Viljandis põles lausleekides mahajäetud maja
Täna kell 19.48 tuli päästeametile väljakutse, et Viljandis, Piiri tänaval põleb mahajäetud maja juures olev puukuur. Kell 22.04 tuli neil aga samasse kohta tagasi sõita, kuna põlema oli läinud ka mahajäetud maja.
OTSE. «Mõisaküla Fighti» ringis kohtub võitlejate paremik
Täna kell 19 saab avapaugu Mõisaküla suveaias järjestikus neljas «Mõisaküla Fight», kui sealsest suveaiast saab taaskord raju poksiring. Õhtu vältel läheb poksiringis vastamisi rahvusvaheline võitlejate paremik, matše peetakse kokku üheksa, kaks neist laste ja seitse täiskasvanute arvestuses. Sak...
Naised Köögis: mis toimub tegelikult nende köögis?
Ansambel Naised Köögis käis hiljuti uue albumi "Uhke ja vaba" esitlustuuril ning esines ka folgireedel Kaevumäe laval. Mis aga tegelikult ikkagi nii bändi -kui pärisköögis toimub ning kas seal ka mõni mees toimetab, sellele vastas grupi basskitarrist ning laulja Kairi Leivo oma tütre köögis.
King Ayisoba: külm ei ole, aga kodus Ghanas on soojem
Laupäeval oli Viljandis erakordselt palav ilm ning päikese käes näitas termomeeter suisa 34 kraadi kuumust. Kas selline ilm on harjumatult kuum ainult eestlastele või ka väliskülalistele ning mis on võimsa häälega Ghanast pärit King Ayisoba sõnum folgikülastajatele, seda uuris Sakala.
Sakala folgistuudio. Kaamera ees on juubilarist pealik
Folgi viimasel päeval on Sakalal külas mees, ilma kelleta oleks festival küllap sündimata jäänud. Täna 50-aastaseks saav mitmekülgne Ando Kiviberg esineb koos sõpradega õhtul Kaevumäel kell 20 algaval kontserdil, Sakala stuudio läheb aga eetrisse pärimusmuusika aida tagant kell 13.
Video: Toidutelkidel jagub folgil tööd varaste hommikutundideni
Sel aastal on Viljandi pärimusmuusika festivalil söögikohti tavapärasemast vähem. Sellevõrra on aga toitlustust pakkuvatel telkidel tegemist rohkem: tööpäevad on vähemalt 12 tundi pikad igal söögitelgil.
Tänavaküsitlus. Mis ajab folgile? 20 inimest annavad aru
On nagu aamen kirikus, et folgi ajal on linn rahvast täis ning festivali külaliste rõõmu näha igal nurgal. Pärimusmuusika festivali on peetud juba 26 aastat. Miks inimesed siia ikka ja jälle tulevad? Seda uuris Sakala folkijatelt endilt.
Sakala folgistuudio. Külas on hea mees Angus
Tänases Sakala otsestuudios on külas ansambel, mis viljandlastele tutvustamist ei vaja- Angus.
Suussulavad konnakoivad. Ilmselt kõige eksootilisem suutäis toidualal
Folgifestivali toiduala tänavune staar ja peaesineja on hamburger kümnetes variatsioonides. Tavatumate maitsete otsijate ootel on aga konnakoivad, eestlastele üpris tavatu suutäis. Eelarvamused tasub maha jätta, folgikonn on tõeline elamus nii oma tekstuurilt, vürtsikuselt kui küpsetusastmelt. Ja...
Otseülekanne: Curly Strings räägib oma uuest projektist
Mida võibolla paljud veel ei tea, on see, et kuigi sel aastal nime Curly Strings folgikavas näha ei ole, on armastatud kollektiiv folgilaval siiski olemas - seekord nime all The Heritage Projekt, mis ühendab teine-teisel pool maailma asuvate ansamblite talente: eestlaste poolt palavalt armastatud...