Kaks tuhat tapetut ühe päevaga - Kloogal mälestati hukatuid
Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.
Valitsus kiitis heaks riigi 2017. aasta majandusaasta koondaruande
Valitsus kiitis heaks riigi 2017. aasta majandusaasta koondaruande, mis annab ülevaate riigieelarves seatud eesmärkide saavutamisest, riigi finantsseisundist, majandustulemusest ja rahavoogudest.
Poloitoloog: Ukraina sõjaväelastel on ükskõik, kus võõrkeelt "õppida"
Süsteemse analüüsi- ja prognoosimiskeskuse president Rostislav Ištšenko selgitas põhjuseid, miks Ukraina sõjaväelased siirduvad meelsasti inglise keelt õppima riikidesse, kus inglise keel ei ole riigikeeleks.
Arvo Pärdi Keskuse avamiseni on jäänud vaid loetud päevad
Juba 17. oktoobril 2018 avab Laulasmaal avalikkusele uksed Arvo Pärdi Keskus.
Zahharova rünnakutest Sputnikule: pekstakse neid, kes on tõhusad
Surve rahvusvahelisele teabeagentuurile Sputnik on tingitud tema töö efektiivsusest, ütles Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna juhataja, ametkonna ametlik esindaja Maria Zahharova.
Eesti naised arutavad Peterburis soolise võrdõiguslikkuse probleeme
Sellest, milliseid eesmärke järgib Euraasia naiste foorum ja millistes valdkondades naistel Eestis probleeme esineb, andis portaalile Sputnik Eesti teada üks üritusest osavõtja, Eesti parlamendisaadik Olga Ivanova.
TJA algatas menetluse vingumürgistuse juhtumi uurimiseks
Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) algatas menetluse teisipäeval Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tn kortermajas aset leidnud vingumürgistuse juhtumi asjaolude välja selgitamiseks.
Elektrisõidukite maratonist osavõtjad: elektriauto on tulevikuauto
Teisipäeval, 18. septembril anti Eestimaa pealinnas avastart üritusele "Elektrisõidukite maraton" (Electric Marathon). "Maratoonarite" teekond marsruudil Tallinnast ja Helsingist Monte Carlosse vältab ligi kaks nädalat.
MTA kontrollis Lääne-Virumaal ümbrikupalga maksmist
Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid augustis Lääne-Virumaa majutus- ja toitlustusasutusi, suveüritusi ning ehitusobjekte, et kontrollida töötajate registreerimist ja võimalikku ümbrikupalga maksmist. Kontrollitud 239 töötajast oli registreerimata 38.
Moskva juhtis suursaadiku tähelepanu natsismi heroiseerimisele Eestis
Välisministri esimene asetäitja Vladimir Titov juhtis Margus Laidre tähelepanu Venemaa suhtes negatiivse hoiaku loomisele Eestis, vene rahvusest kaasmaalaste olukorrale, samuti Tallinna jätkuvaile püüetele natsismi õigustada.
Tallinnas mälestati hukkunud soomuslaeva "Russalka" meremehi
Tallinnas toimus Venemaa soomuslaeva "Russalka" hukkumise 125. aastapäevale pühendatud tseremoonia. Mereväe veteranid ja Venemaa diplomaadid panid monumendile pärgi.
Trump nimetas Saksamaa kulutusi Nord Stream 2-le kohatuiks
Saksa võimud kulutused Nord Stream 2 torujuhtmele on "sobimatud", samas ei kavatse USA projekti kaasatud ettevõtete vastu sanktsioone rakendada, ütles Donald Trump pärast kohtumist Poola riigipea Andrzej Dudaga.
"Teist võimalust ei tule": Makedooniat hirmutatakse Moskvaga
Venemaad süüdistatakse jälle. USA kaitseminister James Mattis "paljastas" Moskva selles, et too sekkub otseselt tulevasse Makedoonia referendumisse ja sekkus sellesse ise, kutsudes makedoonlasi üles hääletama nii nagu tahab Ameerika.
Surmav üllatus: Saksa ajakirja hinnang tankile T-34
Väljaande sõnul ületas lahingumasin sõja alguses oma võimekuselt kõiki Saksamaa tankimudeleid.
Venemaa toll ootab MTA-lt liisingufirmade nimekirja
Venemaa toll palub Eesti maksu- ja tolliametilt siinsete usaldusväärsete liisingufirmade nimekirja, et lihtsustada Eesti-Vene piiriületust ehk võimaldada nende firmade sõidukitel piiri ületada ilma pandimaksuta.
Eesti metsade keskel asuv Lootuse Küla
Rehabilitatsioonikeskus Lootuse Küla, mille ülesandeks on vabastada inimesed narko- või alkoholisõltuvusest, asub Harjumaal Saue vallas Kibuna küla lähedal metsas.
USA-s möllanud orkaani Florence tagajärjed
Peamiselt USA Põhja- ja Lõuna-Carolina osariike räsinud orkaanis Florence on hukkunud 14 inimest.
Pyongyang ja Soul viivad sõjaväe piiritsoonist eemale
Korea RDV ja Lõuna-Korea kaitseministrid sõlmisid Kim Jong-uni ja Moon Jae-ini tippkohtumise tulemuste põhjal sõjalise pakti.
"Läheb seletamiseks": Iisraeli meedia IL-20 allatulistamisest
Iisraeli meedia kommenteeris Venemaa luurelennuki IL-20 allatulistamist Süüria Latakia provintsis, mis toimus Iisraeli õhujõudude operatsiooni käigus, tunnistades, et vähemalt osaliselt lasub vastutus ka Jeruusalemmal.
Süüria terrorivõitlejad jätsid maha välismaise sisseseadega haigla
Süüria terrorivõitlejad jätsid hiljuti vabastatud El Quneitra provintsis asuvas El-Bureika külas maha haigla, mis oli sisustatud kaasaegse meditsiinitehnikaga ja varustud ravimitega. Haigla anti üle kohalikele elanikele.
President Kaljulaid kohtus Pekingis Hiina riigipea Xi-ga
President Kersti Kaljulaid kohtus täna Pekingis Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingiga. Kohtumise peateemadeks olid kahe riigi koostöö ja kaubandussuhted ning e-kaubanduse areng.
Professor: vaesed riigid finantseerivad rikaste riikide tootmist
Riigid rahastavad sageli uurimusi, mille tegelik ulatus ja mõju tuleb välja hoopis mõnes muus riigis, kus tootmine tegelikult toimub ehk vaesed riigid finantseerivad rikaste riikide tootmist, rääkis TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi külalisprofessor Erik S. Reinert innovat...
Kolmapäeval tõuseb õhusoe kuni 24 kraadini
Kolmapäeval on oodata sooja suveilma ning õhusoe kerkib paiguti kuni 24 kraadini, prognoosib ilmateenistus.
Euroopa Liit reageeris Venemaa andmetele MH17 allatulistamise kohta
EL vastas Venemaa kaitseministeeriumi avaldatud dokumentidele lennureisi MH17 sooritanud lennuki allatulistamise kohta, öeldes, et nad usaldavad täielikult rahvusvahelise uurimisrühma tööd ja selle uurimise tulemusi.
Walmart kõrvaldab CCCP-kirjaga T-särgid müügilt
Ameerika kaubandushiid otsustas kõrvaldada müügilt sirbi ja vasaraga ning CCCP-kirjaga T-särgid, mis pahandasid Balti riikide poliitikuid.
Üks toru on hea, kaks aga veel parem. Moskva ja Peking lõid käed
Kohtudes Ida majandusfoorumi käigus Venemaa presidendiga andis Xi Jinping alluvatele korralduse täita võimalikult kiiresti kõik formaalsused "Altai" läänemarsruuti pidi kulgeva gaasijuhtme - või nagu seda nüüd tuntakse – "Sila Sibiri 2" ehitustegevuse alustamiseks.
Eesti suursaadik USA-s andis üle volikirja president Trumpile
Volikirja üleandmisel kinnitasid Eesti suursaadik Jonatan Vseviov ja USA president Trump Eesti ja USA pikaajalisi häid suhteid.
Rahvuskultuuride loomepada täiendab Minu Markide loetelu
23. septembril leiab aset suurejooneline XV vähemusrahvuste kultuurifestival "Rahvuskultuuride loomepada" Jõhvi Kontserdimajas, kus osalevad Ida-Virumaa eri rahvuste ühendused. Loomepaja 15. sünnipäeva puhul antakse välja postmark.
Algas rebaste ja kährikute marutaudivastase vaktsiini külvamine Põlvamaal ning Võrumaal
Veterinaar- ja Toiduamet alustas sügisest rebaste ja kährikute marutaudivastast vaktsineerimist, mis kestab orienteeruvalt 24. septembrini.
USA vähendab veelgi pagulaste vastuvõtmist
USA vähendab veelgi riiki vastuvõetavate pagulaste arvu, teatas esmaspäeval välisminister Mike Pompeo. Tema sõnul võetakse järgmisel aastal vastu kõige rohkem 30 000 pagulast, kui varem oli selleks arvuks 45 000.
"Uragan" Briti meedias: "veri tardub soontes"
Venemaa "Uragan" ajas Briti meediale hirmu nahka. See on võimas relvasüsteem, kuigi pole kaugeltki uusim. Kuid Skripalide mürgitamisega seotud spionaažiepopöa järgmine peatükk osutus igati asjakohaseks.
Terviseamet tutvub enam kui 1300 kooli ja lasteaia sisekliimaga
Terviseamet jätkab kevadel alustatud kaheaastast sihtuuringut, millega uuritakse Eesti koolide ja lasteaedade sisekliima kvaliteeti.
Soome keskkriminaalpolitsei juht kõrvaldati ametist
Soome keskkriminaalpolitsei juht Robin Lardot kõrvaldati päevapealt ametist seoses Soome ühe suurima politsei-sisese kriminaaluurimisega.
Venemaal lõppesid lähiajaloo suurimad õppused
Venemaa Kaug-Idas toimunud Venemaa lähiajaloo suurimaid sõjaväeõppused "Vostok-2018" lõppesid esmaspäeval, 17. septembril.
Venemaa kaitseministeerium tõestas: lennu MH17 tulistasid alla Ukraina relvajõud
Rakett, millega 2014. a. juulis Donbassis Malaisia Boeingu reis MN17 alla tulistati, toodeti 1986. aastal Dolgoprudnenskoje sõjaväetehases ja saadeti Ukraina NSV sõjaväeossa.
Eesti rahvuslased palusid Ungari rahvalt vabandust
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esindajad vabandasid avaliku kirja vahendusel Eesti eurosaadikute pärast, kes ungarivastaseid sanktsioone nõudva resolutsiooni poolt hääletasid.
Saksamaa selgitas: me ei loobu USA pärast Vene gaasist
Selleks on vähemalt neli olulist põhjust – nende seas ka Ameerika kui Euroliidu partneri ettearvamatus.
Pea veerand maailma autojuhtidest ei näe piisavalt hästi
Suurbritannias läbi viidud uuringu põhjal ei näe 23 protsenti maailma autojuhtidest piisavalt hästi ja seetõttu suureneb õnnetuse risk liikluses neli korda, sest sõidukijuhid ei kanna prille või kontaktläätsi.
Sputnik Eesti külastas Lootuse Küla taastumiskeskust
Rehabilitatsioonikeskus Lootuse Küla, mille ülesandeks on vabastada inimesed narko- või alkoholisõltuvusest, asub Harjumaal Saue vallas Kibuna küla lähedal metsas.
Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli
1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul välisehitajate probleem on selles, et riik tegeleb aktiivselt käputäie sisserännanud IT-meestega, aga ehitajad jäetakse pool-orjadena kahtlaste vahendajate meelevalda.
Tallinna lauluväljakul toimus kassinäitus
Tallinna lauluväljakul toimus nädalavahetusel traditsiooniline kassinäitus, kus osalesid kassid nii Eestist kui ka Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt.
Korraldajad soovitavad festivalile "Valgus Kõnnib" tulla ilma autota
Pealinna suurim valgusfestival "Valgus Kõnnib" laieneb tänavu Kadriorust Vanalinna. Üle kuuekümnest installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linnasüdames, andes võimaluse avastada uudseid objekte ja seni märkamata jäänud linnaruumi põnevaid elemente.
Tentsik riigikogujale: ärgake, söör, teid ootavad suured teod
Eesti parlamendi valimiste eel näivad inimestel, kes endale juba praegu seadusandja tooli mugavaks sätivad, tulema uued mõtted, kuidas oma elu veelgi kergemaks teha. Näiteks endale abi palkamisega.
Eesti mufti: siin elavad sunniidid ja šiiidid sõbralikult koos
Millal moodustus Eesti moslemikogukond ja mida ta endast praeguseks kujutab, räägib Eesti mufti Ildar Muhamedšin.
Lääne meedia korraldas Venemaa presidendile triumfi
Analüüsides välismaa, eriti Briti meedia reaktsiooni Venemaa-Hiina sõjaväeõppustele ja Vladivostokis toimuvale Ida majandusfoorumile, on võimatu mitte märgata vastuolusid propagandasüsteemides, millest nad juhinduvad.
Tõkestamisest hoolimata on Venemaa veebisaidid Ukrainas populaarsed
Kuidas ka Ukraina võimud ei püüaks oma kaaskodanikke Venemaa mõju eest internetis "kaitsta", ei taha see neil kuidagi õnnestuda. Porošenko käsul blokeeritud Venemaa saidid on jõudnud ukrainlaste poolt kõige külastatumate sekka.
Trump hindas "Venemaa nõiajahi" mõju oma reitingule
USA president Donald Trump väidab, et "Venemaa sekkumise uurimine" on talle avaliku arvamuse küsitlustes 25 toetuspunkti maksma läinud.
Raadas süüdistati Ukraina võime "arstlikus genotsiidis" elanikkonna üle
Ülemraada saadik Olga Bogomolets on oma Facebooki-kontol süüdistanud Ukraina valitsust "arstlikus genotsiidis", mille tõttu tema sõnul kahaneb riigis rahvaarv ja haiglate ning meditsiinitöötajate arvukus.
Kui pärisorjus teeb rõõmu: Eesti ​​USA vasallina
Ainult Ameerika sõdurite tugevate selgade taha varjudes on võimalik õnnelikult elada.
Vladimir Putin sõjaväeõppustel "Vostok-2018"