Soome piirilinn on hädas Venemaalt sisse trügivate metsistunud koertega
Soome kaguosas, piiriäärses Imatra linnas on viimasel ajal märgatud metsistunud koerte karjasid ning võimude hinnangul on loomad tulnud tõenäoliselt Venemaalt.
Fotod: Tallinna loomaaias saab peagi näha uut lumeleopardi
4. veebruari varahommikul jõudis Belgiast Tallinna loomaaeda Magdeburgis sündinud viieaastane lumeleopard Otto III.
Video: koera ja lehma vahel sündis ebatavaline sõprus
USAs Virginia osariigis Kinsale'is peab Kimberly Zabec väikest farmi. Just seal võrsus tõeliselt südantsoojendav sõprussuhe, mille osapoolteks on pürenee mäestikukoer Argos ja lehm Bean.
Aita abivajajat: kiisulaps Täpp vajab toetust, et elupäästvale operatsioonile minna
Pisike Täpp leiti koos vennaga tühjast kuurist ning kuna emakassi polnud kusagil näha, viidi kolmenädalased kiisupojad Pesaleidja hoiukoju kosuma. Piimasegu abil hakkas vend Tipp korralikult kaalus juurde võtma, ent Täpp oksendas tihti.
Video: Viljandimaa politseinikel tuli aidata segadusse sattunud metskitse
Eesti politsei kohtab tööpostil kõiksugu abivajajaid ning igaühe aitamine on samaväärselt tähtis. Kui vaja, lähevad korrakaitsjad appi ka neljajalgsetele, kes on ohtu seadnud nii iseenda kui möödujad.
Päevakäpp: agar Ally teeb elamata jäänud lapsepõlve mängulustiga tasa
Ally on noor kiisu, kes on pärit ühe kassitädi juurest. Terve oma esimese eluaasta veetis pisike Ally puuris koos venna Alviniga — ei mingeid õnnelikke kassilapsemänge, jooksumaratone ega rõõmsaid müramisi. Nüüd on aga Ally koos Alviniga turvakodus ning rõõmu ja lusti ringi liikumisest on palju!
Video: Lääne-Virumaal patseeris hunt keset päist päeva sõiduteel
Lääne-Virumaal Laekvere kandis Moora külas jooksis 17. veebruaril päise päeva ajal auto ees hunt, kelle kohalik elanik ka videosse sai. Kohalikud jahimehed teadsid rääkida, et sealkandis on hundi tegevusjälgi ennegi nähtud. Vaata Eesti Jahimeeste Seltsi jagatud videot!
Lahtiselt jooksvad koerad murravad Õismäe rabas metskitsi
Nädalavahetusel saabus Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) teade Õismäe rabas maha murtud metskitsedest. Süü lasub siinkohal koeraomanikel, kes oma neljajalgseid ei rihmasta.
Fotod: tuletõrjujad pidid puu otsast alla tooma põikpäise puuma
Üks California elanik kutsus välja tuletõrjujad, sest tema maja lähedal ronis puu otsa puuma. Suur kaslane ei paistnud soovivat alla tulla ning seetõttu tuli ta uinutada.
Otsid oma lehmale paarilist? Appi tuleb uus rakendus Tudder
Turule on tulnud uus mobiilirakendus Tudder, mille eesmärk on teha talunike elu lihtsamaks. Rakendus aitab leida veistele sobivat partnerit paaritumiseks.
Südantsoojendav video: kutsikad kaotanud koer võttis oma hoole alla orvuks jäänud väikese kuusu
Kagu-Austraalias Hamiltoni linna lähedal rantšos elav koer Molly oli lohutamatu, kui tema kutsikad peagi pärast sündimist surid. Nüüd on Molly saanud aga uue hoolealuse — pisikese rebaskuusu, kes ema poolt hüljati.
Päevakäpp: 1095 päeva koduta — Merida ootab ikka veel
Turvakodus on mitut sorti kasse — on neid, kes kohe inimesele uksele vastu tulevad ning on neid, kes eemal pesas oma tähelepanu ootavad. Üks vaikselt pesas ootajatest on Merida.
Soome muudab lemmikloomade registreerimise kohustuslikuks
2022. aastaks luuakse Soomes ühtne lemmikloomaregister ning koeraomanikel tekib kohustus oma neljajalgsed sõbrad registreerida. Sama ülesanne ootab ühel hetkel ees ka kassipidajaid, ent millal, pole veel kindel.
Loomaarst vastab: miks koer õue minnes kontrollimatuks muutub?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.
Pootsmanist võib saada Euroopa loomaaedade olulisim isastiiger
Poolteist aastat otsisid Tšehhis asuva Zlín-Lešná loomaaia eksperdid kaaslast emasele amuuri tiigrile Tanyale. Valituks sai Tallinna loomaaia tiiger Pootsman, keda loomaaia külastajad nüüd lõpuks ka aedikus näha saavad.
Video: tubli Tartumaa koer Juss päästis mitme inimese elu ja vara
Eelmisel nädalal hoidis Tartumaa koer Juss ära väga suure õnnetuse. Tänu segaverelisele koerakesele õnnestus päästa mitmete inimeste elu ja nende vara.
Päästeti kotkas, kelle sulgede külge oli kinnitunud jäine lumekamakas
Michiganis mindi appi valgepea-merikotkale, kelle saba külge oli kinnitunud hiiglaslik jäine lumepall. Kotkas oli lisandunud raskuse tõttu ajutiselt lennuvõimetu.
Päevakäpp: Härra Sabaste suurimaks uhkuseks on tema imeline saba
Kas mäletad ülimalt uhke sabaga päevakäppa Sabatähte, keda mõni nädal tagasi tutvustasime? Sabatäht rändas juba päriskoju, kuid nüüd on Kasside Turvakodusse jõudnud järgmine uhke sabaga kassike. Saage tuttavaks, tema on Härra Sabaste!
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning tuua välja kirevamad seigad loomamaailmast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: mõmmikkass Bandiidi sees tuksub õrn ja armastust täis süda
Kassipoiss Bandiit saabus Kasside Turvakodusse otse Lõuna-Eestist Moostest. Kui esialgu tundus, et Bandiit on uhke ja suursugune kass, kellele kõik teised alt üles vaatavad, siis nüüdseks on selgeks saanud, et Bandiit on hoopis teistsugune.
Video: leopard hiilib aeda ja lohistab pererahva koera minema
Indias jäi videolinti juhtum, kus leopard viis koduhoovist koera kaasa. Kuna leopard hiilis koera lähedale nii vaikselt, siis märkas too teda alles viimasel hetkel.
LEMMIKU TEST: kui hästi oled kursis nädala loomateemadega?
Sel nädalal võtame ühe loomaliigi tutvustamise asemel ette viimaste päevade jooksul Lemmikus ilmunud lood. Kui hästi oled loomauudistega kursis sina? Pane end Lemmiku testis proovile!
Humoorikas video: prestiižika koertenäituse säravaimaks osalejaks osutus võistluse kõige laisem neljajalgne
Selle nädala alguses toimus New Yorgis iga-aastane Westminsteri kenneliklubi koertenäitus, mida väisas mitutuhat neljajalgset. Kuigi võitjaks kuulutati kõige paremini esinenud koer, oli selle võistluse suurimaks staariks hoopis neljajalgne, kes paistis silma laiskusega.
Päevakäpp: õekesed Happy ja Honey teavad, et koos on alati parem
Imearmsad kolmeaastased rohesilmsed kilpkonnakasukaga kassiplikad Happy ja Honey otsivad päris enda kodu, kuhu nad saaks koos kolida. Honey on oma õekesest arglikum ja seetõttu sobiks talle ideaalselt koos Happyga kolimisprotsess ette võtta, sest koos on ju nii palju julgem.
Politsei nina all süüdimatult tegutsev Läänemaa loomapiinaja otsib uusi ohvreid
Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) huviorbiidis on enam kui aasta olnud Läänemaal Paliveres elav T.K.*, kelle käe all on mitu koera näguripäevi näinud. Politsei korduvad keelamised pole naise tegevust lõpetanud ning ELL-ile teadaolevalt otsib ta nüüd endale uut neljajalgset.
Tallinna vanahärra päästis kinniseotud koera elu
Eilsel sõbrapäevahommikul sai mupo korrapidaja väljakutse Tallinnas Võistluse tänavale, kus puu külge oli seotud väike koer. Naabruses elavale vanahärrale hakkas tunde kurvalt puu külge köidetud koera olukord muret tegema ja ta kutsus kohale munitsipaalpolitsei.
Igaühe jaoks on kuskil keegi: Inglismaa üksikuim hani sai salajaselt austajalt sõbrapäevakaardi
Inglismaal Suffolkis asub väike Naylandi küla, mida läbiva jõe ääres elab hani nimega Gordon. Kuna ühtki teist hane piirkonnas ei ole, otsustas keegi külaelanikest Gordonit valentinipäeva puhul üllatada, et too end väga üksikuna ei tunneks.
Huvitav teada: miks kassid inimeste käsi närivad?
Närimist nautivatele lemmikloomadele mõeldes tulevad vast igaühele esmalt pähe koerad. Tegelikult on närimine tavaline ka kasside hulgas ning neist paljudele meeldib seda harrastada oma omaniku käe kallal.
Video: magavat kaaslast kiusama läinud lõvi sai valusa õppetunni osaliseks
Lõuna-Aafrikas Krügeri rahvuspargis giidina töötav Joshua Loonkushu jäädvustas hiljuti klipi sellest, mis juhtub, kui segada magavat lõvi. Õhtusel safaril kohatud lõvikarja isane otsustas üles ajada ühe oma kaaslastest ning sai seda tehes vägagi valusa ninanipsu.
Vahva sõbrapäevagalerii: musidega ei koonerdata isegi loomariigis
Loomade jaoks on iga päev sõbrapäev ning musisid ja peamükse jagatakse aastaringselt. Olgu elevandid, sebrad või karuotid — igaüks tahab oma kaaslasele näidata, et koos on ikka kõige parem. Vahvat sõbrapäeva Lemmiku toimetuse poolt!
Päevakäpp: kõige nunnuma näoga Mõugu otsib igavest sõprust
Kassipoiss Mõugu saabus turvakodusse ühel 2016. aasta oktoobrikuu päeval. Vihm peksis vastu aknalaasi ning tuul oli õues nii tugev, et oli soklikorruse ruumid jahedaks muutnud. Ühes pisikeses puuris piilus tekkide vahelt oma suurte ümmarguste silmadega üks kassipoiss — see oli muidugi Mõugu.
Skandaal lõunanaabrite juures: loomade varjupaik viskas surnud neljajalgsed vanapaberi hulka
Teisipäeval hakkasid Facebookis ringlema kohutavad kaadrid: Lätis Kekava küla lähedal asuva Mežavairogi loomade varjupaiga pilgeni täis prügikonteineritest paistsid välja loomade surnukehad.
Rootslased ahastuses: teadlased panevad uuringute raames koeri magama
Rootsis Göteborgi ülikoolis läbi viidavad kliinilised uuringud hambaimplantaatide arendamiseks on riigis põhjustanud palju pahameelt — katsejänesteks on võetud koerad ning teadlaste sõnul tuleb nad edasiste analüüside jaoks magama panna.
Loomaarst õpetab: kuidas hoolitseda eaka kassi eest?
Kasside eluiga võib tänapäeval vabalt küündida kahekümne aastani, ent tegelikult algab hiirekuningate pensionipõlv juba kaheksandast eluaastast. Millised on need tervisehädad, mis võivad eakaid kiisusid kimbutada, uurib saatejuht ja loomasõber Kertu Jukkum.
Video: kobakäpast mees pakkus karudele söögiks oma nutitelefoni
Üks Hiinas Jiangsu provintsis asuvat loomaparki külastanud turist sai hiljuti hakkama eriti tobeda prohmakaga — karude õuntega toitmise asemel viskas ta aedikusse oma telefoni.
Üks armsam kui teine: maailma üht suurimat koertenäitust väisasid tuhanded neljajalgsed
Esimene Westminsteri kenneliklubi koertenäitus leidis aset 1877. aastal ning selle näol on tegu USA pea vanima iga-aastase spordiüritusega, millest kauem on toimunud vaid Kentucky ratsahobuste võiduajamine. Näitusele saabub tuhandeid koeri kogu maailmast ning eile krooniti 2019. aasta üldvõitjaks...
Lummav aegvõte: vaata, kuidas kassipoeg suureks sirgub
Loomasõbrast fotograaf Mark Taylor alustas kümne kuu eest vahva projektiga — kui tema sõber võttis endale kassipoja, hakkas Taylor neljajalgset regulaarselt pildistama ja pani jäädvustustest kokku aegvõtte.
Piltuudis: Tartu legendaarset pubi külastas neljajalgne klient
Tartu pubis Zavood võib rebaseid enim kohata sügisel, kui ülikoolis loengud algavad. Üks agar reinuvader ei pidanud aga paljuks lokaali ka keset talvepäeva kaema tulla. Zavood jagas fotot oma Facebooki-lehel ja märkis juurde, et nende  näol on kahtlemata tegu Tartu rebaste lemmikbaariga.
Päevakäpp: Elli tunneb sõprade lähedusest suurt rõõmu
Kiisutirts Elli saabus Kasside Turvakodu hoole alla sügisel koos oma pisikese vennakesega. Õigepea võttis vennake kodutee käppade alla, kuid Elli ootab ikka veel.
Üliharuldased kaadrid: Aafrikas nähti üle sajandi taas musta leopardi
Läbi aegade on usutud, et mustad kassid toovad õnnetust. Fotograaf Will Burrard-Lucas on aga õnnega koos, sest tema Keenias üles seatud rajakaamerad tabasid ääretult erilise musta kassi toimetamised.
Video: mahajäetud majja kanepit suitsetama läinud seltskond leidis eest täiskasvanud tiigri
Esmaspäeval sai Houstoni politsei kõne end mureliku linnakodanikuna tutvustanud ja anonüümseks jääda soovinud mehelt, kelle sõnul oli ta koos sõpradega sisenenud mahajäetud majja, et seal segamatult kanepit suitsetada. Hoone garaažist leidis seltskond aga puuri, milles lesis elus tiiger.
Matšeetelöögi saanud kass jäi vaatamata jahmatavale haavale ellu
Tais Burirami linnas sattus juhuslik mööduja peale kassile, kelle seisukord oli jahmatav — loom oli verine ning tema peas haigutas sügav haav.
Päevakäpp: mõmmikkass Ruudil on turvakodus raske
Kassipoiss Ruudi saabus Kasside Turvakodusse novembrikuus Laulasmaalt. Kuigi Ruudi on suurt kasvu ümara näoga kassipoiss, on ta turvakodus kui tilluke kassipoeg - õrn, habras ja südamlik.
Fotod ja video: jääkarud Friida ja Aron sattusid lumehunnikust vaimustusse
Möödunud kolmapäeval kerkis Tallinna loomaaia jääkarude Friida ja Aroni aedikusse kaks lumehunnikut. Kui esialgu köitis Aroni ja Friida tähelepanu hoopis jääkarusõprade poolt kingitud uus kollane pall, millega eputada, mida teineteise tagant näpata ja kordamööda lume sisse peita üritati, siis var...
Juhuslik mööduja leidis silla alt kinniteibitud koonuga kutsika
USAs Indiana osariigis Griffithi linnas elaval Bob Hoelteril on kombeks õhtuti autoga poes käia. Möödunud nädalavahetusel otsustas ta teekonna aga jalutades läbida ja sai nii päästeingliks julmalt surema jäetud kutsikale.
Tragöödia loomaaias: haruldane tiiger hukkus esmakohtumisel uue kaaslasega
Möödunud reedel hukkus Londoni loomaaias kümneaastane sumatra tiiger Melati, kelle murdis maha temaga paarituma toodud isastiiger Asim. Kaks looma olid ühes aedikus vaid mõned minutid koos veetnud, kui Asim Melatit ründas.
Tali pole lõppenud - kui õues siili näed, võta ta endaga kaasa
Viimastel päevadel on Eesti heitlik talv lagedale toonud sulailmad, ent aastaaeg pole veel lõppenud. Ajutine soojem periood võib aga unest välja meelitada siilid, keda omapäi toime tulema jätta ei tohiks.
Video: Rootsis võeti uppumisohus põdra päästmiseks appi ekskavaator
Rootsis Ahvenamaa saarestikus sattus hiljuti hätta põder, kes õhukest jääd ületades vette vajus. Tänu kiirelt tegutsenud aitajatele ja kohale kutsutud ekskavaatorile pääses loom vaid ehmatusega.
Päevakäpp: Berle suurimaks nõrkuseks on teised kassid
Kasside Turvakodusse saabudes võib pesast magamas leida ühe tillukese kassitüdruku. Esialgu tundub ta õrn ja habras, kuid kui Berle sindki märkab, saab sellest õrnast ja haprast kassitirtsust meelas ja paimaias nurrumootor.
Loomakaitsjate valimiskompass: vaata, kes on kõige loomasõbralikumad riigikogu kandidaadid
Eesti looma- ja looduskaitseorganisatsioonid Loomus, Varjupaikade MTÜ ja Eesti Ornitoloogiaühing edastasid riigikokku kandideerijatele kolm aktuaalset loomakaitseteemalist küsimust. Kandidaatide vastused ja statistika leiab aadressil kompass.loomus.ee.