Emakapital hoiab noored Siberi taigakülas
Nikita Dedelkinit hoiab kodukülas kinni kohalikus mõistes hea palk ja põnev amet, mida maailmas peale Venemaa eriti mujal ei peetagi. Nikita kuulub metsatulekahjusid kustutavasse dessantüksusesse, mille liikmed teenivad põlenguhooajal 40 000 rubla (550 eurot) kuus. Taiga põleb aga Lõuna-Siberis S...
USA eraldas kuue nädalaga vanematest piiril 2000 last
Ameerika Ühendriikide võimud on poolteise kuu jooksul eraldanud lõunapiiril vanematest ligi 2000 last. Tegu on ametnike sõnul hoiatava meetmega illegaalse immigratsiooni takistamiseks.
Horvaatia rannikul on uppumas kaubalaev
Horvaatia ranniku lähedal on põhja minemas Türgi lipu all seilanud kaubalaev ning selle 13-liikmelist meeskonda evakueeritakse, teatas Horvaatia transpordiministeerium.
Nigeerias hukkus Boko Harami käe läbi 31 inimest
Arvatavad Boko Harami džihadistid tapsid Nigeeria kirdeosas eile kahe enesetapuplahvatuse ja mürsurünnakuga vähemalt 31 inimest, ütlesid kohalikud võimud täna.
Kiievis peeti kinni 56 LGBT marssi tõkestada üritanud paremäärmuslast
Ukraina politsei teatas täna, et pidas kinni 56 paremäärmuslasest aktivisti, kes üritasid tõkestada Kiievis seksuaalvähemuste õiguste kaitseks toimunud marssi.
ÜRO eriesindaja Angelina Jolie külastas Mosulit ja Süüria põgenikelaagrit
ÜRO pagulasteagentuuri eriesindaja Angelina Jolie külastas täna Põhja-Iraagis asuvaid Süüria põgenikelaagreid. Jolie loodab oma käiguga tõsta tähelepanu ja toetust nende jaoks, kes on kannatanud ja olnud sunnitud oma kodudest lahkuma aastaid kestnud Süüria kodusõja tõttu.
Iisrael hädas Gaza põlevate tuulelohedega
Viimastel päevadel on Iisraeli tuletõrje, armee ja vabatahtlikud kustutanud tulekahjusid Gaza piiri ääres. Tulekahjusid põhjustavad süttiva materjaliga täidetud tuulelohed. Nüüdseks on appi võetud õhulöögid ründajatele.
Venezuela pealinnas sai klubiplahvatuses ja rüsinas surma 17 inimest
Venezuela pealinnas Caracases sai laupäeva varahommikul ööklubis aset leidnud pisargaasiplahvatuses ja sellele järgnenud rüsinas surma 17 inimest, teiste seas kaheksa alaealist, ütlesid ametnikud.
Afganistani korrakaitsjate ja Talibani võitlejate tähistamist varjutab enesetapurünnak
Afganistanis end eile relvarahu tähistajate seas õhkinud enesetapupommitaja ohvrite arv on tõusnud 36-ni, ütlesid ametnikud täna.
Austria nõuab Saksamaalt väidetava nuhkimise kohta selgitust
Austria kutsus laupäeval Saksamaad üles tooma selgust uutesse väidetesse, et selle välisluureteenistus spioneeris Austria territooriumil süstemaatiliselt poliitikute, rahvusvaheliste organisatsioonide ja ettevõtete järgi.
Moskvas rahva sekka sõitnud takso juht: jäin roolis tukkuma
Moskva kesklinnas Punase väljaku lähedal kõnniteele paiskunud ja jalakäijatele otsa sõitnud takso juht oli kaine, kuid jäi roolis tukkuma, ütles informeeritud allikas uudisteagentuurile Interfax.
Hispaania on paari päevaga Vahemerelt päästnud üle 900 põgeniku
Hispaania merepäästeteenistus teatas, et on viimase kahe päevaga Vahemerel kümnetest paatidest päästnud 933 migranti ja leidnud neli surnukeha.
Soome lahes roostetavad lõhkekehad ohustavad tõsiselt keskkonda
Soome keskkonnainstituudi (Syke) hinnangul ohustavad Soome lahes olevad lõhkekehad järjest rohkem vee-elukaid ja keskkonda üldiselt.
Venemaa hoiatas Norrat USA merejalaväelaste arvu kahekordistamise eest
Venemaa kavatseb astuda vastusamme juhul, kui Norra kahekordistab riigis viibivate USA merejalaväelaste arvu.
USA kongress kavatseb suurendada abi Ukrainale
USA kongressi alamkoja rahaeralduste komitee tegi ettepaneku suurendada 2019. rahandusaastal välisministeeriumi ja Pentagoni programmide kaudu Ukrainale antava abi summat, teatas Ukraina suursaatkond Ühendriikides eile.
Fotod: Eiffeli torni juurde ehitatakse terrorirünnakute ärahoidmiseks võimas tara
Pariisi Eiffeli torni ümber ehitatakse tara terrorirünnakute ärahoidmiseks.
Saksa satiiriajakirja säuts valitsuse lagunemisest ajas meedia tagajalgadele
Saksamaa meedias leidis eile aset kummaline juhtum. Liikuma hakkasid jutud mitu kümnendit Saksa poliitikas tooni andnud konservatiivide alliansi lagunemisest. Kõik sai alguse Twitteris tehtud säutsust, mille saatis teele üks satiiriajakiri.
Kadunud Indoneesia naine leiti püütoni kõhust
Indoneesias Muna saarel leidsid külaelanikud köögiviljaaias töötades kadunuks jäänud naise püütoni kõhust, ütles politsei täna.
Pildid ja video: kuulsas Glasgow kunstikoolis puhkes öösel suur tulekahju
Šotimaal, kuulsas Glasgow kunstikoolis puhkes ööl vastu tänast tulekahju.
Ukraina võimud tabasid Babtšenko vastu suunatud vandenõu osalise
Ukaina õiguskaitseorganid teatasid eile, et tabasid järjekordse isiku, kes oli osaline ajakirjanik Arkadi Babtšenko vastu suunatud vandenõus.
Ühendriikides avas liiklusraevus juht tule perekonna pihta
Colorados avas liiklusraevus meesjuht tule perekonna pihta, surma sai laps ja pereema on kriitilises seisundis, teatas reedel politsei.
Briti kohus mõistis ema ja kaks tütart süüdi terrorirünnaku kavandamises
Suurbritannia kohus mõistis reedel Maroko päritolu ema ja kaks tütart süüdi terrorirünnaku kavandamises, teatas kohalik meedia.
Kesk-Ameerika mängib surmaloteriid
Fuego vulkaani tõttu, mis hakkas 3. juunil purskama, on Guatemalas surnud üle saja inimese. Täpne ohvrite arv pole veel teada ning selleni jõudmine võtab aega. Samal ajal töötavad tuletõrje- ja päästetiimid tuha ja laava alla mattunud piirkonnas. Vulkaani tõttu on hävinud terved külad. Taas pääst...
Sven Sakkovi kommentaar: Trump, NATO, selle tippkohtumine ja Eesti
Eesti on NATO ja Euroopa Liidu äärealal asuv väikeriik. See on tõsiasi, mida me muuta ei saa. Sellega seonduvalt on meie jaoks eluliselt oluline, et mõlemad organisatsioonid oleksid elujõulised ja toimekad. Juuli keskel toimub järjekordne NATO tippkohtumine.
Soomes sai rallivõistlusel surma naine
Soomes Seinäjoel korraldatud rallivõistlusel sõitis auto teelt välja, surma sai üks inimene.
Härjavõitlus: süütundega segatud spektaakel
Joomise, suitsetamise ja ilmselt ka heroiini süstimise halvale teele meelitab inimese esimest korda enamasti hea sõber. Minul läks nii härjavõitlusega: kogu armastuse juures hispaania kultuuri vastu polnud ma kunagi tundnud kiusatust saada osa vaatemängust, mille sisu on – kui asi kiretult kokku ...
Trumpi-Kimi kohtumine teeb Iisraeli välisministeeriumile muret
Iisraeli välisministeeriumi siseraport reedab ametkonna mure USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri kim Jong-uni kohtumise pärast, mida valitsus on avalikult tervitanud.
USA kaitseminister süüdistas Putinit Lääne demokraatia ründamises
USA kaitseminister Jim Mattis sarjas reedel Vene presidenti Vladimir Putinit, süüdistades teda Lääne demokraatia ründamises ja katseis lõhestada NATOt.
Trump: Põhja-Korea on hakanud USA sõdurite säilmeid tagastama
Põhja-Korea on hakanud tagastama Korea sõjas kadunuks jäänud USA sõdurite säilmeid, ütles president Donald Trump täna.
Politsei tappis Kansas Citys golfikäru pärast kakelnud mehed
USA politsei lasi eile Kansas City kesklinna väljakul maha kaks meest, kes olid läinud kaklema golfikäru ja relva pärast.
Juuni algul olid Vene propaganda absurdisihikul Läti, Gruusia ja Ukraina
Juuni esimestel nädalatel olid Venemaa propaganda absurdsete väidete märklaudadeks tavapärasest enam Läti ja Gruusia, peaaegu igapäevaselt sai tõestamata inforünnakute osaks Venemaaga sõdiv Ukraina, selgub Euroopa Liidu juures tegutseva valeinfot paljastava büroo värskest aruandest.
Zeman süütas ajakirjanike ees paari punaseid aluspükse
Tšehhi president Miloš Zeman suutis eile ajakirjanikke tõsiselt jahmatada, sest lubatud pressikonverentsi asemel lasi ta tuletõrjujail süüdata paari hiiglaslikke punaseid aluspükse.
Video: strippar katkestas Tõmošenko parteikonverentsi
Ukraina parlamendisaadiku Julia Tõmošenko partei oli ajutiselt sunnitud konverentsi katkestama, sest lavale tungis meeleavaldajast strippar.
Gruusia parlament ootab uut peaministrit
Gruusia parlamendi enamus ootab, et president Giorgi Margvelašvili allkirjastaks dokumendi, millega esitaks parlamendile peaministriametisse kinnitamiseks Mamuka Bahtadze.
Taani kohus nõuab hüvitust Iraagis kinni peetud iraaklastele
Kopenhaageni kohus andis tänase otsusega Taani kaitseministeeriumile käsu maksta valuraha 18 Iraagi tsiviilisikule, kelle Iraagi julgeolekujõud 2104. aastal Iraagis läbi viidud sõjalise operatsiooni käigus kinni võtsid, sest Taani sõdurid aitasid Iraagi sõdureid.
Madagaskaril proovib ühtsusvalitsus riiki koos hoida
Pärast nädalatepikkust valitsuskriisi ja ülemkohtu sekkumist on nüüd Madagaskaril uus ühtsusvalitsus, mille eesmärgiks on tuua kokku rivaalitsevad jõud.
USA hoiab kinni 1400 migrandilast vanas kaubanduskeskuses
USA valitsus eraldab piiril migrantide lapsed oma vanematest. Tuhanded lapsed suletakse nädalateks kinnipidamiskeskustesse. Need asutused ei ole selleks ehitatud majades ega valmis vastu võtma nii palju lapsi.
Macron tahab Brexiti järel näha EL-i põhikeelena prantsuse keelt
Prantsuse president Emmanuel Macron tahab, et pärast Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust saaks bloki põhikeeleks prantsuse keel, kirjutas Wall Street Journal.
Briti valitsus toetab «sabaaluste» fotode keelustamist
Briti valitsus toetab seadusalgatust, millega muutuks nn sabaaluste fotode ja videote tegemine kriminaalkorras karistatavaks.
USA hoiatab Põhja-Korea küberrünnakute eest
USA Sisejulgeoleku osakond teatas, et nad on tuvastanud Põhja-Korea valitsuse korraldatud pahatahtliku küberrünnaku.
38 protsenti soomlannasid on hiljuti kogenud seksuaalset ahistamist
Soomes on viimase kahe aasta jooksul seksuaalset ahistamist kogenud 38 protsenti naistest ja 17 protsenti meestest, selgus sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi avaldatud küsitlusest.
Poola ülemkohus: trükkalil polnud õigust keelduda LGBT bänneri tegemisest
Poola ülemkohus otsustas, et trükikoja töötajal, kes keeldus trükkimast bännerit ettevõttele LGBT Business Forum, sest ta ei tahtnud edendada samasooliste õiguste liikumist, polnud õigust keelduda firmale teenuse osutamisest.
BuzzFeed: Trumpi sõnul kuulub Krimm Venemaale
USA president Donald Trump ütles G7 liidrite kohtumisel, et Krimm kuulub Venemaale, sest kõik, kes seal elavad, räägivad vene keelt, vahendab BuzzFeed News.
Browder: kui tahate püüda Putinit, minge Vene oligarhide raha järele
William Browderil on nõuanne lääneriikidele: kui te tahate hakata vastu Venemaa presidendile Vladimir Putinile, siis minge vene oligarhide ja vene raha järgi.
Trumpi tabas Põhja-Korea kindrali saluteerimise pärast kriitika
AT&T teatas Time Warneriga liitumise lõpuleviimisest
Putin edastas Põhja-Korea riigipea kaudu Kimile küllakutse
Vene president Vladimir Putin edastas neljapäeval Moskvas Põhja-Korea tseremoniaalse riigipea Kim Jong-namiga kohtudes stalinistliku riigi liidrile Kim Jong-unile kutse külastada Venemaad.
Erdoğan lubas eriolukorra tühistada
Türgi president Recep Tayyp Erdoğan lubas tagasivalimise korral tühistada eriolukorra, mis kehtestati ligi kahe aasta taguse riigipöördekatse järel.
KOHALIK VAADE. Türgi opositsioon loodab huumorile
Kui Türgi president Recep Tayyip Erdoğan väitis, et intressimäärad langevad pärast 24. juuni valimisi, siis peamise opositsioonipartei presidendikandidaat Muharrem İnce ei jätnud kasutamata võimalust riigipea ründamiseks. «Paistab, et ta loodab ka minu peale,» lausus İnce, viidates sellele, et op...
Eesti toetab Ukraina abistamist 660 000 euroga
Eesti annab rahvusvahelistele organisatsioonidele kokku 660 000 eurot, raha on mõeldud Ukraina abistamiseks.