Algajale reisisellile: 12 asja, mida Islandit külastades meeles pidada.
Island on paljuski teistsugune kui kõik muud maad, mida sa kunagi külastanud oled. Kohati tunduda, et asud täiesti teisel planeedil. Maastikud on ebamaised. Ka käitumisreeglid võivad tunduda mõnikord ebaharilikud.
Viis hirmu, mis mind, argpüksi, takistasid reisile minemast
“Oo, julge tüdruk!” kuulen tihti ja saan mehise õlapatsutuse osaliseks. “Aga kas sa üldse ei karda üksi reisida?” küsitakse enam kui sageli. Kartsin, muidugi kartsin, enne kui ma tobedad müüdid iseenda peas suutsin purustada.
Uuring: Viiendik eestlastest puhkab välismaal suisa kolm korda aastas!
Reisikorraldaja Kidy Tour uuringu andmetel on eestlastel tavaks käia kaks korda aastas kogu perega puhkusereisil. Käesoleva aasta reisideks plaanitakse eraldada keskmiselt 500-1000 eurot iga reisija kohta. Populaarseimad sihtkohad on Türgi ja Kreeka.
VIDEO: Samas kohas inimeste pildistatud fotod näitavad, kuidas kuulsad vaatamisväärsused on viimase kümne aastaga muutunud
Iga hetk tehakse maailmakuulsatest vaatamisväärsustest sadu turistifotosid ja riputatakse need Internetti. Washingtoni Ülikool ja Google kogusid need kokku ja seadsid videoks, kust näha, mismoodi kohad on aja jooksul muutunud.
Ole ka lennukis normaalne, ehk 11 viisakusreeglit lennureisijale
Pikad lennureisid on tüütud ja kinnises ruumis ebamugavust taluda ei ole kerge. Kuid on mõned viisakus reeglid, millest võiks kinni pidada. Siin on Business Insideri 11 soovitust.
<div>ANTALYA | Lopsakas rohelus, suurlinna melu ning kõikjal vabalt pikutavad koerad</div>
Kui külastada Antalyat esimest korda, võib emotsioon olla rabav. Minu jaoks, kes ma olin Türgis üksnes Marmarises käinud ja sedagi kümmekond aastat tagasi, oli üllatusi, ent ka äratundmisi ohtralt. Ja kõik need olid positiivsed.
<div>HOIA KOKKU | Kogenud reisisell soovitab, kuidas sel suvel soodsamalt reisida</div>
Eestis on suvi puhkusepäevade kasutamise tippaeg. Osa puhkajatest otsustab põrutada välismaale, et nautida kodumaise kliima asemel sootuks kuumemaid paiku Vahemere ääres ja mujal maailmas. Samuti on suvi tipphooaeg Põhja-Euroopa sihtkohtade külastamiseks, kuna soojema ilma saabudes avanevad uued ...
TÄHELEPANU | Käivitub Eesti suurim reisifoto konkurss — osale ja võida vingeid auhindu!
Sul on kaamera ja sa armastad reisimist? Kui vastasid mõlemale küsimusele "jah", siis saada oma parimad tööd Delfi reisiportaalide Reisijuht.ee ja Turist.ee koostöös korraldatud Eesti kõigi aegade suurimale reisifoto konkursile.
Mitmes neist paikadest oled käinud ja neid põnevaid asju teinud? Poolsada kohta Euroopas, mida peaksid elu jooksul nägema
Seda nüüd küll ei usu, et keegi saab öelda, et kõik need 50 paika ja tegevust on nähtud ja tehtud… Kõige suurem osa inimestest saavad vastuseks vaid kolm kuni viis paika ja tehtud tegevust (eraldi paiku — ilma nende tegevusteta — siiski veidi rohkem). Palju sina saad?
Kas oled mõnes neist käinud? 16 väga populaarset reisisihtkohta, mis võivad kohapeal suure pettumuse valmistada
Need on paigad maailmas, mille külastamisest kõige rohkem unistatakse, aga kohale jõudes ei pruugi elamus ootustele ligilähedalegi jõuda... Kas oled ka sina reisides sellist pettumust kogema pidanud?
METSIK LIIKLUS | Vaata, kui massiliselt maandub lennukeid Heathrow' lennujaamas!
Taevast sajab lennukeid! See võrratu timelapse-video võimaldab jälgida, kui palju maandub Heathrow'l lennukeid suvalisel hommikul. Muidugi on see nii pidevalt, mitte ainult hommikul, vaid terve päeva (öösel palju vähem, sest Heathrow on üks neist lennujaamadest, kus inimeste öörahu huvides on ööl...
OH ÕUDUST | Need on maailma kõige karmimad ja ohtlikumad maanteed — veab, kui oma sihtkohta kohale jõuad!
Eks ole tore sõita mööda mugavat maanteed ja teada, et varsti jõuad kuhugi ägedasse paika. Keerad rooli, laulad autoraadioga kaasa ja elu on lill. Aga kõik maanteed maailmas ei ole paraku mugavad, kaugeltki mitte… Kohe saad teada, mis on kõige ohtlikumad maanteed maailmas — kui nendel sõitma pead...
EESTI 100 AARET | Tartus Jaani kirikus on kuradi pea — mine vaata ise, kui ei usu!
Reisijuht, Turist ja Muinsuskaitseamet on koos pikal reisil läbi Eesti kaunimate ja põnevamate paikade. Nelja kuu jooksul käime läbi 100 Eesti paika ja objekti ning sama saad teha sina! Tartus Jaani kirikus oled käinud? Loe ja mine vaata see kaunis kirik ka oma silmaga üle!
Põnev teada: mis põhjustel reisil kõige tihemini abi vajatakse ja millistest sihtkohtadest enim abipalveid tuleb?
Kõik me oleme sõlminud reisikindlustuse lepinguid, kuid kui paljud meist on tegelikult reisil abi vajanud? Mis muredega peamiselt abi otsitakse? Mis riikidest tuleb enim abipalveid? Uurisime järele!
Sulavad joad, balletifestival ja maitsvad munatoidud ehk kümme põhjust kevadvaheajal perega Kirde-Eestis seigelda
Sulav jää Eesti uhkeimal pankrannikul on vapustav vaatepilt, mida saab nautida vaid kord aastas – kevadiste suurvete ajal. Muuhulgas tasub perereisiks Ida-Virumaale sõites haarata kinni ka teistest seiklustest: külastada vastvalminud Iisaku vaatetorni, süüa ainult munaroogasid Narvas ja külastada...
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Dubai 102€, Madalmaad 113€, Nairobi 426€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Inglismaale, Lätti, Norrasse, Rootsi, Saksamaale, Austriasse, Taani, Ungarisse, Hollandisse, Prantsusmaale, Horvaatiasse, Ukrainasse, H...
Imekaunis VIDEO | Need maagilised maastikud maailma suurimalt soolajärvelt Uyunilt nõiuvad su ära...
Lõuna-Ameerikas asuv maailma suurim soolajärv Uyuni on paljude rändurite unelmate sihtkoht. Sellist avarust, müstilisi värve ja tühjust mujalt ei leia.
<div>SUUR ELLUJÄÄMISÕPETUS | Loe kindlasti, sest nende asjade teadmine võib päästa nii sinu kui su reisikaaslaste elu!</div>
Kõik me loodame, et meie pikalt planeeritud reis või matk sujub tõrgeteta ning kõik on täpselt nii, nagu unistasime. Vahel aga ei lähe asjad nii, nagu loodetud...
Vabatahtlikuna MALTAL | Kuidas õnneseen õnnesaarele sattus ning keda ja mida ta sealt eest leidis
Rene Suurkaev on Eesti fotograaf, kes on juba mõnda aega elanud Maltale kuuluval Gozo saarel. Tänasest hakkavad Reisijuhi lugejad nii sõnas kui pildis saama osa sellest, mida ta seal täpsemalt teeb ja tunneb.
VIDEO | Sel aastal avatakse kõige tihedama liiklusega lennujaam maailmas — vaata, kus see asub ja milline välja näeb!
See uhke lennujaam avatakse juba selle aasta oktoobris. Asub ta meie suhtes väga heal positsioonil ehk meil ei saa sinna sattumine olema eriti suurt pingutust nõudev.
Reisimisest haigena: olin nii vigastatud, et ei suutnud jope lukkugi kinni panna...
Madle Timm on 24-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ning on hetkel Iraanis. Madle jagab oma mõtteid ja seik...
ÄRA PÕE | Kaheksa soovitust, kuidas reisides õnnelik olla ja oma puhkust maksimaalselt nautida
Miks on nii, et tihti peavad inimesed puhkusest puhkama? Miks reisimine tekitab stressi? Ikka sellepärast, et üritatakse kõigest väest üle oma varju hüpata ja mingeid mõttetuid ettekirjutusi järgida. Loe, kuidas palju tšillimalt reisida ja oma puhkust tõepoolest nautida.
HARULDASED KAADRID | Vaata, kuidas Põhja-Jäämerel kolm hiiglaslikku allveelaeva korraga pinnale tõusevad!
See vaatepilt paneb lihtsalt ahhetama... Tegemist on USA mereväeõppustega ICEX 2018, mille käigus need kolm ründeallveelaeva pinnale tõusevad.
Sa suudad seda! Viis nii kavalat pakkimisnippi, et ka sina õpid lõpuks kergelt reisima
Paljud meist on lootusetud ülepakkijad. Aga kõik meist saavad ise ennast kergemalt pakkijaks treenida — loe, kuidas!
Haruldane vaatepilt! Nüüd näed väga lähedalt, kui uhkelt tõuseb õhku võimas Boeing 747-400!
Haruldane on see vaatepilt sellepärast, et tavapäraselt pole võimalik nii võimsa lennuki õhkutõusu nii lähedalt jälgida. Seekord aga tõusis see British Airwaysi lennuk õhku teiselt rajalt kui tavaliselt, andes õnnelikule pealtvaatajale kauni elamuse (ja video).
EESTI 100 AARET | Legendaarne Sangaste krahv: Ah sa karjud minu peale? Ei ole mõtet, ei ma sind kuule!
Reisijuht ja Turist koostöös Muinsuskaitseametiga alustavad tänasest reisi läbi Eesti kaunimate ja põnevamate paikade. Nelja kuu jooksul käime läbi 100 Eesti paika ja objekti ning sama saad teha sina — juba õige pea läheb lahti mängimine kodulehel www.eesti100aaret.ee, mille abil saad meiega koos...
Hooaeg on käes! Palverännak õitsvasse Hollandisse võib alata
XVII sajandil nõuti Amsterdamis üheainsa haruldase tulbisibula eest 21 kilo kulda. Tänapäeval tähistatakse igal aastal õitsemise hooaja algust suure pidulikkusega.
Võta osa! Homme toimub suur Matkamess, kus avatakse EV100 juubelimatkade sari
Laupäeval, 7. aprillil kell 10 algab Tallinna Lauluväljakul kolmas Matkamess, kus tutvustatakse erinevaid viise Eestimaa avastamiseks. Keskpäeval avatakse fat-rataste võidusõiduga EV100 juubelimatkade sari, samuti saavad lauluväljakult alguse kaks esimest EV100 juubelimatka.
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Ibiza 83€, Mykonos 94€, Lyon 106€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Hollandisse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Kreekasse, Tšehhi, Prantsusmaale, Indiasse, USAsse, Taisse ja Sri Lankale.
<div>TOP 15 | Kõige sõbralikumad linnad maailmas, kus tunned end tõeliselt oodatuna — kas oled mõnes neist käinud?</div>
Millised on need kõige-kõige sõbralikumad linnad maailmas? Sellele küsimusele aitasid vastuse leida sajad tuhanded lugejad, nii et tegemist on vägagi usaldusväärse nimekirjaga.
VIDEO | Läheme retkele eriskummalisse paika — lennukite surnuaeda!
Kõndida hiiglaslike lennukite vahel, mis on oma viimse teekonna selja taha jätnud — see võib olla müstiline kogemus… Eesti keeles on taolisi paiku nimetatud nii romulateks kui surnuaedadeks, viimane kõlab paremini, sest need suured valged lennukid lebavad keset Mojave kõrbe täpselt nagu suured li...
<div>Eesti Turismifirmade Liidu kingireisidele pandi end kirja 144 000 korral! Loosimine on lõppenud — palju õnne kõigile võitjatele!</div>
Eesti Turismifirmade Liidu Eesti 100. sünnipäeva kingitustekampaania reisidele ja reisielamustele pandi end kolm nädalat väldanud kampaania jooksul kirja 144 000 korral. Täna õhtul loosib ETFL kõik kingitused välja, nende seas on nii pakette soojale maale, reisiteemalisi teenuseid kui ka elamusre...
<div>Eesti Turismifirmade Liidu kingireisidele pandi end kirja 144 000 korral! Kes on õnnelikud võitjad?</div>
Eesti Turismifirmade Liidu Eesti 100. sünnipäeva kingitustekampaania reisidele ja reisielamustele pandi end kolm nädalat väldanud kampaania jooksul kirja 144 000 korral. Täna õhtul loosib ETFL kõik kingitused välja, nende seas on nii pakette soojale maale, reisiteemalisi teenuseid kui ka elamusre...
<div>Veidrad sündmused Usbekistanis: kuidas ma ootamatult võõrale kohtingule sattusin?</div>
Madle Timm on 24-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ning on hetkel Kõrgõzstanis. Madle jagab oma mõtteid ja...
<div>Pill tuleb pika peo peale | Säästukruiis Rootsi lõppes rammusa muhu ja veendumusega, et Eestis on ikka hea elada!</div>
Reisijuhi kaasautor Sten Sang käis vahetult enne EV 100 sünnipäeva Svenssonite juures eestlaste pidutsemist jäädvustamas. Virolaste möll Tallinki hiigelpraamil sai dokumenteeritud sõnas ja pildis. Üles täheldamise käigus õnnestus reporteril hankida otsaette korralik muhk ning veenduda — meie väik...
Seiklus GRUUSIAS | Huvitaval kombel ei märganud me lauas mitte ühtegi naist ja kui üks meestest meid kiriku taha viis, saime aru, miks
Reisijuhi kaasautor Markus Holst on meile kirjutanud juba oma reisidest Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Balkanimaadesse ning rahvas nõuab juurde. Sinu ees on Markuse Gruusia reisikirja 4. osa, loe ja püsi lainel!
<div>Reisi sujuvamalt, odavamalt ja toredamini! Kuus olulist asja, mida perepuhkust planeerides silmas pidama peaks</div>
Kuidas planeerida perereisi nii, et see kulgeks sujuvalt, rahakotti suurt auku ei tekitaks ja samas oleks ka kõige pisematel pereliikmetel tore olla?
VIDEO | Pöörane! Kajakisõitja laskub alla 25meetrisest kosest
Selles uskumatus videos näeme, kuidas 29aastane kajakisõitja Lachie Carracher 25-meetrisest kosest alla tuiskab. Ta on esimene inimene maailmas, kes selle ohtliku triki sooritas!
<div>Mine uudistama! Homme selgub Kirjanike Majas eelmise aasta parim reisiraamat</div>
Kirjanike Majas kuulutatakse homme õhtul juba kümnendat korda välja aasta parim reisiraamat, mis selgub tänavu ligi paarikümne 2017. aastal ilmavalgust näinud teose seast.
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Maroko 90€, Amsterdam 99€, üheotsapilet Austraaliasse 228€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Rootsi, Norrasse, Leetu, Ukrainasse, Taani, Saksamaale, Austriasse, Belgiasse, Hollandisse, Marokosse, Itaaliasse, Austraaliasse, USAss...
Mine ja naudi kevadet! 10 parimat tasuta asja, mida Londonis teha saab
Kevad on käes ja kes ei teaks, et London on kevadeti eriti ilus! Miks mitte veeta seal üks mõnus nädalake või pikk nädalavahetus? Lennupiletid on odavad ja ka kohapeal võid üsna soodsalt läbi ajada, kui tead nautida selle linna peidetud pärle, mille nautimise eest raha ei küsita.
Riia hotellide TOP | Lahked majutusasutused otse kesklinnas, kus tasub peatuda kauem kui üks öö
Lätti on eestlastel üha enam asja ka kaugemale kui mõni kilomeeter üle piiri. Kevadine Riia kutsub nii Läti Rahvusooperi esietenduste, hoogsate poppkontsertidega kui ka romantikaga, mida pakuvad vanalinn ning jalutuskäigud ja päikeseloojangud sillerdava Daugava kallastel.
Seiklus GRUUSIAS | Saime kogeda seda tunnet, mis valdas soomlasi 90ndatel Eestit külastades — kõik on nii odav!
Reisijuhi kaasautor Markus Holst on meile kirjutanud juba oma reisidest Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Balkanimaadesse ning rahvas nõuab juurde. Täna algab Markuse reisikiri Gruusiast, loe ja püsi lainel!
Giid Askur soovitab: miks käia kordki elus ära Islandil
Paar nädalat tagasi helistas vend (käisime kolm aastat tagasi koos Islandil) ja rääkis, et küsis oma 9-aastaselt pojalt, kuhu reisima minna, äkki Türki või Egiptusesse? “Ei,” vastas poeg, “ma tahan tagasi vulkaanide maale, kus purskavad geisrid, kus lambad on nagu vatitupsud, keda kallistad, kui ...
Donatas Narmonti reisilood | Tais tuli pärast tennisemängu särgist sõna otseses mõttes vett välja väänata
Ajakirjade Jooksja ja Tennis väljaandja Donatas Narmont on terve elu sporti teinud. Spordiga on seotud ka tema reisimiskogemused ja eredamad reisihetked.
<div>Ära pelga! Eesti-Vene piiri ületamine on imelihtne, kui järgid neid kuut soovitust</div>
Venemaa piiriületust ümbritsevad mitmed hirmu- ja kuulujutud, mis ei vasta täna enam tõele, kuid probleemide kartuses ja eelarvamuste tõttu jäetakse naaberriik võimaliku reisisihtkohana sageli plaanidest välja.
Parem, kui tead! 10 lauakommet, mille vastu võõral maal mingil juhul eksida ei tohi
Eestis oskad ilmselt süüa küll, aga kas reisides saad sama hästi hakkama? Loe, mida peaksid enne erinevatesse riikidesse reisimist teadma, et sa piinlikku olukorda ei satuks.
Oleme ilusad, aga joome palju? | Viis asja, mida eestlastest Kesk-Aasias arvatakse
Madle Timm on 24-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ning on hetkel Kõrgõzstanis. Madle jagab oma mõtteid ja...
TOP 10 | Need on kõige kallimad presidendi lennukid maailmas — vaata, imetle ja kadesta!
Presidente ja muid tähtsaid ninasid peavad sõidutama ikka võimsad, luksusliku interjööriga ja üüratult kallid lennukid. See ei tähenda, et tavainimene peab nende lennukitega lendamisest suu puhtaks pühkima. Või isegi mõnel juhul, kui peab, siis vaadata tohib ikka.
<div>Võrratu kevadine KOPENHAAGEN | Õites pargid, hõrk kunst ja peadpööritavad atraktsioonid 175. juubelit tähistavas Tivolis</div>
Kevad on käes! Üks suurepärane paik selle kauni aastaaja tervitamiseks on Kopenhaagen, sest seal on juba palju soojem kui meil! Miks mitte minna koos perega näiteks aprilli koolivaheajal — loe, mida Heidi Maarja Melts Kopenhaagenist kirjutab ja sa ei suuda enam vastu panna…