Sügisele vastu mõnusas bambusviskoosis ning meriinovillas
EERIN on Kalamaja hästi hoitud saladus. Kaubamärk, mis teeb mõnusaid ja orgaanilisest puuvillast ning teistest loodussõbralikest materjalidest riideid lastele ja naistele. Nüüd on saadaval nende uus kollektsioon bambusviskoosist ning meriinovillast. Mingem sügisele vastu kaunites toonides ja hea ...
Tahad koju midagi uut? Flamingo roosa on selle aasta värv!
2019. aasta värv number üks on elav, virsikukarva, mahlakas Flamingo K319. Saa tuttavaks tooniga, mis kannab endas päikesepaistet ja mängulusti! 
Tujutõstvalt põhjamaine
Tugev kollane ja samblaroheline. Nagu talijorjenid, krüsanteemid, päevalilled augustikuises aias. Tänavune Soome elamumess Kouvolas näitab, et kargelt hall põhjamaine kodu muutub rõõmsamaks.
Uut padjaliku diivanit iseloomustab kõige paremini just pehmus
DODO on uus sulevooderdusega diivan, millel istud kui pehmetel patjadel. 
Disainiöö tuleb taas ja räägib sel aastal tuleviku materjalidest
Disainiöö toimub 16.–22. septembril. Põhilised toimumiskohad on Noblessner, Telliskivi, EKA, lisaks viivad DÖ satelliidid läbi oma üritusi ja väljapanekuid eri paikades Tallinnas ja Tartus. Festival kannab pealkirja “Tuleviku materjalid“. Teemavaliku tingis asjaolu, et disainerid ja arhitektid tu...
Sisustusmessiga samas stiilis
Kouvola elamumessil kasutatud toone ja disaini leidsime ka kodumaisest kaubandusest.
Päeva leid! Biolaguneva ümbrisega teeküünal säästab loodust ja loob hubase meeleolu
Pikalt on räägitud teeküünalde alumiiniumist ümbristest ja nendega kaasnevast probleemist, sest alumiinium on materjal, mis ei lagune väga lihtsal teel, ning oma peaaegu olematu kaalu tõttu on seda prügi seast raske leida.
Plaanid oma maja veel sel aastal üle värvida? 7 nippi, millest alustada!
Nii mõnigi meist on plaaninud sellesse suvesse luitunud või koorunud värviga maja ülevõõpamise. Kuna tegemist on suure ettevõtmisega, nõuab see tavalisest põhjalikumat planeerimist.
Loominguline lastetuba
Et mängudeks ruumi jääks, on tühi tuba igati inspireeriv. Aga midagi nunnut ja midagi beebieast mahub lastetuppa alati. Vähemalt emade arvates.😉
Loomad lastetoas! Sügisesi lastetube kaunistavad taas meeletud metsamuinasjutulised mustrid
Sügise mustrites on taas eesrinnas metsloomad ja mitmekülgsed taimemustrid. Lastele sobivad karude ja jäneste kõrval tuppa ka muhedad köögiviljad. H&M HOME toob just need mustrid sel sügisel lastetuppa.
Mida kodu ostes silmas pidada?
Kodu võib vahetada küll igal aastaajal, aga paljud inimesed teevad oma kolimise teoks just sügise hakul.
3 toodet, mida kandes säästad loodust!
Üha enam püüame me kõik pöörata tähelepanu ringmajandusel põhinevale tootmisele. Just tänu sellele saame veidikenegi säästame vett, loodust  ja loomaliike.
Sokid või kilu? Hoopis Tallinna siluetiga sokid kilukarbis!
Tallinna siluett on olnud alati meie pealinna au ja uhkus ning loomulikult on kurikuulsad ka Tallinna kilud. See, kes kilusid ei söö, saab aga hankida endale hoopis sokid kilukarbis. Noor kunstnik pani kala asemel hoopis sokid kilukarpi ja tulemus tuli päris vinge.
Elu nagu rongis
Elumajas on meil neli tillukest ruumi – nende paigutus on aga naeruväärne. Hakkad ühest otsast minema ja viimaks jõuad lõppu ehk viimasesse tuppa välja.
Kassid on tagasi! Hemtexi uus sügisene kollektsioon valmis koostöös Rootsi kunstniku Nadja Wediniga
Kaslased on kohal! Tule tutvu juba peagi poodides Rootsi kunstniku Nadja Wedini uusima kollektsiooniga, mis kannab põnevat nime Cat People! 
Oikose kriimustuskindla dekoratiivkrohviga saab suurepäraselt jäljendada betooni
Tuntud Itaalia dekoratiivvärvide ja -krohvide tootja Oikos tõi just nüüd turule uue innovaatilise dekoratiivkrohvi Cemento Materico. Tegemist on erakordselt vastupidava tootega. See on miski, mis sobib kasutada ka tihedama külastatavusega kohtades. Dekoratiivkrohv  sobib nii koridori, trepihalli,...
Kuidas sobiksid paarisuksed sinu koju? Katseta paarisuksi hoopis välisukse lahendusena!
Laia seinaava täiteks sobivad paarisuksed või laiendiga uksed. Välisuks paarisustega pole just klassikaline lahendus, kuid päris põnev ja pilkupüüdev sellegipoolest, kas pole?
Sisekujundaja annab nõu: millisesse ruumi milline tapeet panna?
Sageli valitakse tapeeti ainult mustri järgi, unustades, et olulist rolli mängib ka selle materjal. Viimasest aga sõltub nii seinakatte paigaldusviis kui hilisem hooldus. Samuti seab materjal piirangud ruumidele, kus vastavat tapeeti kasutada tohib. Sisustuslusti sisekujundaja Kristiina Luts tutv...
Kaunis taustategelane
Ilusal koogialusel näeb tort veelgi uhkem välja ning ka tagasihoidlikust küpsetisest saab kaunitar. Vahel aga kaalub praktilisus ilu üles.
Ingrid Marguse ägedad disainesemed
Disain on näitlejanna Ingrid Marguse jaoks midagi, mis erineb tavapärasest made in China toodangust. Selles on rohkem hinge ja südant, ehedust.
Küpsed viljad purki ja salatisse
Augustisoojuses küpsenud vilju on nüüd ohtralt. Muidugi on kõige kasulikum süüa neid kohe, oma parimas värskuses, aga rikkalikku saaki saab töödelda ning seeläbi pikemalt ja mitmekesisemalt nautida.
Kunstnik Ele Krusell: tänapäeva kiire elutempo ja valikute rohkuse juures on profesionaalide kaasamine ürituse õnnestumise võti.
Kunstnik ja rekvisiitor Ele Kruselle ütleb, et pulmapidude kaunistamiseni jõudis ta läbi oma põhitöö televisioonikunstnikuna. "Suurima tõuke andis sellele populaarne telesaade "Laula mu laulu", mille kunstnik ma olin," meenutab Ele.
Kes aias? Mis aias?
Eestit ja Soomet lahutab vaid 80 kilomeetrit, ent põhjanaabrid pühendavad õuesolemise kvaliteedile palju rohkem tähelepanu. Kouvola elamumessil oli pea iga kodu või korteri juures terrass, omamoodi ühendus sise- ja välisruumi vahel. Enamikul terrassidel olid ees lükatavad klaaspaneelid ja pea koh...
Värvi- ja mustrimängud tekstiilimaailmas aastal 2019
"Tekstiilimaailma trende mõjutavad eelkõige hooajalised värvid ja nende kombinatsioonid, millest lähtutakse uute värvikoosluste loomisel, ütleb tekstiilidisainer Marika Tani.
Kasuta kodukujunduses täiesti uudset materjali! Tee sein dekoratiivsest õõnesplokist
See on midagi uudset ja täiesti teistsugust. Plokid pakuvad privaatsust, samas on õhulised ja kerged ning annavad kodule laheda ilme.
Totaalne muutumine: päevinäinud perekorterist sai maitsekas ja modernne elukoht
Sisekujundajaid viisid läbi nõukogudeaegse korteri totaalse muutumise, mille käigus anti 25 aastat renoveerimata korterile täiesti uus ilme. Ruumipuuduse lahendamiseks kasutati rohkelt suletud ustega mööblit, mis aitab nii riideid kui teisi tarbeid paremini ladustada ning aitab hoida eluruume kor...
Pane porgand vaasi! Suvel võib vaasi panna kõike, millel on iseloomu ja värvi!
Suvi on toredate leidude aeg ja miks panna vaasi ainult lilli, kui sinna sobivad sama hästi ka köögiviljad, näiteks porgandid. Ilusal päeval põldude vahel jalutades, tuli just selline idee ja tegime selle teoks.
Galerii I Vaata droonifotosid Kodukirja aiareisilt Võrumaale
Sel korral käis Kodukiri Võrumaal ja külastas mitmeid imelisi aedasid Lõuna-Eestis.
„Mu õitsev Eesti rada, mu lehkav isamaa“
Ajal, kui kaunis Koidula need sõnad 19. sajandil kirjutas, tähendas sõna “lehkama” ühtaegu nii “lõhnama”, “õitsema” kui ka “puhuma”. Sõna “lehk” võis kasutada ka sõna “õhk” asemel.
Kuidas värvida keraamilisi plaate? Keraamiste plaatide värvimine on nüüd pop!
Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodukujundamisel järjest populaarsust kogub. Kui ka sinul on kodus väsinud väljanägemisega plaaditud pindu, siis tea, et ajale jalgu jäänud keraamilisi plaate ei pea tingimata välja lõhkuma.
Tähelepanu! Eestis leiti ohtlik taimekahjustaja viljapuu-bakterpõletik
Põllumajandusamet tuvastas Plantex AS (Juhani puukool) toodetud õunapuu sordil ’Tiina’ (2019 a. partii) ja turustataval pirnipuu  sordil ’Pepi’  (toodetud Leedus, 2019. a. partii) ohtliku taimekahjustaja viljapuu-bakterpõletiku (Erwinia amylovora). Leid pärineb Rakvere Bauhofi kauplusest. Praegu ...
Värvivahetus
Moekunstnik tuleb lavale. Rehmab lehvitada, nagu oleks argipäev, mitte nõudliku publiku ovatsioonid. Ei löö rinda kummi, vaid kaob kiiresti kardina taha. Lihtsas mustas tänavariietuses. Imestan seda hetke moeshow'del alati. Ja põhjendan glamuurselt enda jaoks oma elutoa mahebeeži seina, kus on kü...
Suvi pole kaugeltki läbi! 5 ägedat suveterrassi, mida sel aastal kindlasti külastada võiks!
Isegi kui kuumalaine on möödunud, tasub ikkagi mõnusalt terrassil head külma jooki toredate sõprade seltskonnas nautida. Lihtsalt juttu ajada, tööd teha või kaugusesse vaadates mõtiskleda. Lastega või üksi, suurema seltskonnaga või sõbrannaga kahekesi, anname teile soovituseks viis mõnusamat terr...
GALERII | Ülikooli kohvik sai uue ilme! Vaata kokteilibaari ja kohvikut Drinkgeld
Drinkgeld on uus kohvik ja kokteilibaar, mis asub Tartus, legendaarse Ülikooli Kohviku esimesel korrusel, otse Ülikooli peahoone kõrval. Uued kohviku omanikud Anti ja Rete Kustassoo, Tõnis Veltmann ja Ergo Leibak alustasid väärika maja kordategemist just esimesel korrusel asuvast baarist.
Nutikas riiul esikusse
Kui akutrell ja käsisaag ei ole sulle võõrad, siis saad hakkama ka selle lihtsa, ent nutika jalavarjude hoidikuga.
Kodukirja lugejakirjad augustis
Väga mõnus lugemine süda­suvise puhkuse ajaks! Meeldis lugu pastelselt suvisest majast ja samuti külaskäik mereäärsesse tallu – nii tubli ja töökas eesti perekond! Kohvilaud kasvuhoones oli samuti inspireeriv. Hetkel on mul aias väike kasvuhoone tomatite kasvatamiseks, aga kui selle eluiga läbi s...
Narva moebränd FORMÉS teeb Euroopas ilma!
Populaarne Ameerika-Briti moeajakiri DOCUMENT avaldas mõni aeg tagasi elektroonilises väljaandes artikli uuest Eesti moebrändist, mis kannab nime FORMÉS. Tegemist on Creative Narva arendusprogrammi vilistlasega, kes pälvis maailma tähelepanu just oma debüütkollektsioonile „I am Real”.
Aiad ja pargid kutsuvad külastajaid tutvumisringile Eestist Lätisse
Esmakordselt ajaloos kutsuvad kahe riigi aedade ja parkide omanikud suvisel nädalavahetusel piire ületama. Tutvuda saab Läti eriilmeliste aedade ning parkidega projekti Garden Pearls ehk aiapärlid raames.
Vaata ja imesta! Üks pöörasemaid katuseid Eestimaal
Fotograaf Siim Solman jäädvustas pööraselt ägeda katuse Tartumaal! AmbulARToorium on 2007. aastal avatud valdavalt fotokunstile orienteeritud inspiratsioonikoht ja loomisruum, mis täidab Eesti kultuurimaastikus eesmärki pakkuda tavapärasele steriilsele galeriikeskkonnale alternatiivset vaheldust. 
Kasuta nippi! Erguta lastetuba ägedate fotodega!
Fotoga saab lihtsal viisil lastetuba ergastada. Suurem foto on juba ise tugev sisekujundus-element, nii et rohkelt aksessuaare ta kõrvale ei vaja. Head on aga fotot toetavad detailid, siin näiteks balletisussid.
Aguliromantika Pelgulinnas
32 m2 väikekorter ühes Pelgulinna hoovimajas oli see, mille Karin Kruus kümmekond aastat tagasi, kinnisvarabuumi ajal endale pesaks ostis ja üsna nukrast seisust sobivaks elamiseks kohandas.
Aia kujundamine – kui oled alati igatsenud aeda kirjulehised taimed
Varjulisemad aianurgad seavad õiterohkusele omad piirid. Ent neisse kohtadesse saab tuua elevust ja efekti kirjuleheliste taimedega.
NAERATUS KUI VISIITKAART: kui kaotad hamba, tuleb appi proteesimine!
Ilus naeratus on meie visiitkaart ning selle eest on vaja korralikult hoolt kanda. Moodne hambaravi on arenenud sedavõrd kaugele, et naeratuse saab täiuslikuks ka siis, kui mõni hammastest tuleb ära või on vaja eemaldada. Kuidas seda teha, selgitab KliinikPlussi hambaarst Arina Palm-Lillepea.
Uus trend! Ümbertöödeldud plastpudelitest köögikapid
Jätkusuutlikkuse tagamine on muutunud populaarseks ka köögimööbli valimisel. Kuna inimesed on keskkonnateadlikumad, pööravad nad jätkusuutlikkuse kõikidele võimalikele aspektidele rohkem tähelepanu. Näiteks ei räägi me vaid prügi sorteerimisest, vaid inimesed hoolivad ka materjalist, millest nend...
Mida lugeda augusti Kodukirjast?
Uus ja imekena Kodukiri on taas lettidele jõudnud.  Lugemist on nagu ikka kuhjaga ja silmailu jagub päikeseküllastest päevadest sumedatete augustiöödeni.
Pastelselt suvine maja
„Ma tahaksin, et inimestel tekiks siin tunne, et nad astuvad suvekoju ja lahkuvad siit rohkete mälestustega,“ soovib kodu mahedalt pastelseks kujundanud Johanna.
Uuri lähemalt, mis on ökotapeet?
Enamasti tähendab mõiste ökotapeet seda, et tegemist on OEKO-TEX® sertifikaadiga fliistapeediga.
Käed sügelevad? Meisterda ise äge tumba!
Tumbat ise meisterdades ja kangaga kattes ei pea tulemus olema koduse diivani või tugitooli sarnane, vaid põnev aktsent nende kõrval.
Nipid! 5 võimalust näidata, et sinu korteri lagi on tegelikust palju kõrgem!
Mõne optilise nipiga on võimalik luua illusioon, et sinu korteri lagi on palju kõrgem, ja muuta korter avaramaks. Vaata ja tee järele ning sa ise jääd ka uskuma, et sul on eriti ägedad kõrged laed.
GALERII | Kalamajas avati uus Argentiina restoran Siga la Vaca
Tallinnas Vabriku tänaval avati uus Argentiina toidukultuuri tutvustav restoran Siga la Vaca. Külalistele serveeriti elaval tulel küpsenud terve lammas ja erinevaid grillitud roogasid, meelelahutuseks pakuti Ladina-Ameerika muusikat ja Argentiina tangot. Interjöör on värvikirev ja meeleolukas nin...