Ülevaade: üksi reisitakse kõige enam nendesse riikidesse
Üksinda reisimine on tõusev trend üle terve maailma. Hiljutine uuring tõi välja aga, millistesse riikidesse armastatakse kaaslaseta minna enim.
Foto: Ryanair ei pakkunud salongipersonalile majutust, töötajad magasid palja põranda peal
Sotsiaalmeedias levib foto Ryanairi vormiriietuses salongipersonalist ja pilootidest, kes magavad väikeses ruumis põrandal maas. Lennufirma väidab, et töötajad olid ruumis vaid lühikest aega.
Lennuettevõte süüdistab hukkunutega lõppenud lennuõnnetuses end pildistanud turisti
2017. aastal 31. detsembril kukkus Austraalias alla vesilennuk, õnnetuses hukkus viis briti turisti ning piloot. Kuigi õnnetuse ametlik põhjus pole veel selgunud, usub lennuettevõtte Sydney Seaplanes üks omanikest, et õnnetuse põhjustas end pildistav turist.
Piibe Aikio: saamid ei ole laplased ega ammugi mitte päkapikud
Postimehe reisiportaalis ilmunud artikli ebaõnnestunud pildivalik tekitas Eestis elava saami Piibe Aikio jaoks sügavat nördimust. Avaldame Piibe vastulause täies mahus.
Lennujaama tollikoer tabas reisija pagasist terve suitsupõrsa, liha läks hävitamisele
Ameerika Ühendriikides Hartsfield-Jackson Atlanta lennujaamas jäi reisija tollis vahele terve suitsutatud sea riiki smugeldamisega. Siga konfiskeeriti tänu hea ninaga tollikoer Hardyle.
Tänased reisileiud: põgene eesootava talve eest Taisse 421 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, reisiguru.ee, hetked.ee, lentodiilit.fi ja flynous.com lehtedelt.
Reisiekspert hoiatab: internetis ei tasu hotellibroneeringut teha
Internet on täielikult muutnud viisi, kuidas me reisime. Alates inspiratsiooni pakkumisest, kaardirakendustest võõrastel teedel sõitmisest kuni otsast lõpuni reisi organiseerimiseni välja. Hotelli otsimisel tuleks aga veebis toa broneerimisest hoiduda.
Istanbuli uue lennujaama avamine lükkus edasi
Istanbuli uus lennujaam oleks pidanud valmis saama juba oktoobri lõpuks, kuid nüüd teatati, et see lükkub edasi detsembrisse. Seni on endiselt Istanbuli peamiseks lennujaamas Atatürki lennujaam.
Retk Eesti loodusesse: soovitused käidud radadest kaugemale minekuks
Üle poole Eestist katab mets, meil on palju saari, merd ja siseveekogusid, kõik see muudab Eesti suurepäraseks matka- ja loodusturismi sihtkohaks. Igal aastaajal on oma eripära – sügise pilkupüüdvalt erksad värvitoonid kutsuvad matkama ning talvepuhkuseks valmistuvat loodust nautima. Puhka Eestis...
Maailmaränduri päevik: sattusime Belize'is varguse ohvriks, ründaja tõukas mu vette
Esimene päev möödus rahulikult. Käisime paadiga sõitmas ja istusime niisama rannas. Ehk siis võtsime rahulikult ja puhkasime. Õhtu võttis aga süngemad toonid, kui kail istudes keegi selja tagant meid ründas, mind vette lükkas ja sõbral koti ära varastas, kirjutab jalgrattaga ümber maailma rändav ...
Täna lõppeb selle aasta kruiisihooaeg
Tänasel päikeselisel sügispäeval  saabus Tallinnasse selle hooaja viimane ristluslaev Aidabella, mis tõi meie pealinnaga tutvuma 2445 peamiselt Saksamaalt pärit huvireisijat. Aidabella saabus Tallinnasse Kielist ja suundub siit Peterburgi.
Euroopa taskukohaseim suusakeskus asub Bulgaarias
Eesti talve lumerohkuse peale ei saa kunagi päris kindel olla ning mäed on meil ka üsna väikesed. Mäesuusa- ja lumelauahuvilistel tasub seega varakult broneerida reis mõnda kõrgemate mägede ja garanteeritud suusalumega riiki.
Tänased reisileiud: lenda müstilise loodusega Islandile 150 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, reisiguru.ee ja secretflying.com lehtedelt.
Uuring: selgus lennusaatjate kolm suurimat hirmu
Salongipersonal on lennukis peamiselt reisijate turvalisuse tagamiseks. Samuti rahustavad nad reisijaid, kel on lennuärevus ning kes hirmsasti alla kukkumist kardavad. Hiljutises uuringus selgus aga lennusaatjate endi tõeline hirm.
Airbnb korteriomanik tungis öösel akna kaudu üüriliste tuppa
Los Angelesse puhkama läinud paari reisi rikkus nende Airbnb korteriomanik, kes keset ööd nende magamistoa akna lõhkus ning tuppa tungis.
Üllatav ese, milleta Meghan Markle kunagi reisile ei lähe
Reisile minnes on pea kõigil oma lemmikese, mis alati pagasisse kaasa pakitakse. Olgu selleks siis kaelapadi, huulepalsam või mõni muu mugavusasjake. Ese, mille Meghan Markle alati kaasa võtab on aga tõeliselt praktiline.
Lennusaatja kukkus lennuki uksest välja ning sai tõsiseid vigastusi
Täna kukkus Indias Mumbaist-Delhisse suunduma pidanud Air India lennukist välja 53-aastane lennusaatja ning sai tõsiseid vigastusi.
Unelmate tööpakkumine: Lapimaal otsitakse jõuluhooajaks päkapikke
Lapimaale otsitakse jõulude ajaks tööle päkapikke, kes võtaksid vastu külastajaid ja juhendaksid neid imekaunil jõulumaal.
Välisministeerium hoiatab: enne koolivaheaja algust unustatakse tihti reisiks vajalikud dokumendid
Koolivaheaeg on juba nädala pärast ning välisministeeriumi konsulaarosakond soovib lapsevanematele südamele panna, et veel on aega reisidokumentidega tegeleda. Kommenteerib välisminsteeriumi konsulaarabi büroo direktor Peeter Püvi.
Tänased reisileiud: lenda eksootilisse Nairobisse 374 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, lentodiilit.fi ja secretflying.com lehtedelt.
Retk Amazonasesse: siis kui silmadest ei piisa
Ligi nädal tagasi asusid Amazonase metsadesse meelelist reisi kogema heli- ja videokunstnik, poeet, räppar ja pime ajakirjanik. Ivo Tšetõrkin jutustab, mida täpsemalt sinna otsima minnakse ning kuidas selline mitmekülgne kamp kokku sai.
Maailmarändur «Reisikajas»: jäin uskumatu loodusega stan riikidesse kogemata 9 kuuks
Tänases «Reisikajas» räägib maailmarändur Madle Timm oma reisikirest, mis teda ikka ja jälle teele sunnib. Pikemalt jutustab Madle aga oma hiljutisest reisist Usbekistani, Kõrgõzstani ja Kasahstani, kuhu üksinda reisiv neiu jäi oluliselt pikemaks, kui esialgu plaanitud oli.
Müsteerium on lahenemas: selgus Lihavõttesaare kujude asukoha põhjus
Rapa Nuil ehk Lihavõttesaarel on hiiglaslikud moai kujud, mille päritolu ja nende liigutamise võimalikkus on olnud teadlaste uurimisobjektiks juba sajandeid. Teadlased usuvad nüüd, et kujude eesmärgiks oli märgistada joogivee asukohti.
Maailma tugevaim pass tugevnes veelgi, USA pass nõrgeneb
Jaapanlaste jaoks on sõna otseses mõttes maailm valla, kuna nende pass lubab kodanikel viisavabalt reisida rohkematesse riikidesse, kui ühegi teise riigi esindaja maailmas.
Fotod: reisilennuk lendas üle müüri ja riivas seda
Täna riivas Air India lennuk õhkutõusul tellistest laotud müüri, kuid jätkas sellegipoolest lendu. Alles kolm tundi hiljem tegid piloodid hädamaandumise.
Uuring: enamik maailma turiste on koondunud Euroopasse
Turism õitseb terves maailmas ning inimesed reisivad rohkem kui kunagi varem. Hoolimata sellest, et talviste puhkusereiside hooajal pole Euroopas midagi teha, on võrreldes teiste maailmajagudega just siin kõige rohkem turiste.
Kolm populaarset reisisihtkohta, mis küsivad 2019. aastast turismimaksu
Uueks aastaks puhkuseplaane ning selleks kuluvat eelarvet plaanides, tasub kursis olla ka üha populaarsemaks muutuvate turismimaksudega.
Turistidele suletud paradiissaar avatakse taas
Aprillikuus suleti Filipiinidel tuntud puhkusesaar Boracay keskkonnareostuse tõttu. 26. oktoobril avatakse saar taas, kuid mõningate piirangutega.
Humoorikas video: purjus turist jäi eesli selga magama, politseinik on naerukrampides
Venemaa kuurortlinnas Sotšis jäi purjus turist keset eeslisõitu looma selga magama. Tukastavat meest vedanud eeslit püüdnud politseinikud ei suutnud aga naeru pidada.
Tänased reisileiud: lenda antiikse ajalooga Kreekasse 88 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, reisiguru.ee ja flynous.com lehtedelt.
Tel Avivi lennanud Swiss Airi poliitiline kaardiaps ajas iisraellased marru
Šveitsi lennufirma Swiss on saanud kriitika osaliseks, kuna Tel Avivi suundunud lennul ei olnud lennusisesel kaardil esiteks märgitud Tel Avivi ning teiseks oli seal Palestiina küla, mis tehti 1948. aastal maatasa.
Ehmatav video: filmivõtte meeskonda tabas mägedes lumelaviin
Pakistanis Karakorami mäestikus olnud hispaanlastest filmimeeskond sattus lumelaviini teele ning filmis selle üles.
Täna tehakse ajalugu: stardib maailma kõige pikem lend
Täna stardib Singapurist New Yorki maailma kõige pikem otselend, lennuajaga 18 tundi ja 25 minutit.
Vahemerekruiisil toimus massihaigestumine, sajad reisijad said kõhulahtisuse ja oksendasid
Luksuslik Vahemerekruiis muutus tõeliseks õuduseks, kui laeval levinud viirus ligi 300 reisijat jalust niitis.
Tänased reisileiud: lenda Itaaliasse 20 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, reisiguru.ee, secretflying.com ja lentodiilit.fi lehtedelt.
Reisiekspert: lõbureisijaid ei maksa avasüli oodata
Samal ajal kui Eestis rõõmustatakse möödunud aasta rekordilise turistide arvu üle, soovitab Rootsis resideeriv ameeriklasest reisikirjanik Doug Lansky huvireisijate tervitamisel hoogu pidada.
Reisilennukil kadusid maandudes rattad alt, neli inimest sai viga
Venemaal Jakuutias sai Yakutia Airlinesi lennuki maandudes viga neli inimest, kui lennuki telik murdus ning lennuki kere mööda maandumisrada lohisema hakkas.
Londoni lennujaama turvatöötajad sundisid transseksuaalset naist kontrollis rindu näitama
Londonist Dublinisse reisinud Lilith Carroll pidi Londonis Lutoni lennujaamas turvakontrollis oma rinnahoidja eemaldama, sest meessoost turvatöötaja kahtlustas, et ta on sinna midagi peitnud.
Mesinädalaid veetnud briti paar ostis purjus peaga Sri Lankale hotelli
Värskelt abiellunud briti abielupaar läks Sri Lankale luksuslikke mesinädalaid pidama. Liigse rummijoomise tulemusena ostsid nad aga hotelli, mida nad õige pea kahetsema hakkasid.
Galerii: Prantsusmaa populaarseim järv on kokku kuivamas
Haute-Savoie piirkonnas asuv Annecy järv on puhkajate üks lemmiksihtkohti Prantsusmaal, kuid kliima soojenemise tagajärjel on selle veetase langenud viimase 70 aasta madalaimale tasemele.
Video: Mallorca tulvavees on hukkunud vähemalt kaks turisti
Eile öösel Hispaani puhkusesaart Mallorcat tabanud veeuputuses on päästeameti teatel hukkunud viis inimest, kellest kaks on briti turistid.
Kreeka keelas eeslisõidu paksudele
Juulis kirjutas Postimehe reisiportaal Kreeka saartel turiste vedavate eeslite probleemist, kes kogukamate külaliste tõttu suisa kehavigastusi saavad. Nüüd otsustas riik eeslisõidu aga ülekaalulistele keelata.
Tänased reisileiud: lenda Stockhomi vaid 49 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee ja reisiguru.ee lehtedelt.
Hoiatus: lennukis maha kukkunud telefonist tuleb kohe salongipersonalile teada anda
Liitiumpatareidiga mobiiltelefonid võivad ülekuumenedes lennukites endast tõsist turvaohtu kujutada. Seetõttu ei tohi lennu ajal telefoni kadumist vaid enda teada jätta.
Argentiina köök - särtsu ja särinat!
Argentina toidu- ja joogikultuur on paljuski mõjutatud Euroopast, eriti Itaalia (pitsa ja pastatoidud) ja Hispaania väljarändajate kaudu. Sellel maal hinnatakse kõike, mis seondub grillimise ning suurejooneliste grillpidudega.
Värskelt avatud lennujaama reisijate sild varises kokku, üks inimene sai viga
Täna kukkus Pakistani pealinna Islamabadi lennujaamas kokku reisijate sild, läbi mille reisijad terminalist lennukisse saavad.
Kurb video: Maldiividel on tohutu prügisaar, mille tekitajateks on peamiselt turistid
Maldiivid oma maaliliste saarte, valge rannaliiva ja kristallselge veega on paljude reisijate jaoks tõeline paradiisisihtkoht. Paraku on just turiste teenindavad luksuskuurordid Maldiividel kõige suuremad prügitekitajad.
Kannapööre reisiuuringutes: sotsiaalmeedia mõjutab meie puhkusevalikuid vähem kui arvati
Meie sotsiaalmeediakontod võivad olla tulvil kellegi kaunitest ja säravatest reisifotodest, kuid selgus, et reisivalikuid klantsitud pildid ei mõjuta. Nimelt tuli välja, et sotsiaalmeedia mõjutajaid ja kuulsuseid usaldatakse reisivalikute tegemisel kõige vähem.
Lennufirma hakkab kabiini lubama minihobuseid
Sel nädalal jõustus Alaska Airlinesi uus reegel, mille kohaselt võib lisaks kassidele ja koertele tuua tugiloomana pardale ka minihobuse.
Video: «igavusest» hinnalise monumendi otsas turninud mees murdis selle pooleks
Uus-Meremaa pealinnas Wellingtonis lõhkus mees nimega Hunter Macdonald kogemata miljon Uus-Meremaa dollarit (üle poole miljoni euro) maksnud kunstiteose, kui ta igavusest selle otsa ronis.