Otsepilt: kas ravimitele ja annetustele käibemaksuvabastust nõudev eelnõu läbib esimese lugemise?
Tänasel riigikogu istungil arutatakse ettepanekut muuta käibemaksuseadust nii, et teatud ravimite, sanitaar- ja hügieenitoodete ning puudega inimese meditsiiniseadmed ja abivahendid oleksid puudega isikule käibemaksuvabad.
EKRE sisevalimistel enim hääli saanud Mart Saarso jäi valimisnimekirjas teiseks
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Läänemaa ja Saaremaa ringkonna ühine üldkoosolek valis pühapäeval riigikogu valimisteks piirkonna esinumbriks Helle-Moonika Helme, kuigi enim hääli kogus nimekirjas teisele kohale jäänud Mart Saarso.
Tapa vallavanemaks valiti Riho Tell
Tapal valiti esmaspäeval vallavanemaks Riho Tell, kes oli enne Tapa ja Tamsalu ühinemist Tamsalu vallavanem.
Ester Tuiksoo hakkab Keskerakonna rahaasju kontrollima
Keskerakonna revisjonikomisjoni liikmeks valiti endine põllumajandusminister ja riigikogu liige, maadevahetuse kriminaalasjas süüdi mõistetud Ester Tuiksoo.
Keskerakonna peasekretärina jätab Mihhail Korb
Keskerakonna laupäeval valitud juhatus otsustas kinnitada erakonna peasekretäriks Mihhail Korbi, kelle põhieesmärk on läbi viia edukas valimiskampaania ja töötada riigikogu valimiste võidu nimel.
Isamaa esinumbriks Tartus võib saada Lauri Vahtre
Erakond Isamaa üks võimalik esinumber riigikogu valimistel Tartu linnas on ajaloolane ja publitsist Lauri Vahtre, kirjutab ERR.
Reformierakond lubab kärpida riigipalgaliste arvu 4000 võrra
Reformierakonna juhatus kiitis heaks erakonna põhilubadused riigireformi küsimustes, lubades vähendada lähiaastatel riigipalgaliste arvu 4000 võrra.
Muuli ja Riikoja: Elurikkuse Erakonda me valimistel ei näe
Kuku Raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja avaldas tänases saates «Muuli ja Riikoja» arvamust, et kahest erakonnaks pürgivast poliitilisest liikumisest osaleb riigikogu valimistel Eesti 200, kuid Artur Talviku loodud Elurikkuse Erakond vajalikku 500 liiget kokku ei saa.
Isamaa esinumber Harju- ja Raplamaal on tõenäoliselt Jüri Luik
Märtsis toimuvatel riigikogu valimistel on Isamaa esinumber Harju- ja Raplamaal suure tõenäosusega kaitseminister Jüri Luik.
Marika Tuus-Laul enam Keskerakonna juhatusse ei kandideeri
Pikaaegne Keskerakonna juhatuse liige Marika Tuus-Laul enam partei juhatusse ei kandideeri, küll aga kandideerib ta riigikogu valimistel.
Ülevaade: just nemad on lahkeima käega riigikogu liikmed
Valimiste eel annetasid erakondadele pea pooled riigikogu liikmed kogusummas 29 390 eurot. Heldeimad annetused jäid pisut alla riigikogu liikme ühe kuu brutopalga.
Rohelised kogusid rohkem annetusi kui Vabaerakond
Erakond Eestimaa Rohelised kogus kolmandas kvartalis 3119 eurot annetusi, selgub Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) avaldatud andmetest.
Vabaerakond kogus kvartaliga 2909 eurot annetusi
Vabaerakond kogus tänavu kolmandas kvartais 2909 eurot annetusi, mis on kuuest parlamendierakonnast kõige väiksem summa.
EKRE kogus kvartaliga annetusi veidi üle viie tuhande euro
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kogus tänavu kolmandas kvartais 5174 eurot annetusi, mis jääb teistele parlamendierakondadele märgatavalt alla.
Keskerakond kogus kvartaliga 37 329 eurot annetusi
Keskerakond kogus tänavu kolmandas kvartalis 37 329 eurot annetusi.
SDE kogus kvartaliga annetusi 42 642 eurot
Sotsiaaldemokraatik Erakond (SDE) kogus tänavu kolmandas kvartalis 42 642 eurot annetusi.
Elurikkuse Erakond tahab värvata kahe nädalaga 400 liiget
Loodavasse Elurikkuse Erakonda kuulub neljapäevase seisuga 105 liiget, kuid asutajad loodavad 27. oktoobriks plaanitud erakonna asutamiskoosolekuks vajalikud 500 liiget kokku saada.
Variminister Kallas: lasteaia kohatasude kaotamine on vale käik
Eesti 200 varivalitsuse haridusminister Kristina Kallase sõnul taunib Eesti 200 tasuta asjade lubamise rallit ning peab lasteaia kohatasude kaotamist pikas plaanis valeks käiguks.
Ratas: astmeline tulumaks jääb Keskerakonna eesmärgiks
Keskerakond püüdleb endiselt astmelise tulumaksu kehtestamise poole, ütles erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas.
«Poliitikaguru» arutleb: kes võiksid olla järgmised nn akna alla minejad?
Valimiste eel riigikogu koalitsiooniparteidest lahkumine on seotud erakondade nõrkustega, näitavad parteide haavatavust, kuid samas – vaadates Eesti poliitikas varem toimunut – pole midagi eriskummalist, arutleti tänases Kuku raadio saates «Poliitikaguru». Kas ja kes võiks veel nn aknaaluste frak...
Keskerakond tahab taastada sõjaväestatud piirivalve
Keskerakonna valimisprogrammi riigikaitse peatüki keskseks lubaduseks saab sõjaväestatud piirivalve taastamine nii, et ajateenijad suunatakse pärast sõduri baaskursust piiripraktikale ehk reaalselt piiri valvama.
Dmitri Jegorov kinnitas, et ei kandideeri valimistel
Endine Reformierakonna liige, rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov kinnitas, et ei kandideeri 2019. aasta riigikogu valimistel.
Keskerakonna riigikogu saadik loobus tööst vallavolikogus
Riigikogu liige Dmitri Dmitrijev loobus Lüganuse volikogu tööst järgmiseks kolmeks kuuks, kuna argipäeval pealinnast Ida-Virumaale sõitmine jätaks riigikogu koalitsiooni ilma veel ühest häälest.
Keskerakonna Narva piirkonda jääb juhtima Yana Toom
Keskerakonna Narva piirkonna erakorraline koosolek valis esmaspäeval uue juhatuse, mida jääb juhtima Yana Toom, vahendab «Aktuaalne kaamera».
Tõnis Saarts koalitsiooni tervisest: riigieelarve hääletustel võib teatud probleeme tekkida
Politoloog Tõnis Saarts ei pea tõenäoliseks, et Tiina Kangro Isamaa fraktsioonist väljaastumise tõttu koalitsioon laguneb.
Eesti pere sihtkapitali loomine: enne raha, siis tegevusplaan
Erakond Isamaa seisab selle eest, et järgmise aasta riigieelarvest läheks miljon eurot Eesti pere sihtkapitalile. Algatust, millel pole hetkel ei vormi ega sisu hakatakse programmiga täitma siis, kui riigieelarvest rahasüst saadakse.
Karnau ja Lobjakas: valitsus kaotas katuseraha jagades suure pildi
Ajakirjanikud Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas olid pühapäeval eetris olnud Raadio 2 saates «Olukorrast riigis» väga kriitilised valitsuse riigieelarvest jagatava niinimetatud katuserahade vastu, kirjutab ERR.
Õiguskantsler kritiseeris plaani anda abipolitseinikele relvad ja suuremad õigused
Õiguskantsler Ülle Madise leiab, et abipolitseiniku seaduses plaanitavad muudatused võivad isikute põhiõigusi ulatuslikult piirata.
Herkeli algatusgrupp uurib Reinsalult korruptsiooni tõkestamise kohta
Vabaerakonna esimees Andres Herkel peab katuserahade süsteemi läbipaistmatuks ja sisuliselt korruptiivseks ja nii on ta koos veel kaheksa riigikogu liikmega esitanud justiitsministrile arupärimise selle kohta, kas ja mida on omavalitsustes korruptsiooni tõkestamisel tehtud.
Keskerakonna noortekogu juhiks sai Jaan Männik
Keskerakonna noorekogu valis täna uueks juhiks minister Kadri Simsoni nõuniku Jaan Männiku.
Mailis Reps: poliitikas kaasa rääkivaid noori tuleb kuulda võtta
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis reedel lõppenud noorsootööfoorumile Noorum viidates, et noored tahavad ja oskavad poliitilistes otsustes kaasa lüüa ning poliitikas kaasa rääkivaid noori tuleks ühtlasi ka kuulda võtta.
Politoloogide sõnul on Vene ja Lääne eriteenistuste vahel sõda
Venemaa eitab Hollandi süüdistusi Venemaa eriteenistuste aadressil, politoloogide hinnangul on eriteenistuste vahel puhkenud sõda, vahendas reedel ETV uudistesaade «Aktuaalne kaamera».
Eesti 200 mõttekogu toimub liikumise variministri juhitavas koolimajas
Erakonnastuv liikumine Eesti 200 korraldab laupäeval Tallinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) Kotzebue tänava õppehoones mõttekogu, liikumise varivalitsuse koolivõrgu arengu ministri, GAGi direktori Hendrik Aguri sõnul ei tasu sündmusest mingit huvide konflikti otsida.
Tõniste ei suutnud selgitada, miks jagati supluskohale katuseraha
Tänasel valitsuse pressikonverentsil ei suutnud rahandusminister Toomas Tõniste leida adekvaatset vastust küsimusele, et miks on regionaalsetes investeeringutes eraldatud raha Antsla vallas Suur-Boose järve supluskoha korrastamiseks.
Vaata otse: valitsus annab aru katuserahade kohta
Kell 12.00 toimub iganädalane valitsuse pressikonverents. Valitsuse pressikonverentsil osalevad ning ajakirjanike küsimustele vastavad peaminister Jüri Ratas, keskkonnaminister Siim Kiisler, kultuuriminister Indrek Saar, rahandusminister Toomas Tõniste ning välisminister Sven Mikser.
Seadusemuudatus paneb käima soolise palgalõhe valgusfoori
Soolise palgalõhe vähendamiseks on kavas hakata avaliku sektori ettevõtetele andma nende tegevuse kohta tagasisidet n-ö valgusfooriga, milles punane märgib tõsiseid puudujääke, roheline aga palgalõhe puudumist, selgitas sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse poliitika juht Agnes Einman.
Professor Jaan Ginter: Eesti 200 esitas prokuratuurile valeväite
Poliitiline liikumine Eesti 200 pole riigiprokuratuurile esitatud avalduses piisavalt tutvunud kehtiva õiguskorraga ning on esitanud ka otsese valeväite, sõnas täispika avaldusega tutvunud Tartu ülikooli õigusteaduskonna professor Jaan Ginter.
Jürgen Ligi: valitsus on riigi raha jaganud mafioosselt
Riigikogu rahanduskomisjoni liikmed Priit Sibul (Isamaa) ja Jürgen Ligi (Reformierakond) sattusid tänases Kuku raadio saates «Vahetund Postimehega» kahele poole rindejoont: Ligi valitsuse jagatava nn katuseraha kriitikuna ning Sibul koalitsiooni esindajana. Ühel meelel oldi siiski selles, et raha...
Ernitsa sõnul pakkus TTV saatejuht 4000 eurot koha eest valimisnimekirjas, Väli kinnitab vaid Toompeal käiku
Riigikogu liige, hiljuti Keskerakonnast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridadesse astunud Peeter Ernits jagas hiljuti sotsiaalmeedias postitust sellest, kuidas Tallinna Televisiooni saatejuht Jakko Väli käis Toompeal sooviga endale riigikogu valimisnimekirjas kohta osta. Väli kinnitas, ...
«Poliitikaguru» valitsuskoalitsiooni katuserahadest: see on «kirss» kogu hapu tordi peal
Seekordses Kuku raadio saates «Poliitikaguru» tuli muu hulgas jutuks valitsuskoalitsiooni poolt laiali jagatav katuseraha. Saatekülalise Juhan Lepassaare sõnul on tegemist tüüpilise näitega sellest, kuidas valitsus ei suuda maksumaksja rahaga heaperemehelikult ümber käia.
Ratas kaitses katuserahade jagamist: me ei saa järeldada, et neid pole vaja ja lähme aktiise langetama
Peaminister Jüri Ratase sõnul on 2019. aasta riigieelarvest rääkides meelevaldne vastandada teaduse lisarahastamist ning aktiiside langetamist regionaalsete toetuste ehk nn katuserahadega.
Atonen kritiseerib Rõivast: populist tegutseb. Piinlik!
Ettevõtja ja 1994. aastast Reformierakonna ridadesse kuulunud Meelis Atonen võttis sotsiaalmeedias sõna Taavi Rõivase aadressil nimetades tema seisukohti populistlikuks ja piinlikuks.
Siiri Sisask loobus EKRE ridades kandideerimisest
Kaks päeva tagasi EKREga liitumisest teada andnud laulja Siiri Sisask võttis oma kandidatuuri tagasi.
Parteid jonnivad PR-partnerite paljastamise pärast
Suurem osa erakondi on tõrksad avaldama, missuguste PR- ja reklaamiagentuuridega nad valimisteks valmistudes koostööd teevad. Vaid Keskerakond ja Eesti 200 jagavad selle kohta infot otsekoheselt.
Galerii: Vabaerakonna üldkogu Raplas
Vabaerakond kogunes täna Raplasseoma üldkogule, et valida erakonnale uus esimees. Senise esimehe Andres Herkeli kõrval kandideerib Kaul Nurm.
Erki Savisaar: e-hääletus peab säilima, kuid muutuma turvalisemaks
Keskerakonna volikogu võttis täna vastu otsuse, mille kohaselt peab Eesti inimeste poolt järjest enam kasutatav e-hääletamise võimalus säilima ja arenema, kuid muutuma turvalisemaks ning võtma kasutusele topeltserverid.
VIDEO Michal Reformierakonna langenud reitingust: lõplik tõde selgub valimispäeval
Reformierakonna toetuse langus ei tähenda veel midagi ning lõplik tõde selgub ikkagi valimispäeval, arvas erakonna juhatuse liige ning volikogu esimees Kristen Michal.
EKRE auesimees Arnold Rüütel: kultuurautonoomiale tuleb kindlalt vastu seista
EKRE volikogul ütles endine president Rüütel, et keskerakondlase Yana Toomi pakutud kultuurautonoomia ideele tuleb vastu seista.
Sotside esinumbriks Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal saab ilmselt Madis Kallas
Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esinumbriks Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnas saab tõenäoliselt Kuressaare linnapea Madis Kallas.
Ülevaade: nädalavahetus kubiseb poliitsündmustest
Nädalavahetusel peavad volikogu Keskerakond, Reformierakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond; üldkogu Vabaerakond ning visioonikoosolekut Elurikkuse Erakond. Ainsana suurtest erakondadest ei kogune Isamaa – erakonna volikogu tuli kokku mõni nädal tagasi.