Rahandusminister: oleme jõudnud nii kaugele, et kui me jõuame muudes asjades kokkuleppele, siis me jõuame ka selles asjas
Rahandusminister Martin Helme ütles, et alkoholiaktsiisi langetamine toimub lahjale kui ka kangele alkoholile samal määral, kuid täpsustamata on, kui palju aktsiis langeb.
Helme Eesti postikriisist: tuleb küsida, kas juhid on oma tööga hakkama saanud
Rahandusminister Martin Helme ei kiida heaks Eesti Posti juhatuse ettepanekut praeguse postiljonide vähesuse ning nn postikriisi lahenduseks tänavu omanikutulu mitte välja võtta. Helme sõnul tuleks sellises olukorras küsida, kas ettevõtte juhid oma tööga hakkama saanud.
EKRE hoiab meediat läbimõeldud plaani abil pantvangis
Otseblogi: täna õhtul väitlevad «Valimisstuudios» erakondade esinumbrid
ETV viimases «Valimisstuudios» Euroopa Parlamendi valimiste eel väitlevad täna õhtul kaheksa erakonna esinumbrid ning saate teemadeks on suhted Venemaaga, majandus- ja keskkonnapoliitika.
Euroopa Parlamendi valimistel on e-hääle andnud pea 140 000 inimest
Täna kella 13:45 seisuga on Euroopa Parlamendi valimistel elektrooniliselt hääletanud 139 947 inimest. E-hääletada saab täna kella 18ni.
Valitsus rahahädale rohtu veel ei leidnud
Koalitsioon jättis kõrvale idee lasta nelja aasta eelarved suuremasse miinusesse.
Facebookis kulutab enim reklaamiraha Raimond Kaljulaid
Üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti kandideeriv riigikogu liige Raimond Kaljulaid on Facebooki andmeil kulutanud üksinda rohkem raha enda reklaamimiseks kui Isamaa ja SDE kokku
Valitsus ei jõudnud eelarvestrateegias kokkuleppele
Valitsus jätkab arutelu eelarvestrateegia ja järgmise aasta eelarve üle neljapäevasel kabinetiistungil.
Jaaganti poliitikaradar. Vihula-eri ehk eelarvevaidlus mõisas
Olukorra hinnang: Tüütu kikilips. Poliitikutele on pinnuks struktuurse tasakaalu nõue, mis nõuab headel aegadel kokkuhoidmist. Kärpida või mitte, see on küsimus.
Eelarvetegu mõisas: suurem miinus või lubadused üle parda
Alkoholiaktsiiside langetamise suhtes on erakonnad eri meelt.
Ratas: riigi eelarvestrateegia nõuab muutusi
Peaminister Jüri Ratas ütles esmaspäeval Vihula mõisas riigi eelarvestrateegia (RES) arutelul, et kuna majanduskonjunktuur on muutunud, vajab muutusi ka riigi eelarvestrateegia, vahendas ERR.
Videod: Seeder ja Aab on riigieelarve tagurpidi pööramise osas skeptilised
Kuigi EKRE soovib riigieelarve nö pea peale pöörata, on nii riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder (Isamaa) kui ka riigihaldusminister Jaak Aab (Keskerakond) praegu toimuvate kõneluste ajal selles osas skeptiliselt meelestatud.
Valitsus alustas ministrite rahasoovide läbivaatamist
Kõigi ministrite nelja järgmise aasta unistused ja vajadused maksaks kokku viis miljardit eurot.
Pildid: valitsus arutab Vihula mõisas eelarvestrateegiat
Valitsus kogunes esmaspäeva hommikul Lääne-Virumaale Vihula mõisa, et arutada eelarvestrateegiat ja järgmise aasta eelarvet.
Siseminister Mart Helme lubas riigieelarve pea peale pöörata
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees, siseminister Mart Helme ütles eile Tallinnas erakonna volikogul peetud kõnes, et riigieelarvet ootavad ees põhimõttelised muudatused ja piltlikult tuleb kogu riigieelarve pea peale pöörata.
Rohelised kutsusid Vabaerakonna konsultatsioonidele
Erakonna Eestimaa Rohelised volikogu otsustas esitada Vabaerakonnale kutse alustada ametlikke konsultatsioone koostööks.
Euroopa küsimustele pühendatud «Esimese stuudio» debatt kiskus sisepoliitiliseks
Kuigi tänaõhtuse «Esimese stuudio» fookuses oli küsimus, millist Euroopat tahavad ehitada Isamaa ridades Euroopa Parlamenti kandideeriv erukindral Riho Terras ja Eesti 200 esinumber Lauri Hussar, kiskus debatt sisepoliitiliseks.
Jaaganti poliitikaradar. Algas pardaleminek Brüsseli lennule
Europarlamendi valimised said avapaugu, algas riigieelarve strateegia kokkupanek, valitsus tahab 100 päevaga teha 58 asja.
Mart «alfaisane» Helme leiab kõikidele küsimustele vastuse
Viimane aasta on toonud ja toob jätkuvalt rohkem vastuseid, kui ka kõik maailma ajakirjanikud küsida jõuaksid. Üks värvikamaid vastajaid on EKRE juht, siseminister Mart Helme. Hea lugeja, tule meile appi, leiame igale Helme vastusele küsimuse!
Keda valida Euroopa Parlamenti? Suur valimismasin tuleb appi
Paar kuud pärat riigikogu valimisi on Eestis ja kogu Euroopas käimas uus kampaania europarlamenti pääsu eest. Eestis on end joonele seadnud 66 kandidaati.
Riigikogus astub ametisse kaks uut riigikogu liiget
Riigikogus asuvad ametisse kaks asendusliiget – Rein Suurkask ja Signe Riisalo.
Riina Solman tunneb end koos Mart Helmega hästi: Helme on heatahtlik ja hooliv kolleeg
Vastne rahvastikuminister Riina Solman ütles täna saates Otse Postimehest, et pooldab abortide riikliku rahastuse allesjäämist, kooseluseadust peab aga vildakaks. Jutuks tulid laia spektri küsimused, mis moel või teisel seostuvad tema tööga valitsuses.
Jüri Ratas Marine Le Peni visiidist: valitsus pole teda siia kutsunud
Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) toonitas prantsuse Rahvusrinde juhi Marine Le Pen visiiti kommenteerides, et valitsusel ei ole ühist positsiooni seoses tema vastuvõtmisega.
«Kõik kolm vastutavad selle eest, mida Eesti riigis ja välispoliitikas tehakse, ja see pilt ei ole ilus»
Sotsiaaldemokraatide esinumber Marina Kaljurand ei mõista, miks on Jüri Luigest kangelane tehtud. «Kui Jüri Luik ja veel kuus inimest oleksid olnud piisavalt põhimõttekindlad ja mitte toetanud koalitsiooni EKRE-ga, siis nad ei peaks praegu Eesti riiki «päästma», ütles Kaljurand täna saates «Teel ...
Otse: europarlamendi valimisdebatis astuvad vastamisi Yana Toom ja Riho Terras
Kuku raadio saates «Valimisstuudio» astuvad täna kell 13 vastamisi Euroopa Parlamenti kandideerivad keskerakondlane Yana Toom ja Isamaa esindaja Riho Terras.
Otsepilt: peaministri ülesandeid täitev Mart Helme vastab riigikogu liikmete küsimustele
Riigikogu infotunnis vastavad täna saadikute küsimustele siseminister Mart Helme peaministri ülesannetes, riigihalduse minister Jaak Aab ja kultuuriminister Tõnis Lukas.
Marina Kaljurand: Le Pen lõi Eesti välispoliitikasse mõra. Mart Helme nii ei arva
Eelolevatel valimistel Euroopa Parlamenti kandideerivate Marina Kaljuranna (SDE) ja Mart Helme (EKRE) seisukohad Eestit külastanud Prantsuse parempopulisti Marine Le Peni osas läksid kardinaalselt lahku.
Otse: europarlamendi valimisdebatis kohtuvad Marina Kaljurand ja Lauri Hussar
Kuku raadio saates «Valimisstuudio» astuvad täna kell 13 vastamisi Euroopa Parlamenti kandideerivad sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand ja Eesti 200 esindaja Lauri Hussar.
Riigikogu võttis Kalev Kallolt saadikupuutumatuse
Riigikogu otsustas täna toetada õiguskantsler Ülle Madise ettepanekut võtta saadikupuutumatus korruptsioonisüüdistusega kohtu all olevalt Keskerakonna saadikult Kalev Kallolt.
Oravad ja sotsid liiguvad kahe mandaadi kursil
Europiruka nimel võitlevad erakonnad otsivad abi nimekatest poliitikutest. Kandideerivatest ministritest lubab valimisedu korral europarlamenti minna vaid Tõnis Lukas.
Eestit külastav Le Pen hääletas europarlamendis Eston Kohvri vabastamise resolutsiooni vastu
Eestisse visiidile saabuv Prantsuse Rahvusrinde juht Marine Le Pen hääletas 10. septembris 2015 Euroopa Parlamendis resolutsiooni vastu, millega nõuti Eestist röövitud kaitsepolitseiniku Eston Kohvri vabastamist Venemaa vanglast.
VIDEO Madison uuest ministrikandidaadist: ma pole kunagi sugu üle tähtsustanud
Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madisoni sõnul ei oma väliskaubanduse ja IT ministri kandidaadi Kert Kingo puhul mingit tähtsust see, et ta on naine, tähtis on see, kas ta on kompetentne ja saab oma tööga hakkama.
EKRE ministrikandidaat vaidlusest maksu- ja tolliametiga: langesin töökiusamise ohvriks
Konservatiivse Rahvaerakonna kandidaat väliskaubanduse ja IT ministri ametikohale Kert Kingo selgitas intervjuus Postimehele, et tema kohtuvaidlus maksu- ja tolliametiga on seotud töökiusamisega, mille ohvriks ta langes. Kuna vaidlus on jõudnud riigikohtusse, tulevane minister asja sisust enne ko...
Erakonna juhiks pürgijad arutlevad: kuidas tuua sotsid madalseisust välja?
Oma soovist asuda juhtima Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda on hetkel teada andnud neli kandidaati. On teada, et praegune juht Jevgeni Ossinovski erakonna liidriks ei pürgi. Kuidas tuua viimastel riigikogu valimistel riigikogus märkimisväärsed viis kohta kaotanud ning opositsiooni langenud erakonda...
Andrus Ansip: Jüri Ratasel pole põhimõtteid
Reformierakonna esinumber, praegune Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip süüdistab EKRE esiletõusus sotse ja Jüri Ratase eelmist valitsust, Reformierakonnal ta mingit rolli ei näe. Oma toolist kümne küünega kinni hoidva Ratase kohta oli Ansipil täna saates «Teel Euroopasse» öelda väga karm...
Homsest algab Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletamine välisesindustes
Esimesed välisesindused avavad homme oma uksed välisriigis elavatele Eesti kodanikele Euroopa Parlamendi valimistel eelhääletamiseks. Esindused on kohapeal hääletamiseks avatud vähemalt kahel päeval vahemikus 11.–16. mai.
Otsesaade Teel Euroopasse: Andrus Ansip, kas taevas tuleb appi?
Mida arvab Euroopa Komisjoni asepresident ja digivolinik, Reformierakonna esinumber Andrus Ansip Eesti praegusest valitsusest? Kuivõrd näeb ta omaenda ja Reformierakonna vastutust praeguse seisu tekkimise eest? Ega tal seal europarlamendis viimati igav ei hakka?
Kaks ministrikandidaati ütlesid EKRE-le ära
EKRE-l ei ole siiani õnnestunud leida asemikku Marti Kuusikule, sest kaks uueks väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministriks pürgijat ütlesid konservatiividele ära.
Andrus Ansipi arvates on Eesti maine kiiresti murenemas, Yana Toom sellega ei nõustu
Euroopa Komisjoni asepresidendi, opositsioonilist Reformierakonda esindava Andrus Ansipi hinnangul on EKRE võimule tulekuga Eesti maine murenemas. Seevastu europarlamendi saadik Yana Toom (Keskerakond) on seda meelt, et Eesti on Euroopas endiselt usaldusväärne partner.
Riho Terras: Trump on äge, sest ta on ettearvamatu
Endine kaitseväe juhataja, praegune Isamaa eurovalimiste esinumber Riho Terras arvas täna saates «Teel Euroopasse», et miljardit Trumpi käest ei saa, aga rohkem raha võiks saada küll. Laia spektri kõneluses tulid jutuks nii aktuaalse poliitika ja julgeolekuteemad, aga ka isiklikumad teemad.
Galerii: SDE esimeheks kandideerijad pidasid Kuressaares maha debati
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe kandidaadid pidasid esmaspäeval Kuressaares maha debati.
EKRE avab homme ministrikaardi
Konservatiivid valivad ministrit kahe kandidaadi seast: üks on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridadesse kuuluv IT-spetsialist ning teine sama valdkonna tegija, kes küll ei kuulu erakonda, kuid on erakonna juhi sõnul EKRE usaldusväärne mõttekaaslane.
Sotside juhiks kandideerib ka Sven Mikser
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimeheks kandideerib ka Sven Mikser, kes oli parteijuht ka aastatel 2010 kuni 2015.
Jüri Luik: «Iga Eesti ministrit vaadeldakse Eesti riigi esindajana»
Isamaa kaitseminister Jüri Luik ütles täna saates «Otse Postimehest», et kõigepealt peaks lõpetama igasugused käemärgid, millel on meie liitlastele negatiivne tähendus: «On selge, et riigi rahvusvaheline maine sõltub otseselt sellest, kuidas ministrid tegutsevad ja väljenduvad.» Liitlassuhete kah...
Riigikogu asub presidendi väljakuulutamata jäetud seadust muutma
Riigikogu põhiseaduskomisjon soovitas esmaspäeval muuta presidendi poolt välja kuulutamata jäetud kaitseväe korralduse seaduse muutmise seadust, mis annaks kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi, tunnistades sellega presidendi tehtud etteheited põhjendatuks.
Riigikogu kolmapäevane infotund kestab nüüd kaks tundi
Riigikogu uue töökorra järgi hakkab parlamendi igakolmapäevane infotund kestma senise tunni aja asemel kaks tundi.
Illimar Lepik von Wirén kandideerib Seedri vastu Isamaa esimeheks
NATO küberkaitsekeskuse rahvusvahelise koostöö juht Illimar Lepik von Wirén kandideerib laupäeval Isamaa suurkogul erakonna esimeheks.
Karnau: EKRE populaarsus kasvab nelja aastaga veelgi
Andrus Karnau prognoosis Raadio 2 saates «Olukorrast riigis», et EKRE võib järgmised riigikogu valimised võita.
Suur eurovalimiste graafik: Eestist pürib püünele 66 kandidaati
27. mail südaööl selguvad seitsme Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadiku nimed, praeguse seisuga saavad oma parlamendikohas kindlad olla kuus esimest.
Yana Toom: omletist enam mune ei saa
Keskerakonna europarlamendi valimiste esinumber Yana Toom ütles täna intervjuusarjas «Teel Euroopasse», et suhtub EKRE-sse väga halvasti, kuid on kohtunud saalitäite inimestega, kes on väga rõõmsad selle üle, et Reformierakond on opositsiooni saadetud. Jutuks tulid nii kohalikud päevapoliitilised...