Facebook teatas Iraani ja Venemaaga seotud kontode sulgemisest
Suhtlusvõrgustik Facebook teatas teisipäeval Iraani ja Venemaaga seotud kontode sulgemisest, mille kaudu levitati väidetavalt eksitavat informatsiooni.
Venezuela kirdeosa raputas võimas maavärin
Venezuela kirdeosa raputas teisipäeval võimas 7,3 magnituudine maavärin, teatas USA geoloogiateenistus (USGS).
USA vandekohus tunnistas Manaforti süüdi maksu- ja pangapettustes
USA vandekohus tunnistas teisipäeval president Donald Trumpi endise kampaaniapealiku Paul Manaforti süüdi maksu- ja pangapettustes, edastas kohalik meedia.
USA presidendi endine advokaat tunnistas ennast süüdi
USA presidendi Donald Trumpi endine pikaaegne advokaat Michael Cohen jõudis teisipäeval kokkuleppele prokuratuuriga ja tunnistas ennast süüdi, teatasid kohalikud meediaväljaanded.
Aafrika migrandid ihkavad ka Magribi
Kui aastakümneid on Magrib – Maroko, Alžeeria, Tuneesia ja Liibüa – olnud Euroopasse suunduva migratsiooni allikas või transiitpiirkond Sahara-tagustest riikidest pärit inimestele, siis üha enam hakkab Vahemere lõunakaldast saama ka sihtpunkt.
Tšehhi režissöörid alustasid näljastreiki Sentsovi toetuseks
Eile täitus ukraina režissööril Oleg Sentsovil sajas näljastreigi päev Venemaa vanglas, mille puhul tema Tšehhi kolleegid teatasid toetava näljastreigi alustamisest.
USA deporteeris Saksamaale endise natside laagrivalvuri
USA saatis Saksamaale 95-aastase endise natside koonduslaagri vangivalvuri Jakiw Palij, teatas Valge Maja teisipäeval.
IAEA: miski ei viita Põhja-Korea tuumategevuse peatumisele
ÜRO tuumaagentuur teatas täna, et Põhja-Korea lubadustest hoolimata ei viita seni miski riigi tuumategevuse peatumisele.
USA kool avaldas kooliaasta alguses seksistliku video
Ameerika Ühendriikides Texase osariigis asuv keskkool on sattunud kriitika alla tüdrukute kohatut riietust tauniva video tõttu, mida peetakse seksistlikuks ja solvavaks.
Noaründaja tappis Hiinas kuus inimest
Hiinas tappis mees noarünnakus oma tüdruksõbra, tema kolm sugulast ja kaks võõrast tänaval.
Hispaania noaründaja oli naise sõnul homoseksuaal ja suitsidaalne
Eile noaga Barcelona lähistel politseijaoskonda rünnanud ja seejärel maha lastud mees oli mõne kuu eest tunnistanud homoseksuaalsust ja tahtis endalt elu võtta, ütles tema abikaasa Hispaania ajakirjanduse teatel.
Video: Putin tantsis Austria välisministri pulmas pruudiga ja pidas liigutava kõne
Venemaa riigipea Vladimir Putin sõitis laupäeval Austria välisministri Karin Kneissli pulmapeole, kus pidas liigutava kõne ja võttis pruudi tantsima.
Iraan esitles esimest kodumaist hävitajat
Iraan esitles täna kaitsetööstuse näitusel Teheranis esimest kodumaist hävituslennukit.
Rootsis kukkus alla hävituslennuk
Rootsis kukkus täna hommikul alla hävituslennuk JAS 39 Gripen, kirjutas Rootsi väljaanne Ny Teknik.
Melania Trump võitleb küberkiusamisega
Ameerika Ühendriikide esileedi Melania Trump hoiatas sotsiaalmeedia võimaliku hävitava mõju eest samal päeval, kui tema abikaasa president Donald Trump ründas Twitteris oma arvatavaid vastaseid.
Õnnestunud lõimumine: 300 000 põgenikku on Saksamaal töö leidnud
Üha rohkem põgenikke leiab Saksamaal töö ja eriti hea võimaluse selleks loob keeleoskus, kirjutab Saksa meedia.
Vene relvajõud alustasid riigi idaosas suurõppusi
Venemaa relvajõud alustasid eile riigi idaosas suurõppusi, mille eesmärk on ette valmistada oktoobris koos Hiina ja Mongooliaga korraldatavaid ühisõppusi Vostok 2018, teatas kaitseminister Sergei Šoigu.
Melania Trump kavatseb üksi Aafrikat külastada
USA esileedi Melania Trump sõidab hiljem sel aastal Aafrikasse, teatas esmaspäeval tema büroo, rohkem üksikasju sõidu kohta on oodata lähinädalatel.
Itaalia Calabria maakonnas sai äkktulvas surma vähemalt 10 matkajat
Lõuna-Itaalias Calabria maakonnas sai surma vähemalt kümme matkajat, kui mägijõgi ootamatult üle kallaste tõusis, teatas kohalik päästeteenistus esmaspäeval.
Kofi Annani väärikas tasakaalukus
ÜRO peakorteri fuajee New Yorgi East Riveri ääres oli sel esmaspäeva ennelõunal murdu rahvast täis – maailmaorganisatsiooni ametnikke, ÜROs töötavaid välisriikide diplomaate, ajakirjanikke.
KOHALIK VAADE: Poliitikute pilajast saab Sloveenia peaminister
Läinud reedel parlamendi ees ametivande andmise järel lubas Sloveenia värske peaminister Marjan Šarec veendunult: «Ma tagan selle, et kõik on rahul.»
Lavrov: lääs takistab Süüria abistamist ja põgenike naasmist
Vene välisminister Sergei Lavrov süüdistas täna lääneriike Süüria ülesehitamise blokeerimises ja püüdes takistada põgenike naasmist.
ISIS korraldas Tšetšeenias mitu rünnakut politsei vastu
Relvastatud isikud korraldasid täna Tšetšeenias mitu rünnakut politsei vastu, teatas regiooni liider Ramzan Kadõrov sotsiaalmeedia kaudu. Vastutuse rünnakute eest võttis ISIS.
Arenenud riikides langeb keskmine eeldatav eluiga
Teadusajakirjas avaldatud uuringu kohaselt on mitmes arenenud riigis keskmine eeldatav eluiga langenud, põhjuseks on opioidide väärkasutamine, enesetapud ning südame- ja kopsuhaigused.
Mali konstitutsioonikohus kuulutas Keita presidendiks
Mali konstitutsioonikohus kuulutas täna Ibrahim Boubacar Keita presidendiks.
Sakslased tõestavad: vähem töötunde suurendab produktiivsust
Sakslased töötavad keskmiselt 34,9 tundi nädalas, aga on selles hoolimata ühed produktiivseimad töötegijad Euroopa Liidus.
Afganistani väed vabastasid Talibani röövitud 149 inimest
Afganistani väed vabastasid riigi põhjaosas Kunduzi provintsis korraldatud välkoperatsiooniga 149 inimest, kelle Talibani äärmuslased mõni tund varem röövisid.
Kruiisilaevalt merre kukkunud naine ootas päästmist 10 tundi
Briti naine päästeti 10 tundi pärast seda, kui ta Horvaatia ranniku lähedal kruiisilaeva pardalt merre kukkus.
Vene relvaekspordi tellimuste maht on 45 miljardit dollarit
Venemaa relvaekspordi tellimuste maht ligineb 45 miljardile dollarile, ütles tööstus- ja kaubandusminister Deniss Manturov.
Mure keskkonna pärast: Hispaanias on sigu rohkem kui inimesi
Hispaania ametivõimude avaldatud andmete kohaselt on riigis 50 miljonit siga, mis tähendab, et 46,5 miljoni elanikuga riigis on sigade arv esmakordselt ületanud inimeste oma, kirjutas Guardian.
Hispaania politsei tappis «Allahu akbar» hüüdnud mehe
Politsei tappis mehe, kes tungis täna hommikul Barcelona provintsis noaga relvastatult politseijaoskonda ja hüüdis pealtnägijate sõnul «Allahu akbar», teatasid ametivõimud.
Video: Indoneesia lasteaed riietas lapsed džihadistideks
Indoneesia lasteaed riietas lapsed riigi iseseisvuspäeva puhul korraldatud paraadil džihadistideks ja andis neile kätte papist mängurelvad.
Täna 50 aastat tagasi purustas nõukogude liit unistuse inimnäolisest sotsialismist
Kui pool sajandit tagasi, 1968. aasta esimesel kaheksal kuul vaatasid tšehhid ja slovakid lootusrikkalt tulevikku, siis suure sulaga alanud Praha kevad sai suvel järsu lõpu ning talv saabus juba augustis.
Bolton ja Patrušev arutavad 23. augustil laia teemaderingi
USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton ja Venemaa julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev kohtuvad 23. augustil, et arutada laia teemaderingi, seal hulgas Süüriat.
USA tervitas ajutist relvarahu Afganistanis
USA tervitas pühapäeval Afganistani teadet ajutisest relvarahust islamiliikumisega Taliban, öeldes, et see plaan vastab afganistani rahva selgele rahuüleskutsele.
Prantsusmaal sai tulekahjus raskelt kannatada seitse inimest
Prantsusmaa pealinna Pariisi lähedal Aubervilliers's sai pühapäeval tulekahjus raskelt kannatada seitse inimest.
Indoneesia Lomboki saart raputas uus võimas maavärin
Indoneesia Lomboki saart raputas pühapäeva hilisõhtul teinegi tugev maavärin, mille võimsuseks mõõdeti 6,9 magnituudi, teatas USA geoloogiateenistus (USGS).
Trump nimetas eriprokuröri uurimist makartismiks
USA president Donald Trump sarjas taas eriprokuröri juurdlust Venemaa sekkumise suhtes kahe aasta tagustesse presidendivalimistesse, nimetades seda kõige halvemal kujul makartismiks.
Itaalia ähvardas päästetud migrandid tagasi Liibüasse saata
Itaalia siseminister Matteo Salvini ähvardas täna saata tagasi Liibüasse 177 migranti, kes on olnud mitu päeva Vahemerel Itaalia rannavalve laeva pardal ja keda Malta keeldub vastu võtmast.
USA teeb energiasäästus tagasikäiku
Säästlik ümberkäimine naftavarudega ei ole USA jaoks enam majanduslikult kohustuslik, seisis energeetikaministeeriumi uutes juhistes, mis võivad õõnestada aastakümnete pikkusi püüdlusi energiasäästlike autode propageerimisel ning ähvardada muid loodushoiuprogramme.
Venemaa spiiker: maailmakorra liberaalne projekt on läbi kukkunud
Rahvusvaheliste suhete süsteemis on lõhe, maailmakorra liberaalne projekt on läbi kukkunud ja tekkima on hakanud uued võimukeskused, ütles Vene föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko.
Uus-Meremaa keelas välismaalastel kinnisvara ostmise
Uus-Meremaa parlament võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis keelab välismaalastel kinnisvara ostmise juba ehitatud majadesse.
Valge Maja endine töötaja: Melania ei lahuta, sest kardab deporteerimist
Detsembris Valgest Majast vallandatud Omarosa Manigault-Newman avaldas meenutused, kus väidab, et Melania ei lahuta end abikaasast Donald Trumpist, sest kardab, et ta saadetaks siis riigist välja.
Katar süüdistab Saudi Araabiat palverännakust osavõtu takistamises
Katari valitsus ütles täna, et nende kodanikud ei saa diplomaatilise konflikti tõttu võtta osa iga-aastasest moslemite palverännakust Saudi Araabias.
Meesmodell nõuab Lufthansalt kõõrdsilmsuse raskendamise eest 7,8 miljonit eurot
Nick Harrold kaebas kohtusse Saksa lennufirma Lufthansa. Kaebuse põhjal ta pole ta teeninud peaaegu 7,8 miljonit eurot pärast seda, kui ta lennukisse minnes kukkus ja vigastas oma nägu, vahendab Daily Mail.
Iraani välisminister: Euroopa peab tuumaleppe päästmiseks maksma
Euroopa ei ole veel näidanud valmidust maksta vastuhaku eest Washingtonile, et päästa tuumalepe, ütles Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif täna.
Patsienti vägistanud USA arst ei lähe vanglasse
Texase arstile, kes oli rahustite mõju all olnud naist haiglavoodis vägistanud, mõisteti üleeile välja kümme aastat tingimisi.
Brasiilia saadab sõdurid Venezuela piirile
Brasiilia saadab hommr sõdurid Venezuela piirile, et ära hoida suurem konflikt olukorras, kus piirilinna Pacaraima elanikud ajasid Venezuelast saabunud immigrandid nende ajutistest laagritest välja.
Trump andis personalile käsu Muelleri uurimisega koostööd teha
USA president Donald Trump teatas laupäeval suhtlusvõrgustikus Twitter, et andis Valge Maja nõunikule Don McGahnile ja ülejäänud personalile käsu teha täielikku koostööd eriprokurör Robert Muelleri uurimisega.
Venemaa bussiõnnetuses suri üks ja sai viga 20 inimest
Venemaal põrkas reisibuss ööl vastu pühapäeva kokku viljaveokiga, surma sai üks ja vigastada 20 inimest, teatasid kohalikud võimuesindajad.