Veebilehed saavad blokeerida Chrome’i Incognito kasutajaid, aga mitte enam kaua
Google Chrome brauseri uued versioonid panevad kinni möödahiilimisvõimaluse, mis lubab veebilehtedel blokeerida need kasutajad, kes tulevad lehele Incognito režiimis. Veebilehed saavad blokeerida Chrome’i Incognito kasutajaid, aga mitte enam kaua avaldati portaalis Digigeenius.
Kuni 35 protsenti või isegi üle 1000 euro odavam – Sony telerid sel nädalal suure allahindlusega
Sony väga paljudele nutiteleritele kehtib kuni 24. veebruarini Sony Centeris suur allahindlus. Mõne mudeli saab kätte koguni 1140 eurot soodsamalt, aga päris paljud lausa 30-35% odavamalt. Kuni 35 protsenti või isegi üle 1000 euro odavam – Sony telerid sel nädalal suure allahindlusega avaldati po...
Mullu valmima pidanud udupeen Noblessneri elamuskeskus lükkab avamise alles sügisesse
Noblessneri suurejooneline virtuaalreaalsuse elamuskeskus, mis sai toetust 2,4 miljonit eurot, avab uksed plaanitust ligi aasta aega hiljem. Viimase lubaduse kohaselt saab keskus valmis tänavu oktoobris. Mullu valmima pidanud udupeen Noblessneri elamuskeskus lükkab avamise alles sügisesse avaldat...
Digitund: telefonimaailmas käib uus suur haip
Räägime kohe algava Barcelona mobiilikongressi eel, kuidas volditavad ekraanid näib olevat uus suur haip. Kuigi midagi praktilist ja päriselt kasutatavat ei ole loota, turundatakse seda kui uut imetehnoloogiat. Digitund: telefonimaailmas käib uus suur haip avaldati portaalis Digigeenius.
Puust ja punaseks: kuidas see väike vidin su interneti kasutamise palju turvalisemaks teeb
Väike arvuti USB-pessa käiv turvavõti kaitseb su kontosid internetis isegi siis, kui paroolid kuhugi lekkida võivad. Puust ja punaseks: kuidas see väike vidin su interneti kasutamise palju turvalisemaks teeb avaldati portaalis Digigeenius.
Ka Telia Eesti võrgus on tegelikult Huawei seadmed kasutusel
Kuigi Telia Eesti juht Robert Pajos rääkis Restardi saates, et nende võrgus ühtegi Huawei seadet ei ole, siis tegelikult kasutavad ka nemad selle firma toodangut. Ka Telia Eesti võrgus on tegelikult Huawei seadmed kasutusel avaldati portaalis Digigeenius.
Austraalia erakondi ja parlamenti tabas küberrünnak
Austraalia peaminister Scott Morrison teatas, et veebruari alguses tungisid häkkerid riigi erakondade ja parlamendi võrkudesse. Kahtlustatakse riikliku taustaga ründajaid. Austraalia erakondi ja parlamenti tabas küberrünnak avaldati portaalis Digigeenius.
Restart: E-riigiga käib tutvumas mitu delegatsiooni päevas
Restardis on külas e-Eesti esitluskeskuse uus juht Liina Maria Lepik, kes räägib hulludest numbritest ja sellest, kui täpselt on välja timmitud süsteem, millega e-Eesti edulugu delegatsioonidele kõikjalt maailmast selgitatakse. Restart: E-riigiga käib tutvumas mitu delegatsiooni päevas avaldati p...
Uuring selgitas, millised on lastega perede kõige populaarsemad sülearvutid
USA-s koostatud uuring selgitas välja, millise tootja sülearvuteid eelistatakse enam lastega ja lasteta peredes, vahendab PC Mag. Populaarseimad margid kummagi grupi hulgas on Apple ja HP. Uuring selgitas, millised on lastega perede kõige populaarsemad sülearvutid avaldati portaalis Digigeenius.
Florida linn saab peagi nutikad tänavavalgustid, et elektrikatkestustele kiirelt jälile jõuda
Floridas tegutsev Tampa Electric Company hakkab traditsioonilisi tänavavalgusteid asendama Itroni nutikate tänavavalgustuslahendustega, vahendab Smartcitiesworld. Florida linn saab peagi nutikad tänavavalgustid, et elektrikatkestustele kiirelt jälile jõuda avaldati portaalis Digigeenius.
Proovi kohe: Google tõi Chrome’ile välja 14 uut välimust, nende seas ka tumeda režiimi
Google on pikka aega pakkunud võimalust muuta Chrome’i brauseri kujundust ja värskendada seda erinevate teemadega. Kui senini on neid enamjaolt pakkunud teised kasutajad, siis nüüd tõi Google välja portsu enda tehtud kujundusi. Proovi kohe: Google tõi Chrome’ile välja 14 uut välimust, nende seas ...
Võimas telefon väga soodsalt – Honor 10 hind kukkus alla 300 euro
Kui oled otsimas head ja stiilset telefoni, mis ei näi odav ja on ka sisult võimas, siis Honor 10 peaks olema praegu väga hea valik. Ah et miks? Võimas telefon väga soodsalt – Honor 10 hind kukkus alla 300 euro avaldati portaalis Digigeenius.
19 YouTube’i otsingufraasi, mille abil alati õige video üles leiad
YouTube sisaldab miljoneid tunde videoid. Alati ei leia just seda õiget üles ning selleks on mugav kasutada erinevaid otsingufraase, mis ütlevad YouTube’ile, mida ja kust täpselt leida. 19 YouTube’i otsingufraasi, mille abil alati õige video üles leiad avaldati portaalis Digigeenius.
HP Pavilion 15 – väike kaal, kuid võimas sisu
Kas peaksin ostma väikse ja kerge või hoopis võimsama arvuti? See valik pole enam kohustuslik, sest uute energiasäästlike protsessoritega saab võtta mõlemad ühes. HP Pavilion 15 (hind Klicki poes praegu 659,99 eurot ehk 190 eurot tavahinnast odavam) võimsa Ryzen 5 protsessori ja kiire Radeoni gra...
Päris diktor vs arvutiga loodud diktor: kuula Tartu teadlaste kõnesüntesaatori usutavust
Tartu ülikoolis valminud kõnesüntesaator oskab kirjaliku teksti järgi panna kõnelema tuntud raadiodiktorid. Tegu on eestikeelse närvivõrkudel põhineva kõnesünteesiga. Päris diktor vs arvutiga loodud diktor: kuula Tartu teadlaste kõnesüntesaatori usutavust avaldati portaalis Digigeenius.
Vinüülplaadid on moes – Sony tõi välja Bluetoothiga uuendatud vinüülimängija
Ei kadunud televisiooni tulekuga kuhugi raadio, samuti ei kadunud ajaloo hämarusse CD-de ja striiminguteenuste tulekuga vanad head vinüülid. Vastupidi, neile on saabunud uus hingamine ja plaatide kuulamine on jälle moes. Vinüülplaadid saab panna uuele täiesti tänapäevasele Sony vinüülplaadimängij...
Kuidas ühe Maci abil teises Macis toimuva juhtida?
Aeg-ajalt tuleb ikka sõbrale, tuttavale või pereliikmele arvuti kasutamisel abi pakkuda. Et alati kohale minna ei saa, tuleb appi ekraani jagamine, mis on macOSi juba sisse ehitatud. Kuidas ühe Maci abil teises Macis toimuva juhtida? avaldati portaalis Digigeenius.
Eesti firma teeb surnuaedadesse päikesepaneeliga kalmuküünalde automaati
Eelmisel nädalavahetusel Tartus toimunud Garage48 hackathoni võitis tiim, mis pakkus välja idee juhtmevabast kalmuküünalde automaadist. Hackathoni võitmise järgselt on tiim idee kallal töötamist jätkanud ning kaalub hetkel võimalust nädalavahetusel valminud prototüüp teha linnarahvale nähtav Apar...
Kuidas suunata lapsi, kelle elu ilma nutika abiliseta on mõeldamatu
Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk annab nõu, kuidas õpetada ja toetada last ka lapsevanema jaoks uudses nutimaailmas, mille käitumisreeglid on alles välja kujunemas. Kuidas suunata lapsi, kelle elu ilma nutika abiliseta on mõeldamatu avaldati portaalis Digigeenius.
Tartu suusamaratonil võib drooni lennutada üksnes korraldajate loal
17. veebruaril toimuva Tartu suusamaratoni korraldajad andsid teada, et 46. Tartu Maratonil on drooni lennutamine lubatud ainult korraldajatelt saadud loa alusel. Tartu suusamaratonil võib drooni lennutada üksnes korraldajate loal avaldati portaalis Digigeenius.
Šotimaal päästavad sõidukeid tuvastavad liiklusmärgid juba inimelusid
Šotimaal ohtlikule ristmikule paigaldatud sõidukeid tuvastavad liiklusmärgid on avariide arvu efektiivselt vähendanud. Šotimaal päästavad sõidukeid tuvastavad liiklusmärgid juba inimelusid avaldati portaalis Digigeenius.
Facebook jälgib kasutajaid ja nende asukohta, keda firma peab ohuks
Facebook jälgib kasutajaid ja nende asukohta, keda firma peab ohtlikuks ja kes teevad usutavaid ähvardusi nende sotsiaalmeediaplatvormil, selgub täna avaldatud rapordist. Facebook jälgib kasutajaid ja nende asukohta, keda firma peab ohuks avaldati portaalis Digigeenius.
8-märgine parool on surnud: tänapäeva tehnika suudab selle lahti murda tunni ajaga
Vabavaraline paroolide lahtimurdmise tarkvara Hashcat, mis on saanud uusima riistvara toe, suudab tavalise kaheksamärgise parooli lahtimurda 1-2 tunniga. 8-märgine parool on surnud: tänapäeva tehnika suudab selle lahti murda tunni ajaga avaldati portaalis Digigeenius.
Euroopa Liit jõudis kokkuleppele lingimaksu ja üleslaadimisfiltri osas: mida see sinu jaoks tähendab?
Euroopa Liidu juhid on jõudnud kokkuleppele vastuolulise digitaalse ühisturu autoriõiguste direktiivi osas ja nüüd on vaja selle jõustumiseks üksnes Euroopa parlamendi lõpphääletust. Hääletuse toimumise aeg ei ole veel teada, see peaks toimuma millalgi märtsi lõpus või aprillis. Euroopa Liit jõud...
Elektrijalgratta disainimisel on tõenäoliselt kaks suurt pähklit
Tootearendusvõistluse Cleveron Challenge 2 väljakutseks on arendada elektrijalgratas, millega 8. juunil Eesti ühest kõige järsemast mäest üles võistelda. Võistluse üks žürii liikmetest ja osavõtjate mentoritest, Cleveroni peadisainer Lauri Hirvesaar, tõdes, et elektrijalgratas ei ole iseenesest m...
Gmail saab väikese, kuid igati kasuliku uunduse
Google on Gmaili toomas järjekordset pisiuuendust, lisades menüüsse, mis avaneb kirjal paremklõpsates, hulga uusi valikuid. Gmail saab väikese, kuid igati kasuliku uunduse avaldati portaalis Digigeenius.
Metall, kangas ja puit: vaata, millest Bang & Olufseni tippkõlareid tehakse
Taani tippdisainiga tooteid valmistav Bang & Olufsen pühendab iga toote valmistamisel erilist tähelepanu viimistlemisele – nii on ettevõte tuntud ka valdkondades, kuhu tavaliselt elektroonikafirmad eriti ei tüki, näiteks metallitöötluses. Metall, kangas ja puit: vaata, millest Bang & Olufseni tip...
Ronald Liive: Facebooki grupid levitavad õpitud abitust, mida on valus lugeda
Facebook ja täpsemalt selle grupid on üks imeline platvorm. Küll leiab sealt tarku ja teadjad lapsevanemaid, reisiselle, ehitajaid, finantsnõustajaid ja muid asjalikke inimesi. Facebooki gruppide varjuküljeks on õpitud abitus. Ronald Liive: Facebooki grupid levitavad õpitud abitust, mida on valus...
E-hääletada saad juba nädala pärast: kõik, mida sa sellest teadma pead
Riigikogu valimiste e-hääletamiseni on jäänud vähem kui nädal aega. E-hääletada saad juba nädala pärast: kõik, mida sa sellest teadma pead avaldati portaalis Digigeenius.
Dekoratsioonid on minevik, veebis on moes minimalism – vaata parimaid näiteid
Veebidisainer pole enam Photoshopis või Illustratoris ilusate kujunduselementide joonistaja, sest neid elemente enam eriti ei kasutata. Rikkalik dekoor jääb möödunud sajandisse, veebides on ammu võimust võtnud minimalism ja lihtsus. Miks? Dekoratsioonid on minevik, veebis on moes minimalism – vaa...
Telia juht: 5G ei hakka ilmselt levima Tallinna südalinnast
5G-võrgud ei hakka ilmselt levima mitte Tallinna südalinnast, vaid linnaservadest, kus on tehased, tehnoloogiaettevõtted ja muud ärikliendid, kes 5G-võrkude võimalusi kõige enne ära kasutama hakkavad, rääkis Telia Eesti juht Robert Pajos intervjuus Henrik Roonemaale. Telia juht: 5G ei hakka ilmse...
Haara võimalusest: haridusministeerium jagab tasuta laiali portsu sülearvuteid, monitore ja muud tehnikat
Haridus- ja teadusministeerium soovib asutustele laiali jagada 86 ühikut IT-tehnikat, mille hulka kuulub nii sülearvuteid, monitore kui ka võrgutehnikat. Haara võimalusest: haridusministeerium jagab tasuta laiali portsu sülearvuteid, monitore ja muud tehnikat avaldati portaalis Digigeenius.
Marshall Minor II – rokkivad juhtmevabad nööpkõrvaklapid, mis kestavad terve päeva
Marshall on tuntud oma rokiliku imidži ning kvaliteetsete ja stiilsete heliseadmete poolest. Nii on ka kõrva käivate teise põlvkonna Minor´i klappidega – isegi neil pisikestel seadmetel on metalne Marshalli logoga muster välispinnal ja kvaliteet tagatakse Bluetoothi aptX-iga juhtmevabalt muusikat...
Telia võib välja tuua spetsiaalsed mänguritele mõeldud netipaketid
Telia Eesti võib tulevikus välja tuua spetsiaalsed internetiühenduse paketid mänguritele, kus on võrgumängude jaoks garanteeritud spetsiaalne võimalikult madal latentsus, mida professionaalsed mängurid hädasti vajavad. Telia võib välja tuua spetsiaalsed mänguritele mõeldud netipaketid avaldati po...
Apple võib juba tuleval kuul tuua avalikkuse ette tasulise uudiste- ja teleteenuse
Kuulujutud räägivad, et Apple tahab arvatavasti 25. märtsil toimuval üritusel rääkida oma uutest kuutasulistest tele- ja uudisteteenustest. Apple võib juba tuleval kuul tuua avalikkuse ette tasulise uudiste- ja teleteenuse avaldati portaalis Digigeenius.
Telia paneb lähiajal Tallinna Ühiskaardi telefoni sisse
Varsti saab hakata Tallinna ühistranspordis rohelise plastmasskaardi asemel viipama telefoniga, sest Telia Eesti plaanib selle lahendusega üsna pea välja tulla. Telia paneb lähiajal Tallinna Ühiskaardi telefoni sisse avaldati portaalis Digigeenius.
See pole mingi käsitööõlu: Põhjala avas tehnoloogiat täis uue pruulikoja
“”Käsitööõlu” on väga halb sõna. Võib-olla täpsem tõlge inglisekeelsest craft beerist oleks “meistriõlu”, aga see kõlab ka valesti. Oluline on see, et tulemus oleks meisterlik kvaliteet: selleks tuleb kasutada head toorainet ja parimat tehnoloogiat,” rääkis Põhjala pruulikoja turundusjuht Tõnis V...
Uuring: nutikellasid kasutatakse järjest rohkem, selge liider on Apple Watch
NPD Groupi poolt koostatud uuringust selgub, et nutikellade kasutus on aina enam populaarsust kogumas. Näiteks USAs kasutab nutikellasid 16 protsenti täisealistest. Uuring: nutikellasid kasutatakse järjest rohkem, selge liider on Apple Watch avaldati portaalis Digigeenius.
Euroopa küberjulgeoleku organisatsioon tõi valdkonna tipud esmakordselt kokku
Kolm aastat tagasi Eesti osalusel asutatud Euroopa küberjulgeoleku organisatsioon (ECSO) tõi esmakordselt kokku valdkonna tipud nii Euroopa Liidu institutsioonidest, liikmesriikidest kui ka erasektorist. Brüsselis aset leidnud kohtumisel esindasid Eesti küberturvalisuse ettevõtteid Cybernetica ja...
Veebidisain 2019 – nippe ja töövahendeid alanud aastaks
Selleaastased disainitrendid toovad mängu uusi värve ja tehnikaid, mida varasematel aastatel üldse ei kasutatud või haarati nende järele üsna harva. Veebidisainer Henry Lõiv toob välja mõned tehnilisemad nipid, mida sel aastal veebe kujundades kasutatakse. Veebidisain 2019 – nippe ja töövahendeid...
Maksuamet lisab Smart-ID toe kevadel
Eelmise aasta tulude deklareerimine algab ülehomme, 15. veebruaril, ent sel ajal maksuameti e-keskkonda Smart-ID toel veel ei pääse. Maksuamet lisab Smart-ID toe kevadel avaldati portaalis Digigeenius.
Google tegi uue mängu, kus saad oma varjuteatri oskused proovile panna
Google’ilt oleme saanud mitmeid kasulikke rakendusi ja teenuseid, mida oma igapäevastes tegevustes kasutame ning mis omavad praktilist väärtust. Google tegi uue mängu, kus saad oma varjuteatri oskused proovile panna avaldati portaalis Digigeenius.
Häirekeskus reageerib kõnele ka siis, kui keegi midagi ei räägi
Paljudes nutiseadmetes on häirerežiim, mis helistab häda korral häirekeskusesse. Mida teeb häirekeskus aga siis, kui teisel pool keegi midagi ei räägi? Häirekeskus reageerib kõnele ka siis, kui keegi midagi ei räägi avaldati portaalis Digigeenius.
Normaalsest YouTube’i lastevideost saab kiiresti saast, mida lapsed ei peaks vaatama
Tavaline olukord Eesti peres: lapsele pannakse YouTube’i video lapsehoidjaks mängima. Laps on vaikne ja rahul, vanematel on aega tegeleda enda asjadega ja kõik võidavad. Normaalsest YouTube’i lastevideost saab kiiresti saast, mida lapsed ei peaks vaatama avaldati portaalis Digigeenius.
Neli uut Sony Extra Bass peokõlarit toovad veel võimsama bassi ja valgusmuusika
Sony täiendas aasta alguses oma Extra Bass kõlaritesarja nelja uue kaasaskantava mudeliga SRS-XB12, SRS-XB22, SRS-XB32 ja uue võimsa kõlariga GTK-XB72, mis toovad juurde nii võimsust, bassiedastust kui ka koputuste ja raputustega juhitava värvusmuusika. Neli uut Sony Extra Bass peokõlarit toovad ...
Proovi: tehisintellekt oskab su vanad perefotod värviliseks teha
Uus veebirakendus vanade fotode värvimiseks näitab, kuidas masinõpe praktiliselt kasulik on. Singapuri tehisintellekti ja andmeanalüütika uurimisgrupi rakendus kasutab masinõppe algoritme, et tuvastada mustvalgel fotol elemendid ja värvib need siis vastavat värvi. Proovi: tehisintellekt oskab su ...
Asjade interneti veel kõrgem tase: nüüd saab abikaasalt nupuvajutusega seksi tellida
Tahad armsamaga täiskasvanute kombel aega veeta, aga kuidagi ei leia õigeid sõnu? Nüüd on selle jaoks nupp olemas, mida vajutades saad enda soovidest kaaslasele märku anda. Temal on aga oma nupp, millega ta saab märku anda, kas ta tahab sinuga intiimselt aega veeta või mitte. Mida? Misasja? Miks?...
Tallinnas proovitakse lapsi rahaga programmeerima panna: ühe ülesande eest 7 eurot, kogu kursuse eest 90 eurot
Internetiettevõtja Risto Rossar käivitab Tallinnas uut programmeerimisõpet lastele, kus proovitakse piitsa asemel präänikut: lapsed saavad ülesannete läbimise eest raha. Tallinnas proovitakse lapsi rahaga programmeerima panna: ühe ülesande eest 7 eurot, kogu kursuse eest 90 eurot avaldati portaal...
Google Docsi saab nüüd märksa automaatsemaks muuta
Google Docsi kasutajad saavad hakata kirjutama nüüd automatiseerimisülesandeid, mis täidavad automaatselt ära mõne vormi, hangivad andmeid teisest failist või muudavad teatud viisil dokumendi malli. Google Docsi saab nüüd märksa automaatsemaks muuta avaldati portaalis Digigeenius.
Fitbit Versa – sinu keha ja tervise valvur
Kui tahad elada tervislikku ja täisväärtuslikku elu, siis on Fitbiti moodsa disainiga ja vastupidav nutikell just sinu jaoks. Fitbit Versa – sinu keha ja tervise valvur avaldati portaalis Digigeenius.