Suur pildigalerii: Mispo talvemaraton tõi Vändrasse 14 riigi sportlased
Igal aastal toimub Vändras üks teistmoodi jooksuüritus – Mispo talvemaraton, mille hüüdlause ärgitab: “Ainult täitsa hulludele!”. Siinkohal on hullud eelkõige välismaalased, kes moodustavad võistlejatest enamiku ja võtavad iga aasta ette pika tee Maarjamaale, et silgata kaks päeva järjest.
Valetab nii, et suu suitseb! Endlas etendub "Onu Remuse jutte"
Ükskord ammu aega tagasi elasivad kord Rebaseonu, Jänkuonu, Opossum, Kilpkonnapreili ja paljud teised toredad loomad – kõik kenasti mestis metsas. Neid oli kombeks kutsuda onudeks, preilideks ja emandateks, sest enese arvates olid nad kõik hirmus tähtsad tegelased.
Kultuuritoimetus kogub ettepanekuid aasta kultuuriteo väljaselgitamiseks
Peagi lõppev 2019. aasta oli Pärnus ja Pärnumaal kultuuriliselt mitmekesine. Meelepärase leidsid muusika-, kunsti-, teatri-, püstijalakomöödia, foto- ja performance’i-fännid.
Talisurfi eliit jahib maailmameistritiitleid Pärnus
Tuleva aasta talisurfi maailmameistrivõistlused vältavad 10.–15. veebruarini Pärnus. Tegu on juubelivõistlusega, mis toimub juba 40. korda, olles üks maailma pikema ajalooga surfivõistlustest.
Politsei hoiatab öösiti uste taga käivate kahtlaste isikute eest
Täna on Pärnu politsei saanud mitu teadet öösel Paikuse osavallas toimunud kahtlasest tegevusest, kui välismaa numbrimärgiga autoga sõitnud isikud käisid kohalike uste taga.
Galerii: muusikud tõid biitlite tribuudile kuhjaga karismat
Muusikaajaloost leiab rea bände, kelle looming on vinüüli, plaadi, kasseti, plakati ja televisiooni kaudu jõudnud meie kaasaega. Need on ansamblid, kelle sulest sündisid värsiread ja klaverimängust meloodiad, mis kõnetavad ajastust olenemata.Aastal 1960 Inglismaal Liverpoolis kokku tulnud ansambl...
Galerii: tekstiilikunstnik Ehalill Halliste 19 gobelääni näitavad rahvuskivi ilu
Aastal 2014 pöördus tekstiilikunstik Ehalill Halliste poole tuttav muusik, paludes tal kavandada oma lahkunud isale hauamonument. “Olen tekstiilikunstnik, see pole ju minu ala,” mäletab Halliste esimest emotsiooni, millele järgnes aga nõusolek. “Kuna tegemist oli väga eestimeelse mehega, mõtlesin...
Kust toovad pärnakad jõulupuu?
Kui kunagi toodi traditsioonidele kohaselt kuusk tuppa jõululaupäeval, siis tänapäeval tehakse seda tunduvalt varem.
Galerii: Kihnu jõulupuu löödi laulu saatel särama
Räimerullid, vürtsikilu, Kihnu sai ja leib, räimeleib, lihapirukad, veri-, tangu- ja Šoti mägiveise vorst – seesugune maitsev valik toodi traditsioonilise ürituse "Kihnu jõulubu" tarvis Pärnusse, tutvustamaks mandriinimestele saarerahva jõulutoite. Aga mitte ainult.
Pikavere Jõulumeloodiale juhatab 1500 küünla sära
Pikavere paksude müüridega vallamaja saalis rippuvad tuled jäävad teisel advendil kustu, ent rada kultuurikotta ja kontserdile valgustab 1500 küünalt. “Ei taha mitte mingeid järeleandmisi teha,” märkis Pikavere Jõulumeloodia korraldaja Vallo Kappak. Tänu teed näitavatele küünaldele pole Kappaku s...
Linna ja Kuningas toovad Žiguli makis kõlanud biitlid Pärnu
Popmuusika tähtsust läinud sajandi 60ndate kultuuris ei saa alahinnata. Pärast teist ilmasõda otsisid eri rahvusest noored ühist keelt. Just popmuusikast arenes universaalne keel, mis meloodia ja sõnumiga ületas riigipiirid ja maailmavaated. Tollal tähelennu teinud ansambel The Beatles aitas noor...
Veetilk maailmameres: film küsib, mis saab Kihnust?
Pimedate Ööde filmifestival pühendus üheks õhtuks Kihnule ja mulluse elutööpreemia laureaadi Mark Soosaare kolmele linateosele.Pealinlastel, kaugematel külalistel ja meie kandistki kohale sõitnud filmisõpradel avanes harukordne võimalus kaeda 1974. aastal valminud ja mullu taastatud dokki “Kihnu ...
Galerii: klaasikunstnikest õed näitavad oma loomingut kõrvuti esimest korda
Kilingi-Nõmmest pärit õdesid Maret ja Tiina Saraput ühendab peale peresidemete materjal: klaas. Eile Pärnu linnagaleriis kunstnike majas avatud näitusel “Seotud” esitlevad klaasikunstnikud oma loomingut samas ruumis aga esimest korda.
Agne Kiviselg lõpetas hooaja kopsaka auhinnatšeki ja aasta sportlase nominatsiooniga
Agne Kiviselg naasis äsja hooaja viimaselt mõõduvõtult – MMilt –, kus ta saavutas kuni 169sentimeetriste naiste bikiinifitnessis seitsmenda koha.
Toomas Raadik kerkis Norra liiga debüütmängus tiimi tulemuslikemaks
Korvpallur Toomas Raadik virutas Norra meistriliiga debüütmängus kuus esimest kolmepunktiviset mööda, kuid siis leidis korvi all kindlalt tegutsenud pärnakas eemalgi kindluse: tabas kolm kaugviset järjepanu. "Tegelikult neli, aga kohtunikud lugesid ühe (kolmese, L. H.) kaheseks," lausus ta vahetu...
Üks vähestest Eestis: Sindi laulukoor tähistas 150 aasta juubelit
Koore, kes Eestis tegutsenud 1869. aasta esimesest laulupeost saadik, annab üles lugeda kahe käe sõrmedel. Üks neist on meie maakonnas tegutsev ja tänavu 150 aasta juubelit tähistav Sindi laulukoor.
Korvpallur Toomas Raadik mängib homme esimese matši Norra meistriliigas
Suvepealinna Rääma linnaosast pärit korvpallur Toomas Raadik alustas tänavust hooaega Rootsi kõrgliiga Jämtland Basketi meeskonnas, kuid praeguseks on ta jõudnud otsapidi Norra.
Galerii: Kihnu pidu pealinnas, PÖFFil esilinastus Mark Soosaare triloogia kolmas film
Eile avanes Pimedate Ööde filmifestivalil võimalus kaeda režissöör Mark Soosaare Kihnule pühendatud filmitriloogiat. 1974. aastal linastunud teosele “Kihnu naine” ja 1986. aastal valminud filmile “Kihnu mees” järgnes äsja “Kihnu lapsed ning ...”.
Otseülekanne: Pärnumaa keskendub Rail Balticule
Täna toimuval Pärnumaa arengukonverentsil räägitakse raudteeprojektist Rail Baltic (RB). Pärnu Postimees teeb konverentsist otseülekande.
Muusikakooli ja Liisi Koiksoni kontsert toetab koduvägivalla all kannatanuid
Kolm aastat tagasi tabas Pärnu muusikakooli keelpilliorkestri dirigent Edmar Tuul end mõttelt: paljudele meeldib laulda ja ümiseda, kuid instrumenti – olgu see pill või hääl – oskab meisterlikult kasutada väike protsent inimestest.
Galerii: mitte mingi rosolje ehk Pärnus avati kunsti aastanäitus
Pärnu kunsti kohta võib öelda nii: see on mõnus, kergelt kuurortlinlik, võib-olla veidike kammerlik, uuenduslik ja kohati vanamoodne. “Selline ta aga on ja peame rahul olema,” märkis linnagalerii juhataja Alar Raudoja eile õhtul, mil raekoja väljapanekute saalis avati Pärnu kunsti aastanäitus.
Pärnu ooperipäevad tulevad taas!
Pärnu ooperipäevade korraldaja Eesti Kontsert avalikustas tuleva aasta sündmuse toimumisaja ja peakülalise. Festival tuleb 9.–11. juulil ja muusikagurmaanide rõõmuks võõrustab suvepealinna kontserdimaja Poola kuninglikku ooperit.
Aasta spordisõbralikem õpetaja Mehis Merilaine: Mind löödi ikka täiesti pahviks selle tiitliga
Eesti koolispordi liit andis seitsmendat korda välja aasta spordisõbralikema õpetaja auhinna, millega kaasneb 1000eurone stipendium. Tänavu väärtustati Pärnu ühisgümnaasuimi kehalise kasvatuse õpetaja Mehis Merilaine tööd.
Mehed klaasmajas: väärikas eas RAM näitab Pärnus klassika väge
Laupäeval möödub 17 aastat päevast, mil uksed avas Pärnu kontserdimaja. Too aeg meenub mullegi: klaasmaja sai uueks koduks kohalikule muusikakoolile, mille mudilasena kõndisin kaaslastega pidulikus rongkäigus läbi lume Nikolai tänava hubasest loomemajast suursuguse arhitektuuripärlini.
Videoküsitlus: kuidas mõjutaks Kesklinna silla pikaks ajaks sulgemine linlasi?
Pärnu linnavalitsuse tellitud uuringust selgus: Kesklinna sild on niivõrd halvas seisus, et see tuleks kuni poolteiseks aastaks täielikult remondiks sulgeda.
Toomas Voll Sügisulust: Siit lavalt on võtta kilodega uusi Eesti tähti
Reedel ja pühapäeval astus Pärnu kontserdimaja ja Endla teatri lavale maakonna ja linna 66 julget last ja noort, kes osalesid laulukonkursi Sügisulg finaalis.Kõige magusam auhind ulatati 13aastasele Hans-Martti Mägarile. Laulupoisile, kel seljataga tihe ja murranguline aasta.
Galerii: Laulukonkursi Sügisulg grand prix‘ noppis aktiivne laulupoiss
"Mida?!" kostab selja tagant, kui kontserdimaja laval tehti teatavaks tänavuse laulukonkursi Sügisulg 2019 grand prix'. Oma üllatust avaldas valjuhäälselt juhendaja Toomas Voll, kelle laulupoiss 13aastane Hans-Martti Mägar pärjati eile toimunud lõppvõistlusel kõige ihaldusväärsema karikaga.
Sadama kossutiim sai kaks meest juurde, ent kaotas ühe
Eesti-Läti ühisliigat nelja võidu ja kuue kaotusega alustanud Pärnu Sadama korvpallimeeskonna peatreener Heiko Rannula nentis, et hooaja algusega ei saa rahule jääda.
Kirjuvõitu, kuid ikka Jüri Arrak
Kui tahad kunstiga sügavuti tegelda, pead oskama joonistada. See ei tähenda, et kritseldad 50 aastat järjest modelli järgi visandit. Kuid joonistamine eeldab distsipliini, mis on võrreldav Preisi sõjakooliga. Nii tuli kunstiinstituudi õpilastelgi igal hommikul kaks tundi joonistada. Viis aastat j...
Linnavalitsus kinnitas ametisse Pärnu linnaorkestri juhi
Linnavalitsus kinnitas tänasel istungil Pärnu linnaorkestri direktori ametikohale senise produtsendi Helen Erastuse. Sellele kohale kandideeris konkursil kolm inimest.
Galerii: selja tagant kägistus on asendite kuningas
Treener Henri Hiiemäe sõnade kohaselt on selja tagant kägistus asendite kuningas, mille poole püüeldakse kogu aeg. See on üks enam kasutatud alistusvõtteid nii MMA- kui lukumaadluse võistlustel.
Video! Öise teeremondi müra sunnib linlase kodunt lahkuma
Reede õhtul suleti Pärnus Kesklinna sild ja Tallinna maantee, Jannseni ja Rääma tänava ristmik, et seal teha remonditöid. Paraku tekitavad öösel korrusmajade akende all müttavad masinad sedavõrd valju müra ja tugevat vibratsiooni, et elanikud ei saa magada.
Linnaorkester annab poeesiast tulvil kontserdi soprani, tenori ja baritoniga
Pärnu linnaorkester kaasab oma homme õhtul ettekantavasse Eesti tuntuimast ooperist ajendatud kontsertetendusse tenor Oliver Kuusiku, soprani Maria Listra, bariton Andreas Väljamäe ja dirigent Risto Joosti.
Veneetsia viimase poolsajandi suurima üleujutuse keskele sattunud pärnakas: politsei on väga suurte jõududega nii tänavatel kui paatidel
Perega Itaalisse Veneetsia biennaalile sõitnud Marie Soosaar-Virta sõnutsi on sadamalinna tabanud viimase poolsajandi suurim üleujutus sundinud tuppa jääma ja ootama, millal tõusuvesi alaneb.
Rail Balticu terminali võidutöö kaardid lõi sassi nõupidamine rahandusministeeriumiga
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tegi ettepaneku kultuuriministeeriumi, arhitektide liidu ja rahandusministeeriumi kohtumiseks, et ühtlustada seisukohad ideekonkursside ja projekteerimishangete asjus. Kohtumist ajendas arhitekte koondava ühingu ja riigiametite eriarusaam Rail Balti...