Meelis Milder sai pankroti veerel olevast Baltikast pea 200 000 eurose lahkumishüvituse
26. juunil lahkunud Baltika endine tegevjuht Meelis Milder sai lahkumishüvitiseks 198 000 eurot, selgub ettevõtte teise kvartali majandusaruandest.
Heiti Kender: anonüümsust ja privaatsust pole olemas
Alustagem mõistetest: anonüümne tähendab, et nimi pole teada. Privaatsus tähendab seda, et ei jälgita ega segata teiste poolt. Nii esimest kui teist lubavad kõik veebilehed mida te külastate, nõudes teil nõustumist uue andmekaitseseaduse rakendusega, milles annata loa oma andmeid töödelda. Aastal...
Õllebuumi lõpp? Hiiumaa Pruulikoda läks pankrotti
Pärnu maakohtu Kärdla kohtumaja kuulutas neljapäeval välja Hiiumaa Pruulikoja pankroti.
Danske ägab: Eesti rahapesu tõttu lahkuvad kliendid suure kiirusega ja hulgakaupa
Danske Banki puhaskasum kukkus esimesel poolaastal 24 protsentdi võrra, 7 miljardile Taani kroonile ehk 937,4 miljardile eurole. Eesti rahapesuskandaali tõttu on pank kaotanud poole aastaga koduturul 13 600 klienti, mis moodustab protsendi Taani klientidest.
Netflixil oli must kvartal
Filmide voogedastuskompanii Netflix aktsia hind läks eile järelkauplemisel vabalangusesse pärast seda, kui ettevõte teatas, et eelmises kvartalis langes esimest korda viimase kümnendi jooksul maksvate USA klientide arv.
Ametnik: G7 lubas krüptovaluutade osas kiiresti tegutseda
Juhtivate tööstusriikide ühendus G7 on mures Facebooki plaanitava krüptovaluuta libra pärast ja seitse riiki on ühel meelel vajaduses kiiresti tegutseda, ütles ametnik kolmapäeval.
Siseministeerium tõmbab alltöövõtjad liistule
Mart Helme plaan karmistada lühiajaliselt Eestis töötavate välismaalaste palkamist tekitas ehitussektoris palju segadust, sest turuosalistelt arvamust ei küsitud.
Swedbank vähendab dividende kolmandiku võrra
Eesti suurima panga emafirma Swedbank AB on mõistnud, et rahapesukahtlustest tulenevad riskid on nii suured, et ei suuda enam täita oma eesmärki pakkuda investoritele suurimat dividendi väljamakse suhet (kasumiga võrreldes) Põhjamaade pankade seas.
Prantsusmaa lubas jõustada digimaksu USA survest hoolimata
Prantsusmaa lubas kolmapäeval USA survest hoolimata kehtestada ühepoolse digimaksu tehnoloogiahiidudele, kuid rõhutas, et ainus võimalus tüli lahendada on sõlmida selliste firmade maksustamiseks rahvusvaheline lepe.
Euroala pankades suurpuhastus – hapude laenude maht on kahanenud poole võrra
Euroopa pankades on toimunud viimastel aastatel korralik Augeiase tallide puhastamine. Võlakriisi ajaga on ära müüdud peaaegu pool pankade bilanssides olevad hapud laenud. Halb uudis on aga see, et pooled halvad laenud on alles.
Galerii: Wall Streetil vedeles ühetonnine kuldmünt
Austraalia kuldmüntide ja -plaatide tootja Perth Minti tegevjuht Richard Hayes jättis teisipäeval Manhattanile vedelema 45 miljonit dollarit maksva kuldmündi.
Kaks Muhu Väina regati jahti sõitsid Linnusitamaal kividele
Meeskonnad tegelevad jahtide kividelt lahti aitamisega, inimesed vigastada ei saanud. Jahtide kahjustused ei ole esialgsetel andmetel ohtlikud.
Tööandjad: välistööjõuga skeemitamine pole Eesti tööturu suurim probleem
Tööandjate Keskliidu tegevjuhi, varem riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kuulunud Arto Aasa sõnul pole välistööjõuga skeemitamine Eesti tööturu suurim probleem ning valitsus võiks pigem pakkuda lahendusi tööjõukriisi leevendamiseks.
Revali merekool koolitab AIDA kruiisilaevade meeskonnaliikmeid
Kuni kruiisituristid Tallinna vanalinnas jalutavad või ostlevad, tegeleb laevapere järgmiseks reisiks valmistumisega. Üheks tegevustest võib olla ka meeskonna täienduskoolitus.
Eesti firma plaanib Leetu 180 miljoni eurost bioetanooli tehast
Austria investorite suurosalusega Eestis registreeritud firma Baltic Bioethanol plaanib Leedu Kedainiai vabamajandustsooni rajada 180 miljonit eurot maksva bioetanoolitehase, vahendab Leedu ärileht Verslo Žinios.
Swedbank alandab dividende, aktsia korralikus languses
Swedbanki aktsia alustas tänast kauplemispäeva ilusa kukkumisega, sest pank otsustas alandada väljamakstavat dividendimäära.
Leedus muudeti Läti eeskujul palga avalikustamine tööpakkumise juures kohustuslikuks
Leedu parlament võttis möödunud nädalal vastu tööseadustiku muudatuse, mis kohustab tööandjaid avaldama tööpakkumiste juures palgavahemiku. Ühtlasi sai seega Eestist ainus Balti riik, kus pakutava palga avalikustamine ei ole kohustuslik.
Swedbank teenis Eestis poole aastaga ligi 100 miljonit
Swedbank Eesti esimese poolaasta puhaskasum langes mullusega võrreldes 0,9 protsenti 97,4 miljonile eurole, langus tulenes kõrgematest kuludest ja laenukahjumitest.
Muhu Väina regati 3. päeva suur galerii
Muhu Väina regati kolmas võistluspäev kulges tuulevaikuse tähe all.
Londoni parimaks valitud eestlane tahab vallutada maailma
Londonis aasta ettevõtja karika pihku saanud Norris Koppel rääkis intervjuus Postimehele, et plaanib oma pangandusidu Monese aasta jooksul viia veel kuute riiki ning hakata andma laenu.
Eesti Pank: ettevõtete omakapitali kasv on aeglustunud
Keskpanga teatel on Eesti ettevõtete omakapitali kasv viimase poolteise aastaga aeglustunud.
Ilveste konsultatsioonifirma kukkus kahjumisse
Toomas Hendrik Ilvese ja Ieva Ilvese konsultatsioonifirma lõpetas eelmise majandusaasta 14 288 euroses kahjumis. Veel aasta varem teenis ettevõtte üle 100 000 euro suuruse kasumi.
Eesti pankade kiire kasv ja tihe rebimine
Esimesi poolaasta tulemusi vaadates selgub, et Eesti kapitalil põhinevad pangad kasvavad kiiresti. Kui börsil noteeritud LHV kasvu toetab tugevalt Danske laenuportfelli ost, siis börsile pürgiv Coop Pank kasvab kiiresti väljastatavate laenude toel.
HKScan ei välista koostööd Soormi ja Tuviga
Oma eksjuhtidelt Teet Soormilt ja Mati Tuvilt kohtu kaudu miljoneid nõutanud HKScan otsustas mai lõpus pealtvaatajate üllatuseks oma vaenlastega hoopis kohtuvälise kokkuleppe sõlmida. Eile aga ütles HKScan Estonia juht Anne Mere, et ettevõte ei kavatse endisi juhte küll palgale võtta, kuid võimal...
Muhu Väina 2. päeva suur galerii
Muhu Väina regati teine võistluspäev hakkab lõppema. Jahid kogunevad Kuivastu sadamas, võitjad on selgunud ning rahulikumad seilajad alles lähenevad finišile.
Hugo Osula firma kasum kukkus kivina
Hugo Osulale kuuluva transpordikontserni Mootor Grupp AS konsolideeritud käive vähenes möödunud aastal 1 protsendi võrra 50,1 miljonile eurole, puhaskasum kukkus 75 protsenti 1,2 miljonile eurole.
Eda-Ines Etti valus kogemus pani ta raha koguma
Laulja ja saatejuht Eda-Ines Etti rääkis nädalavahetusel toimunud investeerimisfestivalil, et ta ei ole klassikalises mõttes investeerija ja suurt portfelli tal ei ole ning natuke raha on tal kinnisvaras, kuid enamik seisab lihtsalt rahas, vahendas Äripäev.
Baltika üllatas jälle: aktsiate pakkumine lükkus edasi
Baltika lükkas aktsiate pakkumise alguse ühe päeva võrra edasi, sest ei saanud prospekti õigeks ajaks valmis.
Eesti ärimees valiti Londoni parimaks
Monese asutaja ja juht Norris Koppel nimetati EY aasta ettevõtjaks Londoni ja Kagu-Inglismaa regioonis.
Mootor Grupp kaebab riigi kohtusse
Kuna majandus- ja taristuminister Taavi Aas keeldus vastuses AS-i Mootor Grupp 5. juuni avaldusele tasuta vedamise kohustuse täitmise eest hüvitise määramisest, pöördub Mootor Grupp õiguse saamiseks kohtusse, sest majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei ole ettevõtte hinnangul sisuliselt ava...
Leht: Huawei kavandab suuri koondamisi USAs
Hiina telekomihiid Huawei, mille suhtes Washington rakendas sanktsioone seoses murega kompanii seotusest Hiina valitsusega, kavandab oma personali märkimisväärset vähendamist Ühendriikides, kirjutas ajaleht The Wall Street Journal.
Nafta hind ei pruugi niipea tõusta piisavalt kõrgele põlevkiviõli tehase ehitamiseks
Täpselt viis aastat tagasi rõõmustas toonane peaminister Taavi Rõivas koos oma parlamendisaadikust sõbra, Eesti Energia nõukogu liikme Kalle Pallinguga sotsiaalmeedias selle üle, et Brenti toornafta hind tõusis üheksa kuu kõrgeimale tasemele, mis oli hea uudis põlevkiviõli tootjatele.
Tiina Mõisa investeerimisfirma sai suure kahjumi
Ühe Eesti kolmest rikkaimast naisest, Tiina Mõisa investeerimisfirma Genteel sai eelmisel aastal 1,4 miljonit eurot kahjumit võrrelduna enam kui 400 000 eurose kasumiga 2017. aastal.
Maailma suurim teemandikaevandus suletakse
Kaevanduskompanii Rio Tinto sulgeb Lääne-Austraalias asuva teemandikaevanduse Argyle, mis on maailma suurim teemanditoodangu mahu järgi, aga ka kuulus kõige kallimate, roosade teemantide poolest.
Tänavuse Muhu Väina regati kolm esimest finišeerijat olid Venemaa jahid
62. Muhu Väina regatil sõidetakse täna esimene võistlussõit Kärdlast Haapsallu. Kolm esimest finišiliini ületanud jahti olid pärit Venemaalt ning võistlesid omaette arvestuses.
Väikeõlletootja: alkoholi asemel oleks valitsus võinud langetada kütuseaktsiisi
Väikeõlletootja Õllenaut juht Urmas Roots rääkis, et kuigi aktsiisilangetus puudutab tootjat küll otseselt, siis oleks ta pigem kirjutanud alla kütuseaktsiisi langetusele, millest oleks võitnud nii õlletootja, kui terve Eesti majandus tervikuna.
GALERII: Ärigigandid pidasid suvepäevi
Lõppenus nädalal toimus USA Idaho osariigis asuvas Päikeseorus (Sun Valley) väikese investeerimispanga Allen & Co iga-aastane nädal aega kestev eksklusiivne meediakonverents. Tegemist on erakordselt prominentse osavõtjaskonnaga sündmusega, mistõttu The New Yorkeri ajakirjanik Ken Auletta nimetas ...
GRAAFIK: Eestil pole enam miljardifirmasid
Kui 2011. aastal oli Eestil tervelt kaks ettevõtet, mille käive oli üle miljardi euro, siis tänaseks pole neid järel mitte ühtegi.
Muhu Väina regatt 2019 sai Kärdlas ametlikult avatud
Kärdla sadamas toimunud pidulikul regati avaüritusel ütles purjetajatele tervitussõnad teele kaasa Hiiu vallavanem Reili Rand.
Muhu väina blogi: regati tulemused, elu purjekal ja palju muud huvitavat
Sellel aasta Väinal edastame Postimehe veebis Muhu Väina blogi. Eesti on mereriik ja selle blogi eesmärk on, et lugejad saaksid osa purjetamisest kui elustiilist.
Eesti rikkaima naise dividendisadu on üsna kokku kuivanud
Eesti rikkaima naise transiidifirma Transgroup Investi kaasomanik Tatjana Liksutova on võtnud ettevõttest dividendidena miljoneid eurosid, kuid samal ajal on summad igal aastal kahanenud. Eelmisel aastane dividend jäi alla poole miljoni euro.
Mercedeste tootja on suures hädas
Saksamaa autotootja Daimler on suures hädas ning andis sel aastal juba neljanda kasumihoiatuse, pärast seda kui oli sunnitud tegema mahakandmisi seoses diiselmootorite emissioonäitajate manipuleerimise suhtes tehtud uurimisega.
Otsus tehtud: Facebook saab hiigeltrahvi
USA tarbijakaitsekomisjon on nõustumas minema kokkuleppele Facebookiga viie miljardi dollari suuruses trahvi osas, mis on tulemuseks kaua kestnud uurimisele Facebooki privaatsusnõuete eiramise suhtes.
Kes tahab saada triljonifirmaks?
Automüüja: riik peaks toetama elektriautode ostmist
Renault ja Dacia edasimüüja City Motorsi tegevjuhi Jaanus-Peeter Palmi sõnul tuleks Eesti valitsusel hakata toetama elektriautode ostmist. Vastasel juhul ei suuda me Euroopa Liidu kliima- ja keskkonnaeesmärke mitte mingil juhul täita.
Eerik-Niiles Krossi kahjumis ettevõte pole mitu aastat aruannet esitanud
Riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi (Reformierakond) kahjumis ettevõte, mis peab Kõue mõisa, on jätnud kaks aastat järjest majandusaasta aruande esitamata, kirjutab ERR.
Nordica reisijate arv langes aastaga kolmandiku võrra
Nordica vedas teises kvartalis ligi 143 000 reisijat, mida on 30 protsenti vähem kui mullu samal ajal.
Kütusehinnad tõusid Balti pealinnadest nädalaga enim Tallinnas
Circle K reedesest hinnavõrdlusest selgub, et nädalaga tõusid Baltimaade pealinnadest kütusehinnad kõige rohkem Tallinnas.
Trump: krüptoraha pole mingi raha
USA president Donald Trump kritiseeris Twitteris krüptovaluutasid nagu Bitcoin ja Facebooki uus Libra ning soovitas krüptoettevõtetel hakata hoopis regulatsioonidele alluvateks pankadeks.
SEB teenis Eestis poole aastaga üle 50 miljoni euro kasumit
SEB Eesti üksused lõpetasid 2019. aasta esimese poolaasta 50,6 miljoni euro suuruse kasumiga. 2018. aasta esimese poolaasta lõpetas SEB 30,6 miljoni euro suuruse kasumiga, teatas pank.