Iga päev vajas vigastuste tõttu arstiabi üle 400 inimese
2016. aastal vajas vigastuste tõttu ravi 12% Eesti elanikest. Iga päev vajas arstiabi keskmiselt 436 inimest, kellest 98 olid kuni 14-aastased lapsed. Nii lapsed kui ka täiskasvanud said ligi pooltel juhtudest viga kukkumise tagajärjel. Umbes 50% vigastustest saadi kodus.
Tillerson rääkis uute Venemaa-vastaste sanktsioonide ettevalmistamisest
USA on pärast Ukrainaga seotud olukorra teravnemist Venemaa suhtes korduvalt sanktsioone kehtestanud.
Lääne-Tallinna keskhaigla keelas haigete külastamise
Seoses märgatava haigestumise tõusuga grippi ja ülemiste hingamisteede viirushaigustesse palub Lääne-Tallinna Keskhaigla alates esmaspäevast mitte külastada patsiente hooldusravikliinikus (Õismäe tee 179).
Ministeerium ootab korruptsiooniteemalisi artikleid
Justiitsministeerium koostöös Eesti ajalehtede liiduga kutsub taas ajakirjandustudengeid üles kirjutama ja avaldama korruptsiooniteemalisi artikleid. Konkursile on eriti oodatud lood, mis pööravad tähelepanu korruptsioonivastase tegevuse kitsaskohtadele ja seni kasutamata võimalustele.
Mõõdetagu torusid: Nord Streami Poola konkurent on hukule määratud
Poola loodab rajada Läänemere põhja oma isikliku gaasijuhtme Baltic Pipe.
Tollikontrolli käigus leiti 4,5 miljonit salasigaretti
Selle aasta 10. veebruaril võtsid Maksu- ja Tolliameti (MTA) ametnikud Paldiski sadamas tollikontrolli veoauto, mille koormast leiti 4 498 000 miljonit salasigaretti.
Saksamaal laideti mõtet Venemaa-vastaste sanktsioonide järk-järgulisest tühistamisest
Saksa diplomaat toetas Müncheni julgeolekukonverentsil Venemaa presidendi Vladimir Putini mõtet "sinikiivrite" Donbassi sisseviimise kohta.
Sussid püsti: Ufaas avati "tagurpidi maja"
Murmanskis õpetatakse hülgeid sõdima
Omavalitsuste foorum keskendub haldusreformi jätkutegevustele ja koostööle
Riigikogu konverentsisaalis algab kell 10.30 Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud foorum "Eesti riik ja omavalitsused – 100 aastat", kus arutelu keskmes on haldusreformi jätkutegevused ja koostöö.
NLKP Keskkomitee peasekretär Mihhail Gorbatšov alustas ametlikku visiiti Eestis
Mihhail Gorbatšov on Nõukogude Liidu ja Venemaa poliitik ja ühiskonnategelane, Nõukogude Liidu viimane riigipea. Gorbatšov oli 1980–1991 NLKP KK Poliitbüroo liige, 1985–1991 NLKP KK peasekretär, 1988–1990 NSVL Ülemnõukogu esimees ja 1990–1991 Nõukogude Liidu president.
Presidendid austavad osavõtuga Presidendimatka
Tänavune Presidendimatk on pühendatud Eesti 100. juubelile - 25. veebruaril on matkarajal nii vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka president Arnold Rüütel.
EV100 sünnipäevanädal pakub enam kui 650 sündmust
Esmaspäeval, 19. veebruaril algava EV100 sünnipäevanädala tähistamiseks toimub Eestis ja mujal maailmas enam kui 650 sündmust.
Venelased ründavad Eestit sellepärast, et ... nad on venelased?
Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.
Täpseimad ilmaäpid, mida Eestis kasutada
Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik ja ettearvamatu.
Vene sõjaväelastel keelatakse kasutada suhtlusvõrgustikke
Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.
Eesti missioon Afganistanis maksab aastas 2,6 miljonit eurot
Riigikogu vastse otsuse alusel võib Eesti Afganistani saata NATO väljaõppe- ja nõustamismissioonile uue üksuse – missioonil osalemine läheb Eestile aastas maksma 2,6 miljonit.
Mart Taniel võitis Ameerika operaatorite gildi preemia
Eesti operaator Mart Taniel võitis oma töö eest filmis "November" Ameerika operaatorite gildi preemia "Spotlight", mida antakse linateostele, mis on valminud väljaspool Ameerikat.
Vabariigi 100. aastapäeva paraadil osalevad mitmed kopterid ja lennukid
Tänavuseks vabariigi aastapäeva paraadiks on planeeritud 25 lennuvahendi ülelend Vabaduse väljakult.
Tallinnas tähistati Hiina uut aastat
Uued liiklusmärgid muutuvad kohustuslikuks
Alates 1.03.2018 täieneb ligikaudu saja uue liikluskorraldusvahendi muudatuse võrra majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus "Liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele".
Eesti Laulu finalistid on teada
Selgusid kümme laulu hakkavad omavahel võistlema Eesti Laul 2018 finaalis 3. märtsil Saku Suurhallis.
Pyeongchangi olümpiamängudel stardib viis eestlast
Eestlasi on stardis täna viis. Tormis Laine stardib meeste suurslaalomis ja Eesti nelik Andreas Veerpalu, Algo Kärp, Karel Tammjärv ja Raido Ränkel meeste 4x10 kilomeetri teatesõidus.
Vabaduse väljakul tähistati Hiina uut aastat
Maailma kõige romantilisemad paigad
Ratas: Eesti ja Soome on lähedasemad kui kunagi varem
Peaminister Jüri Ratas osales laupäeval Turus toimuval Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikul üritusel.
Mupo võttis kasutusele kehakaamerad
Tallinna munitsipaalpolitsei võttis kasutusse kehakaamerad, mis vajadusel fikseerivad välitööd tegeva ametniku töö. Kaameraid kasutavad välipatrull ja piletikontrolörid.
Venemaa hokikoondis sai ameeriklaste üle kindla võidu
PyeongChangi taliolümpial jätkusid täna hokiturniiri alagrupimängud, kus Venemaa olümpiasportlaste meeskond alistas koguni 4:0 ilma NHL-i staarideta mängiva Ameerika Ühendriikide koondise.
Olümpial haigestusid noroviirusesse esimesed sportlased
Pyeongchangi olümpial haigestusid äärmiselt nakkavasse noroviirusesse esimesed sportlased, kelleks on kaks šveitslast.
"Kentsakas intervjuu": politoloog Rodtšenkovi ilmumisest ekraanile
Telekanal CBS näitas intervjuud mehega, keda tutvustati Grigori Rodtšenkovina. Tegemist on väga lameda propagandaga, kommenteeris lugu politoloog Vladimir Šapovalov.
Uus trend USA-s: kuulikindlad koolikotid
Käesoleval aastal on USA-s olnud juba 18 koolitulistamist. Pärast äsjast tulistamist Floridas, mille tagajärjel hukkus 17 inimest, on lapsevanemad hakanud ostma lastele kuulikindlaid koolikotte.
Kuidas voltida paberist Korea rahvarõivaid
Noodid teel: pianist Tanel Joamets annab kontserte üle Venemaa
2018. aasta veebruaris teeb Eesti pianist Tanel Joamets oma kontsertidega ringreisi Joškar-Olast Barnaulini. Ta rääkis Sputnikule iga-aastastest reisidest ja avas oma peamise muusikalise saladuse.
Vabaduse väljakul tähistatakse Hiina uut aastat
Tallinn kutsub tähistama Hiina kalendri uut aastat. Laupäeval, 17. veebruaril algusega kell 16 tähistatakse Hiina uut aastat traditsiooniliselt Vabaduse väljakul.
Ekspert uutest süüdistustest Venemaa aadressil: "Ja kas kabeli lõhkusin ka mina?"
Suurbritannia süüdistas Venemaad ja tema võime kaasosaluses 2017. aasta suvel viiruse NotPetya abil korraldatud küberrünnakuis. Politiloog Bogdan Bezpalko juhtis Sputniku raadiosaates tähelepanu, et järjekordselt mingeid tõendeid esitatud ei ole.
Leedu 100: Eesti valitsus laulis Leedu hümni
Leedu vabariigi 100. aastapäeva puhul esitasid valitsuse liikmed ja Eestis elavad leedulased reede hommikul Tallinnas Leedu suursaatkonna juures Leedu hümni.
Florida kuberner kutsus FBI juhti ametist tagasi astuma
Florida kuberner Rick Scott kutsus reedel Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) juhti Christopher Wrayd seoses ohvriterohke koolitulistamisega ametist tagasi astuma.
USA vandekohus esitas Vene kodanikutele süüdistuse valimistesse sekkumises
USA eriprokurör Robert Mueller tegi reedel teatavaks vandekohtu süüdistuse 13 Vene kodanikule ja kolmele firmale Ühendriikide presidendivalimistesse sekkumise eest.
Politsei- ja piirivalveamet saab juurde 45 piirkonnapolitseinikku
Peaminister Jüri Ratas tunnustas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel politsei- ja piirivalveameti tegevust turvalisuse tagamisel ja elukeskkonna parandamisel.
Merkel ei rõõmustanud Morawiecki Nord Stream 2 osas
Saksa kantsler Angela Merkel ja Poola peaminister Mateusz Morawiecki jäid reedel Vene gaasijuhtmeprojekti Nord Stream 2 küsimuses eriarvamusele.
Peaminister tänas Riigi Infosüsteemi Ametit
Peaminister Jüri Ratas külastas Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), kus tänas kõiki suure töö eest ID-kaardi turvaprobleemide lahendamisel.
SEB Pank finantseerib Ülemiste keskuse laiendust
Ülemiste keskusesse lisandub laiendustöödega 13 000 m2 kaubandus- ja meelelahutuspinda.
Mehhiklased teevad Eestile juubeli puhul veel teisegi kingituse
Eesti juubeli auks läinud suvel toimunud seinamaalingute festival Mextonia tõi Tallinna linnaruumi seninägematud kunstiteosed.
Puhtinglaslik reetmine: miks Johnson oma kaaskodanikega rahul ei ole
Kõige enam kardab Suurbritannia välisminister Boris Johnson kordusreferendumit riigi EL-ist lahkumise kohta. Seda ilmneb tema pikas kõnes, mille poliitik esmaspäeval maha pidas.
Haigekassa hüvitas ravimeid 195 miljoni euro eest
Haigekassa ravimite valdkonna juht Erki Laidmäe tutvustas 2017. aasta ravimite statistikat.
Maaeluminister: riik peab noori maale meelitama
Neljapäeval toimus valitsuskabineti nõupidamise arutelu Eesti küla- ja maaelu arendamiseks ja elluviimiseks. Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on kõige olulisem, et riigi eelarvestrateegia koostamise käigus püütakse leida vahendeid programmi "Noored maale" rahastamiseks.
Veganmenüü rakendamine lasteasutustes eeldab individuaalseid kokkuleppeid
Lasteaedades võib tavamenüü kõrval pakkuda tasakaalustatud ja täisväärtuslikku veganmenüüd, kuid see eeldab lapsevanema ja lasteaia tihedat koostööd ja erikokkulepet, leidsid terviseameti ja sotsiaalministeeriumi spetsialistid oma vastuses Vegan Seltsi pöördumisele.
Valitsus soovib idapiiri täielikku väljaehitamist
Valitsus võttis neljapävasel kabinetinõupidamisel siseminister Andres Anvelti esitatud info Eesti idapiiri väljaehitamise kohta teadmiseks ja otsustas, et idapiiri taristu tuleb rajada täispikkuses.
Valitsus plaanib elatise sissenõudmist tõhustada
"Kui inimesel on raha osta lennukipiletid New Yorki või Maldiividele, siis on tal ka raha oma isikliku lapse toetamiseks," leiab justiitsminister.
Võitluses Vene transiidi eest läks Läti Eestist mööda
Läti diplomaadid osalevad aina aktiivsemalt võitluses kaubavoogude eest Venemaalt, mis kajastub positiivselt Läti äritegevuses. Eesti välisministeerium negatiivset tausta ärisuhetes idanaabriga senimaani hajutama ei kiirusta.