Art Deco arhitektuurist ja geomeetrilistest mustritest inspireeritud kandiklauad annavad toale väärika aktsendi
Notre Monde kandikud pole sisekujundushuviliste jaoks võõrad. Just nende sügisene uus kandikute kollektsioon on inspireeritud Art Deco arhitektuurist ja geomeetrilistest mustritest.
Anna Fusioniga kardinatele uus värv
Kunagi ammu katsetas blogija ja sisekujundaja Brette Lepik musta kriidivärviga valgete padjakatete toonimist. Nüüd otsustas ta proovide Fusion mineralvärve kardinate värvimisel ning tulemus on suurepärane. Vaata ja proovi sinagi!Kanga värvimine Fusion mineraalvärviga on imelihtne!
Värviline korter ajalooga majas
Kes on jälginud pikemalt Miramii sisustusblogi, oskab teda seostada pigem Tallinna või õigemini Viimsiga, aga mõni aasta tagasi kolis pere hoopis Pärnusse.
Valgustite hooaeg on alanud! Riputa lakke Verner Pantoni ajatu klassika Flowerpot
Pime aeg on kohe käes ja viimane aeg on valida koju õige valgusti. Elke mööblisalongi valgustite valik on selle aasta suve ja sügise jooksul täienenud uute versioonide ja uute mudelitega, mis sobivad valgustama kodusid, kontoriteid ja avalikke ruume. Nende seas püüab pilku disainimaailma suurkuju...
Raamat- lihtne ja stiilne sisustusaksessuaar, mis on olemas igas kodus
Sisustustarkuste omandamiseks pöördume sageli raamatute poole. Interjööri kaunistamise seisukohalt aga leidub paberist abimeestel ka üks palju praktilisem kasutusviis – nimelt saab raamatuid väga edukalt kasutada sisustusaksessuaaridena! Kuidas valitud teoseid kodus kõige vahvamalt eksponeerida?
Maja majaka all
Pärast seda kui pere 2007. aastal kõrgele pankrannikule, otse mererannale krundi soetas, kulus tükk aega kaalumiseks, milline maja sinna ehitada. Alul mõeldi funktsionalistliku hoone peale, aga siis otsustati valida modernse maamaja stiilis valmismaja.
Maksimalisti õdus maja
Marion ja Rolf on loonud sellesse 1930. aastate majja sooja kodu, täis erutavaid stiilimikse, ilusaid retroleide, lustakaid mustreid ja jõulisi värvivalikuid.
Euroopa suurimal keraamikamessil toodi esile värvid, kontrastsed mustrid ja suured mõõdud
Tänavuselt Euroopa suurimalt keraamikamessilt Cersaie 2019 jäid keraamiliste plaatide ja vannitoasisustuse osas silma just need trendid. Värvid on looduslähedased ja pastellsemad, esineb mosaiikset killumustrit ja ka erksamaid toone. Domineerib loodus ja naturaalsus. Keraamilsed plaadid on suured...
INSPIRATSIOON: sein olgu kui lõuend! Värviküllane sein annab toale uue ilme
Ühevärvilised seinad on igapäevased, alati võib seinale riputada pildi või maali, kuid miks mitte muuta sein ise lõuendiks. Praegune sügisene värvide aeg on sel juhul ise heaks inspiratsiooniks. 
Sel aastal võlus Habitare publikut müstika ja sumedusega
Sulnis samet, raagus oksad, tuulest sakris jänesed, marju söövad linnud – Soome suurimal sisustusmessil Habitare jäid silma küpsetes sügistoonides muinasjutulised interjöörid.
6 küsimust köögi kohta
Sügisel on tore koguneda sõpradega koos süüa tegema. Mis siis ühise kokkamise koduköögis mugavaks ja trendikaks teevad? Vastab mööbliettevõtte Aunman juhataja Andreas Aun.
Pelargoon tuppa!
Paljusid soojema kliima püsililli kasvatatakse Eestis suvelilledena. Nende hulka kuuluvad ka pelargoonid (Pelargonium), kelle kodumaa on hoopis Lõuna-Aafrikas.
3 kasulikku nippi, kuidas parandada privaatsust kodus
Me kõik teame, et privaatsus sõltub paljuski sellest, kus ja kellega sa elad, kultuurilistest erinevustest, traditsioonidest ning inimese rollist peres. Peamiseks takistusteks, mis piirab privaatsuse tagamist, peab 22% eestlastest seda, et nad peavad hoolitsema teiste eest. See on põhiliseks taki...
Leia kööki sobiv tööpind
Köögi tööpinnale mõeldes tuleks kõigepealt endale selgeks teha eri materjalide omadused ja siis otsustada, mis pere kokkamisharjumustega kõige paremini klapib.
Täna on rahvusvahelise pudrupäev: eestlaste lemmik on kaerahelbepuder
Paljudes Eesti koolides tähistati päeva erilise hommikuga, kus lisaks pudru söömisele räägiti teraviljatoitude kasulikkusest ning arutleti laiemalt tasakaalustatud toitumisvalikute üle. Jüris asuva Võsukese lasteaia lapsed kogunesid aga varahommikul koos vanematega lasteaia hoovi – sombusest ilma...
GALERII I Imetle parimat renoveeritud korterelamut Eestis
Eesti parim renoveeritud korterelamu asub Tartus, kõige kaunim koduümbrus Rakveres.
Ruumikoda annab nõu! Kas tasub kaasata sisekujundaja?
Oma blogis kirjutab Ruumikoda, et sisekujundus koosneb paljudest pisidetailidest ning nende sidumine ühtseks tervikuks võib mõnikord tunduda ülejõu käiv. Kas tasub kaasata eriala spetsialist ehk sisekujundaja?
Erimõõduliste uste ja akendega saab näha valu ja vaeva
Sel suvel vaevlesime pikalt mitut mõõtu akna- ja ukseavade täitmisega. Kuna ehitame eluruumideks ringi ruume, mis varem olid kolikambrid, garaažid või lakaalused, polnud ka võimalust avasid tänapäeva standardmõõtudesse suurendada.
Sügis on aedniku kevad
Tarbeaias• Viljapuude alused tuleks puhastada mahalangenud lehtedest ja viljadest, et vältida seenhaiguste levikut. Ka võib kergelt ja ettevaatlikult ümber kaevata võraaluse, et pinnakihti talvituma pugenud kahjurid külmakraadide käes hukkuks. Vajadusel teha profülaktilist pritsimist.
Täna on maailma arhitektuuripäev
Oktoobri esimesel esmaspäeval tähistatakse maailma arhitektuuripäeva. Eesti Arhitektide Liit avab sel puhul veebilehe liginull.info, mis käsitleb meid kõiki puudutavat kliimamuutust ja võimalusi kõige halvema stsenaariumi ärahoimiseks. 
Just nüüd on aeg hoolitseda sibullillede eest
Just nüüd on parim aeg hoolitseda selle eest, et kevadel õitseksid sibullilled ka aiavaasides ja -konteinerites.
Juristi 9 meelespead üürnikule
Sügisel kasvab oluliselt üüripindade nõudlus, kuna algab kooliaasta ning tudengid otsivad linnades kortereid. Eesti Õigusbüroo kogemus näitab, et enamus üürivaidlusi saavad alguse puudulikest lepingutest ning fikseerimata kokkulepetest, samuti ei tea üürnikud sageli enda õigusi - näiteks seda, et...
5 tähtsat küsimust trepi teemal
Ideaalne trepp on mugav ja turvaline, aga ka oluline sisekujunduselement.
Toonid maas
Sügises on värve, kuid toonid on mahedad, matid, soojad, pehmed. Suunates meid läheneva külma aja eel õdusasse pessa.
Imetle selle sügise värve interjööris
Sügises on värve, kuid toonid on mahedad, matid, soojad, pehmed. Suunates meid läheneva külma aja eel õdusasse pessa.
Kuidas valida pintslit?
Värvimistööks valmistudes on vaja hankida pintsel või rull. Kaupluses maalritarvete riiuli ees seistes võib aga tekkida kimbatus, sest valik on lai.
Uued köögis: must värv, kontaktivaba segisti
Köögivalamuid on tumedaid ja heledaid, pronksikarva, kuldseid... Praegu on nende juurde kõige populaarsem valik must segisti!
Kodukirja aiauudised oktoobris
Viinakuu vihmapäevadel on paslik võtta kätte üks hea aiandus- või taimeraamat ning tarkust taga nõuda. Püsivate külmadeni on veel aega, nii et saab ka lillesibulad mulda ja taimepealsed lõigatud. Veel jõuab!
Anna ilule võimalus
Kauaaegne BBC aiasaadete juht Monty Don on öelnud, et iga liigutus, mida aednik teeb, loob juurde ilu meie kaunikesti kaootilisse ja korratusse, tihtipeale lausa inetusse maailma.
Pikutamiskapp ja maalitud jänes
Kuidas kodus eralduda maailma värvikusest – see on aina enam sisustusilmas keerlev küsimus. Kui ruumi jagub, saab katusealuse panipaiga asemel teha peiduka nii väikestele kui ka suurematele. Kappi peitu pugemine on ju lapsepõlve klassika.
Vaata, kas just sinu kodukoht võib olla tulevikus peidetud kinnisvarapärl
Oled sa teadlik, millised on kinnisvarapärlid ehk veel avastamata paigad Eestis, kuhu tasub investeerida? Harjumaal on hulganisti alevikke, mis on laiemale avalikkusele küllaltki tundmatud, kuid millel on tohutu arengupotentsiaal.
Pimedad õhtud teeb hubaseks uus valgusti, mis on mõjutatud põhjamaade filosoofiast
Sel sügisel lisandub Iittala valgustite kollektsiooni uus mudel Virva. Uue toote on disaininud Matti Klenell, Rootsi päritolu disainer, kes on tuntud põhjamaise filosoofia lahtimõtestajana.
Kodune Harry Potteri maailm
Neiu ulatab mulle sõnumiga sedeli, millelt loen: "Sa võid mediteerida keelega lumehelbeid kalastades.“ Olen veetnud päeva suurte raagus okste, pilliroo, käbide, liiva, kolletuvate lehtede, kogukate kakkude keskel. Mitte looduses, vaid septembris toimunud Soome suurimal sisustusmessil Habitare.Sea...
5 nõuannet, kuidas olla stiilne, säästlik ja keskkonda sõbralik
Iga disaini tootija liigub hetkel päev päevalt sammu võrra lähemale jätkusuutlikule elule. Moodsa köögidisaini tipptegija Eva Solo, on ütlenud jah-sõna säästlikule maailmale.
Nutikodu muudab sinu elu mugavamaks ja säästlikumaks
Tänapäeva maailmas otsitakse üha enam viise, kuidas oma elu mugavamaks ja lihtsamaks muuta. Nutikodu on selle eesmärgi saavutamise tunduvalt kättesaadavamaks teinud, seda õnneks ka aknakatete maailmas. Nutikodu puhul ei ole juba mõnda aega tegemist süsteemiga, mis mõeldud vaid valitud eliidile – ...
Looduslähedane ja polaarvalgusega
Suusareisidel käies tekkis Karinil ja Rivol idee luua oma esimene ühine kodu just sellises looduslähedases ja nooruslikus laadis, nagu nad Skandinaavias ringi sõites nägid.
Kodukirja lugejakirjad
Kodu on nagu muinasjutt, sinu lugu. Koht, kus saad olla sina ise. Olgu need varahommikused naudingud kohvitassiga rõdul või vihmasabina tihe tants pimedal aknaruudul – kodus on alati soe ja hubane.Seekordsed lemmikud olid vaiel­da­matult taas elluärganud kodud. Olles ise uue kodu otsingul, paelub...
Kalamaja sulnid varjundid: noored lõid õdusa heleda kodu
Kui välismaa-õpingutelt Eestisse naasnud Kristina neli aastat tagasi Kalamajja korterit valis, soovis ta luua heleda kodu, kuhu töölt või reisilt naasta tahaks, et selle soojuses ja hubasuses end uuesti laadida. 
GALERII I Disainer John Astbury tutvustas Disainiöö raames oma töid ja tegemisi laiemale publikule
Disainer John Astbury rääkis Elke Mööbli salongis lähemalt Taani sisustusbrändile &tradition loodud Column riiulite saamisloost. Muuhulgas Stonehenge’ist ja Vana-Kreeka templite sammastest inspiratsiooni saanud riiulid on saadaval Eestis kahes versioonis.
Taani disainiauhinnale nomineeritud Louise Roe vaas Balloon 04 jõudis Eestisse
Balloon 04 on uusim lisa Louise Roe Balloon vaaside seeriasse. Oma orgaanilise kuju ja intensiivse musta klaasi tõttu on see vaas ühtaegu sensuaalne ja dramaatiline. Just Louise Roe must Balloon vaas oli nomineeritud Taani Design Awards 2019 auhinnale parima disaini kategoorias.
Iittala sügiskollektsioon toob fookusesse hubasuse
Iittala uued kujunduselemendid ja lauakaunistused inspireerivad nautima vihmaseid päevi ja pimedaid õhtuid kodusoojuses. Uues sügiskollektsioonis annab sooja luksuslik roosa kuld, kunsti lennutab koju Birds by Toikka ning Raami seeria jätkab sundimatu atmosfääri loomisega. 
Tänavuse ADC*Eesti Disainiauhindade Grand Prix pälvis Ken Oja
Peaauhinna sai sel korral fotograaf Ken Oja foto ‘‘More Active Than You‘‘ foto eest, mida kasutati Eesti Haigekassa poolt korraldatud liikumiskampaanias.
Sügisene Kodukiri nüüd lettidel
Värske oktoobrikuine Kodukiri on ilmunud ja sellest leiab taas hulgaliselt põnevat. 
Põhuplaat on taasleitud ökoloogiline ehitusmaterjal, mis sobib igasse majja!
Põhuplaat on ehitusmaterjal, mille ajalugu jääb kolmekümnendatesse aastatesse. See ökoloogiline materjal leiutati Rootsis ning pärast II ilmasõda leidis laialdast kasutamist Suurbritannias, kirjutab INkodu teemaportaal. Hilisemal perioodil ja ka täna kasutatakse põhuplaati laialdaselt Lõuna- ja K...
Radis Furniture kutsub õpilasi T1-aatriumi kooli kodutöid tegema!
Järjest moodsamaks on saanud päevakontorid, mida päeva kaupa saab rentida meist igaüks, et oma toimetusi teha. Nüüd on võimalik avalikus ruumis ka koolitöid kiirelt ära teha. Radis Furniture mööbel on T1 Mall of Tallinnas üleval ja lapsed võivad oma koolist kaasa saadud kodutööd just seal valmis ...
Iseloomuga tüüpkorter
Natuke põnevaid tumedaid toone ja troopilisi mustreid – ning nõukogudeaegses majas asuv tüüpkorter on saanud värske omanäolise ilme.
Õigesti paigaldatud teraskatus
Mille pealt mitte kokku hoida, kui ees on katusevahetus ja valik on langenud teraskatuse kasuks? Nõu annab Erki Loigom aktsiaseltsist Toode.
Galerii I Noblessneris avati uus ja uhke Kai kunstikeskus
Möödunud nädalal avati Kai kunstikeskus, mis on Noblessneri uus mereäärne kultuurisüda. Uus paik põimib piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga.
Sügis toob kinodesse Alfred Hitchcocki filmid, mille fookuses on ruumid ja interjöörid
Tänavu möödub 120 aastat kõigi aegade ühe mõjukaima filmilooja Sir Alfred Hitchcocki sünnist. Hitchcocki jätkuvast autoriteedist üha uute põlvkondade silmis annab tunnistust tema linateoste püsimine maailma parimate filmide edetabeleis. Kummardusena suurmeistri loomepärandile linastub Sõpruse kin...