Elektrilevi uudne ja kiire internet jõudis esimeste klientideni
Elektrilevi kiire interneti võrgu pilootprojekt Tallinnas Veskimetsas jõudis esimeste teenust kasutavate klientideni ja tõestas uue mudeli toimivust sideturul.
Mazda MX-5 – sõidulusti neljas põlvkond
Mazda MX-5, erinevatel turgudel tuntud ka kui Miata ja Eunos, on enimmüüdud kaheistmeline sportauto maailmas. Aastast 2015 on saadaval selle neljas põlvkond, millega Accelerista proovisõitu tegemas käis.
Uurimuse väitel on Google'i andmekogumise eest põgenemine võimatu, firma sõnul on tegemist laimuga
Vanderbilti Ülikooli teadlastest koosnev uurimisrühm leidis, et Google'i võimekus andmeid koguda on palju suurem, kui enamik inimesi arvata oskab. Google'i hinnangul on tegemist lobitööks kasutatava uuringuga, mis sisaldab palju väärinfot, vahendab CNN.
Baltikumi e-spordiliiga alustab oma teise hooajaga
Balti e-spordiliiga BESL värskelt alanud uus hooaeg tõotab olla veelgi huvitavam - kasvanud on nii osavõtjate hulk kui ka auhinnafondid, lisandunud on ka üks uus populaarse žanri mäng.
Fitbit tutvustas uut Charge 3 aktiivsusmonitori
Aktiivsusmonitoride ja nutikellade bränd Fitbit teatas eile, et nende aktiivsusmonitoride sarja Charge lisandub uus liige Charge 3.
Teadlased kinnitasid lõplikult, et Kuu pinnal leidub vett
Teadlased kinnitasid lõplikult, et Kuu Päikese eest varju jäävatel poolustel võib külmadest pinnakraatritest leida jääd, vahendab Science Daily.
Miks kogemata hommikukohvi vahele jätmine inimesi nii karmilt mõjutab?
Kofeiin on maailmas üks enimtarbitavaid psühhoaktiivseid aineid. Kuigi sellel on palju positiivseid mõjusid, võib hommikuse kohvi vahele jäämine inimesele ka väga kurnavalt mõjuda, vahendab ScienceAlert.
Hiinlased üritavad uue imetelefoniga Eesti mobiiliturgu vallutada
Maailma suuruselt neljandaks mobiilitootjaks tõusnud Xiaomi tõi Eestisse oma uue mudeli Mi 8, mis on Hiina suurfirma esimene tipptelefon, mida siin ametlikult müüakse.
Kuulujutud: Apple toob turule uue odavlaptopi ja uuendab oma miniarvutit
Bloomberg vahendab, et Apple'il on kavas veel sel aastal tutvustada kaht uut arvutit - odavarvutit, mis sarnaneb praegusele MacBook Airile ja Mac Mini pisiarvuti uuendatud versiooni.
Uuring: testosteroon paneb mehed hullunult poodlema ja kalleid asju tahtma
Sorbonne’i ülikooli neuroteadlaste läbi viidud uuringust selgub, et testosteroon mõjutab oluliselt meeste ostuotsuseid ning iha luksuskaupade järele. Mida kõrgem meessuguhormooni tase, seda rohkem kulutatakse.
Doktor Google? Enne arsti otsingumootoriga konsulteerimine tuleb kasuks
Tõenäoliselt oleme me kõik haigussümptomite ilmnemise korral need mõnesse otsingumootorisse sisse löönud. Kuigi iseendale veebiinfo põhjal diagnoosi panemine on ohtlik ja kindlasti mitte tark tegu, võib enda haigustunnuste guugeldamisest Austraalia teadlaste hinnangul siiski kasu olla, vahendab S...
Liiklusohutuse audiitor: autojuht üksi ei vastuta pinnatud teede korraspüsimise eest
Uuringust selgub, et 9 autojuhti kümnest ei pea värskelt pinnatud teedel ajutistest kiiruspiirangutest kinni. Liiklusohutuse audiitor Ain Kendra on seisukohal, et pindamine on asjakohane meetod vaid teatud tingimustes ning autojuht üksi ei saa vastutada tee korrasoleku eest.
Kas UFOd või Nõukogude Liidu spioonid? Pärast Teist maailmasõda kimbutasid ameeriklasi taevasse ilmuvad rohelised tulepallid
1940ndate aastate lõpus oli Ameerika Ühendriikide teadlastel, sõjaväelastel ja tavaelanikel suur mure - riigi lõunaosas asuvate sõjaväeasutuste ligiduses kerkisid öösiti taevasse hiiglaslikud rohekad leekivad kerad. Ka praegu on selliseid nähtuseid aeg-ajalt eri kohtades taevalaotuses näha, kuid ...
Teadlased lisasid DNA-le kaks uut tähte, mis võimaldab luua palju uusi eluvorme
Teadlased lisasid elu muidu püsivale koodile ehk DNAle kaks uut tähte. Nende kahe uue tähega saab kujundada seniolematuid eluvorme, mis on mõeldud maamiinide tuvastamiseks ja õhu puhastamiseks.
VIDEO | Vaatleme videomängu: Dead Cells (PS4) – päris lahe metroidvania tüüpi platvormer
Rainer ja Rein vaatavad uut platvormer-roguelike-metroidvania mängu Dead Cells, mis neile mõlemale päris meeldib.
Linnutee ümbrus kubiseb iidsetest galaktikatest
Linnutee ümber tiirleb terve hulk pisikesi galaktikaid, mis meenutavad oma välimuselt ja omadustelt universumi kõige vanemaid tähekogumeid.
Aafrika koloniaalajaloo sünge lehekülg: köndistatud aafriklased olid jäämäe tipp, Kongo elanikkond vähenes genotsiidi tõttu poole võrra
Suuremale osale Aafrikast lõppes koloniaalaeg juba enam kui pool sajandit tagasi. Vaatamata sellele ei ole arutelud, kui palju on koloniaalne kogemus mõjutanud kontinendi lähiajalugu, kaugeltki lõppenud. Aafriklaste jaoks on tegu keerulise ja tihtipeale valulise teemaga.
Kirurgid leidsid naise valulikust silmast uskumatult vana kontaktläätse
Kontaktläätsed võivad säilida päris pikka aega. 42-aastane briti naine sai näiteks teada, et temal oli kadunuks peetud kontaktlääts silmakoopas olnud lausa 28 aastat, vahendab Gizmodo.
Liikluskindlustus on kõvasti kallimaks läinud: õnnetusi on rohkem ja kahjusummad suuremad
Tänavu esimese poolaastaga on kokku löödud ligi 18 000 liikluskindlustuse juhtumit, mille kahjud küündivad keskmiselt paari tuhande euroni. Juhtumite rohkus ja kahjude suurus omakorda on tõstnud liikluskindlustuse hinda eelmise aastaga võrreldes 15%.
16. augusti videomängusaade "Puhata ja mängida": Nvidia kuulutas lõpuks ometi välja oma uued graafikakaardid
Nvidia kuulutas lõpuks ometi välja oma uued graafikakaardid, aga mis kasu neist mänguritele, kuuleme täpsemalt järgmisel nädalal, mis aga ei takista "Puhata ja mängida" saatejuhte spekuleerimast. Aga see, et värskelt välja kuulutatud Doom Ultimate sellest ilmselt kõik jõu välja pigistab, on ilmse...
Kuidas Eestist või välismaalt ostetud sõidukile õigesti taustakontrolli teha?
Ehkki isiklik sõiduauto on paarikümne aasta tagusest luksuskaubast tänaseks päevaks tarbeesemeks saanud, on selle rahaline väärtus jätkuvalt üsna kõrge ja petta saamine ikka sama valus.
Teeme Ära juht Eva Truuverk: kui indoneeslane viskab pudeli põõsa alla, on see ka iga eestlase probleem
15. september on päev, mille lõppedes peaks maailm loodetavasti olema natuke parem paik kui hommikul. Siis peetakse tänavust maailmakoristuspäeva, milles osaleb 150 riigis miljoneid inimesi. Sellest, kuidas 2008. aastal kogu ettevõtmine alguse sai, räägib intervjuus Fortele Teeme Ära sihtasutuse ...
Maasturilaadsed, tõmmake koomale: ausalt praktiline Peugeot Rifter on kohal
Kas väikekaubikul põhinev moodne mahtur võiks olla vastus palvetele, lõpetada maasturilaadsete ülemvõim? Uus Peugeot Rifter, millega Uku Tampere Acceleristast Prantsusmaal proovisõitu tegi, on kinnitus sellest, et auto saab olla ühtaegu praktiline ja ökonoomne ning sealjuures tore välja näha. Kui...
Jaak Juskega kadunud Eestit avastamas: Viljandi Jaani kirik räägib loo kadunud kloostrist
Viljandi lossimägede piiril seisab Jaani kiriku valge torniga hoone. Hiliskeskajal oli see osa frantsisklaste kloostrist.
Austraalia nooruk häkkis Apple'i arvutisüsteemidesse ja varastas sealt faile
16-aastane austraallane häkkis Apple'i arvutisüsteemidesse ning salvestas sealt 90 GB salajasi andmeid. Nooruk hoidis andmeid ja häkkimisõpetusi arvutikaustas, mille nimi oli "hacky hack hack", vahendab Phys.org.
Inimesed vihuvad vastiku iseloomuga robotülemuse alluvuses agaramalt tööd teha
Hiljuti teadusajakirjas Science Robotics ilmunud uurimusest ilmneb, et me ei pea muretsema mitte ainult sellepärast, et robotid meie töö ära võtavad, vaid ka selle pärast, et humanoidroboteist nõmedad ülemused palju efektiivsemad kui meeldivaks programmeeritud robotid.
KOSMOSEKLÕPS | Hubble'i teleskoop püüdis ühele pildile 15 000 galaktikat
NASA kosmoseteleskoop Hubble püüdis ühele pildile 15 000 galaktikat, millest umbes 12 000 on alles välja kujunemas. Tänu Hubble'i instrumentidele võimaldab pilt uurida galaktikate teket.
Läbimurre: amputeeritud kehaliikmetega inimesed tajuvad proteese osana oma kehast
Virtuaalreaalsust ja tehislikult tekitatud puutetundlikkust kombineeriv lähenemine on aidanud kahel amputeeritul tunda, et nende käeproteesid kuuluvad nende keha juurde. Vähe sellest — uurijad näitasid ka, et nn fantoomjäse „kasvab“ taolise mõjutamise tulemusel tegelikult jäsemeproteesi „sisse“.
Beringi väinast leiti II maailmasõja käigus tükkideks plahvatanud USA hävitaja ahtriosa
Pärast 75 aasta pikkust merepõhjas lebamist leiti USS Abner Readi põhja lastud osa Vaikse ookeani põhjaosast, vahendab History.com
Sipelgate ülima töökuse saladus peitub laiskuses
Teadlased leidsid, et ülitöökate sipelgate efektiivsuse saladus peitub selles, et osa neist lihtsalt vahib ja ei tee mitte midagi, vahendab Washington Post. Sarnast tendentsi on märgatud ka teiste sotsiaalsete putukate - näiteks mesilaste - puhul.
Kuumalaine sulatas Šveitsi liustikust välja aastakümneid kadunud lennuki
USA lennuk C-53 Skytrooper natuke pärast Teise maailmasõja lõppu, kui see teekonnal Austriast Itaaliasse tugevasse lumetormi sattus.
Muusikafestivalil kõlari kõrval seismine mõjub kõrvale kui reaktiivlennuk
Mõõtmised on näidanud, et näiteks kümne meetri kaugusel reaktiivmootorist seistes on helitase umbes 125 detsibelli. Keegi ei tahaks seal kõrval seista, sest see oleks kõrvadele üsna talumatu tunne. Aga kui inimene seisab rokk-kontserdil kõlari juures, on müratase umbes sama tugev.
Ülikuuma eksoplaneedi temperatuur on nii kõrge, et selle atmosfääris on titaan ja raud gaasilises olekus
Teadlased leidsid Maast umbes 650 valgusaasta kaugusel ülikuuma planeedi, mille pinnatemperatuur on peaaegu sama kõrge kui Päikesel ja mille atmosfääris on titaan ja raud gaasilises olekus, vahendab CNN.
Teadlased: söö hommikusööki, siis on trenn efektiivsem
Kui sulle meeldib hommikusööki süüa ja trenni teha, siis meil on häid uudiseid - tee täpselt seda, mida praeguseni teinud oled. Hommikusöögi söömine muudab treeningu efektiivsemaks, vahendab Eurekalert.
Kas tõesti kosmoserelv? USA esindaja kurtis Genfis muret veidralt käituva Vene satelliidi üle
Kõnealune satelliit on end kosmoses imelikult ülal pidanud, mistõttu ei saa välistada, et tegu on mingit laadi relvaga. Sedasi teatas üleeile Genfis ÜRO desarmeerimiskonverentsil USA riigidepartemangu relvakontrolli, tuvastuse ja kooskõlastuse büroo abisekretär Yleem Poblete.
Retrosõit: pere esimese välismaa auto uus noorus
1974. aasta Mazda Marella 1300 seisis aastaid garaažis või suvekodu hoovis, ent lõpuks jõudis kätte ka tema aeg. Tagasi teele sai väike Mazda tänavu kevadel.
Garantii: kas pikkadeks aastateks või vaid viivuks?
Milline autotootja pakub pikimat tehasegarantiid? Kia seitsmeaastase pakkumisega asus äsja konkureerima Hyundai, kuid veel pikemat garantiid pakub üllatuslikult Porsche. Tõsi, selle eest tuleb juurde maksta. Lisatasu eest saab garantiid juurde osta paljudelt.
Kliima ei soojene ainult maismaal - ka maailmamerel on asjad halvasti
CBS vahendab, et mitte ainult maismaal ei ole vaja kuumalaineid taluda - ka ookeanid on kuumemad kui ei kunagi varem.
Milline superpereauto võidab? Kas Audi RS6, Jaguar XJ Super V8 või Mercedes E55 AMG?
Ehkki keskmisele vaatajale täiesti tavalised, pakuvad need kolm autot 10 000 – 15 000 euro eest sõiduelamust, mis jätab adrenaliini tulvama tundideks.
Iidne muumia tõestas esmakordselt, et Egiptuses tegeleti palsameerimisega ammu enne vaaraode aega
Üht vana, üle saja aasta Torino muuseumis seisnud muumiat analüüsides ilmnes, et see on mumifitseeritud umbes 5600 aastat tagast ehk 1500 aastat varem, kui seni vanimateks peetud muumiad.
Google arendab uut tehistreenerit, kes aitab toitumise ja trennikavadega
Uus lahendus kannab nime Google Coach, ehk Google'i treener. Erinevalt praegusest Google Fit rakendusest oleks uus rakendus väga iseseisev ja üritaks inimest jooksvalt motiveerida, näiteks kui jätad treeningpäeva vahele, aitab rakendus sul uut treeningaega leida, vahendab Android Police.
FOTOD | Lexus tutvustas Tallinnas oma tutikat iselaadivat hübriidmaasturit
Lexus esitles Rotermanni kvartalis oma uhiuut UX hübriidmaasturit. Auto on nii uus, et seda pole veel seeriaviisiliselt tootma hakatud ning ka esitluseks kasutati auto eeltoodangu versiooni. Lexuse esindaja sõnul erineb auto lõplik auto versioon pisut hetkel esitletust.
WHATCAR? ARVUSTUS | Audi A6: paleepööre
Kaheksas Audi A6 on kaks numbrit väiksem Audi A8, sest jagab suurema vennaga komponente ning jäljendab viimast lisaks stiilinõksudele ka tehnoloogia ja kaasavara osas. Eelkäijast suuremale, raskemale ja avarama sõitjateruumiga sedaanile on saadaval 39 (!) elektroonilist abimeest ja see tuleb toim...
Häštäg #travellerring ehk reisumees Väints läheb autoga Euroopale ringi peale sõitma
Rännumees Väino Laisaar asutab end taas teele. Reisikaaslaseks kohandatud Peugeot Traveller, kõige tähtsamaks häštägiks #travellerring, kirjutab Accelerista. Seekord on sihiks teha autoga ring peale Euroopale. Kui ruttu ring peale saab, näitab aeg. Seiklus algab augusti lõpus.
Kuus asja, mida käekella ostes silmas pidada! Kas Sinu käekell vastab kõigile punktidele?
Käekell on inimese visiitkaart, see on praktiline abimees, mis ühtlasi kaunistab ja iseloomustab selle kandjat. Erinevaid käekellatootjaid ja disaine on äärmiselt palju ning teadupärast ei tasu maitse üle vaielda. Küll aga on olemas mõned universaalsed tõed, millele võiks tähelepanu pöörata, kui ...
Analüüs: erakordselt soojad ilmad kimbutavad Maad veel neli aastat
Planeedi keskmine õhutemperatuur oleks aastani 2022 tavapärasest kõrgem isegi inimtekkelise kliimasoojenemiseta, viitab uus analüüs. Samas on vara öelda, milliseid piirkondi ja riike puudutavad ebaharilikud ilmaolud kõige rohkem, kirjutab ERR Novaator.
Puksiirauto juht: ka meie tunneme maanteel tööd tehes surmahirmu
Teedel vohav liikluskultuuritus jääb valusalt silma ka neile, kes kiirustavad appi siis, kui juba midagi juhtunud on. Puksiirauto juht, osaühingu Treilamehed juhatuse liige Kaupo Kerge tõdeb Acceleristas, et maanteel töötades on mure oma elu pärast igapäevane. Tema soovitusi, kuidas teel hädas ol...
NASA teadlased käiavad Opportunity "äratamiseks" hommikumuusikat ja Marsi avastamisega seotud muusikapalu
NASA insenerid on oma paar lähipäeva veetnud heatujuliste ärkamisteemaliste laulude saatel, vahendab Tech Times.
Tšiilisse kerkib hiigelteleskoop, mille iga peegel on umbes paarikorruselise maja kõrgune
Mida suuremad on teleskoobi peeglid, seda parem on selle kujutiste resolutsioon. Nii ehitataksegi nüüd Tšiili kõrbe uut hiigelteleskoopi, mille mõõdud võimaldavad sinna mahutada päratusuured peeglid, vahendab Gizmodo.
USA-s hukati surmamõistetu esmakordselt fentanüülisüsti abil
Omaha World-Herald teatab, et Nebraska osariigi vanglas hukati sünteetilist opioidi kasutades 60-aastane Carey Dean Moore, kes juba 1979. aastal kahe taksojuhi mõrvas süüdi mõisteti. Ta oli üks kõige pikaajalisemaid surmamõistetuid terves riigis.