Video: vaata, kui andekalt jutustab Tartus elav papagoi Tibu
Supilinnas Tiislerite perekonnas elab Kongo Aafrika hallpapagoi nimega Tibu, kelle tore rääkimis- ja lauluoskus on ta eestlaste hulgas tõeliselt populaarseks teinud.
Päevakäpp: omapärane Frida tunneb end üksikuna
Frida on omapärane, umbes kaheaastane kassineiu. Fridal pole mitte kunagi oma kodu olnud. Tal pole olnud päris oma söögikaussi, ega ka oma sooja ja pehmet pesa, kus lihtsal lõõgastuda. Need asjad ei olegi nii olulised, sest kõige rohkem igatseb Frida endale sõpra. Seda hella ja head ja kannatlikk...
LEMMIKU TEST: kas suudad linnu tema noka järgi ära tunda?
Nagu ikka laupäeviti, on ka täna aeg teha loomariigil põhinevat testi. Sel korral saab püüda ära tunda erinevaid linde ja nende unikaalseid nokkasid. Pane end Lemmiku testis proovile!
Karvane kätlemistseremoonia: Kasside Turvakodu tähistab homme oma sünnipäeva
Sellel nädalal tähistab Kasside Turvakodu oma 11. sünnipäeva ning sel puhul ootavad turvakodu karvased asukad kõiki sünnipäevapeole. Nagu ikka sünnipäevadel, ei puudu peolt tort ning Turvakodu kasspresident Remus tervitab külalisi käteldes.
Päevakäpp: pisut häbelik härra Kiki unistab päris oma kodust
Härra Kiki on üks omamoodi karvapall. Esimestel päevadel hoiukodus pistis ta nahka piparkoogimaja pool katust. Hoiukodu perenaine arvab, et ilmselt sellepärast, et Kiki oli jõulude ajal kassitoas puuris ja jäi õigel ajal piparkoogist ilma.
Mustamäel mürgituse saanud koer sõi sisse antifriisi
Tallinnlasi on viimasel ajal vaevanud mure oma koerte turvalisuse pärast. Veebruari lõpus jäi raskelt haigeks koer, kes sõi tänavalt leitud kahtlast söödapala ning eile avastati ühe Mustamäe kortermaja juurest kauss saiatükkidega, kuhu oli segatud suur kogus rotimürki.
Huumorinurk: loomaaiad hindavad oma asukaid veebipoodide stiilis
«Suurepärane esmamulje! Tugev ehitus, täielikult talveks valmis ja veekindel. Saadaval ainult pruunis värvitoonis, ent see mulle sobib.» Sellise humoorika kirjeldusega oma saarmate kohta sai Twitteris hakkama USA-s asuv Oregoni loomaaed, mis innustas ka teisi loomaaedu oma hoolealuseid hindama.
Loomakaitsjad avastasid Harjumaalt viimaste aastate suurima kutsikatehase
Loomakaitse liidu vabatahtlikud avastasid eile Keila vallast viimaste aastate suurima kutsikatehase, kus vireles 38 koera. Loomaäri ajas seal 50-aastane soomlanna, kellelt oli Soomes loomapidamise õigus ära võetud.
Loomaomanikele, kel raha üle: koertele loodi ülikallis kullast kaitsejakk
Iga loomaomanik tahab oma neljajalgsele sõbrale parimat. Miks siis mitte osta oma koerale kaitsev jakk, mis on kaetud 24-karaadise kulla ja teemantidega ning väidetavalt terasest 15 korda tugevam.
Päevakäpp: vapper Ally ootab mänguhimulist kodukest
Jõulude eel tõttasid MTÜ Kasside Turvakodu appi ühele vaprale kassitädile, kes üksinda tänavalt hüljatud kassikesi päästab. Kuna abivajajaid on alati palju rohkem kui aitamise võimalusi, siis elasid tema hoolealused väga kitsastes tingimustes.
Eesti loomapäästjad pidid eile appi tõttama peapõrutusega kakulisele
Eile õhtul peale kella kümmet helises Eesti Metsloomaühingu Harjumaa piirkonnajuhi Eino Roosioksa telefon. Helistaja kurtis, et leidis Harju-Ristilt tee äärest kakulise ning arvas, et lind vajab tõenäoliselt loomapäästjate abi.
Hea teada: taimed, mida su kass ohtu kartmata närida võib
Kassidel on vajadus aeg-ajalt taimi süüa ning kuigi üldjuhul eelistavad nad kõige tavalisemat muru, peab iga kassiomanik arvestama ka võimalusega, et tema karvane kaaslane mõne ebasobiva taime kallale läheb. Seetõttu tulekski aeda või aknalauale taimi valides hoolikas olla.
Äge illusioon: ahv paistab kaelkirjaku seljas lõbusõitu tegevat
Vaata tõeliselt toredat ja unikaalset fotot, kust on näha, kuidas üks ahv end kaelkirjaku selga on sättinud. Vaata aga uuesti, sest asi pole nii, nagu esimese pilguga paista võib.
Tõeline meelelahutaja: koer kukkus võistlusel tobedalt läbi, ent võitis kõigi inimeste südamed
Hiljuti toimus Inglismaal Birminghamis iga-aastane Cruftsi koertenäitus, millest võttis osa üle 22 000 koera. Maailma silmis tuli ülekaalukaks võitjaks kutsa, kes talle antud ülesandega tegelikult hakkama ei saanudki, kuid pakkus selle eest tõelist vaatemängu.
Päevakäpp: häbelik ja malbe Karlee hoolitseb ülima pühendumisega isikliku hügieeni eest
Täna soovib teile malbelt tere öelda Kassiabi Karlee. Karleel on piki silmnägu meeleolukas laik ja ilus pehme kasukas. Karlee pole kade ning tema kasukast jagub karvu igale poole. Kui teda kammida, on hari karvu täis ja õhk karvu täis, nagu üks karvane lumesadu.
Kähku saabuv surm: kümme looma, kelle mürk su kõige kiiremini tapab
Kui sa lähed rahulikule jalutuskäigule rannaliivale või vihmametsa, looda, et sa ei sattu kokku mõne loomaga, kes su vaid minutitega surmata võib. Siin on kümme elukat, kelle mürk su elu kõige kiiremini lõpetab.
Kas näed sarnasust? Internetis on viraalseks läinud «inimese näoga» koer
Internetikasutajad on tagajalgadele ajanud koerake, kes tekitab paljudes inimestes ebamugavustunnet. Viimaste sõnul on koera näos midagi, mis meenutab inimese oma.
Hea teada: miks kassidel peale millegi nuusutamist suu lahti vajub
Kassiomanikuna oled sa kindlasti vähemalt korra näinud, kuidas su neljajalgne sõber midagi nuusutab ja siis lahtivajunud suu ja tühja pilguga kaugusesse vaatama jääb. Miks kassid seda teevad?
Humoorikas video: ilves teeb akna taga omapärast tantsu
Kanadas Ontarios elav Lloyd Kivinen sai ühel hommikul tõeliselt omapärase ja meeldiva üllatuse osaliseks — tema maja juurde ilmus ilves, kes asus seejärel akna taga ülima hoolega lund sõtkuma.
Papagoid on eilne päev: Eestis müüakse lemmikloomadena elusaid liblikaid
Eelmisel nädalal sattus sotsiaalmeedias pahameeletormi alla postitus, milles lubati välja loosida lillekimp koos elusa liblikaga. Kuigi liblikate pidamine lemmikloomana võib esmapilgul panna kulmu kergitama, ei pea värviliste tiivuliste müüja seda teistsuguseks koera, kassi või muu looma omamisest.
Humoorikas klõps: jääkarude võitlus näeb välja kui soe kallistus
Fotograaf Igor Altuna püüdis Kanadas kaamerasilma ette kaks võitlevat jääkaru. Ühel hetkel sattusid karud aga poosi, mis meenutas tõeliselt sooja ja mõnusat kallistust.
Päevakäpp: otsid oma kassile sõpra? Siin on sulle vahva Emil
Emil on imekaunis kassipoiss, kes eelmisel kevadel pooleaastase kassilapsena meie hoole alla sattus. Elanuna suvilapiirkonnas, oli Emil esialgu hoiukodus ettevaatlik.
Õnnetu õnneseen: Pärnumaal vajab abi raske elualgusega kassipoeg Lucky
Mõnda aega tagasi jõudis MTÜ Seltskond Käppadel hoole alla kassipoeg, kes leiti täiesti alajahtununa, nõrgalt süda veel sees tuksumas, hingamisteed sodi täis, aga elus. Ta oli täiesti apaatne, vaevu reageeris puudutustele ja tundus tegevat viimaseid hingetõmbeid.
Armsad, enesekindlad ja lustakad: Tallinna Loomaaia hülged on valmis tähistama hülgepäeva
Karged talveilmad ei too rõõmu vaid inimestele – Läänemere hüljeste jaoks on jää tekkimine ja püsimine seotud poegade sünniga. Need imelised, kuid pelglikud loomad tulevad merejääle, et suurtes lesilates pojad turvaliselt ilmale tuua ja üles kasvatada.
Kurioosum: kodutu koer toodi varjupaika tagasi, sest ta oli liiga hea
On kurb tõsiasi, et varjupaigakoerad, kes pole julge ja seltsiva iseloomuga, jäävad tihti uut peret ootama väga pikaks ajaks. Koer Helena on aga erandiks — vaatamata oma rõõmsale olekule toodi ta varjupaika tagasi, sest oli «liiga sõbralik».
Hea teada: miks kassid sulle vannituppa järele tulevad
Kassid on ühed müstilised loomad ning paljud nende käitumismaneerid panevad inimesed kukalt kratsima. Üheks selliseks nähtuseks on kasside huvi oma omanikule vannituppa järgneda.
Video: vaata, kuidas haige hambaga isalõvi kompuutertomograafias käis
USA-s asuv Columbuse loomaaed jagas hiljuti videot isalõvi Tomost, kes oma haige hamba tõttu kompuutertomograafiasse minema pidi. Videost on näha, kuidas lõvi hoolikalt paika sätitakse ja siis masinasse lükatakse, et tema igemetest pilti teha.
Alamliigi lõpp: maailma viimase isase põhja valge-ninasarviku elu on lõpusirgel
Keenias Ol Pejeta looduskaitsealal elab ninasarvik Sudan, kelle näol on tõenäoliselt tegu maailmas kõige paremini valvatava loomaga. Seda aga seetõttu, et Sudan on viimane elusolev isane põhja valge-ninasarvik.
Päevakäpp: Katariina on tavaline kiisu, kes igatseb erilist armastust
Ei ole saladus, et sageli otsivad kassihuvilised nurrikut, kes paistaks silma — jääks meelde oma iseloomu või välimuse poolest, vahel isegi mõlemat. Tihti satuvad olema mustvalged kiisud need, kes oma traditsioonilise kasuka tõttu inimestele silma ei jää ja keda väga «tavalisteks» peetakse.
Loomakaitse Liit päästis purjutava naise juurest alatoidetud kuldse retriiveri
Hiljuti pöördus Eestimaa Loomakaitse liidu poole mures mees, kelle sõnul oli tema endise abikaasa juures elava koera elu ja heaolu ohus. Mees väitis naise päevast-päeva purjus olevat ja koera ignoreerivat.
Farmimüsteerium: kanal õnnestus muneda hiiglaslik topeltmuna
Eksperdid said tõelise hämmelduse osaliseks pärast seda, kui ühel Austraalias elaval kanal õnnestus muneda tavalisest kolm korda suurem muna. Veelgi suuremaks üllatuseks selgus, et hiidmuna sees oli teine, tavasuuruses muna.
Töine nädalavahetus: päästjad pidid appi tõttama nii kodu- kui metsloomadele
Möödunud neli päeva tõid Päästeameti Lõuna päästekeskusele kaks teadet hättasattunud loomade kohta. Reede õhtupoolikul vajas abi läbi jää vajunud metskits ning esmaspäeva esimestel tundidel tuli aidata kolme lehma.
Väike, karvane ja musikaalne: selline on eurolaulik Elina Nechayeva armsaim sõber
Eesti Laulu konkursil looga «La Forza» esikoha saavutanud Elina Nechayeva rääkis Seitsmestele oma pisikesest karvasest lemmikust, chihuahua tõugu koerast Britist, kellega Elina rohkelt aega veedab ning kes omalt poolt annaks sopranile Eurovisioonil kindlasti 12 punkti.
Surematu armastus: koer keeldub lahkumast haiglast, kus tema omanik suri
Koer, kelle omanik sai surmavaid noahaavu, keeldub lahkumast haigla eest, kus tema peremees suri.
Päevakäpp: mini-panter Ruudi toob tohutu õnne, rõõmu ja armastuse
Tihtipeale arvatakse, et must kass toob ebaõnne. Ent me usume, et Ruudi ei too midagi peale tohutu õnne, rõõmu ja armastuse!
Pilk peale! Siin on möödunud nädala parimad loomafotod
Nagu ikka pühapäeviti, toob Lemmik taas oma lugejate ette parimad loomafotod möödunud nädalast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: Dolce ei taha enam elada puuris, ta tahab koju!
Ülisõbralik kassipoiss Dolce saabus MTÜ Kasside Turvakodu töötajate hoole alla mõned nädalad tagasi. Kiiresti sai selgeks, et just tema on hetkel turvakodu kõige sülemaiam kassike, kes igal vabal hetkel inimese sülle nurruma poeks.
LEMMIKU TEST: kas suudad looma tema mustri järgi kindlaks teha?
Aeg on oma detektiivioskused taas välja tuua — kui varem on Lemmiku lugejad saanud loomi kindlaks teha nende käpajälgede ja sabade abil, siis seekord on aeg ette võtta erinevad kehamustrid. Pane end Lemmiku testis proovile!
Päevakäpp. Kassitüdruk Sangria 1347 päeva ootust - kas oma inimene jääbki tulemata...?
Vabatahtlikud näevad turvakodus väga palju erinevaid kasse. On ülisõbralikke sülekasse, kes vaevu jõuavad mõned päevad turvakodus veeta, kui juba inimestele südamesse poevad ja koju lähevad.
Kristiine elanikud eelistavad koertele kasse
Kristiine elanike seas viidi läbi uuring, et teada saada, kui palju peetakse linnaosas lemmikloomi ning kui teadlikud on inimesed Tallinnas kehtivatest loomapidamise reeglitest.
Ebaeetiline meelelahutus: Eesti ettevõte müüb lillekimpe elusate liblikatega
Eesti Loomakaitse Selts kirjutab oma Facebooki-lehel, et Butterfly Gardeni nime kandev ettevõte müüb lillekimpe elusate liblikatega. ELS juhib tähelepanu, et kuigi loomakaitseseadus korrektsete paberite olemasolul müüki ei keela, ei pea siiski nad seda tegevust õigeks.
Video: mässajakutsikas keeldub ema hellustest
Facebookis levib armas video, kus mässajahingega kutsikas ei luba emal end teiste õdede-vendade sekka tõsta. Vaata, kuidas kuts vastu hakkab!
Tõeline armastus: naine müüs kogu oma vara, et päästa pesukaru elu
Mõne inimese süda on nii suur, et nad ei kohku tagasi millegi eest, kui vaja päästa endast nõrgema elu.
Kuus põhjust, miks koera pidamine on tervisele kasulik
Mitmed uuringud on leidnud, et koeraomanikud on tervemad ja rõõmsamad. Kui sul oli veel vaja mõnd põhjendust, miks endale ehk koer võtta, siis siin on kuus!
Päeva klõps: ninasarvikud hullavad lumes
Dvur Kralove loomaaias klõpsatud fotol mängivad kaks musta ninasarvikut lumes. Mustad ehk teravmokk-ninasarvikud on ohustatud liik, kuid näivad sellest hoolimata lumiseid ilmasid nautivat.
Päevakäpp: vallatu ja sportlik Arni tahab treenida isiklikus kodus
Imeilus oranžitriibulise kasukaga Arni - kes sai nime Arnold Schwarzeneggeri järgi - ootab Pesaleidja kassitoas pikisilmi, et saaks lõpuks oma isiklikku koju.
Video: staarpapagoi laulab «Juba linnukesed»
Eile rõõmustas papagoi Roby (mõnes allikas kasutatakse ka nimekuju Robbie) oma koerale antavate käsklustega paljusid inimesi ning sotsiaalmeedias pöörati tähelepanu, et Roby on tegelikult mitmekülgselt andekas.
10 põhjust, miks su kass kräunub
Kassiomanikud teavad hästi, et kassid kräunuvad. Mõned kassid teevad seda aga väga palju. Mis on kassi kräunumise põhjuseks?
Tõeline surmaheitlus: jaaguar tirib jõest välja hiiglasliku kaimani
See NatGeo video on filmitud Pantanalis, Brasiilias. Lühike klipp annab aimu, kui võimsad ja visad loomad on jaaguarid.
Päevakäpp: Baksik on kaotanud lootuse, et keegi teda tahab
Kas Sina tead, mis on nukrus? Mõtle natuke... Kui Sa ikka päris täpselt ei oska öelda, mis tunne see on, siis Baksik teab sellest kõike.