Saakašvili palus Zelenskilt Ukraina kodakondsust tagasi
Saakašvili advokaat esitas Ukraina president Vladimir Zelenskile Saakašvili palve õigluse jaluleseadmiseks ja talle Ukraina kodakondsuse tagastamiseks.
Ukrainas represseeritakse rahu idee eest
Ukrainameesuse kasvatamine algab juba peaaegu sünnitusmajast ning noore Ukraina kodaniku lasteaiaikka jõudes kõlab see täies hiilguses. Mis siis veel koolist rääkida.
Ühes Tallinna aguli kortermajas möllab kassimaffia
Ühes Tallinna aguli kortermajas on tekkinud olukord, kus kassid hoiavad hirmu all nii sealseid elanikke kui ka nende lemmikuid.
Eesti ja USA avasid kaitsekoostöö uue viisaastaku
Pentagonis nii USA kui Eesti kaitseministeeriumi esindajate poolt allkirjastatud koostööleping kinnitab suunda Balti vabariigi edasisele militariseerimisele.
Kaliningrad katsetab iseseisvat elektrisüsteemi
Venemaa katsetab sellel nädalavahetusel, kas Kaliningradi oblast saab hakkama, kui piirkond muudest elektrivõrkudest välja lülitada.
Läti patriootide loogika: keelame lindi - sündivus suureneb iseenesest
Ainult patrioodid võivad riigile õige arengutee kätte näidata. Üks neist, Janis Dombrava, annab häiret: riik sureb välja aga mingid Ušakovsid istuvad käed rüpes. Dombrava ise soovitab alustada piskust - keelata Georgi lint.
See pere meenutab Jules Verne'i romaani kangelasi
See Venemaalt Novosibirskist pärit pere meenutab Jules Verne'i romaani kangelasi: nad künnavad koos lastega juba kuuendat aastat ookeanide laineid.
ID-turvalisuse spetsialist: Eesti pangasüsteem ei ole piisavalt kaitstud
Hiljuti elektroonilisse isikutuvastussüsteemi sisse murdnud häkkerid kasutasid lihtlabast standardset skeemi, kuid Eestis tuleb ette ka tõsisemaid juhtumeid, kuna ettevõtted hoiavad küberturvalisuse pealt raha kokku. Sputnik Eesti uuris asjatundja abiga, mis ID-turvalisusega parajasti toimub ja m...
Deutsche Panga tarkvara ei märganud kõiki kahtlasi tehinguid
Juhtum on järjekordseks tagasilöögiks Deutsche Banki mainele - pank on juba maksnud sadu miljoneid dollareid trahve rahapesuvastaste reeglite rikkumise ja sanktsioonide eiramise eest ning ettevõte on mitmes riigis samadel põhjustel endiselt uurimise all.
Sõda S-400 pärast: USA esitas Türgile uued ähvardused
USA esitas Türgile seoses S-400 ostmisega Venemaalt järjekordse ultimaatumi. Samas tundub, et väärt argumente, mis motiveeriksid Ankarat oma mainet ja lepinguid ohverdama, pole.
Analüütikud: Ukraina, Moldova ja Gruusia juhtkond tuleks välja vahetada
Suurbritannia Kuningliku Instituudi analüütikute ettekandes kutsatakse avalikult üles välja vahetama kolme nõukogudejärgse riigi juhtkonda.
Kuidas Enefiti juhtkond töötajatele aastatepikkuse töö eest "tänu avaldas"
Omal ajal kogu Eestile elektrit tootnud õitsval järjel Narva ettevõte elab praegu oma halvimaid aegu ja koondab töötajaid.
Google blokeerib Huaweid ja see on alles algus
Huawei ja tema 70 allüksuse "riikliku julgeolekuga vastuolus oleva tegevuse" eest musta nimekirja kandmisega tõstsid Ameerika Ühendriigid vastasseisu Hiinaga uuele tasemele. Selle tulemusena peatasid Ameerika IT-ettevõtted, nagu Broadcom Limited, Xilinx, Qualcomm ja Intel koostöö Hiina ettevõtetega.
Iisraeli luureteenistuse eks-juht: Lääs on Ukrainas lüüa saanud
Iisraeli eriteenistuse Nativ endine juht, Jakov Kedmi kinnitas, et kõik plaanid Venemaad Ukraina suunalt nõrgestada on ebaõnnestunud.
Naised Euroopa Parlamendi valimistel
Esimest korda Eesti ajaloos esitas üks suur erakond valimisnimekirja, mida juhtis naine ja kus naised on enamuses.
Kuidas kulgeb Nord Stream 2 torude paigaldus
Uue gaasitrassi käivitamine hoiab eurooplastele kokku peaaegu 8 miljardit eurot aastas, ütlevad Nord Stream 2 AG eksperdid, sest odavama Venemaa gaasi tõttu langevad üldised hinnad 13 protsenti.
Eestit külastanud Prantsuse ajakirjanik: "peamiseks hirmuks" on siin Venemaa
Prantsuse reporter, kes külastas Narvat, kirjutas artikli elust Venemaaga piirnevas Eesti linnas ja Eesti võimude "peamisest hirmust".
Stracher-macher: Austrial on halb aga iiveldab kogu Euroopa
Euroopat sunnitakse venelasi kartma. Mitte sellepärast, et nad venelased on, vaid sellepärast, et vene perekonnanime taga võib end varjata Balti-venelane, no ja videokaamera ka muidugi.
Saksamaa teeb lõpu kukkede massitapmisele
Euroopa Liidu riikidel, sealhulgas Eestil tuleb tõenäoliselt järgida Saksamaa eeskuju, kes on valmis keelustama üleliigsete kuketibude massilise hävitamise. Linnukasvatuse inimlikumaks muutmine võib kaasa tuua linnuliha ja munade kallinemise.
Rukbani laagrist pääsenud põgenikud said toitu ja arstiabi
Süüria-Jordaania piiril asuvast ebaseaduslike relvaformeeringute kontrollitavast Rukbani laagrist pääsenud inimesed said Süüria valitsuse rajatud "Abdurahman Shamouni" ajutises majutuskeskuses meditsiiniabi ja toitu.
Eesti rikkus Euroopa tubakadirektiivi: kahtlus on sotsiaaldemokraatidel
Eesti ei ole rakendanud Euroopa tubakatoodete spetsifikatsiooni direktiivi, lihtsamalt öeldes, kehtestanud spetsiaalset turvaelementi igal sigaretipakil. Ka "patused" on teada.
Politoloog: Tšehhi ajakirjanik mõistis, miks Lääs Venemaad kardab
Ajakirjanik selgitas, miks Venemaa juhtivatele Lääne poliitikutele ei meeldi ja miks Moskvat kardetakse. Artiklit kommenteeris raadio Sputnikule politoloog Dmitri Jurjev.
Hävitamise ideoloogia Euroopa reaalpoliitika vastu - kes kaotab
Euroopa Nõukogu liikmesriikide välisministrite deklaratsioon, mis võimaldab Venemaa delegatsioonil uuesti Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) töös osaleda, oli kõrvakiil Euroopa niinimetatud venevastase võitluse liidritele, sealhulgas Eestile.
Ukrainas algatati Porošenko vastu kriminaalmenetlus riigireetmise paragrahvi alusel
Petro Porošenkot pani riigipea ametikohal Ukraina meremehi Kertši väina saates toime riigireetmise.
Ukraina keeleseadus rikub Minski kokkuleppeid, väitis Nebenzja
Venemaa palus korraldada ÜRO Julgeolekunõukogu istungi Ukraina keeleseaduse küsimuses, kuna peab seda Minski kokkuleppeid ja järelikult Julgeolekunõukogu resolutsiooni rikkuvaks, teatas Venemaa Föderatsiooni alaline esindaja ÜRO-s Vassili Nebenzja.
Kas Washingtonile pakutakse Ukraina eest vahetuskaubana Venezuelat?
Pärast külma sõja lõppu vähenes Läänes järsult huvi mõiste "mõjupiirkonnad" vastu, mida varem enesestmõistetavaks peeti, kirjutab politoloog Vladimir Kornilov. Milleks tsoone kellegagi jagada, kui kogu maailm Ameerika Ühendriikide mõjupiirkonnaks muutus?
Andrei Kortunov: Eesti president poleks nagu Moskvas käinudki
Vene politoloog Andrei Kortunov ei täheldanud Tallinnas Lennart Meri konverentsil Kersti Kaljulaidi esinemistes märke soovist mõjutada positiivselt EL ja Venemaa suhete arengut.
Heategevuslik Pardiralli toimub juba 8. juunil
Pardiralli eesmärk on kindlustada kõikidele raske haigusega võitlevatele lastele hädavajalik ravi ja nende peredele vajalikud tugiteenused: psühholoogiline tugi, eripedagoogika, füsioteraapia jne.
Astangu – kõhedusttekitav paik Tallinna serval
Eestimaa pealinna ühe noorima elamurajooni Astangu serval paikneb praegu looduskaitsevöönd, ent nõukogude ajal oli siin sõjaväebaas, mida kutsuti "kümnendaks kilomeetriks".
Kosatšjov teab, miks Austria poliitiku ümber skandaal tekitati
Rünnak Austria parempoolse vabaduspartei juhi vastu ajastati täpselt Euroopa Parlamendi valimiste eelõhtule, mil Euroopa parempoolseil on võimalus rekordiline häältesaak koguda, kinnitab Venemaa Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees Konstantin Kosatšjov.
Kaljulaid rääkis Ukraina presidendiga korruptsioonivastase võitluse tähtsusest
Esmaspäeval Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski ametisse vannutamisel osalenud ning seejärel uue presidendiga töökohtumise pidanud president Kersti Kaljulaid rõhutas korruptsioonivastase võitluse tõhustamise ja majanduskeskkonna usaldusväärsuse suurendamise olulisust Ukrainas.
Zelenski ametissevannutamine: ilma üllatusteta läbi ei saadud
Enne Zelenski inaguratsioonikõne lõpulejõudmist tungles Ülemraada ees plaksutav ja hõiskav rahvasumm. Raadas endas ei hõisatud ega plaksutatud.
Hiina langetas ameeriklaste gaasitööstuse jaoks ränga otsuse
Hiina LNG-turg on maailmas suurim ja kõige kiiremini kasvav ning setõttu kõigi selle kütuse eksportijate, sealhulgas USA jaoks kõige ihalduväärsem.
Saadik: Khmeimimi baasi relvastus võimaldab tõrjuda kõik rünnakud
Terroristide raketisuurtüki rünnak Süürias asuvale Venemaa Khmeimimi lennubaasile löödi tagasi. Venemaa Riigiduuma kaitsekomisjoni aseesimees Juri Švõtkin märkis, et kõik katsed Venemaa baasi rünnata on määratud nurjumisele.
SputnikPro tutvustas Eestit Armeenia tudengitele
Eestist tulnud asjatundja rääkis Armeenia tulevastele ajakirjanikele mõnedest meediatöö eripäradest Eesti meediaruumis.
800-aastane Tallinn valmistub vanalinna päevadeks
Seekordsete vanalinna päevade teema seostub mõistagi 800 aasta möödumisega Tallinna kirjalikust esmamainimisest Henriku Liivimaa kroonikas.
Kuidas "Vene tüdruk-oligarhiga" Euroopas auke lapitakse
"Vene" megaskandaalist Austria asekantsleriga hakkavad idanema nii kohaliku kui ka üleeuroopalise tähtsusega tagajärjed, tunnistab RIA Novosti kolumnist Viktor Marahhovski.
Austria parlamendis tunnistati Venemaa-vastaste sanktsioonide tarbetust
Venemaa suhtes rakendatud sanktsioonid ei ole soovitud tulemusi toonud ja tekitavad Euroopale tohutut kahju. Seda väitis Austria Rahvusnõukogu saadik Angelika Winzig intervjuus väljaandele Kurier.
Soome meedia soovitab oma turistidel Tallinn Viiburi vastu välja vahetada
Soome ajakirjanduses ilmunud kirjutised annavad tunnistust sellest, et kõrgete hindade ja teeninduse kehva tasemega rahulolematud soomlased võivad oma tähelepanu Eestilt Venemaa piirilinnadele ümber suunata.
Vladimir Zelenski sai Ukraina presidendiks ja saatis Ülemraada laiali
Vladimir Zelenski andis Ülemraada saalis vande Ukraina rahvale, misjärel Konstitutsioonikohtu juht kuulutas välja tema asumise riigipea ametikohale.
Kuidas Tallinnas kunsti imetlemas käidi
Eestimaa pealinnas toimus järjekordne rahvusvaheline muuseumipäev – kõik näitusepaigad avasid külastajatele oma uksed ja huviline vaatajaskond täitis innukalt kunstigaleriide ja teiste temaatiliste väljapanekute saalid.
Elektrikatkestus Eesti moodi: ulatuslikud voolukatkestused Ida-Virumaal
Avarii tõttu oli niisiis välja lülitatud üks kahest Eesti Elektrijaama tootmisüksusest ning põlevkiviõlitehase ja elektritootja Enefit280 töö oli erakorraliselt peatatud. Kümned tuhanded maakonna elanikud jäid samas ilma elektrivoolu, -valguse ja internetita.
Kaljulaid kritiseeris otsust taastada Venemaa õigused EN-is
Euroopa Nõukogu võttis vastu deklaratsiooni, millega taastati Venemaa hääleõigus, mis oli peatatud 2014. aastal. President Kersti Kaljulaid kritiseeris teravalt otsust taastada Venemaa õigused EN-is.
"Sajandipikkuse iseseisvuse" järel tunnistab Eestis valmisolekut demokraatiaks
Konverentsi "Eesti on demokraatiaks valmis" korraldajate arvates oleks juba aeg sätestada Eesti põhiseaduses võimalus rahvahääletuse algatamiseks rahva poolt.
Vaat' kus lugu: EKRE liitlased lubasid Venemaa sanktsioonid tühistada
Eesti rahvuskonservatiivide aatekaaslased Itaalia Liiga liikumisest Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest teatasid, et hakkavad Euroopat veenma Venemaa isoleerimise mõttetuses.
Nagu "vanadel headel aegadel": EKRE volikogu istung
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhtkond arutab volikogul oma kolmenädalase võimuloleku tulemusi ja riigis kujunenud poliitilist olukorda.
Nutitelefonid määravad snaiperi asukoha juba esimese lasu põhjal
Füüsikud loovad mobiilirakendust, mis võimaldab lasuheli järgi laskja asukohta tuvastada.
Venemaa senaator Tallinnas: Moskva kaitseb vene haridust Eestis
Venemaa senaator Jelena Bibikova rääkis Tallinnas toimunud vene kaasmaalaste konverentsil Moskva väljatöötatud meetmetest venekeelse hariduse toetamiseks välismaal
Venemaa teadlased rakendasid vähi vastu immuunsüsteemi "viienda kolonni"
Teadlased uurivad, kuidas takistada vähktõvel inimese kehas immuunsüsteemi vältimist ja levikut.
Riia endine linnapea kutsus üles valmistuma sanktsioonide tühistamiseks
Riia tagandatud linnapea tahab näha sanktsioonide sõja lõppu Venemaaga.