Video: Maratonimöll pani jõe kihama
Ütlemata suur hulk inimesi sukeldus täna Võhandu maratonimöllu.  Üksi või meeskonnas starditi ühselt Tamula järvelt Võhandu vetesse, eesmärgiks võimalikult hea ajaga alistada sajakilomeetrine distants.
Lindude hoiatustapmine tekitab vastakaid arvamusi
Hiljuti käidi välja plaan proovida sel aastal lindude peletamiseks heidutusjahti. «Hüpotees on, et kui keegi lindudest maha lastakse, muutuvad nad arglikumaks ja hakkavad põlde vältima. Tahame selgeks teha, kas see väide ka tõene on,» selgitas keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk.
Galerii: Jaanikese koolis raviti kaisuloomi
Täna sai Valga Jaanikese koolisaalist haigla, kuhu linna lasteaedade ja Urvaste kooli lapsed said tulla oma kaisuloomi ravima.
Politsei eest põgenenud tsiklimees peitis end sohu
Pühapäeva õhtul kella 19.40 paiku märkas politsei Võrumaal Rõuge vallas numbrimärgita mootorratast, mille juht politseisõidukit nähes kohe kiirendama hakkas. Patrull järgnes mootorratturile, kuni see pages metsavaheteele ja sealt edasi soisemale alale.
Kohalik toidukultuur kasvas iga söödud lusika- ja kahvlitäiega
Võrumaa kohalikud pärandtoidud teevad meie silme all läbi uuestisündi, sest üha rohkem inimesi leiab tee linnast eemal asuvatesse kodu- ja gurmeekohvikutesse otsima seda «miskit», mida kusagil mujal ei leidu.
Politseinikud aitasid avalikku käimlasse luku taha jäänud mehe vabadusse
Lõuna prefektuur sai täna kõne härralt, kes oli Põlva keskväljakul ühiskasutatavasse tualetti luku taha jäänud.
Arved Breidaks: talu otsib nii sulast kui peremeest
Põlvamaa ühe kangema piimatootja Avo Kruusla telefon heliseb tihti, kuid viimasest poolest aastast ei meenu talle ühtegi kõnet, kus helistaja end farmi tööle oleks pakkunud. Janu uue põlvkonna asjatundjate järele on Eesti põllumajanduses aga sedavõrd suur, et see võib kogu sektorile saatuslikuks ...
Galerii: Üllas eesmärk tõi rahva lillejooksule
Üle-eestilise kampaania «Anname au» raames peeti Valgas Pedeli paisjärvede ümber lillejooks. Osavõtuga ja sinilille rinnamärgi kandmisega väljendati toetust Eesti Kaitsväe ja Kaitseliidu veteranidele ning nende lähedastele.
VIDEOLUGU: Talgulised andsid Võrumaale vunki mano
Üle saja vabatahtliku kogu Võrumaalt sulges end päikesepaisteliseks nädalalõpuks Varstu koolimajja, et kolme päeva jooksul nuputada välja toimivad lahendused, kuidas elu Võrumaal paremaks ja sujuvamaks muuta.
Otsib pesapaika? Rähn toksis haigla seina sisse augu
Valga haigla õendusjuht Anastassia Org sattus täna peale rähnile, kes oli haigla seina sisse augu toksinud.
VIDEOLUGU: Nursipalus käib aegade suurim lahinguõppus
Nursipalu harjutusväljal Võrumaal harjutavad Kuperjanovi pataljoni ajateenijad sel nädalal rühma rünnakut, saades selleks esmakordselt kasutada kõiki vajaminevaid relvi.
Kahe tunniga ümber Venemaa
Sookure kaeblik «kruuk» lõhestab varakevadise vaikuse, kuid siis jääb temagi vait ja kuulda on vaid vee tasast pladinat. Rada on toonud kõndijad sooserva, kus tähelepanu koondub kummikuninadele, et säilitada tasakaal – üle petlikult vetruva pinnase viib vaid kitsas piirivalvurite laudtee ja seegi...
KEVADINE HETK: Konn põrnitses tiigivees maailma
1. aprillil jäi Setomaal Lõuna-Eesti Postimehe kaamera ette tiigivees ilma uurinud kevadine konn.
Keskväljaku teeb eriliseks ratastel linnamööbel
Võru keskväljaku ehitustööd peaksid mais lõpule jõudma. Valmiva Seminari väljaku muudab eriliseks suurtel ratastel linnamööbel, mida saab vastavalt vajadusele ja sündmustele liigutada.
VIDEOLUGU: Pokumaal tutvustati lageraieta metsandust
Võru ja Põlva maakonna piiril asuval puutumatu loodusega Pokumaal arutati laupäeval veerandsaja huvilise osavõtul, kuidas käib metsa loodussõbralik majandamine ja kas see üldse võimalik on.
VIDEOLUGU: Koolis valmistati päevaga mitukümmend robotit
Rõuge põhikooli võimla oli kogu laupäeva noorte robotiehitajate päralt kui toimus järjekorras neljas Võrumaa robootikapäev teemapealkirjaga «Robotite laulu- ja tantsupidu».
VIDEO: Kevad võtab võimust: Võrumaal lendavad liblikad
Võru ja Põlvamaa piiril asuval Pokumaal võis laupäeva ennelõunal näha lendamas liblikaid.
VIDEO: Võrumaa mees lüpsab korraga tuhandet kaske
Ettevõtja Anti Mõttus on oma Haanjamaa metsatukas teinud midagi, mis piimanduses on võrreldav robotlaudaga. Helesiniste voolikutega on ta ühendanud umbes tuhatkond kaske, mis reedeks lubatud soojal kevadpäeval kõik korraga kasulikku puumahla voolikuvõrku eritama hakkavad.
Video ja galerii: Kevadine Rubina raba linnulennult
Valgamaa avarustes laiuv Rubina soo ehib end veel viimaseid nädalaid - kui mitte päevi - jäätunud laugastega. Siin-seal on jääkaane alt välja sulanud soole omane tume vesi, mis haukab iga päevaga omale suurema ala.
Kagu-Eestis mälestati märtsiküüditamise ohvreid
Sarnaselt teistele Eesti piirkondadele meenutati täna ka Kagu-Eestis 70 aastat tagasi toimunud märtsiküüditamist, kui Siberi tundmatusse saadeti üle 20 000 eestlase.
VIDEOLUGU: Abipolitseinikud võtsid Võrumaal omavahel mõõtu
Lõuna-Eesti abipolitseinikud selgitasid laupäeval Kaitseväe Nursipalu harjutusväljakul endi seast välja osavamad ja taibukamad paarid kui toimus Lõuna prefektuuri abipolitseinike kuues kutsemeisterlikkuse võistlus.
Haanja päikeselõõsas sõideti 100 km ultramaratoni
Pealt poolesaja suusataja startis laupäeva hommikul Haanja suusakeskuses saja kilomeetri pikkusele ultramaratonile «Haanja Suusa100», et sulama kippuvast suusalumest veel viimane välja pigistada.
VIDEOLUGU: Rippuvad kerad kui kosmos siseruumis
Vana-Võromaa kultuurikojas avati reede õhtul Eesti rahvakunsti ja käsitöö liidu näitus pealkirjaga „Ajatus“, kus taiesed pole kinnitatud sootuks mitte seinale ega toetu ka põrandale, vaid ripuvad eranditult lae küljes.