Tauri Tallermaa: saan 300-leheküljelise raamatu läbi lugeda vajadusel kolme tunniga
Mälu- ja kiirlugemise treener Tauri Tallermaa on kirja pannud haarava teose «Ajulugu», mis jutustab ühe aju kujunemise loo nii, nagu tema seda mõistab. Lugeja saab teada, kuidas aju areneb, õpib, kogeb ja probleeme lahendab eluetappide kaupa.
Postimehe romaanisarjas ilmus Sylvia Plathi ainsaks jäänud romaan «Klaaskuppel»
Selle aasta septembris ilmumist alustanud eriilmelisi ja mõtlemapanevaid lugemiselamusi pakkuv Postimehe kirjastuse romaanisari on jõudnud kuuenda raamatuni, milleks on Sylvia Plathi ainus romaan «Klaaskuppel».
Mait Nilson kirjutas raamatu sellest, kuidas ta isetehtud amfiibautoga ümber maailma seikles
Kirjastuselt Tammerraamat on ilmunud Mait Nilsoni unikaalne reisilugu «Autoga ookeanile. Amphibear».
Peep Vainu 10 taipamist keskea kohta raamatust «Keset elu»
Hiljemalt keskeas kerkivad üles mitmed küsimused, millele inimene pole seni tahtnud või osanud vastata. Mõned mõtlevad elu keskpaigale omastele asjadele juba kolmekümneselt, teised hiljem.
Bill Gatesi 5 raamatusoovitust pühadeajal lugemiseks
Microsofti asutaja, arvutitehnoloogia teerajaja ja raamatute autor Bill Gates on hinnatud raamatusoovitaja. Ka nüüd jagas ta vihjeid, milliseid raamatuid jõuluajal kätte võtta.
Jolabokaflod – omapärane Islandi jõulukomme, mis võiks mujalgi maailmas kanda kinnitada
Islandil on väärt jõulukomme, millest tasub eeskuju võtta. Kingi sinagi tänavu oma lähedastele raamatuid, et saaksite jõuluõhtul üheskoos õhinaga uusi raamatuid lugeda.
Eia Uus: tänu lasteraamatutele sai ju minustki kunagi lugeja, ja tänu sellele kirjanik
Nädala lõpus ilmub Postimehe Kirjastuselt Eia Uusi esimene lasteraamat «Seitsme maa ja mere taha», mille esitlus toimub 15. detsembril Eesti Rahva Muuseumis. Raamat sündiski tänu ERMi muinasjutunäitusele.
Mida teha kingitud raamatuga, mis üldse ei meeldi?
Pühadeaeg on kohe käes ja kuna eestlastele meeldib raamatuid kinkida, on väga suur tõenäosus, et sinagi saad jõuluks mõne raamatu inimestelt, kes sind päris hästi ei tunne. Nii võib kingitus tunduda päris igav.
Kui hästi tunned neid kuulsaid jõululugusid?
Jõuluaeg on üks väga eriline aeg, mil mõeldakse rohkem inimlikele väärtustele ja südamesoojusele. Paljuski tuleb see teemaks jõululugudes, mida me oma lapsepõlvest hästi mäletame. Või kas ikka mäletame?
Noorteromaan, kust ei puudu mõrv ja sünged saladused
Raamatublogija Mariann Vendelin kirjutab, et tänu teiste soovitustele tekkis tal suur huvi Karen M. McManuse teose «Üks meist valetab» vastu. Raamat loetud,kirjutas ta sellest ka teistele.
«See tüüp teeb kõik täpselt nii, nagu teha ei tohi, ja võidab ometi»
Loe katkendit Loomingu Raamatukogus ilmunud Jean Echenozi romaanist «Jooks». «Jooks» on lugu legendaarsest Tšehhi jooksjast Emil Zátopekist, kes 1948–1954 purustas järjepanu pikamaajooksu distantside maailmarekordeid, võitis olümpiamedaleid ja leiutas väidetavasti lõpuspurdi.
Vaata otse: Stig Rästa esitleb tujutõstvat raamatut «Hakitud kalamari»
8. detsembril jõuab poodidesse Stig Rästa raamat «Hakitud kalamari», mille on illustreerinud Marko Mäetamm. Postimees teeb esitlusest otseülekande.
«Miks see galaktika saatust suunav kõikvõimas nähtamatu käsi ei hoidnud ära surma ja hävingut?»
Kuku raadio selle nädala järjejutuks on Heinrich Weinbergi «Patrioot» ulmeantoloogiast «Isaac Asimov 100», kirjastuselt Viiking. Loeb Priit Rand.
Eia Uus esitles romaanivõistlusel kolmanda koha pälvinud teost «Tüdrukune»
5. detsembril toimus Solarise Apollos kirjanik Eia Uusi romaani «Tüdrukune esitlus». Esitlusel vestles autoriga Jim Ashilevi.
Inglismaal on audioraamatud e-raamatutest juba popimaks muutumas
Deloitte uuring näitab, et 2020. aastal müüakse tõenäoliselt Inglismaal audioraamatuid rohkemgi kui tavalisi e-raamatuid.
Eia Uus uuest romaanist: ema ütles lugedes, et tal on mu pärast häbi
Kirjanik Eia Uus on välja andnud uue raamatu «Tüdrukune», mille käsikiri saavutas Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel kolmanda koha. Raamat on nii provokatiivne ja ehe, et ainuüksi selle katkendi lugemine põhjustas Saksamaal toimunud kirjandusõhtul nõnda palju mõtteainet, et vestlusosalised u...
Galerii: Tene Laul esitles kauaoodatud esimest raamatut «Tähtkujude salapära»
3. detsembril esitles Tene Laul Solarise Apollos oma esimest raamatut «Tähtkujude salapära».
Vaata otse: Hannes Võrno esitleb uut raamatut «33 kohtumist»
Tuntud saatejuht Hannes Võrno andis välja uue raamatu «33 kohtumist». 4. detsembril kell 18 toimub Solarise Apollos raamatuesitlus, millelt Postimees teeb otseülekande.
Anu Aun raamatust «Eia seiklus Tondikakul»: seal on stseene, mis tuli filmist välja jätta
Kuku raadio saates Intervjuu käis külas Anu Aun, kes andis äsja koos illustraator Sirly Oderiga välja raamatu «Eia seiklus Tondikakul». Stuudios tõdes autor, et kuigi raamatus on samad lood, mis filmis «Eia jõulud Tondikakul», esineb seal siiski stseene, mis filmi ära ei mahtunud. Kuula saadet!
Urmas Klaas soovitab raamatut, mida on just jõuluajal hea lugeda
Alates novembrist hakkas Kirjanduslinn Tartu jagama lugemissoovitusi. Kui möödunud kuul sai sõna Tartu linnakirjanik Vahur Afanasjev, siis seekord soovitab lugemist linnapea Urmas Klaas.
Algas 2019. aasta kauneimate raamatute konkurss
Alates tänasest kuni 6. jaanuarini saab esitada konkursile 25 kauneimat Eesti raamatut 2019. aastal Eesti kirjastajate välja antud, Eesti kunstnike kujundatud ja illustreeritud ning Eestis trükitud väljaandeid.
Uus reisijuht annab hea ülevaate olulistest Eesti mõisatest
Eesti maastikku kaunistavad sajad pilkupüüdvad mõisakompleksid. Mõisate hiilgeaegadel oli Eestis koguni kaks tuhat erinevat mõisa-südant, mille ajalugu on kirev ja vähemalt kaheksa sajandit pikk.
Berit Sootak esitleb uut noorteraamatut «Viimane hingelind»
Kirjanikest abielupaari Indrek Hargla ja Heli Illipe-Sootaki tütar Berit Sootak on kirja pannud põneva noorteromaani «Viimane hingelind», mille esitlus toimub 15. detsembril kell 14 Viimsi Keskuse Apollos. Raamatust vestleb autoriga eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kirsi Rannaste.
Mälutreener Tauri Tallermaa esitleb raamatut «Ajulugu»
Kõik huvilised on oodatud 12. detsembril kell 18 Tauri Tallermaa raamatu «Ajulugu» esitlusele Solarise Apollosse. Esitlusel vestleb autoriga Sten Teppan.
Raamatute müügiedetabelis on alanud tihe rebimine
Apollo raamatupoodide müügiedetabeli tipus on lai valik häid teoseid, mida kingikotti pista. Kes oma ostud varakult ära teeb, pääseb jõulustressist!
Galerii: Eia jõuluseiklustest Tondikakul sündis imearmas lasteraamat
1. detsembril esitleti Solarise Apollos Anu Auna raamatut «Eia seiklus Tondikakul», millele on loonud imekaunid illustratsioonid Sirly Oder. Esitluselt olid kohal ka filmi peaosatäitjad Paula Rits («Eia») ja Siim Oskar Ots («Ats»).
Katkend Imbi Paju raamatust: 1939. aasta pahaendeline idüll
Imbi Paju 12 aastat tagasi ilmunud dokumentaaljutustus «Tõrjutud mälestused», mis kirjaniku perekonnaloo kaudu näitab, kuidas Nõukogude okupatsiooni ajal oli üksikinimene sunnitud silmitsi seisma poliitilise kurjusega, on ilmunud tänaseks kaheksas keeles ja seda võib auga nimetada Eesti ajaloo- j...
Nädala raamat: kõige hämmastavamad, ilusamad ja asendamatumad organid
Kuku raadio selle nädala raamat on Kai-Michael Beeh «Kopsude hämmastav maailm» kirjastuselt Varrak.
«Hitrovo gurmaanid armastasid jäänustega maiustada»
Kuku raadio selle nädala järjejutuks on katkendid Vladimir Giljarovski teosest «Moskva ja moskvalased» kirjastuselt Tänapäev.
Selgus aasta kõige omanäolisem lasteraamat
Eesti Lastekirjanduse Keskus andis 28. novembril 2019 üle Aasta Rosina auhinna möödunud aasta kõige omanäolisemale lasteraamatule. Kõigist keskuse töötajatest koosnev žürii valis tunnustuse vääriliseks Ilmar Tomuski kirjutatud ja Priit Pärna piltidega «Kõrvalised isikud».
Galerii: Sulev Vedler esitles teost «Pestud miljonid», mis paljastab, kuidas Eestist sai põhjamaa pankade rahapesula
28. novembril toimus Solarise Apollo raamatupoes Sulev Vedleri raamatu «Pestud miljonid» esmaesitlus, kus Sulev Vedler, Kalle Muuli ja Valdo Randpere rääkisid raamatu saamisloost.
Kris Lemsalu esitleb Veneetsia biennaalil Eesti paviljoni raamatut «Birth V - Hi and Bye»
Kris Lemsalu esitleb 5. detsembril algusega kell 18 Economy hotelli esimesel korrusel asuvas Q Argentina Grillis raamatut «Birth V - Hi and Bye». Raamat paneb piduliku punkti Eesti paviljonile 58. Veneetsia kunstibiennaalil.
Galerii: Piret Veigel esitles vahvat lasteraamatut «Piparkoogitegu»
27. novembril esitles Piret Veigel Solarise Apollos lasteraamatut «Piparkoogilugu». Autoriga vestles Pille Petersoo.
Steve Jobsi tütre mälestusteraamatus on isa oluline kõrvaltegelane
Mälestusteraamat on väga enesekeskne žanr. Selles on peategelane, autor, ja kõrvaltegelased, kes tiirlevad tema ümber ning need rollid oleks justkui algusest peale kindlalt jaotatud. Selles raamatus ei ole nii.
Marju Kirsipuu raamatusoovitused: väga huvitavad raamatud, mis oskavad lugejat üllatada
Kuku raadio saates Intervjuu soovitab uuemaid raamatuid Marju Kirsipuu, kes on stuudiosse kaasa võtnud terve virna häid teoseid. Kuula saatest, mida soovitab Marju lugeda!
Lauri Räpp raamatust «Minu Tartu»: Tartu on väljast väike, seest suur
Elmari hommikujuttu külastas Lauri Räpp, kes andis just välja raamatu «Minu Tartu». Saates selgitas autor oma kirjutamise meetodeid ja avaldas arvamust, mis või kes on tema meelest Tartu vaim. Kuula saadet!
Mis toimub meie mõistatuslikus ajus?
Aju on kõige vaimustavam, keerukam ja mõistatuslikum organ, mida me teame.
Üllatav tõsiasi: 5 filmi, mida peetakse raamatust paremaks
Sageli öeldakse, et raamat on parem kui selle põhjal vändatud film. Aga kas see on alati tõsi?
Eesti lasteluule säravad tähed on nüüd koondatud ühte vahvasse kogumikku
Leelo Tungla koostatud lasteluuleantoloogia «Igal pool on ainult tähed» koondab lasteluuletusi enam kui kuuekümnelt eesti autorilt.
Kaltsakad jäävad kaltsakateks
Narkomaailm oma hirmsate tagajärgede, üledooside ja surmadega on ohtlik, julm ja reetlik. See on koletu äri, kus keerutatakse miljoneid. Kes seisab selle kõige taga? Kuidas tegutsevad bossid, vahendajad ja narkomuulad? Vene ajakirjanik Aleksandr Barinov on kirjutanud seda varjatud maailma kujutav...
«Kozlovi Eesti-visiidil olid tagajärjed, mida üldsus ei osanud tema Tallinnas käimisega seostada»
Loe katkendit Sulev Vedleri äsja ilmunud raamatust «Pestud miljonid» kirjastuselt KAVA. Sulev Vedler on hea sulega ja haaravalt kirja pannud raamatu, mille võib tinglikult jagada kaheks. Esimeses pooles kirjeldab autor ajaloolist ja geograafilist tausta Eesti sattumiseks rahapesuhuviliste radaril...
Bretagne’st ja bretoonidest õdusas krimkas, kus kuritegu on vaid loo skelett
Komissar Dupini krimilood on pigem elustiiliraamatud, mis tutvustavad bretoonide hinge ja olemust.
Marge Pärnits esitleb uut luulekogu «Sinine värv on otsas»
Teisipäeva, 3. detsembri õhtul kell 18 esitletakse Tartus Marge Pärnitsa uut luulekogu «Sinine värv on otsas». Esitlus toimub Karlova kultuurseimas lokaalis Barlova.
Kasvamine julmal kümnendil: koolilaste rahutused, raamatute hävitamine, kaaslaste kadumine...
Ene Hion lõpetas 1939. aasta kevadel Tartus esimese klassi. Tema äsjailmunud mälestusteraamatus «Julm kümnend. 1940–1950 teismelise silmadega» meenutab toda kevadet klassipildil, kus Ene ja ta kaaslased on rõõmsalt elevil. Kõik on alles ees, kohe algab suvevaheaeg.
Arvustus. Paeluv ja lugema sundiv, põhjalik ja mitmekülgne
Ehkki kogu meie elu möödub ühes ja samas kehas, pole peaaegu kellelgi meist aimu sellest, kuidas see toimib ja mis toimub selle salapärases sisemuses.
Ilmunud on erootiline ja avameelne päevikuformaadis romaan «Henry ja June»
Postimehe romaanisarjas ilmunud tõsielusündmustel põhinev päevikuformaadis romaan «Henry ja June» on erootiline ja avameelne üleskirjutus Anaïs Nini seksuaalsest eneseavastusest.
Raamatute edetabeli vallutas Indrek Hargla uus ajalooline kriminaalromaan
Aasta lõpus tuleb välja väga palju head uut eesti kirjandust. Ühtlasi tähendab see tihedamat rebimist müügitopis, kus nüüd on peale jäänud Indrek Hargla värskelt ilmunud romaan «Apteeker Melchior ja Pilaatuse evangeelium». Vaata allolevatest tabelitest lähemalt, milliseid raamatuid eestlased kõig...
Paavo Matsin esitleb romaanivõistluse võiduteost «Kongo tango»
Kirjanik Paavo Matsin esitleb kolmapäeval, 27. novembril kell 18 Eesti Kirjanike Liidu Musta laega saalis romaanivõistlusel esikoha saanud romaani «Kongo tango».
Eestisse tuleb menuraamatu «Rännak» autor Brandon Bays
Tallinnas toimub 1.-3. maini seminar, kus kõneleb menuraamatu «Rännak» autor Brandon Bays ja Arnold Timmerman. Tegemist on rännakumeetodi praktilise baaskoolitusega, kus saadakse isiklik kogemus meetodist ja omandatakse oskused igapäevaeluks kasutamiseks.
Hannes Võrno: Tallinna TV oli nagu pornoajakiri, mida paljud vaatasid, kuid mille vaatamist seltskonnas ei peetud heaks tooniks
Saatejuht Hannes Võrno annab välja uue raamatu, mis jõuab poodidesse 25. novembril. Raamatuesitlus toimub 4. detsembril kell 18 Solarise Apollos.