Erakonnastumise otsustanud Eesti 200 kogub ka anonüümseid annetusi
«Tahame olla läbipaistvad ja kaasavad ning anda kõigile Eesti inimestele võimaluse meie liikumist ja eesmärki paremast poliitilisest maastikust toetada,» kirjutavad Eesti 200 vedajad veebilehel Hooandja, kus eile erakonnaks muutumise otsustanud liikumine endale annetusi kogub.
Eesti 200 asuks sotsiaalkaitses uut sünergiat otsima
Eesti sotsiaalkaitsesüsteemis pole raha vähe, küll aga annaks parema tulemuse, kui seda ümber korraldades tekiks uut sünergiat, leiab erakonnastumisest teatanud liikumise Eesti 200 sotsiaalvaldkonna kõneisik, sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse.
Politoloog: Eesti 200 võib saada Vabaerakonnale saatuslikuks
Tallinna Ülikooli võrdleva poliitika dotsendi, politoloog Tõnis Saartsi sõnul pole Eesti 200 erakonnana jätkamine parempoolsetele erakondadele hea uudis.
Parteide liikmete arv kuivab kokku, ainsana on tänavu liikmeskonda suurendanud EKRE
Eesti suurematest erakondadest on käesoleval aastal ainsana oma liikmeskonda kasvatanud Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mille liikmete arv on suurenenud enam kui 200 inimese võrra.
Fotod: sotsid tulid kokku Otepääl
Sotsiaaldemokraadid teatasid, et kogunevad täna Otepääle arutamaks taasiseseisvumispäeva eel, kuidas kujundada riigi ja omavalitsuste koostööd, et kõikjal Eestis areneks nii majandus kui vaimuelu ning kogu Eestis oleks hea elada.
Parteid koputavad valija rahakotile
Püüdes oma valijaskonda kukru kaudu kõnetada annavad erakonnad märku oma väärtushinnangutest, ent ei mõtle siiski enamasti ühest valimistsüklist kaugemale.
Ester Tuiksoo astus taas Keskerakonda
Maadevahetuse kriminaalasjas süüdimõistmise järel Keskerakonnast lahkunud endine põllumajandusminister ja riigikogu liige Ester Tuiksoo astus täna uuesti sama erakonna liikmeks.
Baruto on parteide seas kõrges hinnas: meest kutsuvad liituma kõik suuremad erakonnad
Endine sumomaadleja Kaido Höövelson kaalub järgmisel kevadel riigikogusse kandideerimist, kuid ei ole veel otsustanud, kas seda teha ja millise erakonna nimekirjas. Asumine Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogusse keskerakondlase Urmas Lahe asemele viitaks justkui tema kaldumisele Kesk...
Galerii: Eesti 200 paneb jala maha kahe nädala pärast
Kahe nädala pärast selgub, kas liikumisest Eesti 200 saab erakond või mitte.
Segadused Eesti 200-s: «Me ise ka ei tea, kes me oleme!»
End uue poliitjõuna määratleva liikumise «Eesti 200» Facebooki grupist on lahkunud üle poole tuhande liikme. Üheks lahkumise põhjuseks on selge sihi puudumine.
Postimehe otsesaates: tulevane minister Tammist tuliste pihtide vahel
Tulevane ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, sotsiaaldemokraat Rene Tammist tuleb Postimehe toimetusse, et kell 14 otse-eetris aru anda oma plaanidest valitsuse liikmena.
Ratas arvamusfestivalil: noorperesid tuleb eluaseme soetamisel toetada
Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tõi laupäeval Paide arvamusfestivalil toimunud debatil välja idee tõsta esimese ja teise lapse toetus 100 euroni ning aidata noori peresid eluaseme soetamisel.
ERR: sotside üks põhikandidaate ministrikohale on Rene Tammist
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski avalikustab reedel Paides arvamusfestivali ajal toimuval partei juhatuse koosolekul uue ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri nime, ametlikult kinnitamata andmetel on selleks Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist.
Ligi: Tsahkna ettepanekute tõlge eesti keelde on «Vali mind veelkord!»
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul on Margus Tsahkna parlamendi töö reformimise ettepanekute tõlge eesti keelde «Vali mind veelkord!».
Vabaerakond soovib kaotada kolm ministrikohta
Vabaerakond esitas riigikogule seaduseelnõu, millega soovib kaotada topeltministrite ametikohad, samuti vähendada nõunikke arvu.
Järvamaa keskerakondlased esitavad Ratase uuesti erakonna esimeheks
Keskerakonna Järvamaa piirkonna juhatus otsustas eile, et erakonna esimehe kandidaadiks esitatakse 13. oktoobril Pärnus toimuval kongressil praegune erakonna juht, peaminister Jüri Ratas.
Palo võib olla augusti keskpaigani minister, asendajat veel ei ole
Peaminister Jüri Ratas sõnas, et ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo viimane tööpäev ministrina võib olla augusti keskpaigas, mitte hiljem.
EKRE ei taha oma justiitsreformist rääkida
Suve hakul esitas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) oma nägemuse Eestile «hädasti vajalikust» justiitsreformist, kuid ettepanekuid pikemalt kommenteerima pole erakonna liikmed soostunud.
Kellest võiks saada sotsiaaldemokraatide uus minister?
Ametist lahkuvale ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrile Urve Palole tuleks peagi mantlipärija leida. Kellele aga usaldada pisut rohkem kui pooleks aastaks enne valimisi väärikas ministriportfell? Postimees pakub omalt poolt välja mõned nimed.
Kaju: Palo lahkumine parteist näitab pingelist olukorda SDE-s
Poliitika.guru toimetaja Andreas Kaju ütles, et Urve Palo lahkumine ministrikohalt ja ka Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE) ei räägi partei siseelust midagi head.
Ülevaade: Ratase valitsusest on lahkunud kaheksa ministrit
Arvestadest ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo tänast otsust lahkuda ametist, on tegu juba kaheksanda ministriga, kes on 2016. aasta novembris ametisse astunud Jüri Ratase valitsusest lahkunud.
Riigikogu võib koguneda uue ministri ametivandeks erakorralisele istungile
Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluva riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul võib riigikogu koguneda vajadusel erakorralisele istungile, et kuulata ära ametist tagasi astunud Urve Palo asemel ametisse astuva uue ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri ametivanne.