<div>ROMANTIKA ERI | Need suured armastuslood said alguse reisil ja jäid vastu kõiki ootusi kestma!</div>
Kes ei oleks kunagi reisil romantilisse seiklusesse sattunud. Tavaliselt jäävad need tunded üürikeseks. Aga mitte nendel kordadel!
TELEREIS | Sarja "Reis Siberi südamesse: Baikal" tegelastes löövad täna välja ürgsed instinktid!
7-liikmeline reisiseltskond on ette võtnud suure eesmärgi — sõita kahe eriettevalmistuse läbinud maasturiga ringi ümber Baikali järve Venemaal. Lisaks lummavale loodusele pakub tänaõhtune osa põnevust ning pingsaid olukordi!
VÄIKE VAHELDUS | On sul mõni miljon üle? Mine siis maailma kõige luksuslikumale reisile!
Puhkust on alati vaja. Ning vaevalt kellelgi midagi ka luksuse vastu on. Sel aastal töötati välja „elu parim reis“. Selle loojaks on reisifirma, mis kannab ka vastavat nime — Dream Maker Travel. Kuuldavasti on seda reisipaketti juba ka kenasti ostetud. Kas oled järgmine klient?
Maailmarändur Kerli Nõu reisib vabalt: Louangphabangist Bandar Seri Begawani? Miks mitte!
Maailmarändur Kerli Nõu kontol on 102 riiki. Veidi aega tagasi ilmus tal ka raamat “Mina ja maailm”, kuhu on kokku kogutud efektsed hetked reisidest. Vestsime temaga raamatu ilmumise puhul Eesti Päevalehe laupäevalisa LP külgedel muhedat reisijuttu — avaldame intervjuu nüüd ka Reisijuhis.
Põnev lugemine! Millised veidrad jõulukombed panevad välismaale kolinud eesti lapsi kõige rohkem imestama?
Kui laps kolib perega välismaale, on imestamist uute asjade üle palju. Loomulikult pole ka jõulud kaugeltki sellised kui koduses Eestis...
VIDEO, mis ajab ihukarvad püsti | 12 kõige ekstreemsemat ja ohtlikumat raudteed maailmas
Rongisõit võib mõnikord olla mitte ainult ajavõit, vaid ka võit enda hirmude üle. Sest sellistel raudteedel sõitmine on ikka midagi hoopis muud kui tukkumine Tallinn-Keila rongis mõnusa "tšuhh-tšuhhi" saatel...
Maapealne paradiis on olemas! Seitse soovitust, mida ette võtta Tai saartel
Tai lummab päikeselise ilma, sooja suplusvee, imeliste saarte, maitsva toidu, positiivsete kohalike ja väljaspool turismiäripiirkondi paikneva sulni loodusega. Esimesed päevad võivad kuluda selleks, et aru saada — jah, see maapealne paradiis on tõesti olemas! Raamatu „Minu Tai saared“ autor Annel...
IMEILUS | Uskumatult kaunid talvised võlumaailmad, kuhu külmale vaatamata minna tasub
Maailmas on paiku, kus talv avab end oma täies ilus. Kusagil seal elab ilmselt ka Lumekuninganna... Vaata neid imelisi fotosid ja kui külma ei pelga, mine ka oma ihusilmaga kaema.
Hooaeg on käes! 10 parimat reisisihtkohta virmaliste vaatlemiseks
Virmaliste hooaeg on alanud. Mitmes paigas üle maailma saab nüüd nautida taevast vaatemängu, mille põhjustavad päikeselt pärit laetud osakeste kokkupõrked maa atmosfääri osakestega.
Neli olukorda, kus reisikindlustus ei pruugi abiks olla
Reisikindlustus võimaldab nautida murevaba puhkust kodust kaugel ka siis, kui teele peaks sattuma ootamatu olukord. Kuid on oluline teada, et on teatud kahjud, mida kindlustus siiski ei hüvita.
Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Napoli 90€, jõulud Jamaical 135€, Roheneemesaared 230€!
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Itaaliasse, Jamaicale, Horvaatiasse, Roheneemesaartele, USAsse, Taisse, Kuubale ja Islandile.
Elamused, millest ei tohiks Münchenis puhates ilma jääda
Saksamaa suuruselt kolmas linn Berliini ja Hamburgi järel on München, millega seondub enamikul inimestel esmajoones tõenäoliselt kolm olulist märksõna: üle maailma tuntud õllefestival Oktoberfest, spordiklubi Müncheni Bayern ning muidugi Saksamaa uhkuse BMW peakontor. Aga Münchenis on väga palju ...
TELEREIS | Kiired ja ilusad teevad Gruusia seikluse lõpetuseks käed jahuseks!
Hoogne seiklus „Kiired ja Ilusad Gruusias“ jõuab Kanal 2s täna lõpule ja punkti paneb sellele kokandusvõistlus, mille hindajaks on Gruusia suursaadik Eestis.
TOP 10 | Lumised nõlvad ootavad — need on kõige soodsamad suusakuurordid Euroopas!
Suusareisid Šveitsi või Prantsusmaale võivad olla küll väga peened, aga kas peab siis suusareisi alla terve varanduse magama panema? Lumi on ju igal pool sama. Toome teieni Euroopa 10 kõige soodsamat suusakuurorti, mis on samal ajal ka väga ägedad!
Hea lugemine ootab! Mihkel Raud hakkas pidama reisiteemalist Ameerika-blogi
Tuntud muusik, ajakirjanik ja meelelahutaja Mihkel Raud hakkas pidama reisiteemalist päevaraamatut, mida saab alates sellest nädalast Go Traveli blogis lugeda. Mihkel Raud kirjutab sinna regulaarselt jutukesi Ameerika-elust ning reisidest USAs, aga ka kõikjal mujal maailmas ja Eestis.
Proovi veeta jõulu- ja talvepuhkust nagu 100 aastat tagasi!
"Vaikus," vastab perenaine Alikee Kubi kiirelt, kui küsida, mis on see kõige olulisem asi, mille leiab külaline Kursi jahilossist. Neid, kes seda hindavad, on päev-päevalt üha rohkem. Ka ettevõtete seas, kes oma tublide töötajatega siin puhkusepäevi veedavad või mõne ürituse korraldavad.
Põhjamaiselt luksuslik lennureis! Finnair toob äriklassi Marimekko disaini ning tipptasemel kokakunsti
Finnair teatas täna oma uue äriklassi teenuse kontseptsiooni turule toomisest ning Marimekko disainielementide ja põhjamaiste maitsete lisamisest äriklassis pakutavale lennukogemusele.
Pöörane VIDEO | Vaata, kuidas need lennukid praktiliselt vertikaalselt õhku tõusevad!
Lennuki õhkutõusu jälgida on niigi äärmiselt köitev, aga kui lennuk tõuseb õhku peaaegu püstisuunas, siis on juba võimatu sellelt nähtuselt pilku eemale saada.
Minu Lõuna-Aafrika Vabariik: kui ranna lähedal haiparve märgatakse, lastakse valjuhääldist verdtarretavat alarmi
Avaldame katkendi Gertrud Talviku raamatust "Minu Lõuna-Aafrika Vabariik. Katse-eksitusmeetod".
Riik muudab meid sunnismaiseks? Uus pakettreisidirektiiv tõstab reisiettevõtete finantskoormust ja tõstab seega reisiteenuste hindu
Täna Riigikogus vastu võetud turismiseaduse, võlaõigusseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu on Eesti Turismifirmade Liidu (ETFV) hinnangul endiselt olulises osas ebaselgust ja bürokraatiat loov ning tähendab järgmise aasta juulist reisiettevõtetele haldus- ja finantskoormuse tõu...
Ainult hulludele! Seitse sõgedat reisiväljakutset kõige julgematele rännumeestele
Elu on lühike ja aeg-ajalt peab ikka midagi sõgedat tegema, et tunda, et oled elus! Siin on seitse reisiväljakutset, mida juba igaüks ära proovida ei julge. Kas sina julged?
Mine jõulutunnet otsima! Need on tänavused suurimad jõuluturud ja -laadad üle Eesti, mida tasub kindlasti külastada
Detsembrikuu on käes ja kauplustes jõulunänn juba väljas. Väärikaid käsitöökinke tasub otsima minna jõuluturgudelt ja vastupidiselt üsna laialt levinud arvamusele, et jõuluturud on kohad ostja nöörimiseks ja hinnad on laes, siis tegelikult võib jõuluturult nii mõnegi mõnusa asja päris hea hinnaga...
NEW YORGI PÄEVIKUD | Pressin end kuidagi sisse — seljakotis olnud langevarju pean aga ajutiselt turvameeste kätte usaldama
Keiu käis New Yorgis. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema päevikud. Kui sa ei loe, jääd paljust ilma!
TELEREIS | Appi, mis nüüd juhtus! Kas Baikali reisiseltskond jätab oma reisi pooleli?
„Reis Siberi südamesse: Baikal“ saate 7-liikmeline reisiseltskond on ette võtnud suure eesmärgi — sõita kahe eriettevalmistuse läbinud maasturiga ringi ümber Baikali järve Venemaal. Kätte on jõudnud aga väga ärevad ning ohtlikud olukorrad, mistõttu kaalub reisiseltskond reisi pooleli jätmist.
SUUR ABIMEES | 20 asja, mis sa Hiinasse reisides kindlasti kohvrisse pakkima pead
Kohvri pakkimine on raske töö. Eriti kui lähed reisile mingisse sellisesse riiki, kus sa varem käinud ei ole. Kui sinu järgmine reisisihtkoht juhtub olema Hiina (või mõni muu Aasia riik), teeme su elu poole lihtsamaks!
Ülipõnev VIDEO | On sul aimu, kuidas inimesi lennukist evakueeritakse?
Loodetavasti päris elus ei pea sa seda kunagi nägema, kuid video kaudu on evakuatsioonislaidiga (ingl evakuation slide) küll põnev tutvuda. Vaata, kuidas see massiivne "kummimadrats" lahti rullub, kui tekib olukord, kus inimesed on vaja lennukist evakueerida.
NEW YORGI PÄEVIKUD | Tekkis tunne, nagu oleksin kosmose eesruumis...
Keiu käis New Yorgis. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema päevikud. Kui sa ei loe, jääd paljust ilma!
MYANMARI PÄEVIK | VIIMANE OSA: Klassikaline turistitüng endises pealinnas Yangonis
Ajakirjanik Kadri Veermäe sai võimaluse sõita riiki, mis alles hakkab turistidega kohanduma. Siin on tema reisipäeviku viimane osa.
HOIATUS kõikidele Egiptuses puhkajatele | Ärge mitte kunagi võtke kohalikelt “meeneid” vastu — rääkimata nende Eestisse toomisest!
Seda teab igaüks, et koralle üle piiri tuua ei tohi. Aga kuidas on lood muude Punase mere "meenetega"?
Lumi, päkapikud ja põhjapõdrad ootavad! Viis kõige põnevamat kohta Lapimaal, kus saad koos perega nautida tõelist talvemuinasjuttu
Tahad tõelist talve tunda, lastel lumes möllata lasta, virmalisi vaadata? Milles küsimus? Mine Lapimaale — see on lähedal ja lisaks elab seal ju jõuluvana!
Lonely Planetil ei saa Eestist küllalt: vaata, mis video sotsiaalmeedias nüüd ilma teeb!
Vähe sellest, et Lonely Planet valis Tallinna 2018. aasta parimaks sihtkohaks, nüüd on nad meie pealinnast valmis meisterdatud video, mida on juba vaadanud suurem arv inimesi, kui on eestlasi kokku!
Spaakülastus on aina populaarsem jõulukink
Talve viimased kuud on pilkaselt pimedad ja tundub, justkui kõik töökohustused peavad enne aastalõppu tehtud saama. Sel ajal ei tohiks aga end ära unustada. Hea võimalus stressirohkel ajal on veeta paar tundi spaas või lubada endale mõnus meelipaitav hoolitsus. See on meeldejääv kingitus endale j...
PÕHJALIK ÜLEVAADE | Mida pead teadma, kui reisid väikelapsega Taisse?
Taimaa on eestlaste seas üks populaarseimaid reisisihtkohti. Puhkuse jaoks on Tai ideaalne maa — seal on aastaringselt soe (päevane temperatuur 30C ringis, õhtul paar kraadi jahedam), merevesi 28C, ülimalt maitsev toit, naeratavad tailased, odav massaaž ja soodsad hinnad. Eks tänu populaarsusele ...
NEW YORGI PÄEVIKUD | Kolm Eesti naist suudavad rohkem ära teha, kui kümme USA meest!
Keiu käis New Yorgis. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema päevikud. Kui sa ei loe, jääd paljust ilma!
TÕELINE PARADIIS | Need on kõige kaunimad, päikesepaistelisemad ja romantilisemad puhkusesaared maailmas!
Vihma kallab, on pime ja külm... Küll oleks mõnus veidikeseks ajaks see kõik jätta ja lennata kaunile paradisisaarele, kus paistab päike, on soe ja lained loksuvad tasa valge liivaga kaldale... Ja sina oled seal, puhanud, pruun ja õnnelik. Sinuga on koos inimene, keda sa armastad. Mida veel tahta...
Mine luksust nautima! Riia vanalinnas avati väga šikk ja üllatavalt soodne butiikhotell
Suve lõpus Riia vanalinnas Püha Peetri kiriku kõrval avatud Redstone Boutique Hoteli kuuenda korruse tubadest avaneb linnale miljonivaade. See on päris glamuurne ka siis, kui pilk toa poole tagasi pöörata, kirjutab ajakiri Mood.
Nõrganärvilistele keelatud VIDEO | Hullumeelne bussisõit Himaalaja mägiteel — vaata ja saad terveks päevaks peapöörituse!
Kes üldse on nõus sellisel teel sõitma? Kas enda elu üldse armas ei ole? Siiski on selliseid inimesi, kes sellistel teedel sõita söandavad ja mõni julgeb seda veel lausa filmidagi!
NEW YORGI PÄEVIKUD | Väike maailm — juhuslikult leitud kohviku juhataja osutus eestlaseks. Priit, Jõgevalt
Keiu käis New Yorgis. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema päevikud. Kui sa ei loe, jääd paljust ilma!
MYANMARI PÄEVIK | OSA 4. Miks kohalikku odavat viskit pigem osta ei tasu
Ajakirjanik Kadri Veermäe sai võimaluse sõita riiki, mis alles hakkab turistidega kohanduma. Siin on tema reisipäeviku neljas osa.
USKUMATU NAIIVSUS | Turistide kõige jaburamad kaebused läbi aegade: isegi rasedaks jäämises on süüdi reisifirma!
Rand oli liiga liivane! Ma jäin rasedaks! Paadis ei olnud konditsioneeri! Mu mehe jaoks oli topless-päevitamine väga häiriv, ta soovis rannas siiski puhata! Ja kuidas ometi saab täisvarustuses köögist puududa munalõikur?!
4x4 ISLAND GALERII | Hinga sügavalt sisse ja sukeldu sellesse ilusse — unista ennastki ujuma jäämägede vahele!
Reisisari 4x4 Island on läbi video ja galeriide sellist silmailu pakkunud, et lugejad tahavad aina juurde. Täna saategi vaadata Islandi reisisarja kolmandat galeriid!
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Tenerife 135€, New York 251€, Los Angeles 261€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Lätti, Saksamaale, Austriasse, Rootsi, Inglismaale, Slovakkiasse, Ukrainasse, Ungarisse, Hollandisse, Prantsusmaale, Horvaatiasse, Hisp...
Peatage lennuk, ma tahan maha minna! 15 kõige häirivamat ja vastikumat asja, mida su kaasreisijad õhulinnu pardal teha võivad
Mida lähemale jõulud jõuavad, seda suuremaks trügimiseks lennujaamades läheb. Paraku ei täida lennukeid ainult viisakad inimesed, vaid ka sellised, kes teistega ikka kohe üldse arvestada ei oska. Loe, mis on kõige häirivamad asjad, mida kaasreisijad lennukis teha võivad — kas oled ka ise selliste...
Laulja Grete Paia ja videoblogija Alari Teede seiklus Kiievis
Grete Paia ja Alari Teede käisid Kiievit avastamas. Reisijuht avaldab nende seiklused. Pildid tegi Alari ja Reisijuhi küsimustele vastas Grete. Põnevat lugemist ja vaatamist!
HÄDAVAJALIK INFO | Vaata, milliste jaburate asjade eest võid reisil olles trahvi saada või lausa vangikongis lõpetada
Reisimise peamine mõte on avastada uusi paiku ja saada kogemusi. Aga seadused on riigiti erinevad ja mõnikord peame välismaal maksma üüratu summa teo eest, mille puhul oleksime kodumaal vaid hoiatusega pääsenud. Loe, mis on need põhjused, miks mõni reis võib lõppeda vangikongis, kohtusaalis või t...
REISISUHTED | Mis võib juhtuda, kui üksi, ilma pereta puhkusele sõidad?
Sa lähed reisile ja kohtud ootamatult väga atraktiivse inimesega. Sul on kodus suhe ja püüad end tagasi hoida, kuid siiski...
VIDEO | Vaata, millised näevad välja maailma kõige suuremad kruiisilaevad!
Kuna Eesti ilm on viimasel ajal pisut üksluiseks muutunud, on paras aeg kodumaalt ära kruiisida. Miks mitte kenale puhkusele ühel maailma suurimatest reisilaevadest!
Neeme Raud: Aastavahetus New Yorgis Times Square'il tuleb plaanida, mähkmed püksis
Neeme Raud, kes üle 22 aasta töötanud New Yorgis reporterina, osales pärast oma ületöötamist ja ETVst lahkumist sel pühapäeval taas esimest korda avalikkuse ees, osaledes Estraveli, Petrone Printi ja Rahva Raamatu traditsioonilisel reisihommikul, mis seekord tutvustas New Yorki.
Masendav GALERII | 15 kuulsat vaatamisväärsust, mis on hoopis teistsugused, kui sa ootasid
Maailmas on palju ehitisi/paiku/tegevusi, mis on kuulsad oma ilu ja erilisuse poolest. Aga on nad tegelikult ikka sellised, nagu piltidelt paistavad?
BALI UUDISED | Avati taas Denpasari lennujaam, aga pole teada, kui kauaks
Denpasari rahvusvaheline lennujaam avati 29. novembril kell 15 kohaliku aja järgi. Reisijad saavad infot oma lennufirma kodulehelt või reisikonsultandilt. Ei ole välistatud võimalus, et tuulesuuna muutudes suletakse lennujaam taas. Toome teieni viimased uudised ja käitumisjuhised.