda. Rohkem kui neljandiku tankla külastajatest moodustasid Taxify juhid.
Võimalus on osaleda Eesti esimesel pakkimiskunstnike meistrivõistlusel
Väärtustamaks kingipakkijate olulist tööd, oodatakse alates reedest osalejad esimestele pakkimiskunstnike Eesti meistrivõistlustele.
Soome tarbijakaitse volinik läks Finnairi vastu kohtusse
Soome kohus hakkas reedel arutama tarbijakaitse voliniku kaebust riikliku lennufirma Finnair suhtes, mille järgi ei maksa kandja klientidele hilinenud lendude eest õiglaselt kompensatsiooni.
Taaraautomaadid ei loe Pöide õlle pudeleid
Kuressaares asuvad taaratagastusautomaadid ei loe välja Pöide õlle pudelite muudetud kujundusega etikette.
Diisel võib novembris bensiinist kallimaks muutuda
Tanklaketid on üle Eesti alustanud külmakindla diislikütuse müüki, mis samas ei ole tavakütusest palju kallimad. Novembri teisest poolest plaanivad tanklad aga alustada täistalvise ehk arktilise diislikütuse müüki, mis toob tarbijale suure tõenäosusega kaasa umbes 2-sendilise lisahinnatõusu ja mu...
Lugeja küsib: kas saan lõpetada töölepingu enne lepingul olevat tööle asumisaega?
«Kui olen sõlminud töölepingu, mille tööle asumise tähtaeg veel ei ole kätte jõudnud, ja soovin praegu seda lõpetada enne lepingul olevat tööle asumise aega, kas mul on mingeid takistusi või kohustusi selle tööandaja ees ja kas ma saan ilma igasugu põhjuseta seda lepingut lõpetada päeva pealt?» s...
Kütuse hind Eestis murdis läbi maagilisest piirist
Eile õhtul murti Eesti kütuseturul läbi seni vaid kombatud maagiline 1,4 euro piir. Nimelt tõstis Olerex nii bensiini kui ka diisli hinna 1,439 euroni liitrist.
Olerex alustas külmakindlate kütuste müügiga
Olerex teatas, et üha jahedamate ilmade tõttu on nad asunud oma tanklaid varustama külmakindlate mootorikütustega. Olerexis müügil oleva külmakindla diislikütuse filtreeritavus on kuni -23 kraadi.
Elektrilevi kaks alajaama lakkasid töötamast: ligi 11 000 jäid elektrita
Nädala jooksul on vähemalt kahte Elektrilevi alajaama ootamatult tabanud rike ning pea 11 000 inimest jäid elektrita.
VTA avastas Eestist uued salmonellakahtlusega munad
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) teatas möödunud nädalal, et Valgamaa kanakasvatusettevõtte Sanlind OÜ kahest farmist pärinevad munad võivad olla nakatunud salmonella bakteriga. Nüüd ütles amet, et ilmselt on mürgised juba kõik farmist tulnud munad.
Päeviku peitmise uus tase: lapsed piiravad vanemate ligipääsu eKooli
Kui tavaliselt piiravad vanemad laste internetitoiminguid, siis Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on lapsed nüüd ise asunud hoopis vanemaid üle kavaldama. Nutikamad lapsed piiravad kodus ligipääsu veebilehtedele, mida nad ei taha, et vanemad loeksid – näiteks ligipääsu eKoolile.
Rapla, Türi, Viljandi ja Pärnu rongide plaan muutub
Alates eelolevast nädalavahetusest, 13. oktoobrist on muudatusi Edelasuuna rongide sõiduplaanis, osaliselt on vajalik kasutada asendusbusse.
Selgus Ruhnu laeva rikke põhjus
Ruhnu liinil sõitva katamaraanparvlaeva Runö vana peamasin, mille rikke tõttu jäi laev kai äärde pea kolmeks nädalaks, taastamisele ei kuulu ning seega kantakse see maha.
Noor tuleks tööle aastaks ja küsiks 1400 eurot kätte
Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee tööturu- ja palgauuringust, milles osales 9067 töötajat ja tööotsijat selgus, et noored soovivad teenida enam kui 1400 euro kätte. Veerand noortest ei kavatse üle aasta oma tööandja juures töötada.
Erakliinikute ja haigekassa rahatülil on ootamatu tulemus
Mitu tuntud tohtrit haigekassa lepingust ilma jätnud ja palju pahameelt põhjustanud riigihangest võib ootamatult tulu tõusta patsientidele, sest paari kuu jooksul pääseb pisut hõlpsamalt eriarsti jutule.
SEB e-kanalid pühapäeval häiritud
Seoses plaanipäraste IT-süsteemide hooldustöödega võib 7. oktoobril ehk laupäeva öösel vastu pühapäeva esineda SEB e-kanalite töös häireid.
Nipid, kuidas eristada päris ehteid võltsehetest
Võltsehted on ringi liikunud juba mõnda aega. Hõbedat müüakse valge kulla nime all, kullaproove võltsitakse ning klaasi müüakse kalliskivide nime all, vahendab Brightside.me.
Soome tõstab alkoholi aktsiisi
Soome valitsus tegi täpsema ettepaneku alkoholiaktsiisi asjus. Rahandusministeeriumi andmetel tõusevad erinevate alkohoolsete jookide aktsiisid keskmiselt ühe protsendipunkti võrra, kõige rohkem kasvaks aktsiis veini puhul, vahendas ERR.
Üha rohkem eestlasi ostab auto internetist
Uute, aga ka kasutatud autode peamine valik on viimaste aastatega peamiselt kolinud internetti, näitas SEB Liisingu Eestis, Lätis ja Leedus korraldatud uuring.
Kauplustest korjati 1,3 miljonit salmonellaohuga muna
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) annab teada, et nad on Eesti kauplustest eemaldanud ligikaudu 1,3 miljonit muna, mis võisid olla saastunud salmonella bakteriga.
Videoringkäik: Eesti suurim kaubakeskus avab uksed novembris
Ülemistele rajatav kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 Mall of Tallinn teatas täna pressiteates, et avab uksed 8. novembril.
Kui palju jõuab lubatud 540-eurosest alampalgast tegelikult inimese taskusse?
Tänahommikuses Terevisooni saates eksis Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson saatejuhi küsimusele vastates, et 2019. aastaks kokku lepitud 540-eurosest alampalgast võiks töötajani jõuda umbes 535 eurot.
Eestlased eelistavad oma balti naabritest märksa kallimaid autosid
Eesti elanikud eelistavad osta oma naabritest tunduvalt kallimaid autosid, selgus SEB Liisingu suvel korraldatud uuringust.
Venelased lõpetasid veidruse: liisingautodega saab taas üle idapiiri
Liisingautodega saab taas Narva, Koidula ja Luhamaa piiripunktis üle piiri sõita liisingautodega ilma Venemaa tollis tagatisraha maksmata, teatas maksuamet.
FOTOD: sajandi esimene Eesti vedur
Riigile kuuluv transpordi- ja logistikaettevõtte Operail ja Tšehhi CZ Loko uuendavad 19 Ameerikast 2000-ndate alguses ostetud C30 diiselvedurit. C30-M on üle 86-aastase pausi järel esimene vedur, mis on valminud Eestis.
Fotokonkursi «sügise võlud» võitjad on selgunud!
Fotokonkursile «sügise võlud» laekus  pilti üle Eesti. Toimetus valis piltide seast kümme kaunimat, mille autorid saavad endale Postimehe termose.
Kes vastutab, kui puu kukub naabri auto peale?
Eesti kolme kindlustusseltsi juristid nõustuvad, et kui kui puu kukub naabri krundile ja kahjustab seal asuvat vara, näiteks autot või aeda, vastutab tekitatud kahju eest üldjuhul krundi omanik, mille territooriumil puu kasvas.
Eesti kohvijooja hindab kvaliteeti
Käesoleval kümnendil on kohvijoomine suurenenud enam kui 30 protsendi võrra, peegeldades üht kiiremat kasvu Euroopas. Ühes kvantiteediga on tõusnud ootused ka kohvi kvaliteedile, kuivõrd oleme võrreldes ülejäänud maailmajaoga joogi suhtes oluliselt nõudlikumad.
Jaapanis kogub populaarsust poiss-sõbra rentimise teenus
Jaapanis on võimalik vähem kui kaheksa euro eest tunnis palgata keskealine mees, kes aitab majapidamistöödega, kellele saab kurta muresid ja kes võib teeselda poiss-sõpra ning kaitsta jälitajate eest.
Millele lehepuhurit valides tähelepanu pöörata?
Tehnikaajastul võib rehaga hobi korras sporti teha, aga töötegemiseks ning enda aja ja selja säästmise huvides on lehepuhur tõhusam tööriist.
Mille järgi elektripaketti valida?
Alates elektrituru avamisest 2013. aastal on elektripakkujad proovinud kliente võita erinevate pakettidega. Suvel tuliseks teemaks saanud elektrihinna tõus börsil tõstatas nii mõnelgi koduomanikul peas küsimuse, kas peaks elektripaketti vahetama.
Saaremaa ralli ajal sõidavad Virtsu-Kuivastu liinil kolm laeva
Seoses Saaremaal oktoobri teisel nädalavahetusel peetava ralliga lisab TS Laevad kokkuleppel maanteeametiga Virtsu-Kuivastu liinile 22 täiendavat reisi ning toob parvlaevade Tõll ja Piret kõrval liinile ka parvlaeva Regula.
Petukõned taas liikvel: vene keelt kõnelev naisterahvas pakub bitcoine
Viimasel ajal on järjest sagenenud eesti suunakoodiga petukõnede arv. Helistajaks on vene keelt kõnelev naisterahvas, kes pakub võimalust bitcoinidega ärida.
Rimi: puudu pea 2000 töötajat
Kaubandusketi Rimi Eesti juht Vaido Padumäe sõnul on Eestis töökätest karjuv puudus ning hoolimata kaubandussektori edust on jaekaubanduses puudu pea 2000 töötajat.
Kas TV-leping suvekodust lahkudes lõpetada või ajutiseks peatada?
Sügise saabudes pakivad paljud oma kodinad suvekodudes kokku ja kolivad linna tagasi. Kuna suvilas talvisel ajal keegi kogu aeg ei toimeta, siis on mõistlik ka teleri vaatamise eest maksmine lõpetada.
Kas tahad korterit üürida Maxima või Stockmanni kliendile?
“Need inimesed eeldavad täiesti erinevat teenindust,” selgitas kinnisvarainvestor ja koolitaja Peeter Pärtel, vahendas Äripäev.
14 kõige ebatavalisemat asja, mis Uberisse on unustatud
Vihmavarju või kinnaste autosse unustamine on üsna tavapärane, mistõttu tasub taksost või Uberist väljudes alati kontrollida, kas kõik, millega autosse tulid on kaasas.
Suure tormi tõttu jäeti ära kaks parvlaevareisi mandri ja Hiiumaa vahel
Laevafirma jättis ilmaolude tõttu ära kaks parvlaevareisi mandri ja Hiiumaa vahel.
Politsei võtab lähipäevil kihutajad luubi alla
Et rahustada liiklust, avalikustas Põhja prefektuur taas kohad, kus korrakaitsjad järgnevatel päevadel kiirust mõõdavad.
Kütuse hinnatõus jätkub Eestis suure hooga
Nafta hind on viimastel päevadel teinud erakordselt suure kasvu maailmaturul. Hinnatõusust ei jää puutumata ka Eesti tarbija.
Mida iPhone Xs Maxi raha eest veel teha saaks?
Kaks nädalat tagasi tutvustas Apple oma uusimaid telefone, nende seas ka iPhone Xs Maxi. Kõik kolm Eesti mobiilioperaatorit on alustanud uute iPhonede eelmüüki.
Pane tähele: AirBnB maksustamisel kehtib ebavõrdne eripära
Kui korteri või maja elamiseks väljaüürimisel saab enne tulumaksu tasumist 20% kulude katteks maha arvata, siis lühiajalisel majutamisel, näiteks AirBnB või Booking.com kaudu, see soodustus ei kehti.