Kas lähed ka täna jõuluturule? 7 tähelepanekut, mida oste tehes teadma peaksid
Täna on üle Eesti väga palju erinevaid jõuluturge ja -laatasid. Kui igapäevaselt erinevaid oste tehes ning tarbides puutume üldjuhul kokku tarbija õiguste ja kohustustega, siis kui palju teame me kaupleja õigustest ja kohustustest. Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti kommunikatsioonieksp...
HEA TEADA | 5 lihtsat soovitust, et jõulukaardid ikka kohale jõuaksid!
Kaardi saatmine tundub lihtne ettevõtmine, samas nõuab see head planeerimist, et kõik saaks ilusti tehtud ja lõbus kaart ka õigel ajal kohale jõuaks. Need sammud hoiavad sind õigel teel!
Jõulud Eestis Venezuela moodi ehk Kuidas tähistavad jõule Eestis elavad välismaalased?
Igal maal ja rahvusel on oma jõulukombed. Kodumaalt lahkudes jäädakse neid küll igatsema, aga koos uute tavadega vormuvad neist eriti huvitavad traditsioonid.
TEE ISE | Miniatuurne kiviktaimla – vahva sisustuselement nii koju kui kontorisse
Avatud terraarium on meeleolukas ja näeb sisustuselemendina hea välja nii kontoris kui ka kodus. Võid personaalse disainiga minikiviktaimla teha sõbrale ka kingituseks.
Mis asi on isesoojenev lamamisase ja miks koer seda vajab?
Paljudele koertele meeldib, kui neil on peitu pugemiseks ja puhkamiseks loodud oma mõnus pelgupaik. Üks võimalus on vanadest tekkidest ja patjadest pehme nurgake teha, kuid lisaks on olemas ka lamamisasemed, mis sobivad hästi just Eestimaa talvistesse tingimustesse. KIKA Eesti juht Ksenia German ...
Kui halb või hea on visata alumiiniumist teeküünlaümbrised olmeprügisse?
Talvekuudel on eestlased usinad küünlapõletajad ning muuhulgas on väga populaarsed just teeküünlad. Kas oled aga mõelnud sellele, millest teeküünlaümbrised valmistatud on ning millisesse prügisse tuleks need visata? Selgust aitab tuua Keskkonnaameti jäätmebüroo peaspetsialist Dagny Kungus.
TEE ISE | Pista ümbrikusse südamlik käsitöökaart!
Ühenda kodune laste kunstitund kasulikuga ja meisterdage koos oma lähedastele jõulukaarte. Hea jõuluootusetunde loomiseks pange pühadetervitused kaardi vahel posti juba varakult.
PÕHJALIK ÕPETUS: kuidas osta jõulupuud õigesti?
Ehitud kuusk loob kodus õige pühademeeleolu. Samas ei tasu puukest tuppa tuua uisapäisa – enne tuleks läbi mõelda nii mõnigi nüanss, et see kaunistaks su kodu kaua.
HEIDA PILK PEALE: millised jõulutuurid on detsembris ees ootamas?
Juba vähem kui kuu aja pärast on taas jõulupühad käes.. ning õige pea täituvad meie kõigi südamed pühademeeleoluga. Imehästi lõhnavad piparkoogid, särisevad jõuluküünlad ning tuntud pühadefilmid…
VIDEO | Kas koostad enne poodi minemist ostunimekirja? Vaata, miks peaksid seda tegema!
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~ 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~ 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbr...
LUGEJA KÜSIB | Jäin puhkuse ajal haigeks! Kellele teatada ja mida edasi teha?
Juhul kui jäid puhkuse ajal haigeks, kerkib sellega seoses mitmeid küsimusi. Kas peab võtma haiguslehe? Kas tööandjale peab ka ütlema? Kas haigena oldud puhkusepäevad saab tagasi? Selgust aitab tuua tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep.
Jõulud on peagi käes! Siin on 9 nutikat nippi, kuidas luua värviküllane peolaud
Tavaliselt minnakse jõululaua kujundamisel teatud tuttavaid radu pidi. Vabameelse, üdini rõõmsa ja värviküllase boheemlasliku peolaua kujundamine ootab aga julgeid pealehakkajaid, kelle rõõmuks jääb nautida fantaasiameelte vallalaskmist!
Kodune aroomteraapia: difuuser leevendab nii tervisehädasid kui loob hea meeleolu
Eeterlikud õlid on leidnud tee paljudesse kodudesse. Peale selle, et need panevad ruumi mõnusalt lõhnama, saab neid kasutada koduseks aroomteraapiaks, mis leevendab tervisehädasid unetusest külmetuseni. Õlid aitab toaõhku paisata difuuser.
Lapse rahatarkus: 6 märksõna, mis aitavad finantsmaailmas orienteeruda
Koolides käimas olev arutelu, kas õpilastele peaks õpetama majanduse ja rahanduse algtõdesid, tundub küll hea idee, kuid uuringud on näidanud, et sellised tunnid ei paranda õpilaste rahakäitumist. Kuidas siis vanemana valmistada last ette rahaliselt edukaks tulevikuks?
Taaskasutus kuuse all: 4 lihtsat soovitust, millesse kingitusi pakkida
Kas oled mõelnud, kui kasulik võib olla jõulukingituste pakkimine olemasolevatesse või taaskasutatavatesse materjalidesse? Toome sinuni kolm põhjust, miks seda teha tasuks ning millised on pakkepaberi ning kinkekottide alternatiivid.
Jõulud varjupaigas ehk Kuidas me saame aidata hüljatud loomi?
Helge loomuga Kalo on koer, keda on teiste seas võimatu mitte märgata. Tegus ja sõbralik loom lihtsalt jääb silma. Kutsikapõlve veetis praegu umbes üheksa-aastane Kalo päris enda kodus, oma inimese hoole all. Kui pere kolis, jäeti truu sõber aga ilma hooleks.
Kui tööpäevast on saanud õudusunenägu ehk 10 märki, et peaksid ametit vahetama
Kõigil tuleb ette päevi, mil tekib isu uus töökoht otsida. Enamasti see ainult mõtteks jääbki, kuid millal on see hetk, kus tõesti peaks uue töö leidma? Need kümme märki näitavad, et sul võib tõsi taga olla.
PULMAD KAHELE | 10 head ideed privaatseks pulmapäevaks
Salapulm või registreerimine vaid väga väikeses pereringis on paljude paaride valik. Nii saab keskenduda ainult olulisele ja stress suurest seltskonnast ei aja pead sassi. Jagame ideid privaatseks pulmapäevaks.
Eesti pered arutavad: kas uskuda päkapikke või mitte?
Täiskasvanutena kipume minetama siira jõulurõõmu, mida näeme laste silmis. Osa laste elevusest tuleb suuresti tänu sel ajal ringi liikuvatele müstilistele tegelastele. Kolm peret räägivad oma jõulukommetest ja sellest, kas laste usku päkapikkudesse ning jõulumütoloogiasse peaks toetama.
VIDEO | Tee ise kingid, mida isegi saada tahaksid!
Jõulud ja stress käivad käsikäes, eriti mis puudutab kingituste hankimist kõigile oma sõpradele. Kui sa ei soovi kinkida elamust ega vaba aega näiteks laste hoidmise näol, siis tee üks armas kingitus oma kätega. Ideid selleks on küll!
SUUR KODUKORISTUSTEENUSE ÜLEVAADE | Küsimused ja vastused: mida silmas pidada ning kuidas kujuneb hind?
Üha enamates majapidamistes hoolitseb kodu korrashoiu eest professionaalne koristaja. Mida aga koristusfirma valikul silmas pidada ja kuidas leida just see õige puhastusteenindaja? Sisestasime Google’i otsingusse „kodukoristus“ ning võtsime juhusliku valiku tulemusena ette viis erinevat ettevõtet...
HOBUTERAAPIA | Ratsutamisterapeut annab nõu: suksudega muredest priiks!
Hobust kaasava teraapia ehk ratsutamis- ehk hipoteraapia puhul pole tegemist iseseisva teraapiavormiga, vaid terapeudi põhihariduse juurde kuuluva lisapädevusega. Eestis osalevad praegustel andmetel teraapias kõige rohkem lapsed vanuses 5-12 aastat. Nii on ka Lisanne Vinteri (27) poeg Kristen (9)...
20 lihtsat kodusisustusnippi, mille abil jõulutunnet luua
Need kodukaunistamise lahendused ei nõua suurt pingutust ega väljaminekut, kuid täidavad toad kiirelt pühadesoojuse ja jõulutundega. Leia oma lemmikud!
Pulmad: kuidas teha lihtsa vaevaga omanäolised lauaplaanid
Külalise jaoks on oluline, kus on tema koht peolaua ääres. Selle tahavad kõik esimese asjana välja peilida. Tehke ukselävele lauaplaani stend, kust igaüks oma nime kohe üles leiab.
TEINE ADVENT: vaatame ajas tagasi, millised olid jõulud kunagi!
Meie suur jõuluootus saab tänapäeval sageli tänu kauplustele, kohvikutes kõlavatele viisidele ja kardemoniselt lõhnavatele lettidele otsa enne, kui pühad kätte jõuavad. See on muutnud ka meie arusaamist jõuludest. Vaatame aga ajas tagasi, millised olid jõulud kunagi!
IMELINE KURKUM: kosutab tervist ja soojendab keha
Kas oled kuulnud, et kurkum ehk kollajuur on tervisele kasulik? Jah, see on tõsi! Rohkem on kurkum siiski tuttav meile erinevatest karriroogadest. Tegelikult on väga palju erinevaid võimalusi seda kauni värviga vürtsi kasutada.  
PERENAISE KALENDER: meenuta, täna ja unista!
Enne uue aasta lubadusi võta aega, et meenutada parimaid hetki, mis läksid sel aastal sulle korda ja hinge. Seejuures sea tasapisi kõik valmis jõulupeoks!
10 ideed ajatult glamuurseks peolauaks
Jõulud ja aastavahetus on just õige aeg, et lisada oma ellu veidi glamuuri. Valge laudlina, kuldsed küünlajalad, sädelus ja litrid, nikerdustega lauanõud, siidlehvid ja diskokuulid – kõik see kuulub ajatu pidulikkuse juurde. Panime kokku 10 ideed ja meisterdust, millest ammutada inspiratsiooni, e...
Mida teha, et väärtuslik pakk postis kaduma ei läheks?
Enne väärtusliku saadetise posti panekut või kulleriga teele saatmist tasub see ära kindlustada.
HEAD NIPID: kuidas jõulude ajal vähem prügi tekitada?
Teadagi mõjutavad jõulupühad meie tarbimisharjumusi. Just detsembris satub kodudesse ka kõige rohkem soovimatuid asju ja jäätmeid, mis koormavad keskkonda. Nende üheksa sammuga saad muuta oma suhtumist ja vähendada ületarbimist!
Oled valimas koju valgustit? Väldi neid vigu!
Pime aeg nõuab ka õiget valgustust kodus. Milliseid valgusteid tubadesse valida ja kuhu sobivad hästi näiteks LED lambid? 
TEST: Vaata järele, milline kuusk sobib jõuludeks sinu koju!
Jõuludel koju toodud kuusk väljendab üpriski hästi iga pere kombeid ja tõekspidamisi. Kuigi olles aastaid lahendanud olukorda harjumuspäraselt, võid seista vastamisi küsimusega, kas see on sulle ikka ainuõige valik? Vasta allolevas testis viiele väitele ja saa teada, kas peaksid langetama otsuse ...
Kas sul on kodus hädaabipakk ootamatuteks olukordadeks olemas?
Maailmas möllavad tornaadod, tsunamid ja muud katastroofid, milleks inimesed ei oska valmis olla, kui nad just ohupiirkonnas ei ela. Meie väikeses Eestis on suuri looduskatastroofe vähe, aga talviseid lumetorme võib ikka ette tulla, mis elektri mitmeks päevaks viivad. Selleks puhuks on hea omada ...
VÄLJAKUTSE: kuidas saaks kodu stressivabalt korda?
Pühademeeleolust tulvil detsembris pole tahtmist ega aegagi kodu pidevalt koristada. Samas võõrustatakse just nüüd eriti palju külalisi, rääkimata saabuvast jõuluvanast. Seega peab kodu siiski korda saama, eriti hea, kui ka kiirelt ja tõhusalt.
Valmista teistmoodi pulmalilled!
Kes ei soovi oma pulmapeol tervet varandust ehtsate, ent lühikese eluaega lõikelillede alla panna, võib pilgupüüdjad ise valmistada! Meisterda vilditud tulikad, siidpaberist pojengid või vatist puuvillad – nii saad neid ka aastate pärast imetleda.
VIDEO | Sügavkülmikus hoitavad tooted pole igavesed! Millal on õige aeg need ära tarvitada?
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~ 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~ 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbr...
Kas jõulutuled tohivad ööpäev läbi põleda?
Kui hea on pühade ajal palju süüa? Kui kiiresti peaks päkapiku toodud kommid nahka pistma? Kas jõulutuled võivad põleda ööpäev läbi? Siin on vastused neljale pühadega seotud levinud küsimusele. 
Ka lemmik tahab jõuludeks kinki! Küpseta talle näiteks maitsvad küpsised!
Muidugi võid sa oma kiisule või kutsule osta jõuludeks mõne uue mänguasja. Märksa lihtsam ja odavam on aga valmistada midagi, mis tuleb otse südamest ja teha see ise!
SUUR HINNAÜLEVAADE | Millises e-poes on soodsaimad jõulutooted?
Mis oleks jõulud ilma hapukapsa, seaprae ja mandariinideta? Et aga raha kulub jõulukuul palju, otsustasime taas e-poodidesse hinnajahile suunduda ning teha ülevaate, kust saab erinevaid jõulutooteid osta kõige soodsama hinnaga.
Kiirabitöötaja Merike: „Kui ma telefonile ei vasta, siis hakkab abikaasa muretsema!“
Loksa Karell kiirabis töötav Merike Tammemäe (47) tunnistab, et kõige raskemad hetked tema töös on seotud lastega. “Nendest ei saagi kunagi üle,” ütleb ta. Miks on ta aga sellise elukutse valinud ja mis teda motiveerib?
Epp Kärsin: „Naine saab oma mehe tervendamiseks väga palju ära teha!“
Kui algul lepime Epu kiire graafiku tõttu kohtumise kokku pühapäeva hommikuks ühes hubases Kadrioru restoranis, leiab meie vestlus olude sunnil aset hoopis neljapäeval ning Lasnamäel TV3 majas asuvas tagasihoidlikus sööklas. Pühapäeval lendab Epp aga Münchenisse. Mis põhjusel, seda ta ei avalda, ...
Jõulud on ukse taga! Hästi planeerides tuleb jõulukuu rahulik
Detsembris on kalender täis üritusi ja tähistamisi. Saad neid nautida täiel rinnal, kui kõige tarvilikuga varakult algust teed. Praktiline nädalaplaan ei lase asjatult rapsida.
LUGEJA KÜSIB | Mida teha, et minu jõulutäht toas ilus püsiks?
Jõulutähed on poest ostes kaunid ja säravad, kodus kipuvad aga kärmelt ära närtsima. Mida teha nendega siis, kui jõulud on möödas ja õied maha kukkunud? Nõu annab Mari Oad Hansaplanti Aianduskeskusest.
Kodu jõuluehtesse: 14 sammu, kuidas kaunistada kaminasimssi
Talvisel perioodil on loomulik, et aukohale tõusevad taas ahjud ja kaminad. Et mitte lasta neil nukralt särada vaid toasoojendaja rollis, tasuks tuua need esile ka sisustuselemendina. Rippuvatest sokkidest kaunite vanikuteni – käi hoolikalt läbi kõik sammud, et juhatada ahi sobivasse pühademeeleo...
JÕULUPUU VALIK: kas valida kunstkuusk või päris puu?
Kunstkuusk on küll perenaisele praktiline, kuid loodusele koormav valik. Ehtne kuusepuu ajab jällegi okkaid, aga säästab keskkonda. Mida jõuluks koju tuua?
Ka lapsevanemad vajavad omaette olemise aega! Miks see nii on?
Lastega tegelemine ja koos olemine on üks väärtuslikumaid aegu elus. Küll aga ka lapsevanemad väsivad ja vajavad puhkust ning eriti omaette aega. Kui lapsevanem on puhanud ja patareid täis laetud, saab ta ka parem vanem olla. Siin on mõned põhjused ja soovitused, kuidas seda teha. 
VÄRSKES NIPIRAAMATUS | Epp Kärsin: „Naisest sõltub suhtes väga palju!“
Jõulukuu Nipiraamat kostitab väärt nippidega, mis teevad kiire jõulukuu rahulikuks ja mõnusaks. Kaaneloos räägib särav Epp Kärsin naiste ja meeste omavahelisest suhtest ning kuidas see hästi toimima panna. 
Nahaekspert soovitab: kuidas kaitsta oma nahka külma saabudes
Kohale on jõudnud esimesed miinuskraadid, mis annavad endast tunda ka nahal. Kare, kuiv ja väsinud nahk vajab jahedate sügisilmade saabudes korralikku turgutust. 
Pille Minevi jõulukombed: viimastel aastatel oleme teinud ööpimeduses lõket
Raadiohääl Pille Minev räägib, millised on tema lapsepõlvemeenutused jõuluajast ning kas tal on nüüdki juba jõuluootus hinge pugenud.
LUGEJA KÜSIB | Mida teha, kui avastad kinnisvara ostes selles varjatud puudused?
Kinnisvara ostmine on väga suur tehing ja ükskõik, kui tähelepanelikud me seda tehes oleme, võib midagi jääda märkamata. Kui avastad ostetud kinnisvaras remonti tehes selles varjatud puudused- kes vastutab? Vastab Karlis Kolk, Uus Maa Kinnisvarabüroo jurist.