Galerii: Kristjan Järvi täitis kontserdimaja saali unustamatu energiaga
Pärnu muusikafestivali teise päeva lõpetas Kristjan Järvi juhatatud öökontsert “Kirgastunud öö”, mis oli igati oma nime vääriline: kellelgi ei vajunud silmad kinni ja muusikud täitsid saali võimsa energiaga.
Eelviimaseks jäänud sõudenelikut piinab teadmatus
Hollandis Rotter­damis sõudmise maailmakarikasarja kolmandal etapil sai selgeks, et olümpiapääset ihkav Eesti meeste paarisaeru neljapaat ei suuda veel maailma vägevatega ühte sammu pidada. Tiitlivõistlusteni jäänud aja jooksul loodetakse töö siiski klappima saada.
Galerii: Pärnu kontserdimaja täitus Järvide festivali meluga
Eilsel Pärnu muusikafestivali avakontserdil lisaloona kõlanud Mozarti “Ave verum corpus” esitus läheb muusikaajalukku oma erakordsusega, sest maestro Neeme Järvi suutis kaasmuusikutega taas vaid talle omasel muhedal moel pugeda publiku hinge.
Suur galerii: Suupillimängijad saatsid festivali mööda vihma trotsides
Nädalavahe­tusel Pärnu linna kümne maa suu- ja lõõtspillimängijate esinemistega täitnud Pärnu Harmonica festivali eestvedaja Elmar Trink avaldas, et ilm ei soosinud neid tänavu, aga tulihingelised fännid tulid ­ikkagi kohale.
Reena Pärnat võistles Tokyo olümpiamängude proovivõistlusel
Vibulaskja Reena Pärnat võistles läinud nädalavahetusel Jaapanis Tokyo olümpiamängude proovivõistlusel.
Veebisaade "Väljasõit": Peipsi veerel avaneb vanausuliste värvikas eluolu ja kultuur
Pärnu Postimehe taaskordses veebisaates lähevad ajakirjanikud avastama kaunist Peipsi rannikuala Mustvee kandis.
Galerii ja video: suvepealinnas kõlavad nädalavahetusel suupillihelid
Sel nädalavahetusel toimub lõõtsa- ja suupillifestival Pärnus juba 18. korda. Kui eelmisel aastal olid võistlustules mängijad 14 riigist, siis sel aastal on festivalile registreerinud esinejaid kümnelt maalt.
Hullumeelne karakter nimega Beach Grind pistab varbad Pärnu liiva
Ühele rokk, teisele popp, kolmandale EDM (elektrooniline tantsumuusika) ja kõik selle alaliigid. Igaühele oma: nii palju, kui on inimesi, on maitseid. Ja nii palju, kui on maitseid, on arvamusi. Oma mõtete avaldamisega on aga selline lugu, et teised ei pruugi nendega nõustuda. Nii on iga festival...
Kaur Erik Kais käib vendade jälgedes
Hiljuti Pärnu Koidula gümnaasiumi kümnenda klassi lõpetanud 16aastane Kaur Erik Kais ootas kooli lõppu väga, et saaks viimaks jalad liivaseks teha ja armastatud pallimängule – rannavollele – keskenduda.
Laura Vadam: Tantsupeolised on meile eeskujuks
Kolmapäeva õhtul istusin Kalevi staadioni mäenõlval murul. Platsil, minust mõnekümne meetri kaugusel seisis 10 000 inimest: riided higist vettinud, kehad päiksest kõrbenud ja kõhud näljast korisemas.
Video ja pildid: rahe värvis Pärnumaal maa valgeks
Täna kella 14 paiku vallandus mitmel pool Pärnumaal paduvihm ja taevast kallas rahetki, mis maapinna valgeks värvis.
Lapsevanem ja saatja Siiri Rae: Pidu tõi lapsed nutitelefonist välja
„Telefon ununes lastel peol ära. Nägin esimest korda elus, kuidas minu tütar, kes kogu aeg on telefonis, sellest loobus ja minu kotti pani,“ rääkis Pärnu Raeküla kooli poistekoori saatja ema Siiri Rae. „Pidu tõi nad netist välja.“ Ema rõõmustas, nähes noori võõrastega jutustamas ja sõprust sobita...
Pildid: Pärnu laululapsed puutusid laulukaarel kokku nii kiirabi kui politseiga
Kui rahvas täna kell pool üks lauluplatsile lasti, otsisime üles Pärnu kunstide maja lastekoori. Nemad ootasid alal juba ammu, sest  varsti algas esinemine. Noored olid altid meiega rääkima, kuna vabade hetkede ajal hakkab neil kiiresti igav ja nad tahavad alati midagi teha.
Galerii: 3000 pidulist ja 700 meetrit ehk kogu Pärnumaa kolonn pildis
Postimehe pärnakast fotograaf Madis Sinivee jäädvustas kaameraga kõik kodumaakonna pidulised. Pildile jäid näiteks tõukeratastel Tori põrgulised. Lauljatele lisaks orkestrid ja eile oma peoga lõpetanud rahvatantsijad.
Liis-Katrin Avandi pani 24 ema tantsima
Sügisel käis Laine Mägi tantsukooli õpetaja Liis-Katrin Avandi lastevanematele välja idee minna tantsupeole. Tantsupeole? Emad? Miks ka mitte!
Inimesed, kelle hääl ja kaadrid saatsid laulupidusid
Kui eilses lehes ilmus lugu perest, kel ­laulupidu ­veres, kandudes geenide, lugude ja fotodega ühelt põlvkonnalt teisele, siis kõik eestlased ei jõua peoni samamoodi. Mõni meist juhitakse lauluväljakule tööga, näpus mikrofon või käes filmikaamera, näitamaks ­pidu liikuvas pildis.
Kirmas: Eks järgmisel nädalal ongi mure, kui keegi kõrval ei norska
Kalevi staadioni kohal oli murepilv: murelikud näod ja sünge vihmapilv. Juba esimese tantsu ajal põlvitavad mehed murule, surudes kogu keharaskuse tundide viisi vett saanud väljakule. Aga täpselt siis – rõhutan: täpselt siis, kui üle staadioni kõlas esimene akord, sirutas päike oma kiire maani, v...
Video: Ingrid Jasmin ja Ulla Helin-Mengel kiidavad oma noori tantsijaid
Tantsupeo 6.28. klasside liigijuht Ulla Helin-Mengel ja tema assistent Ingrid Jasmin on Pärnu tantsijatele teada. Tänavu tutvusid kahe siitkandi linalakaga teisedki eestlased, kes märkasid, et neil kahel pärnakal on palju energiat. Kust see jõud küll tuleb?
Video: tantsupeol keerutab jalga terve pere, kokku viies eri rühmas
Umbes 20 minutit enne teise etenduse algust koguneb Kalevi staadioni lääne tribüüni sissepääsu lähistel oleva Läti televisiooni suure auto juurde üks pere. Kõige pisem neist, Uku, sätib end kenasti ema ja isa ette. Tema vasakul käel seisab tädi Katrin ja täditütar Maria. Paremal käel on Karl ehk ...
Kaili Viidas: 150 aastat läks mööda, enne kui mõeldi, et äkki ei olegi vaja rivistuda
Tänases melus jõudis laulupeo lavastaja, Pärnu Endla teatri näitleja ja lavastaja Kaili Viidas rääkida oma rollist ja tänavustest muudatustest.
Video: tantsijad demonstreerisid tõsteid
​Anna Raudkatsi tantsuseltsi tantsijad Kalli Mägar ja Ronald Landing jagasid meiega muljeid tänavusest peost ja rääkisid, kuidas 20. tantsupidu omakeskis tähistasid. Olenemata rasketest tantsuproovidest ja pikkadest päevadest, ei ole kollektiiv kuidagi morjendatud ja valmis tantsugi demonstreerima.
Põlveotsateater sünnib näitlejate kodus
Pärnu sõpruskonna teater tegutseb jälle, tuues tippnäitlejate abiga mängulavale rõõmsameelse teatritüki armastusest ja sellega seotud naljakatest olukordadest.
Kolme põlvkonna lugu: pere, kus laulupidu on veres
Alla kümne kilomeetri kau­gusel Pärnu linnast asub üüratute põldude ja metsatuka kõrval Eedu-Enno talu. Elamu õuel jooksevad suuremad ja väiksemad neljajalgsed, koridoris tervitab külalisi kass. Peremees Eduard Jaansen ja tütar Evelin Mei juhatavad linlased erilisse tuppa. Nelja seinaga ruumis il...
Galerii: sigin-sagin ja uinak, peolised naudivad töö vilju
Juubelitantsupidu sai täna piduliku avapaugu. Tantsijad kandsid kava ette lausa kaks korda. Pärastlõunal toimus peaproov-etendus. Õhtul esitleti õpitut suurele publikule.
Ülejala tantsijad: Üldiselt lõpevad õhtud kell pool kaks, kaks või neli
Tund enne tantsupeo peaproov-etendust sätib Pärnumaa naisrühm Ülejala end 21. keskkooli klassiruumis särama. Triigitakse viimased särgid, pähe asetatakse viimased tanud, haaratakse riidepuult vastvalminud pontšod ja nii mõnigi naine pistab jalga tossud, et need hiljem väljakul kingade vastu vahet...
Äsjane Euroopa jetispordimeister Jasmiin Üpraus: Mõtlen juba, kuidas saavutada veel kõrgem tase ja teha silmad ette ka meestele
Jetisõitja Jasmiin Üpraus tegi vägeva arenguhüppe, kui vahetas mulluse EM-sarja pronksi naiste seas tänavu meistritiitli vastu.
Mullusest Pärnu Sadama korvpallimeeskonna algrivistusest ei jää kedagi järele
Eesti korvpalli meistriliiga pronksisats Pärnu Sadam komplekteerib aktiivselt uueks hooajaks tiimi.
Pärnu muusikafestival toob suvepealinna hulga muusikataeva tähti
Veidi enam kui nädala pärast võõrustab Pärnu taaskord Eesti üht olulisimat klassikalise muusika sündmust – Pärnu muusikafestivali, kus oma suve ainsad etteasted annab Paavo Järvi juhatusel vahepeal välismaistes kontserdisaalides ovatsioone nautinud Eesti Festivaliorkester.
Video: Leedu luigepere saboteeris Trakais Püha Lehma
Sõudehooaeg kogub suve edenedes hoogu ning siin-seal murtakse pead, millistes koosseisudes paatkonnad tasuks tiitlivõistlustele lähetada. Kõrgetasemeline mõõduvõtt Trakais andis paljudele pärnakatele võimaluse küpsuseksamit sooritada.
Marko Mäetamm: Seisan oma tööde eest harkisjalu surmani
“Valge nahk mul on, hetero ma olen, meeskunstnik olen ka. Ent minu jaoks räägivad mu tööd hoopis naiste ülemvõimust,” avaldas kunstnik Marko Mäetamm, kelle teosed sattusid Pärnu Kunstisuve avamisel samal näitusel osaleva naiskunstniku kriitika alla.
Video: hansapäevade teise päeva lõpetas tuleetendus
Keskaja teater Vir Valgevenest andis eile õhtupoolikul hansapäevade keskajalaval meeleoluka tuleetenduse. Räägiti lugu suve kõige lühemast ööst, jaaniööst.
Galerii ja video: rulluisutajad läbisid teekonna Tallinnast Pärnusse planeeritust kiiremini
Täna südaööl alustasid 12 rulluisutajat teekonda Tallinnast Pärnusse. 119 kilomeetrit läbiti veidi vähem kui kuue ja poole tunniga.
Otseblogi: esimesed Pärnumaa pidulised alustasid teekonda pealinna
4.-7. juulini toimub Tallinnas suur juubelilaulu- ja tantsupidu, kuhu sõidab Pärnumaalt 3138 tantsijat, lauljat ja pillimängijat. Esimeste piduliste teekond algas täna hommikul: tantsijad pakkisid kohvrid ja kohtusid kell 8.30 Endla teatri parklas, et alustada ühiselt teekonda pealinna.  Pärnu Po...
Galerii: suvepealinna päike saatis esimesed pidulised pealinna
Mõni minut peale kella kaheksat hommikul istus Pärnu Härma bussipeatuses pikajuukseline neiu. Peanupp paistis kohvrite-kottide tagant vaevu välja. Iga mööduja aga teadis, mis on tüdruku sihtpunkt. Tallinn!
Veebisaade "Väljasõit" Setomaal: taluväravas tervitab külalisi alati rõõmsameelne muusikamees Jalmar Vabarna
Pärnu Postimees alustab veebisaate „Väljasõit” uut suvehooaega, mis viib lehetegijad seiklema põnevatesse paikadesse, kuhu inimesed iga päev ei satu.
Pärnu filmifestivali peaauhinnale kandideeriv Kanada režissöör: Eestlased saavad aru, et laulmine on midagi enamat kui lihtsalt muusika
Pärnu filmifestivalile on tulnud arvukalt erineva päritolu ja taustaga inimesi. Näiteks prantsuse-kanadalane Marie-Pascale Dubé huvitub eestlastest just laulupeo tõttu, sest hindab laulmist kõrgelt.
Video ja galerii: hansapäevad avati lustilise rongkäiguga
Täna keskpäeval alanud lõbusa rongkäiguga avati sedapuhku juba 19. Pärnu hansapäevad, mis toovad suvepealinna keskaegse muusika, tantsu ja teatrigi.
Laulu- ja tantsupeo Pärnu kuraator: Närveerin iga kord, nagu oleks esimene pidu
Pärnu linnavalit­suse esimesel korrusel on kabinet, mille uksele on kirjutatud “Alli Põrk, rahvakultuuri peaspetsialist”. Selle inimese pisikeses ruumis on kümneid kaste, sadu ümbrikke, tuhandeid dokumente. Ja üks naine – Alli Põrk –, kes on laulu- ja tantsupeo meie maakonna kuraator. Inimene, ke...
Galerii ja video: Pärnu sai kolmeks kuuks suvepealinna tiitli
Täna kell 18.54 algas astronoomiline suvi ning traditsiooni kohaselt andis pealinn Tallinn suviseks perioodiks tiitli üle Pärnule.
Mullu Pärnu Sadama ajaloolise medalini tüürinud Heiko Rannula jätkab tiimi peatreenerina
Pärnu Sadama juht Johan Kärp ja peatreener Heiko Rannula sõlmisid kokkuleppe, mille tulemusel näeb Rannulat tuleval hooajalgi pärnakaid juhendamas.
Mullu putsad varna riputanud Martin Vunk otsis jalanõud üles ja naasis vutimurule
Kui mullu jaanuaris teatas kunagine Eesti koondislane Martin Vunk, et tema mängud on mängitud, siis nüüd osaleb keskväljamees Pärnu Vapruse treeningutel.
Eesti tippu jõudnud raudmees Timmo Jeret unistab Hawaii Ironmanist
Timmo Jereti iseloomustamiseks sobib sõnapaar “kõva mees”. Ehkki aastaid tagasi oli ta lootustandev jalgrattur, kelle karjääri lõpetas vigastus, naasis ta spordimaailma ja valis alaks ränkraske triatloni, kus aastaga on tõusnud Eesti tippu.
Galerii: ühtaegu ilus ja valus, näitus "Hüljatud ilu" Pärnus
Kõik sai alguse lapsena. Poisi­eas Nicola Bertellotti käis isaga kohalikus lõbustuspargis, sõites nii karussellil kui vaaterattal, mis siit ja sealt roostetasid. “See ilu lummas mind!” mäletab mees. Aastaid hiljem, käes fotoaparaat, seisis ta vastamisi sarnase vaatepildiga ja pea samasuguses lõbu...