Facebooki töötajata sooritas ettevõtte peakorteris enesetapu
California osariigis Menlo Parki linnas hukkus neljapäeval kontorihoone aknast välja hüpanud Facebooki töötaja.
Trump lajatas ajaloo kõige karmimate sanktsioonidega
USA president Donald Trump kuulutas reedel välja uued sanktsioonid Iraani keskpangale ning teatas, et ükski riik pole varem nii karme USA sanktsioone tunda saanud.
Joel Kukemelk: riigi korraldatud miljardirööv
LHV Varahalduse juhatuse liige Joel Kukemelk kirjutab LHV foorumis, kuidas riik hakkab koorima pensioniraha välja võtvatelt inimestelt suuri rahasummasid.
Merkel hakkab Saksamaal kütusehindu tõstma
Saksamaa investeerib järgmise nelja aasta jooksul 54 miljardit eurot taastuvenergiasse ja riigi süsiniku jalajälje vähendamisse, et võidelda kliimamuutusega.
Pant ostis pea miljon Tallinki aktsiat
Finantsinspektsiooni info järgi ostis Enn Pandile kuuluv Mersok OÜ eile üle 840 000 aktsiat, kirjutab Äripäev.
Veneetsia lähedal hukkus kiirpaadiga rekordit üritanud Itaalia ärimees
Itaalias hukkus rekordit üritanud mootorpaadis kolm inimest, nende hulgas paadi kapten, ärimees Fabio Buzzi.
Meelis Atonen: Martin Helme on uus Jürgen Ligi
Kuku raadio saates «Nädala tegija» kiitis Meelis Atonen rahandusminister Martin Helmet ja nimetas teda teiseks Jürgen Ligiks. Helme märkis, et seda poleks pidanud saatejuht tegema, sest see võib põhjustada tema valijate pahameeletormi.
Sahinad valitsusest: maamaks tõuseb kuus korda?
Valitsus plaanib tuleva aasta alguses otsustada maade korralise hindamise üle - seda ei ole tehtud viimased 15 aastat ning korralise hindamise uuesti läbiviimine võib kohalikele omavalitsustele märgatavalt rohkem maamaksutulu tuua, kirjutas ERR.
Leedukad jätavad talunikele maksuerandi alles
Leedu valitsus ei tühista talunikele tehtud diiselkütuse maksuerandit, ütles põllumajandusminister Andrius Palionis reedel.
Kaval nipp Tõnis Lukasele
Isamaalasest kultuuriminister Tõnis Lukas on saanud palju ja valjut kriitikat selle eest, et kutsus üles inimesi pöörduma keeleinspektsiooni poole, kui mõnes teenindusasutuses järjekindlalt keeleseadust rikutakse ning pakkus välja, et inspektsioonist võiks teha keeleameti, millel oleks rohkem või...
Swedbank saab uue tegevjuhi oktoobrist
Swedbanki uus tegevjuht Jens Henriksson asub ametisse 1. oktoobril.
Airbnb plaanib börsidebüüti
Ülemaailme kodujagamisteenus Airbnb teatas, et plaanib järgmisel aastal minna avalikult kaubeldavaks. Tegu võib olla 2020. aasta ühe suurima börsidebüüdiga.
BMWs ootab ees hiigelkoondamine
Saksa autotootja BMW kavatseb aastaks 2022 koondada kuni 6000 töökohta, et kulusid kokku hoida.
Eesti aktsiislangetuse mõju? Soomes kukkus suvel alkoholi müük
Soomes vähenes tänavu esimesel poolaastal alkoholi müük, kusjuures eriti nigelad olid müüginumbrid just suvekuudel, selgub uuringufirma Taloustutkimuse andmetest.
Fontes: palgatõusust ilmajäänuid on vaid viiendik
Fontese värske palgauuringu kohaselt tõusis eelmisel ja sel aastal 82 protsendil inimestest kuu põhipalk. Keskmine palgatõus oli seejuures 8,3 protsenti.
Tööandjad hoiatavad: liigkiire alampalga tõus võib inimesed töötuks jätta
Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuhi Arto Aasa sõnul on kahetsusväärne, et ametiühingud loobusid juba saavutatud kokkuleppest tõsta järgmisel aastal alampalka 7 protsendi võrra.
Jaeketid: eestimaise toidu käibemaksu võiks langetada
Jaekaupmeeste hinnangul võiks Eestis kaaluda käibemaksumäära vähendamist kohalikele toidukaupadele.
Soome laenule maksti 0,7 protsenti peale
Soome riik võttis augustis viieaastase lunastamistähtajaga laenu, millele olid investorid nõus peale maksma ja laenuintress oli miinus 0,7 protsenti, teatas põhjanaabrite rahvusringhääling Yle. Soome võlakoormus kasvab pidevalt, aga laenude teeninduskulud järjest kahanevad.
Lõuna-Korea turistid hülgavad massides Jaapanit, lennufirmad tühistavad lende
Jaapanit külastavate Lõuna-Korea turistide arv vähenes augustis mullusega võrreldes 48 protsenti ehk peaaegu poole võrra, sest kaks naaberriiki on mässitud üha teravamaks muutuvasse majanduskonflikti, mille taga on valulik okupatsiooniajalugu.
Eesti panga asepresidendist saab ka finantsinspektsiooni nõukogu liige
Eesti Panga nõukogu otsustas teisipäevasel istungil, et oktoobrist jätkab finantsinspektsiooni nõukogu liikmena Rein Minka ja uueks nõukogu liikmeks saab oktoobrist keskpanga asepresidendi ametisse astuv Maive Rute.
India keelab täielikult e-sigaretid
India valitsus teatas kolmapäeval, et keelab e-sigarettide impordi, müügi ja tootmise.
TransferWise teeniks oma väärtuse tagasi 100 aastaga?
Kui tavaliselt loodavad investorid oma raha ettevõttest tagasi teenida 5-10 aastaga, siis näiteks miljardifirmaks peetavate Eesti juurtega TransferWise'i või Bolti (Taxify) puhul kehtivad teised reeglid.
AirBaltic võidab Eesti reisijate südameid
Läti riikliku lennufirma airBaltic reisijate arv Eestis kasvas tänavu kaheksa kuuga aastavõrdluses 48 protsenti, 430 000 reisijani.
Haiglad tahavad biolisandiga kütuse kasutamise erandit
Eesti Haiglate Liit soovib uue vedelkütuse seaduse täiendamist biolisandiga kütuse kasutamise erandiga haiglatele, et tagada elutähtsa teenuse katkematut osutamist.
Uus Kuressaare lennuhange võib Nordica kõrvale jätta
Maanteeamet võttis Tallinna-Kuressaare lennuliini uuel hankel lennuki vanuse hanketingimustest välja, mis võib  Nordica tütarfirma Regional Jeti hankest kõrvale jätta, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.
Väiketootjad juubeladavad: soodsa aktsiisiga saab varsti pruulida 2,5 korda rohkem õlut
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile seadusemuudatuse, millega saavad väikeõlletootjad järgmisest aastast pruulida aktsiisisoodustusega 2,5 korda rohkem õlut kui praegu.
Sotsiaalkomisjon: kodanikupalk ei ole lähiajal võimalik
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas tänasel istungil kollektiivset pöördumist kodanikupalga asjus ja leidis, et praegu sellist süsteemi Eestis kehtestada ei saa ning otsustas pöördumise tagasi lükata.
Laari avantüür keskpangas läks läbi
Riigikogu rahanduskomisjon otsustas teisipäeval saata Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Laari esitatud nõukogu uue koosseisu kandidaatide nimekirja täiskogule kinnitamiseks, kirjutab ERR.
PPA Haapsalu merepäästeüksuse likvideerimisega kaotaks töö 11 inimest
Täna kohtusid Haapsalus PPA vastutavad ametnikud ja Haapsalu merepäästeüksuse töötajad. Kohtumise teemaks oli Haapsalu merepäästeüksuse võimalik likvideerimine.
TTÜ vastus ettevõtjale: me ei «mõtle välja noortele seksikaid erialasid»
TTÜ õppeprorektor Hendrik Voll kirjutas ERR-is, et ettevõtja Ruth Oltjeri kriitika ülikooli suunal oli skandaalne ega vasta tõele ning ülikool käib üha enam ühte jalga Eesti ettevõtluse vajadustega.
Torm pillutas laiali Pärnu jetisportlaste treeningraja poid
Tormituul ja kõrge veetase pillutasid Raeküla lähedal Pärnu jões paikneva jetisportlaste treeningraja poid laiali.
Naftamagnaat rikastus päevaga kahe miljardi võrra
Miljardärist naftamagnaat Harold Hamm, kelle kontrolli all on kildanaftatootja Continental Resources, kasvatas eilse päevaga oma vara väärtust kahe miljardi dollari võrra.
Autotööstuse hiigelstreigil ei paista lõppu
USA autofirma General Motorsi ja selle streikivate töötajate kõnelused kestsid hiliste öötundideni, kuid streigile need lõppu ei toonud.
Kildanaftatootjate aktsiad hüppasid lakke
Nädalavahetusel toimunud droonirünnak Saudi Araabia naftatöötluskompleksile, mis kõrvaldas turult umbes kuus protsenti päevasest naftatoodangust, pani rallima USA kildanaftatootjate aktsiad. Väiksemate tootjate aktsiad lendasid lausa taevastesse kõrgustesse.
Naftahindade järsk tõus võib saada viimaseks tilgaks majanduskriisi karikasse
Globaalne majanduskasv on mitmete tegurite koosmõjul täielikult maha jahtunud ja paljud majandusanalüütikud räägivad juba avalikult peatselt saabuvast uuest ülemaailmsest majanduskriisist. Droonirünnakud Saudi Araabia naftarajatistele ning selle järelmõjud võivad saada viimaseks tilgaks karikasse.
Klaipedas läks ümber Poola purjekas, üks reisija hukkus, üks on kadunud
Õnnetuse täpseid põhjuseid pole avaldatud, esialgsetel andmetel said jahile saatuslikuks suured tormilained.
Martin Helme peab vajalikuks Euroopa Liidu eelarvereeglite ümbervaatamist
Rahandusministri Martin Helme (EKRE) arvates võiks ümber vaadata Euroopa Liidu (EL) eelarvereegleid ja mida eelarvedefitsiiti arvutades arvesse võetakse.
Taastuvenergia toetusi saavad Eestis enim Soome ja Austraalia osalusega firmad
​Eesti elektrisüsteemi haldur Elering maksis augustis 8,3 miljonit eurot taastuvenergia ja tõhusa koostootmise toetusi.
Prokuratuur jätkab Kärdla sadama suurkelmuse ja -rahapesu vaidlust
Lääne ringkonna prokuratuur teatas, et vaidlustas ringkonnakohtus Kärdla sadama ehituse rahapesu õigeksmõistmise. Nimelt, Pärnu maakohtu kohtunik Piia Jaaksoo tegi augusti lõpus õigeks mõistva kohtuotsuse pikalt veninud Kärdla sadama ehitusega seotud kohtuasjas.
Briti energiahiid müüs osaluse Eesti firmas
Briti energiahiiu BP Plc tütarfirma BP Global Investments Limited müüs 50-protsendilise osaluse Eesti Aviokütuse Teenuse AS-is Nordic Jet Holdingule, teatas tehingut nõustanud advokaadibüroo Cobalt.
Striimingmaailmas käib võidujooks huvitava sisu järele
Maailma teleturg on viimastel aastatel pöörase kiirusega muutunud ning voogedastuse osakaal teletarbimises võtnud otsustavalt suuna üles. Sarnaselt muule maailmale tahavad ka Eesti vaatajad üha enam ise otsustada - mida, millal, mitu korda või kui kaua vaadata, mis tähendab omakorda teravat fooku...
BLRT Grupi tehases valmis uurimislaev Fääri saartele
BLRT Grupi Klaipėda laevaehitustehas Western Baltija Shipbuilding lasi vette Fääri saarte jaoks ehitatud uurimislaeva.
Euroopa keskpangad võtavad Facebooki krüptoraha luubi alla
Facebooki Libra krüptoraha esindajad kohtuvad esmaspäeval 26 Euroopa Liidu liikmesriigi keskpankade ametnikega, et arutada Libra kasutuselevõttu ja sellega kaasnevaid riske.
Suurbritannias varastati 6 miljonit dollarit väärt kullast WC-pott
Suurbritannias varastati Blenheimi paleest 18-karaadisest kullast valmistatud WC-pott.
Erik Orgu firmad teenivad kadestamisväärset kasumit
Ehkki toitumisnõustaja Erik Orgu sattus sel nädalal ekspruutide süüdistuselaviini alla ja suure kella külge pandi tema kringlilembus, võib mees vähemalt oma firmade käekäigu üle rõõmustada. Need tõid talle mullu ligi veerand miljonit eurot puhaskasumit.
Ettevõtja: see, et TTÜs on popim eriala avalik haldus, on katastroof
Eesti keemiatööstusettevõtte Chemi-Pharm ASi asutaja ja juht Ruth Oltjer ütles, et avaliku halduse ja teiste nö seksikate, aga pehmete erialade asemel tuleks noortele õpetada robootikat ja inseneriteadusi.
Toyota arendab autot, mis sõidab igavesti
Jaapani autotootja Toyota töötab projekti kallal, mida võiks pidada ulmevaldkonda kuuluvaks – arendada perpetum mobile ehk igiliikur-auto, mis ei vaja tankimist ega laadimist.
Kreeka tahab võla ennetähtaegselt tagasi maksta
Kreeka taotles reedel euroalalt luba Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) laenude ennetähtaegseks tagasimaksmiseks.
Sõnajalad nõuavad, et politsei nende jälgimise lõpetaks
Tuuleärimeestest vennad Sõnajalad nõuavad, et politsei viiks skandaalsest Aidu tuulepargist kaamerad minema ja lõpetaks nende jälgimise.
Eesti väikelinnades võib saada müstilisi üüritootlusi
Kui Tallinna ja Tartu üüriäris on tavapäraseks aastaseks tootluseks 5-7 protsenti, siis väikelinnades on see kordi suurem. Äärmuslikel juhtudel võib korter ennast aga juba aastaga tagasi teenida.