Päevakäpp: elurõõmsa Hera nurrumootor töötab kui õlitatult
Ühel augustikuu päeval saabus kasside turvakodusse tilluke kassitirts Hera. See väikene, puuriida vahelt leitud tegelane vaatas hoiukodus oma suurte kollaste silmadega ringi ning esialgu soovis, et oleks pigem nähtamatu.
Tähtis teada: kuidas ohustavad koeri kuuseokkad?
Jõulud on rõõmu ja rahu aeg, kuid lemmikloomade jaoks peidab pühadeperiood endast mitmeid ohte. Koeraomanikel on oluline silmas pidada, et lemmik ei läheks jõulukuuse kallale — tagajärjed võivad olla kurvad!
Video: Tallinna loomaaed üllatas külastajate eest peidetud naaritsaid vahva leluga
Kõiki loomi Tallinna loomaaed külastajatele ei näita ja näidata ei saagi. Selliste loomade hulka kuuluvad ka euroopa naaritsad, kes kasvavad seal liigikaitse ja teadusuuringute eesmärgil.
Hoiatus: šokolaad on lemmikloomadele eluohtlik
Viimastel nädalatel on registreeritud tavapärasest enam juhtumeid, kus lemmikloomad on šokolaadimürgistuse saanud. Jõulude eel, mil magusa tarbimine on haripunktis, paneb PetCity loomakliinikute tegevjuht dr. Jürgen Mitt inimestele südamele, et šokolaadi ei jäetaks kodus kohtadesse, kust lemmiklo...
Koeraga parimaks sõbraks saanud orvust kaelkirjakupoeg suri ootamatult
Lõuna-Aafrika Vabariigis tegutsevasse metsloomade päästekeskusesse jõudis novembri keskel orvuks jäänud nõrk kaelkirjakupoeg, kelle parimaks sõbraks sai valvekoer. Kahjuks suri väike kaelkirjak reedel ajuverejooksu tagajärjel.
Video: glögist purjus pesukarule kutsuti tuletõrje
Saksamaal kutsuti tuletõrje pesukarule, kes oli end jõuluturul pakutavast glögist maani täis joonud. Loom oli inimeste suhtes igasuguse hirmu kaotanud ja taarus mööda tänavaid, vahendab «Reporter».
Südantsoojendavad kaadrid: naine tabas kihlatu koeraga armsat hetke jagamast
Pitbull Lady sündis varjupaigas, kuid leidis endale pere, keda ta kogu hingest jumaldab. Ka kutsa omanikud tunnevad samamoodi — hiljuti jäi Lady ja peremees Tony vaheline lembehetk videolindile.
Päevakäpp: pisike triibik Mirri päästeti Narva tänavatelt
Siit tuleb suur hitihoiatus triibikufännidele! Kasside Turvakodusse on jõudnud tillukene kassipiiga Mirri ja ta on valmis leidma päris oma kodu!
Kriitiline olukord: Pesaleidja kasse kimbutab taas surmav parvoviirus
Parvoviirus on kõige hirmsam asi, mida kasside päästjad kardavad, sest teavad, et ükskord tuleb see niikuinii. Ja tundub, et iga aastaga läheb see aina raskemaks ning muutub aina hävitavamaks.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning tuua välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: ebamaine kaunitar Liza ootab oma südamesõpra
Väike ja haldjalik Liza saabus turvakodusse juba kaks ja pool aastat tagasi. Kuigi kassitüdruk tundub pealtnäha õrn ja habras, on Liza sees tegelikult peidus üks suur võitlejahing. Kuidas muidu suutis kassitirts tänaval ellu jääda ning pakkuda sealjuures kaitset ja hoolt ka oma poegadele?
LEMMIKU TEST: kas suudad looma tema silma järgi ära tunda?
Kui varem oleme pakkunud võimalust teadmised proovile panna loomade sabade ja karvamustri määramisel, siis täna on sul võimalus arvata, milliste loomade silmad on piltidel. Pane end Lemmiku testis proovile!
«Lemmikute lemmik»: teeme tutvust veterinaaria tänapäevaste võimalustega
Lemmikloomasaade toob ekraanile toredad ja õpetlikud loomalood. Teeme tutvust veterinaaria tänapäevaste võimalustega ning anname sõna loomaspetsialistidele. Viimaks otsime kodu varjupaigas ootavatele loomadele.
Päevakäpp: Annu muutus arglikust kolooniakassist hellaks paikassiks
Kodu otsib pea kolm aastat oodanud Annu, kellel on jäänud palju paitusi oma elus saamata. Äkki tahad just sina olla see, kes aitab kaotsi läinud aja tasa teha?
Loomaarst vastab: kuidas ajada lemmikloom oksendama?
Loomapidamine toob palju rõõmu, ent kohati ka palju muresid. PetCity loomaarstid annavad Lemmikus nõu, mida ette võtta, kui miski neljajalgset vaevab.
Väärarengud ja parasiidid — Sauel keldrist päästetud kasside käsi ei käi just kõige paremini
Saue eramaja pimedast ja külmast keldrist päästetud kassid on küll turvalises kohas, kuid olukord on jätkuvalt kriitiline. Seda, kas «kassikuninganna» Katrin Gaver tegi midagi ebaseaduslikku, politsei alles uurib.
Häirivad kaadrid: rotimürki söönud Tartu rebase viimsed eluhetked möödusid piineldes
Kolmapäeval teatati Eesti Metsloomaühingule ebatavaliselt käituvast rebasest, kes Tartus ringi liikus. Loom kadus, kuid leiti üles järgmisel päeval äärmiselt viletsas seisundis.
Video ja fotod: rebane mängis Tallinna ehitusobjektil töömeestega peitust
Teisipäeva varahommikul sai Eesti Metsloomaühing teate Tallinnast. Pärnu maantee ehitusobjektil jalutas ringi kärntõvekahtlusega noor rebane, kelle avastusretk oli ta viinud hoone seitsmendale korrusele.
Õunahimur hirv lõpetas sarvipidi võrkkiiges
Põhja-Carolina osariigis liigub ringi hirv, kelle sarvi kaunistavad võrkkiigeräbalad. Ilmselt sai hirv «kaunistuse» pähe puu otsast õunu nosides.
Päevakäpp: imelise kasukaga Tuti-Fruti pääses karmist tänavaelust
Tuti-Fruti on imeilus kass, kellest sai alguse 12-pealine Purtse kassikoloonia. Ilmselt muutus ta üleliigseks ja poetati maanteele, ent kass jäi ellu ja seadis end sisse lagunenud kuuris.
Detsembrikuus saab loomaaias tutvuda videviku- ja ööloomadega
Detsembrikuu kolmel laupäeval toimuvad Tallinna loomaaias õhturetked, kus loomaaedniku juhtimisel uudistatakse videvikuaktiivsete loomade tegemisi.
Šokeeriv video: loomakaitsjad paljastasid Rootsi seafarmide ebainimlikud tingimused
Rootsi loomaõiguste organisatsiooni Djurrättsallianseni eile avaldatud värske uurimus näitab ulatuslikku hooletust ja kuritegusid loomade heaolu puudutavate seaduste vastu Rootsis.
Väljakutse või mitte: kas Tallinnas saab edukalt kanu pidada?
Kui koera-kassi ei taha ning ka kalad või muud pisiloomad ei tõmba, sobivad lemmikloomadeks ka kanad. Täna uurib saatejuht Heidi Hanso, kuidas sulelisi sõpru linnas pidada ja millised on nende vajadused.
Eesti kassipoegi on taas kimbutamas surmav parvoviirus
Juba teist aastat järjest on detsembrikuu MTÜ Pesaleidjale alanud kurvalt, sest kasside hulgas on taas levimas parvoviirus. Mitmed teisedki loomapäästega tegelevad MTÜ-d on samuti parvoga kimpus.
Video: viis kana ja üks kukk kolisid pühade ajaks Tartu südamesse
Tartu kesklinnas Raekoja platsil hubases jõulukülas ei määgi jõululambukesed vaid jõulusoojust kütavad rahva meeltesse hoopis viis kana ja üks kukk, vahendab «Reporter».
Päevakäpp: mõnusalt ümarate kehavormidega Pontsik unistab soojadest paidest
Kassipoiss Pontsik jõudis Kasside Turvakodusse pea aasta tagasi. Oma mõnusalt ümara näo ja koguka kehaehituse tõttu ta oma toreda nime saigi.
Video: ärandajakalduvustega karu tungis keset päist päeva autosse
Üks USA perekond sai hiljuti lähemalt tutvuda Tahoe järve piirkonna loomastikuga, kui nende maja ette pargitud autosse ronis karu.
Tartumaal kadunuks jäänud koera mälestusest sündis Eestis ainulaadne ettevõtmine
Täpselt aasta tagasi, 4. detsembril 2018. aastal läks Tartumaal kaduma Družoki-nimeline koer, kelle otsingutele Eesti loomasõbrad innukalt kaasa elasid. Družokit ei leitudki, kuid koer inspireeris tema perenaist loomade abiks midagi suurt tegema.
Loomakaitse Liit: üks pahatahtlik inimene rikkus kõigi aitajate usaldusväärsuse
Ühe Saue eramaja keldrist leitud kassikoloonia pidaja Katrin Gaveri tegevus on murelikuks teinud mitmed Eesti loomakaitseorganisatsioonid, kelle hinnangul rikub üks inimene kõigi abistajate mainet. Seetõttu kirjutas Eestimaa Loomakaitse Liit avaliku pöördumise, mille Lemmik avaldab täismahus.
Nähtamatud Loomad valiti maailma tõhusaimate loomakaitseorganisatsioonide hulka
USA mittetulundusühing Animal Charity Evaluators kuulutas välja neli kõige efektiivsemat loomakaitseorganisatsiooni maailmas – nende hulgas on ka Eestis tegutsev organisatsioon Nähtamatud Loomad koostöövõrgustikust Anima International.
Ettevaatust - loomad teel! Mis toimub praegu põtradega?
Iga päev juhtub meie teedel metsloomadega õnnetusi ning statistika numbrid on tõusnud hüppeliselt, vahendab «Reporter». Mis selle põhjustab, kas rumal inimene, kes piltlikult öeldes läbi looma koduhoovi sõites ei oska metsaasukatega enam arvestada, või on loomade arvukus tõepoolest niivõrd suurek...
Päevakäpp: südamlik Sensa otsib teed uude koju
Üks selle aasta esimesi Kasside Turvakodusse jõudjaid oli kassitirts Sensa, kes jaanuarikuu alguses oma pisikesed käpad üle lävepaku tõstis.
Suri armastatud internetistaarist kass Lil Bub
Eile suri kaheksa aasta vanuselt kass Lil Bub, kes suutis omapärase välimusega võita miljonite inimeste südamed.
Pildid ja video: Marina Kaljurand kutsus armastatud koera sünnipäevale erilised külalised
Nädalavahetusel tähistas Marina Kaljuranna neljajalgne sõber Onu Rocky oma 11. sünnipäeva. Erilise sündmuse puhul sai Rocky kokku õdede-vendadega, et üheskoos metsas möllata.
Politsei ja loomakaitsjad tõid Saue eramu keldrist välja kassikoloonia
Sauel asuvast elektri ja kütteta elamust leidsid loomakaitsjad, politsei ja veterinaar- ja toiduamet (VTA) täna kassikoloonia. Loomi hoiti kinni hoone kottpimedas keldriks, toiduks ees verised lihajäätmed.
Galerii ja video: Berliini loomaaia pandakaksikud nautisid uues hällis und
Berliini loomaaias sündisid 31. augustil hiidpandakaksikud. Tänaseks on pisikesed karud nii pontsakaks kasvanud, et pidid inkubaatoritest välja kolima.
Kadriorus plartsatas pikk-kõrv kanalisse
Pühapäeval sai Eesti Metsloomaühing erilise teate Kadriorust, kus vette oli kukkunud jänes, kes enam sealt ise välja ei saanud.
Video: uudishimulik koer leidis põõsastest ulaka mänguasja
Üks lustlik koer valmistas oma perenaisele paraja üllatuse, kui põõsaalust uudistama läks ja sealt seksleluga naases.
Päevakäpp: hella hingega Diksi oli juba sündides ülearune
Diksi oli juba sündides ülearune kiisu, sest tal ei olnud kodu ja kass pidi ööbima naabermaja lauahunnikus. Süüa sai ta vaid siis, kui läks õnneks ning kassi kimbutasid koerad ja agressiivsed kassipoisid.
Video: vaata, kui suureks on sirgunud emata jäänud Saaremaa rebasekutsikad
Kevadel emata jäänud Saaremaa rebasepoisid on kasvanud vahvateks tegelasteks ja õpivad metslooma kombel käitumist. Juba peagi suunduvad nad tagasi metsa.
Nõmmel sai aiast põgenenud koer raskelt vigastada
Loomade Kiirabi Kliiniku haiglaruumidest kostub üle maja kaeblikku koera kiunu. Inimesed eesruumis on nõutud ja kuulavad häiritult. Häälitsejaks onFranz — ise suur kui elevant, kuid nutab nagu tita.
Südantsoojendavad kaadrid: jääkaru Nora poja lemmikkoht on ema kaisus
Tallinna loomaaias sündinud ja kasvanud, ent Viini kolinud jääkaru Nora sai Schönbrunni loomaaias 9. novembril esimest korda emaks. Väike järeltulija on veel abitu ning seetõttu ei lahku Nora tema lähedusest hetkekski.
Lustakas klipp: kutsikas kohtus esimest korda oma peegelpildiga
Vähe on loomaomanikke, kes ei pane oma karvaseid sõpru ühel hetkel peegli ette, et nende reaktsioone näha. Mõni ei tee peegelpildist väljagi, teine aga võib reageerida üsnagi kurjalt.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning tuua välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: puukuurist leitud kiisupoeg Riin otsib oma kodu
Mõned nädalad tagasi postitas MTÜ Kasside Turvakodu Facebooki abipalve puukuurist leitud kassipojast. Kuidas ta sinna sattus, kas ta jäeti sinna või ta leidis ise tee sinna, seda ei tea. Õnneks märkas teda hea perenaine, kes kiiresti turvakoduga ühendust võttis, kiisupoja vapralt kinni püüdis nin...
Veospordi maailmatipp Lena Boysen Hillestad: on inimesi, kelle arust oleme me hullumeelseid koeri pidavad julmurid
Lena Boysen Hillestad võib tavainimese jaoks olla tundmatu nimi, kuid veokoerte maailmas on tegu absoluutse tipptegijaga. Hiljuti käis Lena Eestis koeraomanikke koolitamas ning rääkis oma säravast karjäärist ka Lemmikule.
LEMMIKU TEST: kui palju tead saksa lambakoertesti?
Saksa lambakoer on äärmiselt intelligentne tüüp, keda peetakse tihtipeale kõige paremini õpetatavaks koeraks. Lisaks on saksa lambakoertel armas välimus ning laitmatu valvurina võtab ta enda õlule vastutuse hoolitseda oma pere ja kodu turvalisuse eest. Kui hästi oled selle tõuga kursis aga sina? ...
«Lemmikute lemmik»: uurime, miks tekivad koertele kasvajad
Täna anname koertele kätte mänguasjad, mis ühtaegu arendavad mõtlemist ning taluvad ka kõige võimsamaid hambaid. Uurime, miks tekivad koertele kasvajad ja kuidas neid kliinikus eemaldatakse. Teeme selgeks, kas ja miks peab kassitoidus olema teravilja, ning teeme tutvust kodu otsiva varjupaigaloom...
Päevakäpp: Spicy loodab, et tema lõputu ootus lõpuks läbi saab
Spicy saabus Pesaleidja hoiukodusse vaid kolmekuuse kassititena Sillamäe tänavatelt. Lootus kodu leida oli suur. Kes siis ei tahaks pisikesele nunnule kassipojale kodu pakkuda?
Suur galerii: need on Reutersi selle aasta parimad loomafotod
2020 ei ole enam kaugel ning seetõttu tegi uudisteagentuur Reuters kokkuvõtte parimatest loomafotodest, mis käesoleval aastal tehti. Vaata suurt galeriid!