Denveri loomaaias nägi ilmavalgust maailma üks haruldasimaid loomi
Aie on ääretult haruldane loom — USA loomaaedades on neid vaid 24, Euroopas poole võrra vähem ning looduses on nad niivõrd hästi peitunud, et nende täpne arvukus ei ole teada.
Päevakäpp: omaniku surma järel koduta jäänud Kohuke unistab uuest elust
Kohuke on üks kolmest kassikesest, kes mõned nädalad tagasi omaniku surma tõttu igaveseks oma päriskodust ilma jäi. Nüüd on Kohuke koos sõprade Sõõriku ja Marmelaadiga MTÜ Kasside Turvakodu hoole all ning ta ei jõua ära oodata, millal taas kodustesse tingimustesse saab.
Hea teada: märgid, et toakass on oma eluga rahul
Ükskõik, kas kass püsib toas või käib õues — hooliva kassiomaniku prioriteet on oma neljajalgsele sõbrale pakkuda parimat võimalikku elu.
Rapla politseiüksusega liitus tubli neljajalgne korravalvur
Kaks aastat tagasi, 14. septembril, sai Rapla piirkonnapolitseinik Raido Galjaev endale inglise springerspanjeli kutsika nimega Hugo. Nüüd, kaks aastat hiljem, samuti 14. septembril, sai Hugost atesteeritud politseikoer.
Suvelõpu ülestunnistus: kuidas ma häbitult sisalikku kiusasin...
Jalutasin kord suvel heinamaa äärt mööda. Päike oli veel kõrgel taevas, aga kõige suurem kuumus oli möödas. Veidike puhus isegi tuul. Suvel on see nii mõnus, kui jahedam tuul kuuma keha veidikenegi jahutab. Oma suvelõpumõtiskluse on saatnud meile lugeja Franz K.
Päevakäpp: Sangria südantlõhestav ootus — 4 aastat ja 3 kuud
Kas sina mäletad, mida sina tegid 1. juulil 2014. aastal? Millised olid sinu ootused ja lootused? Kui palju on sinu elu selle nelja aasta ja kolme kuuga muutunud?
Jahmatav vaatepilt: puu otsast leiti uskumatult puntras sabadega oravapojad
USAs Wisconsinis sattus oravapesa uudistama läinud mööduja peale omapärasele vaatepildile — pesas olid oravapojad, kelle sabad olid sõlme läinud.
Lustakas galerii: vaata, millised pildid kandideerivad maailma naljakaima loomafoto tiitlile
Valssi tantsivad karud, šokeeritud orav ja tiibadega hüään on vaid väike osa tänavustest maailma naljakaimate loomafotode konkursi finalistidest.
Ninasarvikud ootavad külla: Tallinna loomaaed tähistab laupäeval ninasarvikupäeva
Alates 2010. aastast tähistatakse igal aastal 22. septembril maailma ninasarvikute päeva. 2012. aastast alates võtab sellest osa ka Tallinna loomaaed.
Imearmas video: pisike jõehobu naudib täiel rinnal vanniskäiku
10. augustil Kanadas Toronto loomaaias sündinud kääbusjõehobu on vaid kuuvanune, ent juba praegu sulatab ta lugematul hulgal südameid.
Päevakäpp: Sõõrikul on tõeliselt lummavad silmad
Mida teha siis, kui kogu sinu senine elu kokku kukub? Kui sulle tuttavaks saanud maailm sinu ümbert sekundiga kaob? Kui kaotad kellegi, kes on olnud sinu jaoks kõik?
Loomaarst vastab: kas liiga soe elamine võib väikeloomale ohtlik olla?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna vastab veterinaar murelikule küülikuomanikule.
Imeline kiisugalerii: Tallinnas toimus rahvusvaheline kassinäitus
Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinna lauluväljakul kassinäitus, kus lisaks Eestist ja välismaalt pärit tõu- ja kodukassidele olid kohal ka peresid otsivad varjupaigakiisud.
Kanterile pühendatud saluut pani ehmunud koerakese kuulina läbi linna lendama
13. septembri õhtul sai loomapäästja Heiki Valner telefonikõne Tallinnas Raua tänaval asuva sauna administraatorilt, kes sõnas, et sauna ukse taha oli ilmunud väga äreva moega koerake.
Nähtamatud kanad leidsid toetajad Eesti kokkade näol
Tänasest saab üle Eesti näha välireklaamiplakateid, mis on osa loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kanade heaolukampaaniast. Kampaania eesmärgiks on kutsuda üles eelistama puurivabu mune.
Päevakäpp: väikest kasvu kiisutüdruk Vivian ei leia oma kodu
Vivian, omadele Viv, on pärit Kehrast ning tegelikult on ta jõudnud juba olla noor emme. Oma lapsed on ta kenasti hoiukodu hoolde usaldanud ning ise ootab Tallinnas Pesaleidja kassitoas uut kodu.
Pilk peale! Siin on möödunud nädala parimad loomafotod
Sellenädalases loomagaleriis on muuhulgas esindatud kirsse mugivad tuvid, albiinotiigrid ja lumised kaelkirjakud. Heida pilk peale!
Päevakäpp: pisipoiss Dante otsib elukaaslast, kes teda vääriliselt hinnata oskab
Pisike pikakarvaline, siidpehme, hiigelsuurte ümmarguste silmakestega nunnuke Dante on armas kiisupoeg, kes alles kolis tänavaelu pealt mõnusasse sooja turvalisse hoiukoju, kuid naudib juba maitsva pasteedi limpsimist ning pehmet kiisupesa.
LEMMIKU TEST: kui palju tead sa sebradest?
Sebra on ühed äratuntavaimad loomad maailmas ning igaüks teab nende omapärast triibulist välimust. Kas tead neist loomadest aga veel midagi? Pane end Lemmiku testis proovile!
Päevakäpp: paipoiss Ruffe otsib paljude paikätega kodu
Hei, armas kassihuviline, mina olen Ruffe ja ma ma arvan, et sina oledki see, keda ma oodanud olen. Kust ma tean, et sina oled see õige? Ma kohe tunnen seda — oma südamega!
Hoolimatuse tagajärg: neli herpesest räsitud kassipoega vajavad abi
Juuli lõpus päästis MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond ühest Laitse koduhoovist ära raskelt haige kassipesakonna — herpesest räsitud kasspoegadest kaks olid täielikult pimedad ning üks kassikestest suri peagi.
Loomaarst vastab: miks kass end karvadest paljaks lakub?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas aidata end karvutuks lakkuvat kassi.
«Pärast kitse lüpsmist on tunne, nagu oleks rasket sporti teinud»
Oma koduhaldja-töökuulutuse kaudu tutvun ka ühe väga armsa ehtekunstniku ja tema perega. Naise nimi on Jasmin ja nende pere elab Königsdorfi lähedal, päris metsa sees. Nad üürivad seal talu ja neil on palju loomi: kaks hobust, poni, koerad, kassid, kanad ja üks paabulind. Mõne aja pärast lisandub...
Päevakäpp: kolm noort vennakest vajavad kiiresti uusi kodusid
Suve alguses sai Eestimaa Loomakaitse Liit oma hoole alla emakassi vastsündinud poegadega. Seesama emakass kasvatas üles ka Lasnamäe prügikastist leitud pojad, kes leidsid kodud oma erilise välimuse tõttu kiiresti. Kahjuks selle kangelasema enda pisikesed kassipojad nii erilise välimusega polnud.
Rõngu plastitehase territooriumilt leiti pappkast nädalavanuste kassipoegadega
Mõned päevad tagasi sai Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) kõne naisterahvalt, kes teatas, et oli leidnud kasti kassipoegadega. Kassipojad olla veel pimedad ja karjuvat kõvasti.
Video: Harjumaa vanast kasvuhoonest leiti ühe silmaga kassipoeg
Ruudi ja tema pere avastati Anija külast — emakass oli oma kuuele pojale varjupaiga leidnud vana kasvuhoone juures euroaluste all. Nagu tänavakassid ikka, kardavad ka nemad inimesi ning päästja on praeguseks kätte saanud vaid viis kassikest.
Huvitav teada: kuus viisi, kuidas kassid armastust välja näitavad
Tihti öeldakse, et kassid on iseseisvad lemmikloomad, kes oma peremehest ei hooli. Tegelikult näitavad kiindumust välja ka nemad, lihtsalt tagasihoidlikumalt.
Video: Harjumaalt leiti puu otsast alla potsatanud oravapoeg
26. augustil saabus Kuusalust Eesti Metsloomaühingu vabatahtliku Kristi Meikari juurde kurvas seisus oravapoeg, kellel olid pesast välja kukkumise tagajärjel tugeva peapõrutuse sümptomid.
Päeva armsaim foto: Tallinna vangla karvane valvur tähistas esimest sünnipäeva
Tallinna vangla koosseisu ei kuulu ainult inimesed — meeskonna pesamuna on teenistuskoer Roi, kes tähistas hiljuti esimest sünnipäeva.
Päevakäpp: nülitud kõrvadega Kõrvik soovib olla su südamekass
Kõik, kes Kõrvikut esmakordselt näevad hüüatavad: «Ohooo, kui vahvate kõrvadega kass!» Siis hakkavad nad Kõrvikut lähemalt vaatama ning sellest vaimustusest saab nukrus.
Video: Rootsi politsei pidi appi tõttama liiklust segavale luigele
Stockholmis Ropsteni linnaosas sai politsei väljakutse sulise liiklusrikkuja ohjeldamiseks — hommikust tipptundi segas kühmnokk-luik, kes mööda sõiduteed jalutas.
Ahoi, Tartu! Kaduma läinud kass Inglit oodatakse koju, leidjale väljas vaevatasu
23. augusti hilisõhtul läks Tartus Annelinnas kaduma Ingli-nimeline kass. Minema lipsas ta veidi enne südaööd Kalda teel asuvast elamisest ning pole siiani välja ilmunud.
Pisarakiskuja: kogu elu ketis veetnud surevale koerale tehti imeline kingitus
USAs Põhja-Carolina osariigis elas koer nimega Miss Willie 12 aastat ketti aheldatuna, tema ainukeseks positiivseks inimkontaktiks loomakaitsjate visiidid.
Video: kastist leitud hüljatud kutsikad osutusid šaakaliteks
Selle aasta maikuus päästis üks Horvaatia loomade varjupaik pesakonna mahajäetud kutsikaid. Varjupaigatöötajate jahmatuseks ei kasvanud päästetutest aga koerad, vaid metsikud šaakalid.
Vaikse ookeani saarekese tähelepanuväärseimaks elanikuks on üksik part
Vaikse ookeani lõunaosas, 2400 kilomeetri kaugusel Uus-Meremaast asub väike Niue saar. Populatsioon — 1600 inimest ja üks part.
Päevakäpp: haruldaselt kaunis Mayo ei ole ikka kohanud oma inimest
Kui Mayo veel oma õe Mayaga Narva tänavatel kõndis, olid nad tillukesed kassilapsed. Iga tuulega maas keerutav puuleht tundus põneva mängupallina ning üksteisega tänaval mürades ei osanud nad aimatagi, kui väike vahemaa neid autodest lahutas.
Video: jahmatavad kaadrid paljastavad kohutavad tingimused Läti karusnahafarmis
Läti loomakaitseorganisatsioon Dzivnieku Briviba avalikustas uued kaadrid Läti karusloomakasvandusest. Kaadrid filmis aktivist, kes töötas suvel kolm nädalat ühes kõige kaasaegsematest farmidest.
Läänemaalt leiti hüljatud kuuri rämpsu alla surema jäetud kassipojad
Eelmise nädala lõpp tõi Eestimaa Loomakaitse Liidule õõvastava teate Läänemaalt — mahajäetud kuurist leiti tamiili sisse mässitud kassipojad, üks vaevu elus, teine juba hinge heitnud.
Video: vaata, milliste trikkidega saavad hakkama andekad Eesti chihuahuad
Chihuahua Sõprade Liidu neljajalgsed liikmed on ühed tõeliselt andekad koerad, kes oskavad kümneid eri trikke ning ei pea paljuks neid ka kaamera ees demonstreerida.
Juba ülehomme! Tallinna loomaaed ootab suurte kaslaste austajaid filmiõhtule
Juba sel kolmapäeval, 12. septembril, toimub Tallinna loomaaias tasuta teemaõhtu, kus saab kuulda kaslaste ohustatusest looduses ja vaadata filme suurtest kaslastest.
Päevakäpp: happerünnaku ohver Jere on valmis uueks koduks
Jeret vaadates ei oskaks täna aimatagi, et veel mõned kuud tagasi elas kassipoiss Narva lähedal suvilate piirkonnas ning tema keha katsid karvutud laigud — laigud, mille oli tekitanud happerünnak
Kassid-koerad on minevik: lapsed tahavad lemmikloomadeks hoopis rotte
Traditsiooniliselt arvatakse, et lastel on suur unistus saada endale oma kassipoeg või kutsikas. Värskest uuringust selgub aga, et noorukite hulgas on ilma tegemas rotid.
Huvitav teada: viis kasside kohta käivat müüti, mis tegelikkuses tõele ei vasta
Kassiomanikuna on tähtis teada, kuidas oma lemmiku eest hoolitseda. Igat soovitust ei tasu tõe pähe võtta ning seetõttu toomegi teieni täna viis kassimüüti, mis tõele ei vasta.
Viimane lootus: teadlased treenivad koera, kelle tööks on otsida linnuokset
Pommi- ja narkokoerad on tänapäeval tavaline nähtus. Jäljekoeraks treeniv kutsikas Zorro on endale saanud aga palju unikaalsema ülesande — tema peab üles leidma ohustatud linnuliigi.
Südantsoojendav video: vangistuses kasvanud loomad said esmakordselt vabadusse
Loomapäästeorganisatsioon International Animal Rescue (IAR) päästis viimase kolme aastaga illegaalsete äritsejate käest 20 nälginud ja viletsa tervisega loorit. Nüüd lasid nad loomad lõpuks vabasse loodusesse.
Päevakäpp: kassipojad Cappuccino ja Mooni otsivad kedagi, kelle hommikud helgemaks muuta
Soovid hommikuks ehk ühte väikest Cappucinot? Ja kõrvale järsku pisike Moonirull?
Pilk peale! Siin on nädala parimad loomafotod
Sellenädalase loomagalerii kangelasteks on karvased ja suleliselt kõikjalt maailmast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: imekauni kasukaga Fabrizio igatseb kangesti koju
Tänane päevakangelane on tumehall kassipoiss Fabrizio, kes on ülemäära kauaks koduootele jäänud. Fabrizio, hellitusnimega Fabri, on kodu oodanud juba veebruarikuust alates, kuid seni pole ta oma südame teist poolt veel leidnud.
LEMMIKU TEST: kui head on su teadmised rebastest?
Teadmistekuu esimese testi kangelaseks sobib suurepäraselt rebane, sest meie rahvajuttudes on teda alati kujutatud nutika ja leidliku loomana. Kui palju tead reinuvaderitest sina? Pane end Lemmiku testis proovile!
Hirve jalad ja lamba pea: kaeluskotkaste päästekeskuses võetakse toitu «Frankensteni külmikust»
Vahel kutsutakse meid kaasa ka kotkaste taastusravikeskuse elanikke toitma. Kotkaste söögiks on mõne päeva eest surnud lammas või hirv. Tavaliselt on toit pärit kohalikelt lamburitelt, kel mõni loom kas vanadusse või muul põhjusel surnud, aga samamoodi jõuavad meie juurde loodusest leitud korjuse...