Keskerakonna reiting jätkab oma tõusuteed – mis sellele kaasa aitas
Eesti Keskerakonna populaarsus on Eesti venekeelse valijaskonna seas augustis küll langenud, tervikuna aga on see tänu toetusele teiste rahvastikurühmade toetusele asunud tõusuteele.
Eriotstarbelised hambaarstid. NATO ei usalda lätlasi
Lätis paikneva NATO üksus ja selle juhtriik Kanada ei kiirusta tarbima kohalike elanike pakutavaid teenuseid.
Eesti president võrdsustas NSV Liidu natsi-Saksamaaga
President Kersti Kaljulaid ei lasknud Balti keti 30. aastapäeva puhul peetud kõnes kasutamata võimalust rääkida Nõukogude Liidu "õudustest", pannes võrdusmärgi NSV Liidu ja Kolmanda Reichi vahele.
Eestist pääseb elektroonilise viisaga Peterburi ainult ühe piiripunkti kaudu
Tasuta elektroonilise Venemaa viisaga kodanikud saavad Eestist Peterburi ja Leningradi oblastisse reisida ainult läbi Narva piiripunkti. Eesti kaguosa piiripunktides saab Venemaa piiri ületada ainult tavaliste viisadega.
Savisaart ei rõõmusta kõik toimuv, kuid hea, et Eesti on iseseisev
Tähtsaimast sündmusest Eesti teel iseseisvuse poole — Balti ketist — on möödunud kolmkümmend aastat. Sputnik Eestiga jagas oma mälestusi selle rahuliku meeleavalduse korraldaja, kunagine Rahvarinde liider Edgar Savisaar.
Jalg laual. Miks Johnson Macroniga kohtudes eriketireegleid rikkus?
Suurbritannia peaminister Boris Johnson tõstis Prantsusmaa riigipeaga kohtumisel jala lauale. Toimunut kommenteeris raadio Sputnik eetris ekspert Aleksandr Safonov, kes märkis, et Johnsonil ongi kombeks publikut šokeerida.
Puškov G8 formaadist: Venemaale tingimuste seadmine on halb poliitika
Venemaa senaator Aleksei Puškov kommenteeris tingimusi, mida Lääs esitab Venemaale G8-sse naasmiseks.
Zahharova võrdles USA Gröönimaa ostu ideed Krimmi tagastamisega
Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova võrdles teateid USA plaanist osta Taanilt Gröönimaa Krimmi tagastamisega.
See mõistatus on suur: miks peaminister Maardut külastab
Sputnik Eesti uuris, miks Eesti valitsusjuht Jüri Ratas pööras oma hindava pilgu Tallinna külje all asuvale Maardule.
Ekspert Venemaa-vastaste sanktsioonide tulevikust: kuulda on matusekellade helinat
Poliitikateaduste doktor, Venemaa riikliku Vaikse ookeani ülikooli professor Ildus Jarulin pakkus välja oma ennustuse lääneriikide Venemaa-vastaste sanktsioonide tuleviku osas.
Kes saab teisest pensionisambast oma raha korraga välja võtta
Reformi tulemusel saavad enam kui pool miljonit Eesti elanikku teisest pensionisambast korraga kogu oma raha välja võtta. Seejuures hoiatavad eksperdid, et see võib esile kutsuda uue majanduskriisi.
Laevad jäävad seisma? Eesti kalurid kurdavad biokütuse üle
Kohustusliku biolisandiga mootorikütus kätkeb ohtu mitte ainult ühistranspordile, vaid ka kalalaevadele. Eesti kalurid paluvad teiste riikide kogemusele viidates valitsust neilegi kütuseliigi valikul erand teha.
Läti ja Eesti viis Nõukogude Liidu koosseisu Leedu avantüristlik poliitika
Läti ja Eesti Nõukogude Liidu koosseisu astumise põhjuseks oli Leedu juhtkonna topeltmäng - NSV Liidu ja Saksamaa vastastikuse abistamise lepingu sõlmimise järel arutleti seal võimaluse üle muuta Leedu Saksamaa protektoraadiks.
Jäärapäiseid on vähe: Eesti võimud veeretavad SS-monumendi küsimust
Eesti valitsus delegeeris 20. Waffen-SS grenaderidiviisis teeninud sõjaväelaste monumendi Lihulasse püstitamise küsimuse Lääneranna volikogule, mille saadikud jäid sügavalt mõttesse.
Pentagon lõpetas Boeinguga sõlmitud raketitõrjeelementide tarnelepingu
Pentagon lõpetas lepingu Boeinguga raketitõrjesüsteemi elementide arendamiseks, kuna projekti probleemid olid nii tõsised, et nende kõrvaldamine oleks osutunud väga kulukaks.
Koolidirektor: õpetaja ülesanne on õpetada, läbiotsimistega tegelgu politsei
Lasnamäe vene lütseumi direktor Sergei Garanža seletas Sputnik Eestile, miks koolitöötajate kohustus õpilasi läbi otsida ei ole just parim uuendus.
Ekspert andis hinnangu Pentagoni poolt Venemaale START-3 osas esitatud nõudmistele
Geopoliitiliste probleemide akadeemia president, sõjateaduste doktor Konstantin Sivkov leiab, et vastuseks USA avaldusele Venemaa uue relvastuse kohta peaks Venemaa tõstatama küsimuse mitte ainult strateegiliste rakettide, vaid ka keskmaarakettide lülitamisest START-3 lepingusse.
Veel üks Eesti minister külastab Venemaad: miks lendab Reps Kaasanisse
Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps külastab Venemaal Kaasanis toimuvaid kutsemeisterlikkuse maailmameistrivõistlusi WorldSkills 2019, kuid tema külastus ei piirdu vaid toetussõnadega Eesti võistkonnale.
Lavrov nimetas Normandia tippkohtumise eeltingimused
Venemaa välisminister Sergei Lavrov teatas, et uue Normandia formaadis tippkohtumise ettevalmistuste esimeseks etapiks peab saama eelmiste kokkulepete täitmine.
Presidendi taasiseseisvuspäeva kõne - kuidas luua ilusat legendi
President Kersti Kaljulaidi taasiseseisvuspäeva kõnet võib nimetada seguks ajaloolistest faktidest, isiklikest eelistustest ja päevapoliitilise konjunktuuri dikteeritud järeldustest.
Satume sajualasse - Eesti ilmateade reedeks ja nädalavahetuseks
Ilmaennustajad hoiatavad oma prognoosis Eestile läheneva sajuvööndi eest, mis võtab enda alla läänesaared ja seejärel ka kogu mandri.
Välisministeerium vastas Trumpi nõustumisele Venemaa naasmisega Suurde Seitsmikusse
Juhul kui Suure Seitsme liikmesriigid tahavad tõsist juttu ajada, tuleb Venemaa naasmise küsimus kõigepealt avalik-meelelahutuslikust vallast professionaalsesse sfääri üle tuua, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Matia Zahharova.
Siseminister Mart Helme jätab politseiülema ametisse
Politsei- ja piirivalveameti juhti vallandada üritanud siseminister peab temaga töökoosoleku ning lendab reedel koos temaga helikopteril Venemaa piirile. Ametist lahkumise küsimus on päevakorrast maas.
Ka Peterburis ja Siberi linnades tulevad käibele isesõitvad trammid
Venemaa juhita sõidukite tarkvaraarendaja Cognitive Technologies, kes on juba käivitanud Moskva isesõitva trammi projekti, kavatseb talvel alustada selle käikuandmist teisteski Venemaa linnades, mispeale on huvi ilmutatud Peterburis ja Siberis.
Baikonurist startis kanderakett Sojuz robotiga Fjodor pardal
Vene humanoidrobot Fjodor lendas esmakordselt kosmosesse Kasahstanis asuvalt Baikonuri kosmodroomilt teele asunud kosmoseaparaadis Sojuz MS-14, mis asus kanderaketil Soyuz-2.1a.
USA kaalub sünnipõhise kodakondsuse andmise kaotamist
USA president Donald Trump ütles, et USA administratsioon kaalub tõsiselt sünnipõhise kodakondsuse andmise kaotamist.
Ekspert Grivatš: uued "gaasivood" kaitsevad Ukraina kapriiside eest kõiki peale Moldova
Tänu sellistele uutele gaasijuhtmeprojektidele nagu TurkStream on riigid, kes varem said maagaasi Ukraina kaudu, Kiievi keerdkäikudest vabanenud.
Astu ise tagasi — rahandusministri vastus presidendi nõudmisele tagasi astuda
Rahandusminister Martin Helme teatas, et ei kavatse Kersti Kaljulaidi rõõmuks ametist lahkuda ja tegi hoopis presidendile ettepaneku amet maha panna.
Walmart kaebas Tesla päikesepaneelide süttimise pärast kohtusse
Hagiavalduses nõuab Walmart kahjude hüvitamist ja kõigi päikesepatareide eemaldamist enam kui 240 USA kaupluse katuselt.
Kiievi kohus käskis algatada Porošenko ja Klimkini vastu kriminaalasja
Kiievi Solomjanski rajoonikohus on andnud Ukraina rahvuslikule korruptsioonivastasele büroole (NABU) korralduse algatada võimalike ametiseisundi kuritarvitamise juhtumite pärast kriminaalasi välisminister Pavlo Klimkini ja ekspresident Petro Porošenko vastu.
Miks peab haavatud Eesti sõdur andma vande karkudel
Kuulihaava saanud ajateenija kinnitab, et ei ole juba pool kuud saanud vajalikku arstiabi ning on andnud sõdurivande karkudel.
Briti gaasisõltumatus – kas tegelikkus või soovunelm
Sel nädalal avaldatud värske uuringu kohaselt on Ühendkuningriigi põlevkivigaasivarude hulk mitu korda väiksem kui seni arvati.
Praegu sõdib Leedu Valgevene tuumajaamaga, varsti aga hakkab ise sealt elektrit ostma
Energeetikaekspert kommenteeris Leedu järjekordset katset häälestada rahvusvaheline arvamus Valgevene tuumaelektrijaama (Astravetsi) projekti vastu.
Venemaa kaitseministeerium postitas video 6-tonnise drooni Altius-U esmalennust
Venemaa kaitseministeerium postitas video 6-tonnise drooni Altius-U esmalennult – lennuaparaat suudab enam kui 24 tundi järjest õhus viibida.
Miks oli INF-leppega keelustatud USA raketi katsetus eksperdi arvates ootuspärane
Pentagon teatas , et on katsetas pühapäeval maismaal baseeruvat tuumalõhkepeata tiibraketti, mis oli varem INF-leppega keelatud.
Macron pärast kohtumist Putiniga: Euroopa ulatub Lissabonist Vladivostokini
Pärast läbirääkimisi Venemaa riigipea Vladimir Putiniga väljendas Prantsusmaa president Emmanuel Macron veendumust, et Venemaa tulevik on euroopalik.
Bussid jäävad seisma: minister hoiatas biokütuse kahjulikkuse eest
Diislikütusele biokomponendi lisamise kohustus on juba kaasa toonud põllumajandusmasinate rivist välja langemise juhtumeid ning ohustab edaspidi ühistranspordi tööd, arvab maaeluminister Mart Järvik.
Ekspert kommenteeris USA luurearuannet Tšernobõli avarii kohta
USA-s avaldati luurearuanne Tšernobõli tuumaelektrijaama avarii kohta, mida kommenteeris Raadio Sputnik eetris Tšernobõli katastroofi tagajärgede likvideerimises osalenud Venemaa Tšernobõli Liidu president Vjatšeslav Grišin.
Vene teadlased loovad järgmise põlvkonna tuumareaktorite kütuse
Teadlastel õnnestus valmis saada uudne sünteesitehnoloogia, mis aitab neil toota erinevat tüüpi tuumakütuseid koos täiendavate sisemiste ohutustõketega, tagades lõhustuvate isotoopide maksimaalse "põletamise" ja minimeerides ohtlike koostisosade võimalikku sisaldust kasutatud tuumkütuses.
Eurokomisjon – EL on leppeta Brexitiks valmis, kuid britid kannatavad sel juhul enim
Suurbritannia peaminister Boris Johnson on mitmel korral kinnitanud oma valmisolekut Ühendkuningriik Euroopa Liidust välja viia kas kokkuleppega või ilma, tagajärgedele vaatamata.
Politoloog: Baltikumi russofoobsetel poliitikutel on, kellele joonduda
Venemaa saatkond Lätis naeris välja määratud karistused Venemaa uudistekanali "Rossija 24" saadete edastamise eest.
Helsingi rannikul avastati naftareostus – ala on piiratud
Soome päästjad piirasid saja meetri kaugusel Helsingi rannast oleva merepinna, kus avastati suur õlilaik. Spetsialistid hindavad kohapeal reostuse ulatust.
Eesti demokraatia küpsustest
Opositsiooni poolt sõbraliku meedia kaudu ülespaisutatud Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri ametist tagandamise hüsteeria oli endiste valitsevate parteide järjekordne ebaõnnestunud katse võimule tagasi pääseda.
Türgi sõjaväelased tungisid Süüriasse ja hõivasid järjekordse linna
Süüria välisministeerium teatas, et Türgi soomukid rikkusid kahe riigi vahelist piiri ja sisenesid Saraqibi linna.
Ekspert: Venemaa ja Soome presidentide läbirääkimiste võimalikud teemad
Ekspert räägib lähemalt tõenäolistest teemadest, mida Putin ja Niinistö 21. augustil nelja silma all lahkama hakkavad.
Venemaa laieneb: Põhjamere laevastiku hüdrograafid suundusid vastavastatud saarele
Põhjalaevastiku hüdrograafid suundusid Novaja Zemlja piirkonda, et kinnitada kosmosest avastatud uute saarte tekkimist, teatas Põhjalaevastiku pressiteenistus esmaspäeval.
Venemaa merelennuvägi tegi lende lähikosmoses
Venemaa merelennuvägi tegi lende lähikosmoses. Uued moderniseeritud kõrge lennulaega püüdurhävitajad harjutasid esmakordselt õhulahingut lähikosmoses ehk stratosfääris, teatasid sõjaväelased.
Ameerika Ühendriigid on nakatunud ohvrikompleksi. Kes on süüdi?
Venemaa kuritegude loetelu on jälle täienenud. USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton ütles, et Venemaa ülihelikiirusega relvad põhinevad USA-lt varastatud tehnoloogial.
Politoloog: ukrainlased võivad hea tahtmise korral hõivata Eesti seestpoolt
Läände tööle siirdunud kohalike elanike töökohad täidetakse ukrainlastega, nii et varem või hiljem võib ukraina keelest saada Eestis teine riigikeel, ironiseerib politoloog Dmõtro Zaborin.
Thbilisis nimetati Gruusia väljaastumist SRÜst suureks veaks
Pärast kümmet aastat on Gruusia poliitikutele saanud järjest selgemaks, et otsus rebida katki sidemed suurima poliitilis-majandusliku liiduga endise NSV Liidu territooriumil oli viga.