Päevakäpp: Klaara südame saab võita kausitäie kiisukonserviga
Ahjualune on pisike habemega mehike, kes elab põranda all ning võib tohutult palju toitu ühe hetkega ära süüa. MTÜ Kassiabi kassitoas on ka oma ahjualune, täpsemalt diivanitagune.
Loomaarst vastab: mida teha, kui deegu hambad on liiga pikad?
Loomapidamine toob palju rõõmu, ent kohati ka palju muresid. PetCity loomaarstid annavad Lemmikus nõu, mida ette võtta, kui miski neljajalgset vaevab.
Jäneste püha: nunnud nudisabad on nõudlikud lemmikud
Lihavõttepühadel ei saa munade ja tibude kõrval üle ega ümber jänestest. See aeg tekitab nii mõneski meist kihu üks armas ja karvane seltsiline enda või lapse rõõmuks koju võtta, kuid nagu iga teisegi lemmiklooma puhul ei maksa otsust uisapäisa teha.
Kuus nõuannet, kuidas tulla toime diabeetikust kassiga
Diabeetikutest kassidega tegelemine pole nii õudne, kui kõrvaltvaatajale tunduda võib. Ühe taolise kassi omanik jagab täna nõuandeid, kuidas selle haigusega elada.
Lustakas galerii: hiiglaslikud pühademunad ajasid ahvid vaimustusse
Et loomaaialoomade elu üksluiseks ei läheks, pakutakse neile keskkonnarikastamiseks erinevaid üllatusi ja mänguasju. Lihavõttepühade puhul leidsid Inglismaal asuva Blair Drummondi safaripargi talitajad, et aeg on välja tuua maiuseid täis lihavõttemunad, mis ahvidele suurt heameelt valmistasid. Va...
Päevakäpp: vapper Musja ootab juba kaks aastat õnne
Kassipreili Musja leiti Narva tänavatelt koos oma pisikeste poegadega juba kaks pikka aastat tagasi. Vapper kassiemme kasvatas oma lapsed suureks ning saatis kõik kenasti päriskodudesse lootes, et peagi naeratab tallegi õnn.
Pühademeeldetuletus: mille järgi poes mune valida?
Pühade eel tuletab Eesti Loomakaitse Selts (ELS) meelde, et mahemunad on märgistatud arvuga 0. Lisaks on tänapäeval võimalik muna asendada taimset päritolu alternatiividega.
Ainulaadne võimalus: Tallinna loomaaed tutvustab maailma ohustatuimat pisikiskjat
Laupäeval, 20. aprillil kutsub Tallinna loomaaed kõiki huvilisi tutvuma maailma ühe ohustatuima pisikiskja – euroopa naaritsaga.
Pildid ja video: Tallinnas jäi koer kahe auto alla
Täna hommikupoolikul toodi Tallinna Loomade Kiirabi kliinikusse noor koer, kelle verine nägu jahmatas nii veterinaare kui ka loomapäästjaid. Hetkeks järelvalveta jäänud Täpi hüppas üle aia ning lõpetas Vabaduse puiesteel autorataste all.
Spetsialist selgitab: mida kujutab endast koerte veosport?
Kas sina oled kunagi kuulnud koertele ja nende omanikele mõeldud spordialast nimega veosport? Mida see tegevus endast täpselt kujutab, uurib saatejuht ja loomasõber Kertu Jukkum.
Hea teada: märgid sellest, et sinu kass hakkab vanaks jääma
Vanaks jääda ei taha keegi ning veel vähem tahame me, et vanaks jäävad meie karvased sõbrad. Pensionipõlv on paratamatu, ent terane loomaomanik saab selle saabumist märgata.
Atsihh! Vaata ja kuula, mida kujutab endast elevandi aevastus
Ühel turistil õnnestus elevandi aevastus videolindile saada ning peab tõdema, et vaatepilt on päris huvitav. Antud seik leidis aset Amboseli rahvuspargis.
Millised nunnupallid! Vaata, kuidas saarmas oma poega kaisutab
See on tõenäoliselt kõige armsam asi, mida sa täna näed! Videolindile on jäänud vahva hetk, kui saarmaema poeg rinnal vees hulbib.
Päevakäpp: kassdetektiiv Murik ajab päriskodu jälgi
Kui Kasside Turvakodu vabatahtlikud Murikuga kohtusid, tundus kassipoiss üks vaikne ja vaga karvapall. Tänaseks on Murikust saanud aga üks turvakodu juhtivaid jõude ning ilmselt pole kedagi, kes sellele vastu vaidleks.
Millised parasiidid ohustavad Eestis elavaid lemmikloomi?
Loomaomaniku ülesanne on oma karvane sõber tervena hoida ning üks oht, mille eest lemmikut kaitsma peab, on erinevad parasiidid. Millised neist meie lemmikloomi ohustavad, räägib PetCity loomaarst Gerlin Järvela.
Matkaja korjas kutsika pähe üles metslooma
Üks California elanik leidis märtsi lõpus Tierrasanta kanjonist hüljatud kutsika, kelle ta koju kaasa võttis. Neljajalgset üle vaatama tulnud loomakaitsjad said aga paraja üllatuse osaliseks, sest ees ootas hoopis metsloom.
Video: uudishimulik koer leidis merest uue sõbra
Austraalias Fremantle'is elav Ryan Waldock oli oma koera Astaga rannal jalutamas, kui too järsku elevusse. Alles siis kui neljajalgne juba vette lidunud oli, märkas Waldock, kes Astat lainetes ootas. Vaata videot!
Galerii: Küprosel nägi ilmavalgust valge lõvi
Küprosel asuvas Paphose loomaaias sündis märtsis tõeliselt ainulaadne tegelane: valge lõvikutsikas, kes sai nimeks Simba.
Video: vaata, millise kaose tekitab karva ajava koera föönitamine
Eelmisel nädalal viis Kanadas Ontarios elava kuueaastase husky Tagga perenaine oma lemmiku koertesalongi, et kutsa üleliigsest karvast vabastada. Koera föönitamine tõi aga kaasa tõelise karvatormi, ning peagi olid kõik ruumis viibijad Tagga kasukaga kaetud. Vaata videot!
Päevakäpp: Alvini plaan on end sinu südamesse ja koju nihverdada
Alvin saabus turvakodusse 2017. aasta jõulude eel väikse kassipoisina. Kassipojast peale oli ta elanud tillukeses hoiupuuris koos oma õega, sest heasüdamlikul kassitädil lihtsalt polnud abivajajatele rohkem ruumi.
Fotod: naftaplatvormi töötajad õngitsesid merest välja uppuva koera
Eelmisel reedel märkasid Tai rannikust umbes 220 kilomeetri kaugusel asuva naftaplatvormi töötajad meres ulpimas väikest koera. Kutsumise peale ujus neljajalgne platvormi juurde ja ta tõsteti veest välja.
Video: ema poolt tõrjutud saarmapoiss otsib uut kodu
Täna heidame pilgu Chicago loomaaeda, kus külastajate silme eest varjul tegutseb üks mänguhimuline väike ja karvane tegelane. Väikese saarmapoja ema tema eest hoolitseda ei saanud ja nüüd saab saarmake abi spetsialistidelt, vahendab «Reporter».
Juba homme! Pesaleidja kutsub kõiki kassisõpru avatud uste päevale
Pesaleidja kassitoas on päriskodust unistamas üle 200 kassi. Lisaks on ukse taga kassituppa pääsemist ootamas veel poolsada hiirekuningat.
Piltuudis: piirivalvekoer Ixo sai taas tööpostile asuda
Piirivalve teenistuskoer Ixol on terav nina ning piirikurjategijate ajamisel «sõidavad» tema käpad kiireminigi kui Ott Tänak.
Päevakäpp: piraadipoisid Will ja Fletch võivad tähelepanu nimel kasvõi üksteisega konkureerida
Saage tuttavaks piraadipoiste Willi ja Fletchiga! Nojah, poisteks saab neid küll hädavaevu nimetada — noorhärrad pigem. Ja tegelikult on nende nimed samuti muutunud ja saanud suupäraselt Villiks ja Veltsiks.
Huvitav teada: kas ka kasse kimbutavad peavalud?
Pikad uinakud, tujukus ja paituste vältimine on sinu kassi puhul ehk tavalised nähtused, kuid kas oled mõelnud sellele, et need võivad olla ka tüütu peavalu sümptomid?
Loomaarst vastab: millist toitu anda ülekaalulisele kassile?
Loomapidamine toob palju rõõmu, ent kohati ka palju muresid. PetCity loomaarstid annavad Lemmikus nõu, mida ette võtta, kui miski neljajalgset vaevab.
Tallinna loomaaed pidi ema kiusu alla sattunud jääkaru teise aedikusse kolima
Kui alles hiljuti sai jääkaru Aron koos ema Friidaga üheskoos terves polaariumis ringi jalutada, siis nädala eest tuli kaks karu omavahel lahutada, sest Friida muutus poja suhtes agressiivseks.
Põhja-Tallinna noored käivitasid kodutute loomade abistamiseks uue kampaania
Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse juures alaliselt tegutsev Noorte Ümarlaud algatas järjekordse heategevuskampaania, mille käigus avatakse üle linna kogumispunktid, kuhu saab tuua mitterahalised annetused Tallinna loomade varjupaiga jaoks.
Lustakad fotod: koeraomanik muutis oma lemmiku krae vahvateks kostüümideks
Kuldne retriiver Gus käis operatsioonil ning pidi seejärel veidi aega kraed kandma. Koera perenaine Kaitlyn Cotter otsustas olukorra humoorikamaks muuta ja hakkas abivahendit erinevatel viisidel kaunistama.
Päevakäpp: kaks aastat kodu oodanud Bert unistab ikka veel õnnest
Ilus priske mustakarvaline ja valgevurruline draakonpoiss Bert otsib kindlakäelist ja kannatlikku kodu, kes võtaks südameasjaks tema usalduse võita.
Huvitav teada: miks on rohutirtsudel kõrvad kõhu peal?
Asjaolu, et rohutirtsudel on kõrvad kõhu peal ja nende sugulastel kilkidel suisa jalgadel, tundub meile imelik. Aga vahest oleme imelikud hoopis meie koos kõigi teiste selgroogsetega, sest meie kõrvade asupaik piirneb pea külgedega.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Nagu ikka pühapäeviti, on ka täna aeg vaadata nädala loomapilte. Heida pilk peale!
Päevakäpp: õnnetu Kohuke kaotas oma parima sõbra
Mida teha siis, kui kogu sinu senine elu kokku kukub? Kui kogu tuttavaks saanud maailm sinu ümber sekundiga kaob? Kui kaotad kellegi, kes on olnud sinu jaoks kogu sinu maailm?
Päevakäpp: kõige nunnuma näoga Mõugu otsib igavest sõprust
Kassipoiss Mõugu saabus turvakodusse ühel 2016. aasta oktoobrikuu päeval. Vihm peksis vastu aknalaasi ning tuul oli õues nii tugev, et oli soklikorruse ruumid jahedaks muutnud. Ühes pisikeses puuris piilus tekkide vahelt oma suurte ümmarguste silmadega üks kassipoiss — see oli muidugi Mõugu.
Loomaarst vastab: miks kass mulle kogu aeg otsa vaatab?
Loomapidamine toob palju rõõmu, ent kohati ka palju muresid ja küsimusi. PetCity loomaarstid annavad Lemmikus nõu, mida ette võtta, kui miski neljajalgset vaevab.
Otsid ellu vaheldust? Paku ajutist kodu imearmsatele kassipoegadele
Pesaleidja hoole all on hetkel kaks pesakonda imearmsaid rõõsasid kassilapsekesi, kellel ei ole oma rahulikku nurgakest ja stressivaba keskkonda, kus suureks ja tubliks sirguda. Siin saad appi tulla justnimelt sina!
Galerii ja video: Tallinna kesklinna kontorit valitseb isepäine karvakera
Tallinna kesklinnas asub üks kontor, mis esmasel vaatlusel võib tunduda nagu iga teinegi. Tegelikult peidab see endas väikest vahvat saladust — lisaks töötajatele võib seal püsiasukana kohata üht neljajalgset tegelast.
Tallinlased annetasid varjupaigaloomadele kolm väikebussitäit toitu
Lasnamäelaste annetatud kolm väikebussitäit loomade tarvikuid ja toitu jõudsid Kasside Turvakodu, Kassiabi ja Loomade Hoiupaiga loomadeni.
Mainekas koertenäitus toob Tallinna tuhandeid neljajalgseid
Sel nädalavahetusel toimub Tallinnas Saku Suurhallis rahvusvaheline koerte tiitlinäitus «Tallinna Võitja 2019». Mainekal näitusel osaleb enam kui 2000 koera kümnest eri riigist.
Järjekordne Euroopa riik teatas plaanist karusloomafarmid sulgeda
Norra valitsus teatas, et kavatseb keelustada karusloomafarmid 2025. aastaks. Eelnõus seisab, et karusloomafarmide kasu ei kaalu üles loomade heaoluprobleeme.
Päevakäpp: Robert müriseb kui muruniiduk ja hurmab igaüht
Robi-poiss on pärit Mulgimaalt ja umbes viis aastat noor. Pesaleidja kassitoas veedetud aeg talle ei istunud ja nüüd ootab Robert uut algust hoiukodus.
Video: jääkarud Friida ja Aron tutvusid uue aedikuga
Kui jääkaru Nord 8. jaanuaril suri, jäi talle mõeldud polaariumipool tühjaks. Nüüd, kolm kuud hiljem, anti võimalus aedikut uudistada Nordi kaasale Friidale ja poeg Aronile, kes neile uue ja täiesti tundmatu ala kõik nurgad läbi nuuskisid.
Fotod: politseiga liitus uus rosinasilmne kolleeg
21. detsembril nägi ilmavalgust kutsikas, kelle nimeks sai Villu. Kohe-kohe neljakuuseks saav koerapoiss on Lääne prefektuuri meeskonna värskeim liige.
Mees võttis närvilise koera lohutamiseks kasutusele ebatavalise meetodi
USAs elavad Kristen ja Marc Peralta peavad Rhode Islandil vanadele koertele mõeldud varjupaika. Abielupaari hoole all on 30 koera, kellest üks, Shorty, vajab aga erilisi hoolitsusmeetmeid.
Video: mänguhimuline vaalapere käis turistide paate nügimas
Möödunud kuul võttis 63-aastane Oskar Lehner ette reisi Mehhikosse lootuses silmata hallvaalasid, kes oma järeltulijad sealsetes vetes ilmale toovad ja siis põhja rändavad. Lehneri soov täituski ning tal õnnestus näha vaalasid, kes turistide vastu suurt huvi tundsid ja nende paatidele õrnu peamük...
Galerii: San Diego loomaaias saadeti erru maailma üks kuulsamaid pandasid
USAs San Diego loomaaias on käimas kolmenädalane lahkumispidu 27-aastasele hiidpandale nimega Bai Yun. Armastatud pandaema ja tema kuueaastane poeg Xiao Liwu kolivad tagasi kodumaale Hiina.
Kuhu kass kadus? Vaata kiisut, kes sulandub vaibaga ühte
Kas sina näed, kus see kass seal vaibal on? Jah, tõenäoliselt näed. Kuid sellegi poolest pead tunnistama, et see kiisu sobib antud vaibale nagu valatult!
Päevakäpp: pikalt üksi oodanud Elina hing igatseb kodusoojust
Kasside Turvakodu triibikute kollektsiooni üks omapärasemaid kassihingi on pisike Elina. Päevast päeva kohtab Elinat akna peal korvis tukkumas, silm veidi vidukil ning kogu aeg jälgimas, millal ometi tema inimene uksekella laseb
Nüüd kindel: veebruaris koduukse ees surnud tallinnlanna koer püüdis teda abistada
1. veebruari pärastlõunal sai häirekeskus teate, et Tallinnas Tähetorni tänaval asuva eramu aias ründab inimest koer. Kaks päeva hiljem naine suri, kuid nagu politseile ekslikult teatati, ei olnud koer süüdi ja üritas omanikku hoopis aidata.