Esimene eeskuju, tänu kellele Neil Gaiman tahtis kirjanikuks saada
Ulmekirjanik ja koomiksiautor Neil Richard Gaiman on üleilmselt tuntud ja tema töid on tunnustatud ka mainekate auhindadega. Mõte, et temast võiks üldse kirjanik saada, tekkis juba lapsepõlves, kui väike Gaiman luges Clive Staples Lewise «Narnia kroonikaid».
6 populaarset raamatut, mille kirjutamiseks kulus üle 10 aasta
Hea kirjandus ei sünni niisama lihtsalt. Suurteosed, mis on mahukad, suurepärase keelekasutuse ja ülesehitusega, nõuavad väga palju tööd ja aega.
Raamat, mis paljastab lemmiklooma käitumise saladused
Kas olete kunagi mõelnud, mismoodi näeb maailma kass ja mida ta teeb, kui teid silmapiiril pole? Varrakult ilmus Helje Heinoja tõlkes Vicky Hallsi raamat «Kasside varjatud elu», mille abil saab selgeks, miks kassid käituvad just nii, nagu nad seda teevad.
Top 12: suurlinnad, kus laenutatakse kõige rohkem raamatuid
Maailmas on riike, kus suurlinnade raamatukogusid külastab uskumatult palju inimesi. Statistika näitab, et mitte kuskil mujal ei laenuta raamatukogud välja nii palju teoseid kui Tokyos.
Kõlvatu vandaal käib poes raamatuid katki rebimas
Inglismaal Herne Bay linnas tekitab raamatukoguhoidjatele ja raamatupoe müüjatele palju meelehärmi senitabamata vandaal, kes rebib raamatutes lehed pooleks ja asetab siis raamatud riiulisse tagasi.
«Näljamängude» sarja uus raamat ilmub eestikeelsena juba järgmisel kevadel
Mõnda aega tagasi andis kirjanik Suzanne Collins fännide suureks rõõmuks teada, et pärast kümneaastast pausi tuleb «Näljamängude» raamatusarjale uus osa. 2020. aastal ilmub sarja neljas raamat, mille eestikeelse tõlke õigused omandas Tänapäev.
George R.R. Martin lubab, et «Troonide mängu» fännide viha raamatu lõppu ei muuda
Kirjanik George R.R. Martin ei lase HBO telesarja «Troonide mängu» vaatajate pettumusel mõjutada oma romaanisarja «Jää ja tule laul» viimase kahe osa tegevust.
Kõige pikem audioraamat, mis seni on tehtud
Siiani kõige pikem audioraamat, mis on linti võetud, avaldati 2008. aasta 1. augustil Tokyos.
Toode kõige suurematele raamatukoidele: rannatool, mis võimaldab mugavalt kõhuli lugeda
Amazonis on müügil rannatool, mis on internetiavarustes palju kõmu tekitanud. Ostrichi rannatooli näeb ehk kentsakas välja, kuid tundub ideaalne neile, kellele meeldib päevitamine ja lugemine.
Raamat, mis esindab Eestit Euroopa lastekirjanduse kaardil
Euroopa koolide koostöös loodi vahva lastekirjanduse kaart, mis näitab iga maa lemmiklasteraamatut.
Tallinna Keskraamatukogu raamatutäikalt võib leida erilisi pärleid
Teisipäeval, 30. juulil kell 11.00-17.00 müüb Tallinna Keskraamatukogu täikal eestikeelset ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke.
Suvelugemiseks saab ideid raamatute müügitopist
Apollo raamatupoodide müügiedetabel näitab, milliseid raamatuid osteti Eestis möödunud nädalal kõige rohkem. Kes ise ei tea, mida puhkuse ajal järgmiseks lugeda, saab siit palju häid mõtteid.
«Liiga totu, et vihma käest tuppa tulla»
Loe katkendit Marc Hameri teosest «kui mutti pihus hoida, kuni ta sureb, saab inimene tervendamisvõime». Elujaatav raamat maaelust, looduse ringkäigust, üksildusest, surelikkusest ja rahulolust – seda kõike pakub uue nurga alt suurepärane looduskirjanik, ametilt vana kooli mutipüüdja.
Putukad, kes on saanud oma nime raamatu järgi
Uus-Meremaal on herilaste perekond shireplitis, mille nimetus esialgu millegi poolest silma ei torka. Kui aga rääkida alamliikide nimetustest, on pilt kohe selge, kust said teadlased herilaste nimedeks inspiratsiooni.
Varjunime taha peituv erootikakirjanik Helene Moss: pidin Jesper Parve käest seksistseeni kirjeldamiseks luba küsima
Raamatute müügiedetabelite tipus on juba mõnda aega kõrgetel kohtadel olnud salapärase eestlanna Helene Mossi erootilise triloogia kaks osa, millele järgneb loetud päevade pärast kolmas. Kes on see naine, kes varjub pseudonüümi taha, ei ole siiani andnud ühtegi intervjuud ja müüb oma raamatuid ed...
Nädala raamat: loodusteaduste alused, mida võiksid lugeda kõik
Kuku raadio selle nädala raamat on Bill Brysoni «Kõiksuse lühiajalugu».
«Ma olin paks. Kole ja paks. Mis siis imestada, et ta mu maha jättis!»
Loe katkendit Rachel Ann Culleni raamatust «Jooks elu eest». Depressiooni põdeva, kuid meeleheitlikult «normaalsust» ihkava Rachel Culleni suhted ei õnnestunud, karjäärivalik osutus valeks ning ainsaks toetuspunktiks elus oli alkohol ja šokolaad. Vaimsete piinade nõiaringis sipeldes tõmbas ta jal...
Loe katkendit anonüümse Eesti autori erootilisest romaanist «Cougar»
Loe katkendit Helene Mossi erootilisest romaanist «Cougar», mille kolmas osa alapealkirjaga «Võitlus» ilmub juba lähipäevil. Eesti autori pseudonüümi all kirjutatud triloogia «Cougar» viimane osa räägib Seksijumala malelaual tule alla jäänud kuninga emotsionaalselt raskest vangerdusest oma südame...
«Kui mutti pihus hoida, kuni ta sureb, saab inimene tervendamisvõime»
Loe katkendit Marc Hameri teosest «Kuidas püüda mutti ... ja leida ennast looduses». Elujaatav raamat maaelust, looduse ringkäigust, üksildusest, surelikkusest ja rahulolust – seda kõike pakub uue nurga alt suurepärane looduskirjanik, ametilt vana kooli mutipüüdja.
Soome seksuaalterapeudi raamat innustab ennast armastama ja oma keha nautima
Eesti keeles ilmus kirjastuselt Pegasus Marja Kihlströmi seksuaaltervise raamat «Suur O. Orgasmi teejuht».
Marju Kirsipuu raamatusoovitused: suvelugemist igas vanuses lugejale
Sel korral jäi Marju Kirsipuule silma väga palju raamatuid, kuid valikus on – nagu ikka – neli parimat. Kuula Kuku raadio saatest Intervjuu lähemalt, mida Marju lugeda soovitab!
Vilsandlased annavad välja raamatu «Vilsandi 100 lugu»
12.-14.07.2019 toimuvad XIV vilsandlaste päevad, mis toovad saarele kokku kohalikud ning siit erinevatel põhjustel võõrsile lahkunud vilsandlased ja nende järeltulijad. Alates 1993. aastast üle kahe aasta toimuvast üritusest on saanud oodatud kultuurisündmus, mille teeb sel korral veelgi erilisem...
Mis on koomiks ja mis on graafiline romaan?
Suuresti lihtsustatult võib öelda, et kõik piltidena jutustatud lood on koomiksid, kuid kes ütles, et elu peab lihtne olema?
Mustamäe aias tuleb kokku raamatuklubi
15. juulil kell 18 toimub Mustamäe Aias üritus, kuhu on oodatud kõik raamatusõbrad, et aia miljöös oma lugemiselamusi jagada - mis on meeldinud, mis mitte, mida soovitaksid teistele ja mida mitte.
«Kõige ilusam sureb alati esimesena»
Loe katkendit Caroline Louise Walkeri romaanist «Peidus su silme all». See on aeglaselt pinget kruviv psühholoogiline põnevik, mille ootamatuid pöördeid ja lõpplahendust ei oska keegi ette aimata.
10 skandaalset tsitaati Barbara Cartlandilt
Täna on Inglise kirjaniku Barbara Cartlandi sünniaastapäev. Daam Barbara Cartland sündis 9. juulil 1901 ja suri 21. mail 2000. Meenutame sel puhul tema värvikaid ütlusi, mis omal ajal mõnel põsed õhetama panid.
5 raamatut, mida Tom Hanks soovitab lugeda
Kaks korda Oscari võitnud näitleja Tom Hanks on usin lugeja, kes tihti jagab Twitteris või intervjuudes teistelegi raamatusoovitusi.
Amerikanismid itaalia menüüs - Spaghetti bolognese't Itaalias ei tunta!
Itaalias on 129 erinevat tüüpi pastat, millest igaühte süüakse vastavate kastmete ja maitsekombinatsioonidega. See on omaette teadus ja rahvuslik uhkus, millele väljaspool Itaaliat ei pöörata pooltki nii palju tähelepanu. Siin on katkend Kärt Vildi raamatust «Minu Itaalia», kirjastuselt Petrone P...
7 enimmüüdud raamatut läbi aegade
Küsimusele, mis raamatud on läbi ajaloo kõige paremini kaubaks läinud, ei olegi nii lihtne vastata.
Raamatute müügiedetabel paljastab, mida suvel loetakse
Apollo raamatupoodide müügiedetabel näitab, milliseid raamatuid osteti Eestis möödunud nädalal kõige rohkem.
«Himmleri pihtimused» toob päevavalgele Natsi-Saksamaa kulisside taga toimunu
Kirjastuselt Tammerraamat ilmus Arnold Kersteni põnev teos «Himmleri pihtimused».
Maria Katariina Kuusing esitleb raamatut «Teadliku elu meistriklass»
Ilmunud on uus raamat «Teadliku elu meistriklass» Eesti tuntud nõustajalt ja spirituaalselt õpetajalt Maria Katariina Kuusingult. Esitlus toimub 17. juulil kell 17.30 Solarise Apollos.
Killuke ajaloost: millest tekkis halvustav väljend «pastlakultuur»?
Loe katkendit Anu Hindi, Anne Metsise, Riine Kallase ja Harry Liivrandi koostatud teosest «Rahvuslik mood». Raamat-kataloog on mõeldud kummardusena kõigile naistele, kes läbi sajandite on siin väikesel maalapil loonud ilu, mis on valgustanud eestlaste südameid. Loodetavasti saavad raamatu lugejad...
Stephen King tahab, et Netflix teeks uue ja parema «Kupli all» telesarja
2009. aastal ilmunud teadusulmeromaan «Under the Dome» ehk «Kupli all» on väikesest linnakesest Chester’s Mill, mis jääb ühel päeval koos elanikega müstilise kupli alla. Ülejäänud maailmast eraldatud inimestel tuleb kuidagi ellu jääda ja lahendada kupli mõistatus.
«Teadmine, et tegu on ajukasvajaga, muutis mu paanikahood hullemaks»
Kuku raadio selle nädala järjejutuks on katkend J. M. Ilvese teosest «Piirilinn. Lõppmäng», kirjastuselt Post Factum.
Nädala raamat kutsub Papa Jannseni kannul ajarännakule
Kuku raadio selle nädala raamat on «Laulupeod Postimehega. 150 aastat Eesti üldlaulupidusid Postimehe kajastuses».
Toimetajaauhind ootab taas kandidaate
Kirjanike liidu algatusel loodi 2015. aastal Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind. Selle eesmärgiks on juhtida tähelepanu keeletoimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind anta...
Kirjanik Heli Künnapas: aega on kõigil, aga tihti ei märgata, millele seda kasutatakse
Kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas aega ei raiska. Viie lapse kõrvalt on ta olnud ka väga agar kirjutaja ja avaldas hiljuti oma 19. teose, milleks on lasteraamat «Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks».
Raamatuportaali test: kui hästi tunned Astrid Lindgreni loomingut?
Lastekirjanik Astrid Lindgren (sünninimega Astrid Anna Emilia Ericsson) elas aastatel 1907 –  2002. Tema raamatuid on tõlgitud ligi 70 keelde ja avaldatud vähemalt sajas riigis. Kindlasti oled tema teostest nii mõnegi läbi lugenud ja ehk ka oma lastele ette lugenud. Kui hästi nende sisu mäletad?
Marju Kirsipuu raamatusoovitused: lugemiseks on suurepärased ilmad
Marju Kirsipuu tutvustab Kuku raadio saates Intervjuu nelja uut raamatut, mis talle on silma jäänud. Kuula saadet, et nädalavahetusel vihmasega ilmaga lugemiseks inspiratsiooni saada!
Õhtu säravate ja teatraalsete Tšehhi transvestiitidega
Loe katkendit Kristel Halmani värskest raamatust «Minu Tšehhi».
13 üllatavat fakti Ernest Hemingway kohta
Ameerika üks hinnatuim kirjanik Ernest (Miller) Hemingway (1899-1961) jõudis oma elu jooksul väga palju korda saata. Peale selle, et ta kirjutas maailmakuulsaid teoseid, oli ta ka väga värvikas isiksus.
Raamatute müügiedetabel paljastab eestlaste lugemishuvi
Apollo raamatupoodide müügiedetabelist selgub, et kõige suurem huvi on lugejatel Tõnu Õnnepalu uue teose «Aaker» vastu, mis on tõusnud tabeli tippu.
Kuulsad alkohoolikutest kirjanikud ja joogid, mis neid hukatusse viisid
Kirjanike seas on läbi aegade olnud üksjagu palju neid, kes pitsi just ei sülita.
Suurkatastroofid paljastavad inimkonna kohta nii mõndagi
Kirjastus Tänapäevalt ilmus Kristina Kolpakova tõlkes Lucy Jonesi põnev teos «Suurimad looduskatastroofid».
«Eesti roimad Andres Anveltiga». Kahe naise ja lapse elu võtnud südametu mõrtsukas Rosenberg tabati ülipineva operatsiooni käigus
Kuritegelikke ühendusi on igasuguseid, kuid märksa harvem juhtub seda, et kuritegelik liin kandub edasi põlvest põlve ning kelmusi, pettusi ja isegi mõrvasid sooritatakse ema-isaga kõrvu ja käsikäes. Üks selline perekond on aga Eestis paljudele inimestele ränki kannatusi põhjustanud. Kui politsei...
Selgusid Eesti esimesed kutselised keeletoimetajad
18. juunil toimus Tallinnas esimene keeletoimetaja kutseeksam, mille tulemuste põhjal anti 26. juunil kutse viiele keeletoimetajale.
Marju Kirsipuu raamatusoovitused: autorid, kelle looming on kindla peale minek
Marju Kirsipuu tutvustab Kuku raadio saates «Intervjuu» nelja uut raamatut. Väärt lugemist on nii pere pisematele kui suurematele liikmetele.
Kuidas «Tampooniraamat» Saksamaal bestselleriks sai
View this post on Instagram Wer sich gefragt hat, wie das Tampon Book von innen aussieht? Hier gibt’s einen kleinen Sneak Peak IN das Buch 📖 Illustriert von Ana Curbelo @untepid sowie Alica Läuger @alicalouise in 46 Seiten voller interessanter Informationen über Tampons, Steuer...
10 huvitavat fakti J.K. Rowlingi kohta
Sa võid olla Harry Potteri lugude fänn, aga kui hästi tunned sa nende autorit J.K. Rowlingit? Siin on tema kohta kümme olulist fakti, mis omale kõrva taha panna.