VIDEO | Milline kuni 400-eurone telefon tasub ostmist just nüüd?
Testime kolme vähem kui 400 eurot maksvat telefoni, et selgitada välja oktoobrikuu parim.
Miks telefoni kõlarit ei tohi hambaorgiga tolmust puhastada (ja teisi lugusid, kuidas seadet halva eest hoida)
Tele2 remont- ja hooldustöödesse saabub iga kuu ligi 1000 seadet. Levinuimat põhjust on kerge ära arvata: katkised ekraanid.
Vaatleme videomängu | Call of Duty: Black Ops IIII – Blackout (PS4)
Kuidas on ühe tuntuima ja mõjukaima mänguseeria versioon Battle Royale mängulaadist?
Sõiduõpetaja: miks te külvate paanikat, ajakirjanikud!? Juhiloa hind ei tõuse!
Meedias läks pauguga ringlema lugu, milles väidetakse, et alates uuest aastast tõuseb oluliselt juhiloa taotlemise hind. Sõiduõpetaja Indrek Madar palub paanikat mitte külvata – muudatus on pigem positiivne, sest algajad autojuhid on saanud rohkem harjutada.
Stephen Hawking oma postuumses raamatus: jumalat ei ole olemas!
Selle aasta märtsis surnud legendaarne teadlane Stephen Hawking jättis endast maha lõpetamata raamatu pealkirjaga "Lühikesed vastused suurtele küsimustele" (Brief Answers to the Big Questions). Perekond ja sõbrad on nüüd raamatu Hawkingu isiklike arhiivide abil lõpetanud - teisipäeval avaldatud t...
FORTE ARVUSTUS | Uus Samsung Galaxy A7 - järjekordne sõdur soodsamate Samsungite lõppematus rivis
Ühel mu sõbral oli paar aastat tagasi teooria: selle asemel, et osta paari aasta tagant tulikallis lipulaev, ostis ta pea iga aasta odavama keskklassi telefoni, mis midagi erilist ei teinud, kuid ka erilist peavalu ei valmistanud. Uus Samsung Galaxy A7 on oma umbes 300 eurose hinnasildiga täpselt...
Teadlased avastasid, et Antarktika jäämassiiv "laulab" pidevalt
Colorado Ülikooli teadlased on juba pikemat aega uurinud Antarktikas asuvat Rossi šelfiliustikut ning avastasid nüüd, et liustik "laulab" pidevalt.
Donald Trump: mul aitab kliima soojenemist paremini mõista minus peituv teadlaseinstinkt
USA president Donald Trump pidas maha pika mitut teemat käsitleva diskussiooni rahvusvahelise uudisteagentuuri AP-ga. Muuhulgas räägiti ka kliimasoojenemisest, mille kohta ütles Trump, et kogu probleem on tegelikult tsükliline, kuid samas ei olda selle tekkepõhjustes veel kindlad.
See nutikas kruus ütleb sulle, kui oled liiga palju kohvi joonud
Kohv on tore asi, kui selline asi juhtub olema sinu tassike kohvi, aga kuidas teada, et keres on juba liigne kogus kofeiini?
Veel üks kunagi kuulus telefonibränd naaseb, aga esikmudel on veider segu vanast ja uuest
Enne, kui Apple'i iPhone 2007. aasta varasuvel müügile saabus ja kogu maailma jaoks paika pani, mida nutiseade praeguses mõttes tähendama hakkab, oli veel teisigi üsna edukaid katsetajaid.
Üllatus: Apple näitab veel uusi seadmeid! Loe, mis teoksil
Tehnoloogiahiid Apple korraldas septembris USA-s suure meediaürituse oma kolme uue iPhone-telefoni ja uue nutikella esitlemiseks.
Põnev autoajalugu: Žiguli faeton, mis valmis kaskadööride nõudmisel
Venemaa kuulsaima autotehase AvtoVAZ ajaloost leiab nii mõnegi huvitava fakti, millega suures plaanis pole teha muud kui imestada. Kas teadsite, et Žiguli baasil on konstrueeritud nii kuuerattaline esindusauto kui kahekohaline kabriolett?
Hiinlased plaanivad kunst-Kuu abil oma linnatänavad valgeks saada
Hiinlastel on tavalistest tänavavalgustitest kõrini: Chengdu linn plaanitakse juba 2020. aastaks valgeks saada spetsiaalse satelliidi abil, mis suudab valgustada 10-80 kilomeetrise läbimõõduga ala, vahendab The Independent.
Halloweeni ajal kihutab Maast mööda koljukujuline asteroid
7. novembril möödub Maast pealuukujuline 2015 TB145 asteroid. Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) hinnangul on asteroidi kokkupõrketõenäosus Maaga väike.
Maailma vanimad fossiilid võivad olla hoopis lihtlabased kivid
NASA teadlase värske uurimuse hinnangul on kaks aastat tagasi Gröönimaalt leitud maailma vanimad fossiilid täiesti tavalised kivimid. "Fossiilid" avastanud austraallane Allen Nutman jääb aga oma esialgse arvamuse juurde, et tegemist on kivististega, vahendab AP.
50 000 tuleriidal põletatud naist: keskaegse nõiajahi üks õõvastavamaid tulemusi
Nad seksisid saatanaga, määrisid endid surnute rasvaga ja kasutasid süütute inimeste vastu musta maagiat.
VIDEO | Kumba telefoni eelistada? 350eurone Pocophone F1 vs. 750eurone Huawei P20 Pro
Meilt on Xiaomide kohta arvamust küsitud, sest Eestis ei ole väga palju nendest juttu tehtud.
Kas elu varajasel Maal oli lilla?
Varajased eluvormid meie planeedil võisid suuta toota päikesevalgusest ainevahetuseks vajalikku energiat tänu lillavärvilisele molekulile retinaalile, mis tekkis tõenäoliselt märksa varem kui evolutsiooni käigus jõudsid areneda klorofüll ja fotosüntees. Kui retinaal osaleb organismide elutegevuse...
Legendaarne Winampi meediamängija tuleb tagasi!
2000ndate aastate alguse legendaarne meediamängija Winamp teatas, et toob järgmisest aastast turule uusversiooni.
NASA loodab, et tuuled suudavad hädas marsikulguri päästa
NASA Opportunity kulgur sattus selle suve alguses hiiglasliku tolmutormi kätte. Teadlased lülitasid toona kulguri unerežiimi, kuid pole nüüd sellega peale tormi möödumist enam ühendust saanud. NASA spetsialistidel on aga varuks üks õlekõrs, selleks on Marsil algav tuuline hooaeg.
Euroopa Komisjoni nõuded muudavad kõik Euroopas müüdavad Android-telefonid oluliselt kallimaks
Seoses Euroopa Komisjoni poolt Google'ile määratud 4,3 miljardi euro suuruse trahviga muudab Google oma rakenduste litsenseerimise põhimõtteid Euroopas, mis tõotab kõik Androidi operatsioonisüsteemi kasutavad telefonid kallimaks muuta.
Unustage Marss ja Kuu, saadame inimesed hoopis Veenusele!
Kui viimasel ajal on arutluse all olnud NASA Kuu ja Marsi missioonid, siis jätkuvalt on kõne all ka inimeste hoopis Veenusele saatmine.
PROOVISÕIT | Volkswagen Touareg: nimetage või lipulaevmaasturiks, nimi autot ei riku!
Volkswagen Touareg on jõudnud kolmanda generatsioonini. Turundajad mõtlesid sel puhul välja sõnavärdi “lipulaevmaastur”, mis kleepus asisele autole vihalehena külge. Uku Tampere viis Touaregi lohutuseks sinna, kuhu iga maastur igatseb – ronima! Nagu selgub, head autot ei suuda rikkuda ükski turun...
Suhtlusäpp Discord avas enda kauaoodatud arvutimängupoe
Mängurite suhtlusrakendus Discord avas oma veebipoe Kanadas juba selle aasta augustis, kuid nüüd on rakendus kättesaadav ka ülemaailmselt. Lisaks suhtlusplatvormile pakutakse nüüd nii rakendusesisest mängukäivitusvõimalust kui ka tellimuspõhist teenust, millega saab ligi uutele mängudele.
Ka Apple'i uute sülerite klaviatuurid tekitavad kasutajatele peavalu
Selle aasta suvel kinnitas Apple, et mitmete nende viimaste aastate jooksul toodetud MacBookide klaviatuuridega on probleeme (loe lähemalt SIIT). Selleaastasel mudelil on küll uus klahvistik, kuid probleemid jätkuvad.
Ajakiri TopGear valis Lamborghinide ja Bugattide seast aasta sportautoks hoopis midagi muud
Ajakirja TopGear 2018. aasta parimaks sportautoks valiti Alpine A110, mis edestas tervet hulka Bugattisid, Lamborghinisid ja teisi eksootilisi automarke. Võitja kuulutati välja ajakirja iga-aastases kiirusenädala eriväljaandes.
Suurriikide ja erafirmade võidujooks: kes saadab esimesena inimese Marsile?
Ei ole vist vaieldav, et järgmine taevakeha, millele inimene pärast Kuud oma jala maha paneb, on planeet Marss. Kosmoseaparaatidega on punast planeeti lähemalt uuritud juba alates 1960. aastaist, mil külma sõja vastaspooled USA ja Nõukogude Liit hakkasid sinna oma sonde saatma. Juba siis olid ole...
Mate 20 Pro: kõik, mida võiksid teada Huawei uue tipptelefoni kohta
Huawei esitles täna Londonis korraga nelja uut Mate-seeria kallima otsa nutitelefoni, Eestisse suunab ainult Mate 20 Pro.
Norralased leidsid radaritehnoloogia abil haruldase viikingiaegse laevmatuse
Norras, Østfoldi maakonnas leidsid teadlased radaritehnoloogia abil iidse viikingite surnuaia. Kokku leiti vähemalt kaheksa hauda, millest üks on laevmatus ning viie nn pikkmaja säilmed.
Kui palju maksab satelliidi, astronaudi või tavainimese kosmosesse viimine?
Kui varasemalt on kosmoselennud olnud vaid riiklikult organiseeritud, siis nüüd on planeedilt välja pürgimas ka mitmeid erafirmasid. Selles valguses on paslik vaadata, kui palju kosmoselennud üldse maksavad.
Eestlane ähvardas YouTube’i videoga nurjata Huawei tipptelefoni üllatuse
Huawei on kutsunud hulga ajakirjanikke selle nädala teisipäevaks 16. oktoobriks Londonisse, kus maailma suuruselt teine telefonitootja peaks näitama oma värsket tipptelefoni.
Eesti teadlased aitasid lahendada prints Ruperti pisarate müsteeriumi
Prints Ruperti pisaratena tuntud karastunud klaastilkade kummaline käitumine on kogu maailmas palju tähelepanu pälvinud. Miks on küll nii, et klaastilga pead kergelt haamriga lüües ei juhtu midagi, aga selle saba murdes plahvatab tilk hetkega kildudeks? Eesti teadlased aitasid lõpuks sellele juba...
Inimkond on hävitanud nii palju imetajaid, et "asendusloomade" arenemine võtaks viis miljonit aastat
Teadlased leidsid, et inimesed on hävitanud viimase 50 aasta jooksul niivõrd palju imetajaliike, et planeedi liigilise mitmekesisuse taastumiseks läheks kolm kuni viis miljonit aastat.
USA õhuvägi kaotas lahingu orkaani vastu
Ameerika Ühendriike laastanud orkaan Michael tekitas paksu pahandust ka riigi õhuväe ridades. Õhuväelaste hinnangul hävitas torm vähemalt 17 F-22 Raptorit ja tegi maatasa üliolulise Tyndalli õhuväebaasi. Spetsialistide hinnangul on kahju võrreldav justkui lahingu kaotamisega.
VAATA TÄISMAHUS | Kultuurikatlas toimus digitaalvaldkonna tippkohtumine Tallinn Digital Summit
Täna Kultuurikatlas toimuv Tallinn Digital Summit 2018 toob Eestisse digimeelsete riikide IT- ja digivaldkonna eest vastutavad ministrid, ettevõtjad ja eksperdid üle maailma. Tippkohtumise põhiteemadeks on tehisintellekt ja suurandmed ning nende kasutamine riigivalitsemises, ettevõtluses ja ühisk...
Škoda tutvustab aasta lõpus uut kompaktmudelit
Škoda, eestlaste seas üks populaarsemaid automarke, tutvustab selle aasta lõpus uut kompaktautot, mis kannab nime Scala.
Tõsine probleem: meritigude kojad lahustuvad ookeanide happelisuse tõttu
Meritigude elu on happeliseks muutuvate ookeanite maailmas üha enam raskendatud: nende kojad on lagunemas ning see on omakorda ohtu seadmas tigusid endid.
Teadlased avastasid uue riisivalmistusmeetodi, mis muudab selle oluliselt tervislikumaks
Riis on lisaks kartulitele ja pastale üks peamisi toiduaineid, mida eestlased kasutavad. Kuid kõigi tärkliserikaste toitudega on üks probleem - need ei mõju taljele just kõige paremini. Teadlased arvavad, et on nüüd jõudnud lahenduseni, mis selle mure ära kaotab, vahendab Science Alert.
Poola vanimad inimsäilmed räägivad häiriva loo inimeste ja lindude kunagistest suhetest
Teadlased leidsid paar aastat tagasi Poolast riigi kõige vanemad inimsäilmed. Nüüd tuleb välja, et muistsele lapsele kuulunud pisikestel luudel on pajatada lugu, mis selgitab inimeste ja kunagiste hiiglaslike lindude suhteid.
Kohtueksperdid tavapolitseinikele: ärge avage kahtlusaluste iPhone X-ide ekraane!
Apple'i näotuvastusega telefonid võimaldavad võimudel teoorias lihtsamalt inimese telefonile ligi pääseda, kuid valesti kasutamisel ei pruugi näotuvastusest abi olla.
Märgid näitavad, et Google plaanibki Androidist lahti saada
Hiljutisel Google'i Pixel 3 tooteesitlusel mainiti küll hulgaliselt Chrome OS-i, tehisintellekti ja teisi moesõnu, kuid ei öeldud sõnagi Google'i telefonioperatsioonisüsteemi Android kohta. See kinnitab veelgi enam kuulujuttu, et firma plaanib operatsioonisüsteemi hingusele saata.
Kumb on liikluses kahjulikum, kas püsiv talve- või suveaeg?
Soomlased on kogunud kokku viie aasta andmed ja arvutanud välja, millist mõju avaldab liiklusele kellakeeramine. Liiklusturvalisuse seisukohalt on suur vahe, kas valitseb püsiv talve- või suveaeg.
VIDEO | Ott Tänak enne talve: rehvid on üks olulisemaid detaile üldse
Must jää on juba üllatanud roolikeerajaid mitmes maakonnas. Paljud kõksud jääks selgi talvel tulemata, kui autod saaksid pidama mõni meeter varem. Neid päästvaid meetreid võib anda juurde käesoleva hetke parimaid naastrehve.
Raadiote töös võib järgmise nädala keskpaigani esineda häireid
Kuni 17. oktoobrini võib ülilevi tõttu esineda probleeme raadioprogrammide vastuvõtul. See tähendab, et programmid võivad omavahel seguneda ning kuulda võib sahinaid.
Autokasutaja ABC: mis on külmakindel diislikütus ja kuidas seda kasutada
Kõigil diiselmootoriga autode omanikel on praegu paras aeg hakata eelseisvaks talveks valmistuma. Üleminekuperioodi diislikütus on juba osas tanklates müügil. Alates 1. detsembrist peab talvine diislikütus olema kõikjal saadaval. Miks ja mismoodi seda kasutada?
Rooma langes kristlastele
Esimese kolmesaja aasta jooksul pärast Jeesuse ristilöömist veeretati süü kõiges, mis Rooma riigis oli halvasti, kristlaste kaela. Ristiusu jüngreid kiusati taga, piinati ja tapeti. See kõik lõppes kui noaga lõigatult siis, kui keiser Constantinus I nägi taevas ilmutust.
Põrgulik tulekahju pilvelõhkujas: kurb lugu Brasiilia ajaloost
1974. aasta 1. veebruari hommikul puhkeb Sao Paulo ühes äsja valminud kõrghoones tulekahju.
130 000 meest, 10 000 lennukit, 6000 laeva: kuidas sündis Normandia dessant
1943. aastal lubasid Churchill ja Roosevelt Stalinile, et ründavad Adolf Hitlerit läänest.
Vaatleme videomängu | Forza Horizon 4 (Xbox One X) – aasta oodatumaid kihutamismänge
"Puhata ja mängida" Rainer ja Martin uurivad, kas Forza Horizoni uus jagu võiks meeldida inimesele, kellele ei meeldi autosimulaatorid ja ei kes ei hooli autodest. Ja vandaalitsevad kartulipõllul, nagu maapoisid uue autoga ikka.
PODCAST | Videomängusaade "Puhata ja mängida": uue põlvkonna konsoolide sõda algas just nüüd
"Puhata ja mängida" on igareedene videomängudele ja mängimisele pühendatud veebisaade. Seda veavad Martin Mets, Rainer Peterson ja Rein Zobel.