"Puhata ja mängida": Uus Bioshock ja Resident Evil 3 uusversioon on tulemas
Rein on üle mitme nädala saates tagasi ja kuuleme mitmest VR-üritusest, Reinu loodud Teletorni VR-lahendusest ja ka veel natuke Red Dead Redemption 2 mitmikmängust.
Kaljumaalingud tõestavad, et juba kiviajal rändasid inimesed palju ringi
Göteborgi lähedalt Hisingeni kaljudelt leitud kaljumaalingud tõestavad, et juba kiviajal läbisid inimesed paatidega pikki vahemaid. Sellest piirkonnast leitud punased kaljumaalingud sarnanevad vägagi Põhja-Skandinaaviast ja Venemaalt leitud maalingutega, sest kõigis neis piirkondades on maalingut...
Õnnetu juhtum: distantsilt käivitatud auto tappis mehe
New Yorgis Queensi linnaosas tappis eemalt käivitatud auto mehe. Hukkunud mees jäi veerema hakanud auto tõttu kahe auto vahele kinni ja suri haiglas saadud vigastustesse.
Asendamatu reisiabiline: tõlgi telefoniga oma juttu käigu pealt ja seda lausa 44 keeles
Google teatas eile, et ettevõtte nutiabiline Google Assistant saab uue funktsiooni, mis võimaldab reaalajas tõlkimist lausa 44 keeles.
Google avaldas: mida eestlased sel aastal netiavarustest enim otsisid?
Kõiksugu aastaraportite aeg on käes ja sellega seoses on ka Google juba mitmendat aastat avaldanud andmed selle kohta, mida Eesti inimesed enim selle aasta jooksul otsingumootorist leida on üritanud.
Viska pilk peale: portaal, kus saab näha foori- ja kiiruskaamerate tasumata hoiatustrahve
Foori- ja kiiruskaamerate elektroonilistel trahviteadetel on juba mõni aeg olnud kirjas info hoiatustrahvide portaali kohta, kus sõiduki vastutav omanik saab vaadata kõiki tasumata trahve, nende kättesaamist kinnitada ja pangalingi kaudu need tasuda.
VIDEO | Astronaut: kosmosest näeb, et Maa on aastatega kõvasti muutunud
Euroopa kosmoseagentuuri (ESA) astronaut Luca Parmitano võttis sõna Madridis toimuval ÜRO kliimakonverentsil ning tõdes, et kosmosest näeb Maal toimuvaid muutusi hästi.
Need for Speed Heat (PS4): kas vana hea NFS on tagasi?
Need for Speed II oli üks minu esimesi samme videomängude maailmas. Kunagise lemmikseeria suhtes on aga viimastel aastatel olnud kahetised tunded. Värskeim Need for Speed suutis mind aga taas fänniks muuta.
Uus Renault Captur on eelkäijast avaram, nägusam ja paremini viimistletud
Saage tuttavaks klassiliidriks pürgiva "linnamaasturi laadse tootega", mille interjööri kujundus- ja viimistluskvaliteet esitavad väljakutse Volkswagen T-Crossile, rääkimata ülejäänud võistlejatest.
Plastist saab valguse abiga kasulikke kemikaale teha
Singapuri teadlased andsid teada, et on võimelised tehispäikesevalguse abiga plastist metaanhapet tootma, vahendab AFP. Kemikaali saab rakendada nii mõnelgi viisil.
VIDEO | Indoneesiast avastati maailma vanim kujutava kunsti teos
Indoneesias Sulawesi saarel asuvas koopas avastati vähemalt 44 000 aasta vanune seinamaaling, mis teeb sellest vanima kujutava kunsti teose.
VIDEO | Füüsik vastab: kas paralleelmaailmad on olemas?
Füüsik Peeter Saari sõnul on paralleelmaailmade olemasolu intellektuaalse mõttemänguna põnev teema.
Windows 7 kasutajaid ootab agressiivne meeldetuletus, et on aeg operatsioonisüsteemi vahetada
Windows 7 kasutajaid ootab järgmise aasta alguses ebameeldiv üllatus. Microsoft hakkab 15. jaanuarist täisekraanil näitama meeldetuletust, et on aeg enda arvuti tarkvara või koguni terve raal välja vahetada.
Põhjalik kaardistamine: Marsil on kasutatavat vett hulgi
Teadusajakirjas Geophysical Research Letters ilmunud uuringu kohaselt võib Marsil mitmes kohas leida jääd kõigest paari sentimeetri sügavusel. Sellest võib tulevaste missioonide puhul palju kasu olla.
Subaruga Šotimaale MR2 järele: padusajus auto treilerile ja nina kodu poole!
Veli V. Rajasaar ja Uku Tampere asusid 7. detsembril Subaru Outbacki ja kerge üheteljelise Tiki treileriga teele, et tuua Šotimaalt koju hobiauto, Toyota MR2. 10. detsembril veeretati auto Glasgow's kolme mehega treilerile. Veli kirjutab kõigest lähemalt.
Millised on töökindlaimad autod aastal 2019?
Toome teieni meie viimase küsitluse tulemused, milles osales enam kui 18 000 vastajat. Veel statistikat? Aga palun: autode poolelt osales uuringus 31 kaubamärki ja 218 erinevat mudelit. Vaatlusaluste autode vanus jäi vahemikku üks kuni viis aastat.
Telefon pole ohtlik vaid autoroolis, vaid ka kõndides
Eesti statistika näitab, et telefoni kasutamine on autoroolis üks kõige ohtlikumaid tegevusi. Teadusajakirjas JAMA ilmunud uuringu kohaselt on telefon aga üliohtlik ka kõndimisel ja tekitab palju õnnetusi.
"Istmesoojendus": Millised on Eesti siledaimad ja auguliseimad teed?
Mitmed tänapäevased autod on võimelised ise häirekeskusega läbi e-call süsteemi ühendust võtma. Räägime, kuidas see täpselt käib ja meenutame ka üht huvitavat juhtumit.
VIDEO | Beetl: robot, mis aitab koerakakat koristada
Lemmikloomade järel koristamine ei ole just kõige meeldivam tegevus. Ja robotid ju selleks loodud ongi, et teha ära need tööd, mida inimesed teha ei taha. Beetli eesmärk ongi seetõttu aiast koerakaka kogumine.
Millised võiks olla aasta 2020 tehnoloogiatrendid?
Aasta 2019 on lõpule jõudmas ja sellega seoses on paras aeg teha kõige tänamatumat tööd - ennustamist ja oletada, millised tehnoloogilised trendid meid järgmisel aastal ees ootavad.
Maavälist elu võib aidata leida meteoriite sööv organism
Meteoriidimetallidest toituv ürgbakter võib aidata tuvastada elu jälgi teistel planeetidel.
Inimkeha vananeb kolmes selgelt eristuvas etapis
Meie kehad vananevad kolmes etapis ja veres sisalduvaid valke analüüsides saab üsna täpselt vanust tuvastada.
Mees, loe: odav ja lihtne võte eesnäärmevähi vastu
Mees, tea seda: üks odav ja lihtne elustiilivalik võib aidata kaitsta sinu „seemnerakuvabrikut“ vähi eest!
Valeuudiste levikus oleme süüdi me kõik (ja need võivad pärineda ka sinust enesest)
Selgub, et lisaks allikatele, mis esitavad teadlikult valesid numbreid ja fakte, on olemas veel üks valeuudiste lähe - pea iga inimene, kes uudiste ja faktidega kokku puutub, vahendab Phys.org.
Nissan GT-R50 by Italdesign: taas üks pöörane iludus, mida ka miljoni eest ei saa
Nissan GT-R50 by Italdesign maksab ligi miljon eurot, aga partii – vaid poolsada eksemplari – on läbi müüdud enne tootmise ametlikku algust. Superautod ei saa end aga liiga kindlalt tunda, sest iludusel on taga jahmatav jõud: 720 hj ja 780 Nm.
Uuring: ka vähene alkoholitarbimine tõstab vähiriski
Jaapanis vaadeldi haiglates kümnendite jooksul kogutud terviseandmeid ning leiti, et ka väiksel määral alkoholi tarbimine tõstab vähki haigestumise riski.
Google'i uus funktsioon peatab tüütud müügi- ja petukõned
Google teatas, et toob oma Pixel 4 telefonidesse uue funktsiooni, mille käigus telefon kontrollib automaatselt võõrad numbrid üle ja annab kasutajale reaalajas teada, kes helistab ja mis asjus.
WhatsApp ei toimi järgmise aasta algusest enam miljonites telefonides
WhatsApp andis teada, et lõpetab mitmete vanemate operatsioonisüsteemide toetamise ning seetõttu ei saa rakendust järgmise aasta veebruarist mitmetes seadmetes kasutada.
Uuring: kunagised kliimaprognoosid on ajahambale hästi vastu pidanud
Need, kes kliimamuutustesse ei usu, küsivad retooriliselt, miks peaks uskuma tänastesse kliimaprognoosidesse, kui ükski neist minevikus tehtutest pole täide läinud. Ent siiski, uuringud näitavad, et ka varasemad kliimaprognoosid pole sugugi nii halvad, kui skeptikud arvavad. Pigem vastupidi, kirj...
Salaplaanid paljastavad: nii valmistus Soome Nõukogude Liidu üllatusrünnakuks
Soome kaitseväe peastaap koostas 1950. aastatel kaks salajast kaitseplaani, milles oht läänest oli vaid nimeline. Tegelik tõrjesuund oli ida, kirjutab ajaleht Ilta-Sanomat.
"Puhata ja mängida": Kas tõesti lõpuks hea Star Warsi mäng?
"Puhata ja mängida" saates on külas Sulev Ladva, kes räägib pikalt ja põhjalikult, mis värk ikkagi on selle uue Star Warsi mänguga Star Wars Jedi: Fallen Order.
Virtuaalne mets: lohutus eakatele, kes ise metsa minna ei saa
Malmös asuvas Vittlingeni hooldekodus viiakse poole aasta jooksul läbi uurimisprojekt, kus kaheksa osalejat käivad mitu korda nädalas VR-prillidega virtuaalses looduses. Tegemist on vanainimestega, kes tervisehädade tõttu või muudel põhjustel tavaliselt loodusesse ei saa ning kellel on vähe meele...
Rõõmuga teele: need on 10 Eesti kõige siledamat teed 2019. aastal
Üllatust on raske varjata, kui selgub, et Eesti teed võistlevad kvaliteedi nimel. "Tasane tee 2019" pani pingeritta 10 tänavust kõige siledamat ja paremat teed. Liikugem neid mööda siis rõõmuga!
Venemaalt lähtuv veebikampaania mõjutab tõsiselt Ühendkuningriigi valimisi
Sotsiaalmeediarakendus Reddit andis teada, et leidis oma platvormilt Venemaalt lähtuva kampaania, mille eesmärgiks on mõjutada 12. detsembril Ühendkuningriigis toimuvaid üldvalimisi.
Nobeli saanud astronoom: uuele reostamata planeedile lootmise asemel võiks Maa korda teha
Sel aastal füüsikas Nobeli preemia saanud Šveitsi astronoomi Didier Quelozi sõnul on Maalt lahkumine lähiajal võimatu ja ka tulevikus võrdlemisi ebatõenäoline.
Analüütik: iPhone'id saavad lähitulevikus olema täiesti juhtmevabad
Apple'i analüütik Ming-Chi Kuo arvab, et juba 2021. aastaks kaob õunafirma telefonidel ära isegi laadimispesa, vahendab CNN.
VIDEO | Eesti juurtega maailmakuulus teadlane: oleme pärinud neandertallastelt nii head kui ka halba
Oma loengutes nimetab geeniteadlane Svante Pääbo neandertallasi "mökudeks". Pääbot usutlenud Taavi Minnik Eesti Teaduste Akadeemiast uuris maailmakuulsalt teadlaselt, mida on tänased inimesed saanud päranduseks inimese väljasurnud kõrvalliikidelt, neandertallastelt ja denisovalastelt.
VIDEO | Ulata abikäsi! Kaspar Korjus ja kooliõpilased kutsuvad Elon Muski Eestisse külla
E-residentsuse programmi endine juht Kaspar Korjus käis rääkimas oma endises koolis Hugo Treffneri gümnaasiumis ja selgus, et õpilased tahaksid väga kohtuda Elon Muskiga. Nii sündiski video, kus kutsuti Musk Eestisse külla.
Euroopa häirekeskused hädas: väljakutseid tegevad seadmed külvavad segadust
Tehnoloogiline areng on kaasa toonud olukorra, kus ka hädaabiteenuste poole pöördumine on inimestel tehnika abil üha lihtsam. Euroopa hädaabinumbrite ühenduse pöördumine viitab, et see võib ka probleem olla.
Inimesed kogevad sügispimedust erinevalt
Valgus mõjutab inimesi – see on ammu teada fakt. Enamik inimesi tunneb end pimedate sügisilmade saabudes väsinud ja tujutuna. Uuringud näitavad, et sügisel juhtub ka rohkem õnnetusi, kui näiteks kevadel. Millest see sõltub, pole täpselt teada. Ent on ka neid, kellele avaldab sügispimedus pigem po...
Ühendkuningriiki hobiauto järele: miks minna ringiga kuigi saaks ka otse?
Uku Tampere ja Veli V. Rajasaar on teel Ühendkuningriiki, et tuua sealt Eestisse hobiautoks Toyota MR2 Spyder. Uku kirjutab, miks on mõistlik sinna minna ringiga, laevatatavaid teid kasutades, kuigi otse mööda maad saaks ju ka kohale.
Rootsi Kuninglik Teadusteakadeemia andis preemia teadlastele, kes aitavad võidelda vaesusega
Rootsi Kuninglik Teadusteakadeemia on otsustanud anda 2019. aasta majandusteaduste preemia kolmele, suhteliselt noorele teadlasele, kes on 20 aasta jooksul teinud Keenias välikatseid ning on leidnud uusi lähenemisviise ülemaailmsete vaesusprobleemide vähendamiseks. Teemast kirjutas Forskning & Fr...
Toyota MR2 Spyder, siit me tuleme ehk Subaruga Šotimaale hobiautole järele
Maailmas, kus uued autod on enamasti ühte nägu ja ühte tegu, ei jää autohaigel üle muud kui veeretada omale garaaži mõni vanem hobiauto, et seda siis vabadel hetkedel putitada ja rajale viia. Veli V. Rajasaar kirjutab, kuidas ta jõudis äratundmisele, et just Toyota MR2 on talle paras projektikas ...
Huvitav fakt: miks on surnud kärbsed selili?
Kärbeste eluiga on lühike ja sõltuvalt liigist, see varieerub natuke. Näiteks majakärbes elab umbes 2-3 nädalat, kirjutas Lundi Ülikooli Bioloogiamuuseumi teadur Karin Johnson ajakirjas Forskning & Framsteg.
Miks me vananedes priskemaks läheme?
Toitumises muudatusi pole, sammulugeja ei valeta, aga nooleke kaalul näitab aasta-aastalt üha suuremaid numbreid. Miks? Rootsi teadlased arvavad, et nad on saladusele jälile saanud, kirjutas Forskning & Framsteg
Mida põnevat näeb Keskkonnaagentuur jäätmearuannetest
Üleeuroopaline jäätmetekke nädal, mis sel aastal keskendus tekstiilijäätmete tekke vähendamisele, on selleks korraks möödas. Jäätmete probleemiga tegelemine ei ole siiski ainult üks kampaania ja jäätmeid liigiti koguma, taaskasutama ja ringlusesse saatma peab igal ajal. Kõigist olmejäätmetest on ...
Aasta auto Soomes 2020 tiitli võttis ülivõimsa võiduga Škoda Kamiq
5. detsembril selgus Aasta auto Soomes 2020. 130 punktiga viis võidu kindlalt koju Škoda Kamiq. Hõbedale tuli Toyota Corolla, kolmandale kohale platseerus Mazda 3.
Nüüd on kindel: uute autode turul võidutseb 2019. aastal Toyota
Eesti uute sõiduautode turg õitseb: 11 kuuga on müüdud 1,8% rohkem autosid kui mullu samal ajaga. Toyota ülekaalu konkurendid ilmselt enam ei murra, vahe teisel kohal oleva Škodaga on üle poole tuhande ühiku.
Lugejakiri: panen lamellid alla siis kui linnavalitsus oma tööd korralikult teeb!
Tallinna linnavalitsuse soov, panna kõik sõidukid talvel lamellrehvidele, on tekitanud palju vastukaja. Avaldame lugejakirja, mille autor* selgitab, miks ta linnas uuesti naastrehvidega sõidab. Ta lubab, et paneb autole lamellid alla uuesti siis, kui linnavalitsus hakkab sisuliste asjadega tegelema.
Rekord: reisiseltskond sõitis uskumatu kiirusega USA ühelt rannikult teisele
Arne Toman, Douglas Tabbutt ja Berkeley Chadwick väidavad, et nad püstitasid rekordi autoroolis New Yorgist Los Angelesse sõitmisel, vahendab CNN.