Vaata järele: laupäevasel Eesti-teemalisel reisihommikul oli põnevat kuulamist küllaga!
Laupäeval, 17. veebruaril toimus Viru Keskuse Rahva Raamatus taaskord Estraveli, Rahva Raamatu ja Petrone Prindi reisihommik, mis Eesti sajanda juubeli puhul keskendus siseturismile — juttu oli rännakutest Eestimaal, mõisatest ja ajaloost. Reisihommikul astusid üles Rein Sikk, Heido Vitsur, Justi...
UNISTUSTE TÖÖPAKKUMINE | Tahad teenida raha selle eest, et veedad Bahamal aega koos tõeliste kaunitaridega?
Bahamal New Providence’i saarel avati just uus megakuurort Baha Mar ja sinna otsitakse CFO-d — ei, sa ei pea rahast midagi teadma, sest tegu pole seekord Chief Finance Officeriga, keda tavaliselt selle lühendiga silmas peetakse. Keda uus 4,2 miljardit dollarit maksma läinud megakuurort siis otsib?
Hea teada: mis on kõige salakavalamad haigusetekitajad lennukis?
Lennukis pole kõik sugugi nii puhas, kui paista võib...
OLE KAITSTUD | Kuidas jõuda reisilt tagasi koju nii, et alles oleksid nii hea tervis kui ka raha?
Paar päeva tagasi ilmus Reisijuhis artikkel reisil varitsevatest õudsetest ja eluohtlikest parasiitidest — artikkel sisaldas lisaks parasiitide üksikasjalikule kirjeldusele ka võikaid pilte ja videosid, mille vaatamine nõudis enda mugavustsoonist väljaastumist. Täna saad teada, mis ettevaatusabin...
SÕBRANÄDALA ERI | Kohtamas nädalavahetusel ei käinudki? Naudi siis vähemalt legendaarse telesaate “Reisile sinuga” järjekordset osa!
Sõbranädal on lõppemas — Reisijuht aitas sul õige meeleolu tekitada. Kõikidel käesoleva nädala õhtutel vaatasime järele 2015. aastal Tallinna TV-s Anu Saagimi juhtimisel eetris olnud “Reisile sinuga” saateid. Täna lõpetame pidulikult selle nädala.
Mis pärast Euroopa Liidust lahkumist Briti lennuliiklusest saab? Järgneda võib tohutu lendude tühistamise laine
Kuigi Brexitini on jäänud kõigest aasta, on jätkuvalt ebaselge, kuidas mõjutab liidust lahkumine Briti lennureisijaid, kellele ei kehti alates 2019. aasta märtsist enam reisijaid tühistamise, hilinemise ja ülebroneerimise korral kaitsvad Euroopa Liidu õigusaktid.
Jürgen Rooste tahab veeta talve polaaröös
Poeet Jürgen Roostet (38) tõmbavad Soome ja Ameerika, külm ja kuum, vabadus ja ärevus. Loe, mida haaravat on tema reisidel juhtunud!
Ilmarändur Heini Räämet: kodus sooja teki all hakkab igav
Heini Räämet (51) on endine kaitseväelane, kes kõigepealt läks jalgsi Portugali ja järgmiseks sõitis jalgrattaga ümber maailma. Kuhu viib tema järgmine retk?
Nipid ajavööndi vahetuse üleelamiseks
Kauged maad kutsuvad, aga ajavahest tingitud vaevused röövivad tihti reisirõõmu. Esimesed päevad teisel pool maakera võivad kujuneda väga kurnavaks. Kuidas ennast aidata?
Juba homme! Eesti juubelile pühendatud reisihommikul arutletakse siseturismi teemadel
Sel laupäeval, 17. veebruari keskpäeval toimub Viru Keskuse Rahva Raamatu neljandal korrusel taaskord Estraveli, Rahva Raamatu ja Petrone Prindi reisihommik, mis Eesti sajanda juubeli puhul keskendub siseturismile — juttu tuleb rännakutest Eestimaal, mõisatest ja ajaloost. Reishommikul asuvad üle...
6 olulist küsimust, kui oled koolivaheajal perega reisile minemas
Koolivaheajal soovivad paljud pered hinge tõmmata ning koolimured mõneks ajaks selja taha jätta. Sageli võetakse ette suusaereis mägedesse või hoopis puhkusereis palmi alla. Enne teele asumist tasub kindlasti sõlmida ka reisikindlustus. IIZI pani kirja 6 põhilist küsimust, mille vastuseid reisija...
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Ateena 89€, Roheneemesaared, 255€, Sri Lanka 385€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Saksamaale, Kreekasse, Roheneemesaartele, Araabia Ühendemiraatidesse, USAsse, Indiasse, Sri Lankale, Maldiividele ja Indoneesiasse.
SÕBRANÄDALA ERI | Eile jäi romantikast väheks? Naudi siis järjekordset legendaarse telesaate “Reisile sinuga” osa!
Käimas on sõbranädal ja Reisijuht aitab sul õige meeleolu tekitada. Kõikidel käesoleva nädala õhtutel vaatame järele 2015. aastal Tallinna TV-s Anu Saagimi juhtimisel eetris olnud "Reisile sinuga" saateid.
TOP 20 | Tõeliselt võigas vaatamine! Kõige tülgastavamad ja eluohtlikumad parasiidid, mida sa reisilt hankida võid
Hoiatus: selle artikli lugemine võib tekitada õudusunenägusid, sest lisatud pildid ja videod ei ole just meeldivate killast. Kuid kui sul pole nõrgad närvid, siis adrenaliin on garanteeritud.
10 NIPPI | Kuidas lennureis lapsega valutult üle elada?
Lastega lendamisest räägitakse ikka ja jälle. Mõned inimesed lausa ohkavad demonstratiivselt, kui lennukis mõni laps lähedal on. Nagu väikestel inimestel polekski õigust lennata... Loe siit, kuidas teha lennureis kergemaks nii oma lastele kui kaasreisijatele.
SÕBRANÄDALA ERI | Tähtis päev on käes, kas oled juba lainel? Kui ei, siis aitab hästi üks legendaarse telesaate “Reisile sinuga” osa!
Käes on sõbrapäev ja Reisijuht aitab sul õige meeleolu tekitada. Käesoleva nädala õhtutel vaatame järele 2015. aastal Tallinna TV-s Anu Saagimi juhtimisel eetris olnud "Reisile sinuga" saateid.
TELEREIS | Eestlased teevad Indias surmasõitu ehk sõidavad keelatult tuk-tukkidel ööpimeduses!
Eesti noortel seiklejatel, kes tuk-tukkidel India kultuuri ja elu avastama sõitsid, on kätte jõudnud neljas etapp Rikša Challenge võistlusel. See saab olema eriti karm katsumus, sest neljanda etapi rada on ligikaudu kaks korda pikem kui senised sõidud. Eestlaste omavahelises duellis on neiud ja n...
<div>Hea valik: hotellitöö annab karjäärivõimalusi kogu eluks</div>
Üsna pea seisavad paljud ülikooli kandideerimise valikute ees — milline eriala valida ja miks? Hiljuti parima hotelliadministraatori võistlusel kolmanda koha saanud Hilton Tallinn Park vastuvõtuadministraator Ann Helen Turgan jagab oma kogemusi, miks võiks kaaluda tööd hotellisektoris.
SÕBRANÄDALA ERI | Vii end romantikalainele — naudi legendaarse telesaate “Reisile sinuga” parimaid osi!
Homme on sõbrapäev ja Reisijuht aitab sul õige meeleolu tekitada. Kõikidel käesoleva nädala õhtutel vaatame järele 2015. aastal Tallinna TV-s Anu Saagimi juhtimisel eetris olnud "Reisile sinuga" saateid.
Piinlikud jäädvustused: vaata, mida MITTE KUNAGI lennukis teha ei tohi ja ole õnnelik, et sina neil piltidel pole. Või oled?
Loodetavasti oskad sa siiski lennukis käituda ega kuulu selle protsendi inimeste hulka, kes teistes tülgastust tekitavad.
TOUREST 2018 | Läti reisist lapseröövideni. Reisijuhi lugejate küsimustele vastab välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor
Kas kellegi laps rööviti Dubais, kas kellegi neer oli ohus Tais? Kuidas saab Lätti? Millal normaliseeruvad suhted Venemaaga? Küsimustele vastab välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Kersti Eesmaa.
SÕBRANÄDALA ERI | Vii end õigele lainele — naudi legendaarse telesaate “Reisile sinuga” parimaid osi!
Kohe-kohe on käes sõbrapäev ja Reisijuht aitab sul õige meeleolu tekitada. Käesoleva nädala õhtutel vaatame järele 2015. aastal Tallinna TV-s Anu Saagimi juhtimisel eetris olnud "Reisile sinuga" saateid.
KARJUV ÜLEKOHUS | Loe, mis on 10 kõige jultunumat viisi, kuidas sind hotellis rahast tühjaks pumbatakse
Kas oled mõnes hotellis tundnud end kui lüpsilehm, kellelt üritatakse kogu piim… või siis raha kätte saada? Sa pole ainus — loe, kui jultunult on osad hotellid oma külastajaid rahast tühjaks pumbanud.
<div>HULKURPLIKA PÄEVIKUD | Kõigepealt ütlesin töö üles ja siis mõtlesin, et mis edasi...</div>
Madle Timm on 24-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ning on hetkel Kõrgõzstanis. Tänasest hakkab Madle oma ...
USKUMATU MUUTUS | Vaata, milline oli Dubai 60. aastatel, milline on ta praegu ja mis veel tulevikus saama hakkab!
Kuidas sai peaaegu mitte millestki nii uhke koht? Oli lihtsalt igav liiv ja tühi väli ning siis järsku oli püsti Burj Khalifa — kõrgeim ehitis kogu maailmas… Vaata Dubai ajalugu ja tulevikku videost!
TOUREST 2018 | Metsik melu: vaata, mis toimub Reisijuhi boksis ja tule ruttu siia!
Täna on Touresti kolmas päev — viimane ja parim! Reisijuhi ja Turisti boksis elu keeb ja huviliste saba on pikk, nii pikk… Tule sina ka meile külla ja võida vingeid auhindu — meil on neid küllaga!
Merede ägedaimad puhkebaasid: põhjalik ülevaade maailma kõige uhkematest kruiisilaevadest
Kui üldjuhul tähendab üks mõnus puhkus punktist A punkti B reisimist ning varvaste kuuma liiva surumist, siis tegelikult saab keha ning vaimu turgutada ka kaunil kruiisilaeval, kus kõik vajalik – hea toit, kvaliteetne meelelahutus ja bassein igal hetkel võtta. Lisaks heidavad uhked laevad end ank...
Suur GALERII | Tourest on täies hoos — loe ja vaata, mis toimub Reisijuhi boksis!
Tänavune Tourest on seni suurim, mis kunagi toimunud. Toome teieni melu Reisijuhi ja Turisti boksis ning selle ümber. Vaata pildid ära ja siis tule ise kohale — ootame sind!
REISINIPID | Ei kõhuvalule! Kuidas tunda ära halba toidukohta ja vältida kehva sööki?
Võõras linnas sööma minnes on kõige parem, kui oled teinud natuke eeltööd ja uurinud välja, mis kohti kiidetakse ja mis kohti laidetakse. Kui sa ei ole aga eeltööd teinud, on kasu ka alljärgnevatest nõuannetest söögikoha ja toidu valimisel.
TravelOne FOTOVÕISTLUS on lõppenud | Vaata, kes võitis kinkekaardi 150 euro väärtuses!
Täna lõppes turismimess Tourest! Reisijuhil ja Turistil oli kohapeal kena boks, kuhu ootasime kõiki meie ilusa fotoseina taustal endast või oma seltskonnast pilti tegema.
TravelOne FOTOVÕISTLUS | Tee endast Tourestil Reisijuhi boksis selfi ja võida 150€ kinkekaart!
Täna algab kauaoodatud turismimess Tourest! Reisijuhil ja Turistil on kohapeal kena boks, kuhu ootame sind meie ilusa fotoseina taustal endast või oma seltskonnast pilti tegema. Kõikide selfitajate vahel loosime välja TravelOne kinkekaardi 150 euro väärtuses!
TravelOne FOTOVÕISTLUS on lõppenud | Vaata, kes tegid endast Tourestil Reisijuhi boksis selfi!
Täna lõppes turismimess Tourest! Reisijuhil ja Turistil oli kohapeal kena boks, kuhu ootasime kõiki meie ilusa fotoseina taustal endast või oma seltskonnast pilti tegema. Kõikide selfitajate vahel loosime lähipäevil välja TravelOne kinkekaardi 150 euro väärtuses!
Minu Virumaa: väike Arvo Pärt sõitis Rakvere poisina muudkui jalgrattaga ümber telefoniposti, mille küljes asus mögafon, kust tuli klassikalist muusikat
Avaldame katkendi Rein Siku raamatust "Minu Virumaa. Üks poiss, üks vanne, üks maa".
Salaspikker romantikutele – kuhu oma kallim puhkama viia?
2018. aastal on tähtpäevade märksõnaks erakordsus, sest kõigi tavapäraste kõrval – sünnipäevad, sõbrapäev, naiste- ja emadepäev –, tähistab 100. sünnipäeva meie Eesti Vabariik. On ju uhke tähistada sündmusi nii „ümmargusel“ aastal … Kuna pidustusi on kahtlemata palju, tasub juba varakult plaanid ...
Suur TEST | Kui hästi tunned riigilippe? Kohe saad teada, kui palju arenguruumi sul veel on
Kui hästi tunned riigilippe? Testi oma teadmisi, üritades kokku viia need 18 riiki ja lippu. Pärast ütle kommentaarides meile ka, mitu täppi panid.
TELEREIS | Hanna Martinson ja teised tüdrukud lähevad öises Indias kaduma! Kas sõbralikke kohalikke tasub ikka usaldada?
Tänases India Xpressis: Hanna Martinson ning tema viis kaaslast võtavad osa hullumeelsest ja ohtlikust võidusõidust Rickshaw Challenge! Nad peavad kolme nädalaga Indias läbima 2000 kilomeetrit ja seda maailma ühe kõige ebakindlama sõiduvahendi tuk-tukiga. Tänane osa pakub vaatajale suurt pinget, ...
VIDEO | Eriti uhke värk! Vaata, milline näeb välja Pyeongchangi olümpiapark
Ülehomme algab Pyeongchangi taliolümpia. Et ootaja aeg poleks nii pikk, siis on nüüd just paras aeg teha põnev videotuur läbi terve olümpiapargi.
Reisikindlustuse ABC, kui reisid rasedana või lastega
Kui oled reisihimuline ja soovid maailma näha, ei peaks lapseootus või lapsed seda kindlasti muutma. Enne reisile minekut tasuks erinevad riskid läbi mõelda ning nende osas ettenägelik olla. IIZI reisikindlustuse spetsialist jagab nõu, kuidas perepuhkust kindlustundega muretult nautida.
JÕULUD LIIBANONIS | On piirkondi, kuhu reisisellidel jalga tõsta ei tasu, aga elamused olid võrratud
Kus sina jõulud veetsid? Turvalises lähedate ringis pika laua taga? See on väga mõnus, aga võib ka teisiti, näiteks reisisellid Robert ja Karolin avastasid jõulupühade ajal Lähis-Ida riiki, millest eestlased viimasel ajal eemale hoiavad. Riik üllatas neid siira külalislahkuse, imemaitsva toidu ja...
Otse Tallinnast kultuurihälli Ateenasse?
Vastus on “jah”. Osta pilet kasvõi kohe, sest alates maikuust avab Tallinna-Ateena suunal otseliini Star Alliance’i lennufirmade hulka kuuluv Aegean Airlines.
ÄRA TEE | Need on kõige mõttetumad asjad, mida Pariisis ette võtta!
Päike juba näitab end meile päris lahkesti ja vaikselt hakatakse soojamaareisidele lisaks planeerima pikki nädalavahetusi meie vanades heades Euroopa pealinnades, mis kevadeti ju imeilusad on. Näiteks Pariis. Imeline linn, aga mitte üleni — loe, millest võid selles linnas pigem kaarega mööda käia.
Ülikasulik! Kümme kavalat diginippi, mis teevad reisimise palju mugavamaks
Alatasa ilmub artikleid kõikvõimalikest nippidest, mis su elu palju paremaks muuta lubavad. Neid lugedes mõtled mõnikord, et no mida, kes siis selliseid asju ei tea! Seekord on asi teisiti ja siit leiad nii mõndagi kõrva taha panemiseks — need diginipid on ülimalt lihtsad ja kasulikud, lihtsalt n...
HALB UUDIS | Need on tõelised unistuste sihtkohad, kuhu kohalikud meid tegelikult sugugi ei oota
Ei maksa arvata, et igal pool kohalikud elanikud meiesuguseid turiste pikisilmi ootavad. Turistinänni müüjad küll, aga teistel oleks parem meel, kui nad meie nägu nende valdustes ei näeks...
Reigo Ahven: Ilma Akadeemia ajakirjata ma reisile ei lähe!
Džässmuusik Reigo Ahven (35) on reisidelt koju vedanud nii põnevaid asju, et lennujaamatöötajate näoilmetest saanuks teha pildikalendri. Loe, keda ja mida huvitavat reisimees Ahven näinud on!
Uhke VIDEO | Teeme tuuri maailma ainukeses Boeing 787 Dreamliner eralennukis — kas tekib soov seda rentida?
Oh, see lennuk on lihtsalt imeline!
Suur Balkani autoreis: nädalaga seitse riiki nagu niuhti!
Balkani riigid on eestlaste jaoks esialgu avastamata maa. Kui ehk Horvaatia, mis on puhkajate seas järjest popim päikesereiside sihtkoht välja arvata, ei tea me sealsest elu-olust kuigi palju. Argo Verk võttis ette järjekordse pika autoreisi ja tegi seitsme päevaga seitsmele riigile tiiru peale. ...
<div>Nõudlik tarbija! Kuidas planeerib oma reise Y-põlvkonna esindaja?</div>
Pärast 1980. aastat sündinud Y-põlvkond ehk tänased 18-35-aastased on tööturul juba mõnda aega tegutsenud seltskond, kelle kasvav ostujõud pakub ettevõtetele üha suuremat huvi. Uurime lähemalt, kuidas planeerib Y-põlvkonna esindaja oma reise.
Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Santorini 168€, Cancun 265€, Mauritius 425€!
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Bosnia ja Hertsegoviinasse, Norrasse, Kreekasse, Gruusiasse, Mehhikosse, Mauritiusele ja Taisse.
ÜLESKUTSE | Küsi oma põletav reisiküsimus nüüd! Vastab Reisijuhi sõber Välisministeerium
Kas sinu hinges kripeldab mingi reisimist puudutav küsimus, millele oled alati vastust otsinud, aga pole seda siiani leidnud? Nüüd saad kõikidele oma keerulistele reisiküsimustele vastuse, sest Reisijuhi sõber, Välisministeeriumi konsulaarosakond, oskab vastata!
Ilus oled, isamaa! EV100 ametlikus programmis osalev Tourest pühendab end kaunile Eestile
Veebruaris juba 27. korda toimuv Baltikumi suurim ja vanim reisimess Tourest kuulub tänavu ametlikult ka EV100 sünnipäevaürituste programmi ning pöörab sel aastal erilist tähelepanu kodumaise reisimisega seotud elamustele.