«Mul on vaja, et keegi mu kõrval oleks. Päris kõrval. Muidu ei soojene ma üles»
Kuku raadio selle nädala järjejutuks on katkendid Jevgeni Vodolazkini teosest «Aviaator», Postimehe kirjastuselt.
Tänapäevased raamatukogud pakuvad tohutult võimalusi, millest eestlased end teadmatusest ilma jätavad
Raamatukogu peamine eesmärk on muidugi laenutada lugejatele välja raamatuid. Kuid kaasaegsed suuremad raamatukogud pakuvad ka väga palju muid teenuseid – näiteks saab seal õppida keeli ja nutiseadmete kasutamist, laenata endale koju pille, vaadata filme, külastada kontserte, osaleda lugemisklubid...
Nädala raamat: väga hea toiduvalmistamise teaduse käsiraamat, mis lugejat ei kohuta
Kuku raadio selle nädala raamat on Stuart Farrimondi «Gastronoomia, Praktilised küsimused. Teaduslikud vastused» kirjastuselt Koolibri.
Teadlaste ööl tuleb esitlusele raamat «Teadus kolme minutiga»
Teadlaste ööl (reedel, 27. septembril) esitletakse teaduste akadeemias kogumikku «Teadus kolme minutiga 2017–2019».
«Robinsoni esimene mõte oli, et keegi on tuumapommi plahvatama pannud»
Loe katkendit Sergi Plohhi põnevikuna kirjutatud ajaloolisest romaanist «Tšornobõl. Tuumakatastroofi ajalugu».
Viis põhjust, miks petmine võib mõnikord abielule kasulik olla
Henry VIII ja Anne Boleyn, Elizabeth Taylor ja Richard Burton, Monica Lewinsky ja Bill Clinton... Armuafäärid ja truudusemurdmine on ilmselt sama vanad kui abielu või muud monogaamsusele rõhuvad liidud. Kuigi abielurikkumist peetakse tabuks, võib see juhtuda ühel või teisel põhjusel meie kõigiga.
Marju Kirsipuu raamatusoovitused: fantaasiarikkaid jutte mitmeks õhtuks
Marju Kirsipuu on uute raamatute seast välja valinud neli põnevat teost, mida ta Kuku raadio saates Intervjuu teistelegi tutvustab. Kuula saadet!
Ilmus kõhedusttekitav lugu Euroopa raskeimast tuumakatastroofist
Postimehe kirjastuselt on ilmunud Sergi Plohhi «Tšornobõl. Tuumakatastroofi ajalugu»
Toomas Vindi «Täiskasvanute mängud» koosneb kolmest menuromaanist
Kirjastuselt Tulikiri on ilmunud Toomas Vindi «Täiskasvanute mängud». Teos koosneb kolmest eraldiseisvast varem ilmunud menuromaanist, mida võiks nimetada Helger Tepneri triloogiaks.
Pildid ei valeta: kõige veidramad asjad, mida inimesed järjehoidjatena kasutavad
Don’t have a bookmark? Try using a taco. (Actual photo of an actual book found in the book drop at my library in Indiana a few years back) pic.twitter.com/yU9jrKoFkF— Amanda Mae 🧷 (@miss_amandamae) September 14, 2019 Twitteris on lahti läinud põnev algatus – raamatukoguhoidjad avaldavad, mis on k...
Arvustus. Selles raamatus on kõike
Külli Trummal arvustab Tänapäeva Punase raamatu sarjas ilmunud Grigori Služiteli teost «Saveli päevad».
«Mul on nii kahju, Rachel, aga mul on sulle kohutav uudis. Ma röövisin su tütre»
Loe katkendit Adrian McKinty psühholoogilisest põnevikust «Kett». Su telefon heliseb. Sulle teatatakse, et su laps on röövitud ja sina pead tema vabastamiseks röövima ühe teise lapse. Kui sa seda ei tee, siis su laps tapetakse. Kui sa politseisse lähed, siis su laps tapetakse. Kui sa kunagi selle...
Dan Brulé raamatus «Lihtsalt hinga»: selleks, et su keha puhata saaks, pead mõtlemise vaigistama
Kas sulle meeldiks, kui sa saaks elus kõike juhtida pelgalt oma hingamist kohandades? Raamatus «Lihtsalt hinga» tutvustab tuntud hingamistöö edendaja Dan Brulé erinevaid hingamistehnikaid, mille abil ta on enam kui viiekümnes riigis aidanud inimestel ärevust maandada, edukam ja tervem olla.
Raamatusoovitus: neli noort inimest ja üks ohtlik armastuskiri
Lucinda Riley kogub Eestis populaarsust seitsme õe sarja raamatute tõlke tõttu. Positiivse vastukaja tõttu otsustas tema loominguga lähemalt tutvuda ka raamatublogija Mariann Vendelin, kes luges romaani «Armastuskiri».
Mõtlemapanev teos koeraomanikule, kes ihkab oma lemmiku kohta lugeda midagi kaasaegset
Kirjastuselt Tänapäev on ilmunud Alexandra Horowitzi põnev teos «Koerad ja meie».
9 inspireerivat tsitaati Robin Sharma teosest «Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari»
Menukirjanik Robin Sharma tuleb 5. novembril Eestisse. Avaldame sel puhul väljapaistvamaid tsitaate tema raamatust «Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari».
Veiko Märka esitleb uut vaimukat lasteraamatut
Kõik huvilised on oodatud raamatu «Kuidas kuud endale mütsid said» esitlusele 26. septembril kell 17 Solarise Apollosse. Raamatut esitlevad Veiko Märka ja Karel Korp ning nendega vestleb Wimberg.
Bea Johnson õpetab eestlastele viit sammu, kuidas elada prügivabalt
17. septembril külastab Eestit jäätmeteta elustiili eestkõneleja Bea Johnson, et tutvustada siin oma raamatut «Jäätmeteta kodu. Kuidas elada prügivabalt?», mis on nüüd saadaval ka eesti keeles.
Tartus saab kaante vahele ingliskeelne «Väike prints»
Eesti Trüki- ja Paberimuuseumil ilmub tuleva aasta alguses ajaloolises kõrgtrükis käsitsi köidetud väljaanne teosest «The Little Prince».
Üllatav teos, mida möödunud nädalal osteti raamatupoodidest kõige rohkem
Apollo raamatupoodide müügiedetabelist selgub, et möödunud nädalal osteti kõige rohkem Venemaa telesaate «Selgeltnägijate tuleproovi» võitja Viktoria Raidose teost «Esivanemate pärand».
Võrokeste söögiraamat ilmus võru ja inglise keeles
Trükist on ilmunud võrokeste köögi- ja söögiraamatu teine väljaanne, mille esitlus toimub 18. septembril kell 16 Tartus Eesti Rahva Muuseumis Jakob Hurda konverentsisaali ees.
Raamatuklubi järgmiseks teemaks on ajaloolised romaanid
Oktoobrikuu on «Raamatujutud teetassi taga» raamatuklubis ajaloo teemal. Kirjanik Eia Uusi juhtimisel räägime raamatutest, mis viivad meid rännakule kaugetesse ajastutesse, olgu see siis minevikus või tulevikus.
Nädala raamat: kas salaviha võiks inimese õnnelikuks teha?
Kuku raadio selle nädala raamat on Sophie Hannah teos «Kuidas pidada vimma?» kirjastuselt Varrak.
«Ma ei mäleta, mis kultuuris on selline etikett, et pead ära kinkima selle eseme, mida teine otsesõnu kiidab»
Sel nädalal on Kuku raadio järjejutuks katkendid Margus Kalami teosest «Minu Aasia».
Kirjanik Sergei Dovlatovi mälestusmärk tuleb Kanuti aeda
Kirjanik Sergei Dovlatovile 80. sünniaastapäevaks 2021. aastal püstitava mälestusmärgi asukoht saab olema Kanuti aed.
«Nii puudutatakse, kui kardetakse luid murda»
Loe katkendit Postimehe romaanisarja esimestest raamatust. Jevgeni Vodolazkini «Aviaator» on osaliselt inspireeritud kirjaniku mentori, viis aastat koonduslaagris veetnud Vene akadeemiku Dmitri Lihhatšovi mälestustest.
Ilmunud on Andrus Kivirähki uus lasteraamat «Tont ja Facebook»
Kirjastuselt Varrak tuli välja hinnatud eesti kirjaniku Andrus Kivirähki uus lasteraamat «Tont ja Facebook».
Heie Marie Treier esitleb EV100 raamatusarja kuuluvat teost «Eesti fotograafia 100 aastat»
23. septembril kell 16 toimub fotokunstikeskuses Fotografiska Heie Marie Treieri raamatu «Eesti fotograafia 100 aastat» esitlus. EV100 raamatusarja kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga Tanel Verk.
«Kasimatu, haiglane, hall ja silmatorkamatu, ebahuvitav tegelane»
Loe katkendit Shaun Bythelli teosest «Raamatukaupmehe päevik». Arusaamatu meelesegadushoo tagajärjel ostis Shaun Bythell ära hinge vaakuva raamatupoe. Vaimusilmas kujutles ta idüllilist lesimist tugitoolis leegitseva kamina kõrval, jalad toatuhvlites ja piip hambus. Ta unistas meeldivate klientid...
«See, mida ma varem kartsin, osutus ootamatuks rõõmuks»
Loe katkendit Postimehe romaanisarja esimestest raamatust. Jevgeni Vodolazkini «Aviaator» on osaliselt inspireeritud kirjaniku mentori, viis aastat koonduslaagris veetnud Vene akadeemiku Dmitri Lihhatšovi mälestustest.
Kirjandustänav saab Koidula lugemisnurga
Laupäeval, 14. septembril toimuval Kirjandustänava festivalil Kadriorus esitletakse esmakordselt järgmisel aastal valmivat Koidula lugemisnurka.
Marju Kirsipuu raamatusoovitused: väga sobivad raamatud igale vanusele
Taas kord soovitab Marju Kirsipuu lugemiseks nelja uut raamatut. Sellest põnevast valikust peaks igaüks nädalavahetuseks midagi huvitavat leidma.
Galerii: Margaret Atwood esitles uut raamatut «The Testaments»
Menukirjanik Margaret Atwoodilt ilmus uus raamat «The Testaments», mis on järg tema 1985. aastal ilmunud düstoopilisele romaanile «Teenijanna lugu». 10. septembril esitles kirjanik teost Londonis Waterstonesi raamatupoes täpselt südaööl.
Uus lasteramaatute sari «Muri ja Mari» paneb hindama inimese ja looma sõprust
Egmont hakkab välja andma lasteraamatute sarja «Muri ja Mari». Raamatud teeb eriliseks see, et jutustajaks on inimese asemel hoopis koer.
Kuidas juurida välja kurjust täis metsa
Raamatublogija Mariann Vendelin luges Naomi Noviki teost «Välja juuritud» ja tutvustab seda ka teistele.
Ajaloolane Margus Laidre avaldas eseekogumiku
Kirjastuselt Argo ilmus äsja trükist tunnustatud ajaloolase ja diplomaadi Margus Laidre esseekogumik «Aja lugu ja inimese aeg. Räägitud ja rääkimata lood».
Kuidas olla jaapanlane?
Mida tähendab olla jaapanlane? Sellele põnevale küsimusele püüab anda vastuseid autor Yutaka Yasawa. Kirjastuselt Sinisukk ilmus Linda Lauri tõlkes raamat «Kuidas olla jaapanlane».
Galerii: Paul McCartney esitles uut lasteraamatut «Hey Grandude!»
Endine The Beatles liige Paul McCartney esitles Londoni kesklinnas Waterstones Piccadillys koolilastele oma uut lasteraamatut «Hey Grandude!». Illustratsioonide autor on Kathryn Durst.
1953. aastal ilmunud teos, mis ennustas ette tänapäevaseid murekohti
Raamatublogija Laura-Kristiina Valdson luges Ray Bradbury 1953. aastal kirjutatud teost «451° Fahrenheiti» ja soovitab seda teistelegi.
Eesti Teatri Festivalil Draama esitletakse kolme raamatut
11. septembril toimub ERMi B-poole kohvikus kolm esitlust. Kell 15 esitleb Sõltumatu Tantsu Lava «Koreograafiraamatut», kell 16 esitleb Lilja Blumenfeld raamatut «Mäluauk+Blackout» ning kell 16 tuleb esitlusele Madli Pesti ja Marie Pulleritsu teos «Teatrielu 2018».
Imbi Paju: Nõukogude ühiskond hävitas tänamise kultuuri
Imbi Paju psühhoajalooline teos «Tõrjutud mälestused», mis ilmus augusti alguses mälestuskirjanduse klassikasse kuuluvana, jagab raamatu lõpus tänusõnu inimestele, kes on olnud selle raamatu sünni juures, kes on pidanud seda teost väärtuslikuks empaatia- ja sõnumitoojaks üksikisiku ja riikide vah...
Postimehe romaanisari innustab väärtustama elu selle mitmekülgsuses
Septembris alustab ilmumist Postimehe kirjastuse romaanisari, mis toob kirjandushuvilisteni köitva kombinatsiooni kaasaegsete autorite ja kirjandusklassikute loomingust. Kureeritud raamatusarjast leiab näiteks Slylvia Plathi, John Fowlesi, Penelope Lively, Anaïs Nini, Stephanie Danleri ja Kevin B...
Alar Tammingu raamatusoovitus: kui sa pead üheks oma tugevaimaks omaduseks võimet mõtelda, siis on see raamat sulle!
Ken Wilberi raamat «Kõiksuse lühilugu» on autori raamatutest üks populaarsemaid, mis tuleneb tõenäoliselt sellest, et ta pakub teoses välja terviklikku nägemust, mille saavutamine on alati olnud ka autori eesmärk. Raamat püüab hõlmata võimalikult palju tähtsaid tõdesid võimalikult paljudest dists...
Triinu Meres esitleb jutukogu «Kuigi sa proovid olla hea»
14. septembril kell 17 esitleb kirjanik Triinu Meres Kirjandustänava festivalil Koidula tänaval Kirjastuste Liidu telgis jutukogu «Kuigi sa proovid olla hea». Autoriga vestleb Valner Valme.
«Ma olin solvunud oma surnud lapse peale. Kui halb saab üks ema olla?»
Loe katkendit Liine Roosi teosest «Kirjad Kristoferile». Liine Roosi tõsielul põhinev kiriromaan on siiras ja hingeminev lugu suurest kaotusest, igatsusest, leinast, segastest tunnetest ja sellest, kuidas leida jõudu edasi elamiseks. Ema avameelsed ja pihtimuslikud kirjad oma seitsmeaastasele poj...
Kuidas saada hingates ühendust kaastunde ja andestamisega?
Loe katkendit Dan Brulé raamatust «Lihtsalt hinga». USA hingamisguru Brulé on õpetanud teadlikku ja vabastavat hingamist enam kui 125 000 inimesele 55 riigis. Kuigi maailmas on palju hingamiseksperte, eristub Brulé nendest kogemuspagasiga. Peagi tuleb ta Eestisse ja korraldab koostöös Eesti hinga...
Puudega laste vanemate käsiraamat sai uuendatud kordustrüki
Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) andis välja uuendatud kordustrüki 2017. aastal ilmunud eestikeelsest ning 2018. aastal ilmunud venekeelsest populaarsest käsiraamatust «Teekond erilise lapse kõrval».
Menukirjanik Robin Sharma: inimene on nagu sibul. Südamikus peitub tõeline olemus
Menukirjanik ja õigusteaduste magister Robin S. Sharma on üks maailma hinnatumaid asjatundjaid juhtimise ja eduka elu kujundamise alal. Ta on kirjutanud mitu bestsellerit, nende hulgas «Munk, kes müüs maha oma Ferrari» ja «Kes nutab, kui sa sured?».
Microsofti tipptegijad avaldavad murrangulise raamatu digiajastu ohtudest
Microsofti juht Brad Smith ja kommunikatsiooni- ning välissuhete juht Ann Browne avaldavad teisipäeval, 10. septembril Penguin Press kirjastuse alt murrangulise teose digitaalse maailma tööriistadest ja relvadest: «Tools and Weapons: The Promise and the Peril of the Digital Age».
Kadrioru kolmandal Kirjandustänava festivalil toimub luuleaktsioon «Lähme luulele!»
Laupäeval, 14. septembril muutub Tallinnas Kadriorus asuv Koidula tänav taas Kirjandustänavaks.