Ainult lõhe söömine ei olegi hea, teadlane soovitab süüa erinevat liiki kalu
Listeeriahirmus ei tohiks kala söömisest loobuda, niigi söövad eestlased kala liiga vähe. Teadlane annab nõu, mida silmas pidada.
KUULA | Suhkrust ja maiustustest sõltuvusse jääda pole võimalik
Suhkurt ei tasu karta, vastupidi - enda ja oma pere tervise huvides tasub nende toimega kursis olla. Oluline on aga teada, et lisatud suhkrud ei tohiks anda üle 10% soovituslikust energiast.
Äänekoski biotehases panustatakse betoonitootmisse
Põhjapoolkera suurima biotoodete tehase omanik Metsä Group otsib võimalusi kasutada puit ära viimse laastuni ning leida sellele rakendus ka näiteks kangaste ja isegi betooni tootmises.
Äänekoski biotehases panustataske betoonitootmisse
Põhjapoolkera suurima biotoodete tehase omanik Metsä Group otsib võimalusi kasutada puit ära viimse laastuni ning leida sellele rakendus ka näiteks kangaste ja isegi betooni tootmises.
Mis laborites ja kui tihti kontrollitakse poodides müüdavat toitu?
Veterinaar- ja Toiduameti ning Põllumajandusameti ametlikele kontrollidele lisaks analüüsivad jaeketid ka ise müüdava toitaine ja kaubanduspindade puhtust. Kuidas protseduurid meie suuremates toidukauplustes välja näevad, loe Maalehe artiklist.
Kuidas mõjutab M.V.Wooli tehaste sulgemine kaubavalikut ja hindu poodides?
Veterinaar- ja Toiduameti otsus peatada Vetevoolude firma tegevus on toidukaubanduses tekitanud suurenenud nõudluse kalatoodete järele.
Ehmatav! Kas aastalõpp toob tõesti ligemale 40-kraadise pakase?
Venemaa ilmaportaal gismeteo.ru prognoosib jõulupühade järel Eestisse saabuvat ängistavalt käredat külma.
FOTOD | Jõulukuu teisel laupäeval avanevad Uue Kunsti Muuseumi uksed Kihnu Jõulupuule
Kõik huvilised on teretulnud vaatama, maitsma ja ka ostma kihnlaste meistritöid - naiste käsitööd, kihnu leiba, saia ja teisi kihnu jõulutoite; kihnukeelseid ja Kihnu-ainelisi raamatuid.
FOTOD | Eesti Looduse fotovõistluse võitis naerukajakate koloonia
Ajakirja Eesti Loodus 20. fotovõistluse üldvõidu pälvis Jaak Sarv varahommikuse pildiga naerukajakate kolooniast.
Proovisõit | C5 Aircross, samm ahvatluse suunas
Soodushindadega meelitamise ajal saab kõige odavama C5 Aircrossi 20 000 euroga, aga parimaks valikuks tuleb kiigata sinna 30 000 euro taha.
KÜSITLUS | Kui palju raha kulub teil jõulukinkidele?
Jõulud on toredad, aga kui raha on piiratud hulgal, tekitavad need ka stressi. Kas teil on kulud kontrolli all?
Probleeme looduskaitsemenetlustest teavitamisel
Viimasel ajal olen kokku puutunud probleemiga, kus kinnistuid on müüdud teadmata, et nende osas menetletakse looduskaitseliste piirangute kehtestamist.
Valga-Valka peab teisipäeval piiriseminari
Peipsi Koostöö Keskus koos Valga vallavalitsusega korraldab 3. detsembril Valga raudteejaamas piiriseminari, mis on ka Interreg Euroopa EPICAH projekti lõpuürituseks Eestis.
Hõimurahva hiiepalvuse ajatu foto võitis Hiite kuvavõistluse peaauhinna
Rahvusvahelise hiite kuvavõistluse 1000 euro suuruse peaauhinna võitis Aleksei Nasõrovi foto Marimaal toimunud ühispalvusest.
Päris hull lugu: tarneraskusi on juba ligemale 300 ravimiga!
Aina sagedamini kuuleb apteekidest vastust, et küsitavat rohtu pole ega tea, millal tuleb, kuna ravimifirmad on tootmisega hätta jäänud.
Tutvu 12 tänavuse hiiesõbraliku ettevõtmisega!
Hiite Maja sihtasutus tunnustas laupäeval Tartus toimunud tänusündmusel 12 isikut – maaomanikke, pühapaikade eestkostjaid, muusikuid, loomeinimesi ja ajakirjanikke, kes on paistnud silma hiiesõbralike tegudega.Tunnustatavate ettevõtmiste hulgas on nelja pühapaiga hoidmine Harju-, Saare-, Tartu- J...
Tänavune Hiie sõber on Valjala kooli ajalooõpetaja Ester Vaiksaar
Laupäeval Tartus toimunud Hiie väe tunnustamise sündmusel kuulutati aasta Hiie sõbraks Saaremaa Valjala kooli ajalooõpetaja Ester Vaiksaar.
Kuidas 110aastane Hiiumaa Köök ja Pagar vägeva taassünni läbi tegi
Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ tähistab järjepideva Hiiumaa toidutootjana tänavu juba 110. juubelit, ent täna kasutuses oleva ettevõtte nime ja näoga välja tuldi välja 2018. aasta juunis.
KÜSITLUS | Kas ja kuidas hangite jõulukingid?
Tarbimisfestival nimega "jõulud" läheneb kohutava kiirusega. Kas olete selleks valmis?
KÜSITLUS | Kas ja kuidas hangite jõulukingid?
Tarbimisfestival nimega "jõulud" läheneb kohutava kiirusega. Kas olete selleks valmis?
Jahimeestel rasked ajad: veganlus surub ulukiliha poest ja restoranidest välja
Suurem osa Eestis kütitud ulukeid jõuab naaberriikide elanike toidulauale, kirjutab Eesti Jahimeeste Selts.
Kui suure summa saavad pärast mehe surma naise pangakontolt välja nõuda pärijad?
Saime Maalehe seaduseküljelt teada, et ühe abikaasa surma järel läheb jagamisele ka ellujäänud abikaasa pangakonto. Palun selgitage sellist rahajagamist täpsemalt. Minu ema abiellus mehega, kellel oli eelnenud kooselust poeg. Koos abielus olles said nad ka poja.
Tartu Rahu Põlistamise Selts pidas mälestushetke Petserimaa vabadusvõitleja haual
28. novembri keskpäeval korraldas Tartu Rahu Põlistamise Selts Tallinnas Rahumäe kalmistu Kaarli kiriku matmisalal Petserimaa vabadusvõitleja Reet Tobre haual mälestushetke.
Ja kogudus tõusis nagu üks mees ja üks naine
Kuulduste kohaselt on Valgast mõnikümmend kilomeetrit eemal Hargla kirikus viimastel pühapäevadel peetud jutlusi inglitele. Huvitav, mitu neist välja peab jääma, kui üks ajakirjanik sisse tahab tulla?
TRENNIFANAATIKUTELE | "Kaelareegel" aitab otsustada, kas oled trenni jaoks piisavalt terve
Vähesed pääsevad ületalve ilma ühegi viiruseta. Kes on harjunud trenni tegema, sellel võib kerkida küsimus: kas tilkuva nina kumiseva peaga tasub ikka sporti teha? Siin on nipp, mis aitab otsustada!
Kohanimed väärtustavad eestlaste ajaloopärandit ja meie emakeelt
Kohanimepäeva üritused on 17 aasta jooksul Eestile juba n-ö ringi peale teinud, mistõttu tänavune kohanimepäev peetakse 3. detsembril teist korda Võrus.
Endine põllumajandusminister Jaanus Marrandi: esimese asjana peab uus minister taastama usaldusväärsuse
“Mart Järviku hämamine PRIA toetuste ja listeeriaskandaalides on muutnud maaeluministri koha ebausaldusväärseks. Arvo Alleril tuleb see taastada. Teine väljakute on poliitikutöö,” leiab poliitik ja ettevõtja Jaanus Marrandi (SDE).
Põllumehed EKRE maaeluministri kandidaadist: täiesti arvestatav mees sellele kohale
Maaleht uuris põllumeestelt, mida arvavad nemad EKRE uuest maaeluministri kandidaadist, Ida-Virumaa Talupidajate liidu esimehest Arvo Allerist.
Roomet Sõrmus: maaeluministrikandidaat Arvo Aller on põhimõttekindel ja oma valdkonda hästi tundev
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) uus maaeluministrikandidaat on Ida-Virumaalt pärit sealses taluliidus tegutsev Arvo Aller.
Jõuluvanad vallutavad laupäeval Kihnu saare
Saarele on oodata enneolematult palju jõulutaate ja -memmesid, kes avavad postkontori lustides noorte ning vanadega koos.
Merry Aart ei kinnita ega lükka ümber maaeluministriks saamist
Kuku raadio saates “Muuli ja Riikoja” räägiti täna, et uueks maaeluministriks võib saada kas EKRE fraktsiooni liige Merry Aart või Ida-Virumaa talupidajate liidu direktor-konsulent Arvo Aller.
Seaküla Simson sai pronkskujude eest väljapetetud raha tagasi, aga veel mitte täies mahus
Skulptor Aivar Simsonil kulus ligi aasta, et saada oma tööde eest raha kätte filmiprodutsent ja -õppejõud Anneli Ahvenalt, appi tuli võtta ka advokaat Alar Eiche ja Maalehe tugi.
KUULA | Haigused, millega arsti juurde ei minda - sest on nii piinlik
Arvatakse, et see tülikas ja diskreetne mure on vähestel, kuid tegelikult on hemorroididega hädas olnud iga teine üle 30aastane inimene. Tegu on levinud elustiilivaevusega, millega ei peaks siiski leppima.
Ago Pärtel oma võimalikust maaeluministeeriumi kantsleriks saamisest: meil ei ole ju ministritki veel, ma ei vasta praegu
Hetkel pole maaeluministeeriumis ei ministrit ega kantslerit, samas on meedias juba läbi käinud mitmeid nimesid, kes nendele ametipostidele sobiksid.
Gruusiast on kujunemas arvestatav eksporditurg Eesti tõuveistele
Eesti, Läti ja Soome loomakasvatajate esindajad viibisid sellel nädalal Gruusias, et anda hoogu meie tõuloomade ekspordile Kaukaasia piirkonnas.
Loomus: peatagem põllumajandusloomade elustransport!
Hoolimata seadusandlusest ja 21. sajandi väärtustest transporditakse miljoneid elusaid loomi igal aastal päevi või isegi nädalaid korraga, nii Euroopas kui ka mujal, juhib tähelepanu MTÜ Loomus.
Ilmatsalu kalatiikide ümbrus on Matsalu rahvuspargi vääriline linnuparadiis
Tartu-kandi asulate nimesilte on tuunitud juba enne suvel toimunud Metallica kontsertigi. Kümmekond aastat tagasi sai keegi hambavend hakkama Tartu-lähedase Ilmatsalu sildi “kohendamisega” Matsaluks.
Põllumehed: uute uuringute asemel tuleks hanede kevadist heidutusjahti lubada!
Kuigi keskkonnaameti tellitud uuringust selgus, et võrreldes teiste meetmetega, on küttimine hanede põldudelt peletamiseks kõige tõhusam tee, tahetakse uuringuid veel jätkata.
Toomas Paul: inimene võib olla ainuke mõistusega olend universumis
Areng ei iseloomusta üksnes loodust, vaid ka loodusteadust. Sellest, mida sai koolis õpitud, ei ole enam suurt midagi alles. Näiteks mina õppisin vankumatut dogmat, et mateeria on igavene, et universumil ei ole algust ega otsa.
Priviligeeritud saarte lehmad: maaeluministeerium vassib selgitusega
Artikli “Saaremaa suurkarjad saavad mandrimeeste arvelt toetust” peale andis maaeluministeerium teada, et see sisaldab eksitavat infot, justkui tuleks saarte piimatootjate toetus mandri lehmapidajate arvelt.
Raul Kirjanen: metsandus on tänapäeva maa sool
Graanul Investi juhatuse esimehe Raul Kirjaneni sõnul on metsandusettevõtted tänapäeva maa sool, võimaldades inimestel elada ja töötada maal. Metsandusringkonnast väljaspool tihtipeale aga ei hoomata, kui suur on tegelikult metsamajandamise ja puidutööstuste roll Eesti maaelus ja majanduses.
MARI RELASKOOP | Kogukonnametsad vajavad mängureegleid
Looduskaitsjate kõrvale on kerkinud teine suur huvigrupp – kohalikud kogukonnad –, kes tahavad metsanduses kaasa rääkida. Osapoolte närvide säästmiseks ning lahenduste leidmiseks oleks tarvis mängureegleid.
Argo Ideon: Eesti maaelu on juhtinud üsna mitmekesise saatusega inimesed
Enam kui 15 aastat tagasi, 2004. aasta märtsis, istus põllumajandusminister Tiit Tammsaar oma kabinetis Laial tänaval. Tammsaar oli toona teenekas poliitik, esindas valitsuses Rahvaliitu, mis oli praeguse EKRE eelkäija.
Urve Tautsi poeg: "Ma keelan sul seda laulda! Sind jälle tapetakse ära!"
Ta on särav, elurõõmus ja karismaatiline naine. Oma pika karjääri jooksul, mis tublisti üle viiekümne aasta kestis, jõudis Urve Tauts elada sadu lavaelusid ja surra arvutul hulgal lavasurmasid.
Brüsseli toidupoliitika nõunik: veganluse varjus käib suur väetiseäri
Kasvav taimetoidu propageerimine on kasulik väetisetootjatele, kes loomasõnniku asemel oma toodete turuosa suurendada püüavad, tõdes toidupoliitika nõunik Angelantonio D’Amario Brüsselist.
Urve Tautsi poeg: "Ma keelan sul seda laulda! Sind jälle tapetakse ära!"
Ta on särav, elurõõmus ja karismaatiline naine. Oma pika karjääri jooksul, mis tublisti üle viiekümne aasta kestis, jõudis Urve Tauts elada sadu lavaelusid ja surra arvutul hulgal lavasurmasid.
Nii Eesti kui Soome riigimetsades tuleb kliima parandamiseks otsida dialoogi ja istutada puid
Riigimetsa majandamise keskuse juht Aigar Kallas ning Soome riikliku metsavalitsuse kommunikatsioonijuht Terhi Koipijärvi rõhutasid konverentsil Mets, et kliimaküsimused ja kodanike kaasamine on muutunud senisest olulisemaks.
Teadlased: kliima muutub ja inimesel on selles oma osa. Ka metsal
Metsad ja metsandus on hetkel üks reaalsemaid olemasolevaid valdkondi, mis saab kaasa aidata globaalse süsinikubilansi tasakaalustamiselening seeläbi ka kliimamuutuste leevendamisele, kinnitasid teadlased Maalehe konverentsil Mets. Mets maailma kliimamuutustest ei päästa,aga aitab päästa.
Ametist vabastatud kantsler Illar Lemetti: infot oli tegelikult veel, mis prokuratuuri mineku kaasa tõi
Maaeluministeeriumi endine kantsler Illar Lemetti ütleb intervjuus Maalehele, et valitsus vabastas ta ametist isegi tema selgitusi läbi vaatamata.
Pilet Marsile, hobused elutoas ja kolm mängivat telekat. "Mina olen rahu ise!" ütleb hooldaja
Kuigi lapsena tahtis Katrin Mandel (48) kosmonaudiks, sai temast hoopis eakate inimeste abistaja USAs. Seitsmeteistkümneks aastaks. Nüüdseks on ta kaks aastat teinud sama tööd Eestis, Benita Kodus, ja on oma valikuga väga rahul. Hoolimata sellest, et patsientideks on peamiselt dementsed inimesed.