Kuidas ma tervisesekti astusin ja selle eest iseendale maru tänulik olen
Teate neid tänaval jalutavaid usukuulutajaid (ja ma ei mõtle seda üldse halvustavalt). Samasuguseid inimesi on veel – ühed, kes proovivad müüa mingit rahalist püramiidskeemi, kes tutvustavad puhastusaineid ning kes kutsuvad liituma raamatuklubiga. Siis on need teised inimesed, kes räägivad silmad...
Mida teha pihlakatega? Seitse kasulikku ideed
Kui õunte ja ploomidega on sügis kohati kitsi, siis pihlakaid võib leida igast Eestimaa nurgast.
INVESTEERIMINE | Mis on meelerahufond ja kuidas seda koguda?
Heal lapsel on mitu nime – nii ka meelerahufondil. Kui eesti keelde on jõudnud üpriski positiivne tõlge – meelerahufond, aga ka hingerahufond, siis ingliskeelses maailmas on olukord dramaatilisem – emergency fund ehk hädaabifond selleks, kui asjad halvasti lähevad.
Kui laps jääb reisil ootamatult haigeks, ehk mille vastu tasuks end perereisi planeerides kindlustada?
Pisipõnnid võivad reisil olla vahvad kaaslased – kui nad haigeks ei jää! ­Tagantjärele kurvastust ja kahetsust on vähem, kui oled end ootamatuste eest kaitsnud läbimõeldud reisikindlustusega.
Narkomaani pihtimus: ärge kunagi tarvitage ka mitte esimest korda. Kui see soov tekib, siis tuleb oodata, et see lihtsalt üle läheks
Igor on üks vähestest oma kambast, kes 93. aastal üheskoos moonisegu süstimisega alustades, veel elus on. Surma on ta näinud rohkem, kui inimlik oleks. Ja elu pole tal ka teab mis elamisväärne olnud, kuigi lootus on jäänud.
Mihklipäev 29. septembril lõpetab tööde hooaja
Tänapäeval teame mihklipäeva ütluse “Igal oinal on oma mihklipäev” kaudu. See tuleneb vanarahva kombest mihklipäevaks lammas tappa ja õlut teha.
Ligi 300 ülikonda valmistanud Erki Veiko: Eesti mees naljalt ülikonda selga ei taha panna
Paari aastaga mitmete tuntud klientide südamed võitnud rätsepa- ja mõõduülikondade meister Errier tegutseb nüüdsest Noblessneri kvartalis asuvas Staapli 3 galerii-kohvikus. Tegijate hinnangul pakub galerii, kohviku ja rätsepatöökoja kombineerimine lahedamat elamust nii kunstihuvilistele kui ka mõ...
Kuidas koolis paremini keskenduda? Lastepsühhiaater annab nõu
Kosutav suvevaheaeg jäi seljataha ning õppuritel tuleb taas süveneda koolitarkuste omandamisse. Ent pahatihti tekib lastel keskendumisprobleeme – tähelepanu hajub lihtsalt kõrvale, nad võivad olla rahutud või hajevil, täidavad ülesandeid pealiskaudselt ning unustavad kergesti. TÜ kliinikumi laste...
SÜGIS KÄES | Vaata, millal on parim aeg maha panna taliküüslauk ja kuidas seda teha
Küüslauk kasvab pea igas aiaga majapidamises, kuid vähesed teavad, et saagi kvaliteet oleneb väga palju ka õigest mahapanekuhetkest. Millal seda siis teha?
Stressi ja väsimuse vastu aitavad B-vitamiinid
Kas oled mõelnud, mida teha, kui oled stressis, väsimus kimbutab ja energiat on vähe? B-vitamiinide kompleks on üks võimalus, millega sellele vastu astuda.
Parem vorm vanuses 40+: kuus asja, mida kaalu langetades kindlasti arvesse võtta
Kas kõlab tuttavalt – sa teed regulaarselt trenni, toitud enda arvates tervislikult ja loobud isegi magustoidust. Pingutad tõsiselt, et mõnest soovitud kilost lahti saada, kuid tunned üha enam, et see pole enam nii lihtne kui aastaid tagasi. Paljudel juhtudel see nii ongi. Mida peaksid tegema, et...
Kõht on punnis ja raske on olla — kuidas olemine kergemaks teha?
Kes kunagi on kogenud punnis kõhu tunnet, teab, et mida kiiremini sellest vabaneda, seda parem. Õnneks saab selleks ise palju ära teha!
INSPIREERIV LUGU | Kuidas spordipelgurist elu parimasse vormi saada?
“Spordis pole meil väljendeid “ei viitsi” või “vaata passi”,” ütleb Eike Sild-Neeme (43). Koos abikaasa Ergoga (46) väntavad nad sel aastal ratastel läbi 10 000 kilomeetrit!
FOTOD: Roberta Einer esitles Londoni moenädalal eriti pilkupüüdvat kollektsiooni, koostööpartneriks ka Christian Louboutin
Eestist pärit moelooja Roberta Einer esitles 13. septembril Londoni moenädala raames oma helget ja naiselikku kevad-suvi 2020 kollektsiooni, mis lausa nõretas kaunitest värvitoonidest ja põnevatest tekstuuridest. Tuleks see suvi vaid tagasi!
Ameerikas paiknev kolumnist Kristi Luik: mul on Eesti naiste kohta oma teooria
“Siin ei olnud värvi.” Nii kirjeldab Ameerikas elav kolumnist Kristi Luik oma esimest mälestust Eestist.
Sügisene suurpuhastus aias: vaata, millised tööd tuleb kindlasti ära teha!
Aednikul on aeg teha veel viimased pingutused, et siis õige pea suurem aiatööde hooaeg lõppenuks lugeda.
FOTOD | Oled lühikest kasvu? Need on sügistrendid, millest peaksid hoiduma ja mida võiksid järgida
Pisike kasv võib olla nii eelis kui ka needus. Kuidas see enda kasuks tööle panna ja kaunilt välja mängida?
Maalehe hoidisekonkurss juba sel laupäeval
Olustvere hoidisemess on 21. septembril mõisa territooriumil ning sealses leivakojas leiab aset ka konkursi hoidiste hindamine. Seega ootame teie konkursihoidiseid leivakotta 21. septembri hommikul kella 11ks.
Vägivaldsest lähisuhtest välja murdnud naine: kuidas pärast järjekordset peksutüli kõik muutus...
Mul oli nii külm ja piinlik. Tundsin reite all jääkülma põrandat, kui ta mind mööda trepikoda lohistas.
Neli küsimust, mida tuleks lapsele igal õhtul esitada
Minu pojal tekkisid mingil hetkel teistega suheldes "käitumisraskused", mis panid mind lahendustele mõtlema. Need siin ongi minu soovitused, mis aitavad loodetavasti ka sinul enda lapsega kontakti luua ja tema arengule sellega kaasa aidata.
FOTOD | TOP 8: TV3 peo kõige stiilsemad tähed nautisid seksikust, glamuuri ja sära
Reedel toimus suurejooneline TV3 sügishooaja avapidu, mis tõi taaskord kohale ohtralt stiilseid ja säravaid staare, kes oma riietuse hoolega läbi mõelnud. Valisime välja kõige stiilsemad! Kas oled valikuga nõus?
Pime kirjanik Anni Oraveer: kui puudega inimene jääb koju istuma, siis ta kaob ära
Ühes Haapsalu kodus on salvestatud rohkem kui 300 heliraamatut. Neid loevad sisse vabatahtlikud ja juhendab samuti vabatahtlik – pime kirjanik Anni Oraveer (77).
Eestimaa, mu uus kodumaa: need kolm naist on astunud mugavustsoonist otse kargesse Eestisse
Armastus on jõud, mis liigutab inimesi, mõnikord sõna otseses mõttes. Otsus kolida uude riiki ei tule kergelt ning enamasti on ajendiks kirg kaaslase, töö või hoopiski uute seikluste vastu. Need kolm naist on astunud mugavustsoonist otse kargesse Eestisse.
Minu beebi sündis maanteel | Nii külm oli, nii valus oli…
“Kordasin endale: siin ma küll sünnitama ei hakka! Kuid siis ma enam ei suutnud…” jutustab Kerli oma kolmanda lapse ootamatust sünnitusest.
FOTOD | Kaubamaja näitas sügishooaja moehitte
Kaubamaja avas eile õhtul uue hooaja selle sügise kuulima peoga. Sügishooaja avapidu Fotografiskas tegi kummarduse möödunud suvele tuues moelavale nii suvised toonid kui ka sügisesse vaatavad jõulised mustrid ja materjalid.
Lasteaialapse ema on hädas | Juba teise päeva lõunal teatas kasvataja mulle läbi telefoni, et tulgu ma aga lapsele järele
Kasvataja ütles, et nii need asjad ikka ei käi, kodukord on kõigi jaoks. No ma ei tea, kui ta seal lärmi ei tee ja esimesel päeval vaikselt nihverdab oma voodis, mis sellest on siis, et ta ei maga lõunal?
Kuidas elada üle esimesed sügiskülmad aias?
Sageli tuleb septembri alguses mingi külmalaine, mis kõik taimed ära võtab, kuid hiljem jagub soojust ja öökülmavaba aega veel pea mitmeks kuuks. Kuidas elada üle esimesed hallad, ilma et pärast seda laiutaks peenardel vaid must maa? Selleks et taimed paar miinus­kraadi üle elaksid, on mitu nippi...
FOTOD | Ammuta inspiratsiooni Soome suurimalt sisustus-ja disainimessilt
Sel nädalavahetusel toimub Helsingis Soome suurim sisustusmess Habitare, mille tunnuslauseks on meelte ruum. Kodu lõhnad, värvid, materjalid ja valgus loovad füüsilise ruumi kõrval ka tunderuume ning rahuldavad meie vajadusi.
Eestlanna Maui paradiisisaarel | Enam pole ma oma elu peremees
Kui Kristelil avanes võimalus minna tööle Mauile, haaras ta sellest kohe kinni. Juhtus nii, et Mauil leidis ta ka elu toredaima töökoha – puhkekompleksi külaliste personaalse vastuvõtjana. Ja mehe, kellest sai tema suur armastus.
KAADRI TAGA | Spordi­­saadete toimetaja-saatejuhi Anu Sääritsa päev sarnaneb sportlase pingelise võistlusajaga
Tööpäev sporditoimetuses sarnaneb pingelise võistluspäevaga, kus sportlase tulemus sõltub tema ja terve meeskonna ettevalmistusest.
Miks teha oma ostud Paavli kaltsukas?
Keskkonnateadlikkus on Eestis aina tõusuteel ning sellega seoses on üha enam populaarsust kogumas ka teise ringi poed. Neis ostlemise teeb tänapäeva mugavatele inimestele aga teinekord tüütuks ühest kauplusest teise jooksmine. Erandiks on Paavli kolmest poest – Paavli kaltsukast, lastepoest ja an...
RETSEPT | Kas tomateid pole kuhugi panna? Tee neist moosi!
Tomatiga sobivad hästi kokku mitmed viljad, imehea moosi saab temast koos ingveri, sidruni ja apelsiniga.
Tahad teada, millisest õunasordist saab parimat mahla? Vaata järele!
Kodumaised õunad valmivad juba hoogsalt ning esimene isu on ka ilmselt juba ära söödud. Nüüd saab mõelda õunte kasutamise ja säilitamise peale.
Kuidas päästa maailm? Plast, riided ja toit!
Sinu igapäevased valikud annavad väikese panuse, et Maa oleks tulevikus tervem.
Planeerid sügisest perepuhkust? Vaata, kuhu sel sügisel minna ja millega koha valikul arvestada
Koolivaheaeg on väga kuum aeg, mil Eestist reisijate jaoks ei ole küsimus soodsas hinnas, vaid selles, kas üldse on võimalik reisi saada. Pingevabaks perepuhkuseks on soovitatav teha plaanid varakult ning soetada otselennuga reisipakett. Pikema lennuga reisi valimisel tuleb arvestada pere kõige n...
Kas su sõrmus näeb odav välja? Eksperdid paljastavad VIIS prohmakat, mis ehte väärtust kahandavad
Kui rääkida kihlasõrmusest, siis on see üks armsamaid ja tähtsamaid ehteid, mida inimene saab omada. See võib olla kõige hinnalisem sõrmus sinu ehete kogus, aga on elemendid, mis võivad selle välimuse hoopis odavamaks muuta. Ja peab tõdema, et need reeglid kehtivad ka teiste hinnaliste sõrmuste k...
Need laused lõhuvad sideme sinu ja lapse vahel. Kui sa neid kasutad, siis mõtle tõsiselt järele
Oota ainult, kuni isa koju jõuab! Ära tee või muidu! Ja muud laused, mis justkui iseenesest suust lipsavad. Püüa nad enne ütlemist kinni. Või muidu!
Laskesuusataja Regina Ojal on taskus oluline trump | Sisuturundus
Igal sportlasel on kasutusel oma raskekahurvägi, et saavutada parimaid tulemusi – sinna alla kuuluvad kindlasti tipptasemel treenerid ja kogenud masseerijad. Eesti laskesuusatajal Regina Ojal on tagataskus veel üks trump. Mis see on?
Tanel Padar: naljakas, olen muutunud just niisuguseks, nagu ma ei sallinud
“See on mu elu parim suvi!” hüüatab muusik Tanel Padar ajakirja Anne & Stiili kaaneloos. Ta ei olegi äärmusliku palava ega pakase fänn, vaid nimetab end pool­toonide inimeseks.
Terapeut Kaidi Karilaid suhetest: las mõlemad lubavad teineteisel teha, mida iganes nad teha tahavad
„Suhe ei ole mingi valmisprodukt, et nüüd ma võtsin su meheks ja see on nüüd kindel suhe - mina teen edaspidi neid asju, mida naine peab tegema ja mees teeb seda, mida mees peab tegema. See ei toimi," ütleb koolitaja Kaidi Karilaid, kes ütleb, et igasugune suhe on looming ja liikuv energia.
INSPIREERIV LUGU | Investeerimist saab alustada kõigest 10 euroga
"Alustasin samamoodi nagu mitmed teised – sisuliselt nullist,“ sõnab Naisinvestorite klubi asutaja Kristi Saare.Juba sellel neljapäeval viib Kristi Saare läbi Eesti Naisega koostöös valminud investeerimisvebinari, et jagada seni õpitud tarkusi ka teistega.
GALERII | 2019. aasta sügismoe trendid
Sügismood pakub igaühele midagi: romantikule volange, vintage’i fännile nostalgiat, modernsele minimalismi, mässajale grungepuhangut, külmakartlikule kudumeid. Vähem on rohkem ja rohkem on parem käivad käsikäes nagu roosilised kleidid ja hallid kostüümid. Mõlemaid võib kanda ehetega – mida rohkem...
Kuidas saada lopsakas ja kohev soeng, mis püsib mitu päeva kaunina? Stella K. Wadowsky jagab nippe
„Mulle on alati lokkis juuksed meeldinud, kuigi nendega mässamine võtab tunduvalt rohkem aega, kui lihtne föönisoeg,” räägib stilist ja blogi Stellarium autor Stella K. Wadowsky. Tema signatuuriks on aastaid olnud lopsakad, suured ja lokkis juuksed.
40selt kohtinguportaale vallutama — kas kohtinguportaalides liiguvad veidrikud või on seal normaalseid inimesi ka?
Kohtinguportaale kasutavad igas vanuses inimesed, see pole ainult noorte teema. Nagu paljud asjad siin elus liigituvad õnnemängu alla, on ka sealt omale kaaslase leidmine paras vene rulett. Kuidagi on aga nii, et satud kirjutama pealtnäha toreda inimesega, kes avaldab sulle muljet igast asendist,...
Laps vahetas kooli juba pärast esimest klassi, sest õpetaja keeldus teda õpetamast
Järgnev lugu pole kellelegi näpuga näitamiseks. Pigem peelgeldab see olukorda, mis on tuttav paljudele peredele ja õpetajatele.
Istuta omale aeda just see lill, mis on lummavalt ilus ja samal ajal vastupidavuse meister
Oma maakodus oleme me haljastuses kõige enam kasutanud naistenõgeseid. Põhjus selleks on väga lihtne – mitte ükski taim ei ole mulla suhtes nii leplik. Samal ajal toob just naistenõges aeda väga pikaks ajaks siniseid ja lillakaid värve.
ToiduNautleja restoranide nädal tuleb taas. Kus sel korral hea hinnaga einestada?
18.–27. oktoobril toimub kolmandat korda ToiduNautleja restoranide nädal, mille jooksul saavad huvilised üle Eesti külastada kampaanias osalevaid toidukohti erimenüü alusel ehk soodsamalt kui tavaliselt.
FOTOD | Getter Jaani, Angeelika Kang-Osula, Eeva Esse ja teised andekad naised jagavad, kuidas nad nägid tulevikku 10 aastat tagasi
10. sünnipäeva puhul kutsusime fotokaamera ette seltskonna inspireerivaid naisi ja arutlesime elu üle 10 aastat tagasi. Kuidas nad siis tulevikku nägid ja millised on nende vaated nüüd?
Eesti pere elu pärast lahutust | Miks meie lapsed peaks kahe kodu vahet käima? Me kolime ise sisse-välja
Kui Olivia ja Kristjani abielu aasta eest purunes, tegid nad otsuse, mis paljudel suu lahti võttis — jätta lapsed elama endisesse koju ja hakata ise edasi-tagasi kolima. Isa ostis endale uue elamise, ema kolis väikesesse üürikorterisse.
Isapuhkusel Margus Tsahkna: meie rahva väike sündimus ei seisa mitte naiste, vaid meeste taga
Endine kaitseminister, Margareti, Arturi ja Franzu isa Margus Tsahkna (42) räägib oma elust isapuhkusel olles, mis on küll kõike muud kui klassikaline puhkus, kuid ka palju enam maailma avardav kui tuusik lõunamere äärde.