Walmart eemaldas müügilt ropud jõulukampsunid
Ameerika Ühendriikide suurima jaekaubandusketi Walmart Kanada filiaal vabandas klientide ees, kuna nende veebilehelt võis ajutiselt leida liialt provokatiivseid pilakampsuneid.
E-kaubanduse Liidu juht: 50% kaupmeestest pole kursis uute tarbijaõigustega
Eesti E-kaubanduse Liidu juht Tõnu Väät manitses kaupmehi, et nood viiksid end kurssi uuenenud tarbijaõigustega.
Tooted, mis rahuldavad ihasid, mida ei pruugi olemaski olla
Eelmisel nädalal lahvatas taas skandaal Amazoni ümber, kuna müügiplatvormilt leiti Auschwitzi sümboolikaga jõulukaunistusi, pudeliavajaid, rätikuid ja muid kaupu. Ameerika meediaväljaane Wired selgitas, kuidas taolised esemed üldse müügiplatvormidele jõuavad.
Jääpurikad reedavad hoone kehva soojustuse
Jääpurikad on küll ilusad vaadata, kuid tegelikult annavad need ülimalt ohtlikud «talvekuulutajad» ausa tagasiside, kas katus on korralikult soojustatud.
Eesti elanikud pole endiselt kriisiolukordadeks piisavalt valmis
Päästeameti tellitud Kantar-Emori värske uuringu kohaselt on Eesti elanikkonna teadlikkus hädaolukordadest, nende korral toimuvast ning kriisiolukorras käitumisest endiselt üsna madal. Mõnevõrra paremini ollakse kursis sellega, mida peaks kriisiolukordade puhuks varuma, ent varustatuse tase on vi...
Intsikurmu peakorraldaja alkoholitarbimisest: lihtsalt telklasse peole me inimesi ei oota
Novembris toimus Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatud alkoholi tarbimise konverents «Vabadus on vastutus». Konverentsi käigus esines ka Intsikurmu muusikafestivali peakorraldaja Mihkel Kübar, kes selgitas Postimehele konverentsijärgselt alkoholi rolli Intsikurmu festivalil ning korraldajat...
Puust ja punaseks: kas tormi puhuks peaks varuma elektrigeneraatori?
Oktoobri lõpus Lõuna-Eestit räsinud torm jättis vooluta üle 50 000 majapidamise ja tekitas kindlasti paljudes küsimuse, et kui on soov ikkagi asjad omadesse kätesse võtta, siis kas üldse ja mille järgi peaks tagavarageneraatorit valima, nähes et turul on neid väga erinevates hinnaklassides.
Talverehvid on talviti asendamatud
Talverehvid on spetsiaalselt selleks disainitud, et sõitmisel oleks juhil lume, lörtsi, jää ja külmade temperatuuridega võimalik toime tulla. Seepärast on nad pakasega ka asendamatud.
Tormihoiatuse meelespea ja käitumisjuhend
Ilmateenistus on andnud nädalavahetuseks tormihoiatuse. Seetõttu tasub meelde tuletada mõned põhitõed, mida tormide puhul meeles pidada.
Soome iseseisvuspäevale pani punkti kopsakas Eurojackpoti peavõit
Soome iseseisvuspäeva ilmestas reede õhtul järjekordne Eurojacpoti loosimine, mille peavõidu, 23 515 000 eurot sai keegi põhjanaabritest.
Jõulueelne manitsus: pea meeles küünalde ja jõulutulede ohutust
Pühadeaeg on lähenemas, mistõttu otsivad inimesed kappidest välja jõulutuled ja -kaunistused ning ka küünlad hakkavad taas laual särama. Seejuures tuleks kindlasti meeles pidada ka ohutust, et küünalde ja jõulutulede kasutamine oleks turvaline, manitses kindlustusettevõte Gjensidige.
Pane tähele: postipakk võib minna maksu alla
Euroopa Liidust väljastpoolt kaupa tellides tuleb arvestada, et see kaup tuleb deklareerida.
Juba jälle: kütusehinnad tõusid üksnes Tallinnas
Circle K reedesest hinnavõrdlusest selgub, et nädalaga tõusid Baltimaade pealinnadest kütusehinnad ainsana Tallinnas.
Seksismis süüdistatav jõulureklaam pahandab ameeriklasi
Puuteekraanidega varustatud treeningrataste müügiga tegeleva USA firma Peloton jõulureklaam on jäänud kriitikarahe alla, kuna arvamusavaldajad on leidnud sealt nii seksistlikke kui ka düstoopset tulevikku kujutavaid noote.
Bändisärgilaat tuleb taas
Tuleval laupäeval leiab taas aset populaarne bändikaupade müügiüritus bändisärgilaat, mis lubab fännidel oma kohalike muusikaheerostega kohtuda.
Elroni juht selgitab: rongi viis rivist välja lühis
Möödunud nädalal Tallinna–Rakvere liinil sõitnud rongi viis rivist välja kiiruseanduri purunemise tõttu tekkinud lühis, ütles Elroni juht Merike Saks Kuku raadio saates «Majandusruum».
Üleskutse: Paulig ootab eestlaste kohvipuru, et valmistada sellest elektrienergiat
Jõulukuu vältel kestab veel kampaania, mille raames kutsub kohvifirma nii ettevõtteid kui ka eraisikuid kasutatud kohvipuru kokku koguma, et sellest rohelist energiat toota. Kampaania kestab 3. jaanuarini.
Hoiatus: kiiret rikastumist lubanud kelmid petsid välja kümneid tuhandeid
Põhja prefektuur hoiatab sotsiaalmeedias kelmide eest, kes pakuvad interneti või telefoni teel võimalust investeerida raha ning kiiresti ja riskivabalt suurt kasumit teenida.
Halb ajastus: Huawei tekitas Hiinas pahameeletormi
USA sanktsioonide käes kannatav Hiina telekomihiid Huawei on sattunud kodumaal karmi avaliku kriitika alla seoses oma endise töötaja koondamisjärgse kohtlemisega.
Kasutatud auto ostja sai petta, müüja aga karistada
Kasutatud auto ostmisel on alati olemas risk, et peale masina soetamist ilmnevad ostja üllatuseks ootamatud vead, mille parandamine ei olnud eelarvesse planeeritud. Advokaadibüroo Hedman Partners partner ja vandeadvokaat Urmas Kiik selgitab, kes taolises olukorras vastutab ning mida saab ostja om...
Kuidas munad gripi vastu kaitsevad?
BBC selgitas, kuidas kanamunade abil gripiviiruste vaktsiine toodetakse.
Maksud ja eramaja ehitus: meelespea nii tellijale kui ka ehitajale
Kuna tänane päevapoleemika keerleb Martin Helme ja tema poolt palgatud töölise töösuhte ja maksukohustuste ümber, on siinkohal paslik välja tuua, mida ütleb maksu- ja tolliamet eramaja ehitamise kohta.
Kohalikes meelelahutusasutustes esineb probleeme tuleohutusega
Päästeameti Lõuna päästekeskuse inspektorid käisid 29. - 30. novembril reidil meelelahutusasutustes ja toitlustusettevõtetes, tuvastades hulga rikkumisi.
Lugeja küsib: kas tööajast võib minna laste jõulupeole?
Tööinspektsioon vastas lugejapäringule, kus sooviti teada, kas graafikutöötajal on võimalik tööajast minna oma laste lasteaia või kooli jõulupeole
Rimi: kordusproov meie keskköögis listeeriat ei leidnud
Rutiinse kontrolli käigus oma keskköögi salatiosakonna töölaualt listeeria leidnud Rimi teatas, et laborist tulnud kordusproovide vastus listeeria olemasolu Rimi keskköögis ei näidanud ning jaekett jätkab tänasest värskete salatite tootmist.
Pane tähele: listeeria ennetamise kaks kindlat viisi
Viimastel nädalalatel puhkes listeeria kahtlus lisaks kalatööstusele M.W.Vool ka lihatööstuses Oskar ning kaupluseketis Rimi. Kuidas aga võimalikke haigusnähte vältida?
Eesti idurfirma tahab võidelda kallite järelmaksulepingutega
Idufirma Montonio Finance lõi finantslahenduse, mis aitaks järelmaksuga ostmisel saada paremini aru kaasnevatest kuludest.
Taara kogumine anno 2019: uued paviljonid paljastavad taarapunktides toimuva
Männikul avati nädalake tagasi uus Rimi super, kus asub ka moodne taaratagastuspunkt, mille rajas kohalik ettevõte Moya OÜ. Sarnase punkti leiab ka Ülemiste linnakust. Firma tegevjuht Tarmo Koreinik rääkis sel puhul laiemalt taarakogumisest ja Moya toodetavatest uutest taarakogumispunktidest.
Musta reede internetimüük purustas rekordi
Musta reede internetimüük Ühendriikides küündis sel aastal rekordilise 7,4 miljardi dollarini; järsult kasvas nutitelefonide eest tehtud ülekannete hulk, teatas laupäeval Adobe Analytics.
Eesti spordiklubide trendid: sama teenuse saaks 300% odavamalt
Kuigi üks silmatorkavamaid uuendusi kohalikul spordiklubide areenil on administraatoriteta 24/7 klubide levik, on vanemate tegijate jaoks pigem oluline terviklahenduste väljamõtlemine ja olemasoleva teenuse arendamine.
Spordipisik nakatab aina rohkem kodumaiseid ettevõtteid
Spordiklubid pole Eestis sportlikuse arengusse panustamisel kaugeltki ainukesed. Sportlikele eluviisidele on hakatud ka suurfirmades aina enam tähelepanu osutama.
Tallinn-Rakvere viimast rongi tabas rike. Reisijatele telliti asendusrong
Eile tekkis kell 21.35 Tallinnast Rakverre väljunud rongil Kulli-Aruküla vahel tehniline rike, mistõttu ei saanud rong sõitu jätkata. Reisijad pidid Rakverre jõudma kell 22.54, kuid asendusrong jõudis lõpp-peatusesse kell 02.30
Uskumatu: Euroliidu määrus pühib Eesti poelettidelt tuntud juustu
Järgmise aasta mais kehtima hakkava Euroopa Liidu (EL) määruse kohaselt tohib Havarti nime all müüa vaid Taanis toodetud juustu, Eestis sellenimelist juustu tootvad Valio ja Coop lõpetavad Havarti müügi.
Alexelas saab nüüd tankimise eest tasuda mobiiliga
Alexela tanklates saab nüüd nii tankimise kui muude ostude eest tasuda mobiiliga, kasutades selleks mTasku mobiilse rahakoti telefonirakendust.
Riiklik hoiatus: petulehti aina raskem ära tunda!
Riigi infosüsteemi amet (RIA) hoiatab üha usutavamate maksepetturite õngitsuslehtede eest.
Valus hoop: Amazoni töötajad alustasid Mustal Reedel streiki
Sajad jaehiiu Amazon Saksa töötajad alustasid firma jaoks olulisel Musta Reede ostupühal streiki.
Ostupüha must reede puhutakse Eestis üles
Ameerika Ühendriikidest alguse saanud ostupüha must reede on vallutanud nii Eesti tava- kui ka e-poed. Samas pakkumised jäävad USAle kordades alla - kui üle lombi on pakkumised alates 50%, siis Eestis jäävad nad pigem 10-30% vahele.
Puust ja punaseks: laenude kavalalt varjus tasud
Kiirlaenuärid ja pangad tulevad enne jõule välja pealtnäha lühiajaliste odavlaenudega, mille intress on kas null või üks protsent, kuid lähemal vaatlusel võetakse ühtlasi kõrge intressiga lepingutasu. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) kommunikatsiooniekspert Anne-Mai Helemäe sel...
Talverehvide tellimused panevad kullerfirmad proovile
DPD teatas, et rehvivahetuse hooajal ja juba selle eel mitmekordistunud saadetavate rehvide hulk on esitanud nende kulleritele ja sorteerimisliinidele korraliku väljakutse, kuna kogused on suured ning rehvide mõõdud teevad nende transportimise keerukaks.
Tarbija küsib: miks peab Ühiskaardi telefonis toimimiseks soetama uue SIM-kaardi?
Telia selgitas, miks on mTasku abil kasutatava Ühiskaardi telefonirakenduse jaoks vaja uut NFC toega SIM-kaarti.
Eesti idufirma ärgitab liiklusrikkumisi salvestama
Eesti idufirma Supervaisor hakkab testima jalakäijate ja kaassõitjate rakendust, mille abil saab igaüks osaleda liiklusrikkumiste statistika kogumises.
Miks kütuse hind järsult tõusis?
Paljusid autojuhte on rahutuks teinud kütusehinna äkiline kerkimine, mispuhul on paljudes tanklates nii bensiini- kui ka diislikütuse liitrihind praeguseks kallim kui 1,4 eurot. Neste turundus- ja kommunikatsioonijuhi Risto Sülluste sõnul on hindade kerkimise põhjuseks turu normaalhindade taastum...
Soomlaste streigi jätkuv mõju: Eckerö Line'i ja Finnairi väljumisi muudkui tühistatakse
Seoses Soome Meremeeste Liidu osalemisega postiteenuste ja logistikaliidu PAU streigi toetusstreigis on Eckerö Line tühistanud ka suurema osa teisipäevastest väljumistest.
Laip vetsus ja üleüldine vägivald: McDonald'si töötajad kardavad USA-s oma ohutuse pärast
USA Today vahendas, et 17 Chicago suurlinna piirkonna töötajat kaebasid McDonald'si kohtusse seoses firma suutmatusega tagada nende turvalisus tööpostil.
Soome lubab õige pea autojuhtidel sõita talvel suverehvidega
Päikeseline, kuiv ilm, külma on -5 kraadi ning sõidukil on all suverehvid. Järgmise aasta juunist jõustub Soomes seadus, mis lubab erasõidukitel kasutada talvisel ajal suverehve, kui ilm seda lubab.
Mida silmas pidada telefoni pakases kasutamisel?
Kuigi talve ametlik algus on natuke rohkem kui ühe kuu kaugusel, on siiski prognoositud, et esimesed miinuskraadid kimbutavad eestlasi juba tuleval nädalavahetusel. Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann jagas lihtsaid nõuandeid, kuidas oma seadmega külmas käituma peaks.
Lähikuudel plaanitakse Eestis lisada 20 elektriautode laadimisjaama
Globaalne huvi elektriautode vastu on aasta-aastalt kasvanud. Elektrisõidukite laiemaks kasutuselevõtuks Eestis tuleb aga arendada laadimistaristut, et laadimisjaamad paikneksid ligipääsetavates kohtades ja oleksid mugavad kasutada, kirjutas ettevõte Elektritransport.
Ettevõtted vähendavad hoogsalt suurhoonete rohmakat ökoloogilist jalajälge
Energiateenus OÜ asutajate Aivar Uutari ja Siim Meeliste sõnul pööravad Eesti ettevõtted aina enam tähelepanu energiatõhususele, kuid seda on endiselt liialt vähe ning keskendutakse ainult uutele energiatootmislahendustele.
Vene räppar väisab oma Tallinna valdusi
Vene staarräppar Timati külastab 24. novembril isiklikult oma Black Star Weari poodi Tallinnas.
Pirita jõele rajatakse taas väliujula
Järgmiseks suveks plaanitakse Pirita jõele rajada väliujula, kinnitas Pirita linnaosavalitsus pressiteates. Ujula pikkuseks on kavandatud 25 meetrit ning basseini siselaiuseks pisut üle seitsme meetri. Rajatise maksumus on umbes 80 000 eurot.