Mart Raudsaar: kui nii edasi läheb, tuleb «Foorumil» juhe välja tõmmata
Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor Mart Raudsaare sõnul on debatikultuuritus aasta-aastalt süvenenud ja kui poliitikud ei suuda end saates arusaadavalt selgeks teha, siis see on oht demokraatiale.
Otsepilt riigikogust: riigieelarve pannakse hääletusele
Tänasel riigikogu täiskogu istungil on kavas vastu võtta 2018. aasta riigieelarve.
Ott Lumi kontrolli alt väljunud «Foorumist»: saatejuht peab adapteeruma uue poliitilise olukorraga
Endine poliitik, praegune ettevõtja ja õppejõud Ott Lumi usub, et eileõhtune poliitikute impulssiivne ja terav käitumine poliitikasaates «Foorum» polnud erand, vaid osa uuest poliitilisest kultuurist.
Otseblogi: kas «Foorumis» on oodata Simsoni ja Ligi vastasseisu?
Aasta eelviimases ETV saates "Foorum" pannakse punkt põnevale poliitikahooajale ja vaieldakse läbi hetke kuumimad poliitilised teemad. Saade algab täna kell 20.00.
Raivo Aeg: Vene riigikanali toetamine maksumaksja raha eest tuleb lõpetada
Tallinna linnaeelarvest Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) toetamine tuleb lõpetada, leiab endine kaitsepolitsei peadirektor, praegune Tallinna linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni liige Raivo Aeg. Opositsiooni andmetel on linnaeelarvest PBK-le plaanitud 660 000 eurot.
Herkel: Soormi ettevõttele eraldatud toetus lõhnab korruptiivselt
Riigikogu Vabaerakonna ja Reformierakonna opositsioonisaadikud andsid täna maaeluminister Tarmo Tammele üle arupärimise, mis puudutab korruptsiooni ja huvide konflikti põllumajanduses. Arupärimine on ajendatud majandusminister Kadri Simsoni elukaaslase Teet Soormi ettevõttele toetuse eraldamisest.
Savisaare protsess saab pärast kaks kuud kestnud pausi jätku
Korruptsioonis süüdistatava Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare kohtuprotsess saab järgmisel nädalal pea kaks kuud kestnud pausi järel jätku.
Paeti sõnul tekitab Reformierakonnas sisepingeid Michali toetajate leer
Reformierakonna aseesimehe Urmas Paeti hinnangul võivad erakonna sisevastuolude põhjused peituda aasta alguses toimunud esimehe valimistes, kus kaotanud kandidaati toetanud leer on jätkuvalt rahuolematu.
IRL tegi aktsiisipoliitka läbisurumiseks nutika vangerduse
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioon otsustas riigikogu komisjonis koalitsiooni ülekaalu tekitamiseks suunata IRLi parlamendisaadiku Mart Nuti põhiseaduskomisjonist rahanduskomisjoni. Koalitsioonil on nüüd 7:6 häälteenamus.
Stoltenberg: NATO avatud uste poliitika on ajalooline edulugu
NATO välisministrid on ühel meelel, et alliansi laienemine on ajalooline edulugu, mis on andnud võtmetähtsusega panuse Euro-Atlandi julgeolekusse, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg kolmapäeval Brüsselis.
Riigikogu arutab aktsiiside ja metsaseaduse muutmise eelnõud
Riigikogu võttis täiskogu istungi päevakorda aktsiiside muutmise ja metsaseaduse muutmise eelnõud; nende vastuvõtmine on vajalik tuleva aasta riigieelarve vastuvõtmiseks.
Otsustatud: kõrgemaid riigiteenijaid ootab ees palgatõus
Riigikogu võttis täna vastu kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduse, mistõttu hakkab näiteks riigikogu liikmete ja prokuröride palk sõltuma senisest enam majanduse käekäigust.
Keskerakonnalt saab suurima katuseraha Erki Savisaare äripartner
Keskerakond annab 50 000 eurot nn katuseraha MTÜ-le Voore, mille juhatuse liige Kristjan Sakk on keskerakondlase Erki Savisaare äripartner.
Keskerakonna rahaliigutaja jäi esialgu varju
Ühe suurima regionaalse toetuse ehk nn katuseraha saab Keskerakonnalt tuleva aasta riigieelarvest Ida-Virumaa spordiklubi Idablokk, kellele kavatsetakse anda 30 000 eurot. Kui üldiselt seostati Korea võtluskunsti taekwondo’ga tegeleva spordiklubi toetamist Tallinna linnavolikogu esimehe Mihhail K...
Politoloog: valimisringkonnad vajavad kosmeetilist korrigeerimist, mitte uut süsteemi
Valimisringkonnad vajaks hoopis kosmeetilist korrigeerimist, mitte täiesti uut jaotust, arvab Tartu ülikooli politoloog Rein Toomla, kelle hinnangul on ainsaks murelapseks Raplamaa.
Sotsid jagavad katuseraha parteikaaslase Mikko raamatule
Järgmise aasta riigieelarvest plaanib Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) jagada katuseraha sotsiaaldemokraadist riigikogu liikme Marianne Mikko raamatuideele. Mikko ise siin probleemi ei näe.
Ülevaade: kellele kui palju katuseraha jagatakse
Parlamendierakonnad esitasid rahanduskomisjonile ettepanekud nendest organisatsioonidest, kes võiks 2018. aasta riigieelarvest saada nn katuseraha.
Ülevaade: millised skandaalid on viinud ministreid ametist
Postimees teeb ülevaate Eesti ministrite viimase 16 aasta jooksul toimunud tagasiastumistest, mille enamasti on ajendanud eri põhjustel tekkinud skandaalid.
Haapsalu linnavolikogu liige saab EKRE katuseraha eest uued rehvid
Riigikogu EKRE fraktsioon ostab katuseraha eest uued rehvid Läänemaa Sutlepa baptistikogudusele, mille õpetaja on äsja Haapsallu linnavolikokku valitud Toomas Vallimäe, kirjutab Lääne Elu.
Keskerakonna ja ERJK sularahavaidlus saab lahendi detsembris
Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) ja Keskerakonna vaidlus selle üle, kas erakonna suurt kassajääki saab tõlgendada ebaseadusliku annetusena, saab kohtulahendi detsembris.
Selgus Keskerakonnast välja heidetute tegelik hulk
Keskerakond on alates tänavu 11. septembrist kaotanud 124 liiget, suurem osa neist on erakonnast välja heidetuid.
Olga Ivanova sai tagasi mõjuka koha riigikogu komisjonis
Keskerakonnast välja heidetud Olga Ivanova käib kõige kiuste erakonna koosolekutel ning on saanud tagasi riigikogu õiguskomisjoni kaaluka koha.
Piltuudis: Eestis tahetakse luua pensionäride erakond
Loodav erakond Eesti Pensionäride Liit tahab senisest enam seista pensionäride õiguste eest. Algatuse eestvedajad on hetkel teadmata.
EKRE pole ainsa erakonnana oma kaubamärki registreerinud registreerimata
Erinevalt teistest riigikogus esindatud erakondadest ei ole Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) oma nime ega sümboolikat kaubamärgina registreerinud.
Keskerakond jättis komisjonile täpsed kampaaniakulud esitamata
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) tegi Keskerakonnale ettekirjutuse, milles kohustab erakonda täpsustama esitatud kvartaliaruandeid.
Valitsus kaalub kuriteo toimepannute kandideerimise piiramist
Valitsus toetas neljapäeval riigikogu Reformierakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mille eesmärk on piirata ametialase kuriteo toime pannud inimeste võimalusi kandideerida kohalikel, riigikogu või Euroopa Parlamendi valimistel.
Suur pereheitmine Keskerakonnas: nimekirjast on välja arvatud ka Olga Ivanova
Kohalike valimiste eel otsustas Keskerakond, et erakonna vastu kandideerivad inimesed ei saa partei liikmetena jätkata. Äriregistri andmetel on Savisaare valimisliidus kandideerinud 38 keskerakondlast parteist välja arvatud.
Maardu linnapeana jätkab Vladimir Arhipov
Tänasel Maardu linnavolikogu istungil kinnitati ametisse viieliikmeline linnavalitsus, linnapeana jätkab tööd Keskerakonna liige Vladimir Arhipov.
Keskerakonna peakontor kolib Narva maanteele
Keskerakonna büroo asub pärast oma Toompea ruumide müüki tegutsema Tallinnas Narva maanteel renditaval pinnal.
Politsei raiskab plakatikeelu täitmist kontrollides jõudu
Viimaste kohalike valimiste eel teatati politseile 204 võimalikust valimiskampaania reeglite rikkumisest. Kes oli näinud poliitilise välireklaami keelu ajal tänaval poliitiku nime ja pildiga sõidukit, kes oli märganud läbi vaateakna mõnd plakatit. Ühe kaebuse kontrollimiseks kulub kuni kaheksa tu...
Sõõrumaa ja Mõis tegid valimisliidule ülisuured annetused
Läinud kohalikel valimistel tegi valimisliitudest mäekõrguselt suurima, 564 680 euro suuruse kampaania Savisaare valimisliit ja Tegus Tallinn. Ettevõtja Urmas Sõõrumaa on kampaaniaks tasunud üle 310 503 ning Jüri Mõis 70 000 eurot, selgub erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) seni...
Ratas aktsiiside tõusust: alkohol ei ole esmatarbekaup
Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles täna erakonna volikogul peetud kõnes, et valitsuse alkoholiaktsiisi poliitika peamine eesmärk on vähendada alkoholi tarbimist.
Suur osa valimiskulude aruandeid on jäänud õigeks ajaks esitamata
Eile kukkus tähtaeg, mil erakonnad, valimisliidud ja üksikkandidaadid pidid erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) esiatama valimiskampaania aruande. Viimastel andmetel on kohustust täitnud ligi 60% valimisliitudest ja ainult 25% üksikkandidaatidest.
Pildid: Reformierakonna volikogu paneb partei uut programmi paika
Täna koguneb Tallinnas Reformierakonna volikogu, et vaadata tagasi kohalikel valimistel tehtud tulemusele ja panna paika erakonna uus programm.
Savisaar puudus ka seekordselt Tallinna volikogu istungilt
Isikumandaadiga Tallinna linnavolikokku valitud Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar puudus sel neljapäeval juba teiselt volikogu istungilt.
Karin Tammemägi hakkab tööle hoopis riigikaitsekomisjonis
Tallinna abilinnapeaks siirdunud Andrei Novikovi asendusliikmena riigikokku tööle asunud Põhja-Tallinna endine linnaosavanem Karin Tammemägi alustab tööd riigikaitsekomisjonis.
Presidendivalimise uus kord annaks ohjad valimiskogule
Seadusemuudatus annaks presidendivalimise otse valimiskogu kätte ning tagaks, et riigipea saaks valimiste viimases voorus igal juhul ära valitud. Valimiskogu moodustaksid igast kohalikust omavalitsusest vähemalt kaks liiget ning parlamendisaadikud.
Õiguskantsler tahab kaotada poliitreklaami piirangud
Õiguskantsler Ülle Madise tegi riigikogule ettepaneku kaotada aktiivse agitatsiooni perioodil poliitilise välireklaami keeld, sest see ei täida oma algset eesmärki muuta valimiskampaaniad sisukamaks.
Keskerakond ja Reformierakond kaotasid toetust
Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks erakondlikku eelistust väljendanud vastajatest oma hääle Keskerakonnale 27 ja Reformierakonnale 22 protsenti vastanutest, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.
Tallinna linnajuhte ootab kopsakas hüvitis
Tallinn kavatseb homsel volikogu istungil kinnitada eelnõu, millega makstakse ametist lahkuvatele abilinnapeadele Mihhail Kõlvartile ja Merike Martinsonile ning linnapea kohusetäitja Taavi Aasale ja ekslinnapea Edgar Savisaarele suurt lahkumishüvitist.
IRLi ministrite otsust tauniv Hanso: 10 miljonit pole mingi peenraha
Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ei mõista, miks on kokkulepitud 20 miljoni euro asemel hoopis 10 miljonit eurot kaitseinvesteeringute 2018. aasta kavasse märgitud. Hanso märgib, et taolised muudatused tulevad üllatusena ka talle kui riigikogu riigikaitsekomisjoni juhile.
Riigieelarve täitmise kontrolli veavad Sõerd ja Ivanova
Riigikogu eelarve kontrolli erikomisjon valis esimeheks Aivar Sõerdi Reformierakonnast, aseesimeheks sai Olga Ivanova Keskerakonnast.