USA kaugpommitaja lendas taas Eesti kohal
Mitmed sõjalennukite liikumist jälgivad vaatlejad andsid esmaspäeval, 25. märtsil sotsiaalmeedias teada, et taas on märgata USA strateegiliste pommituslennukite tavapärasest suuremat aktiivsust Läänemere piirkonnas, sealhulgas Eesti kohal.
Edgar Savisaar Eesti venelastest: ärge arvake, et nad on teisejärgulised inimesed
Üks kuulsamaid poliitikuid Eestis, kes oli riigi iseseisvuse taastamise juures, endine Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar meenutas eestlastele venelaste rolli riigi ajaloos.
Facebook ja YouTube antakse Uus-Meremaa rünnaku pärast kohtusse
Prantsuse moslemeid esindav nõukogu CFCM teatas esmaspäeval, et kaebab Facebooki ja YouTube'i kohtusse, sest Christchurchi ründaja sai neil platvormidel rünnakust otseülekannet näidata.
Läbimurre: miks Venemaad enam "toorme-ripatsiks" ei nimetata
Venemaa ei ole mitte ainult rikas loodusvarade ja taastuvenergiaallikate poolest, vaid suudab pakkuda maailmale ka uusi tehnoloogiaid energeetikatööstuse arendamiseks, vaatamata selles valdkonnas valitsevale tugevale konkurentsile.
Soome politsei hoiatab investeerimiskelmide eest, kes on välja petnud miljoneid
Soome keskkriminaalpolitsei hoiatab investeerimiskelmide eest, kes on soomlastelt paari viimase kuu jooksul välja petnud miljoneid eurosid.
Ostan-müün Teise maailmasõja ajalugu – nüüd ka Poola kombel
Poola on otsustanud meenutada Teise maailmasõja algust ja kõnelda võidust fašismi üle ilma Venemaa osavõtuta. Must tänamatus pruunist katkust vabastamise eest – niisugune on nüüd Poola poliitiline suundumus.
Verejanulised putukad juba liikvel
Täielik puukentsefaliidi vastane vaktsineerimine koosneb kolmest süstist: kaks esimest üheks hooajaks piisava immuunsuse andvat süsti tehakse 1–3-kuulise vahega, kolmas kuni aasta hiljem.
USA premeeris Baltikumi kiitusega, Venemaa aga avas NATO suhtes silmad
Aga meie ei teadnudki, et NATO on Venemaale hüveks. Tore, leidus hea mees, USA Riigidepartemangu eriesindaja, kes selle välja ütles. Ja rääkis ühtlasi alliansi uustulnukatele nende "edusammudest". Et nende tuju turgutada.
Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse
Eestisse saabujad ja lahkujad saavad Tallinna Vanasadamas Viking Line või Moby SPL laevadele minnes või tulles teha nüüd jalutuskäigu läbi Eesti looduse, teatas Tallinna Sadam.
Donetski RV luure teatas Porošenko "alatust plaanist"
Ukraina president Petro Porošenko on koostanud Donbassi kohta "alatu plaani", teatas isehakanud Donetski Rahvavabariigi rahvamiilitsa peavalitsuse pressiteenistuse ülem Daniil Bezsonov.
Lapsed surevad endiselt: NATO pommitamine oli serblaste vastu suunatud genotsiid
Vähkihaigestumiste arvu järsk kasv viimase kahekümne aasta jooksul on otseselt seotud NATO "humanitaarse" pommitamisega, on veendunud Serbia Kliinilise keskuse neuro-onkoloogia osakonna juhataja, doktor Danica Grujicic.
Viking Sky: parvlaeva reisijate poolt salvestatud videomaterjal
Viking Sky kruiisilaeval toimunud avariit tõttu sai viga vähemalt 17 inimest. Reisijad filmisid, mis juhtus kohe pärast avariiolukorra tekkimist.
Mueller ei leidnud tõendeid Trumpi kokkumängust Venemaaga
Eriprokurör Robert Mueller ei tuvastanud USA presidendi Donald Trumpi ja tema meeskonna salasobingut ega koostööd Venemaaga 2016. aasta valimiskampaania ajal, teatati Ameerika Ühendriikude justiitsministeeriumist.
Ajukasvajaga patsiendid: me ei osanud esmastele sümptomitele tähelepanu pöörata
Ajukasvajaga patsiendid lugesid üles sümptomid, millele nad esialgu vajalikku tähelepanu ei osanud pöörata.
Mõttetu mänguasi: milleks Eestile Spike tankitõrjeraketid
Kevade saabumisega valmistub Tallinn taas Venemaa tankide läbimurdeks. On öeldud, et "ostetav Spike süsteem parandab märkimisväärselt jalaväebrigaadide tankitõrjevõimekust."
Porošenko kritiseeris Boikot tema Moskva-visiidi pärast
Ukraina president Petro Porošenko kritiseeris üht oma eelseisvate valimiste oponenti Juri Boikot Moskvas-käigu pärast.
Mässajate turmtule järel tekkisid süürlastel mürgitusnähud
Süüria riigitelevisioon teatas gaasimürgistuse tunnustega tsiviilelanike hospitaliseerimisest Hama provintsis pärast pommitamist sõdalaste poolt.
Meid oli miljon - väitsid Londonis protestile kogunenud
Laupäevase protestimarsi korraldanud algatusrühma People's Vote väiteil küündis Londonis Euroopa Liidust lahkumise küsimuses teise rahvahääletuse korraldamist nõudnute arv miljoni inimeseni.
Näitleja Pjotr Petuškov paljastas oma kulissidetaguse elu saladusi
Tallinna Vene Nukuteatri teeneline näitleja rääkis eksklusiivintervjuus Sputnik Eestile, kas tal on kolleegide hulgas konkurente ja kuidas ta suhtub oma kunstilisse juhendajasse.
Putin: Su-57 on maailma parim hävituslennuk
Venemaa president Vladimir Putin teatas, et Su-57 on parim hävituslennuk ja rõhutas: "Maailma parim. Kõigi taktikalis-tehniliste näitajate poolest. Niimoodi ei suuda lennata ükski teine hävitaja."
Diplomaadid ja poliitikud võitlesid heategevusliku jalgpalliturniiri karika eest
Laupäeval, 23. märtsil toimus Tallinnas iga-aastane heategevuslik jalgpalliturniir „Diplomaatide karikas“, kus mängisid mitme riigi „diplomaatilised“ meeskonnad ja samuti üks Eesti erakond.
Teadlased: kuidas kroonilisest väsimusest jagu saada
Kas teadsite, et kroonilise väsimuse sündroomi (KVS) all kannatab maailmas ligi 17 miljonit inimest. Asjatundjate hinnanguil on teist samapalju haigestumisi veel diagnoosimata.
Prantsuse kollavestid protestisid taas presidendi vastu
President Emmanuel Macroni vastu protestivad nn kollased vestid pidid oma rongkäigule laupäeval uue tee valima, sest Pariisi peatänavale Champs-Elysees'le on nende ligipääs nüüd keelatud.
Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal
USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.
Poliitikud võitsid diplomaatide karika
Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.
Kasahstani pealinn sai nimeks Nur-Sultan
Kasahstani uus president Kassõm-Žomart Tokajev allkirjastas laupäeval dekreedi põhiseadusmuudatuse kohta, millega nimetatakse pealinn Astana ümber tagasi astunud senise presidendi auks Nur-Sultaniks.
Tallinnas algas ettevalmistuskursus Totaalse etteütluse kirjutamiseks
Tallinna Ülikoolis algas "Vene keele laupäevakool", mille eesmärk on aidata soovijatel valmistuda "Totaalse etteütluse" kirjutamiseks.
Pole sa mu vend: Leedu peaminister solvas Lätit
Valijatega kohtudes võttis Leedu peaminister korraga kätte ja lajatas: lätlased, ütles, ei ole meie vennad, vaid konkurendid. Tõe peale ei tohi solvuda, kuid Läti solvus. Tuli Leedu presidendil õiendama hakata.
Yana Toom: kes saab väidetavast autoriõiguse "kaitsest" internetis tegelikult kasu
Rahvusvahelise konverentsi "Kas autoriõiguste direktiiv hävitab vaba Interneti?" korraldaja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom rääkis Sputnik Eestile, miks tema ja ta mõttekaaslased on selle Euroopa direktiivi vastu.
Siseministeerium kutsub varuma toitu ja tikke
Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.
Küünilisuse tipp: USA provotseerib sõda Golani pärast
Ameeriklased kohe ei saa rahus elada, niipea kui kusagil konflikt maha rahuneb, on nad kohe kohal, et uusi halge tulle visata. Näiteks, et Golani kõrgendiku pärast uuesti sõda puhkeks.
Eesti annab kuritegudes süüdistatavad kodanikud taas USA-le välja
Neljapäeval otsustas Eesti valitsus anda USA-le välja järjekordsed seal narkokuritegudes kahtlustatavad Eesti kodanikud.
Ciao, Euroopa: miks Itaalia Euroliidu Hiina vastu vahetab
Esmakordselt kümne aasta jooksul saabus Hiina RV esimees ametlikule visiidile Itaaliasse. Eelseisvate Xi Jinpingi ja Itaalia peaminister Giuseppe Conte läbirääkimiste peamine teema on Euroopa suuruselt kolmanda majanduse ühinemine Hiina megaprojektiga "One Belt - One Way".
Tõde ja õigus: Riigikohus keelas kohtutäituritel inimesi purupaljaks koorida
Riigikohtu otsusest ühe võlgniku kaebuse põhjal sai ajalooline pretsendent, tänu millele tuleb kohtutäituritel nüüd arvesse võtta oma "ohvrite" eluliselt hädavajalikke väljaminekuid.
Liisk on langenud: kuidas Turkish Stream Euroopa südamesse jõuab
Algselt oli Gazpromil Turk Streami teise toru jätkamiseks mitmeid võimalusi, mis olid tegelikult nurjunud South Streami marsruutide korduseks Euroopas. Aja jooksul valiti välja olukorda arvestades kõige mõistlikumad.
Eesti suurim rikkus on puhas vesi
Tänavuaastase veepäeva teemaga ("Leaving no one behind") soovib ÜRO muuhulgas teadvustada, et maailmas on 2,1 miljardit inimest, kelle kodus puudub puhas joogivesi ning 4 miljardit on kannatanud aastas vähemalt ühe kuu veepuuduse käes.
Saabusid mootorratastel: Ateenas rünnati Venemaa saatkonda
Kaks tundmatut viskasid Venemaa Kreeka saatkonna konsulaarosakonna lähedal asuvasse politsei vahiputkasse lõhkekeha.
Nukuteatri raskused ja rõõmud: mis toimub lava taga
Rahvusvahelisel nukumeistrite päeval, mida tähistati 21. märtsil, kõnelesid Tallinna Vene Nukuteatri kunstiline juht ja näitlejad oma töö peensustest, sellest, milliseid rõõme ja raskusi tuleb neil üle elada.
EKRE läheneb erakondade reitingutabelis kiiresti keskerakondlastele
Sestpeale, kui Keskerakond alustas koalitsioonikõnelusi EKRE-ga, jätkab tema reiting langemist, seevastu toetus ministriportfellidest sammukese kaugusel seisvatele rahvuskonservatiividele paisub nagu pärmi peal.
Hiina keemiatehases toimus hiigelplahvatus: ohvrite arv kasvab
Keemiakombinaadis selgusetuil asjaoludel toimunud plahvatus oli sedavõrd tugev, et tekitas Guannani maakonnas 2.2 magnituudise maavärina.
ÜRO-s määrati kindlaks suhtumine Venemaa taotlusse Arktika mandrilava laiendamiseks
ÜRO jõudis Venemaa Arktikas asuva mandrilava taotluse osas kindlale seisukohale
Maailma kiireimaks kavandatud lahingukopter tegi esimese aeglase proovilennu
USA katsetab uueelaadse lahendusega lahingkopterit, millele pannakse kiiruse osas suuri lootusi.
Simson: kampaania mõjub hästi Kaljulaidi tuntusele, kuid halvemini erakonnale
Keskerakonna aseesimees ja majandusminister Kadri Simson tõdes neljapäeval valitsuse pressibriifil, et Raimond Kaljulaid on kahtlemata väga hea kampaaniameister. Samas märkis Simson, et erakonna liikmel oleks kindlasti oma kodupartei sees lihtsam arvamust avaldada, kui teha seda massimeedia kaudu.
Ersats-demokraatia väljavaated: kes maksab Ukraina banketi eest
Ukrainas on praegu väga lõbus. Valimised. Praegune president Petro Porošenko liigub reipalt ringi ja agiteerib elanikkonda spetsiaalsetel valimisüritustel enda poolt hääletama.
Euroopa Liit tõstatab taevasse oma lahingudrooni
Brüssel hakkas jagama Euroopa Kaitsefondi vahendeid, alustades saja miljoni euro eraldamisest Eurodrooni loomisele ja 25 miljoni eraldamisest "tuleviku tehnoloogiatele".
Kreml: USA pommitajad kipuvad Venemaa piiride äärde
Kaks Ameerika 55-aasta vanust pommituslennukit B-52H harjutasid kätt Venemaa Balti laevastiku pommitamisel.
Hiina otsib raha ülemaailmse tehnoloogialiidri rolli saavutamiseks
Investeeringud kõrgtehnoloogiasse ja tsiviilasutuste nõudlus superarvutite järele ei iseloomusta enam sugugi ainult California Räniorgu – ka siin astub Peking Washingtonile kandadele.
Iraagis läks ümber turismilaev - on hukkunuid
Iraagis läks ümber turismilaev "al-Jazeera", mille pardal oli kümneid inimesi, teatas riigi julgeolekujõudude allikaks.
Soome suurärimees: Eestit ei ole võimalik kaitsta, kui Soome pole NATOs
Kolmapäeval kindlustusfirma If suuraktsionäride üritusel Helsingis sõna võtnud Soome pankur ja suurärimees Björn Wahlroos kutsus üles kaaluma Soome liitumist NATO-ga. Muuhulgas märkis ta, et Eestit ei ole võimalik kaitsta, kui Soome pole NATO liige.
Euroopa näitab muskleid: Google'it trahviti poolteise miljardiga
Google otsingusüsteem on Euroopa digireklaamituru vallutanud, ega taha oma osa vähenemisele mõeldagi - odavam on trahvide maksmist jätkata