«Tere, räägin ainult farsi keelt.»
Soola ja leiva asemel ulatatakse neile õun, šokolaadibatoon, kolm klaaskommi ja pooleliitrine Saaremaa vesi. Tere tulemast Eestisse, asute Põhja-Euroopas ja võimalik, et teid saadetakse tagasi sinna, kust olete tulnud. Kui see poleks õppus, võiks teadustaja selline lihtne sõnum muuta hommiku rusu...
Galerii: Ukraina päev Valgas
Valga Ukraina selts Kalyna pidas täna piirilinnas Ukraina päeva. Ühendus on toimetanud juba 10 aastat ja jätnud siinsesse kultuurikihti ning oma liikmete südametesse kindla jälje.
Komid pidutsesid koos setodega
Hõimupäevade puhul viibib sel nädalal Põlva- ja Võrumaal folklooriansambel Jugõdlanj Venemaa Föderatsiooni Komi Vabariigist, kes teisipäeva õhtul pidas koos Põlva Seto Seltsiga maakonnakeskuse kultuurikeskuses ühise piduõhtu.
Valga piirile kerkinud õlletehase toodang kannab kultuurilegendi nime
Valga-Valka piiripunktis tegutseb suvest eestlastele kuuluv õlletehas, kus toodetud õllele annab nime tuntud läti kultuuritegelane Jānis Cimze.
VIDEOLUGU: Uus masin kiiritab patsiente vähem
Lõuna-Eesti haigla soetas tänavu uue, 300 000 eurot maksnud Siemensi kompuutertomograafi, mis teeb eelmise masinaga võrreldes patsiendist selgemad pildid, kuid kiiritab inimest sealjuures varasemast vähem.
Veel viimased kaks päeva saab end kirja panna tasuta õpilasvahetusprogrammi
USAs tasuta õppimist võimaldav programm FLEX ootab registreerujaid veel 17. oktoobrini.
Kange ema seljatas nii haigla kui sotsiaalkindlustusameti
Haigla ja sotsiaalkindlustusamet püüdsid lõpetada Valgas hoolekandeteenuse pakkumist kliendile, kelle emaga satuti konflikti. Pikad vaidlused pälvisid kohtusaaga ja kliendi võiduga mõlemal rindel.
VIDEOLUGU: Antsla koolis algab kauaoodatud remont
Aasta haridusteo tiitliga tunnustatud Antsla gümnaasiumis algab õppeaasta teises pooles C-korpuse remont, kuid millal saab tänapäevase ilme kooli peahoone, on endiselt teadmata.
Sisukad vahetunnid tõid Antsla koolile aasta haridusteo tiitli
Antsla gümnaasiumis on kolm aastat nähtud vaeva selle nimel, et õpilased ei jääks vahetunniks seina äärde ninapidi telefonis konutama, vaid veedaksid need arukalt liikudes ja mängides. Selle eest pärjati Võrumaa väikegümnaasium laupäeva õhtul Eesti Aasta haridusteo tiitliga.
Õpilasleiutajad on oodatud konkursist osa võtma
Eesti Teadusagentuur ootab õpilasleiutajate riiklikule konkursile noorte nutikaid töid 2. detsembriks.
Valgustuse ehitus seisab endise vallavanema maatüki taga
Tõrva ja Helme vahel kulgeva kergliiklustee valgustuse ehitus hakkab vaikselt valmima, kuid keskelt on puudu kolm valgustiposti. Nende kolme koht on endise Helme vallavanema Tarmo Tamme maal, kellega vald ei ole saanud kokkulepet maa kasutamise asjus.
VIDEOLUGU: Pataljon jääb ööbima kasarmusse
Kaitseväes tänavu katsetatav ajateenijate ööseks koju lubamine pole Võrus paiknevas Kuperjanovi jalaväepataljonis mõeldav, sest valdavalt on kutsealuste kodud väeosast sedavõrd kaugel, et kodus magamas käia pole lihtsalt võimalik.
Kas enamik apteeke on tõesti sulgemisohus?
Kui kogu Eestis on üle 330 apteegi, mis ei vasta kevadel jõustuva apteegireformi nõuetele, siis Põlva-, Valga- ja Võrumaa 40 apteegist on selliseid 22.