Tänased reisileiud: lenda maalilisele Korfu saarele 169 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
Reis 1397. aastasse: lahke Iraan võõrutab nutisõltuvusest
Alustame sellest, et Iraan ei ole Iraak ning et mitte üheski Lähis-Ida riigis ei ole ma end veel nii turvaliselt tundnud kui Iraanis. Tänaval liikudes ei tundnud me kordagi ohtu. Sellegi poolest tuleks enne Iraani sõitmist endale mõned asjad selgeks teha, et mitte eksida normide ja tavade vastu.
Selgusid selle aasta maailma parimad lennufirmad
Lennutranspordi kvaliteediuuringutele spetsialiseerunud konsultatsioonifirma Skytrax kuulutas Farnborough lennuüritusel välja selle aasta maailma parimate lennufirmade edetabeli.
Selles Euroopa väikeriigis on maailma kõrgeim oodatav eluiga
Monaco on pisike 37 000 elanikuga linnriik Prantsusmaa ja Vahemere vahel, kus elatakse kauem kui kusagil mujal maailmas.
14 šokeerivat välismaa restoranikommet, mida peaksid teadma
Eestlased armastavad küll reisida, kuid kui korralik taustatöö on tegemata, võib kergesti piinlikku olukorda jääda.
Rumeenia videoblogi: mida põnevat pakub Musta mere äärne Constanta?
Juunis alustas Nordica lende eestlaste seas veel vähetuntud Rumeenia puhkuselinna Constantasse. Käisime vaatamas, mida põnevat selles paigas leidub ning millise eelarvega peaks puhkaja arvestama.
Selle suve põnevaimad seiklused Eestis
Kanuu-, süsta- või haabjamatk, rafting, jalgsimatk, golf, vibulaskmine, jalgrattasõit või hoopis ATV-safari? Aktiivse puhkuse võimalusi on Eestis meeldivalt suur valik ning EASi Turismiarenduskeskus kogus kokku need kõige põnevamad.
Muret tekitav uuring: Itaalia liivarandades on mitu tuhat tonni mikroplasti
Pisa Ülikooli uurijad leidsid Itaalia liivarandadest tohutu koguse mikroplasti osakesi.
Tänased reisileiud: lenda Tallinnast päikselisse Los Angelesse 391 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
Mont Blanc suleti ülerahvastatuse tõttu osaliselt külastajatele
Prantsuse võimud on hädas ülerahvastatuse ning matkajate vähese ettevalmistusega, mistõttu otsustati laupäeval ligipääs mäele vähemalt nädalaks osaliselt sulgeda.
Uuring: naised armastavad üha rohkem üksinda reisida
Üksinda reisimist on tihti peetud naisterahva jaoks ohtlikuks ja riskantseks, kuid see mõtteviis on muutumas. Hiljutise uuringu kohaselt viib seiklusjanuliste üksi reisivate naiste tee kõige tihedamini Kuubasse.
Maailmaränduri päevik: avastasin alles külma saabudes, et jakk varastati mul ka ära
Winnipegist lahkudes ei pannud kohe tähelegi, et pätid olid lisaks telgile ja rattale ka mu vihmajope pihta pannud. Seda vähem olin ma vaimustuses külmast ilmast ja vihmast. Hetkel pole kusagilt uut ka osta, eks näis kui järgmisesse suuremasse linna satun, kirjutab jalgrattaga ümber maailma rända...
Trumpi eralennuk lendab tavalisest reisilennukist oluliselt kiiremini
Lennundusfännid mõõtsid USA president Donald Trumpi eralennuki Air Force One sõidukiirust ning märkasid, et Trump jõudis sihtkohta oluliselt kiiremini kui reisilennukiga lendajad.
Jultunud turistid käisid Auschwitzi koonduslaagris vargil
Ungarist pärit turistid üritasid Auschwitzi koonduslaagri krematooriumist telliseid varastada, kuid jäid õnneks oma alatu teoga vahele.
Tõeline jälkus: 250 euri maksnud motellitoas siblisid ringi vaglad
Jumestuskunstnik ja sotsiaalmeedia mõjutaja Hayley Johnsen külastas Californias olles kaasaegset, heas piirkonnas asuvat motelli, mille hind polnud kuigi soodne. Hotellitoas ootas teda aga jälk üllatus.
Tänased reisileiud: lenda Riiast maagilisele Islandile 73 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee ja travelfree.info lehtedelt.
VIDEOBLOGI Üksinda Itaalias: romantikute pealinn Verona
Üksinda reisimine nõuab pealehakkamist ja julgust, kuid pakub vastu rohkelt põnevaid olukordi ning seiklusi. Postimehe ajakirjanik Marian Võsumets võttis ette omamoodi palverännaku ning seadis sammud Itaaliasse.
Finnair katsetab teenust, kus reisija ei pea pagasit lennujaama vedamagi
Finnair alustas möödunud nädalal Londoni Heathrow lennujaamas innovaatilise pagasiteenuse pakkumist koostöös startup-ettevõttega AirPortr. Uus teenus võimaldab pagasi enne väljalendu koduukselt või hotellist turvaliselt lennujaama saata ning kui
Southwest Airlines kaotab turvalisuse kaalutlusel pardalt pähklid
Kõik USA lennufirmad peale Southwest Airlinesi olid juba pardal pähklite pakkumisest loobunud. Rohke allergiate arv reisijate seas sundis maapähklitest loobuma ja Southwest Airlinesi.
Jaburuste edetabel: põhjanaabrite kõige veidramad spordialad
Soomlased on teadagi paraja vimkaga rahvas, kellele naljategemine pole teps mitte võõras. Põhjanaabrite eriskummalised spordialad on aga täiesti omaette tase, mille uskumiseks tuleb Soome kohale sõita neid ise kogema.
Lennuk tegi hädalaskumise, kuna kaaspiloot suitsetas kokpitis
Möödunud teisipäeval langes Air China lennukis õhurõhk ning hapnikutase, mistõttu lennuk pidi kiirelt laskuma. Olukorra põhjustas kaaspiloodi ehk esimese ohvitseri ränk eksimus.
Nordica reisijate arv on taas kasvanud
Eesti lennufirma Nordica reisijate arv oli 2018. aasta teises kvartalis tõusuteel. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes lendas kodumaise lennufirmaga üle 36 protsenti rohkem reisijaid.
Tänased reisileiud: lenda muinasjutulisse Sitsiiliasse 134 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee lehelt.
Obama reisib Aafrikasse: olen tihti sealsest kirjandusest inspiratsiooni ammutanud
USA endine president Barack Obama teatas sotsiaalmeedias oma reisiplaanidest ning sellest, mis raamatuid ta teel olles lugema hakkab.
«Reisikaja»: Araabia Ühenemiraatide elu on täis nii mitmekesisust ja glamuuri kui ka pealiskaudsust
«Reisikaja» on suvepuhkuselt tagasi ning jätkab taas seikluste lainetel. Tänases saates jutustab Araabia Ühendemiraatides elanud Katre Trei sealsest glamuurist, oma seiklustest, lõhest rikaste ja vaeste vahel ning ka pealiskaudsusest ning raskustest kohalikega asjaajamisel.
Nordica otsib salongipersonali: üle 180cm inimesed tööd ei saa
Kodumaine lennufirma Nordica postitas oma Facebooki lehele töökuulutuse salongipersonali leidmiseks. Kui iga tööga kaasnevadki omad iseärasused, siis Nordica tööpakkumises jääb silma mitu kummalist nõudmist.
Trumpi ja Putini kohtumine tõstis Helsingi hotellihinnad lakke
Trump ja Putin kohtuvad Helsingis esmaspäeval 16. juulil ning juba on näha selle mõju linna majutusasutustele.
Tai poisse vangistanud koopast saab turismiatraktsioon
Terve maailm rõõmustas, kui Tai põhjaosas päästeti üleujutatud koopast 12 poissi ja nende treener. Nüüd plaanib valitsus muuta selle turismiatraktsiooniks.
Artur Lauri reisimõtisklus: miks tasub reisides oma mõtteviisi suunata ehk Ühendav šokolaadikook
On meie matka kolmas päev ning oleme teel Chamje poole. Peatume Rainbow kohvikus, et juua oma päeva esimene kohv ning nautida kauguses paistva kose rahustavat häält ja seda kõike veel ühel väga päikeselisel terrassil, kirjutab rändaja Artur Laur.
Kõrgusekartjate hirm: Hiinas saab einestada kaljuserval
Hiina keskosas Laojuni mäestiku otsa on ehitatud laudtee, kus saab nii matkata, telkida kui ka einestada.
Turistid said kaks aastat pärast reisi 16 000-eurose arve
Lõuna-Koreast pärit turistid viisid San Fransisco reisi ajal oma väikelapse haiglasse, kus talle anti veidi piimasegu ja lasti mõni tund magada. Kaks aastat hiljem esitati vanematele aga uskumatult üüratu arve.
Kõhe galerii: hüljatud lennujaamas on aeg seiskunud
Küprosel asub 40 aasta hüljatuna seisnud lennujaam, kus on endiselt nii tühjad lennukid kui ajahambast puretud terminal.
Tasub teada: Prantsusmaal alandati piirkiirust
Alates 1. juulist tasub Prantsusmaal gaasi tagasihoidlikumalt anda, sest kaherajalistel maanteedel tuleb nüüd sõita 10 km aeglasemalt. Vihmase ilma korral kehtivad veelgi karmimad piirangud.
Egiptus plaanib hakata kohalikke randadesse mitte lubama
Egiptus plaanib Aleksandria linnas avada vaid turistidele mõeldud rannad, et tagada puhkajatele piisavalt privaatsust.
Kuu 13. päeva reedel on turvalisem lennata kui muidu
Kuna 13. kuupäeva reedet peetakse üldiselt halba õnne toovaks päevaks, siis lennunduses on tegemist hoopis tavapärasest turvalisema ning ka oluliselt soodsamaid pileteid pakkuva päevaga.
Tänased reisileiud: lenda mitmekesisesse Portugali 170 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
Paleontoloog soovitab: parimad reisisihtkohad dinosaurusefännidele
Kogenud paleontoloog ja National Geographicu kaasautor Bolortsetseg Minjin on veetnud pea terve oma elu dinaosauruste fossiile ja eluviisi uurides. Nüüd jagas ta kolme oma lemmikpaika ka reisihuvilistega.
Video: maagilistesse Vietnami koobastesse on mitmeaastased järjekorrad
Vietnamis asuvad maailma kõige erilisemad koopad, kuhu minekuks peavad huvilised mitu aastat järjekorras ootama.
Lennuk udus: nähtavus, mille korral piloot tohib uduse ilmaga maanduda
Läbi paksu udu lennukiga maandudes tunnevad reisijad tihti muret, kas piloot üldse midagi näebki. Kuigi õhus olles ei oma udu paksus mingit tähtsust, siis lennujaamas olles võib piiratud nähtavus probleeme tekitada.
Uuring: passifotol tuleks hoopis naeratada
Paljud inimesed ei salli oma passipilti, kuna seal peab olema tõsise näoga. Hiljutises uuringus selgus aga, et naeratava näoga fotolt on inimene hoopis paremini äratuntav.
Los Angelese uus moeröögatus: sädelev pitsa
USA läänerannikul asuvas «inglite linnas» armastatakse katsetada kõiksugu uute ja kummaliste toitudega. Uusimaks trenditoiduks on nüüd värviline ja sädelusega ülekallatud pitsa.
6 iidset paika maailmas, millel on maavälise päritolu kuulsus
Kuna paljud iidsed rahvad on hakkama saanud suisa uskumatute ja seni seletamatute arhitektuuriimedega, levib mitme sellise ajaloolise paiga kohta kuuldus, justkui oleks need loonud hoopis tulnukad.
Tallinki laeva miljones reisija sai toreda üllatuse osaliseks
Eile täitus Tallinki kiirlaeval Megastar oluline verstapost, kui kell 10:30 Helsingist Tallinna poole väljuva laeva pardale astus tänavuse aasta miljones reisija, oma värske abikaasaga Euroopas mesinädalaid pidav hiinlanna Xinyue Xu.
Tänased reisileiud: lenda imekaunisse Horvaatiasse 161 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, secretflying.com ja lentodiilit.fi lehtedelt.
Reis värviderohkesse Etioopiasse: kahju oli enda olemasoluga seda ilu rikkuda
Etiooia kirdeosas asuvad Afari värviline imedemaa, Lalibela kaljukirikud ja Erta Ale laavajärvega vulkaan panevad imestusest ahhetama ka kõikenäinud seikleja.
Uuring: seljakotireis on investeering tulevikku
Seljakotireisijate seas läbi viidud uuringus selgus, et selline reisistiil parandab rännuselli enesekindlust ning elus hakkamasaamise oskust.
Galerii: Dubai põrgukuumus pani inimesed jääbaari põgenema
Kui eestlased põgenevad külma ja vihmase ilma eest soojale maale, siis palavas Dubais otsivad kohalikud pigem jahedust.
Rohkem külastajaid tooks Eestisse konverentsiturism
Hiljutine statistika ütleb, et eelmine aasta oli rekordiline turismiaasta nii kogu maailmale kui ka Eestile. 3,5 miljonit külastajat Eestis on hea näitaja, kuid meil on veel kasutamata potentsiaali, et turismisektoris kiiremate sammudega edasi liikuda ja teiste populaarsete sihtriikidega sammu pi...
Poola metsas kõverdunud puud on endiselt mõistatuseks
Poola loodeosas Nowe Czarnowo lähistel asub kummaline mets, mille puud on täiesti kõverad.
Tänased reisileiud: lenda kaunisse Kreekasse 143 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, lentodiilit.fi ja flynous.com lehtedelt.