Volkswageni ID luukpärast saab tootja esimene süsinikuvaba auto
Volkswageni uuest ID luukpärast saab tootja esimene süsinikuvaba auto, mis tähendab, et ka elektrilise sõiduki tootmine ei tekita süsinikdioksiidi. Volkswageni ID luukpärast saab tootja esimene süsinikuvaba auto avaldati portaalis Autogeenius.
Tallinnas hakatakse ühel ristmikul automaatselt fikseerima punase tulega sõitmist
Teisipäeval, 19. veebruaril 2019 käivitab Maanteeamet Tallinnas Tulika tänava, Endla tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul (nn Kristiine ristmik) asuvate kiiruskaamerate lisafunktsiooni testperioodi, kus hakatakse testima keelava fooritule ajal stoppjoont ületanud sõidukite automaatkontrolli. Tall...
Auto veresooned: tänapäeva linnamaasturis peitub üle kahe kilomeetri juhtmeid
Linnamaasturi sisse peitunud juhtmestikku võib võrrelda inimese veresoontega. Seat Ateca linnamaasturi sees on üle kahe kilomeetri juhtmeid, sarnaselt inimese kehas peituvate veenide, arterite ja kapillaaridega. Auto veresooned: tänapäeva linnamaasturis peitub üle kahe kilomeetri juhtmeid avaldat...
Mercedes alustab tänavu elektriliste mudelite pealetungiga
Mercedes-Benzilt on oodata tõsisemat pistikhübriidide pealetungi, kuna tootja plaanib enne 2019. aasta lõppu laiendada hübriidset mudelivalikut kümne erineva variandini. Mercedes alustab tänavu elektriliste mudelite pealetungiga avaldati portaalis Autogeenius.
Päästeamet saab maastiku- ja metsapõlengute kustutamiseks uued ATV-d ja paakautod
Päästeameti tehnikaparki lisandub sel aastal 33 maastiku- ja metsakustutustööde jaoks sobivat ATV-d ja 10 paakautot. Päästeamet saab maastiku- ja metsapõlengute kustutamiseks uued ATV-d ja paakautod avaldati portaalis Autogeenius.
Järele proovitud: Eestis saab nüüd ühes tanklaketis kütuse eest äpiga maksta
Neste tõi Eestis esimesena välja võimaluse tanklas kütuse eest äpiga maksta. Me proovisime järele, kuidas see käib ja kas see on kuidagi kasulik ja mugav ka või lihtsalt jälle üks äpp, mis lahendab pseudoprobleemi? Järele proovitud: Eestis saab nüüd ühes tanklaketis kütuse eest äpiga maksta avald...
Kas autoistme peatugi on mõeldud ka akende purustamiseks?
Erinevatest allikatest on võimalik lugeda, et autoistme üheks peidetud funktsiooniks on metallkinnituste abil hädaolukorras klaasi lõhkumine. Snopes.com kirjutab, et Facebookis on isegi ringelnud postitus, mis seda fakti kinnitab. Kas autotootjad ka päriselt sellel põhjusel istmetele äravõetavaid...
Kurvad uudised: Järjekordne Land Roveri erimudel on tühistatud
Land Rover on kinnitanud, et Discovery SVX pärismaastur ilmavalgust ei näe. Kurvad uudised: Järjekordne Land Roveri erimudel on tühistatud avaldati portaalis Autogeenius.
Teadmiste kontroll: Kui hästi sa tunned kastikaid?
Eelmisel nädalal nägime esimest korda Dacia Dusteri kastika prototüüpi ja eriti ägedaid vanakooli Ford Mustangit imiteerivat kasti katteid Ford F-150 pikapile. Teadmiste kontroll: Kui hästi sa tunned kastikaid? avaldati portaalis Autogeenius.
Woodstocki ikooniline matkabuss sai uue hingamise
1969. aasta augustikuul võis Woodstocki festivalil osalenud sadade tuhandete hipide keskelt leida ühe mitte kõige tavalisema Volkswageni mikrobussi. Woodstocki ikooniline matkabuss sai uue hingamise avaldati portaalis Autogeenius.
Video: vaata, millise mängleva kergusega Ott Tänak Rootsi rallil lumistest kurvidest läbi libiseb
Ott Tänak on Rootsi rallil hoidmas kindlat liidrikohta ning vaadates ta osavust lumisel rajal ei tohiks see ka liialt üllatav olla. Video: vaata, millise mängleva kergusega Ott Tänak Rootsi rallil lumistest kurvidest läbi libiseb avaldati portaalis Autogeenius.
Vaata, milline näeb välja tuuningufirma arendatud Volkswageni elektrikaubik
Saksa tuuningufirma ABT avaldab Genfi autonäitusel uue Volkswageni e-Transporteri modifitseeritud versiooni. Vaata, milline näeb välja tuuningufirma arendatud Volkswageni elektrikaubik avaldati portaalis Autogeenius.
Otsid suveseiklust? Need 5 toidubussi võid omale Eestist kohe ära osta
Mis oleks, kui viskaks lõplikult nurka? Kirjutaks ülemusele, mis sa tast tegelikult arvad (võib ju ka hästi öelda), paneks avalduse lauale ja lahkuks tagasi vaatamata. Otsid suveseiklust? Need 5 toidubussi võid omale Eestist kohe ära osta avaldati portaalis Autogeenius.
CUPRA uus ideeauto on kohe avalikkuse ette jõudmas
Täpselt nädala pärast, 22. veebruaril, tähistab Cupra esimest sünnipäeva eraldiseisva brändina ning toob avalikkuse ette enda päris oma ideeauto. CUPRA uus ideeauto on kohe avalikkuse ette jõudmas avaldati portaalis Autogeenius.
Ekspert selgitab: miks on praegu Eestis teedel nii palju löökauke?
Teeandmete kogumise ning tee-ehituse mõõtmise ja kontrollimisega tegeleva Teede Tehnokeskuse arenduse ja uuringute osakonna juhataja Marek Truu selgitab, miks ja millistel teedel on just kevadeti nii palju löökauke. Ekspert selgitab: miks on praegu Eestis teedel nii palju löökauke? avaldati porta...
Kuidas diiselauto omanik tahmafiltri eest hoolitsema peaks?
Diiselsõidukite omanikud on tõenäoliselt suures osas teadlikud sellest, mis asi on tahma- või kübemefilter ehk teisisõnu ka DPF filter. Filtri otstarve on üsna selge: püüda kinni ja põletada ära üleliigne tahm, et autod vähem õhku saastaks. Kuidas diiselauto omanik tahmafiltri eest hoolitsema pea...
Neste taastuvtoorainel põhinevad kütused päästsid õhust 7,9 miljonit tonni kasvuhoonegaase
Eelmisel aastal jäi tänu Neste taastuvtoorainest toodetud kütuste kasutamisele atmosfääri paiskamata 7,9 miljonit tonni kasvuhoonegaase (vastavalt ELi taastuvenergia direktiivi 2009/28/EC arvestusmeetodile). Sama suur on Maailmapanga andmetel 1,2 miljoni Euroopa Liidu kodaniku ökoloogiline jalajä...
Škoda Kodiaq RS: 56 000 eurot Škoda eest on lihtsalt liiga palju
Eestis on, ilma irooniata, tohutu palju entusiastlikke ja optimismi täis ettevõtjaid, kes igaüks püüab niigi väiksel turul tulla välja võimalikult erilise ja hästi nišika tootega. Škoda Kodiaq RS: 56 000 eurot Škoda eest on lihtsalt liiga palju avaldati portaalis Autogeenius.
Kui mul on automaatkastiga auto, kas ma võin kedagi köie otsa võtta?
Oleme mitu korda kirjutanud sellest, kuidas pukseerida autot, millel on automaatkäigukast. Kui mul on automaatkastiga auto, kas ma võin kedagi köie otsa võtta? avaldati portaalis Autogeenius.
Piltuudis: Tallinnas põles jalakäijate fooris korraga nii punane kui roheline tuli
Täna hommikul kl 9 paiku oli ajutine fooririke Stockmanni ja Tartu maantee ristmikul. Facebooki grupis EZ-дуны! jagati fotot, kus rikke alguses oli väga segadusttekitav olukord just jalakäijatel. Piltuudis: Tallinnas põles jalakäijate fooris korraga nii punane kui roheline tuli avaldati portaalis...
Kuidas pukseerida autot nii, et kõik oleks ohutu ja turvaline?
Paljud autojuhid teavad teoorias, kuidas autot pukseerida, kuid ei pruugi olla sellega reaalsetes tingimustes kokku puutunud. Kuidas pukseerida autot nii, et kõik oleks ohutu ja turvaline? avaldati portaalis Autogeenius.
Kindlustusfirma: Linnu kokkupõrge autoga võib tekitada enam kui 1000-eurose kahju
Salva Kindlustuse klientidel on viimase paari kuu jooksul tulnud tegeleda sagenevate metsloomadele otsasõitude kõrval ka kahjudega, mis on põhjustatud autoga kokkupõrkest lindudega. Kindlustusfirma: Linnu kokkupõrge autoga võib tekitada enam kui 1000-eurose kahju avaldati portaalis Autogeenius.
Eestisse saabus paariks päevaks uus Range Rover Evoque ning öeldi välja ka hind
Teise põlvkonna Evoque, mis ametlikult jõuab Eestisse aprillis, on mõneks päevaks Tallinna müügiesindust külastamas ja on siin kuni 16. veebruarini. Eestisse saabus paariks päevaks uus Range Rover Evoque ning öeldi välja ka hind avaldati portaalis Autogeenius.
Autotund: Kalamajas tuleks parkimine tasuliseks teha
Kesklinna populaarsed piirkonnad on ammu saavutanud oma maksimaalse parkimis- ja autovõimekuse. Inimesi kolib aga aina juurde. Kuidas seda kaost kasvõi ajutiselt reguleerida? Autotund: Kalamajas tuleks parkimine tasuliseks teha avaldati portaalis Autogeenius.
Spioonifotod: Kas uuele Mercedes-Benz S-klassile tuleb päriselt selline hiiglaslik telekas juhi ette?
Aastal 2020 peaks müügile tulema Mercedese luksusauto uus mudel ning spioonifotosid on juba mõnda aega liikvel olnud. Spioonifotod: Kas uuele Mercedes-Benz S-klassile tuleb päriselt selline hiiglaslik telekas juhi ette? avaldati portaalis Autogeenius.
Veerandsada kilomeetrit sõbralikkust: kus on eestis sõprusega seotud tänavad ja kes seal elavad?
Statistikaameti andmetel on Eestis kümme maakonda, kus on Sõpruse või Sõbra tee, tänav, puiestee, põik või väljak. Sõpruse või Sõbra on koduseks aadressiks ligi 15 460 Eesti elanikul ning sõbralik teede- ja tänavavõrgustik katab 26,4 kilomeetrit, kirjutab statistikaamet oma blogis. Veerandsada ki...
Eesti liiklusjurist: jalakäija võib küll arvata, et autojuht on teda näinud, aga see ei pruugi sootuks nii olla
Hoolimata sellest, et iga päevaga läheb natukene valgemaks, nõuab liiklemine nii autojuhtidelt kui jalakäijatelt tähelepanu ja täit keskendumist, sest kuigi jalgsi liikuv inimene võib sõidukit näha kaugelt, on juhi nägemisulatus oluliselt väiksem. Eesti liiklusjurist: jalakäija võib küll arvata, ...
Kuidas auto sensoreid ja kaameraid talvel puhtana hoida?
Tänapäevased juhiabid teevad sõitmise, parkimise ja tagurdamise tihtipeale kordades lihtsamaks, kuid talviti võib ilmeda puudujääke ka kõrgtehnoloogiliste abide töös. Kuidas auto sensoreid ja kaameraid talvel puhtana hoida? avaldati portaalis Autogeenius.
Tarmo Tähepõld: Kalamajas tuleb parkimine tasuliseks muuta, muu enam ei aita
Tallinnas käib mitmendat nädalat lumesõda. Inimesed on vihased linna peale, kes ei suuda lund koristada. Linn näitab (sageli ka õigustatult) näpuga inimeste peale, kes ei viitsi oma autosid ära liigutada, mõnikord lahmitakse ka niisama huupi. Tarmo Tähepõld: Kalamajas tuleb parkimine tasuliseks m...
Kas teadsid, kui palju neelab kütust tanker või kruiisilaev ja mis korstnast välja tuleb?
Sõiduautode ja isegi veokite kütusekuluga oleme me enam-vähem kursis, aga kui palju tarbivad laevakütust hiiglaslikud kruiisilaevad või tankerid? See kulu võib tunduda ulmeliselt suur, aga spetsiaalsete puhtamate kütustega saab oluliselt vähendada nende hiigeltarbijate mõju keskkonnale. Kas teads...
Müüki pandi 1992. aasta Dodge Viper, mis on sõitnud vaid 54 kilomeetrit
Dodge Viper ei ole algaja auto. Ka kõvema sõidukärbse võib see 8-liitrise V10 mootoriga jõhkard seinale laiaks lüüa. Viper on täpselt sellise iseloomuga auto, nagu välimus lubab arvata. Müüki pandi 1992. aasta Dodge Viper, mis on sõitnud vaid 54 kilomeetrit avaldati portaalis Autogeenius.
5 rakendust, mis iga autojuhi telefonis olema peaks
Autojuhtidele on tehtud mitmeid rakendusi, mis teatud tegevusi hõlbustada aitavad. Reastasime need rakendused, mis igal autojuhil telefonis olemas võiks olla. 5 rakendust, mis iga autojuhi telefonis olema peaks avaldati portaalis Autogeenius.
Ülevaade: 23. ja 24. veebruaril on Tallinnas paraadi tõttu liiklus oluliselt mõjutatud
23. ja 24. veebruaril mõjutab kaitseväe paraad oluliselt kesklinna liiklust, seega tuleb juhtidel arvestada ümbersõitude ja takistustega. Ülevaade: 23. ja 24. veebruaril on Tallinnas paraadi tõttu liiklus oluliselt mõjutatud avaldati portaalis Autogeenius.
Täna on parim aeg enda autot pesta, kui sa ei taha, et see roostetama hakkaks
See ei tule uudisena kellelegi, et talvel kasutatav sool on auto jaoks üks paras õudus. Teiselt poolt on ka loogiline, et iga päev ei jõua keegi pesulas käia, ei ajaliselt ega rahaliselt. Täna on parim aeg enda autot pesta, kui sa ei taha, et see roostetama hakkaks avaldati portaalis Autogeenius.
Uus Mitsubishi ASX hülgab diisli ja saab uuendatud välimuse
Mitsubishi avaldas pildid uuest ASX linnamaasturist, mille uus facelift mudel peagi Genfi autonäitusel ka täielikult avalikuks saab. Uus Mitsubishi ASX hülgab diisli ja saab uuendatud välimuse avaldati portaalis Autogeenius.
Mida teha, kui oled talvel lootusetult lumes kinni?
Talvised ilmastikuolud pakuvad paljudele autojuhtidele rõõmu, kuna autoga on võimalik lumes sõites igasugu erinevaid trikke teha. Lumistel ja jäistel teedel ja tänavatel on kahjuks ka varjukülg ehk oht jääda kinni või kaotada juhitavus. Mida teha, kui oled talvel lootusetult lumes kinni? avaldati...
Kuidas pimedal ajal ohutult ja õigesti tee ääres peatuda?
Pimedal ajal sõites võib suurt segadust tekitada vastassuunas peatunud auto, mille juht ei tea, kuidas õigesti enda auto tulesid reguleerida. Kuidas pimedal ajal ohutult ja õigesti tee ääres peatuda? avaldati portaalis Autogeenius.
Uuring: tähelepanu hajumise tõttu sureb üha rohkem inimesi
Suurbritannia valitsuse andmetel on viimase kümne aastaga tõusnud tähelepanu hajumise tõttu toimunud avariides hukkunute ja vigastuste hulk 11%, vahendab Autoexpress. Uuring: tähelepanu hajumise tõttu sureb üha rohkem inimesi avaldati portaalis Autogeenius.
Nüüd saab Ford F-150 pikapi muuta ühe lisa abil võlts-Mustangiks
Kui süda ihkab Ford Mustangit, kuid pead omama praktilist F-150 kastikat, on nüüd olemas midagi vahepealset. Nüüd saab Ford F-150 pikapi muuta ühe lisa abil võlts-Mustangiks avaldati portaalis Autogeenius.
Statistika: möödunud aastal valitsesid Eesti tarbesõidukite turul Prantsuse tootjad
Eesti tarbesõidukite turg kasvas möödunud aastal 3,7% ja kokku müüdi 2018. aasta jooksul 6227 uut tarbesõidukit. Statistika: möödunud aastal valitsesid Eesti tarbesõidukite turul Prantsuse tootjad avaldati portaalis Autogeenius.
Hea teada: kuidas saada hüvitist, kui auklik tee su auto ära lõhkus
Kui sõiduk on saanud teeauku sõitmise tõttu kahjustada, on sõiduki omanikul tavaliselt õigus nõuda kahju hüvitamist. Hea teada: kuidas saada hüvitist, kui auklik tee su auto ära lõhkus avaldati portaalis Autogeenius.
Seat esitleb peagi täiesti uut linnadesse mõeldud sõidukit
SEAT esitleb tänavusel mobiilitööstuse messil Mobile World Congress esmakordselt uut linnadesse mõeldud sõidukit. Seat esitleb peagi täiesti uut linnadesse mõeldud sõidukit avaldati portaalis Autogeenius.
Paula Johanna Adamson ja uus X5: liiga suured neerud? Kuulge, ma sõidan Lexusega
BMW X5 on tänapäeva automaailmas kujunenud umbes sarnaseks sümboliks nagu kunagine Ford T. Suure tõenäosusega tead sa, millest jutt käib, kui keegi seda mainib, olenemata sellest, kas sa oled Kalamajas elav kunstitudeng või Lokutas pesitsev vanaema. Paula Johanna Adamson ja uus X5: liiga suured n...
3 asja, mis praeguste ilmadega su autos kindlasti olema peavad
Libedate teede ja külmade-sulavate ilmade puhul tasub autojuhil olla ootamatusteks pigem liiga ettevalmistunud kui üldse mitte. Piisab vaid mõnest elementaarsest asjast, et näiteks lumehangest välja tulemine või koha pealt saamine palju lihtsamaks muuta. 3 asja, mis praeguste ilmadega su autos ki...
Eesti elektriautode laadimistaristu saaga jätkub, kohtuotsus kaevati uuesti edasi
Elektriautode ELMO laadimistaristu hankel osalenud Luku-Expert esitas eelmisel nädalal Tallinna ringkonnakohtule apellatsioonikaebuse. Eesti elektriautode laadimistaristu saaga jätkub, kohtuotsus kaevati uuesti edasi avaldati portaalis Autogeenius.
Intervjuu: politseijuht räägib, mis mõju uued mobiilsed kiiruskaamerad tegelikult avaldama hakkavad
“Autotunni” saates käis külas Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani, kellega rääkisime 2018. traagilisest liiklusaastast ning sellest, mis ootab meid ees sel aastal. Intervjuu: politseijuht räägib, mis mõju uued mobiilsed kiiruskaamerad tegelikult avaldama hakkavad avaldati portaalis Autogeenius.
Mobiiliekraani andunud vahtimise eest sai üks inimene tasuta uue Volvo S60
Lõpuks ometi on ühel inimesel võimalik alati vastu nähvata, kui keegi heidab pidevat mobiiliekraani vahtimist ette ja leiab selle kasutu tegevuse olevat. Mobiiliekraani andunud vahtimise eest sai üks inimene tasuta uue Volvo S60 avaldati portaalis Autogeenius.
Teadmiste kontroll: tänavu müügile jõudvad linnamaasturid
Eelmine nädal oli palju uudiseid väga erinevate linnamaasturite kohta. Alustades Hyundai esimese N-brändi poolt tuunitud Tucsonist, lõpetades pöörase SCG Bootiga. Teadmiste kontroll: tänavu müügile jõudvad linnamaasturid avaldati portaalis Autogeenius.
Kaitsevägi valmistub sõja puhkedes ligi 2700 sõidukit firmadelt ja eraisikutelt enda käsutusse võtma
Sõjaolukorra puhkedes ei kutsuta riigi kaitsmiseks välja mitte üksnes inimesed, vaid nüüd ka masinad. Kaitseressursside amet (KRA) on registrite põhjal välja sõelunud umbes 2700 üksust tehnikat ning nende omanikud saavad juba lähiajal koormisteate ehk sõja puhedes tuleb sõiduvahend üle anda, kirj...
Vaata: Škoda uut linnamaasturit märgati vähese maskeeringuga juba avalikel teedel sõitmas
Škoda uut Kamiq linnamaasturit on märgatud enne ametlikku debüüti Genfi autonäitusel juba avalikel teedel testimises, vahendab Autocar. Vaata: Škoda uut linnamaasturit märgati vähese maskeeringuga juba avalikel teedel sõitmas avaldati portaalis Autogeenius.