Millist telefoni valida esimese klassi õpilasele?
Lapsed saavad tänapäeval tihti oma esimese telefoni kooliteed alustades. Et lapsevanemal oleks kergem telefoni valida, palus Postimees Telial, Elisal ja Tele2-l soovitusi anda.
Kohus mõistis oma naise süüdanud süürlase pikaks ajaks vangi
Harju maakohus mõistis eile armukadedusest oma naise põlema süüdanud Kovan Mohammadi kümneks aastaks vangi.
Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi turule
Eesti Energia on saanud ettevõtte nõukogult ja omanikult heakskiidu, et laiendada oma elektri jaemüügiäri Soome ja Rootsi turule. Jaemüüki plaanitakse neis riikides alustada tuleva aasta esimeses pooles.
Vitriin, PMi osa, 23.09
Kaagvere erikooli juht lahkub tuleval nädalal ametist
Kaagvere ja Tapa erikoolide – ametliku nimega Maarjamaa hariduskolleegiumi – juht Maire Reest lahkub teisipäevast poolte kokkuleppel ametist, esialgu asendab teda haridus- ja teadusministeeriumi töötaja Pille Vaiksaar.
Uus Waksal vanas vaksalis
Elva värskeim kohvik-restoran viib külastajad möödavuhisevate Elroni rongide taustal Eesti Wabariigi aega, mil suvi, nagu interjöör kinnitab, oli palju ilusam ja päikeselisem.
Kuhu minna
Arter soovitab, kuhu minna, mida teha lähipäevadel.
Õunakooki. Aga vanamoodi
Tehke õunakooki, aga vahelduseks vanamoodi. Vanade kokaraamatute raudvarast ja kodude koltunud retseptivihikutest võite leida küpsetisi, mis täidavad köögi samade lõhnadega nagu lapsepõlves, kui vanaema ahjust tulikuuma õunakoogi võttis.
Kalev Stoicescu: sõjaohust räägitakse meil liiga palju
Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu on kogenud riigikaitse asjatundja ja endine diplomaat, kelle abiga mõtestame lahti meie ümber toimuvat ja arutleme selle valguses, kas soola, tikke ja konserve on endiselt mõistlik näguripäevadeks varuda.
Olümpiarajatis: Cresta kelgurada, kõige amatöörlikum olümpiaareen
Olümpialiikumisele aluse pannud prantslane Pierre de Coubertin oli avara pilguga visionäär, ometi peitub tema seisukohtade hulgas mõndagi sellist, mis tundub praegusele lehelugejale ilmselt arusaamatu ja iganenuna. Näiteks uskus ta, et tõeline olümpiasportlane võib olla vaid amatöör, kes ei taha ...
Alfa Romeo esimene linnadžiip: Itaalia mõistusemurdja
Et Alfa Romeol on plaanis margi esimene linnadžiip, polnud miski saladus juba aastaid. See, mis välja tuli, on ilus, kiire ja võimekas – aga kas Alfa Romeo Stelvio suudab murda südame?
Rattaässad sirutavad presidendile poris abikäe
Ühel maailma suuremal rattaüritusel, homsel Tartu rattamaratonil teeb oma debüüdi pikal, 89-kilomeetrisel sõidul riigipea Kersti Kaljulaid. Ta ei tea, kuhu ta pea ees sööstab. Seepärast kutsus Arter talle – ja paljudele teistele vähekogenuile – appi asjatundjatest nõunikud.
Head autovaba päeva! Ummik on emotsionaalne probleem!
Selleks ei pea elama Tallinnas, et tunda ja tõdeda: linnade tänavad on autodest umbes, liiklus tõrgub ja seisab. Aga lahendused, mis autohulluse vastu enamasti käiku lähevad, teevad asja üksnes lootusetumaks.
Horoskoop
Horoskoop 23.–29. september 2017
Saksamaa alustas lõpuspurti
Homme valivad sakslased uue Liidupäeva koosseisu. Täna töötavad erakonnad veel viimaseid tunde häälte võitmise nimel: kõikjal üle linna toimuvad valimisüritused ja püstitatud on kampaaniatelgid.
Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad?
Mis juhtub naisega, kui hinnata teda objektina? Kuni ta on noor ja ilus, ei pruugi ta end halvasti tunda. Või kuni tema käes on võim. Muul juhul saab temast vanaraud kohe, kui tarbimisväärtus kaob.
Juutide uusaastapüha Tallinnas
Juudid tähistasid sel nädalal uue aasta saabumist, mis kannab nende kalendri järgi numbrit 5778. Arter käis uusaastapüha traditsioonilisel palvusel ja pidulikul koosviibimisel Tallinna sünagoogis.
Impulsiivne Angie
Enne pühapäevaseid Saksamaa üldvalimisi on arutletud, kuivõrd toetavad sakslased kantsler Angela Merkelit ja kui palju tema erakonda Kristlik-Demokraatlikku Liitu. Valimiseelsed uuringud näitavad igatahes mõlemale suurt toetust, näiteks pooldas viimaste küsitluste kohaselt Merkeli jätkamist kants...
Kaja Kallas: saatuse müstilised keerdkäigud
Üle pika aja sõitsin lennukis üksi ning Varssavi-Brüsseli suunal pandi minu kõrvale istuma üks vanaproua.
Siin näete minu rikkust, minu vaesust, minu rõõmu, minu kurbust
Gustav Germani fotod. Neid kolme sõna teab iga keskmise või vanema põlvkonna eestlane. Praegu valab legendaarne piltnik endale igal õhtul klaasikese head brändit, asetab DVD-mängijasse plaadi lemmikmuusikaga ning võtab istet oma Veskimetsa eramu teisel korrusel endises stuudios, mis praegu meenut...
Zapadi vaiksed värvilised külad
Valgevene külades elavad inimesed tagasihoidlikult ja lihtsalt, oma elu üle nad ei kurda. Noored on läinud linnadesse õnne otsima ja maal ringi sõites võib külatänavatel kohata enamasti vaid eakaid. Kui suuremad maanteed on heas korras, siis väiksemates kohtades võib sõiduautoga mutta kinni jääda.
EKRE kardab õiguskomisjonis kambakat
Järgmise nädala alguses arutab riigikogu õiguskomisjon Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) seaduseelnõu kooseluseaduse tühistamiseks. Ent EKRE liikmed kardavad, et neile tehakse menetlusreegleid rikkudes kambakas ning eelnõu ei jõuagi vahetult enne kohalikke valimisi riigikogu suurde saali ...
Kelly, sul on aega!
Ülikool ja emakeel
Põhja-Koreas käinud Bramanis: olümpiaboikott on tõenäoline
Prantsusmaa olümpiakoondis ähvardab 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamänge boikoteerida, kui Lõuna-Korea ei suuda sportlaste turvalisust garanteerida. Sama teevad ilmselt paljud teisedki olümpiadelegatsioonid, arvab eile Põhja-Koreast naasnud Eesti läbi aegade üks edukamaid käsipallureid Riho-Brun...
Killing sihib vähemalt poolfinaali
SÕUDMINE. Nädalavahetusel algavad Floridas Sarasotas sõudmise maailmameistrivõistlused. Eesti paarisaerulise neljapaadi koosseisus ei ole tänavu seljavigastusega võitlevat Andrei Jämsät. Tema asemel on paadis Kaur Kuslap, kes kuulus kõrgel rahvusvahelisel tasemel liikunud neljasesse aastatel 2013...
Kanter innustab lapsi, sära silmis
Kuigi kettaheitja Gerd Kanteri hooaeg lõppes juba üle-eelmisel nädalal, on tal lähinädalatel isegi kiiremad ajad kui võistlusperioodil. Üksteist tiitlivõistluste medalit võitnud Kanter on spordinädala patroon ning järgmise seitsme päeva jooksul käib ta koolides, et noortes sporditegemishuvi ärgit...
Juurikas. Faktikontroll paljastab
Sotsiaalteadlane Kätlin Veltveebel tegeleb folklooripärandi puhastamisega valedest.
Juurikas. Andrus Ansip viib Euroopa internetti
Euroopa peavoolumeedia avaldas lugejate suureks meelepahaks kinnimakstud valeliku paskvilli, mis pani kahtluse alla Andrus Ansipi pädevuse digiküsimustes. Artikli autor Kaja Kallas leidis muuseas nagu oleks Andrus Ansipi valitsemise all Euroopa internet väga kehvaks läinud.  See on ilmselge vale,...
Digiarutelu meelitab Eestisse Euroopa liidrid eesotsas Merkeli, Macroni ja Mayga
Järgmise nädala teisel poolel on Postimehele teadaolevalt oodata Tallinna tervet Euroopa poliitilist eliiti eesotsas Angela Merkeli, Emmanuel Macroni, Theresa May, Jean-Claude Junckeri ja Donald Tuskiga, kes kogunevad koos veel 25 Euroopa Liidu riigi juhiga siia digiteemasid arutama.
Lauristin: hirmulaine sunnib küsima, kas eestlased on endas selgusel
Eile riigikogu ees Eesti demokraatiat ähvardavaid ohte käsitleval arutelul esinenud sotsiaaldemokraadi Marju Lauristini sõnul on eestlased ennast liberaalset demokraatiat viljeldes petnud. «Üks asi on olla sõnades demokraat, aga teine asi on osata iga päev kõiges järgida neid põhimõtteid,» lausus...
Moskva keelas filmi massimõrvast: see on väljamõeldis
Haibahi massimõrvast tehtud mängufilmi «Kästud unustada» näitamise keelas Venemaa kultuuriministeerium kogu riigis 2014. aasta kevadel.
Adamson: tahan näha, kas Versobankis on võimalik teha läbipaistvat äri
Rahapesuskandaalist räsitud Versobanki värske juht Aivo Adamson võttis pakkumise panga ukrainlastest omanikelt vastu selleks, et näha, mida on üldse võimalik sellest pangast teha.
Sügisesse jäänud teeremont pikendab hommikusi ummikuid
Annelinna lõpus, Mõisavahe ja Nõlvaku tänava otsas käib juba mitu kuud teeremont. Sel nädalal alustati asfaltimisega ning seni ohtrate märkidega piiratud autoliiklus pandi sootuks kinni.
Lahkus legendaarne poliitik
Kolmapäeval suri 84-aastasena Kreekas kauaaegne riigikogu liige ja majandusteadlane reformierakondlane Valve Kirsipuu. Teda meenutatakse väga tahtejõulise ja asjatundliku poliitikuna, kellel oli hindamatu roll Eesti tee sillutamisel vabasse turumajandusse.
Kõlvart nopib sportlastega Põhja-Koreas medaleid
Samal ajal kui kogu maailm arutab Põhja-Korea tuumakatsetuse üle, sõitsid Eesti sportlased üheskoos peatreener Mihhail Kõlvartiga Põhja-Koreasse võistlema.
Angry Birdsi looja tahab ehitada tunneli hiinlaste rahaga
Ekspertide kõhklused Tallinna-Helsingi tunneli äratasuvuse kohta ei heiduta mobiilimängu «Angry Birds» loojat Peter Vesterbackat, kes on hakanud tunneli jaoks otsima rahvusvahelist finantseerijat.
Puhja vallavanem: mujal polnud kergliiklusteele ruumi
Puhja vallavanem Priit Pramann mõistab kohalike pahameelt Vabadussõja mälestuseks rajatud pargis puude mahavõtmise pärast, kuid kinnitab, et kergliiklustee ehitus ei riku pargi ainulaadset kuju ega kahjusta selle identiteeti.
Südamekujulises pargis seisev ausammas pääses omal ajal napilt õhkulaskmisest
​Puhjas asuva inimsüdamekujulise seltsimajapargi, kus veel eilegi saemehed laastude lenneldes kergliiklustee ehituse pärast puid langetasid, rajas sinna 1921.-1922. aastal sada kohalikku talunikku Vabadussõjas langenud Puhja meeste mälestuseks.
Sinine soveti «rakett» elas kolme noormehega üle 26 000-kilomeetrise seiklusretke
Esmapilgul võib tunduda hullumeelne sõita rohkem kui kakskümmend aastat vana, 1,2-liitrise mootoriga ja mitte just kõige paremas töökorras Žiguliga 17 000-kilomeetrist rallit Euroopast Aasiasse, mis kulgeb augulistel, peaaegu olematutel teedel üle kõrbete, steppide ja ohtlike mägede.
Mariann Raisma: milline võiks olla Tartu uus kultuurikeskus?
Reformierakonna valimisprogrammis kõneldakse uuest südalinna kultuurikeskusest, sotsiaaldemokraatide omas aga kunstimuuseumi ja raamatukogu uuest ühishoonest. Idee ju aastatetagune, ent nüüd valimisplakatitele jõudnuna tekitab küsimuse: milline see uus keskus võiks siis olla? Ja kõigepealt – kas ...
Tibor Navracsics: Euroopa spordinädal aitab lõimida sporti ja kehalist aktiivsust igapäevaellu
Kas käisite suvel matkamas, ujumas või jalgrattaga sõitmas? Sellisel juhul teate, kuidas sport võimaldab kohtuda uute inimestega, annab hea enesetunde ja aitab lõbusalt aega veeta.
Ene Mihkelson pühendas tähelepanu sõnale
​Neid ridu siin on väga raske kirja panna. Juttu tuleb suurest kirjanikust Ene Mihkelsonist. Ta suri 20. septembril pärast rasket haigust ja oli kogu elu hinnanud väga kõrgelt sõna täpsust nii oma loomingus kui ka teiste lausestustes.
Tanel Laanmäel opereeriti mõlemat põlve
Eesti odaviskaja Tanel Laanmäe selgitas selja taha jäänud keerulise hooaja tagamaid: MM-normi täitmisel tekkisid probleemid põlve- ja säärevigastuse tõttu.
Emajõe-Suursoo külastuskeskuse seis on endiselt segane
​Tänavu suvel riigi metsamajandamise keskuse (RMK) korraldatud Emajõe-Suursoo külastuskeskuse rendikonkurss tõi küll ühe tingimustele vastava huvilise, kuid rendileping on siiani sõlmimata.
Kalevi kaotus näitas kätte seni märkamata jäänud murekohad
Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo kaotas Meistrite liiga esimese ringi kordusmängu Makedoonia klubile Karpos Šokolile küll 78:81, kuid kahe mängu kokkuvõttes pääseti teise ringi. Kaotus andis klubi peatreenerile Alar Varrakule mõtteainet – kuidas parandada mängijate individuaalset sooritust. «Ku...
Pyeongchangi olümpiale sõidab väikseim Eesti koondis pärast 2002. aastat
Juba praegu võib öelda, et Eesti koondis talvistel Pyeongchangi taliolümpiamängudel on väiksem kui 2006., 2010. või 2014. aasta taliolümpial – murdmaasuusatamise hiilgeajad on möödas ning teised alad ei suuda seda kompenseerida.
Veteranratas veereb oma kahekümnendat maratoni
Homme õhtul võtab Tartu mees Aivar Aotäht tikukese ning hakkab lüli lüli haaval puhastama oma maastikuratta ketti. Seejärel tuleb samal viisil eemaldada iga pisimgi mustusekübe hammasrataste vahelt, kett õlitada, rehvid üle vaadata ning ratas korralikult puhtaks küürida. Täpselt samal kombel on t...
ROKi põhjakorealasest liige: muretseda pole vaja
Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) ainus põhjakorealasest liige Chang Ung ütles eelmisel nädalal ROKi telekanalile antud intervjuus, et Korea poolsaarel valitsevad poliitilised pinged ei sea ohtu 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamänge.
Heiki Pruul: võit iga hinna eest? Sport pole ainult medalite võitmine...
Harrastussportlane Heiki Pruul kirjutab Postimehe esseekonkursi «Võit iga hinna eest?» raames, et sport pole ainult medalite võitmine, vaid ka eeskuju lastele.Maailmas, kus elab enam kui 7,5 miljardit elanikku ning mille rahvaarv suureneb iga sekundiga, on selge, et väga paljudele meist jäävad ol...