Ööl vastu kolmapäeva tuleb kuni kaheksa kraadi külma
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb ööl vastu kolmapäeva kuni kaheksa kraadi külma, päeval on aga mitmel pool taas pusskraadid tulemas.
„Vaata mul ette, poiss!”
Täna hommikul ametisse nimetatud maaeluminister Arvo Alleri esimene töö oli astuda Toompeale meeleavaldusele kogunenud põllumeeste ette. Ida-Virumaa Talupidajate Liidu direktori ametikohalt ministriks tõusnud Alleril jagus põllumeestele sõnu vaid minuti jagu.
Aasta põllumees: põllumehed peavad esimest korda ajaloos oma tegevust ühiskonnale õigustama
Aasta põllumees 2019 Indrek Klammer sõnas Toompeal toimival meeleavaldusel, et põllumehed on esmakordselt seisus, kus nad peavad oma tegevust ühiksonnale õigustama – nii on tema sõnul levimas palju eksiarvamusi nii loomakasvatuse kui keskkonnaküsimuste kohta.
Farmer riietas oma lehmad jõulukampsunitesse
Farmer Becky Houzé on üks Jersey saare suurimad jõulufanne ja sel aastal ei suutnud ta vastu panna ja riietas ka oma Jersey tõutu lehmad jõulukampsunitesse.
Ohutuks kuulutamine annab põlevikivituha kasutamiseks rohkem võimalusi
Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas määruse, millega põlevkivituhk vabaneb ohtliku jäätme märgistusest.
Imeline soojenemine: kogu jõulukuu tuleb plusskraadidega
Kui veel kolm päeva tagasi jahmatas Sakala meid Venemaa ilmaennustusega, mis lubas aastavahetuseks Eestisse krõbedat külma, lausa miinus 38 kraadi pakuti mõnele poole, siis praeguseks on see prognoos täiesti pea peale keeratud.
Krahv Bergi innovatsiooniauhind ootab väärikaid kandidaate
Maaeluministeerium, Otepää Vallavalitsus ja MTÜ Eesti Rukki Selts kuulutavad välja avaliku konkursi krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi nimelise innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks.
Hundid on sügisel murdnud paarkümmend koera
Hundid on sel sügisel murdnud peaaegu 20 koera. Seda hoolimata asjaolust, et nende arvukus on keskkonnaameti andmeil langenud ning toidu-puudust metsas ei ole.
Põllumajandusaasta 2019 numbrites: kellele oli aasta soodne, kellele raskem?
Põllumajanduse kogutoodangu väärtuseks kujuneb sel aastal 1,004 miljardit eurot ehk 17% võrra enam kui 2018. aastal, selgus neljapäeval avaldatud Maaeluministeeriumi ja Statistikaameti koostöös valminud esialgsest hinnangust.
Väiketootja õlle tootmismahu piir suureneb 1,5 miljoni liitrini aastas
Riigikogus läbis kolmapäeval teise lugemise seaduseelnõu, mille kohaselt suurendatakse väiketootja õlle tootmismahu piiri 0,6 miljonilt liitrilt 1,5 miljoni liitrini aastas.
Video: Taimekasvatuse instituudi juures pöörleb odraterakujuline skulptuur
Eesti Taimekasvatuse Instituut on ühe terasest viljatera võrra rikkam, teatab Riigi Kinnisvara AS oma sotsiaalmeedialehe.
Rahanduskomisjon tahab põllumeestele üleminekutoetusteks anda juurde 5 miljonit
Riigikogu rahanduskomisjon tegi ettepaneku eraldada 2020. aasta riigieelarves täiendavad 5 miljonit eurot põllumajandusettevõtete üleminekutoetuseks, millega tõuseks toetuse summa tulevaks aastaks 10,3 miljoni euroni.
Maaülikooli teadlased katsetavad uudseid kahepoolseid päikesepaneele
Hiljuti paigaldati Eesti Maaülikooli Tehnikamaja katusele päikesepaneelid, mis erinevalt seni Eestis kasutuses olevast tehnoloogiast toodavad elektrit lisaks paneeli esiküljele ka tagumise küljega ja on tunduvalt kõrgema oodatava elueaga. Teadlaste eesmärk on välja selgitada, kas uus tehnoloogia ...
Marutaudikahtlusega rebasekorjus kadus enne proovide võtmist
Kui jahimehed Valipele jõudsid, oli rebase­korjus kadunud ning marutaudikahtlust ei saa kinnitada ega välistada.
Euroopa naaritsaid võidakse taasasutama hakata ka Saaremaale
Euroopa naaritsat hakati Hiiumaale taasasustama selle aastatuhande algul ja sellel ajavahemikul on tee Tallinna Loomaaiast Hiiumaale ette võtnud 580 naaritsat, kuid nende eluiga looduses on lühike – umbes kolm kuni neli aastat – ja kuna suremus on suur, ei ole kohanemine uue elukeskkonnaga lihtne.
Teadlane: Eesti maheuuringuid ja katseid oleks vaja palju rohkem
Kuku raadio saatele Maatund antud intervjuus tõdes Eesti Maaülikooli emeriitprofessor ja rakendusentomoloogia vanemteadur Anne Luik, et kohalikke maheuuringud on seni veel liiga vähe tehtud.
Üleskutse: jaga pilte oma pühadeehtes kodust ja võida väärt raamatuid
Jõulukuu algus annab pühadeootusele veelgi hoogu. Keskustesse on püstitatud juba jõulupuud ning tänavad on pühadeehtes.
Peipsil suurenevad koha, latika ja haugi püügivõimalused
Eesti ja Venemaa äsja lõppenud kalanduskohtumisel lepiti kokku Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve erinevate kalaliikide püügivõimalused järgmiseks aastaks; latika, koha ja haugi püügivõimalused suurenevad tuleval aastal.
Taluliit otsustas põllumeeste protestimeeleavaldusel mitte osaleda
Neljapäeval arutas Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja algatust korraldada 10. detsembril Toompeal meeleavalduse, et protesteerida siseriiklike otsetoetuste eelarve vähendamise vastu ja pöörata tähelepanu sellele, et põllumajandustootjad ootavad võrdsemaid to...
Turvafirma: metsavarguste arv on pööranud taas tõusule
Pärast aastatepikkust vähnemist pöördus metsavarguste arv tänavu taas tõusule, näitab turvafirma Rapid Security varvastaste kuritegude analüüs.
Galerii: protestiks uute keskkonnanõuete vastu toodi Berliini tuhandeid traktoreid
Tuhanded põllumehed sõitsid teisipäeval oma traktoritega Berliini kuulsa Brandenburgi värava juurde, protestides uute keskkonnanõuete vastu, mis väidetavalt ähvardab nende elatist.
Hiite kuvavõistluse peaauhinna võitis lummav ülesvõte hõimurahva hiiepalvuselt
Rahvusvahelise hiite kuvavõistluse 1000 euro suuruse peaauhinna võitis Aleksei Nasõrovi foto Marimaal toimunud ühispalvusest.
Loodusfotograafi kaamera ette võis jääda marutaudis rebane
Loodusfotograaf Ivar-Martin Voolaid märkas kummaliselt käituvat rebast laupäeval Hiiumaal Pühalepa osavalla maadel Valipe külas ning tal õnnestus teda ka pildistada.
Inspektsioon: detsembrist on sõnniku põldudele laotamine keelatud
Alates 1. novembrist on vedelsõnniku põldudele laotamine keelatud, aga sellele vaatamata on Keskkonnainspektsioon registreerinud juhtumeid, kus sellest piirangust ei ole kinni peetud.
Härmatis võib tuua teedele libedust
Maanteeamet hoiatab, et härmatis võib tuua teisipäeva hommikul teedele libedust.
Eesti tavatoit võib olla puhtam kui välisriigi mahetoode
Taimekasvatuse instituudi taimebiotehnoloogia osakonna juhataja Kristiina Laanemets, kes osales koostööfestivalil “Kõik söögiks” ettekandega “Kas öko on öko ja mahe on mahe?”, ütles Kuku raadio Maatunnile antud intervjuus, et mida aeg edasi, seda enam reklaamitakse mahetoitu kui ainsat keskkonnas...
Kasumi nimel võltsitud toit satub üha sagedamini ka eestlase toidulauale
Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Hendrik Kuusk nentis, et toidupettuste teema hakkab muutuma aktuaalsemaks Eestiski, sest Euroopas avastatakse aina rohkem toidupettusi ning ka Eestis hakkatakse neile teemadele rohkem tähelepanu pöörama.
Uued seakatkujuhtumid teevad eurooplasi ärevaks
20. novembril arutati Euroopa Parlamendi (EP) saadiku Marco Dreosto korraldatud konverentsil seakatku suurenevat ohtu peamiste huvirühmade ja parlamendiliikmetega.
Gruusiast on kujunemas arvestatav eksporditurg Eesti tõuveistele
Eesti, Läti ja Soome loomakasvatajate esindajad viibisid eelmisel nädalal Gruusias, et anda hoogu meie tõuloomade ekspordile Kaukaasia piirkonnas. Visiidi käigus külastati Gruusia piimafarme, toimus ka meie piirkonna tõuloomakasvatust tutvustav seminar kohalikele põllumeestele.
Nädalavahetusel langeb õhutemperatuur kohati kaheksa miinuskraadini
Lähipäevadel langeb õhutemperatuur kohati kuni kaheksa miinuskraadini, prognoosib ilmateenistus.
Merekaitsja: liha asendamine kalaga pole hea valik
Merekaitseorganisatsiooni Sea Sheperd eesotsas olev Alex Cornelissen sõnas, et sageli usuvad inimesed, et teevad heateo, kui hakkavad liha asemel kala sööma. “See ei ole hea valik, sest kala võib varsti merest täiesti otsa saada,” hoiatas ta.
Ministeerium liidab VTA ja põllumajandusameti
Rahandusministeerium valis hankega välja kommunikatsioonibüroo, kes hakkab ligi 27 000 euro eest välja töötama ja ellu viima kommunikatsioonistrateegiat maaeluministeeriumi alluvuses oleva põllumajandusameti ning veterinaar- ja toiduameti ühendamiseks, kuigi valitsuskabinet pole ühendamisplaaniga...
Metsaühistud: küttepuidu hinnad püsivad pigem kõrgel
Metsaühistud prognoosivad valdavalt, et suuri muudatusi küttepuidu hindades lähiajal ei tule ning hind püsib pigem kõrge.
Jahirahu kuulutatakse sel aastal välja Vihulas
Eesti jahimeeste jahirahu kuulutatakse sel aastal välja 19. detsembril Vihula mõisas.
Metsanduse toetusrühm: looduskaitseseadus vajab muutmist
Riigikogu metsanduse toetusrühm kohtus teisipäeval keskkonnaministeeriumi, keskkonnaameti ja Eesti Erametsaliidu esindajatega, et arutada metsaomanike paremat kaasamist looduskaitseliste küsimuste lahendamisel.
Iirimaa taluturul kaubeldakse Eesti leivaga
Iirimaal Corki linnas peab kohalikul taluturul oma letti eestlanna Irena Männik, kes kaupleb Eesti leivaga.
Eesti teadlased loovad väetisena kasutatavaid põlevkivituha graanuleid
Eesti maaülikooli teadlased ja põllukultuuride klaster arendavad välja põlevkivituha graanuleid, mida saaks edukalt mulla happelisust neutraliseeriva lubiväetisena põllumajanduses ära kasutada.
Jeremy Clarkson vahetas autod traktori vastu ja peab aasta aega telefarmi
Saate “Top Gear” endine saatejuht Jeremy Clarkson on ette võtnud uue hullumeelse projekti – nimelt proovib ülipopulaarne saatejuht ühe aasta jooksul kätt talunikuna.
Vaade: kas inimkonda võib tabada häving Gaia kättemaksu näol?
2007. aastal ilmus ingliskeelse tõlkena geofüsioloog James Lovelocki raamat „Gaia kättmaks” alapealkirjaga „Miks Maa meie tegevusele vastu astub ja kuidas suudaksime siiski inimkonda päästa?”
Metsateadlane: metsade uuendamine on olulisem kui kunagi varem
Maaülikooli metsaökoloogia vanemteadur Marek Metslaidi sõnul on metsade uuendamine praegu olulisem kui kunagi varem, sest üha enam kasvab vajadus elujõulise metsa järele, mis suudab atmosfäärist süsihappegaasi siduda.
Kalapoe omanik: listerioosihirm on müüki kõvasti vähendanud
Hiiumaa ilmselt kõige populaarsema kalapoe Kala ja Võrk omanik Imre Kivi ütles, et nende kalamüüki on listerioosipaanika kõvasti vähendanud.
Kaali kraatri ümbrus vajab suure külastuskoormuse tõttu korrastamist
Saaremaa ühe olulisema külastusobjekti, Kaali meteoriidikraatri külastustaristu on suure koormuse tõttu kulunud ja vajab hooldamist.
Aasta põllumees: väiksem toetussumma vähendab pankade silmis põllumeeste usalduskrediiti
Saamata jäänud üleminekutoetused panevad Eesti põllumehed naaberriikide tootjatega võrreldes keerulisse konkurentsiolukorda. Samuti vähendab otsus põllumeeste usalduskrediiti pankade silmis, arutleb 2007. aastal aasta põllumeheks valitud Ermo Sepp Kuku raadio saates Maatund.
Saaremaal hakatakse villima tomativeini
Lõppeval nädalal sai Saaremaal Kuninguste külas teoks ajalooline sündumus – tegutsemisloa sai Saaremaa I Veinitehas. Lisaks kodumaistele marjadele ja puuviljadele plaanitakse pudelisse villida ka näiteks porgandi- või tomativeine.