Siim Kallasest saab Viimsi vallavanem, volikogu tööd asub juhtima Taavi Kotka
Viimsi vallas loodud kolmepoolne koalitsioon mõtles ümber: Reformierakonna auesimees Siim Kallas ei saa siiski vallavolikogu esimehe kohta, nagu esialgu plaanis oli, vaid hakkab hoopis vallavanemaks.
Vakra: Nääme ja Kiili linna palgale võtmine lõhnab korruptsiooni järele
Endise Kesklinna vanema Alar Nääme ja Tallinna Sadama endise tippjuhi Allan Kiili linna palgale võtmine ei ole vastuvõetav ning lõhnab korruptsiooni järele, leiab keskerakondlastega Tallinnas võimalikku koalitsiooni plaaniv sotsiaaldemokraat Rainer Vakra.
Hanso: sotsid ei peaks Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni tegema
Riigikogu liige, sotsiaaldemokraat Hannes Hanso leiab, et sotsid ei peaks Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni minema.
Ratas nõuab Tartu abilinnapeade tagasiastumist
Peaminister Jüri Ratase hinnangul peavad korruptsioonikahtlustuse saanud Tartu abilinnapead Suvorov ja Semilarski ametist lahkuma.
Galerii: keskerakondlased kohtuvad kõige tõenäolisemate võimuliitlaste sotsidega
Kohalikel valimistel Tallinna linnavolikogus napi häälteenamuse saanud Keskerakond kohtub täna kõige tõenäolisema võimaliku koalitsioonipartneri, Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.
Kõlvart linnameediast: tänaseks ei ole meil ühtegi plaani midagi sulgeda
Keskerakondlasest Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles ERRi saates «Otse uudistemajast», et Keskerakonnal pole plaanis lõpetada Tallinna TV, Pealinna ja Stolitsa tegevust. Kes taoliste nõudmistega loodava võimuliidu läbirääkimistele tuleb, nendega palju rääkida ei ole.
Mart Luik astub IRLi
Kohalikel valimistel Tallinnas Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nimekirjas kandideerinud ettevõtja Mart Luik sai linnavolikokku sisse ja kavatseb nüüd ka erakonda astuda.
«Foorumi» otseblogi: kuidas hakkab kohalike valimiste tulemus mõjutama meie suurt poliitikat?
Kohalikud valimised on selleks korraks möödas ja aeg kokku lugeda suuremad võitjad ja kaotajad. Stuudios väitlevad Raimond Kaljulaid, Viktoria Ladõnskaja, Hanno Pevkur, Ivari Padar, Jaak Madison ja Andres Herkel.
IRL välistas Tallinnas koostöö Keskerakonnaga
Isamaa ja Res Publica Liit ei soovi alustada Keskerakonnaga läbirääkimisi võimaliku võimuliidu osas Tallinnas, sest IRLi hinnangul pole Keskerakond üheselt hukka mõistnud korruptsiooni pealinnas.
Häälte ülelugemine Tallinnas mandaatide jaotust ei muutnud
Tallinna linna valimiskomisjon lõpetas täna linnavolikogu valimistel antud häälte teistkordse ülelugemise.
Video: EKRE ei plaani Keskerakonnaga mingit koalitsiooni
Keskerakonna püüdlus leida uues Tallinna linnavolikogus ühisosa EKREga on sümpaatne, kuid EKRE jaoks pole probleemi olla ka pealinnas edukas opositsioonijõud.
Täna «Radaris»: 7 kuud telgitagustes näitab, kui lähedal oli IRL tegelikult oma lõpule
Üle poole aasta suurtes siseheitlustes olnud kunagine Eesti populaarseim erakond IRL seisis suvel seisu ees, kus erakonna endine esimees Margus Tsahkna utsitas inimesi konkureerivates nimekirjades kandideerima ja plaanis ise luua uut poliitilist rühmitust, selgub tänasest «Radarist».
Michal: Reformierakond kavatseb Keskerakonnale vastukaaluks moodustada tugeva opositsiooni
Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi ning piirkonna esimehe Kristen Michali kinnitusel Reformierakond Tallinnas Keskerakonna võimu toetama ei asu ning selleks konsultatsioone Taavi Aasa, Yana Toomi ning Mihhail Kõlvartiga ei pea.
GRAAFIK: kooseluseaduse pooldajad ja vastased riigikogus
EKRE algatatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu hääletati esimesel lugemisel riigikogu saalist välja. Seaduse tühistamise poolt oli 19, vastu 47 parlamendisaadikut. Vaata suurelt graafikult kes kuidas hääletas.
Viljandi linnapeaks saab reformierakondlane
Viljandis loovad Reformierakond ja Isamaa ja Res Publica liit (IRL) linna juhtimiseks koalitsiooni ja linnapeaks saab reformierakondlane Madis Timpson.
Viimsi vallavolikogu esimeheks saab Siim Kallas
Viimis vallas valimised võitnud Reformierakond alustas koalitsiooni moodustamiseks läbirääkimisi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja valimisliiduga Rannarahvas.
Reformierakond esitas asespiikri kandidaadiks Hanno Pevkuri
Reformierakond esitas riigikogu aseesimehe kohalt tagasi astununud Taavi Rõivase asemel uueks asespiikriks erakonna esimehe Hanno Pevkuri. Fraktsiooni uueks esimeheks esitatakse Jürgen Ligi.
Otsepilt: riigikogu arutab kooseluseaduse tühistamist
Riigikogu hakkab täna kell 10 arutama kooseluseaduse tühistamist, mida parlament eelmisel neljapäeval  Keskerakonna taktika tõttu menetleda ei jõudnud.
Keskerakond vaatab Tallinnas võimuliidu moodustamise poole
Keskerakond on Tallinna linnavolikogus koalitsiooni moodustamist kaaludes kokku leppinud kohtumised nii sotside kui ka EKREga.
Politsei on alustanud valimisrikkumiste asjus neli kriminaalmenetlust
Politsei on saanud võimalike valimisrikkumiste kohta üle 200 teate, nende põhjal on politsei alustanud neli kriminaalmenetlust.
Rõivas astus riigikogu aseesimehe kohalt tagasi
Ahistamisskandaali sattunud riigikogu aseesimees Taavi Rõivas teatas esmaspäeval riigikogu ees, et astub aseesimehe kohalt tagasi.
Valijad usaldasid korruptante ja valisid nad volikogudesse
Võimu kuritarvitamises või avaliku raha omastamises kohtus süüdi mõistetud ja süüdistatavatel kandidaatidel läks kohalike omavalitsuste volikogude valimistel hästi ning enamus neist sai volikogusse sisse.
Keskkriminaalpolitsei uurib kolme võimalikku häälte ostmise juhtumit
Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul on praegu uurimisel kolm võimalikku häälte ostmise juhtumit.
Ligi paarsada kandidaati ei saanud valimistel ühtegi häält
Kohalikel valimistel ei õnnestunud ühtegi häält koguda 181 volikogudesse pürgijal.  Kõige rohkem oli nulltulemusega kandidaate Harjumaal ja Tallinnas - kokku 45 inimest.
Graafik: Edgar Savisaar sai ajaloo madalaima häältesaagi
Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare häältesaak oli kohalike omavalitsuste volikogude valimistel ajaloo madalaim.
KIIRÜLEVAADE: Kes olid valimiste suurimad võitjad ja kaotajad?
Kohalikud valimised tõid Tallinnas napi ainuvõimu Keskerakonnale, suurimaks üle-eestiliseks häältemagnetiks osutus keskerakondlane Mihhail Kõlvart. Eelmiste kohalike valimistega võrreldes kahanes märgatavalt Edgar Savisaare häältesaak.
27-aastane Andrus Ansip valiti Rae valla volikokku
Endise peaministri Andrus Ansipi (Reformierakond) erakonnakaaslasest nimekaim teenis kohalikel valimistel 120 häält, mis tagas pääsu Rae valla volikokku.
Kui palju hääli said kohalikel valimistel kandideerinud ministrid?
Tegime ülevaate, kui palju said kohalike omavalitsuste volikogude valimistel hääli vabariigi valitsuse ministrid, kes suure tõenäolusega kohalikesse volikogudesse sõltumata tehtud tulemustest ei plaani minna.
Top 20: nemad olid kohalike valimiste häältemagnetid
Kohalike omavalitsuste volikogude valimistel kerkisid esile uued häältemagnetid, sealjuures oli esikahekümne esimese ja viimase kandidaadi häälesaagi vahe rohkem kui kümnekordne.
Otse: Postimehe valimiste erisaade
Kell 9.30 algab Postimehe erisaade, kus võetakse luubi alla 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimiste tulemused.
EKRE kasvatas toetajate arvu üle viie korra
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme on üle-Eestilise valimistulemusega rahul, sest võrreldes eelmiste kohalike valimistega kasvas erakonna toetajate hulk üle viie korra ning erakond pääses ligi pooltesse Eesti omavalitsustesse.
Kohalikud valimised võitis Eestis Keskerakond
Eestis käis kokku hääletamas 583 267 inimest, neist 27,3 protsenti andis oma hääle Keskerakonnale.
Sotsid võitsid Viljandis, IRL rõõmustas valdades
Tasavägiseks ennustatud Viljandi valimised jäid parteide tasemel üsna võrdseks lõpuni, ehkki kandidaatide seas pole nii võimsat ülekaalu varem linnas olnud.
E-hääletusel kogus enim hääli Taavi Rõivas
Elektroonilisel hääletuses sai enim hääli Reformierakonna endine esimees ja ekspeaminister Taavi Rõivas, kes sai 2711 häält.
Vaata pilte erakondade valimispidudelt
Postimees on kohal erakondade valimispidudel, vaata galeriidest, mis meeleolu pidudel valitseb.
Reformierakond kogus enim e-hääli
Kohalike omavalitsuste valimiste elektroonilisel hääletusel kogus üle Eesti suurima häältesaagi Reformierakond.
Otsepilt Reformierakonna valimispeolt
Postimees näitab otsepilti Reformierakonna valimispeolt restoranist R14. Ela kaasa pingelistele hetkedele ja kuula intervjuusid.
Otsepilt EKRE valimispeolt
Postimees näitab otsepilti EKRE valimispeolt Reval Cafe kohvikust Radissoni hotellis. Ela kaasa pingelistele hetkedele ja kuula intervjuusid.
Otsepilt Keskerakonna valimispeolt
Postimees näitab otsepilti Keskerakonna valimispeolt restoranis Manna La Roosa. Ela kaasa pingelistele hetkedele ja kuula intervjuusid.
Otsepilt IRLi valimispeolt
Postimees näitab otsepilti IRLi valimispeolt kohvikus Wabadus. Ela kaasa pingelistele hetkedele ja kuula intervjuusid.
Reformierakond esitab uueks riigikogu aseesimeheks Hanno Pevkuri
Reformierakond esitab Postimehele teadaolevalt riigikogu aseesimehe kohalt tagasi astununud Taavi Rõivase asemel uueks asespiikriks erakonna esimehe Hanno Pevkuri.
Video: Lasnamäe valijad on iidolile selja pööranud
Postimees käis täna Lasnamäel uurimas, kelle poolt hääletatakse tänavustel kohalikel valimistel.
Galerii: valimiskabiini pääsemiseks tuli seista pikas sabas
Tallinnas Lasnamäe gümnaasiumis oli enne keskpäeva väga palju hääletajaid, inimesed pidid ootama järjekorras, et pääseda valimiskabiini. Kuna mitu jaoskonda olid koos, siis läks nii mõnigi hääletaja valesse kohta.
Galerii: esimesed valijad Tallinnas
Tallinna linnavolikogu valimisteks on täna kella 9-20 kaheksas valimisringkonnas avatud kokku 87 valimisjaoskonda. Valimispäeval saab hääletada üksnes elukohajärgses valimisjaoskonnas.
Valimised 2017 suur otseblogi
Täna valitakse 79-s kohalikus omavalitsuses volikogu. Kõik valimisjaoskonnad on avatud kell 9.00 – 20.00. Hääletada saab üksnes oma elukoha järgses jaoskonnas.Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart, juhiluba või pensionitunnistus. Valijakaarti ei ole vaja kaasa v...
Savisaar ja Sõõrumaa kinkisid Lasnamäe kirikule Moskvast pärit ikooni
Kohalikel valimistel sama valimisliidu ridadesse kuuluvad Edgar Savisaar ja Urmas Sõõrumaa kinkisid Lasnamäe kirikule Moskvast pärit ikooni.
Hea valimistava valvurid: valimisnädal tõi kaasa rekordarvu rikkumisi
Hea valimistava valvurite viimane tegutsemisnädal tõi kaasa rekordarvu rikkumisi, millest kõige räigemaks hindasid valvurid häälte ostmise.
Videosari «Valimisjaoskond»: Tapal kandideeriv ooperilaulja loodab, et ei pea valima poliitika ja teatri vahel
Postimehe videoprojekti «Valimisjaoskond» viiendaks külaliseks on Reformierakonna liige Reigo Tamm, kes kandideerib Tapa valla esimeses valimisringkonnas.
Videosari «Valimisjaoskond»: Heidy Purga tunnistab viga valimisreklaami filmimisel ERRi ruumides
Postimehe videoprojekti «Valimisjaoskond» neljandaks külaliseks on Reformierakonna liige Heidy Purga, kes kandideerib Haabersti valimisringkonnas Tallinna volikokku.
EKRE esindaja: inimesed saavad loosungist «Anname tuld» valesti aru
Venekeelse Postimehe valimisväitlusel kinnitas EKRE esindaja Kersti Kracht, et inimesed on nende valimisloosungist valesti aru saanud.