"Päikesepõletus": ekspert räägib laevatõrjeraketist "Moskiito"
Avaldati video Jaapani meres toimunud õppustel kasutatud laevatõrje tiibrakettide "Moskiito" stardihetkest. Nagu sõjandusekspert Juri Zverjev raadios Sputnik märkis, pole läänes ikka veel selliste omadustega rakette, mis on Venemaal juba 36 aastat kasutusel. Kaitseministeerium avaldas video Vaiks...
Saksamaa välisminister nimetas Venemaad Euroopa julgeoleku aluseks
Saksamaa välisminister Heiko Maas nimetas Venemaad Euroopa julgeoleku aluseks — ilma koostööta Moskvaga ei ole Euroopal püsivale rahule lootust.
Põxit, äraseletatult exit põlevkivi, ehk loobumine varandusest
Üleilmse soojenemisega võideldes unustab EL tihti eurooplaste eneste huvid — heaks näiteks selle kohta on probleemid Eesti põlevkiviga. Sel teemal vestles Sputnik Eesti Venemaa rahvusliku energeetika instituudi direktori ja äriajakirja Gazprom peatoimetaja Sergei Pravosudoviga.
Kalinini tuumajaama kolm reaktorit lülitusid välja – kas USA lubatud küberrünnak
Nimetati Kalinini aatomielektrijaama kolme reaktori üheaegse jaotusvõrgust lahtiühendumise esialgne arvatav põhjus, lisades, et intsident seadmeid ei kahjustanud.
Ukraina eksperiment peab tõestama riigi olemasolu või puudumist
Kiievis toimuval kohtuprotsessil arutatakse RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski suhtes kohaldatud tõkendi muutmist. Kohtuistung lükati edasi 19. juulile.
Elu ise motiveerib Eesti piiriäärseid elanikke vene keelt õppima
Venemaaga piirneval Põlvamaal õpivad eestlased Euroopa fondidest toetatavatel keeltekursustel vene keelt.
Zelenskõi on Putini ukaasi tõttu nii nördinud kui ka kurb
Vladimir Putini värske ukaasi tõttu valdas Volodõmõr Zelenskõid ja tema alluvaid nii nördimus kui kurbus - üksikasjadest teatati Zelenski kantseleist.
Kahetsege pattu! MH17 katastroofi uurimine on tupikus
Euroopa Liit tahab, et Venemaa võtaks vastutuse MH17 hukkumise eest. Tõeliste süüdlaste otsimine ei huvita ilmselt kedagi.
Töö eest taga ei kiusata: OSCE kutsub Kiievit Võšinskit vabastama
OSCE tunnistas Võšinski tagakiusamise tema kutsetegevuse eest vastuvõetamatuks ja kutsus Kiievit üles ajakirjanikku vabastama.
Kõverpeeglite kuningriik: Lääne meedia tegi natsidest Donbassi võitlejad
Mitmed suured Euroopa väljaanded "eksisid veidi" Itaalia politsei Ukraina paremradikaale puudutava teadaande tõlkimisel.
Lobamokk on spiooni õnnistus: NATO ametnik avalikustas USA tuumapeidikud Euroopas
NATO parlamentaarse assamblee komitee ettekandes avaldati kõik Ameerika tuumarelvade ladustamise kohad Euroopas. Isegi need, mille olemasolu püüti ametlikult mitte kinnitada.
Tallinna ilmaprognoos reedeks ja nädalavahetuseks – 19.-21. juuliks
Pärast vihmaperioodi saabub Eesti pealinna taas suvine päike – ilmaennustajad lubavad selgeid ja sooje, sademeta päevi. On sobiv aeg avada rannahooaeg nende jaoks, kes seda veel teinud pole.
Küsitlus: opositsioonijõud läksid populaarselt valitsusjõududest mööda
Küsitlus näitas, et Eesi opositsioonijõudude populaarsus on nüüd kraad kõrgemal kui valitsuskoalitsioonil tervikuna.
Euroliidu õiguskaitsjad tegelevad Helsingis rändepoliitikaga
Euroopa Liidu justiits- ja siseministrid arutavad Helsingis rändepoliitikaga seotud siseturvalisuse, ühiste väärtuste ja õigusriigi tugevdamise küsimusi.
Kelle hoole alla jääb riik: Ratas lendas USA-sse kinnisele konverentsile
Eesti peaminister Jüri Ratas osaleb rahvusvahelisel konverentsil Yellowstone Weekend 2019. See on konverents kuhu pääsevad vaid äravalitud.
Jevgeni Broi: Baltimaades suhtutakse Afganistani veteranidesse ükskõikselt
Nõukogude "afgaanid" ei tunne oma riikide poolset toetust, Eesti Vabariigi seadusandluses ei ole NSV Liidu ajal Afganistanis teeninud inimestele kohta, tunnistas Eesti sõjategevuses osalenute liidu juhatuse esimees Jevgeni Broi.
Zelenskõi kantselei teatas uuest telefonivestlusest Putiniga
Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kantselei teatas Zelenskõi uuest kavatsetavast telefonivestlusest Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.
Venemaa Riigiduumas hoiatati katsete eest rünnata Krimmi silda
Venemaa Riigiduumas kommenteeriti Ukraina poliitiku ettepanekut kasutada tiibrakette Krimmi silla ründamiseks.
Venemaa sõjalennukitel on täielik õigus Läänemere kohal lennata
Läänemere neutraalveed on rannikuriikidele koolituslendudeks loomulikud piirkonnad, ütles Venemaa teeneline sõjaväelendur kindralmajor Vladimir Popov.
Stoltenberg tunnistas NATO-vastast spionaažiohtu
Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.
See on huvitav: millistest ärituludest Eesti elanikud unistavad
Uurimus näitas eestlaste teiste Balti riikide elanikega võrreldes sarnaseid ootusi äritegevusest loodetava tulu suuruses.
Mis on Eesti tööstusest alles jäänud
Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.
Politoloog "Venemaa ründelöögi" ootustest NATOs: kütavad kirgi
Sõjaväeanalüütik kommenteeris Saksa meedia teadet Venemaa võimalikust "ootamatust ründelöögist" ja soovitas Läänel  "iseennast vaadata" ja mõelda, kuidas INF-i lepingut säilitada.
Eesmaa: Eesti on russofoobsete riikide ENPA-st lahkumise vastu
Venemaa suhtes kõige karmima liini pooldajad on taibanud, et nende lahkumise korral kaheneb järsult tulihingeliste Moskva vastaste hulk. Seega pöördub protest venelaste ENPA-sse naasmise vastu hoopis russofoobide eneste vastu.
Tallinnas valmib NATO standarditele vastav takistusrada
Männiku polügooni renoveerimisega Eesti NATO liikmekssaamise aastapäevaks valmis ei jõutud, kuid see-eest on seal üsna varsti võimalik oluliselt suurendada nii lasketiirus kui ka tulevasel takistusrajal toimuvate õppuste intensiivsust.
Kuldmedal füüsika olümpiaadidilt jõudis Ida-Virumaale
Kuldmedaleid on füüsikaolümpiaadidelt Eesti koolinoored võitnud ka varem, aga Ida-Virumaale jõudis kuldmedal esmakordselt.
Gasparjan: kohtunike hämmastav vabandus Võšinski kohtuasja edasilükkamiseks
Venemaa kirjanik ja ajakirjanik Armen Gasparjan kommenteeris juba 14 kuud Ukraina vanglas viibiva RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski kohtuistungi järjekordset edasilükkamist.
Täisperekondade osakaal Eestis väheneb üha – oleme jõudmas Euroliidu liidripositsioonile
Perede arvult, kus lapsi kasvatab vaid üks vanemaist, on Eesti Euroopa Liidus teisel kohal.
Nord Stream 2 peatamine põhjustaks Euroopas suurejoonelise skandaali
Miski ei suuda enam Nord Stream 2 peatada ja mitte ainult sellepärast, et see on Saksamaale ja Euroopale hädavajalik, ütles Rahvusvahelise Finantskeskuse ekspert Vladimir Rožankovski.
Lõimumine on Eestis läbi kukkunud: kas käes on aeg sisekaemusteks?
On üsna raske aru saada, mis toimub nende Eesti ühiskonnategelaste peades, kes järsku avastasid, et möödunud laulupidu ja seal peetud kõned võisid kedagi solvata.
Ordeneid ei müüda: Afganistani veteranid kogunesid Eestis
Relvavendade kokkutulekutel on kombeks laulda kunagi sõjas lauldud hingeminevaid laule, korraldada spordivõistlusi, konkursse ja pidusööke.
Riigikogu: palja indekseerimisega pensionivaesust ei võida
Riigikogus teatati vajadusest tõsta Eesti pensionid Euroopa keskmise tasemeni, kuna üksnes indekseerimisega vaesusest üle ei saa.
Ankara sai S-400: Lääs on šokis, Moskva rahu ise
Pikka aega uskusid Lääne sõjalised eksperdid, et Ankara ei julge Washingtonile väljakutset heita. Viimaste päevade sündmused on aga enamiku nendest prognoosidest ümber lükanud - Türgi relvajõud said esimese partii Venemaa relvastust kätte.
IMF kritiseeris Eesti pensionireformi
Eesti valitsuskoalitsiooni kava reformida teist pensionisammast teab Rahvusvahelisele Valuutafondile (IMF) muret. Organisatsiooni ekspertide arvates võivad reformi tagajärjed lasuda raske taagana tulevaste põlvkondade turjale.
Hrolenko: Vene dessantväelaste tervitused Ukrainale ja NATOle
Massiivse dessanteerumise ülesannet Krimmi suunal täitsid sõjaväelased esmakordselt, kuid ilmutasid seejuures sellist lahingväljaõppe taset, milleni USA ja NATO väed Euroopas ei küüni.
Ilmaprognoos Tallinnale 17. ja 18. juuliks
Sünoptikute ilmaennustus teeb rõõmu - nädala keskpaigaks lubatakse tallinlastele päikeselist ja sajuta ilma.
Eestis tahetakse vähendada ametnike sõltuvust
Kõrgemate riigiametnike korduva ametisse nimetamise praktika kaotamise idee on ajakirjanduse andmetel juba leidnud toetust Sise- ja Justiitsministeeriumis.
Ajaloo ümberkirjutajad: miks Eesti ja Saksamaa võõrasse aeda ronivad
Kellelegi ei meeldi saluut Venemaa pealinnas, kellelegi võidumonument Prohhorovka väljal. Teine maailmasõda on juba ammu lõppenud aga mõned ei saa ikka rahu. Eesti välisministeerium avaldas protesti ja kutsus Venemaa suursaadiku selles väikeses, kuid uhkes riigis välja selgitust andma.
Kuhu Tallinnas matta: vabu hauaplatse on vaid kahel kalmistul
Olukorrast vabade hauaplatsidega Tallinna kalmistutel rääkis inimene, kes on otseselt seotud selle Tallinna elanike jaoks nii olulise teemaga.
Politoloog eestlaste usaldusest tähelepandamatu Marina Kaljuranna suhtes
Hiljutine arvamusuuring näitas sotsiaaldemokraat Marina Kaljuranna väga kõrget reitingut, kes aga pole veel tegusid teinud. Politoloog Vassili Gaitšonok kommenteeris uuringu kummalisi tulemusi.
Oodata on ilmamuutust — täpne ilmaprognoos Tallinnale ja Narvale
Käesolevat aega tavatsetakse nimetada suveharjaks. Uurime, millist ilma on lähipäevil oodata Eesti kahes suuremas "venekeelses" linnas.
Saluudiks Vilniuse vabastamise auks kasutati Suure Isamaasõja aegseid suurtükke
Moskvas Vilniuse Saksa fašistlikest anastajatest vabastamise 75. aastapäeva puhul korraldatud saluut lasti osaliselt Suure Isamaasõja aegsetest suurtükkidest.
Suurbritannia ja Kanada teatasid üleilmse ajakirjandusvabaduse koalitsiooni loomisest
Missugune see koalitsioon tuleb, saab otsustada nende sõnavabaduse "eestvõitlejate" tegevuse järgi, kes alles hiljuti keeldusid akrediteerimast Vene meediat üleilmsele ajakirjandusvabaduse konverentsile Londonis.
Vabatahtlikud sõidavad tuletõrjeautoga Tallinnast Irkutskisse
Harjumaa Saue valla Hüüru küla vabatahtlikud päästjad teevad automatka Tallinnast Irkutskisse, kus toimub esimene rahvusvaheline vabatahtlike päästeformeeringute foorum.
Lendur, talupoeg ja erak: "Väike Eesti" Abhaasias
Rohkem kui sajand tagasi kolis Abhaasiasse sadu eesti peresid ja paljud neist jäidki siia. Kuidas Balti riikide asunikud siia sattusid, kuidas nad elavad, kuidas armuvad ja lahku lähevad, kirjutab Sputnik Abhaasia korrespondent.
Matteo Salvini vene raha ja Kremli käsi: italiano ei usu hästi
Selles "salajases operatsioonis" osalejaid on kuidagi liiga palju. Aga seal on ka kõik, mida kompraks vaja. Eelkõige muidugi vene nafta ja vene raha. Ja Itaalia asepeaministri usaldusisik, kes pärast Euroopa Parlamendi valimisi tundis, et tema tähtsus on tõusnud.
Politoloog Ukraina saatejuhi käitumisest: sellistel ei ole selles ametis kohta
Ukraina telekanali 24 kanal saatejuht pöördus ropendades Vladimir Putini poole. Sellised väljaastumised annavad tunnistust sellest, kui madalale on mõnede ajakirjanduse esindajate kultuuritase langenud.
Venemaa suurim veebikaubamaja teatas kasutajatunnuste ja paroolide lekkest
Kõige järgi otsustades on need paroolid võrku sattunud sellepärast, et nimekirja kuuluvad kasutajad kasutasid erinevate veebiteenuste jaoks samu paroole, selgitati veebipoest.
Treener Itaaliast: unistas Itaalia naisest, kuid Eesti võlus ta ära
Tallinna jalgpalliuklubi Levadia lastemeeskondi treenib itaallane Giacomo Piron, kes valdab peaaegu täiuslikult eesti keelt. Treener kõneles Sputnik Eestile sellest, miks ta Eestist lahkuda ei taha ja kuidas hindab ta siinset jalgpalli.
Vein, mineraalvesi ja varjatud koostisaine – Gruusia TV paistis jälle silma
Gruusia telekanal Rustavi 2 jätkab elukutselist enesetappu ja roppu vandumist otse-eetris.