Bundeswehri ohvitserid kavandasid vandenõu: Kuidas on see võimalik?
Saksa opositsioonipoliitikud naeravad kaitseministri enesekindlust, kes ülehindas riigikaitse võimekust, pakkudes liitlastele oma abi operatsioonidele Lähis-Idas ja Aafrikas. Praegune Bundeswehri neonatsiskandaal on ohtlik nii kaitseministrile kui ka kogu CDU/CSU blokile.
Mida teha, et saada tõeliseks iluuisutajaks? Kohtumine kuulsate Venemaa iluuisutajate
Sputnik Eesti pressikeskuse videosilla Moskva — Tallinn — Minsk — Biškek raames toimub kohtumine kuulsate Nõukogude ja Venemaa iluuisutajate, olümpiamängude võitjate ja finalistide, maailma ja Euroopa meistrite Ilja Averbuhi ja Maksim Marininiga.
Ratas Berliinis: ootame Eestisse uuenduslikke ja tehnoloogiamahukaid ärimudeleid
Peaminister Jüri Ratas tutvustas esmaspäeva, 12. novembri õhtul Berliinis paarikümnele juba Eestis tegutsevale või siia investeerimist kaaluvale Saksa ettevõtjale Eesti majandusruumi ja tulevikuplaane ning kannustas suurettevõtjaid mõtlema uuenduslike ja tehnoloogiamahukate ärimudelite arendamise...
Prantsuse sõdureid kahtlustati naljaheitmises vihmasajust kohkunud Trumpi üle
Saja aasta möödumist Esimese maailmasõja lõppemisest tähistati Prantsusmaal 11. novembril. Pidulikule tseremooniale saabus üle 70 riigipea.
Soome turistide arvu tabas langus
Tänavu kolmandas kvartalis langes Eestit külastanud Soome turistide arv tasemele, mis oli viimati nii madal 2008. aastal.
Lapsepõlv elab Tallinnas: Moskvas avati muinasjutupiltide triennaal
Lapsed kasvatasid eesti kunstniku juhendamisel keset Venemaa pealinna terve metsa, Eesti atašee aga selgitas, kuhu kaob lapsepõlv.
Putin otsustas Eestiga sõlmitud piirikoostöö saatuse
Venemaa president Vladimir Putin langetas otsuse Venemaa ja Eesti poolt ligi kaksteist aastat tagasi allkirjastatud piirikoostöö lepingu arengukava edasise saatuse kohta.
EL jagab juhiseid Serbia energeetikale: kui leiba ei ole, sööge kooki
Soovitades tungivalt Serbial "vene leivalt" Venemaa gaasi näol üle minna kallihinnalistele sõnnikust, tuulest ja päikesest küpsetatud energia-"kookidele", on Euroopa Liit võrreldav pea kaotanud Prantsuse kuningannaga.
Kreml kergitas saladuskatet Putini ja Trumpi vahel Pariisis toimunud vestluselt
Vladimir Putin ja Donald Trump vahetasid Pariisis paar sõna ja nõustusid, "et on vaja läbi rääkida," ütles Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.
Hiina lendurid näitasid oma kõrgema pilotaaži oskusi
Värise, maailm - uus Napoleon on saabunud
Prantsusmaa president keelitab eurooplasi omaenese kaitsesüsteemi looma, et kaitsta end kõige muu kõrval Moskva eest. Ehkki Venemaad, kelleta poleks maailmasõdades võite saavutatud, tasuks tal pigem tänada.
Fännid kogusid Eesti jalgpalli toetuseks rekordilise summa
Jalgpallifännid maksid 2018. aastal LHV Jalgpallikaardiga väga aktiivselt ja kogusid nii Eesti jalgpalli toetuseks rekordilised 79 766 eurot. Seda on 22% rohkem kui eelmisel aastal.
Panus tehakse tingrefleksile
Mida uue poliitilise partei "Eesti 200" üleskutse muuta kodakondsusseadust endast kujutab, uuris Sputnik Eesti ajakirjanik Boriss Grigorjev.
May teatas Suurbritannia valmisolekust "teistsugusteks" suheteks Venemaaga
Suurbritannia peaminister Theresa May teeb esmaspäeva õhtul oma kõnes Londoni ülemlinnapea banketil teatavaks, et riik on valmis rajama uusi suhteid Venemaaga.
Andrei Stenini nimelise fotokonkursi võidutööde näituse avamine
Moskva Riiklikus Ajaloomuuseumis toimus Andrei Stenini nimelise neljanda rahvusvahelise fotoajakirjanduskonkursi laureaatide autasustamise tseremoonia. Sealsamas avati ka nende tööde näitus.
Nägemispuuetega tallinlased soovivad rohkem tööd
Külastades üht pealinna ettevõtet, kus töötavad nägemispuuetega ja muude terviseprobleemidega inimesed, sai Sputnik Eesti teada, millist tööd nad teevad ja kellelt soovivad rohkem tellimusi saada.
Prantsuse minister kutsus üles muutma Euroopa "impeeriumiks"
Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire kutsus üles muutma Euroopa USA ja Hiina sarnaseks "impeeriumiks". Seda teatas ta intevjuus ajalehele Handelsblatt.
Ajakirjandus soovitas USA-l tulekahjude kustutamiseks Vene lennukeid osta
Hongkongi uudisteportaal kirjutab, et ehkki Ameerika Ühendriike peetakse lennukitööstuse liidriks, ei ole nad kunagi tootnud tulekahjude kustutamiseks mõeldud lennukeid.
NATO lennukid hakkavad taas Baltimaade taevas lendama
Algava töönädala vältel teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis teenivad Saksa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter.
Elmar Vaher politsei sajandal juubelil: siseneme kohe kriisiaega
Lokkav vägivald kodudes, üha igapäevasemaks muutuvad küberkuriteod ja valmistumine migratsiooniga seotud kuriteolaineks on probleemid, mis sajandat sünnipäeva tähistavat politseid ootavad, tõdes politseijuht Elmar Vaher.
Eesti kuulsaimad paljulapseliste perede isad
Isadepäeval, mida Eestis tähistatakse novembri teisel pühapäeval, tegi Sputnik Eesti valiku kodumaa kõige kuulsamatest paljulapselistest isadest, kes on kuidagi poliitikaga seotud.
"Jupats" võttis bin Ladeni koha
Ameerika ametivõimud ütlevad, et vanglast, kus nad Guzmáni hoiavad, pole veel keegi põgeneda suutnud. Kuid keegi pole suutnud Jupatsit ka trellide taga hoida.
Paariks loe: Ühendkuningriigis "avastati" tuhandeid "vene spioone"
"Putin näeb ja kuuleb kõike: kuidas Venemaa eriteenused Ühendkuningriiki ohustavad." See on ainult Briti teadlaste ettekande "müts". Edasi tuleb kõik muu - nad teavad, kust kõrvad kasvavad. Mis siin rääkida – Cambridge.
Seks robotitega: tänapäeva Eesti kõige pakilisem küsimus
Kõik muud probleemid on lahendatud, on jäänud vaid üle otsustada, mida robotitega ette võtta. Tõsi küll, on ka mitte-eestlased oma muredega, kuid nemad võivad veel oodata. Nad on ju elusad.
Nepali politseinikud avaldavad oma lugupidamist koertele
Nepalis peetakse koeri pühadeks loomadeks, kes oskavad suhelda surmajumalaga.
Saksamaa endine kantsler Krimmi tunnustamisest Venemaa osana
Saksamaa endine kantsler Gerhard Schröder jagas mõtteid Krimmi Venemaaga taasühinemisega seotud reaalsuse tunnustamise väljavaadetest Läänes.
Esimene maailmasõda: ajaloost ei õpita midagi
Esimene maailmasõda muutis maailma tundmatuseni. Jutt ei ole ainult globaalpoliitilistest ja majanduslikest tagajärgedest. Toimus revolutsioon kunstis, esteetikas ja isegi inimpsühholoogias, kusjuures mitte paremuse suunas.
Nelja lapse isa Jüri Ratas: igale perele on tema isa aasta isa
Pühapäeval Rahvusooperis Estonia toimuval pidulikul isadepäeva kontserdil sõnas peaminister Jüri Ratas, et iga perekonna jaoks on isa aasta isa ning isa roll on oluline igal päeval.
Ajakirjandus teatas Saksa sõjaväelaste vandenõust
Saksamaa föderaalse kriminaalpolitsei juhatus avastas vandenõulastest sõjaväelaste plaani kõlbmatud poliitikud mõrvata.
"Inetu pardipoeg" Kopli: Tallinna kõige kummalisem asum eile, täna, homme
Sputnik Eesti sooritas reisi Tallinna kõige koloriitsema ja võõrandunuma asumi minevikku, olevikku ja tulevikku. Üsna varsti muutub see kant aga Eesti pealinna üheks prestiižikaimaks nurgakeseks.
Californias lõõmavad ulatuslikud maastikupõlengud
USA-s California osariigi põhjaosas on 425 ruutkilomeetri suurus territooriumi laastanud maastikupõlengus jäänud kadunuks 110 inimest, teatas Butte maakonna šeriff Kory Honea ööl vastu pühapäeva.
Trump hakkab russofoobe kinni panema
Praegu on raske ennustada, kuidas Washingtoni ja Moskva suhted edasi arenema hakkavad, kuid esimesed nõrgad, kuid positiivsed signaalid on juba olemas.