Ukraina kavatseb ühendada Tallinna ja Kiievi reisirongiga
Ukraina kavatseb käivitada uue reisirongiliini marsruudil Kiiev-Minsk-Vilnius-Riia, mis võib hiljem pikeneda Tallinnani. Eesti Raudteelaste Ametiühingu esimees Oleg Tšubarov hindas sellise rongiliini väljavaateid.
Valitsus plaanib tõhustada maksuvõlgade sissenõudmist
Valitsus plaanib neljapäevasel istungil toetada maksukorralduse seaduse muutmist, mis tõhustaks tulevikus maksuvõlgade sissenõudmist ja laiendaks inimeste ringi, kellelt saaks maksuvõlgu sisse nõuda.
Taastuvenergia kattis teises kvartalis 17,2 protsenti tarbimisest
Tänavu teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi ning taastuvenergia moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis.
Meedia: naine, kes Amesburys suri, pihustas end ise mürgise ainega
Naine, kes Amesburys mürgitusse suri, pihustas enne intsidenti oma randmetele lõhnaõlipudelis sisaldunud vedelikku, teatab Daily Mail, viidates tema mehe pereliikmele.
"Ta ei taipa, kuidas maailm on korraldatud": Juncker kurtis prankeritele Trumpi üle
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kurtis Vene prankeritele Trumpi üle.
Liitlaste lahingugrupi uuele koosseisule tutvustatakse Eestit ja kaitseväge
Kaks nädalat tagasi Eestisse saabunud liitlaste lahingugrupi Taani ja Ühendkuningriigi uue koosseisu kaitseväelastele tutvustatakse sel nädalal Tapal lähemalt Eestit ning Eesti kaitseväge.
Tudengid tegid sel aastal teadlikumaid erialavalikuid
Hoolimata sellest, et sel aastal lõpetas gümnaasiumi vähem noori ning Tallinna Tehnikaülikool tõstis oma vastuvõtutingimusi, tõusis tehnikaülikooli bakalaureuseõppesse asutajate arv rohkem kui 170 inimese võrra.
Nutikad inimesed ja e-tehnoloogia on Eesti kaubamärk Tbilisi tippkohtumisel
Riigihalduse minister Janek Mäggi osaleb Avatud valitsemise partnerluse tippkohtumisel Tbilisis. Kohtumise eesmärk on vahetada kogemusi digitaalse valitsemise ja selle edulugude kohta ning otsida koostöökohti riikide vahel, arendamaks kodanike kaasamist avatud valitsemises.
Süüria platvorm: kuidas EL ja Iisrael Helsingi tippkohtumisest kasu said
Euroopa juhid, poliitikud ja diplomaadid, kes olid Venemaa ja USA juhtide kohtumise suhtes äärmiselt umbusklikud, peaksid nüüd neile tänulikud olema. Tulevad ju Süüria osas saavutatud kokkulepped Euroopale ainult kasuks. Ja mitte ainult talle.
Haigekassast tervisekassaks ja töötukassast töökassaks
Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks.
Helsingi võttis Putinit ja Trumpi vastu turvameetmete ja protestiaktsioonidega
Helsingis toimus selle suve peamine poliitiline sündmus - Ameerika ja Venemaa presidentide tippkohtumine.
Uuring: pea pooled ameeriklastest ei usu sanktsioonide tõhususse
Peaaegu pooled ameeriklased ei usu Venemaa-vastaste sanktsioonide tõhususse, selgub Rasmussen Reports'i küsitluse tulemustest.
Tuntud Leedu "KGB ohver" osutus juutide mõrvariks
Ameerika ajakirjanik oli šokeeritud, kui kuulis üksikasju oma vanaisast, keda peetakse Leedus rahvuskangelaseks ja "KGB ohvriks".
Tallinna loomaaias toimub jäätisepäev
Pühapäeval, 22. juulil saavad Tallinna loomaaialoomad maiustada jäätisega.
Slovakkia andis Venemaale välja Šamil Basajevi jõugu liikme
Venemaal õnnestus saavutada Šamil Basajevi kaasvõitleja väljaandmine Slovakkiast - mees osales terrorirünnakute korraldamisel Vladikavkazis.
Triatloni korraldajad ootavad rahvast võistlusi vaatama ja tasuta kontserte kuulama
Neljapäeval, 19. juulil algavad triatloni Euroopa meistrivõistlused ja Tartu Mill triatlonifestival, mis on Eesti kõigi aegade suurim triatlonivõistlus.
Putin kinkis Trumpile jalgpalli 2018. aasta MM-i palli
Vastates ajakirjaniku küsimusele, kelle käes on praegu initsiatiiv Süürias, ulatas Putin Trumpile Venemaal toimunud 2018. aasta maailmameistrivõistluste palli.
Džässijahi saabumine Narva avab muusikafestivali Baltic Sun
Ida-Virumaa suurimal festivalil Baltic Sun esinevad nelja päeva jooksul Narva kindluse maa-alal muusikatähed üheksast riigist.
Eesti teedel sõidavad taas Google street view autod
Sellel suvel teevad Google’i kaameratega varustatud autod Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid.
Trump sai eks-terminaatorilt ebaõiglaselt sõimata
Kunagine tippnäitleja ja endine California kuberner Arnold Schwarzenegger kurjustas pärast Helsingi tippkohtumist ebasündsas vormis Ameerika riigipeaga. Huvitav, kuidas Donald Trump oleks pidanud käituma, et endine filmitäht tema üle uhkust oleks saanud tunda?
Venemaa vähendas investeeringud USA võlakirjadesse
Venemaa investeeringud USA riigivõlakirjadesse on väikseimad alates 2007. aastast ja on praegu USA rahandusministeeriumi andmetel 14,9 miljardit USA dollarit. Ainuüksi aprillist maini vähenes Venemaa osakaal USA riigivõlakirjadesse kolmekordselt.
Spordivõistlusi käib vaatamas iga kolmas Eesti elanik
Spordivõistluste külastamine on kultuurielus osalemise üks võimalusi ning ligi kolmandik Eesti elanikest on vähemalt korra aastas mõne spordisündmuse pealtvaatajaks, selgub Statistikaameti 2017. aasta kultuuris osalemise uuringust.
EP saadik: kui Venemaa ja USA suhted paranevad, vahetab Läti kiiresti "jalatseid"
Läti eliit suudab väga kiiresti muuta oma suhtumist Venemaasse ja kõigesse Venemaaga seonduvasse, kui Moskva ja Washingtoni suhted lähevad positiivsesse voolusängi, arvab Euroopa Parlamendi saadik Miroslav Mitrofanov.
Kasutud rauakolakad – Raadas kritiseeriti Ukraina relvastust
Ukraina armee relvastuse olukord on katastroofiline, teatas Ülemraada saadik Andrei Biletski intervjuus telekanalile ZIK.
Putin kuulutas fännide "viisavabaduse" ideed
Venemaa president Vladimir Putin lubas välisriikide jalgpallifännidele rakendada aasta lõpuni Venemaa Föderatsiooni külastamiseks viisavabadust.
Kaitsevägi palub seenelistel ja marjulistel kaitseväe harjutusaladel tähelepanelik olla
Kaitsevägi tuletab inimestele meelde, et harjutusväljadel ja nende vahetus läheduses liikudes tuleb enda turvalisuse huvides järgida seal kehtivaid ohutusnõudeid ja liikumispiiranguid.
Riigikontrolör: idapiiri väljaehitamise kava on puudulik
Riigikontrolör Janar Holm kutsub siseministeeriumi täiendama idapiiri väljaehitamise kava, et selles oleks näidatud pakutavate tehniliste lahenduste valiku kriteeriumid ning alternatiivsete lahenduste mõju ja hind.
Ilmateenistus väljastas kuuma ilma hoiatuse
Keskkonnaagentuuri ilmateenistus väljastas kuuma ilma hoiatuse: lähipäevil püsib Eestis väga palav ilm, kus maksimumtemperatuurid võivad tõusta 30-31 kraadini ning vaid rannikualadel on paiguti jahedam.
Euroopa Inimõiguste Kohus mõistis Venemaa Politkovskaja surmas õigeks
Venemaa justiitsministeeriumi pressiteenistuse teatel keeldus Euroopa Inimõiguste Kohus (EIÕK) Anna Politkovskaja sugulastele Venemaa vastutusele võtmisest ajakirjaniku surma eest.
Piirivalvurid tabasid 14 piiririkkujat
Piirivalvurid tabasid täna varahommikul piiriäärsel alal mõne tunnise vahega kaks gruppi ebaseaduslikke piiriületajaid, neist 13 mehed ja üks naine.
Eduard Tinn: Eesti võib näoga Venemaa poole pöörduda
Venemaa presidendi Vladimir Putini ja USA presidendi Donald Trumpi isiklik kohtumine Helsingis võib Eesti poliitikute avalduste tooni Venemaa suhtes paruse poole pöörata, väitis Sputnik Eestile filosoofiadoktor ja politoloog Eduard Tinn.
Mis sa seisad, jalgel kõikudes: Junckeri kummalisest käitumisest
NATO tippkohtumisel panid paljud tähele Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri kummalist käitumist. Baltikumis ollakse eriti mures ja nõutakse seletust, mida see tähendab: kas tuleks paanikasse sattuda?
Sikkut: maksukoormus ei tõuse, hüvitise saamine läheb lihtsamaks
Tööõnnetuse tõttu töötajale tekkinud kahjude hüvitamine on kulukas nii töötajale kui ka tööandjale. Vaidlused on pikad, kallid ja keerulised.
Maardu festivalil esinevad konkursi "Oled super!" tähed
Maardus toimub 19.–21. juulini juba teist korda järjest rahvusvaheline laulu- ja tantsufestival, mille laval astuvad teiste seas publiku ette rahvusvahelisel vokalistide konkursil "Oled super!" Eestit esindanud laulutähed Igor Leskov ja Aleksandra Tarnjonok.
Paanika USA-s: Trump reetis omad ja sai Putinilt mõjutusvahendi
Helsingi tippkohtumine oli korraldamist väärt kasvõi ainult seepärast, et võimaldas nautida Lääne poliitikute, ekspertide ja meediakanalite reaktsiooni. Paanika ja vihkamise taseme järgi otsustades läks üritus suurepäraselt korda.
Kaks Venemaa lennukit rikkusid Eesti õhupiiri
Esmaspäeval, 16. juulil enne lõuna ajal sisenesid umbes tunniajase vahega Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa Föderatsiooni riiklikud lennukid A319 ning IL-96.
Porošhenko mõtles välja, kuidas Ukraina rikkaks teha
Arusaadavatel põhjustel ei pannud me peaaegu tähele, et neil päevil oli Brüsselis NATO tippkohtumisel ka Ukraina president Petro Porošenko. Ja selle tulemuste põhjal tegi ta julge, kuid mitte eriti uudse avalduse.
Miks peab igal aastal kindlasti puhkuse välja võtma
Eestlased on maailmas üks töökamaid rahvuseid ning mõnikord võib tekkida tahtmine ka puhkus teadmata ajaks edasi lükata. Samas on puhkuse mitte kasutamine ja aeg-ajalt pelgalt vabade päevade võtmine nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele koormav.
Niinistö võttis pinged maha: Balti riikide ründamist ei tule
Soome president Sauli Niinistö võttis pärast Helsingi tippkohtumist pinged maha, öeldes intervjuus CNN-i ajakirjanikule Christiane Amanpourile veendunult, et mingit Balti riikide ründamist ei tule.
Trump: kohtumine Putiniga on pöördepunkt kahe riigi suhetes
Ameerika Ühendriikide ja Venemaa presidendid hindasid suhtlemist positiivselt, sündmuse tõeline tähtsus saab selgeks alles aja möödudes.
17. juulil 1976 algasid XXI suveolümpiamängud Montréalis
1976. aasta suveolümpiamängud olid XXI kaasaegsed olümpiamängud, mis toimusid 17. juulist 1. augustini 1976 Kanadas Montréalis.
Paldiskisse plaanitakse rajada tuumajäätmete hoidla
Eestisse plaanitakse rajada ohtlike jäätmete lõppladustamishoidla, mille kõige tõenäolisem asukoht on Pakri poolsaarel asuv endine Paldiski mereväe väljaõppekeskuse ala. Projekti eeldatav maksumus võib olla 90 miljonit eurot.
Ligi viis tuhat inimest vaatas Vabaduse väljakul jalgpalli
Läinud nädalal olid Vabaduse väljakul Tallinna Kesklinna Valitsuse poolt korraldatud jalgpalli meistrivõistluste ühisvaatamised väga populaarsed.
Muutus Eestisse lähetatud töötajatest teavitamise kord
Alates 15. juulist 2018 tuleb lähetatud töötajatest Tööinspektsiooni teavitada enne lähetatud töötaja tööle asumist Eestis. Teavitamata jätmise korral võib kohustust rikkunud ettevõtet karistada kuni 32 000 euro suuruse trahviga.
Putini ja Trumpi kohtumine osutus edukaks
Kohtumine osutus edukaks ning külm sõda on möödas, tunnistasid Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump pärast kohtumist ühisel pressikonverentsil.
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis - avalik osa
Kõneluste avalik osa päädis käesurumisega. Edasi jätkus vestlus nelja silma all, selleks oli ette nähtud poolteist tundi, kuid kohtumine kestis üle kahe tunni.
CNN langes Putini "hilinemise" pärast hüsteeriasse
Ameerika telekanal CNN reageeris ülima emotsionaalsusega sellele, et Venemaa presidendi Vladimir Putini lennuk maandus Helsingis planeeritud ajast veidike hiljem.
Avatud talude päevale antakse avapauk 21. juulil
21. juulil kell 12 antakse Juurimaa Tallis järgmisel päeval toimuvale avatud talude päevale väärikas avapauk, millest osa võtma on oodatud kõik huvilised.
Suurbritanniast emigreerus rekordarv Euroopa Liidu kodanikke
Eelmisel aastal emigreerus Suurbritanniast rekordarv Euroopa Liidu kodanikke, selgub riigi statistikaameti (ONS) andmetest.
Vladimir Putini ja Donald Trumpi pressikonverents Helsingis