Pead teadma enne reisile minekut! Kuidas eri rahvuste esindajad sulle külge lööma hakkavad?
Eestlased teadagi suured flirdiasjatundjad ei ole. Isegi komplimenti on meie rahvuskaaslase suust raske välja kiskuda. Reisides näeb, et külge lüüa võib ka hoopis teisiti kui meil tavaks.
KIIRUSTA | 10 imelist paika, kuhu viivitamatult reisile sõita — sest varsti on juba hilja!
Kahjuks on meie koduplaneediga natuke kurvad lood — mitmed kõige imelisemad paigad sellel võivad varsti lõplikult hävida. Süüdi on selles kliima soojenemine, vandaalide tegutsemine, majade lagunemine ja muud faktorid. Sõida neid paiku vaatama, kuni see veel võimalik on!
VIDEOTUUR | Hotellituba, mis peidab endas tõeliselt glamuurset ja seksikat saladust!
Maapealne paradiis on olemas! Reisisell Oded David jagas oma Instagrami ja Youtube'i kanalis pilte ja videot oma hotellitoast Kreekas Santorini saarel. Seda vaadates pole võimalik mõelda muud kui et "ahh, ma tahaksin ka seal olla..."
HIINA PÄEVIKUD, 7. osa | Supelkostüümi ei olnud. Ma ei lasknud sellest detailist end ka väga häirida. Kui on meri, peab ujuma!
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Loe kindlasti! Kuus säästunippi, mida ei tea ka kõige staažikamad lendajad
Võid olla küll staažikas lennureisija, kuid kindlasti ei tea ka sina kõiki nippe, mille abil on võimalik päris korralikult raha säästa. Aga tuleme sulle appi ja toome välja kuus soovitust, kuidas lennupiletite ostmisel raha kokku hoida või endale mõni lisamugavus välja kaubelda.
REIS AJAMASINAS | Vaata, milline nägi välja nõukogude aja Tallinn!
Kes mäletab, kes ei mäleta... Nii palju on muutunud, aga mis siis, sest on ju nii, et aeg kaob, aga rõõmud jäävad!
Tegevused Iisraelis, mida kaugeltki mitte kõik turistid ei tea: kuidas unustada mured Eilatis ja Surnumere regioonis?
Kui peamine, mida oma puhkuselt soovid, on unustada mured, siis on Eilat ja Surnumere regioon Iisraelis praktiliselt ideaalne suund sinu jaoks. Tuleb vaid õigesti valida tegevused, millistest kaugeltki mitte kõik turistid ei tea.
HIINA PÄEVIKUD, 6. osa | Hotellitoa vaiba välimuse põhjal võib arvata, et seal peab olema toimunud mõrv või vähemalt üks korralik ohverdamine
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
REISIKOMPASS: Balkani pealetung
Kui otsida Euroopast piirkonda, mis turistide seas praegu kõige kiiremini populaarsust kogub, on selleks just Balkan. Ka Eesti puhkusereiside müügiedetabelites troonivad Balkani riigid – konkurentsitu esinumbri Kreeka kannule on tõusmas Bulgaariasse reisijate arv. Aga millised on piirkonna vähem ...
REISIKOMPASS: Balkani pealetung
Kui otsida Euroopast piirkonda, mis turistide seas praegu kõige kiiremini populaarsust kogub, on selleks just Balkan. Ka Eesti puhkusereiside müügiedetabelites troonivad Balkani riigid – konkurentsitu esinumbri Kreeka kannule on tõusmas Bulgaariasse reisijate arv. Aga millised on piirkonna vähem ...
Et halbu üllatusi ei tuleks! Purustame reisikindlustuse viis levinumat müüti
Vaatamata sellele, et inimesed on tänapäeval iseseisvamad oma reisiplaanide tegemisel, ei osata alati hinnata reisikindlustuse võimalusi. Ollakse kinni vanades ja levinud arusaamades, mida tõe pähe usutakse. Toome sinuni viis levinumat müüti reisikindlustuse kohta.
Närvekõditav VIDEO | TOP 10 kõige ohtlikumat õhkutõusu ja maandumist lennuajaloos
Suuri lennumasinaid on alati põnev jälgida. Kui need veel ohtlikke manöövreid teevad, on pilku veelgi raskem eemale rebida.
HIINA PÄEVIKUD, 5. osa | Õlu on siin halb. Samas, suured kolmeliitrised õlleanumad on muidugi võluvad
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
HIRMUTAV REISILUGU | Mõtlesin, kui õudne mu surm saab olema, kui hai mind tükkideks rebib...
Mõni päev tagasi avaldasime artikli jubedatest asjadest, mis inimestega reisides juhtunud on. Kutsusime ka lugejaid oma hirmsaid kogemusi jagama. Kristo kirjutas oma tõsiselt kõhedusttekitava loo, avaldame selle.
Millist pahategu inimesed hotellitubades kõige rohkem teevad? Loe ja tunnista ausalt üles, kas ka sina oled midagi sellist teinud
Kuidas sina hotellis käitud? Kas julged silma pilgutamata öelda, et sa pole hotellitoas kunagi midagi lubamatut teinud?
HIINA PÄEVIKUD, 4. osa | Veider versioon Tinderist: raputad telefoni ja näed inimese profiili, kes samal ajal samuti telefoni raputab. Mida see veel tähendab?
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
ERILINE HOTELL | Rikaste ja ilusate kohtumispaik, täis erootikat ja nostalgiat
Brüsseli peidetud kõrvaltänaval leidub üks tõeliselt eriline hotell. Reisiajakirjanik Thea Karin käis seda hotelli uudistamas ja jagab oma muljeid ka meiega.
HIINA PÄEVIKUD, 3. osa | Shanghaisse Vanemuise ooperikoori vaatama. Sest kus seda siis veel näha...
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
HIINA PÄEVIKUD, 2. osa | Lõuna on rikkalik ja suures osas arusaamatutest komponentidest koosnev. Pesunöör on tõmmatud autoukse ja puu vahele
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Võimas vaatepilt! Vaata videot, kuidas maailma kõige suurem tuletõrjelennuk metsatulekahju kustutab
Lennukid on ikka võimsad masinad. See Boeing 747-400 Supertanker, mis siin videos näha, on maailma kõige suurem tuletõrjelennuk. See raudlind alustas oma teed 1991. aastal reisilennukina Japan Airlinesi ridades. Aasta tagasi kohandati ta ümber tuletõrjelennukiks.
Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Tatrad 68€, Santorini 173€, Roheneemesaared 320€!
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Inglismaale, Slovakkiasse, Kreekasse, Roheneemesaartele, Filipiinidele, Taisse, Vietnamisse ja Kambodžasse.
HIINA PÄEVIKUD, 1. päev | Nägime vanaprouasid õhtust liikumistrenni tegemas, palju puudleid ning vardasse aetud miniskorpione ja prussakaid
Keiu käis Hiinas. Ekslusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
HIINA PÄEVIKUD, 1. osa | Nägime vanaprouasid õhtust liikumistrenni tegemas, palju puudleid ning vardasse aetud miniskorpione ja prussakaid
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
HIRMUTAVAD LOOD | 10 inimest paljastavad kõige jubedamad juhtumid, mis neil reisides ette on tulnud
Kui sa oled kuude kaupa pikisilmi oma puhkust oodanud, võid kindel olla, et lõpuks läheb miski ikka viltu. Loodetavasti ei juhtu sinuga nii hulle asju, kui nende kümne inimesega...
Väldi neid! Seitse saatuslikku viga, mis võivad sinu puhkusereisi täielikult ära rikkuda
Õnnestunud puhkus algab korralikust ettevalmistusest. Need seitse viga aga võivad puhkusereisi täielikult ära rikkuda. Ja neid vigu tehakse ikka ja jälle. Aitame sul neid vältida!
Milliseid reise seekord Hulludelt Päevadelt soodsalt soetada saab? Vaata järele!
Tänasest pühapäevani kestavad Stockmanni Hullud Päevad, kust reisihuvilised ostavad kõige enam päikesereiside pakette, mille hinnad algavad 389 eurost.
Reisimine stressivabaks! Kaheksa kavalat nippi, mis aitavad sul lennujaamas kiiremini hakkama saada
Reisimine võib tänu lennujaamade rahvarohkusele, lendude hilinemisele ja ärajätmisele üsna muserdav olla. Kuid sa saad seda vältida, kui järgid mõningaid nõuandeid, mis võimaldavad aega kokku hoida ning rahulikuks jääda.
Intiimne GALERII: Reis võõraste inimeste magamistubadesse
Reisides näed paljusid asju ainult väljastpoolt. Kui oled reisinud Ameerikas, oled ilmselt näinud näiteks Suurt kanjonit, aga mitte tavalise ameeriklase magamistuba.
Lugeja: lähen oma laste isaga koos reisile — miks mu uus kaaslane sellega leppida ei või?
Oleme Reisijuhis viimasel ajal kirjutanud palju sellest, kuidas ikkagi reisima peaks, kas üksinda või kallimaga. Meile kirjutas naine, kes ei vali neist variantidest kumbagi, vaid läheb reisile hoopis oma eksabikaasaga. Tema uus mees sellega aga väga rahul ei ole.
Ehk väike reis hauatagusesse maailma? Euroopa linnad, kus võid kõige tõenäolisemalt kummitusi kohata
Reisimine juba iseenesest pakub ju väga palju uusi elamusi, kogemusi ning emotsioone, kuid vahest võib sellest kõigest ikkagi väheks jääda — sel juhul saab adrenaliini otsida paikadest, kus armastavad jalga puhata ka hauataguse maailma asukad.
SUUR GALERII | Hilife reisifotode näituse avamisel jagus silmailu rohkesti!
Reisijuht.ee projekti Hilife: kahe kuuga ümber maailma võttis kokku suur reisifotode näitus. 29. septembril toimus Butterfly Lounges näituse avamisüritus, esines Grete Paia.
Kõhedusttekitav VIDEO | Vaata lähedalt võimsa USA ründelennuki maandumist ja õhkutõusmist — see toimus Eestis!
Mõnda aega tagasi lugesime uudist sellest, kuidas Ühendriikide ründelennukid A-10 Thunderbolt II viisid läbi maandumis- ja õhkutõusmisharjutuse Jägala-Käravete maantee laiendusel.
Põnev TEST | Kas tead, kus need kohad asuvad? Pane end proovile!
Avaldame taas testi vähetuntumate paikade-linnade-riikide kohta, sest teame, et meie lugeja on uudishimulik ja teadmisjanuline. Vaata, kas sina tead, kus need paigad asuvad.
Eesti suurima maailmaränduri kogemused: mis sinuga tegelikult Põhja-Koreas juhtub?
Kerli Nõu on vallutanud Eesti naistest kõige rohkem riike maailmas — lausa 102 praeguse seisuga. Tema nõu tasub kuulata. Vaata, mida ta oma uue raamatu “Mina ja maailm” esitlusel Jesper Parvele Põhja-Koreast rääkis.
Plaanid soolotrippi? 15 parimat sihtkohta, kuhu üksi reisima minna
Sel nädalal oleme rääkinud üksi reisimisest, näiteks SIIN ja SIIN. Kellel nüüd plaan tekkis asi ära teha, siis siin teile väike edetabel nendest sihtkohtadest, mis on kõige huvitavamad just üksikutele reisijatele.
Pilte palverännakult: kiilas prantslane ei teadnud, kas pidada meid emaga õdedeks või armukesteks
Armastust on mitut moodi. Selles raamatus on kaks armastuslugu. Avaldame katkendi Hanneleele Kaldmaa ja Kätlin Kaldmaa raamatust "Kaks armastuslugu".
Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Malta 106€, Fuerteventura 112€, Põhja-Ameerika 243€!
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Küprosele, Maltale, Hispaaniasse, USAsse, Kanadasse, Jaapanisse, Taisse ja Austraaliasse.
Fjorde, vaalu ja virmalisi vaatlema! Finnair avab järgmisel aastal kaks uut liini Norrasse
Osana kasvustrateegiast avab Finnair 2018. aasta maikuus uued lennusuunad Helsingist Bergenisse ja Tromsøsse. Mõlemad sihtkohad on mugavalt ühendatud ka eestlastele.
Kuidas sai Eesti suurim maailmarändur reisiraha kokku? Appi tuli rikas mees!
Kerli Nõu on vallutanud Eesti naistest kõige rohkem riike maailmas — lausa 102 praeguse seisuga. Tema nõu tasub kuulata. Vaata, mida ta oma uue raamatu “Mina ja maailm” esitlusel Jesper Parvele reiside rahastamisest rääkis.
ETTEVAATUST | 10 kõige hirmsamat haigust, mis sa reisil käies endale külge korjata võid
Reisimine ei too endaga kaasa ainult häid asju, vaid ka halbu. Näiteks haigusi. Kas teadsid, mis on 10 kõige jälgimat tõbi, millesse reisides nakatuda võid? Nüüd saad teada!
VOLGA JÕE KRUIISI III OSA | Iga hommik algas šampanjaga! Taustaks imeline loodus ja vanad kloostrid
Kolmeosalises videosarjas reisime kaasa kirjaniku ja maailmaränduri Epp Petronega, kes suvel kruiisitas Venemaal, Volga jõel. Oma nelja päeva pikkust kruiisi Venemaal alustas Epp Nižni Novgorodist ja lõpetas Moskvas.
JAHMATAV PAIK | Ilmselt kõige õõvastavam reisisihtkoht maakeral: kas sina julgeksid sellele saarele minna?
Mexito City lähedal, Xochimilco kanalites asuv Isla de las Muñecas võib end pidada vist üheks kõige õõvastavamaks turistlikuks atraktsiooniks maakeral — saabujat jõllitavad kalapilgul sajad lapsepead (nukud) iga puu otsast.
Naudi värvikat sügist mereäärses Pirita Spa hotellis
Lehelanguskuu on sügiseselt kaunis ja on ideaalne aeg lubada endale minipuhkus või lõõgastav päev näiteks mereäärses spaas. Tallinki hotellides on oktoobris tervise- ja heaolukuu ning loomulikult on sel puhul ka Pirita Spa hotellis sügiseselt vitamiinirikkad eripakkumised.
Naudi värvikat sügist mereäärses Pirita Spa hotellis
Lehelanguskuu on sügiseselt kaunis ja on ideaalne aeg lubada endale minipuhkus või lõõgastav päev näiteks mereäärses spaas. Tallinki hotellides on oktoobris tervise- ja heaolukuu ning loomulikult on sel puhul ka Pirita Spa hotellis sügiseselt vitamiinirikkad eripakkumised.
SUUR REISIGIID MEESTELE | 10 riiki, kus elavad maailma kõige ilusamad naised
Eks Eesti naised on ju ka ilusad, nii et tingimata pole vaja ära minna, aga kui ikka TOP10 hulgast valida tahad, tuleb kõrgemalt ja kaugemale lennata! Samas on võimalik, et Ameerika eksperdid, kes selle tabeli kokku panid, pole Eestis lihtsalt käinud.
Müsteerium paljastatud! Mis on tegelikud põhjused, miks sa pärast lennureisi haigeks jääd?
Juhtub tihti, et inimesed jäävad pärast pikka lennureisi haigeks. Miks?
Eesti kogenuima maailmaränduri esimesed sammud: kust tuli reisikihk ja mille peale 23aastaselt lõug lahti vajus?
Kerli Nõu on vallutanud Eesti naistest kõige rohkem riike maailmas — lausa 102 praeguse seisuga. Tema nõu tasub kuulata. Vaata, mida ta oma uue raamatu “Mina ja maailm” esitlusel Jesper Parvele oma esimestest rändurisammudest rääkis.
Asjad, mida peab teadma: kuidas vältida haikala rünnakut?
Ülemöödunud aastal kohtus surfitšempion Mick Fenning mõrtsukhaiga. See juhtum ehmatas otseülekandes sadu tuhandeid televaatajaid üle maailma. Õnneks päädis see randevuu asjaosaliste jaoks vaid vapustusega.
Lugeja oma esimesest reisist üksinda: see oli täiesti hull kogemus!
Reisijuhile kirjutas lugeja, keda pani mõtlema eilne artikkel üksinda reisimisest ja ta otsustas jagada ka enda kogemust.
TEST | Põnevad ehitised Briti saartel: vaata, kui haritud oled ja mitu neist ära tunned!
Suurbritannia pole ainult Inglismaa ja London. Iirimaa pole ainult Dublin. Kõik teavad, milline näeb välja Big Ben, aga Briti saartel on veel palju palju muudki uurida ja vaadata. Saa teada, kas oskad piltide järgi ära arvata, millise ehitisega on tegu.