Rännak ümber Maa | Seekord vedas, aga edaspidi Singapuri sisenedes peame valmis olema põhjalikuks läbiotsimiseks
Kaija ja Jaanuse suur seiklus, reis ümber maailma, sai hiljuti läbi ja asjaosalised puhkavad juba kodus. Avaldame veel neli viimast osa nende seiklusest. Täna saad teada, kuidas neil Singapuris läks.
SUUR TUNNUSTUS | Loe, milliseid söögikohti Tallinnas soovitab maailmakuulus Lonely Planet
Kui maailma kuulsaima reisigiidi veebiversioonis juba midagi soovitatakse, siis see pole niisama. Loe, millised toidukohad Lonely Planetit Tallinna juures enim võlusid.
SUPERSOODNE | Lenda suvel Norrat avastama: edasi-tagasi lennud Riiast Oslosse alates 25 eurost ja Bergenisse alates 35 eurost
Lennufirma Wizz Air pakub hea hinnaga lende Riiast Norra linnadesse Oslosse ja Bergenisse. Hinnad algavad 25 eurost edasi-tagasi.
TOP 9 | Jaanid peetud, aeg teha reisiplaane: selle suve parimad sihtkohad leiad siit!
Siit leiad üheksa imelist reisiideed — mõned neist ka lausa uskumatult soodsad —, et minna Eestist mugava otselennuga nautima kultuuri, rannamelu, tulist päikest, mereande ja täiuslikku puhkust. Viska plätud ja päevituskreem kohvrisse ning lenda, kuhu süda kisub!
GALERII | Reisifoto 2019 konkurss kestab — siin valik uusi kauneid töid kategoorias “Kultuur, linnad ja inimesed”
Reisifoto 2019 konkurss on täies hoos, vaata pilte ja osale ka!
REISIIDEE SUVEKS | Aastakümneid ligipääsmatud olnud Pakri saared on nüüd lühikese laevasõidu kaugusel
Imeilusatele Suur-Pakri ja Väike-Pakri saartele pääseb suvel Paldiskist regulaarliiniga.
Kas tead, kuhu Tartu lennujaamast enim lennatakse? Siit saad teada!
Tartu lennujaamast lendavad inimesed nii Helsingisse kui kaugemale, Finnairi lennuplaan on hästi vastu võetud.
GALERII | Head uudised suvepealinnast! Pärnus avati uus spaahotell
Pärnusse ei taha suviti inimesed kuidagi ära mahtuda, seega on ainult hea meel, kui seal uusi hotelle avatakse. Vaata, milline näeb välja uhiuus spaahotell Wasa Resort — nii seest kui väljast.
Pilditegemise JAH ja EI: Kas sina teed sama palju selfisid kui filipiinod?
Olen higine, tolmune ja saastunud õhust veidi uimane. Manila, Filipiinide pealinn pole elamiseks just parim paik. Kõnnin töölt koju, nägu vastavalt selline, mis ma esimeses lauses ütlesin.
SUUR GALERII | Vaata imelisi fotosid, mis on laekunud Reisifoto 2019 konkursile kategoorias "Imeline loodus"
Avaldame järjekordse galerii Reisifoto 2019 konkursile laekunud töödest — vaata, imetle ja osale ise ka!
AMEERIKA ÕUDUSUNENÄGU | Tundsin, et nagu oma kodulinnas, olen ka siin muutumas üleüldiseks lemmikuks — aga läks hoopis teisiti…
Ma olen kohe 44. Ma tean väga hästi, et näen kahjuks välja tunduvalt vanem. Heatahtlik võõras ütleks, et olen "ebamäärases vanuses", pahatahtlik aga otse välja, et olen vaene vana naine.
Superpakkumine! Reisi sügisel Doonau kaldal asuvasse Budapesti: edasi-tagasi lennud Tallinnast alates 58 eurost
Kombineerides erinevaid lende, saab sügisel külastada Ungari võluvat pealinna Budapesti hinnaga alates 58 eurost, lennupiletid + 3 ööd südalinna hotellis kokku vaid 128 eurot.
Eesti vahetustudeng Türgis: siin ei vehita rusikate, vaid nugadega!
"Pidevad kaklused (Istanbulis ei vehita mitte rusikate, vaid nugadega), rahutused, protestid, rahvusvahelised mõrvaskandaalid, juhuslikud püssilasud tänavatel, ahistamised, röövimised… Sedasorti asjadeks pidi pidevalt valmis olema ja neid tuli paraku ette ka," kirjutab Tallinna Ülikooli Aasia uur...
RANNAHOOAEG JÄTKUB | Need on Eesti parimad rahulikud rannad
Pärnu ja Pirita melu pole igaühele. Kui aga tahate siiski kaunist randa, häid söögikohti selle lähedal ja mõnusat hotelli, siis on need rannad teie jaoks.
Hea diil! Finnairi edasi-tagasi lennud Stockholmist New Yorki alates 175 eurost, Tallinnast ümberistumisega alates 240 eurost
Saadaval on hea hinnaga lennupiletid Suurde Õuna.
Milline hinnavahe! Need on maailma kalleimad ja odavaimad taksotariifid
Reisil olles tekib tihti vajadus sõita taksoga punktist A punkti B. Reisi planeerides tasub aga teada, millised on tariifid erinevates riikides. Miks? Nii saad teha kodutöö, kas tasub võtta takso või otsustada hoopis ühistranspordi kasuks. Heidame pilgu maailma kalleimatele ja odavaimatele taksot...
GALERII | Vaata, kui kaunid fotod on laekunud Reisifoto 2019 konkursile kategoorias "Minu Eesti"
Kas plaanid osaleda Reisifoto 2019 konkursil? Ära enam kahtle, vaid tee seda — inspiratsiooniks vaata neid fotosid, mis on konkursile juba saabunud.
Sügisene linnapuhkus Düsseldorfis? Edasi-tagasi otselennud Tallinnast alates 38 eurost!
Lennufirma Ryanair pakub hea hinnaga otselende Tallinnast Düsseldorfi (Saksamaa). Edasi-tagasi lennupiletite hinnad algavad 38 eurost, koos majutusega (3 ööd) kokku 106 eurot.
TÄNA ON SÜNNIPÄEV | Vaata, milliste laevadega alustas Viking Line 25 aastat tagasi Tallinna-reise
25 aastat tagasi ehk täna, 17. juunil 1994 alustasid Viking Expressi katamaraanid sõitmist Helsingi-Tallinna vahel. Soome tööle minejaid veel eriti polnud, katamaraanid vedasid valdavalt turiste.
Eesti saarte hooaeg on käes! Kuidas vältida asjatut ajakulu praamiga reisides?
Alanud suveperiood on parvlaevadele kõrghooaeg — koguni 40 protsenti kogu aasta reisijate arvust teenindatakse kolme suvekuuga ehk tung suursaartele on suur. Siit leiad soovitused, kuidas vältida ajakulu praamiga reisides.
Eesti vahetustudeng Augsburgis: meie virelevad teadlased võiks Saksamaa poole vaadata!
"Sel ajal, kui me arengu ja teadmiste alustala ei suudeta isegi lubatud ühe protsendini SKP-st viia, investeerib Saksa valitsus ligi kolm protsenti SKP-st teadusse ja arendusse ning aastaks 2025 on kavas tõsta see 3,5 protsendini.Nii et Eestis virelevatel ja pelgupaiku otsivatel teadlastel ning t...
Targa valiku ABC: kuidas valida õiget telki?
Lisaks suurele suvele on käes ka puhkuste aeg, mis tähendab, et aina enam kisub inimesi metsa, aasale, mere äärde või isegi oma enda koduhoovi telkima. On inimesi, kes näiteks suvel magavadki koduaias telgis, samuti on neid, kes matkavad telkides mööda Eesti või muude maailma riikide looduskaunei...
GALERII | Just nii imelised fotod on laekunud Reisifoto 2019 konkursile kategoorias "Kultuur, linnad ja inimesed"
Kas oled mõelnud võtta osa Reisifoto 2019 konkursist? Ära enam mõtle, vaid tee seda — inspiratsiooniks vaata neid fotosid, mis on konkursile juba saabunud.
RONDA REISIJUHT | Kas oled kuulnud sellest salapärasest Andaluusia väikelinnast? Siin peitub palju põnevat!
Ronda on väike, aga põnevaid paiku täis. Nendest lugedes võib kergesti tekkida soov seda linnakest ka ise külastada.
Väärt nõuanded! Viis võimalust, kuidas lennujaamas üleliigset aega kulutada
Ümberistumised ja igaks juhuks varem lennujaama minek tekitab tihtipeale olukorra, kus lõpuks on enne lendu rohkelt aega, millega ei ole midagi peale hakata. Lisaks kipuvad lennud hilinema, mis tekitab veel omakorda üleliigset aega juurde. Kuidas seda aega täita?
Hea hind! Edasi-tagasi lennupiletid Helsingist Malaisiasse alates 393 eurost
Turkish Airlines ja Qatar Aiways lennutavad Helsingist Kuala Lumpurisse hinnaga alates 393 eurost! Kuala Lumpurist võib hea hinnaga edasi lennata näiteks Langkawi või Borneo saarele (Malaisia) või Balile (Indoneesia).
SUUR GALERII | Täna sildus Tallinnas hiigelsuur kruiisilaev — vaata, kui uhke see seestpoolt välja näeb!
Täna hommikul kell 9 sildus Tallinna sadamas uhke kruiisilaev nimega MSC Meraviglia. Ei tahaks nüüd uhkustada, aga ainukesed ajakirjanikud, kes uudistama pääsesid, olime meie Aleksandraga (turist.ee), nii et galerii on puha eksklusiivne!
SUUR GALERII | Vaata, kui kaunid fotod on laekunud Reisifoto 2019 konkursile kategoorias "Imeline loodus"
Kui sa pole veel otsustanud, kas võtta Reisifoto 2019 konkursist osa, siis vaata inspiratsiooniks juba laekunud töid. Kui tunned, et ka sul on mõni reisihetk fotoga edasi anda, siis ootame seda väga!
4 vahvat paika, kus veeta meeldejääv perepuhkus
Suvi on käes ja kaugel need puhkusedki enam on, mis tähendab, et ilmselt peetakse paljudes kodudes nõu, kuhu küll sel suvel perega puhkama sõita. Tõsiasi on see, et soojal suvel on ju patt kuskile kaugele minna. Seda enam, kui läheduses on nii palju vahvaid paiku, mida külastada. Toomegi teieni n...
GALERII | Portreed Türgist: päike, õhk ja merevesi... ja loomulikult ilusad inimesed
Ekseldes juunikuises Istanbulis kipub huulile just see muretu lauluviis, kuidas päike, õhk ja merevesi kolmekesi kõik me sõbrad on.
Šeremetjevo lennujaamas valitseb tõeline kaos: tohutud pagasihunnikud ootavad omanikke
Läbi Šeremetjevo lennujaama reisijatelt on juunikuu jooksul tulnud ohtralt kaebusi, et nad on pagasilindi ääres oma pagasit oodanud tundide kaupa. Aga neil veel vedas — suurel osal reisijatest jäigi oma pagas kätte saamata, sest see ei jõudnudki pagasilindile.
Külasta rikka kultuuripärandiga Lissaboni: edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast alates 139 eurost
Saadaval on hea hinnaga lennupiletid novembriks Portugali pealinna Lissaboni. Novembris on temperatuurid Lissabonis päevasel ajal keskmiselt 18 kraadi.
Nii äge projekt! Eesti ja Vidzeme mahajäetud raudteed saavad uue otstarbe
Läti linnas Vidzemes on rohkem kui 250 kilomeetrit raudteeliine üles võetud ja sinna on loodud rajad, mida saab kasutada nii spordiks kui ka niisama avastamiseks. Tegemist on Läti-Eesti ühisprojektiga, mille rahastus on miljon eurot ja mis kannab nime Green Railways ehk Rohelised raudteed. Projek...
TOP 5 | Unustage Pärnu ja Pirita. Need rannad Eestis pakuvad privaatsust ja puhast merevett
Suvesoojust pakkuv maikuu küttis Eesti merevee juba parajalt soojaks ja rannad on külastajatega täitumas. Need viis puhkuskohta on aga just neile, kes otsivad vaheldust ja veidi rohkem privaatsust, kui seda pakuks tuhandete suvitajatega Pärnu või Pirita rannad.
Superhinnaga imelisse linna! Edasi-tagasi otselennud suveks ja talveks Barcelonasse alates 58 eurost
Lennufirmad Ryanair ja Wizz Air pakuvad mõistliku hinnaga otselende Riiast Barcelonasse — alates 58 eurost. Lennupiletid + 3 ööd majutust (nädalavahetusel) koos hommikusöökidega kokku 104 eurot.
Kõige rõõmsam rahvas, keda ma eales kohanud olen. Kas arvad ära?
Pauh! lööb sooja õhu pahvakas mulle näkku. On juba pime, kui kõnnin äsja maandunud lennukist lennujaama poole. Nagu alati uues riigis — ma ei tea õieti, mida oodata. Põnev!
SUUR GALERII | Malta — väike ja vaga, aga väga rikas riik
Maltal on palju asju, mida ei oskaks oodata. On ka asju, millest ei saagi teada, kui keegi kõrva ei sosista — näiteks seda, et räämas majaseinte varju peidavad end uhked paleed. Maltalased ei uhkusta oma rikkusega, aga seda neil jätkub. Nii vaimses kui ka materiaalses mõttes.
ÄRA PÕE | Kuidas lennuhirmust lahti saada?
Tunned, kuidas lennuk tõuseb õhku ja hirmust tahab silme eest mustaks minna? Ole mureta, sarnase tunde ees seisavad paljud teisedki. Poleks üldse imestusväärne, kui leiaksid samalt lennult veel vähemalt mõne hirmust kangestunud kaasreisija. Selles artiklis uurime lähemalt, mida saab teha, et lenn...
VIDEO | Vaata, kuidas pesuehtne maltalane laulab puhtas eesti keeles "Kaugel, kaugel, kus on minu kodu"
Kõndides Valletta tänavatel jõuad varem või hiljem ühe Malta härrani, kes on ühtviisi tugev nii geograafias kui maailma keeltes. Rääkimata muidugi muusikast.
Superpakkumine! Külasta sügisel võluvat Ungari pealinna Budapesti: edasi-tagasi lennud Tallinnast alates 85 eurost
Kombineerides erinevaid lende, saab sügisel külastada Ungari võluvat pealinna Budapesti. Edasi-tagasi lennud Tallinnast alates 85 eurost, lennupiletid + 2 ööd südalinna hotellis kokku 122 eurot!
7 põhjust, miks valida oma reisikorraldajaks Aurinko
Plaanid suvist puhkust Lõuna-Euroopas? Mõtled, kuhu aastavahetuseks sõita? Reisibüroode valik, nii nagu ka nende pakutav, võtab aga silme eest kirjuks. Reisijana tahaks eeskätt, et hind ja kvaliteet oleksid tasakaalus ning olla kindel, et reisikorraldaja hool ja usaldusväärsus ei kaoks juba päras...
GALERII | Portreed Maltalt: vaata, kui palju ilu ja tarkust mahub selle tillukese riigi elanike silmadesse
Malta on imepisike, aga mis sinna kõik mahub! Loe LP-st, miks Maltal ei saa kunagi olla igav.
VIDEO | Vaata, kuidas ehitati valmis uhiuus hiiglaslik kruiisilaev Spectrum of the Seas
Spectrum of the Seas on uhiuus Quantum-Ultra klassi kruiisilaev, mille omanik on Royal Caribbean International. Quantum on suuruselt kolmas kruiisilaevade klass maailmas MSC Cruises'i Meraviglia klassi ja Royal Caribbean Internationali Oasis klassi järel.
Avasta sügise hakul Toscanat: edasi-tagasi lennud Riiast Pisasse alates 97 eurost!
Kombineerides odavlennufirmade lendusid, saab sügisel lennata Riiast edasi-tagasi Pisa linna Toscanas hinnaga alates 97 eurost. Pisa on hea sihtkoht, kus nautida linnapuhkust või rentida auto, et avastada Toscana veinipiirkonda ja mägilinnasid. Samuti pole kaugel Itaalia üks külastatavamatest lin...
Suvepuhkuse veedame kõik Ida-Virus!
Suvi võtab Eestimaal peagi võimust ja see tähendab, et koolilapsed pääsevad ligi kolmekuulisele puhkusele, samuti saavad argirutiinist välja lasteaialapsed. Kuna ka emad-isad peavad suvel puhkama, ongi õige hetk plaanida mõnusat perepuhkust.
TOP 10 | Parimad kohad, kuhu juunis puhkusele sõita
Hetkel on küll ilm kuum, aga teadagi on juuni Eestis väga heitlik. Kui soovid veidi stabiilsema kliimaga paika sõita või niisama end veidi tuulutada, siis siit leiad mõned reisisoovitused!
REISIFOTO KOOL | Kuidas tänaval häid pilte teha?
Käimas on Eesti suurim reisifoto konkurss Reisifoto 2019. Kas oled juba oma pildid saatnud? Kui ei, loe inspiratsiooniks konkursi žüriiliikme Silvia Pärmanni intervjuud tänavafotograaf Rait Tuulasega. Artikkel on taasavaldatud Reisijuhi arhiivist.
Eesti vahetustudeng Türgis: mis tunne on õppida islamikoolis?
"Lühidalt öeldes on siinne akadeemiline õpe pigem kaheldava väärtusega, seda eriti kui asi puudutab kaudseltki religioosset õpetust," kirjutab Tallinna Ülikooli Aasia uuringute eriala tudeng Susanna Veevo oma blogis.Susanna kogemus põhineb Erasmus+ programmi toel õppimisest Türgis Marmara ülikoolis.
Hea diil! Edasi-tagasi otselennud sügiseks Tallinnast Iirimaale alates 50 eurost
Ryanair pakub hea hinnaga lennupileteid Iirimaale Dublinisse.
Eelroog 100 eurot ja klaas õlut 25: turisti hämmastas Kreeka saarel saadud hiigelsuur restoraniarve
Ameerikast pärit turisti üllatas hiljuti Kreeka saarel asuvast restoranist saadud hiigelarve. Nimelt pidi mees koos sõpradega kuue taldriku kalmaari, salati, vee ja mahla ning õllede eest välja käima 935 dollarit (ligi 830 eurot).