RAHVAKALENDER | Jakobipäevast algab viljalõikus
Kui jaanipäev tähistab suve ja suviste tööde algust, siis vaid kuu aega hilisem jakobipäev (25. juuli) märgib suve ja suvetööde keskpaika, jaotades suve kevad- ja sügissuveks.
Kunstnikust helilooja ja dirigent Erki Meister: siin korstnas sain end täielikult välja lülitada
Sel soojade ilmade poolest rikkalikul kevadsuvel on Haapsalu ühe vanima maja aiast sageli kostnud koorilaulu ja pillimängu. Maja omanikega tuttavaks saades selgub, et muusikata ei saadakski hakkama.
Meilita ja nutitelefonita taluperemees: suitsupaki raha eest saan koti tsementi, viina eest koorma liiva
Oma perele armastusega ehitatud väliköögist võib ootamatult saada etenduste publiku kohvik. Niimoodi läks Uue-Jaani talu taaskasutusmaterjalist ehitatud suveköögiga.
See umbrohi ravib nii inimest kui taimi
Harilik vereurmarohi on tuntud eelkõige kui laialt levinud umbrohi. Kuid sellega saab kõrvaldada soolatüükaid ja tõrjuda aiamaal kurjameid.
RAHVAKALENDER | Eliapäev vaigistab suvekuumuse
Kuigi Eestis on kõige soojemad ilmad tihti just juuli lõpus, arvab vanarahvas siiski, et eliapäevast algab sügissuvine aeg, mil suvekuumus väheneb ja vesi veekogudes hakkab jahenema.
Eesti-aegne riigimees Jaan Tõnisson pidas koos vennaga vägevat aiaäri ja ekportis õunu isegi Liibanoni
Oaasina kasvavad tänini Tartu linna servas vendade Tõnissonide istutatud vilja- ja pärnapuud. Nende rüpes paikneb talu süda – häärber, mis on näinud nii paremaid kui ka halvemaid aegu.
NIPID | Kuidas päästa kastmata jäänud suvelilleampel?
Suvel juhtub ikka, et vahel tuleb mõneks ajaks ära sõita. Kahjuks kipuvad lillekastid ja amplid äraoleku ajal kuivaks jääma. Kas närbunud amplitaimi saab veel uuele elule turgutada?
HÜVA NÕU | Kas kurgitaimede kõrvalvõsud tuleb eemaldada?
Kasvatan kurke ("Dirigent", "Melody") kasvuhoones sarnaselt tomatile, üles seotuna. Kas peaksin kõrvalharud eemaldama nagu tomatilgi?
Kuidas teha maailma parimat 3-päeva soolakurki?
Suvele mõeldes tuleb lisaks lõhnavatele metsmaasikatele ja värskele meele tihti meelde kiirsoolatud värskete kurkide maitse.
ÜKSIKASJALIK ÕPETUS JA VIDEO | Teeme ise mosaiigiga ehitud laua
Kui teil on laud, mis vajaks värskenduskuuri, siis üks võimalus on katta lauaplaat mosaiiktehnikas. Kuidas seda teha, õpetab Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juht Sven Kornak.
VANAEMA VARASALVEST | Klassikaline maasika-rabarberimoos väikese moodsa vimkaga
Rabarberiaeg on ootamatult läbi saanud ja ega maasikaidki enam kauaks jätku. Siiski saab rabarberipõõsast veel nooremaid varsi näpistada, et üks suurepärane keedis talveks purki panna!
13 tarvilist tarkust viha tegemisest ja vihtlemisest
Jaanikuu on saunasõbrale aasta tähtsaim kuu. Siis saab tema ihu pika ootuse järel värsket vihta mekkida. Tarvilisi mõnutarkusi on lausa kuraditosin.
KUMMUTAME MÜÜDI | Juhtkoera elu pole igav ja üksluine. See on hoopis kui kirev seiklus!
Juht- ja abikoerte elu on oma omanikku abistades ilmselt üks huvitavamaid ja vaheldusrikkamaid, millest koer üldse unistada oskab.
Mandri rahvas saarte elanikke ei mõista | Ärge muretsege - me ei jää kunagi nälga!
Asjata ei ütle Liise talu tunnuslause: naeratus kauba peale. Talu perenaine, alati naerusuine Luise-Maria Jõers on toimekas naine, kelle õlul on suvekuudel külaliste majutamine, poepidamine ja peale selle veel söögikoht. Ta räägib meile elust saarel ja sellest, mis siis saab kui ühendus mandriga ...
RAHVAKALENDER | Jaanipäev on hingetõmbeaeg enne heinaaega
Jaanipäev on küll aasta suuremaid pühasid, kuid enamik toiminguid ja rituaale peetakse ära juba jaanilaupäeval ja jaaniööl.
Laske lapsel rahulikult laagrit nautida, ärge helistage kogu aeg!
Suvi tähendab paljudele lastele ka lõbusat laagriaega. Eesti Noorsootöö Keskus annab lapsevanematele praktilist nõu, mida lastelaagrite valikul tuleb kindlasti silmas pidada.