Üüriärile mõtlejatel tasuks olla pisut ettevaatlik
Üürikorterite pakkumine suureneb jõudsalt. See on mõttekoht väikeinvestoritele, kas järgmine ostuotsus ellu viia. Pakkumise kasvu tõttu ei tasuks liialt loota üürihindade senises tempos kerkimisele.
Kodulaenu nelja aastaga tagasi maksnud paar paljastab, kui vähese vaevaga nad seda tegid
Abielupaar maksis ligi 150 000-eurose majalaenu eeldatava 35 aasta asemel tagasi nelja aastaga ega teinudki selleks üliinimlikke pingutusi.
Tudengid kavandasid ja ehitasid odava maja madala sissetulekuga peredele
Hakkajad tudengid projekteerisid ja ehitasid valmis maja, millesarnased sobivad hästi madalama sissetulekuga peredele, sest on küllalt väiksed ja tagasihoidlike ehituskuludega.
Omadustelt parim värv magamistuppa ei ole just paljude esimene valik
Värv, mis kõige paremini magamistuppa sobib, ei ole sageli inimeste esimene valik, kuigi mõjub väga hästi meie meeleolule.
Veinipudeli eelnevast hoiustamisviisist sõltub suuresti selle maitse ja iga
Paljud inimesed on seisnud silmitsi olukorraga, mil veinipudelit avades ühtäkki kork katki läheb, rikkudes kogu pudeli sisu ja ka meeleolu. Selgub, et paljuski on süüdi see, kuidas veinipudelit eelnevalt hoiustatud on.
Oluline põhjus, miks ei tasu talvist lumekoristust vanurite õlgadele veeretada
Suurbritannias tehtud uuringust selgus, et lumekoristus põhjustab üle saja surmajuhtumi aastas ning on eriti ohtlik 55. eluaasta ületanud inimestele. Veebilehe independent.co.uk põhjal selgitame välja, mis tingib niivõrd fataalse löögi inimese tervisele.
Kas sulatad sügavkülmikut ikka piisavalt tihti?
Sügavkülmakambri käsitsi sulatamine on üsna tülikas ettevõtmine. Külmkapid ei vaja igapäevast hooldust, ent teatud aja möödudes võiksid need värskenduskuuri läbida küll.
Fotod: sellised korterid tulevad sotsiaalministeeriumi endisesse majja
Sotsiaalministeeriumi endisesse majja Tallinnas Gonsiori tänaval tulevad suurejoonelised korterid. Suurejooneline on ka arenduse nimi: Grand Gonsiori.
Ettevaatust: menukad aknakatted võivad olla ohuks lastele
Õnnetus ei hüüa tulles, ükskõik kui turvaliseks me oma kodud ka ei muudaks. Millise aknakatte suhtes tasuks aga eriti ettevaatlik olla ning oma lastele õpetussõnad peale lugeda?
Eesti menukas suvituspiirkonnas on oksjonile pandud haruldane majaosa
Menukas suvituspiirkonnas on müügiks pakkuda osa haruldase arhitektuuriga majast. Sellesarnaseid juba tihti ei kohta.
Müügile on tulnud veidrad jõulukuused, mis paljusid ärritavad
Küsimus, kuhu ja kuidas mahutada jõulukuusk, valmistab peavalu paljudes kodudes. Huvitav leiutis pakub sellele kummalise lahenduse.
Jõulurüüsse ehitud majapidamised, millest pühade inspiratsiooni ammutada
Piilume kodudesse, kus on ettevalmistused eelseisvateks pühadeks juba tehtud. Need jõulurüüsse ehitud majapidamised on väärt inspiratsiooniallikaiks ilmselt aastaidki hiljem.
Kasulik nipp, kuidas toasoe vein kõigest seitsme minutiga maha jahutada
Toasoe vein ei kõlba mitte kuhugi. Mida aga teha olukorras, kus on aeg klaase kokku lööma hakata, ent külakostiks toodud vein ei ole jõudnud külmikus veel maha jahtuda? Veebilehe food52.com näitel tutvustame üht laialt levinud nippi, mille abil vein mõne minutiga maha jahutada.
Sisekujundustrende, mille osas tasub tuleval aastal silmad lahti hoida
2017. aasta lõpuni ei ole enam palju jäänud. Nagu kõik eelnevadki aastad, tõi ka käesolev aasta nii mõndagi uut sisekujunduses ja arhitektuuris. Veebilehe brit.co ainetel teeme aga väikese sissevaate 2018. aasta trendihoiatustesse.
Kolm väga levinud viga, mida inimesed lindude talvisel toitmisel teevad
Linde tuleb talvel toita, siis on nad suvel meile jätkuvalt kasulikud abilised, kes aitavad aeda kahjuritest puhastada. Kuid kindlasti tuleb enne toitmisega alustamist end kurssi viia põhitõdedega.
Kaheksa lihtsat moodust, kuidas pühade ajal tühja rahakotti vältida
Aasta lõpp ning sellele eelnevad pühad jätavad rahakotti võrdlemisi suure jälje. Kuidas rahastada tänavusi pühi nii, et esimese jaanuari hommikul veel üht-teist rahakotis alles oleks?
Kuus asja, mis talvel igas autos olemas peaks olema
Olgu lund või ärgu olgu, muutliku ilmastikuga talves peaks igas autos olema mõned esemed meie kodumajapidamisest, et ootamatute olukordadega toime tulla.
Voodi asukoht võib olla põhjuseks, miks sa öösiti und ei saa
Unehädad kimbutavad teatud eluperioodil meid kõiki. Kas sa aga teadsid, et halva une või uinumisraskuste taga võib olla hoopis see, kuidas oma voodi paigutanud oled?
Enne kinnisvaraturule sukeldumist tuleb koduotsijal rahulikult eeltööd teha
Enne pimesi kinnisvara ostma tormamist tuleb koduostjal enda jaoks selgeks teha, mis toimub kinnisvaraturul. Koduostja peab uurima, millise hinnatasemega millist vara pakutakse ja millise hinnatasemega toimuvad reaalsed tehingud.
Fotod: Nõmmel otsib uusi elanikke haruldane ajalooga villa
Nõmmel ootab uusi elanikke põneva ajalooga ja haruldaselt hästi säilinud Bange villa.
Video: isekerkiv jõulupuu, mis näeb kunstkuuse kohta üllatavalt ehe välja
Paljude jaoks on kuuse tuppa toomine üks erakordselt tüütu ettevõtmine, mida tehaksegi üldjuhul väiksemate pereliikmete rõõmuks. Selgub, et kunstkuuskede tööstus on sellest haisu ninna saanud, kuna nüüd pakutakse jõulupuud, mis kerkib vaid nupulevajutusega.
Fotod: lähinaabrite põnevalt sisustatud kodu lööb välismeedias laineid
Kes ütles, et siitkandi kodud ei või laia maailma jõuda - võivad vabalt, tõestab ühe meie lähinaabri elamine.
Geniaalne nipp talviste küttearvete vähendamiseks
Tahad, et külm talv elektriarveid taevastesse kõrgustesse ei kergitaks? Selle vastu leiab abi lihtsast nipist.
Gripihooajal pööra kõrgendatud tähelepanu just nendele esemetele kodus
Me kõik teame, et tihe kätepesu hoiab eemal salakavalad viirused ja haigustekitajad. Veebilehe brit.co näitel selgitame välja peamised puhastatavad pinnad ja esemed, millele tasuks gripihooajal eriti hoolsalt tähelepanu pöörata.
Üürnikel ei lasu kohustust remondifondi sissemakseid teha
Korteriühistus remondiks kogutavaid vahendeid nimetatakse rahvakeeli remondifondiks. Kellel aga lasub kohustus remondifondi sissemakseid teha ning milliseid väljaminekuid saab korteriühistu selle arvelt teha?
Mis oleks, kui koliks... Kristiinesse?
Kristiine on Tallinna halduslik linnaosa, kus on ajalooliselt paiknenud suvemõisad ja linnaelanike puhkealad. Pindalalt võrdlemisi väikeses, ent vaimult suures linnaosas on rohkelt, mida avastada.
Neli eset, mida ühe täiskasvanud inimese kodust leida ei tohiks
Kui oled astunud viisakasse täiskasvanuellu, tuleks oma kodus ühest ja teisest siiski loobuda. Vaatame, mis need esemed on.
Fotod: ajaloolise maja kummalisse ossa rajatud väga silmatorkav köök
Mõnes kodus pole traditsiooniliste lahenduste jaoks võimalusi ja siis sünnivadki eriti silmatorkavad sisekujundused.
«Minu kodu» blogi: Kuidas mitte minna kaasa jõuluaegse ostuhullusega ja keskenduda olulisemale
Kas riidekapp «ajab üle ääre», aga selga pole ikka midagi panna? Kas käid poes ilma konkreetse nimekirjata või vajaduseta ja leiad tihti, et oled mõne asja topelt ostnud? Kas praegune tarbimiskultuur ja emotsiooniostud segavad sinu rahalisi eesmärke? Siis on ehk sellest loost ka sulle abi:
Levinud probleem, mis kinnisvara müümisel tehinguni jõudmist takistab
Inimesed teevad kodu sisustamisel ühe möödapaneku, mis muudab kinnisvara hilisema müügi üsna keerukaks.
Magamistoa dilemma, millega võid saboteerida ööund
Sul on raskusi õhtuti uinumisel? Selle asemel, et magada, sa hoopis vähkred edasi-tagasi? Ehk peitub süü sind ümbritsevas keskkonnas? Veebilehe apartmenttherapy.com näitel analüüsime valikuid magamistoas, millega võid rikkuda rahuliku ööune.
Kinnisvaraarendajate uus nõks lahendab hirmkallite parkimiskohtade probleemi
Probleem, et suuremate linnade uusarenduste juures maksab parkimiskoht korteriostjale hingehinda, on väga laialt levinud. Nutikad arendajad on murele lahenduse leidnud.
Fotod: erakordselt silmapaistvad kodukontorid, millest eeskuju võtta
Paljud inimesed töötavad tänapäeval kodukontoris. Kodus töötamise võimalus on saanud justkui uueks standardiks, mida väga paljud meelsasti ka ära kasutavad. Jagame väljavõtteid inspireerivatest kodukontoritest, millest tasub šnitti võtta.
Pantone Instituut kuulutas välja 2018. aasta värvi ning inimesed on üle pika aja taas elevil
Pantone on tunnustatud tegija värvitoonide maailmas. Käesoleval neljapäeval välja kuulutatud 2018. aasta värvitoon on pannud nii mitmegi inimese südame taas kiiremini tuksuma.
Fotod: Nõmmel on müüa väga omapärane elumaja
Nõmmel on müüa elumaja, mis elumaja moodi üldse välja ei näe. Ometi on ehitis eluruumina arvel.
Nippe, kuidas suure vaaritamise ajal eluruumide õhk värskena hoida
Pühade ajal on majapidamised kindlasti erinevaid toidulõhnu täis. Meeliköitvates aroomides ei ole iseenesest mitte midagi halba, kui need vaid nii kiiresti riietele ei kanduks.
Kogemus: miks on hea idee esimese kodu soetamine 30. eluaastatesse lükata
Mõni inimene jääb varakult paikseks, mõni aga tahab maailma avastades ringi rännata. 32-aastaselt esimese kodu soetanud Cheryl on rahul, et ootas kolmanda kümnendi saabumiseni, enne kui koduostule mõtlema hakkas.
Foto: internetist tellitud voodipesu valmistas pereemale korraliku pettumuse
Pereema, kes oma lapse rõõmustamiseks tolle lemmiku pildiga voodipesu tellis, sai haledalt petta.
Hakkaja mees teenib jõulukaunistuste ülesriputamisega igal aastal terve varanduse
Jõulude ajal kulub iga lisaraha marjaks ära ja üks hakkaja mees on leidnud väga omapärase mooduse, millega korralikult oma sissetulekut suurendada.
Fotod: vaata, mis sai ühe naise plaanist nädalavahetusega vannituba remontida
Kas usud, et vannitoaremont võib võtta vaid nädalavahetuse ka siis, kui tegeled projektiga ihuüksi? Hakka parem uskuma.
Suurepärane eeskuju: kas sinu laps suudaks selliste kinkide üle rõõmustada?
Väga paljud lapsevanemad on hädas sellega, et järeltulija ei oska kinkide eest tänulik olla. See pisike poiss on kõigile sellistele lastele suurepäraseks eeskujuks.
Video: hämmastavalt kiire viis kingituste pakkimiseks
Kingituste pakkimine on paljude jaoks ajakulukas ettevõtmine, mistõttu sellest tihtipeale kõrvale hiilitakse. Sageli ollakse aga lihtsalt kogenematu ning peljatakse pakend kasinate oskuste pärast tuksi keerata.
Negatiivse laenutaotluse põhjuseks võib olla taotleja eelnev maksedistsipliin
Panga huvi ei ole võlgade tagasi nõudmine või tagatisvara müümine. Panga esmane eesmärk on antud laen tagasi saada, mistõttu tehaksegi juba eelnevalt tinglik valik potentsiaalseid võlglasi mitte finantseerida.
Droonikaadritest, virtuaaltuuridest ja 3D fotodest on saanud tavapärased töövahendid kinnisvaraturul
Kinnisvaraturg toob samm-sammult juurde uusi nippe ja mooduseid, kuidas potentsiaalset ostjat kõnetada. Kui müügitöö aluseks on suurepärane kliendisuhe, siis millised on need lisategurid, mille abil kinnisvaraobjekt atraktiivsemaks muudetakse?
Enamik inimesi ei oska küünlaid õigesti põletada
Küünlaid on meie majapidamistes rohkem kui kunagi varem: neist on saanud omaette disainielement. Aga paljud inimesed ei oska küünlaid õigesti põletada, et neid maksimaalselt kasutada.
33-aastane briti naine otsustas lühtriga leivad ühte kappi panna
Maailm ei väsi üllatamast, niisamuti ei väsi üllatamast ka inimkond. Amanda Liberty, 33-aastane briti naine on otsustanud paari heita 90-aastase ripplühtriga, vahendab apartmenttherapy.com.
Hõbedakarva jõulupuutrend, mis ei paista moest minevat
On üks jõulupuutrend, millest paljud ei ole nõus veel lahti laskma. Hõbedakarva või lumivalged jõulupuud leiavad ikka ja jälle tee tagasi meie majapidamistesse. Mida sa hing ikka teed, kui süda valgete pühade järele õhkab.
Internetis lööb laineid üks väga kummaline kohviretsept
Oled see, kes kurdab, et hommikuti ei leia söömiseks kuidagi aega, napilt jõuad kohvi ära juua? See kohv on sisuliselt kaks ühes ja lahendab kindlasti esimese hommikuse nälja probleemi.
Eakas abielupaar talub juba poolteist aastat naabri jaburat kiusu
Eakas abielupaar ei mõista, miks nende naaber neid juba poolteist aastat järjepidevalt kiusab. Õel käitumine on hakanud 80ndates eluaastates vanainimeste tervisele.
Tarvilik töö, mis igas majapidamises enne aasta lõppu ära tuleks teha
Aasta lõpus tuleks ära teha üks oluline majapidamistöö, et uuele aastale mõnusama enesetundega vastu saaks minna.