Eesti esindaja "TransRossijal" – tahame olla nagu lätlased
Eesti transpordiettevõtted kurdavad, et riik eraldab raha vaid kolme transpordimessi näitusestendi tarvis aastas, sellal kui lätlased saavad endale lubada kümmet.
Raudteeülesõidukohtade kontroll paljastas kümneid rikkujaid
Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse patrulltalituse juhi Varmo Reinu sõnul on jalakäijad autojuhtidest altimad rikkuma raudteeületus ohutusreegleid.
Londonil ei jätku "Skripali asjus" küllalt ohvreid - ohvriks tehti RT
Ohvrite arv ei ole vastavuses tolle paanikaga, mille London maailma tasandil lõkkele puhus. Ilmselt sellepärast ongi britid otsustanud lisada veel ühe "ohvri" – telekanali RT, kirjutab RIA Novosti vaatleja.
Suri metropoliit Kornelius
Neljapäeval, 19. aprillil suri Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliit Kornelius.
Kaitseväelased valmistuvad välisoperatsioonideks
Missiooniks valmistuv Eesti kontingent on läbinud relvastuse täiendkoolituse ning jao- ning rühmataseme konventsionaalse väljaõppe, mille raames harjutati patrullide läbiviimist, kontakti vastasega, kiirrünnakut ning tegevust hoonestatud alal.
Saksamaa palub USA-lt vabastust Venemaa-vastastest sanktsioonidest
Saksamaa kantsler ja rahandusminister sõidavad Washingtoni, et oma ameeriklastest partnereid ära rääkida.
ESA loodab, et Skripali juhtum ei mõjuta koostööd Venemaaga
19. aprillini toimub Colorado Springsis 34. iga-aastane kosmosesümpoosium. Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) loodab, et Skripali juhtum ei mõjuta koostööd Venemaaga, teatas RIA Novostile agentuuri peadirektor Jan Wörner.
Belgia kutsus Venemaad ja EL-i üles Süüria konfliktile ühiselt lahendust leidma
Euroopa Liit ja Venemaa peaksid ühiselt Süüria konfliktile lahendust otsima, teatas neljapäeval Belgia välisminister Didier Reynders.
Riigi äriühingud maksavad eelarvesse 157,3 miljonit eurot dividende
Valitsus kinnitas riigi äriühingutelt 2018. aastal riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 157,3 miljonit eurot. Kokku laekub dividende 12 riigi äriühingult.
Eesti avas aukonsuli esinduse Leedsis
Suursaadik Tiina Intelmann Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigis avas Eesti aukonsuli esinduse Leedsis.
Vene sõjaväelased avastasid Süürias keemiarelvade labori
Ukraina mereväeohvitserid ähvardavad tagasi Krimmi minna
Rühm 2014. aastal Krimmist lahkunud Ukraina mereväeohvitsere pöördus riigi presidendi Petro Porošenko poole palvega anda neile poolsaarele mahajäänu asemele elamispind, teatab väljaanne Dumskaja.
Keskerakond jääb Reformierakonnale alla
Tähelepanuväärne muutus on erakondade toetusnumbrites toimunud Tallinnas, kus Keskerakond jääb Reformierakonnale alla.
Ameeriklased ja eurooplased arvavad, et Google ja Facebook manipuleerivad infoga
Enamik Saksamaa (68%), USA (60%), Itaalia (60%), Prantsusmaa (57%) ja Suurbritannia (54%) elanikest on arvamusel, et Google, Facebook ja teised internetigigandid kasutavad algoritme info manipuleerimiseks poliitilistel eesmärkidel.
Brüssel kutsub Makedooniat ja Albaaniat Euroopa Liitu astuma
Euroopa Komisjon kinnitas ametliku kutse kahele Balkani riigile, Makedooniale ja Albaaniale asuda läbirääkimistele Euroopa Liitu astumise asjus.
"Ameeriklased on kohkunud." Politoloog uute venevastaste sanktsioonide edasilükkamisest
USA teavitas ametlikult Venemaad uute sanktsioonide rakendamise edasilükkamisest teatas allikas Venemaa välisministeeriumist. Politoloog Maksim Žarov märkis Sputniku raadiosaates, et Washingtonis on märgata kooskõlastamatust uute sanktsioonide küsimuses ja selgitas, mispärast.
Tasuta kontserdid vallutavad Telliskivi Loomelinnaku
Juba 16. korda toimuv Jazzkaare tasuta kontsertide päev toob pühapäeval, 22. aprillil Telliskivi Loomelinnakusse ja selle lähiümbrusesse enam kui 20 tasuta kontserti ning mitmeid teisi eriilmelisi sündmusi kogu perele.
Rooda: raketilöök Süüria pihta ei too kaasa tuumasõda
Sõjaväeluure analüütik Villem Rooda peab "keemiarelvaga" seotud objektide pihta antud raketilööki poliitiliseks sõuks, mis ei too kaasa tuumariikidevahelist konflikti.
Hoia enda tervist – jäta prügilõke tegemata!
Keskkonnaministeerium tuletab kevadiste heakorratööde puhul meelde, et lõkkes on lubatud põletada üksnes immutamata puitu või kiletamata pappi ja paberit.
FIFA kodulehel algas jalgpalli MM-i piletite müügi viimane etapp
Kolmapäeva keskpäeval Moskva aja järgi algas FIFA ametlikul veebilehel Venemaal toimuva 2018. a. jalgpalli MM-i piletite müügi viimane etapp, teatas FIFA pressitalitus.
Europoli tegevdirektor allkirjastas Tallinnas oma töölepingu
Europoli uus tegevdirektor Catherine de Bolle kohtus sellel nädalal Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri ning peadirektori asetäitja Priit Pärknaga. Töise kohtumise lõpetuseks allkirjastati Europoli uue tegevdirektori tööleping järgmiseks neljaks aastaks, teatab Politsei- ja Pii...
President Kaljulaid: vajame ühtset e-riigi poliitikat
Riigikaitse nõukogu on presidendi juures tegutsev nõuandev organ, mis arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi ja avaldab nende kohta arvamust.
Meedia sai teada keelatud kemikaalitarnetest Belgiast Süüriasse
Belgia toll esitas pretensioonid kolmele Antverpeni ettevõttele, kes ajavahemikus 2014. aastast kuni 2016. aastani kehtivaid piirangureegleid rikkudes eksportisid Süüriasse sadu tuhandeid tonne tööstuslikke kemikaale.
Politsei sai kätte esimesed elektrišokirelvad
Politsei on saanud kätte esimesed elektrišokirelvad, instruktorite koolitused algavad mai keskel.
Lõhkekeha leiust tuleb kohe teada anda
Kevad on käes. Inimesed lähevad aeda, metsa, rohkem loodusesse – algavad põllutööd, aiatööd, nende tööde käigus leitakse sageli II maailmasõjast jäänud lõhkekehasid.
Vene õhutõrjeüksused harjutasid S-400 kiirkorras ülesseadmist
Maanteeamet alustab Tallinnas keelava fooritule eiramise automaatkontrolliga
Keelava fooritulega ristmikule sõitjad näevad küll kiiruskaamera punast välgusähvatust, kuid testperioodi jooksul tuvastatud rikkumisele trahviteadet ei järgne.
Huvi näituse TransRossija vastu kasvab iga aastaga
Suurimal rahvusvahelisel foorumil TransRossija on märgatavalt kasvanud osalejate arv ja suurenenud ekspositsioonipind.
Riik toetab ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumist
Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks või nõuetekohase reoveemahuti paigaldamiseks saavad eraisikud hakata riigilt toetust küsima.
Suri USA endine esileedi Barbara Bush
USA endine esileedi Barbara Bush suri 92-aastasena, teatas tema perekond. Barbara Bush oli Ühendriikide 41. presidendi George H. W. Bushi naine ja 43. presidendi George W. Bushi ema. Bush vanem ja Barbara olid abielus 73 aastat.
Eesti suurim rändnäitus sõidab Ameerikasse
17. aprillil alustas Muuga sadamast Põhja-Ameerika poole sõitu Okupatsioonide muuseumi enam kui 500 ruutmeetrise ekspositsioonipinnaga hiiglaslik rändnäitus Masters of our own homes: Estonia 100.
Tallinnas toimub Läänemere strateegia aastafoorum
Euroopa Liidu Läänemere strateegia üheksas aastafoorum toimub 4.–5. juunil Tallinnas Kultuurikatlas, kuhu oodatakse ligi 700 osalejat Eestist ja Euroopast. Aastafoorumi peamine teema on Läänemere piirkond pärast aastat 2020.
Tunnistajad: keemiarünnak Süürias oli lavastatud
Douma elanikud rääkisid üksikasjalikult, kuidas lavastatud võtted toimusid, millistes episoodides nad ise osalesid ja mida tegid.
Läänemaailma alusetu eufooria: vene "Pantsir" suudab Süüriat kaitsta
Sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko jagas Sputniku lugejatega asjatundlikku lisainfot selle kohta, kuidas Donald Trumpi poolt kiidetud "targad Ameerika raketid" Süüria kohal hävitati.
Tallinnast ja Maardust korjati 617 kasutatud süstalt
Üle 30 vabatahtliku korjasid täna Tallinna eri piirkondades ja Maardus kolme tunni jooksul maast kokku 617 kasutatud süstalt. Kõige rohkem süstlaid leiti kesklinnast ja Lasnamäelt.
Macron pajatas oma mõjust Trumpile
Prantsusmaa president pajatas, kuidas ta veenis Donald Tumpi vägesid Süüriasse jätma ja ühtlasi osutas, milliste sihtmärkide pihta raketilööke anda. Kusjuures tuleb öelda, et see on alles algus.
Riik soovib vähendada ebaseaduslikku töötamist
Majandusarengu valitsuskomisjon kiitis heaks siseministeeriumi ettepanekud välismaalaste ebaseadusliku töötamise vähendamiseks ning toetas haridus- ja teadusministri tegevusi Eesti rahvusvahelise õppe paremaks korraldamiseks.
Lennukompanii "Volga-Dnepr" keeldus NATO tehnika ja laadungi vedamisest
Venemaa vastus Lääne sanktsioonidele ja Süüria-vastasele agressioonile oli Põhja-Atlandi liidu jaoks mõneti ootamatu ja tundlik.
Šairati lennuväebaasi intsident osutus valehäireks
Kümmekond raketti tulistati Šairati lennuväebaasi suunas, kus portaali "Al-Masdar" andmeil paiknesid ka Vene sõjaväelased. Teise allika kinnitusel oli tegemist valehäirega.
Ameeriklased mõistsid Süüria ründamise hukka
USA mitmes linnas toimusid protestiaktsioonid Süüria ründamise vastu.
Zahharova: miks USA pidevalt Venemaad "hirmutab"
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova selgitas telekanali Rossija 24 saates, mispärast USA rakendab suhetes Venemaaga "lõputuid sanktsioone ja hirmutamist".
Tallinnas algab Euroopa Koolide kuratooriumi kohtumine
Teispäeval, 17. aprillil algab Tallinnas Euroopa Koolide kolmepäevane kuratooriumi kohtumine, kus osalevad kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide delegatsioonid.
USA ja Suurbritannia hoiatavad Venemaa küberrünnete eest
Suurbritannia ja USA tegid esmaspäeval ühisavalduse, hoiatades Vene riigi läbi viidavate küberrünnakute eest.
Rünnak Süüria vastu toimus libaettekäändel
Lääneriikide raketilöögid Süüria pihta teostati võltspõhjenduste alusel, vales juriidilises raamistikus ja valede tulemustega – teise riigi suhtes võib jõudu kasutada ainult enesekaitseks või ÜRO mandaadi alusel.
Päästjate palk tõuseb 20 ja politseinike palk 10 protsenti
Siseministeeriumi teatel said siseturvalisuse palgad riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel juurde üle 20 miljoni euro.
Sangar koondab 65 töökohta
AS Sangar koondab oma suurpartneri Eton AB-ga sõlmitud hankelepingu lõppemise tõttu 65 töökohta.
Mida tasuks teada Trumpi "nutikatest rakettidest"
Trump nimetas Assadi režiimi vastu kasutatud relva küll uueks, kuid USA relvajõudude relvastuses olevad Tomahawk raketid töötati välja juba 1990. aastatel ja uuteks ei saa neid kuidagi pidada.
Veteranirockil esinevad Eesti superstaarid
Esmaspäeval 23. aprillil korraldab kaitsevägi Tallinnas Vabaduse väljakul tasuta vabaõhukontserdi Veteranirock 2018, kus sel aastal astuvad rockikavadega üles tuntud Eesti lauljad.
Trumpi vihastas, et EL saatis välja vähe Vene diplomaate
USA president Donald Trump vihastas teada saades, et Prantsusmaa ja Saksamaa saatsid kumbki välja neli diplomaati, samal ajal kui USA deporteeris 60, kirjutab The Washington Post.
Baikali järvel toimus jääpurjekate võidusõit