ERR: Evelin Ilves kandideerib Euroopa Parlamenti roheliste nimekirjas
ERRile teadaolevalt kandideerib Evelin Ilves eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel erakonna Eestimaa Rohelised nimekirjas.
Otseblogi: mida toob võimukõneluste kolmas nädal?
Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimukõneluste kolmas nädal on käimas. Kas viimaks võetakse ette suured teemad, mille arutelusid aina edasi on lükatud?
ÜLEVAADE: Kolmikliidu senised lubadused ning teemad, mis laualt aina edasi tõstetakse
Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa võimukõnelused on kestnud kokku kaheksa päeva. Mida on senini kokku lepitud ning mis arutelud edasi lükatud? Millised punased jooned on tasapisi välja joonistumas? Vaatame päevade kaupa.
Isamaa kaotab liikmeid tempoga neli inimest päevas
Pärast valimisi järjest hoogustub inimeste lahkumine erakonnast Isamaa. Kokku on Isamaast lahkunud kolme nädalaga ligi 80 inimest.
Ootamatu eelarvemiinus pühib hulga valimislubadusi laualt
Kalleid lubadusi jaganud uus koalitsioon peab hoopis kulusid kokku hoidma.
E-hääletusel on kolmeastmeline jälgimissüsteem
Krüptitud häälte avamist on võimalik vaadelda ja kogu Eesti e-hääletuse süsteem on auditeeritud.
Koalitsioon nimega «Otsust veel pole»
Keskerakond, EKRE ja Isamaa pole kahe nädala jõudnud sinnamaani, mis lubadusi ellu saab viia.
Senine võimumürgel on alles eelmäng
Kui vahel tundub poliitikahuvilisele publikule, et koalitsiooni moodustamise trall on kestnud juba terve igaviku, siis tegelikult pole see seadusliku raami mõttes ametlikult veel üldse alanudki.
Kasela: Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliitu kavandati juba enne valimisi
Praegu sündivat Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni plaaniti juba enne valimiste toimumist, ütles ettevõtja Indrek Kasela eile saates «Otse Postimehest». Seni on ajakirjanduses väidetud, et see plaan sündis valimisööl.
EKRE piirkonnajuhid lubaduste ärakukkumisest suurt ei hooli
Tartu volikogu liige leiab, et riik ikkagi ei peaks aborte rahastama: «Noored naisinimesed ei olegi alati väga küpsed oma ihuvilja üle otsustama.»
Võimukõnelustel saavutati kolm kokkulepet
EKRE riigikaitse ekspert Leo Kunnas ja parteijuht Mart Helme räägivad kaitsekulude kohta eri juttu.
Jaaganti poliitikaradar. Esimene ring läbi
Esimene ring läbi. Koalitsiooni on nüüd solgutatud küll, Ratas tahab otsad kokku tõmmata, mingu võimuliiduga siis üht või teist pidi. Praegu paistab, et läheb üht pidi – koalitsioon tuleb.
Saarts: kolme partei koalitsiooni läbikukkumine tooks kaasa teise Eesti pettumuse ja radikaliseerumise
Praegu võimukõnelusi pidavate Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni ebaõnnestumine tooks kaasa nö teise Eesti pettumuse ja radikaliseerumise, arvab politoloog Tõnis Saarts.
Galerii: fraktsiooniruumid EKRE-le loovutavad sotsid jätsid uutele asukatele «üllatuse»
Sotsiaaldemokraatlik Erakond peab loovutama riigikogus oma fraktsiooni ruumid Konservatiivsele Rahvaerakonnale, kuna vastavalt valimistulemusele EKRE saadikute arv kasvas ja sotside fraktsioon tõmbus kokku.
Märt Väljataga: Eesti Orbániks võib saada Jüri Ratas ise
Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljataga rääkis täna Kuku raadio saates «Kaks ühest», et juhul, kui Keskerakonna juhil Jüri Ratasel õnnestub loodavas võimuliidus raudne distsipliin maksma panna, ei pruugi Eesti Viktor Orbániks saada mitte Mart Helme, vaid hoopis Ratas ise.
Elurikkuse erakond osaleb Euroopa Parlamendi valimistel
Elurikkuse erakonna liikmed hääletasid digitaalsel CitizenOS platvormil ning otsustasid, et erakond osaleb Euroopa Parlamendi valimistel. Poolt hääletas 66 liiget ja vastu 16.
Kaja Kallas: praegune koalitsiooni kokkupanek lõhestab ühiskonda
Reformierakonna juhi Kaja Kallase sõnul kasutavad Keskerakond ja Isamaa EKREt ära. Kui EKRE oma stiili muudab, pettuvad partei valijad, kui ei, saab viha õhutamine ja valetamine osaks Eesti valitsuse igapäevasest tegevusest, kirjutab Kallas oma blogis.
Riigikohtus on menetluses veel 14 valimiskaebust
Riigikohtusse on jõudnud valimistega seoses 22 kaebust, millest kaheksa on kohus lahendanud. Kaebuste lahendamise viimane tähtaeg on 27. märts.
Narva keskerakondlased saadavad juhatusele EKREga kõnelusi tauniva kirja
Keskerakonna Narva piirkond saadab lähipäevil pöördumise erakonna juhatusele, milles taunib plaanitavat koalitsiooni Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE).
Katri Raik kolme erakonna kõnelustest: siseturvalisuses tõuseb päike ikka idast
Kolme erakonna koalitsioonikõnelustel pole midagi kuulda idapiiri ehitusest, ehkki tegemist on Eesti suurima siseturvalisusprojektiga, märgib siseminister Katri Raik oma kommentaaris.
Galerii: võimukõneluste viiendal päeval võetakse lauale siseturvalisus ja rahvastik
Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa võimaliku võimuliidu konsultatsioonid on jõudnud ühiskonna, rahvastiku ja siseturvalisuse teemadeni.
EKRE valimislubadus abortide teemal tõsteti arutelude laualt maha
Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa võimaliku võimuliidu konsultatsioonide neljanda päeva lõpuks andsid asjaosalised ülevaate tervishoiu ja teaduse edasisest käigust. Samuti kinnitati, et abortide riiklik rahastamine jätkub.
ERJK ja õiguskantsler tahavad pettuste vältimiseks erakonnaseaduse muutmist
​Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) leiab, et riigikogu peaks muutma erakonnaseadust, et piirata võimalusi kahtlaste rahastamisskeemide kasutamiseks. Komisjoni ettepanekuid toetab ka õiguskantsler, kirjutab rahvusringhääling.
EKRE kaasamine valitsusse põhjustab Jüri Ratasele peavalu
Jaaganti poliitikaradar. Prototüübi ettevalmistamine
Sellel nädalal on ​Keskerakond-EKRE-Isamaa koalitsioonivabrikus jõutud kavanditest juba veidi kaugemale, käib prototüübi ettevalmistamine. Keskerakond, EKRE ja Isamaa raporteerivad muudkui uutest peatükkidest, kus sündiv koalitsioon on kokkuleppele jõudnud. Kui vaadata nende kokkulepete sisusse, ...
Euroopa Parlament kutsub Euroopa Liitu ja Komisjoni looma uut Magnitski seadust
Euroopa Parlament võttis vastu resolutsiooni, milles kutsutakse üles looma uut inimõiguste rikkujate vastast Euroopa Liidu sanktsioonirežiimi.
Jüri Ratas: «See küsimus on juba eos vale»
Ega valija ju ei ütle valimistel seda, kellega minna võimuliitu, ütles Jüri Ratas täna pärast valitsuse pressikonverentsi antud intervjuus. Keskerakonna valijad soovivad tema sõnul, et Keskerakond oleks poliitikas aktiivne, ja seda on tema juhitav partei EKRE ja Isamaaga läbirääkimisi alustades o...
Uuring: valijad eelistavad kõike muud kui Keskerakonna-EKRE-Isamaa liitu
Keskerakond on kaotanud väga palju venekeelsete ja pealinna valijate toetust.
Kõlvart: erakonna püsimine on tähtsam kui olemine opositsioonis
Praeguses olukorras, kus on tekkinud kriis, on oluline hoida Keskerakonda koos, arvas Keskerakonna aseesimees Mihhail Kõlvart.
Ruuben Kaalep saates «Otse Postimehest»: rassism on minu jaoks sisutühi sõimusõna
Vastne riigikogulane, EKRE juhatuse liige iseloomustas end täna saates «Otse Postimehest» kui südamlikku inimest, kes läheb riigikokku päästma eesti rahvust.
Lotman: koalitsioon EKREga võib mõjuda kui valuvaigisti, kuid selle liidu sünd on ebakindel
Kultuuriteadlane ning erakonna Isamaa liige kommenteeris Postimehele käimasolevaid koalitsioonikõnelusi Keskerakonna ja EKREga.
Galerii: Reformierakonna juhatus kogunes toimuvat arutama
Valimised võitnud Reformierakonna juhatus kogunes täna erakonna kontorisse toimuvat arutama.
Galerii: Ratas, Helme ja Seeder kohtusid Stenbocki majas
Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa delegatsioonid kohtusid täna Stenbocki majas.
Kõlvart: EKRE sõnumid riivavad nii venelaste kui ka eestlaste tundeid
Erakonna juhatuse hääletusel Keskerakonna ja EKRE koalitsioonikõneluste alustamise vastu hääletanud Mihhail Kõlvart on nüüd koos Jüri Ratase, Mailis Repsi ja Enn Eesmaaga läbirääkimismeeskonna liige. Kõlvart kinnitas, et ei toeta jätkuvalt EKRE ja Keskerakonna läbirääkimisi, kuid peab oluliseks p...
Tõnis Saarts: ei ole kindel, et Ratas EKRE-st üle käib
Täna Kuku raadio saates «Kaks ühes» üles astunud politoloog Tõnis Saartsi sõnul ei ole kindel, et Keskerakonnas mõistetakse, missugused on riskid Eesti Konservatiivse Erakonna ja Isamaaga võimuliitu minnes.
Keskerakond avas EKRE-le ukse võimule
Keskerakonna ja kahe parempartei liidule hakkas asjaosaliste sõnul alus tekkima juba valimisööl.
Mart Helme: alustame läbirääkimisi rasketest teemadest
EKRE esimees Mart Helme ütles pärast erakonna juhatuse koosolekut, et läbirääkimisi Keskerakonna ja Isamaaga alustatakse keerulistest teemadest.
Ossinovski: sotsid on valmis pidama kõnelusi Reformierakonnaga enamusvalitsuse moodustamiseks
Sotsiaaldemokraadid on valmis pidama Reformierakonnaga kõnelusi, mille eesmärk oleks enamusvalitsuse moodustamine, ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski esmaspäeva õhtul veidi enne seda, kui Isamaa Keskerakonna kasuks otsuse langetas.
Fotod: EKRE juhatus alustas koosolekut tordiga
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhatus kogunes, et arutada Keskerakonna ettepaneku üle.
«Häbi teha liitu EKRE ja Isamaaga? Ma panen käe südamele: mul on pigem uhkustunne»
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles täna saates «Otse Postimehest», et KE eeldab oravate ülbuse taandumist ja see ei ole veel teada, kas EKRE ja Isamaaga üldse kokkuleppele jõutakse.
Vabariigi valimiskomisjon ei rahuldanud ühtegi kaebust
Riigikogu valimiste järel esitati Vabariigi valimiskomisjonile (VVK) 14 kaebust. Täna peetud mitme tunnisel koosolekul ei rahuldanud VVK ühtegi kaebust.
Kaljulaid: teen ettepaneku valitsuse moodustamiseks Kaja Kallasele
President Kersti Kaljulaidi sõnul teeb ta esimesena ettepaneku valitsuse moodustamiseks valimistel enim hääli saanud erakonna juhile ehk Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele.
Kallas: Ratase käitumisest paistab kaugele soov oma toolist iga hinna eest kinni hoida
Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul on tal raske Jüri Ratase muutuvate seisukohtadega järge pidada ning tema sõnul näitab Keskerakonna esimehe senine käitumine soovi iga hinnaga peaministritoolist kinni hoida.
Yana Toom: minu suhtumine EKREsse ei ole muutunud
Yana Toom oli vastu Keskerakonna koalitsioonikõneluste alustamises EKREga, kuna tema arvates ei ole EKRE tolerantne vähemuste suhtes.
Jürgen Ligi: ei olnud mingisuguseid eeltingimusi läbirääkimisteks
Jürgen Ligile ei olnud see üllatus, et Keskerakond ei soovi alustada läbirääkimisi, ent ta ütles «Ringvaate» stuudios, et Jüri Ratase avalduses on häma sees.
Mikser: Kaja Kallase teatav kogenematus lõi välja
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatuse liikme Sven Mikseri sõnul ei hakka erakond enne Reformierakonnalt ametliku võimukõneluste ettepaneku saamist punaseid jooni tõmbama ning on kindlasti valmis läbi rääkima.
Mihhail Kõlvart: me ei välista koalitsiooni Reformiga
Mõjukas Keskerakonna poliitik Mihhail Kõlvart ütles täna saates «Otse Postimehest», et keskpartei ei ole loobunud koalitsiooniläbirääkimistest, kuid praegu oravate esitatud tingimustel ei saa nad võimuliitu minna.
Ossinovski: kehv valimistulemus on uskumatu
Sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski ei näe tagantjärele, mida oleks erakond pidanud teistmoodi tegema, et valimistulemus parem oleks. Küll aga on tal ette tuua hulk sotsidest sõltumatuid põhjusi, miks kehvasti läks.
Edukaimad e-häälte kogujad said kolmveerandi oma häältesaagist digitaalselt
Reformierakonna võit riigikogu valimistel on ajalugu, samuti nende üliedukas e-häälte korjamine. Tervelt kuus reformierakondlast kogus vähemalt 70 protsenti enda häältest interneti vahendusel.
Tsahkna: Ratasel pole mõtet minna oravate puudliks
Eesti 200 poliitiku Margus Tsahkna hinnangu kaotaks Keskerakond Reformiga valitsusse minnes oma näo: tema Jüri Ratase olukorras räägiks praegu kindlasti läbi Isamaa ja EKRE-ga.