Vaata, kas leiad enda kodu üles! Maa-amet lisas geoportaali värsked ortofotod
Maa-amet astub jõudsalt Google'i kandadele: amet tegi kättesaadavaks tänavu kevadel ja suvel aeropildistamise alusel valminud värsked ortofotod, mis on nüüd Maa-ameti geoportaalis kõigile nähtavad.
Macron: Trump toob USA Pariisi kliimaleppesse tagasi
Prantsuse president Emmanuel Macron usub, et ta USA kolleeg Donald Trump mõtleb ümber ja Ameerika Ühendriigid siiski osalevad Pariisi kliimaleppes.
Kilekoti saatus: mereelanikud peenestavad ühe tavalise koti kuni 1,75 miljoniks tükiks
Suurbritannia Plymouthi ülikooli teadlased uurisid seda, kui kiiresti Lääne- ja Põhja-Euroopa rannavetes elav kirpvähiline nimega Orchestia gammarellus kilekotte lammutab.
Heja Sverige! Uniti One elektriauto on esitletud ja seda saab tellida
Rootsis on sündinud uus elektriautotootja Uniti, mis äsja tutvustas oma esimest sõidukit nimega Uniti One. Accelerista kirjutab, et tegemist on stiilse särtsukaga, mille loomisel seati eesmärgiks keskkonnasäästlikkus, turvalisus ja mugavus. Auto hind algab 14 900 eurost.
UFO-otsijad hakkavad homme Oumuamuad "kuulama" - äkki on see ikka tulnukate kosmoseaparaat?
Ebatavalise asteoroidi suunda rihitakse homme USA-s asuv Green Banki raadioteleskoop.
FOTOD | Lamborghini Urus: superauto linnamaasturi nahas
Lamborghini alustab veebruaris oma esimese linnamaasturi tootmist. Kui unistasid alati superautost, millega võiks igapäevaselt sõita ilma hirmuta ülikallile autokerele viga või vähemalt kriipse peale teha, siis täidab selle unistuse just Urus.
LG ei suuda eriti telefone müüa. Lahendus? Uus rekordkallis telefon!
Lahe: LG tegi oma kõige kallima telefoni veel ligi kaks korda kallimaks!
Mis laul see on? Shazam ütleb, aga küsib enne Apple'ilt luba
Maailmas on palju poolkasutuid äppe ja veebiteenuseid, aga Shazam on pigem selline, et kui kord juba kasutama hakkad, siis imestad vahel, et kuidas enne ilma selleta hakkama said.
Häkkerid röövisid USA sularahaautomaadivõrgu kaudu peaaegu kümme miljonit dollarit
Senitabamata häkkerid, kelle suhtluskeeleks on vene keel, on viimase pooleteise aasta jooksul rünnanud pankadevahelisi ülekandesüsteeme. Röövitud raha on kätte saadud sularahaautomaatidest, teatas Vene küberturvafirma Group-IB täna avaldatud raportis.
Ajakirjast Sõdur: sõjamees tundku vastasega kohtumisest karmi rõõmu
Kapten Lauri Teppo juhitud ajateenijatest luurajatega on kaitseväe õppustel ikka sündinud legende. Ka liitlastel on olnud palju rõõmu tema väsimatust rünnakuvaimust ja oskusest kombata võimatuna tunduvate lahenduste piire. Ajakiri Sõdur otsustas külla sõita Tartusse kapten Teppole, kes sel sügise...
Kumeruspimedus: kõik jooned sel pildil on tegelikult algusest lõpuni lainelised
Optilise illusiooni, mille puhul lainelise joone asemel teravaid nurki näeme, avastajaks on Jaapani teadlane Kohske Takahashi. Ajakirjas i-Perception äsja ilmunud teadusartiklis on ta sellele nimeks andnud kumeruspimeduse illusioon (ingl curvature blindness illusion). Lõplikku selgitust, miks me ...
Killuke kosmoseajalugu: ISS-i varustusmissioonil kasutatakse homme esmakordselt pruugitud raketti
Canaverali neemelt stardib homme SpaceXi kanderakett Falcon 9, mis saadab rahvusvahelisse kosmosejaama mehitamata kosmoselaeva Dragon , mille lastiks on hulk varustust.Missiooni puhul on enneolematu, et nii raketi esimene aste kui Dragon on varem juba korra kosmoses käinud.
NASA plaanib järgmise marsikulguri abiga punaselt planeedilt pinnaseproove Maale saata
Kolme aasta pärast suvel startiva kulguri Mars 2020 missiooniks on kunagisele võimalikule elule viitavate biomarkerite otsimine. Täpsemaid uuringuid võib aga olla parem teha meie koduplaneedil asuvates laborites, kus proove saavad robotkulguri seadmete asemel analüüsida teadlaste abiga.
Omapärane maailmarekord: kõige rohkem autosid elaniku kohta toodetakse Slovakkias
2006. aastal valmistati Slovakkias miljones sõiduauto, 2017. aastal sai täis 10 miljonit. 2018. aastal ehitatakse juurde vähemalt üks tehas ning tehakse lisainvesteeringuid. Accelerista kirjutab, et juba praegu on Slovakkia käes omapärane rekord: enim autosid elaniku kohta toodetakse just seal.
Virtuaalvaluuta paradiis: äpp, milles osta ja vahetada kolme kõige menukamat krüptoraha
Finantstehnoloogia-idufirmast välja kasvanud rahvusvaheliste pangatehingute ettevõte Revolut pakub võimalust äpi teel silmapilguga soetada või vahetada maailma kolme kõige populaarsemat krüptovaluutat.
11.-17. detsember: uusi videomänge – Shenmue III, Fallout 4 VR, Okami HD, Resident Evil 7 Gold Edition
Nagu eelmisel nädalal nii ilmub ka uuel nädalal päris mitu lisa nagu Battlefield 1: Turning Tides, ARK: Aberration, Resident Evil VII: Biohazard – Not a Hero ja Final Fantasy XV: Episode Ignis.
Lugeja küsib: miks Läänemere elustik nii uskumatult igav on?
Uudishimuliku ERR Novaatori lugeja küsimusele, miks on Läänemeri ja selle elustik võrreldes lõunamaade omadega suhteliselt igav ja vähevärviline, vastab Tartu ülikooli mereökoloogia juhtivteadur Jonne Kotta.
KATKEND RAAMATUST | "Atlandi hiiglased ja teised suurpurjekad". Lähemalt viiemastilistest purjekatest
Lõik on pärit sõjaajaloolase Mati Õuna raamatust "Atlandi hiiglased ja teised suurpurjekad", mille väljaandjaks on kirjastus Ammukaar.
RETROGALERII | Üheksakümnendate tüüpilised hetked: kas mäletad?
Üheksakümnendad olid huvitav aeg. Meie ellu tuli palju uut ja ehkki mõnes mõttes tundub, et see polnudki nii ammune aeg, on praeguseks neid pilte vaadates selge, et väga palju on muutunud.
Volvo XC40: nunnu, nutimaastur või hoopistükkis müüdimurdja?
Detailsusteni läbimõeldud sisedisain, moodne välimus ja esimene On Call ühenduvusega Volvo Eestis. Hind algab 41 800 eurost.
Jaak Juskega kadunud Eestit avastamas: Tartu Maarja kiriku taastulemise lugu
Keskaegne Tartu Maarja kirik asus ülikooli peahoone kohal ning see põles Põhjasõjas. 125 aastat hiljem kerkis Emajõelinnas päevakorda uue Maarja kiriku rajamine.
Millise helitugevusega tuleks muusikat kuulata?
Vali muusika on teada-tuntud kuulmise kahjustaja, kuid kui vali on liiga vali? Loomulikult peab muusika kuulamine pakkuma naudingut, kuid tasub teada, millal piiri pidada, et kõrvu mitte kahjustada.
Soome 100 | Leninilt luba küsimas: põnev meenutus, kuidas põhjanaabrid raskuste kiuste iseseisvaks said
Kui Soome riik 1917. aasta detsembris iseseisvuse välja kuulutas, siis muu maailm vaikis – teised riigid ei julgenud Soomet tunnustada enne kui seda teeb Nõukogude Venemaa.
"Puhata ja mängida" arvustab videomängu | Wolfenstein II: The New Colossus (PS4)
Rainer üritab Reinule sõnadesse panna, miks New Colossus on üks tänavuse aasta parimaid ja samas halvimaid mänge.
VIDEO | Kaks hullu prantslast hüppasid mäelt alla ja lendasid lennukiuksest sisse
Red Bulli videos näeb seda, kuidas Fred Fugen ja Vince Reffet spetsiaalsetes liuglemisülikondades 4000 m kõrguselt Šveitsis asuvalt Jungfrau mäelt alla hüppavad ja siis lõpuks neid ootava väikelennuki uksest sisse lendavad.
USA teadlased väidavad, et leidsid kaks meeste homoseksuaalsusega seotud geeni
Arutelu selle üle, kas homoseksuaalsuse taga on bioloogia või siis välised mõjurid, on kestnud väga kaua. USA Illinoisi osariigi North Shore`i ülikooli teadlased väidavad, et nad on leidnud kaks geenimarkerit, mis võivad olla homoseksuaalsusega seotud.
8. detsembri "Puhata ja mängida": Skyfront – selle mängu pärast jäi Eesti ilma "Tujurikkujast"
"Puhata ja mängida" on igareedene videomängudele ja mängimisele pühendatud veebi- ja raadiosaade; seda veavad Rein Zobel, Martin Mets ja Rainer Peterson.
Veokijuhid ei ole Tesla Semist vaimustuses: liiga võimas, liiga lühikese sõiduulatusega!
Veokijuhid ei rõõmusta Tesla Semi veoki üle kohe mitte. Arvata on, et võimalus, jääda tööta mingi kobaka robotauto pärast, ei paista just roosiline. Accelerista vahendab, et etteheiteid on teisigi: sõiduk on liiga võimas, ja liiga lühikese sõiduraadiusega.
Kas mootor jõuab ikka vedada? Vaatleme väikeautodega seotud müüte
Väikeautod on hinnatud oma kompaktsuse, madala kütusekulu ja a mugava manööverdamisvõimaluse poolest.
Mängur soovitab: viis populaarset arvutimängu, mis kolisid ka edukalt nutitelefoni
Videomänge ei pea enam ammu mängima arvutitel või videokonsoolidel. Tänapäeval on paljudel taskus piisavalt võimas ja suure ekraaniga mobiiltelefon, millel võib ka nõudlikke mänge mängida.
Mees, kes tuli kolhoosiesimeeste pidu rikkuma
Uudse euroopaliku mõttemaailmaga Toomas Hendrik Ilves sai Eesti riigipeaks napi ülekaaluga. Lõpliku edu tagas talle Eesti ajaloos esmakordne toetajate avalik kampaania.
Google`i tehisintellekt õppis malemängu nelja tunniga nullist alistamatu tasemeni selgeks
Teadurid ütlevad värskes uuringus, et AlphaZero nime kandval tehisintellektil kulus vaid neli tundi selleks, et omandada esmalt mängureeglid ja siis täiendada end ülikiirelt sellise tasemeni, et see suutis alistada maailma parima maleprogrammi Stockfishi.
Vaade saja aasta tagusesse kööki: Tööriistad millega tehti "külmatatuid" ja berliinereid
Eesti Ajaloomuuseumi kultuuriloolises kogus on arvel mitmeid põnevaid köögiriistu- ja masinaid, mida kasutasid Eesti perenaised sajand tagasi. Toome lugejateni mõned vahvamad leiud!
TTÜ vanemteadur Tõnu Martma: liustike sulamisele aitab lisaks kliima soojenemisele kaasa ka õhku paisatud tahm
Hiljuti ilmus mainekas teadusväljaandes Atmospheric Chemistry and Physics artikkel Teravmägede (Norra Arktika saarestik) liustikke uurinud rahvusvahelise uurimisrühma tööst. Eestist osaleb selles uurimisrühmas Tallinna tehnikaülikooli vanemteadur Tõnu Martma.
Ajakirjast Sõdur: Vene sugemetega soomukid sõitsid taas Eesti pinnal
Tänavu suvel saabus 2. jalaväebrigaadi õppuse Training Bridge 2017 raames Eestisse Ungari maaväe kompanii suurune üksus. Nende relvastuses olid ka Vene päritolu BTR tüüpi soomustransportöörmasinad, mida kirjeldab pikemalt 2. jalaväebrigaadi teabeohvitser Urmas Abel.
Krüptorahast on saanud keskkonda saastav investeerimisobjekt
Inimlik ahnus muutis krüptoraha käibevahendi asemel investeerimisobjektiks, millest pole kasu muuks, kui investorite spekuleerimisnälja kustutamiseks ja keskkonna saastamiseks, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
VIDEO | Põrgulik vaatepilt: Los Angelese kant on ulatuslikest tulekahjudest haaratud
California osariigil on tulekahjude arvestuses niigi halvim aasta läbi aegade, kirjutab Vox. Kuid kannatustel pole otsa: tuli on ka hetkel möllamas ja väga tiheda asustusega piirkondades. Üsna ebamaine video on filmitud eile osariigis asuval 405. kiirteel (Interstate 405), mis on tihedaima liiklu...
Novembris löödi eelmine autoaasta auti, müügitabel on täis üllatusi
Novembris löödi eelmine autoaasta auti: tänavu on 11 kuuga müüdud rohkem autosid kui 2016. aastal kokku. Accelerista vahendab, et popimate markide kolmiku moodustasid seekord Škoda, Toyota ja Renault. Kuldmedali mudelite seas sai novembris Škoda Octavia.
VIDEO | Adobe lisab Photoshopi fototöötlusele uuenduse, millest saab suur aja ja vaeva säästja
Kõik, kes vähegi üritanud Photoshopis subjekte välja lõigata, on tõenäoliselt tundnud ka sellega kaasnevat frustratsiooni, eriti kui on tegu peenete servadega nagu juuksed vms.
Astronoomid leidsid musta augu, mis kasvas tohutuks nii ruttu, et sellele pole head seletust
Kolme varasema taevauuringu andmetes tuhlanud astronoomid leidsid vähem kui 700 miljonit aastat pärast Suurt Pauku tekkinud supermassiivse musta augu.
Haldusreform muutis postiaadresse, loe, kuidas neid nüüd õigesti kirjutada
Tänavu tuleb näiteks jõulu- ja uusaastatervitusi postiga teele saates aadressidega eriti tähelepanelik olla, sest haldusreformi tõttu muutus üle poole miljoni aadressi. Neist ligi 300 000 on elu- ja töökoha-aadressid.
Ajaloomuuseum kutsub tutvuma viisidega, kuidas säilitada esivanemate jäetud tekke, käterätikuid ja riideid!
Laupäeval, 9. detsembril 2017 algusega kell 13.00 toimub Maarjamäel Filmimuuseumis õpituba sarjast „ASJA ARMASTAJAD“. Vabaõhumuuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht räägib lähemalt sellest, kuidas hoida ja puhastada vanu kodutekstiile. Ajaloomuuseumi tekstiilikoguhoidja Helle Avila n...
KATKEND RAAMATUST | Atlandi hiiglased ja suurpurjekad maailmas. Poolakate poolhiiglased Teises maailmasõjas
Lõik on pärit sõjaajaloolase Mati Õuna raamatust "Atlandi hiiglased ja teised suurpurjekad", mille väljaandjaks on kirjastus Ammukaar.
Kosmiline kodunupp: uus lahendus päästab abitult ilmaruumis triivija surmasuust
USA ettevõte Draper on välja töötamas süsteemi, mis kontrollimatult avakosmoses hõljuva inimese turvaliselt ja automaatselt kosmosejaama õhulüüsini tagasi toimetab. Lahendust saaks rakendada ka mõnes valdkonnas Maal.
Unusta jää-ämbrid ja mannekeenid! Internetis levib uus laineid lööv katsumus
USA tantsutüdruku video nähtamatule kastile astumisest kogus lühikese ajaga üle miljoni vaataja ja lõi 2017. aasta uusima internetitrendi.
DELFI TV DOKUMENTAAL | Rääkimata lood: Lasnamäe kui nõukaaegne Manhattan
Kui Nõukogude Liidu plahvatuslikult arenev piirilinn Tallinn hakkas 1960ndatel kombitsaid välja sirutama, sirgusid värskete magalarajoonide ülemistele korrustele ka penthouse-stiilis katusekorterid. Läksime külla inimestele, kel on tänasel päeval au neist eksklusiivsetest eluruumidest Tallinna pe...
Konsoolisõjad on läbi, PC võitis
Konsoolid kui peamine videomängude nautimisvahend on kadumas ajalukku.
Teadlased konstrueerisid maailma kõige väiksemate lülidega keti - milleks seda kasutada?
Teadlased on avastanud mooduse tillukeste, omavahel lülitsi ühendatud kettide loomiseks. Ühe sellise keti lüli läbimõõt piirdub vaid ühe nanomeetriga.
TÜ teadlane avastas kevadel 15 ID-kaardi praakeksemplari, RIA teatel pole sel seost suvelõpu suure turvariskiga
Nagu Postimees täna kirjutas, avastas Tartu Ülikooli doktorant ja lektor Arnis Paršovs anomaalia ID-kaardi tuvastusprotsesis. Teadlane avastas selle juba ammu enne tänavu suve lõpus ilmnenud laialdast turvariski. Paršovsi leitud anomaalia tõttu oli jõudnud ringlusse 15 praakkaarti, mis kõik tänav...
Hiinas alustas tööd maailma esimene täiselektriline kaubalaev, alus veab iroonilisel kombel kivisütt
Nagu China Daily kirjutab, on eelmisel kuul Guangzhous vette lastud ökolaeva veeväljasurve 2000 tonni ning see liigub Zhu Jiangil ehk Pärlijõel.