Leedu valitsus vallandas Klaipėda sadama tegevjuhi
Leedu valitsus vabastas esmaspäeval ametist Klaipėda sadamaameti juht Arvydas Vaitkuse.
Amazon avas Eesti firmale maailmaturu
Ehkki pakirobotite tootja Cleveron jättis mõni aasta tagasi Amazoniga tehingu katki, nägi eestlaste mobiilimakselahenduste ettevõtte Fortumo Amazonis enda jaoks suurt võimalust hiiglaslike turgude haaramiseks, näiteks Indias, kirjutas Äripäev.
Nike sai Brüsselilt 12,5 miljonit trahvi
Euroopa Komisjon määras esmaspäeval spordirõivastefirmale Nike 12,5 miljoni eurose trahvi piiriülese müügi piiramise eest Euroopas.
Ootamatu tehing: kaks Eesti vanimat reisibürood panevad leivad ühte kappi
Reisikorraldaja Estravel Holding omandab 75 protsenti turismifirma Wris aktsiatest, selgub konkurentsiametile esitatud koondumisteatest.
Eesti idufirma pääses Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete esikolmikusse
Eesti Bolt (varem Taxify) on väljaande Financial Times koostatud Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete tabelis kolmandal kohal.
Richard Branson nõuab uut Brexiti referenumit, nimetab lahkumist katastroofiks
Virgin Groupi juht ja miljardär Richard Branson leiab, et Suurbritannia on jõudnud Brexitiga katastroofi äärele ning seepärast tuleks korraldada uus referendum ja lahkumine võimaluse korral ära jätta.
Reisibüroo omanik: peaksime mõtlema, kui palju turiste me Eestisse päriselt tahame
Turistide kvantiteedi asemel tuleks mõelda ka kvaliteedile, sest paljud tulevad Eestisse kauni looduse pärast, kuid turiste ei saa busside kaupa rappa viia, arvab Eesti ühe vanima reisibüroo Wris juht Aili Kägu.
Malaisia ähvardab osta EL-i palmiõlipiirangute tõttu hävituslennukid Hiinast
Malaisia võib maksta Euroopa Liidule palmiõli kasutuse vähendamise eest kätte sellega, et ostab uued hävitajad Euroopa relvafirmade asemel Hiinast, hoiatas peaminister Mahathir Mohamad pühapäeval.
Jaapani pangad lõpetavad viimaks 19. sajandi tehnoloogia kasutamise
Pärast enam kui sajandit on Jaapani suuremad pangad asunud aeglaselt hülgama riigis laialt levinud isikliku pitsati ehk hanko kasutamist kontode avamiseks ja raha välja võtmiseks.
Euroopa Liit ei hakka vaatamata USA survele keelustama Huawei tooteid
Euroopa Liit teeb järgmisel nädalal avaliku teadaande, milles kutsub liikmesriike üles tegema rohkem koostööd 5G võrkude turvalisuse tagamiseks, kuid vastupidiselt USA soovile ei kuulutata välja keeldu Huawei seadmetele.
Valge Maja: USA võõrustab Hiina kaubandusdelegatsiooni 3. aprillist
USA võõrustab Hiina kaubandusdelegatsiooni eesotsas asepeaminister Liu Hega alates 3. aprillist, teatas Valge Maja laupäeval.
Apple tutvustab esmaspäeval tõenäoliselt esmakordselt voogedastusteenust
Apple on saatnud laiali terve hulga kutseid esmaspäeval Cupertino peakorteris toimuvale pidulikule tutvustusüritusele ning kuulujuttude järgi on tegu uue voogedastusteenuse tutvustamisega.
Aksiaturge tabas järsk langus, investorid kardavad kriisi
Wall Streeti tabas reedel järsk langus, kui USA Föderaalreserv teatas alla ootuste madalast märtsikuu tootmisaktiivsusest USAs, Euroopa Liidus ja Jaapanis. Suuremad indeksid langesid kõige madalamale tasemele pärast jaanuari algust.
Laenupakkuja: eestlane laseb Rootsi pankadel endalt seitse nahka koorida
Kui Euroopa Keskpanga andmetel on Eestis pakutavad tarbimislaenud Euroopa ühed kallimad, siis selle põhjuseks ainult vähest konkurentsi lugeda ei saa, ütles BB Finance OÜ juhatuse liige Urmo Kokmann.
Brexiti hind: miljard dollarit nädalas, kuus miljonit tunnis ja kasvab
Brexit on praeguseks küll edasi lükatud ja võib isegi ära jääda, kuid Suurbritannia majandus on saanud lahkumisprotsessi käigus juba tugevalt kannatada.
USA eelarvepuudujääk kerkis veebruaris rekordtasemele
USA eelarvepuudujääk kerkis veebruaris rekordtasemele, selgus rahandusministeeriumi andmetest.
Luunja kurgi tippaeg saabub talvel
Kui talvel võib köögiviljalettidelt värsket kodumaist kaupa leida üsna vähe, siis Luunja kurk on seal alati olemas.
General Motors hakkab Detroidi lähedal elektriautosid tootma
Vähem kui nädal pärast seda, kui president Donald Trump kritiseeris autofirmat General Motors Ohio osariigi tehase sulgemise pärast, teatas firma, et avab tehase ja loob 400 töökohta Detroidist põhjapool Orioni linnas.
Deutsche Banki endised juhid said kopsakaid tasusid
Saksa suurima pangakontserni Deutsche Bank endised juhatuse liikmed, nende seas pangast vastuoluliselt lahkunud endine tegevjuht John Cryan, said mullu kopsakaid tasusid.
Fjuk: me ei peaks leppima purjus nõukogude naislendurite kujundatud linnaga
Tallinna linnavalitsuse otsusele mitte algatada detailplaneeringut Harju tänaval märtsipommitamise käigus hävitatud hoonete asemele uute majade ehitamiseks oponeerib linnaplaneerimise ameti juhataja Ignar Fjuk, kes peab seda alistumiseks nõukogude pommitajate ees, kes hävitustööga teadlikult Tall...
Admiral Bellingshausen kinkis südame Emajõe lodjaseltsi Vanemuisele
Täna jõudis Tartusse hetkel veel St. Jean II nime kandva teraspurjeka mootor, millest saab jõelaeva Vanemuine uus süda. Lodjaselts loodab renoveeritava jõelaeva veel sel hooajal vette panna ning esimesed proovisõidud teha.
Aeg mõelda investeerimisse kosmoseturismiärisse
Kosmoseturism ei tähenda ainult miljardäride konkureerivaid egosid, vaid pikemas perspektiivis sadade miljardite dollaritesse ulatuv äri, ennustab Šveitsi suurpank UBS.
Kohus lükkas Aivo Pärna pankrotiasja edasi
Reedeks planeeritud kohtuistung AS Go Group avalduses Aivo Pärna pankroti väljakuulutamiseks lükkus viimase taotlusel edasi, kuna Pärn soovis aega endale esindaja võtmiseks ja ajutise pankrotihalduri aruandega tutvumiseks.
Tulemas on ajaloo üks suuremaid IPOsid - Uber plaanib börsile minna aprillis
Sõidujagamisteenuste ettevõte Uber plaanib aktsiate avaliku esmaemissiooni juba aprillis ning loodab kaastava kapitaliga tõsta ettevõtte väärtuseks 120 miljardi dollarini,  millega tõuseks läbi aegade viie suurima IPO hulka.
Levi Strauss tegi võimsa börsidebüüdi
Kui nüüd päris täpne olla, siis Levi Straussil ei ole tegemist päris debüüdiga, vaid ikooniline teksaastetootja läks börsile juba teist korda, kus esimesel kauplemispäeval hüppas aktsia hind tervelt 32 protsendi.
Saksa minister: EL peaks kehtestama sanktsioonid halvasti käituvatele liikmesriikidele
Saksamaa välisminister Heiko Maas ütles neljapäeval, et Euroopa Liit peaks hakkama vähendama toetusi ja kehtestama isegi majandussanktsioone liikmesriikidele, kes ei pea kinni EL-i põhiväärtustest nagu ajakirjandusvabadus ja sõltumatu kohtusüsteem.
Ebaseaduslik kiibiäri läks vett vedama
Ameerika Ühendriikide California prokuratuur esitas süüdistuse kahele mehele, kes smugeldasid USAst Eesti kaudu Venemaale kõrgtehnoloogilist elektroonikat, mida saab kasutada ka sõjatööstuses. Süüdistuse järgi eksportisid 66-aastane Valeri Kosmatšov ja 66-aastane Sergei Vetrov USAst Eestisse mikr...
Eesti saaks laenata kuni 200 miljonit aastas, selle ületamisel tuleb Brüsselist näpuviibutus
Võimuliit otsib valimislubaduste täitmiseks vahendeid ja kuigi Eesti võiks riigieelarve seadust muutes laenata kuni 200 miljonit eurot igal aastal, siis majanduse häid aegu arvestades seda teha ei tohiks, ütles rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu ERRile.
Soome uurib Nokia telefonide andmete Hiinale lekkimist
Soome ametivõimud alustavad uurimist seoses väidetega, et Nokia telefonidest lekivad kasutajate isikuandmed Hiinale, teatas Soome andmekaitse ombudsman neljapäeval.
Kuhu kadus pensionisammaste lammutamisel vabanenud raha?
Isamaa soovis II pensionisammas kaotada või vabatahtlikuks muuta pole midagi uut ei pikemas ega lühemas plaanis. Lähiajaloos tehti seda viimati pärast kriisi praegu Euroopa Liidu pahapoisteks muutunud Ungaris ja Poolas.
Nordica hakkab serblastele allhanget tegema
Nordica ja Poola riikliku lennufirma ühisettevõte Regional Jet alustab 1. juunil koostööd Air Serbiaga, kellele osutatakse lennuteenust.
Lauri Hussar hakkas ärimeheks
Postimehe endine peatoimetaja ja Eesti 200 ridades riigikokku pürginud Lauri Hussar asutas oma koolitus- ja suhtekorraldusfirma Meediatark OÜ.
Parafraas natsiloosungist võib maksta Volkswageni juhile ametikoha
Volkswageni mitmed investorid on tõstatanud küsimuse Volkswageni tegevjuhi Herbert Diessi tulevikust pärast seda, kui ta parafraseeris natside loosungit ettevõtte juhtide koosolekul.
USA algatas Boeingu suhtes kriminaaluurimise
USA justiitsministeerium on algatanud lennukitootja Boeing suhtes kriminaaljuurdluse seoses nüüdseks mitmesse lennuõnnetusse sattunud Boeing 737 Max lennukite tsertifitseerimisega.
Tokyos algas ülemaailma kuulus kirsiõite hooaeg
Neljapäeval kuulutas Jaapani Metroloogiaagentuur (JMA) ametlikult alanuks kuulsa kirisõite (jaapani keeles sakura) hooaja, mis toob Jaapanisse miljoneid turiste.
Euroopa Liit plaanib hakata piirama Hiina mõjuvõimu
Euroopa Komisjon koguneb neljapäeval Brüsselis arutama võimalusi Hiina ettevõtete tegevusvabaduse piiramiseks, sest Hiina pole taganud EL-i ettevõtetele samasuguseid vabadusi.
Kohtutäituritel näpud põhjas: võlglasi on vähe, riik pitsitab
Justiitsministeerium leiab, et vähemalt pooled kohtutäiturite bürood tuleks enne vaevarikast hääbumist sulgeda, ellu jäävad vaid tugevamad, kes oskavad nutikalt lisatulu teenida.
Robert Kitt: Rootsi pankade põgenemine Eestist on puhas spekulatsioon
Homme avaldab Rootsi Swedbank rahapesuskandaalide valguses tellitud auditi tulemused. Eesti Swedbanki juht Robert Kitt tunnistab, et rahapesuga seotud uurimisi on pangas tehtud ennegi, kuid nende tulemuste asjus jääb ta napisõnaliseks – kas tulemused on varem jõudnud näiteks rahapesu andmebürooni...
Euroopa ainus tõeline IT-hiiglane
Vähemalt kümmekond aastat on kahetsusega nenditud, et Euroopa infotehnoloogia valdkond kipub Põhja-Ameerika ja Aasia omast kaugele maha jääma. Näiteks on toodud, et ainus maailmanimega infotehnoloogiakompanii on Skype, mis nüüd kuulub USA tarkvaragigandile Microsoft.Tõsi, päris viimastel aastatel...
Föderaalreservi juht ei näe olulisi ohte uueks kriisiks
USA Föderaalreservi esimees Jerome Powell ütles kolmapäeval, et ta ei näe olulisi ohte finantssüsteemile, mis võiksid viia uue kriisini.
Tööandjate juht Toomas Tamsar lahkub ametist
Eesti Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar andis teada, et tema leping lõpeb 20. mail ja seda ta ei pikenda, sest kaks ematiaega ehk kuus aastat on paras aeg sellisel kombel Eesti asja ajamiseks, vahendas Äripäev.
Kasumit kaotav BMW hakkab kulusid kärpima
Saksa autotootja BMW hoiatas kolmapäeval, et selle maksueelne kasum jääb tänavu oluliselt alla eelmise aasta tasemele, ja teatas ka suurejoonelisest kulukärpeprogrammist.
SEB: Eesti väikeettevõtted võõrtööjõudu naljalt ei palka
Ligikaudu 80 protsenti Eesti väikese ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE) ei pea välistöötajate värbamist praegu aktuaalseks, selgus SEB iga-aastasest Baltimaade ettevõtlusbaromeetri uuringust.
Valitsuse sünni majandusvõti peitub Seedri taskus
EKRE, Isamaa ja Keskerakonna kõnelused on alles algusjärgus, kuid välja käidud info põhjal nende võimalik valitsus majanduses suuri muutusi kaasa ei too ning võtmeküsimuseks võib saada Isamaa juhi Helir-Valdor Seederi plaan II pensionisammas lammutada, riigistada või kaotada. Tegu on sisuliselt I...
Finantssektor: teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmine on Eesti majandusele ohtlik
Finantssektori esindusorganisatsiooni FinanceEstonia juhatuse liikmete hinnangul on kohalikud pensionifondid Eesti kapitalituru nurgakivi ning mõte teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisest või selle kaotamisest on ohtlik. Selline samm tooks nende hinnangul kaasa majanduslikult väga rasked ta...
Riik ootab meremonopolilt miljon eurot aastas
Kuigi kohustuslikke lootsitasusid pole aastaid tõstetud, ootab riik aktsiaseltsi Eesti Loots kasumilt riigieelarvesse igal aastal miljon eurot dividendi. Samas on tõusnud kütusehinnad, palgad ja muud kulud ning väheneb lootsimiste arv.
Sündiv võimuliit lubab odavamat alkoholi
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimehe Martin Helme sõnul on kõik koalitsioonikõnelustel osalenud erakonnad lubanud vähendada piirikaubanduse ohjamiseks alkoholiaktsiisi.
Pettai ja Kruuda tahavad võlavaidluse lahendada kompromissiga
Oliver Kruudale kuuluv KR Juhtimisteenuse AS ja reklaamiärimees Paavo Pettai tahavad omavahelise võlavaidluse lahendada kompromssiga.
Vladimir Putin: kätte saadi 26 miljardit palgavõlgu
Prokuratuuri töö aitas 2018. aastal kustutada tööandjate palgavõlgu töötajatele rohkem kui 26 miljardi rubla (umbes 360 miljoni euro) ulatuses, ütles Vene president Vladimir Putin teisipäeval.
Poola suurima konteinerterminali eest pakutakse miljard eurot
Investorite grupp, kuhu kuulub Singapuri sadamaoperaator, Austraalia investeerimiskompanii ning Poola arengufond teevad pakkumise Poola konteinereterminalioperaatiri DCT Gdansk omandamiseks ühe miljardi euro eest, kirjutab The Wall Street Journal viidates teemaga kursis olevate allikatele.