Professor Ülo Vooglaid esitles 30 aastat oodatud raamatut
Esmaspäeval esitles sotsiaalteadlane ja emeriitprofessor Ülo Vooglaid oma kauaoodatud raamatut "Elanikust kodanikust".
Valeütluste andmisega seoses uurimise all olev Mary Kross: „Mina tean täpselt, mis oli.“
Kui Mary Jordan (kodanikunimega Kross) midagi ette võtab, siis suurelt.
Saatan peitub detailides. Kuidas likvideerida palgalõhe?
OODAKE VEIDI VEEL! Riikliku kava kohaselt ühtlustuvad naiste ja meeste palgad avalikus sektoris aastaks 2073?
Johannes Aavik: mees, kelle ees oleks isegi Goebbels mütsi maha võtnud
Sada aastat tagasi toimetas Eestis agaralt ringi üks sitikmustade juuste ja vuntsidega saarlane, kelle eluunistus oli muuta eesti keel ilusamaks ja rikkamaks, köögikeelest kultuurkeeleks.
NÄDALA FILM: Hevijorss Jaceki elu uue moluga
Eesti kinolevisse jõudis möödunud aastal Berliini festivalilt Małgorzata ­Szumowskale Hõbekaru toonud tragikomöödia „Nägu“, mis on pisike ja raskestileitav pärl keset hetkel valitsevat suurfilmide laviini.
Kavalad reisijad, veelgi kavalamad hotellid
Kuna Põhjamaade ja muu Euroopa traditsioon on olnud, et hotellitoa hinna sisse kuulub hommikune pruukost, võib tunduda, et nii peabki olema ja et söök tegelikult ongi tasuta.
Topime nina Tartu taga­hoovide saladustesse
Raamat „Tartu tagahoovid“ näitab teed Emajõe Ateena kõdu- ja minevikulõhnaliste agulite tagahoovidesse, pesuköökidesse ja puukuuridesse. Nostalgiaretkel käis Priit Hõbemägi.
„Tere-tere kõik see pere! Neegrinülgija 14 siin!“ – Kes on laste lemmikjuutuuberid?
Tartu ülikooli tudeng Marget Miil tegi seminaritöö raames uuringu, mis tegeles 9–13aastaste Eesti laste Youtube’i käitumise monitoorimisega.
„Minu muusika annab universumist positiivse kujutluse“
Siim Nestori intervjuu new age-muusika supertähe Laraajiga, kes esineb 6. märtsil Tallinnas.
Kuum sarimõrvar ei oska laipadega midagi peale hakata
„You“ on tobe sari. Tundub, et stsenaristid mõtlesid kõige suurematele klišeedele ning lajatasid ajurünnaku tulemusena laekunu korraga ühte tegelaskujusse.
Pluuto, Godjako, lei$: kas teismelised on tulnud poppi üle võtma?
Siim Nestor vaatleb meloodilise räpi laine noori kangelasi.
Noomivad rassiste, aga muusikaliselt väsinult
The Specials „Encore“4/10
Kaunitar fossiil­kütuste kumas
2012. aasta Eurovisioni aegu hakkas Bakuu muutuma moodsaks kultuurimetropoliks, millel nüüd on eesmärk saada kaunimaks kõikidest linnadest Iraani ja Venemaa vahel, kirjutab Thea Karin.
Tekib põrgu eesruumis viibimise tunne
Deerhunter „Why Hasn’t Everything Already Disappeared?“8/10
Nagu öine jõululaat - kõik tuled peal, uksed avatud, aga inimesed kadunud.
James Blake „Asssume Form“8/10
Koalitsioon ei tööta, saadikud hääletavad, nagu ise tahavad
Nädal tagasi hääletas riigikogu tubakaseaduse muutmist. Vähetähtsa teema jaburalt väljakukkunud lahendus paljastas sotsiaalministeeriumi saamatuse ja pani peaminister Jüri Ratase tobedasse olukorda.
Arsti juurde Lätti või Luksemburgi? Miks mitte!
Eestlased ei kibele patsiendi vaba liikumise direktiivi pakutavat ravivõimalust ära kasutama.
Siseminister Raik lubaks internetis rohkem luurata
Kapo ja politsei võivad saada märksa suurema võimaluse Eesti internetiliiklusest info otsimiseks. See selgub siseminister Katri Raiki (sots) ettepanekust seada sidefirmadele kohustus täiendavate andmete säilitamiseks.
TRULLI LULLA | Järvevana puhkab
Esimestest lumikellukestest esimese liputajani
Esimesena tulid paiselehed. Mu viiekorruselise lapsepõlvekodu kõrval lookleva garaažirivi taga asuvatel lagendikel, lumehunnikute alt väljasulanud beežide liblede ja tuules kõikuvate kõrte vahelt pressisid end esimeste kevadekuulutajatena välja kollased narmasõied.
Enneolematu valimisdebatt: Tarmo Tamm vs. Tarmo Tamm vs. Tarmo Tamm
Kolm meest, kolm parteid, üks nimi. Riigikogusse kandideerivad Tarmo Tammed arutlevad teemadel, mis Tarmo Tammedel valimiste eel meelel ja keelel.
REISIUUDISED | Trump Organisation loobub uutest hotellikettidest
VEEL: Qatar esitleb uut kliendiprogrammi ettevõtetele. Mis võiks olla parem skorpionist lennukis? Reisidiilid.
Liisa Kruusmägi: aeg-ajalt on vaja ära minna
Vabakutseline kunstnik ja illustraator Liisa Kruusmägi (31) avab neljapäeval, 21. veebruaril Stella Soomlaisi stuudios isikunäituse „Meditatsioon limonaadiklaasis“, kus väljas peamiselt 2018. ja 2019. aastal valminud joonistused. Näitus jääb avatuks kuni 26. märtsini.
Miks kauba­märgid tülli ajavad?
Väga lihtne on kontrollida, kas mõni toode, lause või loosung on juba kaubamärgina registreeritud. Aga orki kukutakse ikka ridamisi.
1996: Disko pole oluline, papp on põhiline
Internet – mis see on? Goodbye, Priima country! Disko pole oluline, papp on põhiline. Tallinna sadama juhtkond eestistub. Mutrivõtmega leiba teenimas. Poliitiline võidujooks presidendi ametirahale Elumere lainetel loksudes. Kollapalaviku lõpp.
Ajastu lõpp. Euroopa on stabiilsusest väsinud?
Saksamaa kantsler ja Euroopa kroonimata kuninganna Angela Merkel ajas Müncheni julgeolekukonverentsil paljud oma julge esinemisega ärevile.
NÄDALA OLUKORD | "Mustvalge"
Lollakast maakast saab USA asepresident
Mikk Salu peab kaheksale Oscarile nomineeritud filmi USA mõjukast asepresidendist Dick Cheneyst tüütuks ja keskpäraseks.
Mart Laari toetus tegi Madis Müllerist Eesti Panga presidendi kandidaadi
Kuigi Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar (vasakul) kinnitas läinud nädalal meediale, et nõukogu otsus kinnitada Madis Müller (paremal) Eesti Panga presidendi kandidaadiks langes üksmeelselt, siis päris nii lihtne see siiski polnud.
GUUD JA BÄÄD & NÄDALA SÕNA | Vorst vorsti vastu
Vorst vorsti vastu. KFC Eestisse. Peitusega riigikokku. Stalnuhhini tühi lubadus.
Kes teipis kinni Vakra koopiamasina?
Helmet huvitab, kas venelased terroriseerivad Eesti kaitseväes eestlasi
EKRE üht liidrit Martin Helmet (pildil) huvitab, kas Viru jalaväepataljon ägab rahvuskonflikti küüsis.
Mida mõtleb topeltmõrvas süüdi mõistetud poegade isa?
Kohus mõistis vennad Erik ja Sten Kruusimägi ööklubis Poseidon toimunud mõrvade eest pikaks ajaks vangi. Nende isa räägib Ekspressile oma elust, poegadest ja mõtetest.
EESTI TIPP-40 MUUSIKAS: Ariana Grande uus album tuleb peale nagu linnuparv
Siim Nestori lühikommentaar selle nädala edetabelitele.
NÄDALA TIPP | Rainer "2001. aastal vist ei osatudki copy´da" Vakra
Eesti Ekspressi veebiväljaande menukaimad artiklid ajavahemikus 11.02.-17.02.2019.
EESTI LAUL 2019 VALIMISMOOTOR | Saa teada, millise loo poolt peaksid täna hääletama!
Unikaalne valimismootor viib valija maitsemeele kokku kõige sobivama lauluga tänavusel Eesti Laulu finaalvõistlusel. Selleks tuleb ainult vastata 13 spetsiifilisele küsimusele, pärast mida näitab algoritm, millise palaga vastanu hoiakud ja maailmavaade kõige paremini kokku sobivad.Säästa end vaev...
Kuidas pensionär 1993. aastal 65 krooniga nädalas hakkama sai
EE30: Kuidas pensionär üheksakümnendatel hakkama sai, sellest jutustab meile kõrvalolev lugu, mis ilmus 5.veebruaril 1993.
Kuidas värvata ihukaitsjat? Ekspressi konverentsil esineb Eesti juurtega tippärijuht Robert Pajos
Pool aastat tagasi Telia Eestit juhtima asunud Robert Pajos jagab 18.aprilli konverentsil “Julgus teha teisiti” oma rikkalikke kogemusi kultuuridevahelistest erinevustest ning tippärist. Muuhulgas sellest, kuidas ta värbas endale Columbias töötades õige ihukaitsja.
Torm Eesti kaitsetööstuse veeklaasis
Vaid loetud aastad tagasi kehitasid isegi kaitsevaldkonnas töötavad inimesed õlgu, kui küsiti, kas nad on midagi kuulnud Eesti kaitsetööstusest. Eesti vastavad ettevõtted tegid selles vallas alles esimesi ettevaatlikke samme, samal ajal kui turul tegutsesid vabalt ainult välismaised suurtootjad n...
Hannes Veskimäe paljastab: “Kuidas Rootsi pank eestlaste kinnisvara ärastas”
Ekspankur Hannes Veskimäe paljastab oma 15. jaanuaril ilmuvas skandaalses raamatus, kuidas Rootsi pangad kriisi ajal nende kätte sattunud eestlaste kinnisvarad kavalusega ise ära ostsisd ja hiljem kasuga maha müüsid.
Tarmo Vahter ja Madis Jürgen on ajakirjanduspreemiate nominendid
Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis teisipäeval välja aasta noore ajakirjaniku, multimeedia ning uudise, arvamuse ja olemusloo preemia nominendid. Teiste seas kandideerivad kaks Eesti Ekspressi ajakirjanikku, Tarmo Vahter koguni kahes kategoorias.
Keele ja Kirjanduse auhind Ekspressi ajakirjanikule Andrei Hvostovile
Ajakiri Keel ja Kirjandus andis kolmapäeval, 13. veebruaril välja oma iga-aastased auhinnad parimate kaastööde eest. Lühitekstide kategoorias anti auhind Eesti Ekspressi ajakirjanikule Andrei Hvostovile.
„Kalevipoeg“ pürib Soomes europarlamenti
Ehituse töödejuhataja Raul Kajak (33) Espoo linnast on väidetavalt esimene välismaalane, kes kandideerib Soomes Euroopa Parlamenti.
„Mehed lepivad saunas kokku, et tee mulle maja“
Asjaolu, et ruum võib olla ka feministlik küsimus, on Eesti arhitektuurikultuuris siiani täiesti teadvustamata. Kadri Karro vestles Ingrid Ruudiga, kes kureeris Eesti Arhitektuurimuuseumis seda lünka täitva näituse.
Aeg surra, aeg surra
Ma ei tea, kuidas teiega on, aga ma ei ole vist filmi- või seriaalikunstiga vastamisi olles säärast efekti kogenud, et justkui ma päriselt tunneks seda kangelast ekraanil.
SAHINAD | Katrin Lusti lood läksid TV3-le kohtukuludena maksma 50 000 eurot?
VEEL: Prorektor sokutab kantsleriks oma lemmiku? Kes siis tegelikult Kroonika peatoimetaja väljavahetamise taga on? Uberijuht müüs kliendi telefoni maha. Elukunstnik uuel ringil. Täiendus korruptsioonipeldiku asjus
Miljardäri tüli presidendiga
Amazoni omaniku Jeff Bezose väljakutseterohke elu.
Jaanus Rahumägi vallutab Aafrikat, ees ootab ühe maailma suurema spordiürituse korraldamine
Jaanus Rahumägi lõi koostöös Egiptuse sõja- ja kaitsetööstusministeeriumi ning riigi suurima turvafirmaga ettevõtte, mis valmistub tuleval suvel korraldama Aafrika jalgpallimeistrivõistluste finaalturniiri.
Libe ja vastik aeg
Selle pealkirja all võiks kirjutada ühest ameeriklannast, kes valetab politseile, kuidas teda ründasid paar EKRE rinnamärkidega meest, pildudes kive ja karjudes, et ta siit koju kaoks.
INTERVJUU | Priit Võigemast: „Inimene on tulnud siia ilma tükke tegema, mitte sitale“
Tuleval nädalal esilinastub eepiline suurfilm „Tõde ja õigus“, kus legendaarsele riiukukele Oru Pearule andis oma näo ja hääle Priit Võigemast (38). Tippvormis näitlejat usutleb Erik Moora.