Kindla peale minek: 10 asja, mida iga uus koduomanik soolaleivakingituseks ihkab
Selleks et kõik külalised uut koduomanikku vaid soola ja leivaga ei tervitaks, siis anname sulle nutikaid, praktilisi ning toredaid kingiideid!
Spetsialist selgitab: ettekirjutuste järgi peaksid oma töölaua taga istuma just nõnda!
Kui tunned oma töölaua taga pidevalt väsimust või kummalisi lihaspingeid, võib probleem peituda vales töölaua, -tooli või töötasandi paigutuses. Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Indrek Avi aitab selgust tuua, kuidas toimida, et oleks mugav töötada.
Temperatuurierinevusi näitav termokaamera – kellele ja milleks?
Temperatuurierinevusi näitav termokaamera on nii mõnigi kord hindamatu väärtusega, olles abiks nii tuletõrjujatele kui ka oma kodu ehitavale inimesele. Seadmest räägib Viljar Puusepp, kes teeb ise igapäevaselt termopilte.
10 eriti mõnusat asja, millega end säästurežiimil olles poputada
See, kui hoiad hoolikalt silma peal oma kulutustel ning üritad raha säästa, ei tähenda veel, et sa ei tohiks end aeg-ajalt millegi heaga poputada. Meelehea, mis aitab elust rõõmu tunda, ei pea üldse kallis olema!
Spetsialist annab nõu: kas võtta remondilaenu või mitte?
Kui kodu vajab põhjalikumat uuendust, võib tekkida dilemma, kas võtta pangast remondilaenu või saada siiski oma vahenditega hakkama. Head nõu, mida sellises olukorras ette võtta, annab investor ja koolitaja Kristi Saare.
Pime ja lumeta kaamos jätkub: 5 nippi, kuidas sellest üle olla
Ehkki päevad lähevad juba tasapisi valgemaks, rusub pime ja lumeta talv nii, et tahaks karu kombel talveund magada. Ka tuju on siis halb ning pidev väsimus häirib igapäevaseid toimetusi. Kuna kevadeni siiski magada pole võimalik, proovi neid enesetunnet parandavaid nippe.
Alates homsest hakkan prügi sorteerima?! 10 nõuannet, millest alustada
Taara kogumine ja tagastamine on paljudele meist juba elementaarne. Sama oluline on muuta tavapäraseks ka muude jäätmete sortimine, sest ainult nii saame aidata kaasa puhtamale elukeskkonnale.
MEISTRIGA TUTTAVAKS | Ainulaadsete kaisuloomade meister Liina Noorlaid: „Praegu on trendiloomad rebased, enne seda olid öökullid!“
„Praegu on trendiloomad rebased, enne seda olid öökullid. Aga kui tahad laadal tõeliselt edukas olla, siis tuleb müüki panna hoopis üht kindlat värvi kassid,“ avaldab Tartus elav käsitöömeister Liina Noorlaid oma eduka kaisuloomamüügi saladuse. 
LUGEJA KÜSIB | Millised on lapsevanema eelisõigused puhkuse võtmisel?
Töötajal on õigus saada igas kalendriaastas põhipuhkust vähemalt 28 kalendripäeva. Küsimusele, kui palju lisa puhkusepäevi saab töötaja aga oma laste pealt ja millised eelisõigused on lapsevanemal puhkuse võtmisel, vastab Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep.
Kiire ja praktiline meisterdus: tee ise head und soosiv öösahtel
Hea une saladus peitub minimalistlikult ja tähelepanelikult sisustatud magamistoas. Siiski on sinna peale voodi vaja mõnda mööblieset, kuhu panna paber ja pliiats unenägude üleskirjutamiseks, klaas vett ja muu vähene tarvilik. Selleks sobib hästi üks õhuline rippuv öösahtel.
VIDEO | Matkaja hädaabinipp: tuli üles patarei ja hõbepaberiga!
Mõistlik on hoida piisav varu tuletegemisvahendeid, juhuks kui midagi tavapärasest erinevamat peaks juhtuma, aga kuidas saada valgust ja sooja siis, kui tikud on just otsa saanud ning tulepulk lõpuni kulunud? Kasuta käepäraseid vahendeid, näiteks tükikest hõbepaberit ja patareisid.
MEISTERDA LAPSEGA | Tee ise mängutrummid ja -kitarr!
Oma vaimse tervise säilitamiseks meisterda lapsele päris instrumentide ostmise asemel ise mängutrummid ja -kitarr. Õnneks need väga suurt lärmi ei tee!
SEE TÄHTIS PILT | Õpetaja ja jutuvestja Jaak Känd meenutab oma esimest ülesastumist laval
Õpetaja ja jutuvestja Jaak Känd meenutab oma esimest ülesastumist laval 1962. aastal. See on teda hilisemas elus palju mõjutanud.
Nädalavahetusel loodusesse: 6 nippi, et oleks mõnus matkata
Külmade ilmadega matkamine sobib kõigile, kes ei lase end heidutada mis tahes ilmastikuoludest. Samuti on siis looduses seiklemisel mitu eelist: puuduvad tüütud putukad ja lärmakad kaaskodanikud. Väikesed ettevalmistused enne teeleasumist lasevad kõigel kulgeda mugavalt ja mõnusalt.
Testime robottolmuimejat! Kas see ikka teeb kodu tõeliselt puhtaks?
Oled sa kunagi unistanud sellest, et tuled koju ja kõik põrandad on värskelt puhastatud? Robottolmuimeja just seda sulle lubabki! Otsustasime selle imemasina järele proovida.
VIDEO | Mida süüa kriisiolukorras? Vaata, millised toiduained peaksid sul olema koju varutud!
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära umbes 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad num...
Spetsialist annab nõu: kuidas alanud aastal nutikalt puhkust planeerida?
Töötajal on õigus saada igas kalendriaastas põhipuhkust vähemalt 28 kalendripäeva. Tööandja saab töötajate puhkuse kasutamise aega määrata igal aastal esimese kvartali jooksul, kui koostab puhkuste ajakava. Kuidas alanud aastal nutikalt põhipuhkust võtta, vastab Tööinspektsiooni ennetusosakonna j...
VANAST UUS | Õmble seisma jäänud kampsunist vahvad talvepüksid!
Koredad karupüksid olid kunagi kõigil lastel. Nüüd õpetame sind tegema omaaegsete karupükste värvilist ja pehmemat versiooni. Selleks sobiliku materjali leiad oma mehe riidekapist. Kui seisma jäänud kampsuneid on mitu, saad vahvad talvepüksid kogu perele.
15 minuti meisterdus: lauajupist saab oluline uusaastasõnum
Et su uusaastalubadus kindlasti täituks, on vaja seda endale pidevalt meelde tuletada. Seetõttu pane oma oluline sõnum seinale sildina ja näed, kuidas head muutused su ellu tulevad.
LUGEJA KÜSIB | Miks on pomel pakendatud kilesse ja veel omakorda võrku?
Kas oled vahel puuviljaleti ääres mõelnud, miks on pomel pakendatud kilesse ja siis veel omakorda võrku, samal ajal kui teisi tsitrusvilju müüakse üldjuhul lahtiselt ilma pakendamata (kui ei ole tegemist just mõne kindla pakendatud kogusega)? Esitasime selle küsimuse nii puu- ja juurviljade hulgi...
4 uue aasta trennilubadust, mida kindlasti pidada suudad
Olles edukalt läbinud rikkaliku jõulusöömaaja, koputab uksele südametunnistus, mis soovitab alustada uut aastat tervislikult. Et sportlikud lubadused oleksid vettpidavad, jagab MyFitnessi personaaltreener Kaspar Lannes sulle mõned nõuanded.  
TEST | Vaata järele, millist stiili pulmad sulle enim sobivad!
Kui sa pole kindel, kas kanda klassikalist punast huulepulka või pista peol varbad liiva sisse, siis võiksid kõigepealt välja selgitada, millist stiili pulmad sulle sobivad! See test annab suuna, milline teema, koht, toit ja muusikavalik sulle enim sobib. Vali vastus, mis kirjeldab sulle kõige me...
FOTOD | LAGI KÄES? Eestis sündis diislikütuse hinnarekord
Teisipäeval sündis Eestis diislikütuse hinnarekord, kui tanklates tõusis diislikütuse hind 1,449 eurot liitri kohta. 
10 lihtsat nippi, kuidas pääseda talvistest viirustest
Talvekuudel tunneb keha puudust päikesest. Rohkem ringleb ka viirushaigusi ja pimedus põhjustab väsimust. Psühhiaater Merit Kudeviita selgitab, mida teha, et vaim ja keha püsiks haigustest puutumata. 
HINNAÜLEVAADE | Millises e-poes on täna soodsaim toidukorv?
Nüüd, mil jõulud ja aastavahetus seljataga, mõtleb nii mõnigi meist vähemalt aasta alguses sellele, et pisut kokkuhoidlikum olla. Teadagi kulub rohkelt raha just toidupoes, millest ei saa keegi üle ega ümber. Võtsime taas kord ette hinnaülevaate tegemise, et siis rahakotile otsa vaadates teaksid,...
Tajuja Tiina Türk: „Kui pidevalt vaimude, surnute ja hingede maailmaga tegeleda, ei ole seal enam midagi hirmutavat!“
Tiina Türk on abiotsijate seas juba ammu teada inimene, kuid saatest «Selgeltnägijate tuleproov» sai tema tuntus tõeliselt tuule tiibadesse. «Kahtlesin oma võimetes pikalt, kuid nüüd tean, kui tugevad need on,» sõnab naine enesekindlalt.
VÄRSKES NIPIRAAMATUS | Tajuja Tiina Türk: „Inimesel peab olema suur tahtmine end aidata – vaid nii saan mina talle toeks olla!“
Meil on sulle uudis ‒ nüüd on vana hea pisike Nipiraamat veidi suurem. Miks? Selleks, et meie kaunid pildid ja sisukad lood pääseksid rohkem mõjule ning sul oleks mõnusam ajakirja lauale lahti jätta, selle järgi meisterdada, kokata või märkmeid teha.
Erik Orgu 10 nippi, kuidas vähendada uuel aastal suhkrutarbimist
Kui mõtled uueks aastaks välja plaane ja väljakutseid, võta aasta eesmärgiks vähendada ka enda ja oma pere suhkrutarbimist. See pole soe soovitus, vaid hädavajalik muutus tervema elu nimel.
MEISTRIL KÜLAS | Mooste sepp Roomet Allese: „Kui sa oled hea sepp, pead suutma teha korraliku matšeete ka paki grillsöega!“
Vot on mees, kellele meeldib tegutseda! Seda eelkõige käsitsi ja võimalikult keeruliste algmaterjalidega. Kuigi uksehingede eest saab ta makstud oma arved, on Mooste sepa südameasi teha terariistu.Väike seppSepaks saamise teekond algas Roomet Allesel (26) juba väikese poisina, mil ta ihkas endale...
TEE ISE | Pilkupüüdev kalender igaks päevaks!
Ükskõik kui terane su pere ka poleks, alati on neid, kes küsivad: „Kas täna on teisipäev?“. Selleks puhuks on hea mõte meisterdada seinale või lauale pilkupüüdev kalender, mis aitab meeles pidada, mis kuu ja päev parasjagu on.
Hea plaan: 25 kodust tööd, mille iga mees võiks alanud aastal ära õppida
Haara uuel aastal härjal sarvist ja hakka lihtsamaid remonditöid ise tegema, soovitab Popularmechanics. Kui kindlad tööd ära õpitud ja käe sisse harjutatud, siis on igal mehel võimalik kokku hoida nii kallist aega kui raha.
Lea Dali Lion: rämpsmõtted väsitavad, kurnavad ja võtavad ruumi – neile ei tohi võimu anda!
Kui Lea meilidele vastab, kirjutab ta lõppu «Valgust». Muusikuga kohtudes on selge, et tema südamest tõepoolest kumab valguskiiri. Need puudutavad ka teda ümbritsevaid!
Pulmakleit 30 euro eest! Kuidas on see võimalik?
Pulmakleitide hinnad küündivad tuhandete eurodeni. Kui sul sellist rahasummat võtta pole, kuid jagub pealehakkamist ja veidi õmbluskogemust, saad kordumatu pulmakleidi ka ise valmis teha.
10 asendamatut soovitust, et uusaastalubadused vastu taevast ei lendaks
Selleks, et uusaastalubadused vastu taevast ei lendaks, on ainuõige need kirja panna ja siis järge pidada. Anname mõne nõksu, et see oleks lihtsam. Soovitame motivatsiooni hoidmiseks ka äppe, mis innustavad sind pühendunult tegutsema!
Mida teha erinevat sorti jõulupuudega pärast pühi?
Olgugi et traditsioonide kohaselt tuleks kuusk välja viia kolmekuningapäeval ehk 6. jaanuaril, mis alanud aastal on esmaspäeval, asuvad paljud kindlasti juba sel nädalavahetusel tube kraamima ja ei ole siis pääsu ka jõulupuul. Mida aga jõulurõõmu pakkunud puuga teha või kuhu see viia?
EKSPERIMENT | Hüvasti, maiustused! ehk Kuidas elada kuu aega ilma jahu ja suhkruta?
Emotsionaalse sööjana naudin suhkrut igas võimalikus versioonis! Kuigi tean, et see ei ole teps mitte tervislik, ei ole ma suutnud maiustamisest loobuda. Nüüd aga seadsin endale eesmärgi olla kuu aega ilma rafineeritud jahu ja suhkruta.
Tahad hakata raha säästma? Targad nipid, kuidas alustada ning ennast õigel kursil hoida
Kui sa ei taha enam elada palgapäevast palgapäevani, haara härjal sarvist ja koosta endale eelarve! Kui hoiad oma rahaseisul silma peal, saad endale ka rohkem lubada: minna reisile, parandada ära auto, osta diivani... või mida muud hing ihkab.
Toimetuse lemmikrakendused: 9 äppi, mis teevad elu lihtsamaks
Kas vaatad vahel oma nutiseadmetele otsa pisut mõtiskleval pilgul – millised kasutud failid ja andmed minema, millised alles jääma peaksid? Nipiraamat on kogunud kokku toimetuse lemmikäpid, mis kindlasti alles võiks hoida, sest need innustavad sind pühendunult tegutsema ning oma elu korrastama.
HOROSKOOP | Maagiline 2020: mis on sind sellel aastal ees ootamas?
2020. aasta soosib realistlikke soove ja plaane ning lükkab inimesi ka ise nende täitmise poole. Muidugi ära jää ootama imesid, sest lõplik vastutus, kuidas kõik õnnestub, on ikka sinu enda kanda. Siiski saadab kõiksus sulle eduks mitmeid soodsaid võimalusi.
Pereterapeut annab nõu: kuidas eaka lähedasega toime tulla?
Vananemine on paratamatu, aga valmistab siiski palju muret ja nukrust. Eriti kurb võib olla vaadata pealt, kui vanaks jääb keegi lähedane.
TEST | Vaata järele, milline uuaastalubadus sobib sulle enim!
Kui su eelmise aasta lubaduste nimekiri oli meetripikkune, pole imestada, miks tunned, et soovid ei täitunud. Sel aastal leia mitme asja asemel endale fookus ‒ üks teema, millele pühendad senisest enam aega. Vasta viiele küsimusele, et leida sobiv teeots. 
Harku järve äärest leiti koerte katku haigestunud rebane
Detsembri lõpus leiti Harku järve äärest krampides rebane. Analüüsid näitasid, et rebane oli haigestunud koerte katku, mis võttis detsembris vähemalt kolmelt koeralt elu.
VIDEO | Asjalikud soovitused, miks tasuks iga kuu teha koduse toiduvaru inventuur!
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~ 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~ 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbr...
TESTI ENNAST: need tunnused viitavad sellele, et oled töösõltlane
Töökus on eestlaste jaoks justkui omaette mõõdupuu. Õpetatakse meile ju juba lapsest saati, et tuleb teha palju tööd, et teenida raha ja saavutada ka püstitatud eesmärgid. Kust aga jookseb piir tubli töötegija ja töösõltlase vahel? Järgnevad viis tunnust aitavad välja selgitada, kas oled töösõltl...
Koer tööle kaasa! 8 soovitust, et rahul oleksid nii kolleegid, koer kui ka looma omanik
Koer ei taha kaua üksi kodus olla ja üks lahendus oleks ta tööle kaasa võtta. Kas see on aga hea mõte? Nõu annab koertekoolitaja Kati Ernits.
Teadlikult uude aastasse! 4 sammu, mis aitavad uusaastalubadused täide viia
Aasta lõpus lipsavad üle huulte lubadused, mitu kilo peaks kaalust maha võtma või mis keele selgeks õppima. Tihti kipuvad need aga lubadusteks jäämagi. Kuidas püstitada eesmärgid nii, et need ka päriselt teoks saaks?
Kortsud sirgeks? Testime, kas aurukeskus kergendab triikimistööd või mitte!
Aurukeskus tõotab kergendada triikimistööd. Uurime, kui tõhusalt ja kiiresti saab masinaga viksiks ja viisakaks särgid, mantlid ja püksid.
Uuel aastal uue hooga! 4 veenvat põhjust, miks oma tegevused selgelt kirja panna
Kindlasti paneme kõik üht-teist märkmepaberile kirja, olgu selleks siis poenimekiri või loetelu asjadest, mis tuleb reisile minnes kaasa võtta. Aga kas sellest piisab? Kui lisad nimekirjade tegemise ka oma igapäevaellu, võid märgata suuri muutusi.
Lugejad kaebavad: tuntud ehituspood eksitab oma hindadega kliente
Nipiraamat märkas Elerini postitust Facebooki grupis "Meedia- ja reklaamipärleid meilt ja mujalt", kus ta toob välja K-Rauta ehituspoe hinnad, mis eksitavad klienti. Otsustasime asja uurida ja võtsime ühendust nii K-Rauta kui ka Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga.
Eesti tuntud inimesed räägivad: millised on nende möödunud aasta tähtsaimad õppetunnid?
Inimesed mõtlevad aasta lõppedes möödunud aastale ning armastavad teha kokkuvõtteid. Uurisime Eesti tuntud inimestelt, millised on nende möödunud aasta oluliseimad õppetunnid.