Unikaalne loterii: Tallinna loomaaed lubab ühe õnneliku ninasarvikutega lähemalt tutvuma
Pühapäeval, 22. septembril tähistatakse üle ilma ninasarvikupäeva, sestap tasub kindlasti minna ja üle vaadata Tallinna loomaaia kolm ida-aafrika teravmokk-ninasarvikut Kigoma, Kibibi ja Kibeta. Seda enam, et kaheaastane ninasarvikutüdruk Kibeta on esimene Eestis sündinud ninasarvik.
Hullumeelne pingviin ujus Uus-Meremaalt Austraaliasse
Austraalias Victoria osariigis uhtus meri rannale kõrvukpingviini, kelle kodusaar Uus-Meremaa on leiukohast 2500 kilomeetri kaugusel.
Tai loomaaias ootamatult surnud hiidpanda ajas hiinlased raevu
Tais Chiang Mai loomaaias elava 19-aastase hiidpanda surm on hiinlaste hulgas tekitanud nii suurt pahameelt, et valitsust kutsutakse nüüd üles Taile pandasid mitte laenama.
Eesti maapiirkondades möllab loomade kärntõbi
Loomade kärntõbi möllab taas. See surmav haigus kimbutab rohkem maal elavaid koeri, aga puutumata ei ole sellest haigusest ka linnakoerad, vahendab «Reporter».
Südantsoojendav video: kutsika saanud poisi reaktsioon on tõeliselt armsas
Paljude laste suurimaks unistuseks on saada oma isiklik koer. Kuueaastastase Xander Mellori jaoks see unistus lõpuks täitus.
Video: turvakaamera ette jäänud puuma osutus hoopis kellekski muuks
Washingtoni osariigis Georgetownis tekitas ühe kohaliku elaniku sotsiaalmeediapostitus parajat paanikat. Giulia di Marzo jagas videot öösel turvakaamera eest möödunud loomast ja avaldas hirmu, et majade vahel liigub ringi puuma.
Video: Tartus püüdis rebane keset päist päeva tordiga vehkat teha
Eile jagas Tartu Eedeni keskus sotsiaalmeedias turvakaamera jäädvustust rebasest, kes mängis kaubatoojat jälgides süütut, kuid haaras esimesel võimalusel hambusse tordikarbi ja püüdis sellega põgeneda. Reinuvaderil aga pikka pidu ei olnud — suures hirmus ja agaruses pillas ta maiuspala maha ja pi...
Fotod: Aafrikas märgati täpilist sebravarssa
Keenias Maasai Mara rahvuspargis märgati septembri alguses sebravarssa, kes erines oma karjast märgatavalt — triipude kandmise asemel oli väike sebra hoopis täpiline.
Inglismaal opereeriti vähem kui gramm kaaluvat kala
Hiljuti sai Suurbritannia väikseimaks patsiendiks kala nimega Molly, keda veterinaaridel opereerida tuli. Kalake elas lõikuse edukalt üle ja sai juba samal päeval koju.
Humoorikas video: laisk buldog keeldub jalutuskäigule minemast
Youtube'i-kanal Rumble Viral jagas hiljuti vahvat videot Elvise-nimelisest koerast, kes on väga nördinud, et teda jalutuskäigule minema sunnitakse.
Päevakäpp: Katariina on valmis sinu päevad lustlikuks muutma
Kas sa kujutad ette, et ühes turvakodus elab üks imearmas mustvalge kasukaga sõbralik kassitirts, kes on juba kaks aastat kassihuvilistele märkamatu?
Spetsialist selgitab: kuidas valida elustiiliga sobiv lemmikloom
Lemmiklooma võtmine on paljude unistus, kuid seda ei tasu teha uisapäisa ja mõtlemata, kuidas uus kaaslane sinu ellu sobitub. Kuidas valida elustiiliga sobiv lemmik, uurib saatejuht Heidi Hanso.
Tallinna loomaaed ootab loomadele taas kingiks kõrvitsaid
Tallinna loomaaed ootab taas kõiki inimesi üle Eesti oma ülearuseid kõrvitsaid loomaaia asukatele kinkima. DPD kuller toimetab kõrvitsad loomaaeda, kus oktoobris toimub taas suur kõrvitsapidu,
Kopli ühiselamust päästeti unarusse jäetud haige koer
Paari nädala eest ilmus sotsiaalmeediasse kuulutus kiiresti kodu vajavast koeramürakast. Esialgu süütuva näiva fassaadi tagant ilmus aga välja ühe kõrvale heidetud looma lugu.
Hirm koeri surmava haiguse ees on soomlased ettevaatlikuks teinud
Helsingis iga-aastaselt toimuva kutsikaparaadi korraldajad tühistasid Norras alguse saanud haiguspuhangu tõttu möödunud pühapäeval toimuma pidanud ürituse.
Video: Tallinna loomaaia hülged sattusid loodushelide lummusesse
Möödunud reede ennelõunal mängiti Tallinna loomaaia hallhülgeperele ette lainete loksumise, merelindude ja loivaliste lesila helisid nende elukeskkonna rikastamise eesmärgil. Loomad kuulasid ja unustasid hetkeks isegi söögi ootamise.
Päevakäpp: südamlik Sensa otsib teed uude koju
Üks selle aasta esimesi Kasside Turvakodusse jõudjaid oli kassitirts Sensa, kes jaanuarikuu alguses oma pisikesed käpad üle lävepaku tõstis.
Huvitav teada: kas koerad saavad aru, et nad on pahandust teinud?
Vaatamata omanike õpetustele ei suuda paljud koerad mujale vaadata, kui neil tekib võimalus näiteks paberirulli järada või patja tuuseldada. Kas nad aga saavad aru, et teevad midagi, mida ei tohiks?
Spetsialist selgitab: mis sobib lemmikloomale toiduks ja mis mitte
Teema, mis ajab paljudel loomaomanikel silme eest kirjuks, on lemmiku söötmine ja teadmine, mida talle suhu pista ja mida mitte. Kuidas sobivat toitu valida, uurib saatejuht Heidi Hanso.
Tiigrioru kampaaniajuht: loodame Pootsmani tulevikus ka siin poegadega näha
Eelmisel aastal algatasid Tallinna Loomaaed ja Tallinna Loomaaia Sõprade Selts Tiigrioru kampaania, et ehitada meie ainukesele amuuri tiigrile Pootsmanile ja tema tulevasele perele loomaaeda nüüdisaegne eluala Tiigriorg. Heategevusliku kampaania Tiigriorg juht Veronika Padar unistab projekti kiir...
Galerii: vaata kui omapärased näevad välja kahenädalased hiidpandad
Septembri alguses jagas Berliini loomaaed rõõmustavaid uudiseid — hiidpanda Meng Meng sai augusti viimasel päeval emaks ja seda lausa kahekordselt.
Video: perekoer leidis häda tegemiseks üllatavalt tsiviliseeritud viisi
Öeldakse küll, et vanale koerale uusi trikke ei õpeta, kuid üks kutsa sai pererahvast jälgides selgeks vägagi kasuliku oskuse.
Päevakäpp: Ally loodab, et koos sügisega saabub ka päriskodu
Ally on noor kiisu, kes on pärit ühe kassitädi juurest. Terve oma esimese eluaasta veetis pisike Ally puuris koos venna Alviniga — ei mingeid õnnelikke kassilapsemänge, jooksumaratone ega rõõmsaid müramisi. Nüüd on aga Ally turvakodus ning rõõmu ja lusti ringi liikumisest on palju!
Video: turistil õnnestus lähemalt tutvust teha noore polaarrebasega
Muusik Daniel Wilson reisis hiljuti Islandile ning Þríhnúkagíguri vulkaani külastades sai ta lähemalt vaadelda armast polaarebast.
Nagu õudusfilmis! Venemaa küla on vallutanud miljonid kärbsed
Kas sind ajab närvi, kui toas mõni kärbes ringi lendab ja sul rahulikult olla ei lase? Aga kujuta ette, et ühe kärbse asemel on sul toas hoopis sadu ja isegi tuhandeid kärbseid sumisemas. Just sellist asja peavad Venemaal ühe küla elanikud taluma, vahendab «Reporter».
Lustakas galerii: ka loomade elu on vahest nii igav, et ajab haigutama
Mõne looma elu võib tunduda lausa kadestusväärne — ainult söö, maga ja lase leiba luusse. Mõnikord muutub puhkus aga nii väsitavaks või igavaks, et üle ei jää muud kui laialt haigutada. Vaata vahvaid pilte!
Video: uudishimulikud kitsetalled moodustasid puhkava pulli otsa külakuhja
Pulle peetakse agressiivseteks tegelasteks, kuid tegelikult võivad nemadki olla rahulikud ja hellad. Üks sarvekandja ei pannud absoluutselt pahaks, et temaga tulid tutvuma kitsetalled, kes ei pidanud paljuks endast mitu korda suurema looma seljas ka hüppeid teha. Vaata vahvat klippi!
Päevakäpp: inimesesõber Osvald ei taha enam puuris elada
Osvald on üks mõnus ja parajalt suurte põskedega mustavalge lipilapiline kass, kes ülekõige armastab inimesi. Neid puksida, neile sülle pugeda, nende otsas sõtkuda – kui ta poleks kass, oleks ta kindlasti massöör.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning tuua välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: kaunil Nenetil on omapärane iseloom
Neneti kohta ütleks võõras,  et ta on arg ja ei tee mitte midagi peale nurgas istumise. Juba tuttavam inimene teab, et kui olla kannatlik, siis tuleb Nenet ise sinu juurde. Ja Neneti hoiuperenaine teab, et kui saaks, siis ta ainult kaisus vedelekski. Ja jookseks ja mängiks ka, kui mahti on.
«Lemmikute lemmik»: Millised mured tabavad kõige sagedamini kassi- ja koerapoegi?
Läheme loomaarsti visiidile ja uurime, millised mured tabavad kõige sagedamini kassi- ja koerapoegi. Otsime üles pöörase loomakasvataja Keity ja uurime, mis elukad on kõrberebased. Uurime, mis asutus on lemmikoomahotell ning tutvume armsa varjupaiga-asukaga.
Loomaarst vastab: miks koer mu nägu lakub?
Postimehe noortele mõeldud erilehe Postimees Juunior lugejatel on võimalus spetsialistidelt küsida loomateemalisi küsimusi. Täna räägib loomaarst sellest, miks koertele inimeste nägusid lakkuda meeldib.
Ajalooline saavutus: suurim loomade eest seisev kodanikualgatus kogus üle 1.5 miljoni toetaja
Kõigi aegade suurim loomade heaolu eest seisev Euroopa Liidu ametlik kodanikualgatus «Lõpp puuriajale!» (End the Cage Age) lõppes 11. septembril kell 23:59 ja kogus 12 kuu jooksul enam kui 1,5 miljonit allkirja.
SUUR GALERII: vaata, millised pildid kandideerivad aasta naljakaima loomafoto tiitlile
Iga-aastane Comedy Wildlife Photography Awards (CWPA) ehk eluslooduse komöödiafotode konkurss kuulutas hiljuti välja 2019. aasta finalistid. Nagu varasematel aastatelgi, jagab humoorikamaid klõpse ka Lemmik.
Video: vene perekond kasvatab kodus tosinat pesukaru
Vene veterinaar Natalya Yatsenko on oma südameasjaks võtnud hüljatud pesukarude abistamise. Loomad on tema hoole alla tulnud inimestelt, kes pesukarud lemmikuteks võtsid ja neist seejärel tüdinesid.
Oktoobri alguses toimub Tallinnas suur loomakaitse konverents
2. - 3. oktoobril toimub Tallinnas Rahvusvaheline Loomakaitse Konverents. Viimasel päeval jagab oma kogemusi loomakaitseorganisatsioon USAst.
Vahva galerii: emata jäänud okassiga sai parimaks sõbraks taksikoera
Selle nädala armsaima paari tiitel läheb kahtlemata kahele erilisele tegelasele — taksikoerale ja väikesele okasseale, kes on teineteises leidnud südamesõbra.
Päevakäpp: kujundmagaja Kullake unistab isiklikust pehmest voodist
Kassipiiga Kullake sai leitud Lasnamäe tänavatelt koos oma tillukeste poegadega. Poegadele oli juba teiste jõudude poolt abikäsi ulatatud, kuid Kullakese saatus oli veel lahtine.
Video: surmapõlgurist pesukaru trotsis toidu nimel orkaanituuli
Kuigi Eestit Doriani-sugused orkaanid ei kimbuta, tasub ekstreemsete ilmaoludega toimetuleku põhitõdesid meeles pidada. Üheks tähtsaks ettevalmistuse osaks on toidutagavara kogumine, mille ka üks pesukaru ette võttis.
Mupo üllatas koeraomanikke varahommikuse kontrollkäiguga
Täna varahommikul kontrollisid Haabersti linnaosavalitsuse töötajad ühisel ringkäigul koos munitsipaalpolitseiga Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja täitmist linnaosas.
Tallinna loomaaia Tiigrioru valmimise suunas astuti oluline samm
Tallinna loomaaia Tiigrioru planeerimine on jõudnud tööprojekti koostamiseni. Amuuri tiigri ja ka teiste Kaug-Ida huvitavate liikide elupaigaks saava Tiigrioru projekteerib Tallinna Loomaiale riigihankel parima pakkumise teinud Sweco Projekt AS.
Sisekaitseakadeemias koolitatakse Euroopa teenistuskoerte instruktoreid
Sisekaitseakadeemia politsei-ja piirivalvekolledži teenistuskoerte koolituskeskuses Murastes kogunevad sel nädalal Euroopa piiri- ja rannikuvalve ameti ehk Frontexi teenistuskoerte instruktorid, et osaleda rahvusvahelisel lõhna- ja jõukasutuskoolitusel.
Vastu tahtmist nähtamatu: Vana Toomas peab toime tulema üksilduse ja haigusega
See on Toomas. Vana Toomas. Natuke räsitud, aga hellusest pulbitsev. Kahjuks ei märgata seda hellust just tihti, sest Toomase välimus jääb ette.
Üksi autosse jäetud koer keeras omanikule kokku paraja käki
Californias elav koer Duke autoga sõita ei oska, kuid see ei tähenda, et ta seda siiski üritada ei püüa.
Päevakäpp: ilusa Oskari silmad säravad kui kalliskivid
Oskar on ilus, suur kassipoiss, kes saabus Pesaleidjasse eelmisel talvel. Kaunis muster kasukal, suured helerohelised silmad ja vahvad laigud nina ümber — üks igati vahva välimusega poiss on ta tõesti.
Video: 17 koera kasvatav paar demonstreerib, kuidas perepilte teha
Nii mõnigi loomaomanik on pidanud tõdema, et lemmikust ilusa foto tegemine on arvatust keerulisem ülesanne. Hea tahtmise korral suudavad aga koeradki poseerida ja seda ka siis, kui neid ümbritseb hulk kaaslasi.
KONKURSS: räägi meile oma parimast loomaarstidega seotud kogemusest
Sel aastal on loomaarstidel põhjust rõõmustada — Eesti Väikeloomaarstide Seltsil (EVS) täitub 25., Eesti Loomaarstide Ühingul (ELÜ) aga lausa 100. aastapäev! Et tähistamisse ka loomasõbrad kaasata, käib Lemmiku portaalis kuu lõpuni meeleolukas lugejamäng.
Galerii: kohutavate tingimustega karusloomafarmis hoiti puurides nii rebaseid kui koeri
Kohalikud loomakaitsjad korraldasid inspektsiooni Poola Sileesia piirkonnas asuvasse karusloomafarmi, kust leiti eest haiged, kõhnunud rebased ning kõdunevad loomakorjused. Lisaks rebastele hoiti puuris ka koeri, kellel puudus ligipääs joogiveele.
Video: vaata, millise mängleva kergusega alligaator arbuusi purustab
Alligaator Bopper on tõeliselt massiivne elukas, 360 kilogrammi raske ja neli meetrit pikk. Suure suurusega kaasneb ka suur jõud — vaata, kuidas Bopper arbuusi ilma mingi vaevata purustab.
Eesti parimaks noorhobuseks valiti heledalt hirnuv täkk Pronton
Tartu külje all Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis peeti maha vabariigi uhkemate tõuloomade näitusesitlus Tõuloom 2019. Näha sai nii võidu peale lehma lüpsmist, kui ka uhkeid ratsusid. Aga näidati ka eesti oma asja, vahendab «Reporter».