Milline diivan valida oma esimesse elamisse?
Olgu üürikorter või päris oma elamine, siin on mõned nipid, mis aitavad diivanite ja kangaste kirjus maailmas orienteeruda ja endale see õige diivan leida, kuhu on peale tööpäeva mõnus maanduda. 
Taani disainer Kristina Dami loodud pöörlev peegel võlub ennekõike oma funktsionaalsusega
Taani disainigeenius Kristina Dami on jõudnud oma pöörlevate peeglitega Eestisse. Peegel on oma olemuselt nagunii funktsionaalne sisustuselement. Kuid see minimalistlik isend köidab lisaks uudsele pööramis süsteemile ka elegantsusega ning sobib igasse kaasaegsesse interjööri.
Võitlus libeda ja lumega: müüdid ja tegelikkus
Lume ja libeda teemal on käibel hulk müüte, millel pole tõepõhja all ja mistõttu inimesed tikuvad ise oma elu keeruliseks tegema. Need toob välja K-rauta Tondi kaupluse juhataja Eveli Uibomets.
Mis oleks mõnusam kui tugtool! Retro domineerib endiselt ka tugtooli maailmas!
Juba mitmeid kordi on sisekujundusest rääkides jäänud kõlama sõna retro vali järgmise nelja seast, milline sobib sinu koju kõige paremini. Või ehk on vanaemadest alles hoopis kodustes varades mõni selline tool. Teine iseloomustav sõna on endiselt skandinaavia. Skandinaavialik retro domineerib kau...
Sisekujundaja nõuanne! Kuidas kujundada elutuba-kööke?
Üha enam koguvad populaarsust taas elutoast eraldi asuvad köögid ja korterites seda laadi retrolahendused, kuid kui sa saisi oled ostnud kodu, kus on elutuba-köök, siis mis on selleks parimad lahendused?
5 inspireerivat sügavsinist interjööri Instagramist
Aasta värve on mitmeid ning sidrunkollase kõrval valis Pantone oma lemmikuks sel aastal just tumesinise värvi.
Kas eelistada klikk-süsteemiga või maha liimitavat laudparketti?
Laudparkett kui toode on juba iseenesest kvaliteedimärk, rääkimata siis veel selle ilust, soojusest jala all ning loomulikult ennekõike loodussõbralikkusest. Aga millise tehnoloogiaga paigaldatavat laudparketti eelistada? Kas peaks valima pigem klikk-süsteemiga või liimitavat? Millised on ühe või...
Sisearhitekt Ines Käärma: kõik on moes, oleneb lihtsalt kuidas asju eksponeerida
Sisearhitektuuri büroo Ace of Space asutaja ja sisearhitekt Ines Käärma toob välja kolm sisekujunduse suunda, millel tasub aastal 2020 silma peal hoida. 
Aasta algul kergemalt
Kui pühad tegid kõhule liiga või oled nüüd lubanud tervislikumalt toituma hakata, siis sobib alustuseks kerge kanasupp. Peale lahja kanafilee on selles rohkelt köögivilja ning organismi turgutavat ingverit ja kurkumit. See roog laseb kõhul puhata ja aitab vana aasta taagast lahti saada.
Spetsialist Mart Maaküte annab nõu: 10 soovitust korraliku küttesüsteemi soetamiseks!
Küttesüsteem on kallis lõbu, mille hind võib küündida isegi kümne tuhande euroni. Seda soetades on võimalik eksida vaid kord, kui sa just Bill Gates ei ole. Ilmselt ei ole sul siiski nii palju raha varuks – oled tavaline Eesti inimene, kes tahab sooja kodu.  
Kuidas leida sobilik seinavärv? Pane paika terviklik värvilahendus
Oletame et oled mõne silma jäänud sisustuseseme või millegi muu põhjal aru saanud, et sulle meeldib roheline värv ja sooviksid seda oma kodu sisekujunduses kasutada.
Taimekupli all õide puhkevad hüatsindid toovad koju värsket kevadehõngu
Sel aaastal on küll soe, kuid hämarust on omajagu, õnneks päevad aina valgenevad ja vahel tuleb ere päike välja, tunneb õhus juba kergelt kevade lähedust. Kui nälg kevade järele aga lausa väljakannatamatu, siis tasub klaasi alla panna mõni väike hüatsindisibul, et saaks mõnusat kevadetunnet juba ...
Selle nipiga saad vaipade puhastust ise tasuta teha!
Krõbeda talveilmaga õues vaipu värskendades saab keemilist puhastust edasi lükata.
Kodutekstiilide maailmas domineerib helgus, värskus ja modernsus
Kevade ootuse kollektsioon on kombinatsioon naturaalsetest materjalidest ja pehmetest toonidest, mis aitavad anda kodule esimeste päikesekiirte saabumiseks imelise välimuse. 
Nutikad häkid ehk Kuidas ümber teha laiatarbekaubana levinud mööblit
Virtuaalavarustes on Ikea häkid samavõrd menukad kui Ikea tooted ise. Oma sedalaadi häkkidest ehk mööbli ümbertegemisest räägib Kadri Vilen.
Sisekujundaja Kristiina Luts: mitmevärvilisus on aasta 2020 üks märksõnu!
Kristiina Luts toimetab juba aastast 2017 sisearhitektuuri radadel ning peitub ka Sisustuslusti blogi taga. Tema idee on pakkuda nullist võimalust kodu sisustada ja luua ruume ning sisekujunduses peituvaid lahendusi. Uuel aastakümnel ei rõhu tema sõnul sisekujundus enam mingile kindlale stiilile. 
Sidrunkollane vallutab sisustusmaailma! Vaata millised sidrunilimonaadi karva sisustusaksessuaarid on meie sisustuspoodides saadaval!
Selle aasta üks trendikamaid värvitoone ehk sidrunkollane on väga populaarne meie sisustuspoodides. Tooteid, mis seda värvi endas kannavad, leidub palju ja võibolla sobitud midagi neist just sinu koju. 
Kodukirja aiauudised jaanuaris
Kuigi aasta on äsja alanud, liiguvad aednike mõtted juba uue hooaja suunas – kes tellib internetist uusi seemneid, kes joonistab aiaplaani, kes mõtleb, kuhu sõita tänavu inspiratsiooni koguma. Tahame teile tänavugi selles kõiges abiks olla. Head uut ja inspireerivat aiandusaastat!
Sisearhitekt Mari-Liis Raudjärv toob välja 3 kõnekat sisustustrendi aastal 2020
Cocomari Design stuudio omanik, sisearhitekt Mari-Liis Raudjärv, jagab omapoolseid ideid ja sisustustrende aastaks 2020. Cocomari Design on mööblidisaini ja sisearhitektuuriga tegelev büroo, kes pakub sisearhitektuurseid terviklahendusi. Mari-Liisi enda sõnul võib järgida trende, kuid samas tuleb...
Alvar Aalto merelainetest inspireeritud disainklassika saab värvilisa
Aasta 2020 toob legendaarse Soome disaineri Alvar Aalto vaasid taas püünele. Need imelised klaasist meistriteosed  on nüüd saadaval uues suuruses ning ootamtus värvitoonis.
Maakodu hõng uusarenduses: omanäolisus läbimõeldud lahenduste ja kuldsete käte abil
«Kõigega saab hakkama, kui on huvi ja tahtmist – vaja on ainult pealehakkamist ja ei tohi karta,» leiavad Lihulinnad. Väljendeid nagu «ma ei oska» või «ma ei saa» selles kodus ei teata. Seda on tunda ka paari elamises, kus uusarendusele on lisanud omanäolisust ja kodutunnet läbimõeldud lahendused...
Vaata unenäolist interjööride galeriid filmi „Maria paradiis“ võtteplatsilt
Paar viimast aastat leidsid aset filmi "Maria paradiis" võtted imelises Olustvere mõisas. Filmi tegevus on toodud 1927 aastasse. Olustvere sealsed interjöörid filmikunstnik Jaagup Roometi käeall on saanud imelise 1920ndate ilme, mis on äärmiselt tõetruud ja inspireerivad.
Silepindne miinimum või külluslik segu?
„Millised on tänavused Eesti kodud?“ nii küsivad jaanuaris mu tuttavad ja sõbrad, mul nööbist kinni haarates. Ilmun siis peale eri paigus ringi sõitmist nende jaoks välja, silmad kohtumistest säramas. Mõnel aastal kordub kodudes üks ja sama ese – Paddingtoni vana jaamakella koopia või väikeste ro...
Tule ja ütle sõna sekka! Hakka Aasta Kodu žürii liikmeks
Kodukiri kutsub kõiki Aasta Kodu žüriisse. Selleks pole vaja teha muud, kui valida oma lemmik Facebooki kaudu. Vali 16 kodukonkursi finalisti seast välja oma lemmik ja vajuta sellele "meeldib".
Kodune raamatukogu mõjutab laste haridustee kujunemist paremuse suunas
Tänastes moodsates kodudes on raamaturiiuleid üsna vähe ning nende jaoks pole sageli ruumides isegi kohta. Enamik raamatuid on kogutud tahvlitesse ja lugeritesse. Ometi on kindlaks tehtud, et need lapsed, kelle kodus loetakse päris raamatuid on haridusteel paremal järjel. Kodud, kus on ramatud, o...
Helsingi raamatukogu on raamatute paradiis, aga ka ülimalt moodne vabaajakeskus!
Me kõik võime öelda, et armastame raamatukogusid, aga Helsingi raamatukogu on üks hoone, mis täidab oma suursuguseid ja mitmekülgseid eesmärke veel mitmel teistmoodi kujul, kui seda klassikaliselt nägema oleme harjunud. See on tõeline monument skandinaavia arhitektuurile. 
VIDEO | Kodukiri käis Linnamuuseumis ja tutvus kuulsa Langebrauni portselaniga! Vaata ehk on ka sinul mõni märkimisväärne ese kodus olemas, millest varem aimugi ei olnud!
Kodukiri külastas koos advokaat Priidu Nõmmega Linnamuuseumis Langebrauni portselaninäitust. Intervjuus Piret Talile ütleb Priidu Nõmm, et tegemist on tema enda erakoguga, mis on kokku pandud pikkade aastate jooksul kogumise tulemusena. Väljas on võimalikult palju erinevaid asju, tarbekunsti ajal...
5 soovitust, kuidas hoolitseda jõulutähe eest pärast pühi
Kui taime eest targalt hoolitseda, polegi igal aastal vaja uut jõulutähte osta. Ta võib sulle seltsi pakkuda ka mitu aastat.Hoolitse jõulutähe eest nii:
Loe nippe, kuidas panna paika terviklik värvilahendus kogu kodus
Kui hakkad kodu sisustama ja oled selgeks saanud, et näiteks just sulle meeldib roheline värv ja sooviksid seda oma kodu sisekujunduses kasutada, siis tasub järgida neid nelja nõuannet, mida sisekujundaja Kristiina Luts soovitab.
Kodukirja sisustusuudised jaanuaris
Kalendris numbri vahetumine on hea põhjus millegi uuega algust teha. Õppida uus oskus, leida sisustuses uus nüanss, avada uus lehekülg. Imeline!
Aasta parimad interjöörid
Tartu endises kammivabrikus auhinnati 2019. aasta arhitektuurivaldkonna säravamaid tulemusi ja tegijaid. Valisime ülevaatesse meeldejäävaid interjööre nii nominentide kui ka laureaatide seast.
Kodukirja köögiuudised jaanuaris
Toidul on oluline roll hea enesetunde ja mõnusa äraolemise tagamisel. Turvaliselt tuttavad maitsed on alati kõrges hinnas:   toovad meelde parimaid hetki elus ja kutsuvad neid kordama.
Kuidas leida õige värvitoon oma koju? Lähtu näiteks enda riietusest!
Väga sageli on kodu sisustajate peamiseks murekohaks sobivate värvitoonide valik. Mõnikord põhjustab seda ideede nappus, teinekord hirm tooniga eksida. Ajendatuna kodu sisustajate põhiprobleemist, otsustas Sisustuslusti sisekujundaja Kristiina Luts panna kirja mõned juhtnöörid, mis aitavad valida...
Inga Lunge vaatleb disaini nii kalapüügil kui saunas
„Mulle meeldib, et ka kala püüdes saab landikasti täiendada kodumaise disainiga,“ leiab näitleja ja muusik Inga Lunge.
Pimedal ajal aitab kodus õdusust luua mahe valgus
Sisekujundaja Kairi Apri- Laumets ütleb, et me elame kliimas, kus on hilissügisel ja talvisel ajal valdavalt hämar või pime, seepärast ihkab hing rohkem valguse, sooja ja hubasuse järele.
Kuidas kasutada treppi sisekujunduses praktiliselt ja otstarbekalt?
Kui sinu kodu on väikene, siis on soovitav kõikidele pindadele kasutus leida. Sageli saab väikestest nurgatagustest või trepialustest ootamatult kolikamber, kuhu pannakse kõiksuguseid asju. Kuid läbimõeldult ja korralikult kodu sisustades võib saada trepialusest hoopis mõnus istumisala, kodukonto...
TULE JA VAATA! Ülevaade Aasta Kodu konkursile esitatud elamistest
Aasta Kodu konkursile esitati seekord ligi 80 aeda ja kodu Eesti eri paigust. Siin ajakirjanumbris pakume vaatamiseks, mõtisklemiseks ja inspiratsiooniks nendest fotoülevaadet.
Uus Kodukiri on ilmunud- Aasta Kodu 2019
Seekordse ajakirja põhilooks on loomulikult ülevaade 2019 Aasta Kodudest. Ka sinul on võimalik osaleda žüriis, tutvu tingimustega!
Annely Peebo kireks on sisekujundus
Tuntud metsosoprani, Annely Peebo, hobidest on palju räägitud, kuid tema oma suurest kirest sisekujunduse vastu teatakse Eestis vähem. Oma nõu ja abi annab Annely selles vallas mitmetele kolleegidele ning sõpradele. Juba mitmed aastad on ta ruume kujundanud ning jääb truuks oma rustikaalsele mait...
IKEA tulek pole 2019 aastal teiste Eestis tegutsevate mööblimüüjate turgu kõigutanud
IKEA on Eestis tegutsenud lähes aasta ning võitnud paljude eestlaste südamed, kuid suuri siinseid sisustuskaubamaju ja mööblimüüjaid ning maaletoojaid ta siiski suurelt mõjutanu ei ole. Pigem on mõju suurem Soome IKEA kauplustele, kust eestlased aastaid ostmas on käinud. Kuna nii näiteks Isku kui...
Kodukirja lugejad kirjutavad
Sellest ajakirjast meeldis perekond Hanseni kodu Noarootsist. Hästi ja maitsekalt sisustatud. Eesti ja Rootsi stiil on kenasti kokku sobitatud. Tore, et pereemal ja pereisal on omad rollid majapidamises. Pildid kodust on vahvad, eriti lahe, et mannekeen on saanud omale kuuseokstest seeliku. Fanta...
Eesti kodu
Aasta Kodu konkursile esitati seekord ligi 80 aeda ja kodu Eesti eri paigust. Siin ajakirjanumbris pakume vaatamiseks, mõtisklemiseks ja inspiratsiooniks nendest fotoülevaadet.
Jõulud on möödas! 5 põnevat moodust, kuidas kasutada sisekujunduses pakkepaberi jääke
Jõulude aegu on igal pool kuulda pakkepaberi sahinat: usin kingipakkimine vaheldub krabisevate üllatuste lahtiharutamisega. Mõnikord on kingitustest alles jäänud pakkepaber nii ilus, et seda on lausa kahju ära visata. Sellisel juhul võib kauni paberi vabalt alles jätta ja kasutada seda hoopis kod...
Vaata üle, kas sul on juba 10 enim müüdud IKEA toodet Eestis kodus olemas!
IKEA Eesti e-poes ning väljastuspunktis 2019. aastal kõige rohkem müüdud toodete seast leiab nii kodu- kui kontorimööblit, lauanõusid kui ka mänguasju.
2020 toob interjööri tagasi lihtsa luksuse
Peagi vahetub lisaks aasta numbrile ka uus kümnend. Üleminekuga ühest kümnendist teise muutub kodu taas omamoodi pühamuks, millele on iseloomulikuks rahulikkus, mõõdukus ja soe minimalism. 2020 on interjöörid pigem rafineeritud ja maitsekad, silma paistab vähem eksperimentaalsust ja domineerib ta...
Uuel aastal jõuab kinodesse disainiküllase pildikeelega mängufilm "Väike Joe"
Cannes’i filmifestivalil esilinastunud ning peaosatäitjale Emily Beechamile parima naisnäitleja auhinna toonud „Väike Joe“ on kui väga hillitsetud „Trifiidide päev“, mille on lavastanud Wes Anderson —kõik on ühtaegu imekaunis, isegi südamlik ning samas võõristav ja kõhe.
Beež on uus värv WOH riidepuude ridades
Just nende jaoks, kes armastavad midagi erilist, on kodumaine sisustusmärk WOH puhkuste ja jõuluajaks välja tulnud uue värviga oma riidepuu ridades. Kodumaine WOH on bränd, mis disainib mööblit ja aksessuaare ning milles on tasakaal funktsionaalsuse, puhta põhjamaise esteetika ja jätkusuutlikkuse...