VIDEO Millega tõestas ministeerium ära ebaseadusliku ehituse Aidu tuulepargis?
Postimees kirjutas eile mitmetest rikkumistest, mis on seoses Aidu tuulepargi ehitusega Ida-Virumaal Aidus aset leidnud. Seejuures oli mainitud ka ühte tuulikuplatsi, mille põhjal on kaitseministeerium tõestanud, et ladustamise asemel toimub seal ehitustegevus. Näitame seda videos.
Haigekassa nimevahetuse saaga jõuab lõpule: pastakaid välja ei vahetata
Haigekassa juht Rain Laane sõnas pärast  reedest nõukogu koosolekut, et palju kõneainet tekitanud nime muutmisele kulub lõppkokkuvõttes 48 800 eurot, mille eest pastakaid välja vahetama ei hakata.
Saku poolaasta müük langes 13 protsenti
Saku Õlletehase kuue kuu müügimaht langes aastavõrdluses 13 protsenti, mille peamine põhjus on ostude järsk langus põhjapiiril.
Eesti sprotitootja vähendas poliitiliste riskide tõttu eksporti Venemaale
DGM Shipping AS, millelt Venemaa veterinaaramet eemaldas mullu detsembris kalatoodete impordikeelu, on poliitiliste riskide tõttu siiski vähendanud eksporti Venemaale. Praegu viib ettevõte sinna 25 protsenti oma eksporditoodangust.
Läti piimatootjad kurdavad: kohaliku piima osakaal langeb, sest poed ostavad välismaist piima kokku
Läti piimatootjate keskliidu teatel on kohalikul turul vähenemas Läti piima osakaal, kuivõrd import on oluliselt kasvanud.
Arenevat maailma ähvardab finantskriis
Areneva majandusega riikidel on halb aeg: tugevnev dollar ja kallinev nafta on rahvusvaluutade kurssi raputanud. Süveneva jooksevkonto puudujäägi tingimustes tähendab see, et majandustiigreid võib ees oodata pöördumine IMFi poole.
Ekstöötaja esitab Tesla suhtes ränki süüdistusi
Tesla endine töötaja on esitanud USA turujärelevalvele SEC karme süüdistusi oma endise tööandja kohta, kirjutab BusinessInsider.
Karm aastapäev: täna 20 aastat tagasi varises kokku Venemaa majandus
Täna 20 aastat tagasi kukkus Venemaa majandus kokku, vermides 17. augusti rahva mälusse kui musta esmaspäeva. Kriis raputas valusalt ka Eestit, sest paljud siinsetest ettevõtjatest nägid toona Venemaas lootusrikast partnerit.
Hansson näeb Keskerakonna valimislubaduses mitmeid riske
Keskerakonna valimislubadus pakkuda noortele peredele riigi käendusega laenu, tooks kaasa mitmeid riske, ütles Eesti Panga president Ardo Hansson Äripäevale.
Yandex: võimalik, et meie juhid ja kasutajad saavad tasuta kindlustuse
Yandex Taxi kaalub ka Eestis sõitude ajaks kindlustuse rakendamist nii juhtidele kui sõitjatele.
Sõnajalad vilistavad Aidus seadustele
Tuuleettevõtjatest vennad Andres ja Oleg Sõnajalg on enam kui aasta kuulutanud, et Eesti pole õigusriik ning Aidu tuulepargi ehitusel Ida-Virumaale on riik asunud neid eri institutsioonide kaudu takistama. Postimehe kogutud andmed loovad mõnevõrra teistsuguse pildi.
Pirita TOP hotelli ostis poliitpõgenikust vene miljardär
Eile teatas Tallinki suuraktsionär AS Infortar, et müüs Pirita Spa Hoteli ettevõttele Purje Vara OÜ. Viimases on osalus Putini režiimi poliitpõgenikul, väidetavalt Eestis elaval vene miljardäril Sergei Kolesnikovil, kirjutab Äripäev.
Prantsuse ametiühingud: Air France'i peab juhtuma prantslane, mitte välismaalane
Prantsuse lennufirma Air France'i ametiühingud teatasid neljapäeval, et tahavad lennufirma uue tegevjuhina näha prantslast, mitte kanadalast Ben Smithi nagu on välja pakkunud ettevõtte juhatus.
Tallink tegi börsil kahe aasta kauplemisrekordi
Tallinki aktsial oli eile kibe kauplemispäev ning sündis viimase kahe aasta kauplemisrekord.
Turuosa kaotav Viking Line vaevleb endiselt suures kahjumis
Viking Line teatas, et ettevõtte poolaasta puhaskahjum vähenes mullusega võrreldes küll 10 protsenti 13,5 miljonile eurole, kuid tegevusalal püsib karm konkurents, mis avaldab survet hindadele ja mahtudele.
Šveits keelab oma teedel mitmed Mercedese ja Porsche mudelid
Šveitsi võimud lõpetavad mitmete Mercedes-Benz Vito, Porsche Macan ja Porsche Cayenne sõidukite registreerimise, sest nende diiselmootorid ei näita heitmete tegelikku hulka.
Corona õlle tootja investeerib neli miljardit kanepi kasvatamisse
Corona õlle tootja Constellation Brands investeerib ligemale neli miljardit dollarit Kanada kanepikasvatajasse Canopy Growth. Tegu on kõige suurema kanepiäri tehinguga, mis on siiani tehtud.
Hiina ja USA alustavad taas kaubandusläbirääkimisi
Hiina teatas neljapäeval, et saadab kuu lõpus USA kutsel Ühendriikidesse kaubandusdelegatsiooni.
Sõidujagajad sõidavad seadusest üle
Paljudel äpitaksodel pole seaduses nõutud sõidukikaarti, mistõttu saavad need autod sõita hariliku liikluskindlustusega. Takso kindlustamine oleks neli korda kallim, sest taksod satuvad keskmiselt 4,2 korda, sõidujagajad aga koguni viis korda sagedamini liiklusõnnetusse.
Raudtee veomahud on tõusuteel
Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas juulis üle 21 protsendi 1 miljoni tonnini ning esimese seitsme kuu jooksul 14,1 protsenti 8,1 miljonit tonni.
Mart Jesse: õnnetuste kasv on tõstnud liikluskindlustuse hinda
Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse sõnul on õnnetuste arvu kasv tinginud kindlustuse kallinemise. Jesse hinnangul pole aga tänu kindlustusseltside vahelisele konkurentsile tarbijad nii palju maksnud, nagu oleksid pidanud.
Hinnatud finantsjuht tegi Neivelti juurest sääred
Ukrainas tegutsev Hillar Tederi suurosalusega kinnisvaraarendaja Arricano teatas teisipäeval, et ettevõtte uueks finantsjuhiks määrati endine makseteenuste pakkuja Pocopay AS-i finantsjuht Lauri Reinberg.
Mis peletab Soome turiste Eestist? Asi pole ainult alkoholis
Eestis on vähenenud Soome turistide arv, kuid Tallink ei usu, et see on tingitud üksnes alkoholiaktsiisi tõusust, kirjutab Kauppalehti.
Ossinovski Skinest Grupi puhaskasum neljakordistus üle 14 miljoni euroni
Oleg Ossinovski valdusfirma Skinest Grupp konsolideeritud käive kasvas 36,2 protsenti 58,6 miljoni euroni, puhaskasum kasvas üle nelja korra 14,9 miljoni euroni.
Tallinna Sadama poolaasta kahjum oli üle kahe miljoni
Tallinna Sadama kontserni müügitulu ning sadamates teenindatud kaubamaht ja reisijate arv kasvasid nii teises kvartalis kui esimesel poolaastal, poolaasta puhaskahjum oli rekorddividendilt makstud tulumaksu mõjul 2,3 miljonit eurot.
Kalastajad: Linnamäe pais tuleb lammutada rannakalanduse kaitseks
Eesti Kalastajate Seltsi juhi Erki Tammelehe sõnul tuleb Linnamäe pais Jägala jõel lammutada, sest ka rannakalandus, mida paisu lammutamine arendaks, on pärandkultuuri ja ajaloo osa.
Kokk: põua tõttu võib olla vajalik looduskahjustuse välja kuulutamine
Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul võib olla vaja teatud piirkondades looduskahjustuste väljakuulutamist, et põua tõttu kahju kandnud põllumehi toetada.
Kersti Kaljulaid andis 20 noorele üle stipendiumid välismaa tippülikoolidesse suundumiseks
Haridus- ja Teadusministeerium koostöös sihtasutusega Archimedes ning Eesti ettevõtjad toetavad 4000 euro suuruse Noore Õpetlase stipendiumiga igal aastal 20 silmapaistvat noort välismaa tippülikoolidesse õppima minekuks.
Nutijoobnusse peaks suhtuma nagu roolijoodikusse
Nutiseadme kasutamine roolis on kasvav probleem, mille vastu ei aita karistuse karmistamine, vaid pigem üldise hoiaku kujundamine, vahelejäämise tõenäosuse suurendamine ja automaatkontrolli seadustamine, leiavad asjatundjad.
Eesti Raudtee pani netis müüki kümneid vaguneid
Eesti Raudtee müüb oksjonikeskkonnas osta.ee kolmekümmet vagunit alghinnaga 169 200 eurot.
Venezuela hakkab piirama bensiini kättesaadavust
Venezuela president Nicolás Maduro teatas esmaspäeval, et edaspidi saavad elanikud bensiini vaid riikliku abikaardiga, mis opositsiooni hinnangul on vahend inimeste kontrollimiseks.
Ministrikandidaadi vangerdus: abikaasa võttis Tammiste ettevõtte juhtimise üle
Seoses ministrikandidaadiks saamisega paigutas Rene Tammist oma ettevõttes Solon Consultancy OÜ juhi kohale abikaasa Kai Tammisti.
Lavrov Türgis: dollari aeg on läbi
Türgi pealinna Ankarasse visiidile saabunud Venemaa välisminister Sergei Lavrov mõistis pressikonverentsil teravalt hukka USA sanktsioonid Türgile ja kuulutas lõppu dollarile kui globaalsele vääringule.
Koolitaja: rumal juht kohtleb töötajaid seente, mitte inimestena
Koolitajatöö käigus olen sageli avastanud, et paljud juhid kasutavad oma igapäevajuhtimises nn seene-teooriat, ise seda teadvustamata, kirjutab koolitaja Kaido Pajumaa Äripäevas.
Eesti tööstustoodangu langus oli juunis üks euroala suurimaid
Eesti tööstustoodang langes juunis võrreldes maiga 0,9 protsenti, jäädes euroalal alla vaid langusele Iirimaal ja Hollandis.
Türgi finantskriis viis India ruupia dollari suhtes rekordiliselt madalale
India ruupia langes teisipäeval dollari suhtes rekordiliselt madalale tasemele, kuivõrd Türgi finantskriis viis arenevate turgude valuutade müügilaineni.
Elon Musk: Tesla börsilt lahkumist finantseerib Saudi Araabia
Tesla tegevjuht Elon Musk teatas esmaspäeval blogis, et Saudi Araabia riigivarafond on huvitatud ettevõtte privaatseks viimise finantseerimisest ja mõlemad osapooled on lähedal kokkuleppe sõlmimisele.
Rene Tammist kaotab ministrina palgas
Tulevane ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist tunnistab, et hakkab ministriks asudes saama vähem palka kui senimaani taastuvenergeetika koja juhatuse ainsa liikmena.
Tõdemus Arvamusfestivalil: kui ühiskond Talsinki tunneli taha ei tule, jookseb see liiva
Arvamusfestivali Eesti Meedia alal võeti lõppenud nädalavahetusel vaatluse alla viimasel aastal üha rohkem kõneainet saanud Tallinna-Helsingi vaheline tunnel.
Runö uus peamasin läks maksma üle 100 000 euro
Kihnu Veeteede juhatuse liikme Andres Laasma sõnul läks Ruhnu liinil sõitva katamaraanparvlaeva Runö peamasina väljavahetamine maksma veidi üle 100 000 euro.
Vene oligarh tahab oma ettevõtte sanktsioonidest vabastada
Vene metallurgiafirmade En+ ja UC Rusal omanik Oleg Deripaska esitles USA rahandusministeeriumile viimaseid võimalikke meetmeid ettevõtete sanktsioonidest vabastamiseks, kirjutab väljaanne Financial Times.
Soomet ootavad ees maksumuudatused, mis võivad ka suurt osa seal töötavaid eestlasi mõjutada
Sarnaselt Eestile plaanib ka Soome võtta uuest aastast ette maksumuudatused, millest võidaks enim madala ja keskmise sissetulekuga Soome elanikud.
Kinnisvara asjatundja: Tallinnas pole enam ühtegi vaba ehitusmeest
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on Eestis praegu ehitusbuumi tõttu korterisse remondimeest leida ülikeeruline, järjekorrad pikad ning hinnad laes.
Üha vähem noori võtab õppelaenu
Haridus- ja Teadusministreeriumi andmete kohaselt võttis 2008/2009. õppeaastal õppelaenu 38 protsenti õppelaenuõiguslikest õppuritest. 2016/2017 õppeaastaks oli see osakaal langenud kuuele protsendile ehk õppelaenu võttis vaid 3059 õppurit 51 696-st.
Tegevust alustab Eesti-Austraalia kaubanduskoostöö koda
Selle nädala neljapäeval toimub Sydney Eesti Majas Eesti-Austraalia kaubandus- ja investeerimissidemete tugevdamiseks loodud organisatsiooni EACCI (Estonian Australian Club of Commerce and Industry) Austraalia avaüritus, mis märgib Eesti-Austraalia Kaubandus-Tööstuskoja loomist.
Põud ei ole jätnud puutumata ühtegi põllukultuuri
Pika põuaaja järel kätte jõudnud vihmasem periood ei aita enam teraviljakasvatajaid, küll aga võib vihm päästa veel kartulisaaki.
Eesti suurim IT-firma tahab Botswanaga topeltmaksustamise vältimise kokkulepet
Tarkvaraettevõte Nortal pöördus välisministeeriumi ja rahandusministeeriumi asekantslerite poole sooviga kehtestada Botswanaga kahepoolne maksukokkulepe, mis soodustaks Aafrika riigis tegutsevate Eesti ettevõtete konkurentsiolukorda.
Vene turg andis staažika korvpalluri ehitusfirmale valusa löögi
Ettevõtja ja staažika korvpalluri Rein Kiudsoo suurosalusega Irest Ehitus majandusnäitajad said Vene turu mahtude vähenemise tõttu suure hoobi.
Trump kutsus üles boikoteerima Harley Davidsoni
USA president Donald Trump säutsus pühapäeval Twitteris, et toetab kuulsa mootorrataste tootja Harley Davidsioni boikoteerimist, sest viimane tahab osa tootmisest riigist välja viia.
Vähemalt iga viies töötaja plaanib lähiajal tööd vahetada
CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuringust, milles osales 9067 töötajat ja tööotsijat, selgus, et tervelt 68 protsenti töötajatest on avatud uutele tööpakkumistele ja enam kui iga viies ehk 22 protsenti plaanib lähiajal töökohavahetust.