Lahkumisavalduse lauale pannud Matti Killing: ma ei suutnud mehi pärast olümpiat piisava koormusega treenida
Alates 2015. aastast täiskasvanute sõudekoondist juhendanud Killing esitas alaliidu juhatusele palve treeneri kohalt tagasi astuda, mille juhtorgan eile ka rahuldas. Samal koosolekul kinnitati 2020. aasta Tokyo olümpiamängude projekti vastutavaks treeneriks Veikko Sinisalo, kelle esimene ametlik ...
Galerii: MAFF kutsub loodusfilmisõbrad taas Lihulasse
Maailma loodusfilmimaastikul tunnustatud Matsalu filmifestival (MAFF) sai eile Lihula kultuurimajas piduliku avalöögi. Tänavu 17. korda toimuval sündmusel linastub ligemale 100 filmi.
Piiri putkat röövinud mehed pelgasid kohtusaali tulla
Kui see olnuks võimalik, sisenenuks kolm kohalikku meest ­eile kohtusaali nähtavasti nii nagu mullu 29. novembri õhtupimeduses Piiri putkassegi: maskis.
Video ja galerii: maaelu edendajad võistlesid Toris
Täna oli Tori alevik täis siginat-saginat, kui 20 võistkonda võtsid mõõtu eri punktides toimunud võistlustel. Ühe võistlusalana ületati 150meetrine ujuv sild üle Pärnu jõe.
Eksspordinõunik jõudis kohtumaratoni finišisse kaotajana
Pärnu linnavalitsuse kunagine spordinõunik Uno Koort on jäänud toimingupiirangu rikkumises ja soodustuskelmuses ning Pärnu Kalevi tenniseklubi soodustuskelmuses süüdi nii Pärnu maakohtus kui Tallinna ringkonnakohtus. Üleeile tõkestasid kohtunikud oma süütuses veendunud Koordi liikumistee: riigiko...
Pipist ja mõmmidest Beethovenini: kontserdimaja aasta tuleb kirevam kui kunagi varem
Laupäeval alustab uut hooaega dirigent Neeme Järvi hinnangul vabariigi ilusaim kontserdisaal, Pärnu kontserdimaja. Siiani kõige kirevama kavaga aasta kõnetab direktor Marika Pärgi hinnangul eri maitse ja vanusega inimesi. “Hooaega vaadates julgen öelda: kui siit mitte midagi ei leia, on see kas m...
Täna möödub 18 aastat metanoolitragöödiast Pärnumaal
Täna 18 aastat tagasi tabas Pärnumaad tragöödia, kui metanooli joomise tagajärjel suri või invaliidistus 111 inimest.
Siiri Erala: Lugu pahast ajakirjanikust
Taevas hahetab. Postiljon teeb kolksatusega lahti värava ja kõnnib sammumüdinal postkastini, surub kasti avast sisse 12küljelise ajalehe. Jõmpsumine, kolks ja kaugenev ratastega postikoti vurin. Nende helide peale avab ta silmad, piilub kardinate vahelt taevast ja tõuseb voodist.
Galerii: Karud seiklesid maailma kuklapoolel
Neljal Vapral Karul ehk Pärnu Vapruse vutitiimi liikmel oli privileeg reisida noortekoondisega sõprusturniirile eksootilisele Vanuatule. “Paradiis: palmid ja nende vahel kiiged, kajakid, laguunid, valge liiv. Nagu oleks Bounty šokolaadi reklaami sattunud!” iseloomustas eestlaste väravavahtide tre...
Eesti kunstnikud lõid oma visiooni Itaalia kultusfilmist
Itaalia paelub pärnakaid ka siis, kui suvi läheb ­sügise nägu. Viimaseid päevi ootab külastajaid Pärnu muuseumis läbi suve avatud olnud Itaalia fotokunstniku Nicola Bertellotti näitus “Hüljatud ilu”, mis nüüd annab järje üle “Kohutavale ilule” linnagaleriis.
Noorsoopolitseinik: Liiklus- ja koolirahu kestku aasta läbi
September tähendab uudset ja põnevat aega meile kõigile, aga eriti koolitee alustajaile. Et kõik mööduks turvaliselt, peame olema tähelepanelikud, eriti liikluses.
Vägev: Kevin Saar teenis kolmanda järjestikuse Euroopa meistritiitli!
Pärnu motoklubi sportlane Kevin Saar pani quadracer´ite motokrossi Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil Horvaatias oma paremuse maksma, võites juba kolmandat aastat järjest Vana Maailma meistritiitli.
Mukunga ei lasknud ennast Kahe silla jooksul üllatada, ajaloolise Eesti meistritiitli teenis Karel Hussar
19. korda toimunud kahe silla jooksu võitis suursoosik Ibrahim Mukunga Wachira Keeniast, ajaloo esimestel kümne kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlustel triumfeeris Karel Hussar.
Otseülekanne: Kahe silla jooks kirjutab uue peatüki Eesti kergejõustikuajalukku
Pärnu Postimees koostöös Kahe Silla klubiga vahendab tänast Jüri Jaansoni kahe silla jooksu otseülekande vahendusel.
Eesti meister täiendas ridu kohvimaa ründajaga
Pärnu võrkpalliklubi värbas algavaks hooaajaks nurgaründaja positsioonile mullu Hispaania meistriliigas Melilla tiimis mänginud 30aastase brasiillase Najari Fernandes Oliveira Carvalho.
Ando Palginõmm: Ükski inimlik nõrkus pole mulle võõras
Ando Palginõmme tuleb jupp aega veenda, et teda inter-vjuuks nõusse saada. Muu hulgas ütleb ta, et leidub nii palju treenereid, kes võib-olla tunnevad, et neid märgatakse liiga vähe, kui jälle temast kirjutatakse. Alles suve alguses olid lehes uudised, kui teenekas kergejõustikutreener Jannseni p...
Kettagolfikoondise kapten MM-pronksi järel: Meie unistus läks täide!
Eesti discgolf’i-koondis pälvis Mäetagusel võistkondlikel maailmameistrivõistlustel kolmanda koha.
Merkurist pidi saama majutusasutus
Jaan Kundla teab lisada mõne seiga Merkuri saatuse kohta aastail 1962–1964. Ta töötas sel ajal Tartu riikliku ülikooli spordiklubi juhatajana, kus sõudetreenerina oli ametis Pärnu taustaga Erich Seiler. 1962. aasta talvel otsiti Merkurile uut rakendust. Seileri algatusel ja organiseerimisel ostis...
Valgusfestival kuvab vanalinna majade seintele kummalised karakterid
Milline see kõik lõpuks üldse välja näeb? Küsimus, millele järgmisel kuul Pärnu esimese valgusfestivali ÖÖvalgel tegijad isegi vastust püüavad leida. Sest kunstnik Madli Lavin nokitseb oma joonistuste kallal üksi, videomeister Argo Valdmaa loob neile seejärel valguslahenduse, muusikaline kujundaj...
Kolka neemelt kajakiga Ruhnu sõitnud lätlane leiti surnuna
Eile pärastlõunal leiti Liivi lahe idaosa merest hukkunud tundmatu inimene. Lähedased tuvastasid, et tegemist oli üle-eelmise nädala lõpul Kolka neemelt merele läinud 58aastase Aigis Audersiga.
Galerii: Matsi rannas otsiti merel kadunud meest
Nädala eest Kolka neemelt Ruhnu suunas merele läinud ja kadunud lätlase Aigis Audersi kajak leiti eile pärastlõunal Lääneranna vallast Matsi rannast. Õhtul kogunesid kümmekond vabatahtlikku ja kohalikud elanikud leiukohta, et laiem rannaala läbi otsida.
Linnaorkester viib muusika hooaja eel linnast välja
Pärnu linnaorkester alustab ülehomme minituuriga, sõites läbi ja andes suviselt eestimaise kontserdi maakonna kaunites paikades. Nii suundutakse Tõstamaale, Häädemeestele ja Torisse, kus kantakse ette Eesti muusikat.
Al Paldrok: Meid pannakse uskuma, et oleme kunstivõõrad
Festival IN Graafika, mis kaks nädalat tagasi püüdis Pärnu linnapildis pilku vaatemänguliste ja üllatavate performance’-itega, tõi siia samal ajal traditsioonilisemat kunsti – skulptuuri. Küll modernsemas ja kunstikaugele võõras võtmes: kahe küüru ja hiiglasliku keskmise sõrmega, roostes ja karva...