Riigikogu vaidleb peamiselt katuseraha, matuseraha ja tavalise raha üle
ANEKDOOT * LOOSUNG * KARIKATUURID * PAETISME * MÕISTATUSED * TÕRRE PÕHJAST
KOLUMN: Valime ise oma aasta elamuse!
Kas selleks, et järele ahvida kõiksuguseid konkursse või just neid trotsides, soovitan enne uut aastat valida aasta elamuse. Kui elate perega, võite koos ja korraga hääletada, aga üksi elades pange lihtsalt elamused kirja ja hääletage iga päev näiteks nädala jooksul.
Vigala Sass: E-vitamiin koos seleeniga ei muuda meid küll nooremaks, kuid aeglustab vananemist
Aktiivsemad D-vitamiinid – D2 ja D3 – tekivad vastavalt taimsest provitamiinist ergosteriinist ja nahas leiduvast hüdroksükolesteriinist.
Virumaa rahvarõivaraamat on innustuseks kogu Eestile
416-leheküljeline Virumaa rahvarõivapiibel sündis tänu ettevõtjast rahvatantsijale, kes kannab ise seljas sajandivanust seelikut.
Uued tehased suurendavad nõudlust küttepuidu järele
Eesti puidutööstusse on tulnud või lähemal ajal tulemas mitmeid tootmisüksusi, mis plaanivad toorainena kasutada väheväärtuslikku puitu, millele enam ammu pole siinmail piisavalt rakendust leitud.
Metsakaja
Soome korjab elektriliine vaikselt metsast ära.Kui meil toidab puidupuudust märg ilm, siis USAs lähevad saekaatrid kinni tänu metsatulekahjudele.
Pane pausi, paus kannab!
SERGEI KRAANA: Müügil uus lugemisäpp * KARIKATUUR * LOOSUNG * NITŠEVOOD * TÕSI TAGA * KIIKSE * KUKALT SÜGAV MÕTE
Õppekäik selgitas, miks on vaja vett metsa alla lasta
Laiad raadatud sihid ja rööpad kui põhjatud mülkad – soode taastamise “ehitusplats” Soomaa rahvuspargis pakub kurba vaatepilti, kuid projekti eestvedajad lubavad olukorra peatset paranemist.
Uus mets nõuab raha ja tööd
Uue metsa kasvatamine nõuab investeeringuid. Kui palju peaks raietulust kõrvale panema, et kevadel uus mets kasvama saaks?
Ivo Linna: kui näen neid elusid kõrvalt, siis tahaks kuidagigi aidata
“Mulle meeldib teha head,” ütleb Ivo Linna, kes koos noorte lauljate-muusikutega osaleb TV 3 heategevussaates “Inglite aeg”, mis jõuab eetrisse 18. detsembril kell 20.
Margus Mikomäe 12 armastust
Hinnatud teatrimees läheb, vastne raamat kaenlas, lavale ja võtab oma hinge alasti, abiks 12 väärika, aga ka vallatu sõnaga teatrinaist.
Raamatuga nii ei tehta
Ma kindlasti ei armasta lõputut tähenärimist, aga teatud keele- reeglid ja raamatuarmastus võiksid olla küll asi, mida Eesti oma juubeliaastal vääriks.
Seadus käsib toetuste maksmisel eelistada väikemetsaomanikku, tegelikult seda ei tehta
Selle aasta septembris jõustunud metsaseadus käsib toetuse saajana eelistada väikemetsaomanikku, kuid keskkonnaministri 2014. aasta määrus, mis paneb toetuse jagamise korra paika, seda ei tee.
Kas laps peab targaks saama?
Millest Eesti lapsed unistavad? Vanemate ja suure osa ühiskonna meelest peavad lapsed unistama targaks saamisest. Pühenduma sellele täielikult. Aga kõik ei taha targaks saada.
PENSIONIREFORM: kui rahva eluiga tõuseb, pääseb pensionile alles 70aastaselt
Tulevikupension hakkab suuresti sõltuma tööstaažist ja sellest, kui terve on eakas inimene – kel tervis lubab, töötabki kauem.
TÕNIS MÄGI: olen selle vastu, et ELs kuulutatakse kõik normaalne ebanormaalseks
Muusiku jutu võiks kokku võtta ka küsimusega, kui vabad me tegelikult praegu oleme.
Erametsaliit: 15 eurot talumise tasu ei kata saamata jäävat tulu
Tehnorajatiste talumise tasu arvestamisel tuleks aluseks võtta maa kattetulu väärtus.
Hambaarst: aukude lappimise asemel vajame pööret elustiilis
Hambaarstide sõnul tuleks soodustada hambasõbralikku elustiili, mitte üritada täiskasvanute hambatervist edendada 30eurose hüvitisega, mille eest saab vaevu ühe hambaarstivisiidi.
Kuno Areng – “Pikse litaania” kestab
Telesoovitused
“Osoon” ajuloendusel * “Prillitoosi” aasta * Jõulutunnel 2017
Urvaste, Kuldre, Sangaste: puuhiiglaste radadel
Lapsepõlves on pöördelisi sündmusi, millel on otsustav mõju – nii kõneles kord oma elukutsevalikust Tartu arhitekt Arnold Matteus.
Mis saab, kui pärija ei soovi maja, samas ei lase ka teistel kinnistut pärida?
Mul on selline mure. Isa suri, ema sai automaatselt maja pärijaks. Siis suri ema. Meid oli kuus venda, kes kõik ennast pärijaks ei pannud, kuna osal, sealhulgas minul, oli oma maja olemas.
Metsanduse maksumuudatused tooks riigikassasse aastas 15,5 miljonit eurot
Muudatused soosiks metsade majandmist, mistõttu laekuks ka riigikassasse rohkem raha. Sarnane näide on tuua Lätist.
Uue puidutehase rajajad ja teadlased näevad Eestile suurt majanduskasu
Tartumaale suurt puidurafinee­rimistehast plaanivad ärimehed põrkuvad ettevõtmises aktivistidele, kes peavad tehast valeks juba enne igasuguseid uuringuid.
Kas kirjaoskust polegi enam vaja?
SÕNA SEKKA: Kas kirjaoskust polegi enam vaja? * Valdek Alberi meretagune maailm
Künnitiim peaks olema nagu rallitiim
Möödunud nädalal maadlesid Eesti kündjad Keenia punase savi ja kuuma päikesega. Kohad jäid taas teise kümnesse. Samas jõuavad näiteks USA ja Horvaatia künnimehed igal aastal järjest parematele kohtadele.
Miks minu ostueesõigusega erastatud maa müük ei ole maksuvaba?
Erastasin 1997. aastal maa maareformi seaduse järgi ostueesõigusega, kuna olin talunik ning omasin hooneid nimetatud maal ja harisin neid maid. Seoses ühe osa müümisega mõõdeti maa neljaks kinnistuks.
Jüri Ratase sõit autokastis põhjustas seadusemuudatuse
Riigikogu võttis vastu seaduse, mis kiirendab väikesaarte nimetamist püsiasustusega väikesaarte registrisse. Ka lubab seadusemuudatus uuest aastast väikesaartel sõidutada inimesi veoauto kastis.
Maaleht Vietnamis: jõel hulpiva maja põranda all elab mitukümmend tonni kala
Mekongi deltast Eestisse toodava kala lihtne lugu – viie kuuga rammusaks, siis fileeks ja külmutusse ning konteinerites meie poodidesse.
HOMSES MAALEHES | Eestile südame kaotanud türklase arvates on eestlased üdini stressivabad ja rahulikud rõõmurullid
Neli aastat Tallinnas töötanud Turkish Airlinesi Eesti osakonna juht Erkan Ince vaimustus abikaasa Fethiyega põhjamaisest elulaadist sedavõrd, et otsustas jätta kodu Eestisse ka siis, kui töö ta edasi Iraaki viis.
Kõljala POÜ sai eriti moodsa piimakarjalauda
Kõljala põllumajandusliku osaühingu uus piimakarjalaut sai valmis. Ettevõtte loomaarsti haridusega juht Tõnu Post otsis sinna kõige loomasõbralikumad lahendused, mis olemas on.
Külarahvas pani kohalike härrade jaoks poodi kogumiskasti
Üldlevinud arusaam õhutab advendiajal märkama neid ja eriti neid, kes omadega hammasrataste vahel. Väike-Rakke külas tehakse seda õige erilisel moel.
HOMSES MAALEHES | Hiinas muudetakse kartulid Eesti teadlaste abiga nuudliteks
Hiina poliitikas on võetud suunaks vähendada vaesust kartulikasvatuse abil ja kuigi kartuleid kasvatatakse seal 95 miljonit tonni aastas, eksporditakse suur osa saagist, sest hiinlasi on väga raske õpetada kartuleid sööma.
FOTO | Kuulutusteportaalis müüakse 600 euroga Eestis väga haruldast habekakku
Kuulutuseportaalis Okidoki müüb Läti telefoninumbriga kaupleja 600 euro eest poole aasta vanust habekakutüdrukut. Kust on Eestis harva kohatav lind pärit ning kas teda võibki nii lihtsalt osta ja müüa?
Jää lõpetas Koidula sõidud Piirissaarde
Kihnu Veeteede eilse teate järgi on seoses jää tekkega tänasest lõppenud Laaksaare ja Piirissaare vahel sõitva reisiparvlaeva Koidula hooaeg.
FOTOD | Balti Jaama turu lihasaalist kolmandik kaupleb tühjusega
Eesti lihatootja otsus kõrge rendihinna tõttu loobuda Balti jaamas senisest müügipinnast jättis kolmandiku lihasaalist lagedaks.
Jõululaatadele toodud loomi häirivad stress ja valed pidamistingimused
Jõululaatadel nähtavatele põhjapõtradele, hobustele ja teistele loomadele võivad liiga teha nii külastajad, kui ka omanikud.
Piirissaarlane: kui meil poodi poleks, hakkaksime tigusid sööma
„Kui meil poodi poleks, sureksime kõik nälga. Hakkaksime siis vist tigusid sööma. Kurat, neid on siin palju!“ tunnistab Piirissaarel elav Lembit poetrepil Maalehele.
MAALEHE ARHIIVIST | Feliks Kark: mu esimene suupill oli üsna pisike ja mina olin ka väike
13. detsembril tähistab sünnipäeva näitleja Feliks Kark. Taasavaldame sel puhul intervjuu, mille ta andis Maalehele neli aastat tagasi, oma 80. sünnipäeval.
ARMAS VIDEO | Metskitsed naudivad suvist allikat, rajakaamera näeb pealt
Tartu ülikooli zooloogiaosakonna doktorant Ants Tull püüab suviti rajakaamerasse idüllilisena näivaid kaadreid kitseelust.
Angerjavaru taastamiseks kehtestatakse püügipiirang
Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusnõukogu kohtumisel otsustasid ministrid keelata angerjapüügi Atlandi ookeanis ja Läänemeres kolmeks kuuks angerja rändeperioodil.
KOHUTAV ÕNNETUS AASTATE TAGANT | Suur Kärevere sillakatastroof
89 aastat tagasi ehitatud Kärevere sild on üks Eesti lühemaealisemaid sildu. 1928. aastal ehitatud sild varises sama aasta 14. detsembril kell 21.15 ootamatult kokku.
ELi audiitorid: rohestamistoetus, mis moodustab kolmandiku otsetoetuste mahust, ei ole keskkonnaalaselt tulemuslik
Euroopa Kontrollikoja uue aruande kohaselt ei ole tõenäoline, et põllumajandustootjatele rohestamistavade kasutamise eest makstav toetus parandaks oluliselt ühise põllumajanduspoliitika keskkonnatoimet ja kliimanäitajaid.
MAALEHE ARHIIVIST | Lagle Parek: Sisemine vabadus teeb vabaks vangiski!
Täna, 12. detsembril iseseisvs Venemaa, ühtlasi lakkas olemas Nõukogude Liit. Pakume teile sel puhul Maalehe arhiivist lugemiseks loo, mis tutvustab nõukogude ajal palju kannatanud kahe vapra naise sulest ilmunud teoseid.
PÄEVAPILT | Vaata, milline on president Kaljulaidi tänavune jõulukaart
Täna jõudsid postkastidesse esimesed kaardid inimestele, kellele president Kersti Kaljulaid jõulutervituseks kirja saatis.
REPORTAAŽ | Inimesed kaovad talvel Piirissaarelt kui Egiptuse pääsukesed
Talvine Piirissaar on vaikne. Kui kirjade järgi elabki saarel saja inimese ringis, siis talvel on neid kohapeal kordades vähem. Saar elustub vaid suviti.
KAHJU SUUREM KUI KASU | Sidrunimahlaga vee joomine "sulatab" hambad ära
Eestimaalaste suu tervis on nii käest ära, et hambaarstidel tööpuudust karta pole. Kuid iga inimene saab ka ise oma hambaid oluliselt tervendada. Ning mitte mingi hookus-pookus värgiga, vaid täiesti teaduspõhiselt. Kuidas?
Hapukapsad tavatul moel: Prantsuse- ja Ungari-päraselt, vahuveini, äädika, mee ja jõhvikatega
Hapukapsas on eestlaste talvisel toidulaual asendamatu lisand seapraele. Hautatud soojad kapsad sobivad iga liiki liha juurde, isegi uluki- või linnuliha kõrvale. Prantsuse-päraselt valmistatud kapsas kõlbab aga süüa iseseisva roana.
Eesti tutvustas oma tugevusi: metsanduse IT-lahendused ja puitmajade ehitus
Eesti tutvustas Itaalias Euroopale oma kogemusi sellega, milles siinmail tugevad ollakse – puidust tehasemajade ehitamises ning tarkvaraarenduste loomises metsamajanduse tarbeks.
Politsei algatas võltsimise tunnuste alusel Mulgi Õuna suhtes kriminaalmenetluse
Politsei alustas kauplustest tundmatut päritolu õunu müünud osaühingu Mulgi Õun suhtes kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi 344 järgi. See käsitleb dokumenti, pitsati ja plangi võltsimist.