VIDEO | Rainer Vakra räägib ära, mis on tema sügavkülmikus
RMK suurel ühismatkal osalenud keskonnakomisjoni esimees Rainer Vakra rääkis, millega ta oma suve on sisustanud, kui tihti tee matkaradadele leiab ning milliseid metsasaadusi talveks valmistudes sügavkülma on pistnud.
VIIMANE VÕIMALUS | Tuntud näitlejad ja muusikud annavad üle Eesti tasuta metsakontserte
RMK tervet Eestit katva ühismatka raames toimub ka kümmekond kaunist metsakontserti ja vestlusõhtut, kus esinevad tuntud näitlejad ja muusikud. Eesti loodusest, kommetest ja kultuuriloost räägivad näitlejad Guido Kangur, Anne Veesaar, Harriet Toompere, Uku Uusberg ja Robert Annus ning musitseeriv...
VIDEO | Kas julged süüa 28 meetri kõrguses Peramaa tornirestoranis?
Tuleval nädalavahetusel, 25. ja 26. augustil lookleb 175kilomeetrine Peipsi Toidu Tänav Vasknarvast Setomaale Saaboldasse. Kõige kõrgem koht, kus restoranitoitu maitsta saab, asub Tartumaal 28 meetri kõrguses Rõka vaatetornis.
Valga-Tartu rongis varastati mehe selja tagant tema jalgratas
Laupäeval varastati Valgast Tartusse sõitnud reisirongist 44-aastase mehe 400eurone jalgratas.
Ligi 40 välisjahimeest on läbinud kohustusliku linnujahialase koolituse
Esmaspäeval algas Eestis veelinnujahi hooaeg. Sel aastal on teisiti see, et välisjahimeestel tuleb enne küttima minekut läbida koolitus.
Riigiametnikud veetsid kaks nädalat Ida-Virumaal ning järeldasid, et maakond väärib riigilt rohkem raha
Ida-Virumaal välitöödel olnud ametnikud jõudsid kaks nädalat kestnud mõttetöö ja kohtumiste käigus arusaamiseni, et maakond vajab arenguks riigilt senisest märksa rohkem raha ja eelkõige peaks see tulema siinsete ettevõtete riigile makstavatest keskkonnatasudest.
Lauri Vahtre: poleks üllatav, kui ilmuks välja initsiatiivgrupp nõudega kommunismiohvrite memoriaal ümber nimetada kogu maailma rassismi-, seksismi- ja totalitarismiohvrite memoriaaliks
Olen minagi mõnikord endalt ja teistelt küsinud, ega meil liiga palju mälestusmärke ja muuseume pole. Mälu on mõeldud meile teed näitama, mitte maadligi suruma nagu liigraske kandam.
Valga linnaliinidel tuleb septembrist tasuta bussisõit
Valga Vallavolikogu otsustas 17. augusti istungil minna Valga linnaliinibussidel üle tasuta bussisõidule, kehtestades sarnaselt maakonnaliinidega piletihinnaks 0 eurot.
VIDEO | Kas Jüri Ratas saab hakkama saeketi vahetamisega?
Kas Jüri Ratasest oleks metsameest? Saeketi kallal pusivat peaministrit sai näha 18. augustil Haapsalu lähistel Uuemõisa mõisapargis toimunud meeleolukal kogu pere metsapäeval.
Leili metsalood | Mets mere ja linna vahel
Taasiseseisvuspäeva vihmasel pärastlõunal poja perel külas olles tegime väikese jalutuskäigu Randvere küla tagusesse Mäealuse maastikukaitseala metsa Viimsi vallas.
Heinz Valk: Tänasele maailmale tuleb läheneda külma peaga
Legendaarne "Ükskõik me võidame niikuinii" kuulutaja Heinz Valk tõdes Maalehele, et inimloomuses on tahta, et midagi läheb paremaks.
Ajaloolane Aldo Kals: alates 1994. aastast pole ükski peaminister ega president püstitanud küsimust riigi territoriaalsest terviklikkusest
Kes jälgib Eesti poliitilist elu, jääb arusaamatuks, miks meie riik on keeranud sellele paikkonnale, täpsemalt Venemaa Föderatsiooni poolt annekteeritud Saaremaa suurusele osale maakonnast selja ja mängib jaanalinnumängu nagu poleks midagi korrast ära.
TOOMPEA KOGUNEMINE | Iseseisvuse taastajad kuulsid murelikke pidukõnesid
“Rahvast eirates tehtud otsused on kõik valed,” ütles omaaegne Ülemnõukogu liige Tõnu Anton täna Toompeal. Endine riigikohtunik Anton pidas 20. augusti klubi koosolekul põhiettekande “Kui vastupidav on demokraatia Eestis?”
VANA LEGEND | Kas putšikolonnist pandi pihta soomuk?
Veel 27 aastat pärast augustiputši levib Järvamaal legend soomukist, mille Kaitseliidu kohalik malevkond olla Pihkvast Tallinna teel olnud kolonnist pihta pannud.
FOTOD | Riigikogus tuli taasiseseisvumispäeva puhul taas kokku 20. augusti klubi
Riigikogus tuli täna keskpäeval taasiseseisvumispäeva puhul taas kokku 20. augusti klubi, kuhu kuuluvad 20. augustil 1991 Eesti Vabariigi Ülemnõukogus Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise otsuse poolt hääletanud saadikud.
Legend sellest, kuidas Marju Lauristin, Liia Hänni ja Sirje Endre mänginud vabariigi taastamisel võtmerolli. Aga päriselt?
Olulisel hetkel on väga tähtis, et oleks keegi, kes küsib keerulisi küsimusi ja ütleb: ärgem tormakem uisapäi. Augustis 27 aastat tagasi tegid seda Marju Lauristin, Sirje Endre ja Liia Hänni.
Kas me sellist Eestit tahtsimegi? Vastavad 12 iseseisvuse poolt hääletanud Ülemnõukogu liiget
Kas me sellist Eestit tahtsime? Loe, mida vastasid seitsme aasta eest sellele kulunud küsimusele 20. augustil 1991 Eesti riikliku iseseisvuse poolt hääletanud Ülemnõukogu liikmed.
FOTOD | Eesti suurimas mustast lepast suitsusaunas pole lava! Kus siis võtta leili?
Tartumaal asuvas Peramaa puhkekeskuses valmis mõni aasta tagasi üks eriline saun, kus pole traditsioonilist lava, kuid leili saab võtta küll.
VIDEO | Läti teadlased uurivad nõukogudeaegses Irbene sõjaväelinnakus kosmost
Loe reportaaži sõjaväelinnakust Maalehe loos "HÜLJATUD LINN | Läti teadlased uurivad nõukogudeaegses Irbene sõjaväelinnakus kosmost".
Väimela rahvas peletab kanafarmi arendajat: süüdistusi sajab vahetpidamata igast kandist ja igal moel
Kui Võrust kuue kilomeetri kaugusel asuvas Väimelas sai teatavaks, et kunagise näidissovhoosi lehmalautadesse soovitakse rajada farm 360 000 munakanale, tõstis kohalik rahvas kisa – peljatakse ammoniaagihaisu ja elukeskkonna halvenemist.
Päts, Joala, Masing – võõrvõimu paine all elanud suurkujud ilmusid sel suvel korraga teatrilavadele
Kostja ja hiiglane, Uku ja hiiglane, Jaak ja hiiglane ... kõiki kolme suurmeest, kes ilmuvad selle aasta suveteatri lavale, saadab muu hulgas kommunistliku nõukogude võimu valus paine.
HÜLJATUD LINN | Läti teadlased uurivad nõukogudeaegses Irbene sõjaväelinnakus kosmost
Keset Kurzeme männimetsi asub endine salajane Irbene sõjaväelinnak, millest on tänaseks alles jäänud lagunevad hooned. NSV Liidu sõjaväele kuulnud raadioteleskoobid on aga üle võtnud Läti teadlased, kes uurivad nende abil tähti ja galaktikaid.
Vatikan tutvustab paavsti visiidi eel Baltimaid: Eesti eristub kõigist riikidest, kus paavst Franciscus on siiani käinud
Katoliku kiriku uudiseid, televisiooni ja raadiot ühendav kanal EWTN avaldas dokumentaalfilmi, milles tutvustatakse paavsti visiidi eel Leedut, Lätit ja Eestit ning tuuakse välja neile riikidele iseloomulikke jooni.
ARVAMUS | Ohtlikud teed, vanad autod, seadusele vilistajad ja puudulik järelvalve – miks imestame avariide üle?
Kui liidame kokku ohtlikud teed, vanaldased autod, liiklusseadusele vilistavad liiklejad ning puuduliku järelevalve, siis kas ongi üldse põhjust imestada, et juhtub nii palju inimohvritega avariisid?
Läänemaal kuulutati täna parimaks metsamajandajaks Virumaa metsamees
Kokku anti välja üheksa preemiat, muuhulgas said tunnustuse pastor ja noore metsamehe ema.
TOP 10 | Soovid juua nagu tõeline lätlane? Enimostetud Läti õlled sel aastal
Selle aasta kõige populaarsem alkohoolne jook Lätis oli Somersby siider, ent populaarseim õlu Cēsu premium, nagu selgub Läti maksuamet kogutud aktsiisikauba statistikast.
HÜVASTI, PAKEND! Riias avas uksed pood, kus toiduained pannakse vanasse kurgipurki
Riia kesklinnas asuvas poes Burka pakendatud tooteid ei leidu ning kliendid saavad vajaliku koguse toidukaupa kuni 50-kilogrammistest kottidest ise purki või kotti valada.
Ei tea, mida Läti taaraga teha? Kuusakoskisse on õllepurke jõudnud üle 2,5 korra enam kui mullu
Lätist ostetakse kõige rohkem just plekkpurgis alkohoolseid jooke. Paraku on kahe riigi vahelise taarasüsteemi väljaarendamine alles algusjärgus, mistõttu ei oska paljud õllepurkidele väärilist kohta leida.
VIDEO | Kuhu viis Anne Veesaare selle suve kõige põnevam seiklus?
Näitleja Anne Veesaar andis eile RMK suure ühismatka raames kauni metsakontserdi Värskas, kus tutvustas ka oma lapsepõlvekandi kombeid ja kultuuri. Uurisime Annelt, kuidas suvi läinud on ja millised on ta enda meeldejäävamad matkaelamused.
Tarbimislaenuga satuvad inkassosse enim lõunaeestlased
Kiir- või tarbimislaenu võtmine viib kõige sagedamini inkassosse või kohtutäituri menetlusse Lõuna-Eesti laenuvõtjaid, selgus BestCrediti laenu-uuringust.
Mahemunade populaarsus ajendab tootjaid laienema
Mahemunade tarbimise kasv julgustab Äntu Mõisa tootmise mahtu suurendama, et üha kasvavat nõudlust rahuldada.
Silo ja heina müümisel tuleb Veterinaar- ja Toiduametile esitada majandustegevusteade
Seoses silo ja heina hinnatõusuga ning müügiga välisturgudele tuletab Veterinaar- ja Toiduamet meelde, et taimse sööda esmatootmisest, mille alla kuulub ka heina kasvatamine ning sileerimine, on sööda tootmise ja turustamisega tegeleval isikul kohustus oma tegevusest teavitada.
Peipsi sibula saak on tänavu kehv. Kuidas see mõjutab hinda?
Sibulasaak on Peipsi ääres üles võetud ning Varnjas, Kasepääl ja Kolkjas pakuvad tänava ääres iga kümmekonna meetri taga kohalikud kasvatajad oma kraami.
HIIGELSUUR VANKRIRATAS | Eesti riik saab Assikvere rahvalt erilise sünnipäevakingi
Peipsiääre valla 59 elanikuga Assikvere külas avatakse laupäeval isevärki vaatamisväärsus – tõenäoliselt Eesti suurim vankriratas, millel läbimõõtu kogunisti 1,8 meetrit.
Jõhvi soovib taas valla asemel linna nime kanda
Jõhvi vallavolikogu koalitsioon on astumas samme, et Jõhvi saaks haldusüksusena tagasi linna staatuse, mille ta 13 aasta eest toimunud ühinemise käigus kaotas.
FOTOD | Vaata, kes ühinesid RMK kogu Eestit katva ühismatkaga!
Eile sai alguse RMK üle-eestilise ühismatka uus 200-kilomeetrine Peraküla-Aegviidu lõik, millega liitunud inimesed läbivad nii jalgsi kui ka ratastel kümne päevaga ligi 200 kilomeetrit RMK matkaradasid ning jõuavad 25. augustiks Aegviitu.
Kauaoodatud kukeseened on hakanud pead tõstma
Kuum ja kuiv suvi pani seenelised ootele – pikalt tulid seenelised metsast välja tühjade käte või paari üksiku seenega. Niiskema pinnasega aladel õnnestus esimesed seenesaagid usinatel nobenäppudel korjata juba mõne aja eest, kuid nüüd on kollendavaid väljasid juba rohkem ja metsa minnes tasub äm...
Paradoks: sigade katk päästis põllumehe aasta
Väide, et metssigade hulgas korraliku harvenduse teinud katk aitab põllumeestel põuase suve üle elada, pole kaugeltki vale. Saaremaa põllumees Ülar Tänaku sõnul sai söödavarumisel päästjaks üle aastate mahakülvatud mais, mis muidu oli metssigade maiuspalaks.
Sada vähki püüdnud mees putkas inspektorite eest metsa
Saaremaa keskkonnainspektorid sattusid eile hommikul Leisi jõe ääres peale mehele, kes inspektorite eest esialgu metsa põgenes, jättes maha üle saja jõevähi.
Metsaostuks annetusi kogunud kogukond sai raha osaliselt kokku
Läänemaal hingelähedase metsa äraostmiseks raha kogunud MTÜ Kogukonna Metsad eesotsas Rea Rausiga sai soovitud metsaraha kokku.
Internetis käib vilgas illegaalne Vene vahvlimasinate äri
Veebi on ilmunud kuulutused, milles pakutakse Vene vahvlimasinaid, millega teha häid krõbedaid vahvleid – nii nagu vanasti. Paraku on tegu keelatud äriga.
Taanlased püstitavad seakatku leviku piiramiseks Saksa piiri äärde 70 kilomeetri pikkuse tara
Taani ehitab Saksa piiri äärde 70 kilomeetri pikkuse tara, et eemal hoida metssigu ja vältida sigade Aafrika katku levikut, mis ohustaks Taani sealihatööstust.
Urmas Kruuse: valitsuse tegevusetus võib põllumajanduses tekitada pahatahtlikke pankrotte või ülevõtmisi
Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe ja endise maaeluministri Urmas Kruuse sõnul ei tasu loota, et uus põud tuleb alles 70 aasta pärast, vaid tuleb analüüsida praeguste seaduste auke.
Rainer Vakra: minge kõik metsa!
Täna algava Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) suure ühismatka Peraküla-Aegviidu avalõigu teeb kaasa ka riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra, kes soovitab kõigil kaasmaalastel sama teha ning kindlasti sel suvel metsa minna.
Peagi algavast Purtse jõe puhastamisest saab Eesti suurim jääkreostuse likvideerimise projekt
Keskkonnaministeerium andis eile koos ekspertide ja puhastustööde teostajatega Kohtla-Nõmmel kohalikule kogukonnale ülevaate, kuidas hakkab käima põlevkivitööstuse jääkreostuse puhastamine Ida-Virumaal Purtse jões, Kohtla jões ja nn fenoolisoos. Tuhandete tonnide reostunud pinnase eemaldamisest s...
20. august – Eesti iseseisvuse taastamise tähtpäev
Eesti riiklik iseseisvus taas­tati 1991. aasta 20. augustil. ETV toob sel puhul ekraanile mitu temaatilist saadet.
Ain Alvela: on poliitik rahul, on ka rahvas rahul. Eesti edeneb. Sajaga!
Kui vaid veidi järele mõelda, on tore taibata, et riigi sajanda sünnipäeva aastal ning taas iseseisvaks saamise 27. aastapäeva künnisel on Eesti tegelikult igas mõttes hea kant, kus elada.
Telesoovitused
“Mina, Lennart Meri” * Indrek Treufeldtiga Maarjamäel * Eesti–Soome film “1944”
Uurali keeled on pärit Lääne-Euroopast
Suurem osa maailma inimesi kutsub oma keelt emakeeleks. See on kajastus aegadest, mil inimesed rääkisid valdavalt oma emade keelt.
Meel hea, kõik hea!
MAIBERG MUIGAB * KARIKATUUR * LOOSNG * KIIKSE * TÕSI TAGA * NITŠEVOOD * KUKALT SÜGAV MÕTE