Päevakäpp: Tõnnu otsib kedagi, keda lõpmatult kallistada
Pesaleidjasse kolis Raplast ülimalt inimsõbralik kassipoiss Tõnnu. Tõnnu sirutub su poole juba siis kui sa oled vaevu sisenenud ja seda kõike selleks, et sind kallistada ja suure nurrumisega su päev paremaks muuta.
Venemaal ilmus inimeste keskele järjekordne nälginud jääkaru
Eelmisel nädalal saabus Venemaale Norilski linna nälginud jääkaru, kes oli oma looduslikust elupaigast mitmesaja kilomeetri kaugusele ekselnud.
Võrumaal uppus kaevu kukkunud kass
21. juunil kell 23.43 teatati Lõuna päästekeskusele, et Setomaa vallas Perdaku külas kukkus kass kaevu.
Metsloomaühing õpetab: kuidas suvel siile aidata
Eesti Metsloomaühing vahendab, et viimase nädalaga on nende hoiukodudesse saabunud siiliuputus. Iga päev ja mitu korda päevas saabuvad teated emata jäänud siilipesakondadest ning vigastatud siilidest.
Imearmas loodusvideo: pisike rebasepõnn uudistas Järvamaal ilma
Metsakorraldaja Ahto Täpsi sattus eelmisel nädalal kokku rebasekutsikaga, kes ühe kõrvalise maantee läheduses rohu sees puhkas. Väike reinuvader tundis võõra vastu huvi ja uudistas lähemalt ka Täpsi autot.
Päevakäpp: õrna Sensat pole veel keegi märganud
Üks selle aasta esimesi Kasside Turvakodusse jõudjaid oli kassitirts Sensa, kes jaanuarikuu alguses oma pisikesed käpad üle lävepaku tõstis.
Politseikoer Jack tähistas elu esimest jaanipäeva
Lääne prefektuur jagas sotsiaalmeedias toredaid fotosid politseikoer Jackist. Äsja kaheksakuuseks saanud Pärnu politseijaoskonna teenistuskoer Jackile on tänavune jaanipäev esimene tema elus. Jaaniajal on ta koos oma perenaise Birgitiga turvalisust tagamas, aga leiab vahepeal aega ka rõõmsalt män...
Galerii: USAs selgitati taas välja maailma koledaim koer
Möödunud reedel toimus USAs taas iga-aastane ülimenukas koledaima koera valimine, mille eesmärk oli näidata, et ka erilise välimusega kutsad väärivad tähelepanu ja hellusi.
Ahoi kassisõber! Mitu pesakonda kassipoegi otsib ajutist varjupaika
Lühikese aja jooksul on Pesaleidja kassituppa jõudnud seitse pesakonda kassipoegi, kes kõik vajaksid kosumiseks hoiukodusid. Ruumipuudus annab end tugevalt tunda ning paljud kassid ootavad veel tänaval puurikohta, mistõttu peaks juba kassituppa jõudnud kolm seltskonda uude kohta kolima.
Päevakäpp: üle kahe aasta ootust - kas Xena leiab lõpuks päriskodu?
Kasside Turvakodus elab sõjaprintsess Xena, kes valdab nii kasside karated kui muid võistluskunstne. Ta valvab ja kaitseb, et kõik oleks korras, et vaenlased peale ei tungiks.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning tuua välja kirevamad seigad loomamaailmast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: lummavalt kaunis Mini-Maria on inimeste seas ebapopulaarne
Mini-Maria on pikakarvaline kolmevärviline kassike, kes vaatamata oma pikale karvast on tegelikult suhteliselt väikest kasvu loom. Mini-Maria kolis Pesaleidja kassituppa Paljassaare varjupaigast, kus oli ta juba üle aasta seda õiget inimest oodanud.
Päevakäpp: kõige nunnuma näoga Mõugu otsib igavest sõprust
Kassipoiss Mõugu saabus turvakodusse ühel 2016. aasta oktoobrikuu päeval. Vihm peksis vastu aknalaasi ning tuul oli õues nii tugev, et oli soklikorruse ruumid jahedaks muutnud. Ühes pisikeses puuris piilus tekkide vahelt oma suurte ümmarguste silmadega üks kassipoiss — see oli muidugi Mõugu.
Kas koer peab olema rihmas?
Kõik teavad vähemalt ühte lugu, kus tänaval lahtiselt jalutav koer on rünnanud teisi inimesi või omakorda nende koeri. Usun, et kõik teavad kedagi, kes oskab rääkida, kuidas just tema rünnaku ohvriks langes.
Lugeja video: Rocca al Mare keskuse turvamees juhatas eksinud luigepere õigesse suunda
Postimehe lugeja Asja saatis toimetusele fotod ja video luikedest, kes Rocca al Mare keskuse juurde sattunud olid. Luigepaarile ja nende pisikestele järeltulijatele tuli Asja sõnul appi aga keskuse turvamees, kes lindudega kaasa jalutas ja nad mere poole suunas.
Palavus tapab - kuidas lemmiklooma kuuma ilmaga kaitsta?
Eesti Loomakaitse Selts kutsub loomaomanikke üles suviselt soojade ilmadega oma looma mitte jätma autosse ega päikese kätte. Inimeste ja loomade temperatuuritundlikkus on erinev ning üle 30-kraadine kuumus võib valedes tingimustes põhjustada lemmiklooma surma.
Loomaarst selgitab: miks ei tohi koer porilompidest juua?
Leptospiroos on tõsine haigus, mis võib lõppeda looma surmaga. Mida nakatumine endaga kaasa toob ja kuidas lemmikloom üldse haigestub, uurib saatejuht ja loomasõber Kertu Jukkum.
Traktori ja adra alla jäänud kassipoeg pääses imekombel eluga
Inglismaal Hampshire'i krahvkonnas kasutas üks kassike ära ühe oma üheksast elust ja tuli traktori ning adra alt eluga välja.
Päevakäpp: pool aastat üksi korteris veetnud Ville ja Johnny otsivad üheskoos uut algust
Mõned päevad tagasi sai MTÜ Kasside Turvakodu murelikuks tegeva kirja kahest krapsakast kassipoisist Villest ja Johnnyst, kes on ootamatult jäänud saatuse hooleks.
Nähtamatud Loomad sai kaheaastaseks – vaata loomakaitsjate suurimaid seniseid töövõite
Täna täitus teine tegutsemisaasta loomakaitseorganisatsioonil Nähtamatud Loomad, mis keskendub farmiloomade kaitsele Eestis. Lühikese tegutsemisaja jooksul on organisatsioon näidanud kiiret kasvu, tegevusse on kaasatud ligi 70 vabatahtlikku ja organisatsioonis töötab varsti kaheksa täistööajaga t...
Euroopa Liidu kodanike jaoks on loomade heaolu olulisem kui kunagi varem
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja teised organisatsioonid üle Euroopa pöördusid kõikide Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatide poole ja pakkusid neile võimalust alla kirjutada lubadusele toetada parlamendis loomasõbralikke initsiatiive.
Video: Eesti kuulekaim koer on end ka maailmatasemel tõestanud
Saaremaal olid koos Eesti riigi kõige kuulekamad koerad. Mis seal nende koertega aga juhtus, räägib lähemalt «Suvereporter».
Galerii: soomlanna teeb oma koertest uskumatult naljakaid fotosid
Farmatseudina töötav soomlann Krista Aalto tegeleb hobi korras fotograafiaga ja tema lemmikmodellideks on tema dogid Mutka ja Luna, keda ta paneb tegema tõeliselt lustakaid nägusid.
Päevakäpp: Karoliine mängulust teeb temast noorematelegi kassidele silmad ette
Kassitüdruk Karoliine on siiamilaadne vanem emane kass, kes saabus Kasside Turvakodusse möödunud aastal. Vabatahtlike juurde jõudes oli Karoliine tervis kehv — tema kuklas oli suur muhk, kassike tuikus ning hoidis oma kõrvu viltu.
Video: kassi lisavarbad näevad välja kui üleliigsed käpad
USAs New Yorgi osariigis elaval kass Marshallil on geneetiline defekt nimega polüdaktüülia. Seetõttu on tema esikäppadel lisavarbad, mis meenutavad omakorda pisikesi käppi.
Hea teada: kuidas kass rihma otsas käima õpetada
Kuigi toakassid on kaitstud õues peituvate ohtude eest, võib elu nelja seina vahel üksluiseks kiskuda. Sellisele olukorrale on suurepäraseks lahenduseks kassidele mõeldud jalutusrihmad, mille abil lemmik värsket õhku kontrollitud keskkonnas nautida saab.
Südantsoojendav video: koduhoovist varastatud koer kohtus kaks aastat hiljem taas omanikuga
Juuni alguses postitas Ukrainas asuv loomade varjupaik Щасливі тварини ehk Õnnelikud loomad sotsiaalmeediasse üleskutse leida kodu nälginud tänavakoerale. Päästjatel polnud aga aimugi, et koeral juba oli kodu, kus teda väga taga igatseti.
Kassipoeg Blanco mure: kehakaal 381 grammi, ravikulud sama suured
Pesaleidja hoiukodus elav pisike Blanco kaalus 490 grammi, oli elujõuline ja mänguhimuline. Ühel päeval hakkas teda ja tema vendi-õdesid kimbutama silmapõletik. Kõik paranesid ilusti, välja arvatud Blanco.
Video: hiiglaslik merilõvi tuli kalurite juurde saaki lunima
Öeldakse küll, et kes ei tööta, see ei söö, kuid mõnikord piisab eine saamiseks ka väikesest kavalusest. Seda tõestas üks merilõvi, kes jahipidamise asemel kala hoopis kaluritelt küsis.
Päevakäpp: Marjukka tagasihoidliku kesta all peitub armastav hing
Kauni lumivalge ja koheva kasukag, kaheaastane Marjukka ootab seda päris esimest oma kodupakkumist, kus ta saaks olla heaks sõbraks ja kaaslaseks oma inimesele. Inimesele, kellel jätkuks aega ja kannatlikkust temaga tegelemiseks.
Imesid juhtub: neli lugu loomadest, kellele naeratas erakordne õnn
Loomade kasutamine inimeste tarbeks on nii tavaline, et enamasti selle peale isegi ei mõelda. Me unustame, et liha, piima, munade ja teiste loomsete toodete taga on kurva saatusega tundevõimelised indiviidid. Kuid vahel läheb ka teisiti. Siit leiad inspireerivad pääsemislood loomadest, kes elavad...
Tähelepanelikud lapsed päästsid Pirital siili elu
Eile õhtul märkasid Pirital Padriku mänguväljakul mänginud lapsed vigastatud siili, keda ründasid kajakad. Et loomake kindlast surmast päästa, teatas üks laps leiust emale ja nii jõudis okaskera Eesti Metsloomaühingu hoole alla.
Vaata ette! Need viis kassitõugu lastega kokku ei sobi
Kasside parimateks relvadeks on teadupärast teravad küüned ja hambad ning nii mõnigi neist laseb need hea meelega käiku. Portaal Lifter on reastanud viis kassitõugu, mille isendite hulgas leidub suurema tõenäosusega tegelasi, kes laste suhtes agressiivsed on.
Ninaverejooksuga siilid ja pääsukese moodi linnud: Metsloomaühing avaldas ühe päeva jooksul saabunud väljakutsed
Eesti Metsloomaühing jagab pea igapäevaselt sotsiaalmeedias lugusid vabatahtlike abistajate hoole alla jõudnud loomadest. Hädalisi on aga kordades rohkem kui neid tutvustada jõuab ning seetõttu tegi ühing kokkuvõtte ühe päeva väljakutsetest, et oma tööd tutvustada.
Vahva video: kade kutsikas ei lasknud karjakoeral tööd teha
Šotimaal Inveruries elav üheksakuune borderkolli Flo hakkab tulevikus pidama karjakoera ametit, ent praegu ei tunne ta selle vastu ise huvi ning ei soovi lasta tööd teha ka isa Samil.
Päevakäpp: Arelial pole kunagi olnud päris oma kodu
Igas kassis on peidus südamlik ja paimaias kassike. Vahel on lihtsalt elu olnud mõne nurrikuga nii karm, et tema sees olev siiras ja hell kassihing ei paista igaühele välja... Tuleb osata õigesti vaadata — vaadata südamega.
Päeva armsaim video: emata jäänud puumakutsikad sattusid mänguhoogu
Mai lõpus saabusid Colorados asuvasse Cheyenne'i loomaaeda emata jäänud puumakutsikad. Kolm väikest kiskjat on aga tublisti hakkama saanud ning peagi ootab ees kohtumine kasuemaga.
Fotod: Muhu saarel nägi ilmavalgust väike sebra
Eile hommikul sündis Muhu jaanalinnufarmis sebrabeebi. Kõik sebrasõbrad on katsikutele väga oodatud, kingitusteks soovivad triibulised tegelased nosimismaterjali porgandite näol.
SOS! Kassipoisid Indrek, Alex ja Marc vajavad hädasti hoiukodusid
Marc, Indrek ja Alex on vahvad kassipoisid, kellele kassitoas olla ei meeldi. Seetõttu otsib kiisude eest hoolitsev organisatsioon Pesaleidja neile nüüd ajutisi hoiukodusid, kus kassid kuni pärispere leidmiseni olla saaks.
Erilised kaadrid: Eesti aasta linnul öösorril koorus esimene tibu
Eile, 13. juunil veidi enne kella 13 märkasid tähelepanelikud pesakaamera vaatajad aasta linnu öösorri pesas esimest koorunud tibu.
Lustakas video: Tallinna loomaaia naarits sattus töökindast vaimustusse
Kõiki loomi Tallinna loomaaed külastajatele ei näita ja näidata ei saagi. Selliste loomade hulka kuuluvad ka euroopa naaritsad, kes kasvavad seal liigikaitse ja teadusuuringute eesmärgil.
Päevakäpp: pontsaka Mäksi kõrval tunneb igaüks end turvaliselt
Mäks saabus Kasside Turvakoju Narvast. Tegemist on kahtlemata ühe mõnusalt ümara hurmuriga, kelle kõrval olles tunned ennast kindlasti turvaliselt!
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Mis oleks parem kui võtta nädala lõpus hetkeks aeg maha ja viia end kurssi loomariigis toimuvaga? Nagu ikka pühapäeviti, oleme ka täna välja valinud parimad fotod karvastest ja sulelistest. Heida pilk peale!
Päevakäpp: karmi elusaatusega Tuhka igatseb üle kõige kodusoojust
Tuhka on krapsakas kassipiiga, kelle vastu pole elu alati õiglane olnud. Tänavatel ellujäämise eest võitlemine on tema nägemisele oma jälje jätnud. Ometigi igatseb tuhakarva kiisu nii väga päris oma koju. Näitame Tuhkale, et elul on tema jaoks veel midagi ilusat varuks!
Päevakäpp: tänavakõuts Timost on saanud kodustatud nurrik
Kui kasside turvakodu vabatahtlikel paluti Timot iseloomustada, sattusid nad plindrisse. Timo nimelt on nii mitmetahuline kass, et tema iseloomu edasi anda on keeruline.
Norra keelustas karusloomafarmid, loomakaitsjad nõuavad nüüd karusnaha impordikeeldu
Peale 30-aastast kampaaniat karusloomafarmide keelustamise nimel saavad loomakaitsjad rõõmustada - eile hääletas Norra parlament karusloomafarmide keelustamise poolt.
Fotod ja video: Jõgevamaal murdis teise korruse aknast välja hüpanud noor koer mõlemad esijalad
Bussi peale kiirustavad lapsed ja tuppa jäetud seitsmekuune suurt kasvu kutsikas. Avatud aken. Muud polnud vajagi, et ühele Jõgevamaal Kaude külas elavale perekonnale ränk hoop anda.
Hirv nälgis surnuks, sest tema kõht oli pilgeni plastikut täis
Mai lõpus suri Jaapanis maailmakuulsas Nara linna pargis 17-aastane hirv. Lahkamise käigus leidsid veterinaarid looma kõhust üle kolme kilo plastikut.
Video: jääkaru pistis šokeeritud pealtvaatajate silme all nahka aedikusse maandunud pardi
Loomaaialoomadel puudub teadagi võimalus ja vajadus igapäevase söögipoolise nimel jahti pidada. San Diego loomaaias elavale jääkarule maandus tema aedikusse lennanud pardi näol toit aga piltlikult öeldes otse suhu.
Lummavad fotod: kotkad lasid saaklooma nimel küünised käiku
Hollandi hobifotograaf Jessica Blokland van Diën külastas hiljuti Poolat, et pildistada merikotkaste hilistalvist kogunemist. Kolme päeva jooksul õnnestus piltnikul jäädvustada nii mõnigi ärev moment, nende hulgas ka hetk, mil uhked linnud saaklooma nimel võimuvõitlust alustasid. Vaata galeriid!