Natsi-UFO mudel korjati ajalooliste ebatäpsuste pärast müügilt
Õhusõiduki Haunebu II mudeli tõi välja tuntud mudelifirma Revell ja see pälvis kohe Saksa lastekaitse liidu ja Dresdeni sõjaajaloo muuseumi karme kriitikanooli. Lastekaitsjaid ja ajaloolasi pahandas, et karbil seisis, nagu olnuks Haunebu II esimene õhusõiduk, mis lendas kosmoses tippkiirusega 600...
2000 aasta vanusest Lõuna-Siberi hauast leiti peegliga sängitatud „uinuv kaunitar“
Meie ajaarvamise algul maetud noore naise viimne puhkepaik jäi pikki aastaid vee alla, mistõttu oli haud puutumata. Naine oli looduslikul teel mumifitseerunud.
Teadlased uurivad: hapnikuregulatsiooni häire aitaks vähirakke tappa?
Oksüdatiivne stress on sõnapaar, mida võib tihti näha tervise- ja naisteajakirjade veergudel, seda küll pigem üldtervise parandamise vaatepunktist. Nüüd uurivad teadlased, kas siiani tervisehäireks peetud aineosakeste tasakaalust välja viimine aitaks vähirakkude tapmisele kaasa.
Miks mõni veebileht telefoniekraanil nii kole on, kuigi arvutis pole vigagi?
Me kasutame nutitelefone juba aastaid, aga ikka leidub veebilehti, mis näevad telefoniekraanil segipaisatud või koledad välja, kuigi arvutibrauseris pole üldse häda.
Järjekordne Samsung S10 leke avalikustas, kuidas iPhone'idega konkureerida kavatsetakse
Samsung teatas, et kaotab tõenäoliselt oma uuel lipulaeval ära silmavõrkkesta-skänneri. See aga ei tähenda, et biomeetrilise tuvastusi võimalusi vähemaks jääks.
Lõpuks ometi: nutikas kassitualett! Andmesidest on siin tõesti kasu
Paljud kassiomanikud kulutavad oma lemmikute hooldamiseks ja lõbustamiseks meelsasti palju raha, kuigi teavad väga hästi, et käppmeister kaotab näiteks enamike mänguasjade vastu ruttu huvi.
See on uus maailma väikseim arvuti – pildil võrdluses riisiteraga
Tehnoloogiahiid IBM üllatas meid märtsis maailma väikseima arvutiga, mis on väiksem kui tera kivisoola ja pakub siiski üsna korralikku jõudlust (võrreldav 1990. aastal tavalise ehk x86-arvutiprotsessori omaga).
Jaak Juskega kadunud Eestit avastamas: Kärdla – linn keset meteoriidikraatrit
Umbes 455 miljoni aasta eest kukkus madalasse ürgmerre tänase Kärdla linna kohal meteoriit, mille võimas plahvatus tekitas neljakilomeetrise läbimõõduga hiigelkraatri. Eesti ulpis tol ürgsel ajal ekvaatori lähedal soojas troopikameres.
VIDEO | Lõpp asfaldiaukudele? Uus droon lendab kohale ja prindib tee jälle tasaseks
Kui on midagi sellist, mis iga autojuhi roolis värvikalt kiruma paneb, on see auk tees, täpsemalt see, kui auk autoratta alla jääb. Leedsi ülikooli teadlased leiutasid nüüd viisi, mis võib ehk sellele nuhtlusele juba eos lõpu teha.
Salapärane tumeaine meis ja meie ümber
Tumeaine võib põhjustada vähki! Tumeaine võis hukutada dinosaurused! Selliseid hirmutavaid väiteid on viimastel aastatel ilmunud teadlaste sulest. Kui tõsiselt peaks neid võtma? Kas tumeainel võib olla meie elu ja maailma kujundamisel mingi roll?
Saatses pandi püsti piiripost, mille najal võib kartmata pilti teha
Inimeste kasvav huvi piiripostiga pilti teha viis piirivalvurid mõttele avada Saatse muuseumi juures EV100 piiripost, mida kõik huvilised piiri rikkumata uudistada saavad.
Ühiskondlikult kokkulepitu muutmiseks peab alternatiivi toetama vaid iga neljas
Kehtiva sotsiaalse normi muutmiseks peab uut ideed toetama inimrühmast või ühiskonnast tervikuna vähemalt neljandik.
VIDEO | Canon EOS 4000D – ära osta seda kõige odavamat peegelkaamerat!
Täna võtame karbist välja ning anname esimesed emotsioonid kõige odavamale peegelkaamerale. Canon EOS 4000D tundub kindlasti paljudele hinna poolest mõistlik valik, aga kui mõistlik see tegelikult on?
Puhata ja mängida vaatleb virtuaalses reaalsuses videomängu: Beat Saber – aasta VR-hitt?
Martin ja Rein piiluvad virtuaalreaalsuse aasta suurimat hitti Beat Saber.
22.-24. juuni: nädalavahetus toob häid videomänge soodsalt või suisa tasuta – The Crew 2 beeta, Killing Floor 2, Shadowrun jt
Paistab, et jaanipäeval tuleb seekord taas vihma, mistõttu on just paras aeg visata pilk peale sellele, et mida huvitavat nädalavahetusel tubaseks tegevuseks leidub.
Konkurendid lõid käed, et luua nutivõtmesüsteem. Kambas ka Eesti suurima digiskandaaliga seotud firma.
Igipõlised rivaalid Samsung ja Apple on koos loonud uue autovõtmeid asendavate mobiilirakenduste standardi. Lisaks on kambas ka teised digifirmad ja autogigandid.
Mängukeskkonnas Steam algas täna suur sooduskampaania
Maailma suurimas mängukeskkonnas Steam algas täna öösel iga-aastane suve soodusmüük. Paljud mängud on kättesaadavad üle poole odavamalt.
Teadlased: kindel kogus kohvi aitab kauem elada
Teadlased on juba mõnd aega kinnitanud kohvi head mõju inimeste tervisele. Nüüd on saksa teadlased leidnud konkreetse põhjuse, miks kohv tervisele hea on ning lisaks sellele arvutasid nad välja ka päevas tarbitava optimaalse koguse.
LIIKLUSÜLESANNE | 9. osa: kuidas sõita õigesti 2+1 sõiduradadega maanteelõigul?
Accelerista, Maanteeameti ja Forte koostöös valminud liiklusrubriigis serveerime korra nädalas neljapäeviti valikuvariantidega liiklusülesande, mille keskmes on mõni keeruline ristmik või muu argine liiklusolukord.
Folklorist: päris "õiget" eesti jaanipäeva pole olemas
Eesti on saanud osaks maailmakülast ja riigis elab erineva rahvusliku taustaga inimesi sedavõrd palju, et "ametlike" jaanipäevakommete kehtestamine on juba ette läbikukkunud katse, kuigi paljud inimesed ikka ja jälle tahavad teada, kuidas eesti jaanipäeva "õigesti" tähistada, leiab folklorist Mar...
Maailmas on üks "miljardiriik" jälle juures: Instagramil suur verstapost ületatud
Instagramil on nüüd miljard aktiivset (vähemalt kord kuus sisselogivat) kasutajat koos.
Hea teada: mida nutikell kasutajast küberkurjategijale jutustab
Kaspersky Labi eksperdid uurisid välja, milliseid võimalusi avab kantavate seadmete signaali analüüs potentsiaalsetele kurjategijatele.
Lõpp küberspikerdamisele! Alžeerias keerati eksamite ajaks kogu riigis internet kinni
Alžeeria valitsus käskis telekomidel ligipääsu internetile eksamiperioodi vältel iga päev paariks tunniks katkestada. Facebooki ei pääse riigis keegi terve eksamiperioodi vältel, teatas Al-Jazeera. Esimest korda blokeeriti nettipääs eile hommikul.
Pilk peale, käsi külge – Honda kaks sõgedat, Type R ja NSX
Veli V. Rajasaar Acceleristast oli üks neist õnnelikest, kes Audru ringrajal sai proovida Honda kahe kähkusõitja – Type R ja NSX võimekust. “Vihkad või armastad, vahepealset varianti ei pakuta,” on autori järeldus.
Nutisõltuvus on tegelikult kaval disainitrikk?
Kuigi tehnoloogiahiiud on hiljuti teatanud, et loovad süsteeme, mis aitavad inimestel enda nutisõltuvust kontrolli all hoida, on see probleem suuresti tekitatud nendesamade tootjate disainitrikkidest, vahendab Popular Science. Avame, kuidas salakavalad disainilükked meie aju mõjutavad.
Nüüd siis Tiangong-2: hiinlased valmistuvad järgmise kosmosejaama Maale tagasi toomiseks
Alles mõni kuu tagasi sisenes Maa atmosfääri hiinlaste kosmosejaam Tiangong-1, mille üle Hiina kosmoseprogrammi töötajad olid mäletatavasti kontrolli kaotanud. Sellele eelnes kuudepikkune spekulatsioon sel teemal, kuhu jaam kukkuda võiks. Nüüd paistab, et Maale on naasmas järgmine hiinlaste jaam.
Maailmas on värske raporti järgi juba üle miljardi tulirelva - kelle käes need on?
Genfi rahvusvaheliste ja arenguuringute instituudi (PSIG) raporti põhjal jaotuvad tulirelvad maailmas hetkel järgmiselt: 857 miljonit relva (mis on kakssada miljonit enam kui kümme aastat tagasi) on tavakodanike käes, sõjavägede arsenalides on 133 ja korrakaitse käes 23 miljonit tulirelva.
Instagram tõi juba turule alles hiljuti välja kuulutatud rakenduse
Facebooki ja Instagrami boss Mark Zuckerberg andis teada, et uus Instagrami videokeskkond on kohal. Rakenduse nimeks on IGTV ehk Instagram TV. Rakendus kuulutati esmakordselt välja selle kuu alguses.
Mitte ainult inimeste probleem: kokaiin kimbutab üha tõsisemalt ka angerjaid
Ebaseaduslike sõltuvusainete ja nende jääkide sisaldus jõevees on uus, ent kiirelt kasvav keskkonnamure. Värske uurimus teatab, et see probleem puudutab ka angerjaid.
Audi ja Airbus hakkavad katsetama lendavaid taksosid
Saksa valitsus andis lennukitootja Airbus ja autotootja Audi koostöös loodud Pop Up Next lendava takso testprojektile rohelise tule. Millal testid Audi kodulinnas Ingolstadtis hakkavad, pole veel teada.
Roccat Vulcan – kas tulekul on maailma vingeim arvutiklaviatuur?
Roccat on üks suuremaid ja mainekamaid e-spordi varustuse – nagu klaviatuurid, hiired, matid ja kõrvaklapid – valmistajaid. Oma uue mehaanilise Vulcan-klaviatuuriga tundub ta aga ületavat iseennast.
VIDEO | Hiina nutitelefonide uus trend: korpusest kerkiv esikaamera
Võidujooksus pakkuda nutitelefoni kasutajale suurimat ekraani on Hiina telefonitootja BBK alla kuuluvad Oppo ja Vivo leidnud geniaalse lahenduse. Tootjad on pannud esikaamera telefoni korpuse sisse, kust see vajadusel üles kerkib.
Neste uuendas oma bensiinide koostist
Neste tõi turule uuenenud koostisega Futura sarja bensiinid, mille kütusekulu on madalam ning mis tekitavad vähem heitgaase. Uued bensiinid Futura 95 ja Futura 98 jõudsid müügile Neste tanklatesse Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Peterburis.
Tahad olla Facebooki grupis? Maksa!
Facebook teatas, et hakkab testima uut lahendust, mis võimaldab gruppide administraatoritel küsida liikmemaksu. Küsitav summa jääb dollarites 4,99 ja 29,99 vahele.
ARVUSTUS | Street Fighter 30th Anniversary Collection – kaklusmängude ajalootund
Videomänguseeria nimega Street Fighter on 30 aastat vana. Jah. Kolm aastakümmet on erinevatest maailma nurkadest pärit veidrad sellid teineteise pihta tulepalle, elektrit ja jalahoope pildunud.
Iidsete gladiaatorite menüü oli peamiselt taimne ja parajalt paksukstegev
Kui tavaliselt kerkib antiikgladiaatoritele mõeldes silme ette kujutis sitketest, reljeefsetes lihastes sõdalastest, siis paraku võib selle eest tänada moodsat filmikunsti. Austria teadlased ütlevad, et tegelikkuses oli iidsete profisõdalaste kerel korralik rasvakiht, mida aitas kasvatada süsives...
WHATCAR? TESTIB | V60 ühendab uute ja vanemate Volvode parimad omadused
Kaido Soorsk kirjutab portaali WhatCar? proovisõiduloos, et V60 on šikk, dünaamiline ja enam volvolik kui ükski teine viimase kolme aasta jooksul SPA-platvormile loodud mudel. Valikus on nii otto- kui diiselmootorid, millele mõne aja pärast lisandub kaks pistikhübriidi elektrilise sõiduulatusega ...
Raske elu: Y-generatsioon on esimene põlvkond, mis saab keskeas olema vanematest haigem
Niimoodi leiab Suurbritannias tegutseva The Health Foundationi juures asuv mõttekoda oma värskes raportis. Y-põlvkonna ehk millenniumipõlvkonna all mõistetakse üldiselt neid, kes on sündinud vahemikus 1980-1995 (erinevad asutused võivad neid piire oma käsitluses mõne aasta võrra sinna-tänna nihut...
Maailma kõige kuivemas paigas pole midagi sadanud juba kaks miljonit aastat (ja selle asukoht on üllatav)
Antarktikale mõeldes meenuvad enamikule jääliustikud, tohutud lumevaalud ja nädalatepikkused, polaaruurijaid hulluks ajavad lumetormid...
Telia parendas mobiilside kvaliteeti enam kui 450 paigas üle Eesti
Telia paigaldas ja uuendas tänavu Eestis 461 mobiilside-tugijaama, mille tulemusena paranes mobiilside kvaliteet kõigis maakondades.
Masinaju õppis vaidlema: maailma esimene avalik debatt tehisintellekti ja inimväitleja vahel jäi viiki
See veel puudus, et robotid hakkaksid meid ümber veenma. Nüüd on IBMi uus tehismõistus selleks võimeline.
Raport: Venemaa uus droon-tank osutus Süürias sõjaväljal parajaks pettumuseks
Popular Mechanics vahendab Defence Blogi ja nendib, et uus kaugjuhitav tank Uran-9 võib küll muljetavaldav välja näha, kuid tegelikus lahinguolukorras polnud sellest mitmetel põhjustel suurt asja.
Tulirelvaga hiidsisaliku vastu: kui kuulikindlad olid dinosaurused?
Küsimus kuulub muidugi fantaasiamaailma, kuna meile teadaolevalt kümneid miljoneid aastaid tagasi keegi sauruste pihta püssist ei põrutanud. Seda tehakse vaid filmides ja nagu neist võib näha, teinekord suhteliselt tulutult.
Juhtmeta või juhtmega: kuidas ma eri tüüpi klappide vahel pendeldan
Juhtmeta kõrvaklapid ei ole juba ammu enam midagi ulmelist. Odavaid bluetoothiga "hiinakaid" saab veebipoodidest sama raha eest, mis tavalisi kõrvaklappe. Juhtmeta kõrvaklappide fännid ütlevad, et kui oled juba juhtmeta klappe proovinud, siis tagasiteed pole. Kuid kas nii ikka on?
FOTOD | Torm Hiina moodi: taevast sadas kalmaare, meritähti ja krevette
Kaheksajalgade, meritähtede ja krevettide sadamine taevast pole kindlasti igapäevane nähtus...
Mis juhtus? Ligi 80 protsenti Jaapani Airbnb-majutajatest kaotasid kuu alguses tegevusloa
Juhtiv majutuse jagamise ettevõte Airbnb kõrvaldas juuni alguses oma registrist vähemalt 62 000 Jaapanis asuvat kodu, korterit ja tuba.
Võimsamate autodega juhtub rohkem liiklusõnnetusi
Liikluskindlustuse fondi (LKF) andmetel põhjustasid mullu liiklusõnnetusi kõige sagedamini võimsamate autode nagu Lexus ja BMW juhid. Nende kahjusagedus oli üle seitsme protsendi.
Geneetikud vaagivad igipõlist küsimust – mida teha mahakukkunud lutiga?
Eelmisel nädalal Tartus toimunud rahvusvaheline Geenifoorum tõi kohale hulga geenitehnoloogia eksperte. ERR Novaator teatab, et mitmekesiste, samas kohati väga spetsiifiliste ettekannete seas leidus ka üldhuvi pakkuvaid – nii panigi kulme kergitama Hollandi teadlaste uuring igipõlisel teemal: kas...
Maailma Terviseorganisatsioon lisas vaimsete häirete nimekirja üllatava probleemi
Nimelt on Maailma Terviseorganisatsioon lisanud "mängimishäire" vaimse tervisega seotud probleemide nimekirja.
GALERII | Arheoloogiline lotovõit: Kalamajas ilmus maapõuest Eesti suurim keskaegne leiukogum tuhandete esemetega
AS YIT Eesti ehitab Tallinnas Kalamajas aadressil Väike-Patarei 1/Jahu 6 krundile Mündriku kortermaju. Nagu kord ette näeb, alustati aprillis arheoloogiliste väljakaevamistega ning juba esimestest minutitest hakkas maapõu robinal leide pakkuma. Keskaegse Tallinna hiilgeajast, 15. sajandi lõpust p...