Vene majandusleht: Eesti sadama omanik veab oligarhi huvides Ukrainasse kivisütt
Paldiski põhjasadama kaasomaniku Aleksei Tšuletsi ettevõte NT Marine sai loa vedada detsembris Venemaalt Ukrainasse enam kui 600 000 tonni kivisütt, mis moodustab ligi poole kogu Vene söetarnest naaberriiki, vahendab Vene majandusuudiste kanal RBK.
Swedbanki tegevjuht: me pole eestlaste vastu usaldust kaotanud
Täna Eesti Panga ja finantsinspektsiooni esindajatega kohtunud Swedbanki tegevjuhi Jens Henrikssoni sõnul pole pank eestlaste vastu usaldust kaotanud ning suurpuhastus käib kogu panga juhtimisstruktuurides, ütles ta ERRile.
SEB: väliskaubanduse tulevik on hämar
SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori sõnul on Eesti tööstusettevõtete majanduslik kindlustunne just uute eksporttellimuste nappuse tõttu langenud viimase 10 aasta kõige madalamale tasemele.
Ökonomist: Brexit võib võtta protsendi Eesti SKP-st
Eesti Panga vanemökonomisti Natalja Viilmanni hinnangul võib järsu ehk ilma lepinguteta Brexiti stsenaariumi puhul mõju Eesti majandusele ulatuda kuni 1 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP).
Korraldajad kinnitasid järgmise aasta Muhu Väina regati marsruudi
Jahtklubide Liidu avamerepurjetamise toimkond ja Muhu Väina regati korraldajad kinnitasid järgmisel aastal 63. korda toimuva võistluse marsruudi.
Johnsoni suurvõit viis Londoni börsi tõusule
Briti konservatiivse peaministri Boris Johnsoni suur valimisvõit viis Londoni börsi ja naela reedel tõusule.
Harjumaa edu ülejäänud riigi ees väheneb
Möödunud aastal loodi 65 protsenti Eesti majanduse lisandväärtusest Harjumaal, maakonna edu on aga ülejäänud riigi ees vähenema hakanud.
Euroopa mõjuvõimsaim pankur tahab olla tark öökull, mitte tuvi ega pistrik
Euroopa Keskpanga (EKB) uus juht Christine Lagarde ütles neljapäeval, et ei eelista ühte rahapoliitilist lähenemist teisele, vaid tahab teha euroala jaoks mõistlikke otsuseid.
Läti keskpank sai uue presidendi
Läti seim kinnitas neljapäeval keskpanga presidendi ametisse Mārtiņš Kazāksi, tema poolt hääletas 76 saadikut.
Euroliit mõtleb sundida rekkamehi kodus käima
Euroopa Liit tahab kohustada veoettevõtteid looma taolisi töögraafikuid, et rekkamehed pääseksid koju vähemalt iga kaheksa nädala tagant, selgus neljapäeva hommikul Euroopa Parlamendi ja eesistujariigi Soome sõlmitud kokkuleppest, ütlesid allikad BNS-ile Brüsselist.
Tallinna Postimees kolib Tartu maanteele
Postimees Grupp kolib lähiajal oma Tallinna ärid kokku Fahle Parki, Tartu maantee 80.
Saudi Araabia naftahiid tegi esimesel börsipäeval võimsa tõusu
Saudi Araabia naftamonopoli Aramco aktsia, kerkis Saudi Araabia  börsil (Tadawul) esimesel kauplemispäeval kümme protsenti kergitades ettevõtte väärtuse 1,88 triljonit dollarini.
Coop Pank sai Kogerilt valusad triibulised
Esmaspäeval kirjutas Postimees, et endise suurettevõtja Andres Kogeri hingusele läinud puitmajaärist on maha jäänud vihased töötajad, kes nõuavad saamata jäänud palka, ja tüssatud partnerid, kes süüdistavad ärimeest skeemitamises.
Kohtutäitur langetas taas võlgade katteks müüdava laeva hinda
Kohtutäitur Risto Sepp jätkab suulisel enampakkumisel Antigua ja Barbuda ettevõttele Agot Shipping Ltd kuuluva laeva müümist, langetades võrreldes kuu aega varasema ajaga alghinda 50 000 euro võrra 150 000 eurole.
Coop Pank tõi Tallinna börsile ligi 4600 uut investorit
Coop Panga börsiletulekuga on Tallinna börsil suurenenud Eesti investorite arv paari nädalaga ligi 4600 inimese võrra.
Politsei ja maksuamet tahavad jälgida ehitaja igat sammu
Maksuamet, politsei ja tööinspektsioon tahavad võidelda ehitussektori käibemaksupettuste, ebaseadusliku võõrtööjõu kasutamise ja ümbrikupalga maksmise vastu, kirjutab Äripäev.
Riigikogu kiitis heaks tulumaksuseaduse muudatused
Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse muudatused, mis puudutavad eelkõige sünnitus- ja koondamishüvitisi, toetusi lasterikastele peredele ning täiendavat maksuvaba tulu alates kolmandast lapsest; samuti lahendatakse seadusega kolmandate riikidega seotud maksustamise ebakõlad.
Õppejõud: keegi peab vilet puhuma, kui Eesti pankurid tanki pannakse
Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõu Janus Paurmani sõnul näitavad märgid, et Põhjamaade pangad üritavad eestlasi patuoinasteks teha, mistõttu peaksid Swedbanki suurpuhastuse järel ametist vabastatud eestlased suu puhtaks rääkima.
Üllatav: eestiagsed korterid on uusarendustest pisut kallimadki
Kui analüüsida Maa-ametis fikseeritud novembrikuiseid korteriomandite tehingud hoone esmakasutusaasta järgi, siis selgub, et Tallinnas on eestiaegsed elupinnad uutega samas hinnaklassis või isegi pisut kallimad.
Seljakotti mahtuv autopesula tahab kaasata miljonit eurot
Mobiilne autopesu idufirma UpSteam tahab kaasata kuni miljon eurot, et laieneda poolteise aasta jooksul Norra, Poola ja Saksamaa turgudele.
Remonditud Vilsandi tuletorn ootab külastajatele avamiseks kohalike initsiatiivi
Novembri lõpus anti Veeteede Ametile üle värskelt renoveeritud Vilsandi tuletorn. Kokkuleppeid torni avamiseks külastajatele pole veel sõlmitud ning amet otsib huvilisi, kellega koostöös tuletorn turistidele avada.
Kes ostsid enim Coop Panga aktsiaid?
Coop Panga aktsiaraamatust selgub, et märkimisel olid aktiivsed elamislubade afäärist tuttav Nikolai Stelmach, suurärimees Neinar Seli, aga ka Cleveroni kaasomanik Peep Kuld ja Astlanda ehituse omanikke Olaf Herman.
Majandusarengu komisjon arutas laevade Eesti lipu alla toomist
Valitsuse majandusarengu komisjon sai ülevaate meremajanduse kitsaskohtadest, mis takistavad laevade Eesti lipu alla tulemist.
Eesti suurim munaäri haudub aastaid kahjumis
Eesti suurima munatootja Dava Foods Estonia AS on viimased neli aastat kahjumis olnud. Tänavu märtsis räsis firmat ka salmonellabakter, mis pühkis munadepühade toodangust viiendiku.
Eesti automüüja liigub ühe soomlase käest teise kätte
Konkurentsiamet andis teisipäeval Bassadone Automotive Nordic kontserni kuuluvale Soome Auto-Bon Oy-le loa osta Balti riikides Citroëni ja Eestis Honda sõidukite müügi ja hooldusega tegeleva Veho Eesti AS-i.
BLRT saadab Anastassia Kovalenkole kohtutäituri kaela
Tööstuskontsern ja Eesti üks suuremaid ettevõtteid BLRT Grupp saadab Anastassia Kovalenkole kaela kohtutäituri, kuna viimane keeldub ümber lükkama meedias esitatud valeväiteid.
Lukašenko pelgab tubakahinna tõusu
Valgevene president Aleksandr Lukašenko nõuab, et maksuseaduste ühtlustamisel Venemaaga ei lubataks ülemäära tõsta tubakaaktsiisi.
Kärakamüük õitseb, aga aktsiise tuleb vähem
Ehkki õlle, viina ja veini müük jätkas oktoobris kasvamist, voolas alkoholiaktsiisi riigi maksupotti vähem kui varem.
Riiklik parvlaevafirma sihib reisijate rekordit
Riigile kuuluv parvlaevafirma TS Laevad teenindas novembris 134 872 reisijat, mida on 0,6 protsendi ehk 789 reisija võrra enam kui mullu novembris.
Suri legendaarne Moskva linnapea
Suri legendaarne Moskva linnapea Juri Lužkov, teatas interfax toetudes lähedalseisvatele allikatele.
Ministri allkiri vabastas põlevkivituha ohtlike jäätmete nimekirjast
Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas määruse, millega põlevkivituhk vabaneb ohtliku jäätme märgistusest.
Eesti börsifirma pikaaegne juht paneb ameti maha
ASi Harju Elekter juhatuse esimees Andres Allikmäe paneb tippjuhi ameti maha ja liigub alates järgmise aasta maist firma äriarenduse juhi ametikohale.
Tilgu merepääste seltsi uus päästelaev läbis vastuvõtukatsetused
Tilgu Merepääste Seltsi ja paadifirma Veega Grupp esindajad testisid täna Pirital spetsiaalselt Tilgu päästjatele ehitatud merepäästepaati Larsen B 920 PRO.
EASi uus juht: peame teiste organisatsioonidega koostööd parendama
Ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) juhina alustas täna tööd Peeter Raudsepp. Tema sõnul EAS ei saa ainukesena ettevõtteid aidata ning selleks vajab EAS paremat koostööd teiste organisatsioonidega.
Toivo Asmer: metanoolitehas pole rahapesuprojekt
Eestisse planeeritava metanoolitehase kohalik eestvedaja, ettevõtja ja endine regionaalminister Toivo Asmer ütles BNS-ile, et tema meelest metanoolitehase projektis musta raha ei liigu, sest projekt on väga suure tähelepanu all ja rahapesijatele see lihtsalt ei sobiks.
Kohus ei andnud Lidli-vastastele esialgset õiguskaitset
Lasnamäele Tähesaju teele rajatava Lidli kaupluse ehitusloa vaidlustanud kohalikud elanikud ei saanud kohtult esialgset õiguskaitset, sest Tallinna halduskohtu hinnangul riivaks ehitusloa täitmise peatamine Lidl Eesti OÜ õigusi, kirjutab rahvusringhääling.
Brenti nafta saab peagi otsa
Briti-Hollandi naftakompanii Royal Dutch Shell plaanib sulgeda järgmisel aastal viimased puuraugud, kust pumbatakse Brenti toornaftat, mis tähendab, et maailma tuntuima nafta baashinna (benchmark) aluseks olevat naftat varsti enam ei pumbatagi.
Rail Balticu taristu disain sai valmis
Rail Baltic avalikustas plaanitavate taristuelementide esimesed visuaalid, tuues välja jalakäijate viaduktide ja tunnelite, müratõkete, tarade, loomade läbipääsude, muldkehade ning piirkondlike jaamade disaini.
Helsingi börsil noteerimine pole Tallinkile aktsionäridele kasu toonud
Aasta tagasi Tallinki aktsia, täpsemalt väärtpaberi hoidmistunnistustega (FDR) noteerimine Helsingi börsil pole kaasa toonud ei väärtpaberi kauplemisaktiivsuse ega hinna tõusu.
Pendelrände uurija: Eesti tööandjad ei taha Soomest naasnud «pehmosid»
Soomes elab praegu 70 tuhat eestlast. Lisaks alalisemalt sinna kolinutele, pendeldab Eesti ja Soome vahet pidevalt, lausa iga nädal, vee hinnanguliselt 15 tuhat, võibolla isegi kuni 17 tuhat eestlast.
Väga hea elu meelitab välismaalasi: sellist Eestit me tahtsimegi
Kuku raadio saates «Majandusruum» arutasid Postimehe ajakirjanikud Harry Tuul ja Lennart Ruuda selle üle, miks Eesti majandus õitseb ning meelitab palju välismaalasi.
Vaata, millistes riikides streigitakse kõige rohkem
Lõppeval nädalal toimus Prantsusmaal suur streik pensionireformi vastu, nädal varem Soomes postitöötajate streik.
Riik loob uue pankrotiameti
Justiitsministeerium plaanib luua konkurentsiameti juurde maksejõuetuse teenistuse, mille eesmärk on pankrottiled silma peal hoida ning neis selgust luua.
Noor tippjuht: ratsa rikkaks saamisega tegelevad idufirmad liiguvad ettevõtlusest eemale
Tööstusettevõtte Estanc juht Mihkel Tammo sõnul liiguvad idufirmad eemale sellest, miks ettevõtteid üldse asutatakse ning mõistlikum oleks luua innovatsioonikehasid olemasolevate ettevõtete külge.
Hiina on ühes olulises valdkonnas kääbus
Viimasel ajal kostub üha rohkem hääli selle kohta, et USA dollar on nii reservvaluutana kui ka rahvusvahelise maksevahendina oma tähtsust kaotamas. Selliste väidete kuulutajad elavad ilmselt oma kujutlustes või lihtsalt ei tea, millest räägivad.
Suur ülevaade: Tallinna tuleb väike Hollywood
Novembri lõpus toimunud pressikonverentsil tutvustasid Tallinna linn ja ettevõte Tallinn Film Wonderland plaani rajada Paljassaarde 2022. aastaks Baltikumi suurim filmikompleks. Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Gren Noormets rääkis Postimehele tulevikuvisioonist lähemalt.
Aafrika sigade katk kergitas maailma toiduhinnad kahe aasta kõrgeimale tasemele
Aafrika sigade katk, mille tõttu tuli Hiinas hävitada sadu miljoneid sigu, on hakanud mõjutama toiduhindu kogu maailmas, mis on kerkinud kahe aasta kõrgeimale tasemele.
EKI: näha on majanduskasvu pidurdumist
Konjunktuuriinstituudi (EKI) direktor Marje Josing nentis saates «Otse Postimehest», et tarbijahindade langusest ei ole näha majanduskasvu. Pigem on suuremas pildis näha majanduse jahenemist.
Bussijuhtide palk hakkab igal aastal 100 euro võrra tõusma
Bussisektoris sõlmiti laiendatud kollektiivleping, mis tõstab bussijuhtide kuupalga alammäära igal aastal 100 euro võrra. Aastaks 2022 jõuab see 1250 euroni.
Tuulefirmad panid seljad kokku ja ähvardavad riiki uute hiigelnõuetega
Tuuleparkide rajajad ähvardavad riiki uute, sadadesse miljonitesse eurodesse ulatuvate kahjunõuetega, kuna nende hinnangul vaenab riik ettevõtjaid ja soosib Eesti Energiat.