ASI SELGEKS | Kui pikalt peab vanas töökohas lahkumisest ette teatama, kui mulle pakutakse tasuvamat ametit uues kohas?
Töötan kaupluses müüjana, aga selles poes on päris raske töö, nii et olen kogu aeg otsinud kõrvalt ka uut töökohta.
Kauksi Ülle: rikas on see, kel on viljakat maad, mühavat metsa, suurt sood
Sügismõtted on aegade muutumisega teistsugused kui viisteist aastat tagasi, mil tulin Obinitsa, arvult väikesesse, kuid ajaloolt ja vaimult suurde külla oma juuri ajama.
SPETSIALIST SOOVITAB | Ahju tuleks kodus mitte prügi, vaid ikka puudega kütta
Paljude inimeste teadvusse pole paraku jõudnud, et prügi põletamisel tekivad väga mürgised saasteained, mis võivad põhjustada näiteks vähki, laste väärarenguid ja arengupeetust.
FOTO | Maxima ja Nõo lihatööstus kasutasid Eesti lippu välismaise toore sealiha müümiseks
Veel aasta algul võis Maxima külmletist leida Nõo lihatööstusest trikolooriga pakendis väljunud toored lihalõigud, mille tagaküljel oli kirjas, et liha on pärit hoopis Poolast või Saksamaalt.
PROOVISÕIT | Uus dünaamiline Honda Jazz
See, et uus Honda Jazz dünaamiline peaks olema, pole minu enda välja mõeldud, vaid lausa prooviautole peale kirjutatud. Prooviauto oli nimelt 130 hj Honda Jazz Dynamic.
ÜKS KÜSIMUS | Kas linnud on soojal sügisel hiljem rändama asunud?
Kas vastab tõele, et lindude ränne on sooja sügise tõttu alanud hiljem kui tavaliselt? Kas võib loota, et seetõttu tõttu otsustab mõni hanigi Eestis talvituda?
FOTOD ja VIDEO | Jüri rahvas saab taas Grossi poes käia
Jüri alevik on paljuski nagu Tallinna eeslinn, kuid poodidevaliku poolest on tegu ausa maakohaga. Täna taasavas üks neist uuendamise järgselt uksed.
TERVIST! | Pahuras ja valuvaevas vanainimeses võib peidus olla tõsine haigus
Eakate depressioonil on spetsiifilised tunnused, seepärast on raske eristada, kas lähedane on lihtsalt pahur või on tal meeleoluhäire.
FOTOD | Jalutuskäik kanalates, kus haigutab kurb tühjus
Eesti suuruselt teise munakanade kasvataja OÜ Sanlind farmis avastati hiljaaegu salmonellaviiruse puhang, mille tõttu tuli hävitada ettevõtte 200 000 munakana.
Värskasse plaanitakse püstitada Petserisse kavandatud Vabadussõja monument
2. veebruaril 2020 plaanitakse Värska vallamaja esisel kiigeplatsil avada Vabadussõja monument, mis pidanuks 1944. aastal avatama Petseris.
Hiiumaa vallavalitsus küsib ajalehelt iga juubilari nime eest 5 eurot
Juulikuust alates ei ilmu Hiiu Lehe veergudel enam sünnipäevalaste ja juubilaride nimekirju, sest ametnikud tõlgendavad seadusi bürokraatlikult.
Leili metsalood | Hilised seened kakumetsas
Mul on oma metsas paar kohta, kuhu sügisel ilmuvad šampinjonid. Sel sügisel ma neid tavapärasel ajal, septembrikuus, ei näinud, kuid nüüd, oktoobri teises pooles, olid nad olemas. Kahjuks vanavõitu juba.
Hando Sutteri firmale kuuluvad šoti mägiveised peavad laiul üle elama veel ühe talve
Loonalaiule unustatud veisekari peab eelolevagi talve laiul veetma, sest loomade omanikul, Saaremaa Ökokülal, pole õnnestunud neid sealt kätte saada.
Maalehes välja käidud ettepanekut võeti kuulda: selge sõnumi konkursil pälvis eriauhinna Ott Tänaku kaardilugaja Martin Järveoja
"Martin Järveoja on aastal 2018 eesti keele esikõneleja, sest ükski teine eestlane ei kasuta oma emakeelt nii suure publiku kuuldes nagu tema," kirjutas hiljuti Maalehes kolumnist Hannes Rumm.
“Ho-ho-ho-horoskoop, kõik uued laulud teil ta koju toob…” Tuleb ju meelde küll?
Pool sajandit tagasi rahvast hullutanud tele­saate “Horoskoop” kaadri­tagust elu meenutavad lauljad Heidy Tamme ja Vol­de­mar Kuslap ning tollane ETV muusika- ja meelelahutus­saadete režissööri assis­tent, laulja, pedagoog ja diplomaat Jüri Trei.
Liha kasvab laboris, mitte laudas – kas utoopia või lähitulevik?
Kui uued lihatehnoloogiad välja arendatakse, on maailmas vaja ainult 2000 farmilooma. Viimastel aastatel on sarnased tehnoloogiad plahvatuslikult arenenud.
Kauksi Ülle: uurimus on järgmine troll, mida on põhjust karta
Sügismõtted on aegade muutumisega teistsugused kui viisteist aastat tagasi, mil tulin Obinitsa, arvult väikesesse, kuid ajaloolt ja vaimult suurde külla oma juuri ajama.
Esimesena maailmas hakkavad eestlased tootma rapsist taimset liha
Maailmas töötatakse välja järjest uusi sorte taimset liha, mida toodetakse peamiselt soja- või hernevalgust. Rapsivalgul põhineva “liha” tootmiseni jõutakse esimesena Eestis, Jõgevamaal.
Haldusreformi üllatused: Eesti suurimas linnas algas ulukijaht ja heade mõtete linnas on kolm Viljandi maanteed
Haldusreformi nimeanarhias said linnad valdadeks, ja vastupidi. Selle tulemusel algas Pärnu linnas suurulukijaht ning Tartu linnas on kolm Viljandi maanteed. Muutustega harjumine läheb visalt.
Salmonelloosi tõttu võib juhtuda, et peame sisse tooma umbes kolmandiku vajalikest munadest
Enne OÜd Sanlind, kes tootis üle veerandi Eesti kanamunadest, tabas tänavu salmonelloosipuhang ka kaht Pärnumaa talu, kus hukkamisele läks üle 50 linnu.
Riik alustas Rail Baltica tarvis maade ostmist ja vahetamist
Läbirääkimisi maade riigile ostmise asjus alustas maa-amet Kohila vallas. Esimesena saavad ostupakkumised Vilivere, Urge, Salutaguse ja Loone küla maaomanikud.
ANALÜÜS: Milline erakond kasutab sotsiaalmeediat kõige halvemini ja kes on Facebooki-meister?
Sotsiaalmeediakanalid on erakondadele kiired, odavad ja mõjusad moodused luua uusi kontakte ning mõjutada valijaid. Kõik Eesti erakonnad kasutavad Facebooki, aga nende oskus seda teha kõigub kahe äärmuse vahel.
Urmas Otil oli kogu aeg kiire. Kiire elada, kiire olla...
2008. aasta 17. oktoobril, mil Urmas Oti aeg otsa sai, valitses Eestis kuldkollane sügis. Taevas rändasid pilved, korraks vilksatas päikesekiir. Kusagilt kuuldus vaikset muusikat, aga see võis ka üksnes tunduda.
Ernst Johannes Kollist – Tema Majesteedi peakondiiter Uue-Karistest
Kuidas kihelkonnakooli lõpueksamil põrunud eesti poisist sai Inglise kuninga George VI kroonimispidustuste peakondiiter ja mitme kokaraamatu autor.
Maalehe ilmatarkade suur talveprognoos: pakane tabab Eestit uue aasta algul
Kui kevadel ja suvel olid Maalehe ilmatargad oma ennustustes üsna üksmeelsed ja ka haruldaselt täpsed, siis eesseisva talve ennustamisel lähevad arvamused lahku.
Kodu tuleks mitte prügi, vaid ikka puudega kütta
Paljude inimeste teadvusse pole paraku jõudnud, et prügi põletamisel tekivad väga mürgised saasteained, mis võivad põhjustada näiteks vähki, laste väärarenguid ja arengupeetust.
Viljelusvõistlus: põldude arv kuivas kokku nagu saagidki
Viljelusvõistlus kaotas tänavu seitse põldu: alustas 26, lõpuni jõudis 19. Ühtki katkestajat polnud maheviljelejate seas.
Kas olete lasknud end gripi vastu vaktsineerida?
KÜLAVAHEKÜSITLUSGripi vastu soovitatakse vaktsineerida sellesse haigestumise kõrgperioodi alguses, alates oktoobrist. Kuu lõpuni saab seda esmakordselt teha ka Eesti apteekides.
Telesoovitused
Võlaorjusesse sündinud lapsed * Film president Macronist * Lena Griski lugu
Võitja selgitab “Aasta põllumehe” žürii
Traditsiooniliselt külastab konkursi ”Aasta põllumees” žürii kõiki esitatud kandidaate ja tutvub nende tegemistega kohapeal, enne kui tähtis otsus langetatakse.
Vaata elu positiivselt – kasuta plussprille!
SERGEI KRAANA: Tomatimahl aitab tuhande haiguse vastu * LUULETUS * NITŠEVOOD * PAETISME * LOOSUNG * KARIKATUURID
Kui moodne on harimatu ja maitselage on ohtlik
SÕNA SEKKA | Kriitika või mahategemine? * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
JUHTKIRI | Põllul on põlvkondade vahetus
Täpselt aasta tagasi soovisin põllumeestele (ehk tegelikult ju meile kõigile) sõbralikku ilma.
KOLUMN | Katrin Vaga: uue Brexiti referendumi ootus kütab kirgi
“Tema elulookirjeldus hakkas teiste hulgas silma. Helistasin tagasi ja küsisin, miks ta kandideerib senisest palju kehvemale ametikohale,” räägib Rui, mu portugallasest tuttav.
Aasta põllumees 2017 Margus Muld: plaanime paar tuhat lehma juurde võtta
Trigon Dairy Farming Estonia juhatuse esimees Margus Muld kinnitab, et firma plaanib piimanduses paari aastaga jõudsalt laieneda ja tõusta 5300 lüpsilehmaga Baltimaade suurimaks piimatootjaks.
Soome loodusfilmitegija Atte Henriksson oskab ka tavalises olukorras erilist näha
Üle kümne aasta Eesti loodust filminud Atte Henrikssoni ja Joosep Matjuse koostöö viljana sündis “Tuulte tahutud maa”.
Nelja Oscariga pärjatud “Televõrk”
Reedel, 26. oktoobril kell 21.30 jõuab ETV2 ekraanile sarja “Kinoklassika” kuuluv film “Televõrk”, mis pärineb aastast 1976.
Valetamine olgu õigustatud!
PILKEID * KIIKSE * TÕSI TAGA * KUKALT SÜGAV MÕTE * LOOSUNG * KARIKATUUR
ILOPANGO | Läänemere maade keelesõda
Läänemere maadele jõudnud stepirahva kultuur sai nöörimustriga savipottide järgi nöörkeraamika nime. Meestel olid kaasas kivist venekujulised sõjakirved, millest ka sõja- ehk venekirveste kultuur.
Kas testamenti saab peale vara jagamise ka kohustusi kirja panna?
Olen juba eakas ning mõtlen, kuidas oma lähedastele vara ja kohustusi jagada, juhul kui mind enam pole.
JUHTKIRI | Tapva vingumürgituse ohtu saab ära hoida
Mis täpselt juhtus Tallinnas Kakumäel, kus ilmselt gaasiõnnetuses kaotasid elu kolm last – kaheaastane poiss ning seitsme- ja nelja-aastane tüdruk? See tuleb kindlasti selgeks teha.
Iga päev üks tore film ehk Head vaatamist algavaks koolivaheajaks
Eeloleval nädalal algab koolides selle õppeaasta esimene vaheaeg. ETV2 on sel puhul oma kavasse võtnud saatesarja “Koolivaheaja film”.
Emakakaelavähk on tõsine haigus, mida saab ennetada
Emakakaelavähk on emakakaela rakust arenenud pahaloomuline kasvaja, mis õigeaegselt avastatuna on kergesti diagnoositav ja ravitav.
Kui ametnik võtab poest vaid kaks pakki liha tasuta kaasa, siis on see vedamine
Väikepoodnik kurtis Maalehele, et veterinaar- ja toiduameti inspektor käib tema poest liha võtmas ning enamasti valib kallimaid tükke. Selgub, et toiduseadus annab selleks loa, kirjutab homne Maaleht.
Miks 120 000 inimesel ei ole püsivat ravikindlustust?
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut toob homses Maalehes esile, et peagi hakkab haigekassa teavitama inimesi, kel ravikindlustus on katkemas, ja andma teavet ravikindlustuse saamise võimalustest.
Keskkonnaministeerium: looduslike pühapaikade kaardikihti ei eemaldatud registrist metsafirmade nõudmisel
Maalehes ilmunud artiklis „Ministeerium kui puidutööstuse käepikendus“ väidab Ahto Kaasik, et keskkonnaministeerium palus looduslike pühapaikade kaardikihi metsaregistrist maha võtta metsafirmade nõudmisel.Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp ütleb, et selle väitega on lugejaid eksitatud...
Toidusuveniir peaks olema maitsev ja oma looga. Nagu näiteks lestaribad või ivan-tšai
Uus trend on pakkuda turistidele kaasa ostmiseks söödavaid meeneid ja seetõttu on kahel viimasel aastal Eesti eri piirkondades korraldatud toidusuveniiride konkursse, kirjutab homne Maaleht.
Aitame kõik valida sobivaima rahvapõllumehe!
Tänavusele Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursile „Aasta põllumees 2018“ esitasid maamajanduslikud organisatsioonid kümme väärikat kandidaati kaheksast maakonnast.
Koprad uputavad Saaremaal järjepanu veiste karjamaid
Osaühing Lümanda Lihaveis on hädas karjamaade üleujutustega, mida on tekitanud koprad, ning palub jahimeestelt tuge kobraste arvukuse vähendamiseks.
Võru vallavanem: kui Väimela kanala täidab kõik nõuded, siis see kanala sinna ka tuleb
Kohaliku rahva suurele vastuseisule viidates saatis Võru vallavalitsus läinud nädalal välja pressiteate, milles palub Väimela kanala arendajal otsida oma planeeritavale 360 000 munakanaga farmile muu asukoht.