Maailma parim lennufirma on viiendat korda…
Lennundusmaailma Oscariteks nimetatud Skytrax auhindadel kuulutati maailma parimaks lennufirmaks Qatar Airways. Möödunud aasta võitja Singapore Airlines vajus aga teisele kohale.
Millise brändi kodumasinad lähevad kõige kiiremini katki?
Consumer Reportsi uuring selgitas välja, et kõige usaldusväärsem kodumasinate bränd on Miele, kirjutab geenius.ee.
MINEVIKUHETK | 25. juuni: puhkes Korea sõda
25. juunil 1950. aastal algas relvastatud konflikt Põhja- ja Lõuna-Korea vahel, mis kestis üle kolme aasta.
See Ida-Euroopa linn on Euroopa kiiremini kasvav turismisihtkoht
Gruusias Musta mere ääres asuv Batumi on kõige kiiremini kasvav turismisihtkoht Euroopas. Just selle tiitliga sai ta pärjatud Maailma Reisiauhindadel tänavu juunis.
MINEVIKUHETK | 24. juuni: Henry VIII krooniti Inglismaa kuningaks
24. juunil 1509. aastal krooniti Inglismaa kuningaks Henry VIII. Ta oli Tudorite dünastia teine monarh Inglise troonil.
Lennujaamas või lennuks purjuspäi lällamine võib tuua kopsakad trahvid
Suurbritannias alustati juuni algul taas kampaaniaga, mis manitseb lennujaamades alkoholi tarbimist piirama. 14 Suurbritannia lennujaama restoranidesse ja kohvikutesse paigaldati plakatid, milles teavitatakse purjus käitumise võimalikest tagajärgedest.
MINEVIKUHETK | 23. juuni: Islandis loodi maailma esimene parlament
23. juuni 930. aastal on märgitud päevana, mil loodi maailma esimene parlament Alþingi ehk kogu Islandit ühendav rahvakoosolek.
Kriitikat saanud lennufirma võtab nüüd tööle ka tätoveeritud pardatöötajaid
Uus-Meremaa lennufirma Air New Zealand lubab alates juunist oma pardameeskonna ridadesse ka neid, kellel on tätoveeringud nähtaval kohal.
MINEVIKUHETK | 22. juuni: operatsioon Barbarossaga alustas Saksamaa sõjategevust Nõukogude Liidu vastu
22. juunil 1941. aastal alustas Saksamaa operatsioon Barbarossaga rünnakut Nõukogude Liidu vastu. Venelased tähistavad selle päevaga Suure Isamaasõja algust.
MATKALE: Vänta mööda rohelisi rööpaid
Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti vanadel kitsarööpmelistel raudteetammidel valminud matkarajad lubavad end rattasadulas tunda kui rongiga sõites ning on jõukohased igas vanuses ja vormis inimesele.
AJALOO VÕIKAMAD MÕRTSUKAD | Taksojuht Paul Durousseau
Paul Durousseau ehk „Jacksonville'i sarimõrvar“ kägistas kuue aasta jooksul surnuks seitse noort naist, kellest mitut oli ta eelnevalt taksoga sõidutanud.
Turist kurdab: neljatärnihotellis oli toit hullem kui vanglas!
Kui inglanna Francesca Henley suundus koos kahe poja ja abikaasaga Menorcale puhkama, olid ootused kõrgel. Nad olid tasunud umbes 2000 eurot ning pidid selle eest saama puhkuse neljatärnihotellis, kus olid kõik toidukorrad juba sees.
Kuidas suvekuumas sõidukis mõistlikult konditsioneeri kasutada?
Suvised päikeselised ilmad tõstavad oluliselt sõiduki sisetemperatuuri kuumuseni, millega pole mõistlik sõitu alustada. Kuigi tänastes autodes on olemas kliimaseadmed ja konditsioneerid, ei soovita ei arstid ega autoeksperdid külma õhku kohe sõidu alguses põhja keerata, sest see on kahjulik nii t...
MINEVIKUHETK | 21. juuni: juunipöördega sai Eestis võimule venemeelne nukuvalitsus
21. juunil 1940. aastal korraldas Nõukogude Liit Eestis riigipöörde, millega astus ametisse nõukogudemeelne Johannes Vares-Barbaruse nukuvalitsus.
Uue põlvkonna Peugeot 2008 linnamaastur tuleb ka täiselektrilisena
Uue põlvkonna Peugeot 2008 linnamaastur jõuab müügile nii elektri-, bensiini- kui ka diiselmootoriga. Täiselektrilise, 50 kWh akuga Peugeot 2008 sõiduraadius on WLTP mõõtmisandmetel kuni 310 km ühe laadimisega.
Tahad Taj Mahali juures pool päeva passida? Saad trahvi!
Alates möödunud nädalast on moodsa maailmaime, Indias asuva Taj Mahali, külastamisaeg piiratud. Kes jääb kompleksi lubatust kauem, saab trahvi.
ŠOKK! Maxima poes ei müüdagi Eesti käsitööõlut!
Õhtulehele saatis kirja lugeja, kes kurdab, et kolme X-iga Maximas ei ole müügil Eesti käsitööõlut.Nädala sees sattusin Õismäele, kus asub minu teada Tallinna ainus kolme X-ga Maxima.
MINEVIKUHETK | 20. juuni: roomlased purustasid Katalaunia lahingus hunnide Attila sõjaväe
20. juunil 451. aastal toimus Katalaunia väljadel lahing Lääne-Rooma keisririigi ja hunnide sõjaväe vahel. Roomlaste väejuhi Flavius Aetiuse juhitud ühendarmee purustas hunn Attila ja tolle liitlaste väed.
Chicagot laastas tulekahju, mis põletas linna maani maha
Chicago vajas 1871. aasta sügisel hädasti vett. Kuude kaupa oli päike kuivatanud linna puumaju, mille väikseimgi säde võis süüdata nagu purukuiva puuriida. Kui 8. oktoobri õhtul süttis üks laut, toimuski katastroof. Tuli levis kiiresti ning linna unesegased elanikud põgenesid ülepeakaela leegimer...
Idülliline Iiri saar meelitab enda juurde elama
Idülliline Iiri saar Arranmore, kus elab hetkel vaid 469 inimest, otsib uusi elanikke.
KELL PRÜGIKASTI: Norra saar soovib vabaneda ajast
Norra väikesaar soovib heita kellad prügikasti ning elada nii, et ei peaks piiritletud aja pärast muretsema, teatab CNN. Ebatavalist plaani toetab saare asukoht ja kliima.
MIDA PUHKUSEGA PEALE HAKATA: õlleturisti suvekalender Peterburist Londonini
Käsitööõlled on mitu aastat olnud maailma number üks joogitrend ja õlleentusiastide kogukondi ühendavatest festivalidest on saanud omaette turismivaldkond. Suurematel festivalidel on väljas ka Eesti tipp-pruulmeistrid, samuti toimub Eestis mitu olulist käsitööõlle sündmust.  “Me näeme juba mõnda ...
TALLINNA NOORMEHE IMELINE ODAVA REISIMISE NIPP | Ja kuidas sellega peaaegu vanglasse sattuda
Igakuised reisid igasse maailma otsa, pass täis eksootiliste riikide templeid ja seda ise reaalselt tööd tegemata. Kõlab nagu unistuste elu! Tallinna tudengi Artjomi jaoks oli see tavaline elu. Kahjuks ei teinud ta seda sugugi ausalt.
VIDEO | Reisilennukit tabanud turbulentsi tõttu sai kümme inimest vigastada
Kosovost Šveitsi lennanud reisija sai videopilti hetke, kui lennukit tabas tugev turbulents, teatab Euronews.
MINEVIKUHETK | 19. juuni: Valentina Tereškova naasis kosmosest
19. juunil 1963. aastal maandus Nõukogude Liidu kosmonaut Valentina Tereškova Altai regioonis väikese küla lähedal. Temast oli veidi vähem kui kolm ööpäeva tagasi saanud esimene naine kosmoses.
VIDEO | Kumb suurriik võidaks omavahelise sõja – USA või Venemaa?
USA ja Venemaa on kaks militaarselt võimsamat riiki maailmas. Kumb neist riikidest võidaks omavahelises kokkupõrkes sõja, kui arvestada mõlema relvajõude ning välistada teiste riikide sekkumine? The Infographics Show on loonud animeeritud video, milles arutletakse põhjalikult mõlema riigi võimalu...
Norwegian nimetati Euroopa parimaks odavlennufirmaks
Juuni esimeses pooles anti üle Maailma Reisiauhindu ning reisieksperdid hääletasid Euroopa parimaks odavlennufirmaks Norra kompanii Norwegiani.
VIDEO: endine Müüdimurdja ehitas Raudmehe rüü, mis lendab päriselt
Telesaatest „Müüdimurdjad“ tuntud Adam Savage otsustas teha reaalsuseks iga koomiksi- ja filmisõbra salajase unelma. Ta ehitas endale Raudmehe rüü, mis mitte ainult ei näe välja tõetruu, vaid suudab ka lendu tõusta!
SUURED PLAANID: Facebook avalikustas oma krüptoraha ning digitaalse rahakoti
Facebook kuulutas teisipäeva hommikul välja oma uue krüptoraha nimega Libra ning digitaalse rahakoti Calibra. Suurettevõtte lubas krüptovaluuta käibele paisata juba järgmisel aastal, teatab The Verge.
MINEVIKUHETK | 18. juuni: Napoleon sai Waterloo lahingus lüüa
18. juuni 1815. aastal märkis Napoleon Bonaparte'i lõplikku kaotust Euroopa lahingutandritel – tema väed said Waterloo lahingus lüüa.
MEHE ÄNG: naine ajab mind nii marru, et eluisu kaob ära
„Käi poes, vii prügikast välja, niida muru, pane pesumasin tööle, kasta lilled – see nimekiri võiks olla veel pikem,“ kurdab 48aastane Urmet, et temast on suhtes saanud justkui käsutäitja.
Bolt Assist kategooria teeb taksosõidu võimalikuks erivajadustega inimestele
Bolt lisas Tallinnas valikusse Assist-kategooria. Selle kategooria autojuhid on koolitatud abistama inimesi, kes vajavad kohale jõudmiseks tuge. Kõik Assist kategooria sõidukid mahutavad ratastooli.
Suure Hiina müüri külastajate hulka piiratakse
Alates juuni algusest piiratakse külastusi Suurele Hiina müürile. Piirang kehtib Pekingist 60 kilomeetri kaugusel asuvale Badalingi lõigule, mis on külastajate hulgas üks populaarsemaid.
Järgi neid soovitusi, et kindlustada päikeseprillidele pikk eluiga
Suvine aeg toob kaasa palju liikumist ja õues viibimist. Päikesepaistelisel päeval peaks kindlasti kaitsma enda silmi ka päikeseprillidega. Kuidas aga kindlustada päikeseprillidele pikk eluiga?
Lõuna Lahingugrupp näitab Võidupüha paraadil oma võimekust
Kaitseliit korraldab võidupüha paraadi tänavu Tartus, kus võib 22. ja 23. juunil näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat ning nautida sõjaväeorkestrite muusikat.
MINEVIKUHETK | 17. juuni: indiaanlased ründasid Rosebudi lahingus ootamatult ameeriklasi
17. juunil 1876. aastal toimus Montana aladel Rosebudi lahing Ameerika Ühendriikide sõjaväe ning Lakota Sioux ja Cheyenne'i indiaanlaste ühisväe vahel. Lahing oli üks kokkupõrge konfliktis, mida nimetatakse suureks Sioux sõjaks.
Uberi lendtakso stardib 2023. aastal Melbourne'is
Washingtonis Uber Elevate tippkohtumisel valiti uueks õhutaksoteenuse pilootlinnaks Melbourne. Uberi lendtakso peaks klientide teenindamiseks valmis olema aastal 2023, katselendudega tehakse järgmisel aastal algust.
MINEVIKUHETK | 16. juuni: Moskvas hukati kasakate juht Stenka Razin
16. juunil 1671. aastal hukati Moskvas kasakate juht Stepan „Stenka“ Razin, kes korraldas Lõuna-Venemaal võitlust tsaarivõimu vastu.
Brittide jaoks on Skandinaavia üks kehvemaid reisisihtpaiku
Daily Mail vahendab Suurbritannias läbi viidud küsitlust selle kohta, milliseid puhkusepaiku britid nüüdisajal kõige enam hindavad ja millised kõige vähem.
7 PÕNEVAT REISIIDEED: paigad, kus saab olla kahes kohas korraga
Maailma juhtiva majutusportaali Booking.com andmed näitavad, et rohkem kui pool (52%) ülemaailmsetest reisijatest soovib järgmisel aastal uutesse sihtkohtadesse reisida. Kui ka sinu eesmärk on võimalikult paljude paikade külastamine, leiad altpoolt seitse reisiideed, et olla lausa kahes kohas kor...
Kas tõesti on Los Angelese rahvusvaheline lennujaam maailma halvim?
Fodors Travel Guide ehk Fodori reisijuht pakub lugejatele reisiekspertide toodetud sisu. Ühtlasi annavad nad välja auhinda maailma parimatele ja halvimatele lennujaamadele. Sel korral juhtus nii, et parim ja halvim asuvad üksteisest 48 kilomeetri kaugusel.
MINEVIKUHETK | 15. juuni: Magna Carta piiras Inglise monarhide võimu
15. juunil 1215. aastal anti Inglismaal välja õigusakt Magna Carta, millega piirati riigi monarhide absoluutset võimu.
Instagram: kus saab Eestis üles laadida parimaid pilte?
„Kohti, kus viibides tekib vastupandamatu soov hetke jäädvustada, Eestis jagub,“ kinnitab Visit Estonia sotsiaalmeedia juht Shardee Rebas. Instagrami kasutajate jaoks nimetab ta Eestit suisa unistuste sihtkohaks. 
Saripetjate tüüpvabandused: „minus elab kaks erinevat inimest“ ja „naine ei taha seksida“
Mis paneb inimesi pidevalt oma elukaaslast petma või eelistama kooselule kolme kohtingukaaslase vahel pendeldamist? Psühhoterapeut Hannes Kuhlbach selgitab, et niinimetatud saripetjad ei taha leppida igas kooselus ettetulevate raskete ja tüütute hetkedega, vaid keskenduvad ainult heale, naudingut...
TERASEST PISIPÕNN: paarike, kellelt pidevalt pisipere kohta uuriti, tegi fotoseeria auto ülelaaduriga
Selle asemel, et sugulaste ja sõprade survele järele anda, otsustas Utahi paarike jagada „perekonnapilte“, kus beebi asemel on „ema“ süles hoopis nende Mustangile mõeldud ülelaadur, vahendab Deseret News.
Tahad USA viisat? Näita oma sotsiaalmeedia kontot!
Kui arvad, et parim on oma sotsiaalmeedia kontot võõrastele võimalikult suletud hoida, siis tegelikult ei pruugi nii olla – alates juunikuust peavad USA viisa taotlejad näitama ette sotsiaalmeedia kontod, mida nad viimase viie aasta jooksul on kasutanud. Nõutakse ka samal perioodil kasutatud e-ma...
PIPART KEELELE: klienditeenindaja pipardab mu toitu, sest ihaldab minu meest
„Meil on mehega üks restoran, mida oleme aastaid külastanud. Nüüd on sinna tööle sattunud mu mehe eks noorusest, kellega neil kunagi asjad päris tõsiselt susisesid. Kui ta meid teretab või teenindab, siis on ta väga viisakas. Aga ometigi sigatseb ta meie toidu kallal – minu toidu kallal,“ kirjuta...
MINEVIKUHETK | 14. juuni: toimus Mahtra sõda
14. juunil 1858. aastal toimus Juuru kihelkonnas Eesti talupoegade ja Vene karistussalklaste vahel relvastatud kokkupõrge ehk Mahtra sõda.
LIIKLE OHUTULT: tarkuseterad ning nõuanded sõiduki turvavarustuse kohta
Tänapäeva auto on varustatud arvukate elektrooniliste abilistega, mille ülesanne on õnnetusi ennetada. Neist ükski ei võta juhilt vastutust liigelda turvaliselt ja suhtuda vastutustundlikult turvavarustusse, mida nimetame passiivseks turvavarustuseks. Toyota järelteeninduse ekspert Lauri Ert selg...
BUSSIJUHTIDE HIRM: keskealine naine käib pealesuruvalt flirtimas
„Enamuse aastast veedan Soomes töötades, aga suvel käin sõbra firmas turiste vedamas. Saab natuke rohkem kodumaal olla ja siin lisa teenida. Tänavune hooaeg on aga väga eriliseks osutunud,“ räägib Madis, et bussijuhte terroriseerib Viljandis üks liialt agar naine.