Naine maeti maha sugulaste teadmata
Läti piirilinnas Valkas oma kodust surnuna leitud vanema naise mattis vald maha, kuna andmebaasis polnud infot tema sugulaste kohta. Asjast teada saanud sugulased aga lasid naise ümber matta, kirjutasid Läti väljaanded Alūksnes un Malienas Ziņas ja Ziemeļlatvija.
Raamatu avaldanud politseinik täitis oma unistuse
Lõuna-Eesti korravalvur Rainer Rahasepp viis täide oma unistuse ja avaldas oma esimese luulekogu «Päike pesitseb me põues».
Lõuna-Eesti ihkab diginomaade kodustada
Põlva arenduskeskuse vedamisel hakatakse Lõuna-Eesti kolmes maakonnas looma kaugtöökeskuste võrgustikku, et püüda sellesse kinni linnakeskkonnast väljapääsu otsivad diginomaadid ja teised, kelle igapäevane töökoht pole kindla aadressiga jäigalt seotud.
Jumal taastas kunagise peotüdruku eneseusu
Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) Valga koguduse juht Kati Tamm mäletab täpselt, millal ta päästetud sai. 19. jaanuar aastal 1994 oli see päev, kui ta andis oma elu Jumalale ja alustas teekonda, mis taastas ta enesehinnangu.
Koolitants tõi Valgas ja Võrus sajad lapsed lavale
​Üle-eestiline festival Koolitants 2020 tõi laupäeva õhtul Valgas ning pühapäeval Võrus lavalaudadele sajad Lõuna-Eesti noored, et oma loomingut teistega jagada ning püüda edasipääsupiletit festivali järgmistesse voorudesse.
Lõuna-Eesti liiklust painavad kolm needust
Lõuna-Eestis liiklejaid varitsevad tänavusel lumeta talvel halb nähtavus, joobes ning kiirust ületavad autojuhid, mistap kutsub politsei inimesi üles hoogu maha võtma ning purjus juhtidest viivitamata teada andma.
Helme hajutas Värskas päästekomando sulgemishirme
Mõned aastad tagasi likvideerimisohus olnud Värska elukutseline päästekomando võib lähitulevikus saada hoopis võimakust juurde ega pea karma kinnipanekut, lubas reedel Setomaa valda külastanud siseminister Mart Helme.
Mootorrataste lisavarustuse tootja sai kätte auhinna
Lõuna-Eesti Postimehe parima ettevõtte konkursil pälvis ​eelmise aasta lõpus Luminori panga eriauhinna Valga vallas mootorratastele lisavarustust tootev OÜ P-Tech. Panga esindaja andis täna auhinna koos Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetajaga üle.
Politsei eest põgenemisi tuleb ette ka Lõuna-Eestis
Valga pereisa surmanud nooruki kaitsja taotleb noormehe õigeksmõistmist
Valgas mõisteti mullu oktoobris kuueks aastaks vangi Aleks Simanis, kes Valgas Voorimehe pubi ees surmas ühe rusikalöögiga kohaliku pereisa. Simanise kaitsja palub apellatsioonis maakohtu otsus tühistada ning Simanis õigeks mõista.
Hooandjatega puhuti väiksele kirikule elu sisse
Võrumaal Varstu aleviku servas asuv Mõniste-Ritsiku kirik on teadaolevalt ainus pühakoda Eestis, mille restaureerimiseks vajaliku raha hankimisel on kogudus edukalt ära kasutanud annetuste kaasamise keskkonna Hooandja.ee. Kolm virtuaalkampaaniat on kõik lõppenud edukalt ja väikesele puukirikule o...
Võrumaa kultuuripärl säras Ameerikani
Võrukeelne muusikal, kooriteose esiettekanne USAs, kaks lugu noorte pianistide konkursil, Võrule pühendatud orkestripala «Üts ummamuudu liin», Võru muusikakooli avanemine maailmale, on märksõnad möödunud aastast, mis tõid heliloojale, Võru muusikakooli direktorile Piret Rips-Laulule Võrumaa kultu...
Valgamaa talunik viis vaidluse Toiduliidu juhiga riigikohtusse
Ringkonnakohus jättis detsembris muutmata maakohtu otsuse, mille järgi peab Valgamaa talunik Kaupo Kutsar Toiduliidu juhile Sirje Potisepale au teotamise tõttu hüvitist maksma. Kutsar kaebas otsuse riigikohtusse.
Maa ja Päikese vaheline kaugus on homme aasta väikseim
Homme hommikul kell 9.45 jõuab Maa oma orbiidil ümber Päikese periheeli. Kreekakeelsetest tüvedest peri (lähedal) ja helios (Päike) moodustunud mõiste tähendab, et Maa ja Päikese vaheline kaugus on sellel ajahetkel aasta väikseim, kirjutab oma Facebooki-lehel Tõrva Astronoomiaklubi.
Kohus mõistis Valgas vangi kolm aastavahetusel lähedaste kallal vägivallatsenud meest
Jõulud ja aastavahetus ei möödunud kõikides peredes rahulikult. Jõulupühade algusest esimese jaanuarini alustas Lõuna ringkonnaprokuratuur kokku üle 15 lähisuhtevägivallaga seotud kriminaalmenetluse. 45-aastane Eriks, 52-aastane Elmar ja 53-aastane Vladimir elavad Valgas või selle lähistel ning n...
Vanasse külakooli toodi tagasi laste kära
Võrumaal asuva Nursi küla endises koolimajas avas reedel uksed kaheksa lapsega lasteaiarühm, tuues pärast 15 aasta pikkust vaheaega vanasse koolimajja tagasi laste igapäevase kära ja askeldamise.
Vaikushetkega mälestati Vabadussõjas hukkunuid
Võru kalmistul mälestati reedel kell 10.30 vaikushetkega Vabadussõjas langenud mehi ja naisi, kui möödus 100 aastat relvarahu sõlmimisest Eesti ja Venemaa vahel.
Aastavahetuse tulevärk Võru taevas
Võrus tuleb uus aasta alati kärtsu ja mürtsuga, nõnda ka tänavu.
Võrumaal mälestati verist Lükkä punkrilahingut
Nursis meenutati laupäeval 74 aasta möödumist Lükkä punkrilahingust, kus 28. detsembril 1945 hukkus äraandja poolt kohale juhatatud nõukogude sisevägede relvade läbi üheksa metsavenda.
Lõuna-Eesti Postimehe loetuimad lood 2019. aastal
Need on Lõuna-Eesti Postimehe loetuimad lood lõppeval aastal.