Loomakaitsjad hakkavad loomakaitsespetsialistidega tihedamat koostööd tegema
Reedel arutasid loomakaitseorganisatsioonid veterinaar ja toiduameti loomakaitsebüroo ning maakondade veterinaarkeskuste loomakaitsespetsialistidega võimalusi, kuidas omavahelist koostööd efektiivsemalt korraldada.
Nursipalu sõjaväelisele harjutusväljakule tekib kaitseala
Tuginedes ekspertiisidele ja kaaludes erinevate osapoolte huve, on keskkonnaamet jõudnud kompromisslahenduseni, millega Keretü loodusväärtused saavad piisava kaitse ja samas säilib võimalus arendada vajalikul viisil riigi julgeolekut.
Arvutiga töötav inimene viibib kogu aeg elektromagnetväljas. Kuidas see tervisele mõjub?
Lugeja küsib: Meie kontoritöötajatel on viimasel ajal tekkinud küsimused seoses ruumis levivate elektromagnetväljadega ja nende tervisemõjuga. Kas tavalises kontoris, kus pea kõik töö tehakse arvutiga, on elektromagnetväljasid? Kui jah, kas tegemist on terviseriskiga?
FOTOD | Väike Jõepere küla kirjutas uue peatüki Vabadussõja ajalooraamatusse
45 elanikuga Jõepere küla, mis senini tuntud peamiselt lauluisa Kreutzwaldi sünnipaigana tegi nädalavahetusel ajalugu. Nüüdsest on seal ajalugu väärtustamas külarahva initsiatiivil püstitatud Vabadussõja Jõepere lahingu mälestuskivi.
Tormist räsitud kirik palub toetust
12. augusti trombis purunes katus Järva-Madise kirikul, mis asub Kõrvemaa südames Albu vallas soode ja rabade keskel. Praegu käivad katuseparandustööd.
Korvamatu kahju: Norras varastati muusemist 400 viikingiaegset eset
Umbes 400 viikingite ajast pärit muuseumieksponaati pandi Bergeni ülikooli muuseumist pihta ajavahemikul 11.-13. augustini, nädalavahetusel.
Viljalõikuse hilinemine paneb teraviljakasvatajad suure surve alla
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul võib tänavu Eestis oodata korralikku saaki, kuid hiline koristus suurendab oluliselt riske ja võib hakata avaldama mõju vilja kvaliteedile.
Leili metsalood: Kodumetsa orhidee
Olen tänavu kohanud kodumetsas tavapärasest sagedamini laialehist neiuvaipa. Suur osa neist on augusti keskpaigaks juba ära õitsenud, kuid üks eriti lopsakas ja kõrgekasvuline säras eelmisel nädalal veel täies õieilus.
Eneseabi ja esoteerikaga tegelevad ettevõtted teenivad kuuekohalisi kasumeid
ERR kaardistas enam kui poolsada ettevõtet, mille tegevusala on seotud eneseabikoolituste või esoteerikakaupade müügiga.
PROOVISÕIT: Odav ring surugaasiga Škoda
Eestlane on ettevõtlik, aga samas ka ettevaatlik. Nagu loomaaialoom, kes ei torma puuri ukse avanedes kohe külastajale kallale, vaid nuusutab esmalt lävepakku – kas on ikka turvaline?
Jurna talu viljapõllule ilmus tuliuus John Deer
Väike-Pahilas tegutsev Jurna talu hakkas sellest nädalast vilja koristama tuliuue kombainiga John Deer, mis on maakonnas juba neljas sel suvel ostetud uus kombain.
FOTOD | Paasapäeva hoogne eelõhtu Obinitsas: oma osa said nii välismaalased kui autod
Igal aastal 19. augustil peetakse Setomaal paasapäeva, mis toob lähedalt ja kaugelt setod kodukohta kalmistule lahkunuid mälestama ja kirikus liturgial osalema. Tähistamine algab Obinitsa kirikus juba paasapäeva eelõhtul.
FOTOD | Paasapäeva hoogne eelõhtu Obinitsas: oma osa said ka välismaalased ja autod
Igal aastal 19. augustil peetakse Setomaal paasapäeva, mis toob lähedalt ja kaugelt setod kodukohta kalmistule lahkunuid mälestama ja kirikus liturgial osalema. Tähistamine algab Obinitsa kirikus juba paasapäeva eelõhtul.
Vaid igas viiendas Eesti peres õpetatakse lastele, kuidas taskurahaga ümber käia
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellitud uuringust selgus, et regulaarselt hakatakse lastele taskuraha andma alates seitsmendast eluaastast, kuid ainult 20% Eesti peredest selgitab põhjalikult, kuidas taskurahaga vastutustundlikult ümber käia.
Keskkonnaministeerium: kaitsealade raietingimused ei muutu
Täna hommikul saatsid keskkonnakaitseorganisatsioonid pressiteate,milles väitasid, et keskkonnaministeerium plaanib kiirkorras vastu võtta määruse muudatust, mis võimaldaks teha kaitsealade ja püsielupaikade piiranguvööndites sanitaarraie nime all lageraiet, mis kaitsealadel on reeglina keelatud.
Palmses tuleb jahikoerapäev ja jahikoerte erinäitus
26. augustil toimub Palmse mõisas juba kolmandat korda suur jahikoerapäev, mida korraldavad ühiselt Palmse mõis SA Virumaa Muuseumid, Eesti Jahikoerte Tõuühing, Eesti Jahimeeste Selts ja Eesti Ratsaspordi Liit. Päeva sündmustele antakse start kell 9.
MES otsib parimat taimekasvatajat
Maaelu Edendamise Sihtasutus valib ka tänavu parima taimekasvataja, kes seekord selgub kuue kandidaadi seast. Kandidaatidega tutvuti neljapäeval ja reedel.
FOTOD | MES otsib parimat taimekasvatajat
Maaelu Edendamise Sihtasutus valib ka tänavu parima taimekasvataja, kes seekord selgub kuue kandidaadi seast. Kandidaatidega tutvuti neljapäeval ja reedel.
Laupäeval toimuvad Tori tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed
Eesti Hobusekasvatajate Selts (EHS) koostöös Tori Hobusekasvandusega ja Eesti Põllumajandusmuuseumiga korraldavad eeloleval laupäeval, 19.augustil kell 11-17.00 Tori Hobusekasvanduses tori tõugu noorhobuste näitus-konkursi.
EJS pöördumine seoses algava linnujahiga: teeme kõik, et Eestimaal jätkuks jahipidamine vastavalt seadusele
20. augustil algab veelinnujaht, mistõttu on mitmed kodanikud pöördunud Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) jt avalike asutuste poole vältimaks väliskodanike illegaalseid võtteid algavaks linnujahihooajaks.
Kohalikku toitu tasub osta: Eesti toit on kohe Soome järel kõige pestitsiididevabam Euroopas
Euroopa toiduohutusameti (EFSA) aruande järgi on kõige puhtam ehk pestitsiididevabam toit Euroopas Soomes. Teisel kohal tuleb kohe Eesti toit.
Anto Liivat laskis endale pulmakingiks karu
Pulmakellad kõlavad Anto Liivati jaoks 25. augustil. Pulmade puhul tehakse teadupärast kingitusi, ent üks kingitustest ületas tavapärase fantaasia piirid – sõbrad Siniallika jahiseltsist andsid peigmehele võimaluse lasta karu.
ELF: Keskkonnaministeerium plaanib kaitsealadel võimaldada sanitaarraie nime all lageraiet
Keskkonnaministeerium plaanib kiirkorras vastu võtta määruse muudatust, mis võimaldaks teha kaitsealade ja püsielupaikade piiranguvööndites sanitaarraie nime all lageraiet, mis kaitsealadel on reeglina keelatud. Kaitsealade elurikkust tõsiselt ohustavat eelnõu ei ole saadetud kooskõlastamiseks üh...
Omavalitsuspäev toob kokku ametnikud, poliitikud ja teadlased
26. septembril 2017 toimub Kalevi spordihallis Eesti II Omavalitsuspäev, mis on seekord pühendatud Eesti kohaliku omavalitsuse ja omavalitsusliitude taastamisele ja arengule aastatel 1989–2017.
Väätsa Agro juht: haigete või ravimikuuril olevate lehmade piim pakki ei jõua
Toiduliidu piimapäeval esinenud Väätsa Agro juhi Margus Mulla sõnul on ravimijäägiga piima jõudmine tööstustele müüdava toorpiima hulka tänapäeval praktiliselt välistatud. Haigeid ja ravimikuuri läbimise tõttu keeluajal olevaid lehmi hoitakse rangelt teistest lehmadest eraldatuna ning tervete loo...
Õngitsuskirjad küsivad tuhandeid eurosid
Viimaste nädalate jooksul on sagenenud ettevõtete juhtide nimelt saadetud e-kirjade hulk, millega kelmid üritavad raha välja petta.
FOTOD | "Põgenesime sauna katuse alla, kui kask kukkus kaks meetrit eemale"
"See oli ikka kole vaatepilt," tunnistas Rassi külaseltsi liige Elor Ilmet laupäevaõhtust tormi kirjeldades.
PÄEVAPILT: Tühja sest valgest põdrast! Hiiumaal pesitseb valge musträstas
Sel nädalal hämmastas paljusid video valgest põdrast, kes Rootsi metsades ringi liigub. Maalehe lugeja märkas täna aga oma aias täiesti harukordset ja üleni valget lindu, ainult kollane rõngas silma ümber.
Valitsus muutis väikesaarte seaduse paindlikumaks
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks püsiasustusega väikesaarte seaduse ja maapõuseaduse muutmise seaduse eelnõu. Kui varasem seadus loetles püsiasustusega väikesaared nimeliselt, siis uue seaduse järgi pääseb nimistusse väikesaar, kus elab rahvastikuregistri andmetel vähemalt viis inimest ning...
Ahja rahvas vaevleb kraaniveepuuduses
Põlvamaal asuva Ahja elanikud saavad möödunud nädala reedest kraanivett vaid jaopärast ning paraku ei teata ka, mis kellaajal vett kraanist tuleb.
Eesti esimene trühvlikasvandus paikneb Saaremaal
Karmo Kalda lõi Eesti esimese trühvliistanduse Saaremaale 2008. aastal. Saaki saab korjama hakata alles aastate pärast.
13 aastat kadunud olnud kihlasõrmus ilmus välja porgandipeenrast
Kanadalanna Mary Grams kaotas 13 aastat tagasi aias askeldades oma kalli kihlasõrmuse. Ta oli kaotusest nii muserdatud, et ei rääkinud sellest isegi oma abikaasale mitte ja ostis poest asenduseks odava sõrmuse. Sõrmuse kadumisest teadis ainult poeg.
Muinsuskaitse tegi vallale maalinna niitmistööde pärast pärast peapesu
Pöide ehk Kahutsi maalinnal rohmakalt tehtud pinnase- ja niitmistööd ajasid muinsuskaitse pöördesse.
Vigala Sass: noorelt Kaljukitselt võib oodata üsna mitmekesist käitumist
Kaljukits on inimene kõigi oma heade külgede ja ka mõningaste vigadega. Kui ta enese peale liiga palju ei võta – eriti käib see naiste kohta –, võib tema sugu kaua vastu pidada.
Identiteet ja võim
TUTTAV TUNNE: Toit annab identiteedi ja võimu * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Mustad augud võivad selgitada tumeainet
Mõned kosmoloogid on veendunud, et sekundi jooksul pärast Suurt Pauku sündis salapäraseks jäänud mustade aukude asurkond. See võib selgitada tumeaine olemuse.
Tibu-tibu, karga välja!
Juhtunud lugu * Anekdoot * Karikatuur * Nitševood
Näe, kurat, mis tegid ehk Vabadus tuli meie õuele
Vahel mõtlen Jürile. Jüri sõitis naise ja lastega 1991. aasta augusti lõpul nädalaks suvilasse. Kogu toidukraam oli kaasas, raadiol patareid tühjad, telekat seal polnudki. Kui tagasi jõudsid, selgus, et vahepeal oli riigikord muutunud. Eestist jälle iseseisev riik saanud.
Mustad augud võivad selgitada tumeainet
Mõned kosmoloogid on veendunud, et sekundi jooksul pärast Suurt Pauku sündis salapäraseks jäänud mustade aukude asurkond. See võib selgitada tumeaine olemuse.
Külavaheküsitlus
Kui head saaki te sel aastal loodate?
Mis vahe on maal ja linnal
Meil kõigil võiks olla oma sisemine Gotlandi käi. Muidu maailm muutub nüriks.
Ehedana säilinud Pällo taluhäärber Lahemaal saab riikliku kaitse
Muinsuskaitseamet algatas Võsu vanima taluhäärberi riikliku kaitse alla võtmise, teised talu juurde kuuluvad hooned jäävad kaitsevööndisse, aga nende taastamiseks on vaja palju uuendusi.
KUULAMISELAMUS: Folk rokib ikka täiega ehk Kurjade koerte malbe pale
Maskuliinse möriseva etnoroki hindajate tänavas on pidu. Ansambel Nikns Suns sai valmis uue plaadi “Urjoh, hunti” ja kandis seda Viljandi folgil vaimustunud kuulajaile ette.
KOLUMN: Tee mind õnnelikuks!
Elamine on ebameeldiv tegevus. Elul on kindel algus ja kindel lõpp. Selle vahele jääb palju kannatusi, õnne ja õnnetust, edu, kuid mitte kunagi ülemäärast stabiilsust.
Ehedana säilinud Pällo taluhäärber Lahemaal saab riikliku kaitse
Muinsuskaitseamet algatas Võsu vanima taluhäärberi riikliku kaitse alla võtmise, teised talu juurde kuuluvad hooned jäävad kaitsevööndisse, aga nende taastamiseks on vaja palju uuendusi.
Mõnikord pakutakse sulle istet vaid selleks, et oleks, kelle tooli kõigutada
Sergei Kraana: Naine saavutas meeste klassis esikoha * Loosung * Karikatuur * Tõsi taga * Kiikse * Kukalt sügav mõte
Sündinud siis, kui Ruja enam ei olnud
Sel pühapäeval leiab aset ansambel Ruja suur taasühinemine. Mis laulud ja tegemised saadavad aga tänapäeva noort, kelle sünni ajaks oli bänd ammu laiali läinud, kuid keda Ruja muusika siiski kõnetab?
Heinakuivati teeb päikese eest töö ära
Andri-Peedo kitsefarmis valmis sel aastal koos uue lauda ja meiereiga Eesti ainus heinakuivati.
Telesoovitused
Undi tund ETVs * Kelle retsept on parim? * Doktor Gemma valus tõde * Vaata tele- ja raadiokava!
Sügisennustus: vähemalt september tuleb soe
Enamik Maalehe ilma­tarku on seda meelt, et september on veel suvise näoga ja sügis algab alles oktoobris.