SEIKLUS COLORADOS | Ma olin Rickile oma südames jah öelnud juba enne, kui nägin väikses sametkarbikeses seda suure briljandiga sõrmust
Colorado on küll koht, kuhu mind tõi pime juhus. Või siis, vastupidi, mu saatus. Mine võta kinni!
Elu võimalus! Võida koos oma armastatuga öö "Romeo ja Julia" kangelanna kodus Veronas
"Romeo ja Julia" on läbi aegade üks tuntumaid armastuslugusid. Nüüd on ühel paaril võimalus enda sisemised Romeo ja Julia üles leida. Seda loomulikult ilma mürgita. Nimelt pakub Airbnb ühele paarile võimalust veeta öö Julia ajaloolises kodus.
Väike puhkus? Viis mõnusat puhkekeskust Eestis
Ehk oleks targem korraks aeg maha võtta ja puhkama minna? Või siis hoopis koos kollektiiviga üks mõnus firmapidu maha pidada? Toome siin välja viis mõnusat puhkekeskust, mida tasub kindlasti külastada.
Hea pakkumine! Puhka veebruaris Kariibidel: edasi-tagasi otselend Stockholmist Punta Canasse (Dominikaani Vabariik) vaid 266 eurot
Saadaval on hea hinnaga edasi-tagasi lennupiletid Stockholmist Punta Canasse. Tallinnast koos laevapiletitega 289 €, reis Tallinnast + 14 ööd 3* hotellis kokku 422 €.
VIDEO | 10 kõige ohtlikumat putukat maailmas — kui reisil mõnda sellist trehvad, põgene kohe!
Eestis ringi rännata on turvaline — meil on vähe ohtlikke liike, me teame neid hästi ja oskame end hoida. Maailmas ringi rännates aga leiab ohtlikke liike kõvasti rohkem, nii et tasub võimalikult paljusid neist teada.
Qatar Airways avaldas kaheksa uut sihtkohta — paraku ei kuulu taas nende hulka Tallinn
Paari kuu eest kirjutasime Qatar Airways’i plaanide takerdumisest uute sihtkohtade, sealhulgas Tallinna, lisamisel. Põhjuseks ilmselt Katari kohalik poliitika. Nüüd on selge, et Tallinn jääb luksusest ilma — lennufirma kuulutas hiljuti välja kaheksa uut sihtkohta, aga Tallinna nende hulgas ei ole.
Superpakkumine! Edasi-tagasi otselennud Riiast Viini alates 21 eurost, Tallinnast 42 eurost
Hea hinnaga saab külastada Austria pealinna Viini. Lennupiletid + 2 ööd kesklinna hotellis koos hommikusöökidega kokku 71 eurot!
Kasuta võimalust! airBalticu suur allahindlus veel viimaseid päevi: paljud põnevad sihtkohad alates 29 eurot ots
Lennufirmal airBaltic käib selle aasta esimene BIG SALE kampaania. Ühe suuna hinnad erinevatesse sihtkohtadesse algavad Tallinnast 29 eurost ja Riiast 15 eurost. Samuti on soodushinnaga saada airBalticu uued sihtkohtad Tallinnast, milleks on Rooma, Hamburg, Zürich ja Nice.
Tänavustele turismiauhindadele kandideerivad teiste hulgas Fotografiska ja Proto Avastustehas
Eesti Turismifirmade Liidu välja antavale aasta turismiobjekti auhinnale kandideerivad tänavu maailmakuulsa fotokunsti keskuse Fotografiska Tallinna galerii, Parvematkade Vigala jõel asuv parveküla, ajalooline purjelaev Hoppet ning Tulivee Keskus. Turismiedendaja tiitlile kandideerivad Telliskivi...
Hea uudis! Lõpuks saab ka SmartLynx Airlines'i lendudele veebis registreeruda
Kõigil SmartLynxiga lendajatel on nüüd võimalik registreerida end lennule veebikeskkonnas. SmartLynxi Airlines äriarenduse valdkonna asepresidendi Edvinas Demeniuse sõnul on tegemist loogilise sammuga tagamaks reisijatele kaasaegne ja mugav teenuste platvorm.
COLORADO, MU ARM | Mul oli kõik selge juba hetkel, kui Rick tegi ettepaneku minna väljasõidule mägedesse
Colorado on küll koht, kuhu mind tõi pime juhus. Või siis, vastupidi, mu saatus. Mine võta kinni!
Uskumatu hind: edasi-tagasi otselennud Tallinnast Kutaisisse (Gruusia) alates 22 eurost!
Lennufirma Wizz Air pakub hea hinnaga lennupileteid Tallinnast Gruusiasse. Lennufirma klubiliikmetele alates 22 €, teistele alates 37 €. Lennupiletid + 7 ööd 3* hotellis koos hommikusöökidega kokku 115 €.
Eestlane Barcelonas: ära mine sööma ühegi vaatamisväärsuse lähedusse!
Tartu Ülikooli doktorant Kristjan Kalam õppis pool aastat Barcelona mikroelektroonika instituudis Dora Pluss stipendiumi toel. Elust Barcelonas pidasid nad koos abikaasa Britiga blogi ning järgnevalt Briti sulest soovijatele mõned nõuanded, kuidas oma kogemus maitsvamaks muuta.
SUPERDIIL | Lenda järgmisel nädalal Tenerifele: edasi-tagasi otselend Helsingist vaid 95 eurot!
Reisikorraldaja Tui pakub Helsingist hea hinnaga lennupileteid Tenerifele nädalaks. Lennupiletid + autorent nädalaks + 7 ööd majutust kokku 180 eurot.
SUUR GALERII | Maasaid — ilus ja uhke rahvas Kilimanjaro jalamil
Maasaid on Edela-Keenias ja Kirde-Tansaanias Kilimanjaro mäest loodes elav rahvas. Nad on arhailiselt nomaadid. Saabusid nad Ida-Aafrikasse Sudaanist ja Egiptusest.
Aastavahetus Murphy vaimuga ehk Fotograafide uskumatud seiklused Lapimaal
Otsustasin aastavahetuse veeta oma vanema tütre ja tema poiss-sõbraga Lapimaal. Kuna me kõik oleme kolmekesi ka fotosõbrad, siis lisaks niisama ringi kolamisele võtsime tõsiselt plaani teha ka korralikud fotosessioonid. Kõik algas paljutõotavalt, aga siis hõljus kohale kapten Murphy vaim ja asjad...
TUNTUD REISIBLOGIJATE ÕNNETUSED | 21 jubedat reisilugu, mis kahjuks võivad juhtuda meist igaühega
Maailma ühe kuulsaima reisiblogi Travel with Bender autor Josh Bender on kokku kogunud enda ja teiste reisiblogijate kõige kohutavamad kogemused reisidel. Benderid — kahe lapsega Austraalia perekond — alustasid oma ilmarännakuid aastal 2012, kui noorem laps oli kõigest kaheaastane.
Reisid troopikasse? Kuus asja, mida kindlasti kaasa pakkida
On siililegi selge, et Eestimaa kliimat ja ilmaolusid ei saa mitte kuidagi võrrelda sellega, mis toimub jupp maad lõuna pool. Troopilises või sellega sarnanevas ekvatoriaalses kliimavöötmes reisides tasub arvestada, et kuigi kohvrisse või seljakotti ei pea mahutama niivõrd palju sooje jalavarje v...
VIDEO | Unikaalse vaatetorniga ja uues kuues Tuhu matkarada kutsub ennast avastama
Mida teha Eesti looduses? Kui sulle meeldib olla loodusega koos, siis võta ette üks mõnus looduspuhkus. Matkamine Eesti metsades, ujumine rabajärvedes, loomade ja lindude vaatlemine on siin kõik lihtsasti tehtavad. Üks ilus paik, kuhu tasub minna, on Tuhu matkarada.
FOTOD JA VIDEOD | Põhjamaade suurim turismimess MATKA 2020 on tänasest avatud publikule
Kõige olulisem turismimess Põhja-Euroopas tutvustab eksootilisemate maade seas Indoneesiat, Lõuna-Koread, Hiinat, Madagskarit, Malaisaiat, Tansaaniat ja Tuneesiat. Muusika kõlab seal nii Madeiralt kui Lissabonist, vahele Kesk-Jaava ja Läti. Mess on avatud nädalavahetuse lõpuni.
Hea pakkumine! Lenda esmaspäeval (20.01) 30-kraadise sooja kätte Phuketi saarele Tais
Reisikorraldaja TUI pakub hea hinnaga viimase hetke otselendu Taisse. Edasi-tagasi otselend Stockholmist 241 eurot, ümberistumisega Tallinnast 384 eurot. Lennupiletid + 14 ööd majutust kokku 528 eurot.
12 asja, mida lennuteenindajad soovivad, et reisijad teeksid
Lennureisid võivad tekitada palju stressi. Muremõtetega tegeledes võib ümbritsev täiesti teisejärguliseks muutuda ja isegi elementaarsed viisakusreeglid ununeda. Jah, lennuteenindajad on selleks, et tagada reisija turvalisus ja heaolu terve lennureisi vältel, kuid selleks, et seda lihtsam teha ol...
FOTOD | Eesti esindatus Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA on üle aastate suurim
Täna avasid EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli ja Soome riikliku turismiturundusorganisatsiooni Visit Finland direktor Paavo Virkkunen Helsingi messikeskuses Põhjamaade suurima turismimessi MATKA. Messil võistleb Soome reisihuviliste tähelepanu eest sel aastal 91 riiki, Eesti on me...
Superpakkumine linnapuhkuseks Londonisse: lennud + 3 ööd Ibise kesklinna hotellis kokku 145 eurot!
Ryanair pakub edasi-tagasi lendusid talveks ja kevadeks Riiast Londonisse hinnaga alates 28 eurost. Kui lisada ka majutus 3ks ööks viisakas Ibise hotelliketi kesklinna hotellis, läheb reis (lennud + majutus) inimese kohta maksma 145 eurot.
Hea pakkumine! Edasi-tagasi otselennud Tallinnast Rooma alates 128 eurost
airBalticul on kampaania raames pakkumises lennud Tallinnast Rooma alates 128 eurost. Lennupiletid + 4 ööd majutust Colosseumi lähedal kokku 245 €!
Just sinna riiki peaksid reisima sel aastal, kui tahad paradiisi, seiklusi ja odavaid hindu
Mis tuleb eestlase mõtteisse siis, kui korralik talv ei taha ega taha tulla? Valgust justkui polekski, on külm, hall ja rõske, päike on võõras ja pilved on nii madalal, et suruksid sind justkui füüsiliselt maadligi. „Tahaks päikest," mõtleb siis tüüpiline eestlane, „tahaks sooja ja tahaks puhkust."
NEIDI LUGU | Mu mees ütles Egiptuse reisi esimesel päeval, et tal on teine naine
Neidi ja Marek olid koos elanud peaaegu kümme aastat ja elu läks kenasti. Lapse saamist olid mõlemad Mareki initsiatiivil ikka edasi lükanud, sest veel olevat aega.
Supersoodsad pakkumised! Edasi-tagasi otselennud jaanuariks Stockholmist: Tai 237 €, Vietnam 237 €, Mehhiko 279 €
Reisikorraldaja TUI pakub väga hea hinnaga edasi-tagasi lende erinevatesse puhkuse sihtkohtadesse. Tallinnast ümberistumisega alates 323 €.
PARIM DIIL | Edasi-tagasi otselennud Helsingist Tenerifele alates vaid 115 eurost!
Saadaval on hea hinnaga lennupileteid Helsingist Tenerifele. Lennupiletid + autorent (7 päeva) + majutus (7 ööd) kokku 204 eurot.
TOP 20 | Parimad reisisihtkohad aastaks 2020
Uue aasta esimesel kuul avaldavad paljud reisivlogijad videoid soovitustega, kuhu reisida alanud aastal. Jaanuari alguses avaldasime tuntud reisivlogija Iz Harrise soovitused, täna aga saad vaadata, kuhu soovitab sel aastal reisida reisifoto- ja videograaf ning reisisaate juht Alex the Vagabond.
VALSS PÄRNU RANNALIIVAL | Mu sisemuses hakkab kõik kriipima ning silme ees jooksma kurvastavad pildid...
Avaldame katkendi äsja ilmunud Heli Künnapase romantilisest lühiromaanist "Valss Pärnu rannaliival", kus kirjeldatakse, mis juhtus romaani tegelastega Viinis.
Idee nädalavahetuseks: Aasia laternafestival Tallinna lauluväljakul on avatud veel viimaseid päevi
Esmakordselt Eestis toimuvast Suurimast Aasia laternafestivalist on osa saanud üle 30 000 külastaja nii meilt kui välisriikidest. Enam kui 50 riigis rännanud valgusfestival on Tallinna lauluväljakul avatud veel sel nädalavahetusel.
Jälgi, mida internetti postitad! Airbnb kasutab inimeste tausta uurimiseks uut tehnoloogiat, et teha kindlaks kliendi usaldusväärsus
Airbnb on välja arendanud tehnoloogia, mille abil saab uurida inimese tausta internetist. Seda tehakse selleks, et teada saada, kui suur on tõenäosus, et võimalik külaline võõrustaja kodu reostab ja lõhub.
Reisikindlustuse viis peamist pagasiga seotud müüti
Reisil tuleb sageli ette õnnetusi pagasiga, mis toovad kaasa mitmesuguseid sekeldusi. Alustades sellest, et kaduma lähevad näiteks Su lemmikud riideesemed, võib ka hinnaline kohver ise saada kannatada.
Harukordne pakkumine: eriti soodsad edasi-tagasi lennud Tallinnast Brüsselisse — vaid 69 eurot!
airBaltic pakub kampaania raames suurepärase hinnaga lende Brüsselisse. Suurepärane valik kuupäevasid terveks aastaks, sh kevadiseks ja sügiseseks koolivaheajaks!
SEE POLE VARGUS | Kas teadsid? Need 33 asja võid sa tegelikult hotellidest kaasa võtta
Mõned päevad tagasi avaldasime uskumatu loo, kuidas inimesed näppavad luksushotellidest madratseid. Ilmselgelt ei ole see siiski hea mõte. Kuid on olemas päris palju asju, mida sa tegelikult tohid hotellist kaasa võtta — tuletame meelde, mis need on.
SUPERHIND | Lenda kevadel Tallinnast New Yorki ja tagasi vaid 313 euro eest!
SAS pakub hetkel kevadeks soodsaid lendusid Tallinnast New Yorki. Edasi-tagasi lennud algavad 313 eurost.
Kolmanda maailmasõja hirmus: millistesse riikidesse on hetkel kõige ohtlikum reisida?
The Travel Risk Map on kaardistanud riigid, kuhu kolmanda maailmasõja puhkemise hirmu keskel kõige ohtlikum reisida on.
Kreeka, Tenerife või Gran Canaria | Kui lihtne on Eesti pensionäril hakata soojal maal kliimapagulaseks?
Kas Eestis pensionile jäänud inimesel oleks rahaliselt võimalik hakata kliimapagulaseks ehk veeta näiteks pool aastat soojal maal ja kevadest sügiseni elada Eestis? Skandinaavias on niisugune elamisviis väga levinud, aga pole ka eestlaste jaoks võimatu.
SUPERPAKKUMINE | Lenda juba homme Dubaisse: edasi-tagasi otselend Helsingist vaid 145 eurot!
Apollomatkat pakub hea hinnaga viimase hetke Finnairi edasi-tagasi otselendu Dubaisse. Lennupiletid + 7 ööd 4* hotellis kokku 301 eurot.
Norwegian lennutab kevadel Tallinnast Miamisse: edasi-tagasi lendude hinnad alates 370 eurost
Lennufirma Norwegian pakub hea hinnaga lennupileteid Tallinnast Fort Lauderdale lennujaama, mis asub ca 40-minutilise autosõidu kaugusel Miami Beachist.
TERAVMÄED | Maa, kuhu kõik on oodatud (välja arvatud kassid), aga kus suremine on keelatud
Norra põhjarannikult põhjapoolusele liikuma hakates jäävad poolele teele Teravmäed — Norrale kuuluv saarestik Põhja-Jäämeres. See kauge, külm ja kummaline maa on koduks rohkem kui 2500 inimesele inimesele ning 3000 jääkarule — kusjuures elama ja tööle võivad sinna soovi korral asuda kõik, olenema...
Telesaate "Taevavalvurid" võitja hakkab juba peagi juhtima lende Eesti õhuruumis
Eestis esmakordselt uusi lennujuhte otsida aidanud telesaade „Taevavalvurid" pakkus närvipinget nii saates osalejatele kui ka televaatajatele. Saate võitjaks valitud Ott Arumeel õppis saates lisaks loogikat ja ülimat tähelepanu nõudvate ülesannete lahendamisele ka, kuidas ta seda kõike oma kehake...
Lennufirmad võivad loobuda õhusõidukite pardal kuumade jookide serveerimisest
Hiljutise Euroopa Kohtu otsuse tõttu võidakse lennukites kuumade jookide pakkumine lõpetada. Selle otsuse rakendudes vastutavad lennufirmad kõikide lennu ajal toimuvate õnnetuste eest, mis on seotud kuumade jookidega.
Kuidas see võimalik on? Inimesed on hakanud luksushotellidest madratseid varastama
Luksuslike hotellide külastajad ärkavad enamasti värske ja puhanuna. See võib tekitada soovi soetada ka endale koju kvaliteetne madrats. Ja kuigi suurem osa just seda teebki, siis leidub ka neid kavalpäid, kes otsustavad hoopis hotellist madratsi kaasa krabada.
Hetkel saadaval väga hea hinnaga! Edasi-tagasi lennud Tallinnast Lõuna-Aafrikasse 389 eurot
Hetkel saab soetada väga hea hinnaga lennupileteid Tallinnast Lõuna-Aafrika Vabariiki Johannesburgi. Edasi-tagasi lennud algavad 389 eurost.
HIRMSAD LOOD | 10 inimest paljastavad kõige jubedamad juhtumid, mis neil reisides ette on tulnud
Kuigi reisisellide Instagramipilte vaadates võib selline mulje jääda, ei tähenda reisimine ainult päikeseloojanguid ja kokteile...
JAANUARI HITID | Kuus eksootilist sihtkohta, kuhu on kõige soodsam reisida just aasta esimesel kuul
Kas teadsid, et jaanuar on üks parimaid aegu reisimiseks üleüldse? Nii soodsalt juba muul ajal hakkama ei saa! Aga mis on need paigad, mida võiksid reisisihtkohtadena kaaluda? Kohe saad mõned ideed.
Palju häid pakkumisi! Vaata, kui soodsaid edasi-tagasi otselende eksootilistese sihtkohtadesse on saada jaanuariks Stockholmist
Saadaval on hea hinnaga otselennud selleks kuuks palmi alla. Cabo Verde 95 €, Aruba 219 €, Jamaica 239 €, Phuket 253 €, Phu Quoc 305 €, Punta Cana 315 €!
TOP 10 | Kõige põnevamad ja ilusamad sihtkohad, kuhu alanud aastal reisida
See edetabel on kokku pandud naise poolt, kes on koos oma perekonnaga kolm aastat järjest ainult reisides veetnud, nii et tema juba teab, mida räägib.