Galerii ja video: Puka öölaulupidu pani pargi isamaalistest lauludest helisema
Puka kandi rahvas ning külalised lähemalt ja kaugemalt kogunesid kultuurimaja parki, et üheskoos maha pidada meeldejääv laulupidu.
Karjakoera elu lõpetas püssikuul
Pühapäeva õhtul sai Valgamaal Vilaski külas õnnetu lõpu osaliseks Jüri Koppeli lemmikloomast karjakoer, kes lasti maha lambakasvatusfarmis tööülesandeid täites. Omanik paneb senitabamata laskjani viiva info eest välja kopsaka vaevatasu.
VIDEOLUGU: Kodukohvikud panid Setumaa külad kihama
Setomaa saja kilomeetri pikkusel külade vööl avasid laupäeval oma väravad ühtekokku 14 kodukohvikut, kus koduste suupistete manu võis kuulata ammuseid pajatusi talude loomisest, värskemaid jutte nende taastamisest ning mõistagi kuulata naiste leelotamist.
VIDEOLUGU: Võrus paljastuvad klaasikunstnike salaarmastuse viljad
Vana-Võromaa kultuurikojas on alates reedest vaadata Eesti klaasikunstnike ühenduse aastanäitus Resonants, mis laseb valgustugevuse poolest kolmeks jagatud galeriis näha klaasi nii tumedat ja salapärast kui ka läbipaistvat poolt.
VIDEO: Paduvihm pani Võrus tänava lainetama
Esmaspäeva õhtul Võru linnast üle käinud paduvihm pani proovile äravoolutorude võimekuse.
SÜNDMUSKOHALT: Tulekahjus hävis sõiduauto
Võrumaal puhkes pühapäeva õhtul tulekahju garaažiboksis, kus seisnud sõiduauto hävines.
GALERII: Antsla võõrustas tuhandeid laadalisi
Võrumaal Antslas anti laupäeva hommikul avapauk tänavusele Hauka laadale.
VIDEO: Seto sõjavägi näitas uuele ülemsootskale oma rammu
Seto kuningriigi päeva lahutamatuks osaks on ka Seto sõjaväe paraad, mille võtab vastu värskelt valitud uus ülemsootska.
VIDEO: Tants tegi seto mehed pööraseks
Seto kuningriigi päeval selgitati teiste meistrite kõrval välja ka parimad tantsijad.
Galerii ja video: Mitu hektarit teraviljapõldu läks untsu
Kuldsete viljapõldude seas leidub paraku ka neid maalappe, kus teravili on lamandunud. Trööstitu vaatepilt avanes ühel Valga vallas laiuval rukkipõllul, kus saak oli pea täielikult lörri läinud.
VIDEO: Sajad õigeusklikud pugesid ikooni alt läbi
Eesti-Vene piiri äärses Saatses tähistati reedel aasta üht tähtsamat kirikupüha – päätnitsapäeva ehk suurkannataja Paraskeva mälestuspäeva, mis toob igal aastal Saatse kirikusse ja kalmistule hulga rahvast mälestama lahkunuid ja osa saama kuuldavasti tervendavast ristikäigust.
Võrus leiab esimest korda aset Lõuna-Eesti maheturg
Pühapäeval peetakse Võrus Liiva tänaval Lõuna-Eesti mahetootjate ja -töötlejate toodangut pakkuvat maheturgu «Mahe on lahe!». Saab degusteerida mahetooteid, osaleda viktoriinil ning tippkokkade õpitubades.
VIDEOLUGU: Roosikul taaselustub Juhan Jaik koos oma tontidega
Roosiku vanas koolimajas tuuakse augusti alguses lavale Võrumaa kirjamehe Juhan Jaigi 120. sünniaastapäevale pühendatud lühinäidendid «Mis sa tont vahid!» ja «Jutuvestja lahkumine», kus peategelaseks on kirjanik ise ühes oma päris ja väljamõeldud maailmaga.
Ükski seto sõstramari ei pea enam kuuma taluma
Setomaa sõstrakasvatajad avasid eile ligi 160 000 eurot maksma läinud Obinitsa aiasaaduste külmutuskeskuse, mille abil loodetakse kohalikele väikeaiapidajatele marja- ja puuviljaturul senisest soodsamad positsioonid kätte võita.
VIDEO: Pihkva mõmmik kummutas Soorus prügikaste
Esmaspäeva hilisõhtul leidis üks Pihkvas lahti lastud karudest taas tee inimeste sekka. Valgast 12 kilomeetri kaugusel asuvas Sooru külas jalutas karu inimeste koduaedades ning askeldas prügikastide kallal.