Selgus majas: Kompassi väljak jääb avalikku kasutusse
Endoveri plaanitud kõrghoone asemel jääb Kompassi väljak avalikku kasutusse ja ootab uut arhitektuurilahendust, väljaku alla tuleb aga maa-alune parkla.
Elektrimüüja mure: klientide meelitamine on liiga kallis
Eesti suuruselt teine elektrimüüja Elektrum kurdab, et inimeste soov elektrimüüjat vahetada on pea nullilähedane.
Veoäri lõppu kuulutava poliitiku firma teenis kasumi
Poliitik ja ettevõtja Einar Vallbaum maalib tavaliselt Eesti autovedajate saatusest õudseid pilte, kuid tema enda transpordifirma teenis 150 000 eurot kasumit.
Balti viinakeiser: jutud piirikaubanduse surmast on liialdatud
Eesti ühe suurima alkoholimüüja Riho Maureri sõnul on jutud Läti piirikaubanduse hävimisest tugevasti liialdatud. Vastupidi, aastaga on müük hoopis kasvanud.
Eesti firma aitab Varssavi trammivõrku uueks luua
Eesti päritolu superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sõlmis lepingu Poola elektrisüsteemide arendajaga Medcom, et paigaldada energiasalvestid Varssavi elektritrammidele.
Õliühingu juht: järgmine hinnaraputus kütuseturul võib tulla märtsis
Järgmine suurem hinnaraputus võib naftaturul toimuda tänavu märtsis, mil lõpevad naftakartelli OPECi tootmiskärped, kirjutab Eesti Õliühingu juht Mart Raamat.
Eesti mantliäri läks manala teed
Baltikast välja kasvanud ülerõivaste tootja Mascara Coats OÜ läks pärast raskustes siplemist pankrotti.
Igal aastal tuuakse üle piiri miljonites eurodes sularaha
Maksu- ja tolliameti kohaselt toodi eelmisel aastal eraisikute poolt Eestisse kokku ligi 7 miljonit eurot deklareeritud sularaha. 17 korral jäädi piiril vahele deklareerimata rahaga.
STA Estonia jagab noorpurjetajatele kuni 500-euroseid stipendiume
Purjeõppeselts STA Estonia alustas noorpurjetajate avalduste vastu võtmist Omaani Sultanaadi stipendiumi saamiseks. Stipendium on sihtotstarbeline ning ette nähtud osalemiseks Tall Ship Races 2020. aasta regatil.
Pankade puhaskasum kukkus järsult
Pangandussektori Eestis teenitud puhaskasum oli 2019. aastal 285 miljonit eurot ehk viiendiku võrra väiksem kui aasta varem, teatas Eesti Pank.
Eestis avastati mullu rekordiliselt vähe võltsitud pangatähti
Eestis avastati 2019. aastal kokku 285 võltsitud europangatähte, aastate võrdluses on tegemist viimase kuue aasta väikseima võltsingute arvuga.
Kohtutäitur pandi rängalt seadust rikkunud makseasutus-restorani müüki
Kohtutäitur on pannud müüki eelmise aasta aprillis tegevusloata jäänud makseasutuse Talveaed, mis on ühtlasi ka restoran. Kinnistu asub Viimsis ning alghind on 868 725 eurot.
Valitsus võtab riigifirma enne müüki rahast tühjaks
Valitsus kinnitas neljapäevasel istungil riigifirma AS Eesti Teed 2020. aastal makstavaks dividendiks 3,4 miljonit eurot.
Jüri Ratas kohtus Šveitsis kurikuulsa firma omanikuga
Peaminister Jüri Ratas kohtus Davosis ärieliidi majandusfoorumil kurikuulsa ettevõtte Gunvor ametliku omaniku Torbjörn Törnqvistiga. Ettevõtted on aastaid seostatud Vene võimuladvikuga, sealhulgas president Vladimir Putininga.
Üle poole miljoni inimese andis valitsusele tasuta laenu
Juba mõne nädala pärast koidab eestlaste aasta kõige oodatuim päev ehk tuludeklareerimise algus.
Võru miljoniäri laieneb Saaremaale
Üle Eesti Magaziini nime kandvaid kauplusi omav KPG Kaubanduse OÜ kavatseb Saaremaal poe avada juba sel suvel, kirjutab Saarte Hääl.
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid vähesel määral
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid kolmapäeval vähesel määral.
Audrusse võib tulla lõhkematerjalitehas
Pärnus Audru osavallas menetletakse Eesti esimese lõhkematerjalitehase detailplaneeringut, teatas kolmapäeval ETV uudistesaade «Aktuaalne kaamera».
Kasvav riigivõlg: valitsus maksis osa suurest laenust tagasi
Värsketest Eurostati andmetest nähtub, et Eesti valitsussektori võlakoormus kerkis kolmandas kvartalis aastaga 390 miljoni euro võrra ehk 18 protsenti ligi 2,55 miljardi euroni. Lähemal uurimisel selgus, et osa võlakasvust on juba tagasi makstud.
Kõlvarti esimene prohmakas: hiiliv TTV taastamine
Kui Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart mullu sügisel otsustas Tallinna TV sulgeda, siis väga paljud plaksutasid otsusele kaasa.
Trump nimetas Boeingut suureks pettumuseks
Lennukitootja Boeing on väga pettumustvalmistav firma, sest selle probleemid 737 MAX lennukitega kahjustavad USA majandust laiemalt, ütles Ühendriikide president Donald Trump.
Bussifirmade riid võttis hotellilt Vene kliendid
Toila Spa Hotell kurdab, et suurte bussifirmade kaebus väiksema vedaja Baltic Shuttle OÜ peale on vähendanud Venemaalt pärit kliente arvu.
Kireva ajalooga merepäästelaev Hebe jõudis Lennusadamasse
Inglismaal ehitatud merepäästelaev sõidutab Tallinn SAR vabatahtlikke merepäästjaid ning teeb Eesti põhjaranniku vetes muid merelisi abitöid.
Õllepruulid ajasid ühe päevaga kokku 200 000 eurot
Eesti õlletootja Tanker alustas Funderbeami investeerimisplatvormil kampaaniat sooviga kaasata kuni 500 000 eurot. Esimese päeva jooksul on ettevõttesse investeeritud juba pea 200 000 eurot, kusjuures miinimumeesmärk 100 000 eurot täideti vaid mõne tunniga.
Tähelepanu: läheneb Eesti inimeste oodatuim kuupäev
Maksu- ja tolliametile (MTA) saab hakata tuludeklaratsioone esitama 15. veebruarist, enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist.
Pealinna uute korterite hind kasvas raginal
Lõppenud aasta neljanda kvartali seisuga oli Tallinna uue korteri keskmine ruutmeetrihind 2618 eurot, kasvades aastaga tervelt 17 protsenti.
Eesti meretööstus püüab Saksamaa merendusmessil tähelepanu
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhtimisel osalevad Eesti ettevõtted ühisstendidega Düsseldorfis maailma juhtival paadi- ja veespordimessil Boot. Messi külastab veerand miljonit meresõiduhuvilist ja meretööstuse võtmeisikut kogu maailmast.
Eesti meelitas pühade ajal ka nooremaid vene turiste
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) sõnul näitavad esialgsed andmed, et Tallinnasse saabus aastavahetusel oodatust rohkem Vene turiste, mis näitab, et Eesti populaarsus turismisihtkohana idaabrite seas kasvab; sama kinnitas ka Tallink.
Noor eestlanna valiti Soome äriilma tulevikutegijate hulka
Põhjamaade suurim majanduse nädalaleht Talouselämä avaldas nimekirja Soome väljapaistvatest noortest juhtidest, kelle hulka valiti ka Pauligi Soome ja Baltimaade turundusdirektor Mariell Toiger (32).
Eesti kodupoodide turul käib väike raputus
Eri sorti kodukaupade, mööbli ja isegi tööriistade otsingul pöördub tarbija järjest meelsamini e-poe poole, mis nõuab ettevõtjatelt kohanemist.
Rekordiline leid: maksuamet konfiskeeris 10 miljonit salasigaretti
Eelmise aasta lõpus informeerisid Saksamaa kolleegid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajaid Liibanonist Eestisse saabuvast konteinerist sigarettidega. Konteinerist avastati 10 miljonit salasigaretti kaubamärgiga Prince.
Investorid süüdistavad Eesti ühisrahastusplatvormi pettuses
Prokuratuur algatas eelmisel nädalal kriminaalmenetluse ühisrahastusplatvormi Kuetzal OÜ osas, mida nii kohalikud kui välismaised investorid kahtlustavad suuremahulises pettuses.
Air Baltic lennutas rekordilise arvu reisijaid
Läti riiklik lennufirma Air Baltic lennutas eelmisel aastal üle 670 000 Eesti reisija, mida oli üle 50 protsendi rohkem kui 2018. aastal.
Luige ja Linnamäe kurnava vastasseisu ootamatu pööre
Eesti ajakirjandust ootavad ees raputused, kuid segastel aegadel tõmbab ilmselt pikima kõrre lugeja.
Arco Varast lahkuv juht: loen enda seitsme aasta töö tehtuks
Arco Vara juht Tarmo Sild peab enda seitsme aasta töö börsifirma juhina tehtuks ning arvab, et uutel inimestel on aeg igapäevane juhtimine üle võtta, põhjendas ta kinnisvaraettevõtte juhi kohalt taandumist.
Vilepuhuja kritiseerimine võib muutuda pea võimatuks
Soraineni kohtuvaidluste lahendamise ja ennetamise valdkonna advokaat Albert Linntam rääkis, et uue direktiiviga lähevad vilepuhujad karmi kaitse alla. Direktiivi kohaselt on näiteks keelatud vilepuhuja töö tulemuslikkust negatiivselt hinnata või talle ebasoodsat soovituskirja kirjutada.
Pant ostis miljoni eest Tallinki aktsiaid
Tallinki suuromaniku ning nõukogu esimehe Enn Pandi firma OÜ Mersok, mille juhatusse kuulub ka laevafirma nõukogu liige Eve Pant, ostis reedel ligi miljoni euro eest Tallink Grupi aktsiaid.
USAs käiv börsiralli on aastakümnete vaikseim
USA aktsiaturgude üha uued rekordid ei tähenda  mitte investorite tormijooksu aktsiatele vaid vaikset tiksumist üha kõrgemale ja kõrgemale.
Jõks nimetamiskomitee politiseerimisest: paanikaks pole põhjust
Advokaadibüroo Sorainen partner ja riigisuhete valdkonna juht Allar Jõks rääkis meediahommikul, et uue nimetamiskomitee puhul tuleks küll vaadata, kes riigifirmade nõukogudesse valitakse, ent paanikaks pole põhjust.
Tõnis Oja: kütusemüüjad on marginaale tõstnud
Samal ajal kui kütusemüüjad kisavad liiga kõrgete aktsiiside üle, on suuremad jaemüüjad kasutanud ära nafta hinna langust ning tõstnud marginaali ehk juurdehindlust.
Maailma suuruselt teise teemandi ostis Euroopa luksusimpeerium Louis Vuitton
Möödunud aasta aprillis leitud kõigi aegade suuruselt teine teemant, mis kaalub 1758 karaati (352 grammi - üks karaat võrdub 0,2 grammi) müüdi sel nädalal maailma suurimale luksuskaupade impeeriumile Louis Vuitton.
T1st kolis välja parima asukohaga kohvik
Nädalapäevad tagasi kadus T1 Mall of Tallinnast Da Vinci nimeline kohvik, mis asus kohe keskuse peaukse juures. Lahkumise põhjuseid selgitades läksid aga keskuse ja kohviku juhi arvamused lahku.
Aafrika üks rikkamaid inimesi kaotas poole oma varandusest
Pärast seda kui Zimbabwe keskpank keelustas eelmise aasta juunis kõik välisvaluutad ning asendas need uue Zimbabwe dollariga, kaotas sealne valuuta kiiresti oma väärtust ja riigi rikkaim inimene  Strive Masiyiwa poole oma vara väärtusest.
Helme: Elektrilevi juht võttis altkäemaksu pikalt
Rahandusminister Martin Helme ütles, et Elektrilevi nüüdseks endine juhatuse liige Taavo Randna oli altkäemaksu võtnud pikemat aega ja kümnetes tuhandetes eurodes, kirjutab Äripäev.
19-aastane noormees kaotas investeerimiskelmidele 35 000 eurot
Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuur teatas, et 19-aastane Maardu noormees kaotas investeerimiskelmidele üle 35 000 euro.
Eesti Team Windy saavutas Hiinas Macao regatil hõbemedali
2020. aasta Macao cup rahvusvahelisel purjeregatil saavutas hõbemedali Eesti meeskond Team Windy kapten Alar Volmeri juhtimisel.
Tormijooks: elektriautode toetus sai nelja tunniga otsa
Täna kell 9 alanud elektriautode otsetoetuste taotlemine sai juba kell 13 läbi, sest toetuse eelarve ületati.
Jaapani kohus ei luba tuumareaktorit ohu tõttu tööle panna
Jaapanis murranguvööndi lähistel asuv tuumareaktor peab seisma jõude, sest teda ähvardab maavärinate ja vulkaanipursete oht, otsustas üks kõrgema astme kohus reedel.
Stockmann andis positiivse kasumihoiatuse, aktsia hüppas lakke
Soome kaubamajaketi Stockmann aktsia hüppas eile tervelt 30 protsenti pärast seda kui ettevõte andis positiivse kasumihoiatuse.
Piirikaubanduse lõpp? Läti viinakauplus paneb poe kinni
Läti piiril Ainazis tegutsev Goalco paneb alkoholipoe uksed kinni, kuna aktsiisid kahe riigi vahel on vähenenud ja käraka müük ei tasu end enam ära.