Zemeckise uus film tõotab teie südant pigistada
Kohe järgmise aasta alguses, 11. jaanuaril jõuab kinodesse Robert Zemeckise (muuhulgas nt «Tagasi tulevikku» ja «Forrest Gumpi» režissöör) uus film «Tere tulemast Marwenisse».
Pärnus kohtuvad kolme riigi fotograafid
Uue Kunsti Muuseumis Pärnus toimub 26. juunil loomepäev «LEEDU-EESTI-LÄTI 3x100», kus osalevad elavad klassikud Gunars Binde (Läti) ja Romualdas Požeskis (Leedu),aga ka taevane klassik Juhan Kuus (Eesti) kunstniku maise esindaja Toomas Järveti abil.
ERM kogub mälestusi 1990ndate tööelust
Eesti muuseumid koguvad EV100 puhul 1990ndatest aastatest lugusid, mis aitaksid jäädvustada toonaseid muutusi üksikisiku argielus. Eesti Rahva Muuseum ootab meenutusi 90ndate tööelust.
Täna algavad läbi aegade suurimad Saaremaa Ooperipäevad
Kahe nädala jooksul annavad Baltimaade suurimal ooperifestivalil külalisetendusi Shanghai ooperiteater, Ungari Riigiooper ja Teater Vanemuine.
Vaimustav ja kammerlik suurnäitus Kumus
Tallinnas sündinud ja mitme kroonitud pea heaks töötanud Michel Sittowi (1469–1525) näitus Kumus on kahtlemata aasta suursündmus.
Miks Sittow mõjub?
Sittowi naasmine on kindlasti selle kunstihooaja üks tähelepanuväärsemaid nähtusi. Veel enne Teist maailmasõda sisuliselt tundmatu Tallinna kunstnik on praeguseks pandud ühele pulgale oma aja suurimate Euroopa meistritega nagu Hans Memling või Albrecht Dürer. Sittow ei ole Eestis enam pelgalt kun...
Narvas arutletakse, mida võtta ette tühjenevate linnadega
24. ja 25. augustil korraldavad EKA Narva kunstiresidentuur ja MTÜ Ruumiringlus labori, kus arutletakse, mida hakata peale tühjade ruumide ning tühjenevate linnadega.
Eesti Loodusmuuseumi hoovis kohtab olendeid veekogudest
Pool sajandit tagasi läks merele «Kollane allveelaev»
The Beatlesi muusikast inspireeritud animeeritud fantaasiakomöödia «Kollane allveeleaev» linastus 50 aastat tagasi, 17. juulil 1968. aastal.
Eesti Päranditegijate tööd on ühed Euroopa parimad
Reptiil-natsid pesitsevad õõnsas maakeras!
Soome kultusfilmi «Iron Sky» kauaoodatud järg sai linastuskuupäeva. Üle viie aasta tootmises olnud «Iron Sky 2: Coming Race» jõuab esmakordselt kinoekraanile 16. jaanuaril 2019. aastal Helsinkis, annab teada ironsky.net.
Narvas algab esmakordselt muusikafestival Baltic Sun
Vene vanima kirjandusauhinna jagamine võidakse lõpetada
Eesti kultuur seilab Londonis täispurjedes
Teekond talumajast Standardi sektsioonkapini
Kalana Saund avaldas esinejate ajakava
Elektroonilise- ja tantsumuusika festival Kalana Saund toimub sel suvel Sõru sadamas Hiiumaal. 26.-29. juulil mererannas aset leidev festival on käesoleval suvel varasemast pikem ning toob esimest korda Hiiumaale ka välisartiste. Kokku astub Sõru sadama paadikuuris ja selle ümbrusesse rajatavatel...
Ulmekirjanduse auhinnad jagatud
Jõgevamaal Udu talus toimunud ulmekirjanduse festivalil Estcon kuulutati välja ulmeauhinna Stalker võitjad.
Tormis kvarteti plaat ilmus kaheteistkümnes riigis
Saksa plaadifirma Nordic Notes andis kaheteistkümnes riigis (Saksamaa, Shveits, Austria, Belgia, Luksemburg, Holland, Suurbritannia, Prantsusmaa, Soome, Iirimaa, Portugal, Jaapan) välja Tormis kvarteti (lauljad Kadri Voorand ning Liisi Koikson ja kitarristid Jaak Sooäär ning Paul Daniel) kevadel ...
Eesti kunstniku pilk India, Kuuba, Jamaica ja Itaalia randadele
Kolmapäeval, 18. juulil avab kunstnik Tarrvi Laamann Kalaranna Kultuurikuuris oma maalinäituse «Rannad / Beaches».
Guns N’ Roses kinkis alkoholivaba rokipohmaka
Idülliline põgenemispaik
I Land Sound osutus nii populaarseks, et kõik piletid müüdi ära juba esimesel festivalipäeval, seega said Orissaares muusikat, kunsti ja head seltskonda nautida vaid need kõige-kõige kiiremad.
Hiiglane vaevleb dramaturgi köidikuis
NUKU teater teeb klassikalavastusega «Gulliveri reisid» Viinistu katlamaja-teatrisaalis uhkelt seda, mida ükski teine teater Eestis ei suuda – mängib nukkudega nii, et on mängitud.
Koomik Sacha Baron Cohen tuli välja uue vastuolulise sarjaga
Mida arvavad meie esivanemad nutiajastust?
Teater R.A.A.A.M toob Jäneda Pulli tallis lavale lavastaja Damir Salimsjanovi näidendi «Pikse pill» küsides, mis juhtub kui tänapäeva inimesed kohtuvad oma esivanematega, kelle maailmapilt on hoopis teistsugune.
Vaata, mis sõnad võitsid HÕFFi sõnavõistluse!
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali, Eesti ulmeühingu ja eesti keele instituudi sõnavõistluse võitsid «uitulme» ja «rapper».
Sulev Nõmmiku «Mehed ei nuta» saab uusversiooni!
Aastal 2019 toob Apollo Film Productions ekraanile viiskümmend aastat tagasi tehtud komöödia «Mehed ei nuta». Film läheb võttesse režissöör Gerda Kordemetsa käe all ja kaasa teevad uuema põlvkonna parimad komöödianäitlejad.
NUKU teater jagas hooaja lõpus kolleegipreemiaid
NUKU teatril lõppes 66. hooaeg, mida teater tähistas ühise pikniku ja kolleegipreemiate jagamisega. Sel hooajal külastas NUKU teatrit ja muuseumit kokku pea 113 000 inimese, neist teatrietendusi vaatas üle 93 000 ning muuseumit ja erisündmuseid väisas ligi 20 000 inimese.
I Land Sound on hõivanud Saaremaa
Elamusfestival I Land Sound’ile, mis toimub praegu Saaremaal Illiku laiul, ei ole võimalik enam pileteid saada, sest kõik 4 000 piletit on välja müüdud.
Filmisaade: see teeb teile igast asendist pai
Südasuvel, kui väljas sooja üle 25 kraadi, sobib ennast paariks tunniks kinosaalis jahutamas käia.
Filmiarvustus «Fakiiri imepärane reis»: muinasjutt võlukunstnikust, kellest sai kogemata põgenik
«Fakiiri imepärane reis» on Romain Puértolase bestselleril põhinev lugu, mille peategelane, endine India tänavavõlukunstnik Ajashatru Lavash Patel (Dhanush), jutustab kolmele vangi mõistetud poisile. Ajashatru ema unistus oli minna koos pojaga Pariisi, kus elab poisi isa. Ema sureb aga enne reisi...
Selgus Eesti Ajaloomuuseumi direktor
Kultuuriministeeriumi komisjoni otsusel saab Eesti Ajaloomuuseumi uueks direktoriks Peeter Mauer. Ta peab uues ametis oluliseks panustamist nii sisusse kui ka majandustegevusse ning sujuvat Eesti Ajaloomuuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ühendamist uueks sihtasutuseks.
Vaata, mida põnevat pakuvad Tallinna merepäevad
Reedel algavad Tallinna merepäevad toovad põnevat meelelahutust nii maal kui ka merel.
Tallinna merepäevade avakontserdi annab Svjata Vatra merel
Tallinna merepäevad avatakse reedel, 13. juulil suurejoonelise avakontserdiga merel. Esimest korda ajaloos esineb Svjata Vatra merel kasutades lavana jäämurdja Tarmo ahtris olevat helikopteri maandumisplatsi.
Maailma parimad pressifotod Tallinnas
Järgmisel nädalal avatakse Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis maailma pressifotode näitus.
Ingmar Bergman püüdis tõde kätte saada iseendast
Laupäeval tähistab maailma kultuuriüldsus ühe 20. sajandi mõjukaima looja, rahvusvaheliselt eelkõige filmimehena tuntud Ingmar Bergmani 100. sünniaastapäeva. Bergmani linateoseid iseloomustab perfektsus ja väljapeetus, mis algab stsenaariumist ja kaameratööst ning lõpeb hingematvate esitustega nä...
Hortus Musicus esineb Varssavis omanimelisel festivalil
16. juulil annab ansambel Hortus Musicus 18. Varssavi muusikafestivalil «Ogrody Muzyczne» täispika kontserdi, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Tõlkes tähendab Hortus Musicus muusikaaeda ning sama nime kannab ka Varssavi festival.
120 aastat tagasi sündis kuulsaim Hollywoodi jõudnud eestlane
Sel reedel, 13. juulil möödub sajand ja veel 20 aastat näitleja Ivan Triesault sünnist.
Algab elamusfestival I Land Sound
Saaremal Illiku laiul leiab tänasest aset neli päeva kestev elektroonilise muusika festival I Land Sound, kus muusika kõrval leiab oma koha ka kunst, film, töötoad, stand-up, vestluste sari ning tänavatoit.
Rakvere Teatri etendusi vaatas 64 549 inimest
13. juulist algab Rakvere Teatril kollektiivpuhkus. Selja taha on jäänud 78. hooaeg, mil anti kokku 360 etendust väiksemates ja suuremates teatrisaalides üle Eesti.
Tartu Uue Teatri unistus on tõeks saamas
«Nüüd käsi püsti, kes uskus möödunud sügisel kohe päriselt, et üks teatud Tartu väike teater suudab ühisrahastuskampaania abiga kokku koguda summa, et osta välja kesklinnas asuv maja, kus nad seni rentnikena tegutsenud on?» küsib Tartu Uus Teater?
Vaata, mis külades esineb Curly Strings
Curly Strings alustab 30-kontserdilise juubelituuriga Eestimaa külades.
EV100 kunstiprogramm tuuritab Kuressaares ja Virtsus
Täna, 12. juulil korraldab EV100 kunstiprogramm koostöös Eesti Arhirektuurimuuseumiga kunstipäeva Kuressaares ning Virtsus. Päeva juhatab sisse Eesti Arhitektuurimuuseumi «Avatud majade» ekskursioon Kuressaares. EV100 kunstiprogramm avab Jass Kaselaane näituse Kuressaares ning Maria Aua ja Aivar ...
Hardi Volmer esitab Augustibluusil bluusluulet
Juba viiendat korda astub Augustibluusil erikavaga «BLUULE» üles Romantiline Luulekava. Reedel, 3. augustil loevad Haapsalu Kuursaalis oma lemmikluulet Hardi Volmer ja Georg Merilo. Neid saadavad Superstaari saatest tuntud Carlos Ukareda (kitarr) ning Taavi Aavik (rütmipillid ja elektroonika).
Festivali Sweet Spot kunstiprogramm täienes
Juuli viimasel nädalavahetusel Tallinna südames toimuva Sweet Spot Festivalil ootab Kultuurikatla pargis külalisi lisaks heale muusikale ees veel mitmed põnevad installatsioonid, huvitavad töötoad ja arutelud.
Hiiu Folk pöörab tähelepanu keskkonnahoiule
Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk ootab juba järgmisel nädalal muusikasõpru kogu perega nautima Hiiumaa rahulikku atmosfääri ja head muusikat, samuti looduslähedust ja keskkonnasõbralikku korraldust.
Sergo Varesest saab tark mees taskus
Esimest korda avatakse Eestis näitus, mida on võimalik läbida uuendusliku ja nutika e-giidiga. Uus näitus on ajalooline rännak läbi inimeste lugude ja mälestuste, mida saab kuulata omaenda nutiseadmest eelnevalt alla laetud rakendusest või muuseumi e-giidist. Lood käivituvad automaatselt õiges ko...
Pilves, selgimistega omailmad
Veel viimaseid päevi on EKKMis avatud 17. Tallinna graafikatriennaali peanäitus «Pilvepurustajad. Intensiivsus vs kavatsus», mida tasub kindlasti vaatama minna.
Londonisse lähevad Andres Mähar ja Priit Strandberg!
Vanemuise teatri näitlejad Andres Mähar ja Priit Strandberg pälvisid neljatärnihotelli London stipendiumi ning sõidavad selle toel end täiendama Euroopa teatripealinna Londonisse.
Eestis filmitakse põnevat Soome filmi
Eestis filmitakse täispikka mängufilmi 1920-ndatel tegutsenud Soome kriminaalsest ususektist ja selle despootlikust juhist.
Age Juurikal seisab ees keeruline esitus
Eesti tuntumaid pianiste Age Juurikas esitab 16. juulil festivalil Klaaspärlimäng Granadose keeruka teose «Goyescas». Tuntud Hispaania kunstniku loomingust ajendatud klaveriteos nõuab erilist keskkonda ja esitaja virtuoossust. «Goyescase» tagamaid seletab lahti kunstiteadlane Linnar Priimägi.