Venemaa kaalub Yandexi riigistamist
Vene internetifirma Yandex aktsiad on kukkunud enam kui 15 protsenti, tulenevalt kuuldustest, et Venemaa kaalub firma riigistamist läbi Sberbanki.
Tolliamet lõi interneti löökrühma
Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna talituse juhataja Ardi Mitt rääkis, et kui aastaid tagasi oli tolliametnik vaid piiril kaupa ja pakke kontrollimas, siis nüüd on kolitud ka internetti.
Eesti ärimees: Brexitit peaks rohkem kartma
Pesutootja European Lingerie Groupi, endise Lauma Internationali omanik Indrek Rahumaa hoiatab uue majanduskriisi eest, kirjutas Äripäev.
Kallas: minu tänaval on mees, kes ei maksa vallale ühtegi maksu
Aastaid nii Eestis kui ka Brüsselis tähtsatel ametikohtadel olnud Viimsi vallavanem Siim Kallase sõnul tuleks Eestis kehtestada kinnisvaramaks, mis laekuks kohalikule omavalitsusele.
Coop Pank rajab varisenud Maxima kohale parkla ja pargi
Eesti Coop Pank plaanib Riias rekonstrueerida kortermaja ning ehitada maa-aluse parkla ja pargi samasse kohta, kus 2013. aasta novembris varises kokku Maxima supermarket.
Pool pensionirahast Eestisse ei mahu
Ettevõtja ja poliitilise liikumise Eesti 200 nõukogu liige Priit Alamäe soendas hiljuti Postimehe arvamusveergudel üles oma vana mõtte, et pool Eesti pensionifondidesse suunatud rahast võiks investeerida Eesti ettevõtetesse.
Andrus Ansip tahab teist ametiaega: Ma olen kõvad reformid ära teinud ja väga hästi
«See, kas mul üldse teoreetiliselt tekib võimalus jätkata, sõltub Riigikogu valimiste tulemustest,» rääkis mitmekordne peaminister ja digivolinik Andrus Ansip intervjuus Geeniusele ning lisas, et talle töö meeldib ja ta on valmis jätkama.
Salmonellapuhangu alla jäänud munatootja saatus on lahtine
Valgamaa kanakasvatusettevõte ja munatootja OÜ Sanlind ei ole veel otsustanud, kas lõpetab kanakasvatuse sootuks või üritab pärast salmonellapuhangu üleelamist äriga otsast alustada.
Süstatootja vajus poole miljoniga kahjumisse
Meresüstade tootja Tahe Kayaks OÜ käive jäi 2017. aastal tunamullusele tasemele, 4,8 miljonile eurole, kuid kahjum süvenes poole miljoni euroni.
Seppikute firma Hexanor tüüris pankrotti
Harju maakohus kuulutas välja kunagise tipp-poliitiku Ain Seppiku poegade Siimu ja Sulevi ettevõtte Hexanor OÜ pankroti.
Skandaal: Jaapani firma tunnistas olümpiamängudega seotud hoonete maavärinakindluse võltsimist
Jaapani hüdraulikafirma KYB tunnistas, et võltsis maavärinate eest kaitsvate seadmete ohutusandmeid sadade hoonete puhul üle kogu riigi, mille hulka kuuluvad ka 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängudega seotud kohad.
Hiina majanduskasv on kokku kuivamas, investorid on kartlikud
Hiina majanduskasv oli kolmandas kvartalis kõige madalam pärast viimast ülemaailmset majanduskriisi, selgus reedel avaldatud majandusstatistikast.
«Pank» – aga mis toimus tegelikult
Ehkki äsja esilinastunud tereseriaali «Pank» stsenaristid on korduvalt toonitanud, et vaataja ei tohiks tegelastele reaalsete inimeste nimesid külge panna, on seriaalis nii mitmeid inimesi kui ka reaalseid sündmusi üsna lihtne identifitseerida. Näiteks seriaal algab sellega, kuidas peategelane To...
Meremeeste ametiühing ähvardab riigifirmat kohtuga
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) nõuab TS Laevad juhtkonnalt avalikku vabandust ning ähvardab riigifirmat kohtuga juhul, kui viimane ei tagane kolme tööpäeva jooksul viimastel päevadel meedias välja öeldud väidetest.
Baltika aktsia kukkus 20 aasta madalaimale tasemele
Baltika aktsia hind kukkus täna 9,4 protsenti 0,183 eurole, mis on väärtpaberi madalaim hind alates 1998. aasta 8. oktoobrist.
Toiduliit: kasvavad kulud ja kõrged maksud ajavad toidukaupade hinnad üles
Toiduainetööstuste suurimaks murekohaks on hetkel aina kasvavad kulud, mis suurendavad sektoris ebastabiilsust ning tõstavad lõpptoodete hindasid, tõdesid tänasel toidutööstuste pressikonverentsil ettevõtete juhid.
Uue Nordea rahapesuskandaali lätted ulatuvad taas Eestini
Briti ärimees Bill Browder, kes tõmbas sel nädalal Põhjamaade suurima pangandusgrupi Nordea rahapesuskandaali, näitab, et osa hämarast rahast liikus Skandinaaviasse taaskord läbi «vana hea» Danske Eesti haru.
Minitehing pani Ekspressi aktsia sööstlaskuma
Ekspress Grupi aktsia langes täna Tallinna börsil ligi 7 protsenti ühe väga väikese tehingu tõttu.
Nafta hind langes alla 80 dollari tasemele tagasi
Brenti nafta hind langes täna hommikul alla 80 dollari taseme, sest Ameerika Ühendriikide energiainformatsiooni agentuur (EIA) teatas, et sealne toornafta laoseis kasvas eelmisel nädalal ning päev varem teatati, et naftasaaduste laoseis kahanes vähem kui analüütikud ootasid.
Avameelne intervjuu: karistatud snus’i-müüja jäi äriga plussi
​Juulis huuletubakaga äritsemise eest tingimisi vangi mõistetud Meelis Metsala (33) ütleb, et Facebooki gruppide sulgemine suurt tulemust ei anna.
Üle poole kasusaajaist pole end veel üles andnud
Firmade tegelike kasusaajate esitamise tähtaeg kukub kahe nädala pärast, kuid 213 000 juriidilisest isikust on info avaldanud ligikaudu 83 000. Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtete Assotsiatsioon (EVEA) peab andmete kogumist asjatuks bürokraatiaks.Andmete esitamise tähtaeg on 30. oktoober.
Allikad: Trump mõtleb viia USA välja Ülemaailmsest Postiliidust
USA president Donald Trump mõtleb käivitada USA väljaviimiseks Ülemaailmsest Postiliidust (UPU), mis paneb paika rahvusvaheliste postisaadetiste ühtsed tasumäärad, sõnasid Valge Maja ametnikest allikad kolmapäeval.
Riigikogu kaotas hasartmängumaksu nõukogu
Riigikogu kiitis kolmapäeval heaks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõuga, millega kaotatakse järgmise aasta algusest hasartmängumaksu nõukogu.
Eesti ehitusfirma ehitab Teslale teeninduskeskuse
Merko Ehituse kontserni kuuluv Peritus Entreprenør AS ehitab elektriautosid tootvale Teslale Norra pealinna Oslosse teeninduskeskuse.
Töötajate palgaandmeid varjanud Tartu vallavalitsus jäi riigikohtus kaotajaks
Riigikohus andis andmekaitse inspektsiooni ja Tartu vallavalitsuse vahelises vaidluses õiguse inspektsioonile ja otsustas, et kohalik omavalitsus peab lisaks ametnikele ka töötajate töötasuga seotud andmed teabenõude saamisel isikustatud kujul väljastama.
Sanktsioonid on mõjunud Venemaa majandusele üllatavalt hästi
USA järjekordsed sanktsioonid Venemaale on pannud nafta hinna ja rubla liikuma erinevates suundades, mis on sobivaks kombinatsiooniks Venemaa majandusele.
Uuring: salasigarettide müük on kolinud sotsiaalmeediasse
Rahvusvahelise mõttekoja RUSI raportis hoiatatakse organiseeritud kuritegevuse uue põlvkonna eest, mis müüb salasigarette läbi sotsiaalmeedia ja kasutab kättetoimetamiseks traditsioonilist posti- ja pakiteenust.
Need 10 inimest said eile vähemalt miljardi dollari võrra rikkamaks
USA aktsiaturud tegid eile ilusa ralli ning olulisemad börsiindeksid kerkisid üle kahe protsendi tänu millele kasvasid märkimisväärselt maailma rikkaimate inimeste vara väärtused. Bloombergi koostatava miljardäride indeksi andmetel kasvas kümne inimese vara väärtus vähemalt ühe miljardi dollari v...
Üheksa murdehetke Hansapanga elus
Homsest hakkab ETV näitama uut seriaali «Pank», mis toob suuresti Hansapanga eduloo põhjal vaatajani 1990. aastad Eesti panganduses. Et aidata Postimehe lugejail toonaseid sündmusi paremini mõista, meenutame põgusalt üheksat hetke Hansapanga elus, millest aitavad pilti luua Hansapanga loojate eri...
Ministeerium „Kuuuurija“ korterijuhtumist: seadust rikuti
Eile saates „Kuuuurija“ käsitletud juhtum, kus äripind jagati suureks hulgaks korteriomanditeks, on ebaseaduslik. Justiitsminister algatab järelevalve tehingu tõestanud notari tegevuse üle.
LHV tõmbas Baltikal vaiba alt
Baltika aktsia hind kukkus täna pärastlõunal üle kaheksa protsendi pea kahekümne aasta madalaimale tasemele pärast seda, kui LHV analüütikud andsid aktsiale müügisoovituse ning alandasid väärtpaberi õiglast väärtust enam kui poole võrra.
Audi peab heitmepettuse eest maksma 800 miljont eurot trahvi
Saksamaa prokuratuur määras teisipäeval Volkswagen Gruppi kuuluvale Audile heitmepettuses osalemise eest 800 miljoni euro suuruse trahvi. Autotootja nõustus kohtu otsusega.
Ökonomist: suurim oht Eesti majandusele tuleb tööturult
Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina sõnul on Eesti majandus hetkel tasakaalus ning selle «temperatuur» on mõõdukas, kuid oht luusib üha pingelisemaks muutuval tööturul.
Eesti suurima e-poe käive ja sortiment kasvasid uute osanike toel
Selle aasta alguses panid Eesti suurim e-kaubamaja Hansapost ja soomlaste Hobby Hall leivad ühte kappi, millega laienes nii ettevõtte regionaalne haare kui ka tootevalik. Kahe peale kokku ületab käive 80 miljonit eurot, Hansaposti käive ulatus mullu 29 miljoni euroni, kirjutab ERR
Portaal sahistab: Audi tuleb välja uue logoga
Saksamaa autotootja Audi AG on asunud ümber ümber disainima oma ajaloolist neljast rõngast koosnevat logo, kirjutab oma allikatele tuginedes Audi fännileht Quattroworld.com.
Suur osa eestlastest ei poolda autode tekitatud heitmete vähendamist
44 protsenti eestlastest ei poolda EL-i algatust, mille eesmärgiks on vähendada sõiduautode ja kaubikute poolt toodetava CO2 heitmete kogust, selgus 2018. aasta suvel korraldatud SEB Liisingu uuringust.
Stockmann müüb Peterburi kaubanduskeskuse
Soome jaekontsern Stockmann teatas esmaspäeval, et müüb Venemaal kaubanduskeskuse Nevski Centre, mis asub Peterburis.
Eften teeb pensionifondidele kinnisvarafondi
Balti riikide suurim kinnisvarafondide valitseja Eften Capital on tulnud appi pensionifondidele, kes ägavad erakondade ja ühiskonna surve all, investeerimaks rohkem Eesti majandusse, ja tuleb välja uue kinnisvarafondiga, mille investoriteks on peamiselt kohalikud pensionifondid.
Ratas näitaks erastamisele kollast tuld
Järgmises riigikogus võib Keskerakonnast kujuneda erastamise kriitik, sest praeguse peaministri pakutav kõlab palju alalhoidlikumalt kui teiste poliitjõudude müüginimekiri, mis koosneb märkimisväärsest osast riigiettevõtetest.
Endine pangajuht: põhimõtteliselt pole ükski Eesti pank rahapesukahtlusest puhas
Rahapesukahtluse tõttu suletud Versobanki endine juht Aivo Adamson rääkis intervjuus portaalile Geenius, et kui viia tänane seadus 20, 15, isegi 10 aastat tagasi, siis põhimõtteliselt ei ole mitte ükski pank puhas rahapesust.
USA legendaarsele ketile koidab pankrot
Üks Ühendriikide kunagi mõjukamaid jaekette Sears esitas esmaspäeval pankrotiavalduse ning teatas, et sulgeb pea 150 kauplust.
Uus seadus kaitseb valesti parkinud autoomanikke
Uus seadus teeks paradoksaalsel kombel mugavamaks nende autoomanike elu, kes on oma sõiduki parkinud ilma loata võõra krundi peale ega kavatsegi seda sealt minema viia.
Kirikud võivad saada olulise erandi
Justiitsministeerium analüüsib võimalust vabastada religioossed kogudused kohustusest deklareerida alates novembrist oma tegelike kasusaajatena koguduse juhatusse kuuluvad inimesed.
Pärnumaa vald tahab tselluloositehast
Saarde vallavolikogu plaanib kolmapäevasel istungil toetada Est-For Investi miljardieurose puidurafineerimistehase planeeringu uuringute, sealhulgas keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamist valla territooriumil.
Ansip: see, kes tõstis õlleaktsiisi 70 protsenti, peab rahva ette tulema ja vastutama
Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip ütles, et see poliitik, kes tõstis õlleaktsiisi 70 protsenti ja tekitas massilise piirikaubanduse Lätiga, peaks rahva ette tulema ja üles tunnistama, et tema ongi «kogu selle jama kokku keeranud».
Maailma suurim kauplusekett Walmart tellis Viljandi küünlaid
Maailma suurim kauplusekett Walmart tellis Viljandi küünlatootjalt AS Hansa Candle konteineri teeküünlaid, kirjutab Sakala.
Advokaadibüroode hiilgeaeg: kasum paisub kui imeväel
Suured ühinemistehingud, kohtuvaidluste populaarsuse kasv ja nõustamisteenused on lennutanud Eesti advokaadibüroode kasumlikkuse taevastesse kõrgustesse. Teist nii optimistlikku valdkonda on keeruline leida, kirjutas Äripäev.
Saudi Araabia aktsiaturg läks tugevasse langusesse
Saudi päritolu ajakirjaniku Jamal Khashoggi kadumise ümber tekkinud geopoliitilised pinged raputasid pühapäeval kuningriigi aktsiaturge, pühkides minema kogu selle aastase kasvu.
Geopoliitilised pinged Saudi Araabiaga kergitavad nafta hindu
Toornafta futuurid tegid esmaspäeval järsu tõusu seoses geopoliitiliste pingetega saudist ajakirjaniku Jamal Khashoggi kadumise ümber.
POSTIMEHE INTERVJUU Inglise keskpankur: panganduses kuluks ära rohkem talupojatarkust
Inglise Panga peaökonomist Andy Haldane muretseb, et keskpangad on end maha mänginud, sest tavainimesed ei mõista ega usalda neid. Selle vastu aitaks talupojatarkus, on ta kindel.