Päevakäpp: kümnekuuse Xavieri päästsid tänavalt koolilapsed
Xavier on kümnekuune toreda valge maskiga must kassipoiss, kelle ta hulkurist emme poetas möödunud aasta novembris Loksa laevatehase mahajäetud tsehhi nurka. Õnneks märkasid teda luurekat mängivad koolilapsed vahetult enne talvekülmade tulekut.
Pilk peale! Siin on möödunud nädala armsaimad loomafotod
Ilusat pühapäeva! Sellenädalases loomagaleriis on muuhulgas esindanud väikesed kaelkirjakupojad, imearmsad loomadest sõbrad ning üks kõrgusi mitte kartev pesukaru. Heida pilk peale!
Päevakäpp: terve elu oma koduta olnud Sahara ootab ikka veel
Sahara on paariaastane kassike, kellel pole kunagi oma päris kodu olnud. Sahara on tulnud toime oma algse hirmuga inimeste ees ning muutunud üha julgemaks.
LEMMIKU TEST: kui suurepärased on su teadmised haidest?
Haid on kalad, keda kardetakse ja austatakse. Kui sügavad on sinu teadmised neist merede valitsejatest? Pane end Lemmiku testis proovile!
Mees loopis kortermaja katuselt kajakapoegi alla
Eile hilisõhtul tuli munitsipaalpolitsei infotelefonile väljakutse Mustamäele, Sõpruse puiesteele. Helistaja teavitas, et naabermaja katusel viibiv meesterahvas loobib hoone katuselt alla väikseid kajakapoegi.
Tõelised eeskujud: Põhja-Tallinna noored veetsid 100 tundi varjupaigaloomi abistades
Põhja-Tallinna Noorte Ümarlaua liikmed veetsid 100 tundi Paljasaare loomade varjupaigas koristades puure, tehes haljastustöid ja suheldes varjupaiga loomadega.
Päevakäpp: happerünnakust pääsenud Ruubik on uueks eluks valmis
Veidi aega tagasi rääkisime ühe uskumatuna kõlava loo Narva suvilakassidest, kes olid naabruskonnas elavatele inimestele pinnuks silmas. Selle asemel, et kassikestele abikäsi ulatada ja neile uued kodud otsida, üritati minna «lihtsamat» teed. Kiisudest üritati vabaneda happega ning kaks neist sai...
Vahva video: Ähtäri loomaaia hiidpanda näitas suurepärast jalgpallioskust
Soomes Ähtäri loomaaias elav hiidpanda Pyry otsustas näidata, et jalgpalli mängimiseks ei pea ilmtingimata olema kahejalgne. Tulemuseks oli vahva vaatepilt ja tõenäoliselt maailma armsaim jalgpallimäng.
Loomaarst vastab: miks sõbralik kass mõnikord sisiseb?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas käituda ootamatult agressiivseks muutuva kassiga.
Postimehe video: sajad loomaarstid lõid linnahalli treppidel laulu lahti
Üleeile algas Tallinnas 24. üle-Euroopaline väikeloomaarstide kongress, mille korraldamises jõudis Eesti ette nii Lätist-Leedust kui ka Soomest. Täna hommikul kogunesid osalejad linnahalli treppidele, et pidada maha uhke ühislaulmine.
Jahmatav avastus: koletiskilpkonna kõhust leiti inimsõrm
USAs Louisiana osariigis avastati ühe kaimankilpkonna kõhust inimsõrm, mille omanikku pole siiani tuvastatud.
Mehhikos on jaaguaride arv märgatavalt kasvanud
Mehhiko vabas looduses elavate jaaguaride populatsioon on kaheksa aastaga tõusnud 20 protsenti, selgus eile avaldatud uuringust.
Raplamaal rongi ette jäänud koer pääses imekombel eluga
Nooruke, pooleteistaastane kaukaaslase ja sakslase segu Pirru sai aprilli lõpu rongilt löögi ja vajus jõuetult maha. Ime, et ta üldse ellu jäi, sest enamasti lõppevad taolised õnnetused palju kurvemalt.
Päevakäpp: Kafka inimesearmastust on raske üle trumbata
Kafka, just selle sama Franz Kafka nimekaim, on vurrukuningas, laadastaar ja igavene sülekass Narvast. Igavesti uudishimulik, igavesti suur inimese sõber.
Video: vaata, kuidas Eesti politsei karvased kangelased pättidele tuule alla teevad
Teisipäeval algasid Pärnu lähistel politsei teenistuskoerte kutsemeisterlikkuse võistlused, kus Eesti politsei neljajalgsed korravalvurid said oma suurepäraseid oskusi demonstreerida.
Tulge appi: õnnetu üksikema kiisuke ei püsi jalgel ning vajab hädasti ravi
Juta on kurva saatusega briti lühikarvalise-laadne kass, keda kimbutavad rängad neuroloogilised probleemid. Need on endaga kaasa toonud tasakaaluhäired, mille tõttu kass tihti jalgel püsida ei suuda.
Lustakas galerii: fotograaf tabas pruunkaru kuumaveeallikas vanni võtmas
Venemaa fotograaf Gennadi Yusini kaamerasilma ette sattus tõeliselt meeleolukas hetk — üks pruunkaru oli end sättinud kuumaveeallikasse ja nautis spaad kogu hingest.
Päevakäpp: pehme paikass Jasmine muutus pelglikust kiisust inimesearmastajaks
Märtsikuus saabus Kasside Turvakodusse tilluke Jasmine. Ta oli hell ja habras ning oli ootamatust tähelepanust nii kohkunud, et eelistas ennast pigem pesas peita.
Tõeliselt eeskujulik! Kuressaarlased tõttasid appi teed ületanud luigeperele
Kuigi viimastel nädalatel on eestlasi šokeerinud ja kurvastanud teated lindudest, kes leidsid oma otsa inimese käe läbi, näitab eile Kuressaares aset leidnud vahejuhtum, et ka headus ja hoolivus suleliste suhtes pole siit maailmast kuhugi kadunud.
Jalgpallifännid ei oska arvatagi, kui ohtlik nende armastatud spordiala loomadele on
Homme algavad jalgpalli maailmameistrivõistlused on endaga taaskord kaasa toonud jalgpallipalaviku. Paljud inimesed ei oska aga arvatagi, et väravavõrkude alaline õues hoidmine võib elusloodusele vägagi kurvalt lõppeda.
Tallinna loomaaed enam Aronil ja Friidal ohtliku palliga mängida ei luba
Möödunud laupäeva hommikul tekitas Tallinna Loomaaia jääkaru Aron mänguhoos sügisel valminud polaariumi klaasseina suure mõra, mis loomaaia esindaja sõnul külastajatele siiski turvariskiks ei olnud.
Video: kõrghoonet vallutav surmapõlgurist pesukaru ajas interneti pöördesse
USAs Minnesota osariigis avastati eile pesukaru, kes mööda kõrghoone seina üles ronis. Inimeste huvi looma edasise saatuse üle oli niivõrd suur, et tema jälgimiseks pandi käima otseülekanded.
Paljassaarest leitud luigepoegade surma põhjus on siiani ebaselge
Eelmisel nädalal leiti Paljassaare hoiualalt kuus surnud luigetibu. Siiani pole aga täpselt teada, kas lindude surma põhjustasid inimesed, metsloomad või hoopistükkis midagi muud.
Päevakäpp: pisike Säbru otsib endale parimat sõpra
Igal suvel jõuab MTÜ Kasside Turvakodu hoole alla ligi sadakond kassipoega. Sellel aastal on üks nendest armsatest kassikestest emane Säbru.
Video: Kanadas nähti üliharuldasi põdrakolmikuid
Kanadas olles ei ole põtrade nägemine midagi erilist. Küll aga on haruldane see, et üks põder tõi ilmale terved ja tugevad kolmikud.
Sel nädalal koguneb Tallinnasse üle 1200 laulva loomaarsti
Homme algab Tallinnas iga-aastane väikeloomaarstide kongress, millest võtab osa üle 1200 veterinaari. Loomaarstid ei tule siia aga ainult tööd tegema — 15. juuni hommikul kogunevad nad Linnahalli treppidele suurele ühislaulmisele.
Vahva video: vaata, kuidas reageerisid pingviinid diskokera nähes
Inglismaal Bewdleys asuv West Midlands Safari Park otsustas oma hoolealustest pingviinidele pakkuda tõelist lusti, pannes nende aedikusse diskokera.
Südantlõhestav video: orangutan võitles oma kodu säilimise nimel buldooseriga
Rahvusvaheline loomakaitseorganisatsioon International Animal Rescue (IAR) avaldas hiljuti 2013. aastal filmitud video, milles on näha orangutani, kes püüab oma kodukohta kaitsta metsalangetajate eest.
Päevakäpp: mõmmikkass Felixit piinab oma kodu puudumine
Kas teie näete seda, mida meiegi? Ühte suurt, ümarat ja mõnusat kassipoissi, kelle sees on pisikese kassipoja hing. See hing igatseb nii väga läheduse, armastuse ja soojuse järele ja Felix on nii tore kass — miks ei ole tema inimest veel tulnud?
Jääkaru Aron tekitas loomaaia polaariumi klaasseina suure mõra
Möödunud laupäeval avastati, et ühte Tallinna loomaaia polaariumi klaasseintest on tekkinud suur mõra. Ohutuse huvides toimetati jääkarud siseruumidesse ning peagi selgus, et süüdlaseks oli karupoeg Aron.
Hulkur Nirvaana: julmalt tänavale visatud kass sattus hoolimatuse tõttu surmasuhu
Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ hoole alla saabus hiljuti õnnetu hulkurkass Narvast. Õnnetu ei kirjelda aga ainult tema välimust, vaid ka kassipoisi lootusetust ja alandlikkust, mis on inimeste poolt hülgamise tagajärjeks.
Loomaarst vastab: kuidas valida sobivat koeratoitu?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas koerale parim toit valida.
Galerii: Tallinnas toimus juba viiendat korda heategevuslik Käpakäik
9. juunil toimus juba viiendat korda lemmikloomadele pühendatud sündmus «Käpakäik», mille eesmärgks oli näidata, et lemmikloomad on osa linnapildist.
Põhja-Iirimaal jäi auto alla loomaaiast põgenenud ahv
Möödunud laupäeval sai Põhja-Iirimaal Belfastis linna loomaaiast põgenema ämmalahv, kelle elu lõppes maanteel.
Päevakäpp: üürikorterisse hüljatud Kaisukati ootab teist võimalust
Kaisukati on üks kolmest kassist, kes ühte Narva üürikorterisse hüljati. Kassitüdrukud veetsid pikad päevad üürikorteris omapäi — otsa sai toit ja puhas vesi ning need seni armsana tundunud koduseina muutusid vangistavaks, kust enam omal käel välja ei saanud.
Pilk peale! Siin on möödunud nädala parimad loomafotod
Pühapäeval on hea möödunud nädalale tagasi vaadata ja meenutada, mis selle jooksul toimus. Kogusime kokku nädala parimad loomafotod, mis annavad ka väikese ülevaate laias maailmas toimunust.
Uskumatu julmus: Paljassaare hoiualal tapsid inimkäed kuus luigepoega
Eesti metsaloomaühing jagas sotsiaalmeediakontol õõvastavat vaatepilti, kui Paljassaare hoiualalt leiti kuus surnud luigetibu, kellel kõigil kaelad inimkätega kahekorra on väänatud.
Lemmikute lemmik: milline on elu moodsas koertehotellis?
Tänases lemmikloomarubriigis näevad vaatajad Eesti esimest ning ainsat koertehotelli, kus lemmikutel on sama hea elu kui kodus. Neil on mõnus numbrituba, toredad jalutajad ja isegi treener, kes nendega mängib.
Päevakäpp: mis on tõeline armastus? Villi ja Arelia teavad
Sageli jõuavad MTÜ KassideTurvakodu hoole alla kassid ühest piirkonnast või ühisest kodust, kes on omavahel nii kokku kasvanud, et nende ühtehoidmine ei tuhmu ka siis, kui nad elavad üheskoos 50 teise nurrikuga.
LEMMIKU TEST: kui hästi tead sa koaalasid?
Tänane test keskendub imearmsatele koaaladele. Kui palju tead neist sina? Pane end Lemmiku testis proovile!
Saaremaa kirikuõpetaja sattus haige kassi pärast loomakaitsjatega konflikti
Karja koguduse õpetaja Veiko Vihuri süüdistab loomakaitsjaid luba küsimata kiriku territooriumile tungimises, et kass veterinaari juurde viia.
Spetsialist õpetab: kuidas käituda, kui oled metsloomale otsa sõitnud
Seoses looduses kestva sigimisperioodi ja järglaste kasvatamise ajaga on just varasuvi liiklusõnnetuste kõrghooaeg ning autojuhtidel tuleks loomadega kokkupõrke vältimiseks olla eriliselt tähelepanelik.
Päevakäpp: graatsiline hellik Elli püüab leida õnne
Narvast tuli pealinna oma uut kodu ja õnne otsima kassinoorik Elli. Oma lühikese elu jooksul on ta kogenud emakssaamise rõõmu, ent ka lastest enneaegse lahutamise kurbust.
Päeva vahvaim klõps: Tallinna loomaaia jääkaru tabati käsipõsakil päikest nautimas
Kuigi Tallinnas on viimastel päevadel lõõtsunud jahe tuul, ei takista see Tallinna loomaaia jääkarudel oma mõnusatest basseinidest viimast võtmast.
Loomaarst vastab: mida teha, kui koeral on kõhulahtisus?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, kuidas käituda, kui sinu neljajalgset sõpra kimbutavad kõhuvaevused.
Imearmas video: Schönbrunni loomaaias sündisid vahvad ilvesekaksikud
Kuigi Tallinnast Schönbrunni loomaaeda kolinud jääkaru Noral veel järeltulijaid oodata ei ole, pakuvad külastajatele seni rõõmu üleeile sündinud ilvesekaksikud.
Tartus päästeti surmasuust pliimürgistusega merikotkas
Märtsi alguses leiti Järvamaa metsast hinge vaakumas merikotkas, keda vaevas neile lindudele tavapärane pliimürgistus. Pärast pikka ja põhjalikku ravi Eesti Maaülikooli loomakliinikus saab majesteetlik lind täna lõpuks tiivad sirutada ning tõusta taas tuttavate metsade kohale.
Saksamaal sõitis reisirong otsa lambakarjale
Saksamaa ja Šveitsi piiril asuva Konstanzi linna lähedal sõitis eile varahommikul lambakarjale otsa rong. Õnnetuse tagajärjel hukkus 45 looma.
Bulgaarias mõisteti surma ebaseaduslikult piiri ületanud tiine lehm
Bulgaarias mõisteti surma lehm, kes loata riigipiiri ületades Serbiasse jalutas. Lehma omanikul keelati looma tagasi toomine Euroopa Liidu regulatsioonidele põhinedes.
Päevakäpp: kolmejalgne kiisupoeg ei lase end puuduvast käpast häirida
Tallinna loomade varjupaika jõudis hiljuti noor kassike, kes oli õnnetul kombel haiget saanud.