Paadunud kurjategija vägistas noaga ähvardades noore naise
48aastane Arend Kaljurand (eelmise nimega Korneitšuk) on viimase paarikümne aasta jooksul vanglas veetnud rohkem aega kui vabaduses: olles trellide tagant väljas vaevu üle aasta, vägistas ta Pärnu korteri tualettruumis noaga ähvardades noore naise.
Jaapanlaste soovil maalitakse Rapalas kalale silmad käsitsi
Pool maailmas kasutatavatest lantidest valmib Pärnus Reldori tööstuskülas Rapala tehases, kuhu võrreldes tänavu kevadega on juurde palgatud poolsada inimest ja ligemale paarikümnele on veel tööd pakkuda.
Füsioterapeut: IPhone’idega algas noorte tervise allakäik
Üleeile õhtul Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi aulas loengu pidanud füsioterapeut Indrek Tustit (pildil) tõi esile, et noorte tervis hakkas drastiliselt halvenema 2007. aastast, mil tuli välja esimene iPhone.
Lugeja küsib: kas inimesed tohivad kodus Vene lipu heisata?
Pärnu Postimehe lugeja andis lehetoimetusele teada, et Pärnus eramu hoovis lehvib Vene riigi lipp ja tundis huvi, kas võõrriigi lipu heiskamine on ikka lubatud.
Nelja nimega mees leiab uusi ohvreid
Nelja eri nime kasutanud “ettevõtja” Marko Kreis oskab leida uusi ohvreid, kellel nahk üle kõrvade tõmmata.
Liiklusraev libedal maanteel: vaata, kuidas ohtlikke manöövreid tegev auto tekitab äreva olukorra
Pärnu Postimehe lugeja saatis toimetusele video eile Kilingi-Nõmme ja Viljandi vahelisel teel liiklusraevu välja elanud juhist, kes tegi pärast möödasõitu hoogsa pidurduse ja kui temast hakati mööda sõitma takistas ta seda manöövrit kiirendusega, tekitades niiviisi liiklusohtliku olukorra, sest v...
Teeilmajaamad enne õnnetusi Häädemeeste kandis libedust ei registreerinud
Täna varahommikul Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel Häädemeeste kandis libedaks muutunud tee tuli tee hooldajale üllatusena, probleemi ilmnedes alustati libedustõrjet.
Ekspert õnnetusest: korrektse kinnitusviisiga peaks olema võimalik nõnda traagilist tagajärge vältida
Täna kella 5.20 ajal kaotas Häädemeeste vallas Penu külas Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel juhitavuse veok, mille lastiks olnud paberrull paiskus koormast välja ja tabas vastu sõitnud kaubikut, mille juht hukkus. Pärnu Postimees palus eksperdil anda hinnang, kas kontrolli kaotanud veoautost koorma vä...
Fotod: bussiootekoja klaas jäi taas kellelegi ette
Rumal inimene on katsetanud Pärnus Teatri bussipeatuse ootekoja klaasi peal rammu.
Galerii: Pärnu fotoklubi näitab põnevaid tabamusi
Pärnu fotoklubi liikmed panid aasta ülevaatenäitusele välja oma 41 paremat tööd, tabatud on hetki loodusest, inimestest, argitööst. Täna avatud näitus Pärnu kontserdimaja galeriis jääb üles 5. jaanuarini.
Pildid ja video: Tibulas puhkes kummaline põleng
Pärnus Rohu tänaval tibulana tuntud ühiselamu tüüpi kortermajas põles täna ennelõunal lukustatud trepikojas külmik. Inimesed viga ei saanud.
Video ja galerii: Pärnu tänavune jõulukuusk on pärit Põlendmaalt
Pärnu tänavune jõulukuusk asus täna hommikul Põlendmaalt teele Pärnu Keskväljaku poole.
Pärnu volikogu ei vabastanud kontserdipaika
Pärnu linnavolikogu pidas esmapäeval raekoja saalis pikaksveninud istungit tähtsamaks kui Lüdigi meeskoori ja kunstide maja poistekoori samaks õhtuks samas saalis väljakuulutatud isadepäevakontserti.
Video: Tervise padjavargad osutusid paadunud kriminaalideks
Möödunud aastal avaldas Pärnu Postimees video veidrast vargusest Tervise ravispaahotellis, kui paar näppas ravikompleksist kaks diivanipatja. Kuigi algul näis, et tegemist on ühe kurioossevõitu vargusjuhtumiga, selgus peagi, et pikanäpumehed on korduvalt kriminaalkorras karistatud ja toime pannud...
Vabatahtlikud jätkavad Johannese otsinguid
Operatiivne Otsingugrupp (OPEROG) jätkab täna 19aastase Johannese otsinguid. Eraldi kogunemist otsingute korraldajad ei tee, sobival ajal saab igaüks otsijatega ühineda.
77 000 eurot põletanud DigiTee kadus pildilt
Eilsest ei leia internetist enam maapiirkondade kiire interneti algatuse DigiTee veebilehte, täna on viimane tööpäev projektijuht Jaanus Metsnikul.
Maapoodide suretamine jätkub
Kilingi-Nõmmes avas veel enne krooni tulekut üüripinnal uksed kauplus Sinilind, mida rahvas selle omaniku Aleksander Linnu järgi suupäraselt Sassi poeks kutsub, tõtates sinna, kui näiteks laupäeva hommikul läheb vaja õnge või pühapäeva õhtul taskulambi patareisid.
Pärnu arestimaja töötaja mõisteti süüdi võimuliialduses
Pärnu arestimaja ametnik pani kainenema toodud naise tundideks voodi külge käeraudadega kinni, mistõttu mõistis kohus töötaja süüdi võimuliialduses.
Pildid: Pärnus luusiv kärntõves rebane ohustab lemmikloomi
Suhtlusvõrgustiku Facebook kommuunis Märgatud Pärnus 24/7 on murelik elanik postitanud foto Vana-Pärnus luusivast kärntõvega rebasest. Kohalikud elanikud on häiritud, kuna kärntõbi on nakkushaigus, ja muretsevad oma lemmikloomade pärast.
Heategevuskohviku köögist varastati seif 2000 euroga
Eile lõhuti ukseklaas ja tungiti Pärnus Riia maanteel Riia söögituppa.
Kundede tüli lahendanud turvamees kukkus ja viidi haiglasse kontrolli
Laupäeval kella 01.40 ajal sai häirekeskus teate, et Pärnus Mere puiesteel meelelahutusasutuses toimus kaklus.
Koerte rünnak tõi omanikule kriminaalsüüdistuse
Pärnus algas täna kohtuprotsess eaka mehe üle, kelle koerad ründasid mullu talvel naist, tekitades ohvrile raskeid vigastusi.
Video ja galerii: Pärnu politsei näitas aastapäeval oma töö telgitaguseid
Täna toimus Pärnu Kaubamajakas politsei aastapäeva puhul perepäev, kus tutvustati korrakaitsjate töö telgitaguseid, näidati varustust, teenistuskoeri ja muud põnevat.
Ikla alkoholipoed suurendavad müügipinda
Ikla kaks suuremat alkoholikauplust suurendavad poepinda ligemale kaks korda. Nii Aldar Eesti OÜ kui Alko 1000 on ehitustöödega alustanud ja plaanivad uuenenud kauplused avada järgmise aasta alguses.
Pärnu ööklubiäri võib valusalt kõrvetada
Ööklubide aina langevad käibe- ja kasuminumbrid panevad küsima: kas inimesed käivadki varasemast vähem pidudel? Või on konkurents karmimaks läinud? Klubiomanikud ise näevad süüdlasena kehvi suvesid ja üha kasvavaid kulusid.
Video: neli pärnumaalast pälvis kodanikujulguse aumärgi
Justiitsminister Urmas Reinsalu andis täna kodanikujulguse aumärgi 28 kodanikule, kes oma vapra tegutsemisega on päästnud elu, aidanud tabada kurjategijaid, hoidnud ära kuriteo või abistanud selle ohvrit.
Rusikaga näkku ja pangaülekande nõue
Pärnu maakohtus toimus sel nädalal eelistung 22aastase Ervini ja 37aastase Reijo üle, kes sundisid ohvrit vägivalda kasutades pangaülekannet tegema.
Mahukas galerii: üle poole tuhande võimleja näitas Pärnu spordihallis klassi
Võimlemisrühmad kõikjalt Eestist tulid täna kokku Pärnu spordihalli. Üles astus 600 võimlejat.
Kitsed ajasid Tihemetsa kortermajade elanikud närvi
Noor pere ostis Tihemetsas kaua aega müügis olnud lasteaiamaja ja taastab seda jõudumööda, lootes peagi sisse kolida. Aga pere kolm kitse ja kümmekond kirjut kana on löönud elu kihama alevikus, kus ollakse harjunud mahajäetud hoonete tondisilmadega ja iga uue näo-teo võtavad kohalikud luubi alla.
Insult niidab isegi raudmehe
Kirglik harrastussportlane ja raudmehekski tituleeritud Raio Piiroja osales 16. septembril järjekordsel rattamaratonil. Talle ei olnud võistluses midagi erilist, mees on varem põhjaliku ettevalmistuseta läbinud muu hulgas kolm triatloni. Seekord sai ta aga ehmatuse osaliseks.
Video: mõisaaegse õmblusmasina erakordne lugu
Marina Randväljal on kodus õmblusmasin, mis on vanem kui Eesti Vabariik. Sellest, kuidas erilist õmblusmasinat on põlvest põlve pärandatud ja mida kõike sellel õmmeldud on, saab lugeda pikemalt laupäevasest Pärnu Postimehest.
Piltuudis: auto kogub politseimaja kõrval parkimistrahve
Pärnu politseimaja kõrval hakkab silma vana numbrimärkideta Volkswagen, mille kojamehe vahele on kogunenud märkimisväärne hulk parkimistrahve.
Fotod: ID-kaardi sertifikaati uuendama tulnute järjekord ulatab teeninduse ukse taha
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) Pärnu teenindusse oli ID-kaardi sertifikaati tulnud uuendama niivõrd palju inimesi, et peale teenindussaali oodati oma korda teeninduse ukse taga.
Vabatahtlikud otsivad Johannest jõe äärest ja muuli ümbrusest
Vabatahtlikud jätkasid täna hommikul kella poole kümne paiku 29. oktoobri varahommikul kadunuks jäänud 19aastase Johannese otsinguid.
Valele kaile juhatatud laev tõi kahjunõude
Pärnu laevaremonditehase töötajad suunasid parandusse tulnud aluse silduma kai äärde, mis tehase endagi üllatuseks ettevõttele ei kuulu. Laev oli seisnud sadamasillal kümme kuud, kui kinnistu tegelik haldaja laevaomanikule kohtukutse saatis.
Video: Sindi andeka trummari bändil valmis Londonis video
Londonis Briti ja Iiri moodsa muusika instituudis (BIMM) muusikatööstust ja trummimängu õppiva sintlase Siim Arusaare Suurbritannias tegutsev bänd The Green Bottle Kiss avaldas täna muusikavideo.
Täna hommikul alustati taas 19aastase Johannese otsingutega
29. oktoobri öösel Pärnu linnas kadunuks jäänud Johannese otsinud jätkuvad täna. Kell 9.30 kogunesid politseiametnikud ja vabatahtlikud Pärnu politseijaoskonna juurde. Vabatahtlikud said instruktaaži ja läksid kümne paiku teele.
Kohalik kütusevaru võimaldab poolteist kuud tavalist elu
Euroopa Liidu liikmesriikide, Iisraeli, Jaapani, Korea, Šveitsi ja USA kütusevaru agentuuride ühendus ACOMES valis Dublinis aastakoosolekul organisatsiooni uueks esimeheks AS Eesti Vedelkütusevaru Agentuuri (OSPA) juhataja Priit Enoki. Ajakirjanduses nimetati teda kohe demokraatia kütusevarude va...
Kuidas Pärnumaal seksuaalpedagoogikat juurutati
Enamikku (heteroseksuaale) külmaks jättev kooseluseaduse rakendamise ja tühistamise ümber käiv mudamaadlus riigikogus tuletas meelde, et minevikuski on ühtteist muigama panevat tehtud. Näiteks juurutati möödunud sajandi kahekümnendatel koolides seksuaalpedagoogikat.
Teismelise peksmine võis olla organiseeritud
Kolmapäeval toimunud 15aastase noormehe peksmine Pärnu kesklinnas oli kallaletungi tunnistaja sõnade järgi organiseeritud ja talle jäi mulje, et see oli kättemaks.
Alkoholijoobes mees tungis Pärnus kahele noorukile kallale
Politsei sai täna kella 14.30 ajal teate Nikolai tänavale, kus alkoholi tarvitanud 34-aastane mees tungis kallale kahele noorukile.
Priit Toobal laiendab matuseäri Pärnusse
Keskerakonna ekspeasekretär Priit Toobal, kes pärast poliitikast lahkumist astus matuseärisse, otsib võimalust Pärnusse laieneda.
Pardakaamera video: hullumeelne kihutamine Via Baltical, kus purjus lätlane põgenes politsei eest ligemale 200 km/h
Pärnu politseinikud ajasid laupäeva lõuna paiku Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel taga peatumismärguannet eiranud Läti kodanikku, kellele põgenemine lõppes teelt väljasõiduga.
Mitmekümneliikmeline noortekamp ründas Pärnus poissi, tekitades talle raskeid vigastusi
Pärnu kesklinnas rünnaku ohvriks langenud 15aastase poisi ema Triin Meresaare jutu kohaselt rünnati tema poega 25. oktoobril kell 20–20.30. Peksu tagajärjel on pojal ajupõrutus ja mälukaotus.
EKRE vaidlustas Tori valimistulemused
Tori vallas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades kandideerinud Käde Kalamees ei jäänud rahule esmaspäeval vabariigi valimiskomisjonis langetatud otsusega, mis tunnistas kolm EKRE-le antud häält kehtetuks. Kolmel sedelil oli aga suur kaal, sest erakond kaotas mandaadi: kohast jäi ilma...
Pärnu koolijuht: koolide järjestamisel pole mingit mõtet
Eile avaldas sihtasutus Innove keskkoolide riigieksamite tulemused. Ajakirjanduses ilmunud edetabelid toovad mõnele koolijuhile rõõmu, kuid teisel ajavad harja punaseks.
Pärnu teehooldaja: Saime libeduse kontrolli alla
Eile õhtul kella seitsme paiku alanud, öösel ja hommikul jätkunud lumesadu pani tänavusel lumekoristushooajal esimest korda proovile teehooldusfirmade masinad ja võimekuse. Lumepaksus ulatus Pärnus öötundidel kuue–seitsme sentimeetrini.
Pildid ja video: Pärnu mattus lumme ja uttu
Pärnu Postimehe fotograaf Mailiis Ollino käis udusel esimese lume hommikul suvepealinna ilu jäädvustamas.