ERJK ei alusta Helmete raadiosaate suhtes menetlust
Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) ei alusta menetlust Mart ja Martin Helme TRE Raadio saatesarja «Räägime asjast» suhtes, kuna komisjonile näidati saadete eest EKRE-le esitatud arveid.
Otsepilt: opositsioon boikoteerib riigikogu infotunnis peaministrit
Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide fraktsioonid ei esitanud kolmapäevaseks riigikogu infotunniks peaminister Jüri Ratasele ühtegi küsimust.
Minister Kingo peab parlamendisaadikutele oma tegevuse kohta aru andma
Riigikogu sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liikmed pärivad ettevõtlus-ja infotehnoloogiaministrilt Kert Kingolt aru tema tegevuse kohta. Millal minister arupärmisele vastab, pole veel teada.
Keskfraktsiooni asus juhtima Kersti Sarapuu
​Keskerakonna riigikogu liikmed valisid täna fraktsiooni uueks esimeheks Kersti Sarapuu. Fraktsiooni varem juhtinud Kadri Simsonist saab Euroopa Komisjoni energiavolinik.
Ratas kliimaneutraalsusest: pingutama peavad nii Mart, Martin kui Jüri
Ehkki mõned Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ministrid suhtuvad kliimasoojenemisse külmalt, on peaminister Jüri Ratase sõnul see teema ikkagi kõigi jaoks oluline. Ratas rõhutas, et kui Eesti tahab saada aastaks 2050 kliimaneutraalseks, peaksid pingutama nii riik kui ka selle kodanikud.
Aeg surub tagant: kuidas lappida kokku riigieelarves haigutav 50 miljoniline auk?
Kui kulusid vajalikul määral kokku tõmmata ei saa, on võimalik puudujääki vähendada ka administratiivsete võtetega.
Raimond Kaljulaid: poliitikas ei ole võimalik üksinda midagi ära teha
Fraktsioonitu riigikogu liige Raimond Kaljulaid ei soovinud avaldada, kas ja millise erakonnaga ta liituda sooviks, küll aga tõdes ta, et üksi ei ole poliitikas võimalik midagi ära teha.
Rahandusminister Martin Helme: mina võtaks laenu
Rahandusminister Martin Helme ei näeks probleemi Eesti põhimaanteede neljarajaliseks ehitamiseks laenu võtta – laen oleks riigile odavam kui eraettevõtetele intressi maksta. Oma piirid paneb plaanile aga Euroopa Liidu eelarvereegel, toonitas minister täna suvise majandusprognoosi avalikustamise j...
Otseülekanne: riigikogu on suvepuhkuselt tagasi ja alustab sügisistungjärku
Täna alustab riigikogu oma sügisistungjärku. Toimub avaistung ja kõnega esinevad riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Vabariigi President Kersti Kaljulaid.
Oletuste hägust kumab Simsonile ergeetikavoliniku koht
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teeb teisipäeval teatavaks oma komisjoni koosseisu. Kuigi nädalavahetus kubises kuulujuttudest ja spekulatsioonidest, on praegu endiselt kõige tõenäolisem, et Eesti volinikku Kadri Simsonit (KE) ootab energeetikaga seotud portfell.
Sotsid kaaluvad kulude kokkuhoiuks peakontori kolimist
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles, et sotside kehva rahalise seisu tõttu võib tulla kaalumisele ka peakontori kolimine.
Jaak Allik peab võimalikuks Reformierakonna, Keskerakonna ja sotside koalitsiooni
Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv endine riigikogu liige Jaak Allik peab võimalikuks Reformierakonna, Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsiooni teket, kuid selleks peab Reformierakond saama üle solvumisest valitsusest väljajäämise pärast.
Kert Kingo: e-valimiste usaldusväärsuses ei kahtle ainult EKRE
Kolmapäeval kohtus väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo Aafrika riigi eSwatini digiministri printsess Sikhanyiso Dlaminiga, kes tuli siia tutvuma Eesti e-valitsemisega.
Mart Luik: Keskerakonna kohtuotsus teeb Eesti poliitikas õhu puhtamaks
Keskerakonna vahelejäämine ja kohtu poolt karistamine tuleb Eesti poliitikale kasuks ning teeb õhu puhtamaks, leiab valitsuskoalitsiooni kuuluva Isamaa eestseisuse liige Mart Luik.
SDE asejuht Keskerakonna kohtuasjast: valimiskuludele tuleb kehtestada ülempiir
Erakondade valimiskuludele tuleb kehtestada ülempiir ning keskenduda rohkem valijatega kohtumistele, leiab Sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Lauri Läänemets Keskerakonnale mõistetud kohtuotsuse valguses.
Politico: Kadri Simsonist võib saada energiavolinik
Kadri Simsonist võib saada Euroopa Komisjoni energiavolinik, kirjutab väljaanne Politico. Komisjoni uus president Von der Leyen tutvustab oma meeskonda teisipäeval.
Sotside suvine vaikelu tekitab erakonnas tuska
Sotsiaaldemokraadid pole suutnud isegi pensionireformi kohta veel seisukohta kujundada.
Ansip ja Toom peavad eurovalimiste kampaania kohta aru andma
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) ootab Euroopa Parlamendi saadikutelt Andrus Ansipilt ja Yana Toomilt selgitusi seoses eurovalimiste kampaaniaga. Komisjoni huviorbiidis on sponsoreeritud Facebooki postitused ALDE (Euroopa Liberaalide ja Demokraatide erakond) lehel.
EKRE vilistab komisjoni korraldusele
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) jättis parlamendierakondadest ainsana vastamata erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) täiendavatele reklaamikulusid puudutavatele küsimustele.
Ursula von der Leyeni komisjoni koosseis hakkab ilmet võtma
Euroopa Komisjoni uue juhi Ursula von der Leyeni komisjoni koosseis hakkab vaikselt selginema ning praegu on vaid Itaalial oma volinikukandidaat nimetamata. Ühendkuningriik otsustas Brexiti valguses jätta oma kandidaadi nimetama, eestlane Kadri Simson aga valmistub majandusportfelliks.
Umbusaldati kõige eest ja veel natuke pealegi
Ainus, mis peaminister Jüri Ratase eile luhtunud umbusaldamisel üllatust pakkus, oli opositsiooni kehv sooritus.
Helme: umbusalduse läbikukkumine viib ilmselt Reformierakonna juhivahetuseni
Peaminister Jüri Ratase (Keskerakond) umbusalduse läbikukkumine märgib opositsioonilise Reformierakonna poliitilise liini nurjumist ning tõenäoliselt ootab erakonda ees juhivahetus, arvab rahandusminister Martin Helme (EKRE).
Ossinovski: umbusaldamine ei olnud praegu kuigi tark tegu
Riigikogu liikme, sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski sõnul hääletas ta umbusalduse poolt, kuid iseenesest umbusalduse avaldamine peaministrile ei olnud Ossinovski arvates praegu kuigi tark tegu.
Kaja Kallas: Jüri Ratas pole suutnud tagada Eesti väärikat valitsemist
Tänasel peaminister Jüri Ratase umbusaldusavaldusel toonitas Reformierakonna juht Kaja Kallas parlamendis peetud kõnes, et peaminister pole suutnud tagada väärikat valitsemist. Kallas toonitas, et täna pole küsimus selles, kas Jüri Ratas meeldib või mitte, vaid selles, kuidas Ratas ei suuda kontr...
Euroopa moodsaimast piirist jääb esialgu järele vaid tara
Idapiiri ehituse maksumust kärbiti ligi kuuskümmne miljoni euro võrra.
EKRE ja sotside koostöö lõi linnapea tooli kõikuma
Üleeilsel Rakvere volikogu istungil tehti ajalugu: muidu vastanduvad sotsid ja EKRE panid seljad kokku, et võtta maha reformierakondlasest linnapea Marko Torm.
Jaaganti poliitikaradar. Algatuste hoogtöö
Pärast PPA juhi vallandamise katse skandaali on valitsus püüdnud ennast sättida päris töörütmi. Eelnõusid ja algatusi on hakanud juba tekkima, kuigi riigikogu veel kokku ei tule. Homme muidugi korra tuleb – selleks, et menetleda opositsiooni umbusaldusavaldust peaminister Jüri Ratasele. Aga koali...
Ratase pensionilubaduse päästaks suurem eelarvemiinus
Kevadel ei lubanud valitsus eelarvet suuremasse miinusesse, nüüd on see võimalus taas õhus.
Tallinna Ülikool kaalus kohtuasja Mart Helme vastu
Ülikool leiab, et Mart Helme kohtu kaudu korrale kutsumine võtaks asjatult palju aega ja ressurssi.
EKRE idee eriprokuröridest riivas esimest kari
Pärast alkoholiaktsiiside langetamisega mahasaamist on EKRE-l rivis ootamas järgmised lubadused, mis täitmist vajavad. Üks neist on justiitsreform, mille kandev osa on eriprokuröride ametikoha loomine. Selle teemaga tegelenud Isamaasse kuuluv justiitsminister Raivo Aeg on ka juba esitanud esialgs...
Ratase umbusaldusistungi neli stsenaariumit
Seadus võimaldab nelja erinevat stsenaariumit järgmisele reedele plaanitavaks  Jüri Ratase umbusaldamise istungiks. Tõsi, neist vähemalt kahte võib pidada vähetõenäoliseks.
Otsepilt ja blogi: päevapoliitilisi sündmusi kommenteerivad Ratas, Helme, Reinsalu, Kiik
Tänasel valitsuse pressikonverentsil kommenteerivad päevapoliitilisi sündmusi peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme, välisminister Urmas Reinsalu ning sotsiaalminister Tanel Kiik.
Reformierakond tahab Ratase usaldushääletuse teha tuleval esmaspäeval
Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et fraktsioon tahab peaminister Jüri Ratase usaldushääletuseks riigikogu erakorraliselt kokku kutsuda tuleval esmaspäeval.
Martin Helme: meist kiirgab soov uuendada kogu Eesti riigiaparaati
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) tunnistas intervjuus rahvusringhäälingule, et erakond soovib uuendada kogu Eesti riigiaparaati.
President Kaljulaid pani peaminister Ratase häbiposti
Keskerakond ja peaminister Jüri Ratas on alates möödunud reedest kinnitanud, et skandaaliks kujunenud EKRE ministrite katse oma volitusi ületades politseijuhti vallandada on lõppenud ja asi lahendatud. Töörahu on taastatud ja valitsus saab edasi minna sealt, kus pooleli jäi. President Kersti Kalj...