Peadpööritav kevad
Esialgu külm, kuid ajaga soojenenud antitsüklon tõi pärast 10. aprilli kevadise ilma. Täna (19.04.) on antitsüklon Oslo lähistel ja selle idaserv katab Läänemere regiooni. Õhutemperatuur on 13...17, meretuulega  rannikul kuni 10 °C.
Kulu põletades tapad väikesed metsloomad ja linnud
Foto: Merike Valdlo Keskkonnaministeerium manitseb suure tuleohu tõttu looduses tuld mitte tegema ning tuletab meelde, et keelatud on ka lõkkes jäätmeid põletada. Lisaks muudele ohtudele saavad tules hukka väikesed metsloomad, kahepaiksed, linnud ja roomajad.
Ilm püsib põhiliselt sajuta ja tuleoht tõuseb erakordselt suureks!
Foto: Ingrid Tiitre Ilma ülevaade 18.04.19 – 24.04.2019 Põhja-Euroopa kohal püsib võimas kõrgrõhuala ja Eesti jääb selle mõjusfääri ning seetõttu püsib lähiajal ilm põhiliselt sajuta ning tuleoht tõuseb erakordselt suureks!  
15. nädala taevapildi valimisel osalevad fotod
Birgit Vaarandi Põnevad pilved Rahvusraamatukogu kohal 12.04.2019 Tallinn
15. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Lumine Laiuse voor kolmapäeva hommikul Külmad ilmad tulid tagasi. Nädala jooksul sadas mitmel päeval lund ja lörtsi. Kolmapäeva hommikul oli lumekirme maas.
Kuidas kasvatada ilusad tugevad tomatitaimed?
Tugeva ja kompaktse tomatitaime saamine sõltub suuresti kasvukohast. Ilusa istiku saamiseks peab koht olema valgusküllane ja mitte liiga soe. Ära unusta istikuid ka väetada!
Kõrgrõhuala mõju kestab neljapäevani
Foto: Ain Paloson Neljapäevani katab Eestit kõrgrõhuala, mis nihkub Skandinaavia kohalt Läänemere äärde. Meie ilm on kuiv ja ka laialdaselt selge. Öösiti langeb õhutemperatuur napilt miinuspoolele, päevased maksimumid päev-päevalt tõusevad. Tuleoht muutub järjest suuremaks.
Pühade-eelne soojendus
Pühapäev kollase majaga 14. ‎aprill ‎2019‎. a., ‏‎15:19 Ulja küla, Hiiumaa AM foto Tänane palmipuudepüha ehk urbepäev on sissejuhatuseks lihavõtte-pühadele, vanarahva järgi tähistanud see päev ka “kalli kevade algust”. Ilm tajub sel aastal hästi pühademeeleolu ning krutib nädala jooksul soo...
Ööd on veel külmad, kuid päevased õhutemperatuuri maksimumid päev-päevalt tõusevad
Foto: Ülle Kütsen Reedest kuni neljapäevani teeb ilma Skandinaavia kohal tugevnev ja aeglaselt oma keset Läänemerele nihutav kõrgrõhuala. Järgmiste päevade ilm on sajuta ning pilvakte jääb päev-päevalt hõredamaks. Öösel on valdavad külmakraadid, kuid päevased õhutemperatuuri maksimumid päev-p...
Talvine aeg on läbi ja ilm muutub kevadisemaks
Ilm läheb soojemaks ja paistab, et jagub ka päikest, kuid elame-näeme! 10. aprilliks tuli lumi maha ja jäi järgmise päevani. Edaspidi on ilm kevadisem. Laagris. Autori foto
14. nädala virmalised!
Ain Paloson Virmalised 02.04.2019. Jäneda
14. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Orased rohetavad, taimed alustasid uut kasvu Aprilli esimene nädal oli päikseline. Öösiti külmetas ja hommikud olid hallased. Muld külmus hommikuks mõne sentimeetri sügavuseni, kuid päeval sulas uuesti üles.
Päevased temperatuurid hakkavad tasapisi tõusma.
Mesikäpp 07.04.2019 Elistvere loomapark Foto: Kadri Veskioja Reedest kuni kolmapäevani teeb ilma Skandinaavia kohal külmas õhumassis tekkinud kõrgrõhuala, mis sirutab oma idaserva üle Eesti. Pilvkate hõreneb ja ilm on sajuta. Päevane õhutemperatuur päev-päevalt aeglaselt tõuseb.
Tõestus: madalrõhkkond on ümmargune
Eile (7.04.2019) Põhjalahelt Soome lahele liikunud madalrõhkkond lõpetas Eesti kohal kuiva ja sooja kevade ning madalrõhulohk kandis läänest itta niiskeid ja jahutavaid vihmapilvi. Täna päeval jäi pööris Soome lahele pöörlema ning pöörlema on jäänud tsükloni ümber ka sajupilved, mis eeloleval ö...
Kevadise pööripäeva fotovõistluse võitjad on Ain Vindi ja Anne Aaspõllu
Ain Vindi Läbi sügise jäänuste kevadele vastu Leidsin ühe Siniliilia ka juba päikesele vastu sirutamas. Tartu. 21.03.2019.
Ideaalsed kevadilmad saavad otsa
Kogu nädala valitsenud ideaalsed kevadilmad päikese ja kuni 15-kraadise soojaga saavad nüüd otsa, et teed anda külmale ja lumele.
13. nädala pildi valimisel osalevad fotod
Lilian Õis Puu ja kivid 24.03.2019 / Pikla
Päikesepaisteline ja soe ilm kestab nädala lõpuni, esmaspäeval saabub külmem õhumass
AM foto Ilma põhitegijaks sel nädalal on kõrgrõhkkond ja sadu tulemas pole. Päikesepaisteliste ja võrdlemisi tuuliste päevadega kuivavad niidud ja metsaalused kiiresti ning muutuvad tuleohtlikuks. Esmaspäeval  läheneb põhja poolt madalrõhulohk. Tuul pöördub loodesse ja tugevneb ning toob põhj...
13. nädala taimepildi valimisel osalevad fotod
akungla peale vihma Pärnu 25.03
12. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Joonis 1. 2019.  a märtsi keskmine õhutemperatuur Jõgeval võrreldes normiga (1981-2010. a keskmisega) Märtsi viimane nädal oli päikseline ja temperatuurire?iim püsis valdavalt keskmisest kõrgemana nagu kogu kuu jooksulgi
Parim aeg istutada ümber toalilli
Kevad on imeline aeg, kui loodus hakkab ärkama pikast talveunest. Ka toataimedel on algamas uus kasvuhooaeg. Kevadel ümber istutatud taimed juurduvad kõige paremini ning saavad värskes mullas sisse hea kasvuhoo.
Sel nädalal on ilma põhitegijaks kõrgrõhkkond
Foto: Koidula Sippol Ilma põhitegijaks sel nädalal on kõrgrõhkkond ja sadu tulemas pole. Päikesepaisteliste ja võrdlemisi tuuliste päevadega kuivavad niidud ja metsaalused kiiresti ning muutuvad tuleohtlikuks.
13. nädala elukapildi valimisel osalevad fotod
ValjaV Halljänes 28.03.19
Ja nii see kevad tuli. Valik pilte fotovõistluselt "Jäädvusta kevade tulek"
Liblikad ja lepatriinud, vee- ja jääväljad, lumikellukesed ja esimesed sinililled... Mõned iseloomulikud jäädvustused astronoomilise kevade algusest:
Ülemeelik kevad võtab hoogu pisut maha
Sellist pillavat soojust kauemaks ei jätku ja nii taastub tavapärasem temperatuur. 28. märtsil oli Rootsis ja Norra juba varasuviselt kuni 17 kraadi sooja.
Iga päevaga kevadisemaks, reede on eriti soe
26.03.2019. Paljassaare Foto: Koidula Kliimann Ilma ülevaade 29.03.19 – 04.04.2019
Lõika oma põõsad ilusaks
Nii mõnigi hobiaednik on varakevadel raagus põõsaste ees seistes üsna nõutu: “Mitte tuhkagi ei saa aru, mida ja kust kohast tuleb lõigata.? Tegelikult pole lõikamisel midagi keerulist, kui sa tead, mis põhimõtte järgi tuleb iga liiki hooldada.
12. nädala taevapildi valimisel osalevad fotod
Merike Valdlo Imelised Kelvin-Helmholtz pilved 21.03.2019, Tallinna kesklinn
12. nädala ilm Jõgeval ja selle ümbruses
Keskmine õhutemperatuur püsis nädala kestel 2...4 kraadi piires, mis on viimase 96 aasta keskmisest 3...6 kraadi võrra kõrgem. Viimase 96 aasta keskmisena on sel ajal ööpäeva keskmine õhutemperatuur olnud valdavalt alles null kraadist madalamal ja tõusnud püsivalt antud piirist kõrgemale 24. mä...
Reedel tuleb soe päev
Foto: Koidula Kliimann Reedel kujundab Läänemeremaade ilma kauge madalrõhuala lõunaserva ja kiires läänevoolus kandub Eestisse suurem kogus sooja. Sadu oodata ei ole. Puhub lääne- ja edelatuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..+5°C, päeval 7..13, kohati 15°C
Lilletaimed aknalaualt: mida ja kuidas ette kasvatada?
Pika kasvuajaga suvelilledel kulub külvist õitsemiseni natuke rohkem aega. Sellepärast tasub kindlasti nende taimed kevadel ette kasvatada, vastasel juhul näeme õisi alles suve lõpus.
Kevadilmast ja sinitaevast. Video
Ilmajutt: Jüri Kamenik räägib kevadilmadest ja sellest, miks taevas on sinine. Lumetorme silmapiiril ei ole!
Täna on rahvusvaheline meteoroloogiapäev. Fotod konverentsist
Rahvusvahelise meteoroloogiapäeva konverentsil „PÄIKE, MAA JA ILM“  22. märtsil Keskkonnaministeeriumis. Täna, 23. märtsil, on rahvusvaheline meteoroloogiapäev. Palavad tervitused selle tähtpäeva puhul kõikidele asjaosalistele!
Kevade võidukäik
Kevad ei anna enam alla: see üha süveneb. Siiski rekordsooja ega suvepalavust pole veel niipea loota. Padukevadine ilm 17. märtsil "Vana-Narvas". Näha on rikkalikke korstnapilvi. Jaanus Leuska foto
Märts jätkab tuulisena
Pakri tuulikud Foto: Ain Avik Ilma ülevaade 22.03.19 – 28.03.2019