Sults võtab keeleseaduse eelnõult oma allkirja tagasi
Keskerakondlasest riigikogu liige Märt Sults ütles portaalile Rus.Postimees.ee antud intervjuus, et võtab tagasi oma allkirja keeleseaduse muutmise algatamise eelnõult, sest seda tõlgendatakse valesti.
Emor tõstis poliitikauuringute vanusepiiri kümne aasta võrra
Uuringufirma Kantar Emor otsustas erakondade toetusuuringutes tõsta vanusepiiri kümne aasta võrra, kuna eakamad inimesed soovisid samuti küsitlustes osaleda, olulisi muutusi see reitingutes kaasa ei toonud.
Eerik-Niiles Kross: EKRE ja Keskerakonnaga ei tahaks maid jagada
Reformierakonna liige Eerik-Niiles Kross kandideerib kevadel uuesti riigikokku ning loodab, et sotse ja Isamaad saadab valimistel edu, et tema koduerakonnal ei tuleks valitsliitu sõlmida ebamugavate partneritega.
Riigikoguvalimiste lähenedes sagenevad «diagnoosiga» seaduseelnõud
Riigikogus lõppes eile kevadistungjärk, millega ametlikult lõppes ka poliitikahooaeg. Liiga vabaks suvi poliitikutele ei kujune, sest järgmise aasta märtsis toimuvad riigikogu valimised ning enne kampaania algust on vaja ettevalmistusi teha. Kuna sügisest algab valimiskampaania aktiivne faas, loe...
Suuremad parlamendiparteid võimalikus uues erakonnas konkurenti ei näe
Kui Vabaerakonna juht Andres Herkel tunnistas, et võib uuele jõule hääli kaotada ja avaldas lootust Eesti 200ga enne valimisi kokkuleppele jõuda, siis teised erakonnad väidavad, et võimalikud uustulnukad võivad viia hääli konkurentidelt.
Nestor Niinepuu ettepanekust: ärge korraldage demokraatiat ringi
Riigireformi ettepaneku käigus on hakatud ümber korraldama demokraatiat ning ei mõisteta, et valijate seas populaarsed ettepanekud on enamasti hoopis valijate huvide vastu, sõnas riigikogu esimees Eiki Nestor (SDE).
Kruusimäe nõuab keeleseaduse rikkumise eest hiigeltrahve – Karilaid ja Sults toetavad, Toom häbeneb
Riigikogu liige Tarmo Kruusimäe (Isamaa) algatas riigikogus keeleseaduse muudatuse, mis tõstaks keelenõuete rikkumise korral sunniraha seniselt 640 eurolt 6400 eurole, ehk kümnekordistaks trahvisummat.
Nime vahetanud Isamaa ametlikuks lühendiks saab üks täht
Isamaa (I) nimevahetuse protsess ei ole veel täiesti lõpuni jõudnud, mõned detailid on vaja veel ära korraldada, ütles erakonna meedianõunik Mart Luik.
Rein Lang: mulle jääb see hüsteeria arusaamatuks
Endine justiitsminister Rein Lang toonitas, et termin «ülekaalukas avalik huvi» isikuandmete kaitse seaduses kannab üksikisikuste õiguste parema kaitse eesmärki ning ajakirjanduse hüsteeria jääb talle arusaamatuks.
Piltuudis: riigikogu kantseleist leiti sularaha
Riigikogu kantselei saatis täna parlamendisaadikutele ja ametnikele kirja pealkirjaga «leitud sularaha».
Keskerakond hakkab töötama välja seisukohta e-valimiste suhtes
Keskerakond moodustas töörühma, mis töötab välja erakonna seisukoha ja ettepanekud elektrooniliste valimiste küsimustes, töörühma esimeheks sai Erki Savisaar.
Otseblogi: Konjunktuuriinstituut tutvustab Eesti alkoholipoliitika tulemusi
Konjunktuuriinstituut avalikustab täna sotsiaalministeeriumis toimuval pressiesitlusel Eesti alkoholisektori 2017. aasta uuringu tulemused.
Toomi sõnul ei peaks Keskerakond koostööprotokollist Ühtse Venemaaga loobuma
Europarlamendi saadik Yana Toom ütles intervjuus ERRile, et Keskerakond ei peaks koostööprotokollist Ühtse Venemaaga loobuma.
Vabaerakonna aseesimeheks kinnitati Kaul Nurm
Vabaerakonna juhatus kinnitas aseesimeheks kauaaegse Eestimaa Talupidajate Keskliitu peadirektori Kaul Nurme (67).
Ratas tselluloositehasest: oleks saanud paremini, aga oleks tarkus ei maksa mitte midagi
Jüri Ratas nõustus tänases Vikerraadio saates «Stuudios on peaminister», et Tartu kogukonnaga oleks pidanud tselluloositehase debatti pidama juba palju varem, kuid vaatamata sellele läheks ta eriplaneeringuga edasi.
Keskerakondlane: Mart Helme komnoorelik entusiasm tekitab hirmu
Keskerakondlasest Lasnamäe linnaosa juht Maria Jufereva tõdes EKRE juhi Mart Helme halvustavat väljaütlemist tumedanahaliste tudengite kohta kommenteerides, et selline komnoorelik entusiasm tekitab hirmu, mis kasvab iga EKRE poliitiku väljaütlemisega.
Ratas: tselluloositehase rajajate initsiatiivi ei saa juba eos nullida
Valitsuskoalitsioon asub uuel nädalal arutama Tartusse plaanitava tselluloositehase eriplaneeringu jätkamise üle. Peaminister Jüri Ratas toonitas Keskerakonna volikogus peetud kõnes, et tehase ehitamist tuleb arutada tasakaalukalt ja riigimehelikult.
Sotsiaaldemokraadid peavad täna üldkogu
Sotsiaaldemokraatlik Erakond peab täna Tallinnas oma üldkogu, millest kujuneb sotsiaaldemokraatide jaoks oluline tähis teel 2019. aasta riigikogu valimistele.
Otsepilt kell 12: IRL asub nime muutma
Täna Viljandis kogunev Isamaa ja Res Publica Liidu suurkogu asub erakonna nimemuutust hääletama.
Andres Herkel: uka-uka, mina prii!
Tselluloositehase rajamise plaani puhul ei adunud valitsus projektiga seonduvaid riske ning alahindas avalikkust. Kui aga asi hapuks läks, hakkasid valitsuse liikmed ja võimuerakonnad üksteise peale näpuga näitama, kirjutab riigikogu liige ja Vabaerakonna juht Andres Herkel oma blogis.
Keskerakond plaanib sel nädalal eetikakoodeksi vastu võtta
Laupäevasel Keskerakonna volikogul võetakse vastu erakonna eetikakoodeks.
Korb otsib kriminaalkorras karistatud keskerakondlasi
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ootab erakonna allorganisatsioonidelt jätkuvalt kriminaalkorras karistatud keskerakondlaste välja selgitamist ning ettepanekuid nende edasise parteilise saatuse kohta.
Riigikogu muutis töötervishoiu ja tööohutuse seadust
Riigikogu kiitis tänasel istungil heaks seaduse, mis soodustab ohutu töökeskkonna loomist ja töötaja tervisekahjustuste ennetamist, parandab kehtiva korra õigusselgust ning vähendab tööandjate halduskoormust töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmisel.
EKRE valib pühapäeval uue volikogu esimehe
Sel pühapäeval kogunev Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu valib volikogule uue esimehe ja aseesimehe, samuti võetakse vastu poliitiline avaldus.
Tulevane Reformierakonna kommunikatsioonijuht Kajar Kase ei plaani erakonda astuda
Juunist alustab Reformierakonna kommunikatsioonijuhina tööd pikaaegne telemees, «Ringvaate» vastutav toimetaja Kajar Kase. Intervjuus Postimehele lausus Kase, et ei kavatse Reformierakonda astuda ja ei näe probleemi poliitikast ajakirjandusse naasmises.
Heidit Kaio: Keskerakond unustab ära, et on peaministri partei
Keskerakond kipub unustama, et on peaministripartei ja peaks sellest tulenevalt kasutama avalikkusega suhtelmisel väärikamat suhtlusstiili, ütles peatne Eesti Naise peatoimetaja, ajakirjanik Heidit Kaio.
Ladõnskaja-Kubits: riigiaparaadi vähendamist tuleks alustada riigikogust
Riigiaparaadi vähendamise ühe võimalusena näeb riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits riigikogu liikmete vähendamist 71-le. Sarnase idee on välja käinud ka 28 ärimehe loodud Riigireformi Sihtasutus.
Kiisler: pean ministrina lähtuma seadustest, mitte parteikaaslaste räigest populismist
Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluva keskkonnaministri Siim Kiisleri sõnul peab ta oma tegevuses lähtuma seadustest, mitte viie erakonnakaaslase soovist püüda võimalikult räige populismiga valijate hääli.
Tanel Talve: riigireformi protsess ei tohi langeda populistlike arutelude lõksu
Riigireformi arengusuundade väljatöötamiseks loodud probleemkomisjon esimees Tanel Talve (SDE) leiab, et riigireformi aruteludes on oluline, et ei keskendutakse teemadele, mis ei ole esmatähtsad ning protsess ei tohi langeda populistlike arutelude lõksu.
Ossinovski: on mõistetav, et tasuta ühistransport on Kadri Simsonile armas
Maakonnatranspordi põhiprobleem ei ole selle kõrge hind, vaid elanike vajadustele mittevastav korraldus. Nii loodavad sotsiaaldemokraadid nõudepõhise transpordi arendamisele. «Seni on lohutuseks see, et aeglase ja ebasobiva graafikuga bussi eest peab vähem maksma,» ütles Sotsiaaldemokraatliku Era...
Seeder: pealinlaste arusaam ühistranspordi kitsaskohtadest erineb ülejäänud Eestist märkimisväärselt
Asjaolu, et tasuta bussisõitu toetab vaid kolmandik Postimehe tellitud Kantar Emori veebiuuringus küsitletutest ning suurim on tasuta bussisõidu poolehoid pealinlaste seas, kinnitab IRLi esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul jätkuvalt seda, et maapiirkondade põhiküsimuseks pole see, kas sõita tasuta...
Reformierakondlane Arto Aas ei toeta riigikogus suurt kaadrivahetust soosivat ideed
Riigireformi Sihtasutuse loonud 28 ärimehe idee, mille järgi ei tohiks parlamendisaadik olla riigikogus rohkem kui kaks korda järjest, rikub vabade valimiste põhimõtet ega väärtusta pikaajalist kogemust, leiab riigikogu liige, Reformierakonna liige Arto Aas.