Peipsi rääbise püügikogus väheneb ligemale poole võrra
Võrreldes naaberriikide ja ka Saadjärve liigikaaslastega, on Peipsi rääbis oma maitselt üle kõigist. Paraku väheneb tuleval aastal selle Peipsi ehk hinnatuima kala lubatud püügikogus ligemale poole võrra.
Värske trend: kalamehed ei taha saagipilte avaldada, sest kardavad hukkamõistu
Austraalia Uus-Lõuna-Walesi kalasportlased ennustasid sügisel, et tulekul on üks viimaste aastakümnete parimaid püügihooaegu. Samas on kalamehed tõrksamad oma suurtest saakidest avalikult pilte jagama, sest sportlikku kalapüüki kiputakse üha enam kritiseerima.
Teadlased: kilpkonni ja delfiine säästaks kalavõrkudest 21. sajandi lahendus
Värske teadusuuringu teatel aitaks merekilpkonnade ja delfiinide õnnetul kombel kalavõrkudesse sattumist vähendada see, kui võrgud varustataks LED-tulukestega.
Britid õngitsevad üha vähem, kalastuspoode pannakse kinni
Ühendkuningriigi kalastamistarvete poodidel pole just head ajad. Ühe põlise landimüüja sõnul on põhjuseks see, et „lapsevanematel pole tänapäeval enam aega lastega jõe ääres istuda“.
Kalamehed riskisid Peipsil eluga
Kolmapäeva hommikupoolikul sai häirekeskus teate, et Tartumaal Peipsiääre vallas Savimetsa külas püüavad neli meest ohtlike jääoludega järvel kala.
Tõsilugu või kalamehejutt? Õngitseja leidis kala kõhust rahatähe
Austraalia kalamees väidab, et leidis riffahvena maost 20dollarilise rahatähe, aga paljude arvates on see kahtlane jutt.  
Kalastuskaartide taotlemine kolib üha enam internetti
Esmaspäeva hommikul avati internetikeskkonnas www.pilet.ee ja keskkonnaameti kontorites järgmise aasta kalastuskaartide taotluste vastuvõtt: keskkonnaameti Lääne regiooni Kuressaare kontori saalis oli sel ajal taotlust täitmas vaid neli inimest.
Kuidas mõjutab kliima soojenemine avamere kalakasvandusi?
Teadlased on uurinud, kuidas mõjutavad kliimamuutused järgmise 50 aasta jooksul Norra lõhekasvandusi.
Kalamehed, stopp! Piiriveekogude jääle minek on keelatud
Kuna nõrgal jääl viibimisega kaasneb oht inimeste eludele, piirab politsei- ja piirivalveamet jalgsi ja mootorsõidukitega liikumist piiriveekogudel.
Meri soojeneb, kala kolib: kliimamuutused kujundavat Islandit ümber
Enne „Troonide mängu“ filmimiskohaks saamist ja turistide horde oli Islandil kala. Kui kauaks?
Võrkudest tagasi merre visatud kala toidab miljoneid linde
Värske teadusuuringu teatel saavad miljonid merelinnud kõhu täis kalast, mille heidavad püügi järel tagasi merre Põhjamere kalalaevad.
Võrgud valmis ja arvuti sooja: esmaspäevast saab taotleda kalastuskaarti
2. detsembri hommikul kell 9 avatakse internetikeskkonnas www.pilet.ee ja keskkonnaameti kontorites järgmise aasta kalastuskaartide taotluste vastuvõtt.
KIRJU ISSANDA LOOMAAED: vaata, milliseid põnevaid elukaid püüavad kalatraalerid merepõhjast
Vene kalur Roman Fedortsov (39) on avaldanud kollektsiooni fotodest, millel merepõhjast pärinevad tulnukate sarnased olendid.
Läänemere häkatoni võitis jääohutuse rakendus
Tallinnas toimunud „Copernicus OceanHacki” võitis eestlaste meeskond IceWise, kes lõi rakenduse, mille abil on võimalik määrata jääle mineku ohutust.
Kirglik kalamees seadis oma elu õhukesel jääl ohtu
Päästjate survel nõustus eile kalapüügi katki jätma mees, kes oli läinud Peipsiääre vallas Lahe külas Lahepera järve ja Peipsit ühendava kanali ohtlikult õhukesele viie sentimeetri paksusele jääle.
Mis teeb lõhekala seksikaks?
Suurbritannia Bangori ülikooli magistrant William Perry tegi kindlaks, miks on osad isased lõhekalad isasemad kui teised ja nii oma liigile kasulikumad.
Võrguloata kalur sai trahvi
Möödunud nädalal tabati Peipsil kalur, kes pani vette illegaalseid võrke ja kelle paat ei vastanud samuti nõuetele.
Ülepüügi valguses: ameeriklased valmistavad ubadest tuunikala ja kasvatavad laboris kalarakke
Vaesele eestlasele pole enam ammu uudiseks, et ülikalli kaaviari asemel saab võileivale tõsta ka odavamat sarnase tekstuuriga imitatsioonitoodet – puljongist ja želatiinist valmistatud valgumarja. Kui selle toote puhul on küsimus hinnas, siis USAs on asutud tuunikala imiteerivat toodet ja laborik...
VAENE REOSTATUD MERI: Indoneesia kalad söövad kuni 63 tükki plasti tunnis
Teadlased uurisid põhjalikult plastikureostust Indoneesia rannikul ning sedagi, kui palju on sealsed vaalhaid ja hiid-sarvikraid sunnitud endale plastmassi- ja kiletükke sisse ahmima. Selgus, et vihmahooajal võib rai kõhtu sattuda 63 plastitükikest tunnis.
Kalureid kummitab ahvenanappus
Pärnumaa rannikumerest püüti tänavu 137 tonni vähem ahvenat kui mullu – mereinstituudi ihtüoloogi Heli Shpilevi sõnul on ahvenate paljunemine mitu aastat järjest ebaõnnestunud ja peale on kasvanud mitu nõrka ahvenapõlvkonda.
Merekaitsja: kalad võivad peagi ookeanist kaduda
Kui inimkond jätkab senist katastroofilist kalapüügipraktikat, pole meil 30 aasta pärast meres enam ühtegi kala. Selle sünge hoiatuse andis mulluse taimetoidumessi peaesineja Alex Cornelissen, kes on kurikuulsa merekaitseorganisatsiooni Sea Sheperd eesotsas juba aastaid maailmamere eri paigus pää...
Ministeerium kalurite olulise verstaposti eel: nädalane kalastuskaart vähendab defitsiiti
Keskkonnaminister Rene Kokk allkirjastas hiljuti määruse, millega kinnitati kalastajate 2020. aasta püügivõimalused. Suurima muudatusena antakse tulevaks aastaks kõik Läänemere nakkevõrkude kalastuskaardid kalendrinädalate kaupa. Ministeerium kinnitab kahtlejatele, et see reform peaks vältima lub...
Teadlased: merest võiks saada kuus korda rohkem toitu kui praegu
Teadlaste sõnul võiks ookeanid parema haldamise ning aktiivsema tehnoloogilise uuendamise korral pakkuda meile kuus korda rohkem toitu kui seni. Eriti kasutoov on selliste kahepoolmeliste karploomade nagu näiteks rannakarpide ja austrite kasvatamine.
Aafriklased hävitavad kingiks saadud sääsevõrkudega kalavarusid
Paljudes Aafrika maades jagatakse inimestele tasuta sääsevõrke, et tõkestada malaaria levikut, kuid inimesed kasutavad neid võrke tihtilugu hoopis kalapüügiks.
Hoiatustega kurssi! Teadmatu kalamees pääses mõrtsukhai käest napilt eluga
Austraalias läks 27aastane mees koos sõpradega rahumeeli harpuuniga kala jahtima – õndas teadmatuses, et piirkonnas on antud vaalakorjuse tõttu haihoiatus. Järgnevast näeb ta siiamaani õudusunenägusid.
VIDEO | POLE PAHA: üheksa-aastane poiss tabas 19kilose säga
Üheksa-aastane Alex Flores USAst New Mexico osariigist tegi hiljuti oma kalagiidist isale silmad ette, püüdes järvest kinni 19,05 kilo kaalunud sinisäga.  
Kalade kudemise aeg meelitab röövpüüdjad vee äärde
Riiklikel ja vabatahtlikel kalakaitsjatel on praegu tihedad tööpäevad, kuna kalade kudemise aeg toob veekogude äärde röövpüüdjad, kelle eesmärk on marjarikkad kalad kerge vaevaga kätte saada ja keda ei hirmuta ka fakt, et vahelejäämise korral ootavad neid karmid sanktsioonid, kuni kriminaalkarist...
VIDEO | MIS VÄRK ON: internetis kütab kirgi inimnäoga kala
Internetis levib kulutulena video kalast, kel on hämmastavalt inimese moodi nägu.
Kalur tabas 15kilose merilõhe
„Kui seda mõrrast välja tõmbasin, siis alguses mõtlesin, et ohoo – üks kena suur punane ka hüljestest räsimata jäänud,“ rääkis Saaremaa kutseline kalur Priit Rahnel, kes tõstis esmaspäeval Sutu lahest paati 15 kilo kaalunud lõhe.
Süstaga õngemees tabas 91kilose kala
Kajakiga ameeriklane pääses napilt ümberminekust, kui ta hiljuti Texase osariigis konksu otsa hiiglasliku Mississippi kaimankala sai ning sellega 40minutilise edukalt lõppenud võitluse maha pidas.
Uuring: hülged ja kormoranid ohustavad Läänemere kalamajandust
Värske uuring kinnitab, et hüljeste ja kormoranide kasvav populatsioon põhjustab tõsist ohtu Läänemere kutselise kalanduse jätkumisele.