Oleg Ossinovski tahaks tõsta rongide ja autode kiirusi
Enam kui 15 riigis ärimehena tegutsev Oleg Ossinovski soovitas mõelda reisirongide ja headel maanteedel ka autode piirkiiruse tõstmisele ning leidis, et Rail Baltic on iseenesest hea, kuid ajale jalgu jäänud projekt.
Olerexi omanikud ostsid Tartus endise ööklubi
Olerexi omanikfirma Aqua Marina AS ostis Wipestrex Kinnisvaraarendus OÜ-lt Tartus Turu tänav 21 asuva kinnistu, kus varasemalt on tegutsenud ööklubid Pattaya, Ahi ja Cleo.
Kreml kurtis Vene ärimeeste kohtlemise üle Suurbritannias
Kreml nimetas esmaspäeval oligarh Roman Abramovitši Suurbritaania investoriviisa saamisega seotud raskusi ning Briti parlamendi äsjast raportit vaenulikkuse avalduseks Vene äri vastu.
Inimesed ei julge maksuvaba tulu kasutada
Aasta alguses käivitanud tulumaksureformi mõju majandusele on arvatust tagasihoidlikum ning oodatust rohkem inimesi deklareerib tulu kas oodatust vähem või üldse mitte.
Odavpoe Alko1000 vallutusplaanid said tagasilöögi
Suure suuga Läti viinaralli pioneeri Alko1000 üliambitsioonikas plaan luua Eestisse uus odavpoodide kett sai esimese tagasilöögi, kui nende partnerid ei suutnud poode enam kaubaga varustada. Siiski loodetakse lähikuudel kaks uut kauplust avada.
Leedu valitsus kaalub Kaunase Žalgirisele võla tasumist
Leedu valitsus mõtleb maksta korvpalliklubile Kaunase Žalgiris välja kunagi lubatud kaks miljonit litti ehk 579 000 eurot, ütles peaminister Saulius Skvernelis esmaspäeval.
Estravel ostab reisibüroo Mainor Meelis OÜ
Reisiagentuur Estravel AS on sõlminud lepingu omandamaks täisosaluse reisikorralduse ettevõttes Mainor Meelis OÜ.
PRFoodsi esimese kvartali käive kasvas aastaga üle saja protsendi
Kalafirma PRFoods esimese kvartali käive kasvas aastaga 115,3 protsenti 22,7 miljoni euroni, esimese kvartali puhaskahjum vähenes aastaga 300 000 eurole.
Huvitav teada: kui palju raha peaks sul olema, et sind Ameerikas rikkaks peetaks?
Värskest Ameerika Ühendriikides läbi viidud uuringust selgus, et ameeriklased peavad rikkaks inimesi, kellele kuuluva vara väärtus on üle kahe miljoni euro.
Tuletame meelde: mis asjaoludel sai Joona Saluveer riikliku postifirma juhiks?
Täna andis riikliku postifirma Omniva nõukogu teada, et on napilt aasta pärast ametisse nimetamist otsustanud lõpetada töösuhte ettevõtte juhi Joona Saluveeriga. Postimees meenutab, mis asjaolude Saluveer eelmisel aastal ettevõtte pikaajalise juhi Aavo Kärmase välja vahetas.
Äri ajamine Dubais läheb lihtsamaks: valitsus lubab välismaalastel ettevõtete täisosalust omada
Araabia Ühendemiraadid (AÜE) teatasid plaanist lubada välismaalastele ettevõtete täisosaluse omamist ning pakkuda oskustöölistele ning nende peredele 10-aastast elamisluba.
Lõunanaabrite lennuäri õitseb: airBalticu reisijate arv aina kasvab
2018. aasta esimese nelja kuuga lendas airBalticuga 1 065 664 reisijat, mis on 22 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.
Gemius sulgeb Eesti kontori
Kesk- ja Ida Euroopa internetiuuringute agentuur Gemius sulgeb alates juunist oma Eesti esinduse, teatas Gemius Eesti juht Ülle Marie Kalda.
Küünlatootja Hansa Candle langes mullu 337 000-eurosesse kahjumisse
Küünlatootja AS Hansa Candle müügitulu vähenes mullu 8,8 protsenti 14,8 miljonile eurole ning ettevõte langes tunamullusest 436 000-eurosest kasumist 337 000-eurosesse kahjumisse.
Ryanairi aastakasum kasvas hoolimata tuhandetest tühistatud lendudest
Iiri odavlennufirma Ryanairi kasum kasvas märtsis lõppenud majandusaastal kümme protsenti 1,4 miljardi euroni, hoolimata tuhandete lendude tühistamisest seoses segadusega pilootide töögraafikus.
Kaubandusettevõtted pakuvad suvetööd enam kui tuhandele noorele
Eesti kaubandusettevõtted otsivad suveks lisatööjõudu ja töökohti on enam kui tuhandele inimesele, selgus Eesti Kaupmeeste Liidu liikmete seas läbi viidud küsitlusest.
Tallink võitis Aasia suurimal turismimessil Hiina turismiauhinna
Tallink võitis Aasia suurimal turismimessil Shanghais Hiina turismiauhinna CTW Chinese Tourist Welcome Award innovatsioonikategooria kuldtaseme, millega tunnustati ettevõtte panust Tallinki ja Silja Line’i laevadel Hiina turistide teeninduskvaliteedi arendamisse.
Töötukassa hiigelreservid suunatakse töötajate koolitamisesse
Töötukassa reserv ulatub sel aastal 760 miljoni euroni ehk reservis on juba neli korda rohkem raha, kui oli viimase majanduskriisi eel.
Creative Mobile’i looja Funtikov räägib suhtlemispidude piinadest
Creative Mobile’i looja ja juht Vladimir Funtikov tunnistas, et iga kord enne mõnele konverentsile või muule üritusele minekut peab ta sisimas maha võitluse.
Hiina ja USA loobumine kaubandussõjast saatis Aasia aktsiad tõusuteele
Pärast seda, kui USA rahandusminister Steven Mnuchin ja Hiina asepeaminister Liu He leppisid laupäeval toimunud läbirääkimistel kokku, et lõpetavad üksteise kaubandussõja ja tariifidega ähvardamise, läksid tõusuteele ka aktsiaturud.
Tallinna börsi IPOde head, halvad ja inetud
Alates Eesti Telekomi börsileminekust 1999. aasta veebruaris on investorid näinud paremaid ja halvemaid aktsiate avalikke esmaemissioone ehk IPOsid, pikema aja peale on uued börsiettevõtted toonud pigem pettumuse.
Millises linnas on kõige kallim uusi maju ehitada?
Maailma kalleim linn uute hoonete püstitamiseks on New York, kirjutab BusinessInsider.
Ministeerium vastas «Kodutunde» tegijatele: töötame iga päev, et liikluses ohutum oleks
Pärast «Kodutunde» saatejuhi Signe Lahteina surma saatis saate produtsent Kristi Nilov valitsusele kurja kirja, kus kritiseeris meie liiklusohutust ja küsis, kui palju inimesi peab Tallinn-Tartu maanteel veel surema. Kuu aega hiljem ministeerium vastas talle.
GRAAFIKUD Vaata, mis on Eestis viimaste aastatega juhtunud interneti kasutamisega
Kuigi internet tundub juba aastaid olevat igal pool meie ümber, tuleb nii interneti kui selle läbi pakutavate teenuste kasutajaid järjest juurde.
Kellele ja kui palju peaks jätma jootraha?
Pärast mõnusat õhtusööki on üsna ebameeldiv seltskonnaga üheskoos lauda toodud arve kohal arutada, palju ometigi oleks viisakas tippi jätta, kirjutab BusinessInsider.
Küberründe oht on järjest suurem
Küberkuritegevuse riski suurenemisega tasub ettevõtjatel rohkem mõelda ka selle maandamise võimalustele, kirjutab küberkindlustuse ekspert Helen Evert Äripäevas.
Ameerika sanktsioonid toovad Venemaale uue languse
Ameerika Ühendriikide majandussanktsioonide karmistamine tänavu kevadel kärbib agressiivse välispoliitika tõttu lääneriikide surve alla sattunud Venemaa tänavust majanduskasvu silmaga nähtavalt, kirjutas Lenta.
Suurettevõtja abikaasa ehitas endale salaja maakodu
Standardi omaniku Enn Veskimägi abikaasa Heli ehitas ihaldatud kohta endale maakodu mehele ütlemata.
Uus hinnarekord: pudel viskit müüdi rohkem kui miljoni dollari eest
Reedel müüdi Hong Kongis oksjonil veidi rohkem kui miljoni dollari eest maha haruldane 60-aastane viski Macallan.
Vene värvitootja: Eesti ettevõtjad on kosmos!
Eile Narva-Jõesuus Eesti-Vene majandusfoorumil kiitis Venemaal Gatšinas asuva värvitehase Primatek juht Valeri Jefimov oma esinemises Eesti ettevõtjate suhtumist, vahendab Äripäev.
Transferwise’i asutaja: Eesti ärimeestel on automüüja suhtumine, et tõmbame kliendile mütsi pähe
Rahvusvahelise tehnoloogiafirma Transferwise’i asutaja Taavet Hinrikuse sõnul teeb teda Eesti puhul kurvaks see, et siin on endiselt ärimehi, kelle hulgas valitseb automüüja mentaliteet: tõmmata oma klientidel nahk üle kõrvade.
Raju bitcoini-pidu: paljad naised, šampanja ja kokaiin
Mai keskel toimus New Yorgis järjekordne suur krüptovaluutade konverents Consensus. Selle järelpidu ühes Manhattani ööklubis oli päris raju, kirjeldab BusinessInsider.
GALERII Kes on kõige rikkam kuningas?
Ajal, kui kogu läänemaailm on ärevuses kuningliku pulma pärast, on hea üle vaadata, kui rikkad üldse on tänapäeva kuninglikud perekonnad.
Porsche kutsub Euroopas tagasi 60 000 autot
Saksa ametivõimud käskisid seoses emissiooninäitude manipuleerimisega Porschel Euroopas tagasi kutsuda pea 60 000 sõidukit.
Putin: Venemaa jätkab gaasitarneid läbi Ukraina
Vene president Vladimir Putin ütles reedel, et Moskva kavatseb hoolimata torujuhtme Nord Stream 2 rajamisest Läänemere põhja jätkata gaasitarneid läbi Ukraina.
Noorte võidukas äriidee: seade, mis määrab auto tehnilise rikke heli järgi
Täna toimus Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede võistlus Kaleidoskoop, mille võitis tiim CatZam, kelle idee on luua seade, mis saab auto heli järgi aru, kui midagi on valesti.
Uuring: traditsiooniline haridussüsteem vähendab inimeste loovust 20 protsenti
Ettevõtluskõrgkooli Mainor külalisõppejõu Kathryn Penaluna sõnul näitavad uuringud, et looval mõtlemisel on tänapäeva majanduses oluline roll ja traditsiooniline haridussüsteem vähendab inimeste loovust keskmiselt üks protsent iga aasta kohta.
Lennukikütuse hinnatõus veel piletihindades ei kajastu
Koos toornafta hinnatõusuga viimase aasta jooksul on kerkinud ka lennukikütuse hind. Maikuus on lennukikütuse hinnad Euroopas olnud üle 50 protsendi kõrgemad kui aasta tagasi, kirjutab ERR.
Aasta juhiks valiti Circle K Eesti juht Kai Realo
Pärnu Juhtimiskonverentsil valiti aasta parimaks juhiks Circle K Eesti peadirektor Kai Realo.
Galerii: Cardo Remmel saadetakse täna viimsele teekonnale
11. mail surnud kunagine Pärnu linnavolikogu esimees ja mitme ettevõtte juhina töötanud Cardo Remmel saadetakse täna Tallinna Kaarli kirikus viimsele teekonnale.
Mitte keegi ei taha osta India riiklikku lennufirmat
India valitsus pani möödunud aastal müüki 76 protsenti riiklikust lennufirmast Air India, et vähendada juba aastaid kahjumis olnud ettevõttesse minevat maksumaksja raha, kuid ostjaid pole siiani välja ilmunud.
EVR Cargo taastub kehvast aastast
Kui möödunud aastal kujunes raudteefirma EVR Cargo kahjumiks üle miljonit euro, siis selle aasta esimese nelja kuu puhaskasum on ligi kaks miljonit eurot.
VIDEO Täna selgub Eesti parim juht
Täna keskpäeval avalikustatakse Pärnu Juhtimiskonverentsil aasta parim juht.
Aprilli elektritoodang tegi aastaga märkimisväärse kasvu
Eestis toodeti aprillis 12 protsenti rohkem elektrit kui möödunud aastal, kokku oli sisemaine toodang 996 gigavatt-tundi. Tarbimine kasvas aastases võrdluses ühe protsendi võrra 699 gigavatt-tunnini.
Hiina tahab osta uskumatu 200 miljardi eest USA kaupu
USA ametnike sõnul on Hiina lubanud osta heade suhete märgiks ja kaubandussõja vältimiseks üle 200 miljardi dollari väärtuses USA kaupu, et vähendada kahe riigi vahelist kauplemise ebavõrdust.
Tallink plaanib maksta dividendideks 20,1 miljonit eurot
Tallink teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta eelmise aasta 46,5 miljoni euro suurusest kasumist dividendideks 20,1 miljonit eurot ehk 0,03 eurot aktsia kohta.
Esimeses kvartalis tegid ettevõtted eraravikindlustuse 1288 töötajale
Tänavu jõustus erisoodustusmaksu vabastus töötajate tervise edendamiseks, mille tulemusel sõlmisid ettevõtted esimeses kvartalis ravikindlustuslepinguid 1288 töötajale. Kõige rohkem on valitud kindlustuskaitseks eriarstiabi ja hambaravi kulusid.
Sõõrumaa turvafirma paneb taksojuhid enda kasuks tööle
Urmas Sõõrumaale kuuluv turvafirma USS ajas turuliidril G4Sil harja punaseks, hakates klientide jahil linna peal tiirutavaid taksojuhte kulude kokkuhoiu nimel patrullekipaažide turvameesteks palkama.
Tulevane astronaut? «Rakett 69» võitja jättis füüsika ja astus sõjakooli
Karl Reinkubjase elus on füüsika juba pikemat aega esiplaanil olnud – ta on seda õppinud Tartu Ülikoolis, võitnud Eesti populaarseima teadusvõistluse «Rakett 69» ning töötanud ESTcube’is projektijuhi kohal. Mis pani aga lootustandva noore füüsiku korrapealt meelt muutma, sõjakooli astuma ja astro...
Otsepilt Tartu Ülikooli demopäevalt: teadlaste liftikõned ja noorte äriideed
18. mail peetakse Tartu Ülikoolis demopäeva, mille ettekannetest teeb otseülekande ka Postimees. Lisaks tuuakse vaatajateni Tartu Ülikooli teadlaste 3-minutilised liftikõned ning Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistluse Kaleidoskoopi finaal.