Liiga hea südamega mees
2012. aasta novembri lõpus vallandas Eesti parim korvpalliklubi Kalev/Cramo peatreener Aivar Kuusmaa ja asendas ta senise abitreeneri Alar Varrakuga. Täpselt viis aastat hiljem ehk sel nädalal «tähistas» klubi juubelit, lastes omakorda lahti Varraku.
Must reede on haaranud ka Eesti
Ameerikast alguse saanud «black Friday» ehk must reede on rahvusvaheliselt tuntud ostupüha, mis kogub viimastel aastatel tuure ka Eestis. Eile pakkusid mitmed kaubamajad ja jaeketid selle päeva puhul varasemast palju rohkem allahindlusi.
Tabas K-punkti
Šveitsi päritolu Andreas Lehmann on juhtinud eestlaste ID-kaartide ja juhilubade tegemist aegade algusest. Ometi ei olnud temast midagi kuulda-näha hetkeni, kui ta senist vaikimisstrateegiat eirates ühe sotsiaalmeediakanali avas ja seal paar mõtet avaldas.
Estraadilauljast hotellihaldjaks
Pole just üldteada fakt, et omaaegse ansambli Andromeeda solisti ja ENSV teenelise ansambli Laine liikme Katrin Kalde tõeliseks stiihiaks on juba pea 40 aastat olnud hotellindus ja et päris kindlasti on ta Tallinna naissoost hotellijuhtide seas enim aega samas hotellis püsinud tegevdirektor. Vaba...
Kaks head põhjust: Volkswagen T-Roc ja Polo sihivad oma klassi tippu
Väikedžiip Volkswagen T-Roc on sakslaste ammu oodatud panus väikeautode turule. Raudvara staatuses Polo näitab uues kehastuses, kui viimistletuks ja täiskasvanulikuks saab väikeautoga minna. Kaks põhjust väikeautot tõsiselt võtta tuli äsja juurde.
Juudi köögi noodid
Kui kõneks tuleb juudi köök, ei tea paljud öelda muud kui «koššer», ja sellegi sisu jääb enamasti ähmaseks. Kokk ja kokandusõpetaja Salmen Śois on võtnud juudi rahvusköögi tutvustamise enese südameasjaks ja kirjutanud olulisema üles – tema raamat «Juudi köök» kaob praegu poodidest nagu ahjusoe sa...
Moskva talent tuli uude koju. Eestisse
Venemaa pealinnas mitmes võimsas rahvusvahelises reklaamiagentuuris juhtivatel kohtadel töötanud ja konkurssidel pärjatud Sergei Balabonin võttis mullu oma naise ja lapsed ning saabus Tallinna. Talle oli siin juba varem meeldima hakanud. Nüüd kasvatab ta siin terve perega juuri alla.
Katastroof koidab! Kas tõesti?
Nädal tagasi lõid rohkem kui 15 000 teadlast üle maailma alarmi: kui me kõik, terve inimkond, oma suhtumist loodusesse ja seal käitumist ei muuda, ootab meid ees looduse häving. See võib tähendada inimkonna lõppu. Arter palus hoiatusele alla kirjutanud Eesti 20 teadlasest tosinal tuua oma töödest...
Filmiarvustus "Mõrv Idaekspressis": kaks pinevat tundi mõrvarongis
«Mon ami, milline südantsoojendav taaskohtumine, kuid mis on juhtunud teie vuntsidega?!» tahaks esimese hooga küsida maailma kõige kuulsamalt detektiivilt Hercule Poirot'lt, kui ta näitleja Kenneth Branaghi kehastuses kinolinale ilmub.
Neljarattaline versus neljajalgne ehk Kuidas Newton Nissanit katsetas
Spanjel Newton istub oma perenaise jalge ees tänavaserval ja niutsub, just nagu teades, et kohe-kohe hakkab midagi juhtuma. Ja nii ongi: kohe saab temast Nissani koerapidajatele mõeldud ideeauto X-Trail 4Dogs katsekoer.
Matkaja raske elu läheb tasapisi kergemaks
Ammu on möödas ajad, kui (mägi)matkaja pidi oma turjal kaasa vedama rasket presenttelki, magamiskotti, varuriideid ja konserve, pliidist ja muust tehnilisest varustusest rääkimata. Nüüd võib telk kaaluda alla kilo ja magamiskottide valik lööb silme eest kirjuks.
Topeltlõug? Dogipõsed? Näovõimlemine pühib need minema
Kui tagumik pringi virsiku asemel võdisevaks pudruhunnikuks muutub, kappame kohe kükke tegema. Kui nägu loppi vajub, ei tule sama lahendus sugugi pähe. Aga võiks! Nägu pole kehast erinev, siingi on lihased, mis näokontuurid vormis hoiavad. Vaja vaid teada õigeid tehnikaid, mille abil neid trimmid...
Justin Petrone: november nagu unenägu
Oleme novembris. Meie ümber on kõik kuidagi habras ja luitunud, iga päev toob paradiisi pahupoolelt värskeid uudiseid. Seksuaalse ahistamise põrgutuli praksub, haarates endasse produtsente, näitlejaid ja poliitikuid, justkui vana hea ahjutuli haarab kuiva kasepuitu.
Hei, maakas, sa oled moes!
Moekompassi nõel on teinud pöörde ja sihib suurlinna asemel maale. Nii et hüvasti, glamuur ja poosetamine; tere tulemast, maised toonid ja otse traktori pealt maha karanud kaunitarid!
Kanepi ja Kontaveit - kütkestav kahevõitlus
Mitte kunagi varem pole Eestis kogunenud ühte tennisematši vaatama viis ja pool tuhat pealtvaatajat. Aga samas pole Eestil ka kunagi varem olnud niivõrd kütkestavat kombinatsiooni kahest tippmängijast, nagu Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit.
Laskesuusatajatel unelmate seis
Mullu Eesti laskesuusatajaid kantseldama tulnud soomlane Ilkka Luttunen ei taha minevikust suuremat rääkida. «Esimene aasta välismaal on niikuinii raske. Võõras riik, võõrad inimesed, võõras organisatsioon, võõras töökultuur. Meil oli lisaks ka muid muresid. Tööd ei saanudki õieti teha. Aga enam ...
Abilinnapead tutvusid tunneli projektiga
Tallinna-Helsingi tunneliprojekti juht, tuntud mobiilimängu Angry Birdsi looja Peter Vesterbacka tutvustas värsketele Tallinna abilinnapeadele Züleyxa Izmailovale ja Aivar Riisalule kaht linna ühendavat hiigelprojekti, mille ehitamisega võiks alustada juba paari aasta pärast.
Mart Seim on kõva, konkurendid ülikõvad
Kui Eesti esitõstja Mart Seim kuuleb teooriat, justkui oleks ta MMi eel kolmeks kuuks Ukrainasse põgenenud peitu dopinguküttide eest, vastab ta veidi tüdinult: «Jõudu neile, kes nii arvavad.»
Sportlased ja haridustee
Kolm kuud tagasi kirjutas eesti spordiajakirjanduse au, mõistus ja südametunnistus Peep Pahv, et õppimine pole ilmtingimata vajalik, seda eriti sportlaste puhul. Et «ülikoolile elukooli eelistamist ei pea võtma laiskusena. Pigem praktilise tegutsemisena». (EPL, 18.08.2017). Ja jätkas: «Tühjade va...
Olümpiatalve algus tõi välja päikesekiired
Kui mitmedki medalitega ära hellitatud spordihuvilised on vaimu valmis pannud kõige hullemaks ja ristinud eelseisva varakult koguni «tusameele talveks», siis vähemalt kolm meest tõestasid eile, et Pyeongchangi olümpiat tasub oodata küll. Kas just medalilootustega, aga siiski.
Elina Reinold: kõike, mis kirja pandud, ei saa võtta tõe pähe
Elina Reinold (45) oli just publiku ees filmis «Svingerid» - jahenenud abielus tähelepanuta jäänud Tiinana. Juba detsembris tuleb ta taas VAT Teatri etenduses «Leedi Macbeth» leedina. Arter uuris, mida arvab näitlejanna ise piiripealsest komöödiast ning millisena näeb Eesti teatrit ja publikut .
Ahjukütjad peavad hankima uue anduri
Siseministeeriumi värske plaani järgi muutuks vingugaasiandur mõne aasta pärast kõigis tahkeküttega elamutes kohustuslikuks. Kui nii läheb, peavad umbes 200 000 ahjuga köetava elumaja asukat selle seadme koju ostma.
Ehitustööd suure õnnetusriskiga teelõigul venivad kevadesse
Kuigi maanteeamet lootis Tartu külje all Jõgeva maantee algusesse planeeritud teetööd kolme kuuga ära teha, jääb lõigu lõplik valmimine ootama järgmise aasta kevadet.
Eestisse jõudis järjekordne võõrliik
Oli ainult aja küsimus, mil Eestissegi jõuab mujal Euroopas juba kanda kinnitanud võõrliik, mis ohustab meie siinse vähi populatsiooni. Nüüd on ta kohal.
Kuido Saarpuu: kaotasin kaalu – hammaste arvelt
Olen alati tahtnud kaalu kaotada, sportlikum välja näha. Sel põhjusel nühin jalgrattaga kergliiklusteid, ning pean nentima, et 2017. aasta oli päris hea – kaotasin esihammaste ja osaliselt ka vere arvelt kaalu.
Politsei kokaiinipakkide äravedajaid kahtlusalusteks ei pea
Kui politseinikud helikopterite ja kaatritega Lohusalu randa jõudsid, olid kohalikud juba mõned kokaiinipakid minema vedanud. Ühe paki kättesaamiseks läks aega koguni 24 tundi.
Kalmer Tennosaare mälestus elab Kiidjärvel edasi
Põlvamaal Kiidjärvel saab näha armastatud laulja ja saatejuhi Kalmer Tennosaare isiklikku arhiivi, kust leiab ohtralt huvitavat materjali. Näiteks koolilõputunnistus aastast 1941, «Entel-tenteli» laululaste kingitud pildialbum, kirjad onu Kalmerile ja parteitegelaste õnnitlustelegrammid.
Tehnoloogiamajanduse hoog on pidurdamatu
Tehnoloogias on aktsiad  kerkinud sel aastal tunduvalt enam kui kõik teiste majandusvaldkondade omad, kusjuures vahe on suurim alates eelmise sajandi internetibuumi ajast.
Korea ootab talve ja publikut
Pyeongchangi taliolümpiamängude alguseni jääb 77 päeva. Üleeile kuulutasid korraldajad ja rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) üheskoos, et kõik olulisemad rajatised on täielikult valmis. Ometi ei saa nad täies rahus käsi põlvile asetada ja hõisata: külalised, tulge aga, pidu võiks alata juba täna!
Karu ärkas, ent kas liiga hilja?
JALGPALL. Madridi karu vaatas augusti lõpus vastased üle ja vajus seejärel mõnusasse sügisunne. Ehmunud mesikäpp ärkas alles siis, kui häda ja õnnetus olid juba käega katsuda, kuid ei suutnud aseri ratsude vastu esimese ähmiga suurt midagi korda saata. Seejärel Roomast külla saabunud emahundile n...
Tartu Waldorfgümnaasium jäi juhatajata
Eelmine reede oli viimane tööpäev Tartu Waldorfgümnaasiumi juhatajal Anu Vaagenil. Mullu aprillis tööle asunud Vaagen otsustas omal soovil ameti maha panna.
Tartu tõstab palka ja laenab raha juurde
Kuigi Tartu plaanib tuleval aastal juurde laenata ligemale kuus miljonit eurot ja Tähtvere valla liitmine linnaga on eelarvet turgutanud umbes 3,5 miljoni võrra, jääb eile volikogule esitatud 174,7 miljoni euro suurune uue aasta linnaeelarve eelnõu protsendi võrra väiksemaks kui praegu kehtiv eel...
Talumees: Rail Balticu pärast see karjäär nüüd kasutusele võetakse
Kosmosest (rakenduse Google Earth kaudu) paistavad Raplamaa Tika talu peremehe Sulev Seimanni emailvannid pisikese valge laiguna, mis justkui ahvatleks maaväliste tsivilisatsioonide lennumasinaid hüljatud, selge veega karjääri põhja maanduma.
Suur mäng ka Iisraeli jaoks
Eesti ja Iisrael asuvad teineteisest pea 4000 kilomeetri kaugusel ja eristuvad ka kultuuri poolest väga selgelt. Ometi on midagi, mis meid tugevalt ühendab. See on suur korvpalliarmastus. Pole just palju riike, kus pallimängudest on läbi aegade enim kõneainet pakkunud just see ala.
Tiigi tänava vanas auruveskis käib jälle kibe töö
Käesoleva aasta alguses leidis Tartus Tiigi tänaval asuv vana veski lõpuks ostja. Kui arendaja, tänavu aprillis noorte ettevõtjate rajatud osaühingu Veski Residentsid plaanid vett peavad, võivad elanikud sinna sisse kolida järgmise aasta suve lõpus.
Kunstide keskus korraldab kadripäeva eel jõululaada
Tartu ülikooli kunstide keskus korraldab täna kell 12–18 vanas anatoomikumis Toomel heategevusliku jõululaada «Rege rauta suvel, jõulukingid osta kadripäeval!».
Aumärgi saavad kaks Tartu naist, kes väga hoolivad tulevikust
Tartu Annelinna gümnaasiumi õpetaja Anne Kaskman pidas loodusõpetuse tundi 5.a klassis keset kätemerd. Ükskõik mida õpetaja küsis, teadsid lapsed vastust ja tahtsid  üksteise võidu seda talle eesti keeles hõigata. Annelinna kooli õpilaste kodune keel on vene keel.
Luunja ratsasportlane kerkis Euroopas suurde mängu
Enne tänavust hooaega ei öelnud Urmas Raagi nimi suurele osale ratsaspordimaailmast just palju, kuid selle suvega muutus kõik. Ühtäkki teda tuntakse ja teretatakse ning nii mõnigi on avaldanud soovi temalt hobuseid ära osta. Tuntuse on toonud poodiumikohad maailmakarikavõistluste etappidel. Kesk-...
Kerised särtsuvad nüüd veel vaid ühes linnasaunas
Täna 30 aastat tagasi kirjutasid Tartu toonased tähtsad mehed alla Anne sauna vastuvõtuaktile. Esimesed saunalised pääsesid sinna pea kaks nädalat hiljem. «Täna kell 11 avatakse Anne saun. Tartu viies saun, esimene sõjajärgne,» kirjutas ajaleht Edasi 1987. aasta 4. detsembril.
Edward von Lõngus: mu poolehoid kuulub piraatluse ideoloogiale
Aprillis 2014 tekkis Toomemäel Kuradisilla juures endise sünnitusmaja, TÜ praeguse ühiskonnateaduste instituudi hoovimaja seinale tänavakunstiteos, mille koopiaid pakub nüüd müügiks Hiina veebikaubamaja Aliexpress. Teose autorilt Edward von Lõnguselt ei ole selleks luba küsitud.
Võit iga hinna eest?
Võit iga hinna eest? Kui armastusega võitled, võidad;  kui armastusega kaitsed, oled kaitstud;  keda Taevas hoiab,  ta valvab armastusega. (Daodejing)
Singapur võitleb autorohkuse vastu karmide meetmetega
Ruumikitsikuses linnriik Singapur on  autode hulga vähendamiseks kehtestanud teemaksu ja autoostuloa ning investeerinud palju raha ühistransporti.
Fjordideküllases Kesk-Norras jätkub hunnituid vaateid
Kõigest ühe öise laevasõidu ning ühe päevase autosõidu kaugusel asub Kesk-Norra Møre og Romsdali maakond. Siin fjordide vahel on peidus Norra kauneimad loodusvaated ning põnevaimad matkarajad nii suveks kui ka talveks.
Opositsioon püüab ametist lahti kangutada vallavanem Soopi
Hiljuti otsustas Tartu vallavolikogu, et uus vallavanem valitakse konkursiga ning avaldati ka sellekohane kuulutus. Uue omavalitsusjuhi ametisse määramiseni peaks aga omavalitsuse tüüri hoidma juba 24 aastat seda tööd teinud Aivar Soop.
Skandaalide pitser valitsuse esimese aastal
Täna möödub aasta päevast, mil peaminister Jüri Ratase juhitud Keskerakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) koalitsiooni ministrid andsid riigikogus ametivande. Tormisele merele seilama läinud valitsuslaev pole rahulikku vett õieti näinudki – 12 kuuga ...
Tartlastel tuleb tuubil täis busse kannatada vähemalt paar kuud
Sagenenud kaebused, et hommikuti on Tartu linnaliinibussid nii täis, et inimesed jäävad peatustes maha või vahel isegi minestavad ühissõidukis rahvasummas, on sundinud linnavalitsust otsima kiiremaid lahendusi kui loota uuest liinivõrgukavast.
Valter Soosalu viisistab Betti Alverit
Telesaatest «Su nägu kõlab tuttavalt» kümnete tuhandete eestimaalaste meeltesse kinnistunud muusik Valter Soosalu (25) on ka väljaspool otsesaadet asjalik, tõsisevõitu ja meeldiv suhtleja. Kui ta läinud nädalavahetusel Tartus Ö stuudios koos oma bändiga videot ja lugusid salvestas, erines ta tele...
Meeleavaldus, mis võinuks uppuda verre
Saja aasta tagune november võis ilma poolest olla sama kõle nagu november meie laius­kraadidel ikka, kuid toona maad võtnud meeleolud olid vastupidi hingedekuu ilmale vägagi tulised. Revolutsiooniliste sündmuste tallermaal oli oma roll täita ka Tartus paiknenud rahvusväeosal, Eesti jalaväe tagava...
Noorte meeste loodud E-Sahver aitab kodu sügavkülmikutes ruumi säästa
Kindlasti on hulk lehelelugejaid tuttavad olukorraga, kus pärast suvist marja- ja seenehooaega on sügavkülmik talvevarusid nii silmini täis, et seal pole enam ruumi isegi ühele pelmeenipakile.
Madis Lepajõe: kultuuripealinn ühendaks kõiki
Madis Lepajõe lõpetas läinud reedel pea 20 aastat kestnud asekantsleri töö haridus- ja teadusministeeriumis. Sel nädalal seab ta end sisse Tartu raekojas, kabinetis, kus veel teisipäeval olid seni haridus-, kultuuri- ja sporditeemade eest vastutanud abilinnapea Tiia Teppani kokku pakitud asjad.