Virtsu entusiastid tahavad muistsest linnusest turismimagnetit luua
600 aastat tagasi kerkis tollase Virtsu saare loodekaldale pisike, kuid võimas kants. Üks tugevamaid keskaegse Eesti läänilinnuseid hävitati 100 aastat hiljem. Nüüdseks on aktivistid aga juba seitse aastat muistise korrastamisega tegelnud. Loodetakse, et kunagi võiks maalinn kujuneda kohalikuks t...
Galerii: Itaalia fotograaf avas Pärnus lummava näituse Eesti inimestest
Luca Berti on kui tüüpiline itaallane: jumekas, tumedate lokkidega, pikka kasvu, seltsiv. Ent üllataval kombel õhkub temast Põhjamaa inimest. Ehk seetõttu, et mõni aasta tagasi kolis ta Taani, kus elab ja töötab siiani. Viimased seitse aastat on ta seigelnud Põhja- ja Baltimaades, kogudes materja...
Tehke järele! Pärnakas valiti juba teisel spordialal Eesti aasta parimaks
Eesti parima ultrajooksja hääletusel teenis naiste arvestuses ülekaaluka esikoha Pärnu Raeküla kooli arendusjuht ja õpetaja Marjaliisa Umb, kel eelmisest aastast on ette näidata ka ORC-klassi avamerejahtide maailmameistri tiitel Sugar 3 meeskonnaga.
Galeriid: Pärnu Fotofest 2020 kunstiralli!
“Kell on palju. Akadeemilist 15t minutit täna ei saa kuskile ega kellelegi anda. Aeg on raha ja raha on vähe, ja fotosid on hästi palju!” avas täna õhtul Pärnu Fotofesti linnagalerii juhataja Alar Raudoja. Tõepoolest – festivali peanäituse “Tajumängud V” järel ootas oma järjekorda üheksa järgmist...
Kandidaadi nr 790 valimine muutis paljugi
Selgitasime analüütikute abiga välja inimesed, kellest Pärnu Postimees möödunud aastal kõige rohkem kirjutas ja kellega seotud teemade vastu lugejad enim huvi tundsid. Nimekirja kärpisime toimetusega just 2019. aasta tegudele mõeldes paarikümne rea pikkuseks. Sisse jäid inimesed, kelle tehtu Pärn...
Eelmise aasta kuulsaim kaduja
Pärnumaal jäisest jõest töömeeste päästetud hunt küttis kirgi kogu maailmas. Jões supelnud võsavillemist võis lugeda nii BBCst kui Fox Newsist. Tegemist oli harukordse kokkupuutega inimese ja kardetud kiskja vahel, mis mõlemale hästi lõppes. Ja lõpuks sai tõestatud, et positiivne uudiski võib pur...
Fotofestival täidab linna viis galeriid kümne näitusega
Pärnu linna viies galeriis avatakse homme kümme näitust: algab linnagalerii tunamullu ellukutsutud Pärnu Fotofest “Viga süsteemis”. Üritus lükati käima, elavdamaks madalhooajal suvepealinna kunstielu.
Nüüdismuusika päevad keskenduvad muusikaõpetusele
Tänavu uurivad Pärnu nüüdismuusika päevad muusikat kui süsteemi. Korraldajad utsitavad osalejaid tutvuma kaose, bifurkatsiooni (kaheks hargnemine, jagunemine, L. V.), mängu ja evolutsiooni mõistega. 2020. aasta festivali teema on kompositsioonimudelid ja viga süsteemis.
Euroopa parimast jetisportlasest sai lepinguline sõitja, kes hakkab puid istutama
Jetisportlane Jasmiin Üpraus sihib järgmisel aastal kuut tiitlit. Peale spordivõistluste kavatseb ta medali noppida koolistki
Kunagine sõudmise maailmameister mõisteti süüdi narkootikumide suures koguses käitlemises
Möödunud aasta jõululaupäevaeelsel päeval seisis Pärnus kohtukulli ees 12 aastat tagasi sõudmise maailmameistrivõistlustelt kulla koju toonud mees. Kuigi kunagine lootustandev sportlane enese süüd ei tunnistanud, lõppes istung kokkuleppe ja mehe süüdimõistmisega suures koguses narkootikumide käit...
Video ja galerii! Rotisõbrad, see lugu on teile
Kui enamasti puutuvad vabatahtlikud loomapäästjad kokku koerte ja kassidega, siis Pärnumaal Tootsis toimetava ühingu Seltskond käppadel hoiukodus sibab juba mõnda aega ringi rotipesakond. Eesti Loomakaitse Liidule abikäe ulatanud pärnumaalased loodavad loomadele peagi sobivad kodud leida.
Galerii ja video: jõulukuuskedest tuleskulptuuri süütamisega tõmmati pühadele joon alla
Täna õhtul süüdati Pärnus Decora kaupluse taga laadaplatsil linlaste toodud jõulupuudest ehitatud kuuseinstallatsioon.
Hea koertetreener on niisama hinnatud kui väärt arst
Kui musta-valgekirju borderkolli Buffy koos perenaise Sandra Leppikuga Pärnu Suur-Jõe tänava vanas kunstmurukattega angaaris treeningut alustab, läheb lahti tsirkuseetendus: omaniku käskluse peale sätib Buffy ennast tasakaalupadjale ja nagu sellest veel väheks oleks, kügeleb ta mõne aja pärast ju...
Galerii: Tähesära auhinnagalal kuulutati Pärnumaa parimateks sportlasteks olümpiapileti teeninu ja USA tšempion
Pärnumaa spordiliit kuulutas Tähesära auhinnagalal välja 2019. aasta maakonna parimad sportlased. Meessportlastest pälvis tiitli rattur Tanel Kangert ja parimaks naissportlaseks valiti kolmandat aastat järjest kettagolfar Kristin Tattar. Autasusid jagas Pärnu linngi.
Eha Kard – Helme lossi keldrist võrsunud teatridiiva
Üle õla vaadates võib mõista, kui suurt rolli mängib elus saatus, õnn ja juhus. Ainult et ise peab valmis olema, muidu on juhused maitse ja lõhnata ja jäävad tabamata. Niisamuti sai sel nädalal 85. sünnipäeva tähistanud Eha Kardist (neiupõlvenimega Sikk) näitleja pooljuhuslikult.
Endla populaarseimaks lavastuseks osutus Rudolfi ja Irma lugu
Endla teatri arvutuste järgi osutus 2019. aasta vaadatuimaks tükiks Andrus Kiviräha ja Anton Hansen Tammsaare draama “Elu ja armastus”, mille peaosades säravad Märt Avandi ja Saara Nüganen. Sama lavastus pälvis mullu kevadel publiku lemmiku tiitli.
Pärnumaa ranniku üle ujutanud jaanuaritormist möödub 15 aastat
2005. aastal möllas Läänemerel orkaani mõõtu torm, mille tagajärjel tõusis Pärnus vesi 295 sentimeetrit üle Kroonlinna nulli ja mitmel pool suvepealinnas ulatus merevesi linnatänavatel suisa rinnuni.
Rannikul ei osatud hoiatustest hoolimata sääraseks tormiks valmistuda
Häädemeeste mereäärsed majapidamised pandi jaanuaritormi ajal tõeliselt proovile. Raju tuul purustas aknaid ja uksi, võimas merevesi viis hoovilt maju ja autosid. Aga mere ääres elavad inimesed on arvestanud, et põrand peab olema betoonist, suurema veetõusu korral tuleb parkett välja vahetada ja ...
Pärnu korvpallurid olid lähedal suurüllatusele
Pärnu Sadama korvpallimeeskonnal oli täna lõunanaabrite juures kõva pähkel pureda, sest Eesti-Läti ühisliigas mindi vastamisi teisel tabelireal paikneva BK Ogrega, kes oli võitnud 16 matšist 15.
Tommyboy: Plaat annab räpparitele tagasi hääle ja emotsiooni
Toores, puhas ja autentne, muusika ja rütmita – aasta lõpus ilmunud vinüül “Eesti räpitekstide kogumik. Osa II”, mis toob kuulajani Eesti 16 räppari omapära ja nende sulest sündinud riimid. Vastne plaat on mõtteline järg kahele varem ilmunud teosele: “Noort Eesti luulet 1962–1972”, mis ilmus süga...
Pärnu korrakaitsjad saavad peagi hõljuki
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kavatseb sel aastal osta neljanda hõljuki, mis plaani järgi hakkab tegutsema Pärnu piirkonnas.
Linnavalitsus lõi kohaliku sportlase abistamisel kogukonnaga kampa
Pärnu linnavalitsus otsustas tänasel istungil eraldada 1000 eurot mittetulundusühingule Pärnu Y-klubi, mis kogub vibulaskja Reena Pärnatile raha Lõuna-Korea treeninglaagriks.
Riigimetsa majandaja plaanib Kurgja talu ümbruse lagedaks raiuda
Kurgjal Carl Robert Jakobsoni loodud talu ja tema perekonnakalmistu ümbruses kavatseb riigimetsa majandamise keskus (RMK) teha lage- ja harvendusraiet ligemale 75 hektaril, nagu selgus kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) vaidest, mille ühendus edastas aasta lõpus keskkonnaametile.
Torkehaavadega mehed sattusid uusaastaööl haiglasse
Uue aasta esimestel tundidel laekus politseile teade Paikuselt, kus mitu meest olid saanud torkehaavu.
Heategijad ponnistavad kohaliku sportlase Lõuna-Koreasse rändamise nimel
Rahvusvahelise heategevusorganisatsiooni Y’s Men International siinne rakuke Pärnu Y-klubi asus ühes Raeküla Vanakooli keskusega raha koguma, et suvepealinna vibulaskja Reena Pärnat saaks sõita Lõuna-Koreasse ala maailma nimekaima treeneri juurde laagrisse.
Galeriid: Non Grata valas ängi välja Manhattanil, Texases ja Oklahomas
Väikesest Pärnust alguse saanud rahvusvahelise tegevuskunstirühmituse Non Grata kolmenädalane resideerumine USA idarannikul jõudis aasta lõpus New Yorgis Manhattanil haripunkti suure performance’iga „Total Exorcism” ehk „Täielik vaimne puhastumine”.
Matusemaja süütamises kahtlustatav mees ei pääsenud vabadusse
Oktoobri lõpus rahuldas kohus prokuratuuri taotluse vahistada kaheks kuuks mees, keda kahtlustatakse Pärnus matusebüroo Viimne Tee süütamises lõppeva aasta 24. augustil. Kahe kuu möödudes ei pääsenud arvatav kurjategija vabadusse.
Hundi imeline pääsemine, abiellumine 10 500 tantsupeolise keskel, 13aastase posisi traagiline surm ehk lood, mis kõnetasid Pärnu Postimehe lugejat lõppeval aastal kõige enam
Pärnu Postimees tegi kokkuvõte kõige loetumatest lugudest 2019. aastal.
Galerii: Karel Leetsari mälestusvõistlustel sai parima naissportlase autasu alles 15aastane, meeste karikas jäi Pärnusse
Pärnu kergejõustikuhall oli täna rahvast tulvil. Rekordarv atleete ja arvukalt pealtvaatajaid moodustasid spordirajatises hubase õhkkonna, et mälestada 12. korda Karel Leetsari.
Suvepealinlase idee pani pliiatsi rääkima
Sadades lasteaedades ja koolides kasutatakse õppevahendina pliiatsit, mis sarnaneb tavalise kirjutusvahendiga, kuid on veidi suurem ja oskab rääkida. Seda näiteks Lotte, onu Klausi või Jänku-Jussi häälega.
300aastased palgid, 20 000eurone kell ja riigipead – suvepealinna kalleimad sviidid jutustavad oma loo
Sügisese statistika järgi tasusid Pärnumaad külastanud turistid siin ööbimise eest 32 eurot. Sellist hinda maksis keskmine turist keskmise toa eest. Kes on aga need inimesed, kes sellise hinnataseme korral valivad üle paarisaja kuni poole tuhande euro maksva hotellitoa? Ja miks nad seda teevad?