KODUAPTEEK KORDA | Vanad ravimid võivad olla kaasaegsetest mürgisemad või lihtsalt pahaks läinud ja ohtlikud
Igas kodus võiks olla esmaabikapike, kust tervisehädale kiiret leevendust saada. Teadmatus või hooletus seal leiduvate ravimite suhtes võib aga hoopis kahju teha, kirjutab homne Maaleht.
Mitme e-toidupoe kojukande mahud paisusid aastaga kordades
Üha enamatele tallinlastele, aga ka pärnakatele, on muutunud harjumuseks lasta toidukaubad poes tasuta komplekteerida ning koju tuua. Kas kauplused jõuavad nõudluse kasvuga kaasas käia?
PARIM LIHAVEISEKASVATAJA | Lehmadele ehitati lausa loss
Kui piimatootjate ringis kohtab uut nime harva, siis lihaveisekasvatajate seas tekib ägedaid tegijaid juurde lausa igal aastal. Nii on järjest rohkem kuulda ka Vilsi Angusest, kirjutab homne Maaleht.
PARIM PIIMAKARJAKASVATAJA | Eduka tootmise võti: efektiivsus ja head suhted külarahvaga
Parimaks piimakarja­kasvatajaks valiti Siim Riisenberg – isalt ettevõtte juhtimise üle võtnud noor mees Kehtna Mõisa OÜst. Nii pikka vaidlust ja rasket valikut MESi komisjon ei mäletagi, kirjutab homne Maaleht.
TEADUSLIKULT TÕESTATUD | Südamehaiguste riski hindamiseks saab kasutada lihtsat harjutust, millele ei kulu sentigi tervishoiuraha
Harvardi Ülikooli teadlased tegid kindlaks, et sportlikult aktiivsetel meestel, kes on võimelised tegema enam kui 40 kätekõverdust, on risk haigestuda südameveresoonkonna haigustesse tunduvalt madalam kui nende vedelamatel suguvendadel, kelle suutlikus piirdus kümne ja vähema kätekõverdusega.
KINO | Maalehe ajakirjanik viib huvilised juba täna külmale jääkarude maale
Täna toimuva Kumu dokumentaali filmi „See külm elu / This Cold Life” juhatab sisse Teravmägedest hulga artikleid kirjutanud Rein Sikk.
Putukate kadumine maailmast - kas paanikaks on põhjust?
Teadusajakirjandusest on avalikkuseni jõudnud muret tekitavaid andmeid putukate arvukuse ja liigirikkuse katastroofilise vähenemise kohta. Ei ole kahtlustki, et putukatel on meie ökosüsteemide püsimisel kriitiline roll ning ohumärke putukate vähenemise kohta tuleb võtta äärmiselt tõsiselt. Teisal...
Leili metsalood | Vana metsavahi pildid
Minu kodukülas elanud vana metsavaht lahkus hiljuti taevastele teedele, lood temast ja tema joonistatud piltidest aga jäävad, kuni on mäletajaid.
Novatours valis 2018. aasta parimaks turismiajakirjanikuks Ivar Soopani
Reisikorraldaja Novatours valis seitsmendat aastat järjest aasta turismiajakirjanikku. Seekordse auhinna pälvis Ivar Soopan, kes töötab Maalehes ja peab reisiteemalist veebilehte Reisiportaal.ee.
Uuenenud AHHAA kutsub laupäeval suurejoonelisele laste vastuvõtule
AHHAA maskott robot Oskar kutsub 23. veebruaril Vabariigi aastapäeva puhul kõiki lapsi punasele vaibale, mil värskelt remonditud AHHAA teaduskeskuses toimub meeleolukas laste vastuvõtt.
RMK pakutavaid looduspuhkuse võimalusi kasutati mullu rekordilised 2,7 miljonit korda
Erinevaid Riigimetsa Majandamise Keskuse pakutavaid puhke- ja kaitsealadel liikumise võimalusi kasutati möödunud aastal 2,7 miljonil korral, mida on 300 000 võrra rohkem kui aasta varem.
Populaarne Saaremaa üritusteportaal saaremaasuvi.ee sulgeb uksed
Kohalik veebi- ja turundusagentuur Blender, kes on alates 2013. aastast arendanud ja turundanud populaarset üritusteportaali saaremaasuvi.ee, otsustas veebilehe sulgeda, kuna vald arendab välja sarnase portaali.
Kõige rohkem ihkavad riigikokku Tammed ja Kallased
Ühtekokku kandideerib 3. märtsi valimistel parlamenti kaheksa priinime Tamm kandjat.
Tuberkuloosivaktsiini põhjustas verevähki haigestunud imiku surma. Vastsündinute vaktsineerimise lõpetamine on siiski ennatlik ja väga ohtlik
Ravimiamet avaldas ravimite, sh vaktsiinide võimalike kõrvaltoimete raporti, kus muu hulgas kirjeldatakse kolme tuberkuloosivastasel vaktsineerimisel ilmnenud tõsist kõrvaltoimejuhtumit. Üks vaktsineeritud lastest suri.
VIDEO | Lääne-Virumaal jookseb hunt auto eest ära
Lääne-Virumaal Laekvere kandis Moora külas jooksis 17. veebruaril päise päeva ajal auto ees hunt, kelle kohalik elanik ka videosse sai.
Ülo Vooglaiu raamat isemõtlejale pälvis suurt tähelepanu
Eile esitles sihtasutus Ülo Vooglaiu mõttepärand Tallinnas Kirjanike Majas Ülo Vooglaiu uut raamatut „Elanikust kodanikuks. Käsiraamat isemõtlejale”. Esitlus kujunes sündmuseks, kuhu kogunes väga suur hulk huvilisi – ühiskonnategelasi, poliitikuid, teadlasi, Ülo Vooglaiu õpilasi, sõpru, tuttavaid...
Leili metsalood | Rebastel jooksuaeg
Uue nädala alguseks oli lumele moodustunud jäätunud koorik, mis kandis isegi inimest, rebastest rääkimata. Rebastel on kevadrahutus südames, mis sunnib neid liikuma ja seda mitte ainult toidu pärast.
EV 101 | Kirjudest käpikutest kelmi valimiseni, külavanema vastuvõtust rääkimata
Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub inimesi tuleval nädalavahetusel maale - külades üle Eesti toimub vabariigi 101. sünnipäeva tähistamiseks hulganisti põnevad üritusi.
Lev Vassiljevi juubelinäitus pakub nii traditsioonilisust kui üllatusi
Kastellaanimaja galerii neljas ruumis eksponeeritud tööd jagavad väljapaneku neljaks teemaks, teosed on dateeritud alates 1970. aastatest kuni praegusajani.
Hotellitubade kõige räpasemad kohad avastanud uuringu tulemus on üllatav
Reisileminekuks valmistudes võid hotelli valides otsustada veebis avaldatud fotode, hotelli asukoha või hinna järgi, aga sa ei saa kunagi teada, kui puhas hotell on. Ja nagu selgub, ei tähenda tärnide rohkus sugugi seda, et ööbimispaik selle võrra odavamatest numbritubadest puhtam oleks.
KÜSITLUS | Plagiaat. Valimised. Lõputöö. Mida arvad sina?
Uudisteportaalid leiavad jätkuvalt ainest Rainer Vakra ja tema lõputöö plagiaadisüüdistuse teemast. On see põhjendatud tümitamine?
Teadlane: miks me ikka veel protestime?
Läinud nädalal andsin Aktuaalsele Kaamerale lühikese intervjuu teaduse rahastamise teemal. Mulle anti ülesandeks vastata küsimusele „Miks teadlased ikka veel protestivad?“ nii lihtsalt ja selgelt, kui võimalik.
Leht: riik surub peale okastraadikeeldu, mida seaduses polegi
Maaeluministeerium kavatseb keelata lammaste karjatamise okastraadi taga vaatamata sellele, et vastavasisuline määrus ei maini okastraataia kasutamise keeldu karjamaal.
ASI SELGEKS | Kas üksikema saab tööandjalt nõuda sobivat puhkuseaega?
Meil koostatakse aasta algul töö juures puhkusegraafikuid. Olen üksikema ja kasvatan kaheksa-aastast tütart.
FOTOD | Miks koristatakse Inglismaal rabarbereid küünlavalgel?
Inglismaa põhjaosas Yorkshire’i krahvkonnas asuvas Tomlinsoni talus kasvatatakse piirkonnale eripärasel viisil rabarbereid ning koristatakse neid küünlavalgel.
Süvenev röövpüük sunnib püügikorda ja järelevalvet karmimaks muutma
Keskkonnainspektorid kinnitavad, et kõige kuumem tööpõld röövelliku kalapüügi vastu võitlemisel on neil Peipsi järvel ja Liivi lahel, hooajaliselt ka Põhja-Eesti lõhejõgedel. Kalavarude päästmiseks mõeldakse uute piirangute peale.
KAAMERAGA MAAL | Haarav spordiala, millest sa ilmselt palju kuulnud ei ole
Seda spordiala harrastab Eestis vaid sadakond last ja natuke üle 500 täiskasvanu. Maaleht käis Eesti esimesel laste ja noorte lukumaadluse võistlusel, kus selgus, et lapsed on sellest haaravast harrastusest vaimustuses.
Veebruar peaks olema aasta kõige talvisem kuu. Kas ikka on?
Küünlakuu võistleb näärikuuga talve külmima ja lumiseima kuu tiitli pärast.
LOODUS vs LOOMUS | Kas eestlase veres on piisavalt hunti?
Rahvakalendris nimetatakse veebruari ka hundikuuks. Kuju­telm pärani lõugadega vastutuult jooksvast hundist on folklooris rahvusvaheliselt tuntud.
ASI SELGEKS | Kas pangaarve pärimisel peab tulumaksu maksma?
Mul on pangas 10 000 eurot. Kui ma pärandan selle ühele inimesele, kui palju ta peab siis pärimisel selle pealt maksma pärandimaksu või tulumaksu?
Margus Mikomägi: riigimees teenib oma maad ja rahvast, väiksemad vennikesed raha ja kannuseid
Imelik, mulle ei meeldi paradoks, et paigal seismiseks tuleb üha kiiremini joosta. Samas mõte, et riigi, see on siis rahva, keele ja kultuuri hoidmiseks ei ole ükski pingutus üleliigne, mulle istub.
FOTOD ja VIDEO | Lahemaa Laukasoo muutub taas nimevääriliseks
Lääne-Virumaal Haljala vallas asuv Laukasoo on Lahemaa suurim, 1400 hektaril laiuv soo.
FOTOD | Maalehe reisiklubi pidas aru, milliseid maailma paiku edaspidi üheskoos avastada võiks
Maalehe reisiklubi käis täna, 15. veebruaril koos arutamas, mis kohad need on, kuhu võiks edaspidi koos sihte seada.
Peipsi talikalastajate kõrghooaeg saabub lähinädalatel
Peipsi ning Lämmijärv said endale kaane peale juba enne jõulupühi, ent kalasõprade sõnul algab jääpüügi tippaeg siis, kui ilmad senisest pisut soojemaks lähevad.
KUULA | Keskkõrvapõletik tabab lapsi talvel sagedamini just sel põhjusel
Jutud sellest, kuidas keegi käis ilma mütsita ja sai keskkõrvapõletiku, on aegumatud. Tegelikult ei teki keskkõrvapõletik mitte väljast kõrva kaudu, vaid hoopis seestpoolt nina kaudu.
FOTOD ja VIDEO | Sula ja suur autode hulk sulgesid Haapsalu-Noarootsi jäätee
Seoses sulailma ja ootamatult suure liikluskoormusega on Haapsalu–Noarootsi jäätee täna pealelõunast suletud, kuid Maaleht jõudis vaatamas käia, mis jääteel toimub.
FOTOD | Tuul veeretab Läti väljadel harvaesinevaid lumerulle
Puhu, tuul, ja tõuka lund! Teisipäeval märgati Riiast lõunasse jäävatel põldudel omapäraseid moodustusi, mida võiks kutsuda lumerullideks või lumesilindriteks.
Riik võtab maksuvõlgnikelt röögatu intressi
Maksuameti 30. jaanuaril avaldatud pressiteatest selgus, et 6% ehk 62 000 inimest kasutasid maksuvaba tulu lubatust rohkem. Üldse pole aga räägitud selles, mis juhtub siis, kui pole raha enamkasutatud tulumaksu kohe tagasi maksta.
Kas elupuuhekk on tõesti mets? Maa-amet selgitab, kuidas õiglus jalule seada
Maa-amet korrastas eelmise aasta lõpus kõlvikute ehk maatükkide kaardiandmeid, mille tulemusel võib muutuda maamaks. Põletavamatele küsimustele vastab ruumiandmete osakonna juhataja Lea Pauts.
Selle talve soojarekord - üle 7 kraadi! Kui kõrgele temperatuur täna veel tõuseb?
Ilmateenistus mõõtis täna kell 11 Kundas 7,3 soojakraadi, mis on selle talve – alates detsembrist – uus soojarekord. Samas muidugi ka uus tänavune tipptulemus.
Kas kevad on tõesti tulnud? Paistab küll nii!
"Ilm nagu kevadel! Öösel meie ilma teinud madalrõhulohk eemaldub itta ja selle järel saab mõjusamaks Kesk-Euroopas paikneva ulatusliku kõrgrõhuala serv," teatab Riigi ilmateenistuse Facebooki leht.
Leili metsalood | Räätsadega talvises metsas
Selleks ajaks, kui need read ilmuvad, pole lumisest ilust, nagu juuresoleval pildil, enam midagi alles. Tuul ja sulailm on uhked kaunistused puudelt maha lükanud.
Maamaks võib tänavu olla paljude jaoks senisest tunduvalt suurem
Maksu- ja tolliamet alustas sel nädalal maamaksuteadete väljastamist kokku enam kui 318 000 inimesele summas 59,3 miljonit eurot. Tänavu on maamaksuks arvestatud 1,4 miljoni euro võrra suurem summa kui mullu.
Lihaveisekasvatajate Selts andis välja esimesed kvaliteedimärgid
Eesti Lihaveisekasvatajate Selts andis eile Tartus toimunud Maaelufoorumil välja esimesed üheksa „Eesti Lihaveis“ märgist.
Jäätmeseaduse vastu võtmata jätmine on toonud esimese tõsise tagasilöögi
Euroopa Komisjon algatas Eesti suhtes rikkumismenetluse seoses elektri- ja elektroonikaseadmetest tekkinud jäätmete ehk elektroonikaromude direktiivi puuduliku ülevõtmisega. Protsessi tulemuseks võib kujuneda 359 000 eurone trahv.
Sõbrad ja sõprus eesti vanasõnades. Ütle, kes on su sõbrad, ...
Sõbrapäev on igati õige aeg, et vaadelda lähemalt sõpruse-teemat meie vanasõnades.
Lehmadele ja pullidele loodi Tinder
Kuigi mõni kutsub kohtingurakendust Tinder lihaturuks, siis Suurbritannias lehmadele ja pullidele loodud Tudder on seda veelgi enam.
Igor Gräzin avameelselt depressioonist: selle haiguse kõrval on neerukivid köömes
Paarkümmend aastat depressiooniga võidelnud poliitik ja õppejõud Igor Gräzin ütleb, et see haigus ei lähe iseenesest üle, kuid sellega tuleb õppida koos elama.
Eriti ülbeks läinud: libafirma müüb tuhandete metsaomanike isiklikke andmeid
Viimastel nädalatel on mitmed metsandusega seotud inimesed saanud oma meilipostkastidesse kirja, kus pakutakse müügiks Eesti metsakinnistute andmeid koos nende omanike nimede, isikukoodide ja telefoninumbritega.
HULL IDEE: Pätsi valitsus tahtis Jaani kiriku asendada hiiglasliku ratsamonumendiga
Enne Teist maailmasõda oli kindel, et Jaani kirik Tallinnas Vabaduse platsil lammutatakse ja püsti pannakse pea seitsmekümne meetri kõrgune vabadussammas.