Mida teha, kui ettevõtte arve sai väljastatud eraisiku nimele?
Ettevõtte omanikud ja raamatupidajad võivad kokku puutuda olukorraga, kus firma kuludesse käiv arve on ühel või teisel põhjusel vormistatud eraisiku nimele. Mida sellises olukorras pihta hakata? Mida teha, kui ettevõtte arve sai väljastatud eraisiku nimele? avaldati portaalis Rahageenius.
Erik Aru: Internetiarvustusi võltsitakse raha eest! Mis nüüd küll saab?
“Mitu pead on ikka mitu pead,” ütleb üks vanarahvalollusi. Mis siis saab, kui need mitu pead juhtuvad kõik juhmakad olema, teavad kõik, kes on Kilplasi näinud-lugenud. Erik Aru: Internetiarvustusi võltsitakse raha eest! Mis nüüd küll saab? avaldati portaalis Rahageenius.
Piiriülene investeerimine: mida panna tähele, kui tahad investeerida võõras riigis tegutsevasse idufirmasse?
Piiriülene investeerimine võib alustavale investorile tunduda keeruline maailm – tuleb arvestada nii eri riikide seadustega ja ka erineva kultuuritaustaga inimeste ja ettevõtetega, mis toob omakorda kaasa riske, aga samas ka olulisi võimalusi. Tihti võivad samasugused kaalutlused tõusetuda ka inv...
Pane tähele, pühade ajal ei saa nelja päeva jooksul pankades teha mitmeid makseid
19.–22. aprillini ei toimu nelja päeva jooksul pankadevahelisi euromakseid ega rahvusvahelisi makseid. Pane tähele, pühade ajal ei saa nelja päeva jooksul pankades teha mitmeid makseid avaldati portaalis Rahageenius.
10 laulu, mida enam õllereklaamis kasutada ei tohi
Vastavalt reklaamiseadusele peab alkoholireklaamis sisalduv teave olema esitatud tootekeskselt ja neutraalselt. Tootekesksus tähendab otseselt ja keskselt reklaamitava tootega seonduva teabe ja reklaamelementide kujutamist. Neutraalsuse kriteeriumi kohaselt peavad reklaamis puuduma iseloomulikud ...
Bolt (Taxify) kinnitab: alustame täna tegevust Peterburis
Bolt (endine Taxify) alustab täna tegevust Venemaal, käivitades esimesena teenuse viie miljoni elanikuga Peterburis, teatas ettevõte. Bolt (Taxify) kinnitab: alustame täna tegevust Peterburis avaldati portaalis Rahageenius.
Swedbanki e-kanalid võivad öösel tõrkuda
Seoses plaanipäraste IT-hooldustöödega võib 18. aprillil ehk kolmapäeva öösel vastu neljapäeva esineda tõrkeid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös. Swedbanki e-kanalid võivad öösel tõrkuda avaldati portaalis Rahageenius.
E-maksuameti töös tuleb mitmepäevane katkestus. Mida peab sellega seoses teadma?
Maksu- ja tolliameti infosüsteemide töös algab katkestus 3. mai pealelõunal ning teenused on taas töökorras hiljemalt 8. mai õhtuks. Amet annab oma soovitused, kuidas käituda, et kõik korralikult tehtud saaks. E-maksuameti töös tuleb mitmepäevane katkestus. Mida peab sellega seoses teadma? avalda...
Eesti Pank: rahapesuskandaalid võivad muuta Eesti inimestele laenamise kallimaks
Eesti Panga hinnangul võivad Põhjamaade pangagruppe tabanud rahapesukahtlustega kaasnenud mainekahju tõttu halveneda pankade rahastamistingimused, mistõttu võivad laenud muutuda kallimaks ja raskemini kättesaadavaks ka Eesti inimeste ja ettevõtete jaoks. Eesti Pank: rahapesuskandaalid võivad muut...
Ära enam arvete pärast muretse: kuidas e-arved su igapäevase asjaajamise kordades mugavamaks muudavad?
Üks tegevus, mis kedagi rõõmsaks ei tee, on arvete tasumine. Igakuised kommunaalkulud, interneti- ja telefoniarved, mõni järelmaksukohustus – pea igaüks meist peab suuremal või vähemal määral kuust kuusse arvetega tegelema. Ära enam arvete pärast muretse: kuidas e-arved su igapäevase asjaajamise ...
Otsid suveks tööd? Täna ja homme võid seda leida virtuaalsel noorte töömessil
Töötukassa eestvõttel toimub kolmapäeval ja neljapäeval online–keskkonnas virtuaalne noorte töömess “Suveks tööle”, kus pakub tööd 150 tööandjat. Otsid suveks tööd? Täna ja homme võid seda leida virtuaalsel noorte töömessil avaldati portaalis Rahageenius.
Uuring: Eestis on meestel rohkem vara kui naistel
Tallinna Tehnikaülikooli uuringust selgus, et Eesti meestel on keskmiselt 45 protsenti enam vara kui naistel ning see erinevus tuleneb suurest varade ebavõrdsusest kõige rikkamate meeste ja naiste seas, vahendab ERR. Uuring: Eestis on meestel rohkem vara kui naistel avaldati portaalis Rahageenius.
Ostukontrollid automaatkassas ei pruugi olla juhuslikud, kaks poodi jälgivad sinu ostukäitumist
Kui juhuslik see on, et sa toidupoes iseteeninduskassat kasutades satud ostukontrolli? Kas see on täiesti juhuslik või on mängus tark algoritm, mis sind profileerib ja vaatab sinu varasemat ostukäitumist? Ostukontrollid automaatkassas ei pruugi olla juhuslikud, kaks poodi jälgivad sinu ostukäitum...
300 miljonit juba koos: luksuskaubatootjad annetavad raha Notre-Dame’i taastamiseks
Guccit, Yves Saint Laurenti, Brionit ja paljusid teisi luksusbrände omav Pinault perekond teatas, et panustab eile põlenud Notre Dame’i katedraali taastamisse 100 miljonit eurot. 300 miljonit juba koos: luksuskaubatootjad annetavad raha Notre-Dame’i taastamiseks avaldati portaalis Rahageenius.
Mis on pangagarantii ja kuidas see su äri ajamist lihtsamaks saab muuta?
Lisaks igapäevateenustele pakub LHV pank ka huvitavaid tooteid just ettevõtetele. Selleks, et äri ja asjaajamine sujuksid ladusamalt, on välja mõeldud mitmed kaubanduse rahastamise tooted. Siia alla kuuluvad väiteks garantiid ja akreditiivid, mis kasvatavad omavahel tundmatute partnerite vahel us...
Madis Müür: Kibestunud keskealised ehk lumehelbekeste kaitseks
Esimesed kirjalik­ud tõendid nooruse hukas olemise kohta pärinevad juba Rooma ajast. Tõenäoliselt aga on tegu veelgi varasema bioloogilise ja psühholoogilise protsessiga, arvatavasti olid asjalood sedapsi juba kiviajal, kivide leiutamise aegu. Ja milleks siis Eesti aladelgi Kunda kandis kammima h...
Tahtsin K-rauta veebipoest tellida aiakäru, kuid sattusin hoopis Gucci parfüümi otsa
Värske maalapi omanikuna on pidevalt vaja osta ehituspoest igasugust tehnikat. Küll reha, aiakäru ja värvimiseks pintsleid. Tahtsin K-rauta veebipoest tellida aiakäru, kuid sattusin hoopis Gucci parfüümi otsa avaldati portaalis Rahageenius.
Rahahädas uus valitsus viib ilmselt ellu ainult ühe lubaduse, ja see ei ole Keskerakonna oma
Reformierakond sai kõige rohkem hääli, EKRE sai juurde kõvasti kohti ja bravuuri, Keskerakond sai lootuse säilitada peaministrikoht ja sotsid said valusa kaotuse. Rahahädas uus valitsus viib ilmselt ellu ainult ühe lubaduse, ja see ei ole Keskerakonna oma avaldati portaalis Rahageenius.
Piltuudis: Eesti kurk ei olegi kaks korda kallim!
Võib kõlada absurdselt, aga see, et Eesti kurk maksab sama palju kui Poola kurk, on omaette sündmus. Piltuudis: Eesti kurk ei olegi kaks korda kallim! avaldati portaalis Rahageenius.
Martin Repinski 14 400 eurone hüvitis võib siiski maksumaksjale jääda
Eelmisel nädalal Riigikokku siirdumisega seoses ametist lahkuvale Jõhvi vallavanemale Martin Repinskile ebaseaduslikult nelja palga suuruse hüvitise määranud volikogu kaalub nüüd otsuse tühistamist. Martin Repinski 14 400 eurone hüvitis võib siiski maksumaksjale jääda avaldati portaalis Rahageenius.
Otsid huvitavat tööd? Eesti idufirmad pakuvad sulle sel aastal 800 kohta
Eestis on kokku ligikaudu 500 idufirmat. Aasta jooksul vajab neis täitmist vähemalt 800 ametikohta. Näiteks Bolt (Taxify) on korduvalt öelnud, et võtaks päevapealt tööle 100 spetsialisti. Otsid huvitavat tööd? Eesti idufirmad pakuvad sulle sel aastal 800 kohta avaldati portaalis Rahageenius.
Pangad: Laenupuhkust võttes sinu intressi ei muudeta
Eestis tegutsevad laenu andvad pangad tunnistavad, et laenupuhkust võttes intressi kindlasti mitte ei muudeta. Pangad: Laenupuhkust võttes sinu intressi ei muudeta avaldati portaalis Rahageenius.
Erik Aru: Ärge nähke und, eestlastel pole mingeid sääste
Nii Eesti rahandusliku stabiilsuse kui ka teise pensionisamba ümber vaieldes kerkib tihti argument, et siinsed kodumajapidamised on justkui päris osavad omal algatusel säästjad, mis kajastub ka nende hoiuste mahus. Erik Aru: Ärge nähke und, eestlastel pole mingeid sääste avaldati portaalis Rahage...
Kolm nippi, kuidas saad eelarvest kinni pidada
Väga lihtne on paika panna enda jaoks plaan oma rahaasjade haldamiseks ning eelarves püsimiseks. Hoopis keerulisem on seda ka reaalses elus jälgida. Siin on mõned nipid, mis aitavad kergemini seda teha. Kolm nippi, kuidas saad eelarvest kinni pidada avaldati portaalis Rahageenius.
Eesti prokuratuur hakkab uurima Browderi teadet Swedbanki asjus
Täna selgus, et prokuratuur hakkab Swedbankiga seotud rahapesukahtlusi uurima Danske Banki asja raames. Eesti prokuratuur hakkab uurima Browderi teadet Swedbanki asjus avaldati portaalis Rahageenius.
Tähelepanu: SEB e-kanalid võivad öösel mitte töötada
Seoses plaanipäraste IT-süsteemide hooldustöödega võib 13. aprillil ehk reede öösel vastu laupäeva esineda SEB e-kanalite töös häireid. Tähelepanu: SEB e-kanalid võivad öösel mitte töötada avaldati portaalis Rahageenius.
Kas maksaksid elektritõuksi rendi eest pooleteist kordse taksosõidu hinna?
Rahageeniuse arvutus näitab, et kui Eestis tuleksid elektritõukerattad tänavatele Soome või Pariisi hindadega, oleks nendega sõitmine oluliselt kallim kui teha sama ots Bolti taksoga. Kas maksaksid elektritõuksi rendi eest pooleteist kordse taksosõidu hinna? avaldati portaalis Rahageenius.
Kuidas juhtinvestorid oma rahale uut kodu valivad: meeskond, õnn ja veidi maagiat
Mitmed nimekad Euroopa varajase faasi investorid peavad investeerimisobjektide valikul oluliseks tugevat meeskonda, nende juhtimispõhimõtteid ning valdkonna tundmist. Samas peab projekt neis ka kirge tekitama. Kuidas juhtinvestorid oma rahale uut kodu valivad: meeskond, õnn ja veidi maagiat avald...
Coop Pank liitus välkmaksete süsteemiga
Coop Pank võttis alates teisipäevast, 9. aprillist, kasutusele välkmaksete süsteemi, mis lubab sellega liitunud pankade klientidel teha ning vastu võtta kuni 15 000-euroseid pankadevahelisi rahaülekandeid sekunditega. Coop Pank liitus välkmaksete süsteemiga avaldati portaalis Rahageenius.
Ettevaatust, Swedbanki nimel saadetakse kahtlasi SMS-e!
Täna pärastlõunal hakkasid levima kahtlase sisuga SMS-id, mille saatjaks on näiliselt Swedbank ja mis suunavad veebilehele, mis on Swedbanki kodulehega väga sarnane, teavitab pank. Ettevaatust, Swedbanki nimel saadetakse kahtlasi SMS-e! avaldati portaalis Rahageenius.
Pingerida: kas sinu tööandja on nende seas, kes maksavad riigile enim makse?
Kõige rohkem maksti I kvartalis tööjõumakse Swedbanki töötajate eest – 7,5 miljonit eurot. Pangas töötab kaks ja pool tuhat inimest, seega maksti ühe töötaja pealt keskmiselt 3000 eurot. Eelmisel aastal kokku tasus Swedbank kokku tööjõumakse 29 miljonit eurot. Pingerida: kas sinu tööandja on nend...
Ekspert: võõrtööliste lahkumine lööks hinnad lakke ja koolide ehitus jääks seisma
Kui piirame intensiivselt välismaist renditööjõudu, siis tõuseb ehitushind hüppeliselt ja paljud ühiskondlikult olulised objektid jäävad üldse toppama, prognoosib 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter. Ekspert: võõrtööliste lahkumine lööks hinnad lakke ja koolide ehitus jääks seisma avaldati por...
Kas teadsid, et Bolti/Taxifyga saab juba praegu toitu tellida?
Asjassepühendatud saavad juba praegu Boltiga toitu tellida, enne kui firma suvel vastava teenusega välja tuleb. Selleks pole vaja muud, kui natuke suhtlemist. Kas teadsid, et Bolti/Taxifyga saab juba praegu toitu tellida? avaldati portaalis Rahageenius.
Raamatupidaja selgitab: kuidas tasub asju ajada, kui on vaja pidevalt välisvaluutas arveid maksta?
Vahel võib ette tulla, et ettevõttele esitatakse tehtud töö eest arve, mille maksmist eeldatakse välisvaluutas või vastupidi – tehtud töö eest tasutakse näiteks dollarites. Grow Finance’i partneri Ulvi Tallo sõnul ei ole välisvaluutas arveldamine sugugi keeruline, tegelikult isegi väga lihtne. Ra...
Järjest rohkemaid eestlasi enam ei motiveerigi raha
Eesti Panga asepresidendi Ülo Kaasiku sõnul eelistab tänu sissetulekute kasvule ja maksupoliitika muudatusele üha enam inimesi töötada osaajaga. Järjest rohkemaid eestlasi enam ei motiveerigi raha avaldati portaalis Rahageenius.
Võitsid lotoga või said päranduse? Mida teha, kui pangakontole tekib järsku suur summa raha
Kindlasti on paljud mõelnud, mida kõike korda ei saadaks, kui võidaks paar miljonit eurot loteriiga. Loto naeratab vaid vähestele ja võib-olla ongi see hea, sest kui vaadata statistikat, siis 80% loteriivõitjatest on viie aasta jooksul veel vaesemad kui nad olid enne võitu. Õigesti käitumise puhu...
Sooduspensionite kaotamisega võidaks iga pensionär 130 eurot aastas
Kas teadsid, et klišeesöövitaja, pinnariisuja, äärevalvur ja tablettija saavad Eestis soodustingimustel pensioni? Sooduspensionite kaotamisega võidaks iga pensionär 130 eurot aastas avaldati portaalis Rahageenius.
Eesti tudengitel on tööle kandideerides kaks põhilist hirmu
Kui ühelt poolt kurdavad tööandjad kandidaatide vähesuse üle, siis tudengite suurim hirm uuele töökohale kandideerimisel on tihe konkurents tööturul. Eesti tudengitel on tööle kandideerides kaks põhilist hirmu avaldati portaalis Rahageenius.
Kuidas läheb LHV noorte mõttepangal ja noortekaardil?
Noori finantsmaailmast huvituma panemine ei ole sugugi kerge, kuid LHV noorte mõttepanga üheks eesmärgiks ongi noorte kaasamine finantsteemadega seotud aruteludesse ja finantshariduse jagamine. Nüüd on see mõttekoda ka kahe inimese võrra kasvanud. Kuidas läheb LHV noorte mõttepangal ja noortekaar...
Fotod: lennujaamast kesklinna veetud sularaha tõi taevasse kopterid
Eesti Panga pressiesindaja Viljar Rääsk kinnitas, et täna Tallinna kesklinna kohal põrisenud kolm kopterit turvasid lennujaamast panka toimunud sularahavedu. Fotod: lennujaamast kesklinna veetud sularaha tõi taevasse kopterid avaldati portaalis Rahageenius.
Vaata, kus elavad kõige ettevõtlikumad eestlased
Aastaid alustavaid ettevõtteid toetanud EAS lõi numbrid kokku ja selgus, et alates 2011. aastast on starditoetust saanud ligi 1800 projekti. Kokku on alustavaid ettevõtjaid toetatud 17,6 miljoni euroga, keskmine toetus on 10 000 euro ringis. Vaata, kus elavad kõige ettevõtlikumad eestlased avalda...
Sõda juurviljaletis: Miks on Soome kurk Eesti omast kaks korda odavam?
Ja täpselt nii ongi. Eesti pikk kurk maksab siinses marketis 4,49, Soome põhimõtteliselt sama pikk kurk aga 2,19. Sõda juurviljaletis: Miks on Soome kurk Eesti omast kaks korda odavam? avaldati portaalis Rahageenius.
Populaarne lasteriiete tootja sulgeb Eestis kauplused ja kohaliku e-poe
Kümme aastat Eestis kohaliku juhtimise all tegutsenud Rootsi lasteriiete firma Polarn O. Pyret teatas klientidele saadetud kirjas, et sulgevad siinse frantsiisikontori ja asuvad edaspidi Eesti tegevust kontrollima otse peakontorist. Populaarne lasteriiete tootja sulgeb Eestis kauplused ja kohalik...
Raamatupidaja selgitab: Kas Oleg Grossi kombel sularahas palga maksmine on legaalne?
Möödunud nädalal jõudis läbi “Pealtnägija” saate avalikkuseni info, et Oleg Gross maksab osadele oma ettevõtte töötajatele palka sularahas. Gross kinnitas osadele töötajatele sularahas maksmist ka ise ning ütles, et kõik on legaalne. Raamatupidaja selgitab: Kas Oleg Grossi kombel sularahas palga ...
Toomas Annus saab Merkost 8,3 miljonit eurot
Eesti üks rikkamaid mehi, ehitusfirma Merko suuromanik Toomas Annus saab 2018. aasta eest ettevõttest 10 miljonit eurot dividende. Toomas Annus saab Merkost 8,3 miljonit eurot avaldati portaalis Rahageenius.
Noorte esimene töökoht – kättevõtmise asi!
Kuigi noortel on vähe töökogemust, siis hea pealehakkamise korral on tööleidmine alati võimalik. Alustada võiks näiteks praktikast, vabatahtlikust tegevusest või hooajatööst. Noorte esimene töökoht – kättevõtmise asi! avaldati portaalis Rahageenius.
Võrdleme: kui palju saavad Eesti lapsed taskuraha Skandinaaviaga võrreldes?
Kolm neljast Skandinaavia vanemast annab oma 8-14 aastastele lastele taskuraha. Keskmiselt saavad lapsed 24 eurot kuus, riigiti on see aga päris erinev. Võrdleme: kui palju saavad Eesti lapsed taskuraha Skandinaaviaga võrreldes? avaldati portaalis Rahageenius.
Rahageeniuse analüüs: Kas II pensionisambaga rahaga tasuks oma laenud ära maksta?
Kiire intressimäärade võrdlus näitab, et eluasemelaenu tagasimaksmiseks pensioniraha kasutada mõtet ei ole. Kõrge intressiga väikelaenu puhul võib see vähemalt esmapilgul matemaatiliselt tulus olla. Rahageeniuse analüüs: Kas II pensionisambaga rahaga tasuks oma laenud ära maksta? avaldati portaal...
Eestlasena kaotad haiguslehel olles rohkem kui lõunanaabrid
Eestlased kaotavad haiguslehel olles lätlaste ja leedukatega võrreldes suurema tüki oma sissetulekust. Nii selgus Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse analüüsist. Eestlasena kaotad haiguslehel olles rohkem kui lõunanaabrid avaldati portaalis Rahageenius.
Esimesed GDPR trahvid on siin: miljonid eurod ebapiisava selgituse eest
Maikuu lõpus möödub juba aasta isikuandmete kaitse määruse jõustumisest ning kuigi Eestis on Andmekaitse Inspektsioon olnud tagasihoidlik, on mujal Euroopas määratud juba üle 90 trahvi. Eriti aktiivsetena paistavad silma Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa andmekaitseasutused. Seega Eesti ette...