Kaasreisija selgitab, miks ei õnnestunud lennuki aknast välja lennanud naist päästa
Teisipäeval USAs aset leidnud Southwest Airlinesi õnnetuses purunes lennuki üks akendest õhus olles ning selle lähedal istunud reisija lendas poolenisti aknast välja. Kaasreisija selgitab, mis täpsemalt juhtus.
Tänased reisileiud: lenda Türgi parimasse kuurorti Antalyasse 179 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, hetked.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
Miks reisivad eestlased hoiatustest hoolimata ohtlikesse piirkondadesse?
Välisministeerium loetleb 24 ohtlikku riiki, kuhu tungiva vajaduseta sõita ei soovita. Sellegipoolest leidub nii inimesi, kes uudishimu või spetsiifilise huvi tõttu sellistesse kohtadesse sõidavad, kui ka ettevõtteid, kes ohtlikesse piirkondadesse suisa reise korraldavad.
USA lennufirmad võivad kaotada õiguse üle Venemaa lennata
USA lennufirmade luba Venemaa õhuruumi siseneda on aegumas ning kui riigid omavahel kokkuleppele ei jõua, ei pruugi USA lennufirmad enam üle Venemaa lennata saada.
Briti turistid petsid kavala valega Hispaania reisiettevõtetelt välja 60 miljonit eurot
Möödunud aasta jooksul petsid briti turistid toidumürgituse teesklemisega Hispaania reisiettevõtetelt välja ligi 60 miljonit eurot.
Aafrika päevik: kohalike soovitusel käisin kirikust sõpru otsimas
Pärast lugematul hulgal raadiost kuuldud laule Jeesusest, tänavatel nähtud palvetajaid ning soovitusi otsida endavanuseid sõpru just kirikust, otsustasin kohalike jaoks olulise teema suhtes avatud olla ning end siinse religioosse maastikuga paremini kurssi viia, kirjutab Lõuna-Aafrika Vabariigis ...
Pärast eilset lennuõnnetust on maailma kõige turvalisemaks lennufirmaks nüüd Ryanair
Eile tegi maailma kõige turvalisemaks peetud lennufirma Southwest Airlinesi lennuk Philadelphias hädamaandumise ning üks reisijatest sai surmavaid vigastusi. Kurva õnnetuse tõttu kannab eilsest alates nüüd maailma kõige turvalisema lennufirma tiitlit Ryanair.
Hiljuti turistidele suletud paradiisisaar peab hakkama külastajaid jõuga eemale hoidma
Filipiinide populaarne puhkusesaar Boracay suletakse reostuse tõttu kõigile väliskülastajatele. Et suuri külastajate masse eemal hoida, pannakse saarele välja 600 politseinikku nende eemaletõrjumiseks.
Tänased reisileiud: lenda Itaalia moepealinna Milanosse 38 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, hetked.ee, reisiguru.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
Maailmaränduri päevik: 10 000 kilomeetrit läbitud ja tervis rikkis
Kõigest 30 kilomeetrit enne Kimbat sai jõud otsa ja lihtsalt ei suutnud enam. Väga sant oli olla ja otsustasin kuskil aia ääres koos lammastega telkida. Püsti ma seista ei jaksanud ja telgis oli ilmselt kuskil sada kraadi sooja, ehk siis korralik saun, kirjutab jalgrattaga ümber maailma rändav Ri...
Moskva lennujaam nõudis pagasilindile komistanud naiselt trahvi
Reisija läks Moskva Šeremetjevo lennujaamas pagasilindilt oma kotti võtma, kuid komistas ja kukkus lindile. Lisaks niigi piinlikule olukorrale tegi lennujaam talle ka trahvi.
Viieliikmeline perekond reisib vana koolibussiga ringi
Viieliikmeline perekond muutis vana koolibussi tõeliselt kauniks mobiilseks koduks, millega koos nüüd maailma avastada.
Lihasööjabakteri epideemiline levik ohustab eksootilistes piirkondades puhkajaid
Peamiselt Aafrika riikides leviv lihasööjabakter on jõudnud Austraaliasse, kus arstid peavad olukorda juba «epideemiliseks.» Võika bakteri võib üles korjata ka Indoneesias või Malaisias puhates.
Galerii: Hiinas avatakse peagi maailma kõige pikem sild
Hiinas avatav 55 kilomeetri pikkune Hongkongi, Zhuhaid ja Macaud ühendav sild on tõeline inseneeria ime.
10 kõige ebatavalisema arhitektuuriga hoonet maailmas
Põneva väljanägemisega hoone võib tihtipeale olla kindlasse linna või isegi riiki reisimise põhjuseks. Nii tahavad Itaaliasse reisijad näha Pisa torni või Pariisi turistid Eiffeli torni. Avastamist väärt, kuid tundmatuid hooneid on aga maailmas palju.
Tänased reisileiud: lenda põnevasse Chicagosse 395 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, hetked.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
5 sihtkohta, mida on kõige mõnusam avastada jalgrattaga
Ükskõik, kas sõidad mööda piltilusat jõekallast või kihutad vabakäiguga mägedes – jalgratta seljas näed ja koged puhkusel rohkem.
Euroopa üks erilisemaid torne avati pärast 47 aastat taas
Dublinis asuv Iirimaa kõrgeim silinderjas torn O’Connell avati pärast restaureerimist taas külastajatele.
Video: päevad ja ööd hümni laulev maantee ajab hollandlasi vihale
Hollandis Friisimaa piirkonnas olevale maanteele paigaldati teeribad, mis hakkavad üle 65 kilomeetrise tunnikiirusega Friisi hümni laulma. Pidevalt laulda üürgav maantee on aga kohalikud igati õigustatult marru ajanud.
Mida tähistab sinu lennu number?
Reisija jaoks võib lennu number olla lihtsalt üks suvaline tähe- ja numbrijada,  kuid tegelikult peidab iga sümbol endas olulist infot lennu kohta.
Meeltesegaduses reisija võttis lennusaatja pantvangi
Air China lennuk pidi hädamaandumise tegema, kuna meeltesegaduses reisija võttis lennusaatja pantvangi.
Elu Fidžil: troopiline tsüklon paneb mõistma inimese mõõte tühisust
Tänaseks olen saanud maitsta troopilise tsükloni olemust. Üleelusuurust, milles on inimese mõõde mõõtmatult tühine. Sõbralik palmisaare postkaart muutub tundmatuseni. Värvid sööb ära tuhiseva vihma, liiva ja lendavate asjade rahe. Avaldame katkendi Mariliis Alevi värskest raamatust «Minu Fidži».
Tänased reisileiud: lenda Hongkongi 407 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, hetked.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
5 Unesco pärandit, mida ei saa vaadata ega katsuda, vaid mida peab kogema
Unesco pärandiks on nii Tallinna vanalinn kui ka Machu Picchu varemed, kuid on olemas ka rida kultuurilisi väärtusi eri riikides, mida vaatama minna polegi võimalik ning mida saab vaid kogeda.
«Reisikaja»: matk Rootsi polaaraladele on kui rännak pooljumalate aladele
Tänases «Reisikaja» saates räägib rootsi filoloog ja matkahuviline Katrin Tombak oma kohati sürreaalsest matkast Rootsi polaaraladele Kungsledenis.
Iraani külalislahkus pani eestlastest matkajad piinlikku olukorda
Iraani külalislahkusel on suisa eraldi termin taarof ning lahkusel kipub olema suurem võim kui tõel. Reisihuviline Katrin Tombak kirjutab, mida see täpsemalt endast kujutab ning kuidas nad reisiseltskonnaga liigse külalislahkuse tõttu Iraanis täbarasse olukorda sattusid.
6 paika maailmas, kuhu turistid pole enam oodatud
Maailmas on mitmeid varem turistide seas populaarseid paiku, kuhu kohalikud võimud on otsustanud kas keskkonnasäästmise eesmärgil või ohtlikkuse tõttu külastajaid enam mitte lubada.
8 eset, mida inimesed pidevalt lennujaama unustavad
Üheks kõige kummalisemaks esemeks, mis on lennujaama unustatud on ehk kunstjalg, kuid seda ei tule just tihti ette. Mis esemeid peaks lennujaamas aga hoolsamalt jälgima, et need teisel pool maakera olles kaotsi ei läheks?
Sääskede üle kaevanud reisija visati lennukist välja
Reisija Saurabh Rai kurtis IndiGo Airlinesi Bangalore'i suundunud lennul sääskede üle, mille peale visati mees lennukist välja. Reisifirma väidab aga, et mees eemaldati lennult segava käitumise tõttu.
Uus kummaline seadus: kui tahad Jaapanist lahkuda, pead maksma
Kuna Jaapanit külastab üha rohkem turiste, mõtles riik välja geniaalse viisi, kuidas külastajate pealt veelgi rohkem raha teenida. Nimelt ei saa enne riigist väljuda, kui maksad piiril lahkumistasu.
Maailma vanima mehe kõrge ea saladus on Jaapani kuumaveeallikad
Maailma vanim mees on Jaapanis elav 112-aastane Masazo Nonaka. Mees usub, et ta on elanud nii vanaks tänu kuumaveeallikatele, mida ta tihti külastab.
Miks me lennukis emotsionaalsemaks muutume?
Paljud inimesed kurdavad, et kõrgel lennukiga lennates kipub nutt palju kergemini peale tulema kui maismaal.
Tänased reisileiud: lenda Kanaari saartele 230 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, hetked.ee, reisiguru.ee,  lentodiilit.fi ja secretflying.com lehtedelt.
Taj Mahal sai tormi tõttu tugevalt kahjustada
Kolmapäeva öösel purunesid tugeva tormi tõttu Indias asuva ikoonilise Taj Mahali kahe värava minaretid.
Airbus plaanib reisilennukitesse voodeid ehitama hakata
Pikamaalennud võivad tavaklassis küllalt ebamugavad olla, kuna kitsastel istmetel olles pole unne suikumine just meeldiv. Airbus plaanib nüüd cargo ruumidesse reisijate jaoks voodeid ehitama hakata.
Kus asub maailma pikim sirge tee?
Kuigi reisil olles kipuvad kurvilised ja looklevad teed tihtipeale maalilisemad olema, on sirged teed kahtlemata mugavamad. Vaata järgi, kus maailma paigus saad ilma rooli keeramata kõige pikemalt sõita.
TripAdvisori kasutajad valisid Finnairi Euroopa parimate lennufirmade hulka
Reisiportaal Tripadvisor reastas kasutajate tagasiside põhjal teist aastat järjest maailma parimad lennufirmad. Sel aastal valiti Euroopa parimate hulka ka põhjanaabrite Finnair ja Skandinaaviariikide SAS.
Üllatav pööre: vägivaldselt arsti lennukist väljatirinud turvamees kaebas United Airlinesi kohtusse
Ligi aasta tagasi tekitas suurt rahvusvahelist pahameelt United Airlinesi käitumine, kui ülebroneeritud lennult veeti jõuga välja arst Dr. David Dao. Nüüd otsustas arsti peal vägivalda kasutanud turvamees meelehärmi tekitamise tõttu lennufirma kohtusse kaevata.
Kõige erilisemad maandumisrajad maailmas
Lennundusfännid on välja valinud maandumisrajad üle terve maailma, kus aknast välja vaadates avaneb imeline vaade.
Tänased reisileiud: lenda võluvasse Ungarisse 123 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, reisiguru.ee, lentodiilit.fi ja secretflying.com lehtedelt.
Millistesse Euroopa riikidesse reisimise eest peab maksu tasuma?
Reisimine on niigi kulukas tegevus, kuid populaarsemates puhkekohtades peab külastaja arvestama ka võimaliku turistimaksuga.
Vaata, kui palju maksab öö kosmoses olevas luksushotellis
Ettevõte nimega Orion Span töötab Houstonis välja kosmoselaeva Aurora Station, millest peaks saama maailma esimene luksushotell kosmoses.
Hapnikuballoon kukkus lennukis väikelapsele pähe
American Airlinesi lennukis kukkus lennu ajal reisijate pea kohal olevast paneelist alla hapnikuballoon, mis kukkus otse seal istunud aastase poisslapse peale.
Lendu läinud mütsi püüda proovinud turist kukkus Hawaiil surnuks
24-aastane noormees kukkus 1. aprillil Hawaiil Olomana mäel kaljult alla ja hukkus.
Aafrika päevik: suurest hirmust kaotasin viis kilo
Ma olen alati arvanud, et kaalu langetamine on raske, kuid tuleb välja, et selleks tuleb kolida lihtsalt Aafrikasse, kus keset ööd naljalt poodi šokolaadi järgi ei lähe ning jooksma minnes tuleb suurest hirmust teistega sammu pidada, kirjutab Lõuna-Aafrika Vabariigis elav ajakirjanik Heelia Silla...
Oih! Näitusekülastaja lõhkus kogemata hinnalise kunstiteose
Külastaja puudutas väljapanekul olnud Jeff Koonsi loodud koobaltsinist klaaskuuli, mis purunes seepeale tuhandeks killuks.
Väike tüdruk ronis Kilimanjaro tippu, et oma surnud isale taevas lähemal olla
Seitsmeaastane Montannah Kenney on maailma noorim Kilimanjaro tippu roninud tüdruk.
Tänased reisileiud: lenda kaunite kanalite linna Amsterdami 113 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, hetked.ee, reisiguru.ee, lentodiilit.fi ja secretflying.com lehtedelt.
Veneetsia plaanib turistidelt linna sisenemise tasu nõuda
Kuulus romantikute pealinn Veneetsia on hädas turistide hordidega, mistõttu ähvardas Veneetsia linnapea kõigilt külastajatelt hakata sisenemistasu nõudma.
Video: nii tangitakse õhus olles lennukile kütust
Austraalia kuninglik õhuvägi avaldas video sellest, kuidas kaks Austraalia hävitajat tangivad õhus olles kütust suurele lennukile.