Päevakäpp: Joosu ootab õnne toovat saatusepööret
Joosu on imearmas noor isane kass, kes ootab hoolitsevat perekonda. Kassipoiss tunneb rõõmu inimeste lähedusest ja mõnusast paitamisest.
«Lemmikute lemmik»: kuidas on pidada lemmikuna kakku?
Sel nädalal teeme tutvust lemmiklinnuga, kes lööb nunnumeetri lakke: uurime, kuidas on pidada lemmikuna kakku. Uurime, miks tuleb lemmikule paigaldatud kiip kindlasti registreerida. Räägime, mis asi on koerte katk ja kuidas selle 20 aastat kadunud, aga nüüd taasleitud haiguse eest oma koeri kaits...
Päevakäpp: kaunitar Säde on elu esimese kodu otsinguil
«Vrrõnnn-vrõnnn...» tuiskasid mööda autod, kui Säde Tallinna kesklinnas ellu üritas jääda. Kui tihti oli ta napilt auto eest ära lipsanud, endal süda rinnus põksumas.
Naine leidis tööle saabudes eest pea peale pööratud kabineti, sissemurdjaks osutus...
Eelmisel esmaspäeval avastas austraallanna Bree Blakeman tööle saabudes, et keegi oli tema kabinetis kaose korraldanud. Süüdlaseks osutus väike kukkurloom kuskus, kes kuriteopaigalt tabati.
Harjumaal püüti kinni jahmatava silmavigastusega kass
Loomapäästjad nabisid eile õhtul Rummust kinni kassi, kelle väljanägemine ja vigastused ka palju näinud loomainimestel käed värisema võtsid.
Loomakaitsjad tabasid kassi Tallinna bussijaama hoiukappi pannud mehe
16. detsembri varahommikul hülgas keskealine mees Tallinna bussijaamas oma kassi, püüdes lemmiklooma jätta pagasihoiuautomaati. Turvakaamerate vaatevälja jäänud mehe isik on nüüdseks kindlaks tehtud ja kass on omale leidnud päriskodu.
Valmis ulukiõnnetuste andmebaas ja kaardirakendus
Maanteeamet koostöös keskkonnakonsultatsioonifirmaga Hendrikson&Ko analüüsis ja positsioneeris aastatel 2014–2018 riigimaanteedel toimunud loomaõnnetused ning koondas need registrisse. Andmete põhjal loodi avalik kaardirakendus, milles on võimalik tutvuda ulukiohtlikemate teelõikudega.
Video: koer otsib Austraalia põlengualadelt vigastatud koaalasid
Austraalia metsapõlengutes on hukkunud väidetavalt miljard looma. Vigastatud koaalade leidmine võib olla üsna aeganõudev ja keeruline. Õnneks leidub aga koeri, kes on just koaalade leidmiseks treenitud, vahendab «Reporter».
Metsloomaühing pani aastatega kogutud lood raamatukaante vahele
Eesti Metsloomaühing on oma tegutsemisaja jooksul abi pakkunud lugematul hulgal karvastele ja sulelistele. Nüüd on nad meeldejäävaimad juhtumid kogunud raamatukaante vahele.
Keskkonnaagentuur kutsub üles talvistele loomavaatlustele
Keskkonnaagentuur kutsub üles sisestama vaatlusi, et täiendada imetajaliikide levikukaarte. Erakordselt soe ja lumevaene talveilm soosib teistmoodi loodusvaatlusi. Tähelepanu all on liigid, kes lume puudumisel hästi silma paistavad.
Päevakäpp: lustlik kassitirts Marleen ootab südamesõpru
«Oi, kas sina võiksid olla minu inimene? See üks ja ainus, kes mind hellitaks ja hoiaks? Võtaksid mu turvakodus sülle, sätiksid mu hellalt transpordipuuri ja läheksime üheskoos koju?» mõtleb kassitirts Marleen turvakodus oma südamesõpra oodates.
Koer leidis maani maha põlenud maja rusudest lemmiklelu
Austraaliat laastavates põlengutes on spetsialistide hinnangul hukkunud vähemalt miljard looma, kuid leegid on hävitanud ka arvukalt elumaju. Oma kodu kaotas ka perekond Zagami, mille liikmed aga õnnetust olukorrast väikese valguskiire leidsid.
Hingamisraskustega ja diabeedihaige kassipoiss tahab väga terveks saada
Tikker saabus Pesaleidja Tõrva hoiukoju neli aastat tagasi Koorkülast ühest talust. Kiisud paljunesid seal ja neid ei ravitud ega steriliseeritud. Hiljem, kui vanaperemees suri, taheti kiisudest vabaneda, kuid Tikril õnnestus põgeneda.
Lõpp hea, kõik hea: haski, kelle kasvataja veidra näo tõttu hülgas, leidis viimaks kodu
Jubilee on nelja-aastane haski, kelle elukohaks oli pikka aega New Jersey's asuv loomade turvakodu, sest kasvatajale ei kõlvanud tema välimus.
Märjamaa kutsikavabrik tule all: soomlanna süüdistab koerakasvatajat usse täis looma parseldamises
Soomlanna Janina ostis hiljuti Eestist rotveilerikutsika, kuid koju jõudes ehmus. Uus lemmik oli usse täis ning naine kahtlustab, et loom pärineb kutsikavabrikust, mille pidaja tal naha üle kõrvade tõmbas. See lugu annab ühtlasi aimu, kuidas käib Eestis äri koertega.
Sel nädalavahetusel toimub taas populaarne aialinnuvaatlus
Sel nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril kutsub ornitoloogiaühing märkama ja vaatlema talviseid aialinde. Olgugi et tavapärast talveilma pole, on oluline vaatluse tulemused esitada ka siis, kui ühtegi lindu ei kohata.
Ilus elu: noormees käis poes, eriline lemmik taskus kaasas
USA tudeng Ben Christie leidis kuu aja eest teepervelt orvuks jäänud opossumipoja ning otsustas talle kasuvanemaks hakata.
Päevakäpp: energiline Karvik otsib omanikku, kellega koos lustida
Viljandi varjupaigas ootab oma uut kodu vahva tegelane nimega Karvik. Varjupaigas on ta veetnud pea kolm kuud — aeg oleks juba koju minna!
Fotod: õnnetult ema kaotanud Põlvamaa siilipesakond saab elada tänu heade abistajate tööle
Eesti Metsloomaühingu hoiukodus on elamas üks õnnetu algusega, ent nüüdseks õnnelik okkaline pere. Siilipere leidja Sirli jagab lugu, kuidas ta siilipojad oma Põlvamaa maakodust leidis.
Jõhvi metsast leiti rihmapidi puu külge seotud koer
Täna pärastlõunal leiti Jõhvist Ahtme Maxima lähedalt metsast õnnetu olemisega koer, kes oli rihmapidi puu ümber seotud ja ilmselt hüljatud.
Šokeerivad fotod: rahahädas loomaaia lõvidest on alles luu ja nahk
Loomasõbrad üle kogu maailma on sotsiaalmeedias hoogu andnud kampaaniale, mille eesmärk on piinarikkast lõpust päästa lõvid, kes Sudaani pealinnas Hartumis asuvad loomaaias nälga suremas on.
Pesakaamera video: jääkaru Nora poeg teeb esimesi iseseisvaid samme
Igaüks teab, et harjutamine teeb meistriks. Seetõttu on jääkaru Nora pisike silmatera hakanud omal jõul kõndimist harjutama, et varsti juba rõõmsalt ringi joosta.
Tallinna loomaaed sulges ajutiselt habekotkaste elupaiga esise ala
Kevade saabumisega hakkavad Tallinna loomaaia sulelised asukad pihta järglaste kasvatamisega. Nende hulgas on ka habekotkad, kes nüüd häirimatult haududa saavad.
Värske raport: veterinaarid kritiseerivad karusnahatööstuse petuskeemi, mis varjab loomade tõsiseid kannatusi
Karusnahatööstuse sertifitseerimise skeem, mida karusnahakaubanduse esindajad tutvustasid Euroopa Parlamendis käesoleva nädala alguses, sai täna Euroopa Parlamendis esitletud raportis tuntud veterinaaridelt põhjalikku kriitikat ning mõisteti hukka alatu petuskeemina, mis püüab varjata loomade kan...
Päevakäpp: kaks kaks aastat kodu oodanud Südameke võidab su südame?
Mõni nädal tagasi saabus turvakodu kassituppa kassipiiga Südameke. Kassitüdruk oli juba kaks aastat Tartumaal hoiukodus oma päriskodu oodanud, kuid tema südamesõbrast polnud märkigi.
Kassipojal õnnestus Elroni rongiga Tartust Tallinna sõita
Eile tabati Elroni rongist ennenägematu piletita sõitja — tegu oli kassipojaga, kes rongi veomootori juures istudes pika reisi Tartust Tallinna kaasa tegi.
Loomaarst vastab: kas kassidele võib anda vaid kuivtoitu?
Loomapidamine toob palju rõõmu, ent kohati ka palju muresid. PetCity loomaarstid annavad Lemmikus nõu, mida ette võtta, kui miski neljajalgset vaevab.
Armastatud lõvipaari õnnetu lõpp: üht looma tabas haigus, teine hukkus traagiliselt
Chicagos tegutsevat Brookfieldi loomaaeda on tabanud üks kaotus teise järel — jaanuari alguses pandi magama isalõvi Zenda, tema kaaslane hukkus 11 päeva hiljem traagiliselt.
Sotsioloog Kristina Mering: kuidas näevad loomi karusloomakasvatajad
Täna, 21. jaanuaril toimub Tallinna Rahvusraamatukogus üritus karusloomakasvatuse teemal. Ettekandega esineb loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatute Loomade president, sotsioloog Kristina Mering, kes tutvustab oma viimast uurimust Eesti karusnahatööstusesse ning analüüsib, kuidas tekivad sotsiaals...
Video: mööduja päästis maa külge külmunud linnu elu
Eelmisel nädalal märkas Kanada elanik Sandy Doucette kodu poole sõites tee peal linnuparve. Auto lähenedes lendasid kõik linnud ära, peale ühe, kes end liigutada ei suutnud.
Telenägu Ellen DeGeneres sõbra kaotusest: hüvastijätt oli üks raskemaid otsuseid
Jutusaatejuht Ellen DeGeneres avaldas sotsiaalmeedias, et tema armastatud kass Charlie on pilvepiiri taha lahkunud.
Päevakäpp: kassikarja keskel stressi põdev Issi tahaks rahulikku koju
Issi on küll toetajaks ja julgustajaks noorematele kassidele, kuid suur hulk hiirekuningaid tema ümber põhjustab talle stressi. Seetõttu otsib Issi nüüd hoiukodu.
Tragöödia kangelased: Austraalia vombatid jagavad urge tule eest põgenevate loomadega
Keset Austraalias möllavate maastikupõlengutega võitlemist on päästjate ridadega ühinenud vombatid, kes pakuvad teistele loomadele peavarju ja päästavad nii elusid.
Narva kordoni noor teenistuskoer Lasse suri ootamatult
Nädalavahetusel tabas politsei- ja piirivalveametit (PPA) raske kaotus – lahkus tubli kolleeg ja sõber, Narva kordoni teenistuskoer Lasse.
Helsingi hädas: linnas on võimust võtmas jänesed
Linnajänesed, kes on Helsingis juba aastakümneid tegutsenud, teevad kohaliku valituse murelikuks, sest nende populatsioon on tõusuteel.
Video: Tallinna loomaaias toimetab säravvalge kasukaga pisikiskja
Tallinna loomaaias elab lisaks eksponaatidele ka hulk metsloomi. Kui varem on nähtud mägraperet, jäneseid, rebaseid ja metskitsi, siis nüüd ilmutas end väle nirk.
Eelmisel aastal toimus rekordarv liiklusõnnetusi metskitsedega
2019. aastal fikseeriti Eestimaa teedel 4885 liiklusõnnetust metskitsedega, mis on 10 protsenti suurem kui eelneval aastal.
Tallinna loomaaia endine direktor Mati Kaal sai elutöö eest väärika tiitli
Maailma Loomaaedade ja Akvaariumide Assotsiatsioon (World Association of Zoos and Aquaria) teatas Mati Kaalu auliikmeks tunnustamisest. Aastatel 1975-2016 Tallinna loomaaeda juhtinud Kaal pälvis WAZA Nõukogult selle kõrge tunnustuse pikaaegse pühendumuse ja panuse eest loomaaedade kogukonna areng...
Päevakäpp: ilveskass Tips on juba üle aasta kodu oodanud
Kassipoiss Tips saabus Kasside Turvakodusse noorukese aastase kassikesena koos oma venna Täpsiga. Kahekesi koos olid nad tõelised turvakodu hinged, kes kõigi teiste nurrumootoritega mängides südameid soojendasid.
Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning valida välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!
Päevakäpp: suure südamega samuel kaisutaks inimest lõpmatuseni
Samuel on armas kassipoiss, kes ootab uut võimalust - võimalust hoolivale perele ja oma kodule. Samuel on kindlasti varem olnud kodukass, kes juba pikka aega tänavatel seikles ja kahjuks ei ole keegi teda ka taga otsinud.
LEMMIKU TEST: kui palju tead loomariigi isadest?
Mõned loomariigi isad kannavad oma järeltulijate eest ülima põhjalikkusega hoolt samas kui teised ei pea paljuks võsukesi lausa süüa. Kui palju tead loomariigi isarollidest sina? Pane end Lemmiku testis proovile!
«Lemmikute lemmik»: kuidas ja millega on õige toita pisinärilisi?
Tänases saates uurime, kuidas ja millega on õige toita pisinärilisi. Teeme selgeks põhimõtted, kuidas peab käituma koeraga liikluses, ning külastame Jack Russelli tõugu koerte aretajat, et uurida, kas ja kuidas üldse koertele kaaslast valida. Loomulikult katsume koju aidata armsa varjupaiga-asuka.
Päevakäpp: kassilapsed Iisak ja Nummi otsivad südamesõpru
Oh, välk ja pauk! See tähendab... Oh, Iisak ja Nummi! Neid kahte väikest kassilast võiks vabalt ka Välguks ja Pauguks kutsuda, sest neid kohates hakkab inimestel silmist südameid välkuma ja süda nii kõvasti lööma, et lausa paugub.
Nälginud ja hüljatud Jõmmust sai asendamatu perelemmik
2017. aastal Tallinna loomade varjupaika jõudnud Jõmmu on koer, kelle mineviku kohta ei ole palju teada. Ja ega see ei ole tegelikult enam oluline ka. Kõige tähtsam on see, et Jõmmul on nüüd parim pere, kus hoolitakse temast täpselt nii nagu ühest koerast hoolima peab
Jabur või loominguline? Isehakanud Picasso muutis oma koera elavaks lõuendiks
USAs Alabamas elav Rachel Ross on sotsiaalmeedias saanud palju negatiivset vastukaja, sest kaunistab oma puudli karva erinevate mustritega.
Kelle oma? Harjumaal jalutas sõidutee ääres kaelarihmaga siga
Eile hilisõhtul leidis mööduja Harjumaalt Kiia – Vääna-Viti tee äärest kaelarihma kandva sea. Kust loom pärit on, pole teada, sest ümberkaudsete majade elanike sõnul keegi seal siga ei pea.
Nooruke kass rabeles välja surmava viiruse küüsist
Pidevad plusskraadid ning sombused ja vihmased ilmad on ideaalsed viiruste levitajad. Kasside-koerte nakatajatest halvimaks on parvoviirus, mis nii mõnegi looma eluküünla julmalt kustutab.
Video: pisike viigerhülgepoeg kaotas ema ja sattus kodust kaugele
Kahe nädala eest leiti Iirimaa rannikult pisike viigerhüljes. Loomake oli nõrkenud ja oma tavalisest elupiirkonnast kaugel — tegu on ühega vähestest kordadest, mil viigerhülged Iirimaa vetesse sattunud on.
Loomaarst vastab: miks koer kõigi inimeste peale tigedalt haugub?
Loomapidamine toob palju rõõmu, ent kohati ka palju muresid. PetCity loomaarstid annavad Lemmikus nõu, mida ette võtta, kui miski neljajalgset vaevab.