Omniva juhatuse liige: Eesti Post peab ja tagabki kojukande, seda ka nädalavahetusel
Omniva juhatuse liige ja postivaldkonna juht Kaida Kauleri kinnitab, et postiteenus jätkub ka nädalavahetuseti ning ettevõte otsib probleemile lahendusi.
Eesti operaatorid on Huawei kriisist seni veel puutumata
Eesti operaatorid Huawei seadmete müügilangust ei tähelda ning muutusi seadmete müügis ei plaani.
Bussijuhid alustavad «jõuliste aktsioonide» ettevalmistamist
Transpordi Ametiühingusse kuuluvad bussijuhid tahavad järgmisest aastast vähemalt 1200 eurot palka. Kui tööandja vastu ei tule, lubatakse jõuliste aktsioonide ettevalmistamist.
Tesla aktsia kukub kivina juba kuuendat päeva järjest, ettevõte on tõsises hädas
Tesla aktsia hind kukub juba kuuendat börsipäeva järjest ja langes kolmapäeval 5,5 protsenti 193,88 dollari peale. Viimati oli aktsia hind nii madalal tasemel 2016. aastal.
Rahandusministri nõunik: aktsiiside langetamine on ohtlik
Rahandusminister Martin Helme nõunik, maksuekspert Lasse Lehis ütles, et Eestil ei ole alkoholiaktsiisi langetamise kogemust, mistõttu on tegu riskantse ettevõtmisega.
Äritülli kistud töötajate vara «sulatati lahti»
Riigikohus leidis, et omavahel karvupidi kokku läinud logistikafirma Via3L Spedition endiste tavatöötajate kinnisvara tuleks aresti alt vabastada. Võtmeisikute vara on aga endiselt külmutatud.
Hollandi võimud peatasid krüptovaluuta maskeerimise teenuse
Hollandi uurijad teatasid kolmapäeval ühe maailma suurima krüptorahapesu teenuse paljastamisest.
Hakkab pihta: Aas tahab esimese riigifirma maha müüa
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas küsib neljapäevasel valitsuse istungil nõusolekut müüa avalikul enampakkumisel kõik teehooldusfirma Eesti Teed aktsiad.
Briti telekomihiid EE avab sel kuul Ühendkuningriigi esimese 5G võrgu ilma Huaweita
Telekomihiid EE avab sel kuul esimesena Ühendkuningriigis 5G mobiilsidevõrgu, kuid seda ilma Huawei tehnoloogiata nagu esialgu plaanitud, teatas firma kolmapäeval.
Vaata, kes on kõigi aegade rikkaimad inimesed
Maailma rikkaima inimese Jeff Bezosi vara väärtus on 116 miljardit dollarit. Maailma rikkaim naise, kosmeetikafirma L’Oréal suuromaniku vara suuruseks hindab Bloomberg 54 miljardit dollarit
Eesti Pank laseb ringlusse kahe-eurose laulupeomündi
29. mail kell 11 esitleb Eesti Pank laulupeo 150. aastapäevale pühendatud kahe-eurost käibemünti, mille kujundus on valitud laste joonistuskonkursi ja avaliku internetihääletuse kaudu. Pärast kutsetega esitlust tuleb münt müügile kell 14 Eesti Panga Iseseisvussaalis.
Telia Eesti saab uue finantsdirektori
Telia Eesti uueks finantsdirektoriks saab sel suvel Elis Pikmets. Ettevõtte praegune finantsjuht Kadir Kale suundub tööle Telia Rootsi üksusesse.
Kaunase ja Nida vahel hakkab kurseerima nõukogude Rakett
Leetu ettevõte Vandens Kelias toob Kaunase ja Kura säärel asuva kuurortlinna Nida vahelisele liinile ajaloolise veealuste tiibadega laeva Raketa. Nemunase jõel ja Kura lahel kulgeva marsruudi läbib laev 4 tunniga.
Trump alustas Hiinaga tehnoloogiasõda
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump raputas esmaspäeval nii tehnoloogasektorit kui ka globaalset aktsiaturgu tervikuna, keelates USA ettevõtetel müüa Hiina tehnoloogiagigandile Huawei nii komponente kui ka tarkvara.
Eesti ärimeeste prügiäri külmas Jakuutias ajas kohalikud keema
Meile pole vaja prügioperaatorit NATOst, pahandavad Jakuutia pealinna Jakutski elanikud. «NATO riigi investorina» on Venemaa ühes kõige kaugemas regioonis inimeste pahameeleobjektiks sattunud Miidurannas asuv firma Ferrmix Construction, Eesti üks suurimaid masinaehitusettevõtteid ja metallkonstru...
Eesti e-teenused said läbi aegade suurima turvapaugu
Riiklike e-teenuste hulgalt ja tasemelt maailmas kolme parima sekka kuuluv Eesti pidi aasta algul tegelema läbi aegade rängima küberturvalisuse juhtumiga: seni teadmata kurjategijail õnnestus võltsida teiste inimeste identiteeti.
Suurinvestorid põgenevad: Tallinna börsilt haihtus miljoneid
Välisinvestorid kasutasid aasta alguse tõusu ning kõrgeid hinnatasemeid Tallinna börsilt väljumiseks ning uuremaid rahaliigutamisi kokku liites on alates aasta algusest Tallinna börsi ettevõtetest välja liikunud vähemalt 10,5 miljonit eurot, kirjutab Äripäev.
SUUR ÜLEVAADE: mis riigifirmad tuleks viia börsile ja millest peaks kümne küünega kinni hoidma?
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) esitas ülevaate oma valitsemisala äriühingutest, milles leidis, et AS Eesti Teed tuleks panna täielikult avalikule enampakkumisele, kuid teiste riigifirmade osas oleks vaja teha veel analüüse.
BLRT jättis väikeaktsionärid jälle tühjade pihkudega
Tööstuskontserni BLRT Grupi nõukogu on teinud ettevõtte aktsionäridele ettepaneku 14. juunil toimuval üldkoosolekul jätta ka 2018. aasta eest dividendid välja maksmata.
Michal Tallinna TVst: mida varem see jama lõppeb, seda parem
Reformierakondlasest Tallinna linnavolikogu liige Kristen Michal ütles, et Tallinna televisiooni (TTV) üleval pidamine maksumaksja raha eest pole ühestki otsast mõistlik, mistõttu tuleks kanal päevapealt kinni panna.
Latvijas Balzams: Läti aktsiisitõus tõmbab piirikaubanduse alla
Läti alkoholitootja Latvijas Balzams juhatuse esimees Intars Geidānsi hinnangul võib Lätis tänavu oodata kange alkoholi müügi langust ning ka piirikaubanduse vähenemist.
Aas: reisijatevedu Rakvere-Kunda raudteel vajaks suuri investeeringuid
Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa sõnul eeldaks Kunda sadama ühendamine raudteega ja reisijateveo avamine Rakvere-Kunda raudteelõigul suuremamahulisi investeeringuid.
Omavalitsus pahandab: riigil pole moraalset õigust Omnivast dividende võtta
Raplamaa Omavalitsuste Liit leidis, et niikaua, kui Eesti Post ehk Omniva ei suuda õigel ajal ajalehti ja- kirju inimeste postikastidesse toimetada, pole valitsusel õigust riigifirmast dividende välja võtta.
Saksamaa suurima panga aktsia kukkus ajaloo madalaimale tasemele
Vaid mõni nädal pärast ühinemisläbirääkimiste läbikukkumist Saksamaa suuruselt teise panga Commerzbankiga kukkus sama riigi suurima panga, Deutsche Banki aktsia eile kõigi aegade madalaimale tasemele.
«Troonide mängu» staari Maisie Williamsi idufirma tõmbab investorite tähelepanu
«Troonide mäng» on küll lõppenud, kuid ikoonilises sarjas Aryat kehastanud Maisie Williamsi asutatud idufirma Daisie kogub alles tuult tiibadesse ning kaasas hiljuti investoritelt 2,5 miljonit dollarit.
Süvenevad USA-Hiina pinged tõid aktsiaturgudele valusa languse
USA president Donald Trumpi käsk lisada Huawei keelatud tootjate nimekirja ning Pekingi esmaspäeval esitatud süüdistused Washingtonile «ebarealistlikes ootustes» kaubanduslepingu osas, saatis aktsiaturud langusesse. Paljud investorid ei näe kaubandussõjale lõppu tulemas, sest kumbki osapool ei nä...
Naftatootjad liiguvad kokkuleppe poole
Nafta hind läks eile hommikul ilusale tõusule, sest Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) ja selle liitlased eesotsas Venemaaga on saavutamas üksmeelt, et jätkata vähendatud mahtudega tootmist vähemalt selle aasta lõpuni.
Savisaare ajastu viimane relikt vaevleb identiteedikriisis
Ajal, mil poliitilised kired Tallinna televisiooni (TTV) ümber on jahtunud, maadlevad linnaisad küsimusega, kas ja milleks on kahjumlikku munitsipaaltelevisiooni üldse vaja.
Coop Pank avab täna uue teenuse: poes saab nüüd sularaha kontole kanda
Coop Pank avab tänasest ligi 140 Coopi kaupluses sularaha sissemakse teenuse.
Peagi algab Simuna kergliiklustee ehitus
Väike-Maarja vallavalitsus allkirjastas reedel osaühinguga KV Infra Simuna kergliiklustee ehituse töövõtulepingu.
Saksa suurpank ajas Donald Trumpiga ohtlikku äri
New York Times kirjutas täna, et Saksa suurpanga Deutsche Banki rahapesuvastased spetsialistid soovitasid pangal mitmest Donald Trumpi ja tema väimehe Jared Kushneri tehingust teavitada ametivõime. Panga juhid seda nõu kuulda ei võtnud.
Patarei merekindlus läheb miljonite eest enampakkumisele
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) alustas Patarei merekindluse müüki avalikul enampakkumisel alghinnaga 4,5 miljonit eurot.
Rekonstrueeritud Narva-Jõesuu jahisadam ootab külalisjahte
19. mail avati pidulikult Narva-Jõesuu rekonstrueeritud jahisadam. Sadama avamise puhul korraldati Narva-Jõesuus regatt.
Uuring: Eesti Energia lubjakivi sobib Rail Balticu ehitamiseks
Eesti Energia põlevkivi kaevandamise kõrvalsaadusena tekkiv lubjakivi sobib raud- ja maanteede ehitamisel täitematerjaliks, kinnitab värske Tallinna tehnikaülikooli (TalTech) uuring.
Jaapani majandustulemused üllatasid eksperte
Jaapani majandus kasvas selle aasta esimeses kvartalis 2,1 protsenti, mis ületas majandusanalüütikute prognoosid ajal, mil maailmamajanduse kasv aeglustub ja USA-Hiina kaubandussõda kogub uusi tuure.
Mainekas Saksa ökonomist hoiatab uue eurotsooni kriisi eest
Saksamaa üks kõige tunnustatumaid majanduseksperte doktor Lars Feld ütles Briti rahvusringhäälingule BBC, et Euroopa Liit seisab silmitsi majanduskriisiga, mis võib alata Itaaliast. Samas pole Itaalia tema hinnangul kriisi ainus põhjustaja.
Jaanus Vihand: «Jutt pöördumatust Eesti mainekahjust on üle võlli»
Aasta parimaks juhiks valitud jaekaubandusketi Coop juhatuse esimees Jaanus Vihand räägib, miks ta käib aeg-ajalt kauplustes kärusid lükkamas, mida ta arvab poliitperekond Helme käemärkidest ning kui palju peab alkoholiaktsiise langetama, et piirikaubandus täielikult kaoks.
Musk: Teslal jätkub raha veel ainult 10 kuuks
Tesla tegevjuht Elon Musk ütles töötajatele saadetud kirjas, et ettevõtte raha saab umbes 10 kuu pärast otsa, kui firma ei hakka väga karmilt kokku hoidma. Muski sõnul kogus Tesla küll selle kuu alguses investoritelt 2,7 miljardit dollarit kuid ilma kasinusmeetmeteta sellest ei piisa.
Nuudleid pakkuv Korea söögikoht osutus Põhja-Korea salaoperatsiooniks
Vietnami pealinnas Hanois tegutsevat Korea söögikohta kahtlustatakse illegaalse näotuvastustarkvara müügis, millega finantseeritakse Põhja-Korea režiimi.
Video: Rootsi teedel katsetatakse ilma ohutusjuhita isesõitvat veokit
Rootsi idufirma Einride on hakanud Jönköpingi linna lähedal asuval teelõigul katsetama elavas liikluses isesõitvat veokit, millel puudub juhikaabiin. See tähendab, et masinal pole pardal inimesest tagavarajuhti.
Investorid kaebavad tuntud sõidujagamisteenuse kohtusse
Investorid kaevabad kohtusse sõidujgamisteenuseid arendava transpordifirma Lyft, süüdistades ettevõtet investorite eksitamises seoses pettumust valmistava aktsiate avaliku esmapakkumisega (IPO).
USA maksab riikidele Vene ja Hiina relvade ostmisest loobumise eest
USA välisministeerium plaanib laiendada võrdlemisi vähetuntud programmi, mille raames makstakse riikidele raha, kui nad eelistavad Venemaa ja Hiina sõjatehinka ostmise asemel hoopis Ühendriikide relvi.
Ajakirjanik: musta raha levikut võimaldavad riiklikud varistruktuurid
Kleptokraatia ja musta raha levikul ei ole probleem mitte varifirmad, vaid varistruktuurid ja -ahelad, mis võimaldavad inimestel oma vara peita, märkis kleptokraatiat uurinud ajakirjanik Oliver Bullough Lennart Meri konverentsil.
USA naftahiid Exxon Mobil evakueerib Iraagist oma töötajaid
USA naftahiid Exxon Mobil hakkas evakueerima oma töötajaid Iraagis Basras asuvalt naftaväljalt, ütles Iraagi ametnikust allikas ajal, mil piirkond on Iraani ja USA halvenenud suhete tõttu pingestunud.
Ökonomist: Putin on endiselt seotud organiseeritud kuritegevusega
Vladimir Putin oli 1990. aastate esimeses pooles sügavalt seotud organiseeritud kuritegevusega Peterburis ja on seda tegevust jätkanud ka hiljem Vene presidendina, ütles Rootsi ökonomist Anders Åslund laupäeval Lennart Meri konverentsil.
Uuringud: saastavad fossiilkütused saavad endiselt sadu miljardeid dollareid riigiabi
Kuigi hoiatused eelseisva kliimakatastroofi eest ja üleskutsed liikuda rohelisema majanduse poole kõlavad aina valjemalt, kulutab maailm aastas endiselt sadu miljardeid dollareid riigiabiks fossiilkütustele.
Maailma kõige väärtuslikumaid pistaatsiapähkleid valvavad politseinike salgad ja kopterid
Sitsiilias Etna vulkaani jalamil Bronte linna ümber kasvatatakse maailma kõige väärtuslikumat pistaatsiapähkli sorti pistacchio verde di Bronte (roheline pistaatsia Brontest), mille koristuse ajal tuuakse piirkonda valvama suured politseijõud ja isegi politseikopterid.
Esiametnik: «Iga kuu lõpuks on raha läbi»
Riigisekretär Taimar Peterkopi sõnul ei tööta inimesed riigisektoris reeglina raha pärast, kuna eraettevõtluses teeniks nad samadel positsioonidel tõenäoliselt mitu korda rohkem.
VIDEO: Euroopa Panga vaimukas soovitus, kuidas õigesti raha pesta
Euroopa Keskpank tuli välja vaimuka videoga, kuidas raha pesta ajal, kui Eesti on sattunud rahapesuskandaali keskmesse.
Trump võttis kodulaenu
USA president Donald Trump võttis 2018. aastal uue 30-aastase kodulaenu, et osta ookeanivaatega villa, mis asub tema Mar-a-Lago kodu lähedal Floridas.