Puust ja punaseks: mida kujutab endast hümniseaduse eelnõu?
Viimastel päevadel palju tähelepanu saanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna algatatud Eesti Vabariigi hümni seaduse eelnõu on tekitanud mitmeid vastakaid arvamusi, sealhulgas ka valitsuses. Mida see eelnõu endast täpsemalt kujutab?
Parlamendisaadikud ootavad Reinsalult selgitusi tasuta õigusabi kohta
Arupärimises tahetakse justiitsminister Urmas Reinsalult teada, miks on tasuta õigusabi saajate hulgas üle keskmist palka teenivad inimesed ning miks ei korraldanud ministeerium 2,2 miljonit maksva tasuta õigusabi teenuse ostmiseks riigihanget.
IRLi Ida-Viru piirkonna esimeheks valiti Tiit Salvan
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRLi) Ida-Viru piirkond valis järgmiseks kaheks aastaks uue juhatuse ning esindajad erakonna volikogusse.
«Foorum»: ​kas suhete parandamine Venemaaga on üldse reaalne ülesanne?
​Riigikogu arutab täna riiklikult tähtsa küsimusena Eesti välispoliitika prioriteete. Kuidas Eesti peaks keerulises julgeolekuolukorras oma huvide eest seisma ja kas suhete parandamine Venemaaga on üldse reaalne ülesanne? Stuudios väitlevad Sven Mikser, Marko Mihkelson, Enn Eesmaa, Keit Pentus-Ro...
Otseülekanne: välispoliitika arutelu riigikogus
Riigikogus toimuval välispoliitika arutelul peavad ettekande välisminister Sven Mikser ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
Riigikogu seadustab kohalikele omavalitsustele tekitatud krimikahjude sissenõudmise
Riigikogu õiguskomisjon toetas kriminaalmenetluse seadustiku muutmise eelnõu, millega antakse riigile õigus nõuda kurjategijalt sisse kuriteoga omavalitsusele tekitatud kahjud juhul, kui kohalik omavalitsus pole esitanud kahju korvamiseks nõudeavaldust.
Galerii: Reformierakond valis Tallinna piirkonnale uued juhid
Eile valisid Tallinna reformierakondlased uued juhid linnaosadesse ning pealinna ringkonnaorganisatsiooni juhatusse.
Pevkur: Keskerakond soovib Eesti tagasi nõukogude aega viia
Reformierakonna esimees Hanno Pevkur on seisukohal, et Keskerakonnal on eesmärk Eesti taas nõukogude aega viia.
​Riigikogu liikmed moodustasid Eesti-Rumeenia parlamendirühma
Riigikogus moodustatud Eesti-Rumeenia parlamendirühma esimees on Terje Trei ja aseesimeheks Erki Savisaar.
Riigikogulane: kas eestlane soovib lisaks odavale viinale ka Läti madalat palka?
Läti odavat viina kiitvad eestlased võiksid mõelda, kas nad soovivad ka sama madalat palka kui lõunanaabrid,  küsib endine põllumajandusminister ja praegu riigikogus olev Jaanus Marrandi (SDE).
Valitsus arutab liiklusrikkumiste trahvide sidumist sissetulekuga
Valitsus arutab neljapäevasel istungil eelnõu, mis seob raskemate liiklusrikkumiste puhul trahviühiku süüdlase sissetulekuga, võimaldab rikkujatelt võtta juhtimisõigus tingimisi ning vähendab kiirmenetluse rahatrahvi.
Välisminister Paeti kriitikast: Sudaaniga suhete sõlmimise algatasid sa ise
Välisminister Sven Mikser lükkas tagasi endise välisministri Urmas Paeti kriitika diplomaatiliste suhete sõlmimise eest Sudaaniga, mille presidenti süüdistatakse inimsusevastastes kuritegudes, märkides, et sellekohase otsuse algatas juba aastaid tagasi Paet ise.
Ratas kärpis Keskerakonna heldet pensionilubadust
Kui eelmisel nädalal ütles Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, et nende põhiline valmislubadus on tõsta pensione  saja euro võrra, siis peaminister Jüri Ratas kärpis seda lubadust märgatavalt.
Ott Lumi: kui küsimus on põhiväärtustes, on toetuse langus või tõus kiire tulema
Reitingut jõudsalt kasvatanud Reformierakonna meedia on viimastel nädalatel valitsuse möödalaske väga osavalt ära kasutanud, samas on Keskerakonna toetust alla viinud raskused oma poliitikate selgitamisel, leiab poliitikavaatleja Ott Lumi.
Graafik: skandaalid, mis on erakondade reitinguid kolinal alla tirinud
Erakondade jaanuari reitingutest kajastub märkimisväärselt tõusunud Reformierakonna toetus (28% detsembris ning 34% jaanuaris), üheprotsendilise tõusu (18%) tegid aga Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Eestimaa Rohelised (5%). Kolinal langes Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus (detsemb...
Pevkur: Keskerakonna juhitava eksperimentaalvalitsuse aeg on läbi
«Toetusnumbrid näitavad rahva selget kinnitust, et Keskerakonna juhitava eksperimantaalvalitsuse aeg on läbi,» kommenteeris suurima opositsioonierakonna, Reformierakonna esimees Hanno Pevkur arvamusküsitlust, millest selgub, et Jüri Ratase juhitud valitsusliidu toetus on kolinal langenud.
Ratas valitsusliidu kolinal langenud toetusest: peame oma otsuseid paremini selgitama
Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) tegi valitsusliidu suurest toetuse langusest järelduse - valitsus pole suutnud oma suuri reforme piisavalt veenvalt inimestele selgitada ning edaspidi tuleb selle nimel tõsiselt pingutada.
Politoloog: sotsid väärtustavad võimulolekut rohkem kui väärtuspõhimõtteid
Sotsiaaldemokraadid otsustasid väärtused ohverdada poliitilisele pragmaatikale - nii võtab politoloog Tõnis Saarts kokku läinud nädala suurima sisepoliitilise sündmuse, justiitsminister Urmas Reinsalu luhtunud umbusaldamise.
Räägib päevapoliitikas kaasa: Edgar Savisaar utsitas keskerakondlasi Reinsalu umbusaldama
Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) umbusaldamise eel oli erakonna looja, endise esimehe ning praegu korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Edgar Savisaare sõnum Keskfraktsioonile üks: Reinsalu tuleb umbusaldada.
Vabaerakond tahab valimisnimekirjad avatuks muuta
Vabaerakonna saadikute algatatud eelnõuga soovitatakse muuta üleriigiline nimekiri kohaliku omavalitsuse volikogu ja riigikogu valimistel avatuks.
Savisaare abilisest sai Haabersti linnaosa vanema asetäitja
Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare abist ja nõunikust Andres-Marius Rosenblatist sai Tallinna Haabersti linnaosa vanema asetäitja.
Kristiina Ojulandi asemel saab RÜE juhiks ilmselt Pavo Raudsepp
Rahva Ühtsuse Erakonna (RÜE) juhiks kandideerib laupäeval peetaval erakorralisel üldkogul senine juhatuse liige Pavo Raudsepp, sest partei senine juht Kristiina Ojuland lahkub aktiivsest poliitikast.
Reinsalu: valitsus on nüüd psühholoogiliselt tugevam
Pärast täna riigikogus läbi kukkunud umbusaldust justiitsministrina jätkav Urmas Reinsalu (IRL) ütles intervjuus «Aktuaalsele kaamerale», et valitsus on nüüd psühholoogiliselt tugevam.
Vabaerakonna juhatus on ühehäälselt justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldushääletuse poolt
Vabaerakonna juhatus on ühehäälselt justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldushääletuse poolt. Erakonna esimees Artur Talvik toob välja, et umbusaldusavalduse ainsaks põhjuseks pole justiitsministri viimaste päevade väljaütlemine, vaid kogu tema poliitline tegevus.
Tsahkna: valitusliidul on edaspidi raske koostööd teha
Opositsioon nimetab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esmaspäevast otsust mitte osaleda justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) umbusaldushääletusel poliitmängurluseks ja Reinsalu toetamiseks, kirjutas ERR.
Meenutus: kuidas Keskerakond linnavõimu kritiseerinud Jaak Juske kohtusse kaebas
Kersti Sarapuu (Keskerakond) pere nõuab kriitikutelt riigikogu opositsioonist - Martin Helmelt (EKRE) ja Jürgen Ligilt (Reformierakond) - kohtu kaudu vabandust ja raha.  Sarnane juhtum on võtta ka 2009. aastast Tallinna linnavõimust, kui Keskerakond kaebas sotsiaaldemokraadi Jaak Juske kohtusse. ...
«Aktuaalne kaamera»: Eesti on väga lähedal valitsuskriisile
Poliitikaanalüütik Andreas Kaju hinnangul on Eesti väga lähedal valitsuskriisile.
Ott Lumi: Reinsalu umbusaldamise õnnestumine sõltub sotsidest
Poliitikavaatleja ning politoloog Ott Lumi hinnangul sõltub Urmas Reinsalu (IRL) umbusaldamise õnnestumine eeskätt Sotsiaaldemokraatlikust (SDE) erakonnast.
Fotod: Euroopa hotellis koguneb Reformierakonna volikogu
Täna kell 14.00 koguneb Tallinnas Euroopa hotelli konverentsikeskuses Reformierakonna volikogu.
ERR: Reformierakond valmistab ette umbusaldusavaldust Reinsalule
«Aktuaalse kaamera» andmetel valmistab Reformierakond ette umbusaldusavaldust justiitsminister Urmas Reinsalule.