Armatal on võrreldes teiste tankidega oluline eelis
Armata platvormile ehitatud Vene tank T-14 ületab Saksamaa meedia andmetel Saksamaa tanki Leopard-2 näitajaid. Sõjaväeekspert Dmitri Kornejev kommenteeris artiklit raadios Sputnik.
Leedu riigimasin ei lase kedagi lihtsalt niisama vabaks
Ühiskondliku liikumise Öine Vahtkond üks asutaja ja aktivist Maksim Reva rääkis Sputnik Eestile, miks Leedu ühiskonnategelast, opositsionääri ja publitsisti Algirdas Paleckist tegelikult vahi all hoitakse.
Euroopa põllumehed peavad ELi põllumajanduspoliitikat läbikukkunuks
Pärast aastat kestnud proteste ja petitsioonile allkirjade kogumist korraldab EL seitset põllumajandus- ja keskkonnaorganisatsiooni koondav ühendus 22. oktoobril meeleavalduse EL "ebaõnnestunud" põllumajanduspoliitika vastu, mis väikemajandite süsteemi hävitab.
Eestis toimub Putini algatusel kolmandat korda "Geograafiline etteütlus"
Venemaa presidendi Vladimir Putini algatatud suuremahuline hariduskampaania "Geograafiline etteütlus" toimub Venemaa geograafiaseltsi juhtimisel kogu maailmas, sealhulgas ka Eestis.
Serbia president: ostsime Putini soovitatud Vene relvi
Serbia president Aleksandar Vučić tunnistas intervjuus Sputnik Serbiale, et Serbia relvajõududele osteti Venemaa presidendi Vladimir Putini soovitatud relvi.
Eesti vabatahtlik pensionisammas on tunnistatud Euroopa Liidu halvimaks
Eesti teise ja kolmanda samba pensionifondid on ekspertide sõnul näidanud 2018. aasta andmetel negatiivset tootlikkust. Teistes Euroopa Liidu riikides on asjad märksa paremad.
Leedu teed täitusid Ameerika sõjatehnikaga
Ameerika tankide ja soomukite kolonnid suunduvad laskeväljadele, kus toimuvad järjekordsed NATO õppused. Leedu tsiviilautojuhtidel soovitatakse teedel ettevaatlik olla.
Kas Eesti valitsus hävitab viimasegi säilinud transiidi?
Kui Eesti võimud likvideerivad Muuga sadama vabatsooni, kaotavad kolmandate riikidega töötavad ettevõtted kliendid ja Eesti sadama kaudu käideldav transiitkaupade maht väheneb veelgi.
Unikaalsed fotod hüljatud USA sõjaväebaasist Süüria kirdeosas
Paari päeva eest lahkusid Manbiji piirkonnas paiknenud USA väed sealt ootamatult, võttes endaga kaasa ainult relvad ja soomukid.
Kurdid loopisid Süüriast lahkuvaid Ameerika sõjaväelasi tomatite ja kividega
Kurdid väljendavad oma nördimust Põhja-Süüriast lahkuvate USA vägede suhtes, kes rikkusid liitlaslepped kurdidega ja jätsid kurdid Türgi vägede meelevalda.
Tammi purunemise tõttu läks kaduma kaevandatud kuld
Krasnojarski krai Seiba jõgi uhtus pärast tammi purunemist ära kaks tööliste ühiselamut koos seal maganud kaevurite ja kaevandatud kullaga.
Belgradi natside käest vabastamise 75. aastapäeva saluut Moskvas — video
Moskvas korraldati Belgradi Natsi-Saksamaa käest vabastamise 75. aastapäeva auks saluut. Kokku toimub aastatel 2019-2020 NSVL kangelaslinnade ja Ida-Euroopa pealinnade vabastamise auks üle tosina saluudi.
Lähis-Ida ekspert: mis Süüria põhjaosas tegelikult toimub
Politoloog, Lähis-Ida probleemide ekspert Stanislav Tarassov rääkis jõudude vahekorrast Süüria põhjaosas pärast seda, kui Türgi seal sõjalise operatsiooni käivitas.
Varuge popcorni - Brexiti seebiooper jätkub
Suurbritannia lahkumine EList võib kesta lõputult, sest Brexiti toetajad ja vastased tõenäoliselt kokku ei lepi, ütles Ukraina poliitanalüütik Aleksandr Dudtšak.
Saksa meedia peab Putinit sõdimata võitvaks "väejuhiks"
Saksa meedia tunnustas Vladimir Putini väejuhi annet, mis on aidanud tal taastada Venemaa geopoliitilise mõju ja jätkata "suurt mängu".
Bussijuhtide vähesus ohustab Tallinna transpordi arenguplaane
Terava bussijuhtide nappuse tõttu lükkasid linnavõimud määramata ajaks edasi viie uue bussiliini avamise.
Lapsed, mittekodanikud ja automaat. Läti lõpetab "võõraste" tootmise
Läti isamaalisus sai väikese, kuid valusa hoobi. Millegipärast kiitsid saadikud heaks seaduseelnõu, mis ringles vabariigi tähtsates kabinettides mitu aastat.
Välkkogunemisele jättis ilmumata üle seitsmesaja reservväelase
Eesti kaitsejõud täpsustasid nende reservväelaste arvu, kes mitmesugustel põhjustel ei reageerinud kutsele tulla välkkogunemisele.
Baltimaade ekspert: Eesti ja Venemaa presidendid võivad sensatsiooni põhjustada
Baltimaade ekspert Aleksandr Nossovitš rääkis, miks Venemaa presidendi võimalik visiit Eestisse oleks sensatsioon.
Donald Trump tunnistas sümpaatiat venemaalaste vastu
Talle meeldivad vene inimesed ja üldse kõik inimesed. Nii reageeris USA president Donald Trump süüdistustele, et tal olevat sidemeid Venemaaga.
Rahandusminister kutsus üles Riigiprokuratuuri personali välja vahetama
Rahapesuskandaal, mille põhjustas sadade miljardite kahtlast päritolu dollarite liigutamine Eesti pankade kaudu, on osutanud vajadusele Riigiprokuratuuri isikkoosseis välja vahetada, leiab rahandusminister Martin Helme.
Šoigu nimetas ameerika rakettide võimaliku paigutamise piirkonnad
Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu nimetas piirkonnad, kuhu USA soovib oma lähi- ja keskmaa rakette paigutada.
"Vene spioon" Hermann Simm võidakse enne tähtaega vanglast vabastada
Venemaa kasuks spionaažis süüdi mõistetud Hermann Simmi vanglakaristuse lõpuni jääb poolteist aastat. Varem keeldus kohus tema ennetähtaegsest vabastamisest. Milline võiks otsus sedapuhku olla?
Ukraina sõjavägi varjab sõjatehnikat elurajoonides
Ukraina sõjaväe lahingutehnika paigutamisest elamurajoonidesse teatas Donetski Rahvavabariigi miilits - see ohustab tsiviilelanikke.
Putinit ja Vene armee sümboolikat kujutav riietus tunnistati ohuks Läti julgeolekule
Läti eriteenistused kontrollisid Riias valmisrõivaste kauplust ja pidasid Vladimir Putini piltide ning kirjadega "Venemaa armee" T-särke ja dressipluuse ohuks riigi julgeolekule.
Süüriasse sisenes USA veoautode kolonn
Süüria teabeagentuur SANA teatas USA sõjaväeveokite saabumisest Iraagist Süüriasse, et evakueerida Põhja-Süüriasse jäänud USA sõjaväelased.
Briti sõduritel on kõhe Eestis teenida
Kui reaalset ohtu pole, tuleb see välja mõelda. Eestisse "Venemaa agressiooni" eest Euroopat kaitsma tulnud Briti sõdurid siis mõtlevadki.
Ilm esmaspäeval ja teisipäeval, 21.-22. oktoobril
"Vananaiste suvi" kestab Eestis veel paar päeva - vihmane, kuid soe ilma püsib peaaegu kogu riigi territooriumil.
Eesti Pank ei meenuta vana asja, et silm pähe jääks
Miks peaks pensionieelik olema kasin ja lojaalne pensionikoguja, kui kõrgelt koolitatud ja hästi makstud pankur on küll hea pensionifondide hooldustasude riisuja, kuid mitte suurem asi kogujate raha kasvataja.
Johnson palus Brexit kolme kuu võrra edasi lükata
Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson pöördus Euroopa Liidu poole palvega Brexit edasi lükata. Donald Tusk kinnitas Londoni kirja kättesaamis.
Narvalane pälvis Euroopa Komisjoni auhinna
Spordiaktivist Vladimir Všivtsev pälvis Euroopa Komisjoni maineka autasu - BeActive Awards konkursi raames tunnistati Narva elanik "Kohalikuks kangelaseks".
USAs nõuti Ukraina "Azovi" võitlejate kuulutamist terroristideks
Ameerika Ühendriikides on lõpuks ometi hakatud pöörama tähelepanu Ukraina natsionalistlike organisatsioonide tegevusele ja nõutud eriüksuse "Azov" võitlejate, rahvasuus "mustade mehikeste" kuulutamist terroristideks.
Iga viies eurooplane elab vaesuse piiril
Eurostat hoiatas, et ligi 110 miljonit eurooplast ähvardab vaesus või sotsiaalne tõrjutus. Ametnikud jõudsid sellisele järeldusele ELi riikide sotsiaal-majandusliku olukorra analüüsi tulemuste põhjal. Eriti haavatavad on Bulgaaria, Rumeenia ja Kreeka elanikud.
Medvedev hoiatas vastuse eest NATO baaside paigutamisele Venemaa piiri äärde
Venemaa vastab NATO baaside ilmumisele tema piiri äärde nii poliitilises kui ka sõjalises mõttes, teatas peaminister Dmitri Medvedev intervjuus Serbia ajalehele Večernje novosti.
Margarita Simonjan sai kolmandat korda emaks
Meediaagentuuri Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetajal Margarita Simonjanil ja tema abikaasal režissöör Tigran Keosajanil on täna rõõmus päev: nende peresse sündis veel üks laps.
Eesti elanikke hirmutatakse vanade autode tulvaga Lääne-Euroopast
Mitme ELi riigi järkjärguline loobumine diiselmootoriga autode kasutamisest ähvardab kaasa tuua odavate vanade autode tulva Ida-Euroopasse. Miks see on probleem, seletas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu tegevjuht Arno Sillat.
Kuidas müttavad Briti tankid õppusel Defender Europe 2020 Eesti poris
Briti vägede ja sõjatehnika tulevane viimine läbi kogu Lääne-Euroopa Baltimaadesse ei aita suurendada Euroopa Liidu rahulike kodanike julgeolekut, vaid tõotab eestlastele vältimatut transpordikollapsit ja harukordste sündmuste keerist.
Ekspert: USA väed Leedus kaitsevad ametivõime rahva viha eest
Ameerika vägede paiknemine Leedu pinnal on kohalikule eliidile võimu säilitamise tagatiseks elanikkonna aktiivse rahulolematuse korral, ütles Venemaa sõjaväeekspert Konstantin Sivkov Sputnik Eestile.
Meedia teatel osutus Rootsi vetes olev "Vene allveelaev" vigaseks poiks
Raadiosignaal, mida Rootsi sõjavägi pidas 2014. aasta oktoobris jäljeks Venemaa allveelaevast, tuli tegelikult vigaselt meteoroloogiliselt poilt, selgitas meedia. Kuid toona kunstlikult tekitatud paanikast piisas rootslastele ülepaisutatud kaitse-eelarve vastuvõtmiseks.
Andke röövitu tagasi! Kiiev nõuab Lätilt miljoneid eurosid
Läti võitleb oma rahalise maine puhtuse eest. Seal võeti Ukraina suurärimeeste kontodelt 30 miljonit musta raha oma riigieelarvesse, kuhu see marjaks ära kulus. Kiiev pole sellega nõus, sest ka seal oleks raha väga vaja. Üldiselt, riikide vahel "läks hõõrumiseks".
Siseminister Helme tunnistas üles, kuidas ta võib saboteerida projekti Rail Baltic
Siseministri toolil istuv Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liider Mart Helme teatas, et ei kavatse loobuda oma valimiseelsest lubadusest peatada Kesk-Euroopa rööpmelaiusega raudtee Rail Baltic ehitus.
Vaeste arv Eestis kasvab
Uuringu tulemused näitasid, et Eesti valitsus jääb endiselt võitluses vaesusega alla – vaeste arv kasvab jätkuvalt. Lisateavet leiate Sputnik Eesti infograafikast.
Ameerika diplomaadid võeti Venemaal rongilt maha
Ameerika diplomaadid eemaldati Venemaal Severodvinski rongist keelutsoonis viibimise loa puudumise tõttu.
Prantsusmaal hoiti ära oma "11. september" — mis on teada nurja aetud terroriaktist?
Prantsuse õiguskaitsjad on kinni pidanud oma riigi kodaniku, kes kavatses kaaperdada lennuki ja korraldada terroriakti 11. septembril 2001 New Yorgis toime pandud Maailma Kaubanduskeskuse rünnaku eeskujul.
Tallinn ja Helsingi ühendavad ühistranspordi piletisüsteemi
Juba 2020. aasta kevadel saab Eesti ja Soome pealinna ühistranspordi sõidupileti osta ühtse mobiilirakenduse abil. Tallinlased siiski Helsingis tasuta sõita ei saa.
Politoloog selgitas, miks Kaljulaid kutsus Putini Tartusse
Viisakusavaldus või muutuv tendents — Eesti politoloog Eduard Tinn esitas Sputnik Eestile oma versiooni sellest, mis ärgitas Eesti presidenti Kersti Kaljulaidi kutsuma Venemaa presidendi Vladimir Putini Eestisse.
Ebatavaliselt soe: ilm Eestis reedel ja nädalavahetusel, 18.-20. oktoobril
Sünoptikud lubavad lähipäevil Eestisse ebaharilikult sooja ilma. Siiski on parem vihmavarju mitte koju jätta.
Kaitseminister Luik möönis Venemaa mõju ja autoriteedi kasvu
Venemaa tegevus Süürias mõjutab tõsiselt piirkonna geopoliitilist olukorda ja viib Moskva autoriteedi kasvule, tunnistas Eesti kaitseminister Jüri Luik.
Poliitiline organisatsioon kuulutas sõja bürokraatiale ja korruptsioonile
Vastupidiselt põhiseaduse nõuetele ei jälgi ametnikud Eestis mitte elanike ja riigi huve, vaid ainult isiklikku kasu, väidavad Eesti poliitilise organisatsiooni Eesti Ühistegevuse Liit esindajad.
Borš kui relv. BBC paljastas Venemaa propaganda saladuse
Tuleb välja, et väidet nagu armastatakse Venemaal borši keeta ja süüa, võidakse pidada "kultuuriliseks hõivamiseks" ja "kulinaarse annekteerimiseks". BBC-d häiris Russia Twitteri kontol ilmunud teade.