Aasa sõnul on PBK-lt venekeelsete linnauudiste tellimine vajalik
Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul tähendaks Pervõi Baltiiski Kanalilt (PBK) linnauudiste tellimisest loobumine seda, et Tallinna sõnumid ei jõuaks venekeelse elanikkonnani.
Rahvusraamatukogus algas iga-aastane jõulukuu raamatunädal
12.-16. detsembrini toimub Eesti Rahvusraamatukogus traditsiooniline jõulukuu raamatunädal,  mis sel aastal toob lisaks rohketele raamatupakkumistele ka väga põneva lisaprogrammi.
Galerii: Kultuurikatla korstna juurde pandi ohu eest hoiatavad sildid
Tallinnas paigaldati Kultuurikatla juurde sildid, mis hoiatavad korstna varisemisohu eest, samas kohas toimusid Eesti Euroopa Liidu eesistumise üritused ning korstna juurest kõndisid mööda Euroopa riikide liidrid.
Galerii: avati näitus korruptsioonist
Alates tänasest saab tutvuda keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja Tartu kunstikooli näitusega «Korruptsiooni mitu nägu».
Mustamäel esineb veeavarii tõttu katkestusi
Seoses veeavariiga Vilde tee 133 juures esineb seoses avarii likvideerimisega veekatkestusi orienteeruvalt täna õhtul kuni kella kuueni aadressidel Akadeemia tee 50 ja E. Vilde tee 121A, 123, 125, 127, 129, 131, 131A, 133, 135 ning 137.
Maxima kaupluse ja lasteaia töötajad saadeti eesti keele eksamile
Keeleinspektsioon kontrollis eelmisel nädalal Tallinnas ühe Maxima kaupluse ja lasteaia töötajate eesti keele oskust ning saatis osa neist keeleeksamile.
Rongireisijad: õige asi väga õiges kohas
Kui tavaliselt on eestlased kiidusõnadega kitsid, siis uue Valdeku peatuse kiitmisel ei hoitud end tagasi. Võimalus rongiga kiirelt tööle saada või tipptunni ajal ummikutest mööda vuhiseda, on nõmmekate arvates kiitmist väärt.
Rotermanni Soolalao ette plaanitakse puidust arhitektuuri- ja disainipaviljoni
Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas välja arhitektuurivõistluse kaasaegsele puidust arhitektuuri- ja disainipaviljonile, Arhitektuurimuuseumi esisele platsile ning selle lähiümbruse kontseptsioonile.
Fotod: minister Ossinovski sattus ametiautoga ahelavariisse
Tallinna Laikmaa ja Gonsiori tänava nurgal põrkasid täna hommikul kokku kolm sõiduautot, ahelavarii tekitas südalinnas ummiku.
Agur: keskpäraste torukoolide asemel tekivad tugevad põhikoolid
Pealinn plaanib lähiajal suurt koolivõrgu muudatust, mille käigus nii mõnestki koolist kaob ära gümnaasiumiosa.  Haridusuuenduslike ideedega silma paistnud Gustav Adolfi gümnaasiumi direktori Hendrik Aguri sõnul on gümnaasiumiosa eraldamine nooremast kooliastmest igati mõistlik, sest see aitab tu...
Droonivideo ja galerii: Maarjamäel valmib kommunismiohvrite memoriaal
Tuleva aasta sügiseks peaks Tallinnas Maarjamäel valmima kommunismiohvrite memoriaal «Teekond», mis hakkab laiuma umbes 30 000 ruutmeetril ja läheb maksma ligi kaheksa miljonit eurot.
Fotod: Balti jaama ligidal põrkasid kokku sõiduauto ja tramm, trammiliiklus on häiritud
Täna õhtul juhtus avarii Tallinnas Suurtüki tänava juures, kus põrkasid kokku sõiduauto Ford ja tramm.
Päästjatel olid kõrbema läinud toidu pärast käed tööd täis
Eilse päeva jooksul käisid päästjad pealinnas kolmel korral väljakutsetel, mille põhjustajaks oli kõrbema läinud toit.
Michal: Keskfraktsioon peaks häbenema ja TTV tuleks kinni panna
Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul ei ole linnapea Taavi Aasa volikogus välja öeldud seisukohad Tallinna TV kohta aktsepteeritavad.
Kired linnavolikogus: Taavi Aasa sõnul võivad Lenk ja Ummelas edaspidigi karistamatult Ukrainat mõnitada.
Linnavolikogu arutas lisaeelarve teise lugemise käigus hoopis Tallinna TV saatejuhtide reljeefseid avaldusi Ukraina teemal ning telekanalile eraldatud raha sihtotstarvet.
Reidi tee ehitus võib maksta üle 40 miljoni euro
Reidi tee ehituse hankele esitatud pakkumiste hinnad on kõrgemad, kui linnavalitsus prognoosis ning välistada ei saa ka hanke luhtunuks kuulutamist.
Tallinna TV palkas programmi uuendamise raha eest hoopis uusi töötajaid
Teise lisaeelarvega soovitakse Tallinna Televisoonile (TTV) anda täiendavalt 84 500 eurot. Väidetavalt kulub see summa programmi parandamiseks, kuid tegelikult kulub raha suvel loodud nelja uue amet töötasuks.
Tallinna TV: Ukraina on värdriik, mis püsis vaid Nõukogude Liidu toel
Maksumaksja rahast ülal peetava Tallinna Televisiooni saates Meedia Keskpunkt nimetati Ukrainat kunstlikuks moodustiseks, mille olemasolu oli võimalik vaid tänu Nõukogude Liidule ning ironiseeriti Euroopa Liidu idapartnerlusprogrammi üle.
Anto Liivat: Tallinna uus eelarve soosib linnajuhtide palgatõusud muu arvelt
Tallinna 2018. aasta eelarvekavast vaatavad kujukalt vastu linnajuhtide valikud – tulevikku investeerimise asemel on linnavõim otsustanud luua mitukümmend uut töökohta ja tõsta linnajuhtide palka, leiab sotsiaaldemokraat Anto Liivat.
«Pealtnägija» uuris, miks seisis Tondiraba jäähalli audit üle aasta sahtlis
Et linnale kuuluv spordikompleks Tondiraba jäähall kihab korruptsioonist, juhtimisvigadest ja rikkumistest on uudistest läbi käinud, samas on see «Pealtnägija» teatel vaid pinnavirvendus suuremast loost, mis algas palju varem.
Svet: aastavahetuse ilutulestiku asemel toeta vähihaigeid lapsi!
Tallinna Kesklinna valitsus kutsub linnaelanikke loobuma eraviisiliste ilutulestike korraldamisest ja annetama pürotehnika soetamiseks mõeldud raha vähihaigete laste raviks.
Fotod: tulvavesi viis Saku vallas ära osa sõiduteest ja tekitas hiigelaugu
Harjumaal Kurtna-Vilivere teele tekitas tulvavesi selle nädala algul sõiduauto sügavuse augu, mis elanike teekonda Tallinna ligi kümme kilomeetrit pikendas. Vald lubab süviku esimesel võimalusel ära parandada.
Galerii: Soomepoiste mälestusmärgile asetati pärjad
Tallinnas Metsakalmistul asetati täna Soome 100. sünnipäeva puhul Soomepoiste mälestusmärgile pärjad.
Linnaeelarve planeerimisel opositsiooni ettepanekud sõelale ei jäänud
Eile vaatas linnavolikogu rahanduskomisjon üle tuleva aasta Tallinna eelarve muudatusettepanekud. Opositsiooni pakutud muudatused sõelale jääma ei kippunud.
Viis Tallinna söögikohta jäid piraatlusega vahele
Viis Tallinna söögikohta on sattunud seadusega pahuksisse, sest mängitavad muusikat, mille eest pole tasutud litsentsitasu.
Kirjanik Margus Karu sai mälestuspingi
Nädalavahetusel paigaldati Tallinna Shnelli parki pink varalahkunud kirjaniku Margus Karu mälestuseks.
Jaak Juske: abilinnapea Izmailova on oma põhimõtetest juba taganenud
Jaak Juske päris abilinnapea Züleyxa Izmailovalt aru, kas viimased arengud Reidi tee projekti ümber viitavad roheliste hiljutiste nõudmiste hülgamisele.
Esmaspäeval muutub liikluskorraldus Haabersti ristmikul
Esmaspäeva, 4. detsembri keskpäeval muudetakse ajutist liikluskorraldust Paldiski maantee linna siseneval suunal.
Galerii: Tallinnas Raekoja platsil süüdati esimene advendiküünal
Raekoja platsi kuusel süüdati täna traditsiooniline esimene advendiküünal. Küünla süütasid Tallinna linnapea Taavi Aas ja praost Jaan Tammsalu.
Tallinna koolivõrku ootavad ees suured muudatused
Lähiaastatel suletakse ilmselt nii mõnegi pealinna kooli gümnaasiumiosa, sest Tallinnasse rajatakse kolm uut riigigümnaasiumi. Uued riigigümnaasiumid rajatakse ka Tallinna külje alla.
Fotod: Viimsis avati trepijooksuga Põhja Konna trepp
Viimsis avati täna pärastlõunal sportlikult Põhja Konna trepp, mis hakkab ühendama Lubja ja Pärnamäe külasid Haabneeme keskusega.
Suur lugu: tudengid hakkavad katsetama elu «päästetud» kortermajas
Tallinna Tehnikaülikooli pereühiselamu sai sel suvel sõna otseses mõttes uue kuue selga ja tänu mitmele suurt kokkuhoidu võimaldavale lahendusele hakkavad selle küttekulud olema vähemalt kolm korda väiksemad. Tegu on esimese liginullenergiahooneks renoveeritud kortermajaga ning kevadel selgub, ku...
Tallinna Perearstide Selts kuulutas välja aasta tegija ning aasta ämbri
Tallinna Perearstide Seltsil on traditsiooniks saanud valida sündmus või inimene, kes peremeditsiini valdkonda enim mõjutanud või lõppevast aastast meelde jäänud.
Seaduskuulekad parkijad löövad linnaeelarvesse augu
Tallinna teise lisaeelarve arutelul linnavolikogus selgus, et parkimistulude vähenemise taga on inimeste seaduskuulekuse kasv, sest parkijatele on järjest vähem põhjust trahvi teha.
Lisaeelarve arutelu: Tallinna TV vs eralasteaedade toiduraha
Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil küttis kirgi teise lisaeelarvega Tallinna Televisioonile eraldatav raha.
Fotod: koduta inimesed käisid tasuta asjade turul
Uuskasutuskeskus ja Tallinna Sotsiaaltöö keskus korraldasid Arsenali Uuskasutuskeskuses tasuta asjade turu peredele ja inimestele, kes on mingil põhjusel kodu kaotanud.
Politsei otsib Tallinnas kadunud soomlast tuukritega
Politseinikud otsivad eelmisel reedel Tallinnas kadunud Soome kodanikku Ari Saarilammit sadama piirkonnast ning kontrollivad, kas mees kukkus Admiraliteedi basseini.
Anto Liivat: ei Izmailoval ega Riisalul pole Tallinna eelarve juurde asja olnud
2018. aasta Tallinna eelarve projekt annab tunnistust sellest, et pealinna juhtimine läheb edasi mööda sissetallatud rada ja et Keskerakonda mittekuuluvatel abilinnapeadel pole eelarve koostamise juures olnud mingit sõnaõigust, leiab sotsiaaldemokraat Anto Liivat.
Pääsküla gümnaasiumi hoolekogult peteti nõusolek välja
Pääsküla gümnaasiumi hoolekogu esimees Eve-Viktoria Lasberg selgitas sotsiaalmeedias, kuidas linnavalitsus sai hoolekogult kavalusega kooli põhikooliks muutmist toetava avalduse kätte.
Kõlvart hoidub Glebova töölevõtmise tagamaid kommenteerimisest
Praeguseks Tallinna volikogu esimehe ametisse asunud endine hariduse, kultuuri ja spordi valdkonna abilinnapea Mihhail Kõlvart hoidub kommenteerimast, miks võeti Tondiraba spordikeskust juhtima Jelena Glebova, kellel puudus selleks vajalik pädevus.
Autoõnnetus peatas Pärnu maanteel trammiliikluse
Neljapäeva hommikul juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Pärnu maanteel Eesti Draamateatri lähedal.
Eakas juht rammis poeseina
Eile sai liiklusavariides viga viis inimest, kellest üks oli 91-aastane juht.
Pildid: remondist tekkinud tolm ummistas Tartu maantee tuletõrjeautodega
Tartu maanteele sõitsid häire peale kohale mitu tuletõrje- ja kiirabiautot, kuid selgus, et suitsualarmi pani tööle tolm.
Fotod: Haabersti liiklussõlm valmib oodatust varem
Haabersti liiklussõlme viadukt avatakse liikluseks tõenäoliselt tuleva aasta mais, ka ülejäänud ehitus on tähtaegadest ees.
Galerii: tänavasportlased pole enam teretulnud. Vabaduse väljak sai rulatõkked
Tänavaspordiga Vabaduse väljakul enam tegeleda ei saa, sest sinna paigaldati rulatamist ja trikiratastega sõitmist takistavad piirded.
Aktivist: Reidi tee küsimuses tehti samm õiges suunas
Täna toimus Tallinna linnapea, linnaarhitekti, ekspertide ning ühiskonnaaktivistide kohtumine kavandatava Reidi tee küsimuses, mis oli ühe osavõtnu, arhitekt-urbanisti Elo Kiiveti sõnul «samm õiges suunas».
Põhja-Tallinna jõulukuusk jõudis kohale
Tänavune Põhja-Tallinna linnaosa jõulukuusk toodi Järvamaalt, Albu vallast ja paigaldati Stroomi rannahoone vastas olevale platsile .
Aivar Mäe uurib võimalusi rajada linnahalli ooperisaal
Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe uurib võimalusi rajada uus ooperimaja Tallinna Linnahalli.
Talentide linn: kõik ühest kohast, liiklusummik kauba peale
Teisipäeva lõuna ajal takistas Maakri tänaval liiklust kaubikujuht, kes leidis, et kui tema ei saa sõita sinna kuhu tahab, siis peavad teised liiklejad ootama, kuni ta on oma tahtmise saanud.
Linnaosavanemate ametisse määramised muutsid linnavolikogu koosseisu
Tallinna valimiskomisjon tegi seoses linnaosavanema ametikohale nimetamistega neli muudatust linnavolikogu koosseisus.