GRAAFIK | Vaata, milliste programmeerimiskeelte õppimisega enim raha kokku saab ajada
Maailmas on kümneid programmeerimiskeeli. Selles segases rägastikus on neist mõnede õppimine aga teistest märkimisväärselt kasulikum.
VIDEO | Vaata, kuidas kihutab värskelt tiitli välja teeninud maailma kiireim traktor
Tihti jõuavad meieni uudised sellest, kuidas keegi on võidusõiduautoga kihutanud uue Nürburgringi rajarekordi või ületanud muu seniületamatu kiirustähise. Kuid kiirusrekorditel on ka teine, vähemprestiižsem külg.
Angaarid otsas? Boeingu vigased lennukid ootavad autoparklas probleemide lahenemist
Selle aasta kevadel alla kukkunud Ethiopian Airlinesi Boeing 737 Max sensoririkke tõttu on selle mudeli lennukid pea kõikjal maailmas hetkel lennukeelu saanud. See on kaasa toonud olukorra, kus nii Boeing kui ka lennukeid kasutavad lennufirmad peavad maapinnal olevaid lennukeid kusagil ladustama.
Telia kliente kimbutasid täna mobiil-ID ja SMS-ide saatmise häired
Täna esines Telia klientidel mobiil-ID häireid, probleem oli SMS-keskuse tõrgetes.
Lahendus veeprobleemile? Teadlased leidsid Atlandi ookeani alt ulatusliku mageveereservuaari
Columbia Ülikooli teadlased avastasid Ameerika Ühendriikide idaranniku lähedalt tohutu mageveereservuaari, mis peidab end mere all, vahendab NY Post.
Samsungi ja Apple'i kunagine ekraanidiil tõotab häid ekraane ka iPadidele ja MacBookidele
Korea väljaanne ETNews vahendab, et Apple'it ähvardab umbes saja miljoni dollari suurune trahv, kuna ettevõte ei müü piisavalt telefone. Sellel võib olla ootamatu mõju ettevõtte arvutitele ja tahvelarvutitele.
Prognoos – 100 aastaga kahaneb oluliselt lindude ja imetate ökoloogiline mitmekesisus
Keskkonna pideva muutumise tõttu on võimatu öelda, kus asub looduslik tasakaal. Kindel aga on, et suured muutused ei toimu üleöö, vaid algavad väikestest, igapäevastest ja võib-olla tähelepandamatutest. Selliste lühiajaliste muutustega – näiteks mõne kraavi kuivamisega –, mille puhul nihkub vaid ...
VIDEO | BMW Z4 M40i rotster: ideaalne poissmehe auto, mis pöörab päid
Videomeister Sten Ottep on valmis saanud oma esimese proovisõiduloo. Arvestades Steni kiindumust Baieri autotehase toodangusse, on loo peakangelaseks BMW Z4 M40i rotster. 250 kW ja kiirendus "nullist sajani" 4,6 sekundiga teevad kergest sõidukist suurepäraselt meelt lahutava kaaslase.
Küsimus: kas suur kuumalaine Euroopas võib mõjutada ka lennuliiklust?
Jaanipäeva-järgsel nädalal Sahara kõrbest Euroopasse voogava ulatusliku kuumalaine tegelikke tagajärgi saame hinnata siis, kui see on möödas. Kas üle +40°C kerkiv temperatuur võib põhjustada tõrkeid ka lennuliikluses?
Mannerguga Leedu pressirallil: Roheline Seep, sa said vägevalt hakkama!
Ajakirjanik ja autoentusiast Karl-Eduard Salumäe kutsus Markus Mäeväli kaardilugejaks ja läks Mannergu ehk Rohelise Seebi ehk 1996. aasta Toyota Paseo roolis Leedu pressirallile tegusid tegema. Tulemus üllatas teda ennastki: Roheline Seep sai vägevalt hakkama!
Kas oled nõus? Need on 10 parimat turvalisuse leiutist sõiduautos
Kanada krediidiettevõte CarLoans uuris, millistest turvaabidest on nende klientide arvates autoga sõites kõige rohkem abi. Esikohale tõusid muidugi turvavööd, aga paljude meelest on sõidu ajal kasu ka uuema aja leiutistest nagu esiklaasinäidik või tahavaatekaamera.
Evolutsiooni vingerpuss: noorte koljudele on hakanud kasvama sarved ja põhjus on su taskus
Päikesepaiste ranniku ülikooli teadlased Austraalias on dokumenteerinud luust sarvetaoliste moodustiste tekkimise nooremate täiskasvanute kolju tagaosas. Teadlaste hinnangul on tegemist inimkeha reaktsiooniga moodsale nutiajastule ning seda esineb üllatavalt palju.
Rootsis pidurdab elektriautode levikut linnade vananenud elektritaristu
Rootsis pidurdab elektriautode levikut linnade vananenud elektritaristu. Uudisteagentuuri Bloomberg teatel on probleemi peamiseks põhjuseks suutmatus toime tulla suurenenud energiavajadusega. Elektriautoga sõitjad pole aga nõus autot kaugemal laadima.
NASA kulgur Curiosity leidis Marsilt taas elu märke
Nasa kulgur Curiosity tegi sel nädalal märkimisväärse avastuse, kui avastas Marsi õhust suure pahvaka metaani. Kuna metaan tekib peamiselt elusatest asjadest, on värske avastus päris tugev vihje sellele, et Marsil võib elu olla.
"Üks küsimus": kuidas suudavad ehituskraanad raskeid asju tõsta?
Fortes igapühapäevases rubriigis "Üks küsimus" palume spetsialistidel lühidalt selgitada küsimusi, mis meie lugejatel tekivad.
Nimi ei riku meest - Boaty McBoatface teeb tõsist tööd
2016. aastal otsiti interneti abiga nime uuele uurimislaevale. Nagu oodata oligi, sündis igasugust huvitavat kraami, mis aga Briti Valitsuse hinnangul 300 miljonit dollarit maksvale suursugusele uurimisalusele ei kõlvanud. Nimekonkursi võitjaks osutus nimi Boaty McBoatFace. Kuna uurimislaev sai t...
Mida rohkem feissbuugid, seda halvemini end tunned
Kõik tunnevad aegajajalt üksildust, eriti siis kui elus on probleeme, kolitakse uude kohta, minnakse uude kooli, sünnib laps või sureb lähedane. Teadlased on välja selgitanud, et krooniline üksildustunne muudab seda, kuidas me mõtleme ja käitume. Üksildus sünnitab uut üksildust ning sotsiaalmeedi...
Ülevaade: palav ilm muudab liiklejad agressiivseks ja rumalaks
Tavapärasest kõrgem õhutemperatuur muudab inimesed agressiivsemaks, vägivaldsemaks ja pärsib loogilist mõtlemist, selgub viimase mõnekümne aasta jooksul avaldatud teadustöödest vahendas ERR Novaator.
Tehisverega robotkala suudab ujuda 36 tundi
Väljaanne NewScientist vahendas Cornelli Ülikooli teadlaste uut saavutust robootika valdkonnas. Nimelt on teadlased loonud roboti, mis saab energiat omaenese kunstlikust vereringe süsteemist.
Poola linnas tankiga lõbusõitu teinud meest ähvardab 8-aastane vanglakaristus
49-aastast Poola meest ähvardab 8-aastane vanglakaristus selle eest, et ta otsustas Külma sõja-aegse tankiga T-55 Pajeczno nimelises linnas lõbusõitu teha. Otse loomulikult oli mees joobes. Vahejuhtumist kirjutas Poola ajaleht Twoje Pajeczno.
Vaktsiine peab ohutuks vaid iga teine Eesti elanik
Vaid veidi enam kui pool Eesti elanikkonnast peab vaktsiine ohutuks, selgub Briti vabaühenduse Wellcome Trust tellitud uuringust. Vastupidisel arvamusel on iga seitsmes, eeskätt seostub vaktsiinide ohutuses ja tõhususes kahtlemine elatustasemega.
Joodikunäoga jaanipäev: viis lihtsat viisi, kuidas jaaniajal liikluses ellu jääda
Tänavu on jaaniaeg õige pikk, algab pööripäevaga reedel, 21. juunil ja kestab teisipäeva, 25. juunini, mil politsei tõenäoliselt roolist veel mitukümmend pidutsemisnähtudega juhti maha tõstab. Joodikunäoga jaanipäev paneb küsima, kas kuidagi kainemalt saaks?
VIDEO | Juutuuber katsetas, kas riivikujulise uue Mac Proga päriselt juustu riivida saab
Apple tutvustas oma hiljutisel arendajatekonverentsil uut Mac Prod, mille puhul naljahambad tõid kohe välja selle sarnasuse juusturiiviga. YouTube'i sisulooja Winston Moy katsetas, kas sellega ka päriselt juustu riivida saab.
Apple kutsub tagasi leekidesse süttivaid MacBook Prosid
Apple teatas oma kodulehel, et nad kutsuvad tagasi osad 15 tollise ekraaniga MacBook Pro mudelid, kuna nende akudel on oht üle kuumeneda ning arvutid on seega tuleohtlikud.
Nutitelefoni kasutamine kasvatab sarved
Nutitelefonide mõju meie elule on veel väheuuritud teema, kuna seadmed on kasutusel olnud üpris lühikest aega. Küll aga viitab värske uurimus, et nutitelefoni kasutamine võib kasvatada inimesele sarved, vahendab The Washington Post.
VIDEO JA FOTOD | Eesti tuntuim maailmarändur Juhani Särglep kihutas Lexusega Genfist Milanosse
Kui varasemalt oleme harjunud nägema uusi automudeleid testimas autoajakirjanikke, siis sel korral astus uhiuue Lexuse rooli tuntud sotsiaalmeedia videograaf ja maailmarändur Juhani Särglep, võttes koos teiste Euroopa influenceritega ette maalilise teekonna Genfi linnast imelisse Milanosse.
Hiina tootja muudab telefoni laadimise tõeliselt kiireks
Üks kõige tüütumaid asju nutitelefonide kasutamise puhul on see, et need saavad tühjaks ning siis on nad vaja tunniks või kauemaks juhtme külge panna. Hiina telefonitootja Vivo uus laadimisstandard lühendab seda aega märkimisväärselt.
"Puhata ja mängida": Märt Koik räägib, millised videomänge ja miks ta mängib
Meil on külas näitleja ja saatejuht Märt Koik, kes räägib, milliseid videomänge ja miks ta mängib ning Märt jagab pikalt ja põhjalikult selgitusi, millised on ta eelistused, lemmikmängud ja mida ta arvab Fallout 76-st.
Mupo näitab hambaid: dokumentideta velotaksosid hakatakse hoiule võtma
Mupo on pealinna taksosektori otsustavalt käsile võtnud ja näitab rikkujatele hambaid: korduvalt dokumentideta ringivuravaid velotaksosid hakatakse edaspidi hoiule võtma, kirjutab Accelerista.
Otsid kiirendusmasinat? Eestis on müügil auhinnatud Nissan GT-R
Autosait.ee lehel on üles pandud 2014. aasta Nissan GT-R, millel kapoti all lausa 515 kilovatti.
Uuring: rasedad ameeriklannad kipuvad üha enam kanepit suitsetama
Teadusajakirjas JAMA avaldatud uuringu kohaselt tarvitavad rasedad ameeriklannad tihemini kanepit ning seda just raseduse esimese kolmandiku vältel, vahendab CNN.
Leitud: kaks uut eksoplaneeti, mis Maa lähedal ja võivad olla elukõlbulikud
Teadlased avastasid äsja kaks seni kõige Maa-sarnasemat eksoplaneeti — ja need asuvad meile päris lähedal! Avastatud planeedid kuuluvad nüüdsest 19 potentsiaalselt kõige asustamiskõlbulikuma Päikesesüsteemi-välise planeedi hulka.
VIDEO | Teadlased leidsid laevaoherdid, kes puidu asemel õgivad kivi
USA uurimisasutuste teadlased kaardistasid Filipiinidel asuvas jões elava laevaoherdi, kelle meelistoiduks on lubjakivi, vahendab Phys.org.
Teadlased hädas: vene kosmonaudid keelduvad spermaproove andmast
Venemaa riiklik portaal RT kirjutab, et Venemaa teadlased on hädas: nende uurimistööd pärsivad kosmonaudid, kes keelduvad spermaproove andmast.
VIDEO | 633 sukeldujat püstitasid allvee-koristustööde maailmarekordi
USA riikliku ookeani- ja atmosfääriseire ameti NOAA osutusel satub maailma ookeanidesse igal aastal miljardeid kilogramme jäätmeid ja prügi. 15. juunil koristas rekordiliselt suur hulk sukeldujaid USA Florida osariigi rannikul Deerfield Beachi linna lähistel ookeanivoogudest välja tuhandeid kilog...
Põuaajal kaevuveega autot pesta ei tasu
Uus reaalsus meie põuastel suvedel on kaevude kuivamine. Üle Eesti tuleb teateid veeta jäänud majapidamistest. Keskkonnaamet soovitab kuival ajal puhta veega säästlikult ümber käia. Meie soovitame mitte raisata kaevuvett näiteks auto pesemisele.
Proovisõit | BMW Z4 M40i: vahtranina
„Baieri mootorivabrikut“ peetakse sportlike sõidukite valmistajaks, ent puhtatõuliste kahekohaliste sportautodega pole neil ülearu õnne olnud. Nii M1, Z1 kui ka Z8 olid omas ajas kõva ohoo-efektiga autod, ent raamatupidaja vaatenurgast olid need kõik läbikukkunud projektid, millest esimene raputa...
KATKEND RAAMATUST | Brandenburglaste äpardunud dessant Kübassaares 14. septembril 1941
Avaldame Hanno Ojalo raamatus "Saaremaa Teises maailmasõjas" ilmunud katkendi, mis jutustab sellest, kuidas sakslaste õhudessantoperatsioon Saaremaal 1941.aasta sügisel totaalselt ebaõnnestus.
Kas me ei näegi lähiajal digihiiglaste toodetud voldiktelefoni?
Samsung on tõrgete tõttu oma Galaxy Fold voldiktelefoni ilmumise teadmata ajani edasi lükanud. Nende tuules aeglustas tempot ka Huawei, kellel niigi mitmeid muresid õlul on.
WRC autod muudetakse juba lähiaastatel hübriidideks
Rahvusvaheline autoliit (FIA) andis teada, et alates 2022. aastast peavad kõik WRC rallidel osalevad masinad olema hübriidid, vahendab Top Gear.
Google on loomas iMessage'ile konkurenti
Tihti tuuakse iPhone'ide eelisena välja sõnumirakendus iMessage, mis võimaldab iOS-i kasutavate seadmetega inimestel omavahel suhelda. Nüüd on Google midagi sarnast arendamas ka Androidi kasutavatele telefonidele.
Ameeriklased on kliimamuutuste tõttu hädas lihasööjabakteriga
Värske uuringu kohaselt on USA idaranniku vetes sagenenud lihasöökjabakteri Vibrio vulnificus esinemissagedus. Teadlaste sõnul on põhjuseks veetemperatuuri soojenemine, vahendab CBS.
Tartu Ülikool tõusis maailma ülikoolide edetabelis kõigi aegade kõrgeimale kohale
Täna avalikustatud mainekas maailma ülikoolide pingereas QS World University Rankings on Tartu Ülikool tõusnud kõigi aegade kõrgeimale, 301. kohale. Eelmise aastaga võrreldes on tulemus paranenud 20 koha võrra. Alates 2014. aastast on Tartu Ülikool tõusnud pingereas 160 kohta.
"Istmesoojendus": kas Eestist kasutatud auto ostmine on rumalus?
"Istmesoojenduse" viiendas osas on Ylle haigusest tervenenud ning vurr läheb jälle käima.
Tõestisündinud lugu mehest, kes elas söömata 382 päeva
Rohkem kui aasta aega kestev paastumine kõlab nagu linnalegend, kuid artikkel vanas meditsiiniajakirjas sisaldab teaduslikku kinnitust, et vähemalt üks inimene on tõesti 382 päeva söömata olnud ja ikkagi ellu jäänud.
Kas loomad kannatavad samuti päikesepõletuse käes?
Pärast pikka lumist talve on soojemate päevade ahvatlustele raske vastu panna. Mõistagi võib sellega kaasneda ka ebameeldivusi, nende hulgas päikesepõletus. Inimestel soovitatakse enne päevitamist keha päevituskreemiga sisse määrida. Kuidas on lood aga loomadega?
Çatalhöyük: kaasaegsete linnalike probleemidega kogukond tekkis juba 9000 aastat tagasi
Teadlased uurisid Türgi Çatalhöyüki piirkonnas leitud iidseid varemeid ja inimsäilmeid ning leidsid, et sealsed elanikud pidid juba umbes 9000 aastat tagasi toime tulema tänapäevaste linnalike probleemidega nagu ülerahvastatus, nakkushaigused, vägivald ning keskkonnaprobleemid.
VIDEO | Satelliidi kuumataluvust testinud teadlased aurustasid selle
Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) teadlased võtsid satelliidilt pärineva magnetpooli ning panid selle tuuletunnelisse, mis simuleerib Maa atmosfääri sisenemisel tekkivaid tingimusi.
Läbisõidumöödikul miljonid kilomeetrid: just need on kõige vastupidavamad sõiduautod
Maailma kõige suurema läbisõiduga sõiduauto on teedel vuranud ligi viis miljonit kilomeetrit. Mõned pikaealisusega silma paistvad vanad autod on jõudnud läbisõiduga verstapostini, kuhu jõudmiseks oleks vaja kümmekond kaasaegset autot läbi sõita.
Proovi kätt: eksklusiivne test, mis annab aimu uuest teooriaeksamist
Juunist võttis Maanteeamet kasutusele uue teooriaeksami süsteemi. Kurioosumina polnud aga enne uue eksamisüsteemi juurutamist välja antud ühtegi õppematerjali, mille järgi õppida saaks.